TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nano bëhet gjysh, lind në Paris nipi Antoine

LajmiFundit - 17.06.2012

Fatos Nano që prej dy ditësh është bërë gjysh. Familja e tij është shtuar me një djalë. Vajza e Fatos Nanos, Edlira, lindi fëmijën e parë, i cili është djalë dhe quhet Antoine.

Lëvizja Nano, dorëhiqet koordinatori Galdini

Albeu.com - 17.06.2012

Lëvizja Nano, dorëhiqet koordinatori Galdini Koordinatori i Lëvizjes Nano për Fitoren e Socialistëve, Arian Galdini është dorëhequr nga ky post duke e mootivuar me vendosmerinë për të qenë një aktivist politik i qëndrueshëm dhe i ...

Nano bëhet gjysh, e bija lind Antoine në Paris, ish-kreu i PS: Impuls për lëvizjen e re

Panorama - 17.06.2012

Vajza e Nanos, Edlira, sjell në jetë fëmijën e parë . Ish-kreu i PS: Lajmi më rinon, ndjehem si i ri dhe më ka mbushur plot me energji. Fatos Nano që prej dy ditësh është bërë gjysh. Familja e tij është shtuar me një djalë.

Lëvizja Nano, dorëhiqet koordinatori Galdini

Panorama - 17.06.2012

TIRANE- Koordinatori i Lëvizjes Nano për Fitoren e Socialistëve, Arian Galdini ka dhene doreheqjen nga pozicioni qe mbante ne kete levizje, duke e motivuar ate me vendosmerine per te qene nje aktivist politik i qëndrueshëm dhe i palëkundur ...

Agasi: Qëndrimi i Ramës për zgjedhjen e Presidentit, i gabuar

Gazeta Republika - 16.06.2012

Ashpërsohet kundërvënia e mbështetësve të Nanos ndaj Ramës Ashpërsohet gjithmonë e më shumë kundërvënia e mbështetësve të ish-kreut të PS-së, Fatos Nano, ndaj lidershipit aktual të kësaj partie, Edi Ramës.

Nano, lëvizja kundër Ramës do nisë nga Qyteti Studenti

Panorama - 16.06.2012

Ish-kreu i PS, kontakte me anëtarë të Asamblesë e ish-deputetë . Reçi: Ka pasur interes për takime nga unionet studentore. Lëvizja e Fatos Nanos për fitoren e socialistëve do të nisë fushatën e saj për rimarrjen e Partisë Socialiste nga ...

Nano me studentë rrëzon Edi Ramën?

Koha.net - 16.06.2012

Tiranë, 16 qershor - Lëvizja e Fatos Nanos për fitoren e socialistëve do të nisë fushatën e saj për rimarrjen e PS-së nga Qyteti Studenti. Burime pranë lëvizjes “Nano për fitoren e socialistëve” bënë të ditur për gazetën Panorama se ...

Zemërimi i Fatos Nanos

24 orë - 15.06.2012

Letra e fundit drejtuar socialistëve nga ana e Fatos Nanos mban në vetvete dëshpërimin e njeriu që shikon për herë të fundit anijen e presidencës që largohet pa mundur të hipë në të.

Zemërimi i Fatos Nanos

Lajm - 15.06.2012

DRITAN HILA Letra e fundit drejtuar socialistëve nga ana e Fatos Nanos mban në vetvete dëshpërimin e njeriu që shikon për herë të fundit anijen e presidencës që largohet pa mundur të hipë në të.

Bardhyl Agasi: Rama gaboi me presidentin, Lëvizja Nano forcon PS-në

LajmiFundit - 15.06.2012

Bardhyl Agasi, anëtar i Partisë Socialiste Durrës dhe një nga emrat e njohur të socialistëve edhe në qendër, ka kritikuar qëndrimin e Edi Ramës në lidhje me zgjedhjen e presidentit.

LNFS- Lëvizja Narciziste e Fantit Spathi

Ora news - 15.06.2012

Ju kujtohet grimasa sarkastike e zotit Nano në vitin 2004 me akronimin LSI? “Lëvizja e skraparllinjve të inatosur”- kumbonte. Zgjodhi që ta përqeshte hemorragjinë politike më serioze që socialistët kishin njohur deri në atë moment.

Agasi: Qëndrimi i Ramës për zgjedhjen e presidentit, i gabuar

Botasot - 15.06.2012

Ashpërsohet gjithmonë e më shumë kundërvënia e mbështetësve të ish-kreut të PS-së, Fatos Nano ndaj lidershipit aktual të kësaj partie, Edi Ramës.

Nano duket se e ka gjetur “Petro Koçin” e PSV-92-shit

Botasot - 15.06.2012

Pasi dështoi në tentativën për t’u bërë president në 2007-ën, Fatos Nano filloi një lëvizje për shpëtimin e PS-së nga “uzurpuesi” Edi Rama. Lëvizjes së tij iu bashkua Petro Koçi, një nga themeluesit e PS-së në vitin 1991.

Rama: Berisha e ka përdorur Nanon për diversion

Gazeta Start - 14.06.2012

Tiranë – Kreu socialist, Edi Rama, thotë se Fatos Nano është përdorur prej 7 vitesh nga kryeministri Sali Berisha për të shkaktuar diversion brenda radhëve të Partisë Socialiste.

Fatos Nano nis sulmin: Do provoj t’i rimarr PS-në Ramës

Gazeta Republika - 14.06.2012

Fatos Nano, për herë të parë, ka paralajmëruar me gojën e tij se pas tretjes së ambicies presidenciale do synojë drejtimin e PS-së. Ish-lideri historik i së majtës në një prononcim të shkurtët deklaron se tashmë ka vetëm një mision, të ...

Zoti Nano, me vonesë, delegatët ikën

Panorama - 14.06.2012

ROLAND QAFOKU Këtë titull e kam marrë nga një batutë në filmin “Shtigje lufte”, që është thënë në momentin që personazhi kryesor shkon te çeta partizane me ndihma për të ardhurit nga qyteti, por miku i tij ia kthen se “ishte me shumë ...

Nano: Do mbledhim firma për referendum brenda PS

Panorama - 14.06.2012

Ish-kreu socialist i bën thirrje anëtarësisë të regjistrohet për një referendum në parti . “Nismë statutore për largimin e Edi Ramës nga kreu i PS” Ish-kryetari socialist, Fatos Nano, u ka bërë apel dje të gjithë socialistëve të mbështesin ...

Rama: Nano iku nga PS, s'e kandidoj për deputet

BalkanWeb - 14.06.2012

TIRANE - Kryetari i PS-së, Edi Rama deklaroi dje në emisionin “Fakt”, të gazetarit Çim Peka se nuk do ta kandidojë Fatos Nanon për deputet vitin tjetër.

Zoti Nano, me vonesë, delegatët ikën

Ora news - 14.06.2012

Këtë titull e kam marrë nga një batutë në filmin “Shtigje lufte”, që është thënë në momentin që personazhi kryesor shkon te çeta partizane me ndihma për të ardhurit nga qyteti, por miku i tij ia kthen se “ishte me shumë vonesë, delegatët ...

Rama: Fatos Nano ka ikur pa kthim që në 2007

Botasot - 14.06.2012

Kryetari i PS-së, Edi Rama deklaroi dje në emisionin “Fakt”, të gazetarit Çim Peka se nuk do ta kandidojë Fatos Nanon për deputet vitin tjetër. Ai tha se Fatos Nano ka ikur pa kthim që në 2007, pas një akti të turpshëm kur votoi për Bamir ...

Largimi i Ramës, Nano krijon Lëvizjen për “fitoren e socialistëve”

Lajmeshqip - 13.06.2012

Tiranë – Fatos Nano ka kthyer fjalët në realitet duke njoftuar mbrëmjen e sotme krijimin e një lëvizje të re politike të quajtur “Lëvizja Nano për Fitoren e Socialistëve”.

Rama: Nano mllef primitiv, kur u shmang Topalli ai s'kishte shanse

24 orë - 13.06.2012

I ftuar në emisionin “5 pyetjet nga Babaramo”, në TV NEWS24, kreu i Partisë Socialiste Edi Rama tha se me zgjedhjen e Bujar Nishanit në krye të shtetit nuk u shkel Kushtetuta, por u godit hapi europian i Shqipërisë, duke paralajmëruar ...

Rama i kundërpërgjigjet Nanos

Ina - 13.06.2012

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama i cilësoi akuzat që Fatos Nano ka bërë në adresë të tij, të neveritshme dhe mllefe primitive, të cilat nuk i shkojnë për shtat një individi që aspironte të bëhej president.

Rama: Deklaratat e Nanos mllef primitiv. Meidani: “Pro” lëvizjeve emancipuese

LajmiFundit - 13.06.2012

TIRANE— Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama e ka cilësuar si të pamundshme që kjo forcë politike të kandidonte Fatos Nanon për President ndërsa i cilësoi deklaratat e Nanos një mllef primitiv.

Nano në betejë për rimarrjen e PS-së

Ina - 13.06.2012

Ish-lideri socialist shqiptar Fatos Nano për herë të parë ka paralajmëruar drejtpërdrejt se pas tretjes së ambicjes presidenciale do synojë drejtimin e PS.

Nano: Edi Rama është kryetar i pamerituar i PS, unë di se si ta mund Sali Berishën

LajmiFundit - 13.06.2012

Lëvizja Nano me anë të një deklarate reagoi sot duke akuzuar sërish Edi Ramën si kryetar i pamerituar i Partisë Socialiste. “Fatos Nano i sjell në vëmendje Kryetarit të pamerituar dhe humbës kronik të PS Edi Rama, se Nano ka qenë për 15 ...

Akuzat e Nanos, Rama: Mllefe primitive

Lajmeshqip - 13.06.2012

Tiranë -De facto presidenti i Shqipërisë do të jetë një ministër i qeverisë Berisha. Kështu është shprehur sot lideri i PS, Edi Rama, gjatë emisionit “5 pyetje nga Babaramo” në TV News24.

Askush nuk mund ta nxjerrë Fatos Nanon jashtë PS-së

Albeu.com - 13.06.2012

Askush nuk mund ta nxjerrë Fatos Nanon jashtë PS-së Ish-lideri i Partisë Socialiste Fatos Nano ka sulmuar sërish sot kreun aktual të kësaj partie Edi Rama duke i kujtuar këtij të fundit se askush nuk mund të nxjerrë Fatos Nano n jashtë ...

Nano: Nismë statutore për largimin e Ramës, me mua fitoni zgjedhjet 2013

Lajmeshqip - 13.06.2012

Tiranë – Në një tjetër deklaratë për shtyp të publikuar pasditen e sotme, ish-lideri i PS, Fatos Nano, i ka kujtuar edhe një herë kreut aktual “të pamerituar dhe humbës kronik”, Edi Rama, se ai “ka qenë për “15 vite Kryetar i PS e sot ...

Lëvizja Nano: Rama kryetar i pamerituar

24 orë - 13.06.2012

Fatos Nano ka reaguar sërish ditën e sotme kundër Kryetarit të PS, Edi Rama, duke e cilësuar atë si kryetarin e pamerituar të Partisë Socialiste.

“Lëvizja Nano për fitoren e socialistëve”

Yll Press - 13.06.2012

Sipas njoftimit, “Lëvizja Nano për Fitoren e Socialistëve synon të bashkojë çdo socialist, çdo të majtë, por edhe të gjithë opozitarët me këtë Qeverisje dështake e të padrejtë, në mënyrë që së bashku të fitojmë zgjedhjet e vitit 2013”.

Rama: Nano mllef primitiv, kur u shmang Topalli ai s"kishte shanse

Yll Press - 13.06.2012

Konsensusi dhe jo emri ishte ajo cka duhet të prodhonte Republika e Shqipërisë. Pala tjetër në vend të konsensusit zgjodhi emrin, zgjodhi të cojë në presidencë një noter partiak’,- deklaroi Rama.

Meidani: Lëvizja Nano, emancipim, jo kërcënim

BalkanWeb - 13.06.2012

TIRANË- Ish-Presidenti Rexhep Meidani ishte i pranishëm dje, në ceremoninë e thjeshtë të 21-vjetorit të themelimit të PS-së, ku mungoi patriarku Dritëro Agolli, i cili në fakt nuk u përmend as në deklaratën përshëndetëse të Edi Ramës.

Meidani: Lëvizja Nano, emancipim, jo kërcënim

Botasot - 13.06.2012

Ish-Presidenti Rexhep Meidani ishte i pranishëm dje, në ceremoninë e thjeshtë të 21-vjetorit të themelimit të PS-së, ku mungoi patriarku Dritëro Agolli, i cili në fakt nuk u përmend as në deklaratën përshëndetëse të Edi Ramës.

Rikthimi në PS: Nano shpall lëvizjen për rrëzimin e Ramës

Panorama - 13.06.2012

Zyrtarizohet “Lëvizja Nano për Fitoren e Socialistëve”: Ta largojmë humbësin Edi Rama dhe të fitojmë kundër Berishës. Ish-kreu i PS shpall lëvizjen e tij të re për t’u rikthyer në krye të Partisë Socialiste .

Rama: Akuzat e Nanos, shfrime të neveritshme

Panorama - 13.06.2012

Kreu i PS: Meta, rol negativ në fund të procesit . “S’mund të ishte kandidat i PS, se i ka shërbyer qeverisë. Nishani u zgjodh në rrugë kushtetuese” Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, në emisionin “5 pyetje nga Babaramo” në “NEWS 24” ...

Rama, humbje me negociata

Panorama - 13.06.2012

AGIM BAÇI Edi Rama duket se do të dojë ende kohë për të kuptuar se fituesi ka pak gjasa të gjykohet, ndërsa humbësit i shkërmoqen edhe ato pak fitore që mund të ketë arritur.

Nano socialistëve: Braktisni Ramën, unë mund Berishën

Ora news - 13.06.2012

Një ditë pasi mori jetë “Lëvizja Nano për Fitoren e Socialistëve” tashmë ajo ka dhe moton e saj: Unë jam, Unë mundem. Ne jemi, Ne mundemi. Përmes një deklarate për shtyp “Lëvizja Nano për Fitoren e Socialistëve” vë në shënjestër dhe ...

Lëvizja Nano: Nismë statutore për largimin e Ramës. Nano di të mundë Berishën

Panorama - 13.06.2012

TIRANË – Lëvizja Nano për Fitoren e Socialistëve i është drejtuar me një tjetër ftesë gjithë socialistëve për të risjellë liderin historik Fatos Nano në krye të PS-së, pasi sipas saj, ai di dhe mundet të mundë Sali Berishën.

Nano: Të clirojmë PS nga Rama. Me mua fitoni zgjedhjet 2013

BalkanWeb - 13.06.2012

TIRANE- Lëvizja Nano për Fitoren e Socialistëve njoftoi sot se Fatos Nano i bën të ditur kreut të PS, Edi Rama se askush nuk mud të deformojë kontributin e ish-liderit historik në PS.

Zbardhet axhenda e “Lëvizjes Nano për Fitoren e Socialistëve”

Botasot - 13.06.2012

Ashpërsohet gjithmonë e më shumë kundërvënia e ish-kreut të PS-së, Fatos Nano ndaj lidershipit aktual të kësaj partie. Duke treguar qartazi tashmë pozicionin e tij këtë parti, ish-kryetari Nano i ka rikujtuar kreut Rama jo vetëm meritat e ...

Nano socialistëve: Braktisni Ramën, unë mund Berishën

Botasot - 13.06.2012

Një ditë pasi mori jetë “Lëvizja Nano për Fitoren e Socialistëve” tashmë ajo ka dhe moton e saj: Unë jam, Unë mundem. Ne jemi, Ne mundemi. Përmes një deklarate për shtyp “Lëvizja Nano për Fitoren e Socialistëve” vë në shënjestër dhe ...

PS përkujton themelimin, Rama fton Nanon

Gazeta Start - 12.06.2012

Tiranë – Partia Socialiste përkujton sot 21 vjetorin e themelimit të saj, ku do të organizohet një ceremoni modeste. Ajo që vlen të theksohet është se Rama ka ftuar në këtë takim edhe ish-liderin e Partisë, Fatos Nano, i cili gjatë ditëve ...

Fatos Nano “nis ofensivën” ndaj Ramës

Gazeta Start - 12.06.2012

Tiranë – Ish-lideri socialist, Fatos Nano, u dërgoi sot një mesazh gjithë socialistëve me rastin e 21 vjetorit të themelimit. Në fakt, 21 vite më parë, kjo parti u riformulua, pasi vinte nga radhët e Partisë Komuniste.

Nano: Rama një batakçi! E mashtroi Meta me ngjala! Ofrohem tu udhëheq drejt fitoreve

LajmiFundit - 12.06.2012

Ish kryetari dhe njëkohësisht ish kryeministër i Partisë Socialiste Fatos Nano reagon ndaj zhvillimeve të fundit politike duke u vërsulur ndaj kryetarit Edi Rama.

Nano sulmon Edi Ramën

Top Channel - 12.06.2012

Nëpërmjet një deklarate për median, Fatos Nano ka uruar socialistët shqiptarë me rastin e 21-vjetorit të themelimit të Partisë Socialiste, duke u bërë thirrje, që të vazhdojnë të ecin bashkë, të fitojnë bashkë e ta qeverisin dhe ...

Nano "hakmerret" ndaj Ramës

Albeu.com - 12.06.2012

Nano "hakmerret" ndaj Ramës Një ditë pas zgjedhjes së presidentit të ri, ish lideri i partisë Socialiste Fatos Nano ka sulmuar kreun aktual të kësaj partie Edi Rama duke u shprehur se përfaqëson vetëm një klan uzurpator e pervers ...

Nano sulmon ashpër Edi Ramën

Shqipmedia - 12.06.2012

Në ditën e 21-vjetorit të krijimit të Partisë Socialiste, ish-kryetari i saj, Fatos Nano i ka dërguar një letër të hapur socialistëve duke bërë me dije se është i gatshëm që t’i udhëheqë drejt fitores.

Nano-socialistëve: Të marrim në dorë fatet e PS, Rama sjell humbje

Lajmeshqip - 12.06.2012

Tiranë – “Edi Rama është njeriu që na ndan, dhe që ka sjellë vetëm humbje, ndërsa unë jam gati t’ju coj drejt fitoreve të reja”. Në këtë mënyrë së bashku me urimin për 21 vjetorin e themelimit të PS, ish-kreu i kësaj partie, Fatos Nano ka ...

Nano: Rama palokryetar, rikthehem në krye të PS

Ina - 12.06.2012

Lideri historik i të majtës, themeluesi i Partisë Socialiste Fatos Nano, në 21 vjetorin e krijimit të PS-së deklaroi se Edi Rama është i vetmi njeri që i ndan sot socialistët nga themeluesi i tyre.

Nano: 'Të ikë Edi Rama'

Alsat - 12.06.2012

Fatos Nano, ish lider i Partisë Socialiste Ndërkohë , ish lideri i partisë socialiste, Fatos Nano ka drejtuar akuza të ashpra në drejtim të kryetarit aktual të partisë, Edi Rama, duke u bërë thirrje socialistëve të marrin në dorë fatet e ...

Fatos Nano shfrytezon urimin e festes per te sulmuar Ramen

24 orë - 12.06.2012

Ish kryetari i PS lëshoi akuza të forta në drejtim të kryetarit të PS-së, Edi Rama, duke u bërë thirrje socialistëve të marrin në dorë fatet e PS-së.

PS shënon 21-vjetorin e themelimit, Rama: Jemi në një periudhë sfidash

LajmiFundit - 12.06.2012

Partia Socialiste shënon sot 21-vjetorin e themelimit të saj. Në fjalën e tij në këtë aktivitet, kreu i PS, Edi Rama, tha se udhëheqja e selisë rozë gjendet në periudhë sfidash.

Fatos Nano shpall krijimin e lëvizjes së re politike

LajmiFundit - 12.06.2012

Ish-kryetari i PS Fatos Nano, njëherësh ish-kryeministër i vendit shpall lëvizjen e re politike në 21 vjetorin e krimjimit të PS. Me anë të një deklarate, thuhet se “Sot në 12 Qershor 2012 në 21 vjetorin e themelimit të Partisë Socialiste, ...

“Lëvizja Nano për fitoren e socialistëve”

Top Channel - 12.06.2012

Fatos Nano kthen në realitet kërcënimin e tij ndaj klasës udhëheqëse të Partisë Socialiste. Ish-kryeministri, pas dështimit në marrjen e kandidaturës për President të Republikës, njoftoi pikërisht në ditën e 21-vjetorit të themelimit të ...

PS mbush 21 vjet, Rama: Të integrojmë Shqipërinë në BE

Albeu.com - 12.06.2012

PS mbush 21 vjet, Rama: Të integrojmë Shqipërinë në BE Të integrojmë Shqipërinë në BE si u integrua në NATO. Ky ka qenë mesazhi i përcjellë nga kreu i PS-së, Edi Rama , në ceremoninë e mbajtur në kuadër të 21 vjetorit të themelimit të ...

Sfidë Ramës, krijohet Lëvizja Nano për Fitoren e Socialistëve

24 orë - 12.06.2012

Fatos Nano ka kthyer fjalët në realitet duke njoftuar mbrëmjen e sotme krijimin e një lëvizje të re politike të quajtur “Lëvizja Nano për Fitoren e Socialistëve”.

Kush janë socialistët që i bashkohen Nanos

Albeu.com - 12.06.2012

Kush janë socialistët që i bashkohen Nanos Një ditë pas mbylljes së garës presidenciale, ish kryetari i Partisë Socialiste , njëkohësisht një nga kryeministrat më jetëgjatë të vendit, Fatos Nano ka deklaruar nisjen e një lëvizjeje të re ...

Reagon Rama: Nano, shfrime të neveritshme

Albeu.com - 12.06.2012

Reagon Rama: Nano, shfrime të neveritshme Edi Rama Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama thote se me zgjedhjen e Bujar Nishanit në krye të shtetit nuk u shkel Kushtetuta, por u godit hapi europian i Shqipërisë, duke paralajmëruar humbjen e ...

PS sot festë për 21-vjetorin e themelimit, Rama fton Nanon

BalkanWeb - 12.06.2012

TIRANE - Kryetari socialist, Edi Rama ka vendosur që me rastin e 21-vjetorit të themelimit të Partisë Socialiste të bëjë bashkë, në një festë të vogël, kokteil themelues të saj.

Nano-socialistëve: Të marrim në dorë fatet e PS, Rama iu zhyti në krizën e padijes

BalkanWeb - 12.06.2012

TIRANE - Lideri historik i së majtës lëshoi akuza të forta në drejtim të kryetarit të PS-së, Edi Rama, duke u bërë thirrje socialistëve të marrin në dorë fatet e PS-së.

Nano-socialistëve: Të marrim në dorë fatet e PS, Rama iu zhyti në krizën e padijes

Botasot - 12.06.2012

Lideri historik i së majtës lëshoi akuza të forta në dejtim të kryetarit të Socliastëve Edi Rama, duke u bërë thirrje socialistëve të marrin në dorë fatet e PS-së.

Nano: I gatshëm të udhëheqë PS. Rama, aventurier humbarak

Ora news - 12.06.2012

Lëvizja “Nano” ka reaguar sot në lidhje me 21-vjetorin e themelimit të Partisë Socialiste. Në një deklaratë për shtyp Nano është shprehur i gatshëm ta udhëheqë PS-në drejt fitoreve të reja ndërsa ka hedhur edhe akuza ndaj kryesocialistit ...

Nano, socialistëve: Të marrim në dorë fatet e PS. Rama, aventurier humbarak e liganak

Panorama - 12.06.2012

Fatos Nano, lideri historik i PS-së ka lëshuar akuza te ashpra ndaj kreut aktual të socialistëve, Edi Rama dhe i ben thirrje atyre te mos lejojne me neperkembjen dhe humbjen qe po i shkakton Rama, duke u veteofruar e duke garantuar se se ...

Nano: Rama palo Kryetar, jam i gatshëm të udhëheq PS-në drejt fitoreve

Gazeta Republika - 12.06.2012

Në 21 vjetorin e krijimit të Partisë Socialiste, lideri historik i të majtës, Fatos Nano është shprehur se ndjehet i gatshëm për të udhëhequr PS-në drejt fitoreve, ndërsa ka hedhur akuza në drejtim të kreut aktual, Edi Rama për të cilin ...

Nano sulmon Ramën

Koha.net - 12.06.2012

Tiranë, 12 qershor Në ditën e 21-vjetorit të krijimit të Partisë Socialiste, ish-kryetari i saj, Fatos Nano i ka dërguar një letër të hapur socialistëve duke bërë me dije se është i gatshëm që t'i udhëheqë drejt fitores.

Dule e Idrizi: Fatos Nano, zgjedhja optimale, opozita të kapërcejë fobitë

Panorama - 12.06.2012

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule, kërkoi dje pas tërheqjes së Artan Hoxhës që kandidati për President të vendit të jetë Fatos Nano. “Procesi i zgjedhjes së Presidentit po kthehet një proces fals dhe tregon dështimin e klasës politike.

Malaj, debat me Ramën për mungesën e emrave nga PS

Panorama - 12.06.2012

Dade e Fino kërkojnë bojkot. Rama: Qeveria na bën diversion me Nanon . Deputeti: Pse ne nuk kemi akademikë e juristë të zotë? Para nisjes së seancës së paradites, Partia Socialiste mblodhi Grupin e saj Parlamentar.

21-vjetori i themelimit, Rama: Udhëheqja e PS në periudhë sfidash

BalkanWeb - 12.06.2012

TIRANE - Kreu i opozitës Edi Rama gjatë fjalës së tij në 21 vjetorin e themelimit të PS, duke nënvizuar se udhëheqja e selisë rozë gjendet në periudhë sfidash, i shprehu mirënjohjen e tij të thellë bashkëpunëtorëve dhe të gjithë atyre ...

21 vjet PS, Rama: Partia më e madhe në vend

Panorama - 12.06.2012

TIRANE- Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama ndërsa falënderoi të gjithë ata që kanë kontribuar në Partinë Socialiste, tha se udhëheqja e kësaj partia edhë në periudhë sfidash.

Nano shpall Lëvizjen e re për zgjedhjet e 2013-s

Panorama - 12.06.2012

TIRANE- Nga Lëvizja “Nano për President” tashmë kemi Lëvizjen “Nano për Fitoren e Socialistëve.” Ashtu siç ishte paralajmëruar, ish lideri historik i Partisë Socialiste, Fato Nano themelon lëvizjen e tij të re, e cila synon përbashkimin e ...

21-vjetori PS, Fatos Nano shpall lëvizjen politike kundër Ramës

BalkanWeb - 12.06.2012

TIRANË- Ish-lideri i së majtës, Fato Nano shpalli sot lëvizjen e tij politike, ‘Lëvizja Nano per fitoren e Socialisteve’. Në 21-vjetorin e themelimit të Partisë Socialiste , ashtu sic kishte paralajmëruar pak ditë më parë, Fatos Nano ...

PS 21 vjeç, Rama: Periudhë sfidash, ta integrojmë Shqipërinë në BE

Ora news - 12.06.2012

Të integrojmë Shqipërinë në BE si u integrua në NATO. Ky ka qenë mesazhi i përcjellë nga kreu i PS-së, Edi Rama, në ceremoninë e mbajtur në kuadër të 21 vjetorit të themelimit të Partisë Socialiste, ku merrnin pjesë përfaqësues së lartë të ...

Nano shpall Lëvizjen e re për zgjedhjet e 2013 në 21 vjetorin e PS

Ora news - 12.06.2012

Zyrtarizohet lufta verbale e zotit. Nano ndaj kreut aktual të PS, Edi Rama. Pas dështimit për marrjen e postit të Presidentit, dështim për të cilin drejtoi gishtin nga Edi Rama, Fatos Nano në 21 vjetorin e themelimit të PS transformon ...

Krijohet Lëvizja "Nano për Fitoren e Socialistëve"

Botasot - 12.06.2012

Pas përfundimit të procesit për zgjedhjen e presidentit të republikës lëvizja “Nano për president” ka deklaruar fillimin e një fushatë të re brenda së majtës dhe krijimin e një lëvizje të re të quajtur “Nano për fitoren e socialistëve”.

Fatos Nano shpall lëvizjen politike kundër Ramës

Koha.net - 12.06.2012

Tiranë, 12 qershor - Ish-lideri i së majtës, Fato Nano shpalli sot lëvizjen e tij politike, ‘Lëvizja Nano për fitoren e Socialisteve’. Në 21-vjetorin e themelimit të Partisë Socialiste, si dhe pas përfundimit të procesit për zgjedhjen e ...

Rama: Nano mllef primitiv, kur u shmang Topalli ai s'kishte shanse

BalkanWeb - 12.06.2012

TIRANË- I ftuar në emisionin “5 pyetjet nga Babaramo”, në TV NEWS24, kreu i Partisë Socialiste Edi Rama tha se me zgjedhjen e Bujar Nishanit në krye të shtetit nuk u shkel Kushtetuta, por u godit hapi europian i Shqipërisë, duke ...

Idrizi: PS të mbledhë firmat për Fatos Nanon

Gazeta Start - 11.06.2012

Tiranë – Kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, tha se Partia Socialiste duhet të mbledhë firmat për të futur në garë Fatos Nanon. Ai shprehu keqardhjen për tërheqjen nga gara të kandidatit Artan Hoxha.

Nano: Ajo që po ndodh turp, vetofrohem për President

Gazeta Start - 11.06.2012

Tiranë – Lëvizja Nano për President, reagoi në lidhje me zhvillimet e fundit, duke theksuar se Fatos Nano po ndjek me vëmendje të gjithë këtë kaos total që po shkaktojnë Kryetarët e Partive, të cilët tashmë për shkak të llogarive e ...

Zgjedhja e Presidentit – President Politik, Jo Outsider ! – Liberta

Ina - 11.06.2012

Kaluan pothuaj tri javë që nga nisja e proçesit të zgjedhjese se Presidentit të Shqipërisë, proçes ky që mvarsisht se si do përfundoj , ashtu do ti jap kahje shtetit Shqiptarë që kete vit feston 100 vjet pavarsi.

Mustafa Nano: Berisha i bëri dosje për korrupsion dhe spiun Artan Hoxhës

LajmiFundit - 11.06.2012

Analisti politik Mustafa Nano ka deklaruar publikisht se e shikon si një hap tejet negativ përzgjedhjen e Artan Hoxhës si kandidat për kreun e ri të shtetit.

Dule: Mazhoranca dështoi, Edi Rama të kandidojë emrin e Fatos Nanos

LajmiFundit - 11.06.2012

Kryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut Vangjel Dule deklaroi sot se procesi për zgjedhjen e Presidentit po ktehet në një proces fals që dëshmon dështimin e klasës politike dhe politikanëve për të ju përgjigjur sfidave që ka ...

Shpëtim Idrizi, PDIU: PS të mbledhë firmat për Fatos Nanon

LajmiFundit - 11.06.2012

Kryetari i Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet Shpëtim Idrizi tha se në takimin mes Berishës dhe Ramës ka propozuar emrin e Fatos Nanos. “Sigurisht që nuk gjeta mbështetje përveç zotit Meta.

Nano: Krerët e partive po kthejnë garën në proces të turpshëm! I mbetem ofertës sime

LajmiFundit - 11.06.2012

Ish kryeministri dhe njëkohësisht kandidat i vetshpallur për President Fatos Nano ka reaguar menjëherë pas zhvillimeve të fundit në Kuvendin e Shqipërisë. Në një deklaratë për median Nano komenton kështu tërheqjen e Artan Hoxhës.

Shpëtim Idrizi, edhe me Nanon edhe me Nishanin?!

Albeu.com - 11.06.2012

Shpëtim Idrizi, edhe me Nanon edhe me Nishanin?! Shpëtim Idrizi Kreu i partisë çame PDIU , menjëherë pas zyrtarizimit të kandidaturës për president të Bujar Nishanit, ka deklaruar për mediat se opozita duhet të kandidojë liderin saj ...

Nano-PS-së: Më kandidoni!

Albeu.com - 11.06.2012

Nano-PS-së: Më kandidoni! Kandidati i vetëshpallur në garën për president, Fatos Nano , përmes një njoftimi për shtyp, e ka quajtur të turpshme situatën e krijuar së fundmi dhe i kërkon PS që ta kandidojë për të fituar bashkë garën për ...

Nano: Berisha i dashuruar me pushtetin, po vë në rrezik fatin e Shqipërisë

24 orë - 11.06.2012

Fatos Nano për herë të parë që pas largimit nga Partia Socialiste ka kritikuar kryeministrin Sali Berisha. Deri tani ishim mësuar me kritikat e tij në drejtim të liderit të opozitës por mesa duket shfrytëzimi i kandidaturës së vetëshpallur ...

Kulla: Idrizi propozoi Nanon, Rama e kundërshtoi

Botasot - 11.06.2012

Ilir Kulla, bashkëpunëtori i ngushtë i ish-kryeministrit, Fatos Nano zbardhi dje për mediat se kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi në tryezën e partive politike ka propozuar emrin e Fatos Nanos si kandidat konsensual për President.

Dule: Procesi i dështuar. Të kandidohet Nano

Ora news - 11.06.2012

Kreu i PBDNJ-it Vangjel Dule ka kërkuar që kandidati për president të vendit të jetë Fatos Nano. Në një prononcim për mediat pas tërheqjes së kandidatit të mazhorancës Artan Hoxha, Dule e ka cilësuar procesin e përzgjedhjes së presidentit ...

Dule: Maxhoranca nuk e zgjedh dot vetëm Presidentin. Të propozohet Fatos Nano

Panorama - 11.06.2012

TIRANE- Kryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule ka dekalruar se maxhoranca ka deshtuar me zgjedhjen e presidentit dhe eshte koha qe PS-ja te kandidoje Fatos Nanon.

Dule: Nano, zgjedhja optimale në situatat që po kalon vendi

Gazeta Republika - 11.06.2012

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule i ka propozuar opozitës që të kandidojë Fatos Nanon për president të ri të vendit. “I drejtohem opozitës dhe kreut Rama se në momente kritike për vendin, opozita nuk mund t’i shmanget betejës politike.

Idrizi: PS të kandidojë Nanon, liderin historik

Panorama - 11.06.2012

TIRANË- Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka ftuar PS-në të kandidojë liderin e vet historik, Fatos Nano dhe ta paraqesë atë në seancën e pasdites së sotme.

Dule-Idrizi: Fatos Nano zgjedhja optimale, figurë që nderon vendin

BalkanWeb - 11.06.2012

TIRANE - Kryetari i PBDNJ-së, Vangjel Dule dhe kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi përsëritën qëndrimin e tyre në favor të kandidimit të Fatos Nanos për presidentin e ri të vendit.

Presidenti, Nano: Mbetem i vetëofruar për klasën politike

Ora news - 11.06.2012

Fatos Nano ka reaguar menjëherë pas tërheqjes së kandidatit zyrtar të mazhorancës Artan Hoxha duke përsëritur se mbetet i vetëofruar për klasën politike shqiptare dhe publikun shqiptar për të patur mundësinë për të synuar konsensusin, ose ...

Presidenti, Nano: Mbetem i vetëofruar për klasën politike

Botasot - 11.06.2012

Fatos Nano ka reaguar menjëherë pas tërheqjes së kandidatit zyrtar të mazhorancës Artan Hoxha duke përsëritur se mbetet i vetëofruar për klasën politike shqiptare dhe publikun shqiptar për të patur mundësinë për të synuar konsensusin, ose ...

Presidenti, Nano: Mbetem i vetëofruar për klasën politike

Yll Press - 11.06.2012

Fatos Nano ka reaguar menjëherë pas tërheqjes së kandidatit zyrtar të mazhorancës Artan Hoxha duke përsëritur se mbetet i vetëofruar për klasën politike shqiptare dhe publikun shqiptar për të patur mundësinë për të synuar konsensusin, ose ...

Rama: Nano s'mund të jetë kandidati ynë

Yll Press - 11.06.2012

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama deklaroi se forca opolitike që ai drejton është me të njëjtin qëndrim të qartë dhe koherent, në funksion të interesit kombëtar.

Idrizi: PS të kandidojë Nanon, liderin historik

Botasot - 11.06.2012

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka ftuar PS-në të kandidojë liderin e vet historik, Fatos Nano dhe ta paraqesë atë në seancën e pasdites së sotme.

Fatos Nano, katër qëndrime në një ditë: Një lutje, një dyshim, një sulm dhe një urim

Yll Press - 11.06.2012

Disa thonë se tani Fatos Nano do marrë valixhet dhe do udhëtojë drejt Vienës. Në një njoftim për shtyp thuhet se Nano e ka mbyllur kapitullin e çështjes së presidentit, por do ketë njoftim nëse do vijohet me lëvizje të tjera.