TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ceremonia mortore e Leka Zogut, përplas Topallin me Bashën

Lajmeshqip - 04.12.2011

Vijojnë të dalin detaje nga skandali i ditës së djeshme, ku ceremonia e varrimit e Leka Zogut u kthye në një shesh beteje mes dy armiqve të mëdhenj brenda mazhorancës.

Leka dhe një krahasim me Mbretin Zog - Eugjen Merlika

Ina - 04.12.2011

Ditën e fundit të nëntorit kryeministri Berisha, në mbledhjen e Qeverisë, bëri disa pohime shumë interesante. Ai e filloi ligjëratën e tij me shprehjen e ngushëllimit për humbjen e mbretit Leka I, që kish ndodhur po atë ditë.

Tensione në ceremoninë e Leka Zogut, i biri vetëshpallet si mbret mbi varrin e të atit

Panorama - 04.12.2011

Në vend të fjalimit, gjatë varrimit bën vetëm betimin . Unë, princi Leka II, betohem që do të jem në shërbim të kombit dhe të atdheut. Zoti më ndihmoftë” Leka Zogu II vetëshpallet mbret mbi varrin e babait në Sharrë.

Leka Zogut I i jepet lamtumira e fundit

Gazeta Start - 03.12.2011

Në këto momente sapo ka përfunduar ceremonia zyrtare e homazheve për nder të Mbretit jo në detyrë, Leka Zogun I. Trupi i të ndjerit Leka Zogu I tanimë i është drejtuar varrezave të Sharrës, ku do të prehet përkrah bashkëshortes Suzanë dhe ...

Leka Zogu përcillet në banesën e fundit

Shekulli - 03.12.2011

Leka Zogu është përcjellë për në banesën e fundit, pas ceremonisë mortore dhe homazheve për dy orë në ambientet e Kuvendit. Në ceremoninë e varrimit kanë qenë të pranishëm krerët më të lartë të shtetit, pjesëtarvt e oborrit mbretëror dhe ...

Leka Zogu II betohet të ndjekë rrugën e familjes mbretërore

Gazeta Start - 03.12.2011

Leka Zogu II, i biri i pretendentit për fronin mbretëror, Leka Zogu I, u betua sot gjatë ceremonisë mortore të të atit në varrezat e Sharrës, se “do të ndjek rrugën e Mbretit Leka dhe do jem në shërbim të kombit dhe atdheut”.

Familjet Mbretërore në Tiranë për ceremoninë e Leka Zogu I

Albeu.com - 03.12.2011

Sot zhvillohet ceremonia mortore e Pretendentit për Fronin Mbretëror Leka Zogu I. Homazhet në nder të tij do të nisin prej orës 10:00 deri nl 12:00 në ambjentet e sallës së Kuvendit të Shqipërisë.

E shtuna ditë zie kombëtare

Lajmeshqip - 03.12.2011

Tiranë – Ceremonia Shtetërore për të nderuar pretendentin e fronit mbretëror, Leka Zogu I, i cili u nda nga jeta në 30 nëntor, do të zhvillohet sot në ora 10.00-12.00 në hollin e Kuvendit të Shqipërisë, ku Familja Mbretërore dhe të afërmit ...

Leka Zogu, sot ceremonia mortore

Alsat - 03.12.2011

Sot përcillet për në banesën e fundit Leka Zogu i Parë, i cili ndërroi jetë kohë më parë në moshën 72-vjeçare. Trupi i Leka Zogut të Parë do të dalë nga Parlamenti dhe do të përcillet në bulevardin “Zhan D’Ark”, bulevardi “Dëshmorët e ...

Homazhet ndaj Leka Zogut, disa rrugë të mbyllura

Albeu.com - 03.12.2011

Ceremonia mortore që do të organizohet ndaj te ndjerit Leka Zogu I, ka bërë që një numër aksesh rrugore të qytetit të Tiranës të jenë të mbyllura gjatë paraditës së të shtunës.

Ditë zie kombëtare në Shqipëri, Jahjaga në homazhet për Leka Zogun

LajmiFundit - 03.12.2011

Tirane – Lajmifundit – Në ambientet e Kuvendit të Shqipërisë ka nisur në ora 10.00 të ditës së sotme ceremonia e homazheve për leka Zogun e Parë, pretendent për fronin mbretëror të Shqipërisë.

Homazhe dhe ditë zie për Leka Zogu I

Ina - 03.12.2011

Shqipëria ka shpallur sot Ditë Zie për nder të figurës së Leka Zogu I. Në selinë e Kuvendit të Shqipërisë në Tiranë, po zhvillohen homazhe në nder të figurës së pretendentit të fronit mbretëror shqiptar.

Vdekja e Leka Zogut, vazhdojnë homazhet

Albeu.com - 03.12.2011

Vazhojnë homazhet në selinë e Kuvendit të Shqipërisë, në Tiranë në nder të te ndjerit Leka Zogu. Ndërkohë një numër i madh njërëzish janë vendosur edhe në ambiente te jashtme të kuvendit te cilet presin ti japin lamtumirën e fundit, ...

Përcillet për në banesën e fundit Leka Zogu, zbatohen ritet fetare

Albeu.com - 03.12.2011

Përcillet për në banesën e fundit pretendënti i fronit mbretëror Leka Zogu. I shoqëruar nga një numër i madh personalitetesh dhe qytetarësh, kortezhi me trupin e të ndjerit është nisur drejt baneses se fundit, ne ate te varrezave të ...

Përfundojnë homazhet, Leka Zogu I përcillet në banesën e fundit

LajmiFundit - 03.12.2011

Përfunduan në selinë e Parlamentit të Shqipërisë homazhet në nder të pretendetit të fronit mbretëror Leka Zogu I. Homazhet filluan në ora 10.00 në sallën e Kuvendit të Shqipërisë për të vijuar deri në orën 13:00, orë në të cilën Leka Zogu ...

Leka Zogu I percillet me nderime nga kreret e shtetit

ikub - 03.12.2011

Ishin te pranishem personalitetet me te larta te shtetit shqiptar e kosovar I mbuluar me flamurin kombëtar Trupi i pretendentit të fronit Mbretëror, Leka Zogu i I-rë është vendosur, pas homazheve te zhvilluara në hollin e Kuvendit, në ...

Basha fjalim tek arkivoli: Leka Zogu, figurë historike e shtetit shqiptar

LajmiFundit - 03.12.2011

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulëzim Basha mbajti një fjalim të shkurtër në nder të mbretit Leka Zogu i parë. Gjatë fjalës së tij para se kortezhi me trupin e pajetë të Leka Zogut I, kryebashkiaku Basha dha vlerësimet e tij.

Përcillet me nderime Leka Zogu

Top Channel - 03.12.2011

Familjarë, të afërm, krerë të shtetit dhe politikanë i dhanë këtë të shtunë lamtumirën e fundit Leka Zogut. Per me shume se dy ore, qindra njerez kryen homazhe ne hollin e Parlamentit te Shqiperise, ku ishte i vendosur arkivoli me trupin e ...

Leka Zogu i I-rë përcillet për në banesën e fundit

Lajmeshqip - 03.12.2011

Tiranë – Kurora me lule, heshtje dhe pikëllim rrethuan të shtunën ceremoninë mortore të pretendentit të Fronit Mbretëror, Leka Zogu i I-rë, i cilësuar si figurë historike e shtetit shqiptar.

Në Shqipëri mbahet ceremonia e varrimit të Leka Zogut

Evropaelire - 03.12.2011

Në Shqipëri sot mbahet ceremonia e varrimit të Leka Zogut, djalit të Ahmet Zogu, i cili shërbeu si mbret për 11 vjet me radhë pas Luftës së Dytë Botërore. Leka Zogu ndërroi jetë ditën e mërkurë, në moshën 72 vjeçare, nga një sulm në zemër.

Një funeral dhe disa llogari elektorale

Top Channel - 03.12.2011

Skënder Minxhozi - Shumë kohë më parë, më 13 nëntorin e largët të vitit 1993, kur guxoi të zbresë me një çarter nga Jordania e largët në Aeroportin e Rinasit, e patën kthyer mbrapsht brenda pak orësh.

Përcillet me nderime në banesën e fundit Leka Zogu

24 orë - 03.12.2011

Familjarë, të afërm, krerë të shtetit dhe politikanë i dhanë këtë të shtunë lamtumirën e fundit Leka Zogut. Per me shume se dy ore, qindra njerez kryen homazhe ne hollin e Parlamentit te Shqiperise, ku ishte i vendosur arkivoli me trupin e ...

Presidenti Topi mori pjesë në ceremoninë e homazheve të Leka Zogut të I

LajmiFundit - 03.12.2011

Presidenti i Republikës, Bamir Topi, i shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm, Aleksandër Flloko dhe Drejtori i Kabinetit, Dashamir Xhaxhiu, nderoi sot në mesditë me respekt kujtimin e Leka Zogu I.

I jepet lamtumira e fundit Leka Zogut të parë, Shqipëria në zi kombëtare

Shqipmedia - 03.12.2011

Familjarë, të afërm, krerë të shtetit dhe politikanë i dhanë këtë të shtunë lamtumirën e fundit Leka Zogut të parë. Për më shumë se dy orë, qindra njerëz kryen homazhe në hollin e Parlamentit të Shqipërisë, ku ishte i vendosur arkivoli me ...

Fjalimi në homazhin e Leka Zogut, Basha përplaset me Topallin, Topi nxjerr fotot

LajmiFundit - 03.12.2011

Tirane – Lajmifundit – Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli nuk e ka pritur mirë caktimin e Lulzim Bashës si personi që do të lexonte fjalimin e fundit të nderit pranë arkivolit të Leka Zogut të Parë.

Varroset Leka Zogu I

Alsat - 03.12.2011

Homazhet në nder të pretendentit të fronit mbretëror Leka Zogu i Parë kanë filluar sot në orën dhjetë në sallën e Kuvendit të Shqipërisë për të vijuar deri në orën 13:00, kur dhe Leka Zogu I u përcoll për në banesën e fundit.

Varrimi i babait, Leka Zogu II: Do të jem në shërbim të kombit e Atdheut

LajmiFundit - 03.12.2011

Pretendenti për fronin mbretëror të Shqipërisë, leka Zogu i parë, u varros sot me nderime në Tiranë. Kortezhi i makinave për varrimin e Leka Zogut të parë mbërriti në varrezat e Sharrës.

Debat Basha-Topalli gjatë homazhit për Leka Zogun (VIDEO)

Albeu.com - 03.12.2011

Kush do të fliste i pari për kryemonarkun; Kryeministri, kryeparlamentarja apo kryebashkiaku? Fitoi ky i fundit. Përplasjet mes Jozefina Topalli dhe Lulzim Bashës kanë ndodhur larg kamerave, në hollin e parlamentit gjatë homazheve të ...

Saga e një mbreti të pakurorëzuar

Shqipmedia - 03.12.2011

Speciale/ Historia e Familjes Mbretërore Shqiptare që mbajti fronin vetëm një vit, ndërsa ruajti pallatin në gjithë strukturën e fronit për gati një shekull, edhe pse pa fron të kurorëzuar S’ka rënë Mbretëria në Shqipëri.

Sot varroset N.M.T Leka Zogu I Mbret i Shqiptareve

Yll Press - 03.12.2011

Përcjellja për në banesën e fundit të N.M.T Leka Zogu I, ditën e shtunë do të përfshijë nderimet më të larta që parashikohen në Protokollin e Shtetit të Shqipërisë.

Topalli vizitë ngushëllimi në Familjen Mbretërore

Botasot - 03.12.2011

Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli zhvilloi dje një vizitë ngushëllimi në familjen e Mbretit Leka Zogu I, i cili u nda nga jeta në moshën 72 vjeçare.

Nano: Kontributet e Leka Zogut duhet të nxisin politikën

Panorama - 03.12.2011

Kundërshtari politik që fitoi garën kundër rivendosjes së monarkisë në vitin 1997 me anë të referendumit i është bashkuar dhimbjes së familjes mbretërore për ndarjen nga jeta të Leka Zogut I.

Ceremoniali në nder të Leka Zogut I

ABC News - 03.12.2011

Nisin në Tiranë homazhet në nder të pretendentit të fronit mbretëror Leka Zogu i Parë, i cili ndërroi jetë tre ditë më parë. Pritet pjesmarrja e zyrtarëve të lartë të shtetit shqiptar për t’i bërë nderimet e fundit kësaj figure.

Presidentja Jahjaga nderon Leka Zogun e Parë

Panorama - 03.12.2011

TIRANE- Përvec qytetarë të shumtë që kanë mbërritur nga Kosova për të nderuar Leka Zogun e Parë, rreth orës 11:49 vetë Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga ka mbërritur në ambientet e Kuvendit të Shqipërisë ku ka bërë ...

I jepet lamtumira Leka Zogut të Parë, vendi në zi kombëtare

BalkanWeb - 03.12.2011

TIRANE - Ashtu siç ishte paralajmëruar, nisën në orën 10:00 homazhet në nder të pretendentit të fronit mbretëror Leka Zogu i Parë, i cili u nda nga jeta në 30 nëntor, në moshën 72-vjeçare.

Mediet botërore po pasqyrojnë homazhet për Leka Zogun I

Botasot - 03.12.2011

Mediet botërore po pasqyrojnë dhe komentojnë homazhet që po zhvillohet sot në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë për ceremoninë e varrimit të pretendentit për fronin mbretëror, Leka Zogu I.

Leka Zogu I, varrimi në varrezat e Sharrës

Ora news - 03.12.2011

Në përfundim të homazheve ndaj pretendentit për fronin mbretëror fjalën përmbyllëse e mbajti kryebashkiaku Luzim Basha i cili tha se pas vitesh peripecish Leka Zogu do prehet në trokën arbërore.

Jahjaga nderon NMT Mbretin Leka Zogun e Parë

Botasot - 03.12.2011

Prej orës 10:00 në ambientet e Kuvendit të Shqipërisë kanë filluar homazhet në nderimet të Mbretit Leka Zogun e Parë. Përveç qytetarëve të shumtë që kanë mbërritur nga Kosova për të nderuar Mbretin Leka Zogun e Parë, rreth orës 11:50 vetë ...

Mesazhi, Basha vlerëson figurën e mbretit Leka Zogu

ABC News - 03.12.2011

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulëzim Basha mbajti një fjalim të shkurtër në nder të mbretit Leka Zogu i parë. Përpara se kortezhi me trupin e pajetë të Leka Zogut I, të niste udhën drejt banesës së fundit për këtë figurë, kryebashkiaku ...

Betimi i princit Leka II

ABC News - 03.12.2011

Djali i pretendetit për fronin mbretëror, Leka i II-të betohet se do ndjekë rrugën e Mbretit Ahmet Zog dhe të atit të tij. Një vendim të tillë, princi Leka i II e bëri me dije në fjalën e mbajtur gjatë kohës kur trupi pajetë i pretendentit ...

Shqipëri: Betimi i princit Leka II

Botasot - 03.12.2011

Djali i pretendentit për fronin mbretëror, Leka i II-të betohet se do ndjekë rrugën e Mbretit Ahmet Zog dhe të atit të tij. Një vendim të tillë, princi Leka i II e bëri me dije në fjalën e mbajtur gjatë kohës kur trupi pajetë i ...

Princi Leka II betohet se do të ndjekë rrugën e gjyshit dhe të të atit

Ora news - 03.12.2011

“Betohem se do të ndjek rrugën e gjyshit , Ahmet Zogu, dhe rrugën e babait, Zogu I”. Ky ishte betimi i pasardhësit të Leka Zogut në momentin e përcjelljes për në banesën e fundit të trashegimtarit të fronit mbretëror.

Jahjaga mori pjesë në ceremoninë e varrimit të Leka Zogut

Telegrafi - 03.12.2011

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, të shtunën ka marrë pjesë në ceremoninë e homazheve dhe të varrimit të N.M.T. Leka I Zogu.

Leka Zogu I, homazhe në nder të tij

Ora news - 03.12.2011

Nga ora 10:00 deri në 12:00 të së shtunës, familjarët, të afrimit, krerët më të lartë të shtetit kryehen homazhet në nder të pretendetit të fronit mbretëror Leka Zogu I, në hollin e Parlamentit.

Pretenduesi i Fronit Mbretëror, Leka Zogu I, përcillet me nderime zyrtare

VOA - 03.12.2011

Mijëra qytetarë nga Shqipëria dhe Kosova, dhe personalitete të larta shtetërore nga të dy vendet përcollën sot me nderime pretendentin e Fronit Mbretëror, Leka Zogu I, i cili ndërroi jetë në moshën 72 vjeçare pas sëmundjeve në zemër dhe ...

Mbreti Leka Zogu I, përcillet me nderime zyrtare

Yll Press - 03.12.2011

Ceremonialet funebre u kryen sot për disa orë në hollin e Parlamentit të Republikës së Shqipërisë, ndërkohë që institucionet shtetërore mbanin sot zi kombëtare me flamuj të ulur në gjysmë shtizë.

Kombi I jep lamtumirën naltmadhnisë së tij mbretit LEKA I, mbretit TË shqiptarëve

Botasot - 03.12.2011

(I plotësuar) - Në Kuvendin e Shqipërisë u zhvilluan homazhe në nder të Mbretit të Shqiptareve Leka Zogu I. Pranë arkivolit me trupin e pajetë bënë homazhe personalitetet më të larta të shtetit shqiptar, presidentja e Kosovës Jahjaga, ...

Berisha vizitë ngushëllimi tek familja e Leka Zogut

Gazeta Start - 02.12.2011

Tiranë – Kryeministri Sali Berisha, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Liri Berisha, zhvilloi pasditen e shkuar një vizitë ngushëllimi në familjen e Leka Zogu I.

Presidenti Bamir Topi dhe Zonja e Parë ngushëllojnë Princ Lekën

Shekulli - 02.12.2011

(I përditësuar)-Presidenti Bamir Topi bashkë me Zonjën e parë Teuta Topi, vizituan sot familjen mbretërore për të shprehur ngushëllimet e tyre një ditë para ceremonisë së varrimit të Leka Zogu I.

Leka Zogu I, ikona e unitetit kombëtar – Ramiz Bojaj

Ina - 02.12.2011

“Nuk e fsheh dot që Kosova ka qenë ëndrra e jetës sime. Unë e quaj Pavarësinë Kosovës si hap të parë, edhe pse jo drejtpërdrejt, drejt bashkimit kombëtar. Hapi i parë është bërë - tani Kosova është e pavarur.

Brace: Ne nuk kemi mbret, ne kemi Republikë

Albeu.com - 02.12.2011

Lidhur me ceremoninë mortore që do të organizohet për Leka Zogun, deputeti i Partisë Socialistë Erion Braçe ka shkruajtur në faqen e tij në Facebook se Ne nuk kemi mbret. Ne kemi Republikë.

RDK: Lеka Zogu punoi për Shqipërinë Etnike

Lajm - 02.12.2011

Edhe RDK ka dërguar telegram ngushëllimi te familja mbretërore me rastin e ndarjes nga jeta të mbretit Leka Zogu I. “Marrjen e lajmit për ndarjen e papritur nga kjo botë e Shkëlqesisë së Tij, Mbretit Leka Zogu I, e kam përjetuar me ...

"The Independent" bën biografinë e Leka Zogut

Top Channel - 02.12.2011

Gazeta "The Independent" në shkrimin me titull: “Leka Zogu 'Mbreti Shqiptar' kontraversial, i cili kaloi pjesën më të madhe të jetës në mërgim” shkruar nga Xhejms Petifer, shkruan se Leka i Shqipërise ishte një nga tipat me me kolorit dhe ...

Presidenti Topi ngushëllon familjen e Leka Zogut I

Lajmeshqip - 02.12.2011

Tiranë-Presidenti i Republikës, Bamir Topi dhe Zonja e Parë, Teuta Topi, i shprehën sot paradite ngushëllimet më të sinqerta Familjes Mbretërore për ndarjen nga jeta të Leka Zogut të I-rë.

Nano: Kontributi i familjes mbretërore të nxisë politikën për bashkëpunim

LajmiFundit - 02.12.2011

Ish-kryeministri dhe njëkohësisht kryetar i Partisë Socialiste Fatos Nano mori pjesë sot në ngushëllimet që po mbahen në familjen mbretërore për vdekjen e Lega Zogut 1.

Vdekja e Leka Zogut, Topi vizitë ngushëllimi

Albeu.com - 02.12.2011

Gjatë ditës së sotme në Familjen Mbretërorë te pretendentit të fronit mbretëror Leka Zogu ka shprehur ngushëllimet e tij presidenti i republikës Bamir Topi.

Fatos Nano për ngushëllime në familjen mbretërore

Lajmeshqip - 02.12.2011

Tiranë- Ish-kryetari i Partisë Socialiste, Fatos Nano, zhvilloi sot një vizitë ngushëllimi në familjen mbretërore për ndarjen nga jeta të pretendentit të fronit mbretëror, Leka Zogu I.

Varrimi i Leka Zogut të Parë, policia: Ja rrugët që bllokohen të shtunën në ora 13

LajmiFundit - 02.12.2011

Bazuar ne shkresen e Drejtorise se Protokollit te Ministries se Puneve te Jashtme te Republikes se Shqiperise, date 01.12.2011, derguar ne Drejtorine e Pergjithshme te Policise se Shtetit njoftohemi se me date 03 Dhjetor 2011, ora 10.00 – ...

Vdekja e Leka Zogut, Topi ngushëllon familjarët

Top Channel - 02.12.2011

Presidenti i Republikës Bamir Topi dhe Zonja e Parë, Teuta, i shprehën sot paradite ngushëllimet familjes mbretërore për ndarjen nga jeta të Leka Zogut.

Berisha: Mbrti Leka Zogu i Parë, mbështetës i lirisë së shqiptarëve

Botasot - 02.12.2011

"Shqiptarët, në të katër anët kudo që jetojnë, janë të bashkuar në dhembjen dhe zinë për humbjen e Mbretit Leka I. Këtë bashkim e kanë të bazuar në kontributet historike të Tij, të Mbretit Zog, Mbretëreshës Geraldinë, të Familjes ...

Braçe: Histeri kundër Republikës, Leka Zogun s'e kemi patur mbret

BalkanWeb - 02.12.2011

TIRANE – “Ne nuk kemi mbret. Ne kemi Republikë”,- ka argumentuar dje, në një sqarim të dytë për miqtë e tij në Facebook, deputeti socialist, Erion Braçe.

Berisha: Mbrti Leka Zogu i Parë, mbështetës i lirisë së shqiptarëve

Yll Press - 02.12.2011

Parlamenti ka rivendosur një të drejtë historike në Protokollin Shtetëror dinjitoz, siç i përket Familjes Mbretërore "Shqiptarët, në të katër anët kudo që jetojnë, janë të bashkuar në dhembjen dhe zinë për humbjen e Mbretit Leka I.

Prishtinë: Hapet libri i ngushëllimeve për Leka Zogun I

Botasot - 02.12.2011

Prishtinë, 2 dhjetor 2011 Protokolli i Ambasadës së Republikës së Shqipërisë në Prishtinë njofton se në nderim të të ndjerit Leka Zogu i I-rë ( Pretendent i Fronit Mbretëror të Shqiptarëve), i cili u nda nga jeta më datë 30 nëntor, do të ...

Topi dhe Nano ngushëllojnë Familjen Mbretërore

Ora news - 02.12.2011

Vijojnë vizita e ngushëllimit në familjen mbretërore për ndarjen nga jeta të pretendentit të fronit mbretëror Leka Zogu I. Ditën e sotme kanë shprehur ngushëllimet e tyre edhe presidenti i republikës Bamir Topi dhe njëkohësisht ish-kryetar ...

Topi ngushëllon Familjen Mbretërore: Leka Zogu I, patriot

BalkanWeb - 02.12.2011

TIRANË- Presidenti Bamir Topi dhe Zonja e Parë, Teuta Topi, i shprehën sot paradite ngushëllimet Familjes Mbretërore për ndarjen nga jeta të Leka Zogu I.

Vdekja e Zogut I, Topi ngushëllon familjen

Panorama - 02.12.2011

Presidenti i Republikës, Bamir Topi i shoqëruar nga Zonja e Parë, Teuta Topi, kanë ngushëlluar sot Familjen Mbretërore për ndarjen nga jeta të Leka Zogu I.

Topi: Shqipëria sot ka nevojë për çdo njeri

Botasot - 02.12.2011

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi dhe bashkëshortja e tij, Teuta Topi, i shprehën sot paradite ngushëllimet më të sinqerta Familjes Mbretërore për ndarjen nga jeta të Leka Zogu I.

Tiranë: Nesër varroset Lega Zogu I

Botasot - 02.12.2011

Përcjellja për në banesën e fundit të Leka I, ditën e shtunë (nesër)do të përfshijë nderimet më të larta që parashikohen në Protokollin e Shtetit të Shqipërisë.

Varrimi i Leka Zogut të Parë nesër

ABC News - 02.12.2011

Bazuar ne shkresen e Drejtorise se Protokollit te Ministries se Puneve te Jashtme te Republikes se Shqiperise, date 01.12.2011, derguar ne Drejtorine e Pergjithshme te Policise se Shtetit njoftohemi se me date 03 Dhjetor 2011, ora 10.00 – ...

Leka Zogu I përcillet për në banesën e fundit

Panorama - 02.12.2011

UPDATE- 12:25 - Në këto momente arkivoli me trupin e pajetë të Leka Zogut është nisur drejt varrezave të Sharrës ku edhe do të zhvillohet ceremonia mortore, duke i dhënë lamtumirën e fundit.

Nano: Kontributet e Leka Zogut të Parë duhet t’a nxisin politikën

ABC News - 02.12.2011

Ish-kryeministri, Fatos Nano, zhvilloi sot një vizitë ngushëllimi në familjen mbretërore për ndarjen nga jeta të pretendentit të fronit mbretëror, Leka Zogu I.

Topalli: Leka Zogu I, vend të nderuar në kujtesën tonë kombëtare

ABC News - 02.12.2011

Sot pasdite, Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli zhvilloi një vizitë ngushëllimi në familjen e Leka Zogu I, i cili u nda nga jeta në moshën 72 vjeçare.

Në shtëpinë e familjes Zogu nisin ngushëllimet

Shekulli - 01.12.2011

Lindita Çela Dyert e mortit, si e do tradita, janë të hapura. Burra, kryesisht nga veriu, kujdesen që shtëpia të jetë në çdo moment e pastër. Një prej tyre po rregullon ndriçimin e jashtëm të vilës.

Vdekja e Zogut, Nexhmije Hoxha e Berisha përplasen për Abaz Kupin 43

Shekulli - 01.12.2011

Kryeministri Berisha ka sulmuar dje rolin e partizanëve në çlirimin e Shqipërisë dhe ka vlerësuar me nota maksimale legalitetin e drejtuar nga Abaz Kupi.

Familja mbretërore shqiptare: Historia e ikjes dhe e kthimit

Idividi - 01.12.2011

Tiranë, 30 nëntor 2011 (MIA) - Familja Mbretërore Shqiptare mbërriti në qershor të vitit 2002, në Tiranë duke i dhënë fund një mërgimi 63 vjeçar.

Ali Ahmeti dërgoi telegram ngushëllimi me rastin e ndarjes nga jeta të NTM Leka Zogu I

Idividi - 01.12.2011

Tetovë, 30 nëntor 2011 (MIA) - Me rastin e ndarjes nga jeta të NTM Leka Zogu I trashëgimtar i Mbretit Zog, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, në emrin e tij personal dhe në emrin e të gjithë anëtarëve dhe përkrahësve ...

Në shtëpinë e familjes Zogu nisin ngushëllimet

Shqipmedia - 01.12.2011

Dyert e mortit, si e do tradita, janë të hapura. Burra, kryesisht nga veriu, kujdesen që shtëpia të jetë në çdo moment e pastër. Një prej tyre po rregullon ndriçimin e jashtëm të vilës.

Kryeministri i oborrit

Top Channel - 01.12.2011

Endri Xhafo - Qeveria e Republikës u ngrit e tëra në këmbë dhe mbajti një minutë heshtje për "mbretin"! Kryeministri i Republikës e cilësoi largimin nga jeta të "mbretit", një "humbje të madhe për kombin"! Zëvendëskryeministri i Republikës ...

Përgatitje të shumta për të nderuar kujtimin e Leka Zogut I

Lajmeshqip - 01.12.2011

Tiranë – Një ditë pas vdekjes së pretendentit të fronit mbretëror të Shqipërisë, Leka Zogu I, po bëhen të gjitha përgatitjet për të nderuar kujtimin e trashëgimtarit të mbretit Zog.

Kryetari i RDK-së, Rufi Osmani ngushëllon familjen Mbretnore Shqiptare

Ina - 01.12.2011

Me rastin e vdekjes së Leka Zogut të Parë, kryetari Rilindjes Demokratike Kombëtare, Rufi Osmani ka ngushëlluar, Familjen Mbretnore Shqiptare. “Marrjen e lajmit për ndarjen e papritur nga kjo botë e Shkëlqesisë së Tij, Mbretit Leka Zogu I, ...

Kontesha hungareze që dëshironte qëndrimin në Shqipëri

Lajmeshqip - 01.12.2011

Tiranë – Nëna Mbretëreshë Geraldina ndërroi jetë nëntë vite më parë (23 tetor 2002) në moshën 87 vjeçare si pasojë e sëmundjes së rëndë të mushkërive, shoqëruar nga dëmtime ishemike të zemrës.

Homazhe për Leka Zogun e Parë, Berisha: Ndalimi i monarkut në Shqipëri, i gabuar

LajmiFundit - 01.12.2011

Në kuadër të ngushëllimeve për familjen mbretërore shqiptare, Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha deklaroi sot në mbrëmje, se “Leka Zogu i Parë përfaqëson një jetë të tërë atdhedashurie të pakufishme dhe përkushtimi të jashtëzakonshëm, ...

Leka Zogu, Braçe kundër zisë, Majko: Ishte patriot

BalkanWeb - 01.12.2011

TIRANE - Nënkryetari i grupit parlamentar të PS-së, Erion Braçe ka reaguar negativisht ndaj vendimit të marrë nga kryeministri Sali Berisha për të shpallur ditë zie, ditën e shtunë, për nder të pretendentit për Fronin Mbretëror Leka Zogu I.

Shuhet Leka Zogu, varrimi me uniformë ushtarake. Detajet e ceremonisë

Panorama - 01.12.2011

Pas më shumë se dy javësh i shtruar në spital, ndërroi jetë dje në moshën 72-vjeçare pretendenti për fronin mbretëror, Leka Zogu i Parë. Nga sa pohuan mjekët, ai nuk ka mundur t’i mbijetojë arrestit kardiak (infarkt), i dyti brenda pesë ...

Rama, i vetmi lider që nuk ngushëllon familjen mbretërore

Botasot - 01.12.2011

Liderë politikë nga vendi e të huaj shprehën dje ngushëllimet e tyre për ndarjen nga jeta të Mbretit Leka Zogu I, ku përjashtim bëri vetëm kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama.

Braçe kundër Ditës së zisë kombëtare për Leka Zogun

Botasot - 01.12.2011

Partia Socialiste (PS) nuk ka bërë ndonjë deklaratë formale ngushëllimi për vdekjen e Leka Zogut I, kurse të mërkurën mbrëma, nënkryetari i grupit parlamentar socialist, Erjon Braçe, kritikoi vendimin e qeverisë së Shqipërisë për të ...

Vdekja e Leka Zogut I në fokus të medieve botërore

Botasot - 01.12.2011

Mediet botërore kanë patur në fokus lajmin për vdekjen e pretendentit të fronit mbretëror, Leka Zogu I. Washington Post shkruan: "Pretendenti për fronin mbretëror në Shqipëri, Leka Zogu I vdes në moshën 72 vjeçare".

Ushtari i Atdheut

Botasot - 01.12.2011

Lindja e tij, nuk ishte gëzim vetëm për familjen mbretërore, por në atë kohë, ngjarje e shënuar edhe për kombin. Më 5 prill 1939, shqiptarët uruan dhe festuan, ardhjen në jetë të princit trashëgimtar... Thënë ndryshe, Mbretin e ardhshëm.

Berisha: Leka Zogu i Parë, mbështetës i lirisë së shqiptarëve

ABC News - 01.12.2011

Kryeministri Sali Berisha së bashku me bashkëshorten zhvilluan sonte në mbrëmje homazhe pranë rezidencës mbretërore në nderim të Leka Zogut të Parë dhe ku shprehu ngushëllimet për ndarjen nga jeta e Pretendentit të Fronit Mbretëror.

Homazhe Leka Zogut, Berisha: Referendumi arbitrar ndaloi kthimin e mbretit

BalkanWeb - 01.12.2011

TIRANË- Kryeministri i vendit Sali Berisha pas homazheve të zhvilluara sot në nder të Leka Zogu I, deklaroi se pas luftës ndryshe nga vendet e tjera që dolën nga pushtimi barbar nazifashist, të cilat i rikthyen kurorat mbretërore, kjo nuk ...

Berisha: Nderimin tim më të thellë për Leka Zogun e Parë

Botasot - 01.12.2011

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha deklaroi të enjten në mbrëmje, se "Leka Zogu i Parë përfaqëson një jetë të tërë atdhedashurie të pakufishme dhe përkushtimi të jashtëzakonshëm, në mbrojtje të lirisë së shqiptarëve, por dhe ...

Homazhe për Leka Zogun I, Berisha: Kongresi ndaloi kthimin e mbretit

Ora news - 01.12.2011

Kryeministri Sali Berisha pas homazheve të zhvilluara sot në nder të Leka Zogu I, deklaroi se vdekja e pretendentit të fronit mbretëror është një humbje e madhe ndaj edhe shqiptarët janë të bashkuar për humbjen e tij.

Ndërron jetë Leka Zogu I

Gazeta Start - 30.11.2011

Tiranë – Pretendenti për Fronin Mbretëror, Leka Zogu I ka ndërruar jetë sot në mëngjes. Ai ishte i shtruar prej ditësh në spital në gjendje të rëndë shëndetësore dhe mbahej në jetë artificialisht.

Ndërron jetë në moshën 72-vjeçare Leka Zogu I

Shekulli - 30.11.2011

Ndërron jetë pretendenti për fronin mbretëror, Leka Zogu i Parë. Ai ishte shtruar në reanimacionin e Neurokirurgjisë në QSUT që prej datës 15 nëntor, ku mbahej nën kontrollin e mjekëve.

Berisha: Monarkia, jo çështje e mbyllur. Në ‘97 dominoi parimi “Ju votoni, unë numëroj”

Shekulli - 30.11.2011

Kryeministri Berisha e ka nisur mbledhjen e qeverisë sot me ngushëllimin për ndarjen nga jeta të pretendentit për fronin mbretëror, Leka Zogu I.

Topi: Zogu i I rol për shembjen e komunizmit

Gazeta Start - 30.11.2011

Tiranë – Presidenti Bamir Topi shprehu sot ngushëllimet për ndarjen nga jeta të pretendentit të fronit mbretëror, Leka Zogu I. “Në këto momente të trishtueshme dhe të vështira për ju, më lejoni që në emër të shtetit shqiptar dhe timin ...

Berisha vs Zogu… Ç’hipokrizi e bajatosur!

Shekulli - 30.11.2011

Rrezon Abazaj* Fjalët e shumta janë fukarallëk. Dhe është vështirë të vijosh të thuash e të shkruash fjalë, kur ke të bësh me dikë që fjalët i ka shpërdoruar aq shumë, sa tashmë ia merr jo era, po flladi.

Ndërroi jetë Mbreti Leka Zogu i Parë

Ina - 30.11.2011

Pretendenti i fronit mbretëror Leka Zogu i Parë ka ndërruar jetë sot në moshën 73 vjeçare në Spitalin Nr.5 në Tiranë. Vdekja e tij pasoi pas një fibrilacioni arterial, formë e artmisë.

Ndahet nga jeta Leka Zogu

Top Channel - 30.11.2011

Shuhet Leka Zogu. Pretendenti i fronit mbretëror ndërroi jetë sot në moshën 72-vjeçare në spital ku qëndroi i shtruar prej disa ditësh në reanimacionin e Neurokirurgjisë, në Spitalin Nr.

Ndërron jëtë Leka Zogu

Albeu.com - 30.11.2011

Pretendenti i fronit mbetëror Leka Zogu i Parë ka ndërruar jetë gjatë mengjesit të sotëm ne spital. Ai ishte shtruar prej disa ditësh në reanimacionin e Neurokirurgjisë, në Spitalin Nr.5 në Tirane pasi pësoi një fibrilacion arterial, formë ...

Ndërron jetë Leka Zogu I, pretendenti i fronit mbretëror

Alsat - 30.11.2011

Ndërron jetë në spital pretendenti i fronit mbetëror Leka Zogu i Parë. Ai ndërroi jetë sot në moshën 72-vjeçare pasi qëndroi i shtruar prej disa ditesh në reanimacionin e Neurokirurgjisë, në Spitalin Nr.

Ndërron jetë në spital Leka Zogu I, pretendenti i fronit mbretëror shqiptar

LajmiFundit - 30.11.2011

TIRANE – LAJMIFUNDIT – Pretendenti për fronin Mbretëror shqiptar, Leka Zogu i I-rë ka ndërruar jetë sot në orët e mëngjesit në spital në Tiranë. 72-vjeçari ndodhej në reanimacionin e neurokirurgjisë për shkak të gjendjes së rëndë.

Ndërron jetë Leka Zogu I-rë

Lajmeshqip - 30.11.2011

Tiranë – Pretendenti i fronit mbretëror të Shqipërisë, Leka Zogu I-rë ndërroi jetë sot në Tiranë, në moshën 72 vjeçare. Leka Zogu ndodhej i shtruar në spital prej rreth 2 javësh për shkak të gjendjes së tij të rëndëuar shëndetësore.

Tiranë, ndahet nga jeta Leka Zogu I

Lajmeshqip - 30.11.2011

Tiranë-Ka ndërruar jetë në moshën 72 vjeçare, pretendenti i fronit mbretëror në Shqipëri, Leka Zogu i Parë. Ai ndërroi jetë në spitalin neuropsikitarik në Tiranë, ku ishte shtruar prej më shumë se dy javësh, për shkak të komplikacioneve në ...

Leka Zogu I ka ndërruar jetë

Evropaelire - 30.11.2011

Zëdhënësja e familjes mbretërore të Shqipërisë, Julinda Kamberi, e ka konfirmuar lajmin. Sipas saj, Leka I ka vdekur nga problemet në zemër dhe mushkëri, në spitalin Nëna Tereze të Tiranës.

Ndërron jetë në moshën 72-vjeçare Leka Zogu I

Shqipmedia - 30.11.2011

Ndërron jetë pretendenti për fronin mbretëror, Leka Zogu i Parë. Ai ishte shtruar në reanimacionin e Neurokirurgjisë në QSUT që prej datës 15 nëntor, ku mbahej nën kontrollin e mjekëve.

Vasili: Leka Zogu vdiq nga arresti kardiak i përsëritur

LajmiFundit - 30.11.2011

Ministri i Shëndetësisë Petrit Vasili ka thënë sot se pretendenti i fronit mbretëror Leka Zogu I ndërroi jetë pas një arresti kardiak të përsëritur.

Shuhet Leka Zogu I, pretendenti i fronit mbretëror

Lajm - 30.11.2011

Shuhet Leka Zogu i Parë. Pretendenti i fronit mbretëror ndërroi jetë sot në moshën 72-vjeçare ne spital ku qëndroi i shtruar prej disa ditesh në reanimacionin e Neurokirurgjisë, në Spitalin Nr.

PDIU ngushëllon familjen: Leka Zogu I, mishëronte bashkimin e shqiptarëve

LajmiFundit - 30.11.2011

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ngushëllon familjen mbretërore dhe të gjithë mbështetësit e saj për humbjen e Naltmadhënisë së Tij, Leka Zogu I.

Vdekja e Leka Zogut, familja mbretërore falenderon mjekët

LajmiFundit - 30.11.2011

Familja mbretërore shqiptare reagoi në lidhje me vdekjen e leka Zogut të Parë. Familja e tij i ka bërë një falënderim të veçantë ekipit mjekësor nën drejtimin e prof. Mentor Petrela dhe dr.

Vdekja e Leka Zogut, PDIU ngushëllon familjen mbretërore

Albeu.com - 30.11.2011

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet nëpërmjet një mesazhi ka përcjellë ngushëllimet e saj familjes mbretërore dhe të gjithë mbështetësit e saj për humbjen e Leka Zogut I.

AK: Vdekja e Leka Zogut, humbje për kombin shqiptar

Albeu.com - 30.11.2011

Aleanca Kuq e Zi nëpërmjet një mesazhi i ka shprehur ngushëllimet familjes dhe miqve të pretendentit të fronit mbretëror Leka Zogu I i cili u nda nga jeta mëngjesin e sotëm në spital.

“Zogut i pushoi zemra pas nje arresti kardiak te perseritur”

ikub - 30.11.2011

Ministri i Shendetesise, Petrit Vasili ka shpjeguar shkaqet e ndarjes nga jeta te pretendentit per fronin mbretëror. Reagim edhe nga familja mbreterore Zemra e pretendentit për fronin mbretëror të Shqipërisë, Leka Zogu I, pushoi së rrahuri ...

PDIU dhe AK mesazhe ngushëllimi për humbjen e Leka Zogut I

Ina - 30.11.2011

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet (PDIU) dhe Aleanca "Kuq e Zi" ka ngushëlluar sot familjen mbretërore dhe të gjithë mbështetësit e saj për humbjen e Leka Zogut I.

Institucionet kosovare ngushllojnë familjen e Leka Zogut I

Evropaelire - 30.11.2011

Institucionet qendrore të Republikës së Kosovës dhe partitë politike, kanë ngushëlluar familjen mbretërore të Shqipërisë, për vdekjen e Leka Zogut të Parë, pretendentit për fronin mbretëror.

Isa Mustafa ngushëllon krerët shqiptarë

Albeu.com - 30.11.2011

Me rastin e vdekjes së Pretendentit për Fronin e Mbretërisë Shqiptare Leka Zogu 1, kryetari Lidhjrs Demoktratike të Kosovës Isa Mustafa u ka dërguar një telegram ngushëllimi Familjes Mbretnore Shqiptare, presidentit, Bamir Topi, kryetares ...

AKR, ngushëllon familjen mbretërore

Albeu.com - 30.11.2011

Aleanca Kosova e Re me dhembje e morri lajmin për ndarjen nga jeta të Lartmadhërisë së Tij, Leka Zogu I. Në telegramin e ngushëllimit thuhet: AKR ngushëllon familjen mbretërore dhe të gjithë popullin shqiptar për humbjen e Lartmadhërisë së ...

Topi ngushëllon familjarët e Leka Zogu I-rë

Lajmeshqip - 30.11.2011

Tiranë – Presidenti Bamir Topi u shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve të pretendentit të fronit mbretëror, Leka Zogu I. Nëpërmjet një mesazhi të publikuar në faqen e presidencës, kreu i shtetit shprehet se “në këto momente të ...

Leka Zogu I ka ndërruar jetë në moshën 72 vjeçare

Idividi - 30.11.2011

Tiranë, 30 nëntor 2011 (MIA) - Ndërroi jetë në spital në moshën 72-vjeçare pretendenti për fronin mbretëror, Leka Zogu I. Zëdhënësja e familjes mbretërore të Shqipërisë, Julinda Kamberi, e ka konfirmuar lajmin.

Leka Zogu I-rë dhe historia e tij

Lajmeshqip - 30.11.2011

Tiranë – Pretendenti i fronit mbretëror të Shqipërisë, Leka Zogu I ndërroi jetë sot në Tiranë, në moshën 72 vjeçare. Leka Zogu I, djali i vetëm i Mbretit Ahmet Zogu, lindi më 5 Prill 1939 në Tiranë, dy ditë para pushtimit të vendit nga ...

Berisha: Leka Zogu do të nderohet si mbret, e shtuna ditë zie

Albeu.com - 30.11.2011

Pretendentit të fronit mbretëror Leka Zogu I do t`i bëhen të gjitha nderimet që i përkasin një mbreti jo në detyrë, keshtu është shprehur gjatë mbledhjes së qëverisë kryeministri i vendit Sali Berisha.

Ahmeti ngushëllon Oborrin Mbretëror Shqiptar

Alsat - 30.11.2011

Të dashur familjar të NTM Leka Zogu I,Në emër të të gjithë anëtarëve dhe përkrahësve të Bashkimit Demokratik për Integrim, si dhe në emrin tim personal, ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta për ndarjen nga jeta të NTM Leka Zogu I, ...

Vdekja e Leka Zogut të I-rë, Berisha shpall të shtunën ditë zie

Lajmeshqip - 30.11.2011

Tiranë- E shtuna do të jetë zi kombëtare për Shqipërinë, në nder të Leka Zogut të Parë, pretendentin për fronin mbretëror. Kështu ka deklaruar kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha, gjatë mbledhjes së sotme të Këshillit të Ministrave, ku ...

Berisha: Zi për mbretin e shqiptarëve

Top Channel - 30.11.2011

Kryeministri Berisha nuk hezitoi që në mbledhjen e qeverisë ta cilësojë Leka Zogun "Mbret të shqiptarëve". "Sot në mëngjes ndërroi jetë mbreti i shqiptarëve, humbje e madhe për kombin, për vendin", u shpreh Berisha.

Ahmeti e Thaçi ngushëllojnë familjen mbretërore shqiptare

Ina - 30.11.2011

Me rastin e vdekjes së Pretendentit për Fronin Mbretëror shqiptar, Leka Zogu I, liderët e partive politike shqiptare në Maqedoni kanë nisur letrat ngushëlluese drejt Familjes Mbretërore Shqiptare.

Kryetari i PDSH-së Thaçi, ngushëllon familjen mbretërore

Shqipmedia - 30.11.2011

Me rastin e vdekjes së Pretendentit për Fronin Mbretëror shqiptar Leka Zogu I, kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi ka ngushëlluar Familje Mbretërore Shqiptare.

Leka Zogu vdes ne moshen 72 vjecare

24 orë - 30.11.2011

Ndërron jetë pretendenti për fronin mbretëror, Leka Zogu i Parë. Ai ishte shtruar në reanimacionin e Neurokirurgjisë në QSUT që prej datës 17 nëntor, ku mbahej nën kontrollin e mjekëve.

E shtuna Ditë zie për Leka Zogu I

Ina - 30.11.2011

Pretendentit të fronit mbretëror Leka Zogu I do t`i bëhen të gjitha nderimet që i përkasin një mbreti jo në detyrë ndërsa dita e shtunë është shpallur ditë zie në të gjithë vendin.

Berisha: Monarkia nuk eshte ceshtje e mbyllur

24 orë - 30.11.2011

Kryeministri Berisha e ka nisur mbledhjen e qeverisë sot me ngushëllimin për ndarjen nga jeta të pretendentit për fronin mbretëror, Leka Zogu I.

Ahmeti e Thaci: Të pikëlluar për Leka Zogun

Top Channel - 30.11.2011

Me rastin e vdekjes së pretendentit për fronin mbretëror, Leka Zogu I, liderët e partive politike shqiptare në Maqedoni kanë dërguar mesazhet e tyre ngushëlluese për familjen mbretërore shqiptare.

Kosova ngushëllon familjen mbretërore shqiptare

Albeu.com - 30.11.2011

Me rastin e vdekjes së Pretendentit për Fronin Mbretëror shqiptar, Leka Zogu I, elita politike e Kosovës ka nisur letrat ngushëlluese drejt Familjes Mbretërore Shqiptare.

Speciale: Kush ishte Leka Zogu i Parë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 30.11.2011

Sot, më datë 30 nëntor 2011 në ora 8.45 të mëngjesit, në repartin e terapisë intensive të klinikës së neurokirurgjisë, ka pushuar zemra e Pretendentit të Fronit Mbretëror, Leka Zogu i Parë.

Shqipëri: E shtuna Ditë Zie për vdekjen e Leka Zogut

Evropaelire - 30.11.2011

Trashëgimtari i fronit, Leka Zogu, djali i Mbretit Zog, vdiq sot në një spital në Tiranë, në moshën 72 vjeçare. Ai ishte pranuar në spital javën e kaluar, pasi kishte rënë në gjendje kome, për shkak të problemeve në zemër dhe mushkëri, tha ...

PS, Braçe kundër zisë kombëtare për Leka Zogun e Parë

LajmiFundit - 30.11.2011

“Per ç’familje Mbreterore flet Kryeministri Sali Berisha i nje Republike Parlamentare?!. Kjo është pyetja që shtron deputeti i PS, Erjon Braçe në Facebook.

Ahmeti e Thaçi ngushëllojnë familjen mbretërore

Albeu.com - 30.11.2011

Me rastin e vdekjes së Pretendentit për Fronin Mbretëror shqiptar, Leka Zogu I, liderët e partive politike shqiptare në Maqedoni kanë nisur letrat ngushëlluese drejt Familjes Mbretërore Shqiptare.

Kush ishte Leka Zogu

Top Channel - 30.11.2011

Në 5 Prill 1939, Mbretëresha Geraldinë lindi një djalë. Vetëm disa orë pas lindjes së birit të Ahmet Zogut, me anë të një rezolute, Parlamenti kërkon largimin e familjes mbretërore nga Shqipëria.

Leka Zogu I, përcillet me titullin “Mbret, jo në detyrë”

Lajmeshqip - 30.11.2011

Tiranë-Këshilli i Ministrave, në mbledhjen e sotme, vendosi organizimin e ceremonisë funebre shtetërore, në nderim të të ndjerit Leka Zogu I, (pretendent i Fronit Mbretëror të Shqiptarëve), i cili ndërroi jetë sot pas një sëmundjeje të ...

Kosova ngushëllon familjen mbretërore shqiptare

Lajmeshqip - 30.11.2011

Institucionet qendrore të Republikës së Kosovës dhe partitë politike, kanë ngushëlluar familjen mbretërore të Shqipërisë, për vdekjen e Leka Zogut të Parë, pretendentit për fronin mbretëror.

Dalja e fundit publike, Leka I: Shqipëria dhe Kosova si gishtat e dorës (VIDEO)

Albeu.com - 30.11.2011

Dalja e fundit në media e Pretendentit të Fronit Mbretëror Leka Zogu i Parë, para se të ndronte jetë mëngjesin e sotëm, ka qënë gjatë vizitës në Kosovë.

“Ju tregoj jetën dhe vdekjen e Leka Zogut I”

Top Channel - 30.11.2011

Skënder Zogu, djali i xhaxhait të Princit Leka dhe një prej njerëzve më të afërt në jetën e tij, tregoi detajet e funeralit shtetëror dhe disa prej momenteve kyçe të jetës së trashëgimtarit të fronit shqiptar, në një intervistë gjatë ...

Familja mbretërore shqiptare, historia e ikjes dhe kthimit

Lajmeshqip - 30.11.2011

Familja Mbretërore Shqiptare mbërriti në qershor të vitit 2002, në Tiranë duke i dhënë fund një mërgimi 63 vjeçar. Një avion “Boing 727″ i kompanisë “Million Air”, transportoi nga aeroporti Lanceria i Johanesburgut, Nënën Mbretëreshë ...

Rinas, 1993, si u detyrua Leka Zogu të largohej nga Shqipëria brenda 24 orëve

LajmiFundit - 30.11.2011

Pretendenti I Fronit Mbretëror shqiptar Leka Zogu I, u shua sot në një spital të Tiranës, pas një “arresti kardiak”, bëri të ditur familja mbretërore.

Ndërron jetë pretendenti i fronit mbretëror Leka Zogu i Parë

Ora news - 30.11.2011

Ndërron jetë pretendenti i fronit mbetëror Leka Zogu i Parë. Ai ndërroi jetë në moshën 73-vjeçare pasi qëndroi disa ditë në reanimacionin e Neurokirurgjisë, në Spitalin Nr. 5 në Tiranë pasi pësoi një fibrilacion arterial, formë e aritmisë.

Shuhet Leka Zogu I, pretendenti i fronit mbretëror

BalkanWeb - 30.11.2011

TIRANE -Ndërron jetë në spital Leka Zogu i Parë. Pretendenti i fronit mbretëror ndërroi jetë sot në moshën 72-vjeçare pas qëndrimit prej disa ditesh në reanimacionin e Neurokirurgjisë, në Spitalin Nr.

Ndahet nga jeta Leka Zogu I

Yll Press - 30.11.2011

Dy ditë më parë mjeku i njohur Mentor Petrela njoftoi se gjendja e pacientit ishte tepër e rëndë, sidomos pas arrestit kardiak që pësoi fundjavën e shkuar.

Ndahet nga jeta Leka Zogu i Parë

ABC News - 30.11.2011

Ndahet nga Leka Zogu i Parë. Pretendenti i fronit mbretëror ndërroi jetë sot në moshën 72-vjeçare ne spital ku qëndroi i shtruar prej disa ditësh në reanimacionin e Neurokirurgjisë, në Spitalin Nr.

Vdes pretendenti për mbret, Leka Zogu I

Lajmetsot - 30.11.2011

Postuar me: 30 November, 2011 09:08:00 Vdes pretendenti për mbret, Leka Zogu I Ndërroi jetë në spital në moshën 72-vjecare pretendenti për fronin mbretëror, Leka Zogu I.

Ndërroi jetë N.M.T. Mbreti Leka Zogu

Botasot - 30.11.2011

Ka vdekur në moshën 72 vjeçare N.M.T. Mbreti Leka I . Pas një kohe trajtimi në spitalin Neorokirurgjik në Qendrën Spitalore Universitare në Tiranë, N.M.T.

Vasili: Vdekja e Leka Zogut I, si pasojë e një arresti kardiak

Ora news - 30.11.2011

Pretendenti i fronit mbretëror Leka Zogu I ka ndërruar jetë pas një arresti kardiak të përsëritur. Kështu është shprehur ministri i shëndetësisë Petrit Vasili në një prononcim për media ku konfirmoi kështu edhe vdekjen e Leka Zogut.

Shuhet Leka Zogu I,pretendenti i fronit mbretëror

Panorama - 30.11.2011

TIRANE- Nderron jete ne moshen 72 vjecare pretendenti i fronit mbreteror, Leka Zogu I. Pas nje kohe trajtimi ne spitalin Neorokirurgjik ne Qendren Spitalore Universitare ne Tirane, Leka Zogu I nuk ka mundur te kaloje gjendjen kritike ne te ...

Vdekja e Leka Zogut, PDIU-ja ngushëllon familjen mbretërore

Ora news - 30.11.2011

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka ngushëlluar sot familjen mbretërore dhe të gjithë mbështetësit e saj për humbjen e Leka Zogut I. Në mesazhin e ngushëllimit PDIU vlerëson kontributin e familjes mbretërore në konsolidimin dhe ...

AK:Ëndrra e Leka Zogut, bashkimi i shqiptarëve

Ora news - 30.11.2011

Aleanca “Kuq e Zi” ka shprehur sot ngushëllimet familjes dhe miqve të pretendentit të fronit mbretëror Leka Zogu I, i cili u nda nga jeta mëngjesin e sotëm si pasojë e një arresti kardiak të përsëritur.

PDIU ngushëllim familjen mbretërore

ABC News - 30.11.2011

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ngushëllon familjen mbretërore dhe të gjithë mbështetësit e saj për humbjen e Naltmadhënisë së Tij, Leka Zogu I.

Jeta e pretendentit të frontit mbretëror Leka Zogu I

Ora news - 30.11.2011

Leka Zogu I lindi më 5 Prill 1939 në Tiranë, dy ditë para pushtimit fashist të Shqipërisë. Pas kalimit të Familjes Mbretërore në Egjipt, në vitin 1946, Princi Leka filloi studimet në kolegjin britanik “Victori Collegie” të Aleksandrisë dhe ...

Mbreti Leka

Yll Press - 04.12.2011

Viti 1969 shënoi një kurorëzim të ri të veprimtarisë politiko-atdhetare të Mbretit Leka, pas suksesit të bujshëm të takimeve me diasporën shqiptare të Australisë.

Isa Mustafa ngushëllon krerët shqiptarë

Lajmetsot - 30.11.2011

Postuar me: 30 November, 2011 11:27:00 Isa Mustafa ngushëllon krerët shqiptarë Me rastin e vdekjes së Pretendentit për Fronin e Mbretërisë Shqiptare Leka Zogu 1, kryetari Lidhjrs Demoktratike të Kosovës Isa Mustafa u ka dërguar një ...

Mustafa ngushëllon krerët shqiptarë

Botasot - 30.11.2011

Me rastin e vdekjes së Pretendentit për Fronin e Mbretërisë Shqiptare Leka Zogu 1, kryetari Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa u ka dërguar një telegram ngushëllimi Familjes Mbretërore Shqiptare, presidentit të Shqipërisë, ...

Institucionet kosovare ngushllojnë familjen e Leka Zogut I

Botasot - 30.11.2011

Institucionet qendrore të Republikës së Kosovës dhe partitë politike, kanë ngushëlluar familjen mbretërore të Shqipërisë, për vdekjen e Leka Zogut të Parë, pretendentit për fronin mbretëror.

Vdekja e Leka Zogut, Berisha: E shtuna ditë zie

Ora news - 30.11.2011

Pretendentit të fronit mbretëror Leka Zogu I do t`i bëhen të gjitha nderimet që i përkasin një mbreti jo në detyrë ndërsa dita e shtunë është shpallur ditë zie në të gjithë vendin.

‘Ceremoni për Leka Zogun,e shtuna zi kombëtare’

Panorama - 30.11.2011

TIRANË- Kreu i qeverisë, Sali Berisha ka njoftuar protokoll të posaçëm për përcjelljen e pretendentit për fronin mbretëror Leka Zogu I dhe shpalljen e së shtunës, ditë zie kombëtare. “Sot ndërroi jetë mbreti i shqiptarëve Leka I.

Berisha: Vdekja e Leka Zogu I, një humbje për kombin

ABC News - 30.11.2011

Mbledhja e qeverisë ka nisur sot me ngushëllimin e Kryeministrit Sali Berisha për vdekjen e Leka Zogu I. Kryeministri deklaroi se “ Leka Zogu i lindi në Shqipëri por u mbrujt me ndjenjat e atdheut në mërgim.

Shqipëri: E shtuna do të jetë ditë zie

Botasot - 30.11.2011

Mbledhja e qeverisë së Shqipërisë ka nisur sot me ngushëllimin e Kryeministrit Sali Berisha për vdekjen e Leka Zogu I. Kryeministri Berisha deklaroi se “Leka Zogu i lindi në Shqipëri por u mbrujt me ndjenjat e atdheut në mërgim.

Thaçi, ngushëllon familjen e Mbretit Zog

Botasot - 30.11.2011

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ngushëllon familjen e Mbretit Zog, me rastin e vdekjes së Leka Zogut të Parë. Në telegramin e ngushëllimit thuhet: "Në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe në emrin tim pranoni ...

Shqipëri: E shtuna do të jetë ditë zie

Yll Press - 30.11.2011

Kryeministri Berisha më tej nënvizoi se forcat dhe mbështetësit e tij luftuan me trimëri të udhëhequra nga Abaz Kupi. Luftuan me trimëri në portin e Durrësit më 7 prill.

Kosova ngushëllon familjen mbretërore shqiptare

Telegrafi - 30.11.2011

Me rastin e vdekjes së Pretendentit për Fronin Mbretëror shqiptar, Leka Zogu I, elita politike e Kosovës ka nisur letrat ngushëlluese drejt Familjes Mbretërore Shqiptare.

Institucionet dhe personalitetet shqiptare ngushllojnë Oborrin Mbretëror

Yll Press - 30.11.2011

Në shenjë respekti, qeveria u ngrit e tëra në këmbë, për mbretin.Por ajo që ra më shumë në sy nuk ishte ky homazh i pazakontë i qeverisë së Republikës së Shqipërisë për Leka Zogun, sesa një fjali e kryeministrit në lidhje me referendumin ...

Topi ngushëllon familjarët e Leka Zogu I

Botasot - 30.11.2011

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Prof. Dr. Bamir Topi u shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve të pretendentit të fronit mbretëror, Leka Zogu I, nëpërmjet një mesazhi të bërë publik: “Me hidhërim të thellë mësova lajmin për ...

Dita e varrimit të Mbretit Zog, të jet ditë zie në të githa viset shqiptare

Botasot - 30.11.2011

Një lajm që solli pikëllim kudo që jetojnë shqiptarët erdhi sot, më 30 nëntor 2011, të ndarjes nga jeta të N.M.T Mbretit Leka Zogut(72).Unë e falënderoj kombëtaren "Bota sot"që në të kaluarën më botoi shumëherë shkrime për Leka Zogun dhe ...

Komision shtetëror për organizimin e ceremonisë funebre shtetërore në nderim të NTM Leka Zogu I

Yll Press - 30.11.2011

Ceremonia e homazheve do të organizohet ditën e shtunë, datë 3 dhjetor 2011, nga ora 10.00 deri 12.00, në mjediset e sallës së seancave plenare të Kuvendit të Republikës së Shqipërisë.

Vdekja e Leka Zogut I në mediat botërore

Panorama - 30.11.2011

Mediat ndërkombëtare kanë përcjellë sot gjerësisht lajmin për vdekjen e pretendentit të fronit mbretëror, Leka Zogu I. Washington Post shkruan “Pretendenti për fronin mbretëror në Shqipëri, Leka Zogu I vdes në moshën 72 vjeçare.

Jahjaga ngushëlloi familjen mbretërore të Leka Zogut

Botasot - 30.11.2011

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ngushëlloi familjen mbretërore shqiptare pas ndarjes nga jeta të Naltmadhënisë së Tij, Mbretit të Shqiptarëve Leka I Zogu Në telegramin e ngushëllimit thuhet: "Morëm me pikëllim të ...

Berisha shpall të shtunën ditë zije kombëtare

Botasot - 30.11.2011

Këshilli i Ministrave e nisi mbledhjen e djeshme me 1 minutë heshtje në respekt të Naltmadhinë së Tij Mbretit Leka Zogu I. Kryeministri i vendit Sali Berisha deklaroi se vdekja e Mbretit të shqiptarëve është një humbje e madhe për kombin.

Princi Leka II uron shqiptarët: Viti i reflektimin dhe bashkimit shqiptar

Ina - 28.11.2011

“Le të jetë ky vit një vit reflektimi, bashkimi dhe bashkërendimi i forcave dhe potencialeve tona mendore e fizike, për t’a përgatitur Kombin drejt një shekulli të ri pavarësie”, shkruan në mesazhin e tij drejtuar shoqatës “Vatra” në Nju ...

Berisha, Topalli, Basha, homazhe te Varrezat e Dëshmorëve

Panorama - 28.11.2011

TIRANË- Kreu i qeverisë Sali Berisha, kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ministra të kabinetit dhe kreu i bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha kanë zhvilluar homazhe në varrezat e Dëshmorëve.

Princi Leka II uron shqiptarët për Ditën e Pavarësisë

Yll Press - 28.11.2011

Leka II ishte i pamundur për t’iu bashkuar festës në Nju Jork, ku do të ishte i ftuari i nderit nga shoqata “Vatra”, për shkak se i ati i tij, i biri i mbretit Ahmet Zog dhe mbretëreshës Geraldinë, Leka I, gjendet prej disa ditësh i ...