TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

PDK dhe LDK neser fillojne fushaten per Prizrenin dhe Lipjanin

Albeu.com - 24.01.2010

Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës fillojnë nesër fushatën parazgjedhore për rivotim për kryetar në komunën e Prizrenit dhe atë të Lipjanit, njofton RTK.

PDK dhe LDK fillojnë fushatën për Prizrenin dhe Lipjan

Telegrafi - 24.01.2010

Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës fillojnë të hënën fushatën parazgjedhore për rivotim për kryetar në komunën e Prizrenit dhe atë të Lipjanit Kandidat për kryetar të komunës së Prizrenit janë Ramadan Muja, i ...

PDK dhe LDK, nesër fillojnë fushatën për Prizren dhe Lipjan

Botasot - 24.01.2010

Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të nisin nesër fushatën parazgjedhore pesëditore për Prizren dhe Lipjan, në të cilat komuna në raundin e dytë më 13 dhjetor pati parregullsi, për shkak të të cilave KQZ mori ...

PDK dhe LDK nesër fillojnë fushatën për Prizrenin dhe Lipjanin

Koha.net - 24.01.2010

Prishinë, 24 janar-Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës fillojnë nesër fushatën parazgjedhore për rivotim për kryetar në komunën e Prizrenit dhe atë të Lipjanit, njofton RTK.

Duele verbale midis LDK-së dhe PDK-së

Botasot - 24.01.2010

Prizren, 24 janar Tanimë kur mbetën edhe më pak se një javë deri më 31 janar 2010, kur në Prizren do të rivotohet për kryetar të kësaj komune, dueli verbal në mes të degës së LDK-së në njërën anë dhe asaj të PDK-së, në anën tjetër, sa vjen ...

AKR tërhiqet nga koalicioni me LDK-në në Prizren

Telegrafi - 23.01.2010

Kryesia e Degës së Aleancës Kosova e Re në Prizren, me kërkesë të Kryesisë qendrore të kësaj partie, të premten ka marrë vendim për të ndërprerë koalicionin parazgjedhor me LDK në këtë komunë.

Prizren: AKR tërhiqet nga koalicioni me LDK-në

Koha.net - 23.01.2010

Prizren, 23 janar - Kryesia e Degës së Aleancës Kosova e Re në Prizren, me kërkesë të Kryesisë qendrore të kësaj partie, të premten ka marrë vendim për të ndërprerë koalicionin parazgjedhor me LDK në këtë komunë.

Shemsedini paralajmëron dorëheqje prej kreut të AKR-së në Prizren

Koha.net - 23.01.2010

Prizren, 23 janar – Kryetari i Degës së AKR-së në Prizren, Zahadin Shemsedini, pas vendimit të kryesisë qendrore të kësaj partie që të tërhiqet nga koalicioni me LDK-në në Prizren, para balotazhit, ka vendosur që të japë dorëheqje nga kreu ...

Procesi i ri zgjedhor në Prizren nën monitorim të rreptë

Koha.net - 23.01.2010

Prizren, 23 janar- Në procesin e ri zgjedhor, të tretin me radhë që do të përcaktojë kryetarin e ri të Prizrenit, më 31 janar, pos stafit të ri të komisionarëve, do të ketë edhe mbikëqyrës nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve si dhe numër më ...

Rëndësia historike e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit 1878-1881

Lajm - 21.01.2010

Jeton AHMETI Lidhja Shqiptare e Prizrenit ka një vlerë të rëndësishme në historinë e popullit shqiptar ku e bëri të njohur,autoktoninë e këtij populli të lashtë në arenën ndërkombëtare.

Partitë në Prizren bëhen gati për rivotime

Koha.net - 20.01.2010

Prizren, 20 janar – PDK-ja dhe LDK-ja bashkë me partnerët e koalicionit kanë emëruar komisionerët dhe vëzhguesit e rinj nëpër vendvotime, ndërkohë që në Prokurorinë Komunale në Prizren ende nuk ka arritur asnjë lëndë, që do të shtynte të ...

Kryeministri Berisha falënderon prizrenasit për ndihmë shkodranëve

Koha.net - 20.01.2010

Prizren, 20 janar – Kryeministri shqiptar, Sali Berisha, ka falënderuar kreun komunal në detyrë, Ramadan Muja, dhe qytetarët e Prizrenit për ndihmën e dhënë zonave të përmbytura në Shqipëri.

Rifillojnë ditët e politikës së bujshme

Botasot - 18.01.2010

Tanimë kur mbetën edhe më pak se dy javë deri e 31 janari, ditën kur për të tretën herë, do t’i matin forcat për postin e kryetarit të komunës së Prizrenit, kandidati i PDK-së Ramadan Muja dhe ai i LDK-së Hanefi Muharremi, gjithnjë e më ...