TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Redi Jupi: Januzaj eja me Shqipërinë, të japim numrin 10

SOT - 13.10.2013

Kombëtarja Shqiptare po mbahet vitet e fundit jo nga prurjet ë vijnë nga kampionati shqiptar, por me lojtarë shqiptarë që kanë lindur në trohet e tyre në ish-Jugosllavi apo që kanë lindur e janë ...

Januzaj i kërkon "shumë" Man Unitedit!

Portalb - 13.10.2013

Adnan Januzaj i ka bërë kërkesën e parë Manchester Unitedit. Përfaqësuesit e lojtarit i kanë thënë skuadrës angleze se kërkojnë 100 mijë funta që Januzaj të shmangë bisedimet me Barcelonën, ...

Januzaj i kërkon "shumë" Man Unitedit!

Ina - 13.10.2013

Adnan Januzaj i ka bërë kërkesën e parë Manchester Unitedit. Përfaqësuesit e lojtarit i kanë thënë skuadrës angleze se kërkojnë 100 mijë funta që Januzaj të shmangë bisedimet me Barcelonën, ...

Juventus kembengul ne Januzajn

Urban - 13.10.2013

Drejtori i përgjithshëm i Juventusit Bepe Marota ka thënë se kampioni i Italisë ka mundësi të provojë për ta sjellë të riun shqiptar nga Manchester United, Adnan Januzajn.

Ja si e feston Januzaj golin në FIFA 13 (VIDEO)

Albeu.com - 13.10.2013

Talenti shqiptar Adnan Januzaj është i dashuruar me skuadrën e tij aktuale Manchester United . Ylli më në zë për momentin në Premier League e ka vërtetuar këtë gjë gjatë një ndeshjeje Play-Stationi ...

“Djajtë e Kuq” besojnë në rinovimin e Januzajt

24 orë - 13.10.2013

Manchester United është i bindur se talenti shqiptar Adnan Januzaj do të rinovojë kontratën e re me klubin nga “Old Traffordi”. Super talenti 18 vjeçari është lojtari më i përfolur ditëve të fundit ...

Rinovimi me United, Januzaj kërkon 117 mijë euro në javë

LajmiFundit - 13.10.2013

Interesimi i disa klubeve njëherësh për shërbimet e tij ka rritur ndjeshëm vlerën e Adnan Januzajt në merkaton sportive. 47 mije euro ne jave është diferenca e kërkesës ofertës dhe qe lidhet me ...

Ja si e feston Januzaj golin në FIFA 13 (VIDEO)

Ina - 13.10.2013

Talenti shqiptar Adnan Januzaj është i dashuruar me skuadrën e tij aktuale Manchester United. Ylli më në zë për momentin në Premier League e ka vërtetuar këtë gjë gjatë një ndeshjeje Play-Stationi që ...

Januzaj i kërkon “shumë” Man. Unitedit!

Almakos - 13.10.2013

Futbollisti shqiptar Adnan Januzaj i ka bërë kërkesën e parë skuadrës së tij Manchester United. Përfaqësuesit e lojtarit i kanë thënë skuadrës angleze se kërkojnë 100 mijë funte në javë, në mënyrë që ...

“Djajtë e Kuq” besojnë në rinovimin e Januzajt

Botasot - 13.10.2013

Manchester United është i bindur se talenti shqiptar Adnan Januzaj do të rinovojë kontratën e re me klubin nga “Old Traffordi”. Super talenti 18 vjeçari është lojtari më i përfolur ditëve të fundit ...

Man. United, Januzaj kërkon 1.5 mln euro në sezon

Yll Press - 13.10.2013

Manchester United për momentin nuk është gati të kënaqë kërkesën e Januzajt, por druhet se rivalët mund të përfitojnë dhe nuk dëshiron ta humbase talentin, për disa euro më shumë, sic ndodhi në ...

Januzaj, 117 mije € ne jave

Vision Plus - 13.10.2013

47 mije euro ne jave është diferenca e kërkesës ofertës dhe qe lidhet me bisedimet per rinovimin e kontratës se talentit me origjine shqiptare Adnand Januzaj me klubin e madh anglez Manchester United.

Januzaj shënoi 17-18 gola në një ndeshje

Fish Media - 13.10.2013

Ylli i ri i Manchester Unitedit, Adnan Januzaj ka mahnitur skautët e futbollit nga mosha e re dhe kishte shkatërruar ekipet kundërshtare edhe si 6-vjeç.

Januzaj shënoi 17-18 gola në një ndeshje

Lajme Online - 13.10.2013

Ylli i ri i Manchester Unitedit, Adnan Januzaj ka mahnitur skautët e futbollit nga mosha e re dhe kishte shkatërruar ekipet kundërshtare edhe si 6-vjeç.

Januzaj i vendos kusht Unitedit, kërkon një shumë të madhe

Republika - 13.10.2013

Adnan Januzaj i ka bërë kërkesën e parë Manchester Unitedit. Përfaqësuesit e Januzajt i kanë thënë skuadrës angleze se kërkojnë 100 mijë funta që Januzaj të shmangë bisedimet me Barcelonën, ...

Kosova fton zyrtarisht Januzajn, por lojtari vijon heshtjen e tij

SOT - 12.10.2013

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka ndërmend të ftojë Adnan Januzajn që të luajë për ekipin U-21 apo U-23 të përfaqësueses së Kosovës. 18-vjeçari i lindur në Bruksel ka prejardhje kosovare dhe e ...

Wenger: Januzaj nuk mund të përfaqësoj Anglinë vetëm se ka jetuar 6 muaj aty

Shqipmedia - 12.10.2013

Gjithmonë kam thënë se Anglinë duhet ta drejtojë një anglez. Nëse nuk e pranojmë një gjë të tillë, atëherë do të rrezikojmë që kombëtaret të bëhen si klube duke blerë pasaporta”.

Juventus e kërkon Januzajn

Lajmeshqip - 12.10.2013

Drejtori i përgjithshëm i Juventusit Bepe Marota ka thënë se kampioni i Italisë ka mundësi të provojë për ta sjellë të riun shqiptar nga Manchester United, Adnan Januzajn.

Edhe Juventus tash pas Januzaj

Ina - 12.10.2013

Drejtori i përgjithshëm i Juventusit Bepe Marota ka thënë se kampioni i Italisë ka mundësi të provojë për ta sjellë të riun shqiptar nga Manchester United, Adnan Januzajn.

Gazeta zviceriane, reklamë të shëmtuar futbollit shqiptar, si t’ia mbushim mendjen Januzajt dhe të tjerëve

Lajm - 12.10.2013

Reklamë shumë të shëmtuar për vendin dhe futbollin e Shqipërisë kishte përgatitur gazeta e Zvicrës, “Le Matin” një ditë para ndeshjes Shqipër-Zvicër (1-20.

Juventus këmbëngul në Januzajn

Zeri - 12.10.2013

Drejtori i përgjithshëm i Juventusit Bepe Marota ka thënë se kampioni i Italisë ka mundësi të provojë për ta sjellë të riun shqiptar nga Manchester United, Adnan Januzajn.

Kosova na sfidon me Januzajn

Panorama Sport - 12.10.2013

Federata e Futbollit të Kosovës dëshiron ta ftojë Adnan Januzajn tek ekipi i Shpresave, duke pasur parasysh se përfaqësuesja A e Kosovës nuk ka të drejtë të zhvillojë ndeshje miqësore ndërkombëtare.

Wenger: Januzaj nuk mund të përfaqësoj Anglinë vetëm se ka jetuar 6 muaj aty

Lajme Online - 12.10.2013

Gjithmonë kam thënë se Anglinë duhet ta drejtojë një anglez. Nëse nuk e pranojmë një gjë të tillë, atëherë do të rrezikojmë që kombëtaret të bëhen si klube duke blerë pasaporta”.

Këngë për Adnan Januzaj

Gazeta Dita - 12.10.2013

Këto thirrjet për Jonuzajn, po bëhen të bezdisshme Veç faqeve në Facebook dhe thirrjeve të përditshme që të zgjedhë Shqipërinë, tani Adnan Januzajt i është kushtuar edhe një këngë nga një grup të ...

Adnan Januzaj dhe Skënderbeu

Express - 12.10.2013

Shkruan: Kreshnik Bajraktari Jehona mediatike për futbollistin e ri të talentuar, Adnan Januzaj, ka kaluar për nga interesi publik çdo temë tjetër shqiptare, duke marrë përmasa dhe ngjyra ...

Juventus këmbëngul në Januzajn

Info Shqip - 12.10.2013

Drejtori i përgjithshëm i Juventusit Bepe Marota ka thënë se kampioni i Italisë ka mundësi të provojë për ta sjellë të riun shqiptar nga Manchester United, Adnan Januzajn.

Juventus këmbëngul në Januzajn

Gazeta Shqip - 12.10.2013

Drejtori i përgjithshëm i Juventusit Bepe Marota ka thënë se kampioni i Italisë ka mundësi të provojë për ta sjellë të riun shqiptar nga Manchester United, Adnan Januzajn .

Kosova tenton të rrëmbejë Januzajn

Shekulli - 11.10.2013

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka ndërmend të ftojë Adnan Januzajn që të luajë për ekipin U-21 apo U-23 të përfaqësueses së Kosovës. 18-vjeçari i lindur në Bruksel ka prejardhje kosovare dhe e ...

Januzaj drejt Juventusit, “Zonja” e konfirmon

SOT - 11.10.2013

Drejtori i përgjithshëm i Juventusit, Xhuzepe Marota, ka lënë të hapur mundësinë që klubi bardhezi të bëjë një tjetër goditje në tregun e futbollistëve, duke e blerë Adnan Januzajn nga Mançester ...

Edhe Real Madrid në garë për Januzaj

Ina - 11.10.2013

Real Madridi është skuadra e fundit që ka shprehur interesim për shërbimet e mesfushorit të Manchester Unitedit, kosovarin Adnan Januzaj, shkruan të enjten kanali belg ''Voetbalnieuws''.

Edhe Reali pas Januzajt

Portalb - 11.10.2013

Real Madridi është ekipi i fundit që ka shprehur interesim për shërbimet e mesfushorit të Manchester Unitedit, shqiptarit Adnan Januzaj, shkruajnë mediat belge.

Kosovarët: Duka ka fyer lojtarët e mbetur jashtë Kombëtares

Albeu.com - 11.10.2013

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka , ka vazhduar "luftën" me kosovarët që luajnë me përfaqësueset e huaja nëpër Europë, e së fundi edhe me ata që po hamendësohen nëse duhet të ...

Kroacia: E duam edhe ne Januzajn

Albeu.com - 11.10.2013

Kroacia është kombëtarja e fundit që pretendon të ketë shërbimet e Adnan Januzajt . Mediat kroate kanë bërë me dije dje se "çelësi" është e ëma e talentit 18-vjeçar të Manchester United.

Wenger kundër: Januzaj jo te Anglia

Albeu.com - 11.10.2013

"Gjithmonë kam thënë se Anglinë duhet ta drejtojë një anglez. Nëse nuk e pranojmë një gjë të tillë, atëherë do të rrezikojmë që kombëtaret të bëhen si klube duke blerë pasaporta".

Real Madridi në ‘gjah’ të Januzajt

Alsat - 11.10.2013

Real Madridi është skuadra e fundit që ka shprehur interesim për shërbimet e mesfushorit të Mançester Junajtedit, kosovarin Adnan Januzaj. Sipas të kanalit televiziv bellg ‘veltfutbalnjuz’ ...

FFK fton Januzaj: Eja me Shpresat e Kosovës

Albeu.com - 11.10.2013

Federata e Futbollit të Kosovës dëshiron të ftojë Adnan Januzajn tek ekipi i shpresave, duke e pasur parasysh se përfaqësuesja A e Kosovës nuk ka të drejtë të zhvillojë ndeshje miqësore ndërkombëtare.

United frikësohet se mund ta humb Januzajn si Pogban

BalkanWeb - 11.10.2013

Adnan Januzaj si Paul Pogba? Juventusi shpreson, aq sa drejtori sportiv i Bardhezinjve, Beppe Marotta e ka konfirmuar se kampioni italian është i interesuar për talentin kosovar të Manchester ...

Kosova tenton të rrëmbejë Januzajn

Koha.net - 11.10.2013

Prishtinë, 11 tetor- Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka ndërmend të ftojë Adnan Januzajn që të luajë për ekipin U-21 apo U-23 të përfaqësueses së Kosovës.

Duka: Januzajn e mbajmë në pëllëmbë të dorës

Panorama Sport - 11.10.2013

Adnan Januzaj është në qendër të një debati të madh për atë se cilën kombëtare do të zgjedhë, duke marrë parasysh se ai ka të drejtë të luajë për Belgjikën, Shqipërinë, Serbinë, Kroacinë dhe Kosovën.

Të gjithë pas Adnan Januzajt, në “luftë” futet edhe Real Madrid-i

Gazeta Idea - 11.10.2013

Lojtari i Manchester Unitet me origjinë kosovare, Adnan Januzaj, po i mahnitë të gjithë, pasi në ‘luftë’ për të ka hyrë së fundmi edhe Real Madrid-i. Mediat belge raportojnë se madrilenët po ...

Kosovarët: Duka fyeu lojtarët e mbetur jashtë Kombëtares

Panorama Sport - 11.10.2013

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armand Duka, ka vazhduar “luftën” me kosovarët që luajnë me përfaqësueset e huaja nëpër Europë, e së fundi edhe me ata që po hamendësohen nëse ...

Januzaj tek Anglia? Edhe Venger kundër

Panorama Sport - 11.10.2013

Gjithmonë kam thënë se Anglinë duhet ta drejtojë një anglez. Nëse nuk e pranojmë një gjë të tillë, atëherë do të rrezikojmë që kombëtaret të bëhen si klube duke blerë pasaporta”.

Edhe Reali pas Januzajt

Gazeta Shqip - 11.10.2013

Real Madridi është ekipi i fundit që ka shprehur interesim për shërbimet e mesfushorit të Manchester Unitedit, shqiptarit Adnan Januzaj, shkruajnë mediat belge.

Kroacia: Jemi edhe ne në garë për Januzajn

Panorama Sport - 11.10.2013

Kroacia është kombëtarja e fundit që pretendon të ketë shërbimet e Adnan Januzajt. Mediat kroate kanë bërë me dije dje se “çelësi” është e ëma e 18-vjeçerit.

Kosova tenton të “rrëmbejë” Januzajn

Gazeta Tema - 11.10.2013

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka ndërmend të ftojë Adnan Januzajn që të luajë për ekipin U-21 apo U-23 të përfaqësueses së Kosovës. 18-vjeçari i lindur në Bruksel ka prejardhje kosovare dhe e ...

Kosova tenton te rrembeje Januzajn

Shqiperia - 11.10.2013

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka ndërmend të ftojë Adnan Januzajn që të luajë për ekipin U-21 apo U-23 të përfaqësueses së Kosovës. 18-vjeçari i lindur në Bruksel ka prejardhje kosovare dhe e ...

Mançesteri frikësohet për Januzajn

AMA-News - 11.10.2013

Adnan Januzaj si Paul Pogba? Juventusi shpreson, aq sa drejtori sportiv i Bardhezinjve, Beppe Marotta e ka konfirmuar se kampioni italian është i interesuar për talentin kosovar të Manchester ...

Edhe Kosova e do në ekip Januzajn

Fish Media - 11.10.2013

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) e ka ndërmend ta ftojë Adnan Januzajn që të luajë për ekipin U-21 apo U-23 të përfaqësueses së Kosovës. 18 vjeçari i lindur në Bruksel ka prejardhje kosovare dhe ...

Edhe Kosova e do në ekip Januzajn

Lajme Online - 11.10.2013

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) e ka ndërmend ta ftojë Adnan Januzajn që të luajë për ekipin U-21 apo U-23 të përfaqësueses së Kosovës. 18 vjeçari i lindur në Bruksel ka prejardhje kosovare dhe ...

Reali futet në garë për Januzajn

AlbanianScreen - 11.10.2013

Barcelon - Real Madridi është skuadra e fundit që ka shprehur interesim për shërbimet e mesfushorit të Manchester Unitedit, kosovarin Adnan Januzaj, shkruan të enjten kanalii belg ''Voetbalnieuws''.

Kosova në rrëmbim të Januzaj

Republika - 11.10.2013

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka ndërmend të ftojë Adnan Januzajn që të luajë për ekipin U-21 apo U-23 të përfaqësueses së Kosovës. 18-vjeçari i lindur në Bruksel ka prejardhje kosovare dhe e ...

Januzaj, Uillshajer: S’duhet të vijë te Anglia

SOT - 10.10.2013

Xhek Uillshajer beson se ylli ri i Mançester Junajtid, kosovari Adnan Januzaj nuk duhet të lejohet të luajë për Anglinë. 18-vjeçari shënoi dy gola kundër Sunderlandit në Ligën Premier, derisa Roy ...

Duka e fton Januzajn ta zgjedh Shqipërinë

Ina - 10.10.2013

Armando Duka e ka ftuar publikisht Adnan Januzajn që ta zgjedh Kombëtaren shqiptare. Kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF) i ka bërë këto komente gjatë emisionit ‘Opinion’, pasi 18 vjeçari u ...

Duka, Januzajt: Do të mbaj në pëllëmbë të dorës

Portalb - 10.10.2013

Kryetari i Federatës së Futbollit në Shqipëri, Armando Duka, e ka ftuar edhe publikisht futbollistin shqiptar Adnan Januzaj që të zgjedhë kombëtaren e Shqipërisë.

Besnik Hasi zbuloi talentin Januzaj

Albeu.com - 10.10.2013

Talenti i Manchester United Adnan Januzaj ka lindur në Bruksel nga prindër shqiptarë dhe nuk ka vendosur ende për cilën Kombëtare do të luajë: në teori, mund të thërritet nga Shqipëria dhe nga Serbia ...

Drejtori i Juventusit: Mund ta transferojmë Adnan Januzajn

LajmiFundit - 10.10.2013

Drejtori i përgjithshëm i Juventusit, Xhyzepe Marota, ka lënë të hapur mundësinë që klubi bardhezi të bëjë një tjetër goditje në tregun e futbollistëve, duke e blerë Adnan Januzajn nga Mançester ...

Këngë dedikuar Januzajt: Thuaj Po Shqipërisë (VIDEO)

Albeu.com - 10.10.2013

Shqiptarët po mundohen në të gjitha mënyrat e mundshme që të bindin talentin e Manchester United, Adnan Januzaj që të zgjedhë Kombëtaren shqiptare. Së fundmi është postuar edhe një këngë në YouTube, ...

Le Tissier si Wilshere: Januzaj të mos luajë për Anglinë

Albeu.com - 10.10.2013

Ka nga ata që i kanë dalë në mbrojtje deklaratës së Xhek Uilsherit për natyralizimin e Adnan Januzajt. Njëri prej tyre është ish-sulmuesi i Southampton dhe Anglisë, Matthew Le Tissier .

Januzaj bëhet me këngë, i kërkojnë ta zgjedh Shqipërinë (Video)

Ina - 10.10.2013

Shqiptarët po mundohen në të gjitha mënyrat që ta bindin Adnan Januzajn ta zgjedh Kombëtaren shqiptare, pasi ka në opsion edhe Anglinë, Belgjikën, Turqinë, Kroacinë dhe Serbin.

Partia e Fortë e fton Januzajn të luajë për Prishtinën

Almakos - 10.10.2013

Partia e Fortë e fton Januzajn të luajë për Prishtinën 160 0 0 10/10/2013 , 17:42 Në një letër dërguar futbollistit tashmë të njohur Adnan Januzaj, Partia e Fortë e ka ftuar këtë të fundit që t’i ...

Januzaj driblon kombëtaren, do vetëm Mançester Junajtid

BalkanWeb - 10.10.2013

Emri i Adnan Januzajt është emri më i përfolur ditëve të fundit. Pas dygolëshit kundër Sunderlandit në fundjavë, përveç interesimit të shumë klubeve, nuk kanë mbetur larg as ekipet përfaqësuese.

Besnik Hasi zbuloi talentin Januzaj

Botasot - 10.10.2013

Talenti i Manchester United Adnan Januzaj ka lindur në Bruksel nga prindër shqiptarë dhe nuk ka vendosur ende për cilën Kombëtare do të luajë: në teori, mund të thërritet nga Shqipëria dhe nga Serbia ...

Januzaj, krye-tema e medieve ndërkombëtare (Foto-reportazh)

Zeri - 10.10.2013

Dy vite më parë në moshën 16 vjeçare, Adnan Januzaj i cili po luante për skuadrën Anderlechetit u vërejt nga zbuluesit e Manchester United, dhe ata bënë ç’është e mundur për ta sjell atë në Angli.

Partia e Fortë e fton Januzajn t’i bashkohet FC Prishtinës

Zeri - 10.10.2013

Partia e Fortë, duke marrë shkas nga “fenomeni” Adnan Januzaj, i ka shkruar një letër publike duke i bërë thirrje atij që të bashkohet me FC Prishtinën. Në vazhdim letra e plotë e PF-së.

Këngë dedikuar Januzajt: Thuaj Po Shqipërisë (VIDEO)

Zeri - 10.10.2013

Shqiptarët po mundohen në të gjitha mënyrat e mundshme që të bindin talentin e Manchester United, Adnan Januzaj që të zgjedhë Kombëtaren shqiptare. Së fundmi është postuar edhe një këngë në YouTube, ...

Këngë dedikuar Januzajt: Thuaj Po Shqipërisë (VIDEO)

Botasot - 10.10.2013

Shqiptarët po mundohen në të gjitha mënyrat e mundshme që të bindin talentin e Manchester United, Adnan Januzaj që të zgjedhë Kombëtaren shqiptare. Së fundmi është postuar edhe një këngë në YouTube, ...

Uilshaier kunder Januzajt Nese nuk je anglez nuk mund te luash per Angline

Shqiperia - 10.10.2013

Mesfushori i talentuar i Arsenalit dhe kombëtares së Anglisë, Xhek Uilshaier, ka dalë kundër idesë që Adnan Januzaj të luajë për Anglinë. Sipas tij, një person nuk bëhet anglez vetëm pse qendron pesë ...

Marota e refuzoi Januzajn kur ishte tek Anderlehti

Panorama Sport - 10.10.2013

Kampionët e Italisë po kërkojnë të përsëritin rastin Pol Pogba me Adnan Januzajn, por pak gjasa ka që 18-vjeçari të përfundojë në Torino si francezi. “Goal.com” ka zbuluar se Juventusi ka qenë shumë ...

Adnan thuaj ‘PO’ Shqipërisë, ja kënga e re (Video)

Fish Media - 10.10.2013

Shqiptarët po mundohen në të gjitha mënyrat që ta bindin Adnan Januzajn që ta zgjedh Kombëtaren shqiptare. Së fundmi madje është postuar në Youtube një këngë, ku i kërkohet yllit të ri të Manchester ...

PF: Adnan Jonuzaj bashkohu me Prishtinën

InfoGlobi - 10.10.2013

Partia e Fortë i ka bërë ftesë lojtarit të Manchester United, Adnan Jonuzajt që t’i bashkohet klubit futbollistik Prishtina. Më poshtë ju sjellim letrën e plotë që Partia e Fortë ka shkruar për ...

Besnik Hasi zbuloi talentin Januzaj

Info Shqip - 10.10.2013

Talenti i Manchester United Adnan Januzaj ka lindur në Bruksel nga prindër shqiptarë dhe nuk ka vendosur ende për cilën Kombëtare do të luajë: në teori, mund të thërritet nga Shqipëria dhe nga Serbia ...

Besnik Hasi zbuloi talentin Januzaj

Gazeta Shqip - 10.10.2013

Talenti i Manchester United Adnan Januzaj ka lindur në Bruksel nga prindër shqiptarë dhe nuk ka vendosur ende për cilën Kombëtare do të luajë: në teori, mund të thërritet nga Shqipëria dhe nga Serbia ...

Adnan thuaj ‘PO’ Shqipërisë, ja kënga e re (Video)

Info Shqip - 10.10.2013

Shqiptarët po mundohen në të gjitha mënyrat që ta bindin Adnan Januzajn që ta zgjedh Kombëtaren shqiptare. Së fundmi madje është postuar në Youtube një këngë, ku i kërkohet yllit të ri të Manchester ...

Adnan thuaj ‘PO’ Shqipërisë, ja kënga e re (Video)

Gazeta Shqip - 10.10.2013

Shqiptarët po mundohen në të gjitha mënyrat që ta bindin Adnan Januzajn që ta zgjedh Kombëtaren shqiptare. Së fundmi madje është postuar në Youtube një këngë, ku i kërkohet yllit të ri të Manchester ...

Këngë dedikuar Januzajt

InfoGlobi - 10.10.2013

Shqiptarët po mundohen në të gjitha mënyrat e mundshme që të bindin talentin e Manchester United, Adnan Januzaj që të zgjedhë Kombëtaren shqiptare. Së fundmi është postuar edhe një këngë në YouTube, ...

Adnan thuaj ‘PO’ Shqipërisë, ja kënga e re (Video)

Lajme Online - 10.10.2013

Shqiptarët po mundohen në të gjitha mënyrat që ta bindin Adnan Januzajn që ta zgjedh Kombëtaren shqiptare. Së fundmi madje është postuar në Youtube një këngë, ku i kërkohet yllit të ri të Manchester ...

Partia e Fortë e fton Januzajn të luajë për Prishtinën

Fish Media - 10.10.2013

Në një letër dërguar futbollistit tashmë të njohur Adnan Januzaj, Partia e Fortë e ka ftuar këtë të fundit që t’i bashkohet klubin futbollistik Prishtina nga kryeqyteti.

Partia e Fortë e fton Januzajn të luajë për Prishtinën

Lajme Online - 10.10.2013

Në një letër dërguar futbollistit tashmë të njohur Adnan Januzaj, Partia e Fortë e ka ftuar këtë të fundit që t’i bashkohet klubin futbollistik Prishtina nga kryeqyteti.

Edhe Wenger kundër përfshirjes së Januzajt në kombëtaren e Anglisë

Info Shqip - 10.10.2013

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, e ka mbështetur mendimin e lojtarit të skuadrës së tij, Jack Wilashre, i cili një ditë më parë ka deklaruar se vetëm anglezët duhet të luajnë për Anglinë.

Edhe Wenger kundër përfshirjes së Januzajt në kombëtaren e Anglisë

Gazeta Shqip - 10.10.2013

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, e ka mbështetur mendimin e lojtarit të skuadrës së tij, Jack Wilashre, i cili një ditë më parë ka deklaruar se vetëm anglezët duhet të luajnë për Anglinë.

Januzaj shkakton debate në Angli

StrugaSot - 10.10.2013

Adnan Januzaj është kthyer në objekt polemikash në Britaninë e Madhe dhe shkak për këtë u bë një deklaratë e Jack Wilshere në lidhje me mundësinë që 18-vjecari shqiptar ka për të luajtur me ...

Duka në Opinion, ftesë publike Januzaj

Republika - 10.10.2013

Emisioni më i ndjekur në Shqipëri “Opinion” po diskuton rreth shqiptarit më të famshëm në botë për momentin, Adnan Januzaj. 18-vjeçari i Manchester United është shndërruar në “luftë diplomatike” mes ...

Video: Publikohet kënga dedikuar Januzajt “Thuaj Po Shqipërisë”

Republika - 10.10.2013

Shqiptarët po mundohen në të gjitha mënyrat e mundshme që të bindin talentin e Manchester United, Adnan Januzaj që të zgjedhë Kombëtaren shqiptare. Në YouTube, është publikuar një këngë e cila i ...

Parodi me januzajn, Pardia e Fortë “Hajde luaj në KF Prishtina”

Republika - 10.10.2013

Pas shumë spekulimeve dhe ftesave për supertalentin shqiptar në futboll, Adanan Januzajn, së fundi ofertë i ka bërë edhe Kryetari Lexhendar i Partisë së Fortë, Visar Arifaj, që t’i bashkohet ...

Përmbyset sondazhi, Januzaj zgjedh Shqipërinë

Shekulli - 09.10.2013

Adnan Januzaj nuk ka vendosur ende se për cilën kombëtare do të luajë, por një sondazh i “Sky Sport” tregon se shumica mendoje se do të zgjedhë Shqipërinë.

Uilsher “ndihmon” Shqipërinë: Januzaj nuk mund të luajë për Anglinë

Gazeta Start - 09.10.2013

“Të jetosh në Angli për pesë vite nuk të bën anglez, ndaj nuk mund të luash në kombëtare”: fjalë të Xhek Uilsherit, mesfushorit të Arsenalit, i cili del hapur kundër idesë që Adnan Januzaj të ...

Kompanitë angleze sondazh dhe baste për zgjedhjen e Adnan Januzajt

SOT - 09.10.2013

Diçka e rrallë ka nisur në internet, një duel shifrash, komentesh, faktesh e gjëra të tilla në lidhje me Adnan Januzajn dhe zgjedhjen e tij ende të padeklaruar në lidhje me një përfaqësuese.

Adnan Januzaj: Tani mendoj vetëm për Manchester United

LajmiFundit - 09.10.2013

Talenti i ri i Mançester United, Adnan Januzaj, ka bërë të ditur se ai është plotësisht i përqendruar në klubin nga “Old Trafford”-i dhe nuk mendon aspak për zërat që flasin për interesimin e ...

Bastet në Angli: Januzaj zgjedh Shqipërinë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.10.2013

Adnan Januzaj dhe e ardhmja ndërkombëtare e tij janë bërë çështje dhe lajm i parë jo vetëm në Shqipëri por edhe në Angli . Për talentin me origjinë shqiptare po bëhet një "luftë" mediatike por tashmë ...

Sondazhi për Januzajn, Shqipëria kalon Anglinë!

Portalb - 09.10.2013

Kanë rezultuar pozitive thirrjet që janë bërë në rrjetet sociale, për të votuar Adnan Januzajn që të luajë me Shqipërinë, ku kjo e fundit tashmë ka kaluar Anglinë, e cila deri para pak orë kryesonte.

Januzaj, De Gea dhe Ferdinand shijojnë ndeshjen e NBA (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.10.2013

Talenti shqiptar i Manchester United Adnan Januzaj së bashku me dy shokët e skuadrës David De Gea dhe Rio Ferdinand kanë shijuar një ndeshje të NBA, e cila është zhvilluar mbrëmjen e djeshme në ...

Bastet dhe sondazhet në Angli: Januzaj zgjedh Shqipërinë

Shqipmedia - 09.10.2013

Adnan Januzaj dhe e ardhmja ndërkombëtare e tij janë bërë çështje dhe lajm i parë jo vetëm në Shqipëri por edhe në Angli. Për talentin me origjinë shqiptare po bëhet një “luftë” mediatike por tashmë ...

Wilshere kundër Januzaj: Anglia e anglezëve

Albeu.com - 09.10.2013

Një tjetër zë në korin e atyre që janë kundër idesë për të parë Adnan Januzaj me fanellën e "Tre Luanëve". Këtë herë vjen nga brenda gjirit të kombëtares angleze me Jack Wilshire , që bëri të ditur ...

Januzaj shijon ndeshjen e NBA

Lajmeshqip - 09.10.2013

Talenti shqiptar i Manchester United Adnan Januzaj së bashku me dy shokët e skuadrës David De Gea dhe RioFerdinand kanë shijuar një ndeshje të NBA, e cila është zhvilluar mbrëmjen e djeshme në ...

Wilshere kundër Januzajt

24 orë - 09.10.2013

Në Angli është hapur kohët e fundit një debat i fortë mbi mundësinë që Adnan Januzaj, talenti me origjinë shqiptare dhe me nënshtetësi belge, të luajë për kombëtaren e Anglisë edhe pse nuk ka lindur ...

Wilshere se do Januzajn: Duhet të luaj me Shqipërinë

Ina - 09.10.2013

Mesfushori i Arsenalit, Jack Wilshere është kundër veprimit që super ylli i Manchester Unitedit, Adnan Januzaj të luaj me kombëtaren angleze. ''Jo, sepse nëse jeni anglez luani për Anglinë.

Lojtarët anglez: Januzaj jo i mirëseardhur në kombëtaren tonë

Shqipmedia - 09.10.2013

Mesfushori i Arsenalit, Jack Wilshere është kundër veprimit që super ylli i Manchester Unitedit, Adnan Januzaj të luaj me kombëtaren angleze. ”Jo, sepse nëse jeni anglez luani për Anglinë.

Wilshere: Do të doja që Januzaj të ishte Anglez

Portalb - 09.10.2013

Mesfushori i Arsenalit, Jack Wilshere ka qartësuar komentet e tij drejtuar mediave sa i përket çështjes Adnan Januzaj për të pranuar ftesën nga mediat Angleze.

Duka: Ftojmë Januzajn në Kombëtare! Do ta mbajmë në pëllëmbë të dorës

LajmiFundit - 09.10.2013

“Me mundësitë qe kemi do ta mbajmë në pëllëmbë të dorës. E kemi kërkuar që kur ishte 13 vjeç që të vinte të luante me ekipet tona të moshave. Ne e futëm Lorik Canën ti bënte një telefonatë por nuk ...

Duka në Opinion, ftesë publike Januzajt

Albeu.com - 09.10.2013

Emisioni më i ndjekur në Shqipëri "Opinion" po diskuton rreth shqiptarit më të famshëm në botë për momentin, Adnan Januzaj . 18-vjeçari i Manchester United është shndërruar në "luftë diplomatike" mes ...

Wilshere: Do të doja që Januzaj të ishte Anglez

Almakos - 09.10.2013

Mesfushori i Arsenalit, Jack Wilshere ka qartësuar komentet e tij drejtuar mediave sa i përket çështjes Adnan Januzaj për të pranuar ftesën nga mediat Angleze.

Bastet dhe sondazhet në Angli: Januzaj zgjedh Shqipërinë

Botasot - 09.10.2013

Adnan Januzaj dhe e ardhmja ndërkombëtare e tij janë bërë çështje dhe lajm i parë jo vetëm në Shqipëri por edhe në Angli. Për talentin me origjinë shqiptare po bëhet një “luftë” mediatike por tashmë ...

Januzaj: Po mendoj vetëm për United

Ora news - 09.10.2013

Adnan Januzaj nuk po mendon tjetër veçse për Manchester Unitedin. Futbollisti kosovar është i përqëndruar që të japë kontributin e tij për “Djajtë e Kuq”, pa menduar fare për ato që thuhen për të ...

Wilshire kundër Januzajt: Anglia vetëm për anglezët

Botasot - 09.10.2013

Një tjetër zë në korin e atyre që janë kundër idesë për të parë Adnan Januzajn me fanellën e Tre Luanëve. Këtë herë vjen nga brenda gjirit të kombëtares angleze me Jack Wilshire, që bëri të ditur ...

Welshire nuk e dëshiron Januzaj te Anglia

Ora news - 09.10.2013

Jack Wilshere nuk dëshiron ta shohë yllin e ri të Manchester Unitedit, Adnan Januzaj duke luajtur për përfaqësuesen angleze, pasi së fundmi Federata Angleze ka shprehur interesimin për ta afruar ...

Wilshere kundër Januzajt

Yll Press - 09.10.2013

“Për mendimin tim, vetëm ai që është anglez mund të luajë për Anglinë. Edhe nëse jeton 5 vite në Angli, nuk bëhesh anglez. Edhe unë nuk do të bëhesha spanjoll po të jetoja 5 vite në Spanjë”, shpjegoi ...

Wilshere: Januzaj s’ka çka kërkon në përfaqësuesen angleze

Fish Media - 09.10.2013

Jack Wilshere nuk dëshiron ta shohë yllin e ri të Manchester Unitedit, Adnan Januzaj duke luajtur për përfaqësuesen angleze, pasi së fundmi Federata Angleze e ka shprehur interesimin për ta afruar ...

Shqipëria i prinë sondazhit për Januzajn (voto edhe ti)

InfoGlobi - 09.10.2013

Gjiganti medial britanik, SKY Sport ka formuar një sondazh për talentin kosovarë i Manchster Unitedit, Adnan Januzaj, se cilen kombëtare do ta zgjedh.

Votoni që Adnan Januzaj të luajë për Shqipërinë

Fish Media - 09.10.2013

Çështja se cilën kombëtare do të zgjedh Adnan Januzaj për ta përfaqësuar tani më është bërë diskutim anë e kënd Evropës. Mundësia që ai të luajë me Anglinë, ka bërë që në veçanti mediet e këtij vendi ...

Pesë kombëtare kërkojnë Adnan Januzajn; il Corriere dello Sport: Do zgjedhë Shqipërinë

Respublica - 09.10.2013

Ka lindur në të njëjtën ditë me Neymar-in e Cristiano Ronaldon, më 5 shkurt. Vitin e lindjes e ka të ndryshëm, sigurisht: 1985. Është pra 18 vjeç e gjysmë, dhe në këtë moshë ai shfaqet “më i madh” në ...

Wilshere: Januzaj s’ka çka kërkon në përfaqësuesen angleze

Lajme Online - 09.10.2013

Jack Wilshere nuk dëshiron ta shohë yllin e ri të Manchester Unitedit, Adnan Januzaj duke luajtur për përfaqësuesen angleze, pasi së fundmi Federata Angleze e ka shprehur interesimin për ta afruar ...

Votoni që Adnan Januzaj të luajë për Shqipërinë

Lajme Online - 09.10.2013

Çështja se cilën kombëtare do të zgjedh Adnan Januzaj për ta përfaqësuar tani më është bërë diskutim anë e kënd Evropës. Mundësia që ai të luajë me Anglinë, ka bërë që në veçanti mediet e këtij vendi ...

Januzaj: O sa mirë me qenë…?!

Gazeta Tema - 09.10.2013

Nga Arben Manaj Hamletjane duket dilema e yllit shqiptar të “Djajve të Kuq”. Adnan Januzaj ndodhet në udhëkryqin më të madh të karrierës së tij ndërkombëtare dhe do duhet të zgjedhë mes zemrës dhe ...

Baste angleze për Januzajn, “talenti do të veshë fanellën kuqezi”

Gazeta Idea - 09.10.2013

Në mediat angleze e ardhmja e talentit shqiptar Adnan Januzaj është kthyer në lajm të ditës, sikundër edhe në vendin tonë. Për Januzajn po bëhet një “luftë” mediatike mes dy vendeve…sepse të dyja ...

Bastet dhe sondazhet në Angli: Januzaj zgjedh Shqipërinë

Lajme Online - 09.10.2013

Adnan Januzaj dhe e ardhmja ndërkombëtare e tij janë bërë çështje dhe lajm i parë jo vetëm në Shqipëri por edhe në Angli. Për talentin me origjinë shqiptare po bëhet një “luftë” mediatike por tashmë ...

Bastet, Januzaj do të zgjedhë Shqipërinë

Panorama Sport - 09.10.2013

Adnan Januzaj nuk e ka vendosur ende se cilën kombëtare do të zgjedhë. Por kompanitë britanike të basteve e kanë bërë zgjedhjen e sulmuesit 18- vjeçar.

Januzaj refuzon Belgjikën, Vilmots respekton zgjedhjen

Gazeta Dita - 09.10.2013

Trajneri belg ka shprehur dëshirën për ta marrë menjëherë kosovarin, por nuk do ta bezdisë për të vendosur. Adnan Januzaj ka refuzuar përsëri thirrjen nga Belgjika, çka ka ngjallur shpresat se ai ...

Uilshaier kundër Januzajt: Nëse nuk je anglez, nuk mund të luash për Anglinë

Gazeta Tema - 09.10.2013

Mesfushori i talentuar i Arsenalit dhe kombëtares së Anglisë, Xhek Uilshaier, ka dalë kundër idesë që Adnan Januzaj të luajë për Anglinë. Sipas tij, një person nuk bëhet anglez vetëm pse qendron pesë ...

Wilshere kundër Januzajt

Express - 09.10.2013

Në Angli është hapur kohët e fundit një debat i fortë mbi mundësinë që Adnan Januzaj, talenti me origjinë shqiptare dhe me nënshtetësi belge, të luajë për kombëtaren e Anglisë edhe pse nuk ka lindur ...

Lojtarët anglez: Januzaj jo i mirëseardhur në kombëtaren tonë

Lajme Online - 09.10.2013

Mesfushori i Arsenalit, Jack Wilshere është kundër veprimit që super ylli i Manchester Unitedit, Adnan Januzaj të luaj me kombëtaren angleze. ”Jo, sepse nëse jeni anglez luani për Anglinë.

Januzaj: O sa mirë me qenë…?!

Tetova Sot - 09.10.2013

Shkruan: Arben Manaj Hamletjane duket dilema e yllit shqiptar të “Djajve të Kuq”. Adnan Januzaj ndodhet në udhëkryqin më të madh të karrierës së tij ndërkombëtare dhe do duhet të zgjedhë mes zemrës ...

Për të ardhmen e Januzaj vendos i ati

AlbanianScreen - 09.10.2013

Angli - E ardhmja e Adnan Januzaj mbetet kryefjalë në Angli. Përveç pikëpyetjeve në lidhje me ekipin kombëtar që do të përfaqësojë, një peshë të madhe në raportimet e përditshme mediatike zë edhe e ...

Jack Wilshere: Januzaj s’na duhet, vetëm anglezët duhet të luajnë për Anglinë

Republika - 09.10.2013

Jack Wilshere nuk dëshiron ta shohë yllin e ri të Manchester Unitedit, Adnan Januzaj duke luajtur për përfaqësuesen angleze, pasi së fundmi Federata Angleze e ka shprehur interesimin për ta afruar ...

Januzaj: Më lini të qetë!?

Republika - 09.10.2013

Interesimit të jashtëzakonshëm të Shqipërisë, Belgjikës, Anglisë, Turqisë, Kroacisë por edhe Serbisë për ta angazhuar Adnan Januzajn në Kombëtaret e tyre, më në fund, iu është përgjigjur vetë 18 ...

Wilshere kundër thirrjes së Januzajt

AlbanianScreen - 09.10.2013

Angli - Jack Wilshere beson se ylli ri i Manchester United, kosovari Adnan Januzaj nuk duhet të lejohet të luajë për Anglinë. 18-vjeçari shënoi dy gola kundër Sunderlandit në Ligën Premier, derisa ...

Wilshire i kërkon falje Januzajt

Republika - 09.10.2013

Pas deklaratave se vetëm anglezët meritojnë të luajnë për Përfaqësuesen e Anglisë, Jack Wilshire është arsyetuar menjëherë përmes profilit të tij zyrtar në rrjetin social ‘Twitter’.

United i ofron Januzajt 60 mijë paund në javë

Shekulli - 08.10.2013

Manchester United ka bërë një ofertë të re për Adnan Januzaj për ta mbrojtur atë nga ndonjë “rrëmbim” nga Barcelona apo Manchester City. Pas dy golave të shënuar në ndeshjen ndaj Sunderland në ...

Runi: Adnan Januzaj me impresionoi, ka të ardhme të madhe

SOT - 08.10.2013

Mançester Junajtid i ka ofruar Adnan Januzajt 60 mijë funte (100 mijë euro) në javë për të qëndruar në “Old Trafford” pas dy golave që shënoi kundër Sanderlendit të shtunën, shkruan sot gazeta ...

Daily Mail: Januzaj s’bëhet i Anglisë, do Shqipërinë

SOT - 08.10.2013

Çështja e talentit Adnan Januzaj po bëhet temë e ditës edhe në shtypin sportiv britanik, aq sa analistë e gazetarë të njohur po shkruajuni për ditë për fenomenin shqiptar.

Shqipëria shpreson, Januzaj i thotë "Jo" Belgjikës

Albeu.com - 08.10.2013

Nëse shqiptarët i humbën disi shpresat kur dëgjuan lajmin se Roy Hodgson e kërkon Adnan Januzajn në kombëtaren e Anglisë, tani të gjithë duhet të kenë më shumë besim dhe shpresë sepse Januzaj ka ...

Shqipëria shpreson, Januzaj i thotë "Jo" Belgjikës

Portalb - 08.10.2013

Nëse shqiptarët i humbën disi shpresat kur dëgjuan lajmin se Roy Hodgson e kërkon Adnan Januzajn në kombëtaren e Anglisë, tani të gjithë duhet të kenë më shumë besim dhe shpresë sepse Januzaj ka ...

Barcelona do Adnan Januzaj

Albeu.com - 08.10.2013

Barcelona është e gatshme të sigurojë shërbimet e Adnan Januzaj nga Manchester United nëse talenti 18-vjeçar shqiptar refuzon kontratën e re që pritet t`i ofrohet nga United , shkruan ...

Januzaj s’mund të luajë për Anglinë

Kombetare - 08.10.2013

Gazeta “Daily Mail” shkruan se “i vetmi vend, për të cilin nuk mund të luajë Adnan Januzaj “është vendi ku është punësuar”: “Është qesharake edhe të spekulohet se Jonuzaj mund të veshë fanellën e ...

Belgjika i ka humb shpresat, Januzaj mendon për Shqipërinë

Lajm - 08.10.2013

Nëse shqiptarët i humbën disi shpresat kur dëgjuan lajmin se Hodgson e kërkon Adnan Januzajn në kombëtaren e Anglisë, tani të gjithë duhet të kenë më shumë besim dhe shpresë sepse Januzaj ka refuzuar ...

Barcelona kërkon Januzajn

Ina - 08.10.2013

Barcelona është e gatshme të sigurojë shërbimet e Adnan Januzaj nga Manchester United nëse kosovari refuzon kontratën e re që pritet t`i ofrohet nga United, shkruan sot gazeta britanike “Daily Mail”.

Barcelona e bindur: Januzaj vjen në "Nou Camp"

Lajm - 08.10.2013

Barcelona është e gatshme të sigurojë shërbimet e Adnan Januzaj nga Manchester United nëse kosovari refuzon kontratën e re që pritet t`i ofrohet nga United, shkruan gazeta britanike “Daily Mail”.

Adnan Januzaj i jep shpresa Shqipërisë, refuzon Belgjikën

Shqipmedia - 08.10.2013

Nëse shqiptarët i humbën disi shpresat kur dëgjuan lajmin se Hodgson e kërkon Adnan Januzajn në kombëtaren e Anglisë, tani të gjithë duhet të kenë më shumë besim dhe shpresë sepse Januzaj ka refuzuar ...

SkySport sondazh se për kë do të luaj Januzaj, voto edhe ti

Lajmeshqip - 08.10.2013

Televizioni i njohur sportiv, SKYSPORT ka filluar një sondazh ku po votohet se cilën kombëtare do zgjedh ylli i ri i Machester United Adnan Januzaj. Shqiptarë, kontribuoni edhe ju, duke votuar dhe ...

Vetëm një cinik mund ta vjedhë Januzajn për Anglinë

24 orë - 08.10.2013

Adnan Januzaj është belg. Nëse do të dëshironte, në bazë të rregullave strikt të termave të futbollit, ai mund të jetë shqiptar, ose kosovar, serb ose turk. E sigurt është se ai nuk është anglez.

Sondazhi i Skysports: Januzaj do ta zgjedh Anglinë, para Shqipërisë

Lajm - 08.10.2013

Në një sondazh që e ka filluar “Skysports”-i anglez se cilën Kombëtare do ta përfaqësonte Adnan Januzaj, ylli i ri i Manchester Unitedit, deri në këtë moment 45 për qind e lexuesve e shohin ...

"Daily Mail": Januzaj nuk mund të luajë për Anglinë

Albeu.com - 08.10.2013

Shpërthimi i talentit me origjinë shqiptare, Adnan Januzaj në radhët e Manchester United ka ndezur një debat të gjerë në opinion sportiv në Angli mbi mundësinë e aktivizimit të 18-vjecarit me ...

Zyrtare : Belgjika e thërret, Januzaj e refuzon tweet

Ina - 08.10.2013

Mark Vilmots në konferencën për shtyp përpara ndeshjes me Kroacinë pohoi se e thërriti Januzajn për të zëvendësuar Kompaninë, por ai nuk e ka vendosur ende se për cilën kombëtare do të luajë.

Sky Sport hap sondazh, votoni që Adnan Januzaj të luajë për Shqipërinë

LajmiFundit - 08.10.2013

Sky Sport ka hapur nje sondazh per te votuar se ke perfaqesuese duhet te zgjedhe Januzaj. Ne linkun me poshte mund te votohet, aty te gjithe shqiptaret mund te votojne per te vazhduar propoganden.

"Për të ardhmen e Januzaj vendos i ati"

Albeu.com - 08.10.2013

E ardhmja e Adnan Januzaj mbetet kryefjalë në Angli. Përveç pikëpyetjeve në lidhje me ekipin kombëtar që do të përfaqësojë, një peshë të madhe në raportimet e përditshme mediatike zë edhe e ardhmja e ...

"Januzaj duhet trajtuar me qetësi, është e vështirë"

BalkanWeb - 08.10.2013

De Biazi ka folur edhe talentin e Mançester Junajtid, Adnan Januzaj: "E kam të qartë se e ka shumë të vështirë të vendosë se me kë të luaj, pasi është në mes edhe Belgjika, por tashmë edhe Anglia.

Mediet serbe: Januzaj mund të luajë për Serbinë

Zeri - 08.10.2013

Nuk janë vetëm Belgjika, Shqipëria, Kroacia dhe Anglia, që po kërkojnë supertalentin kosovar Andan Januzaj. Së fundi, mediet serbe, ashtu siç dinë të bëjnë shpeshherë, kanë provokuar opinionin serb, ...

Adnan Januzaj i jep shpresa Shqipërisë, refuzon Belgjikën

Botasot - 08.10.2013

Nëse shqiptarët i humbën disi shpresat kur dëgjuan lajmin se Hodgson e kërkon Adnan Januzajn në kombëtaren e Anglisë, tani të gjithë duhet të kenë më shumë besim dhe shpresë sepse Januzaj ka refuzuar ...

Gjithë Evropa pas Januzajt, e kërkon edhe Serbia

Ora news - 08.10.2013

Adnan Januzaj është lojtari për të cilin po flet gjithë Evropa. Dy golat e shënuar ndaj Sunderlandit e quan në qiell talentin kosovar. Belgjika, Shqipëria, Turqia, Kroacia dhe së fundmi Anglia, e ...

Barça në gjurmët e Adnan Januzajt

Botasot - 08.10.2013

Nëse Adnan Januzaj jeta e të cilit duket se ka ndryshuar krejtësisht brenda pak ditësh falë 2 golave me djajtë e kuq, atë që e bën të vecantë djaloshin e talentuar është edhe data e tij e lindjes, 5 ...

Një telenovelë që në fillim, Adnan Januzaj apo Xhorxh Besti ynë

Mapo - 08.10.2013

Ata e quajnë që tani rimishërim i Xhorxh Best. Saktësisht një nga lojtarët më të mirë të historisë së Manchester United. Një nga 100 më të mirët në listat e famshme të FIFA-s dhe heroi i Irlandës së ...

Belgjika i bën ftesë Januzajt për ndeshjen kundër Kroacisë

ABC News - 08.10.2013

Belgjika nuk heq dorë nga Adnan Januzaj. Trajneri i kombëtares Mark Vilmots I ka bërë një tjetër ftesë mesfushorit me origjinë kosovare që luan me Mançester Junajtid, për ndeshjen e radhës kundër ...

Votoni për Adnan Januzaj në Shqipëri

Zeri - 08.10.2013

Çështja se cilën kombëtare do të zgjedh Adnan Januzaj për ta përfaqësuar tani më është bërë diskutim anë e kënd Evropës. Mundësia që ai të luaj me Anglinë, ka bërë që në veçanti mediet e këtij vendi ...

Ku dëshironi të luaj Adnan Januzaj?

Botasot - 08.10.2013

Futbollisti i njohur Adnan Januzaj është bërë shumë i përfoluri kohët e fundit në mediat botërore. Ndonëse ai ende nuk ka përcaktuar për cilën kombëtare do të luaj, Shqipëria, Anglia, Belgjika kanë ...

Të gjithë e duan Januzajn!

Yll Press - 08.10.2013

Hodgson deklaroi të hënën se ishte dakort me hapjen e debatit për këtë temë dhe duke vlerësuar talentin e shqiptarit, tha se ftesa nga ana e tij nuk do t’i mungojë.

Rrëfehet Adnan Januzaj!

Zeri - 08.10.2013

E ardhmja e Adnan Januzajst është bërë subjekt i spekulimeve të shumta pas paraqitjes së tij impresionuese, kundër Sunderlandit ku shënoi dy gola. Megjithatë 18 vjeçari, ka thënë se për momentin ...

Sondazhi për Januzajn, Shqipëria kalon Anglinë!

Panorama - 08.10.2013

Dëshira e madhe e shqiptarëve për ta parë talentin e Manchester United të luajë për Shqipërinë duket se është shumë e madhe. Gjigandi sportiv, SKYSPORT, nisur nga fakti që disa kombëtare e synojnë ...

Kindermann: Per të ardhmen e Januzajt vendos i ati

Yll Press - 08.10.2013

Influencën e babait të Adnanit në jetën e djaloshit e konfirmon edhe ish trajneri i tij te Anderlechti, Jean Kindermann, sipas të cilit ai është njeriu kryesor që e ka penguar lojtarin të luajë për ...

Sondazhi për Januzajn, Shqipëria kalon Anglinë!

BalkanWeb - 08.10.2013

Dëshira e madhe e shqiptarëve për ta parë talentin e Manchester United të luajë për Shqipërinë duket se është shumë e madhe. Gjigandi sportiv, SKYSPORT, nisur nga fakti që disa kombëtare e synojnë ...

Kindermann: Per të ardhmen e Januzajt vendos i ati

Botasot - 08.10.2013

E ardhmja e Adnan Januzajt mbetet kryefjalë në Angli. Përveç pikëpyetjeve në lidhje me ekipin kombëtar që do të përfaqësojë, një peshë të madhe në raportimet e përditshme mediatike zë edhe e ardhmja ...

Vetëm një cinik mund ta vjedhë Januzajn për Anglinë

Gazeta Dita - 08.10.2013

Adnan Januzaj është belg. Nëse do të dëshironte, në bazë të rregullave strikt të termave të futbollit, ai mund të jetë shqiptar, ose kosovar, serb ose turk. E sigurt është se ai nuk është anglez.

Januzaj gjithçka, përveçse anglez

Panorama Sport - 08.10.2013

Nga MARTIN SAMUEL Adnan Januzaj është belg. Nëse dëshiron, në rregullat strikte të futbollit ai mund të zgjedhë të jetë shqiptar ose kosovar, serb apo turk.

Edhe Barcelona e dëshiron Adnan Januzaj

Info Shqip - 08.10.2013

Barcelona është e gatshme të sigurojë shërbimet e Adnan Januzaj nga Manchester United nëse talenti 18-vjeçar shqiptar refuzon kontratën e re që pritet t`i ofrohet nga United, shkruan tabloidibritanik ...

Edhe Barcelona e dëshiron Adnan Januzaj

Gazeta Shqip - 08.10.2013

Barcelona është e gatshme të sigurojë shërbimet e Adnan Januzaj nga Manchester United nëse talenti 18-vjeçar shqiptar refuzon kontratën e re që pritet t`i ofrohet nga United, shkruan tabloidibritanik ...

Adnan Januzaj refuzon Belgjikën, në ‘luftë’ për të futet edhe Serbia

Gazeta Idea - 08.10.2013

Një lajm i bujshëm ka mbërritur nga Britania e Madhe, i cili mund të rrisë shpresat e shqiptarëve, pasi Adnan Januzaj ka refuzuar të luajë për kombëtaren belge.

Vetem nje cinik i paafte do e vidhte Januzajn qe te luaje per Angline

Shqiperia - 08.10.2013

Adnan Januzaj është belg. Nëse ai dëshiron, duke iu përmbajtur strikt rregullave të futbollit, mund të jetë shqiptar ose kosovar, serb apo turk. Por e sigurt është që nuk është anglez.

“Djajtë”, ofertë 3.4 mln € në vit Januzajt

Panorama Sport - 08.10.2013

Juventusi dhe Barcelona nuk kanë asnjë shans për të joshur Adnan Januzajn. Sepse Mançester Junajtid nuk ka ndër mend të përsërisë gabimin me Xherard Pikenë apo Pol Pogbanë.

Emergjenca e Mojesit është firma me Adnanin

Panorama Sport - 08.10.2013

Nga Geri Nevil Duhet gjithnjë të tregohesh i kujdesshëm kur flet për lojtarët e rinj, por është shumë e vështirë të shohësh paraqitjen e Adnan Januzajt për Mançester Junajtid dhe të mos e komentosh ...

Januzaj po i mahnit të gjithë, talenti shqiptar kërkohet nga Barcelona

Gazeta Idea - 08.10.2013

Shkëlqimi i Adnan Januzajt tek Manchester United po i mahnit të gjithë, ndërsa kanë nisur edhe kërkesat e para. Është ekipi i Barcelonës që ka shprehur interes për lojtarin nga Kosova, i cili po mban ...

Adnan Januzaj i jep shpresa Shqipërisë, refuzon Belgjikën

Lajme Online - 08.10.2013

Nëse shqiptarët i humbën disi shpresat kur dëgjuan lajmin se Hodgson e kërkon Adnan Januzajn në kombëtaren e Anglisë, tani të gjithë duhet të kenë më shumë besim dhe shpresë sepse Januzaj ka refuzuar ...

Serbia mund të përdorë Vidiçin që të ftojë Januzajn

Gazeta Tema - 08.10.2013

Adnan Januzaj është emri më i përfolur tani për tani në të gjitha mediat. Pas dygolëshit kundër Sanderlandit, mesfushori shqiptar përveç klubeve, është vënë edhe nën lupën e Kombëtareve.

Januzaj refuzon Belgjikën, Shqipëria shpreson

Gazeta Tema - 08.10.2013

Adnan Januzaj ka refuzuar kombëtaren e Belgjikës. Lajmi është konfirmuar nga trajneri i kësaj kombëtareje, Mark Vilmot. Ai është shprehur se Januzaj nuk ka vendosur ende se për kë shtet do të luajë.

Serbia mund te perdore Vidicin qe te ftoje Januzajn

Shqiperia - 08.10.2013

Adnan Januzaj është emri më i përfolur tani për tani në të gjitha mediat. Pas dygolëshit kundër Sanderlandit, mesfushori shqiptar përveç klubeve, është vënë edhe nën lupën e Kombëtareve.

Januzaj refuzon Belgjiken Shqiperia shpreson

Shqiperia - 08.10.2013

Adnan Januzaj ka refuzuar kombëtaren e Belgjikës. Lajmi është konfirmuar nga trajneri i kësaj kombëtareje, Mark Vilmot. Ai është shprehur se Januzaj nuk ka vendosur ende se për kë shtet do të luajë.

Zyrtare : Belgjika e thërret, Januzaj e refuzon

Panorama Sport - 08.10.2013

Mark Vilmots në konferencën për shtyp përpara ndeshjes me Kroacinë pohoi se e thërriti Januzajn për të zëvendësuar Kompaninë, por ai nuk e ka vendosur ende se për cilën kombëtare do të luajë.

Baça në prapaskenë për Januzajn

InfoGlobi - 08.10.2013

Skuadra e Barcelonës është duke u interesuar për shërbimet e talentit kosovar të Manchster Unitedit, Adnan Januzaj. Sipas medieve spanjolle, drejtuesit e Barcelonës janë duke punuar në prapaskenë për ...

Runi: Januzaj, një bast i fituar nga Mojes

Panorama Sport - 08.10.2013

Nuk mungojnë as elozhet e Uejn Runit për shpërthimin e Januzajt në skuadrën e parë. Sulmuesi i “djajve” pranoi se aktivizimi i Adnanin titullar në një Mançester që kërkonte të linte pas krizën me ...

Januzaj: Më lini rehat, jam i koncentruar veç te Manchesteri

Fish Media - 08.10.2013

Adnan Januzaj nuk po mendon tjetër veçse për Manchester Unitedin. Futbollisti kosovar është i koncentruar që ta japë kontributin e tij për ‘Djajtë e Kuq’, pa menduar fare për ato që thuhen për të ...

Januzaj: Më lini rehat, jam i koncentruar veç te Manchesteri

Lajme Online - 08.10.2013

Adnan Januzaj nuk po mendon tjetër veçse për Manchester Unitedin. Futbollisti kosovar është i koncentruar që ta japë kontributin e tij për ‘Djajtë e Kuq’, pa menduar fare për ato që thuhen për të ...

Për Adnanin, do të vendosë Abedini!

Info Shqip - 08.10.2013

E ardhmja e Adnan Januzajt vazhdon të jetë temë në mediat angleze. Ish trajneri i të rinjëve të Anderlehtit, Jann Kindermann ka thënë se është i bindur se e ardhmja e Januzajt është në duartë e ...

Për Adnanin, do të vendosë Abedini!

Gazeta Shqip - 08.10.2013

E ardhmja e Adnan Januzajt vazhdon të jetë temë në mediat angleze. Ish trajneri i të rinjëve të Anderlehtit, Jann Kindermann ka thënë se është i bindur se e ardhmja e Januzajt është në duartë e ...

Januzaj i thotë "Jo" Belgjikës

AlbanianScreen - 08.10.2013

Angli - Nëse shqiptarët i humbën disi shpresat kur dëgjuan lajmin se Roy Hodgson e kërkon Adnan Januzajn në kombëtaren e Anglisë, tani të gjithë duhet të kenë më shumë besim dhe shpresë sepse Januzaj ...

Ka shpresa për Shqipërinë, Januzaj refuzon Belgjikën

Republika - 08.10.2013

Mesfushori i United, Adnan Januzaj i ka lënë shpresa Shqipërisë duke e refuzuar Belgjikën. Lajmi konfirmohet nga vetë Mark Wilmots. -Man. United i ka komunikuar Federatës belge se Januzaj nuk do të ...

Barcelona kërkon "fenomenin" Januzaj

AlbanianScreen - 08.10.2013

Angli - Barcelona është e gatshme të sigurojë shërbimet e Adnan Januzaj nga Manchester United nëse talenti 18-vjeçar shqiptar refuzon kontratën e re që pritet t'i ofrohet nga United, shkruan ...

Katalanasit të bindur: Januzaj vjen në “Nou Camp”

Republika - 08.10.2013

Barcelona është e gatshme të sigurojë shërbimet e Adnan Januzaj nga Manchester United nëse kosovari refuzon kontratën e re që pritet t`i ofrohet nga United, shkruan gazeta britanike “Daily Mail”.

SkySport, sondazh se për kë do të luaj Januzaj

Republika - 08.10.2013

Televizioni i njohur sportiv, SKYSPORT ka filluar një sondazh ku po votohet se cilën kombëtare do zgjedh ylli i ri i Machester United Adnan ...

De Biasi: Januzaj, mision i pamundur

AlbanianScreen - 08.10.2013

Tiranë - Për të parë Adanan Januzaj të veshur me fanellën e përfaqësueses shqiptare shpresat janë të pakta, për të mos thënë zero. Tekniku i përfaqësueses, Gianni de Biassi, ka pohuar se të bindësh ...

Ja pse Januzaj nuk mund të luajë për Anglinë

Gazeta Start - 07.10.2013

Shpërthimi i talentit me origjinë shqiptare, Adnan Januzaj në radhët e Mançester Junajtid, ka ndezur një debat të gjerë në opinion sportiv në Angli mbi mundësinë e aktivizimit të 18-vjeçarit me ...

Serbët i bëjnë qejf vetës: Do ta ftojnë drenicakun Januzaj!

Lajm - 07.10.2013

Duket si një shaka e 1 prillit, por Serbia e konsideron veten ndër kombëtaret potenciale që mund të zgjedh shqiptari i Kosovës. Serbët dinë me ëndërruar në mënyrën si dinë vetëm ata duke ia bëre ...

Ja oferta e United për Adnan Januzaj (FOTO-LAJM)

Albeu.com - 07.10.2013

Dy golat e shënuar kundër Sunderland duket se kanë bindur drejtuesit e Manchester United të japin ofertën e parë zyrtare për Adnan Januzajn. Sipas mediave britanike, Djajtë e Kuq për rinovimin e ...

Ja oferta e United për yllin e ri Januzaj

Portalb - 07.10.2013

Manchester United ka bërë ofertën e parë zyrtare për superyllin tonë me pasaportë belge, istogasin Adnan Januzaj. Pas shkëlqimit të tij në përballjen që patën Djajtë e Kuq ndaj Sunderland, ku i ...

Ja oferta e United për yllin e ri Januzaj

Shqipmedia - 07.10.2013

Manchester United ka bërë ofertën e parë zyrtare për superyllin tonë me pasaportë belge, istogasin Adnan Januzaj. Pas shkëlqimit të tij në përballjen që patën Djajtë e Kuq ndaj Sunderland, ku i ...

M.United ofertë urgjente për Januzaj

Ina - 07.10.2013

Manchester United ka bërë ofertën e parë zyrtare për superyllin tonë me pasaportë belge, istogasin Adnan Januzaj. Pas shkëlqimit të tij në përballjen që patën Djajtë e Kuq ndaj Sunderland, ku i ...

Sondazhi: Aglezët mendojnë se Januzaj duhet të luaj për Shqipërinë

Albeu.com - 07.10.2013

Faqja angleze e basteve sportive online Allscores.co.uk ka organizuar një sondazh me pyetjen "Për cilën Kombëtare duhet të luaj Adnan Jonuzaj"? Sipas rezultateve të deritanishme , 80.39% e vizitorëve ...

Rooney: Januzaj me të ardhme të ndritshme

Albeu.com - 07.10.2013

Dy golat e realizuar nga Adnan Januzajn ndaj Sunderlandit ka bërë që 18 vjeçari të marrë vlerësime edhe nga Wayne Rooney i cili ka shprehur mirënjohje ndaj Januzajt .

Katër kombëtare kërkojnë Adnan Januzaj

Albeu.com - 07.10.2013

Në garë për Adnan Januzaj tashmë është vënë edhe përfaqësuesja e Kroacisë. Pas Shqipërisë, Belgjikës dhe Anglisë, duket se Kroacia ka nisur punën për të ftuar 18 vjeçarin të luajë me këtë kombëtare ...

Adnan Januzaj vishet kuq e zi

Shqipmedia - 07.10.2013

Adnan Januzaj ka vendosur të vishet kuqezi por… vetëm sa për të treguar shijen e tij për modën. Mesfushori shqiptar ka zgjedhur ngjyrat aq shumë të kërkuara nga tifozët shqiptarë, por jo në një fushë ...

Analiza e medias britanike: Adnan Januzaj s`mund të luajë për Anglinë

LajmiFundit - 07.10.2013

Shpërthimi i talentit me origjinë shqiptare, Adnan Januzaj në radhët e Mançester Junajtedit ka ndezur një debat të gjerë në opinion sportiv në Angli mbi mundësinë e aktivizimit të 18-vjeçarit me ...

Januzaj kërkohet të luajë për kombëtaren e Anglisë

SOT - 07.10.2013

Ylli 18 vjeçar i Manchester United, shqiptari Adnan Januzaj, kërkohet të luajë me kombëtaren e Anglisë. Lajmi se Januzaj kërkohet nga kombëtarja angleze është konfirmuar nga trajneri i kampionëve të ...

“Daily Mail”: Januzaj s’mund të luajë për Anglinë

Ina - 07.10.2013

Shpërthimi i talentit me origjinë shqiptare, Adnan Januzaj në radhët e Manchester United ka ndezur një debat të gjerë në opinion sportiv në Angli mbi mundësinë e aktivizimit të 18-vjecarit me ...

Rooney lavdëron Januzajn

Telegrafi - 07.10.2013

Wayne Rooney thotë se Adnan Januzaj ka një të ardhme të ndritur te Manchester United. Sulmuesi anglez është i ngazëllyer me fitoren 2-1 ndaj Sunderlandit gjatë të shtunës, dhe ka lavdëruar ...

Januzaj vishet kuqezi!

Telegrafi - 07.10.2013

Adnan Januzaj ka vendosur të vishet kuqezi por... vetëm sa për të treguar shijen e tij për modën. Mesfushori shqiptar ka zgjedhur ngjyrat aq shumë të kërkuara nga tifozët shqiptarë, por jo në një ...

Januzaj s’mund të luajë për Anglinë

Yll Press - 07.10.2013

Januzaj ka lindur në Bruksel dhe Belgjika do që ai të jetë pjesë e gjeneratës së tyre të artë. Shpërthimi i talentit me origjinë shqiptare, Adnan Januzaj në radhët e Manchester United ka ndezur një ...

Januzaj vishet kuqezi!

Botasot - 07.10.2013

Mesfushori shqiptar ka zgjedhur ngjyrat aq shumë të kërkuara nga tifozët shqiptarë, por jo në një fushë futbolli dhe jo për kombëtaren, por gjatë një shëtitje nëpër rrugët e Mancehsterit.

”Daily Mail”: Januzaj nuk mund të luajë për Anglinë

Botasot - 07.10.2013

Shpërthimi i talentit me origjinë shqiptare, Adnan Januzaj në radhët e Mançester Junajtedit ka ndezur një debat të gjerë në opinion sportiv në Angli mbi mundësinë e aktivizimit të 18-vjeçarit me ...

De Biasi: Do bëjmë maksimumin për ta marr Januzajn

Zeri - 07.10.2013

Adnan Januzaj është bërë objektiv i disa skuadrave të mëdha evropiane si Barcelona, Bajern Mynih dhe Juventus. Përveç kësaj, është duke u zhvilluar edhe një garë e fortë mesë përfaqësueses së ...

Mediat angleze: 10 gjërat që duhet t'i dini për Adnan Januzajn

BalkanWeb - 07.10.2013

ANGLI- Mediat angleze vazhdojnë të shkruajnë për Adnan Januzajn pas paraqitjes fantastike me Sunderland. I vlerësuar si një nga talentët me premtues në futbollin evropian, i kërkuar nga skuadrat më ...

Wayne Rooney “bekon” Januzajn

Botasot - 07.10.2013

Deri pak vite më parë e kishte ëndërr të luante përkrah Uejn Runejt, ndërsa me dygolëshin që shënoi ndaj Sunderland, Adnan Januzaj merr vlerësimet maksimale nga sulmuesi I kombëtares angleze, I cili ...

De Biasi: Do bëjmë maksimumin për ta marrë Januzajn

Telegrafi - 07.10.2013

Adnan Januzaj është bërë objektiv i disa skuadrave të mëdha evropiane si Barcelona, Bayern Munich dhe Juventus. Përveç kësaj, është duke u zhvilluar edhe një garë e fortë mesë përfaqësueses së ...

Manchester United, ofertë milionëshe për Januzajn

Fish Media - 07.10.2013

Dy golat e shënuar ndaj Sunderlandit kanë bërë që Manchester Unitedi të mendojë seriozisht për ta blinduar talentin kosovar, Adnan Januzaj. Sipas mediave britanike, ‘Djajtë e Kuq’ janë duke e ...

Aglezët: Januzaj duhet të luajë për Shqipërinë

Fish Media - 07.10.2013

Faqja angleze e basteve sportive online Allscores.co.uk e ka organizuar një sondazh me pyetjen “Për cilën Kombëtare duhet të luaj137 Adnan Jonuzaj”? Sipas rezultateve të deritanishme, 80.39% e ...

Moyes: Januzaj mund të luaj për Anglinë

InfoGlobi - 07.10.2013

Trajneri i Manchster Unitedit, David Moyes ka gjetur kohë të flasi dhe për supertalentin shqiptar, Adnan Januzaj, që tani po e tronditë Premier Leaguen.

Vetëm një cinik i paaftë do “e vidhte” Januzajn që të luajë për Anglinë

Gazeta Tema - 07.10.2013

Nga Martin Samuel Daily Mail Adnan Januzaj është belg. Nëse ai dëshiron, duke iu përmbajtur strikt rregullave të futbollit, mund të jetë shqiptar ose kosovar, serb apo turk.

Manchester United përgatit mega-ofertën për Januzajn

Tetova Sot - 07.10.2013

Performanca e mirë e talentit shqiptar të Manchester Unitedit, Adnan Januzajt në këtë sezon të garave, veçmas në fitoren kundër Sunderlandit, ku mesfushori kosovar shënoi dygolësh, ka bërë që tashmë ...

Vendi i vetëm për të cilin nuk mund të luajë, është vendi që e punëson

Gazeta Dita - 07.10.2013

Adnan Januzaj është belg. Nëse ai dëshiron, duke iu përmbajtur strikt rregullave të futbollit, mund të jetë shqiptar ose kosovar, serb apo turk. Por e sigurt është që nuk është anglez.

Aglezët: Januzaj duhet të luajë për Shqipërinë

Lajme Online - 07.10.2013

Faqja angleze e basteve sportive online Allscores.co.uk e ka organizuar një sondazh me pyetjen “Për cilën Kombëtare duhet të luaj137 Adnan Jonuzaj”? Sipas rezultateve të deritanishme, 80.39% e ...

Manchester United, ofertë milionëshe për Januzajn

Lajme Online - 07.10.2013

Dy golat e shënuar ndaj Sunderlandit kanë bërë që Manchester Unitedi të mendojë seriozisht për ta blinduar talentin kosovar, Adnan Januzaj. Sipas mediave britanike, ‘Djajtë e Kuq’ janë duke e ...

Ja oferta e United për yllin e ri Januzaj

Lajme Online - 07.10.2013

Manchester United ka bërë ofertën e parë zyrtare për superyllin tonë me pasaportë belge, istogasin Adnan Januzaj. Pas shkëlqimit të tij në përballjen që patën Djajtë e Kuq ndaj Sunderland, ku i ...

Rooney: Januzaj mund të bëhet lojtar i madh

Fish Media - 07.10.2013

Nuk kanë të sosur lëvdatat që arrijnë për Adnan Januzajn, pas paraqitjes impresionuese ndaj Sunderlandit, ku realizoi dy gola, për t’ia siguruar tri pikë të vlefshme Manchester Unitedit.

Januzaj vishet kuqezi, por veç për ‘trip’

Fish Media - 07.10.2013

Të gjithë shqiptarët ëndërrojnë që një ditë ta shohin Adnan Januzajn duke e përfaqësuar Kombëtaren shqiptare. Ndërkohë, ylli kosovar është veshur kuq e zi së fundmi, por vetëm për stil, duke e ...

Krejt e duan Januzajn, në garë edhe Kroacia

Fish Media - 07.10.2013

Pas Shqipërisë, Belgjikës, Turqisë dhe së fundmi Anglisë, në garë për Adnan Januzajn ka hyrë edhe përfaqësuesja e Kroacisë, e cila e ka nisur punën për ta ftuar talentin kosovar që të luajë për këtë ...

De Biazi nuk dorëzohet për Januzajn dhe thotë se është fare pranë rinovimit

Gazeta Tema - 07.10.2013

Adnan Januzaj është bërë objektiv i disa skuadrave të mëdha evropiane si Barcelona, Bajern Mynih dhe Juventus. Përveç kësaj, është duke u zhvilluar edhe një garë e fortë mesë përfaqësueses së ...

Runi: Januzaj ka një potencial të madh, është ndryshe nga të rinjtë e tjerë

Gazeta Tema - 07.10.2013

Adnan Januzaj është bërë personazhi kryesor gjatë këtyre ditëve pas dygolëshit të tij për Mançester Junaited. Mesfushori me origjinë kosovare ka marrë lëvdata të shumta.

Januzaj vishet kuqezi, por veç për ‘trip’

Lajme Online - 07.10.2013

Të gjithë shqiptarët ëndërrojnë që një ditë ta shohin Adnan Januzajn duke e përfaqësuar Kombëtaren shqiptare. Ndërkohë, ylli kosovar është veshur kuq e zi së fundmi, por vetëm për stil, duke e ...

Krejt e duan Januzajn, në garë edhe Kroacia

Lajme Online - 07.10.2013

Pas Shqipërisë, Belgjikës, Turqisë dhe së fundmi Anglisë, në garë për Adnan Januzajn ka hyrë edhe përfaqësuesja e Kroacisë, e cila e ka nisur punën për ta ftuar talentin kosovar që të luajë për këtë ...

Adnan Januzaj vishet kuq e zi

Lajme Online - 07.10.2013

Adnan Januzaj ka vendosur të vishet kuqezi por… vetëm sa për të treguar shijen e tij për modën. Mesfushori shqiptar ka zgjedhur ngjyrat aq shumë të kërkuara nga tifozët shqiptarë, por jo në një fushë ...

Rooney: Januzaj mund të bëhet lojtar i madh

Lajme Online - 07.10.2013

Nuk kanë të sosur lëvdatat që arrijnë për Adnan Januzajn, pas paraqitjes impresionuese ndaj Sunderlandit, ku realizoi dy gola, për t’ia siguruar tri pikë të vlefshme Manchester Unitedit.

Serbët i bëjnë qejf vetes: Do ta ftojmë Januzajn!

Tetova Sot - 07.10.2013

Duket si një shaka e 1 prillit, por Serbia e konsideron veten ndër kombëtaret potenciale që mund të zgjedh shqiptari i Kosovës. Serbët dinë me ëndërruar në mënyrën si dinë vetëm ata duke ia bëre ...

Ja oferta e United për Adnan Januzaj

Info Shqip - 07.10.2013

Dy golat e shënuar kundër Sunderland duket se kanë bindur drejtuesit e Manchester United të japin ofertën e parë zyrtare për Adnan Januzajn. Sipas mediave britanike, Djajtë e Kuq për rinovimin e ...

Ja oferta e United për Adnan Januzaj

Gazeta Shqip - 07.10.2013

Dy golat e shënuar kundër Sunderland duket se kanë bindur drejtuesit e Manchester United të japin ofertën e parë zyrtare për Adnan Januzajn . Sipas mediave britanike, Djajtë e Kuq për rinovimin e ...

Krejt Evropa pas Januzajt, e do edhe Serbia

Fish Media - 07.10.2013

Adnan Januzaj është lojtari për të cilin po flet krejt Evropa. Dy golat e shënuar ndaj Sunderlandit e quan në qiell talentin kosovar. Belgjika, Shqipëria, Turqia, Kroacia dhe së fundmi Anglia, e kanë ...

10 gjërat që duhet ti dini për Adnan Januzajn

Info Shqip - 07.10.2013

Mediat angleze vazhdojnë të shkruajnë për Adnan Januzajn pas paraqitjes fantastike me Sunderland. I vlerësuar si njëri nga talentët me premtues në futbollin evropian, gazetat angleze në orët e fundit ...

10 gjërat që duhet ti dini për Adnan Januzajn

Gazeta Shqip - 07.10.2013

Mediat angleze vazhdojnë të shkruajnë për Adnan Januzajn pas paraqitjes fantastike me Sunderland. I vlerësuar si njëri nga talentët me premtues në futbollin evropian, gazetat angleze në orët e fundit ...

Krejt Evropa pas Januzajt, e do edhe Serbia

Lajme Online - 07.10.2013

Adnan Januzaj është lojtari për të cilin po flet krejt Evropa. Dy golat e shënuar ndaj Sunderlandit e quan në qiell talentin kosovar. Belgjika, Shqipëria, Turqia, Kroacia dhe së fundmi Anglia, e kanë ...

Trajneri i Belgjikës: Adnani më ka treguar të ardhmen

Info Shqip - 07.10.2013

Selektori i Belgjikës, Marc Wilmots ka thënë se ka patur një bisedë me Adnan Januzaj. Wilmots ka thënë se Januzaj do të qëndrojë te United edhe për shumë vite.

Trajneri i Belgjikës: Adnani më ka treguar të ardhmen

Gazeta Shqip - 07.10.2013

Selektori i Belgjikës, Marc Wilmots ka thënë se ka patur një bisedë me Adnan Januzaj . Wilmots ka thënë se Januzaj do të qëndrojë te United edhe për shumë vite.

Januzaj merr ofertë të shkëlqyer nga United

Republika - 07.10.2013

Paraqitja e shkëlqyet të Adnan Januzaj në ndeshjen kundër Sunderlandit, e ka shtyrë klubin që të ngutet për t’i bërë një ofertë të mirë dhe një pagë të madhe talentit.

Shqipëria, Turqia, Belgjika, Anglia dhe Kroacia në “luftë” për Januzajn

Republika - 07.10.2013

Adnan Januzaj tashmë është vënë edhe përfaqësuesja e Kroacisë. Pas Shqipërisë, Belgjikës, Turqisë (nëna e Adnanit është turke, ndërsa kroatët thonë se ajob është kroate) dhe Anglisë, duket se Kroacia ...

United i ofron Januzajt 60 mijë funte në javë

AlbanianScreen - 07.10.2013

Mançester - Manchester United i ka ofruar Adnan Jaunzajt 60 mijë funte në javë për të qëndruar në Old Trafford pas dy golave që shënoi kundër Sunderlandit të shtunën, shkruan sot gazeta britanike ...