TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pasagjerët e trenit serb arrijnë në Mitrovicë

Lajmi.net - 15.01.2017

Zëvendës Drejtori i Zyrës për Kosovë në qeverinë e Serbisë, Dusan Kozarev u ka thënë mediave në Beograd se autobusi me pasagjerë të trenit i cili u nis të shtunën në mëngjes nga Beogradi për në ...

SHOKUESE / Treni i kalon sipër, por nuk pëson asnjë lëndim (VIDEO)

Albeu.com - 15.01.2017

Një ngjarje aspak e pazakontë ka ndodhur në Tajlandën jugore, kur një burrë i mbijeton një aksidenti me tren që mund të kishte qenë fatal. Pamjet e filmuara në stacionin Phetchaburi shihet sesi një ...

Treni i kalon sipër, por nuk pëson asnjë lëndim (Video)

Lajmi.net - 15.01.2017

Një ngjarje aspak e pazakontë ka ndodhur në Tajlandën jugore, kur një burrë i mbijeton një aksidenti me tren që mund të kishte qenë fatal. Pamjet e filmuara në stacionin Phetchaburi shihet sesi një ...

Treni rikthehet në garazh

Lajmi.net - 15.01.2017

Treni që ishte nisur nga Beogradi për në Mitrovicë, dështoi të arrinte në destinacion Treni i kthyer mbrapshtë nga autoritetet kosovare, arriti sërish në Beograd në ora 3:56 të mëngjesit, shkruan ...

Ja ku ka përfunduar treni i Serbisë që tronditi Kosovën (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.01.2017

Për herë të parë pas 18 vitesh, ditën e së shtunës, në tokën e Kosovës shkeli një tren serb i cili kishte mbishkrime kundër këtij shteti, në të cilë shkruhej " Kosova është Serbi".

Treni rikthehet në garazh

Ina - 15.01.2017

Treni që ishte nisur nga Beogradi për në Mitrovicë, dështoi të arrinte në destinacion. Treni i kthyer mbrapshtë nga autoritetet kosovare, arriti sërish në Beograd në ora 3:56 të mëngjesit, shkruan ...

Nisin hajgaret me trenin e Serbisë – një tjetër po i çmend serbët (FOTO)

Ina - 15.01.2017

Institucionet e Kosovës gjatë ditës së shtunë kanë bërë që treni i nisur nga Serbia për në pjesën veriore të Kosovës të kthehej mbrapsht për në Beograd.

Tensionet Serbi-Kosovë, Nikoliç thërret Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Albeu.com - 15.01.2017

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç, ka thirrur në një takim urgjent Këshillin e Sigurisë Kombëtare pas situatës së krijuar me trenin "Kosova është Serbi", një linjë direkte nga Beogradi në ...

Pamje të mobilizimit të policisë, me autoblinda drejt kufirit me Serbinë (Video)

Lajmi.net - 15.01.2017

Lajmi se një tren serb po i afrohej kufirit të Kosovës, mobilizoi policinë e vendit. Treni rus i cili u nis nga Beogradi në drejtim të Mitrovicës bartte më vete dhe afishe e mbishkrime kundër shtetit ...

Pamje të mobilizimit të policisë, me autoblinda drejt kufirit me Serbinë (Video)

Lajm - 15.01.2017

Në gjendje gatishmërie për gjithçka pjesëtarë të Policisë së Kosovës nga shumë njësi u nisen drejt pikë kalimit me Serbinë në Jarinje, nga ku pritej të hynte treni i mbushur me serb pa lejen e ...

ANALIZA/ “Me Kosovën po bëhen lojëra të rrezikshme gjeopolitike”

LajmiFundit - 15.01.2017

Përpjekja për të futur ilegalisht një tren nga Serbia në Kosovë, është incident politiko-propagandues, thotë drejtori i Forumit për Marrëdhënie Etnike, Dushan Janjiç.

Shpërthejnë talljet e serbëve në rrjetet sociale: Treni arrin në Rashkë dhe nga Rashka vazhdon prapa! (Foto)

Telegrafi - 15.01.2017

Përdoruesit e rrjeteve sociale kanë publikuar komente dhe imazhe nga më të ndryshmet rreth tentativës serbe për futjen e trenit në territorin e Kosovës.

Mediat botërore: Nisi me Haradinajn, Kosova dhe Serbia në prag të “luftës”!

Gazeta Express - 15.01.2017

Agjencitë kanë raportuar se treni i ndaluar kishte për qëllim që pas 18 vjetësh të hynte për herë të parë në ...

Treni i kalon sipër, por nuk pëson asnjë lëndim (VIDEO +16)

Gazeta Express - 15.01.2017

Një ngjarje aspak e pazakontë ka ndodhur në Tajlandën jugore, kur një burrë i mbijeton një aksidenti me tren që mund të kishte qenë ...

Treni i nisur për Mitrovicë përfundon në një garazh në Beograd

Gazeta Express - 15.01.2017

Mëngjesin e së dielës, saktësisht rreth orës 04:00, në stacionin hekurudhor në Beograd arriti treni, i cili të shtunën, me pompozitete mori rrugën për Mitrovicë nga Beogradi, pas 18 vjetësh, por që ...

Nisin hajgaret me trenin e Serbisë – një tjetër po i çmend serbët (FOTO)

Gazeta Express - 15.01.2017

Institucionet e Kosovës gjatë ditës së shtunë kanë bërë që treni i nisur nga Serbia për në pjesën veriore të Kosovës të kthehej prapësht për në ...

Treni i nisur për Mitrovicë përfundon në një garazh në Beograd

Telegrafi - 15.01.2017

Mëngjesin e së dielës, saktësisht rreth orës 04:00, në stacionin hekurudhor në Beograd arriti treni, i cili të shtunën, me pompozitet mori rrugën për Mitrovicë nga Beogradi, pas 18 vjetësh, por që ...

Treni i nisur për Mitrovicë përfundon në një garazh në Beograd

Zeri - 15.01.2017

Mëngjesin e së dielës, saktësisht rreth orës 04:00, në stacionin hekurudhor në Beograd arriti treni, i cili të shtunën, me pompozitete mori rrugën për Mitrovicë nga Beogradi, pas 18 vjetësh, por që ...

Pamje të mobilizimit të policisë, me autoblinda drejt kufirit me Serbinë (Video)

Gazeta Express - 15.01.2017

Lajmi se një tren serb po i afrohej kufirit të Kosovës, mobilizoi policinë e vendit. Treni rus i cili u nis nga Beogradi në drejtim të Mitrovicës bartte më vete dhe afishe e mbishkrime kundër shtetit ...

Treni provokues nga Serbia

ABC News - 15.01.2017

Pavarsisht tensionit që krijoi treni provokues i Serbisë, qytetarët e Mitrovicës u kaluan mbremjen e së shtunës të qetë. Disa prej tyre përgëzuan qeverinë për ndalimin e hyrjes së këtij treni në ...

Nitaj: Kush përfitoi nga treni i Beogradit

Zeri - 15.01.2017

Anëtari i kryesisë në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, përmes një statusi në Facebook, ka shtruar disa pyetje rreth situatës së djeshme me trenin e nisur nga Beogradit për në ...

Merr flakë një tren në Kosovë (Foto)

Zeri - 15.01.2017

Treni i lidhjes hekurudhore Prishtinë- Hani i Elezit gjatë ditës së sotme ka marrë flakë. Indeksonline ka siguruar fotografi nga vendi i ngjarjes ku treni për shkak të rrethanave ende të pa njohura ...

Prishtina me SHBA-të dhe BE-në në njërën anë, Beogradi me Rusinë në tjetrën: Rreth Kosovës po bëhen lojëra të ...

Telegrafi - 15.01.2017

Përpjekja për të futur ilegalisht një tren nga Serbia në Kosovë, është incident politiko-propagandues, thotë drejtori i Forumit për Marrëdhënie Etnike, Dushan Janjiq.

Zyrtari serb: Rreth Kosovës po bëhen lojëra të rrezikshme

Zeri - 15.01.2017

Përpjekja për të futur ilegalisht një tren nga Serbia në Kosovë, është incident politiko-propagandues, thotë drejtori i Forumit për Marrëdhënie Etnike, Dushan Janjiq.

Analisti serb: Rreth Kosovës po bëhen lojëra të rrezikshme gjeopolitike

BalkanWeb - 15.01.2017

Përpjekja për të futur ilegalisht një tren nga Serbia në Kosovë, është incident politiko-propagandues, thotë drejtori i Forumit për Marrëdhënie Etnike, Dushan Janjiç.

“Rreth Kosovës po bëhen lojëra të rrezikshme gjeopolitike!”

Ora news - 15.01.2017

Përpjekja për të futur ilegalisht një tren nga Serbia në Kosovë, është incident politiko-propagandues, thotë drejtori i Forumit për Marrëdhënie Etnike, Dushan Janjiç.

Nisin hajgaret me trenin e Serbisë – një tjetër po i çmend serbët (FOTO)

Tetova Sot - 15.01.2017

Institucionet e Kosovës gjatë ditës së shtunë kanë bërë që treni i nisur nga Serbia për në pjesën veriore të Kosovës të kthehej mbrapsht për në Beograd.

Treni i kthyer mbrapsht, Serbia e cilëson çështje të sigurisë kombëtare

Respublica - 15.01.2017

Pas incidentit me trenin e ndaluar në Rashkë, presidenti serb, Tomislav Nikoliç, ka mbledhur Këshillin e Sigurisë Kombëtare në ndërtesën e ushtrisë. “ Mbledhja urgjente është thirrur pas situatës së ...

Dështimi me trenin drejt Kosovës, Presidenti i Serbisë thërret Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Tetova Sot - 15.01.2017

Ndërtesa ushtarake është pritësja e takimit të Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Serbisë, mbledhjen e së të cilën e thirri për në orën 11:00 presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç, sipas Fonet.

Çfarë ka në mendje Vuçiq ?!

Tetova Sot - 15.01.2017

Shkruan: Azem Parllaku Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, urdhëroi që treni i dekoruar me detaje nacionaliste serbe, i nisur nga Beogradi me destinacion veriun e Kosovës, të ndalej në Rashkë.

Pamje të mobilizimit të policisë, me autoblinda drejt kufirit me Serbinë (Video)

Tetova Sot - 15.01.2017

Lajmi se një tren serb po i afrohej kufirit të Kosovës, mobilizoi policinë e vendit. Treni rus i cili u nis nga Beogradi në drejtim të Mitrovicës bartte më vete dhe afishe e mbishkrime kundër shtetit ...

Pamje të mobilizimit të policisë, me autoblinda drejt kufirit me Serbinë (Video)

Alb Portali - 15.01.2017

Lajmi se një tren serb po i afrohej kufirit të Kosovës, mobilizoi policinë e vendit. Treni rus i cili u nis nga Beogradi në drejtim të Mitrovicës bartte më vete dhe afishe e mbishkrime kundër shtetit ...

Treni që afroi erën e luftës

Vision Plus - 15.01.2017

Ky tren i nisur nga Beogradi, qe do te kishte si destinacion Mitrovicën, ishte nje premtim i hershem i Serbisë, per te lidhur banoret me serbet qe jetojnë ne veri te Kosovës.

Humor me trenin serb në Beograd, Prishtinë dhe Tiranë

Gazeta Tema - 15.01.2017

Përpjekja e Serbisë për të futur ne Kosove, një tren me parulla antishqiptare, ku shkruhej “Kosova është Serbi” dështoi dhe treni u kthye mbrapsht nga pika kufitare.

Treni rus në veri të Kosovës (Pamje ekskluzive)

Ina - 14.01.2017

Ndërkohë, është vlerësuar se operimi i kësaj linje hekurudhore cënon rëndë sovranitetin e Kosovës. Qeveria e Kosovës nuk ka paralajmëruar masa për ndalimin e këtij treni, por vetëm është mjaftuar me ...

“Ndahet në gjysmë” nga një tren që ecën mbi të, pastaj mrekullisht ngrihet dhe largohet nga aty (Video,+16)

Lajm - 14.01.2017

Në një video të publikuar në internet shihet një njeri i cili edhe pse duket i shtrirë mbi një hekurudhë dhe mbi të cilin ecë treni, zgjohet nga aty dhe largohet, i palënduar.

Treni serb niset nga Beogradi për në Mitrovicë (Foto)

Lajmi.net - 14.01.2017

Gazetarë, qytetarë, e zyrtarë të shtetit serb janë nisur sot në mëngjes drejt Mitrovicës nga Beogradi me trenin që ia ka bërë dhuratë Rusia Serbisë, shtet ky që bëri gjenocidin më të madh pas luftës ...

Niset treni ?rus? për në Kosovë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.01.2017

Sot pritet të kalojë treni “rus” për në Kosovë dhe me dhjetëra njerëz, kryesisht gazetarë janë mbledhur sot në mëngjes në platformën 1 në një stacion hekurudhor në Beograd për të parë për herë të ...

Niset treni “rus” për në Kosovë (Foto)

Lajm - 14.01.2017

Dhjetëra njerëz, kryesisht gazetarë janë mbledhur sot në mëngjes në platformën 1 në një stacion hekurudhor në Beograd për të parë për herë të parë nisjen e trenit, që nga pas lufta, që shkon për ...

Treni serb është nisur për Kosovë (FOTO)

Ina - 14.01.2017

Për herë të parë qysh nga bombardimet e NATO-s në Kosovë, saktësisht në Mitrovicë do të vijë një tren nga Beogradi përmes linjave hekurudhore dhe atë pa u akorduar dhe as pa marrë leje fare nga ...

Ramadani ka një ide se si të ndalet treni serb

Lajmi.net - 14.01.2017

Njohësi i çështje të sigurisë, Burim Ramadani ka thënë se ardhja e treni serbë është invadim dhe duhet ndalur me forcë. Ai në një postim në facebook ka thënë se për të ndalur ardhjen e trenit nga ...

Kocijançiq: Treni është çështje e Kosovës dhe duhet të zgjidhet në dialog me Serbinë

Albeu.com - 14.01.2017

Zëdhënësja e Bashkimit Europian për Politikë të Jashtme dhe të Sigurisë, Maja Kocijançiq , në një prononcim për Klan Kosovën ka deklaruar se treni është problem i Kososvës dhe duhet që të zgjidhet me ...

VV: Treni i negociatave

Almakos - 14.01.2017

Treni i linjës Beograd-Prishtinë, i cili cenon tutje sovranitetin e Kosovës, është produkt i pastër i negociatave pa parime e pa kushte të shtetit tonë me Serbinë.

Njësitë Speciale të Policisë së Kosovës kanë filluar kontrollimin e shinave të trenit në Veri të Mitrovicës

Zhurnal - 14.01.2017

Njësitë Speciale të Policisë së Kosovës kanë filluar kontrollimin e shinave të trenit në Veri të Mitrovicës, pasi janë publikuar pamjet ku shihen persona të panjohur që montojnë mina përgjatë ...

Treni me simbolet serbe mbërrin në Rashkë

Lajmi.net - 14.01.2017

Treni që sot në mëngjes u nis nga Beogradi në këto momente ka mbërritur në Rashkë. Treni me simbolet etnike e kishtare serbe që synon të shkojë deri në Mitrovicë të Veriut, aktualisht ka mbërritur në ...

Treni serb me parullën: “Kosova është Serbi” niset për në Mitrovicë

LajmiFundit - 14.01.2017

Treni serb, financuar nga ana e Rusisë, është nisur drejt veriut të Kosovës. Në të kanë udhëtuar, si fillim gazetarë të Serbisë dhe qytetarë të shtetit serb, shkruajnë mediet kosovare.

BE tërhiqet: “Treni Kosova është Serbi”, nuk është cështja jonë

LajmiFundit - 14.01.2017

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka kërkuar intervenim të Bashkimit Europian për ta ndaluar trenin ilegal që është nisur nga Beogradi për në Mitrovicë, e i cili është i veshur me afishe e mesazhe ...

Kocijançiq thotë se treni është çështje mes Kosovës dhe Serbisë, jo e BE-së

Almakos - 14.01.2017

Treni i provokimit, nis funksionimi i linjës Beograd-Mitrovicë Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka kërkuar intervenim të Bashkimit Europian për ta ndaluar trenin ilegal që është nisur nga Beogradi ...

Treni serb ka gjasa të kthehet në Beograd, dyshohet për sulm terrorist

Lajmi.net - 14.01.2017

Treni serb i cili është nisur sot në mëngjes drejt shtetit të Kosovës dhe i cili aktualisht gjendet në Rashkë, ka gjasa që të mos arrijë në Mitrovicë.

LIVE/ Ndalet treni serb, nuk dihet nëse do vazhdojë udhëtimin

Lajmi.net - 14.01.2017

Treni serb i cili është nisur për Mitrovicë tani është ndalur për shkak të kërcënimeve terroriste, shkruan Kurir, transmeton lajmi.net. Sipas informatave treni është ndalur dhe nuk dihet nëse do të ...

“Sulmi terrorist” kthen trenin prapa në Beograd?

Zhurnal - 14.01.2017

Treni i cili mëngjesin e sotëm është nisur nga Beogradi për në Mitrovicë të Veriut, me sa duket nuk do ta arrijë destinacionin e dëshiruar. Kështu së paku bëjnë të ditur mediat serbe, duke thënë se ...

Treni ndalet në Rashkë, policia e Kosovës në Jarinjë

Top Channel - 14.01.2017

Treni i nisur nga Beogradi me destinacion Mitrovicën, të paktën nga ajo që raportojnë mediat serbe, është ndalur në zonën e Rashkës. Agjencia serbe e lajmeve, Tanjug thotë se treni ka ndalur dhe se ...

Njësia Speciale e Policisë kontrollon shinat e hekurudhës kah do të kalojë treni serb

Lajm - 14.01.2017

Njësitë Speciale të Policisë së Kosovës kanë filluar kontrollimin e shinave të trenit në Veri të Mitrovicës, pasi janë publikuar pamjet ku shihen persona të panjohur që kanë montuar minë përgjatë ...

Treni serbi i nisur për në Kosovë rikthehet në Beograd

LajmiFundit - 14.01.2017

Dushan Kozarev, që është zëvendësi i të ashtuquajturit drejtor i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, thotë se treni u ndal që një orë në kufi, transmeton Telegrafi.

Treni kthehet në Beograd

Albeu.com - 14.01.2017

Dushan Kozarev, që është zëvendësi i të ashtuquajturit drejtor i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, thotë se treni u ndal që një orë në kufi, transmeton Telegrafi .

Reagon Vetëvendosja: TRENI I NEGOCIATAVE

LajmiFundit - 14.01.2017

TRENI I NEGOCIATAVE Treni i linjës Beograd-Mitrovicë, i cili cenon tutje sovranitetin e Kosovës, është produkt i pastër i negociatave pa parime e pa kushte të shtetit tonë me Serbinë.

Live nga treni në veri, ja çfarë po bëjnë serbët në këtë moment

Ina - 14.01.2017

Disa serbë janë gjenden në trenin që është nisur nga Beogradi për në Mitrovicë. Momentalisht, treni është ndalur në Rashkë, në stacionin e fundit para se të hyj në Kosovë.

Prag lufte! Ndalohet treni serb, Policia e Kosovës "blindon" veriun, Vuçiç në konferencë të jashtëzakonshme

SOT - 14.01.2017

Treni serb, i cili ishte nisur nga Beogradi për në Mitrovicë, është ndalur për shkak të kërcënimeve terroriste, shkruan Kurir. Treni është ndalur dhe nuk dihet nëse do të vazhdojë udhëtimin ose do të ...

Treni nuk lëviz nga Rashka

Lajmi.net - 14.01.2017

Edhe pse ishte ndaluar për 15 minuta në stacionin e Rashkës, treni me simbolet serbe nuk ka lëvizur ende nga andej. Treni me simbolet politike e fetare serbe edhe pse u ndal në Rashkë për një pauzë ...

Hyseni: Treni serb do kthehet mbrapsht, nuk hyn në Kosovë

Top Channel - 14.01.2017

Për t’u njohur më shumë mbi incidentin e krijuar në kufirin mes Serbisë dhe Kosovës për shkak të trenit me mbishkrimin “Kosova është Serbi”, i lidhur ne linjë telefonike me studion e lajmeve të Top ...

Treni serb, Isa Mustafa: Kosova s’do lejojë provokime të tilla

LajmiFundit - 14.01.2017

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp, tha se treni serb nuk do të futet në Kosovë dhe se kthimi i tij prapa është veprimi i duhur.

Lajmi i fundit: Treni kthehet në Beograd

Lajmi.net - 14.01.2017

Treni që u nis sot nga Beogradi për të hyrë ilegalisht në Kosovë, tashmë do të lëvizë, por jo në drejtim të Kosovës, por do kthehet në Beograd. Kështu ka bërë të ditur Tanjug, transmeton lajmi.net.

Ky është stacioni i fundit në Mitrovicë ku treni serb synoi por dështoi të ndalej (Foto/Video)

Lajmi.net - 14.01.2017

Treni serb dështoi që sonte të arrinte në destinacionin e synuar, pra Mitrovicën. Pasi bëri një udhëtim të gjatë prej Beogradit e deri në Rashkë, Qeveria e Kosovës përmes njësisë speciale ROSU ndaloi ...

Udhëtarit që i kalon treni sipër dhe mbijeton mrekullisht (VIDEO)

Albeu.com - 14.01.2017

Ky është momenti i pabesueshëm kur një burrë i mbijeton një tentative për vetëvrasje që mund të kishte qenë fatal për të. Video e filmuar nga kamerat CCTV në stacionin Phetchaburi në Tailandën ...

Vuçiq dha urdhër që treni të rikthehet në Beograd

Lajmi.net - 14.01.2017

Treni i cili sot ishte nisur nga Beogradi në drejtim të Kosovës për të kryer agresion të hapur dhe i cili u ndalua në Rashkë pasdite, është nisur për Beograd pak pas orës 20 e 30.

Muri, treni si rezultat i bisedimeve

Portalb - 14.01.2017

Si duket liria e lëvizjes si e drejtë fundamentale e lëvizjes së lirë në mes qytetarëve dhe shteteve nga Qeveria dhe institucionet relevante të Kosovës si duket qenka kuptuar edhe treni rus që pritet ...

“Ndahet në gjysmë” nga një tren që ecën mbi të, pastaj mrekullisht ngrihet dhe largohet nga aty (Video,+16)

Telegrafi - 14.01.2017

Në një video të publikuar në internet shihet një njeri i cili edhe pse duket i shtrirë mbi një hekurudhë dhe mbi të cilin ecë treni, zgjohet nga aty dhe largohet, i palënduar.

“Ndahet në gjysmë” nga një tren që ecën mbi të, pastaj mrekullisht ngrihet dhe largohet nga aty (+18)

Botasot - 14.01.2017

Në një video të publikuar në internet shihet një njeri i cili edhe pse duket i shtrirë mbi një hekurudhë dhe mbi të cilin ecë treni, zgjohet nga aty dhe largohet, i palënduar.

Treni rus niset për në Kosovë

Zeri - 14.01.2017

Treni rus, i dekoruar nga jashtë me simbole të shtetit të Serbisë, ndërsa nga brenda me ikonografi të Kishës Serbe, do të hyjë sot (e shtunë) në Kosovë, pa leje të institucioneve vendore.

Treni i Serbisë niset për në Kosovë (FOTO)

Gazeta Express - 14.01.2017

Treni i Serbisë, dhuratë nga shteti i Rusisë, është nisur në drejtim të territorit të Republikës së Kosovës. Përpos udhëtarëve të tjerë, në trenini e dekoruar me simbole nacionaliste aty ishin edhe ...

“Kosova është Serbi”, treni që Kosova s’mund ta ndalë

Ora news - 14.01.2017

Qeveria serbe ka njoftuar se sot do të nis linja hekurudhore Beograd – Veri i Kosovës. Për blerjen e këtij treni në të cilin shkruan “Kosova është Serbi” i ka ndihmuar edhe Rusia me kredi të dhëna ...

Niset treni “rus” për në Kosovë (Foto)

Telegrafi - 14.01.2017

Dhjetëra njerëz, kryesisht gazetarë janë mbledhur sot në mëngjes në platformën 1 në një stacion hekurudhor në Beograd për të parë për herë të parë nisjen e trenit, që nga pas lufta, që shkon për ...

'Ndahet në gjysmë' nga një tren që ecën mbi të, pastaj mrekullisht ngrihet dhe largohet nga aty (Video)

Zeri - 14.01.2017

Në një video të publikuar në internet shihet një njeri i cili edhe pse duket i shtrirë mbi një hekurudhë dhe mbi të cilin ecë treni, zgjohet nga aty dhe largohet, i palënduar.

Treni i Serbisë dhuratë e shtetit rus niset për në Kosovë

ABC News - 14.01.2017

Treni, dhuratë e shtetit rus për Serbinë është nisur për në territorin e Republikës së Kosovës, pasagjerë ishin dhe zyrtarë të Beogradit. Treni i Serbisë, dhuratë nga shteti i Rusisë, u nis në ...

Kështu duket treni serb që është nisur për Kosovë (FOTO)

Gazeta Express - 14.01.2017

Treni i Serbisë, i cili është financuar nga Rusia, dhe po ashtu mban mbishkrime “Kosova është Serbi” pothuajse në të gjitha gjuhët, sot në orët e mëngjesit është nisur drejt Veriut të Kosovës, ...

Kështu duket treni serb që është nisur për Kosovë (FOTO)

Zeri - 14.01.2017

Treni i Serbisë, i cili është financuar nga Rusia, dhe po ashtu mban mbishkrime “Kosova është Serbi” pothuajse në të gjitha gjuhët, sot në orët e mëngjesit është nisur drejt Veriut të Kosovës.

VIDEO/ ‘Kosovë është Serbi’, shihni provokimin me parulla nacionaliste

BalkanWeb - 14.01.2017

BEOGRAD- Provokon Serbia. Mëngjesin e kësaj të shtune në një tren udhëtarësh Beograd-Mitrovicë, është mbushur me mbishkrime e ikona nacionaliste, të cilat kontestojnë shtetësinë e Kosovës.

Qeveria e Serbisë: Së shpejti treni do të shkojë dy herë në javë për në Mitrovicë

Gazeta Express - 14.01.2017

Qeveria e Serbisë në uebfaqen e saj ka publikuar itinerarin e trenit serb që tashmë është nisur drejt ...

Limaj: Treni dëshmi se Qeveria nuk mund ta mbrojë vendin

Zeri - 14.01.2017

Kreu i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ka thënë se treni me mbishkrimin në të “Kosova është Serbi”, i cili po pritet të vijë sot nga Beogradi në Mitrovicë nuk është linjë transporti.

Kocijançiq thotë se treni është çështje mes Kosovës dhe Serbisë, jo e BE-së

Telegrafi - 14.01.2017

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka kërkuar intervenim të Bashkimit Europian për ta ndaluar trenin ilegal që është nisur nga Beogradi për në Mitrovicë, e i cili është i veshur me afishe e mesazhe ...

Njësia Speciale e Policisë kontrollon shinat e hekurudhës kah do të kalojë treni serb

Gazeta Express - 14.01.2017

Njësitë Speciale të Policisë së Kosovës kanë filluar kontrollimin e shinave të trenit në Veri të Mitrovicës, pasi janë publikuar pamjet ku shihen persona të panjohur që kanë montuar minë përgjatë ...

Kocijançiq: Treni është çështje mes Kosovës dhe Serbisë, jo e BE-së

Zeri - 14.01.2017

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka kërkuar intervenim të Bashkimit Europian për ta ndaluar trenin ilegal që është nisur nga Beogradi për në Mitrovicë, e i cili është i veshur me afishe e mesazhe ...

Limaj: Treni po i sjell rezultatet e deritanishme të bisedimeve

Gazeta Express - 14.01.2017

Kreu i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ka thënë se treni me mbishkrimin në të “Kosova është Serbi”, i cili po pritet të vijë sot nga Beogradi në Mitrovicë nuk është linjë ...

Kocijançiç: Treni është çështje mes Kosovës dhe Serbisë, jo e BE-së

Ora news - 14.01.2017

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka kërkuar intervenim të Bashkimit Europian për ta ndaluar trenin ilegal që është nisur nga Beogradi për në Mitrovicë, e i cili është i veshur me afishe e mesazhe ...

VV: Thaçi e Mustafa fajtorë pse po vjen treni në Kosovë, ndaleni dialogun me Serbinë

Gazeta Express - 14.01.2017

Treni i linjës Beograd-Prishtinë, i cili cenon tutje sovranitetin e Kosovës, është produkt i pastër i negociatave pa parime e pa kushte të shtetit tonë me Serbinë.

Ramadani ka një ide se si të ndalet treni serb

Zeri - 14.01.2017

Njohësi i çështje të sigurisë, Burim Ramadani ka thënë se ardhja e treni serbë është invadim dhe duhet ndalur me forcë. Ai në një postim në facebook ka thënë se për të ndalur ardhjen e trenit nga ...

Treni e “çan” në dysh por ai mbijeton…

Ora news - 14.01.2017

Ky është momenti i pabesueshëm kur një burrë i mbijeton një aksidenti që mund të kishte qenë fatal për të. Video e filmuar nga kamerat CCTV në stacionin Phetchaburi në Tailandën Jugore, tregon se si ...

Treni me simbolet serbe mbërrin në Rashkë

Zeri - 14.01.2017

Treni që sot në mëngjes u nis nga Beogradi në këto momente ka mbërritur në Rashkë. Treni me simbolet etnike e kishtare serbe që synon të shkojë deri në Mitrovicë të Veriut, aktualisht ka mbërritur në ...

Treni serb po i afrohet Kosovës!

Telegrafi - 14.01.2017

Në këto çaste, situata nis të tensionohet në veri të Kosovës. Telegrafi mëson se treni serb, i “linjës” Beograd-Mitrovicë, ka arritur në Rashkë, pra 10 kilometra nga kufiri me Kosovën, në Sanxhak.

Treni në kufi

Telegrafi - 14.01.2017

Në këto çaste, treni serb ka arritur në kufi me Kosovën… Policia serbe nuk e lejon momentalisht të kalojë në Jarinje. Telegrafi ju njofton për ...

Treni ndalet në Rashkë, stacioni i fundit para hyrjes në Kosovë

Gazeta Express - 14.01.2017

Është ndalur treni i Serbisë që ka tentuar të hyjë në Kosovë. Ndalimi i tij ka ndodhur në Rashkë, një stacion, para se të futet në shtetit ...

Treni serb ka gjasa të kthehet në Beograd, dyshohet për sulm terrorist

Zeri - 14.01.2017

Mediat serbe raportojnë për gjoja “sulm terrorist” në Kosovë, në hekurudhë. Sipas këtyre raportimeve, “disa persona të maskuar shihen teksa vendosin diçka në shinat e hekurudhës”.

Mediat serbe: Treni s’shkon në Mitrovicë, do të kthehet për Beograd

Gazeta Express - 14.01.2017

Treni i cili mëngjesin e sotëm është nisur nga Beogradi për në Mitrovicë të Veriut, me sa duket nuk do ta arrijë destinacionin e ...

Live nga treni: Ja çfarë po bëjnë serbët në këto qaste

Zeri - 14.01.2017

Disa serbë janë gjenden në trenin që është nisur nga Beogradi për në Mitrovicë. Momentalisht, treni është ndalur në Rashkë, në stacionin e fundit para se të hyj në Kosovë.

Treni në kufi, “pret” fjalimin e Vuçiqit për me u kthye në Beograd?

Telegrafi - 14.01.2017

Burime të Telegrafit bëjnë të ditur që treni do të qëndroj në kufi derisa ta kryejë fjalimin e paralajmrëuar në Beograd, kryeministri serb, Aleksandër Vuçiq.

Shtohet prania e Policisë së Kosovës në kufirin me Serbinë në Jarinjë (FOTO)

Gazeta Express - 14.01.2017

Treni i nisur nga Serbia për në Kosovë, është ndalur në Rashkë, që është një stacion larg territorit të ...

Treni kthehet në Beograd

Telegrafi - 14.01.2017

Dushan Kozarev, që është zëvendësi i të ashtuquajturit drejtor i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, thotë se treni u ndal që një orë në kufi, transmeton Telegrafi.

VIDEO/ Ndalet treni, policia e Kosovës ‘blindon’ kufirin me Serbinë

BalkanWeb - 14.01.2017

KOSOVE- Ndalet treni qe u nis nga Beogradi. Dushan Kozarev, që është zëvendësi i të ashtuquajturit drejtor i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuric, thotë se treni u ndal prej afro një ...

Kjo është arsyeja pse treni serb është ndalur në Rashkë

Botasot - 14.01.2017

Treni serb që është ndalur në Rashkë të Serbisë, po qëndron ende atje, edhe pse destinacion final ka Kosovën, përkatësisht Mitrovicën veriore. Sipas mediave serbe, kjo është bërë me qëllim të pritjes ...

Treni kthehet në Beograd

Zeri - 14.01.2017

Dushan Kozarev, që është zëvendësi i të ashtuquajturit drejtor i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, thotë se treni u ndal që një orë në kufi, transmeton Telegrafi.

Mustafa: Treni nuk futet në Kosovë, kjo situatë lojë e pandershme e Serbisë

Zeri - 14.01.2017

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se treni serb nuk do të futet në Kosovë, dhe se kthimi i tij prapa është veprimi i duhur. “Kthimi prapa i aktij treni është veprim i duhur dhe hyrja e tij ...

Treni i Serbisë po kthehet në Beograd

Gazeta Express - 14.01.2017

Treni serb që është nisur nga Beogradi me destinacionin e fundit, Mitrovicën e veriut po kthehet për në ...

LAJMI I FUNDIT: Treni serb po kthehet në Beograd

Zeri - 14.01.2017

Treni serb që është nisur nga Beogradi me destinacionin e fundit, Mitrovicën e veriut po kthehet për në Beograd. Kështu bën të ditur media serbe Tanjug, ku thuhet se të gjithë pasagjerët që ishin në ...

Momentet e ndalimit të trenit: Udhëtarët me autobusë mësynë Mitrovicën (Foto/Video)

Telegrafi - 14.01.2017

Mediat serbe kanë publikuar momentet kur treni është ndaluar në Rashkë, pranë kufirit me Kosovën, transmeton Telegrafi. Gjatë momenteve të ndalesës, shumë udhëtarë kanë dalë jashtë.

Treni serb u kthye, por në Kosovë solli telashe të reja

Telegrafi - 14.01.2017

Treni ilegal serb u ndalua të hyjë në Kosovë, por arsye për të shpallur ndonjë ende triumf nuk kemi. Thjesht u veprua ashtu siç do duhej të vepronte një shtet, për sa kohë që të gjithë jemi të ...

VIDEO/ Shokuese, treni i kalon sipër, por nuk pëson asnjë lëndim

BalkanWeb - 14.01.2017

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Tajlandën jugore, kur një burrë burrë i mbijeton një aksidenti që mund të kishte qenë fatal për të. Në pamjet e filmuara nga kamerat e CCTV në stacionin ...

“Ndahet në gjysmë” nga një tren që ecën mbi të, pastaj mrekullisht ngrihet dhe largohet nga aty (Video,+16)

Alb Portali - 14.01.2017

Në një video të publikuar në internet shihet një njeri i cili edhe pse duket i shtrirë mbi një hekurudhë dhe mbi të cilin ecë treni, zgjohet nga aty dhe largohet, i palënduar. Loading...

Niset treni “rus” për në Kosovë. Mediat serbe: “Kosova është Serbi”

Tetova Sot - 14.01.2017

Sot pritet të kalojë treni “rus” për në Kosovë dhe me dhjetëra njerëz, kryesisht gazetarë janë mbledhur sot në mëngjes në platformën 1 në një stacion hekurudhor në Beograd për të parë për herë të ...

Provokim i ri nga Serbia, nis një tren të dhuruar nga Rusia për në Mitrovicë

Gazeta Tema - 14.01.2017

Treni i Serbisë, dhuratë nga shteti i Rusisë, është nisur me pomozitet nga Beogradi për në Kosovë, saktësisht për në Mitrovicë. Ky tren, i dekoruar me simbole nacionaliste, është nisur me pomozitet ...

Niset treni “rus” për në Kosovë (Foto)

Alb Portali - 14.01.2017

Dhjetëra njerëz, kryesisht gazetarë janë mbledhur sot në mëngjes në platformën 1 në një stacion hekurudhor në Beograd për të parë për herë të parë nisjen e trenit, që nga pas lufta, që shkon për ...

Treni “Kosova është Serbi” niset për në Mitrovicë, Prishtina: Ndaluni!

Vision Plus - 14.01.2017

Treni me shënimin provokues “Kosova eshte Serbi” eshte nisur nga Beogradi sot në ora 8:30, ndërsa pritet të arrijë rreth orës 19:30 në veri të Mitrovicës.

FOTOT/ Provokon Beogradi! Treni serb drejt Kosovës me mbishkrimin “Kosova është Serbi”

Gazeta Tema - 14.01.2017

“Kosova është Serbi”, ky është mbishkrimi që qëndron i stampuar mbi trenin e linjës Beograd-Veri i Kosovës i cili pritet të nisë sot funksionimin e tij.

Qeveria e Serbisë: Shpejt treni do të shkojë dy herë në javë për në Mitrovicë

Tetova Sot - 14.01.2017

Qeveria e Serbisë në uebfaqen e saj ka publikuar itinerarin e trenit serb që tashmë është nisur drejt Kosovës Treni i Serbisë sot është nisur në ora 8:00 nga Beogradi për në Mitrovicë, mirëpo nesër ...

BE: Çështja e trenit të zgjidhet me dialog mes Kosovës dhe Serbisë

Tetova Sot - 14.01.2017

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka kërkuar intervenim të Bashkimit Europian për ta ndaluar trenin ilegal që është nisur nga Beogradi për në Mitrovicë, e i cili është i veshur me afishe e mesazhe ...

VV: Thaçi e Mustafa fajtorë pse po vjen treni në Kosovë, ndaleni dialogun me Serbinë

Tetova Sot - 14.01.2017

Treni i linjës Beograd-Prishtinë, i cili cenon tutje sovranitetin e Kosovës, është produkt i pastër i negociatave pa parime e pa kushte të shtetit tonë me Serbinë.

Njësia Speciale e Policisë kontrollon shinat e hekurudhës kah do të kalojë treni serb

Tetova Sot - 14.01.2017

Njësitë Speciale të Policisë së Kosovës kanë filluar kontrollimin e shinave të trenit në Veri të Mitrovicës, pasi janë publikuar pamjet ku shihen persona të panjohur që kanë montuar minë përgjatë ...

Kocijançiç: Nuk kemi punë. Treni, çështje mes Kosovës dhe Serbisë

Java News - 14.01.2017

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka kërkuar intervenim të Bashkimit Europian për ta ndaluar trenin ilegal që është nisur nga Beogradi për në Mitrovicë, e i cili është i veshur me afishe e mesazhe ...

Treni ndalet në Rashkë, stacioni i fundit para hyrjes në Kosovë

Tetova Sot - 14.01.2017

Është ndalur treni i Serbisë që ka tentuar të hyjë në Kosovë. Ndalimi i tij ka ndodhur në Rashkë, një stacion, para se të futet në shtetit kosovar. Sipas mediave serbe, ndalimi ka ndodhur për shkak ...

Mediat serbe: Treni s’shkon në Mitrovicë, do të kthehet për Beograd

Tetova Sot - 14.01.2017

Treni i cili mëngjesin e sotëm është nisur nga Beogradi për në Mitrovicë të Veriut, me sa duket nuk do ta arrijë destinacionin e dëshiruar. Kështu së paku bëjnë të ditur mediat serbe, duke thënë se ...

Treni serb ndalon në Rashkë, heziton të hyjë në Kosovë për arsye sigurie

Gazeta Tema - 14.01.2017

Edhe pse ishte ndaluar për 15 minuta në stacionin e Rashkës, treni me simbolet serbe nuk ka lëvizur ende nga ...

Treni Beograd-Mitrovice ndalet në Rrashkë

Vision Plus - 14.01.2017

Treni me mbishkrimin “Kosova është Serbi” qe po udhëton drejt Mitrovicës, thonë se do te kthehet mbrapsht. Trupat e njësive speciale te Kosovës, me mjete te blinduara janë nisur drejt pikës kufitare ...

Ndalet një stacion para se të hyjë në Kosovë treni serb, mediat e Beogradit: Dyshohet për eksploziv në hekurudhë

Java News - 14.01.2017

Treni i Serbisë që tentoi të hyjë në Kosovë u ndal në Rashkë, një stacion, para se të futet në hapësirën territoriale të shtetit kosovar. Sipas mediave serbe, ndalimi ka ndodhur për shkak se ka ...

Live nga treni: Ja çfarë po bëjnë serbët në këto qaste (VIDEO)

Tetova Sot - 14.01.2017

Disa serbë janë gjenden në trenin që është nisur nga Beogradi për në Mitrovicë. Momentalisht, treni është ndalur në Rashkë, në stacionin e fundit para se të hyj në Kosovë.

Treni serb kthehet për në Beograd

Tetova Sot - 14.01.2017

Treni ilegal serb, i cili sot nga Beogradi është nisur drejt Kosovës, siç bëjnë burime të Kosovës treni nga Rasha para pak minutash është kthyer për në Beograd.

Abetarja dhe Treni

Tetova Sot - 14.01.2017

Shkruan: Mr.Sc.Refik HASANI Beogradi sot ka lëshuar në qarkullim në vijën hekurudhore Beograd-Mitrovicë,pas shumë e shumë aktiviteteve të shumta që është duke bërë vetëm në muajin dhjetor dhe tani në ...

Muri, treni si rezultat i bisedimeve

Tetova Sot - 14.01.2017

Nga Fatlum Krasniqi Si duket liria e lëvizjes si e drejtë fundamentale e lëvizjes së lirë në mes qytetarëve dhe shteteve nga Qeveria dhe institucionet relevante të Kosovës si duket qenka kuptuar edhe ...

Kthehet mbrapsht treni serb

Durres Lajm - 14.01.2017

Treni serb, që ishtë nisur nga Beogradi me destinacionin e fundit Mitrovicën e veriut, po kthehet për në Beograd. Kështu bën të ditur media serbe Tanjug , sipas së cilës, të gjithë pasagjerët që ...

Treni e “çan” në dysh por ai mbijeton… (VIDEO)

Tetova Sot - 14.01.2017

Ky është momenti i pabesueshëm kur një burrë i mbijeton një aksidenti që mund të kishte qenë fatal për të. Video e filmuar nga kamerat CCTV në stacionin Phetchaburi në Tailandën Jugore, tregon se si ...

Mediat ruse: Treni i parë që udhëtoi nga Beogradi në Kosovë që nga viti 1999 u ndalua

Tetova Sot - 14.01.2017

Agjencia ruse e lajmeve Sputnik ka raportuar se treni i parë i pasagjerëve nga kryeqyteti serb i Beogradit në Kosovë pas vitit 1999 u ndalua të shtunën, si pasojë e një kërcënimi të sigurisë.

OPINION: Muri, treni si rezultat i bisedimeve, shkruan: Fatlum Krasniqi

Flaka - 14.01.2017

Si duket liria e lëvizjes si e drejtë fundamentale e lëvizjes së lirë në mes qytetarëve dhe shteteve nga Qeveria dhe institucionet relevante të Kosovës si duket qenka kuptuar edhe treni rus që pritet ...

Vetëvendosje: Treni i negociatave

Kosova Live - 14.01.2017

Treni i linjës Beograd-Prishtinë, i cili cenon tutje sovranitetin e Kosovës, është produkt i pastër i negociatave pa parime e pa kushte të shtetit tonë me Serbinë.

Treni e “çan” në dysh por ai mbijeton…

Antpress - 14.01.2017

Ky është momenti i pabesueshëm kur një burrë i mbijeton një aksidenti që mund të kishte qenë fatal për të. Video e filmuar nga kamerat CCTV në stacionin Phetchaburi në Tailandën Jugore, tregon se si ...

Treni Beograd – Mitrovicë, me ikonografi mesjetare serbe (FOTO)

Lajm - 13.01.2017

Udhëtimi promovues në vijën hekurudhore Beograd – Mitrovicë do të organizohet nesër, me nisjen e trenit në stacionin kryesor hekurudhor në ...

Ky është treni serb që do ta shkelë sovranitetin e Kosovës. Brenda dhe jashtë është plot provokime (Foto)

Lajmi.net - 13.01.2017

Serbia po bëhet gati që nesër pas 18 vjetësh ta lëshojë në qarkullim linjën hekurudhore Beograd-Mitrovicë. Këtë akt agresioni ndaj shtetit të Kosovës, Serbia po e feston në forma të ndryshme.

Ky është treni serb që do ta shkelë sovranitetin e Kosovës – brenda dhe jashtë është plot provokime (Foto)

Lajm - 13.01.2017

Serbia po bëhet gati që nesër pas 18 vjetësh ta lëshojë në qarkullim linjën hekurudhore Beograd-Mitrovicë. Këtë akt agresioni ndaj shtetit të Kosovës, Serbia po e feston në forma të ndryshme.

Ja është treni serb që do shkelë sovranitetin e Kosovës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.01.2017

Serbia po bëhet gati që nesër pas 18 vjetësh ta lëshojë në qarkullim linjën hekurudhore Beograd-Mitrovicë. Këtë akt agresioni ndaj shtetit të Kosovës , Serbia po e feston në forma të ndryshme.

Serbia sot pritet të bëjë agresion ndaj Kosovës, fut trenin ilegalisht në veri

Lajmi.net - 13.01.2017

Serbia sot në 8 e 30 të mëngjesit pritet ta nis në drejtim të Mitrovicës, për herë të parë pas 18 vjetësh. Treni i dizajnuar brenda me ikonografi ortodokse serbe dhe jashtë më mbishkrime provokuese, ...

Treni Beograd – Mitrovicë, me ikonografi mesjetare serbe (FOTO)

Gazeta Express - 13.01.2017

Udhëtimi promovues në vijën hekurudhore Beograd - Mitrovicë do të organizohet nesër, me nisjen e trenit në stacionin kryesor hekurudhor në ...

Ky është treni serb që do ta shkelë sovranitetin e Kosovës – brenda dhe jashtë është plot provokime (Foto)

Telegrafi - 13.01.2017

Serbia po bëhet gati që nesër pas 18 vjetësh ta lëshojë në qarkullim linjën hekurudhore Beograd-Mitrovicë. Këtë akt agresioni ndaj shtetit të Kosovës, Serbia po e feston në forma të ndryshme.

Ky është treni serb që do ta shkelë sovranitetin e Kosovës (Foto)

Zeri - 13.01.2017

Serbia po bëhet gati që nesër pas 18 vjetësh ta lëshojë në qarkullim linjën hekurudhore Beograd-Mitrovicë. Këtë akt agresioni ndaj shtetit të Kosovës, Serbia po e feston në forma të ndryshme.

Nesër “treni rus” nga Serbia në Kosovë

Ora news - 13.01.2017

Nga Beogradi për në Mitrovicën veriore, nesër, në mëngjes, në ditën e parë të vitit të ri serb, do të niset treni që Serbia e ka marrë nga Rusia, transmeton Koha.net.

Treni Beograd – Mitrovicë, me ikonografi mesjetare serbe (FOTO)

Tetova Sot - 13.01.2017

Udhëtimi promovues në vijën hekurudhore Beograd – Mitrovicë do të organizohet nesër, me nisjen e trenit në stacionin kryesor hekurudhor në Beograd. Me iniciativën e Zyrës për Kosovë, “Srbija voz” ...

Treni Beograd – Mitrovicë, me ikonografi mesjetare serbe (FOTO)

Alb Portali - 13.01.2017

Udhëtimi promovues në vijën hekurudhore Beograd – Mitrovicë do të organizohet nesër, me nisjen e trenit në stacionin kryesor hekurudhor në Beograd. Loading...

Ky është treni serb që do ta shkelë sovranitetin e Kosovës – brenda dhe jashtë është plot provokime (Foto)

Alb Portali - 13.01.2017

Serbia po bëhet gati që nesër pas 18 vjetësh ta lëshojë në qarkullim linjën hekurudhore Beograd-Mitrovicë. Loading... Këtë akt agresioni ndaj shtetit të Kosovës, Serbia po e feston në forma të ...

Ky është treni serb që do ta shkelë sovranitetin e Kosovës. Brenda dhe jashtë është plot provokime (Foto)

Tetova Sot - 13.01.2017

Serbia po bëhet gati që nesër pas 18 vjetësh ta lëshojë në qarkullim linjën hekurudhore Beograd-Mitrovicë. Këtë akt agresioni ndaj shtetit të Kosovës, Serbia po e feston në forma të ndryshme.

Niset nga Beogradi për në Kosovë “treni rus”, Gjuriq thotë se ky s’është provokim

Tetova Sot - 13.01.2017

Nga Stacioni hekurudhor në Beograd, është nisur treni për në Mitrovicë të Kosovës, në një linjë direkte pas 18 vjetësh. Në të është edhe i ashtuquajturi drejtor i “Zyrës për Kosovën e Metohinë”, ...

Të paktën 22 të lënduar gjatë përplasjes së dy trenave në Novi Sad

Portalb - 12.01.2017

Të paktën 22 persona janë lënduar mbrëmë gjatë përplasjes së një treni të udhëtarëve dhe transportues në afërsi të qytetit serb Novi Sad, njofton Tanjug.

Serbi, 22 të lënduar nga përplasja e dy trenave

Lajmi.net - 12.01.2017

Të paktën 22 persona janë lënduar gjatë përplasjes së mbrëmshme mes një treni mallrash dhe një treni pasagjerësh jo shumë larg Novi Sadit në Vojvodinë të Serbisë.

Të paktën 22 të lënduar gjatë përplasjes së dy trenave në Novi Sad

Idividi - 12.01.2017

Beograd, 12 janar 2017 (MIA) - Të paktën 22 persona janë lënduar mbrëmë gjatë përplasjes së një treni të udhëtarëve dhe transportues në afërsi të qytetit serb Novi Sad, njofton Tanjug.

22 të lënduar nga përplasja e dy trenave në Serbi

Botasot - 12.01.2017

Të paktën 22 persona janë lënduar gjatë përplasjes së mbrëmshme mes një treni mallrash dhe një treni pasagjerësh jo shumë larg Novi Sadit në Vojvodinë të Serbisë.

Serbi, 22 të lënduar nga përplasja e dy trenave

Zeri - 12.01.2017

Të paktën 22 persona janë lënduar gjatë përplasjes së mbrëmshme mes një treni mallrash dhe një treni pasagjerësh jo shumë larg Novi Sadit në Vojvodinë të Serbisë.

Spahiu: Lëshohet treni Beograd-Zveçan, per t’i futë tansket serbe në Kosovë

Lajm - 11.01.2017

Për çfarë është lëshuar treni Beograd Zveçan. Në një prej netëve në vigjilie të 15 shkurtit kur do të shpallet Zajednica treni thjeshtë nuk ndalet në kufi dhe brenda një ore ai ndalet në Zveçan ku ...

Spahiu: Lëshohet treni Beograd-Zveçan, per t’i futë tansket serbe në Kosovë

Alb Portali - 11.01.2017

Për çfarë është lëshuar treni Beograd Zveçan. Në një prej netëve në vigjilie të 15 shkurtit kur do të shpallet Zajednica treni thjeshtë nuk ndalet në kufi dhe brenda një ore ai ndalet në Zveçan ku ...

Ngjarje e rëndë në Domje të Tiranës, treni merr përpara makinën(Foto)

LajmiFundit - 10.01.2017

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Domje, shumë pranë Tiranës. Mësohet se treni ka marrë përpara makinën, ndërsa ka mbetur i plagosur vetëm shoferi, ka deklaruar deshmitari ...

Treni merr përpara makinën në Domje të Tiranës

SOT - 10.01.2017

Një aksident i rëndë hekurudhor ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Domje, shumë pranë Tiranës. Mësohet se treni ka marrë përpara makinën, ndërsa bëhet me dije për “JOQ” nga një dëshmitar i ...

Treni merr përpara makinën në Domje, një i plagosur (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.01.2017

Në orët e para të ditës një aksident i rëndë hekurudhor është shënuar në fshatin Domje , shumë pranë Tiranës. Mësohet se treni ka marrë përpara makinën, ndërsa i plagosur ka ngelur vetëm shoferi.

Treni i linjës Tiranë-Durrës përplas automjetin, plagoset drejtuesi

Almakos - 10.01.2017

Një person ka mbetur i plagosur mëngjesin e sotmes pasi automjeti i tij u përplas nga treni i linjës Tiranë-Durrës. Aksidenti u shënua në fshatin Domje të Tiranës.

Fundi rrëqethës i gruas, i ngec dora te dera, ja si e tërheq treni zvarrë për 20 metra

SOT - 10.01.2017

Një mashinist do të dalë përpara gjykatës pasi një grua u tërhoq nga treni përgjatë platformës për rreth 20 metra pasi iu zu dora nga dera. Dora e gruas ngeci, kur mashinisti nisi trenin, duke e ...

FOTO/ Aksident i rëndë në Domje të Tiranës, treni merr përpara makinën

BalkanWeb - 10.01.2017

TIRANE- Një aksident i rëndë hekurudhor ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Domje, shumë pranë Tiranës. Mësohet se treni ka marrë përpara makinën, ndërsa bëhet me dije për “JOQ” nga një dëshmitar ...

Treni i linjës Tiranë-Durrës përplas mjetin, plagoset drejtuesi

Ora news - 10.01.2017

Një person mbeti i plagosur teksa mjeti i tij u përplas nga treni i linjës Tiranë-Durrës. Aksidenti hekurudhor ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Domje të Tiranës.

Aksident i rлndл nл Domje, treni merr pлrpara makinлn

Botasot - 10.01.2017

Një aksident hekurudhor ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Domje të Tiranës. Treni i linjës Tiranë – Durrës ka goditur një autoveturë tip Mercedes kur po kalonte mbi shina.

Aksident mbi shina/ Treni godet makinën në Domje

Mapo - 10.01.2017

Foto 1 nga 3 Një aksident hekurudhor ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Domje të Tiranës. Treni i linjës Tiranë–Durrës ka goditur një autoveturë tip “Mercedes-Benz” teksa ai po kalonte mbi shina.

FOTO/ I ngeci dora tek dera, treni tërheq zvarrë gruan për 20 metra

BalkanWeb - 10.01.2017

Një mashinist do të dalë përpara gjykatës pasi një grua u tërhoq nga treni përgjatë platformës për rreth 20 metra pasi iu zu dora nga dera. Dora e gruas ngeci, kur mashinisti nisi trenin, duke e ...

I ngec dora tek dera, treni tërheq zvarrë gruan për 20 metra (Foto)

Telegrafi - 10.01.2017

Shoferi i një treni është paraqitur në gjykatë pasi akuzohet se kishte mbyllur derën e trenit para kohe, me ç’rast një gruaje i kishte ngecur dora brenda dhe kështu ishte tërhequr zvarrë për më shumë ...

Aksident në Tiranë, treni merr zvarrë makinën

Java News - 10.01.2017

Një aksident hekurudhor ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Domje, shumë pranë Tiranës. Ditën e sotme treni ka marrë përpara makinën, ndërsa bëhet me dije për “JOQ” nga një dëshmitar i rastit se ...

Aksident i rëndë afër autostradës, treni merr përpara makinën

Durres Lajm - 10.01.2017

Një aksident i rëndë hekurudhor ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Domje, shumë pranë Tiranës. Mësohet se treni ka marrë përpara makinën, ndërsa bëhet me dije për “JOQ” nga një dëshmitar i ...

E tmerrshme, treni tërheq zvarrë gruan për 20 metra (FOTOT)

Java News - 10.01.2017

Një mashinist do të dalë përpara gjykatës pasi një grua u tërhoq nga treni përgjatë platformës për rreth 20 metra pasi iu zu dora te dera. Gruas i ngeci dora, kur mashinisti nisi trenin, duke e ...