TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dacic: I kam kënduar Erdoganit e Ramës – kështu fitojmë pasi me luftë humbëm

Gazeta Express - 15.10.2017

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm serb, Ivica Dacic, në një tekst autorial për gazetën ‘Alo’ të shkruar për 100 ditëshin e qeverisë së re serbe ka folur për diplomacinë aktuale të Serbisë, ...

Ofensiva ekonomike e Erdoganit ne Serbi

Ina - 14.10.2017

Presidenti turk Erdogan viziton Serbinë me një delegacion të madh investitorësh. Ai troket në një portë të hapur. Ankaraja do të zgjerojë influencën politike në korridorin e pasmë të BE-së, Ballkan.

Erdogan kërkon vendimin e BE-së për anëtarësimin në bllok

Ora news - 14.10.2017

Presidenti turk , Recep Tayyip Erdogan i ka kërkuar Bashkimit Evropian marrjen e një vendimi për pranimin e vendit të tij në bllok, një javë përpara se krerët e BE-së të mblidhen në një samit për të ...

Mes BE-së dhe Turqisë, eskpertët: Diplomacia shqiptare duhet të bëjë kujdes

Botasot - 14.10.2017

Si anëtare e NATO-s dhe aspirantë për tu bërë pjesë e Bashkimit Europian diplomacia shqiptare duhet të bëjë kujdes në marrëdhëniet me Turqinë, kur kjo e fundit po rrit influencën e saj në Ballkan.

Erdogan ndalon autokolonën në Novi Pazar dhe i puth dorën një plake (VIDEO)

Alb Portali - 14.10.2017

Loading... Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, së fundmi realizoi një vizitë dy ditore në Serbi. Ditën e dytë ai u takua me qytetarë të Novi Pazarit, të cilët kishin dalë në rrugë për ta ...

Jeta luksoze e gruas së erdogan-it, ajo pi çaj që kushton 1800 euro në gotë ari që bën 300 euro

Ina - 13.10.2017

Derisa pretendon të jetojë një jetë normale me vlera turke gruaja e presidentit turk Recep Tayyip Erdogan, po ndodh krejt e kundërta. Gruaja e Presidentit turk, Emine Erdogan, nuk bën asgjë tjetër ...

Serbia: Erdogani tani është me ne, u prish me Kosovën dhe Shqipërinë

Lajmi.net - 13.10.2017

Turqia e Recep Tayyip Erdogan partner kryesor të saj në Ballkan i llogariste shqiptarët, Kosovën dhe Shqipërinë, por me vizitën e fundit të presidentit turk në Beograd, duket se ky raport ka ...

Ministri serb: Tani Erdogani është mik i serbëve e jo i shqiptarëve

Albeu.com - 13.10.2017

Turqia e Recep Tayyip Erdogan partner kryesor të saj në Ballkan i llogariste shqiptarët, Kosovën dhe Shqipërinë, por me vizitën e fundit të presidentit turk në Beograd, duket se ky raport ka ...

Erdogan: Turqia e interesuar për raketat ruse S-500

Evropaelire - 13.10.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se vendi i tij, që aktualisht ka shpallur plane për blerjen e sistemeve raketore tokë-ajër të prodhimit rus të tipit, S-400, është i interesuar edhe ...

Erdogan: Turqia e interesuar për raketat ruse S-500

Lajmi.net - 13.10.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se vendi i tij, që aktualisht ka shpallur plane për blerjen e sistemeve raketore tokë-ajër të prodhimit rus të tipit, S-400, është i interesuar edhe ...

Erdogan: Turqia, e interesuar për raketat ruse S-500

Zhurnal - 13.10.2017

Erdogan: Turqia, e interesuar për raketat ruse S-500 Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se vendi i tij, që aktualisht ka shpallur plane për blerjen e sistemeve raketore tokë-ajër të ...

Erdogan ndaloi autokolonën në Novi Pazar që të puth dorën e një plake (Video)

Lajm - 13.10.2017

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, së fundmi realizoi një vizitë dy ditore në Serbi. Ditën e dytë ai u takua me qytetarë të Novi Pazarit, të cilët kishin dalë në rrugë për ta përshëndetur atë.

Erdogan ndaloi autokolonën në Novi Pazar që të puth dorën e një plake

Lajmi.net - 13.10.2017

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, së fundmi realizoi një vizitë dy ditore në Serbi. Ditën e dytë ai u takua me qytetarë të Novi Pazarit, të cilët kishin dalë në rrugë për ta përshëndetur atë.

PROFIL/ Kush është gruaja misterioze e Erdoganit, ka refuzuar të martohet me hixhab

BalkanWeb - 13.10.2017

Erdogan pothuajse në të gjitha vizitat e tij zyrtare jashtë vendit, me vete e merr edhe bashkëshorten e tij Eminen, ndërsa informacione mbi Zonjën e parë të Turqisë ka shumë pak .

Erdogan akuzon Uashingtonin se po ‘’sakrifikon’’ marrëdhëniet me Ankaranë

BalkanWeb - 13.10.2017

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan njoftoi sot se SHBA po rrezikon së “sakrifikuari’’ marrëdhëniet e saj me Turqinë, duke akuzuar ambasadorin amerikan në Ankara si burimin e tensioneve aktuale mes ...

Në Serbi: Erdogani tani është me ne, u prish me Kosovën dhe Shqipërinë

Gazeta Express - 13.10.2017

Turqia e Recep Tayyip Erdogan partner kryesor të saj në Ballkan i llogariste shqiptarët, Kosovën dhe Shqipërinë, por me vizitën e fundit të presidentit turk në Beograd, duket se ky raport ka ...

Ministri serb i Tregtisë: Turqia tashmë është me ne

ABC News - 13.10.2017

Nëse dikur Turqia e Recep Tayyip Erdogan konsideronte partner kryesor të saj në Ballkan shqiptarët, Kosovën dhe Shqipërinë, me vizitën e fundit të presidentit turk në Beograd, duket se ky raport ka ...

Erdogan: Turqia e interesuar për raketat ruse S-500

Ora news - 13.10.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se vendi i tij, që aktualisht ka shpallur plane për blerjen e sistemeve raketore tokë-ajër të prodhimit rus të tipit, S-400, është i interesuar edhe ...

Erdogan ndaloi autokolonën në Novi Pazar që të puth dorën e një plake (Video)

Telegrafi - 13.10.2017

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, së fundmi realizoi një vizitë dy ditore në Serbi. Ditën e dytë ai u takua me qytetarë të Novi Pazarit, të cilët kishin dalë në rrugë për ta përshëndetur atë.

VIDEO/ Gjesti i Erdogan në Serbi, ndaloi autokolonën për të puthur dorën e një plake serbe

BalkanWeb - 13.10.2017

SERBI- Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, këtë javë realizoi një vizitë dy ditore në Serbi. Ditën e dytë ai u takua me qytetarë të Novi Pazarit, të cilët kishin dalë në rrugë për të përshëndetur ...

Erdogan foli edhe për ‘Shqipërinë e Madhe’ në Serbi, befasuese deklarata e tij

Antpress - 13.10.2017

Presidenti turk mbërriti të hënën për vizitën e tij të shumëpritur në Serbi, i udhëhequr nga një numër i madh i ministrave dhe biznesmenëve.Ndërkohë presidenti serb e priti atë në aeroportin e ...

Dacic: E kënaqa Erdoganin, kënga Osman Aga është e gjithë Ballkanit (VIDEO)

Albeu.com - 12.10.2017

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq edhe një herë ka qenë në qendër të mediave sociale duke treguar aftësitë e tij në të kënduar.

Daçiq tregon pse i këndoi presidentit turk: Çfarë duhet të bëja, të vrisja Erdoganin?

Lajmi.net - 12.10.2017

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq edhe një herë ka qenë në qendër të mediave sociale duke treguar aftësitë e tij në të kënduar.

Vladimir Putin dhe Rexhep Tayyip Erdogan – miq të vërtetë?

Shqipmedia - 12.10.2017

Miodrag Soric Të dy e ndiejnë veten se i kanë trajtuar në mënyrë të padrejtë. Me të dy Perëndimi sillet rregullisht ftohtë. Të dyve u pëlqen që të paraqiten si burra të fortë dhe në publik e quajnë ...

Serbia dhe Turqia nënshkruan marrëveshje për tregti të lirë

Idividi - 12.10.2017

Beograd, 10 tetor 2017 (MIA) - Bashkëpunimi midis Turqisë dhe Serbisë ka rëndësi kyçe për ruajtjen e stabilitetit, paqes dhe prosperitetit të Ballkanit dhe mbarë Evropën, deklaroi presidenti turk ...

Erdogan: Autoritetet turke do ta bojkotojnë ambasadorin amerikan në Ankara

Idividi - 12.10.2017

Beograd, 10 tetor 2017 (MIA) - Autoritetet turke do ta bojkotojnë ambasadorin amerikan të SHBA-së në Turqi, deklaroi sot presidenti turk Rexhep Taip Erdogan, në momentin kur marrëdhëniet midis ...

Erdogan- Vuçiqit: Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë të vazhdojë

Lajmi.net - 12.10.2017

Ibrahim Kalin, zëdhënësi i Presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka treguar për diskutimet që ka pasur Erdogan me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Erdogan i del zot Sanxhakut: Kjo është vendlindja ime

Lajm - 12.10.2017

Kryetari i Turqisë Recep Taip Erdogan, gjatë vizitës në Novi Pazar, ka deklaruar se Turqia me rajonin e Sanxhaku ka marrëdhënie të posaçme. “Novi Pazari është vendlindja ime.

Erdogan akuzon SHBA-në: Plane të pista kundër Turqisë

Albeu.com - 12.10.2017

Pas marrëveshjeve në Serbi, Presidenti i Turqisë rexhep Tayyip Erdogan është rikthyer në turqi. Sot, ka marrë pjesë në mbledhjen e Perfektëve e me këtë rast ka akuzuar ashpër Amerikën dhe Bashkimin ...

Erdogan akuzon SHBA-në: Plane të pista kundër Turqisë

Lajm - 12.10.2017

Pas marrëveshjeve në Serbi, Presidenti i Turqisë rexhep Tayyip Erdogan është rikthyer në turqi. Sot, ka marrë pjesë në mbledhjen e Perfektëve e me këtë rast ka akuzuar ashpër Amerikën dhe Bashkimin ...

Erdogan akuzon Amerikën: Po armatos grupet terroriste

Top Channel - 12.10.2017

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan sulmoi sërish Shtetet e Bashkuara, duke i kritikuar për mbështetjen e luftëtarëve kurdë në Siri, e një seri tjetër çështjesh problematike mes dy vendeve.

Erdogan fajëson diplomatin: SHBA po sakrifikon lidhjet me Turqinë

SOT - 12.10.2017

Presidenti i Turqisë, Reçep Tajip Erdogan fajësoi sot ambasadorin amerikan në ikje për prishjen e lidhjeve mes dy vendeve, duke thënë se Washington po sakrifikonte marrëdhëniet me Turqinë si aleate e ...

Erdogan akuzon: SHBA po i armatos grupet terroriste

Telegrafi - 12.10.2017

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan sulmoi sërish Shtetet e Bashkuara, duke i kritikuar për mbështetjen e luftëtarëve kurdë në Siri, e një seri tjetër çështjesh problematike mes dy vendeve.

“Erdogani tani është me ne, u prish me Kosovën dhe Shqipërinë”, në Serbi vazhdojnë ‘servilizmat’ ndaj presidentit turk

BalkanWeb - 12.10.2017

Turqia e Recep Tayyip Erdogan partner kryesor të saj në Ballkan llogariste shqiptarët, Kosovën dhe Shqipërinë, por me vizitën e fundit të presidentit turk në Beograd, duket se ky raport ka ndryshuar.

Ëndrra neo-osmane, ofensiva ekonomike e Erdoganit në Serbi

Java News - 12.10.2017

Presidenti turk Erdogan viziton Serbinë me një delegacion të madh investitorësh. Ai troket në një portë të hapur. Ankaraja do të zgjerojë influencën politike në korridorin e pasëm të BE-së, Ballkan.

Daçiç: Pse të mos këndoja për Erdoganin?! Mos duhej ta vrisja si Sulltan Muratin?!

Antpress - 12.10.2017

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç edhe një herë ka qenë në qendër të mediave sociale duke treguar aftësitë e tij në të kënduar.

Daçiç argëton Erdoganin me këngën e Osman Agës (Video)

Top Channel - 11.10.2017

Autoritetet serbe kanë shtruar një darkë për nder të delegacionit turk, të kryesuar nga presidenti Erdogan, të cilët vizituan Serbinë gjatë ditës së djeshme.

Erdogan në Serbi, Vuçiç: Presidenti turk flet edhe shqip

Top Channel - 11.10.2017

Turqia po tenton të forcojë ndikimin e saj në Ballkan dhe gjatë vizitës së tij në Beograd, presidenti turk Rexhep Taip Erdogan premtoi rritje të investimeve dhe tregtisë me Serbinë.

Erdogani e hëngër byrekun në burektoren e tetovarit në Beograd (FOTO)

Ina - 11.10.2017

Presidenti turk Recep Taip Erdogan gjatë vizitës treditore në Serbi, gjatë të cilës u takua me homologun e tij Aleksandar Vuçiq, gjeti kohë për të shëtitur nëpër Beogradi.

Ivica Daçiq ia thotë këngës ‘Osman Aga’, Erdogan dhe bashkëshortja i duartrokasin (VIDEO)

Ina - 11.10.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka qëndruar sot në Beograd, në kuadër të një vizite zyrtare. Mirëseardhje në Serbi, atij i ka uruar homologu serb, Aleksandar Vuçiq.

Erdogan zotohet për rritje të investimeve në Serbi

Evropaelire - 11.10.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është zotuar për rritje të invenstimeve dhe tregtisë me Serbinë, gjatë vizitës së djeshme në vend. Duke folur në një konferencë të përbashkët në Beograd, ...

Erdogan zotohet për pesëfishim të tregtisë me Serbinë

Lajmi.net - 11.10.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është zotuar për rritje të invenstimeve dhe tregtisë me Serbinë, gjatë vizitës së djeshme në vend. Duke folur në një konferencë të përbashkët në Beograd, ...

Koment: Vladimir Putin dhe Rexhep Tayyip Erdogan - miq të vërtetë?

DW - 11.10.2017

Turqia është anëtare e NATO-s. Që megjithë këtë ajo blen armë ruse, kjo është më se e pazakontë. A po përvijohet një miqësi e re midis Ankarasë dhe Moskës? Të dy e ndiejnë veten se i kanë trajtuar në ...

Koment: Vladimir Putin dhe Rexhep Tayyip Erdogan – miq të vërtetë?

Lajmi.net - 11.10.2017

. Të dy e ndiejnë veten se i kanë trajtuar në mënyrë të padrejtë. Me të dy Perëndimi sillet rregullisht ftohtë. Të dyve u pëlqen që të paraqiten si burra të fortë dhe në publik e quajnë veten “miq”.

Erdogan në Serbi, Daçiç këndon “Osman Aga” për “Sulltanin”

Top Channel - 11.10.2017

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan vazhdon vizitën në Serbi, e pas nënshkrimit të 12 marrëveshjeve një ditë më parë në Beograd, përgatitet të firmosë edhe 4 të tjera në Novi Pazar.

Erdogan ha byrek te shqiptarët midis Beogradit

Lajm - 11.10.2017

Presidenti turk Recep Taip Erdogan ka nisur sot një vizitë treditore në Serbi, gjatë të cilës do të takohet me homologun e tij Aleksandar Vuçiq. Gjate qëndrimit në Beograd Erdogan i shoqëruar edhe ...

Erdogani e shijon byrekun në burektoren e shqiptarit në Beograd

Shqipmedia - 11.10.2017

Presidenti turk Recep Taip Erdogan gjatë vizitës treditore në Serbi, gjatë të cilës u takua me homologun e tij Aleksandar Vuçiq, gjeti kohë për të shëtitur nëpër Beogradi.

Serbët kënaqen nga milionat e Erdoganit, Dacici i këndon turqisht këngën e agait (VIDEO)

Albeu.com - 11.10.2017

Serbët kanë ngelur të kënaqur nga investimet e Turqisë në Serbi dhe kjo duket qartë edhe nga Ministri Ivica Dacic i cili ka kënduar turqisht për nder të Erdoganit , shkruan albeu.com.

Daçiq i këndon Erdoganit këngën “Osman Aga”, presidenti serb nuk mund të ndalet duke qeshur (Video)

Almakos - 11.10.2017

Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq duket se nuk e ka ndërmend të largohet nga mikrofoni, pasi ai mbrëmë është munduar ta ndez atmosferën gjatë darkës së shtruar për nder të vizitës së presidentit ...

Daçiç argëton Erdoganin me këngën e Osman Agës – VIDEO

Shqipmedia - 11.10.2017

Autoritetet serbe kanë shtruar një darkë për nder të delegacionit turk, të kryesuar nga presidenti Erdogan, të cilët vizituan Serbinë gjatë ditës së djeshme.

Daçiq i këndon Erdoganit këngën “Osman Aga”, presidenti serb nuk mund të ndalet duke qeshur (Video)

Lajm - 11.10.2017

hefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq duket se nuk e ka ndërmend të largohet nga mikrofoni, pasi ai mbrëmë është munduar ta ndez atmosferën gjatë darkës së shtruar për nder të vizitës së presidentit ...

Erdogan zotohet për rritje të investimeve në Serbi

Portalb - 11.10.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është zotuar për rritje të invenstimeve dhe tregtisë me Serbinë, gjatë vizitës së djeshme në vend, njofton REL.

Daçiçi këndon turqisht për Erdoganin këngën e “Osman Agës” (VIDEO)

Almakos - 11.10.2017

11 October Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç i ka bërë një suprizë presidentit turk Rexhep Taip Erdogan duke kënduar para tij këngën e Osman Agës në turqisht.

Daçiç argëton Erdoganin me këngën e Osman Agës (Video)

Lajm - 11.10.2017

Autoritetet serbe kanë shtruar një darkë për nder të delegacionit turk, të kryesuar nga presidenti Erdogan, të cilët vizituan Serbinë gjatë ditës së djeshme.

Këto janë dhuratat e shtrenjta që shkëmbyen miqtë Erdogan dhe Vucic (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.10.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq , ka pritur Presidentin e Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan , si dhe delegacionin e biznesmenëve turq. Me këtë rast, ndër tjerash, siç shkruajnë mediat e huaja, ...

Daçiç i këndon Erdoganit këngën ?Osman Aga?, Vuçiç shkrihet së qeshuri (VIDEO)

Albeu.com - 11.10.2017

Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiç ka ndezur atmosferën gjatë darkës së shtruar për nder të vizitës së presidentit turk Recep Tayyip Erdogan në Serbi.

Erdogan për byrek në burektoren e tetovarit, në Beograd (FOTO)

Lajm - 11.10.2017

Presidenti turk Recep Taip Erdogan gjatë vizitës treditore në Serbi, gjatë të cilës u takua me homologun e tij Aleksandar Vuçiq, gjeti kohë për të shëtitur nëpër Beogradi.

Erdogan shijon byrekun me mish në byrektoren e tetovarit në Beograd

Albeu.com - 11.10.2017

Presidenti turk Recep Taip Erdogan gjatë vizitës treditore në Serbi, gjatë të cilës u takua me homologun e tij Aleksandar Vuçiç, gjeti kohë për të shëtitur nëpër Beograd .

Erdogan i dhuron Vuçiqit biçikletë (FOTO)

Lajmi.net - 11.10.2017

. Erdogan i ka dhuruar Vuçiqit një biçikletë, në të cilën shkruante “Aleksandar Vuçiq” dhe një shah, ndërsa Vuçiq i dha atij një qilim dhe librin “Serbia nga mollë e artë”.

Daçiq i këndon Erdoganit këngën “Osman Aga”, presidenti serb nuk mund të ndalet duke qeshur (Video)

Portalb - 11.10.2017

Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq duket se nuk e ka ndërmend të largohet nga mikrofoni, pasi ai mbrëmë është munduar ta ndez atmosferën gjatë darkës së shtruar për nder të vizitës së presidentit ...

Vuçiq e Erdogan arrijnë në Novi Pazar, nisin takimet

Lajmi.net - 11.10.2017

Presidenti i Serbisë dhe ai i Turqisë Aleksandar Vuçiq dhe Recep Tayyip Erdogan mbërritën pas orës 13.00 në Novi Pazar dhe u takuan menjëherë me kryetarët e komunave dhe presidentët e Novi Pazarit, ...

Përveç dhuratave dhe këngës turke, mediat shkruajnë edhe për atë se çfarë hëngri Erdogan në Serbi

Almakos - 11.10.2017

Presidenti turk gjatë vizitës së tij në Serbi, përveçse kishte marrë dhuratë nga homologu i tij, Aleksandar Vuçiq, atij i ishte bërë edhe një surprizë nga shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, i ...

Erdogan është pritur me ngrohtësi në Novi Pazar

Evropaelire - 11.10.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është pritur sot me ngrohtësi gjatë vizitës në rajonin me popullatë shumicë myslimane, në pjesën jugperëndimore të Serbisë.

Erdogan është pritur me ngrohtësi në Novi Pazar

Portalb - 11.10.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është pritur sot me ngrohtësi gjatë vizitës në rajonin me popullatë shumicë myslimane, në pjesën jugperëndimore të Serbisë.

Erdogani “pushton” Serbinë, Ivica Dacic këndon Osman Aga

LajmiFundit - 11.10.2017

Ministri i Jashtem Ivica Dacic i njohur per qendrimet e tij nacionaliste, e ka humbur kontrollin fare gjate vizites se presidentit turk Erdogan ne Serbi.

Ivica Daçiç ia merr këngës ‘Osman Aga’, Erdogan dhe bashkëshortja e duartrokasin (VIDEO)

BalkanWeb - 11.10.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka qëndruar sot në Beograd, në kuadër të një vizite zyrtare. Mirëseardhje në Serbi, atij i ka uruar homologu serb, Aleksandar Vuçiç.

Erdogan viziton Serbinë, premtimet që i bëri Presidentit Vuçiç

BalkanWeb - 11.10.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan është zotuar për rritje të invenstimeve dhe tregtisë me Serbinë, gjatë vizitës së djeshme në vend. Duke folur në një konferencë të përbashkët në Beograd, ...

Putin dhe Erdogan miq të vërtetë?

Ora news - 11.10.2017

Turqia është anëtare e NATO-s. Që megjithë këtë ajo blen armë ruse, kjo është më se e pazakontë. A po përvijohet një miqësi e re midis Ankarasë dhe Moskës? ...

Lufta ndaj BE dhe SHBA/ Armiku i armikut tim është miku im? Ç’po planifikojnë Putin dhe Erdogan

BalkanWeb - 11.10.2017

Turqia është anëtare e NATO-s. Që megjithë këtë ajo blen armë ruse, kjo është më se e pazakontë. A po përvijohet një miqësi e re midis Ankarasë dhe Moskës? Të dy e ndiejnë veten se i kanë trajtuar në ...

Surpriza e Daçiç për Erdogan, këndon para tij “Osman Aga” në turqisht

Ora news - 11.10.2017

Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç i ka bërë një suprizë presidentit turk Rexhep Taip Erdogan duke kënduar apara tij këngën e Osman Agës në turqisht.

Daçiq i këndon Erdoganit këngën “Osman Aga”, presidenti serb nuk mund të ndalet duke qeshur (Video)

Telegrafi - 11.10.2017

Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq duket se nuk e ka ndërmend të largohet nga mikrofoni, pasi ai mbrëmë është munduar ta ndez atmosferën gjatë darkës së shtruar për nder të vizitës së presidentit ...

Erdogan zotohet për rritje të investimeve në Serbi

Ora news - 11.10.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është zotuar për rritje të invenstimeve dhe tregtisë me Serbinë, gjatë vizitës së djeshme në vend. Duke folur në një konferencë të përbashkët në Beograd, ...

Vladimir Putin dhe Rexhep Tayyip Erdogan - miq të vërtetë?

Koha.net - 11.10.2017

Turqia është anëtare e NATO-s. Megjithëkëtë ajo blen armë ruse dhe kjo është më se e pazakontë, thekson komenti i DW. A po përvijohet një miqësi e re midis Ankarasë dhe Moskës? Të dy e ndiejnë veten ...

Daçiç i këndon Presidentit turk Erdogan këngën e "Osman Agës"

ABC News - 11.10.2017

Në darkën e mbajtur në nder të presidentit turk Erdoan gjatë vizitës së tij dy ditore në Serbi, ministri i jashtëm serb Daçiç zgjodhi një mënyrë shumë të vecantë për ta përshëndetur.

Video: Erdogan në Serbi, Daçiç këndon “Osman Aga” për “Sulltanin”

Mapo - 11.10.2017

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan vazhdon vizitën në Serbi, e pas nënshkrimit të 12 marrëveshjeve një ditë më parë në Beograd, përgatitet të firmosë edhe 4 të tjera në Novi Pazar.

Kush është zonja Erdogan? Refuzoi të martohet e mbuluar, akuzohet se harxhon pa masë dhe s’ka gjë kundër haremit

Gazeta Express - 11.10.2017

Për vizitë zyrtare në Serbi arriti presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, i cili me vete mori edhe bashkëshorten Eminen. Përderisa për presidentin pak a shumë dihet gjithçka, informata për zonjën e ...

Daçiq argëton Erdoganin me këngën e “Osman Agës” turqisht

Koha.net - 11.10.2017

Autoritetet serbe kanë shtruar një darkë për nder të delegacionit turk, të kryesuar nga presidenti Rexhep Erdogan, të cilët vizituan Serbinë gjatë ditës së djeshme.

Serbi-Turqi firmosen 12 marrëveshje

Ora news - 11.10.2017

Në kuadër të një vizite në Beograd, presidenti i Turqisë Erdogan dhe homologu i tij i Serbisë Aleksandër Vuçiç, nënshkruan 12 marrëveshje mes dy vendeve.

Përveç dhuratave dhe këngës turke, mediat shkruajnë edhe për atë se çfarë hëngri Erdogan në Serbi

Telegrafi - 11.10.2017

Presidenti turk gjatë vizitës së tij në Serbi, përveçse kishte marrë dhuratë nga homologu i tij, Aleksandar Vuçiq, atij i ishte bërë edhe një surprizë nga shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, i ...

Erdogan në Sanxhak: “Fuqitë e huaja” fajtore për të gjitha vuajtjet e popujve të Ballkanit

Gazeta Express - 11.10.2017

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Serbi, sot, bashkë me homologun e tij Aleksandar Vuçiq qëndroi në Sanxhak, krahinë kjo e Serbisë e banuar me shumicë ...

Erdogan s'e përmend Kosovën para Vuçiqit, flet fjalë të mëdha për miqësinë serbo–turke

Gazeta Express - 11.10.2017

Vizita e liderit turk në Serbi erdhi disa ditë pasi ai e kishte kontestuar shtetësinë e Kosovës gjatë një fjalimi për referendumin e kurdëve të Irakut.

Erdogan është pritur me ngrohtësi në Novi Pazar

Telegrafi - 11.10.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është pritur sot me ngrohtësi gjatë vizitës në rajonin me popullatë shumicë myslimane, në pjesën jugperëndimore të Serbisë.

Erdogan në Novi Pazar: Kjo është vendlindja ime

Koha.net - 11.10.2017

Kryetari i Turqisë Recep Taip Erdogan, gjatë vizitës në Novi Pazar, ka deklaruar se Turqia me rajonin e Sanxhaku ka marrëdhënie të posaçme. “Novi Pazari është vendlindja ime.

Daçiq: Çfarë duhet të bëja, të vrisja Erdoganin? (Video)

Telegrafi - 11.10.2017

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq edhe një herë ka qenë në qendër të mediave sociale duke treguar aftësitë e tij në të kënduar.

Vuçiq e ka ditur se në Novi Pazar nuk do të pritej si Erdogani

Koha.net - 11.10.2017

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se e ka ditur se në Novi Pazar nuk do të pritej si Recep Taip Erdogan porse ka shtuar se po punon dhe se do të punojë më të mirën që mundet në interes ...

Erdogan: I besoj Vuçiqit, po e luftojmë bashkë Gulenin

Gazeta Express - 11.10.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha sot në Novi Pazar se organizata FETO do të dëbohet nga Turqia por edhe nga ...

Erdogan në Serbi: “Të ndërtohet sa më shpejt rruga Beograd-Sarajevë. Nuk ka probleme në Sanxhak”

Respublica - 11.10.2017

Vizita e presidentit turk, Recep Tayyip Erdgan në Serbi ka tërhequr vëmendje jo të vogël mediatike. Presidenti turk do të qëndrojë dy ditë në Serbi dhe përpara mbërritjes ka nisur mesazhet e para ...

“Armiku i armikut tim është miku im”, Putin-Erdogan bashkë kundër Perëndimit?

Java News - 11.10.2017

Turqia është anëtare e NATO-s. Që megjithë këtë ajo blen armë ruse, kjo është më se e pazakontë. A po përvijohet një miqësi e re midis Ankarasë dhe Moskës? Të dy e ndiejnë veten se i kanë trajtuar në ...

VIDEO/ Daçiç i këndon turqisht Erdoganit, Vuçiç qesh me lot

Java News - 11.10.2017

“Kurir TV” serbe përshkruan me nota shumë miqësore takimet e presidentit turk Erdogan në Serbi dhe takimet me krerët më të lartë të shtetit serb, përfshirë dhe presidentin Alexandër Vuçiç.

Ivica Daçiç protagonist, ia merr këngës ‘Osman Aga’, Erdogan dhe e shoqja e duartrokasin

Java News - 11.10.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, po qëndron në Beograd, në kuadër të një vizite zyrtare. Mirëseardhjen në Serbi, atij i ka uruar homologu serb, Aleksandar Vuçiq.E, për rehatine e mysafirit ...

(VIDEO) Daçiç argëton Erdoganin me këngën e Osman Agës

Alb Portali - 11.10.2017

Autoritetet serbe kanë shtruar një darkë për nder të delegacionit turk, të kryesuar nga presidenti Erdogan, të cilët vizituan Serbinë gjatë ditës së djeshme. Loading...

Erdogan nuk i ndahet byrekut edhe në Beograd, këtë herë nga shqiptarët

Java News - 11.10.2017

Në kryeqytetin serb në Beograd ka arritur dhe po qendron presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan. Presidenti turk Recep Taip Erdogan po bën një vizitë treditore në Serbi, gjatë të cilës do të ...

Erdogan në Novi Pazar: Këtu është vendlindja ime

Respublica - 11.10.2017

Presidenti turk ka shpallur "vëllazërinë" me myslimanët e Saxhakut në Serbi, duke i dhënë ndërkohë një mbështetje të madhe edhe kreut serb, ...

Erdogani e hëngër byrekun në burektoren e tetovarit në Beograd (FOTO)

Antpress - 11.10.2017

Presidenti turk Recep Taip Erdogan gjatë vizitës treditore në Serbi, gjatë të cilës u takua me homologun e tij Aleksandar Vuçiq, gjeti kohë për të shëtitur nëpër Beogradi.

Shikoni si kendon live Ivica Daçiç për nder të Erdoganit këngën e ‘Osman Agës’

Antpress - 11.10.2017

Një nga mediat oponente në Serbi sic është Kurir me orjentim nacionalist dhe kundër qeverisë së Aleksandar Vucic, e cila ka bërë objekt talljeje ministrin e jashtëm serb, Ivica Dacic.

Erdogan ‘i blinduar’ në Serbi, me 50 turpëroje

Ina - 10.10.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan pritet që të arrij sonte në Serbi për vizitë dy ditore. Siç shkruan, “Vecernji Novosti” ai në Beograd do të jetë nën përkujdesjen e 50 truprojave, përcjellë ...

Erdogan arriti për vizitë zyrtare në Serbi

Portalb - 10.10.2017

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan arriti mbrëmë për vizitë zyrtare dyditore në Serbi, ndërsa në aeroportin në Beograd e pritën kolegu serb, Aleksandar Vuçiq, kryeministrja Ana Bërnabiq dhe ...

Erdoganit i zhgënjyer nga vendimi i SHBA-së të mos u japin viza qytetarëve turq

Idividi - 10.10.2017

Kiev, 9 tetor 2017 (MIA) - Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan deklaroi sot se vendimi i SHBA-së të ndalojnë me dhënien e vizave në Turqi është zhgënjyes.

Erdogan arriti për vizitë zyrtare në Serbi

Idividi - 10.10.2017

Beograd, 10 tetor 2017 (MIA) - Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan arriti mbrëmë për vizitë zyrtare dyditore në Serbi, ndërsa në aeroportin në Beograd e pritën kolegu serb, Aleksandar Vuçiq, ...

Erdogan ka shprehur mbështetje për integritetin territorial të Ukrainës

Evropaelire - 10.10.2017

Gjatë vizitës në kryeqytetin Kiev në Ukrainë, presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se vendi i tij do të vazhdoj ta mbështes sovranitetin dhe integritetin territorial të Ukrainës.

Erdogan ka shprehur mbështetje për integritetin territorial të Ukrainës

Lajmi.net - 10.10.2017

Gjatë vizitës në kryeqytetin Kiev në Ukrainë, presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se vendi i tij do të vazhdoj ta mbështes sovranitetin dhe integritetin territorial të Ukrainës.

Erdogan ka shprehur mbështetje për integritetin territorial të Ukrainës

Portalb - 10.10.2017

Gjatë vizitës në kryeqytetin Kiev në Ukrainë, presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se vendi i tij do të vazhdoj ta mbështes sovranitetin dhe integritetin territorial të Ukrainës.

Erdogan: Serbia është faktori kryesor në Ballkan

Albeu.com - 10.10.2017

Turqia dhe Serbia janë dy shtete kryesore në Ballkan dhe bashkëpunimi i tyre është me rëndësi thelbësore për ruajtjen e stabilitetit, mirëqenies dhe prosperitetit në Ballkan dhe në gjithë Evropën.

Erdogan: Vendimi i SHBA-ve për vizat është shumë zhgënjyes

Lajmi.net - 10.10.2017

Presidenti i Turqisë Erdogan, duke komentuar vendimin e SHBA-ve për pezullimin e dhënies së vizave për shtetasit turq, theksoi se një hap i tillë është shumë zhgënjyes Presidenti i Republikës së ...

Presidenti Erdogan arriti në Beograd me dhjetëra biznesmenë

Evropaelire - 10.10.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka arritur në Serbi për takime me zyrtarët e këtij vendi dhe për ta vizituar rajonin e Sanxhakut, të banuar me shumicë myslimane, gjatë ditës së nesërme.

Erdogan takohet me miqtë serbë, Dacicin e përshëndet në mënyrë të veçantë (VIDEO)

Albeu.com - 10.10.2017

Kryeministri turk Recep Tayyip Erdogan mbërriti në Beograd mbrëmë dhe sot ai zyrtarisht do të fillojë një vizitë dy-ditore në Serbi. Një mirëseardhje solemne për Presidentin turk u mbajt mbrëmë në ...

Vuçiq i organizon pritje madhështore Erdoganit në Beograd (Foto)

Lajmi.net - 10.10.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka arritur në Serbi për takime me zyrtarët e këtij vendi dhe për ta vizituar rajonin e Sanxhakut, të banuar me shumicë myslimane, gjatë ditës së nesërme.

Vucici e pret me nderime madhështore mikun nga Turqia (VIDEO)

Albeu.com - 10.10.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe presidenti turk Recep Tayyip Erdogan kanë filluar takimin në Pallatin e Serbisë, i cili pritet të pasohet nga diskutime dhe delegacione të të dy vendeve.

Ofensiva ekonomike e Erdoganit në Serbi

DW - 10.10.2017

Presidenti turk Erdogan viziton Serbinë me një delegacion të madh investitorësh. Ai troket në një portë të hapur. Ankaraja do të zgjerojë influencën politike në korridorin e pasëm të BE-së, Ballkan.

Ja çka kanë bërë banorët e Novi Pazarit për Erdoganin

Lajmi.net - 10.10.2017

Novi Pazari është gati për vizitën zyrtare të presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdogan në Serbi. Do të jetë kjo vizitë e gjatë e Erdoganin në këtë qytet, në qendrën e Sanxhakut.

Erdogan në Beograd për tregtinë dhe...Gylenin

Top Channel - 10.10.2017

I shoqëruar nga dhjetra biznesmenë, Recep Taip Erdogan zbriti në Beograd në një vizitë zyrtare, ku u prit nga Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç. Pas pritjes zyrtare dhe intonimit të dy himneve, ...

Vuçiq: Thoni Erdoganit se Daçiqit nuk i pëlqen..

Zhurnal - 10.10.2017

Vuçiq: Thoni Erdoganit se Daçiqit nuk i pëlqen.. Gjatë ceremonisë solemne para Pallatit Serbia, presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ka biseduar për disa çaste me shefin e diplomacisë serbe Ivica ...

Ofensiva ekonomike e Erdoganit në Serbi

Lajmi.net - 10.10.2017

Presidenti turk Erdogan viziton Serbinë me një delegacion të madh investitorësh. Ai troket në një portë të hapur. Ankaraja do të zgjerojë influencën politike në korridorin e pasëm të BE-së, Ballkan.

Erdogan: Shkaktar i problemit të vizave janë SHBA-të

Portalb - 10.10.2017

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, në lidhje me pezullimin e vizave mes Turqisë dhe SHBA-ve, është shprehur se këtë problem nuk e ka nisur Turqia, raporton Anadolu Agency (AA).

Erdogan: Bashkëpunimi midis Ankarasë dhe Beogradit është kyçe për Ballkanin

Idividi - 10.10.2017

Beograd, 10 tetor 2017 (MIA) - Turqia dhe Serbia janë dy vendet kyçe për Ballkanin dhe bashkëpunimi i tyre është me rëndësi esenciale për mbajtjen e paqes, stabilitetit dhe prosperitetit të ...

Erdogan në Serbi pritet si Putin. Ja mesazhi që përcolli

Ina - 10.10.2017

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan ka mbërritur mbrëmë në Beograd nën masa të rrepta sigurie. I shoqëruar nga bashkëshortja e tij Emine dhe një grup prej 185 biznesmenësh, Erdogan, i ka bërë ...

Presidentin turk e zë “gjumi” gjatë konferencës së përbashkët me homologun ukrainas (Video)

Almakos - 10.10.2017

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan dukej se ishte shumë i lodhur shumë, pasi gjatë konferencës së përbashkët për media me homologun e tij ukrainas, Petro Poroshenko, është filmuar duke qëndruar i ...

Vuçiq zbuloi se Erdogan di të flasë edhe shqip (Foto)

Lajmi.net - 10.10.2017

Gjatë vizitës zyrtare të presidentit turk Recep Tayyip Erdogan në Serbi, para pallatit presidencial ishin vendosur dhjetëra kamera që kanë filmuar një bisedë joformale mes presidentit turk dhe atij ...

Erdogan dremit gjatë konferencës me Poroshenkon

Top Channel - 10.10.2017

Nuk ka dyshim që politika është e lodhshme, e këtë e tregoi mjaft mirë presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, të cilin duket se e zuri gjumi gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me ...

EuroNews me video komike për presidentin e Turqisë, Erdogan

Lajmi.net - 10.10.2017

Një video komike e presidentit të Turqisë, Recep Tayip Erdogan dhe presidentit të Ukrainës, Petro Poroshenko, gjatë një konference është publikuar nga EuroNews English, shkruan lajmi.net Në video ...

Konferencë me homologun ukrainas, Erdoganin sa nuk e zë gjumi (Video)

LajmiFundit - 10.10.2017

Kamerat gjatë konferencës së presidentit turk Recep Tayyip Erdogan me homologun e tij ukrainas, Petro Poroshenko, janë fokusuar tek Erdogan. Ai është shfaqur i përgjumur, ndërsa Poroshenko është duke ...

Erdogan di të flas edhe shqip, ja çka i tha Vuçiqi

Ina - 10.10.2017

Gjatë vizitës zyrtare të presidentit turk Recep Tayyip Erdogan në Serbi, para pallatit presidencial ishin vendosur dhjetëra kamera që kanë filmuar një bisedë joformale mes presidentit turk dhe atij ...

Çfarë po ndodh me Presidentin turk?

Lajmi.net - 10.10.2017

Presidenti turk është kapur nga kamerat në një përgjumje të rëndë gjatë një konference shtypi me homologun ukrainas. Ndërsa Petro Poroshkenko ishte duke folur në konferencë për gazetarë, kreu i ...

Erdogan dremit gjatë konferencës me Poroshenkon

Zhurnal - 10.10.2017

Erdogan dremit gjatë konferencës me Poroshenkon Nuk ka dyshim që politika është e lodhshme, e këtë e tregoi mjaft mirë presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, të cilin duket se e zuri gjumi gjatë ...

A e di sa truproje pati Erdogan sot në Serbi

Lajmi.net - 10.10.2017

Gazeta serbe “Vecernje Novosti” ka shkruar se presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan në vizitën e tij dy ditore do të ketë me vete së paku 50 truproja. Në artikullin e medies serbe nënvizohet se ...

Erdogan ha byrek te shqiptarët midis Beogradit

Lajmi.net - 10.10.2017

Në kryeqytetin serb në Beograd nga orët e mbrëmjes ka arritur presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan. Presidenti turk Recep Taip Erdogan ka nisur sot një vizitë treditore në Serbi, gjatë të cilës ...

Erdogan: Turqia dhe Serbia dy vende kyçe në Ballkan

Ora news - 10.10.2017

Serbia dhe Turqia janë dy vende kyçe në Ballkan. Kështu u shpreh presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan. Ai tha se bashkëpunimi i tyre është thelbësor për ruajtjen e stabilitetit, paqes dhe ...

Erdogan ka shprehur mbështetje për integritetin territorial të Ukrainës

Telegrafi - 10.10.2017

Gjatë vizitës në kryeqytetin Kiev në Ukrainë, presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se vendi i tij do të vazhdoj ta mbështes sovranitetin dhe integritetin territorial të Ukrainës.

Erdogan: Vendimi i SHBA-së për vizat është shumë zhgënjyes

Koha.net - 10.10.2017

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, duke komentuar vendimin e SHBA-së për pezullimin e dhënies së vizave për shtetasit turq, theksoi se një hap i tillë është shumë zhgënjyes.

Pritje speciale për Erdoganin dhe bashkëshorten nga Aleksandar Vuçiq

Gazeta Express - 10.10.2017

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, mbërriti në Beograd mbrëmë dhe sot ai zyrtarisht do të fillojë një vizitë dyditore në ...

Kështu u prit Erdogani me bashkëshorten nga Vuçiqi

Botasot - 10.10.2017

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, mbërriti në Beograd mbrëmë dhe sot ai zyrtarisht do të fillojë një vizitë dyditore në Serbi. Një mirëseardhje solemne për Presidentin turk u mbajt mbrëmë në ...

Marrëdhënia speciale e Erdoganit me Ivica Daçiqin

Gazeta Express - 10.10.2017

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan po qëndron për vizitë në Beograd. Atje ai është pritur nga kreu i shtetit serb, Aleksandar Vuçiq, dhe kryeministrja Ana Brnabiq.

Beograd, Vuçiçi pret Erdoganin

RTSH - 10.10.2017

Presidenti Turk Rexhep Taip Erdogan ka filluar sot një vizitë zyrtare dyditore në Beograd, ku u prit nga homologu i tij serb Aleksandar Vuçiç. Axhenda e bisedimeve të presidentit turk me autoritetet ...

Serbia e Turqia nënshkruajnë deklaratën për themelimin e Këshillit për bashkëpunim

Koha.net - 10.10.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe homologu i tij turk Recep Tayyip Erdogan nënshkruan sot në Beograd deklaratën e përbashkët politike për themelimin e Këshillit të Lartë për bashkëpunim ...

Ofensiva ekonomike e Erdoganit në Serbi

Ora news - 10.10.2017

Presidenti turk Erdogan viziton Serbinë me një delegacion të madh investitorësh. Ai troket në një portë të hapur. Ankaraja do të zgjerojë influencën politike në korridorin e pasëm të BE-së, Ballkan.

Vuçiq zbuloi se Erdogan di të flasë edhe shqip (Foto)

Telegrafi - 10.10.2017

Gjatë vizitës zyrtare të presidentit turk Recep Tayyip Erdogan në Serbi, para pallatit presidencial ishin vendosur dhjetëra kamera që kanë filmuar një bisedë joformale mes presidentit turk dhe atij ...

Vuçiq: Ky nuk është viti 1389 ashtu si mendojnë disa

Telegrafi - 10.10.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se ky nuk është viti 1389, ashtu sikurse disa mendojnë, por viti 2017 dhe se dëshirojnë lidhjen e marrëdhënieve sa më të mira me Turqinë.

Erdogan: Do të bojkotojmë ambasadorin amerikan

Koha.net - 10.10.2017

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi në Beograd se zyrtarët turq në të ardhmen do të bojkotojnë ambasadorin amerikan në Turqi. Ai tha se nuk do të pranojnë ambasadorin amerikan në largim ...

Çfarë po ndodh me Presidentin turk?

Ora news - 10.10.2017

Presidenti turk është kapur në kamerat në një përgjumje të rëndë gjatë një konference shtypi me homologun ukrainas. Ndërsa Petro Poroshkenko ishte duke folur në konferencë për gazetarë, kreu i ...

Erdogan: Shpresoj që Ballkani të zgjidhë të gjitha problemet

Ora news - 10.10.2017

Ashtu sikurse pritej, Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, kanë firmosur një marrëveshje bashkëpunimi e cila do të lehtësojë tregtinë mes dy vendeve.

Presidentin turk e zë ‘gjumi’ gjatë konferencës me homologun ukrainas (Video)

BalkanWeb - 10.10.2017

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan është vendosur në qendër të vëmendjes për shkak të një gjesti gjatë konferencës së përbashkët me homologun e tij ukrainas, Petro Poroshenko.

Vuçiç zbuloi se Erdogan di të flasë edhe shqip

Botasot - 10.10.2017

Gjatë vizitës zyrtare të presidentit turk Recep Tayyip Erdogan në Serbi, para pallatit presidencial ishin vendosur dhjetëra kamera që kanë filmuar një bisedë joformale mes presidentit turk dhe atij ...

Vuçiç zbuloi se Erdogan di të flasë edhe shqip

Mapo - 10.10.2017

Gjatë vizitës zyrtare të presidentit turk Recep Tayyip Erdogan në Serbi, para pallatit presidencial ishin vendosur dhjetëra kamera që kanë filmuar një bisedë joformale mes presidentit turk dhe atij ...

Erdogan: Serbia, vend kyç në Ballkan

Koha.net - 10.10.2017

Serbia është shtet kyç për Ballkanin dhe presidenti Aleksandar Vuçiq është një rast i mirë për gjithë rajonin, tha sot presidenti turk Recep Tayyip Erdogan në forumin afarist Serbi-Turqi.

Vuçiq-Erdoganit: Ju e flisni perfekt gjuhën shqipe dhe serbe

Koha.net - 10.10.2017

Gjatë pritjes solemne të presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan në Beograd, kamerat kanë vërejtur edhe një bisedë jo formale të presidentit serb Aleksandar Vuçiq dhe atij Erdogan.

Përkeqësohen marrëdhëniet, Erdogan: Nuk pranojmë ambasadorin e SHBA-së në Turqi

BalkanWeb - 10.10.2017

Drejtuesit turq nuk do ta pranojnë më ambasadorin e SHBA-së në Turqi, theksoi sot presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ndërkohë që marrëdhëniet mes Ankarasë dhe Uashingtonit po kalojnë një fazë ...

Përmes “Rrjedhës turke” gazi në Serbi deri më 2019

Koha.net - 10.10.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi sot se Serbia mundet përmes “Rrjedhës turke” që të furnizohet me gaz që nga viti 2019. “Ky projekt që kalon përmes rajonit të Detit të Zi do të ...

Erdogan në Beograd: Dikush mund të xhelozojë për takimin Turqi-Serbi

Gazeta Express - 10.10.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka qëndruar sot në Beograd, në kuadër të një vizite zyrtare. Erdogan theksoi se ndihet i lumtur që viziton Serbinë në cilësi të presidentit, pasi herën e ...

Merr si dhuratë një biçikletë dhe një shah nga ai, as Vuçiq nuk e lë Erdoganin “duarthatë”! (Foto/Video)

Telegrafi - 10.10.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka pritur sot Presidentin e Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan, si dhe delegacionin e biznesmenëve turq. Me këtë rast, ndër tjerash, siç shkruajnë mediat e huaja, ...

Ofensiva ekonomike e Erdogan në Serbi

Respublica - 10.10.2017

Erdogan i shoqëruar nga 187 biznesmenë turq po zhvillon një vizitë dy ditore në Serbi. Për analistët kjo është më shumë se një vizitë ekonomike, pasi Ankaraja po kërkon të shtrijë ndikimin ekonomik ...

Erdogan “flirton” me Serbinë

Java News - 10.10.2017

Serbia dhe Turqia janë dy vende kyçe në Ballkan. Kështu u shpreh presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan. Ai tha se bashkëpunimi i tyre është thelbësor për ruajtjen e stabilitetit, paqes dhe ...

Presidenti turk lavdëron Serbinë: Jemi më të rëndësishmit në Ballkan

Durres Lajm - 10.10.2017

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan ka mbërritur mbrëmjen e së hënës në Serbi për një vizitë dy ditore, ku u prit nga homologu serb Aleksandër Vucic.

Erdogan thotë se Turqia dhe Serbia janë dy vende kyçe në Ballkan

Antpress - 10.10.2017

Serbia dhe Turqia janë dy vende kyçe në Ballkan dhe bashkëpunimi i tyre është thelbësor për ruajtjen e stabilitetit, paqes dhe prosperitetit në Ballkan dhe në Evropë, ka thënë Presidenti turk, Recep ...

Pamje nga arritja e Erdoganit në Beograd, siguria e tij përfshinë gjithë këta njerëz! (Foto)

Antpress - 10.10.2017

Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan ka arritur në orët e vona të natës në Beograd, ku është pritur nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq si dhe kryeministrja serbe, Ana Brnabiq.

Erdogan pushton Beogradin, ja sa biznesmen janë me të

Antpress - 10.10.2017

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan arriti mbrëmë për vizitë zyrtare dyditore në Serbi, ndërsa në aeroportin në Beograd e pritën kolegu serb, Aleksandar Vuçiq, kryeministrja Ana Bërnabiq dhe ...

Erdoganin e zë gjumi në konferencë për media në vizitën në Ukrainë (Video)

Antpress - 10.10.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka patur agjendë të ngjeshur ditëve të fundit në Evropë. Por, vizita e fundit që ka bërë në Ukrainë ka sjellur një moment të rrallë në karrierën e tij ...

Vuçiq-Erdoganit: Ju e flisni perfekt gjuhën shqipe dhe serbe

Antpress - 10.10.2017

Gjatë pritjes solemne të presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan në Beograd, kamerat kanë vërejtur edhe një bisedë jo formale të presidentit serb Aleksandar Vuçiq dhe atij Erdogan.

Sot, ja çfarë e pret Erdoganin në Beograd

Albeu.com - 09.10.2017

Vizita e Presidentit turk , Rexhep Tayip Erdogan në Beograd do të përcillet me masa të jashtëzakonshme të sigurisë. Erdogan , i cili arrin sonte në një vizitë dy ditore në Serbi, do të ketë së paku ...

Erdogani me 60 truproja personale, 8 ministra e 185 afaristë, sonte në Serbi

Portalb - 09.10.2017

Vizitën e kryetarit të Turqisë Rexhep Taip Erdogan në Serbi e përcjellin masa të jashtëzakonshme sigurie shkruan sot shtypi beogradas, transmeton Koha.net.

Erdogan “i blinduar” në Serbi, me 50 turpëroje

Lajmi.net - 09.10.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan pritet që të arrij sonte në Serbi për vizitë dy ditore. Siç shkruan, “Vecernji Novosti” ai në Beograd do të jetë nën përkujdesjen e 50 truprojave, përcjellë ...

Sot, ja çfarë e pret Erdoganin në Beograd

Lajm - 09.10.2017

Vizita e Presidentit turk, Rexhep Tayip Erdogan në Beograd do të përcillet me masa të jashtëzakonshme të sigurisë. Erdogan, i cili arrin sonte në një vizitë dy ditore në Serbi, do të ketë së paku 50 ...

Erdogan shkon sot me 158 biznesmenë në Beograd, miliardat turke që pritet të investohen

Albeu.com - 09.10.2017

Duke filluar që nga sonte në mbrëmje plot 3 ditë do të qëndrojë Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan në Serbi. Madje si rrallë herë Erdoganin do ta shoqërojnë edhe 158 biznesmenë turq për të ...

Sot fillon vizita treditore e Erdoganit në Serbi

Ina - 09.10.2017

Presidenti turk Recep Taip Erdogan do të nisë sot një vizitë treditore në Serbi, gjatë të cilës do të takohet me homologun e tij Aleksander Vuçiç. ...

Erdogan "pushton" sot Beogradin me 50 badigardë, 8 ministra dhe 185 biznesmenë

Albeu.com - 09.10.2017

Duke filluar që nga sonte në mbrëmje, plot 3 ditë do të qëndrojë Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan , në Serbi . Por, vizitën e kryetarit të Turqisë Rexhep Taip Erdogan në Serbi e përcjellin ...

Erdogani me 60 truproja personale, 8 ministra e 185 afaristë, sonte në Serbi

Koha.net - 09.10.2017

Vizitën e kryetarit të Turqisë Rexhep Taip Erdogan në Serbi e përcjellin masa të jashtëzakonshme sigurie shkruan sot shtypi beogradas, transmeton Koha.net.

Erdogan “i blinduar” në Serbi, me 50 truproje

Gazeta Express - 09.10.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan pritet që të arrij sonte në Serbi për vizitë dy ...

Erdogani me 60 truproja personale, 8 ministra e 185 afaristë, sonte në Serbi

Botasot - 09.10.2017

Vizitën e kryetarit të Turqisë Rexhep Taip Erdogan në Serbi e përcjellin masa të jashtëzakonshme sigurie shkruan sot shtypi beogradas. Erdogani shkon sonte për një vizitë dy ditore në Serbi.

Presidenti turk Erdogan vizitë zyrtare në Serbi

ABC News - 09.10.2017

Presidenti turk Erdogan viziton Serbinë i shoqëruar nga 50 truproje personale, ndërkohë që dhe masat e sigurisë të marra nga shtetit serb janë shumë të ashpra.

Erdogan vizitë 3-ditore në Serbi, 60 turq të armatosur deri në dhëmbë për sigurinë e tij në Beograd

BalkanWeb - 09.10.2017

I shoqëruar nga tete ministra dhe 185 drejtues biznesesh dhe korporatash, presidenti i Turqise Rexhep Taip Erdogan nis sot nje vizite tre ditore ne Serbi.

Erdogan në vizitë dy-ditore në Serbi

Telegrafi - 09.10.2017

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdoan do të vizitojë sot Serbinë ku do të takohet me homologun e tij serb Aleksandar Vuçiç në një vizitë dy-ditore, për të përmirësuar lidhjet dypalëshe mes dy vendeve.

Erdogan në Beograd me 200 biznesmenë

Ora news - 09.10.2017

Me afro 200 biznesmenë që e shoqërojnë, Presidenti Rexhep Taip Erdogan, do të zhvillojë një vizitë tre ditore në Serbi, ku do të diskutojë kryesisht për çështjet ekonomike me homologun, Alexandër ...

Erdogan mbërrin sot në Serbi, mijëra policë blindojnë Beogradin

Java News - 09.10.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan pritet që të mbërrijë sot në Serbi për një vizitë dy ditore. Media serbe “Vecernji Novosti” shkruan se presidenti turk do të jetë nën përkujdesjen e 50 ...

Ja sa miliarda Erdogan do t’i investojë në Serbi

Alb Portali - 09.10.2017

Loading... Duke filluar që nga sonte në mbrëmje, plot 3 ditë do të qëndrojë Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan, në Serbi. Madje si rrallëherë Erdoganin do ta shoqërojnë edhe 158 biznesmenë ...

Erdogan “i blinduar” në Serbi, me 50 truproje

Antpress - 09.10.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan pritet që të arrij sonte në Serbi për vizitë dy ditore.Siç shkruan, “Vecernji Novosti” ai në Beograd do të jetë nën përkujdesjen e 50 truprojave, përcjellë ...

Kaq miliardë planifikon Erdogan t’i investojë në Serbi

Antpress - 09.10.2017

Duke filluar që nga sonte në mbrëmje plot 3 ditë do të qëndrojë Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan në Serbi.Madje si rrallë herë Erdoganin do ta shoqërojnë edhe 158 biznesmenë turq për të ...