TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kasami: Mjaft më u kujdesen shqiptarët për Maqedoninë më shumë sesa maqedonasit

Almakos - 15.01.2017

“Nuk janë bashkuar shqiptarët që ta ndajnë Maqedoninë. Shqiptarët janë bashkuar që ta bëjnë Maqedoninë edhe shqiptare, po aq sa është Maqedonase”, kështu ka deklaruar Bilall Kasami, kryetar i ...

Kryetari i Lëvizjes BESA Bilall Kasami u takua me kryetarin e NISMA-s për Kosovën Fatmir Limaj

Idividi - 13.01.2017

Shkup, 12 dhjetor 2017 (MIA) - Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami sot me bashkëpunëtor ka realizuar takim me kryetarin e NISMA për Kosovë, Fatmir Limaj.

Bilall Kasami: Maqedoninë do ta bëjmë edhe shqiptare, po aq sa është edhe maqedonase (VIDEO)

Almakos - 13.01.2017

Kryetari i Lëvzjes BESA, Bilall Kasami, ka qenë i ftuar në emisionin Zig Zag të TV Art, ku është biseduar për çështjet politike që po janë në qendër të vëmendjes kohëve të fundit.

Limaj: ”Lëvizja Besa na mësoj se si arrihet sukesi në zgjedhje”

Botasot - 13.01.2017

Kryetari i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, bashkë me shefen e Grupit Parlamentar, Valdete Bajrami, deputetin Haxhi Shala dhe sekretarin për Ekonomi, Shyqiri Bytyqi, sot kanë pritur në takim, ...

Ekskluzive/ Bilall Kasami me një mesazh të fuqishëm për partitë maqedonase

Almakos - 12.01.2017

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami është përgjigjur ekskluzivisht për portalin Sakte.net se si do të veprojë Lëvizja BESA nëse asnjë parti maqedonase nuk i pranon kushtet e tyre për qeverisje.

Bilall Kasami: Nëse BDI mbështetet në këtë platformë, e ka përkrahjen e Besës

Zhurnal - 12.01.2017

Shkup, 11 janar - I ftuari i parë sonte në emisionin debativ Click Plus në Tv21 ka qenë kryetari Lëvizjes Besa i cili ka folur hapur mbi platformën e nënshkruar të përbashkët mes partive politike ...

Bilalli në Click: Ridefinimi nuk nënkupton kantonizim por te drejta të barabarta me qytetarët e këtij shteti

Lajm - 12.01.2017

Vlersojmë se po të kemi nje parlament, deputet që kërkojnë llogarridhënje ,ne jemi të gatshëm të bisdojmë me njerëz që nuk janë të kriminalizuar, të bashkëbisedojmë për të ardhmen e këtij shtetit me ...

Intervistat e mbrëmshme në “Click Plus” të Kasamit dhe Selës, Pro iniciativës së Ahmetit!

Zhurnal - 12.01.2017

Ziadin Sela/Bilall Kasami Shkup, 12 janar - Në debatin e mbrëmshëm në “Click Plus”, Bilall Kasami nga “Rilindja me Besë” dhe Ziadin Sela nga “Aleanca për Shqiptarët” sqaruan për kalkulimet e mundshme ...

Limaj: ”Lëvizja Besa na mësoj se si arrihet suksesi në zgjedhje”

Lajm - 12.01.2017

Kryetari i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, bashkë me shefen e Grupit Parlamentar, Valdete Bajrami, deputetin Haxhi Shala dhe sekretarin për Ekonomi, Shyqiri Bytyqi, sot kanë pritur në takim, ...

Limaj sot priti në takim kryetarin e Lëvizjes BESA, Bilall Kasami

Zhurnal - 12.01.2017

Prishtinë, 12 janar - Kryetari i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, bashkë me shefen e Grupit Parlamentar, Valdete Bajrami, deputetin Haxhi Shala dhe sekretarin për Ekonomi, Shyqiri Bytyqi, sot kanë ...

Bilall Kasami takon Fatmir Limajn, ja për çfarë kanë biseduar

Portalb - 12.01.2017

Sot, kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami me bashkëpunëtor ka realizuar takim me kryetarin e NISMA për Kosovë, Fatmir Limaj. Në takimin e zhvilluar, kanë biseduar për zhvillimet aktuale politike, ...

Limaj takoi kreun e Lëvizjes Besa, diskutuan për zhvillimet aktuale

Lajmi.net - 12.01.2017

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka thënë se partia e tij është e interesuar që që partitë politike shqiptare të arrijnë objektivat e veta në mbrojtje të të drejtave të shqiptarëve në ...

Limaj: ”Lëvizja Besa na mësoj se si arrihet sukesi në zgjedhje”

Ina - 12.01.2017

Kryetari i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, bashkë me shefen e Grupit Parlamentar, Valdete Bajrami, deputetin Haxhi Shala dhe sekretarin për Ekonomi, Shyqiri Bytyqi, sot kanë pritur në takim, ...

Kryetari i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj sot ka pritur kryetarin e Lëvizjes BESA, Bilall Kasami

Almakos - 12.01.2017

Kryetari i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, bashkë me shefen e Grupit Parlamentar, Valdete Bajrami, deputetin Haxhi Shala dhe sekretarin për Ekonomi, Shyqiri Bytyqi, sot kanë pritur në takim, ...

Kasami dhe Limaj shprehen për bashkëpunim ndërshqiptarë

Lajm - 12.01.2017

Sot, bashkërenduesi i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, ka realizuar takim me kryetarin e NISMA për Kosovë, Fatmir Limaj. Në takimin e zhvilluar, kanë biseduar për zhvillimet aktuale politike, ekonomike ...

Kasami dhe Limaj shprehen për bashkëpunim ndërshqiptarë

Telegrafi - 12.01.2017

Sot, kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, ka realizuar takim me kryetarin e NISMA për Kosovë, Fatmir Limaj. Në takimin e zhvilluar, kanë biseduar për zhvillimet aktuale politike, ekonomike dhe ...

Kasami dhe Limaj shprehen për bashkëpunim ndërshqiptarë

Botasot - 12.01.2017

Sot, bashkërenduesi i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, ka realizuar takim me kryetarin e NISMA për Kosovë, Fatmir Limaj. Në takimin e zhvilluar, kanë biseduar për zhvillimet aktuale politike, ekonomike ...

Liderët e Besës dhe Nismës bisedojnë për zhvillimet në Maqedoni dhe Kosovë

Gazeta Express - 12.01.2017

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami sot me bashkëpunëtorë ka realizuar një takim në Prishtinë me kryetarin e NISMA për Kosovë, Fatmir Limajn, me të cilin kanë biseduar për zhvillimet aktuale ...

Bilall Kasami takohet me Fatmir Limajn, diskutohet për zhvillimet aktuale në Maqedoni e Kosovë

Tetova Sot - 12.01.2017

Sot, kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami me bashkëpunëtor ka realizuar takim me kryetarin e NISMA për Kosovë, Fatmir Limaj. Në takimin e zhvilluar, kanë biseduar për zhvillimet aktuale politike, ...

Kryetari i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj sot ka pritur kryetarin e Lëvizjes BESA, Bilall Kasami

Antpress - 12.01.2017

Kryetari i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, bashkë me shefen e Grupit Parlamentar, Valdete Bajrami, deputetin Haxhi Shala dhe sekretarin për Ekonomi, Shyqiri Bytyqi, sot kanë pritur në takim, ...

Sonte sjell në debat Ziadin Selën e Bilall Kasamin

Zhurnal - 11.01.2017

Shkup, 11 janar - Emisioni debativ Click Plus që transmetohet në Tv21 në Maqedoni sonte do të sjellë në debat televiziv dy liderët shqiptarë Ziadin Sela nga LR PDSH dhe Bilall Kasamin nga lëvizja ...

Sonte në ‘Click Plus’ : Intervistë me Bilall Kasamin dhe Ziadin Selën /Video

Almakos - 11.01.2017

#ClickPlus, sonte, e mërkurë: 21:00 Bilall Kasami (Lëvizja BESA) 22:00 Ziadin Sela (Aleanca per shqiptarët) – Ku mbetën Rilindja me Besë dhe Aleanca për Shqiptarët, në procesin e formimit të ...

Sonte në ‘Click Plus’ : Debat Ziadin Sela dhe Bilall Kasami (VIDEO)

Ina - 11.01.2017

Emisioni debativ Click Plus që transmetohet në Tv21 në Maqedoni sonte do të sjellë në debat televiziv dy liderët shqiptarë Ziadin Sela nga LR PDSH dhe Bilall Kasamin nga lëvizja Besa.

Sonte në ‘Click Plus’ : Debat Ziadin Sela dhe Bilall Kasami (Video)

Lajm - 11.01.2017

Emisioni debativ Click Plus që transmetohet në Tv21 në Maqedoni sonte do të sjellë në debat televiziv dy liderët shqiptarë Ziadin Sela nga LR PDSH dhe Bilall Kasamin nga lëvizja Besa.

Bilall Kasami: Deklarata e përbashkët si pasoj e dështimit të tërësëshim i partisë në pushtet (VIDEO)

Almakos - 11.01.2017

Partitë në pushtet VMRO dhe BDI tentuan të deformojnë rezultatin zgjedhor me çka Lëvizjes BESA i janë vjedhur më së paku dy deputetë, ka deklaruar BIlall Kasami kreu i BESËS për tv 21 M në Click Plus.

Kasami: Lëvizja BESA në Qeveri vetëm kur të vjen koha e Ridefinimit të Maqedonisë

Ina - 11.01.2017

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bialall Kasami sot është i ftuar në emisionin Click Plus në TV21 ku flet për sfidat e partisë së tij në periudhën kur në Maqedoni duhet të vendoset për qeverinë e ardhshme, ...

Kasami: S’e pranojmë Nikolla Gruevskin për bisedime

Ina - 11.01.2017

Kreu i BESËS Bilall Kasami në CLick Plus të tv 21 ka thënë se nuk e pranon në bisedime Nikolla Gruevskin e VMRO – DPMNE, sepse ai ka thënë hapur se nuk pranon Ridefinimin e shtetit dhe se është në ...

Bilall Kasami: S’e pranojmë Nikolla Gruevskin për bisedime, ai ka thënë hapur se nuk e pranon Ridefinimin

Almakos - 11.01.2017

Kreu i BESËS Bilall Kasami në CLick Plus të tv 21 ka thënë se nuk e pranon në bisedime Nikolla Gruevskin e VMRO – DPMNE, sepse ai ka thënë hapur se nuk pranon Ridefinimin e shtetit dhe se është në ...

Bilall Kasami: Me ardhjen e Lëvizjes BESA veç ka filluar Ridefinimi i Maqedonisë

Almakos - 11.01.2017

Kreu i BESËS Bilall Kasami në CLick Plus të tv 21 ka thënë se nuk e pranon në bisedime Nikolla Gruevskin e VMRO – DPMNE, sepse ai ka thënë hapur se nuk pranon Ridefinimin e shtetit dhe se është në ...

Bilalli në Click: Ridefinimi nuk nënkupton kantonizim por te drejta të barabarta me qytetarët e këtij shteti

Almakos - 11.01.2017

Vlersojmë se po të kemi nje parlament, deputet që kërkojnë llogarridhënje ,ne jemi të gatshëm të bisdojmë me njerëz që nuk janë të kriminalizuar, të bashkëbisedojmë për të ardhmen e këtij shtetit me ...

Ekskluzive/ Bilall Kasami me një mesazh të fuqishëm për partitë maqedonase

Lajm - 11.01.2017

​ Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami është përgjigjur ekskluzivisht për portalin Sakte.net se si do të veprojë Lëvizja BESA nëse asnjë parti maqedonase nuk i pranon kushtet e tyre për qeverisje.

Kasami: Lëvizjes Besa i konvenojnë zgjedhjet e reja (Video)

Telegrafi - 11.01.2017

Koordinatori i Lëvizjes Besa, Bialall Kasami sot është i ftuar në emisionin Click Plus në TV21 ku flet për sfidat e partisë së tij në periudhën kur në Maqedoni duhet të vendoset për qeverinë e ...

Kasami: Ridefinimin do ta bëjmë ashtu siç e bëmë platformën e përbashkët

Botasot - 11.01.2017

Koordinatori i Lëvizjes Besa, Bialall Kasami sot është i ftuar në emisionin Click Plus ku flet për sfidat e partisë së tij në periudhën kur në Maqedoni duhet të vendoset për qeverinë e ardhshme.

Kasami: S’e pranojmë Nikolla Gruevskin për bisedime

Botasot - 11.01.2017

Kreu i BESËS Bilall Kasami në CLick Plus të tv 21 ka thënë se nuk e pranon në bisedime Nikolla Gruevskin e VMRO – DPMNE, sepse ai ka thënë hapur se nuk pranon Ridefinimin e shtetit dhe se është në ...

Sonte në ‘Click Plus’ : Debat Ziadin Sela dhe Bilall Kasami (VIDEO)

Tetova Sot - 11.01.2017

Emisioni debativ Click Plus që transmetohet në Tv21 në Maqedoni sonte do të sjellë në debat televiziv dy liderët shqiptarë Ziadin Sela nga LR PDSH dhe Bilall Kasamin nga lëvizja Besa.

Kasami: Lëvizja BESA nuk mund ta krijojë Qeverinë re, nuk i ka kombinatorikat nevojshme (VIDEO)

Tetova Sot - 11.01.2017

Lideri i BESËS, Bilall Kasami në intervistën që po zhvillon në Click Plus të tv 21, theksoi se qeveria nuk mvaret nga Lëvizja BESA, por se qeverinë e re duhet ta formojnë ato që fituan votat më 11 ...

Kasami në “ClickPlus”: Nuk kemi patur asnjë kontakt me VMRO-DPMNE, por kemi pas kontakte me LSDM dhe BDI ...

Tetova Sot - 11.01.2017

Lideri i BESËS, Bilall Kasami në intervistën që po zhvillon në Click Plus të tv 21, Nuk kemi patur asnjë kontakt me VMRO-DPMNE, kemi pas kontakte me LSDM dhe BDI si dhe me LR-PDSH-në.

Kasami në “ClickPlus”: Nuk do të bisedojmë me Gruevskin, me Zaevin jemi të gatshëm (VIDEO)

Tetova Sot - 11.01.2017

Lideri i BESËS, Bilall Kasami në intervistën që po zhvillon në Click Plus të tv 21, tha se me Nikolla Gruevskin nuk do të ulemi të bisedojmë për formimin e Qeverisë së re.

Bilall Kasami në “ClickPLus”: Numrat flasin, ne do të jemi në opozitë (VIDEO)

Tetova Sot - 11.01.2017

Lideri i BESËS, Bilall Kasami në intervistën që po zhvillon në Click Plus të tv 21, ka theksuar se numrat flasin, se Lëvizja BESA do të jetë në ...

Kasami në “ClickPlus”: Pa platformën e shqiptarëve, nuk ka qeveri të re (VIDEO)

Tetova Sot - 11.01.2017

Lideri i BESËS, Bilall Kasami në intervistën që po zhvillon në Click Plus të tv 21, ka theksuar pa platformën e shqiptarëve, nuk ka qeveri të re. “Duhet që të dyja partitë maqedonase, VMRO dhe ...

Kasami Besës e pranon: Kemi pasur kontakte me LSDM-në

Flaka - 11.01.2017

I ftuar në emsionin e sontëm Click Pluns në Tv 21 është lideri i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, i cili pranoi se me LSDM-në kanë pasur takime pas zgjedhjeve të 11 dhjetorit, transmeton FLAKA.mk “Ne ...

Të gjithë e quajtën platformë, Kasami Besës e quan “deklaratë” nismën e përbashkët

Flaka - 11.01.2017

Partitë në pushtet VMRO dhe BDI tentuan të deformojnë rezultatin zgjedhor me çka Lëvizjes BESA i janë vjedhur më së paku dy deputetë, ka deklaruar BIlall Kasami kreu i BESËS për tv 21 M në Click ...

Kasami në “ClickPlus”: Do të hynim në qeveri vetëm me LSDM-në dhe BDI-në (VIDEO)

Tetova Sot - 11.01.2017

Lideri i BESËS, Bilall Kasami në intervistën që po zhvillon në Click Plus të tv 21, ka theksuar se në qeveri mund të hyjnë vetëm me BDI-në dhe LSDM-në.