TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

"Tekat" e motit, mbani çadrën me vete

SOT - 17.06.2018

Sipas MeteoAlb në Shqipëri paraditja vijon me kthjellime e vranësira të shpeshta; më të dendura pas mesditës në zonat malore ku pritet ketë rrebeshe të përkohshme shiu.

Moti – E diel, 17 qershor 2018

ABC News - 17.06.2018

Sipas MeteoAlb: Vijon paraditja me kthjellime e vranësira të shpeshta; më të dendura pas mesditës në zonat malore ku pritet ketë rrebeshe të përkohshme shiu.

Plane sot për plazh? Njihuni me motin më parë

SOT - 16.06.2018

Moti mbetet gjatë gjithë ditës me kthjellime dhe kalime të shpeshta vranësirash. Më të dendura gjatë pjesës së dytë të ditës kur priten shira afatshkurtër thuajse në të gjithë territorin duke ...

Edhe nesër do të jetë shi! Ja kur hap koha

SOT - 16.06.2018

Edhe përgjatë ditës së nesërme, moti në vendin tonë do të jetë i vranët si dhe do të shoqërohet me reshje shiu në të gjithë territorin. Ndërkohë që edhe në 3 ditët e para të javës moti nuk do të jetë ...

Moti sot/ Paradite kthjellime e pasdite shira, por bregdeti me diell këtë fundjavë

Mapo - 16.06.2018

Edhe sot moti vijon me kthjellime dhe vranësira të cilat në mesditë sjellin shira në Veri – Qendër por pasditja lokalizon shirat në Qendër dhe zonat Lindore.

Moti – E shtunë, 16 Qershor 2018

ABC News - 16.06.2018

Sipas MeteoAlb, moti mbetet gjatë gjithë ditës me kthjellime dhe kalime të shpeshta vranësirash; më të dendura gjatë pjesës së dytë të ditës, kur priten shira afatshkurtër thuajse në të gjithë ...

Plane për fundjavë, ja si parashikohet moti dhe zonat ku priten shira

Java News - 16.06.2018

Mot i pafavorshem per te gjithe ata qe kane plane per plazh sot dhe neser. IGJEUM parashikin se sot pritet të ketë reshje të dobëta në shumicën e qarqeve, përveç qarkut Korçë ku priten reshje ...

Gati për plazh? Më parë shikoni parashikimin e motit

Gazeta Tema - 16.06.2018

IGJEUM parashikin se sot pritet të ketë reshje të dobëta në shumicën e qarqeve, përveç qarkut Korçë ku priten reshje mesatare, lokalisht deri intensive.

Keni bërë plane për fundjavë? Shihni më parë si do të jetë moti

LajmiFundit - 15.06.2018

Teksa ditën e djeshme shirat janë rikthyer në vendin tonë, të gjithë jemi kurioz të dimë sesi do të jetë fundjava. A do të ketë shi? Apo, mund të shkojmë në plazh? Sipas Meteoalb, moti sot vijon me ...

Plane për plazh në bregdetin shqiptar? Lexoni çfarë surprizash ju ka rezervuar moti

Ina - 15.06.2018

Meteoalb parashikon mot jo të mirë për të gjithë ata që kanë plane për plazh të shtunën dhe të dielën. MOTI në fundjavë: sot vijon me kthjellime dhe vranësira të cilat në mesditë sjellin shira në ...

Parashikimi i motit për ditën e sotme, surprizat që rezervon

SOT - 30.10.2019

Sot nuk priten reshje. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit të mërkurën nuk priten reshje në të gjithë qarqet. Temperaturat Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit ...

Plane për plazh? Lexoni çfarë surprizash ju ka rezervuar moti

SOT - 15.06.2018

Meteoalb parashikon mot jo të mirë për të gjithë ata që kanë plane për plazh të shtunën dhe të dielën. MOTI në fundjavë: sot vijon me kthjellime dhe vranësira të cilat në mesditë sjellin shira në ...

A do të vazhdojnë reshjet? Ja çfarë sjell moti gjatë fundjavës

Mapo - 15.06.2018

Në një kohë kur sot zonat Qendrore dhe Juglindore janë përfshirë nga reshjet e shiut, që parashikohet të vijojnë deri në orët e vona të pasdites, dilemë mbetet se si do të jetë moti përgjatë ...

PARASHIKIMI/ A do të vazhdojnë reshjet? Ja çfarë sjell moti gjatë fundjavës

BalkanWeb - 15.06.2018

TIRANE- Në një kohë kur sot zonat Qendrore dhe Juglindore janë përfshirë nga reshjet e shiut, që parashikohet të vijojnë deri në orët e vona të pasdites, dilemë mbetet se si do të jetë moti përgjatë ...

Moti – E premte, 15 Qershor 2018

ABC News - 15.06.2018

Sipas MeteoAlb, dita fillon me kthjellime dhe vranësira të shpeshta të cilat në mesditë fuqizohen duke sjellë shira të përkohshëm në pjesën më të madhe të vendit përjashtuar bregdetin jugperëndimor, ...

Vijojnë surprizat e motit, ja çfarë kohe do kemi në fundjavë…

Mapo - 15.06.2018

Nëse keni bërë plane për plazh këtë fundjavë, atëherë duhet ti shtyni ato, pasi koha nuk premton. Edhe gjatë ditës së premte në vendin tonë do të ketë rrebeshe shiu, si dhe temperaturat do të ...

Vijojnë reshjet? Ja parashikimi i motit për fundjavën

Java News - 15.06.2018

Në një kohë kur sot zonat Qendrore dhe Juglindore janë përfshirë nga reshjet e shiut, që parashikohet të vijojnë deri në orët e vona të pasdites, dilemë mbetet se si do të jetë moti përgjatë ...

Moti deri në fundjavë, ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Java News - 15.06.2018

Moti deri në fundjavë, do të jetë kryesisht i kthjellët por orët e pasdites fuqizojnë përkohësisht vranësirat në zonat malore ku priten shira të izoluar.

“Shi dhe diell”, këto janë surprizat e motit në fundjavë

Gazeta Tema - 15.06.2018

Ditët e fundit, moti ka patur luhatje të forta duke sjellë reshje shiu. Sinoptikanët parashikojnë që moti i paqëndrueshëm do na shoqërojë edhe ditët në vijim.

Plane për plazh në bregdetin shqiptar? Lexoni çfarë surprizash ju ka rezervuar moti

Antpress - 15.06.2018

Meteoalb parashikon mot jo të mirë për të gjithë ata që kanë plane për plazh të shtunën dhe të dielën. MOTI në fundjavë: sot vijon me kthjellime dhe vranësira të cilat në mesditë sjellin shira në ...

Ndryshon moti, vranësira në gjithë vendin, bien temperaturat

LajmiFundit - 14.06.2018

Ka ndryshuar moti pas disa diteve te nxehta. Kthjellime dhe vranësira kalimtare vijojnë ndikimin deri në mesditë, kur vranësirat fuqizohen në zonat lindore, duke sjellë shira të përkohshëm.

Parashikimi i motit për nesër, ja zonat ku do të ketë shi

SOT - 21.05.2019

Gjatë ditës së nesërme priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në të gjithë territorin.Sipas asaj që parashikon IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, temperaturat ...

Keni bërë plane për plazh? Bëni mirë të lexoni motin më parë!

SOT - 14.06.2018

Nëse keni bërë plane për plazh këtë fundjavë, atëherë duhet ti shtyni ato, pasi koha nuk premton. Edhe gjatë ditës së premte në vendin tonë do të ketë rrebeshe shiu, si dhe temperaturat do të ...

Shi dhe rënie temperaturash në Shqipëri

Koha.net - 14.06.2018

Kthjellime e vranësira kalimtare vijojnë ndikimin deri në mesditë në Shqipëri, kur vranësirat fuqizohen në zonat lindore, duke sjellë shira të përkohshëm.

Moti –E enjte, 14 Qershor 2018

ABC News - 14.06.2018

Sipas MeteoAlb, kthjellime dhe vranësira kalimtare vijojnë ndikimin deri pas mesditës, kur vranësirat fuqizohen në ekstremin verior dhe zonat lindore, duke sjellë shira të përkohshëm.

Prishen planet për ata që kanë menduar të shkojnë në plazh në fundjavë

Mapo - 14.06.2018

Të gjithë ata që kanë planifikuar të shkojnë në plazh në fundjavë duhet të mendohen dy here, pasi moti do të jetë me vranësira dhe reshje shiu. Sinoptikanët e Shërbimit Meteorologjik Ushtarak ...

Vranësira kalimtare në të gjithë vendin, bien lehtë temperaturat

Antpress - 14.06.2018

Vonë pasdite dhe gjatë natës, kthjellime dhe vranësira kalimtare rikthehen në të gjithë territorin shqiptar. Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie të lehtë në orët e mëngjesit dhe mesditës, ...

Si parashikohen temperaturat për nesër dhe ku priten shira

SOT - 13.06.2018

Paraditja mbetet me kthjellime e vranësira kalimtare ndërsa pasditja fuqizon përkohësisht vranësirat në zonat malore, ku priten shira të izoluar. Mbrëmja dhe orët e natës paraqiten me kthjellime e ...

Moti rezervon surpriza, ja çfarë parashikohet për sot

SOT - 13.06.2018

Paraditja mbetet me kthjellime e vranësira kalimtare, ndërsa pasditja fuqizon përkohësisht vranësirat në zonat malore ku priten shira të izoluar. Mbrëmja dhe orët e natës paraqiten me kthjellime dhe ...

Sot në Shqipëri, vranët e shi

Koha.net - 13.06.2018

Paraditja në Shqipëri mbetet me kthjellime e vranësira kalimtare, ndërsa pasditja fuqizon përkohësisht vranësirat në zonat malore ku priten shira të izoluar.

Moti – E mërkurë, 13 Qershor 2018

ABC News - 13.06.2018

Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës eshte dominuar, kryesisht me kthjellime në të gjithë vendin. por mesdita ka sjell vranësira të shpeshta në territor, më të dendura në veri dhe zonat lindore, ku ...

MOTI/ Si parashikohen temperaturat për ditën e sotme dhe ku priten shira

Java News - 13.06.2018

Paraditja mbetet me kthjellime e vranësira kalimtare ndërsa pasditja fuqizon përkohësisht vranësirat në zonat malore, ku priten shira të izoluar. Mbrëmja dhe orët e natës paraqiten me kthjellime e ...

Parashikimi i motit, kthjellime dhe vranësira

Antpress - 13.06.2018

Mbrëmja dhe orët e natës paraqiten me kthjellime e vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit. Temperaturat e ajrit mbeten konstante gjatë mëngjesit por rënie të lehtë sjell mesdita, ...

Surprizat e motit për fundjavën, temperatura të larta dhe reshje shiu

SOT - 12.06.2018

Nëse keni plane për fundjavën këtë jave duhet t’i hidhni një sy parashikimit të motit. Temperaturat pritet të jenë të larta, por nuk mungojnë as reshjet e shiut.

Diell përvëlues paradite, por priten shira gjatë pasdites

SOT - 12.06.2018

Gjatë ditës së sotme priten që kthjellimet dhe vranësirat e lehta të dominojnë pjesën më të madhe të vendit. Përjashtim bëjnë orët e pasdites, kur pritet fuqizim i përkohshëm i vranësirave në ...

Temperatura të larta, por edhe reshje shiu. Surprizat e motit deri në fundjavë

BalkanWeb - 12.06.2018

TIRANE- Kush ka plane për këtë fundjavë duhet më parë ti hedhë një sy parashikimit të motit. Temperaturat pritet të jenë të larta, por nuk mungojnë as reshjet e shiut.

Parashikimi i motit datë 11 qershor 2018

SOT - 11.06.2018

Moti sot në të gjithë Shqipërinë do të jetë i kthjellët për gjithë pjesën e paradites, dhe për pjesën e pasdites do të ketë vranësira të cilat do të sjellin reshje të dobëta në zonat veriore të ...

Shira të përkohshme në veri e lindje të Shqipërisë

Koha.net - 11.06.2018

Paraditja vijon kryesisht e kthjellët por mesdita shton vranësirat në të gjithë Shqipërinë, duke sjellë shira të përkohshëm në veri dhe në zonat lindore.

Moti – E hënë, 11 Qershor 2018

ABC News - 11.06.2018

Sipas MeteoAlb, paraditja vijon me kryesisht e kthjellët, por pas mesditës, vranësirat shtohen gradualisht në territor; më të dednura në ekstremin verior dhe zonat lindore, ku priten rrebeshe të ...

Moti për sot/ Java nis me temperatura të larta, ja ku priten shira lokalë

Java News - 11.06.2018

Paraditja vijon kryesisht me kthjellime, por mesdita shton vranësirat në të gjithë vendin duke sjellë shira të përkohshëm në Veri dhe zonat Lindore, por shira të izoluar në Qendër të territorit.