TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mazhoranca voton me 73 vota pro ligjet, Idrizi vijon bojkotin, Manjani zyrtarizohet në krye të Drejtësisë

SOT - 13.11.2015

Pas debateve maratonë, Parlamenti Shqiptar hodhi mbrëmë në votim, projektligjet e parashikuara në rendin e seancës plenare. Mbrëmë, Ylli Manjani mori zyrtarisht detyrën e ministrit të Drejtësisë, ...

Manjani betohet sot para Presidentit dhe fillon punën

LajmiFundit - 13.11.2015

Ministri i Drejtesise Ylli Manjani do te betohet sot në ora 16:00 para Presidentit te Republikes. Pas këtij momenti ai do të mund të prezantohet zyrtarisht në Ministrinë e Drejtësisë për të filluar ...

Ministria e Drejtësisë, Naço i dorëzon “stafetën” Manjanit

Top Channel - 13.11.2015

Ylli Manjani është prezantuar pasditen e kësaj të premteje si ministri i ri i Drejtësisë, në një ceremoni ku ka qenë i pranishëm edhe ish-ministri i këtij dikasteri, Nasip ...

Naco i dorëzon detyrën, Manjani: Luftë të pandalur korrupsionit

LajmiFundit - 13.11.2015

Ministri i ri i Drejtësisë, Ylli Manjani, bëri pasditen e sotme betimin para Presidentit të Republikës, Bujar Nishani. Pas ceremonisë në Presidencë, ai është pritur në institucionin që do të marrë në ...

Nasip Naço dorëzon çelësat e MD, Ylli Manjani: Do mbaheni mend si njeriu i qetë, do thellojmë më tej atë që nisët ju

SOT - 13.11.2015

Ish-ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, i ka dorëzuar këtë pasdite detyrën ministrit të ri, Ylli Manjanit. Ish-ministri Naço i ka uruar suksese Manjanit në detyrën e re.

Nasip Naço i dorëzon postin e Ministrit të Drejtësisë, Ylli Majnanit

ikub - 13.11.2015

Nasip Naço i ka dorëzuar sot dosjen e punës pasaardhësit të tij si Ministër i Drejtësisë, Ylli Manjanit. Ky i fundit u zyrtarizua në këtë post një ditë më parë pas votimit në Kuvend.

Manjani nis takimet si Ministër i Drejtësisë, pret në zyrë ambasadorët Lu e Vlahutin: Do thellojmë bashkëpunimin

SOT - 13.11.2015

Ministri i ri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka pritur këtë mbrëmje në zyrën e tij ambasadorin e SHBA, Donald Lu, dhe ambasadoren e BE, Romana Vlahutin. Manjani u ka shprehur mirënjohje Lu dhe Vlahutin ...

Manjani takon ambasadorët Lu dhe Vlahutin: Do zbatojmë rekomandimet e progres-raportit

ikub - 13.11.2015

Ylli Manjani, Ministri i ri i Drejtësisë ka takuar pasditen e sotme Ambasadorin Amerikan në vendin tonë Donald Lu dhe Ambasadoren e Bashkimit Europian në Tiranës, Romana Vlahutin.

Ministria e Drejtësisë, Naço i dorëzon “stafetën” Manjanit

Portalb - 13.11.2015

Lajme lidhur me temën Rama: Gazetarët meritojnë respekt nuk cenohet fjala e lirë Arrestohet shqiptari i kërkuari nga Interpoli, akuzohet për “shfrytëzim prostitucioni” Reagimet: Si u tërhoq Rama nga ...

Manjani betohet si Ministër i Drejtësisë

Zhurnal - 13.11.2015

Manjani betohet si Ministër i Drejtësisë Publikuar 13.11.2015 në 23:07 nga D.R. | 27 i lexuar Pasi mori votëbesimin e maxhorancës në parlament, Ylli Manjani ka preferuar që kafenë e parë si Ministër ...

FOTOLAJM/ Naço dhe Manjani e nisin ditën bashkë, konsumojnë kafe në një bar

BalkanWeb - 13.11.2015

TIRANE – Marrëdhëniet brenda LSI-së duket se vijojnë të jenë miqësore dhe bashkëpunuese. Katër ditë pas dorëheqjes, ish-ministri i Drejtësisë, Nasip Naço dhe pasuesi i tij Ylli Manjani e kanë nisur ...

Naço i dorëzon postin Manjanit/ Ministri i Drejtësisë: Bibla e punës sonë progres raporti, armiku kryesor korrupsioni

BalkanWeb - 13.11.2015

TIRANE- Ikën një ministër i LSI nga Drejtësia vjen një tjetër. Nasip Naço i ka dorëzuar sot zyrtarisht postin pasardhësit të tij, Ylli Manjanit. Teksa i uroi Manjanit suksese për detyrën e re, Naço ...

Naço i dorëzon detyrën Manjanit: Mjedisi politik s’do të lejohet të cënojë punën

Ora news - 13.11.2015

Ministri i ri i Drejtësisë, Ylli Manjani, bëri pasditen e sotme betimin para Presidentit të Republikës, Bujar Nishani. Pas ceremonisë në Presidencë, ai është pritur në institucionin që do të marrë në ...

Betohet përpara Presidentit të Republikës Ministri i ri i Drejtësisë Manjani

ABC News - 13.11.2015

Ministri i ri i Drejtësisë Ylli Manjani përpara se të prezantohej në këtë detyrë ka bërë betimin përpara Presidentit të Republikes Bujar Nishani. Një ditë më parë Parlamenti miratoi emërimin e Ylli ...

Manjani takon Donald Lu dhe Vlahutin: Do zbatojmë rekomandimet e progres-raportit

BalkanWeb - 13.11.2015

TIRANË- Ministri i ri i Drejtësisë, Ylli Manjani, i cili sot mori detyrën nga paraardhësi i tij, ka zhvilluar një takim me ambasadorin amerikan në Tiranë, Donald Lu dhe atë të BE-së, Romana Vlahutin.

Manjani merr zyrtarisht detyrën nga Naco: Korrupsioni armiku kryesor i joni

Botasot - 13.11.2015

Ylli Manjani, pas betimit në Presidencë, ka marrë zyrtarisht detyrën e ministrit të Drejtësisë, post që mbahej nga Nasip Naco, i dorëhequr në fillim të javës.

Nasip Naço i dorëzon detyrën Ylli Manjanit

ABC News - 13.11.2015

Ylli Manjani mori detyren si Ministër i Drejtësisë dhe u takua me drejtuesit institucioneve në varësi të kësaj Ministrie. Manjani tha se nuk do të ndryshojnë prioritetet, reforma në drejtësi dhe ...

Manjani pritet të bëjë betimin pranë Presidentit

Gazeta Dita - 13.11.2015

Ministri i ri i Drejtësisë, Ylli Manjani pritet të betohet pasditen e sotme pranë Presidentit të Republikës. Ai u miratua mbrëmjen e shkuar me 71 vota nga deputetët e majtë në Parlament.

Manjani merr detyrën: Politika nuk do të ndikojë në veprimtarinë e institucionit

Gazeta Dita - 13.11.2015

Ylli Manjani ka bërë betimin pranë Presidentit të Republikës për të marrë postin e ministrit të Drejtësisë. Menjëherë pas betimit, ai ka shkuar në zyrën e re pranë ndërtesës së Ministrisë së ...

Prezantohet Ylli Manjani

Vision Plus - 13.11.2015

Vetem pak çaste pasi beri betimin ne presidence, Ylli Manjani ka mbërritur ne Ministrinë e Drejtësisë. Prezantimi me stafin u be nga Ministri i Dorëhequr Nasip Naço, i cili ka shfrytëzuar kete moment ...

Naço i dorëzon dosjen Ministrit të Drejtësisë/ Manjani: Vijojmë luftën ndaj korrupsionit

Java News - 13.11.2015

Pas miratimit si Ministër i Drejtësisë, Ylli Manjani mori në dorëzim dosjen e punës nga Nasip Naço, në ambientet e Ministrisë së Drejtësisë. Pavarësisht se nga dita e enjte Nasip Naço nuk është më ...

Manjani takim me Donald Lu dhe Vlahutin: Zbatojmë rekomandimet

Java News - 13.11.2015

Vetëm pak orë pasi mori detyrën zyrtarisht nga paraardhësi i tij Nasip Naço, Ministri i ri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka zhvilloi një takim me ambasadorin amerikan në Tiranë, Donald Lu dhe atë të ...

Kuvendi voton sot dekretin që emëron Ylli Manjanin ministër Drejtësie

LajmiFundit - 12.11.2015

Kuvendi pritet të votojë sot dekretin e Presidentit që emëron z. Ylli Manjani në postin e ministrit të Drejtësisë. Z. Manjani do të zëvendësojë në këtë post ministrin e dorëhequr të hënën, Nasip Naco.

Votohet me 81 vota pro dekreti i Presidentit për Ministrin e ri të Drejtësisë Ylli Manjani

ikub - 12.11.2015

Parlamenti voton me 81 vota pro emërimin në positn e Ministrit të Drejtësisë të Ylli Manjanit pas dekretimit nga Presidenti Bujar Nishani, dhe shkarkimin nga ky post me 104 vota pro, të Nasip Naços.

Manjani ministër Drejtësie, Kuvendi voton dekretin, 81 pro, 27 kundër

LajmiFundit - 12.11.2015

Kuvendi miratoi të enjten në mbrëmje me 81 vota pro, 27 vota kundër dhe asnjë abstenim dekretin e Presidentit që emëron Ylli Manjanin në postin e ministrit të ri të Drejtësisë.

Kuvendi voton sot dekretin që emëron Ylli Manjanin ministër Drejtësie

BalkanWeb - 12.11.2015

TIRANE- Kuvendi pritet të votojë sot dekretin e Presidentit që emëron Ylli Manjani në postin e ministrit të Drejtësisë. Manjani do të zëvendësojë në këtë post ministrin e dorëhequr të hënën, Nasip ...

Kuvend/81 vota pro Manjanit për ministër të Drejtësisë

Botasot - 12.11.2015

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar me 81 vota pro emërimin e Ylli Manjanit si ministër i ri i Drejtësisë, ndërsa 27 deputetë të opozitës votuan kundër. Nga ana tjetër shkarkimi i Nasip Naços u miratua ...

Kuvendi miraton ligjin për zhvillimin e Forcave të Armatosura

ABC News - 12.11.2015

Kuvendi miratoi të enjten në mbrëmje me 81 vota pro, 27 vota kundër dhe asnjë abstenim dekretin e Presidentit që emëron Ylli Manjanin në postin e ministrit të ri të Drejtesisë.

Votohet Ylli Manjani si Ministër i Drejtësisë, opozita kundër

Ora news - 12.11.2015

Kuvendi miratoi të enjten në mbrëmje me 81 vota pro, 27 vota kundër dhe asnjë abstenim dekretin e Presidentit që emëron Ylli Manjanin në postin e ministrit të ri të Drejtesisë.

Parlament, votohet shkarkimi i Naços

Vision Plus - 12.11.2015

Parlamenti votoi dekretin e presidentit Bujar Nishani për shkarkimin e Nasip Naços nga posti i Ministrit te Drejtësisë, si dhe emërimin e Ylli Manjanit ne ketë post.

Shtypi i ditës, titujt kryesorë, 10 nëntor 2015

SOT - 10.11.2015

Titujt kryesorë të gazetave: "SOT" , 1. Hapet sipari i ndryshimeve në qeveri, Meta shndërron impulset në dorëheqje, pas Naços pritet largimi i ministrave të akuzuar për korrupsion. 2.

Ylli Manjani ministër i ri i Drejtësisë i Shqipërisë

Idividi - 10.11.2015

Tiranë, 9 nëntor 2015 (MIA) - Ylli Manjani sonte është propozuar për ministër të të ri të Drejtësisë së Republikës së Shqipërisë, në vend të Nasip Naço, i cili sot vonë pasdite dha dorëheqje nga ...

Shqipëri: Ministri i ri i drejtësisë synon reforma

Zhurnal - 10.11.2015

Shqipëri: Ministri i ri i drejtësisë synon reforma Publikuar 10.11.2015 në 11:44 nga H.N. | 14 i lexuar Tiranë, 10 nëntor- Ministri i ri i drejtësisë i Shqipërisë, Ylli Manjani, ka premtuar dje se do ...

Manjani takon Metën: Po përgatisim axhendë të re reformash, do quhem ministër Drejtësie pas votimit dhe betimit në ...

SOT - 10.11.2015

Kandidati i propozuar nga radhët e LSI për ministër Drejtësie, Ylli Manjani, ka folur sot për mediat. Manjani u propozua një ditë më parë për këtë post, pas dorëheqjes së ministrit Nasip Naço.

Manjani: Po pregatisim një axhendë agresive reformash në gjyqësor

ikub - 10.11.2015

Ylli Manjani, i propozuar për Ministër i Drejtësisë pas dorëheqjes së ministrit Nasip Naço, ka folur për mediat duke thënë se ka shumë punë për të bërë në sistemin e drejtësisë.

Qeveria "Rama" në "krizë", Tahiri, Beqaj e Manjani takim kokë më kokë me kryeministrin, Naço tek ...

SOT - 10.11.2015

Kryeministri Edi Rama po zhvillon këtë mesditë një takim me disa prej ministrave të kabinetit, si dhe kandidatin zyrtar për postin e ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjanin.

Nishani dekreton Ylli Manjanin

Top Channel - 10.11.2015

Presidenti i Republikës, përmes dy dekreteve të njëpasnjëshme ka pranuar dy kërkesat e mbërritura nga kryeministri Edi Rama për shkarkimin e Nasip Naços, i dorëhequr një ditë më parë dhe përmes një ...

Nishani firmos dekretet, shkarkohet Nasip Naco, emërohet Ylli Manjani

LajmiFundit - 10.11.2015

Presidenti i Republikës Bujar Nishani, ka firmosur ditën e sotme propozimet e kryeministrit Edi Rama për ndryshimet në qeveri. Kreu i shtetit Nishani, mësohet se ka firmosur dekretin për shkarkimin ...

Nishani dekreton shkarkimin e Naços dhe emërimin e Manjanit, Presidenca: Dekreti hyn në fuqi menjëherë

SOT - 10.11.2015

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani dekretoi sot shkarkimin e Ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço. Ky i fundit dha dorëheqjen ditën e djeshme. Ndërkohë, Nishani ka dekretuar edhe emërimin e ...

Presidenti dekreton shkarkimin e Naços dhe emërimin e Manjanit Ministër Drejtësie

ikub - 10.11.2015

Presidenti i vendit Bujar Nishani përmes dy dekreteve të njëpasnjëshme ka pranuar dy kërkesat e mbërritura nga kryeministri Edi Rama për shkarkimin e Nasip Naços nga posti i Ministrit të Drejtësisë, ...

Ylli Manjani emërohet Ministër i Drejtësisë

Lajmi.net - 10.11.2015

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, dekreton shkarkimin e Ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço si dhe emërimin e Ministrit të ri të Drejtësisë,Ylli Manjani.

Ylli Manjani zyrtarisht ministër i Drejtësisë

Portalb - 10.11.2015

Lajme lidhur me temën Meta: Progresraporti shumë pozitiv Misteri i ndotjes në Durrës, ndotja ende në nivele alarmante Basha: Me taksa të ulëta, akordojmë 500 milionë euro në vit për ekonominë Rama: ...

Shqipëri: Ministri i ri i drejtësisë synon reforma

Botasot - 10.11.2015

Ministri i ri i drejtësisë i Shqipërisë, Ylli Manjani, ka premtuar dje se do t’i përfundoj reformat në drejtësi, që është kërkesë kryesore e Bashkimit Evropian për anëtarësimin e Shqipërisë.

Manjani: Jemi në një axhendë agresive reformash, ende nuk jam ministër por i propozuar

BalkanWeb - 10.11.2015

TIRANË- Nënkryetari i LSI-së, Ylli Manjani i propozuar dje zyrtarisht si ministër i Drejtësisë pas dorëheqjes së Nasip Naços, ka deklaruar sot se po përgatitet një axhendë agresive reformash.

Bashkëpunimi me Ramën, Manjani: Jemi në krah, axhendë agresive reformash

BalkanWeb - 10.11.2015

TIRANË- Nënkryetari i LSI-së, Ylli Manjani i propozuar dje zyrtarisht si ministër i Drejtësisë pas dorëheqjes së Nasip Naços, ka deklaruar sot se po përgatitet një axhendë agresive reformash.

Manjani takon Metën, në pritje të dekretimit nga Nishani

Ora news - 10.11.2015

Ylli Manjani i propozuar për ministër të Drejtësisë pas dorëheqjes së Nasip Naços është parë sot në ambientet e kryesisë së Kuvendit ku ka zhvilluar një takim me kryetarin e parlamentit, njëkohësisht ...

“Ministri i Drejtësisë”/ Naço tek Meta, Rama pret Tahirin, Beqajn dhe Manjanin

BalkanWeb - 10.11.2015

TIRANË- Kryeministri Edi Rama është duke zhvilluar në Kryeministri një takim me disa prej ministrave të kabinetit, si dhe kandidatin zyrtar për postin e Ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjanin.

Bashkëpunimi me Ramën, Manjani: Jemi në krah, axhendë agresive reformash

Botasot - 10.11.2015

Ylli Manjani, i cili pritet të marrë detyrën e ministrit të Drejtësisë pas dorëheqjes së Nasip Naços, është takuar mesditën e sotme me kryetarin e Kuvendit, njëkohësisht kryetar i LSI-së, Ilir Meta.

Dorëheqja e Naços, Patozi: Meta u bë Kryeministër i vendit

ABC News - 10.11.2015

Një ditë pas dorëheqjes së Nasip Naços nga drejtimi i Ministrisë së Drejtësisë dhe zëvendësimi i tij me Ylli Manjanin, dy krahët e politikës japin interpretime të ndryshme.

Presidenti dekreton shkarkimin e Naços dhe emërimin e Manjanit në krye të Ministrisë së Drejtësisë

BalkanWeb - 10.11.2015

TIRANE – Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka dekretuar sot shkarkimin e Ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço si dhe emërimin e Ministrit të ri të Drejtësisë, Ylli Manjani.

Ylli Manjani zyrtarisht Ministër i Drejtësisë, dekretohet nga Presidenti Nishani

Ora news - 10.11.2015

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, dekreton shkarkimin e Ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço si dhe emërimin e Ministrit të ri të Drejtësisë,Ylli Manjani.

​Nishani dekreton shkarkimin Naços, emëron Ylli Manjanin Ministër të Drejtësisë

Botasot - 10.11.2015

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, dekreton shkarkimin e Ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço si dhe emërimin e Ministrit të ri të Drejtësisë,Ylli Manjani.

Nishani dekreton emërimin e Ylli Manjanit ministër i Drejtësisë

ABC News - 10.11.2015

Presidenti i Republikës Bujar Nishani dekretoi shkarkimin e Nasip Naçoa nga posti i ministrit të Drejtësisë dhe te emërimit në vend të tij të Ylli Manjanit, një tjetër zyrtar i Lëvizjes Socialiste ...

Nishani dekreton Ylli Manjanin Ministër të Drejtësisë

Koha.net - 10.11.2015

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, dekreton shkarkimin e Ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço si dhe emërimin e Ministrit të ri të Drejtësisë,Ylli Manjani.

Nishani dekreton Ylli Manjanin

Mapo - 10.11.2015

Nishani dekreton Ylli Manjanin Postuar më: 10 Nëntor 2015 19:15 Presidenti i Republikës, përmes dy dekreteve të njëpasnjëshme ka pranuar dy kërkesat e mbërritura nga kryeministri Edi Rama për ...

Meta: Naço i hapi rrugë ndryshimit

Koha.net - 10.11.2015

Ilir Meta nuk e di nëse dorëheqja e Nasip Naços do të pasohet nga një valë largimesh të tjera në kabinetin qeverisës, por ajo që ai është i bindur është se kjo lëvizje ka hapur rrugën e ndryshimeve, ...

FOTO-LAJM/ Plas gallata me emërimin e Ylli Manjanit

Java News - 10.11.2015

Rrjetet sociale nuk kanë humbur kohë për të bërë humor me lëvizjen më të fundit në qeveri. Ja një shaka grafike për ministrin e ri të drejtësisë Ylli Manjani. Share your vote! No, thanks.

INTERVISTA/ Ylli Manjani: I vendosur të çoj përpara luftën kundër korrupsionit në drejtësi

Gazeta Tema - 10.11.2015

Ylli Manjani, i propozuar nga kryeministri Rama për të qenë ministri i ri i Drejtësisë, e konsideron vlerësim dhe njëherazi përgjegjësi drejtimin e këtij institucioni.

PROFIL: Kush është Ministri i ri i Drejtësisë. Deklaratat e tij të para, për reformën dhe korrupsionin

Gazeta Dita - 10.11.2015

Ylli Manjani, i propozuar nga kryeministri Rama për të qenë Ministri i ri i Drejtësisë, e konsideron vlerësim dhe njëherazi përgjegjësi drejtimin e këtij institucioni.

Manjani takohet me Metën: Nuk jam ministër, por një emër i propozuar

Java News - 10.11.2015

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, është takuar mesditën e sotme me kreun e LSI, Ilir Meta. Duke iu përgjigjur interesimit të mediave, Manjani tha se me kreun e Kuvendit takohet përditë.

Manjani në pritje të dekretimit

Vision Plus - 10.11.2015

Dita e Ylli Manjanit, Ministrit te Drejtësisë, i propozuar nga kryeministri Edi Rama, ka nisur ne zyrat e kryesisë se kuvendit, fillimisht ne zyrën e grupit parlamentar te LSI e me pas me nje takim ...

Manjani: Jemi në një axhendë agresive reformash

Gazeta Dita - 10.11.2015

I propozuar nga kryeministri Edi Rama si ministër Drejtësie, Ylli Manjani ka zhvilluar një takim me kryetarin e Kuvendit Ilir Meta. Manjani deklaroi pas daljes nga selia e Kuvendit se është në pritje ...

Nishani dekreton Ylli Manjanin

Vision Plus - 10.11.2015

Presidenti i Republikës ka dekretuar shkarkimin e Nasip Naços nga posti i Ministrit te Drejtësisë dhe emërimin e Ylli Manjanit ne ketë post. >Kreu i shtetit Nishani ka miratuar propozimin e ...

Zyrtare/ Nishani dekreton si Ministër Drejtësie Ylli Manjanin

Java News - 10.11.2015

Tashmë është zyrtare, Ministër i Drejtësisë është Ylli Manjani. Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka dekretuar këtë pasdite të së martës shkarkimin e Nasip Naços si dhe emërimin e Ministrit të ri ...

Bujar Nishani dekreton Ylli Manjanin si ministër Drejtësie

Gazeta Tema - 10.11.2015

Presidenti i Republikës, përmes dy dekreteve të njëpasnjëshme ka pranuar dy kërkesat e mbërritura nga kryeministri Edi Rama për shkarkimin e Nasip Naços, i dorëhequr një ditë më parë dhe përmes një ...

Nishani “pajtohet” me ndryshimet në qeveri, dekreton Ylli Manjanin

Gazeta Dita - 10.11.2015

Presidenti i Republikës, përmes dy dekreteve të njëpasnjëshme ka pranuar dy kërkesat e mbërritura nga kryeministri Edi Rama për shkarkimin e Nasip Naços, i dorëhequr një ditë më parë dhe përmes një ...

Presidenti dekreton Manjanin ministër Drejtësie

Tetova Sot - 10.11.2015

residenti i Republikës, Bujar Nishani, ka dekretuar pasditen e sotme emërimin e Ylli Manjanit në detyrën e ministrit të Drejtësisë. Në një komunikatë për medie, zyra e shtypit e Presidencës bën me ...

Manjani dekretohet ministër Drejtësie

InfoGlobi - 10.11.2015

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka dekretuar pasditen e sotme emërimin e Ylli Manjanit në detyrën e ministrit të Drejtësisë. Në një komunikatë për medie, zyra e shtypit e Presidencës bën me ...

Rama i propozin Presidentit dekretimin e Ylli Manjanit si Ministër Drejtësie (detajet)

ikub - 09.11.2015

Ora 17.40 - Kryeministri Edi Rama pranoi sot dorëheqjen e Ministrit të Drejtësisë, zotit Nasip Naço, duke e falenderuar atë për kontirbutin e dhënë në ekipin qeverisës.

Dorëheqja e Nacos, ja kush mund të jetë Ministri i ri i Drejtësisë

LajmiFundit - 09.11.2015

Ylli Manjani mund të jetë Ministri i ardhshëm i Drejtësisë. Pas dorëheqjes së Nasip Nacos, juristi nga radhët e LSi, Ylli Manjani thuhet se do të jetë ministri i ri i drejtësisë.

Ylli Manjani Ministri i ri i Drejtësisë?

SOT - 09.11.2015

Me shumë gjasa Nasip Naçon mund ta zëvendosjë Ylli Manjani. Ky i fundit në një dalje për media u shpreh se çdo njer i që merret me politikë duhet të jetë i gatshëm për të qenë Ministër Drejtësie.

Ylli Manjani: Nuk ndryshon skema e përfaqësimit të LSI në Qeveri

LajmiFundit - 09.11.2015

Formula politike e qeverisjes nuk do të ndryshojë dhe ministri i Drejtësisë do të jetë nga LSI. Konfirmohet një nga kandidatët për emrin e Ministrit të ri të Drejtësisë dhe kjo bëhet e ditur nga Ylli ...

Rama i dërgon Nishanit, emrin e Ministrit të ri të Drejtësisë

LajmiFundit - 09.11.2015

Kryeministri Edi Rama i propozon presidentit Bujar Nishani, emrin e ministrit te ri te drejtesise. Qeveria shqiptare njoftoi se Rama ka propozuar dekretimin e Ylli Manjanit ne kete detyre.

Ministri i Drejtësisë, Rama çon emrin e Manjanit në Presidencë

Top Channel - 09.11.2015

Kryeministri Edi Rama i ka propozuar pasditen e së hënës presidentit të Republikës emrin e nënkryetarit të LSI, Ylli Manjani, për postin e ministrit të Drejtësisë, i mbetur vakant pas dorëheqjes së ...

Manjani ministri i ri i Drejtësisë, Kryeministria: Kandidatura më e përshtatshme

SOT - 09.11.2015

Kryeministri Edi Rama pranoi sot dorëheqjen e Ministrit të Drejtësisë, zotit Nasip Naço, duke e falenderuar atë për kontributin e dhënë në ekipin qeverisës.

Ja fjalët e para të Ylli Manjanit si Ministër: Reforma në Drejtësi me konsensus

ikub - 09.11.2015

Ylli Manjani flet për herë të parë si Ministër Drejtësie. Në një intervistë telefonike për News 24, Manjani, vetëm pak minuta pas emri i tij ju propozua Nishanit, thekson se do të luftojë për një ...

Ja pse u pranua kandidatura e Manjanit

Zhurnal - 09.11.2015

Pas dorheqjes s ministrit t Drejtsis Ja pse u pranua kandidatura e Manjanit Publikuar 09.11.2015 në 18:16 nga B.R. | 1 i lexuar Kryeministria doli me një deklaratë të shkurtër, pas dorëheqjes së ...

Manjani ministri i ri i Drejtësisë: I nderuar për sfidën

SOT - 09.11.2015

Ylli Manjani është ministri i ri i Drejtësisë, i cili u zgjodh nga aleatët në qeverisje Rama-Meta pas dorëheqjes që dha sot nga ky post Nasip Naço. Lajmi është zyrtarizuar nga Kryeministria.

Ministri i Drejtësisë, Rama çon emrin e Manjanit në Presidencë

Lajmi.net - 09.11.2015

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama i ka propozuar pasditen e së hënës presidentit të Republikës emrin e nënkryetarit të LSI, Ylli Manjani, për postin e ministrit të Drejtësisë, i mbetur vakant pas ...

Berisha: Meta i futi Ramës në qeveri, ish-kundërshtarin në PS

LajmiFundit - 09.11.2015

Ish-kryeministri Sali Berisha reagoi ne lidhje me ndryshimin e Ministrit te Drejtesise ne qeverine Rama. pas propozimit te emrit te Ylli Manjanit, Berisha shprehet se Meta futi ne qeverine e Rames ...

Berisha: Meta e menderos Ramën me emërimin e ish-socialistit anti-Ramë

SOT - 09.11.2015

Ish-kryeminsitri Sali Berisha ka komentuar dorëheqjen e Nasip Naços nga posti i Minsitrit të Drejtësisë dhe zëvendësimin e tij nga Ylli Mananji. Në një status në profilin e tij në Facebook Berisha ...

Nasip Naço jep dorëheqjen. Kryeministri zyrtarizon Ylli Manjanin për postin e Ministrit të Drejtësisë

BalkanWeb - 09.11.2015

* Dorëheqja e Naços për arsye personale TIRANE- Ylli Manjani është zyrtarizuar pasditen e sotme në detyrën e ministrit të Drejtësisë në vendin tonë. Kryeministri Edi Rama ka zyrtarizuar kandidaturën ...

Dorëheqja e Naços, Manjani: Formula politike nuk ndryshon, jam i gatshëm për këtë detyrë

BalkanWeb - 09.11.2015

TIRANE – Yli Manjani është një nga emrat e përfolur gjatë ditës së sotme, se mund të jetë i propozuari për detyrën e ministrit të Drejtësisë. I pyetur nga gaqzetarët nëse në postin e ministrit të ...

Rama-Meta, dakord për Manjanin në krye të Drejtësisë

Mapo - 09.11.2015

Rama-Meta, dakord për Manjanin në krye të Drejtësisë Postuar më: 09 Nëntor 2015 16:34 Kreu i LSI-së, Ilir Meta ka përfunduar takimin në zyrën e kryeministrit Edi Rama, ndërkohë që “Top Channel” ka ...

Ylli Manjani: I gatshëm të zëvendësoj Naçon

Botasot - 09.11.2015

Menjëherë pas dorëheqjes së Nasip Naços ka reaguar edhe Ylli Manjani, si një ndër emrat e përmendur për ta zëvendësuar atë. Ai deklaroi se është i gatshëm ta marrë detyrën e ministrit të Drejtësisë, ...

Ylli Manjani takon Edi Ramën në Kryeministri

ABC News - 09.11.2015

Ylli Manjani eshte pyetur nga gazetaret, nese ai do te zevendesoje Nasip Nacon ne postin e Ministrit te Drejtesise, pas takimit ne kryeministri me Edi Ramen.

Akuzat e Ylli Manjanit për Edi Ramën, nga 21 janari te përjashtimi nga PS

Mapo - 09.11.2015

Akuzat e Ylli Manjanit për Edi Ramën, nga 21 janari te përjashtimi nga PS Postuar më: 09 Nëntor 2015 17:26 Ylli Manjani, dikur një bashkëpunëtor i ngushtë i Edi Ramës në Partinë Socialiste, pas ...

Ylli Manjani Ministër Drejtësie, Qeveria zyrtarizon propozimin, pritet dekretimi

Ora news - 09.11.2015

Kryeministria përmes një njoftimi për mediat bën me dije se shefi i qeverisë Edi Rama pranoi sot dorëheqjen e Ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço, duke e falenderuar atë për kontirbutin e dhënë në ...

Kryeministria: Ja pse u pranua kandidatura e Manjanit

Mapo - 09.11.2015

Kryeministria: Ja pse u pranua kandidatura e Manjanit Postuar më: 09 Nëntor 2015 17:43 Kryeministria doli me një deklaratë të shkurtër, pas dorëheqjes së ministrit të Drejtësisë.

Ylli Manjani Ministër i Drejtësisë, zëvendëson Nasip Naçon pas dorëheqjes

ABC News - 09.11.2015

Ylli Manjani është ministri i ri Drejtësisë. Ai do të zëvendësojë në këtë post Nasip Naçon i cili i paraqiti dorëheqjen kryeminsitrit për arsye personale.

Kryeministria: Ja pse u pranua kandidatura e Manjanit

Botasot - 09.11.2015

Kryeministria doli me një deklaratë të shkurtër, pas dorëheqjes së ministrit të Drejtësisë. Pa sqaruar motivet e largimit të tij, kryeministria theksoi se është pranuar kandidatura e Ylli Manjanit ...

Fotolajm/ Ministria e Transporteve “fshin” Manjanin

Botasot - 09.11.2015

Ndërsa ende nuk është zyrtarizuar emri i Ylli Manjanit në krye të Ministrisë së Drejtësisë, portali i Ministrisë së Transporteve e “fshin”. Manjani mban ende aktualisht postin e zv/ministrit pranë ...

Ylli Manjani ministri i ri i Drejtësisë: Është detyrë sfiduese, kemi shumë punë për të bërë

BalkanWeb - 09.11.2015

TIRANE – Pak minuta pas publikimit të lajmit se do të jetë pikërisht Ylli Manjani personi që do të zëvendësojë Nasip Naçon në krye të Ministrisë së Drejtësisë, nënkryetari i LSI-së Manjani deklaroi ...

Ministri i Drejtësisë, Rama çon emrin e Manjanit në Presidencë

Mapo - 09.11.2015

Ministri i Drejtësisë, Rama çon emrin e Manjanit në Presidencë Postuar më: 09 Nëntor 2015 18:47 Ministri i Drejtësisë, Rama çon emrin e Manjanit në Presidencë Kryeministri Edi Rama i ka propozuar ...

“Meta e menderos Ramën me emërimin e ish-socialistit anti-Ramë”

Mapo - 09.11.2015

“Meta e menderos Ramën me emërimin e ish-socialistit anti-Ramë” Postuar më: 09 Nëntor 2015 19:00 Nga Sali Berisha Bojkoti si mekanizem nenshtrimi dhe poshterimi i Rames nga Meta! Te dashur miq, me ...

Akuzat e Ylli Manjanit 3 vite më parë ndaj Edi Ramës në studion e ABC News

ABC News - 09.11.2015

Në zyrën e Edi Ramës sot ishte Ministri i ardhshëm i Drejtësisë, Ylli Manjani. Pas takimit, kryeministria konfirmoi emrin e tij si më të përshtatshëm për postin e ministrit, por në studion e ABC ...

Berisha: Bojkoti si mekanizëm nënshtrimi dhe poshtërimi i Ramës nga Meta!

Botasot - 09.11.2015

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka reaguar pas emrimit të Ylli Manjanit në postin e Ministrit të Drejtësisë. Berisha ka thënë se Meta fut në kabinet të vetmin LSI-st të kundërshtuar në ...

Kur ministri i ri i Drejtësisë Manjani bënte Shkuma-Party

Mapo - 09.11.2015

Kur ministri i ri i Drejtësisë Manjani bënte Shkuma-Party Postuar më: 09 Nëntor 2015 19:55 Ylli Manjani, i cili pritet të bëhet ministri i ri i Drejtësisë pas dorëheqjes së Nasip Naços, dhe në pritje ...

“Bojkoti i Metës në Parlament bëri që Rama të pranojë Manjanin duke kërcyer nga sevdaja”

BalkanWeb - 09.11.2015

TIRANE- Ish­-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se Rama ka qenë i detyruar të pranojë Ylli Manjanin si ministër të Drejtësisë, pasi siç dihet thotë ai, ‘mes kryeministrit dhe nënkryetarit të ...

Kush është Ylli Manjani? Nga profili juridik tek ai politik

Ora news - 09.11.2015

Po kush është Ylli Manjani. Një politikan me formim juridik. Prej më shumë se 10 vitesh profili i tij është afruar më shumë me atë ligjor sesa me atë politik.

Manjani: I vendosur të çoj përpara luftën kundër korrupsionit në drejtësi

Ora news - 09.11.2015

Ylli Manjani kandidati për Ministër i Drejtësisë në një intervistë për Ora News shprehet i vendosur për të vijuar përpjekjet e nisura për të çmontuar korrupsionin në rradhët e drejtësisë.

Akuzat e Manjanit për Ramën: Nga 21 janari te nekrofilia

Botasot - 09.11.2015

Ylli Manjani, dikur një bashkëpunëtor i ngushtë i Edi Ramës në Partinë Socialiste, pas përplasjes me këtë të fundit, bëri kalimin te Lëvizja Socialiste për Integrim dhe u përdor nga kjo forcë si një ...

Rrokada te Drejtësia, kënaqësia e A.Dokles dhe dallga e Mero Bazes

Mapo - 09.11.2015

Rrokada te Drejtësia, kënaqësia e A.Dokles dhe dallga e Mero Bazes Postuar më: 09 Nëntor 2015 21:45 Dorëheqja e papritur e Nasip Naços dhe emërimi i Ylli Manjanit si ministër i Drejtësisë, ka sjellur ...

Kush është Ylli Manjani? Nga profili juridik tek ai politik

Botasot - 09.11.2015

Po kush është Ylli Manjani. Një politikan me formim juridik. Prej më shumë se 10 vitesh profili i tij është afruar më shumë me atë ligjor sesa me atë politik.

Emri që përflitet për pasuesin e Nasip Naços

Gazeta Dita - 09.11.2015

Cili do të jetë pasardhësi i Nasip Naços në Ministrinë e Drejtësisë? Emri i parë që po përflitet në media është ai i Ylli Manjanit, nënkryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim.

TCH: Rama – Meta ranë dakord, Ylli Manjani ministri i ri i Drejtësisë

Java News - 09.11.2015

Kreu i LSI ka perfunduar takimin ne zyren e kryeminstrit Rama, nderkohe qe Top Channel njofton permes titrave se emri i ri i ministrit te Drejtesise do te jete Ylli Manjani.

Ylli Manjani, ministri i ri i Drejtësisë?

Gazeta Tema - 09.11.2015

Ylli Manjani duket se do të jetë ministri i ri i Drejtësisë. Pas dorëheqjes së Nasip Naços, Rama dhe Meta duket se kanë rënë dakord për emrin e ri që do të drejtojë Ministrinë e Drejtësisë.

Ylli Manjani: I gatshëm të zëvendësoj Naçon

Gazeta Tema - 09.11.2015

Menjëherë pas dorëheqjes së Nasip Naços ka reaguar edhe Ylli Manjani, si një ndër emrat e përmendur për ta zëvendësuar atë. Ai deklaroi se është i gatshëm ta marrë detyrën e ministrit të Drejtësisë, ...

Manjani: Nuk ndryshon formula politike, i gatshëm për postin e ministrit të Drejtësisë

Gazeta Dita - 09.11.2015

Formula politike nuk do të ndryshojë dhe ministri i Drejtësisë do të jetë nga LSI. Konfirmohet një nga kandidatët për emri i Ministri të ri të Drejtësisë dhe kjo bëhet e ditur nga Ylli Manjani, pas ...

Drejtësia i mbetet LSI-së, emri i Ylli Manjanit për ministër

Durres Lajm - 09.11.2015

– Ylli Manjani, nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim mund të jetë ministri i ri i Drejtësisë. Ende nuk është konfirmuar se kush do të zëvendësojë ministrin Nasip Naço, i cili dha dorëheqjen ...

Rama firmos, Ylli Manjani në krye të Drejtësisë

Java News - 09.11.2015

Nëpërmjet një njoftimi për mediat zyra e shtypit e Kryeministrit Edi Rama njoftoi vendimin për të emëruar në krye të Minsitrisë së Drejtësisë Ylli Manjanin.

E konfirmon Rama: Ylli Manjani, ministër Drejtësie

Durres Lajm - 09.11.2015

– Vetë kryeministri Edi Rama konfirmon se Ylli Manjani do të jetë ministri i ri i Drejtësisë. Në një njoftim për shtyp nga selia e qeverisë pohohet se, “kryeministri Rma pranoi sot dorëheqjen e ...

ZYRTARE / Rama i dërgon Nishanit emrin e Ylli Manjanit si Ministër të Drejtësisë

Gazeta Dita - 09.11.2015

Zyra e shtypit e Këshillit të Ministrave ka shpërndarë edhe një njoftim ku bën të ditur se çfarë është biseduar në takimin mes Kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të dorëhequr të Drejtësisë, Nasip ...

Zyrtare/ Ylli Manjani emërohet ministër Drejtësie

Gazeta Tema - 09.11.2015

Do të jetë Ylli Manjani ministri i ri i Drejtësisë. Lajmi u zyrtarizua nga Kryeministria, me anë të një deklarate. Në deklaratë falenderohet Naço për kontributin e dhënë dhe punën e deritanishme.

Manjani: Përpara shumë sfida, reforma në drejtësi më e rëndësishmja

Java News - 09.11.2015

Pak minuta pas publikimit të lajmit se do të jetë pikërisht Ylli Manjani personi që do të zëvendësojë Nasip Naçon në krye të Ministrisë së Drejtësisë, nënkryetari i LSI­së Manjani deklaroi në ...

PROFILI/ Një biografi e shkurtër e Ylli Manjanit dhe “dashuri-urrejtja” për Ramën

Gazeta Tema - 09.11.2015

Ylli Manjani do të jetë ministri i ri i Drejtësisë. Ai është me profesion jurist dhe është diplomuar për Drejtësi në Universitetin Shtetëror të Tiranës.

FOTOT/ Kur Manjani bënte “shkuma party”

Gazeta Tema - 09.11.2015

Ditën e sotme Ylli Manjani u emërua ministri i ri i Drejtësisë. Por në vitin 2010 ai fotografohej në një “shkuma party”. Në këto foto shfaqet Manjani me bashkëshorten duke shijuar një “shkuma ...

Kur ministri i Drejtësisë bënte ‘Shkuma-Party’ (FOTOT)

Gazeta Dita - 09.11.2015

Ylli Manjani, i cili pritet të bëhet ministri i ri i Drejtësisë pas dorëheqjes së Nasip Naços dhe në pritje të dekretimit nga presidenti dhe miratimit nga Parlamenti, ka edhe jetën e tij private.

Berisha: Bojkoti i Metës në Parlament bëri që Rama të pranojë Manjanin

Gazeta Dita - 09.11.2015

Ish-­kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se Rama ka qenë i detyruar të pranojë Ylli Manjanin si ministër të Drejtësisë, pasi siç dihet thotë ai, ‘mes kryeministrit dhe nënkryetarit të LSI­-së, ka ...