TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Agjenti konfirmon: Së shpejti Ibra tek PSG-ja

Gazeta Start - 15.07.2012

Mino Raiola, agjenti i sulmuesit të Milanit, Zlatan Ibrahimoviçit, deklaroi se suedezi do të transferohet te Paris Sën Zhermeni së shpejti. Pasi PSG-ja përfundoi të shtunën transferimin e Tiago Silvës me shumën prej 42 milionë eurove, ...

Silva 42 milion euro tek PSG, pritet firma e Ibrahimoviqit

Ina - 15.07.2012

Derisa pritet nënshkrimi i lojtarit boshnjako - suedez me PSG, Zlatan Ibrahimoviq, nga ky klub është bërë zyrtare edhe blerja e mbrojtësit të Milanit, Thiago Silva.

Ibra tallet: Milan, a ke nevojë për një çek?!

Lajmeshqip - 15.07.2012

“Me të vërtetë Milani nuk ka më para? Kaq keq paska shkuar puna… A keni nevojë për ndonjë çek? Nëse doni jua shkruaj unë një çek”. Këto janë fjalët e Zlatan Ibrahimoviç ndaj drejtuesve të Milan pasi sulmuesi suedez ka mësuar se kuqezinjtë ...

Thiago Silva: Milan faleminderit për çdo gjë

Albeu.com - 15.07.2012

Thiago Silva: Milan faleminderit për çdo gjë Nëpërmjet profilit të tij zyrtar në Instagram, Thiago Silva ka përshëndetur tifozët kuq e zinj ndërsa e ka cilësuar largimin e tij si një nga zgjedhjet më të vështira të jetës së tij.

Zyrtare, Thiago Silva kalon te Paris SG

LajmiFundit - 15.07.2012

Thiago Silva kalon te Paris SG. Konfirmimi ka ardhur në orët e vona të mbrëmjes të së shtunës. 42 milionë euro për Milanin dhe 7.5 milionë të tjera në sezon për mbrojtësin brazilian, i cili ka firmosur një kontratë 5-vjeçare.

Zyrtare: Thiago Silva lojtar i PSG

Shqipmedia - 15.07.2012

Tashmë është zyrtare: Tiago Silva është lojtar i PSG. Të dy klubet kishin rënë më parë dakord për shifrat e transferimit, por e zyrtarizuan marrëveshjen vetëm pasi mjeku i skuadrës pariziene udhëtoi drejt Brazilit për të asistuar në ...

Raiola: Ibrahimovic do të firmos shumë shpejt për PSG

Shqipmedia - 15.07.2012

Agjenti i Zlatan Ibrahimovic, Mimo Raiola shpreh besimin se suedezi do ta gjejë gjuhën e përbashkët me PSG. Pasi skuadra pariziene siguroi marrëveshjen me mbrojtësin Thiago Silva, nuk ka bërë të njëjtën gjë me suedezin për shkak të ...

Antonini: Largimi i Silvas, goditje e rëndë

Telegrafi - 15.07.2012

Mbrojtësi i Milanit, Luca Antonini ka pranuar se shitja e Thiago Silvas te PSG ishte goditje shumë e rëndë për Rossonerët. “Thiago Silva është mbrojtësi më i fortë në botë dhe kjo është humbje e madhe për Milanin.

Ibra shumë pranë PSG-së

Telegrafi - 15.07.2012

Mino Raiola, agjenti i sulmuesit Zlatan Ibrahimovic, shpreson se sulmuesi shumë shpejt do ta kompletojë transferimin e tij te Paris Saint-Germain.

Galliani e Allegri përplasen për përforcimet

Koha.net - 15.07.2012

Milano, 15 korrik – Teksa sheh të gjithë yjet e tij të largohen, Milani po mendon t’i zëvendësojë ata me lojtarë të tjerë, me emra të mëdhenj, por me paga më të vogla sesa Zllatan Ibrahimoviq dhe Thiago Silva.

Ibrahimoviq i lutet Gallianit të qëndrojë

Koha.net - 15.07.2012

Milano, 15 korrik - Historia përsëritet… Ashtu siç ndodhi pak a shumë me Rikardo Kakanë, prapaskenat përsëriten edhe me largimin tashmë të paralajmëruar të Zllatan Ibrahimoviqit nga Milani te PSG-ja.

Ibra ‘mbulohet me ar’ pas transferimit te PSG

Ina - 14.07.2012

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic do të fitojë një numër të madh parash për një sezon, me rastin e transferimit të tij te PSG. “Ibrahimovic erdhi sot në Francë.

Ibra pret PSG-ne nga Ibiza, ende s’ka akord per pagen

InfoAlbania - 14.07.2012

Vazhdojne tratativat mes menaxherit Raiola dhe Leonardo per kontraten e suedezit. Thiago Silva do te firmose pas Olimpiades Mjeku i skuadres se PSG eshte larguar nga qendra stervitore e skuadres ne Austri dhe ka udhetuar drejt Parisit ku ...

Zeman: Ibrahimovic e Thiago Silva shkojne te PSG-ja vetem per parate

InfoAlbania - 14.07.2012

Merkato, Moggi, sheike. Zdenek Zeman flet per te gjithe dhe si gjithnje pa doreza duke filluar nga merkatoja e Milanit qe sipas tij mund te jete pozitive, por edhe tek ajo e skuadres se tij.

Sa kanë shpenzuar klubet evropiane në merkaton e verës?

Shqipmedia - 14.07.2012

Largimi i afërt i superyjeve nga Milan si, Zlatan Ibraimovic apo Tiago Silva kanë bërë që administratori i kuqezinjve, Adriano Galiani të hidhet me një herë në sulm në kërkim të përforcimeve të reparteve respektive.

Tre katalanas për Milanin (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.07.2012

Tre katalanas për Milanin (FOTO LAJM) Pas 1 / 3 Para Thiago Alcantara Sipas asaj që shkruan sot gazeta katalanase "Mundo Deportivo", Milan mund të trokasë në portat e Barcelonës për të arritur marrëveshjen për disa prej futbollistëve ...

PSG, detajet e kontratës së Ibrahimoviç

Albeu.com - 14.07.2012

PSG, detajet e kontratës së Ibrahimoviç Tashmë bëhet fjalë vetëm për detajet . Siç raporton e përditshmja franceze "L'Equipe", mes Zlatan Ibrahimoviç dhe Paris Saint Germain po punohet vetëm për të limuar detajet e kontratës 3-vjeçare.

Ibra: U largova për pak më shumë para

Albeu.com - 14.07.2012

Ibra: U largova për pak më shumë para Pas largimit për te Paris Saint Germain, Zlatan Ibrahimoviç vazhdon të ngacmojë drejtuesit e Milan , të cilët i ka vlerësuar shumë dy vitet e fundit.

Leonardo: S’kemi marrëveshje me Ibrën

Telegrafi - 14.07.2012

Leonardo është takuar me agjentin e Ibrahimovic, Mino Raiolan, por të dyja palët ende nuk e kanë arritur marrëveshjen që do t’i jepte dritën e gjelbërt konkretizimit të transferimit sensacional të dyshes Silva-Ibra nga Milani.

Milan, lista e përforcimeve

Botasot - 14.07.2012

Pasi kanë pranuar të shesin Zlatan Ibrahimoviç dhe Tiago Silvën te Paris Seint Zhermen për 62 milionë euro, tashmë te Milani po mendojnë si t’i investojnë paratë e siguruara nga shitjet.

Kompletohet kalimi i Silvas te PSG

Telegrafi - 14.07.2012

Paris Saint-Germain ka njoftuar përmes faqes zyrtare se ka siguruar shërbimet e Thiago Silvas nga Milani për një shumë që thuhet të jetë 42 milionë euro.

Milan, lista e përforcimeve

Yll Press - 14.07.2012

Shitja e Ibrës dhe Silvës, kuqezinjtë kërkojnë përforcime Pasi kanë pranuar të shesin Zlatan Ibrahimoviç dhe Tiago Silvën te Paris Seint Zhermen për 62 milionë euro, tashmë te Milani po mendojnë si t’i investojnë paratë e siguruara nga ...

Thiago Silva: Adieu Milan!

Botasot - 14.07.2012

Tashmë është zyrtare: Tiago Silva është lojtar i PSG. Të dy klubet kishin rënë më parë dakord për shifrat e transferimit, por e zyrtarizuan marrëveshjen vetëm pasi mjeku i skuadrës pariziene udhëtoi drejt Brazilit për të asistuar në ...

Tiago Silva firmos zyrtarisht për Paris Saint - Germain

Koha.net - 14.07.2012

Milano, 14 korrik - Tani nuk ka më asnjë dyshim: sot në orën 18.45, Milani bëri të ditur nëpërmjet një komunikate se ka shitur Tiago Silvën te Paris Saint Germain për shifrën e 42 milionë eurove.

Milan, emrat e ciklit të ri (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.07.2012

Milan, emrat e ciklit të ri (FOTO LAJM) Pas 1 / 10 Para Matia Destro - Siena Tashmë që dy pikat më të forta të Milan në dy sezonet e fundit: Zlatan Ibrahimoviç dhe Thiago Silva po nisen drejt Parisit për t'iu bashkuar ekipit të tyre të ri, ...

Berlusconi pranon: Kam shitur Ibrahimovic dhe Thiago Silvan

InfoAlbania - 13.07.2012

Presidenti i Milanit ka pohuar transferimin e Ibres dhe Silves te Paris SG, duke shtuar se me largimin e tyre klubi ka zbatuar politiken e reduktimit te pagesave Presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, ka bere te ditur se ka dhene ...

Berluskoni: Ibrahimoviç dhe Tiago Silva u shitën tek PSG

LajmiFundit - 13.07.2012

Presidenti i Milanit Silvio berluskoni ka menduar për biznes në këtë kohë krize teksa ka larguar nga skuadra kuqezi Zlatan Ibrahimoviçin. Paris Seint Zhermen që ofroi 9 milionë euro në sezon, ka arritur të bindë presidentin e Milanit, ...

Milan ndryshon gjithçka

Shqipmedia - 13.07.2012

Në shtëpinë e Milanit, në pritje të përgjigjes pozitive nga ana e Zlatan Ibrahimovic, i cili nuk është shumë i bindur për t’u larguar nga Italia, po punohet për shumë gjëra të tjera njëkohësisht, pasi ky sezon pritet të jetë një fillim i ...

Tifozët e Milan duan Balotellin (VIDEO)

Albeu.com - 13.07.2012

Tifozët e Milan duan Balotellin (VIDEO) Jashtë kangjellave të Milanello tifozët kuqezinj presin të zyrtarizohen shitjet e Zlatan Ibrahimoviç dhe Thiago Silva për te Paris Saint Germain.

Ibra&Thiago; Silva lojtarë të PSG-së

Top Channel - 13.07.2012

Gjithcka është thuajse e mbyllur, Thiago Silva dhe Zlatan Ibrahimovic sezonin e ardhshëm do të jenë lojtarë të skuadrës franceze, PSG. Mediat italiane flasin për një marrëveshje të arritur mes të trija palëve, Milan-PSG-lojtarë.

Berlusconi del nga kriza: E shita Ibrën e Silvën, i shpëtova 150 mln euro

Lajm - 13.07.2012

Ndërsa Mino Raiola dhe Leonardo kanë negociuar tre orë për akordin rreth rrogës së Zlatan Ibrahimoviç, me Paris Seint Zhermen që ofron 9 milionë euro në sezon, ndërsa sulmuesin që pretendon 12 milionë, vula për mbylljen e marrëveshjes u ...

Milan "zhduk" fotot e Ibrës dhe Thiago-s

Albeu.com - 13.07.2012

Milan "zhduk" fotot e Ibrës dhe Thiago-s Të tjera fakte që vërtetojnë largimin e Zlatan Ibrahimoviç dhe Thiago Silva te Paris Saint Germain po dalin në dritë.

Berlusconi: Ibra dhe Silva, të shitur

Portalb - 13.07.2012

Presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, ka pohuar se tashmë i janë shitur klubit francez, Paris Saint-Germain, dy ish-lojtarët kryesorë Rossoner, Thiago Silva dhe Zlatan Ibrahimovic.

Pranohet oferta e PSG për Ibrën dhe Thiago Silvën

Portalb - 13.07.2012

Paris Saint-Germain është shumë pranë një transferimi sensacional të dyfishtë në vlerë prej 60 milionë eurosh të dy lojtarëve më të mirë të Milanit, Thiago Silva dhe Zlatan Ibrahimovic.

Ibra vulos transferimin e vitit

Lajmeshqip - 13.07.2012

Tani mbetet vetëm zyrtarizimi por praktikisht mund të thuhet se Zlatan Ibrahimoviç dhe Tiago Silva janë futbollistë të PSZH. Pas akordit të arritur mes klubeve një ditë më parë për transferimin e dy lojtarëve për 65 milionë euro, sot e ...

Berlusconi: Ibra dhe Silva, të shitur

Telegrafi - 13.07.2012

Presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, ka pohuar se tashmë i janë shitur klubit francez, Paris Saint-Germain, dy ish-lojtarët kryesorë Rossoner, Thiago Silva dhe Zlatan Ibrahimovic.

Berlusconi: Ibra dhe Silva, të shitur

Ora news - 13.07.2012

Presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, ka pohuar se tashmë i janë shitur klubit francez, Paris Saint-Germain, dy ish-lojtarët kryesorë Rossoner, Thiago Silva dhe Zlatan Ibrahimovic.

Raiola: Ibra ende larg PSG-së

Telegrafi - 13.07.2012

Mino Raiola, agjenti i sulmuesit të Milanit, Zlatan Ibrahimovic, ka thënë se ylli Rossoner është ende shumë larg arritjes së marrëveshjes me Paris Saint-Germain.

Ancelotti: Jemi pranë Silvas dhe Ibrës

Telegrafi - 13.07.2012

Trajneri i Paris Saint-Germain, Carlo Ancelotti, ka deklaruar se ai beson se ekipi i tij ka gjasa që të transferojë dyshen e Milanit, Zlatan Ibrahimovic dhe Thiago Silva.

Ibrahimoviç dhe Silva, kalojnë tek PSG për 65 milionë euro

Shekulli - 12.07.2012

Milan ka pranuar një ofertë prej 65 milionë euro nga Paris Sait-Germain për blerjen e dy lojtarëve, Ibrahimoviç dhe Tiago Silva. Lajmi bëhet i ditur nga Sky Sport Italia ku thuhet se tashmë pritet të klubi arrijë marrëveshje edhe me vetë ...

Ibrahimoviç dhe Silva, kalojnë tek PSG për 65 milionë euro

Ina - 12.07.2012

Milan ka pranuar një ofertë prej 65 milionë euro nga Paris Sait-Germain për blerjen e dy lojtarëve, Ibrahimoviç dhe Tiago Silva. Lajmi bëhet i ditur nga Sky Sport Italia ku thuhet se tashmë pritet të klubi arrijë marrëveshje edhe me vetë ...

Milan, vendosin gjithçka Ibra dhe Tiago Silva

Lajmeshqip - 12.07.2012

Tiago Silva dhe Zlatan Ibrahimoviç kanë vetë në dorë të ardhmen e tyre pasi Milan duket se është gati të pranojë ofertën prej 65 milionë eurosh që PSZH ka bërë për të dy lojtarët.

Milan, Ogbonna në vend të Thiago Silva

Albeu.com - 12.07.2012

Milan, Ogbonna në vend të Thiago Silva Milan është në kërkim të një qëndërmbrojtësi cilësor në rast largimi të brazilianit Thiago Silva , i cili duket gjithmonë edhe më pranë Paris Saint Germain.

Lëvizja e shekullit, Ibra dhe Thiago pranë PSG

Albeu.com - 12.07.2012

Lëvizja e shekullit, Ibra dhe Thiago pranë PSG Mino Raiola ka fluturuar për në Suedi për të bindur Zlatan Ibrahimoviç, i cili duket se e ka pranuar largimin nga Milan .

Ikin Ibra dhe Thiago, vijnë Tevez dhe Kaka

Albeu.com - 12.07.2012

Ikin Ibra dhe Thiago, vijnë Tevez dhe Kaka Me Ibrahimoviç dhe Thiago Silva në largim e sipër, Milan shkon drejt Carlos Tevez . Gazeta sportive italiane "Corriere dello Sport" shkruan se Milan ka rënë dakord për shitjen e dy benjaminëve te ...

Ibra presion PSG, kërkon rrogë faranoike

Albeu.com - 12.07.2012

Ibra presion PSG, kërkon rrogë faranoike Sky Sport 24 raporton lajme të reja lidhur me kalimin e Zlatan Ibrahimoviç te Paris Saint Germain. Këtë pasdite do të ketë një takim mes klubit francez dhe përfaqësuesve të sulmuesit suedez, takim ...

Ibra dhe Thiago Silva drejt PSG-së

Top Channel - 12.07.2012

Pasi iu refuzua oferta e mëparëshme prej 46 milion eurosh për Thiago Silva-n, skuadra e sheikëve PSG ka ritrokitur në dyert e Milanit, këtë herë me një ofertë të parezistueshme për kuqezinjtë.

Ibra e Silva në PSG

Lajm - 12.07.2012

Sipas “Sky Sport Italia”, AC Milan ka pranuar ofertën e PSG-së që peshon rreth 65 milionë euro për shitjen e dy nga lojtarët të saj më të mirë Zlatan Ibrahimoviq dhe Thiago Silvas.

Berluskoni pohon: Shita Ibra-Silva!

Lajmeshqip - 12.07.2012

Tiago Silva dhe Zlatan Ibrahimoviç i janë shitur PSZH. Konfirmimi ka ardhur nga vetë pronari i Milanit, Silvio Berluskoni, i cili gjatë një mbledhje me drejtuesit e koalicionit politik që drejton, u ka konfirmuar aleatëve marrëveshjen e ...

Milani pranon ofertën e PSG për Ibrahimoviç dhe Thiago Silva

BalkanWeb - 12.07.2012

AC Milan ka pranuar ofertën e Paris Saint-Germain prej 65 milionë euro për transferimin e Ibrahimoviç dhe Thiago Silva, sipas Sky Sport Italia. Duket se Milani ka rënë dakord për këtë ofertë të pasur nga klubi francez mbi transferimin e dy ...

Milani pranon ofertën e PSG për Ibrahimoviç dhe Thiago Silva

Botasot - 12.07.2012

AC Milan ka pranuar ofertën e Paris Saint-Germain prej 65 milionë euro për transferimin e Ibrahimoviç dhe Thiago Silva, sipas Sky Sport Italia. Duket se Milani ka rënë dakord për këtë ofertë të pasur nga klubi francez mbi transferimin e dy ...

PSG, pas Tiago Silves edhe Ibrahimoviç

Gazeta Republika - 12.07.2012

Interesimi i Paris Seint Zhermen për Tiago Silvën mbetet telenovela e verës. Sipas gazetës franceze “L’Equipe”, klubi francez nuk i ka humbur shpresat për të afruar mbrojtësin brazilian.

Milani merret vesh me PSG-në për Ibran e Silvan

Koha.net - 12.07.2012

Milano, 12 korrik - Sipas “Sky Sport Italia”, AC Milan ka pranuar ofertën e PSG-së që peshon rreth 65 milionë euro për shitjen e dy nga lojtarët të saj më të mirë Zlatan Ibrahimoviq dhe Thiago Silvas.

Pranohet oferta e PSG për Ibrën dhe Thiago Silvën

Telegrafi - 12.07.2012

Paris Saint-Germain është shumë pranë një transferimi sensacional të dyfishtë në vlerë prej 60 milionë eurosh të dy lojtarëve më të mirë të Milanit, Thiago Silva dhe Zlatan Ibrahimovic.

Milani pranon ofertën e PSG për Ibrahimoviç dhe Thiago Silva

Yll Press - 12.07.2012

Duket se Milani ka rënë dakord për këtë ofertë të pasur nga klubi francez mbi transferimin e dy lojtarëve, e tani i ngelet vetë futbollistëve për të diskutuar mbi kushtet personale.

Leonardo konfirmon negociatat me Ibrën

Telegrafi - 12.07.2012

Drejtori i Paris Saint-Germain, Leonardo, ka pranuar se klubi francez është duke negociuar me Milanin për një transfer potencial të sulmuesit Zlatan Ibrahimovic.

Ibra me gjasë kalon në klubin parisien PSG

Koha.net - 12.07.2012

Paris, 12 korrik - Planet e agjentit të Zllatan Ibrahimoviqit, Mino Raiola, dhe avokatit të kompanisë së tij, Vitorio Rigo, janë që sot në orën 16:30 të takohen me udhëheqjen e klubit francez PSG.

“Shitem Ibrën dhe Tiago Silvën te PSG

Botasot - 12.07.2012

Ndërsa Mino Raiola dhe Leonardo kanë negociuar tre orë për akordin rreth rrogës së Zlatan Ibrahimoviç, me Paris Seint Zhermen që ofron 9 milionë euro në sezon, ndërsa sulmuesin që pretendon 12 milionë, vula për mbylljen e marrëveshjes u ...

PSG rikthehet në sulm për Thiago Silva

Top Channel - 11.07.2012

Paris Saint Germain nuk ka hequr dorë aspak nga Thiago Silva. Sipas gazetës franceze ‘L’Equipe’, klubi me pronarë sheikët e pasur nga Katari kërkon të marrë jo vetëm mbrojtësin brazilian, por edhe sulmuesin kryesor të Milanit, Zlatan ...

Ibra-Thiago, "çmendin" PSG-në

Albeu.com - 11.07.2012

Ibra-Thiago, "çmendin" PSG-në Një ofertë që nuk mund ti rezistosh. Kjo është ajo që PSG i ofron Milanit për dyshen Ibrahimoviç-Thiago Silva . Numri dy i kuqezinjëve ditë më parë deklaroi se dy kampionët janë të blinduar por pas kësaj ...

Allegri ironizon Juventusin

Top Channel - 11.07.2012

“Sa tituj ka fituar Juventusi? Nëse për Zeman ka fituar 28, unë them që ka fituar 31. Mos harroni që kanë fituar edhe kampionatin e Serisë B.” Kështu ka “thumbuar” Juventusin trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri, në një intervistë për ...

Ja si tallet Allegri me Juven

Albeu.com - 11.07.2012

Ja si tallet Allegri me Juven "Sa tituj ka fituar Juventusi? Nëse për Zeman ka fituar 28, unë them që ka fituar 31. Mos harroni që kanë fituar edhe kampionatin e Serisë B".

Milan, Ibra pranë largimit

Albeu.com - 11.07.2012

Milan, Ibra pranë largimit Lajmet e ditëve të fundit kanë në qëndër bomberin suedez të Milan , Zlatan Ibrahimoviç, i cili duket gjithmonë e më shumë i bindur për tu larguar nga nën/kampionët e Italisë.

Silva mendon vetëm për Milanin

Telegrafi - 11.07.2012

Thiago Silva thotë ai është i fokusuar te Milani dhe nuk synon të largohet nga San Siro. Mbrojtësi brazilian sapo ka nënshkruar marrëveshjen e re me Rossonerët, edhe pse më herët u lidh me një mega-transferim te Paris Saint Germain.

Silva mendon vetëm për Milanin

Ora news - 11.07.2012

Thiago Silva thotë ai është i fokusuar te Milani dhe nuk synon të largohet nga San Siro. Mbrojtësi brazilian sapo ka nënshkruar marrëveshjen e re me Rossonerët, edhe pse më herët u lidh me një mega-transferim te Paris Saint Germain.

Allegri: Juve ka 31 tituj, me atë të Serie B

Telegrafi - 11.07.2012

Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri, është përfshirë në debat për numrin e titujve që ka Juventusi, duke thënë se Bianconerët kanë jo 30 por 31 tituj, nëse përfshijmë këtu edhe titullin që ata e kanë fituar në Serie B.

Allegri: Juve ka 31 tituj, me atë të Serie B

Ora news - 11.07.2012

Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri, është përfshirë në debat për numrin e titujve që ka Juventusi, duke thënë se Bianconerët kanë jo 30 por 31 tituj, nëse përfshijmë këtu edhe titullin që ata e kanë fituar në Serie B.

PSG rikthehet në sulm për Thiago Silva

Botasot - 11.07.2012

Paris Saint Germain nuk ka hequr dorë aspak nga Thiago Silva. Sipas gazetës franceze ‘L’Equipe’, klubi me pronarë sheikët e pasur nga Katari kërkon të marrë jo vetëm mbrojtësin brazilian, por edhe sulmuesin kryesor të Milanit, Zlatan ...

PSG thyen arkën për Silvan e Ibrahimoviqin

Koha.net - 11.07.2012

Londër, 11 korrik – Administrata e Paris Saint Germain nuk ka ndërmend të tërhiqet nga sjellja në radhët e veta të Thiago Silvas dhe Zlatan Ibrahimoviqit të Milanit.

Allegri ironizon Juventusin

Yll Press - 11.07.2012

Më pas, duke folur seriozisht, tekniku i kuqezinjve mendon se ky argument që tërheq shumë tifozët dhe vetë drejtuesit e skuadrave i duhet lënë në dorë organeve kompetente.

Jesus: Do jem Thiago Silva i Interit

Koha.net - 11.07.2012

Milano, 11 korrik - Juan Jesus duket se e ka bindur trajnerin Andrea Stramaccioni, sepse jo më kot zikaltrit vendosën të largojnë nga skuadra një mbrojtës si Lucio.

Milan nis grumbullimin – FOTO

Shqipmedia - 10.07.2012

Milan është grumbulluar për të nisur një sezon të ri dhe në grumbullimin e tij të tretë radhazi me klubin kuqezi, trajneri Massimiliano Allegri i bën të qarta gjërat.

Shumë më duan por nuk largohem

Albeu.com - 10.07.2012

Shumë më duan por nuk largohem Thiago Alcantara rrezikon që edhe sezonin e ardhshëm të përdoret si një zëvendësues për skuadrën, por kjo nuk e nxit atë që të largohet nga Barcelona.

Milani, përsëri në qendër të merkatos

Lajmeshqip - 10.07.2012

Milani po e fillon sezonin e ri me më shumë probleme se asnjëherë tjetër. Kuqezinjtë fillimisht vendosën të mbanin të gjithë kampionët e tyre, por tashmë duket se kanë ndryshuar mendje dhe po përgatiten të largojnë lojtarë të rëndësishëm ...

Ibra-Thiago, gjithçka mund të ndodhë

Albeu.com - 10.07.2012

Ibra-Thiago, gjithçka mund të ndodhë Fjalët e Adriano Gallianit, të pëlqyeshme ose jo, por te mbushura me realizëm, shënuan ditën e parë të grumbullimit te Milanit, që sigurisht do të kujtohet për autografet e dhënë nga lojtarët apo koret ...

Galliani: Milani ka kualitet për ta fituar titullin

Telegrafi - 10.07.2012

Zëvendëspresidenti i Milanit, Adriano Galliani, thotë se ata janë të aftë ta fitojnë Scudetton këtë sezon. Djajtë e Kuq humbën titullin ndaj Juventusit sezonin e kaluar dhe transferimet e tyre deri tash këtë afat kalimtar kanë qenë emra jo ...

Futbollistët e mëdhenj nuk vijnë në Itali

Yll Press - 10.07.2012

Prej kur Milan fitoi për herë të fundit Ligën e Kampionëve më 2007, më nuk arriti të kalojë as deri në gjysmëfinale, kurse edhe rivali Inter ka pësuar rënie dramatike pas triumfit më 2010.

Silva qendron ne merkato, Parisi nuk eshte dorezuar

InfoAlbania - 09.07.2012

Qendermbrojtesi brazilian, edhe pse pak dite me pare ka rinovuar, sipas disa burimeve ne France mund te transferohet ne skuadren e drejtuar nga Ancelotti Thiago Silva duket se do te jete telenovela me e gjate e kesaj merkatoje ...

Milan, tifozët duan një blerje të madhe (VIDEO)

Albeu.com - 09.07.2012

Milan, tifozët duan një blerje të madhe (VIDEO) Qindra tifozë të Milan ishin të pranishëm në ambjentet e Milan ellos për të marrë pjesë nga afër në ditën e parë të grumbullimit të futbollistëve kuqezinj për sezonin 2012-2013.

Milan nis grumbullimin

Top Channel - 09.07.2012

Milan është grumbulluar ditën e hënë për të nisur një sezon të ri dhe në grumbullimin e tij të tretë radhazi me klubin kuqezi, trajneri Massimiliano Allegri i bën të qarta gjërat.

Milan hap dyert, tifozët takojnë futbollistët (VIDEO)

Albeu.com - 09.07.2012

Milan hap dyert, tifozët takojnë futbollistët (VIDEO) Milan hap dyert për fansat e saj. Shoqëria kuq e zi për të kënaqur tifozët e shumtë që ishin mbledhur në Milan ello për të përshëndetur skuadrën kuqezi që sot u grumbullua për herë të ...

Milan nis grumbullimin

Botasot - 09.07.2012

Milan është grumbulluar ditën e hënë për të nisur një sezon të ri dhe në grumbullimin e tij të tretë radhazi me klubin kuqezi, trajneri Massimiliano Allegri i bën të qarta gjërat.