TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pacolli: Bëj opozitë të fortë nëse mbetem jashtë koalicionit qeveritar

LajmiFundit - 16.01.2011

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka thënë se nuk do ta ketë fare problem nëse PDK-ja dhe AAK-ja do të qeverisnin së bashku. Për më shumë, siç raporton Zëri, Pacolli thotë se ndoshta kjo do të ishte një lehtësim për Koalicionin Kosova e ...

Pacolli nuk e ka problem mbetjen jashtë koalicionit qeveritar

Koha.net - 16.01.2011

Prishtinë, 16 janar - Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka thënë se nuk do ta ketë fare problem nëse PDK-ja dhe AAK-ja do të qeverisnin së bashku.

Pacolli nuk e ka problem nëse mbetet jashtë qeverisë

Telegrafi - 16.01.2011

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka thënë se nuk do ta ketë fare problem nëse PDK-ja dhe AAK-ja do të qeverisnin së bashku. Për më shumë, siç raporton Zëri, Pacolli ka thënë se ndoshta kjo do të ishte një lehtësim për Koalicionin Kosova ...

Pacolli: Koalicioni PDK-AAK s’na prish punë

Botasot - 16.01.2011

Lideri i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, premton njohje të reja për Kosovën, pas Guinea-Bissaus. Pa përmendur emrat e shteteve dhe datat e mundshme të këtyre njohjeve, gjatë një interviste për “Zëri”, Pacolli ka thënë se është ...

Pacolli: Koalicioni PDK-AAK s’na prish punë

Yll Press - 16.01.2011

Megjithëse i është vështirësuar aktiviteti lobues për shkak të krizës institucionale brenda Kosovës, dhe problemeve të imazhit pas raportit të Dick Martyt, ai ka thënë se kjo nuk do të pamundësojë rezultat e ekipit të tij lobues, për ...

Maloku: AAK duhet t’i thotë “po” koalicionit qeverisës

Gazeta Start - 15.01.2011

Prishtinë – Nënkryetari i Partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Naim Maloku ka deklaruar se ai është pro hyrjes së partisë së tij në koalicionin qeverisës.

Maloku: 'Po' në koalicion me PDK-në

Ina - 15.01.2011

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Naim Maloku është përgjigjur pozitivisht një koalicioni të mundshëm pas zgjedhjeve me Partinë Demokratike të Kosovës (PKD).

AAK-ja “po” në koalicion me PDK-në

Zhurnal - 15.01.2011

Prishtinë, 15 janar - Nënkryetari i AAK-së, Naim Maloku është përgjigjur pozitivisht një koalicioni të mundshëm pas zgjedhjeve me PKD-në e Hashim Thacit.

AAK në koalicion me PDK, AKR jashtë

Ina - 15.01.2011

AAK do të jetë partneri i koalicionit për bashkëqeverisje me PDK-në e Hashim Thaçit, bëjnë të ditur për agjencinë e lajmeve INA burime partiake brenda kreut të Aleancës.

Maloku: “Po” në koalicion me PDK-në

Telegrafi - 15.01.2011

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Naim Maloku është përgjigjur pozitivisht një koalicioni të mundshëm pas zgjedhjeve me Partinë Demokratike të Kosovës (PKD).

Naim Maloku për AAK-në në koalicion qeverisës

Koha.net - 15.01.2011

Prishtinë, 15 janar - Nënkryetari i Partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Naim Maloku ka deklaruar se ai është pro hyrjes së partisë së tij në koalicionin qeverisës.

AAK-ja në koalicion me PDK-në, AKR jashtë?

Botasot - 15.01.2011

AAK do të jetë partneri i koalicionit për bashkëqeverisje me PDK-në e Hashim Thaçit. Kjo marrëveshje parimore, por ende e pakonfirmuar zyrtarisht përjashton Aleancën për Kosovën e Re (AKR) të Behgjet Pacollit nga koalicioni dhe ky ka qenë ...

AAK në koalicion me PDK, AKR jashtë

Yll Press - 15.01.2011

Në koalicionin e ri do të jetë edhe “Lista Ibrahim Rugova” duke përfshirë edhe deputetë që do të bashkëngjiten nga radhët e LDK-së. Gjithashtu nuk përjashtohen edhe deputetë të Partisë së Drejtësisë (PD), të cilët do të largohen nga ...

AAK në koalicion me PDK, AKR jashtë?

Telegrafi - 15.01.2011

AAK do të jetë partneri i koalicionit për bashkëqeverisje me PDK-në e Hashim Thaçit. Kjo marrëveshje parimore, por ende e pakonfirmuar zyrtarisht përjashton Aleancën për Kosovën e Re (AKR) të Behgjet Pacollit nga koalicioni dhe ky ka qenë ...

PDK në koalicion me AAK, mbetet jashtë Pacolli

BalkanWeb - 15.01.2011

TIRANE- AAK do të jetë partneri i koalicionit për bashkëqeverisje me PDK-në e Hashim Thaçit. Kjo marrëveshje parimore, por ende e pakonfirmuar zyrtarisht përjashton Aleancën për Kosovën e Re (AKR) të Behxhet Pacollit nga koalicioni dhe ky ...