TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Turku ndan drejtësinë në ndeshjen Barça-Chelsea

Lajm - 22.04.2012

Federata Evropian e Futbollit (UEFA) ka vendosur që gjyqtari turk, Cuneyt Cakir të ndaj drejtësinë në ndeshjen e dytë të gjysmë-finale së Champions League në mes të Barcelonës dhe Chelsea, e cila do të luhet të martën.

Futbollistët tallen me Drogba: “Je një lojtar i mirë, por qendro në këmbë”

Yll Press - 22.04.2012

Kjo sjellje e tij ka acaruar edhe shumë lojtarë të kampionatit anglez të cilët nuk kanë kursyer batutat në “Twitter” gjatë takimit të dy netëve më parë.

Di Matteo i kënaqur me pikën

Telegrafi - 22.04.2012

Menaxheri i Chelseat, Roberto Di Matteo, është shprehur i kënaqur me pikën e fituar nga ekipi i tij ndaj Arsenalit në Emirates. “Mendoj se ishte paraqitje e shkëlqyer. Kur vini në Emirates, është e vështirë të mposhtësh Arsenalin.

Turku ndan drejtësinë në ndeshjen Barça-Chelsea

Koha.net - 22.04.2012

Zurich, 23 prill - Federata Evropian e Futbollit (UEFA) ka vendosur që gjyqtari turk, Cuneyt Cakir të ndaj drejtësinë në ndeshjen e dytë të gjysmë-finale së Champions League në mes të Barcelonës dhe Chelsea, e cila do të luhet të martën.

Di Matteo: Drogba duhet të rinovojë

Telegrafi - 21.04.2012

Menaxheri i Chelseat, Roberto Di Matteo, ka këmbëngulur se sulmuesi Didier Drogba duhet të qëndrojë te Chelsea edhe pas përfundimit të këtij sezoni.

Champions, Drogba në dyshim ndaj Barcelonës

Botasot - 21.04.2012

Roberto Di Matteo, trajneri i Chelsea, ka bërë të ditur se Didier Drogba është në dyshim për takimin e kthimit ndaj Barcelonës në Ligën e Kampioneve, takim që do të zhvillohet të martën në orën 20.45.

Drogba: E dua futbollin

Yll Press - 21.04.2012

“Unë thjesht e dua lojën. Më pëlqen të luaj. Secilën herë që kam shans të performoj, e di se jam me fat që jam në këto lloj fushash si Wembley, Stamford Bridge, pasi ka aq shumë lojtarë që kanë dashur të bëhen profesionistë”.

Mediat angleze elozhe Chelseat “Pleqte” heshten katalanasit

InfoAlbania - 20.04.2012

Ne diten qe pasoi gjysmefinalen e pare te fituar ndaj Barcelones nga Chelsea me rezultatin 1-0, mediat angleze kane folur me superlativa per londinezet dhe paraqitjen e tyre ne kete sukses Ka kaluar shumicen e ndeshjes duke u rrezuar dhe ...

Futbollistët tallen me Drogba

Lajmeshqip - 20.04.2012

Didier Drogba ka qenë heroi i ndeshjes me golin që shënoi kundër Barcelonës, por sulmuesi i Çelsit do të kishte qenë “anti-heroi” nëse nuk do të kishte gjetur rrugën e rrjetës, pasi ka mërzitur të gjithë me skenat e dëmtimeve sa herë që ...

Champions, Drogba në dyshim ndaj Barcelonës

Top Channel - 20.04.2012

Roberto Di Matteo, trajneri i Chelsea, ka bërë të ditur se Didier Drogba është në dyshim për takimin e kthimit ndaj Barcelonës në Ligën e Kampioneve, takim që do të zhvillohet të martën në orën 20.45.

Drogba: E dua futbollin

Telegrafi - 20.04.2012

Sulmuesi i Chelseat, Didier Drogba, thotë se entuziazmi i tij për lojën kurrë nuk është zbehur. “Unë thjesht e dua lojën. Më pëlqen të luaj. Secilën herë që kam shans të performoj, e di se jam me fat që jam në këto lloj fushash si Wembley, ...

Drogba: E dua futbollin

Ora news - 20.04.2012

Sulmuesi i Chelseat, Didier Drogba, thotë se entuziazmi i tij për lojën kurrë nuk është zbehur. “Unë thjesht e dua lojën. Më pëlqen të luaj. Secilën herë që kam shans të performoj, e di se jam me fat që jam në këto lloj fushash si Wembley, ...

Dominon Barca, fiton Celsi

Top Channel - 19.04.2012

Goli i Didier Drogbas zhvleftësoi dominimin e Barcës në “Stamford Bridge” dhe i dha fitoren Chelsea të drejtuar nga Di Matteo. 1-0 në favor të anglezëve përfundoi gjysëmfinalja e parë mes këtyre dy skuadrave, fitorja e 6 kjo për londinezët ...

Chelsea fiton Barcën, sfida e radhës

Ina - 19.04.2012

Didier Drogba ka shënuar golin e fitores për Chelsean në përballje me kampionin evropian, Barcelona, në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Takimi kthyes zhvillohet pas një jave në “Nou Camp” Trajneri italian DI Mateo ka surprizuar të ...

Drogba ndeshkon Barcen, Messi nuk e can “bunkerin” Chelsea

InfoAlbania - 19.04.2012

Londinezet fitojne ndeshjen e pare duke hedhur nje hap drejt finales. Ne “Stamford Bridge” blute arrijne nje sukses te rendesishem 1-0 pas nje sfide te veshtire dhe me fat, pasi i ka shpetuar dy here shtylla Chelsea-Barcelona 1-0 Chelsea: ...

Drogba e zuri mat Barcelonën

Lajm - 19.04.2012

Chelsea e ka krijuar një avantazh domethënës ndaj Barcelonës, të cilën e mposhti sonte me rezultat 1:0 në Stamford Bridge. Didier Drogba e ka shndërruar në gol rastin e vetëm të londinezëve, kurse katalunasve nuk u mjaftoi dominimi në ...

Di Matteo: Shanset janë 50 me 50

Top Channel - 19.04.2012

Roberto Di Matteo e cilësoi fitoren e Chelsea ndaj Barcelonës si “perfekte”: “U mbrojtëm shumë mirë dhe shënuam gol në momentin e duhur.” Trajneri i Bluve të Londrës theksoi pas ndeshjes së parë gjysmëfinale të Ligës së Kampioneve se kur ...

Chelsea mposht Barcelonën

Ora news - 19.04.2012

Me rezultat 1-0 në favor të Bluve, ka përfunduar sfida e parë gjysmëfinale e Ligës së Kampionëve, mes Chelseat dhe Barcelonës, që u zhvillua të mërkurën mbrëma në Stamford Bridge.

Pedro: Fitorja e Chelseat e padrejtë

Telegrafi - 19.04.2012

Anësori i Barcelonës, Pedro Rodriguez, thotë se disfata në Ligën e Kampionëve nga Chelsea ishte “e padrejtë”. Barcelona dominoi ndeshjen, por ishte Chelsea që doli fitues, pasi Blutë arritën të shënojnë golin e vetëm të ndeshjes me anë të ...

Di Matteo: “Pleqtë” e dëshmuan veten

Telegrafi - 19.04.2012

Menaxheri i Chelseat, Roberto di Matteo, u është kundërpërgjigjur kritikëve pas fitores ndaj Barcelonës në Ligën e Kampionëve. Chelsea ishte kritikuar këtë sezon se ka një skuadër të plakur, por Blutë arritën ta ndalojnë kampionin në fuqi ...

Pedro: Fitorja e Chelseat e padrejtë

Ora news - 19.04.2012

Anësori i Barcelonës, Pedro Rodriguez, thotë se disfata në Ligën e Kampionëve nga Chelsea ishte “e padrejtë”. Barcelona dominoi ndeshjen, por ishte Chelsea që doli fitues, pasi Blutë arritën të shënojnë golin e vetëm të ndeshjes me anë të ...

Pedro: Fitorja e Chelseat e padrejtë

Botasot - 19.04.2012

Anësori i Barcelonës, Pedro Rodriguez, thotë se disfata në Ligën e Kampionëve nga Chelsea ishte “e padrejtë”. Barcelona dominoi ndeshjen, por ishte Chelsea që doli fitues, pasi Blutë arritën të shënojnë golin e vetëm të ndeshjes me anë të ...

Drogba: Jemi përmirësuar shumë pas vitit 2009

Botasot - 19.04.2012

Shënuesi i golit të fitores për Çelsin në ndeshjen kundër Barcelonës, Didie Drogba ka deklaruar pas ndeshjes se skuadra e tij ka fituar shumë në përvojë në tri vitet e fundit.

Pedro: Fitorja e Chelseat e padrejtë

Yll Press - 19.04.2012

Barcelona dominoi ndeshjen, por ishte Chelsea që doli fitues, pasi Blutë arritën të shënojnë golin e vetëm të ndeshjes me anë të Didier Drogba. Anësori i Barcelonës, Pedro Rodriguez, thotë se disfata në Ligën e Kampionëve nga Chelsea ishte ...

Drogba: Jemi përmirësuar shumë pas vitit 2009

Yll Press - 19.04.2012

“Mendoj se kemi mësuar shumëçka që nga sfida e fundit kundër Barcelonës para tre vjetësh. E kemi përmirësuar lojën dhe qasjen e ndeshjes. Jemi të lumtur sepse ky rezultat na konvenon.

Alves: Do të arrijmë në finale

Telegrafi - 19.04.2012

Daniel Alves thotë se Barcelona ende mund të kualifikohet për në finalen e Ligës së Kampionëve, pavarësisht disfatës 1-0 nga Chelsea. “Ne ende kemi shans të kualifikohemi për në finale dhe shpresoj që fati para golit të ndryshojë.

“Chelsea do ta arrijë finalen”

Telegrafi - 19.04.2012

Legjenda e Chelseat, Ron Harris, ka përkrahur klubin e tij që të kualifikohet në finale dhe të eliminojë Barcelonën, teksa nuk ka hezituar që të lëvdojë John Terryn për performancën në Stamford Bridge.

Drogba: Dhe thonë se jam plakur...

Telegrafi - 19.04.2012

Heroi i Chelseat, Didier Drogba, ka thënë pas fitores ndaj Barcelonës në Stamford Bridge se ai është në gjendje që të luajë kështu edhe deri në tri sezone, me ç’rast ka përshëndetur të gjithë kritikët që e cilësonin si të moshuar.

Grant: Chelsea të shënojë në Camp Nou

Telegrafi - 19.04.2012

Ish-menaxheri i Chelseat, Avram Grant, është i bindur se londinezët mund të shënojnë gol në Camp Nou, goli i cili do t’i dërgonte Blutë në finalen e Munichut.

Pedro: Fitorja e Chelseat e padrejtë

EC - 19.04.2012

Anësori i Barcelonës, Pedro Rodriguez, thotë se disfata në Ligën e Kampionëve nga Chelsea ishte “e padrejtë”. Barcelona dominoi ndeshjen, por ishte Chelsea që doli fitues, pasi Blutë arritën të shënojnë golin e vetëm të ndeshjes me anë të ...

Mata: Barcelonen e pret nje “ferr” ne Stamford Bridge

InfoAlbania - 18.04.2012

Perpara ndeshjes se sotme, spanjolli i Chelseat thote se katalanasit i pret nje ndeshje shume e veshtire, nderkohe qe synon nje rezultat te mire ne kete takim te pare Ne nje interviste perpara ndeshjes se sotme ndaj Barcelones, mesfushori ...

Fabregas: “Te Barcelona per ndeshje si keto, Chelseat i djeg ende ai eliminim”

InfoAlbania - 18.04.2012

“Te luaj ndaj Chelseat ne gjysmefinalen e Champions League, me pas ndaj Real Madrid ne kampionat dhe me pas serish ndaj Chelseat. Per kete gje erdha ketu”, deklaroi Cesc Fabregas.

Alves hap “plage te vjetra”: Kishin frike ne ‘09, s’kontrollojme gjyqtaret

InfoAlbania - 18.04.2012

Chelsea nuk ka shkuar ne finale qe nga 2009 vetem per shkak te frikes. Ky eshte mendimi i mbrojtesit brazilian te Barcelones, Dani Alves, qe per te perditshmen britanike “The Guardian” ka folur perpara ndeshjes se pare gjysmefinale me ...

Fabregas: Loja e Chelseat bazohet në topat e gjatë

Shqipmedia - 18.04.2012

Mesfushori i Barcelonës, Cesc Fabregas pohon se loja e Chelseat kryesisht bazohet në topat e gjatë. Ish-kapiteni i Arsenalit, Fabregas pretendon se që nga shkarkimi i Andre Villas-Boas, Lojtarët e Chelseat luajnë vetëm me topat e gjatë ...

Liga e Kampioneve, Chelsea përballë Barcelonës

Top Channel - 18.04.2012

Chelsea-Barcelona rishihen sërish bashkë në mbrëmjen e sotme (ora 20.45) kur do të zhvillohet gjysmëfinalja e dytë e Champions League. Sipas trajnerit italian, Di Matteo, Bluve të Londrës i duhet të zhvillojë dy ndeshje perfekte për të ...

Chelsea me epërsi minimale

Alsat - 18.04.2012

Chelsea - Barcelona 1:0 (1:0) Liga e Kampionëve, gjysmëfinale Londër: Stadiumi “Stamford Bridge” Refer: Felix Brych (Gjermani) Golashënues: Drogba 45+2' Karton të verdhë: Ramires 69', Drogba 86' / Pedro 71', Busquets 76' Chelsea: Çech, ...

Chelsea ndal kampionët e Evropës në “Stamford Bridge” – VIDEO

Shqipmedia - 18.04.2012

Një mur londinez u ngrit në “Stamford Bridge” ndaj Barcelonës për të arritur një prej fitoreve më të ëmbla në historinë e blues nëpërmjet një ritmi shumë rock, ku pritja për një hakmarrje tre vjecare u vulos nga Didier Drogba, që këtë herë ...

Fabregas: Me Di Matteon, Chelsea luan si dikur

Ora news - 18.04.2012

Mesfushori i Barcelonës, Cesc Fabregas, e ka lavdëruar ndikimin e Roberto Di Matteos në ringjalljen e skuadrës së Chelseat. “Me Villas-Boas, ata përpiqeshin ta kontrollojnë topin, ata dëshironin të merrnin iniciativën”.

Dani Alves “nxeh” pragndeshjen Chelsea-Barça

Botasot - 18.04.2012

“Chelsea nuk arriti në finalen e vitit 2009 sepse pati frikë.” Kështu u shpreh Dani Alves, mbrojtësi i djathtë i Barcelonës, në një intervistë për ‘The Guardian’ duke rritur tensionin e pragndeshjes së nesërme, ku Barcelona do të ndeshet ...

Fabregas: Me Di Matteon, Chelsea luan si dikur

Botasot - 18.04.2012

Mesfushori i Barcelonës, Cesc Fabregas, e ka lavdëruar ndikimin e Roberto Di Matteos në ringjalljen e skuadrës së Chelseat. “Me Villas-Boas, ata përpiqeshin ta kontrollojnë topin, ata dëshironin të merrnin iniciativën”.

Fabregas: Loja e Chelseat bazohet në topat e gjatë

Koha.net - 18.04.2012

Barcelonë, 18 prill - Mesfushori i Barcelonës, Cesc Fabregas pohon se loja e Chelseat kryesisht bazohet në topat e gjatë. Ish-kapiteni i Arsenalit, Fabregas pretendon se që nga shkarkimi i Andre Villas-Boas, Lojtarët e Chelseat luajnë ...

Di Matteo: Duhet të jemi të përkryer

Telegrafi - 18.04.2012

Menaxheri i Chelseat, Roberto di Matteo, thotë se ata duhet të jetë “të përkryer” për të pasur ndonjë shans të mposhtin rivalin e sotëm të Ligës së Kampionëve, Barcelonën.

Cesc: Barca ishte zgjidhje e qëlluar

Telegrafi - 18.04.2012

Ish-kapiteni i Arsenalit, Cesc Fabregas, është i ngazëllyer me vendimin për t’u rikthyer në shtëpi te Barcelona, nga ku u largua si 10-vjeçar në vitin 1997.

Chelsea synon hakmarrjen, Barça hyrjen në histori

Koha.net - 18.04.2012

Londër, 18 prill - Skuadra e Chelseat ka pritur tre vjet që të fitojë rastin për t'iu revanshuar skuadrës së Barcelonës për eliminimin nga gjysmëfinalja e Ligës së Kampionëve në vitin 2009.

Chelsea – Barcelona, formacionet

Telegrafi - 18.04.2012

Cesc Fabregas do të fillojë nga minuta e parë, ndërsa Fernando Torres është lënë në bankën rezervë në takimin e parë gjysmëfinal të Ligës së Kampionëve në Stamford Bridge që zhvillohet të mërkurën mbrëma mes Chelseat dhe Barcelonës.

Chelsea – Barcelona formacionet

Lajmetsot - 18.04.2012

Postuar me: 18 April, 2012 08:35:00 Chelsea – Barcelona formacionet Chelsea starton me: ?ech, Ivanovi?, Cole, Cahill, Terry, Ramires, Lampard, Mikel, Meireles, Mata, Drogba Rezervistët: Turnbull, Bosingwa, Essien, Malouda, Torres, Kalou, ...

Chelsea mund Barcelonën

Botasot - 18.04.2012

Didier Drogba ka shënuar golin e fitores për Chelsean në përballje me kampionin evropian, Barcelona, në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Takimi kthyes zhvillohet pas një jave në “Nou Camp”.

Chelsea fiton raundin e parë kundër Barçës

Koha.net - 18.04.2012

Londër, 18 prill - Përgjatë gjithë ndeshjes Chelsea ka pasur vetëm një goditje drejt portës rivale dhe ajo goditje doli fatale për Barcelonën. Didier Drogba ka shënuar në minutën e dytë shtesë të pjesëlojës së parë pas një kundërsulmi të ...

Di Matteo: Duhet të jemi të përkryer

EC - 18.04.2012

Menaxheri i Chelseat, Roberto di Matteo, thotë se ata duhet të jetë “të përkryer” për të pasur ndonjë shans të mposhtin rivalin e sotëm të Ligës së Kampionëve, Barcelonën.

Drogba: Jemi të gatshëm për Barcën

Ina - 17.04.2012

Sulmuesi i Chelseat, Didier Drogba ka thënë se klubi i tij është i gatshëm për ndeshjen kundër Barcelonës, që edhe sipas tij do të jetë një ndeshje shumë e vështirë.

Chelsea: “Me Barcen mund te ndodhe gjithcka”. David Luiz rrezikon sfiden

InfoAlbania - 17.04.2012

Lojtaret e Chelseat shprehen optimist per sfiden kunder Barcelones ne gjysmefinale te Champions League, perballje ne te cilen mund te mungoje mbrojtesi David Luiz per shkak demtimi Didier Drogba ka pranuar se do te shohe me kujdes si ...

Chelsea ëndërron hakmarrjen ndaj Barçës

Lajm - 17.04.2012

Chelsea tre vite është duke e pritur rastin për t’iu revanshuar Barcelonës për humbjen në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve në vitin 2009, njëra nga më të mirat në historinë e klubit londinez.

Dani Alves “nxeh” pragndeshjen Chelsea-Barça

Top Channel - 17.04.2012

“Chelsea nuk arriti në finalen e vitit 2009 sepse pati frikë.” Kështu u shpreh Dani Alves, mbrojtësi i djathtë i Barcelonës, në një intervistë për ‘The Guardian’ duke rritur tensionin e pragndeshjes së nesërme, ku Barcelona do të ndeshet ...

Alves ka frikë nga Chelsea

Ora news - 17.04.2012

Mbrojtësi i Barcelonës, Daniel Alves, duket se është i tmerruar nga Chelsea që nga viti 2009, kur Blaugranët mposhtën Blutë në mënyrë kontroverse në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Alves ka frikë nga Chelsea

Telegrafi - 17.04.2012

Mbrojtësi i Barcelonës, Daniel Alves, duket se është i tmerruar nga Chelsea që nga viti 2009, kur Blaugranët mposhtën Blutë në mënyrë kontroverse në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Alves ka frikë nga Chelsea

Yll Press - 17.04.2012

“Nuk ka dyshim se ishte ndeshja më e vështirë në të cilën kam luajtur, por një skuadër me një lojtar avantazh e që luan në shtëpi dhe fiton, duhet të na kishte sulmuar ne më shumë”.

Di Matteo merr leksione nga Arrigo Sacchi

Koha.net - 17.04.2012

Londër, 17 prill – Një ditë pas kualifikimit në finalen e “FA Cup”, kampi blu mendon vetëm për hakmarrjen ndaj Barcelonës për eliminim të dhimbshëm në 2009-n. Di Matteo pranon se këshillohet shpesh me profesorin e tij Arrigo Sacchi.

Dani Alves "nxeh" pragndeshjen Chelsea-Barça

Koha.net - 17.04.2012

Londër, 17 prill - “Chelsea nuk arriti në finalen e vitit 2009 sepse pati frikë.” Kështu u shpreh Dani Alves, mbrojtësi i djathtë i Barcelonës, në një intervistë për ‘The Guardian’ duke rritur tensionin e pragndeshjes së nesërme, ku ...

Fabregas: Me Di Matteon, Chelsea luan si dikur

Telegrafi - 17.04.2012

Mesfushori i Barcelonës, Cesc Fabregas, e ka lëvduar ndikimin e Roberto Di Matteos në ringjalljen e skuadrës së Chelseat. “Me Villas-Boas, ata përpiqeshin ta kontrollojnë topin, ata dëshironin të merrnin iniciativën”.

Drogba dëshiron trofe

EC - 17.04.2012

Sulmuesi i Chelseat, Didier Drogba, shpreson që të fitojë ndonjë trofe me klubin aktual para skadimit të kontratës së tij. Blutë janë jashtë garës për titullin e Ligës Premier, mirëpo janë në finale të Kupës FA dhe në gjysmëfinale të Ligës ...

Messi: Une ne Angli? Kurre! Me Chelsea do jete e veshtire

InfoAlbania - 16.04.2012

Sulmuesi argjentinas ka hedhur poshte cdo spekulim se ne te ardhmen mund te luaje ne Premier League, nderkohe qe ka vleresuar kundershtarin e gjysmefinales se Champions League Lionel Messi eshte padyshim lojtari qe cdo klub ne bote do te ...

Di Matteo: Mund ta eliminojme Barcen, edhe Milani iu afrua

InfoAlbania - 16.04.2012

Me 12 ndeshje ne drejtimin e Chelseat ne harkun kohor te 38 diteve, italiani Roberto Di Matteo me siguri ka pasur shume pak kohe ne dispozicion qe te planifikoje te ardhmen e tij.

Chelsea-Barcelona, caktohet gjyqtari

Lajm - 16.04.2012

Gjyqtari gjerman Felix Brych do të gjykon ndeshjen e parë gjysëmfinale të Ligës së Kampionëve ndërmjet Chelseat dhe Barcelonës. I njejti gjyqtar kishte referuar ndeshjen ndërmjet Chelseat dhe Napolit në fitoren 4 me 1 në fazën grupore, ...

"Kllouni" Fabregas

Top Channel - 16.04.2012

Barcelona kaloi më vështirësi këtë fundjavë Levanten duke fituar me rezultatin 2-1 e duke mbajtur ende gjallë shpresat për titullin kampion të Primera Division.

Drogba: Me Barçën mund të ndodhë gjithçka

Lajmeshqip - 16.04.2012

Didier Drogba ka pranuar se do të shohë me kujdes si sukseset e Çelsit përballë Barcelonës, ashtu edhe humbjet përballë spanjollëve. Blutë do të vihen përballë katalanasve për herë të 5-të në 8 sezonet e fundit, në një sfidë që tashmë ...

Lampard: Chelsea e meritoi finalen

Telegrafi - 16.04.2012

Njëshi i Chelseat, Frank Lampard, thotë se Blutë e merituan fitoren në ndeshjen gjysmëfinale të Kupës FA kundër Tottenhamit. Lampard, i cili shënoi edhe vetë në fitoren 5-1, ka thënë se nuk e ka parë golin e dytë kontrovers pasi ai goditi ...

Lampard: Mund ta mposhtim Barcën

Telegrafi - 16.04.2012

Frank Lampard është i bindur se Chelsea mund ta mposhtë Barcelonën, nëse ata bëjnë të njëjtën paraqitje që e bënë dje në fitoren 5-1 ndaj Tottenhamit në gjysmëfinale të Kupës FA. “Që nga fillimi i çdo ndeshje, është 50-50.

Ranieri befasohet me suksesin e Di Mateos

Koha.net - 16.04.2012

Milano, 16 prill - “Di Matteo duhet të fitojë “FA Cup”, ose Ligën e Kampionëve me Chelsean për t’u bërë pasardhës i Villas-Boas në stolin e bluve të Londrës, ku po drejton provizorisht si trajner emergjence deri në fund të këtij sezoni.

Drogba dëshiron trofe

Telegrafi - 16.04.2012

Sulmuesi i Chelseat, Didier Drogba, shpreson që të fitojë ndonjë trofe me klubin aktual para skadimit të kontratës së tij. Blutë janë jashtë garës për titullin e Ligës Premier, mirëpo janë në finale të Kupës FA dhe në gjysmëfinale të Ligës ...

Chelsea mund ta rrëzojë Barcelonën

Yll Press - 16.04.2012

Gjiganti katalan konsiderohet favorit për të triumfuar, por Lampard është optimist rreth shanseve të Chelseas. Mesfushori i Chelseas, Frank Lampard është i bindur se skuadra londineze mund ta eliminojë Barcelonën në gjysmëfinale të Ligës ...