TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Merkel kërkon më shumë përpjekje nga Greqia dhe Turqia mbi çështjen e refugjatëve

Lajmi.net - 12.09.2015

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, vendi i të cilës po përballet me një fluks të paprecedentë refugjatësh, i kërkoi sot Greqisë që të mbrojë më mirë kufijtë e jashtëm të Bashkimit Evropian si dhe ...

​Merkel fton refugjatët të mësojnë gjermanishten

Lajmi.net - 12.09.2015

Kancelarja gjermane Angela Merkel u ka bërë thirrje grave refugjatë të cilat vijnë në vendin e saj që ta mësojnë gjuhën gjermane. Merkel në mesazhin e saj javor ka thënë se gratë që vijnë në Evropë ...

​Merkel fton refugjatët të mësojnë gjermanishten

Portalb - 12.09.2015

Lajme lidhur me temën Merkel: Pamjet e Aylan Kurdi më kanë tronditur shumë Angela Merkel, “selfie” me refugjatët Danimarka pezullon trafikun hekurudhor me Gjermaninë për shkak të emigrantëve Merkel: ...

​Merkel fton refugjatët të mësojnë gjermanishten

Botasot - 12.09.2015

Kancelarja gjermane Angela Merkel u ka bërë thirrje grave refugjatë të cilat vijnë në vendin e saj që ta mësojnë gjuhën gjermane. Merkel në mesazhin e saj javor ka thënë se gratë që vijnë në Evropë ...

Merkel fton refugjatet ta mësojnë gjermanishten

Telegrafi - 12.09.2015

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, u ka bërë thirrje grave të refugjatëve që vijnë në vendin e saj, që ta mësojnë gjuhën gjermane. Merkel, në mesazhin e saj javor, ka thënë se gratë që vijnë në ...

Merkel selfie me emigrantët

Lajmeshqip - 11.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Merkel selfie me emigrantët Zvicra, vendi më i mirë për pleqëri Rusi 84-vjeçar martohet me të fejuarën e tij 24-vjeçare (Foto) Hamerët e ushtrisë Amerikane do të ...

Merkel kërkon risistemim të obligueshëm të refugjatëve në BE

Idividi - 11.09.2015

Berlin, 9 shtator 2015 (MIA) - Kancelarja gjermane Angela Merkel sot kërkoi që çdo vend anëtar në mënyrë të obliguar të pranojë kuotë të caktuar të refugjatëve të cilët për momentin në pjesë më të ...

Merkel: Marrëveshjet me Kosovën shtytje për Serbinë drejt integrimit evropian

Idividi - 11.09.2015

Berlin, 7 shtator 2015 (MIA) - Kancelarja gjermane, Angela Merkel, në takimin me kryeministrin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Berlin, ka thënë se është e bindur se marrëveshjet e fundit midis ...

Merkel: Refugjatë të Ballkanit, duhet të ktheheni në shtëpi

Lajm - 11.09.2015

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka deklaruar se në Gjermani po arrijnë shumë njerëz nga vende të “sigurta” ballkanike dhe ka shtuar se ata duhet që shpejt ta kthehen në shtëpi nëse nuk kanë bazë ...

Merkel: Refugjatë të Ballkanit, duhet të ktheheni në shtëpi

Almakos - 11.09.2015

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka deklaruar se në Gjermani po arrijnë shumë njerëz nga vende të “sigurta” ballkanike dhe ka shtuar se ata duhet që shpejt ta kthehen në shtëpi nëse nuk kanë bazë ...

Merkel: Refugjatë të Ballkanit, duhet të ktheheni në shtëpi

Lajmeshqip - 11.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Merkel: Refugjatë të Ballkanit, duhet të ktheheni në shtëpi Arabia Saudite i ofron Gjermanisë ndërtimin e 200 xhamive – një për çdo 100 refugjatë sirian SHBA: Përkujtohet 11 ...

Gjermania e dëbon, por azilantja shqiptare nuk fol keq për Merkelin (Video)

Lajm - 11.09.2015

Refugjatët ekonomikë, të cilët nga Ballkani kishin shkuar për në Gjermani, do të dëbohen. Një shqiptare e cila pak pasi kishte arritur në Shqipëri, iu drejtua kancelares gjermane Angela Merkel dhe ja ...

Merkel: Pamjet e Aylan Kurdit më kanë tronditur shumë

Lajmi.net - 11.09.2015

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, është shprehur se pamjet e fëmijës sirian Aylan Kurdi në brigjet e Bodrumit e kanë tronditur dhe mazitur shumë, atë raporton Anadolu Agency (AA).

Merkel: Më tronditën fort pamjet e Aylan Kurdit

LajmiFundit - 11.09.2015

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është shprehur se pamjet e fëmijës sirian Aylan Kurdi në brigjet e Bodrumit e kanë tronditur dhe mazitur shumë, atë raporton Anadolu Agency.

Merkel: Pamjet e Aylan Kurdi më kanë tronditur shumë

Portalb - 11.09.2015

Lajme lidhur me temën Siriani të cilin e rrëzoi kameramanja ka qenë trajner i suksesshëm Flet kameramania që rrëzoi refugjatin sirian: U tremba kur pash aq shumë emigrantë Mohammad Arif: Vala e ...

Merkel: Më tronditën fort pamjet e fëmijës sirian Aylan Kurdit

Almakos - 11.09.2015

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është shprehur se pamjet e fëmijës sirian Aylan Kurdi në brigjet e Bodrumit e kanë tronditur dhe mazitur shumë, atë raporton Anadolu Agency.

Merkel: U trondita nga vdekja e fëmijës sirian

Albeu.com - 11.09.2015

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka thënë se është tronditur nga pamjet e fëmijës sirian Aylan Kurdi në brigjet e Bodrumit. Merkel ka thënë se sic e ka mërzitur ajo fotografi e djaloshit të mbytur ...

Merkel: U trondita nga pamjet e fëmijës sirian, do bëjmë gjithçka për të parandaluar vdekjen e këtyre njerëzve të ...

SOT - 11.09.2015

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, është shprehur se pamjet e fëmijës sirian Aylan Kurdi në brigjet e Bodrumit e kanë tronditur dhe mazitur shumë. Merkel në një deklaratë në gazetën "Rheinische ...

Merkel: Refugjatë të Ballkanit, duhet të ktheheni në shtëpi

Koha.net - 11.09.2015

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka deklaruar se në Gjermani po arrijnë shumë njerëz nga vende të “sigurta” ballkanike dhe ka shtuar se ata duhet që shpejt ta kthehen në shtëpi nëse nuk kanë bazë ...

Refugjatët “selfie” me kancelaren Merkel

Botasot - 11.09.2015

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, u prit me duartrokitje në Zyrën Federale për Emigracionin dhe Refugjatët në Berlin, gjatë vizitës së saj në kampin e azilkërkuesve.

Merkel: Më tronditën fort pamjet e Aylan Kurdit

Koha.net - 11.09.2015

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është shprehur se pamjet e fëmijës sirian Aylan Kurdi në brigjet e Bodrumit e kanë tronditur dhe mazitur shumë, atë raporton Anadolu Agency.

Merkel: Më tronditën pamjet e fëmijës sirian

BalkanWeb - 11.09.2015

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është shprehur se pamjet e fëmijës sirian Aylan Kurdi në brigjet e Bodrumit e kanë tronditur dhe mërzitur shumë. Merkel në një deklaratë në gazetën “Rheinische ...

Merkel Ballkanit: Ktheni refugjatët …

InfoGlobi - 11.09.2015

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka deklaruar se në Gjermani po arrijnë shumë njerëz nga vende të “sigurta” ballkanike. Sipas saj, ata duhet që shpejt ta kthehen në shtëpi nëse nuk kanë bazë për ...

FOTO/ Merkel viziton kampin e azilkërkuesve dhe bën selfie me refugjatët: Fëmijët tuaj do t’iu ndihmojnë të integroheni

Gazeta Tema - 11.09.2015

Muajt e fundit janë përshkuar nga ngjarje dramatike të refugjatëve sirianë që kanë lënë vendin e tyre për të shpëtuar jetën duke u drejtuar për në Gjermani apo Austri.

Merkel: Të bëjmë gjithçka për të parandaluar vdekjen e refugjatëve

Kosova Live - 11.09.2015

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka deklaruar se duhet të bëhet gjithçka për të parandaluar vdekjen e njerëzve që duan të mbërrijnë Evropë nëpërmjet detit duke thënë se dinjiteti dhe nderi i ...

Refugjatët selfie me Kancelaren Merkel

Lajmi.net - 10.09.2015

Angela Merkel u prit me duartrokitje në Zyrën Federale për emigracionin dhe refugjatët në Berlin, për vizitën e saj në kampin e azilkërkuesve. Disa prej refugjatëve ju afruan Merkelit për të bërë ...

Angela Merkel, “selfie” me refugjatët

Portalb - 10.09.2015

Lajme lidhur me temën Merkel: Duhet të intensifikojmë bisedimet me Turqinë për çështjen e refugjatëve Merkel: Nevojitet një reagim evropian ndaj krizës së refugjatëve ​Merkel i përgjigjet ...

Refugjatët bëjnë selfie me Merkelin (Foto)

Botasot - 10.09.2015

Shumë refugjantë nga Siria e kanë ndjerë veten hero, kur para tyre ka kaluar kancelarja gjermane Angela Merkel, e rrethekuar me dashamirë dhe shpesh duke kryer edhe ndonje vëtëshkrepje ose “selfie”.

Gjermani, Angela Merkel viziton kampin e refugjatëve në Berlin, selfie me emigrantët

BalkanWeb - 10.09.2015

GJERMANI -Kancelarja gjermane Angela Merkel mbërrin në zyrën federale për emigracionin dhe refugjatët në Berlin, ku do të vizitojë kampet për azilkërkuesit.

Angela Merkel viziton një kamp refugjatësh në Berlin

ABC News - 10.09.2015

Strehim dhe integrim, këto janë çështjet kryesore sipas Angela Merkel për të përballuar ermergjencën me emigrantët. Këto koncepte kancelarja i bëri të ditur në Berlin gjatë një vizite në një qendër ...

Kancelarja Merkel selfie me emigrantët

Ora news - 10.09.2015

Kancelarja gjermane Anglea Merkel ka vizituar një qendër klandestinësh. Ajo është pritur me ngrohtësi dhe duartrokitje, ndërsa refugjatët i kanë kërkuar të bëjnë dhe selfie me të, dhe kancelarja ...

Merkel selfie me emigrantët

Koha.net - 10.09.2015

Kancelarja gjermane Anglea Merkel ka vizituar një qendër klandestinësh, ku është pritur me ngrohtësi dhe duartrokitje, ndërsa refugjatët i kanë kërkuar të bëjnë dhe selfie me të dhe kancelarja Merkel ...

Merkel, një selfie me refugjatët

Telegrafi - 10.09.2015

Kancelarja gjermane Anglea Merkel, ka vizituar një qendër refugjatësh, ku është pritur me ngrohtësi dhe duartrokitje, ndërsa refugjatët i kanë kërkuar të bëjnë dhe selfie me të.

Putini i përhershëm dhe dy Rusitë e kancelares Angela Merkel

Gazeta Tema - 10.09.2015

Atë punën me qenin Vladimir Putini duket se e kishte menduar mirë. Fundja presidenti rus i do qentë e tij. Angela Merkel, ndërkaq, nuk i do qentë. Ajo madje ua ka frikën, së paku nga gushti i vitit ...

Angela Merkel, ‘selfie’ me refugjatët

Java News - 10.09.2015

Angela Merkel, ‘selfie’ me refugjatët Angela Merkel vizitoi sot një qendër të përpunimit të kërkesave për azil në Berlin. Kancelarja gjermane vlerësoi punonjësit për punën e tyre të madhe dhe ...

Angela Merkel, ‘selfie’ me refugjatët (VIDEO)

Gazeta Dita - 10.09.2015

Angela Merkel vizitoi sot një qendër të përpunimit të kërkesave për azil në Berlin. Kancelarja gjermane vlerësoi punonjësit për punën e tyre të madhe dhe përkushtimin.

Angela Merkel, ‘selfie’ me refugjatët (VIDEO)

Tetova Sot - 10.09.2015

Angela Merkel vizitoi sot një qendër të përpunimit të kërkesave për azil në Berlin. Kancelarja gjermane vlerësoi punonjësit për punën e tyre të madhe dhe përkushtimin.

Angela Merkel pritet me duartrokitje nga refugjatët në Berlin (VIDEO)

Tetova Sot - 10.09.2015

Emigrantët sot me duartrokitje e kanë pritur kancelaren gjermane Angela Merkel në një qendër pritje në Berlin, ku ajo tha se mësimi i gjuhës gjermane dhe gjetja e një pune janë mënyrat më të mira për ...

Angela Merkel, ‘selfie’ me refugjatët (VIDEO)

Republika - 10.09.2015

Angela Merkel vizitoi sot një qendër të përpunimit të kërkesave për azil në Berlin. Kancelarja gjermane vlerësoi punonjësit për punën e tyre të madhe dhe përkushtimin.

Merkel: Pranojmë vetëm refugjatë. Kush kërkon punë do të kthehet

Top Channel - 09.09.2015

Përpara Parlamentit gjerman, Bundestag, Angela Merkel pohoi se refugjatët, që nuk u largohen luftës apo persekutimit, por synojnë ekonominë më të madhe të Europës me shpresën e një jete më të mirë, ...

Merkel: Pranojmë vetëm refugjatë, kush kërkon punë do të kthehet

Lajm - 09.09.2015

Përpara Parlamentit gjerman, Bundestag, Angela Merkel pohoi se refugjatët, që nuk u largohen luftës apo persekutimit, por synojnë ekonominë më të madhe të Europës me shpresën e një jete më të mirë, ...

Merkel: Pranojmë vetëm refugjatë, kush kërkon punë do të kthehet

Lajmi.net - 09.09.2015

Përpara Parlamentit gjerman, Bundestag, Angela Merkel pohoi se refugjatët, që nuk u largohen luftës apo persekutimit, por synojnë ekonominë më të madhe të Europës me shpresën e një jete më të mirë, ...

Merkel: Do kthejmë emigrantët ekonomikë

Albeu.com - 09.09.2015

Merkel ka pranuar haptazi sot se do të pranojnë vetëm refugjatë dhe se do të kthejnë emigrantët ekonomikë. Kancelarja gjermane Angela Merkel ka deklaruar sot para deputetëve në Parlament se të gjithë ...

Merkel: Azil vetëm për emigrantët e vendeve të luftës

Lajm - 09.09.2015

Gjermania nuk do të mbajë asnjë azilkërkues ekonomik. Gjatë debatit për diskutimin e buxhetit në parlament kancelarja gjermane siguroi se shtetasit që vijnë nga vende jo në konflikt nuk do të mund të ...

Merkel: Duhet të intensifikojmë bisedimet me Turqinë për çështjen e refugjatëve

Portalb - 09.09.2015

Lajme lidhur me temën SHBA dënon ashpër sulmet e fundit terroriste në Turqi Shefi i OKB: Thirrje evropianëve t’u ndihojnë refugjatëve Kompania ajrore “Lufthansa” anulon 1000 fluturime, pilotët në ...

Ja për çfarë u morën vesh në Berlin Vuçiq dhe Merkel

Botasot - 09.09.2015

Kryeministri serb Aleksandar Vuçiq i ka propozuar kancelares gjermane Angela Merkel që Serbia të ndërtojë të paktën edhe tre kampe tjera për refugjatë.

Merkel: Azil vetëm për emigrantët e vendeve të luftës

Ora news - 09.09.2015

Gjermania nuk do të mbajë asnjë azilkërkues ekonomik. Gjatë debatit për diskutimin e buxhetit në parlament kancelarja gjermane siguroi se shtetasit që vijnë nga vende jo në konflikt nuk do të mund të ...

Merkel: Pranojmë vetëm refugjatë. Kush kërkon punë do të kthehet

Telegrafi - 09.09.2015

Përpara Parlamentit gjerman, Bundestag, Angela Merkel pohoi se refugjatët, që nuk u largohen luftës apo persekutimit, por synojnë ekonominë më të madhe të Europës me shpresën e një jete më të mirë, ...

Merkel: Azil vetëm për emigrantët e vendeve të luftës

Botasot - 09.09.2015

Gjermania nuk do të mbajë asnjë azilkërkues ekonomik. Gjatë debatit për diskutimin e buxhetit në parlament kancelarja gjermane siguroi se shtetasit që vijnë nga vende jo në konflikt nuk do të mund të ...

Merkel: Emigrantët ekonomikë do të kthehen

VOA - 09.09.2015

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha sot se refugjatët që vijnë në ekonominë më të madhe të Evropës për një jetë më të mirë dhe jo për t'i shpëtuar përndjekjeve apo luftës, do të duhet të kthehen.

Merkel: S’do pranojmë asnjë azilkërkues për probleme ekonomike

ABC News - 09.09.2015

“Do pranojmë ata persona që ikin nga persekutimet politike dhe nga lufta, por ata që arrijnë për nevoja ekonomike nuk mund të qëndrojnë në Gjermani, sado e vështirë te jete jeta e tyre”.

Merkel: Pranojmë vetëm refugjatë. Kush kërkon punë do të kthehet

Yll Press - 09.09.2015

Por, një shtet që mirëpret kaq shumë njerëz nuk mund të mos tregojë, se ka edhe rregullat e tij. Për shoqërinë paralele, sipas Merkelit, nuk do të ketë tolerancë, transmeton TCH.

Merkel: Pranojmë vetëm refugjatë lufte

Gazeta Dita - 09.09.2015

Përpara Parlamentit gjerman, Bundestag, Angela Merkel pohoi se refugjatët, që nuk u largohen luftës apo persekutimit, por synojnë ekonominë më të madhe të Europës me shpresën e një jete më të mirë, ...

Merkel: Refugjatët që janë nga vendet ku s’ka luftë do të kthehen mbrapsht

Kosova Live - 09.09.2015

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka thënë se refugjatët, që nuk u largohen luftës apo persekutimit, por synojnë ekonominë më të madhe të Evropës me shpresën e një jete më të mirë, do të kthehen ...

Gjermania bllokon azilin për Shqipërinë dhe Kosovën

Lajm - 08.09.2015

Gjermania të hënën shpalli që Kosova, Shqipëria dhe Mali i Zi do të klasifikohen si “shtete të sigurta” Kjo, do të thotë që njerëzit që vijnë në Gjermani nga këto vende do të rikthehen më shpejt, dhe ...

Gjermania bllokon azilin për Kosovën dhe Shqipërinë

Lajmi.net - 08.09.2015

Gjermania të hënën shpalli që Kosova, Shqipëria dhe Mali i Zi do të klasifikohen si “shtete të sigurta” Kjo do të thotë që njerëzit që vijnë në Gjermani nga këto vende do të rikthehen më shpejt, dhe ...

Gjermania Bllokon Azilin për Kosovën dhe Shqipërinë

Lajmeshqip - 08.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Gjermania Bllokon Azilin për Kosovën dhe Shqipërinë Krasniqi i del në mbrojtje Dedës: Mendimi ndryshe nuk është mëkat Agim Bahtiri “braktis” LDK-në për PDK-në? Haradinaj ...

Gjermania bllokon azilin për Shqipërinë dhe Kosovën

Albeu.com - 08.09.2015

Gjermania të hënën shpalli që Kosova, Shqipëria dhe Mali i Zi do të klasifikohen si " shtete të sigurta". Kjo do të thotë që njerëzit që vijnë në Gjermani nga këto vende do të rikthehen më shpejt, ...

Gjermania bllokon azilin për Shqipërinë dhe Kosovën

LajmiFundit - 08.09.2015

Gjermania të hënën shpalli që Kosova, Shqipëria dhe Mali i Zi do të klasifikohen si “shtete të sigurta” Kjo, do të thotë që njerëzit që vijnë në Gjermani nga këto vende do të rikthehen më shpejt, dhe ...

Merkel: Marrëveshjet me Kosovën afrojnë Serbinë me BE-në

Yll Press - 08.09.2015

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, e ka vlerësuar Serbinë për afrimin e arritur në dialogun me Kosovën, e cila është e pavarur qysh prej shtatë vjetësh.

Zëvendësi i Merkel: Do të presim gjysmë milioni refugjatë në vit

Telegrafi - 08.09.2015

Zëvendësi i kancelares Angela Merkel, socialdemokrati Sigmar Gabriel njoftoi sot se Gjermania është e gatshme të presë 500 mijë refugjatë çdo vit “për disa vjet rresht”, siç saktësoi ai.

Gjermania bllokon azilin për Kosovën dhe Shqipërinë

Botasot - 08.09.2015

Gjermania të hënën shpalli që Kosova, Shqipëria dhe Mali i Zi do të klasifikohen si “shtete të sigurta”. Kjo, do të thotë që njerëzit që vijnë në Gjermani nga këto vende do të rikthehen më shpejt, ...

Angela Merkel: Mos u frikësoni nga islamizimi i Europës (Video)

Botasot - 08.09.2015

Shumë europianë shfaqin frikën dhe mbi të gjitha skepticizmin mbi pranimin e një numri të madh të refugjatëve, duke e komentuar këtë si një rritje dhe ndikim më të madh të Islamit në Europë.

Merkel: Do të presim gjysëm milioni refugjatë në vit

Java News - 08.09.2015

Merkel: Do të presim gjysëm milion refugjatë në vit Zëvendësi i kancelares Angela Merkel, socialdemokrati Sigmar Gabriel njoftoi sot se Gjermania është e gatshme të presë 500 mijë refugjatë çdo vit ...

ZYRTARE: Gjermania fut Shqipërinë në listën e vendeve të sigurta të origjinës

Gazeta Dita - 08.09.2015

Tashmë është zyrtare: lista e të ashtuquajturve “vende të sigurta të origjinës” do të zgjerohet edhe me vende të tjera të Ballkanit Perëndimor, duke përfshirë Shqipërinë, Kosovën dhe Malin e Zi.

Gjermania shpalli Kosovën e Shqipërinë “shtete të sigurta”, s’ka vend për azil

Tetova Sot - 08.09.2015

Gjermania të hënën shpalli që Kosova, Shqipëria dhe Mali i Zi do të klasifikohen si “shtete të sigurta” Kjo, do të thotë që njerëzit që vijnë në Gjermani nga këto vende do të rikthehen më shpejt, dhe ...

Gjermania kufizon mundësitë e ballkanasve për të fituar azil

Gazeta Tema - 08.09.2015

Gjermania lajmëroi se Kosova, Shqipëria dhe Mali i Zi do të klasifikoheshin si ‘vende të sigurta origjine’, që do të thotë se njerëzit që shkojnë në Gjermani nga këto vende do të kthehen më shpejt ...

Gjermani: Kosova, Shqipëria e Mali i ZI – vende të sigurta

InfoGlobi - 08.09.2015

Kosova, Shqipëria dhe Mali i Zi do të klasifikohen si “shtete të sigurta” nga Gjermania, që nënkupton se shtetasit e tyre nuk do të kenë mundësi që të kërkojnë strehim politik , ndërkohë që ata që ...

Takohen Merkel dhe Vuçiq, ja çështjet kryesore të takimit!

Lajm - 07.09.2015

Integrimet evropiane të Serbisë dhe kriza me migrantët nga Lindja e Mesme në Evropë pritet të jenë dy çështjet kryesore në takimin që do të zhvillojë sot kancelarja gjermane, Angela Merkel, me ...

Takohen Merkel dhe Vuçiq, ja çështjet kryesore të takimit!

Almakos - 07.09.2015

Integrimet evropiane të Serbisë dhe kriza me migrantët nga Lindja e Mesme në Evropë pritet të jenë dy çështjet kryesore në takimin që do të zhvillojë sot kancelarja gjermane, Angela Merkel, me ...

Hollande: Franca në dy vitet e ardhshme do të pranojë 24 000 refugjatë

Portalb - 07.09.2015

Lajme lidhur me temën Situata në Ukrainë, Merkel, Hollande e Putin planifikojnë takimin e radhës Gjermania rrezikon konflikt të thellë me Francën Spiunazhi i NSA-së: Franca e thërret ambasadorin e ...

Berlin, takohen Merkel dhe Vuçiq

Lajmeshqip - 07.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Berlin, takohen Merkel dhe Vuçiq Historia e trishtueshme e tinejxheres që jetoi si skllave për seks në Shtetin Islamik të ISIS-it Autobusi bie në humnerë, humbin jetën 15 ...

Merkel vlerëson Serbinë për afrimin në dialogun me Kosovën

DW - 07.09.2015

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç zhvilloi një vizitë të papritur në Berlin, ku u takua me kancelaren Angela Merkel. Vala e refugjatëve që kalojnë përmes Serbisë drejt BE-së ishte ndër temat ...

Vuçiç takon Merkel, temë e bisedimeve integrimi i Serbisë në BE dhe kriza e refugjatëve

ikub - 07.09.2015

Në një postin në rrjetin social Twitter Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç, ka bërë me dije se ka zhvilluar një takim me kancelaren gjermane Angela Merkel.

Merkel: Marrëveshjet Prishtinë-Beograd, të rëndësishme për rrugën e Serbisë drejt BE-së

Lajm - 07.09.2015

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka thënë sot se ajo është e bindur se marrëveshjet e fundit në dialogun me Prishtinën, do të sigurojnë një “impuls të rëndësishëm për përparimin e Serbisë në ...

Merkel në takim me Vuçiqin: Prishtina dhe Beogradi morën vendime të guximshme

Lajmi.net - 07.09.2015

Kancelarja gjermane Angela Merkel, sot në një konferencë për shtyp në Berlin, pas takimit me kryeministrin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se Prishtina dhe Beogradi kanë marrë vendime të ...

Merkel: Vendime të guximshme të Beogradit në Bruksel

Lajmeshqip - 07.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Merkel: Vendime të guximshme të Beogradit në Bruksel Refugjatët bëjnë selfie: Festojnë arritjen në tokë (Foto) Berlin, takohen Merkel dhe Vuçiq Historia e trishtueshme e ...

Merkel: Marrëveshjet me Kosovën, "shtytje për Serbinë në BE"

Albeu.com - 07.09.2015

Kancelarja gjermane, Angela Merkel , ka deklaruar se marrëveshjet e fundit midis Prishtinës dhe Beogradit "do t'i japin një shtytje të rëndësishme përparimit të Serbisë drejt integrimit evropian".

Merkel: Fluksi i refugjatëve do ta ndryshojë Gjermaninë

Top Channel - 07.09.2015

Një fluks i tillë emigrantësh nuk mund të mos lërë gjurmë në Gjermani. Vetë Angela Merkel e pranoi se ky vërshim njerëzish, që të lë pa frymë, do ta pushtojë e ndryshojë vendin përgjatë viteve në ...

Merkel përgëzon çtensionimin e marrëdhënieve Serbi-Kosovë

LajmiFundit - 07.09.2015

Kancelarja gjermane Angela Merkel përgëzoi sot Serbinë për uljen e tensioneve me fqinjin e saj Kosovën. “Ka pasur një progres të konsiderueshëm dhe të rëndësishëm për të përfunduar konfliktin”, tha ...

Berlini: zgjerim i listës me vende të sigurta origjine

DW - 07.09.2015

Koalicioni qeveritar në Berlin ra dakord për një plan për përballimin e fluksit të refugjatëve. Por me këtë plan qeveria luhatet mes besimit dhe realizmit.

Merkel: Fluksi i refugjatëve do ta ndryshojë Gjermaninë

Lajm - 07.09.2015

Një fluks i tillë emigrantësh nuk mund të mos lërë gjurmë në Gjermani. Vetë Angela Merkel e pranoi se ky vërshim njerëzish, që të lë pa frymë, do ta pushtojë e ndryshojë vendin përgjatë viteve në ...

Merkel për emigrantët nga Ballkani: Gjeni punë nëse dëshironi të qëndroni në Gjermani

Lajmi.net - 07.09.2015

Kur në konferencë shtypi jo të planifikuar prej kohësh dalin së bashku kancelarja dhe zëvendëskancelari, arëherë çështja është e rëndësishme. “Ne kemi lënë pas një fundjavë të ngarkuar, intensive”, ...

Merkel: Nevojitet një reagim evropian ndaj krizës së refugjatëve

Portalb - 07.09.2015

Lajme lidhur me temën BE-ja do të ndajë 600 milion euro për infrastrukturën e Ballkanit ​Merkel i përgjigjet kryeministrit hungarez: Është detyrë e të gjithëve tu ndihmojmë emigrantëve “The Guardian” ...

Merkel për emigrantët nga Ballkani: Gjeni punë nëse dëshironi të qëndroni në Gjermani

Lajm - 07.09.2015

Kur në konferencë shtypi jo të planifikuar prej kohësh dalin së bashku kancelarja dhe zëvendëskancelari, arëherë çështja është e rëndësishme. "Ne kemi lënë pas një fundjavë të ngarkuar, intensive", ...

Merkel: Gjeni punë nëse dëshironi të qëndroni në Gjermani

Lajmeshqip - 07.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Merkel: Gjeni punë nëse dëshironi të qëndroni në Gjermani Azilantët, shumica që kthehen kanë shitur shtëpitë AAK vendos të mërkurën si ta kundërshtojë Qeverinë A po ndahen ...

Takohen Merkel dhe Vuçiq, ja çështjet kryesore të takimit!

Botasot - 07.09.2015

Integrimet evropiane të Serbisë dhe kriza me migrantët nga Lindja e Mesme në Evropë pritet të jenë dy çështjet kryesore në takimin që do të zhvillojë sot kancelarja gjermane, Angela Merkel, me ...

Merkel: Marrëveshjet me Kosovën, “shtytje për Serbinë”

Telegrafi - 07.09.2015

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka thënë se është e bindur se marrëveshjet e fundit midis Prishtinës dhe Beogradit “do t’i japin një shtytje të rëndësishme përparimit të Serbisë drejt integrimit ...

Merkel - azilkërkuesve nga Kosova: Gjeni punë, rrini në Gjermani

Botasot - 07.09.2015

“Ne kemi lënë pas një fundjavë të ngarkuar, intensive”, ka thënë Kancelarja gjermane Angela Merkel për gjendjen të hënën në mëngjes në kancelari, dhe me këtë ajo ka parasysh jo vetëm mbërritjen e ...

Kancelarja gjermane Merkel takoi Kryeministrin serb Vuçiç në Berlin

ABC News - 07.09.2015

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vucic, është takuar në Berlin me kancelaren gjermane Angela Merkel, dhe kanë biseduar për integrimin europiane, por dhe për krizën e refugjatëve sirianë.

Merkel vlerëson Serbinë për afrimin në dialogun me Kosovën

Koha.net - 07.09.2015

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, e ka vlerësuar Serbinë për afrimin e arritur në dialogun me Kosovën, e cila është e pavarur qysh prej shtatë vjetësh.

Merkel për emigrantët nga Ballkani: Gjeni punë nëse dëshironi të qëndroni në Gjermani

Koha.net - 07.09.2015

Kur në konferencë shtypi jo të planifikuar prej kohësh dalin së bashku kancelarja dhe zëvendëskancelari, arëherë çështja është e rëndësishme. “Ne kemi lënë pas një fundjavë të ngarkuar, intensive”, ...

Merkel për emigrantët nga Ballkani: Gjeni punë nëse dëshironi të qëndroni në Gjermani

Telegrafi - 07.09.2015

Kur në konferencë shtypi jo të planifikuar prej kohësh dalin së bashku kancelarja dhe zëvendëskancelari, arëherë çështja është e rëndësishme. “Ne kemi lënë pas një fundjavë të ngarkuar, intensive”, ...

Gjermani, Qeveria: Zgjerim i listës me vende të sigurta origjine

Ora news - 07.09.2015

Koalicioni qeveritar në Berlin ra dakord për një plan për përballimin e fluksit të refugjatëve. Por me këtë plan qeveria luhatet mes besimit dhe realizmit.

Takohen Merkel dhe Vuçiq, ja çështjet kryesore të takimit!

Tetova Sot - 07.09.2015

Integrimet evropiane të Serbisë dhe kriza me migrantët nga Lindja e Mesme në Evropë pritet të jenë dy çështjet kryesore në takimin që do të zhvillojë sot kancelarja gjermane, Angela Merkel, me ...

Merkel: Pranoni refugjatët

Vision Plus - 07.09.2015

Ndërsa Gjermania vazhdon te prese emigrantet qe mbërrijnë nga Hungaria, numri i te cilëve vetëm gjate fundjavës kaloi shifrën 20 mije, kancelaria Angela Merkel u drejtoi nje thirrje për ndihme ...

Merkel për emigrantët nga Ballkani: Gjeni punë nëse dëshironi të qëndroni në Gjermani

Tetova Sot - 07.09.2015

Kur në konferencë shtypi jo të planifikuar prej kohësh dalin së bashku kancelarja dhe zëvendëskancelari, arëherë çështja është e rëndësishme. “Ne kemi lënë pas një fundjavë të ngarkuar, intensive”, ...

Merkel: Marrëveshjet me Kosovën, shtytje për Serbinë drejt BE-së

Kosova Live - 07.09.2015

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, pas takimit që ka pasur të hënën me kryeministrin e Serbisë, Aleksandër Vucic, në Berlin ka thënë se është e bindur se marrëveshjet e fundit midis Prishtinës dhe ...