TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mustafa shpreh dyshime për financat e opozitës

Lajmi.net - 14.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, duke folur për zhvillimet aktuale politike në një status të gjatë në facebook, ka shprehur edhe dyshimet mbi financimet e aktiviteteve të Opozitës.

Zafir Berisha e quan kryeministrin fundërrinë

Lajmi.net - 14.02.2016

Fundërrinë e mbeturinë i ka thënë kryeministrit Isa Mustafa, deputeti i Nisma për Kosovën, Zafir Berisha. Pasi që Mustafa lëshoj një postim në facebook ku shkruante se “ku po i merr paratë opozita ...

Zafir Berisha: Mustafa është fundërrinë

Albeu.com - 14.02.2016

Deputeti i Nisma për Kosovën, Zafir Berisha e ka quajtur kryeministrin Isa Mustafa , fundërrinë dhe mbeturinë. Më herët Mustafa nëpërmjet një postimi në Facebook shkruante se “ku po i merr paratë ...

Zafir Berisha i thotë Isa Mustafës mbeturinë

Almakos - 14.02.2016

​Fundërrinë e mbeturinë i ka thënë kryeministrit Isa Mustafa, deputeti i Nisma për Kosovën, Zafir Berisha. Pasi që Mustafa lëshoj një postim në facebook ku shkruante se “ku po i merr paratë opozita ...

Visar Ymeri thotë se Mustafa po vjellë vrer ndaj opozitës

Lajmi.net - 14.02.2016

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visa Ymeri, ka komentuar në facebook, një status të kryeministrit Isa Mustafa. Ymeri ka thënë se kryeministri e ka hapur llogarinë në rrjetin social, vetëm për të ...

Ymeri: Mustafa ka hapur llogarinë në Facebook vetëm për të vjellë vrer

Albeu.com - 14.02.2016

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka reaguar lidhur me akuzat e kryeministrit Isa Mustafa në drejtim të Opozitës. Visar Ymerit, thotë se Isa Mustafa siç duket e ka hapur llogarinë e tij ...

Mustafa pyet për financat e opozitës

Koha.net - 14.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka shtruar një pyetje, që në fund i përgjigjet me “ligj”. Ai nëpërmes një postimi të gjatë në “Facebook” , ndër të tjera ka pyetur se kush dhe kah po i financon ...

Zafir Berisha i thotë Isa Mustafës mbeturinë

Botasot - 14.02.2016

​Fundërrinë e mbeturinë i ka thënë kryeministrit Isa Mustafa, deputeti i Nisma për Kosovën, Zafir Berisha. Pasi që Mustafa lëshoj një postim në facebook ku shkruante se “ku po i merr paratë opozita ...

Zafir Berisha i thotë Isa Mustafës mbeturinë

Telegrafi - 14.02.2016

Fundërrinë e mbeturinë i ka thënë kryeministrit Isa Mustafa, deputeti i Nisma për Kosovën, Zafir Berisha. Pasi që Mustafa nëpërmjet një postimi në Facebook shkruante se “ku po i merr paratë opozita ...

Deputeti Berisha quan Isa Mustafën “mbeturinë”

Koha.net - 14.02.2016

Fundërrinë e mbeturinë i ka thënë kryeministrit Isa Mustafa, deputeti i Nisma për Kosovën, Zafir Berisha. Pasi që Mustafa lëshoj një postim në facebook ku shkruante se “ku po i merr paratë opozita ...

Ymeri: Mustafës statusat në Facebook ia shkruan SHIK-u

Koha.net - 14.02.2016

Visar Ymeri i Vetëvendosjes thotë si duket Isa Mustafa e çeli llogarinë e tij në Facebook vetëm për të vjellë vrer ndaj opozitës. “Kryeministrit impotent ndaj Serbisë dhe diktator ndaj popullit të ...

Visar Ymeri tregon pse Isa Mustafa u kthye në Facebook

Botasot - 14.02.2016

Kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, ka reaguar ndaj sulmeve të kryeministrit Isa Mustafa bërë në adres të opozitës. I pari i VV-së reagimine tij e ka bërë përmes një shënimi në profilin e tij në ...

Ja pse e ka hapur llogarinë në Facebook, Isa Mustafa, sipas Visar Ymerit

Telegrafi - 14.02.2016

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri i është përgjigjur akuzave të kryeministrit Isa Mustafa në drejtim të Opozitës. Sipas Visar Ymerit, Isa Mustafa siç duket e ka hapur llogarinë e tij në ...

Mustafa: Askush nuk mund ta kufizojë festimin pavarësisë

Lajmi.net - 13.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa për shënimin e 8 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, ka thënë se Kosova sot nuk është bërë ende vendi që kemi ëndërruar, por këto ditë duhet të mbledhim energjitë ...

Mustafa: 17 shkurtin nuk e zbehin as vendimet arbitrare të opozitës

Almakos - 13.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, pak ditë para se Kosova të shënoj 8 vjetorin e pavarësisë, ka thënë se askush nuk mund të zbeh kremten e 17 shkurtit.

Mustafa: Askush nuk mund ta prishë festën më domethënëse të historisë së Kosovës (FOTO)

Albeu.com - 13.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa , përmes një postimi në Facebook, ka ftuar qytetarët të demonstrojnë pjekurinë karakteristike kosovare dhe refuzimin, ndaj tendencave eventuale për të përvetësuar ...

Mustafa: Askush s’mund ta kufizojnë kremtimin e pavarësisë

Ina - 13.02.2016

Mustafa në rrjetin social facebook ka shkruar se askush, as vendimet arbritrare për t’ua kufizuar qytetarëve të drejtën për ta shijuar festën më domethënëse të historisë së Kosovës.

Mustafa: Më 17 shkurt festojmë, jo protestë

Top Channel - 13.02.2016

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka ftuar qytetarët që në 8 vjetorin e pavarësisë më 17 shkurt të festojnë dhe mos të bëhen pjesë e protestës së ...

Mustafa: 17shkurti nuk mund të zbehet

LajmiFundit - 13.02.2016

Mustafa po ashtu u ka bërë thirrje që të refuzojnë tendencat eventuale për të përvetësuar sheshe e festa. Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa nëpërmes llogarisë, të rihapur, në Facebook ka ftuar ...

Kosovë, Mustafa: Më 17 shkurt festojmë, jo protestë

ikub - 13.02.2016

Kreu i Qeverisë kosovare Isa Mustafa i ka bërë thirrje qytetarëve të tij që më datë 17 shkur të festojnë dhe të mos bëhen pjesë e protestës së organizuar nga opozita.

Mustafa u bënë thirrje qytetarëve të refuzojnë tendencat për përvetësimin e shesheve dhe festave

Zhurnal - 13.02.2016

Mustafa u bënë thirrje qytetarëve të refuzojnë tendencat për përvetësimin e shesheve dhe festave Publikuar 13.02.2016 në 11:31 nga H.N. | 1 i lexuar Prishtinë, 13 shkurt- Kryeministri i Kosovës, Isa ...

Mustafa: Shkurti, muaji i zgjedhjes së presidentit të ri

Lajmi.net - 13.02.2016

Kreu i ekzekutivit të vendit u shpreh se në këtë takim u bisedua për problemet me të cilat përballen të rinjtë në fushën e shkollimit, punësimit dhe në fusha të tjera.

Mustafa: Presidenti zgjedhet gjatë shkurtit

Almakos - 13.02.2016

Kryeministri Mustafa, gjithashtu tha se në këtë takim u bisedua për problemet me të cilat përballen të rinjtë në fushën e shkollimit, punësimit dhe në fusha të tjera.

Mustafa: Presidenti zgjidhet në shkurt

Almakos - 13.02.2016

Presidenti i vendit do të zgjidhet në muajin shkurt, mirëpo ende nuk është caktuar data konkrete. Kështu tha kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa pas një takimi që pati me përfaqësues të Këshillit ...

Kryeministri s'e di datën kur do të votohet Thaçi për President

Albeu.com - 13.02.2016

Kryeministri Isa Mustafa , ka thënë se, ende nuk ka një datë të saktë se kur do të mbahet seanca e jashtëzakonshme për zgjedhjen e Presidentit të Kosovës, porse kjo punë do të jetë e kryer në afatin ...

Mustafa fton të gjitha shtresat e shoqërisë kundër gurëve, molotovit dhe gazit lotsjellës

Almakos - 13.02.2016

I pyetur nga gazetarët lidhur me takimet e përditshme me qindra qytetarë të vendit, kryeministri Isa Mustafa tha se këto takime po bëhen në kuadër të përpjekjeve që Qeveria të dëgjojë mendimin dhe ...

Kosova zgjedh Presidentin e ri në shkurt, Mustafa: Nuk është caktuar ende data konkrete

SOT - 13.02.2016

Postuar: 13/02/2016 - 16:10 Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, deklaroi se Presidenti i vendit do të zgjidhet në muajin shkurt. Sipas tij, nuk është caktuar ende data konkrete.

Mustafa: Presidenti zgjedhet në këtë muaj, datën e cakton kryesia

Zhurnal - 13.02.2016

Mustafa: Presidenti zgjedhet në këtë muaj, datën e cakton kryesia Publikuar 13.02.2016 në 16:49 nga H.N. | 1 i lexuar Prishtinë, 13 shkurt - Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se ...

Isa Mustafa: Presidenti zgjidhet ne shkurt

LajmiFundit - 13.02.2016

Presidenti i vendit do të zgjedhet në muajin shkurt, mirëpo ende nuk është caktuar data konkrete, tha kryeministri Mustafa pas një takimi që pati me përfaqësues të Këshillit Qendror të Veprimit Rinor.

Mustafa: Më 17 shkurt festojmë, jo protestë

Portalb - 13.02.2016

Lajme lidhur me temën Fillon takimi te Jahjaga (FOTO dhe VIDEO) Mustafa: Shpejtë përmbushen kërkesat e veteranëve Mustafa e Vuçiq takohen sot në Bruksel Opozita të përgatitet për zgjedhje në 2018-n ...

Mustafa në vitin 2000 për "Tre përqindëshin": Na kanë mbetur 50 milionë marka gjermane (VIDEO)

Albeu.com - 13.02.2016

Isa Mustafa , ministri i atëhershëm i Financave, në një mbledhje të improvizuar në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë, në vitin 2000 "> 2000 , kishte raportuar për herë të parë para Kuvendit të ...

Mustafa: Më 17 shkurt festojmë, jo protestë

Zhurnal - 13.02.2016

Mustafa: Më 17 shkurt festojmë, jo protestë Publikuar 13.02.2016 në 22:53 nga D.R. | 14 i lexuar Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka ftuar qytetarët që në 8 vjetorin e pavarësisë më 17 shkurt të ...

Mustafa: 17 shkurtin nuk e zbehin as vendimet arbitrare të opozitës

Koha.net - 13.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa nëpërmes llogarisë, të rihapur, në Facebook ka ftuar qytetarët që të shijojnë festën, që ai e quan, më domethënëse të historisë së Kosovës, të cilën, sipas tij, ...

Mustafa: Askush nuk mund ta zbehë festën e pavarësisë

Telegrafi - 13.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, përmes një postimi në Facebook, ka ftuar qytetarët të demonstrojnë pjekurinë karakteristike kosovare dhe refuzimin, ndaj tendencave eventuale për të përvetësuar ...

Kryeministri Mustafa u bënë thirrje qytetarëve të refuzojnë tendencat për përvetësimin e shesheve dhe festave

Botasot - 13.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, përmes një postimi në Facebook, ka ftuar qytetarët të demonstrojnë pjekurinë karakteristike kosovare dhe refuzimin, ndaj tendencave eventuale për të përvetësuar ...

Apeli i Mustafës: Shijoni 17 shkurtin, mos zaptoni sheshe e festa!

Panorama - 13.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa nëpërmes profilit të rihapur në Facebook ka ftuar qytetarët që të shijojnë festën, që ai e quan, më domethënëse të historisë së Kosovës, të cilën, sipas tij, nuk ...

Protesta e 17 shkurtit, Mustafa: Refuzoni tendencat për të përvetësuar sheshe, festoni Pavarësinë

BalkanWeb - 13.02.2016

PRISHTINË- Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, për festimin e 8 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, ka thënë se Kosova sot nuk është bërë ende vendi që kemi ëndërruar, por këto ditë duhet të mbledhim ...

Protesta e opozitës në Kosovë në ditën e Pavarësisë

ABC News - 13.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, përmes një mesazhi në Facebook, ka ftuar qytetarët që të refuzojnë pjesmarrjen në protestën e organizuar nga opozita në ditën e festës dhe Pavarësisë.

​Mustafa: Presidenti zgjidhet në shkurt, por nuk është caktuar data

Botasot - 13.02.2016

Presidenti i vendit do të zgjidhet në muajin shkurt, mirëpo ende nuk është caktuar data konkrete. Kështu tha kryeministri i Kosovës, Isa Mistafa pas një takimi që pati me përfaqësues të Këshillit ...

Mustafa: Presidenti zgjidhet në shkurt

Koha.net - 13.02.2016

Presidenti i vendit do të zgjidhet në muajin shkurt, mirëpo ende nuk është caktuar data konkrete. Kështu tha kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa pas një takimi që pati me përfaqësues të Këshillit ...

Mustafa: Presidenti zgjedhet gjatë shkurtit

Telegrafi - 13.02.2016

Presidenti i vendit do të zgjedhet në muajin shkurt, mirëpo ende nuk është caktuar data konkrete. Kështu tha kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa pas një takimi që pati me përfaqësues të Këshillit ...

​Mustafa premton mbështetje në avancimin e të rinjve

Botasot - 13.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa sot priti në një takim përfaqësues të Këshillit Qendror të Veprimit Rinor të Kosovës, ku u njoftua për problemet me të cilat ballafaqohen të rinjtë kosovarë në ...

Mustafa: Të gjithë janë kundër gurëve, molotovit dhe gazit lotsjellës

Telegrafi - 13.02.2016

Kryeministri Isa Mustafa ka thënë sot në Prishtinë se gjatë takimeve me qindra përfaqësues të sindikatave të punëtorëve, të rinisë, të veteranëve të luftës, bizneset, përfaqësuesit e mediave dhe të ...

Mustafa: Të gjithë ata që i takova janë kundër gurëve, molotovit e gazit lotsjellës

Koha.net - 13.02.2016

Kryeministri Isa Mustafa ka thënë sot në Prishtinë se gjatë takimeve me qindra përfaqësues të sindikatave të punëtorëve, të rinisë, të veteranëve të luftës, bizneset, përfaqësuesit e mediave dhe të ...

Mustafa: Presidenti zgjidhet në shkurt, por nuk është caktuar data

BalkanWeb - 13.02.2016

KOSOVE- Presidenti i vendit do të zgjidhet në muajin shkurt, mirëpo ende nuk është caktuar data konkrete, deklaroi sot kryeministri i Kosovës, Isa Mistafa.

Çka tha Mustafa për zgjedhjen e presidentit [raport i KTV-së]

Koha.net - 13.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka deklaruar se presidenti i vendit do të zgjidhet këtë muaj, por duke mos dhënë ndonjë datë të saktë se kur do të mbahet seanca e jashtëzakonshme.

Mustafa: Askush s’mund ta kufizojnë kremtimin e pavarësisë

Yll Press - 13.02.2016

Këto ditë, Kosova shënon 8 vjetorin e pavarësisë së saj. Këtyre ditëve festive, që kulmon më 17 shkurt, Ditën e Pavarësisë së Republikës së Kosovës, ne u gëzohemi me arritjet tona dhe atdheut tonë.

Mustafa në Facebook: 17 shkurtin nuk e zbehin as vendimet arbitrare të opozitës

Ilirida - 13.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, pak ditë para se Kosova të shënoj 8 vjetorin e pavarësisë, ka thënë se askush nuk mund të zbeh kremten e 17 shkurtit.

Isa Mustafa në vitin 2000 për “Tre përqindëshin”: Na kanë mbetur 50 milionë marka gjermane (Video)

Tetova Sot - 13.02.2016

Në vitin 2000 në një mbledhje të improvizuar në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë, ministri i atëhershëm i Financave, kishte raportuar për herë të parë para Kuvendit të Kosovës i dalë nga zgjedhjet ...

Mustafi me atlete të reja (Foto)

Telegrafi - 11.02.2016

Shkodran Mustafi është bërë me këpuca të reja të futbollit. Mbrojtësi i valencias, Mustafi ka zbuluar atletet e reja ‘magjike’ në llogarinë e Instagramit. “Në duart e mia tani kam ‘magista’ e reja.

Mustafa: Për mua dhe Thaçin më e lehtë do të ishte të jemi rivalë

Zhurnal - 10.02.2016

Mustafa: Për mua dhe Thaçin më e lehtë do të ishte të jemi rivalë Publikuar 10.02.2016 në 09:30 nga A.R. | 14 i lexuar Prishtine, 10 shkurt -Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, me anë të një postimi ...

Mustafa takon të pakënaqurit e VV-së, kanë qëndrime të njëjta

Zhurnal - 10.02.2016

Mustafa takon të pakënaqurit e VV-së, kanë qëndrime të njëjta Publikuar 10.02.2016 në 15:12 nga H.N. | 41 i lexuar Prishtinë, 10 shkurt -Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka pritur sot në takim ...

Ish-anëtarët e VV-së takojnë Mustafën

Lajmi.net - 10.02.2016

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e Organizatës “Fraksion +”, Ajnishahe Halimi, Fatos Aliu dhe Arben Gecaj, ish-anëtar të Vetëvendosjes.

​Ish anëtarët e VV-së me kryeministrin kundërshtojnë veprimet e opozitës

Almakos - 10.02.2016

Duhet të ketë zero tolerancë, ndaj dhunës dhe tendencave, për të quar vendin në gjakderdhje. Dialogu transparent i brendshëm dhe ai i jashtëm, janë të paevitueshme.

Mustafa nuk do ultimatume për zgjedhje, lavdëron Haradinajn

Lajmi.net - 10.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka akuzuar edhe njëherë dy partitë në kampin e opozitës, Lëvizjen Vetëvendosje dhe Nisman për, siç thotë ai, mosgatishmërinë për të diskutuar për çështjen që ata ...

Mustafa thërret për dialog, lavdëron Haradinajn

Almakos - 10.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka shfrytëzuar llogarinë e tij të re në Facebook për të shpërndarë një qëndrim të tij lidhur me zhvillimet e fundit politike në Kosovë si pasojë e mospajtimeve me ...

Mustafa thotë se Haradinaj bëri mirë që i tha “po” ftesës së presidentes

Albeu.com - 10.02.2016

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa , ka postuar një deklaratë në llogarinë e tij personale në Facebook, lidhur me takimin e ditës së hënë që zhvilloi presidentja, Atifete Jahjaga.

Mustafa lavdëron luftëtarin Haradinaj

Ina - 10.02.2016

Kryeministri ka thënë se “nëse partitë opozitare e kanë sikletin te dy marrëveshjet, atëherë duhet të bashkëbisedojnë për to”, duke shtuar se mungesa e vullnetit për të bashkëbiseduar nuk u jep të ...

Isa Mustafa komplimenton Haradinajn

LajmiFundit - 10.02.2016

Kryeministri Isa Mustafa konsideron se pjesëmarrja e kreut të AAK’së, Ramush Haradinaj në takimin me Presidenten Jahjaga, tregon pjekuri nga ana e tij.

Mustafa takoi ish-anëtarët e Vetëvendosjes

Telegrafi - 10.02.2016

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e Organizatës “Fraksion +”, Ajnishahe Halimi, Fatos Aliu dhe Arben Gecaj, ish-anëtar të Vetëvendosjes.

Mustafa takon të pakënaqurit e VV-së, kanë qëndrime të njëjta

Botasot - 10.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e Organizatës “Fraksion +”, Ajnishahe Halimi, Fatos Aliu dhe Arben Gecaj. Gjatë takimit, Mustafa i njoftoi për përkushtimin e ...

Ish-anëtarët e Vetëvendosjes kritikojnë veprimet e dhunshme të opozitës

Koha.net - 10.02.2016

Kryeministri Isa Mustafa ka zhvilluar një takim me përfaqësuesit e Organizatës “Fraksion +”, Ajnishahe Halimi, Fatos Aliu dhe Arben Gecaj, të gjithë këta ish-anëtarët të Lëvizjes Vetëvendosje.

Mustafa lavdëron luftëtarin Haradinaj, fton për bashkëbisedim opozitën

Koha.net - 10.02.2016

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook duke thënë se “nëse partitë opozitare e kanë sikletin te dy marrëveshjet, atëherë duhet të bashkëbisedojnë për to”, duke ...

Mustafa në cilësinë e kryetarit të LDK-së, i bën ftesë Haradinajt

Botasot - 10.02.2016

Kryeministri Isa Mustafa e ka vlerësuar lartë pjesëmarrjen e Ramush Haradinajt në takimin e ftuar nga presidentja e vendit, Atifete Jahjaga. “Si Kryeministër i vendit kam bërë ftesë serioze që të ...

Mustafa lavdëron luftëtarin Haradinaj

Telegrafi - 10.02.2016

Kryeministri, Isa Mustafa, përmes një postimi në Facebook, duke e komentuar takimin e së hënës, e ka cilësuar si gjest të mirë, pjesëmarrjen e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj në tryezën e thirrur ...

Hoxhaj: Opozita nuk e ka me Qeverinë, e ka me Isën

Telegrafi - 10.02.2016

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka deklaruar se opozita e ka problemin me kryeministrin Isa Mustafa dhe jo me koalicionin qeverisës si tërësi.

Hoxhaj: Opozita e ka me Isën

Botasot - 10.02.2016

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Enver Hoxhaj ka deklaruar se opozita e ka problemin me kryeministrin Isa Mustafa dhe jo me koalicionin qeverisës si tërësi.

Mustafa lavdëron Haradinajn, fton për bashkëbisedim opozitën

Tetova Sot - 10.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nëse vërtet partitë opozitare e kanë në sikletin e tyre marrëveshjet, atëherë duhet të bashkëbisedojnë për to.

​Mustafa flet me shoqërinë civile për krizën politike

Lajmi.net - 09.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa sot merr pjesë në tryezën e organizuar me përfaqësues të mediave dhe të shoqërisë civile, ku do të diskutohet për zhvillimet aktuale në vend.

​Mustafa në tryezë me shoqërinë civile për krizën politike

Almakos - 09.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa sot merr pjesë në tryezën e organizuar me përfaqësues të mediave dhe të shoqërisë civile, ku do të diskutohet për zhvillimet aktuale në vend.

Isa Mustafa e merr sot me vete…………………..

Almakos - 09.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa duket se nuk do të shkoj i vetëm në takim me shoqërinë civile. Ai sipas të gjitha gjasave me vete do ta marrë edhe zëvendësin e tij, Hashim Thaçin.

Kriza politike, Mustafa tryezë me shoqërinë civile

SOT - 09.02.2016

Postuar: 09/02/2016 - 10:13 Ditën e sotme kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa merr pjesë në tryezën e organizuar me përfaqësues të mediave dhe të shoqërisë civile, ku do të diskutohet për zhvillimet ...

Mustafa i rrëfehet shoqërisë civile, flet për zgjedhje

Lajmi.net - 09.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa në një tryezë me shoqërinë civile ku po të diskutohet situata aktuale në Kosovë ka thënë se koalicioni udhëheqës kanë konsideratë për çdo deklaratë ose qëndrim të ...

Mustafa në debatin me shoqërinë civile: Zgjedhjet në vitin 2018

Albeu.com - 09.02.2016

Kryeministri Isa Mustafa po merr pjesë në një takim me përfaqësues të shoqërisë civile që për temë ka tejkalimin e krizës politike në vend. Në fjalimin e tij para të pranishmëve, ai tha se, Qeveria ...

“Është e pavend që 17 vjet pas luftës të flitet për kthimin e Serbisë në Kosovë”

Almakos - 09.02.2016

Kryeministri Isa Mustafa, po merr pjesë në një takim me përfaqësues të shoqërisë civile që për temë ka tejkalimin e krizës politike në vend. Mustafa, në fjalimin e tij para të pranishmëve, tha se ...

Propozimet e shoqërisë civile për Mustafën

Lajmi.net - 09.02.2016

Pjesëtarë të shoqërisë civilëve, kanë kritikuar Qeverinë e Kosovës të udhëhequr nga kryeministri, Isa Mustafës, për mungesë të transparencës në proceset që po i përcjellë.

Mustafa tryezë me shoqërinë civile për krizën politike

LajmiFundit - 09.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, theksoi sot në tryezën e organizuar me përfaqësues të mediave dhe të shoqërisë civile se “dhuna nuk mund të jetë alternativë sepse dëmton funksionalitetin dhe ...

Mustafa – Thaçi: Dhuna në institucione nuk është zgjidhje

Portalb - 09.02.2016

Lajme lidhur me temën Raporti: Aeroporti i Prishtinës, më i pëlqyeri i udhëtarëve në Europë Hoxhaj falenderon Fulen për rolin e tij në negociatat për MSA-në Dialogu e zgjidh krizën Jevtiq: ...

Mustafa: PDK dhe LDK parti shtetformuese, na bëri bashkë Kosova

Albeu.com - 09.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa lidhur me takimin me shoqërinë civile , tha se koalicioni PDK-LDK u bë për të drejtuar Kosovën në një fazë delikate të saj.

Mustafa: PDK dhe LDK u bënë bashkë për Kosovën, koalicioni alternativa më e mirë

SOT - 09.02.2016

Postuar: 09/02/2016 - 22:54 Kryeministri Isa Mustafa thotë se në takim me shoqërinë civile, theksoi se koalicioni PDK-LDK u bë për shkak të nevojës për ta drejtuar Kosovën në një fazë të ndjeshme të ...

Kryeministri e vlerëson pozitivisht që në këtë fazë, janë bashkë LDK e PDK

Lajmi.net - 09.02.2016

“Jo për t’u konformuar me njëri-tjetrin. Por, për ta qeverisur Kosovën në një fazë të përmbylljes të tranzicionit të gjatë në të gjitha fushat e jetës”, shkruan Mustafa.

Mustafa flet me shoqërinë civile për krizën politike

Botasot - 09.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa sot merr pjesë në tryezën e organizuar me përfaqësues të mediave dhe të shoqërisë civile, ku do të diskutohet për zhvillimet aktuale në vend.

Mustafa flet me shoqërinë civile për krizën politike

Telegrafi - 09.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa sot merr pjesë në tryezën e organizuar me përfaqësues të mediave dhe të shoqërisë civile, ku do të diskutohet për zhvillimet aktuale në vend.

Mustafa tryezë me shoqërinë civile për krizën politike

BalkanWeb - 09.02.2016

PRISHTINË- Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, merr pjesë sot në tryezën e organizuar me përfaqësues të mediave dhe të shoqërisë civile, ku do të diskutohet për zhvillimet aktuale në vend.

Mustafa: Është e pavend që 17 vjet pas luftës të flitet për kthimin e Serbisë në Kosovë

Koha.net - 09.02.2016

Kryeministri Isa Mustafa, po merr pjesë në një takim me përfaqësues të shoqërisë civile që për temë ka tejkalimin e krizës politike në vend. Mustafa, në fjalimin e tij para të pranishmëve, tha se ...

Mustafi kërkon këndelljen e Valencias

Koha.net - 09.02.2016

Mbrojtësi Shkodran Mustafi ka thënë se është koha e fundit kur skuadra e tij Valencia duhet të zgjohet nga gjumi. Mustafi 23-vjeçar me fanellën e Valencias ka 12 ndeshje pa e shijuar fitoren në La ...

Mustafa: Është e pavend që 17 vjet pas luftës të flitet për kthimin e Serbisë në Kosovë

Telegrafi - 09.02.2016

Kryeministri Isa Mustafa, po merr pjesë në një takim me përfaqësues të shoqërisë civile që për temë ka tejkalimin e krizës politike në vend. Mustafa, në fjalimin e tij para të pranishmëve, tha se ...

Mustafa: Është e pavend që 17 vjet pas luftës të flitet për kthimin e Serbisë në Kosovë

Botasot - 09.02.2016

Kryeministri Isa Mustafa, po merr pjesë në një takim me përfaqësues të shoqërisë civile që për temë ka tejkalimin e krizës politike në vend. Mustafa, në fjalimin e tij para të pranishmëve, tha se ...

Mustafa: Pengimi i punës së institucioneve dhe dhuna, s’mund të jenë alternativë

Ora news - 09.02.2016

Pengimi i punës së institucioneve nuk është alternativë. Dhuna nuk mund të jetë alternativë sepse dëmton funksionalitetin dhe imazhin e vendit tonë. Aktorët e kësaj dhune nuk po shprehin gatishmëri ...

Mustafa e Thaçi nuk përfillin opozitën

Botasot - 09.02.2016

Dhuna dhe bllokimi i punës së institucioneve nuk janë mjete për zgjidhjen e problemeve politike kanë deklaruar kryeministri i Kosovës Isa Mustafa dhe zëvendësi i parë i tij Hashim Thaçi, gjatë një ...

Tentim për të demantuar kauzat e opozitës

Botasot - 09.02.2016

Derisa opozita e bashkuar vazhdon të mos e ndryshoj qëndrimin e saj sa i përket protestës së 17 shkurtit dhe rrëzimit të Qeverisë, Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa pas takimit me Presidenten ...

Raport i KTV- së për takimin e Mustafës e Thaçit me analistë e gazetarë [video]

Koha.net - 09.02.2016

Isa Mustafa e Hashim Thaçi vazhdojnë të mbrojnë argumentet e tyre për Asociacionin e Demarkacionin, raporton KTV. Para analistëve e gazetarëve thanë se Asociacioni do të bëhet, por në bazë të ...

Mustafa thotë se koalicioni PDK-LDK është alternativa më e mirë e suksesit

Koha.net - 09.02.2016

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa sot në Facebook ka arsyetuar dhe ka lavdëruar formimin e koalicionit të subjektit të tij politik me atë të Hashim Thaçit të cilat i ka quajtur parti shtetformuese ...

Mustafa: Për mua dhe Thaçin më e lehtë do të ishte të jemi rivalë

Botasot - 09.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ka treguar për takimin e sotëm me shoqërinë civile që ai dhe zëvendësi i tij Thaçi e kanë zhvilluar sot.

Mustafa e Thaçi nuk përfillin opozitën

Ilirida - 09.02.2016

Dhuna dhe bllokimi i punës së institucioneve nuk janë mjete për zgjidhjen e problemeve politike kanë deklaruar kryeministri i Kosovës Isa Mustafa dhe zëvendësi i parë i tij Hashim Thaçi, gjatë një ...

Pozita dhe opozita kanë fare pak vullnet për bashkëpunim

Kosova Live - 09.02.2016

Një takim i kryeministrit të Kosovë, Isa Mustafa dhe zëvendësit të tij, Hashim Thaçi, me përfaqësues të shoqërisë civile që për temë kishte tejkalimin e krizës politike në vend, po mbahet të martën ...

Kryeministri Mustafa pa ndonjë qëndrim të veçant pas takimit te presidentja (Video)

Lajmi.net - 08.02.2016

Kryeministri Isa Mustafa, pas takimit te presidentja Atifete Jahjaga, nuk ka thënë ndonjë gjë të re. Ai foli me terma të zakonshëm të retorikës politike, duke thënë se në takim ka shprehur ...

Mustafa: Opozita të heq dorë nga dhuna

Almakos - 08.02.2016

“Si LDK dhe kryeministër shpreha qëndrimin se vendi i debatit dhe zgjidhjes është Kuvendi i Kosovës”, tha kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, pas përfundimit të takimit te Presidentja.

Mustafa pas takimit: Opozita të heqë dorë nga dhuna

Albeu.com - 08.02.2016

Pas takimit me presidenten kryeministri i vendit, Isa Mustafa deklaroi se qëndrimin e tij se kjo situatë duhet të tejkalohet dhe problemet duhet të zgjidhen në Kuvend , përmes pjesëmarrjes së të ...

Këshillat e Isa Mustafës për Opozitën

Zhurnal - 08.02.2016

Këshillat e Isa Mustafës për Opozitën Publikuar 08.02.2016 në 13:51 nga E.E. | 14 i lexuar Prishtin, 08 shkurt - Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në fjalën e tij për media pas takimit të mbajtur ...

Mustafa: Situata të zgjidhet me dialog

LajmiFundit - 08.02.2016

Kryeministri i Isa Mustafa pas takimit të thirrur nga presidentja Atifete Jahjaga tha se shpreha qëndrimin tim se kjo situatë duhet të tejkalohet dhe problemet duhet të zgjidhen në Kuvend, përmes ...

Përsërit Mustafa: Nuk na duhet dhuna në institucione

Ina - 08.02.2016

Në takim Mustafa ka thënë se po punojnë që ta realizojnë planin qeverisës 2016, derisa ka shtuar se gjatë një takimi me presidenten e vendit, të hënën, kanë shprehur gatishmërinë e plotë për ...

Përsërit Mustafa: Nuk na duhet dhuna në institucione!

Almakos - 08.02.2016

(I plotësuar) Kryeministri i vendit, Isa Mustafa me kabinetin qeveritar i ka pritur në një takim kryetarët komunave të Kosovës me të cilët ka diskutuar për vitin fiskal 2016 dhe obligimet e ...

Qeveria e Kosovës dhe kryetarët e komunave apelojnë për dialog

Lajmi.net - 08.02.2016

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka pritur sot në takim kryetarët e Komunave të Kosovës. Sipas njoftimit, kryeministri Mustafa, theksoi se një prej çështjeve shumë të rëndësishme në ...

Mustafa me kryetarët e komunave: Dialogu është zgjidhje (Video)

Almakos - 08.02.2016

Kryeministri, Isa Mustafa zhvilloi takim me kryetarët e komunave të Kosovës të cilët u ankuan se kriza politike po reflekton edhe në nivelin lokal. Mustafa ndërkaq përseriti se kjo situatë duhet të ...

Mustafa nesër flet me shoqërinë civile për krizën

Almakos - 08.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa nesër merr pjesë në tryezën e organizuar me përfaqësues të mediave dhe të shoqërisë civile, ku do të diskutohet për zhvillimet aktuale në vend.

Kryeministri Mustafa diskuton për krizën politike me shoqërinë civile

Almakos - 08.02.2016

“Kryeministri Isa Mustafa merr pjesë në tryezën e organizuar me përfaqësues të medieve dhe të shoqërisë civile, ku do të diskutohet për zhvillimet aktuale në vend”, thuhet në njoftim të ...

Mustafa nesër flet me shoqërinë civile për krizën

Lajmi.net - 08.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa nesër merr pjesë në tryezën e organizuar me përfaqësues të mediave dhe të shoqërisë civile, ku do të diskutohet për zhvillimet aktuale në vend.

Isa Mustafa merr mbi dy mijë pëlqime në facebook (Foto)

Lajmi.net - 08.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, pasi është rikthyer në facebook me profil të ri, nuk po duket shumë aktiv. Që prej hapjes së profilit të ri në këtë rrjet social, Mustafa ka bërë vetëm dy postime.

Mustafa: Opozita ta pranojë që ka kauzë false

Lajmi.net - 08.02.2016

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa thotë se partitë opozitare bëjnë mirë që të pranojnë që kanë pasur kauzë false dhe të kthehen në Kuvend. Mustafa thotë përmes dhunës po i shkaktohen plagë të mëdha ...

Mustafa: Opozita më mirë të pranojë se kishte kauzë false

Almakos - 08.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se opozita edhe përkundër dëmeve që ia shkaktoi vendit për një periudhë të gjatë, është më mirë të pranojë se kishte kauzë false e të kthehet në ...

Mustafa: Problemet zgjidhen në Kuvend me dialog të përbashkët

Botasot - 08.02.2016

Ka përfunduar tashmë takimi i liderëve politikë me presidenten Atifete Jahjaga, ku edhe një herë diskutuan për të gjetur zgjidhje për dalje nga kriza.

Mustafa: Opozita të heqë dorë nga dhuna

Koha.net - 08.02.2016

“Si LDK dhe kryeministër shpreha qëndrimin se vendi i debatit dhe zgjidhjes është Kuvendi i Kosovës”, tha kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, pas përfundimit të takimit te Presidentja, raporton ...

Mustafa pas takimit: Opozita të heqë dorë nga dhuna

Telegrafi - 08.02.2016

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa pas takimit te presidentja, tha se ka shprehur qëndrimin e tij se kjo situatë duhet të tejkalohet dhe problemet duhet të zgjidhen në Kuvend, përmes pjesëmarrjes së ...

Mustafa pas takimit: Opozita të heqë dorë nga dhuna

BalkanWeb - 08.02.2016

KOSOVE- Kryeministri i vendit, Isa Mustafa pas takimit te presidentja, tha se ka shprehur qëndrimin e tij se kjo situatë duhet të tejkalohet dhe problemet duhet të zgjidhen në Kuvend, përmes ...

Përsërit Mustafa: Nuk na duhet dhuna në institucione (Foto)

Botasot - 08.02.2016

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa me kabinetin qeveritar i ka pritur në një takim kryetarët e komunave të Kosovës me të cilët ka diskutuar për vitin fiskal 2016 dhe obligimet e qeverisjes lokale.

Mustafa ripërsërit: Nuk na duhet dhuna në institucione

Koha.net - 08.02.2016

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa me kabinetin qeveritar i ka pritur në një takim kryetarët e komunave të Kosovës me të cilët ka diskutuar për vitin fiskal 2016 dhe obligimet e qeverisjes lokale.

Përsërit Mustafa: Nuk na duhet dhuna në institucione

Telegrafi - 08.02.2016

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa me kabinetin qeveritar i ka pritur në një takim kryetarët e komunave të Kosovës me të cilët ka diskutuar për vitin fiskal 2016 dhe obligimet e qeverisjes lokale.

Mustafi ka një mesazh për bashkëlojtarët

Telegrafi - 08.02.2016

Shkodran Mustafi nuk është i kënaqur me përgjumjen e bashkëlojtarëve. Mbrojtësi shqiptar i Valencias, Mustafi ka pohuar se koha është që të zgjohen dhe të luajnë si një familje.

Mustafi: Është koha të zgjohemi

Botasot - 08.02.2016

Valencia po kalon periudhë shumë të keqe në kampionatin e Spanjës. Humbja në Sevilla nga Betisi me rezultat 1:0 ka përkeqësuar edhe më shumë gjendjen e skuadrës nga Mestalla.

Mustafa diskuton për krizën politike me shoqërinë civile

Koha.net - 08.02.2016

Kryeministri Isa Mustafa, ka në agjendën e nesërme një takim me përfaqësues të medieve e të shoqërisë civile. Me ta do të diskutojë për zhvillimet aktuale në vend.

​Mustafa nesër flet me shoqërinë civile për krizën

Botasot - 08.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa nesër merr pjesë në tryezën e organizuar me përfaqësues të mediave dhe të shoqërisë civile, ku do të diskutohet për zhvillimet aktuale në vend.

Mustafa: Opozita bën më mirë ta pranojë që kishte kauzë false

Koha.net - 08.02.2016

Kreu i ekzekutivit, Isa Mustafa, ka thënë se opozita, edhe përkundër dëmeve që ia shkaktoi vendit për një periudhë të gjatë, është më mirë të pranojë se kishte kauzë false e të kthehet në Kuvend.

Mustafa: Opozita më mirë të pranojë se kishte kauzë false

Botasot - 08.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se opozita edhe përkundër dëmeve që ia shkaktoi vendit për një periudhë të gjatë, është më mirë të pranojë se kishte kauzë false e të kthehet në ...

Mustafa: Opozita ta pranojë se kishte kauzë false

Telegrafi - 08.02.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, thotë se “Kosovës i nevojitet opozitë demokratike, opozitë e argumenteve”. “Opozita, edhe përkundër dëmeve që ia shkaktoi vendit për një periudhë të gjatë, është ...

Mustafa: Problemet zgjidhen në Kuvend me dialog të përbashkët (Video)

Tetova Sot - 08.02.2016

Ka përfunduar tashmë takimi i liderëve politikë me presidenten Atifete Jahjaga, ku edhe një herë diskutuan për të gjetur zgjidhje për dalje nga kriza.

Mustafi ka një mesazh për bashkëlojtarët

Ilirida - 08.02.2016

Mbrojtësi shqiptar i Valencias, Mustafi ka pohuar se koha është që të zgjohen dhe të luajnë si një familje. “Është koha të zgjohemi. Nisemi familja”, ka shkruar Mustafi në llogarinë personale në ...

Mustafa: Të hiqet dorë nga dhuna

Lajme.al - 08.02.2016

Mustafa: Të hiqet dorë nga dhuna Kryeministri Isa Mustafa tha pas përfundimit të takimit me presidenten se diskutuan për tejkalimin e gjendjes së krijuar, ai tha se si kryeministër dhe drejtues i LDK ...

Qeveria flet për nevojën për dialog e bashkërenditje të veprimeve

Kosova Live - 08.02.2016

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa ka folur, të hënën, në një takim me kryetarët e komunave, për punën e përbashkët që duhet të bëhet për plotësimin e kritereve dhe rekomandimeve për ...