TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lëkundje të forta tërmeti në jug dhe Tiranë, epiqendra në kufirin me Greqinë

Almakos - 16.10.2016

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë rreth orës 22:16 minuta në vendin tonë. Epiqendra e tërmetit ka qenë në afërsi të Janinës në Greqi, shumë pranë kufirit me Shqipërinë.

Tërmeti i gjashtë brenda disa orëve ndjehet në Shqipëri

Albeu.com - 16.10.2016

Në vetëm disa orë është shënuar tërmeti i gjashtë në zonën kufiare të Greqisë me Shqipërinë, tërmete këto që janë ndjerë edhe në Tiranë. Sipas Entit Sizmologjik Amerikan, tërmeti i orës 02:40 ishte ...

Tërmet 5.3 ballë/ Alarmohet Jugu, qytetarët në panik

Albeu.com - 16.10.2016

Tërmeti prej 5.3 ballësh i ditës së djeshme ka përhapur panik në Jug të vendit. Banorët e Gjirokastrës duke qen të frikësuar vendosën ta kalojnë natën jashtë duke mos vënë gjumë në sy.

Tërmeti trondit Gjirokastrën, shemben dy shtëpi, qytetarët kalojnë natën në rrugë nga frika

SOT - 16.10.2016

Tërmeti i cili është regjistruar në orën 22:15 minuta në rajonin e Gjirokastrës, është ndier në të gjithë zonën jugore. Si pasojë e lëkundjeve që kanë zgjatur më shumë se 4 sekonda, janë shembur dy ...

Greqia konfirmon dëmet nga 13 tërmetet e nates së kaluar

LajmiFundit - 16.10.2016

Tërmeti me magnitudë 5.3 ballë e shkallës rihter është shënuar mbrëmjen e së të shtunës në zonën e Janinës. Sipas institutit gjeodinamik të Athinës, epiqendra e tërmetit është 16 kilometra në ...

Panik në Gjirokastër, banorët e kalojnë natën jashtë pasi goditen nga 7 tërmete

Portalb - 16.10.2016

Qyteti jugor i Gjirokastrës ka kaluar një natë të vështirë pasi është trondiur nga 7 lëkundje sizmike të njëpasnjëshme, duke nisur nga ora 23:00 e mbrëmjes së djeshme deri në mëngjesin e sotëm.

Shtatë tërmete në Gjirokastër, banorët kalojnë natën në rrugë nga frika (Foto)

Lajmi.net - 16.10.2016

Plot 7 termete kanë shkundur zonën e jugut gjatë natës duke terrorizuar banorët. Termetet më të fortë janë ndjerë në qytetin e Gjirokastrës, Sarandë dhe Vlorë.

Tërmeti me epiqendër në Janinë, ka dëme materiale

Zhurnal - 16.10.2016

Një tërmet me magnitudë 5.3 ballë e shkallës rihter është shënuar mbrëmjen e së të shtunës në zonën e Janinës. Sipas institutit gjeodinamik të Athinës, epiqendra e tërmetit është 16 kilometra në ...

Mesdheu është vatra e tërmeteve, mbart rreziqe për cunami

Zhurnal - 16.10.2016

Mesdheu është vatra e tërmeteve. Statistikat tregojnë se historikisht ky rajon është ndër më të pastabilizuarit në shkallë botërore, pasi ndodhet në pikën e bashkimit të dy pllakave të mëdha ...

Tre tërmete të fuqishme në Greqi, njëri ndihet edhe në Maqedoni

Portalb - 16.10.2016

Banorët e Janinës në Greqi e kanë kaluar natën jashtë , të shqetësuar nga tërmeti që dridhi mbrëmë rajonin e Epirit në veriperëndim të Greqisë, transmeton Portalb.

Sizmiologu Ormeni: U regjistruan 70 pas lëkundje, priten goditje të tjera

Zhurnal - 16.10.2016

Sizmologu Rrapo Ormeni, bëri të ditura për Ora News të dhënat e lëkundjes së tërmetit që përfshiu pjesën më të madhe të Shqipërisë mbrëmjen e shkuar. Ai tha gjatë një bisede telefonike se tërmete me ...

Tërmet në Janinë, alarmohet Greqia

Albeu.com - 16.10.2016

Një tërmet me magnitudë 5.3 ballë e shkallës rihter është shënuar mbrëmjen e së të shtunës në zonën e Janinës . Sipas institutit gjeodinamik të Athinës, epiqendra e tërmetit është 16 kilometra në ...

Shqipëri, tërmeti: Priten pasgoditje

Portalb - 16.10.2016

Sizmologu Rrapo Ormeni, bëri të ditura për Ora News të dhënat e lëkundjes së tërmetit që përfshiu pjesën më të madhe të Shqipërisë mbrëmjen e shkuar. Ai tha gjatë një bisede telefonike se tërmete me ...

Shtatë tërmete “shkundin” Gjirokastrën, banorët kalojnë natën në rrugë nga frika

Ina - 16.10.2016

Plot 7 termete kanë shkundur zonën e jugut gjatë natës duke terrorizuar banorët. Termetet më të fortë janë ndjerë në qytetin e Gjirokastrës, Sarandë dhe Vlorë.

Tërmetet mbajnë "zgjuar" Shqipërinë, sizmiologët japin alarmin: Priten të tjera lëkundje të fuqishme

SOT - 16.10.2016

Sizmologu Rrapo Ormeni, bëri të ditura për Ora News të dhënat e lëkundjes së tërmetit që përfshiu pjesën më të madhe të Shqipërisë mbrëmjen e shkuar. Ai tha gjatë një bisede telefonike se tërmete me ...

Ja pamjet nga lëkundjet e ishullit gjatë tërmetit (VIDEO)

Albeu.com - 16.10.2016

Një tjetër tërmet u ndje në Greqi dhe në jug të Shqipërisë, disa orë më parë. Brenda disa ditëve , Shqipëria dhe Greqia janë tronditur nga disa tërmete Shërbimi Gjeologjik Amerikan paralajmëron se ...

Sizmologu jep alarmin: Priten tërmete të tjera

Albeu.com - 16.10.2016

Sizmologu Rrapo Ormeni, duke folur për “Ora News” tha se të tjera tërmete pritet të godasin vendin tonë dhe zonën ballkanike. Ai tha gjatë një bisede telefonike se tërmete me magnitudë kaq të madhe ...

Ja si mund të mbrohemi nga tërmetet kur ndodhemi në shtëpi (FOTO LAJM)

Albeu.com - 16.10.2016

Lëkundjet nga tërmeti janë një dukuri e rrezikshme dhe e paevitueshme por gjithsesi janë disa këshilla të cilat vijnë në ndihmë për të mundësuar kalimin e lehtë dhe pa pasoja.

Alarmi nga tërmetet, ja 6 hapat që duhet të ndiqni për t'iu shmangur rrezikut

SOT - 16.10.2016

Tërmeti me magnitudë 5,3 ballë që goditi mbrëmjen e djeshme jugun e vendit, shkaktoi panik tek qytetarët. Shumica prej tyre në Gjirokastër, Tepelenë edhe Memaliaj, nga frika e 7 lëkundjeve, u ...

Mesdheu është vatra e tërmeteve, mbart rreziqe për cunami

Almakos - 16.10.2016

Mesdheu është vatra e tërmeteve. Statistikat tregojnë se historikisht ky rajon është ndër më të pastabilizuarit në shkallë botërore, pasi ndodhet në pikën e bashkimit të dy pllakave të mëdha ...

Tërmeti në Greqi është ndjerë në Ohër, Strugë dhe Resnjë

Albeu.com - 16.10.2016

Lëkundjet sizmike që tronditën Janinën janë ndjerë edhe në Maqedoni. Sipas medieve transmetohet se rrjeti sizmiologjik i Maqedonisë ka bërë me dije se lëkundje të tokës janë ndjerë edhe në Shkup, ...

6 hapat që duhet të ndiqni për të shpëtuar nga tërmeti (FOTO LAJM)

Albeu.com - 16.10.2016

Tërmeti me magnitudë 5,3 ballë që goditi mbrëmjen e djeshme jugun e vendit, shkaktoi panik tek qytetarët. Shumica prej tyre në Gjirokastër, Tepelenë edhe Memaliaj, nga frika e 7 lëkundjeve, u ...

Shtohet paniku, sizmiologët zbulojnë një lloj të ri tërmeti, ja pasojat e frikshme

LajmiFundit - 16.10.2016

Duket sikur tërmetet mund të paraqiten goxha nën gjysmën e epërme të kores së Tokës. Sipas dijes konvencionale, tërmetet mendohet të paraqiten në një thellësi maksimale prej 24 km nën sipërfaqe të ...

Tërmet prej 5.7 ballëve dridh kufirin mes Shqipërisë dhe Greqisë, dridh edhe Maqedoninë

Zhurnal - 16.10.2016

Shkup, 16 tetor - Një tërmet me magnitudë 5,7 ballë sipas shkallës së Rihterit është shënuar mbrëmjen e së të shtunës në rajonin e kufirit Shqipëri Greqi, kumtoi Instituti Gjeofizik Amerikan, ...

Tri tërmete të fuqishme mbrëmë në Greqi, njëri ndihet edhe në Maqedoni

Ina - 16.10.2016

Banorët e Janinës në Greqi e kanë kaluar natën jashtë, të shqetësuar nga tërmeti që dridhi mbrëmë rajonin e Epirit në veriperëndim të Greqisë, transmeton ...

Tërmetet tundin Jugun, të tjera lëkundje sizmike me qendër në Janinë

Top Channel - 16.10.2016

Frika e tërmetit të rënë mbrëmjen e së shtunës në Kalpaqi të Greqisë, lëkundjet e të cilit u ndien edhe në Shqipëri, bëri që shumë banorë në Gjirokastër e qytete të tjera në Jug të vendit ta kalonin ...

Greqi: Mbi 80 tërmete të njëpasnjëshme

Lajmi.net - 16.10.2016

Mbi 80 tërmete të fuqishme të njëpasnjëshme kanë lëkundur Greqinë. Shumë banorë të zonave të goditura kanë braktisur shtëpitë e tyre për të qëndruar në rrugë, parqe dhe sheshe.

Sizmologu: Tërmeti dje i ngjashëm si në Itali, por pa rrezik në Shqipëri

SOT - 16.10.2016

Sizmologu Rrapo Ormeni deklaroi se pas lëvizjeve dje, pritet që të ketë edhe të tjera sot, por me një itensitet më të vogël dhe pa asnjë rrezik. Sipas sizmologut, lëkundjet më të fuqishme ishin në ...

Ekspertët: Lëkundjet e termeteve do të vazhdojnë

LajmiFundit - 16.10.2016

Shtate ballë ka qenë ndjeshmëria e tërmetit, me magnitudë 5,6 të shkallës Rihter që goditi Janinën në orën 10:15. Leskoviku ishte qyteti më i afërt me epiqendrën, por lëkundjet janë ndjerë edhe në ...

Tërmeti godet sërish Gjirokastrën, qytetarët të shokuar dalin në rrugë

LajmiFundit - 16.10.2016

Qytetarët e Gjirokastrës vazhdojnë të jenë në panik nga lëkundjet sizmike. Pas natës së mbrëmshme të kaluar jashtë, duket se një tjetër natë e frikshme i pret.

Sërish lëkundje tërmeti në Gjirokastër

Albeu.com - 16.10.2016

Janë ndjerë sërish lëkundje tërmeti në qytetin e Gjirokastrës mbrëmjen e së dielës, duke vënë në panik banorët, pas lëkundjeve të së shtunës që tmerruan qytetarët.

Sërish lëkundje tërmeti në Gjirokastër, qytetarët në panik dalin nga banesat

SOT - 16.10.2016

Tërmeti 5.3 ballë që goditi Greqinë ditën e djeshme, por që tronditi edhe jugun e Shqipërisë, kryesisht Gjirokastrën është pasur edhe nga 160 lëkundje të tjera.

Sërish lëkundje tërmeti në Gjirokastër

Zhurnal - 16.10.2016

Janë ndjerë sërish lëkundje tërmeti në qytetin e Gjirokastrës mbrëmjen e së dielës, duke vënë në panik banorët, pas lëkundjeve të së shtunës që tmerruan qytetarët.

Tërmet tjetër në jug të vendit, banorët e Gjirokastrës në panik

Lajmi.net - 16.10.2016

Një tjetër tërmet ka goditur para pak momentesh jugun e vendit, por më shumë është ndjerë në qytetin e Gjirokastrës, ku banorët kanë dalë nga shtëpitë e tyre nga frika.

Tronditet sërish Gjirokastra, të tjera lëkundje sizmike

Lajm - 16.10.2016

Një tjetër tërmet ka goditur para pak çastesh qytetin e Gjirokastrës pas lëkundjeve të djeshme sizmike që tmerruan banorët. Lëkundjet e sotme ishin më të lehta se ato të parat, ndërsa nuk ka dëme ...

Tërmeti shemb dy shtëpi në Tepelenë

Telegrafi - 16.10.2016

Qytetet e jugut të vendit, si Gjirokastra, Vlora dhe Saranda janë tronditur mbrëmjen e së shtunës nga lëkundja e një tërmeti me fuqi 5.3 ballë. Tërmeti, që kishte si epiqendër Janinën e Greqisë, në ...

Tërmeti, shemben dy shtëpi në Tepelenë. Panik në Memaliaj, banorët dalin në rrugë

BalkanWeb - 16.10.2016

Tërmeti me epiqendër në Greqi, i cili është ndjerë edhe në Shqipëri ka sjellë edhe dëmet e para, pikërisht në Tepelenë. Sipas të dhënave dy banesa të braktisura prej kohësh janë shembur nga lëkundjet ...

Tërmeti në jug të Shqipërisë, dëme materiale, njerëzit dalin nëpër rrugë të shqetësuar (Foto)

Zeri - 16.10.2016

Një tërmet i fuqishëm është shënuar mbrëmjen e kësaj të shtune në Shqipëri. Tërmeti ka qenë me epiqendër në kufirin mes Kakavijës dhe Janinës, çka ka bërë që të ndihet më shumë në jugun e vendit.

FOTOT/ Shtatë tërmete shkundin Gjirokastrën, banorët në panik kalojnë natën në rrugë

BalkanWeb - 16.10.2016

GJIROKASTER- Të gjendur në panik nga tërmetet e shumta që kanë rënë gjatë orëve të mbrëmjes së të shtunës dhe deri në të gdhirë të së dielës, banorët e Gjirokastrës, kanë preferuar ta kalojnë natën ...

Shtatë tërmete “shkundin” Gjirokastrën, banorët kalojnë natën në rrugë nga frika

Mapo - 16.10.2016

Foto 1 nga 3 Plot 7 termete kanë shkundur zonën e jugut gjatë natës duke terrorizuar banorët. Termetet më të fortë janë ndjerë në qytetin e Gjirokastrës, Sarandë dhe Vlorë.

Tërmeti i mbrëmshëm dridhi gjysmën e Shqipërisë

Telegrafi - 16.10.2016

Lëkundje të forta tërmeti janë regjistruar mbrëmë rreth orës 22:14 në pjesën më të madhe të zonës jugore të Shqipërisë. Fuqia e tërmetit ishte prej 5.5 ballë e shkallës Rihter.

Shtatë tërmete në Gjirokastër, banorët kalojnë natën në rrugë nga frika (Foto)

Zeri - 16.10.2016

Plot 7 termete kanë shkundur zonën e jugut gjatë natës duke terrorizuar banorët. Termetet më të fortë janë ndjerë në qytetin e Gjirokastrës, Sarandë dhe Vlorë.

Ormeni: Tërmeti u shoqërua me 70 pasgoditje, priten të tjera

Ora news - 16.10.2016

Sizmologu Rrapo Ormeni, bëri të ditura për Ora News të dhënat e lëkundjes së tërmetit që përfshiu pjesën më të madhe të Shqipërisë mbrëmjen e shkuar. Ai tha gjatë një bisede telefonike se tërmete me ...

Tërmeti i mbrëmshëm dridhi gjysmën e Shqipërisë

Zeri - 16.10.2016

Lëkundje të forta tërmeti janë regjistruar mbrëmë rreth orës 22:14 në pjesën më të madhe të zonës jugore të Shqipërisë. Fuqia e tërmetit ishte prej 5.5 ballë e shkallës Rihter.

Lëkundjet sizmike, 6 hapat që duhet të ndiqni për të shpëtuar nga tërmeti

BalkanWeb - 16.10.2016

TIRANE- Tërmeti me magnitudë 5,3 ballë që goditi mbrëmjen e djeshme jugun e vendit, shkaktoi panik tek qytetarët. Shumica prej tyre në Gjirokastër, Tepelenë edhe Memaliaj, nga frika e 7 lëkundjeve, u ...

FOTOT/ Gjirokastër, shtëpia monument kulture rrezikon shembjen, kryefamiljari: Jemi 10 veta me një ‘këmbë në varr’

BalkanWeb - 16.10.2016

NGA: BRIKENA METAJ GJIROKASTER- Lëkundjet e njëpasnjëshme të tërmetit kanë shkaktuar dëme në shtëpitë karakteristike gjirokastrite. Shtëpia dykatëshe monument kulture e kategorisë së dytë në të cilën ...

Termetet/ Ja 6 këshilla si mund të shpëtoni

Mapo - 16.10.2016

Tërmeti me magnitudë 5,3 ballë që goditi mbrëmjen e djeshme jugun e vendit, shkaktoi panik tek qytetarët. Shumica prej tyre në Gjirokastër, Tepelenë edhe Memaliaj, nga frika e 7 lëkundjeve, u ...

Tërmeti godet Japoninë

Gazeta Express - 16.10.2016

Një tërmet i shkallës 5.1 Rihter e ka goditur sot ...

Sizmiologu jep alarmin: Priten të tjera tërmete. I djeshmi u shoqërua me 70 pasgoditje

BalkanWeb - 16.10.2016

TIRANE – Sizmologu Rrapo Ormeni ka dhënë detaje në lidhje me tërmetin e djeshëm që goditi jugun e Shqipërisë. Ai tha se tërmete me magnitudë kaq të madhe shoqërohen zakonisht edhe me lëkundje të ...

Tërmet në Japoni

Zeri - 16.10.2016

Një tërmet i shkallës 5.1 Rihter e ka goditur sot Japoninë. Tërmeti ka ndodhur rreth 24 kilometra larg qytetit Ishinomaki në rajonin Tohoku, në veri të vendit, raporton Shërbimi Gjeologjik i SHBA-ve, ...

Tri tërmete të fuqishme mbrëmë në Greqi, njëri ndihet edhe në Maqedoni

Gazeta Express - 16.10.2016

Banorët e Janinës në Greqi e kanë kaluar natën jashtë, të shqetësuar nga tërmeti që dridhi mbrëmë rajonin e Epirit në veriperëndim të Greqisë, transmeton ...

Greqi: Mbi 80 tërmete të njëpasnjëshme

Zeri - 16.10.2016

Mbi 80 tërmete të fuqishme të njëpasnjëshme kanë lëkundur Greqinë. Shumë banorë të zonave të goditura kanë braktisur shtëpitë e tyre për të qëndruar në rrugë, parqe dhe sheshe.

Tërmetet në Konicë të Greqisë

ABC News - 16.10.2016

Tërmetet në Greqi janë ndjerë edhe në disa qytete të vendit tonë. Por në Gjirokastër situata ka qenë serioze dhe kritike. Shumë banorë qëndruan jashtë gjatë gjithë natës.

Tërmeti në Janinë

ABC News - 16.10.2016

Në kufirin midis Greqisë dhe Shqipërisë lëkundjet e tërmeteve po vazhdojnë. Ndërkohë që sizmologët grekë thonë se për të parë situatën duhet pritur 48 orë.

Tërmeti i rënë në Janinë ndjehet dhe në Itali

ABC News - 16.10.2016

Lëkundjet sizmike të regjistruara në Janinë të Greqisë, kanë tronditur edhe një pjesë të Italisë. Në rajonin e Puljas tërmeti ka terrorizuar banorët. Shumë persona kanë dalë në rrugë të frikësuar ...

Sërish tërmet në Gjirokastër, qytetarët dalin në rrugë

Ora news - 16.10.2016

Tërmeti 5.3 ballë që goditi Greqinë ditën e djeshme, por që tronditi edhe jugun e Shqipërisë, kryesisht Gjirokastrën është pasur edhe nga 160 lëkundje të tjera.

Tërmet tjetër në jug të vendit, banorët e Gjirokastrës në panik

Gazeta Express - 16.10.2016

Një tjetër tërmet ka goditur para pak momentesh jugun e vendit, por më shumë është ndjerë në qytetin e Gjirokastrës, ku banorët kanë dalë nga shtëpitë e tyre nga ...

Sërish lëkundje tërmeti në Gjirokastër, qytetarët në panik dalin nga banesat

BalkanWeb - 16.10.2016

GJIROKASTER – Në Gjirokastër toka vijon të dridhet. Pas shtatë tërmeteve të regjistruar mbrëmjen e djeshme, edhe sot banorët kanë dalë të trembur nga banesat e tyre, pasi toka është lëkundur sërish.

Sërish tërmet në Gjirokastër, regjistrohen dëme

RTSH - 16.10.2016

Jugu i Shqipërisë është tronditur sërish mbrëmjen e së djelës nga tërmetet. Më i fuqishmi ka qenë 4.6 ballë dhe është regjistruar në orën 19:01, me epiqendër në kufirin midis Shqipërisë dhe Greqisë.

Tërmet tjetër në jug të vendit, banorët e Gjirokastrës në panik

Zeri - 16.10.2016

Një tjetër tërmet ka goditur para pak momentesh jugun e vendit, por më shumë është ndjerë në qytetin e Gjirokastrës, ku banorët kanë dalë nga shtëpitë e tyre nga frika.

Tërmeti në Gjirokastër 5.5 ballësh, lëkundet i gjithë jugu

Shqiperia Ime - 16.10.2016

Tërmeti i fuqishëm që goditi Gjirokastrën ka lëkundur të gjithë jugun e vendit. Të dhënat që vijnë nga instituti i Sizmiologjisë kanë bërë të ditur se mbrëmjen e sotme Gjirokastra është goditur nga ...

Tërmet 5.3 ballë në kufi me Greqin, lëkundje në disa qytete të Shqipërisë (Foto)

Shqiperia Ime - 16.10.2016

Kanë qenë tre goditje të forta termeti mbrëmjen e sotme në kufirin mes Shqipërisë dhe Greqisë. Shumë qytetarë shqiptarë, sidomos në jug të vendit thonë se i kanë ndjerë lëkundjet e fundit.

Tërmetet, harta e qyteteve shqiptare ku rreziku i goditjeve është i lartë (Foto)

Shqiperia Ime - 16.10.2016

Qytetet përgjatë vijës bregdetare bëjnë pjesë në “zonën e kuqe” sa i takon rrezikut për t’u goditur nga tërmetet. Sizmologu Rrapo Ormeni thotë se Shkodra, Durrësi, Vlora dhe Saranda janë qytetet ku ...

Tërmeti në jug të Shqipërisë, dëme materiale, njerëzit dalin nëpër rrugë të shqetësuar (Foto)

Shqiperia Ime - 16.10.2016

Një tërmet i fuqishëm është shënuar mbrëmjen e kësaj të shtune në Shqipëri. Tërmeti ka qenë me epiqendër në kufirin mes Kakavijës dhe Janinës, çka ka bërë që të ndihet më shumë në jugun e vendit.

Tërmet 5.3 ballë në jug të vendit, shemben dy shtëpi në Tepelenë

Shqiperia Ime - 16.10.2016

Qytetet e jugut të vendit si Gjirokastra, Vlora dhe Saranda janë tronditur mbrëmjen e së shtunës nga lëkundja e një tërmeti me fuqi 5.3 ballë. Tërmeti që kishte si epiqendër jugun e Shqipërisë është ...

Tërmeti, njerëzit në jug e kalojnë natën jashtë shtëpive (FOTO)

Java News - 16.10.2016

Një tërmet i fuqishëm është shënuar mbrëmjen e kësaj të shtune në Shqipëri. Tërmeti ka qenë me epiqendër në kufirin mes Kakavijës dhe Janinës, çka ka bërë që të ndihet më shumë në jugun e vendit.

Tërmeti shemb dy shtëpi në Tepelenë

Java News - 16.10.2016

Qytetet e jugut të vendit si Gjirokastra, Vlora dhe Saranda janë tronditur mbrëmjen e së shtunës nga lëkundja e një tërmeti me fuqi 5.3 ballë. Tërmeti, që kishte si epiqendër Janinën e Greqisë, në ...

Tërmeti i mbrëmshëm dridhi gjysmën e Shqipërisë

Shqiperia Ime - 16.10.2016

Lëkundje të forta tërmeti janë regjistruar mbrëmë rreth orës 22:14 në pjesën më të madhe të zonës jugore të Shqipërisë. Fuqia e tërmetit ishte prej 5.5 ballë e shkallës Rihter.

Alarmi i tërmeteve, sizmologu: Priten të tjerë

Gazeta Tema - 16.10.2016

Sizmologu Rrapo Ormeni, bëri të ditura për Ora News të dhënat e lëkundjes së tërmetit që përfshiu pjesën më të madhe të Shqipërisë mbrëmjen e shkuar. Ai tha gjatë një bisede telefonike se tërmete me ...

Gjashtë këshilla, çfarë duhet të bëni në rast tërmeti

Java News - 16.10.2016

Tërmeti me magnitudë 5,3 ballë që goditi mbrëmjen e djeshme jugun e vendit, shkaktoi panik tek qytetarët. Shumica prej tyre në Gjirokastër, Tepelenë edhe Memaliaj, nga frika e 7 lëkundjeve, u ...

Tërmet prej 5.7 ballëve sipas shkallës së Rihterit në kufirin mes Shqipërisë dhe Greqisë

Tetova Sot - 16.10.2016

Një tërmet me magnitudë 5,7 ballë sipas shkallës së Rihterit është shënuar mbrëmjen e së të shtunës në rajonin e kufirit Shqipëri- Greqi, kumtoi Instituti Gjeofizik Amerikan, lajmëron TASS.

Lëkundje të forta tërmeti në Jug

Vision Plus - 16.10.2016

Qytetet në jug të Shqipërisë janë tronditur mbrëmjen e së shtunës nga lëkundjet e një tërmeti që arriti magnitudën 5.6 ballë të shkallës rihter. Edhe pse epiqendra e tij ishte në Janinë, zonat më ...

Tërmeti nga Greqia është ndjerë edhe në Ohër, Strugë dhe Resnjë

Tetova Sot - 16.10.2016

Rrjeti telemetrik seizmologjik i Republikës së Maqedonisë, me stacione në Shkup, Shtip, Vallandovë, Manastir, Ohër dhe Krushevë, dje në orën 22 e 14 minuta regjistroi tërmet me epiqendër në ...

Janina, epiqendra e tërmetit

Vision Plus - 16.10.2016

Janina, Korfuzi, Preveza, Selaniku jane tronditur nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.3. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Janinë në një thellësi 5 kilometra nën tokë.

A do ketë më tërmete? Sizmiologu Ormeni: U regjistruan 70 pas lëkundje, priten pasgoditje

Shqiperia Ime - 16.10.2016

Sizmologu Rrapo Ormeni, bëri të ditura për Ora News të dhënat e lëkundjes së tërmetit që përfshiu pjesën më të madhe të Shqipërisë mbrëmjen e shkuar. Ai tha gjatë një bisede telefonike se tërmete me ...

Tërmeti, alarm nga sizmologu: U shoqërua nga 70 paslëkundje, priten të tjera

Java News - 16.10.2016

Sizmologu Rrapo Ormeni ka dhënë detaje në lidhje me tërmetin e djeshëm që goditi jugun e Shqipërisë. Ai tha se tërmete me magnitudë kaq të madhe shoqërohen zakonisht edhe me lëkundje të tjera, duke ...

Tërmeti 5.5 ballë në Janinë, qytetarët e gdhijnë natën jashtë. Frikë edhe në Gjirokastër

Respublica - 16.10.2016

Tërmeti 5.5 ballë që tronditi mbrëmë zonën e Janinës ka nxjerrë në rrugë e sheshe të gjithë qytetarët që e kanë gdhirë natën jashtë. Tërmeti kishte si epiqendër zonën e Thesalisë dhe u ndje edhe në ...

Harta/12 tërmete lëkundën Shqipërinë orët e fundit, parashikohen tronditje të tjera të tokës

Shqiperia Ime - 16.10.2016

Hartat e lëkundjeve të fundit sizmike botërore, tregojnë se përgjatë 12 orëve të fundit Shqipëria është prekur nga të paktën 12 tërmete, epiqendra e të cilave ka qenë pjesa veriore e Greqisë dhe ...

Tronditet sërish Gjirokastra, të tjera lëkundje sizmike?

Shqiperia Ime - 16.10.2016

Një tjetër tërmet ka goditur para pak çastesh qytetin e Gjirokastrës pas lëkundjeve të djeshme sizmike që tmerruan banorët. Lëkundjet e sotme ishin më të lehta se ato të parat, ndërsa nuk ka dëme ...

Sërish tërmet në Gjirokastër, qytetarët dalin në rrugë

Tetova Sot - 16.10.2016

Pas tërmeteve të regjistruar mbrëmjen e djeshme, edhe sot banorët e Gjirokastrës kanë dalë të trembur nga banesat e tyre, pasi toka është lëkundur sërish.

Tërmet prej 5.7 ballëve sipas shkallës së Rihterit në kufirin mes Shqipërisë dhe Greqisë

Republika - 16.10.2016

Një tërmet me magnitudë 5,7 ballë sipas shkallës së Rihterit është shënuar mbrëmjen e së të shtunës në rajonin e kufirit Shqipëri- Greqi, kumtoi Instituti Gjeofizik Amerikan, lajmëron TASS.

Tërmeti nga Greqia është ndjerë edhe në Ohër, Strugë dhe Resnjë

Republika - 16.10.2016

Rrjeti telemetrik seizmologjik i Republikës së Maqedonisë, me stacione në Shkup, Shtip, Vallandovë, Manastir, Ohër dhe Krushevë, dje në orën 22 e 14 minuta regjistroi tërmet me epiqendër në ...

Mbi 80 tërmete të fuqishme të njëpasnjëshme kanë lëkundur Greqinë

Antpress - 16.10.2016

Shumë banorë të zonave të goditura kanë braktisur shtëpitë e tyre për të qëndruar në rrugë, parqe dhe sheshe. Tërmeti më i fuqishëm ishte 5.3 ballë i shkallës Rihter me epiqendër 16 kilometra në ...

Tërmeti i fuqishëm lëkund Shqipërinë, ndihet më shumë në Gjirokastër

SOT - 15.10.2016

Një tërmet i fuqishëm ka lëkundur Shqipërinë mbrëmjen e sotme. Siç raportohet tërmeti është ndjerë shumë në Gjirokastër, por është ndjerë edhe në Tiranë, Korçë dhe më gjerë.

Lëkundje të forta termeti në Tiranë

LajmiFundit - 15.10.2016

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë rreth orës 22:16 minuta në kryeqytet. Lëkundjet kanë zgjatur për disa sekonda, por ende është e paqarta intensiteti dhe epiqendra e tërmetit.

Lëkundje të forta, ja epiqendra e termetit 5.3 ballësh në jug të Shqipërisë

LajmiFundit - 15.10.2016

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë rreth orës 22:16 minuta në Tirane. Lëkundjet kanë zgjatur për disa sekonda, ndersa lexues te lajmifundit.al, raportojne se lekundjet jane ndjere edhe ne qytete ...

Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë

Lajmi.net - 15.10.2016

Lëkundjet kanë zgjatur për disa sekonda, por ende është e paqarta intensiteti dhe epiqendra e tërmetit. Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë rreth orës 22:16 minuta në kryeqytet.

Tërmeti i fuqishëm 5.3 ballë lëkund Shqipërinë

Albeu.com - 15.10.2016

Një tërmet i fuqishëm 5,3 balle ka lëkundur Shqipërinë mbrëmjen e sotme, rreth ores 22:25. Nga raportimet e para mësohet se tërmeti është ndjerë shumë në Gjirokastër , por është ndjerë edhe në ...

Zbardhen detajet e tërmetit/ Tre goditje të forta në kufirin mes Shqipërisë dhe Greqisë

SOT - 15.10.2016

Kanë qenë tre goditje të forta termeti mbrëmjen e sotme në kufirin mes Shqipërisë dhe Greqisë. Shumë qytetarë shqiptarë, sidomos në jug të vendit thonë se i kanë ndjerë lëkundjet e fundit.

Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë

Almakos - 15.10.2016

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë rreth orës 22:16 minuta në Tiranë, kryeqytetin e Shqipërisë. Lëkundjet kanë zgjatur për disa sekonda, por ende është e paqarta intensiteti dhe epiqendra e ...

Tërmet i fuqishëm në jug të vendit, lëkundje të forta edhe në Tiranë

Top Channel - 15.10.2016

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në orët e mbrëmjes së të shtunës në jug të vendit, por edhe në Tiranë. Epiqendra e tërmetit ka qenë në afërsi të Janinës në Greqi, shumë pranë kufirit me ...

Tërmet i fuqishëm në jug të Shqipërisë, lëkundjet ndjehen edhe në Tiranë

Almakos - 15.10.2016

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.3 ballë ka goditur jugun e vendit gjatë orëve të mbrëmjes së të shtunës. Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë pranë kufirit me Greqinë, ndërsa lëkundje të ...

Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë dhe në jug, epiqendra në kufirin me Greqinë

Almakos - 15.10.2016

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë rreth orës 22:16 minuta në vendin tonë. Lëkundjet kanë zgjatur për disa sekonda, por ende nuk dihet intensiteti dhe epiqendra e tërmetit.

Tërmet 5.3 ballësh në Greqi në kufi me Shqipërinë – lëkundje nga Gjirokastra në Tiranë

Lajmi.net - 15.10.2016

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.3 ballë ka goditur jugun e Shqipërisë gjatë orëve të mbrëmjes së sotme. (E plotësuar 23:01) – Epiqendra e tërmetit ka qenë pranë kufirit me Greqinë.

Tërmet 5.3 ballë në jug të Shqipërisë, shemben dy shtëpi në Tepelenë

LajmiFundit - 15.10.2016

Qytetet në jug të Shqipërisë janë tronditur mbrëmjen e së shtunës nga një termet me fuqi 5.3 ballë. Lëkundjet janë ndjerë në Gjirokastër, Vlorë, Sarandë por edhe në Tiranë.

Tërmet 5.3 ballë, shemben dy shtëpi në Tepelenë

Zhurnal - 15.10.2016

Tërmeti i cili është regjistruar në orën 22:15 minuta në rajonin e Gjirokastrës, është ndier në të gjithë zonën jugore. Si pasojë e lëkundjeve që kanë zgjatur më shumë se 4 sekonda, janë shembur dy ...

Tërmeti i fuqishëm në Gjirokastër, shemben dy shtëpi

Almakos - 15.10.2016

Tërmeti i cili është regjistruar në orën 22:15 minuta në rajonin e Gjirokastrës, është ndier në të gjithë zonën jugore. Si pasojë e lëkundjeve që kanë zgjatur më shumë se 4 sekonda, janë shembur dy ...

Tërmet i fuqishëm në jug të Shqipërisë, shemben dy shtëpi

Portalb - 15.10.2016

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pak në orët e mbrëmjes së të shtunës në jug të vendit, por edhe në Tiranë, njofton Top Channel. Epiqendra e tërmetit ka qenë në afërsi të Janinës në Greqi, shumë ...

Tërmeti pesë ballë dridhi Stambollin

Gazeta Express - 15.10.2016

Një tërmet 5 ballë sipas shkallës evropiane makro-sizmike është ndjerë në orën 10:18 në qytetin e Stallbollit të ...

LAJM I FUNDIT/ Tërmeti 5.5 ballë shkund Shqipërinë, epiqendra në jug

BalkanWeb - 15.10.2016

Një tërmet i fuqishëm ka goditur mbrëmjen e sotmë Shqipërinë. Lëkundjet janë ndjerrë rreth orës 22:25 në pjesën jugore të vendit. Sipas informacioneve nga tërmeti ishte me magnitutë 5.5 ballë.

Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë

Telegrafi - 15.10.2016

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë rreth orës 22:16 minuta në Tiranë, kryeqytetin e Shqipërisë. Lëkundjet kanë zgjatur për disa sekonda, por ende është e paqarta intensiteti dhe epiqendra e ...

Termeti 5.5 ballësh shkund jugun e vendit

Mapo - 15.10.2016

Një tërmet i fuqishëm ka goditur mbrëmjen e sotme Shqipërinë. Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 22:25 në pjesën jugore të vendit. Sipas informacioneve tërmeti ishte me magnitutë 5.5 ballë.

Tërmet i fuqishëm në jug të vendit, lëkundet dhe Tirana

Gazeta Express - 15.10.2016

Një tërmet i fuqishëm ka lëkundur Shqipërinë mbrëmjen e ...

Termeti 5.5 ballësh shkund jugun e vendit (Foto)

Mapo - 15.10.2016

Një tërmet i fuqishëm ka goditur mbrëmjen e sotme Shqipërinë. Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 22:25 në pjesën jugore të vendit. Sipas informacioneve tërmeti ishte me magnitutë 5.5 ballë.

Dëme materiale nga tërmeti në jug

Ora news - 15.10.2016

Lëkundjet e forta të tërmetit kanë shkaktuar dëme të vogla materiale në jug të vendit. Disa ndjekës të facebook të Ora News informojnë se në Sarandë shumë njerëz kanë dalë në rrugë të frikësuar sapo ...

Tërmet prej 5.5 ballë, ndihet në gjysmën e Shqipërisë

Ora news - 15.10.2016

Lëkundje të forta tërmeti janë regjistruar pak momente më parë në Gjirokastër. Dridhja e tokës është ndjerë në Sarandë, Vlorë si dhe në Tiranë. Shkalla e tërmetit është 5.5 ballë e shkallës riter.

Tërmeti 5.3 ballë shkund Shqipërinë, epiqendra në jug

BalkanWeb - 15.10.2016

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.3 ballë ka goditur jugun e vendit gjatë orëve të mbrëmjes së të sotme. Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë pranë kufirit me Greqinë, ndërsa lëkundje të forta ...

Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë

Zeri - 15.10.2016

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë rreth orës 22:16 minuta në kryeqytet. Lëkundjet kanë zgjatur për disa sekonda, por ende është e paqarta intensiteti dhe epiqendra e tërmetit.

Tërmeti trondit Stambollin, dëme të shumta, lëkundjet deri në Bullgari

Tetova Sot - 15.10.2016

Një tërmet 5 ballë sipas shkallës evropiane makro-sizmike është ndjerë në orën 10:18 në qytetin e Stallbollit të Turqisë. Tërmeti nuk ka shkaktuar dëme materiale, por ende ekziston frika për një ...

Tërmet në Detin e Zi, në afërsi të Stambollit

Tetova Sot - 15.10.2016

Sot paradite në orën 11:19 sipas kohës lokale, një tërmet e ka goditur rajonin Marmara dhe është ndier në Stamboll. Sipas të dhënave nga Enti Qendror Sizmologjik, dridhja ka qenë me magnitudë prej ...

Sizmiologët zbulojnë një lloj të ri tërmeti

Tetova Sot - 15.10.2016

Duket sikur tërmetet mund të paraqiten goxha nën gjysmën e epërme të kores së Tokës. Sipas dijes konvencionale, tërmetet mendohet të paraqiten në një thellësi maksimale prej 24 km nën sipërfaqe të ...

Tërmet i fortë në Tiranë

Tetova Sot - 15.10.2016

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë rreth orës 22:16 minuta në Tiranë. Lëkundjet kanë zgjatur për disa sekonda, por ende është e paqarta intensiteti dhe epiqendra e tërmetit.

Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë

Shqiperia Ime - 15.10.2016

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë rreth orës 22:16 minuta në kryeqytet. Lëkundjet kanë zgjatur për disa sekonda, por ende është e paqarta intensiteti dhe epiqendra e tërmetit.

Lëkundje tërmeti në Tiranë

Ilirida - 15.10.2016

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë rreth orës 22:16 minuta në kryeqytet. Lëkundjet kanë zgjatur për disa sekonda, por ende është e paqarta intensiteti dhe epiqendra e tërmetit, raporton TCH, ...

Ja cilët qytete u dridhën më së shumti nga tërmeti në Shqipëri

Tetova Sot - 15.10.2016

Qytetet e jugut të vendit si Gjirokastra, Vlora dhe Saranda janë tronditur mbrëmjen e së shtunës nga lëkundja e një tërmeti me fuqi 5.5 ballë. Tërmeti që kishte si epiqendër jugun e Shqipërisë është ...

Ja ku ishte epiqendra e Tërmetit dhe sa shkallë ishte…

Tetova Sot - 15.10.2016

Kanë qenë tre goditje të forta termeti mbrëmjen e sotme në kufirin mes Shqipërisë dhe Greqisë. Shumë qytetarë shqiptarë, sidomos në jug të vendit thonë se i kanë ndjerë lëkundjet e fundit.

Ja ku ishte epiqendra e Tërmetit dhe sa shkallë ishte…

Ilirida - 15.10.2016

Kanë qenë tre goditje të forta termeti mbrëmjen e sotme në kufirin mes Shqipërisë dhe Greqisë. Shumë qytetarë shqiptarë, sidomos në jug të vendit thonë se i kanë ndjerë lëkundjet e fundit.

Ja pse Mesdheu goditet vazhdimisht nga tërmetet

Tetova Sot - 15.10.2016

Pellgu i Mesdheut është historikisht ndër më të goditurit prej tërmeteve në shkallë botërore, pasi ndodhet në pikën e bashkimit të dy pllakave të mëdha tektonike.

Tërmeti i fuqishëm në Gjirokastër, shemben dy shtëpi

Tetova Sot - 15.10.2016

Tërmeti i cili është regjistruar në orën 22:15 minuta në rajonin e Gjirokastrës, është ndier në të gjithë zonën jugore. Si pasojë e lëkundjeve që kanë zgjatur më shumë se 4 sekonda, janë shembur dy ...

Tërmeti në jug të Shqipërisë, njerëzit dalin nëpër rrugë të shqetësuar (FOTO)

Tetova Sot - 15.10.2016

Një tërmet i fuqishëm është shënuar mbrëmjen e kësaj të shtune në Shqipëri. Tërmeti ka qenë me epiqendër në kufirin mes Kakavijës dhe Janinës, çka ka bërë që të ndihet më shumë në jugun e vendit.

Tërmet i fuqishëm në jug të Shqiprisë, lëkundje të forta edhe në Tiranë

Flaka - 15.10.2016

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në orët e mbrëmjes së të shtunës në jug të vendit, por edhe në Tiranë. Epiqendra e tërmetit ka qenë në afërsi të Janinës në Greqi, shumë pranë kufirit me ...

Tërmet në Maqedoni, epiqendra në Dellçevë

Portalb - 13.10.2016

Një tërmet me intensitet prej 2.5 shkallëve, sipas Rihterit, në mëngjesin e sotëm në orën 8:43, është ndier në Maqedoni, njofton Portalb. Sipas Stacionit Evropian Sizmik, epiqendra e tërmetit ka qenë ...

Tërmet tjetër dridh Maqedoninë, kësaj radhe në Dellçevë (FOTO)

Ina - 13.10.2016

Tërmet i ri sot në mëngjes dridhi Maqedoninë. Pas tërmetit të djeshëm në Shkup me manjitudën 2,6 shkallë me epiqendër në Sopishte në periferi të kryeqytetit, në tërmet i ri me këtë fuqi sot u ...

Përsëri dridhje toke në Maqedoni, eipqendra në Dellçevë

Lajm - 13.10.2016

Tërmet i ri sot në mëngjes dridhi Maqedoninë. Pas tërmetit të djeshëm në Shkup me manjitudën 2,6 shkallë me epiqendër në Sopishte në periferi të kryeqytetit, në tërmet i ri me këtë fuqi sot u ...

Tërmet në Maqedoni, epiqendra në Dellçevë

Almakos - 13.10.2016

Tërmet i ri sot në mëngjes dridhi Maqedoninë. Pas tërmetit të djeshëm në Shkup me manjitudën 2,6 shkallë me epiqendër në Sopishte në periferi të kryeqytetit, në tërmet i ri me këtë fuqi sot u ...

Sot në orët e mëngjesit tërmet i ri në Shkup

Zhurnal - 13.10.2016

Shkup, 13 tetor - Tërmet i ri sot në mëngjes dridhi Maqedoninë. Pas tërmetit të djeshëm në Shkup me manjitudën 2,6 shkallë me epiqendër në Sopishte në periferi të kryeqytetit, në tërmet i ri me këtë ...

Një tërmet tjetër e dridh Maqedoninë

Zeri - 13.10.2016

Tërmet i ri sot në mëngjes dridhi Maqedoninë. Pas tërmetit të djeshëm në Shkup me manjitudën 2,6 shkallë me epiqendër në Sopishte në periferi të kryeqytetit, në tërmet i ri me këtë fuqi sot u ...

Tërmetet nuk ndalen, në mëngjes e dridhi Dellçevën

Telegrafi - 13.10.2016

Tërmet i ri në Maqedoni me fuqi 2,5 shkallë Rihter, sot në mëngjes rreth orës 8.58 është regjistruar në Maqedoni, përcjell Telegrafi Maqedoni. Sipas Qendrës Seizmologjike Evropian eqpiqendra e ...

Tërmet i ri mëngjesin e sotëm në Maqedoni

Gazeta Express - 13.10.2016

Një tërmet me magnitudë prej 2,5 ballësh sipas shkallës së Rihterit sot në mëngjes në orën 7 e 58 minuta është ndjerë në Maqedoninë ...

Tërmeti dridhi Pehçevën

Flaka - 13.10.2016

Një tërmet me intensitet 2.5 ballësh u regjistrua sot në ora 8:00 në rajonin e Pehçevës, transmeton Flaka. Epiqendra e tërmetit ka qenë 8 kilometra nga qyteti në thellësi prej 2 kilometrash.

Tërmet tjetër dridh Maqedoninë, kësaj radhe në Dellçevë (FOTO)

Tetova Sot - 13.10.2016

Tërmet i ri sot në mëngjes dridhi Maqedoninë. Pas tërmetit të djeshëm në Shkup me manjitudën 2,6 shkallë me epiqendër në Sopishte në periferi të kryeqytetit, në tërmet i ri me këtë fuqi sot u ...

Tërmet në Maqedoninë Lindore

Ilirida - 13.10.2016

Një tërmet me magnitudë prej 2,5 ballësh sipas shkallës së Rihterit sot në mëngjes në orën 7 e 58 minuta është ndjerë në Maqedoninë Lindore. Sipas Qendrës evropiane-makrozismike sizmologjike, ...

Tërmet është ndjerë në Maqedoninë Lindore

Republika - 13.10.2016

Një tërmet me magnitudë prej 2,5 ballësh sipas shkallës së Rihterit sot në mëngjes në orën 7 e 58 minuta është ndjerë në Maqedoninë Lindore. Sipas Qendrës evropiane-markozismike sizmologjike, ...

Një tërmet i ri është ndjerë në Shkup

Zhurnal - 12.10.2016

Shkup, 12 tetor - Gjatë ditës së djeshme në ora 18:16, Maqedonia pati një tërmet me intensitet prej 2.1 shkallë. Epiqendra e këtij tërmeti ishte 20 kilometra në veri perëndim të qytetit të Shkupit ( ...

Tërmet i dobët në Shkup

Lajm - 12.10.2016

Përgjatë ditës së djeshme rreth orës 18:14 është ndjerë tërmet në Maqedoni me intenzitet 2.1 shkallë të Rihterit, përcjell Telegrafi Maqedoni. Epiqendra e këtij tërmeti ishte 20km në veri-perëndim të ...

Tronditet Shkupi, tërmeti alarmon qytetarët

Albeu.com - 12.10.2016

Lëkundjet vazhdojnë të trondisin qytetarët e Shkupit dhe jo vetëm. Një tjetër tërmet është ndjerë gjatë mesnatës, duke alarmuar banorët se situata mund të bëhej e rrezikshme nëse lëkundjet do të ...

Tërmet i ri para 10 minutave në Shkup, ja sa gradë ishte!

Lajm - 12.10.2016

Para dhjetë minutave (11 e 40 minuta) ka ndodhur një tërmet i ri në Shkup. Sipas informacioneve të para, bëhet fjalë për tërmet me fuqi rreth 3 ...

Shkup, u ndje tërmet i ri

Portalb - 12.10.2016

Sot në ora 11:39 në Shkup u ndje një tërmet, fuqia e të cilit sipas të dhënave fillestare ishte 2.6 shkallë Reihter, njofton Portalb. Sipas Qendrës Sizmike Evropiane tërmeti ka qenë i thellë 1 km dhe ...

Tërmet prej 2.6 shkalleve godet Shkupin

Almakos - 12.10.2016

Një tërmet me intensitet pre 2.6 shkallëve sipas Rihterit ka goditur sot Shkupin në ora 11:39 minuta. Sipas laboratorit sizmologjik evropian, epiqendra e tërmetit ka qenë 5 kilometra në lindje të ...

Para pak minutash Tërmet i ri në Shkup

Zhurnal - 12.10.2016

Shkup, 12 tetor - Para pak minutash në orën 11:39, Një dridhje e fuqishme goditi qytetin e Shkupit. Jo zyrtarisht mësohet se bëhet fjalë për tërmet afro 3 shkallë sipas shkallës së Rihetit, njofton ...

Tërmet prej 2.6 shkalleve godet Shkupin

Shqipmedia - 12.10.2016

Një tërmet me intensitet pre 2.6 shkallëve sipas Rihterit ka goditur sot Shkupin në ora 11:39 minuta. Sipas laboratorit sizmologjik evropian, epiqendra e tërmetit ka qenë 5 kilometra në lindje të ...

Shkupi goditet sërish nga tërmeti

Lajmi.net - 12.10.2016

Një dridhje e fuqishme e ka goditur qytetin e Shkupit në orën 11:39. Jo zyrtarisht mësohet se bëhet fjalë për tërmet afro 3 shkallë sipas shkallës së Rihetit, njofton ...

Italia do ndërtojë shtëpitë e viktimave të tërmetit në Amatriçe

Albeu.com - 12.10.2016

Qeveria italianevendosi sot të miratojë një paketë ndihme për viktimat e fatkeqësisë që shkaktoi tërmeti në Amatriçë, ku humbën jetën qindra banorë. Pas tërmeteve të mëparshme në Itali, kompensimi i ...

Tërmet i ri në Shkup

Ina - 12.10.2016

Në ora 11 e 40 minuta ka ndodhur një tërmet i ri në Shkup. Sipas informacioneve të para, bëhet fjalë për tërmet me fuqi rreth 3 ...

Lëkundje tërmeti në Greqi

BalkanWeb - 12.10.2016

GREQI -Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë është regjistruar në Greqinë perëndimore, në afërsi të qytetit Nafpaktos. Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 23:48 me orën lokale.

Tërmet i dobët në Shkup

Telegrafi - 12.10.2016

Përgjatë ditës së djeshme rreth orës 18:14 është ndjerë tërmet në Maqedoni me intenzitet 2.1 shkallë të Rihterit, përcjell Telegrafi Maqedoni. Epiqendra e këtij tërmeti ishte 20km në veri-perëndim të ...

Edhe një tërmet u regjistrua mbrëmë në Shkup

Gazeta Express - 12.10.2016

Gjatë ditës së djeshme, në orën 18:14, është regjistruar një tërmet i ri në Maqedoni, kësaj radhe me intenzitet 2.1 ballë sipas shkallës së ...

Tërmet u ndje në Shkup dhe në rrethinë

Yll Press - 12.10.2016

Epiqendra e tërmetit ka qenë në pjesën lindore të zonës epiqendrore të Shkupit, ndërsa në Shkup dhe në rrethinë është ndjerë me intensitet prej 4 dhe 5 ballësh sipas shkallës Makrosizmike Evropiane ...

Shkupi goditet sërish nga tërmeti

Zeri - 12.10.2016

Një dridhje e fuqishme e ka goditur qytetin e Shkupit në orën 11:39. Jo zyrtarisht mësohet se bëhet fjalë për tërmet afro 3 shkallë sipas shkallës së Rihetit, njofton ...

Edhe një tërmet tjetër në Shkup, regjistrohen dridhje edhe në Turqi dhe Greqi

Flaka - 12.10.2016

Mbrëmë në ora 18:14, në Maqedoni u ndje një tërmet me intensitet 2,1 ballësh. Epiqendra e tërmetit ka qenë 20 kilometra në veriperëndim të Shkupit, respektivisht në Çuçer Sandevë, në thellësi prej 1 ...

Tërmet i ri para 10 minutave në Shkup, ja sa gradë ishte!

Ilirida - 12.10.2016

Para dhjetë minutave (11 e 40 minuta) ka ndodhur një tërmet i ri në Shkup. Sipas informacioneve të para, bëhet fjalë për tërmet me fuqi rreth 3 ...

Tërmet i ri në Shkup, ja sa gradë ishte!

Tetova Sot - 12.10.2016

Para dhjetë minutave (11 e 40 minuta) ka ndodhur një tërmet i ri në Shkup. Sipas informacioneve të para, bëhet fjalë për tërmet me fuqi rreth 3 shkallë.

Tërmet prej 2.6 shkalleve godet Shkupin (FOTO)

Ilirida - 12.10.2016

Një tërmet me intensitet pre 2.6 shkallëve sipas Rihterit ka goditur sot Shkupin në ora 11:39 minuta. Sipas laboratorit sizmologjik evropian, epiqendra e tërmetit ka qenë 5 kilometra në lindje të ...

Tërmet u ndje në Shkup dhe në rrethinë

Republika - 12.10.2016

Një tërmet me magnitudë prej 2,6 ballësh sipas shkallës së Rihterit u ndje sot paradite në orën 11 e 39 minuta në Shkup dhe në rrethinë. Sipas Qendrës Evropiane Mesdhetare epiqendra e tërmetit ka ...

Ballkani pjesë e zonave aktive sizmike, tërmete destruktive në 100 vjet

Portalb - 11.10.2016

Republika e Maqedonisë është pjesë e Ballkanit Qendror që është aktiv sizmik dhe duhet të mësohemi të jetojmë në ato kushte dhe të ndërtojmë objekte të qëndrueshme sizmike.

Ballkani pjesë e zonave aktive sizmike, tërmete destruktive në 100 vjet

Almakos - 11.10.2016

Republika e Maqedonisë është pjesë e Ballkanit Qendror që është aktiv sizmik dhe duhet të mësohemi të jetojmë në ato kushte dhe të ndërtojmë objekte të qëndrueshme sizmike.

Tërmet tjetër në Greqi

Zhurnal - 11.10.2016

Greqi, 11 tetor - Një tërmet është regjistruar në afërsi të qytetit Nafpaktos në Greqinë perëndimore, bëjnë të ditur mediat greke. Epiqendra e tërmetit u lokalizua në tre kilometra në perëndim të ...

Itali, kompensim prej 100 për qind nga shteti për viktimat e tërmetit

SOT - 11.10.2016

E gjithë kostoja e riparimit të ndërtesave të dëmtuara nga një tërmet masiv në Italinë Qendrore do të përballohen nga shteti, vendosi sot qeveria italiane, duke miratuar një paketë ndihme për ...

Italia kompenson dëmet nga tërmeti

Koha.net - 11.10.2016

E gjithë kostoja e riparimit të ndërtesave të dëmtuara nga një tërmet masiv në Italinë Qendrore do të përballohen nga shteti, vendosi sot qeveria italiane duke miratuar një paketë ndihme për viktimat ...

Qeveria italiane kompenson dëmet nga tërmeti

Telegrafi - 11.10.2016

E gjithë kostoja e riparimit të ndërtesave të dëmtuara nga një tërmet masiv në Italinë Qendrore do të përballohen nga shteti, vendosi sot qeveria italiane duke miratuar një paketë ndihme për viktimat ...

Viktimave të tërmetit në Itali, kompensim prej 100 për qind nga shteti

Gazeta Express - 11.10.2016

​E gjithë kostoja e riparimit të ndërtesave të dëmtuara nga një tërmet masiv në Italinë Qendrore do të përballohen nga shteti, vendosi sot qeveria italiane, duke miratuar një paketë ndihme për ...

Tërmet i ri, e dridhi Maqedoninë

Lajm - 10.10.2016

Një tërmet i ri prej 2.4 shkallës sipas Rihterit është ndjerë mbrëmë në orën 23 në Maqedoni, transmeton TetovaSot. Sipas të dhënave, dridhja ka qenë në largësi prej dy kilometrave me epiqendër në ...

Tërmet i ri, e dridhi Maqedoninë

Ina - 10.10.2016

Një tërmet i ri prej 2.4 shkallës sipas Rihterit është ndjerë mbrëmë në orën 23 në Maqedoni, transmeton TetovaSot. Sipas të dhënave, dridhja ka qenë në largësi prej dy kilometrave me epiqendër në ...

Tërmet në Maqedoni, "dridhet" sërish Shkupi

Albeu.com - 10.10.2016

Një tjetër tërmet ka lëkundur lindjen e Shkupit mbrëmë rreth orës 23:00. Sipas Qendrës Makroseizmike Evropiane, tërmeti me fuqi 2.4 ballë të shkallës Rihter, kishte epiqendrën 58km në lindje të ...

Tërmet i dobët mbrëm u regjistrua rreth orës 23:00 në Shkup

Zhurnal - 10.10.2016

Shkup, 10 tetor - Mbrëm rreth orës 23:00 është regjistruar edhe një tërmet i ri me fuqi 2.4 ballë të Rihterit. Sipas Qendrës makroseizmike evropiane, epiqendra ishte 58km në lindje të Shkupit.

Një tërmet i ri e dridhi Maqedoninë

Almakos - 10.10.2016

Një tërmet i ri prej 2.4 shkallës sipas Rihterit është ndjerë mbrëmë në orën 23 në Maqedoni.Sipas të dhënave, dridhja ka qenë në largësi prej dy kilometrave me epiqendër në ...

Sërish tërmet i dobët në Maqedoni

Telegrafi - 10.10.2016

Tërmet i ri me fuqi 2.4 ballë të Rihterit është ndjerë mbrëmë rreth orës 23:00 në Maqedoni, përcjell Telegrafi Maqedoni. Sipas Qendrës makroseizmike evropiane, epiqendra ishte 58km në lindje të ...

Tërmet i ri është regjistruar mbrëmë në Shkup (Foto)

Gazeta Express - 10.10.2016

Tërmet i ri me fuqi 2.4 ballë të Rihterit është ndjerë mbrëmë në orën 23:00 në ...

Një tërmet i ri e dridhi Maqedoninë

Tetova Sot - 10.10.2016

Një tërmet i ri prej 2.4 shkallës sipas Rihterit është ndjerë mbrëmë në orën 23 në Maqedoni, transmeton TetovaSot. Sipas të dhënave, dridhja ka qenë në largësi prej dy kilometrave me epiqendër në ...