TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Raportet Maqedoni – Kosovë

Shqipmedia - 13.01.2011

Maqedonia me Kosovën tashmë dy vjet pas vendosjes së marrëdhënieve diplomatike, ndërton raporte të bashkëpunimit mbi parimin e inkluzivitetit, thekson sekretari shtetëror i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Abdylkadër Memedi.

Metalurgu fillon përgatitjet

Alsat - 12.01.2011

Memedi: do të jap maksimumin njëjtë sikurse edhe te Renova Metalurgu skuadër kjo e cila pjesën e parë të kampionatit në elitën e futbollit vendor e mbylli në pozitën e katërt sot ka filluar përgatitjet për gjysëmsezonin pranveror.

Raportet Maqedoni - Kosovë

Evropaelire - 12.01.2011

Maqedonia me Kosovën tashmë dy vjet pas vendosjes së marrëdhënieve diplomatike, ndërton raporte të bashkëpunimit mbi parimin e inkluzivitetit, thekson sekretari shtetëror i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Abdylkadër Memedi.

Raportet Maqedoni - Kosovë

Botasot - 12.01.2011

Maqedonia me Kosovën tashmë dy vjet pas vendosjes së marrëdhënieve diplomatike, ndërton raporte të bashkëpunimit mbi parimin e inkluzivitetit, thekson sekretari shtetëror i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Abdylkadër Memedi.

Raportet Maqedoni – Kosovë, mbi parimin e inkluzivitetit

Koha.net - 12.01.2011

Raportet Maqedoni – Kosovë, mbi parimin e inkluzivitetit Shkup, 12 janar - Maqedonia me Kosovën tashmë dy vjet pas vendosjes së marrëdhënieve diplomatike, ndërton raporte të bashkëpunimit mbi parimin e inkluzivitetit, thekson sekretari ...

PDSH: Memedi keqpërdor funksionin

Koha e Re - 11.01.2011

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH), përmes një konferencë për gazetarë ka prezantuar të hënën fotografi dhe video materiale për keqpërdorimin e pozicioneve shtetërore për nevoja personale nga ana e zyrtarëve të Bashkimit Demokratik për ...

Memedi nënshkruan për Metallurgun

Koha e Re - 11.01.2011

Oferta e Metallurgut ka joshë Memedin, i cili ka nënshkruar kontratë 2 vjeçare me ta, duke lënë jashtë gare Renovën, Rabotniçkin dhe dy ekipet shqiptare Flamurtarin dhe Skënderbeun Hajrush MANI Më në fund ka përfunduar dhe pritja e ...

Memedi vazhdon te metalurgu

Alsat - 10.01.2011

Memedi, një përforcim i madh për Metalurgun Futbollisti i Renovës, Agron Memedi karrierën e tij do ta vazhdoj te skuadra e Metalurgut. Pas bisedimeve intenzive mes drejtuesve të kësaj skuadre dhe vetë futbollistit, mësohet se Memedi me të ...

PDSH: Funksionari i BDI shfrytëzon veturën zyrtare në dasëm

Ina - 10.01.2011

Vetura e Ministrisë së Brendshme shfrytëzohet dhe stoliset për dasëm nga një funksionarë i lartë i BDI-së. Kjo është akuza e bërë nga zëdhënësi i Partisë Demokratike Shqiptare (PDK), Luan Tresi i cili theksoi sot se sekretari shtetëror i ...

Memedi: Nuk kam keqpërdorur veturën zyrtare

Ina - 10.01.2011

Sekretari shtetëror i MPJ-së, nga radhët e BDI-së ka reaguar ndaj konferencës së PDSH-së, ku ai akuzohet se ka shfrytëzuar veturën zyrtare në një dasëm. “I hedhë poshtë të gjitha këto shpifje dhe trillime si të pabaza dhe tendencioze.

PDSH: Me veturat e MPB-së, BDI nëpër dasma

Zhurnal - 10.01.2011

Tetovë, 10 janar – Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) ka akuzuar sot BDI-në se pjesëmarrjen e saj në Qeveri, po e shfrytëzon vetëm për nevoja personale dhe të ngushta familjare.

Memedi i cilëson si shpifje akuzat e PDSH-së

Zhurnal - 10.01.2011

Shkup, 10 janar - Ndaj akuzave të Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) për keqpërdorim të pozitës dhe familjarizëm nga ana e Sekretarit shtetëror të Ministrisë së Punëve te Jashtme (MPJ), Abdylkadër Memedi, ka reaguar ky i fundit.

PDSH: Funksionarët e BDI-së keqpërdorin detyrën zyrtare

Shqipmedia - 10.01.2011

Vetura e Ministrisë së Brendshme shfrytëzohet dhe stoliset për dasëm nga një funksionarë i lartë i BDI-së. Kjo është akuza e bërë nga zëdhënësi i Partisë Demokratike Shqiptare (PDK), Luan Tresi i cili theksoi sot se sekretari shtetëror i ...

PDSH: Funksionari i BDI me makinë zyrtare në dasëm

Lajm - 10.01.2011

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) në një konferencë për shtyp, ka prezantuar fotografi, ku shihet se si vetura e një zyrtari të lartë shqiptar në Ministrisë së Punëve të Jashtme të Maqedonisë, të shfrytëzohet për nevoja dasmore.

Partitë shqiptare në Maqedoni akuzojnë njëra-tjetrën

Koha.net - 10.01.2011

Partitë shqiptare në Maqedoni akuzojnë njëra-tjetrën Shkup, 10 janar - Partia Demokratike Shqiptare (PDSH), përmes një konferencë për gazetarë ka prezantuar të hënën fotografi dhe video materiale për keqpërdorimin e pozicioneve shtetërore ...