TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dekriminalizimi shemb administratën, dhjetra drejtorë përjashtohen, nisin negociatat për t’u vetëlarguar

SOT - 20.09.2015

Miratimi i paketës ligjore të dekriminalizimit, pavarësisht ndryshimeve të mundshme nga ligjvënësit shqiptarë në Parlament, pritet të shkaktojë një tërmet të pashmangshëm në piramidën e administratës ...

Dekriminalizimi, Majko: Po bëhet show grotesk! Shqipërinë po e ktheni vend pa ëndrra

LajmiFundit - 20.09.2015

Ish-Kryeministri socialist Pandeli Majko ka qene i drejtperdrejte me mesazhet e tij publike lidhur me debatin me te fundit ne vend per dekriminalizimin.

Kërkesa e opozitës për testin e drogës, Majko e quan naivitet fëminor: Nëse kjo të bën të ndershëm, lë të bëjmë testin ...

SOT - 20.09.2015

Deputeti socialist, Pandeli Majko, ka reaguar për kërkesën e opozitës që të bëhet testi i drogës për dekriminalizimin, duke e quajtur kët ë një "naivitet fëminor" që po rrezikon dekriminalizimin.

Majko: Dekriminalizimi? I druhem më shumë mosdënimit se ridënimit moral

Almakos - 20.09.2015

Deputeti socialist, Pandeli Majko, thotë se debati i hapur për dekriminalizmimin dhe kushtet e vëna nga opozita lidhur me të po e ulin respektin e publikut për politikën në nivele historike.

Majko: Debati për kriminalizimin, i paskrupullt. Po ul në nivele historike besimin e popullit tek politika

ikub - 20.09.2015

Për deputetin socilaist Pandeli Majko, debati mbi dekriminalizimin i frymëzuar kryesisht nga opozita është thjesht një debat i “paskrupullt” pa asnjë përfitim për shoqërinë.

Testi i drogës

Albeu.com - 20.09.2015

nga Padeli Majko Sot lexova në gazetën “RD” të partisë më të madhe të opozitës se “dekriminalizimi” do të ketë kusht të panegociushëm kryerjen e “testit të drogës”.

Majko: PD po përdor dekriminalizimin, si ne grushtin e shtetit ‘98

Mapo - 20.09.2015

Majko: PD po përdor dekriminalizimin, si ne grushtin e shtetit ‘98 Postuar më: 20 Shtator 2015 12:42 Sot lexova në gazetën “RD” të partisë më të madhe të opozitës se “dekriminalizimi” do të ketë ...

Dekriminalizimi, Majko: Show grotesk, po e kthen Shqipërinë në tokë pa ëndrra

Ora news - 20.09.2015

Deputeti Pandeli Majko përmes një postimi në facebook nuk e fsheh indinjatën në lidhje me situatën politike, debatin “e paskrupullt”, siç e quan ai për “dekriminalizimin” dhe “testin e drogës” .

Drafti i PD për dekriminalizimin, Majko: Testi i drogës?! Unë propozoj testin e urinës!

BalkanWeb - 20.09.2015

TIRANE – “Drafti për dekriminalizimin e politikës shqiptare, i propozuar nga Partia Demokratike, po ul në nivele historike respektin e publikut për politikën”.

Shumë konsensus dhe pak shpresë për dekriminalizimin

Ora news - 20.09.2015

Politika është dakord: duhet ndërhyrje ligjore dhe kushtetuese për të spastruar politikën dhe vendimmarrjen e niveleve të larta dhe të mesme nga personat e dënuar për krime apo të inkriminuar.

Majko: Përjashtimi i atyre që gabuan dikur, s’i pastron zuzarët e sotëm që bëjnë para me politikën

Botasot - 20.09.2015

Ish-Kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko, ka shkruar një koment, lidhur me dekriminalizimin e skenës politike në Shqipëri duke marrë shkasë nga kërkesa e opozitës për të bërë testin e drogës të ...

Testi i drogës dhe dekriminalizimi, Majko: Humor i hidhur dhe diskutim banal i opozitës

Gazeta Tema - 20.09.2015

Deputeti Pandeli Majko përmes një postimi në facebook nuk e fsheh indinjatën në lidhje me situatën politike, debatin “e paskrupullt”, siç e quan ai për “dekriminalizimin” dhe “testin e drogës” .

Pandeli Majko: Testi i drogës?! Unë propozoj testin e urinës!

Java News - 20.09.2015

Deputeti i Partisë Socialiste Pandeli Majko ka reaguar ndaj kërkesës së opozitës që në ligjin për dekriminalizimin të futet edhe testi i drogës. Përmes një postimi në Facebook, deputeti Majko nuk e ...

Testi i drogës

Durres Lajm - 20.09.2015

- Sot lexova në gazetën “RD” të partisë më të madhe të opozitës se “dekriminalizimi” do të ketë kusht të panegociushëm kryerjen e “testit të drogës”. Nuk e di në se ky test do të “dekriminalizojë” ...

Bylykbashi: Drafti i qeverisë për dekriminalizimin i mangët, PD ka qëllim mbrojtjen e institucioneve

SOT - 19.09.2015

Deputeti demokrat, Oerd Bylykbashi, gjatë prezantimit të draftit të PD për dekriminalizimin, deklaroi se nuk është qëllimi për penalizimin e individëve, por mbrojtjen e institucioneve nga persona të ...

Ilir Meta: Bashkëpunim me SHBA-OSBE për dekriminalizimin e politikës, mirëpresim kritikat dhe konstatimet

SOT - 19.09.2015

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ka vlerësuar dhe përshëndetur deklaratat e forta të SHBA dhe OSBE në adresë të politikës së Tiranës, për çështjen e dekriminalizimit dhe të përjashtimit të figurave të ...

Ja formulari që duhet të plotësojnë funksionarët e lartë për krimet në të kaluarën, kush mashtron dënohet me 4 vjet ...

SOT - 19.09.2015

Sapo të miratohet ligji për dekriminalizimin, të gjithë ata persona që janë dënuar për vepra penale nuk do të kenë më të drejtë të garojnë në zgjedhje dhe të mbajnë funksione publike.

Dekriminalizimi, pesë pikat që ndajnë dy draftet

Top Channel - 19.09.2015

Qeveria dhe Partia Demokratike kanë bërë publike tashmë dy draftet e tyre për ...

AK shpall platformën për dekriminalizimin: Shqipëria rrezikohet nga banditizmi dhe jo nga nacionalizmi

SOT - 19.09.2015

Kreu i AK-së, Kreshnik Spahiu përmes një deklarate për media ka parashtuar 10 kërkesa për ambasadorët e SHBA-së dhe BE-së. Sipas Spahiut, këta të fundi gabuan me zgjedhjet parlamentare në vitin 2013.

AK shpall platformën për dekriminalizimin, Spahiu: Ambasadorët deri dje kanë mbështetur kriminelët

ikub - 19.09.2015

Kreu i AK, Kreshnik Spahiu ka shpallur sot platformën për dekriminalizimin. Ai deklaroi se Shqipëria po mbytet nga kriminelët, duke drejtuar kritika ndaj ambasadorëve.

Po dëgjoni Zërin e Amerikës!

Mapo - 19.09.2015

Po dëgjoni Zërin e Amerikës! Postuar më: 19 Shtator 2015 09:13 A mundet politika shqiptare të bëjë dekriminalizim pa presionin e ndërkombëtarëve dhe si lexohet shenja e barazimit mes palëve?! Si mund ...

AK shpall platformën për dekriminalizimin, Spahiu, ambasadorëve: Kritikat tuaja të vonuara dhe me dy standarde

BalkanWeb - 19.09.2015

TIRANË- Aleanca Kuq e Zi ka shpallur sot platformën për dekriminalizmin. Kreu i AK, Kreshnik Spahiu deklaroi se Shqipëria po mbytet nga kriminelët, duke drejtuar kritika ndaj ambasadorëve.

Dekriminalizimi/Spahiu thirrje Ambasadorëve: Mbështesni zgjedhjet e parakohshme, izoloni politikanët e korruptuar

Botasot - 19.09.2015

Aleanca KuqeZi shpalli sot në aktivin e Tiranës strategjinë për dekriminalizimin e politikës shqiptare. Kreu i AK-së, Kreshnik Spahiu adresoi kritika të ashpra ndaj Qeverisë Rama, por gjithashtu, ai ...

Dekriminalizimi, 5 pikat që ndajnë opozitën nga mazhoranca

Botasot - 19.09.2015

Dekriminalizimi i politikës dhe administratës publike, një process që deri para pak muajsh dukej shumë i largët, duket se ka hyrë në një rrugë pa kthim.

Dekriminalizimi, pesë pikat që ndajnë dy draftet

Gazeta Tema - 19.09.2015

Qeveria dhe Partia Demokratike kanë bërë publike tashmë dy draftet e tyre për dekriminalizimin. Që të dyja palët kanë kundërshtuar propozimet e njëra-tjetrës, ndërsa ftesa për konsensus është ...

Dekriminalizimi, pesë pikat që ndajnë dy draftet

Gazeta Dita - 19.09.2015

Qeveria dhe Partia Demokratike kanë bërë publike tashmë dy draftet e tyre për dekriminalizimin. Që të dyja palët kanë kundërshtuar propozimet e njëra-tjetrës, ndërsa ftesa për konsensus është ...

Shënim: kush po E fut në kurth ramën

Gazeta Dita - 19.09.2015

Dekriminalizimi ka dalë këto ditë në plan të parë ndërsa reforma në drejtësi është zhytur në prapaskenë. Opozita e PD ja arriti, duke denoncuar rekordet e dyshimta apo edhe kriminale të disa ...

Dekriminalizimi i politikës, do bëhet nga të padekriminalizuarit !!!

Java News - 19.09.2015

Nga Fatmir Merkoçi/ Sa më shumëkalon koha, aq mē shumë del në pah, se nismat e marra, janë thjeshtë farse. Asgjë nuk është në të mirë të drejtësisë. Por, gjithshka kthehet në një fars të vërtetë.

Edi Rama: Doshi-Prenga-Ndoka deputetë të respektuar, për Frrokun nuk kisha dijeni, Nishani sheh ëndrra sikur unë e ...

SOT - 18.09.2015

Kryeministri Edi Rama, gjatë një interviste të dhënë në emision Top Story, me gazetarin Sokol Balla, ka deklaruar se në draftin e opozitës për dekriminalizimin ka propozime qesharake.

Dekriminalizimi dhe reforma në drejtësi!

SOT - 18.09.2015

Nga Fatmir MERKOÇI Është bërë e udhës që politikanët të bëjnë kllounin e cirkut. Duke mos pasur asnjë vizion për shtetin, ata nuk ngurrojnë të vjedhin tashmë, jo vetëm paratë e këtij populli, por ...

Rama-Meta takim kokë më kokë, kryeparlamentari pas përfundimit të tij: Dy nismat për dekriminalizimin përputhen, ...

SOT - 18.09.2015

Kryeministri Rama dhe kryeparlamentari Meta kanë zhvilluar një takim kokë më kokë, i cili ka zgjatur më shumë se dy orë. Në fokus të këtij takimi ka qenë tema e dekriminalzimit, e shumëdiskutuar në ...

Dekriminalizimi, Meta: Të dyja nismat kanë përputhshmëri të gjerë

LajmiFundit - 18.09.2015

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, në një deklaratë për mediat në lidhje me çështjen e dekriminalizimit, theksoi se ky proces po shkon drejt përmbylljes, “edhe pse kemi 2 nisma me ...

Meta: Dekriminalizimi po shkon drejt përmbylljes. Pavarësisht dallimeve, nismat në thelb përputhen

ikub - 18.09.2015

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, në një deklaratë për mediat në lidhje me çështjen e dekriminalizimit, theksoi se ky proces po shkon drejt përmbylljes dhe se dy propozimet në thelb ...

Spartak Braho: Ka deputetë që përdorin drogë, Meta: Kam respekt për përvojën tënde, por mos krijo mjegullnaja, drejtohu ...

SOT - 18.09.2015

Kreu i LSI i është përgjigjur edhe pyetjes së gazetarëve lidhur me deklaratën e bërë një ditë më parë nga deputeti Spartak Braho, i cili tha se deputetë të majtë e të djathtë kanë përdorur drogë.

PD prezanton draftin për dekriminalizimin: Institucion për të kërkuar verifikimin

ikub - 18.09.2015

Partia Demokratike ka prezantuar sot draftin për dekriminalizimin. Gjatë një konference për mediat, deputeti Oerd Bylykbashi ka prezantuar të gjitha pikat që përmban ky draft dhe njëkohësisht ka bërë ...

PD prezanton draftin për dekriminalizimin:, Bylykbashi: Ndryshe nga qeveria, kërkojmë Institucion për verifikimin, ...

SOT - 18.09.2015

Partia Demokratike ka prezantuar sot apra gazetarëve draftin për dekriminalizimin. Ndryshe nga pr/ligji i qeverisë, PD ka parashikuar në draftin e saj ngritjen e një institucioni që do të bëjë ...

Dekriminalizimi, Meta: Të dyja nismat kanë përputhshmëri të gjerë

Portalb - 18.09.2015

Lajme lidhur me temën Çfarë pritet të ndodhë mes Ramës dhe Metës në shtator Meta me Thaçin në Jalë, Rama në Dhërmi (Foto) Meta: Marrëdhëniet me Ramën as të ngrohta e as të ftohta Schulz-Meta: ...

Dekriminalizimi i politikës; Gjermania, një përvojë nga pastrimi prej nazistëve

Top Channel - 18.09.2015

Dekriminalizimi i Parlamentit dhe i politikës në Shqipëri është çështje dite në Tiranë. Por nuk është një fenomen i panjohur dhe për perëndimin. Nëpër një eksperiencë të ngjashme, ndonëse në kontekst ...

Dekriminalizimi, Meta: Duhet proces gjithpërfshirës

Top Channel - 18.09.2015

Ilir Meta është optimist për gjetjen e konsensusit mazhorancë-opozitë për dekriminalizimin, jo vetëm sepse draftet e Qeverisë dhe PD kanë një bazë të gjerë ...

KOMENT/ Dekriminalizimi, amerikanët e kanë seriozisht

Albeu.com - 18.09.2015

Koment nga Albeu.com Diskutimi publik mbi domosdoshmërinë e ndërmarrjes së një fushate të përgjithshme për pastrimin e politikes si edhe zyrat e institucioneve të rendësishme në vend nga elementë me ...

Dekriminalizimi, Meta: Duhet proces gjithëpërfshirës

Zhurnal - 18.09.2015

Dekriminalizimi, Meta: Duhet proces gjithëpërfshirës Prishtine,18 shtator- Dekriminalizimi, Meta: Duhet proces gjithëpërfshirës Ilir Meta është optimist për gjetjen e konsensusit mazhorancë-opozitë ...

Dekriminalizimi, PD: Projektligji i qeverisë, drafti ynë pa pikat kyçe

Top Channel - 18.09.2015

“Kanë marrë ligjin e propozuar nga PD dhe kanë hequr ato gjëra që vërtet sot do t’i diskretitonin para publikut”. Ky është një përshkrim telegrafik që Partia Demokratike i bëri draftit të dorëzuar ...

Dekriminalizimi, Balla: Modeli “Severino” nuk preket. S'pranojmë propozime qesharake

Top Channel - 18.09.2015

Për më shumë informacione mbi projektligjin për dekriminalizimin e politikës, në lidhje direkte me studion e lajmeve të Top Channel ka qenë deputeti i PS, Taulant Balla, nënkryetar i komisionit ...

PD publikon platformën e dekriminalizimit: Qeveria synon të mbrojë zyrtarët e dënuar

LajmiFundit - 18.09.2015

Partia Demokratike ka prezantuar sot platformen e saj per dekriminalizimin e Parlamentit. Ne nje mbledhje me deputetet qe angazhoi ne Komisionin parlamentar per kete ceshtje, opozita ka prezantuar ...

Dekriminalizimi, Balla: Të mos preket ligji “Severino”

ikub - 18.09.2015

Nënkryetari i komisionit parlamentar të Dekriminalizimit, deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla, u shpreh në një intervistë për “Top Channel”se Partia Socialiste është gatshme të japë ...

Dekriminalizimi, Meta: Nëse nuk arrihet konsensusi pozitë-opozitë, do kërkojmë ndërhyrjen e ndërkombëtarëve

BalkanWeb - 18.09.2015

TIRANE- Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, njëherësh kryetar i Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, ka shprehur sot vlerësimin e tij mbi dy propozimet e paraqitura nga mazhoranca dhe opozita për ...

Kritikon edhe Brahon: Meta kundër Ramës për ‘ndërkombëtarët’

Mapo - 18.09.2015

Kritikon edhe Brahon: Meta kundër Ramës për ‘ndërkombëtarët’ Postuar më: 18 Shtator 2015 13:05 Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, në një deklaratë për mediat në lidhje me çështjen e ...

Meta: Procesi i dekriminalizimit drejt mbylljes, dy nismat përputhshmëri të gjerë

Ora news - 18.09.2015

Procesi i dekriminalizimit po shkon drejt mbylljes, edhe pse kemi dy nisma të ndryshme ato kanë përputhshmëri të gjerë. Këshu u shpreh kryetari i Kuvendit Ilir Meta në një prononcim për mediat.

Dekriminalizimi, PD prezanton draftin e saj, Bylykbashi: Ja çfarë parashikojnë 34 pikat

BalkanWeb - 18.09.2015

TIRANE – Partia Demokratike ka prezantuar sot draftin për dekriminalizimin. Gjatë një konference për mediat, deputeti Oerd Bylykbashi ka prezantuar të gjitha pikat që përmban ky draft, duke bërë edhe ...

Oerd Bylykbashi prezanton draftin e opozitës për dekriminalizimin

Ora news - 18.09.2015

Partia Demokratike ka sqaruar sot nismën e opozitës për dekriminalizimin. Gjatë një bashkëbisedim me gazetarët deputeti Oerd Bylykbashi prezantoi pikat e drafitit.

Meta: PD-PS të gjejnë konsensusin për dekriminalizimin, në të kundërt ndërhyjnë ndërkombëtarët

Botasot - 18.09.2015

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta i ka drejtuar një apel partive politike që të lënë mënjanë interest e ngushta partiake dhe të nisin nga puna për dekriminalizimin.Apeli vjen në një kohë kur Komisionet ...

Ja çfarë përfaqëson ligji “Severino” që po aplikohet dhe në Shqipëri

Ora news - 18.09.2015

Qeveria shqiptare komunikoi se Këshilli i ministrave sapo ka miratuar Projektligjin “Për Legjitimitetin e Personave që zgjidhen, emërohen ose ushtrojnë funksione publike”.

Roli i ndërkombëtareve dhe opozitës për dekriminalizimin

ABC News - 18.09.2015

Kryeparlamentari Ilir Meta kundërshtoi dy herë rradhazi aleatin e tij të mazhorancës, Kryemininstrin Rama, përsa i përket dekriminalizimit. Ndryshe nga kreu i qeverisë, Meta u shpreh në favor të një ...

Demokratët e dekriminalizimit: Ja pesë pikat që PS hoqi nga drafti ynë

ABC News - 18.09.2015

Demokratët e komisionit të të posaçëm për dekriminalizimin deklaruan se qeveria nuk ka bërë ligj, por se ka marrë nismën e tyre dhe i ka hequr thelbin.

Dekriminalizimi, Meta vlerëson SHBA, i ofron bashkëpunim OSBE për akuzat

Ora news - 18.09.2015

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, percolli sot disa deklarata të rëndësishme politike në lidhje me zhvillimet e nxehta politike, që nga qëndrimi i SHBA për influencat e krimit në politikë, akuzat e ...

Dekriminalizimi, PD paraqet platformën e plotë: Qeveria kopjoi pr/ligjin tonë, hoqi propozimet që e diskretitonin ...

Botasot - 18.09.2015

Dekriminalizimi, PD paraqet platformën e plotë: Qeveria kopjoi pr/ligjin tonë, hoqi propozimet që e diskretitonin mazhorancën Qeveria ka kopjuar draftin e paraqitur nga Partia Demokratike për ...

Shqipëri: PD për dekriminalizimin

VOA - 18.09.2015

Në Shqipëri Partia Demokratike deklaroi sot se varianti i saj për dekriminalizimin i jep përgjigje të plotë trajtimit të kësaj çështjeje, në ndryshim sipas tyre, nga projektligji i paraqitur nga ...

Dekriminalizimi, Balla: Konsensusi vetëm me modelin “Severino”. PD të heqë dorë nga budallallëqet

BalkanWeb - 18.09.2015

TIRANE- Nëkryetari i komisionit parlamentar të Dekriminalizimit, deputeti i PS-së Taulant Balla në një intervistë për Top Channel deklaron se PS është gati të japë konsensus për ligjin e ...

Meta: Të përmbyllet procesi për dekriminalizimin, dallimet e dy nismave janë të vogla

Gazeta Tema - 18.09.2015

Kryeparlamentari Ilir Meta ka thënë se diferencat në nismat e mazhorancës dhe opozitës për dekriminalizimin, kanë përputhshmëri të gjerë. Për këtë arsye, ai ka kërkuar që procesi për dekriminalizimin ...

Dekriminalizimi, Meta: Nëse nuk arrihet konsensus do ndërhyjnë ndërkombëtarët

Gazeta Dita - 18.09.2015

­ Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, njëherësh kryetar i Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, ka shprehur sot vlerësimin e tij mbi dy propozimet e paraqitura nga mazhoranca dhe opozita për ...

PD prezanton draftin për dekriminalizimin: Qeveria tenton ta zhveshë ligjin

Java News - 18.09.2015

Partia Demokratike prezantoi të premten draftin e saj për dekriminalizimin, duke sjellë edhe kundërshtitë me projekt-ligjin e propozuar nga qeveria, madje duke e akuzuar se kërkon t’i heq ligjit ...

“Nuk tolerojmë thelbin e dekriminalizimit”

Vision Plus - 18.09.2015

Opozita është e hapur per negociata ne lidhje me draftin per dekriminalizimin. 3 anëtaret demokrate te komisionit qe kuvendi ka ngritur per këtë çeshtje kane dale para medias per te sqaruar draftin e ...

Dekriminalizimi, Balla: Ligji “Severino” të mos preket

Gazeta Dita - 18.09.2015

Nënkryetari i Komisionit të Posaçëm për Dekirminalizimin Taulant Balla, kërkon votimin urgjent të ligjit që do të largojë nga funksionet publike personat me rekorde kriminale.

Sherr në Komisionin për Dekriminalizimin, PS hedh poshtë paketën e PD, LSI kundër mbylljes së komisionit, s’ka ...

SOT - 17.09.2015

Mbledhja e dytë e Komisionit të posaçëm të Dekriminalizimit është karakterizuar nga debate dhe nga mungesa e gjuhës së kompromisit mes dy palëve politike.

Qeveria miraton ligjin për dekriminalizimin, hiqet testi i drogës, ja 73 veprat penale që të përjashtojnë nga politika ...

SOT - 17.09.2015

Pas presionit disamujor të SHBA dhe BE, qeveria ka miratuar dje paketën ligjore për dekriminalizimin e politikës dhe administratës, e cila shumë shpejt do të paraqitet për votim në Parlament.

A do të ketë ndryshime në politikë?

SOT - 17.09.2015

Nga Panajot ZOTO Është një rebus, një pyetje retorike, që secili përgjigjet në mënyrën e vet. Debati për dekriminalizimin bashkë me pikëpyetjet që ngre, mbart edhe shqetësimin për mosndryshimin e ...

Basha: Dekriminalizimi do të bëhet, edhe përkundër vullnetit të qeverisë

LajmiFundit - 17.09.2015

Pas takimit me ambasadorin amerikan Donald Lu, kreu i PD, Lulzim Basha në një deklaratë për mediat tha se dekriminalizimi do të bëhet dhe nëse nuk bëhet me vullnet të politikës do të merret një ...

Pas takimit me ambasadorin e SHBA, Basha: Nëse nuk ka vullnet politik, dekriminalizimin e bëjmë me pupullin

ikub - 17.09.2015

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu është pritur sot nga kreu i opozitës Lulzim Basha, në selinë e PD. Takimi me dyer të mbyllura ka nisur rreth orës 10.00.

Apeli i Bashës pas takimit me Lu: Dekriminalizimin e bëjmë dhe me popullin

Albeu.com - 17.09.2015

Pas një takimi të mbajtur mes Bashës dhe ambasadorit amerikan Lu, kreu i PD u shpreh se nëse nuk ka vullnet politik , dekriminalizimin e bëjnë edhe me popullin .

Dekriminalizimi, Berisha: Gabim shkrirja e komisionit; Rama: Komisioni, i dështuar

Top Channel - 17.09.2015

Duke folur në Kuvend mbi çështjen e dekriminalizimit, ish-kryeministri Sali Berisha tha se “me asnjë lloj mekanizmi nuk mund të shkrihet një komision i votuar në Parlament” dhe se bëhet fjalë për një ...

Dekriminalizimi, Berisha: S'mund të shkrihet një komision i votuar në Parlament

Albeu.com - 17.09.2015

Sa i takon dekriminalizimit , ish kryeministri deklaroi sot në Kuvend se është një gabim i madh shkrirja e komisionit . Berisha tha se “me asnjë lloj mekanizmi nuk mund të shkrihet një komision i ...

Dekriminalizimi, Berisha: Kushtetuta nuk i lejon qeverisë t’i heqë parlamentit nga duart ligjet që drafton

ikub - 17.09.2015

Duke folur nga Kuvendi për dekriminalizimin, Berisha denoncoi shkrirjen e një komisioni të posaçëm të miratuar nga Parlamenti. Komsioni për dekriminalizimin kishte si projekt diskutimin për ...

Shtypi i ditës , titujt kryesorë, 17 shtator 2015

SOT - 17.09.2015

SOT: Thellohet konflikti me këshilltarin e Nishanit, Braho: Gjenerali ka pseudonimin “Shkodrani”, ia zbardhi Safet Zhulali Panorama: Udhëzimi i ri, rritet dogana për makinat e përdoruar Shekulli: Si ...

Dekriminalizimi, Berisha: Rama ka frikë nga testi i drogës

LajmiFundit - 17.09.2015

Ish-kryeministri Sali Berisha e argumentoi me frikën e Ramës për të bërë testin e drogës, vendimin e djeshëm të qeverisë për të nxjerrë projektligjin e saj për dekriminalizimin dhe kërkesën e ...

Ligji për Arsimin e Lartë, Rama: Nuk i pranojmë shpikjet e SHQUP , nuk e bëjmë vendin qesharak

SOT - 17.09.2015

Kryeministri Edi Rama gjatë seancës së sotme plenare tha se nuk është aspak surpizë qe qeveria vjen me një variant të sajin pasi e kishte paralajmëruar më herët.

Rama: Nuk pranojmë shpikje të SHQUP-it për dekriminalizimin. Komisioni i posaçëm ska bërë asgjë

ikub - 17.09.2015

Ish-kryeministri Berisha dhe ministrja Ermonela Felaj janë përplasur në Kuvend në lidhje me komisionin e posaçëm parlamentar për dekriminalizimin. Berisha gjatë fjalës së tij tha se nuk mund të ...

Rama: Do bëjmë dekriminazilimin, s’pranojmë shpikje SHQUP-i

LajmiFundit - 17.09.2015

Kryeministri Edi Rama tha se mazhoranca është e vendosur për të ecur para me procesin e dekriminalizimit, edhe nëse opozita do të kundështojë projektligjin e qeverisë duke mos u bërë pjesë.

Dekriminalizimi, Lu në selinë e PD; Basha: Ligji duhet me konsensus

Top Channel - 17.09.2015

Prezantimi nga qeveria i një projektligji paralalel për dekriminalizimin, duke vënë në pikëpyetje ekzistencën e komisionit të posaçëm për të njëjtën çështje, e ka detyruar ambasadorin amerikan Donald ...

Basha: Nëse dekriminalizimi nuk gjen zgjidhje në parlament, do t'i drejtohemi popullit

Zhurnal - 17.09.2015

Basha: Nëse dekriminalizimi nuk gjen zgjidhje në parlament, do t'i drejtohemi popullit Tiranë, 17 Shtator - “Dekriminalizimi pra largimi i kriminelëve nga Parlamenti, nga pushteti vendor dhe ...

KOMENT/ Pse ky nervozizëm i Ramës me ndërkombëtarët?

Albeu.com - 17.09.2015

Koment nga Albeu.com Dekriminalizimi është kryefjala e diskursit politike të këtij shtatori duke ngritur një serë debatesh mbi faktin se cili krah politik ka më shumë kriminelë në gjirin e tij si ...

​Berisha: Rama ka frikë të bëjë testin e drogës

Lajm - 17.09.2015

Kanë vijuar në seancën e sotme të Parlamentit shqiptar debatet dhe akuzat mes opozitës dhe mazhorancës për përfshirje dhe bashkëpunim me krimin. Duke folur mbi çështjen e dekriminalizimit, ...

Dekriminalizimi, debate Rama-Berisha në Kuvend

Top Channel - 17.09.2015

Opozita e ka konsideruar projektligjin e propozuar një ditë më parë nga Qeveria si shkelmim të konsensusit për ...

Rama: Jemi "pro" dekriminalizimit

Albeu.com - 17.09.2015

Kryeministri Edi Rama në një intervistë në emisionin "Top Story" ka folur për shumë tema të aktualitetit politik shqiptar. Rama theksoi se mazhoranca nuk ka asnjë arsye se përse të mos e vazhdojë ...

Rama në Top Story; dekriminalizimi, informaliteti, ekonomia, reformat...

Top Channel - 17.09.2015

Dekriminalizimi mbizotëroi seancën parlamentare edhe këtë të enjte, ku opozita akuzoi mazhorancën dhe kryeministri Edi Rama se po përpiqet ta anashkalojë këtë proces, pas prezantimit të një drafti ...

Basha pas takimit me Lu: Të bëhet dekriminalizimi ose vendimi me qytetarët

Ora news - 17.09.2015

Çështja e dekriminalizimit ka qenë në qendër të diskutimit mes kryetarit të PD, Luzlim Basha dhe ambasadorit amerikan Donald Lu. Pas përfundimit të takimit në selinë blu që zgjati gati 45 minuta, ...

Ambasadori amerikan në Selinë e PD, Basha: Nëse s’ka vullnet politik, dekriminalizimi me popullin

BalkanWeb - 17.09.2015

TIRANË- Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu është takuar sot me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha në Selinë e PD-së, ndërsa tema kryesore e diskutimit ka qenë ligji për ...

Basha takon Lu: Dekriminalizimin e bëjmë dhe me popullin

Mapo - 17.09.2015

Basha takon Lu: Dekriminalizimin e bëjmë dhe me popullin Postuar më: 17 Shtator 2015 11:22 Një ditë pasi ishte në qendër të vëmendjes publike për shkak të deklaratave në një aktivitet të qeverisë për ...

Basha takon Lu: Dekriminalizimin e bëjmë dhe me popullin

Botasot - 17.09.2015

Një ditë pasi ishte në qendër të vëmendjes publike për shkak të deklaratave në një aktivitet të qeverisë për luftën kundër krimit, ambasadori amerikan, Donald Lu mbërriti në selinë blu, ku u takua me ...

Dekriminalizimi, Rama: Shpikje SHQUP-i s’ka. S’e bëjmë veten tonë lolo

Ora news - 17.09.2015

Debate në Kuvend për komisionin e posaçëm parlamentar për dekriminalizimin. Kryeministri Edi Rama deklaroi se komisioni nuk ka bërë asgjë por prodhoi propagandë banale.

Basha: Ligji për dekriminalizimin, efektiv dhe jo kozmetik

ABC News - 17.09.2015

Kryetari i opozitës Lulzim Basha deklaroi pas një takimi me ambasadorin amerikan Donald Lu se nuk do të pranojë që ligji për dekriminalizimin të bëhej jashtë komisionit të posaçëm.

Dekriminalizimi, opozita: Të ndryshohet kushtetuta. Rama: S’pranojmë shpikje SHQUP-i, Roshin e Bushin i zgjodhi populli

BalkanWeb - 17.09.2015

* Berisha-Ramës: Çohu e fol këtu, mos sill çakejtë. Balla është i dënuar për përdhunim * Meta: PD, iniciativa të njëanshme TIRANË- Seanca e sotme e Kuvendit është shoqëruar nga debate mes opozitës ...

Rama e ka me ndërkombëtarët: Kjo është qeveria e shqiptarëve

Mapo - 17.09.2015

Rama e ka me ndërkombëtarët: Kjo është qeveria e shqiptarëve Postuar më: 17 Shtator 2015 13:46 Seanca e radhës e Kuvendit u dominua nga debati për çështjen e dekriminalizimit.

Dekriminalizimi, Balla: Opozitës i "dhemb" te korrupsioni

Botasot - 17.09.2015

Deputeti socialist, Taulant Balla, tha sot se projektligji i paraqitur nga qeveria për dekriminalizimin është i standardeve evropiane. Ai ka ftuar opozitën në bashkëpunim lidhur me këtë proces.

Debati dhe batutat në Kuvend mbi dekriminalizimin/Rama: Gati të pranojmë draftin e PD, por jo shpikjet e SHQUP

Botasot - 17.09.2015

Kuvendi vijoi debatet në lidhje me procesin e dekriminalizimit për disa orë, duke iu shmangur rendit të ditës së punimeve të Parlamentit, ku ndërmjet të tjerave janë edhe dy dekretet e Presidentit të ...

Ujku nuk do hajë më mëlci?!

Ora news - 17.09.2015

Ajo cfarë ka ndodhur muajt e fundit me procesin e pagëzuar me emrin “dekriminalizim” I ngjan një farse pa kripë ndaj një populli të duruar dhe të keqpërdorur.

​Berisha: Rama ka frikë të bëjë testin e drogës

Botasot - 17.09.2015

Kanë vijuar në seancën e sotme të Parlamentit shqiptar debatet dhe akuzat mes opozitës dhe mazhorancës për përfshirje dhe bashkëpunim me krimin. Duke folur mbi çështjen e dekriminalizimit, ...

Berisha: Rama ka frikë të bëjë testin e drogës

Koha.net - 17.09.2015

Në seancën e sotme të Parlamentit shqiptar sot kanë vijuar debatet dhe akuzat mes opozitës dhe mazhorancës për përfshirje dhe bashkëpunim me krimin. Duke folur mbi çështjen e dekriminalizimit, ...

Dekriminalizimi, Rama dhe deputetë të PD akuza dhe fyerje mes tyre

Ora news - 17.09.2015

Dhe ashtu siç pritej Kuvendi u përfshi sot nga një degradim debati për çështjen e dekriminalizimit. Shkak për këtë u bë draftligji i qeverisë që u miratua një ditë më parë, kur në Komisionin e ...

PD merr flamurin e dekriminalizimit. Basha: Është prioritet i opozitës, kemi popullin me vete

Gazeta Dita - 17.09.2015

UPDATE – Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka pritur në një takim në selinë e PD-së ambasadorin e SHBA-ve, Donald Lu. Temë e diskutimit të tyre ka qenë dekriminalizimi – njofton PD.

Basha takon ambasadorin amerikan

Vision Plus - 17.09.2015

Opozita ka nisur lobimin me ndërkombëtaret qe komisionin parlamentaret per dekriminalizimin te mos nxirret jashtë loje. Nje dite pasi përfaqësuesit e mazhorances deklaruan se komisioni nuk ka me ...

Berisha: U shkel konsensusi, Rama ka frikë nga testi i drogës

Java News - 17.09.2015

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar ndaj vendimit të qeverisë për shpalljen e dekriminalizimit ditën e djeshme në mbledhjen e Këshillit të Ministrave.

Qeveria çon në Kuvend Ligjin për Dekriminalizimin, Berisha: Kriminale, u varros konsensusi

Gazeta Dita - 17.09.2015

UPDATE – Partia Demokratike paralajmëron dështimin e negociatave për miratimin e Ligjit për Dekriminalizimin. Ish-kryeministri Sali Berisha tha sot gjatë një fjalimi në Parlament se vendimi u ...

Dekriminalizimi, Rama: Ky parlament, sa të jemi ne, SHQUP nuk bëhet!

Java News - 17.09.2015

Kryeministri Edi Rama iu është përgjigjur akuzave të opozitës e cila pretendon se është shkelur konsensusi me shpalljen e draftit të ligjit për dekriminalizimit nga ana e qeverisë, ditën e djeshme ...

Rama: Mua s’më kanë zgjedhur ndërkombëtarët kryeministër, por shqiptarët

Gazeta Tema - 17.09.2015

Kryeministri Edi Rama iu është përgjigjur akuzave të opozitës në Kuvend, në lidhje me dekriminalizimin. Ai ka thënë se ky është vullnet i tij dhe qeverisë që drejton.

Dekriminalizimi, Rama: Nuk do pranojmë shpikje të SHQUP-it

Gazeta Dita - 17.09.2015

Kryeministri Edi Rama tha se mazhoranca është e vendosur për të ecur para me procesin e dekriminalizimit, edhe nëse opozita do të kundështojë projektligjin e qeverisë duke mos u bërë pjesë.

Dekriminalizimi/Rama: Gati të pranojmë draftin e PD, por jo shpikjet e SHQUP

Tetova Sot - 17.09.2015

Kuvendi vijoi debatet në lidhje me procesin e dekriminalizimit për disa orë, duke iu shmangur rendit të ditës së punimeve të Parlamentit, ku ndërmjet të tjerave janë edhe dy dekretet e Presidentit të ...

Debate për dekriminalizimin

Vision Plus - 17.09.2015

Miratimi i nje ligji për dekriminalizimin nga ana e qeverise u cilësua nga opozita si shkelje e konsensusit te arritur ne 24 dhjetorin e vitit te kaluar.

Dekriminalizimi, Rama takim kokë me kokë me Ambasadorin Amerikan

SOT - 16.09.2015

Kryeministri Rama ka zhvilluar sot në kryeqytet një takim kokë me kokë me ambasadorin Amerikan, Donald Lu. Nuk dihet arsyeja e këtij takimi, por mendohet se në fokus të tij mund të jetë ...

Testi i drogës, Braho: Ka shumë që e kanë përdorur, janë nga të dy krahët

ikub - 16.09.2015

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Spartak Braho deklaroi gjatë mbledhjes së Komisionit të Posaçëm për Dekriminalizimin e ka shumë persona në funksione publike që kanë përdorur drogën.

Spartak Braho deklaratë "bombë": Shumë deputetë të mazhorancës dhe opozitës kanë përdorur drogë, testi ...

SOT - 16.09.2015

Deputeti socialist, Spartak Braho, ka deklaruar sot në mbledhjen e Komisionit për Dekriminalizim se në radhët e mazhorancës dhe opozitës ka shumë deputetë që kanë përdorur drogë.

Braho: Drogë kanë përdorur si nga ju edhe nga ne

Albeu.com - 16.09.2015

Duke folur në Komisionin e Posaçëm për Dekriminalizimin , deputeti socialist Spartak Braho ka pranuar faktin se ka shumë deputetë që kanë përdorur drogë.

Spartak Braho me deklaratë bombë: Ka deputetë që kanë pirë drogë

LajmiFundit - 16.09.2015

Deputeti Spartak Braho, ka deklaruar sot në mbledhjen e Komisionit për Dekriminalizim se në radhët e mazhorancës dhe opozitës ka shumë deputetë që kanë përdorur drogë.

Përplasje për dekriminalizimin, PS kundërshton draftin e PD

Top Channel - 16.09.2015

Komisioni për dekriminalizimin kishte në mbledhjen e së mërkurës një nga momentet e veta kritike. Në rendin e ditës ishte diskutimi i projektit të opozitës për dekriminalizimin, por prezantimi nga ...

Braho: Testi i drogës nuk është gjë, ka shumë që kanë përdorur drogë nga ju edhe nga ne

BalkanWeb - 16.09.2015

TIRANE- Deputeti socialist Spartak Braho ka pranuar sot faktin se ka shumë deputetë nga radhët e mazhorancës e opozitës që kanë përdorur drogë. Duke folur në Komisionin e Posaçëm për ...

Dekriminalizimi dhe raporti konfidencial i OSBE-së

ABC News - 16.09.2015

Procesi i dekriminalizmit dhe raporti konfidencial i OSBE-së ishin në fokus të bisedës së analisti Preç Zogaj në studion e ABC ...

Spartak Braho: Shumë nga deputetët përdorin drogë

Mapo - 16.09.2015

Spartak Braho: Shumë nga deputetët përdorin drogë Postuar më: 16 Shtator 2015 16:42 Spartak Braho çudit sërish me batutat dhe deklaratat e tij gjatë komisjoneve kuvendore.

Spartak Braho: Shumë nga deputetët përdorin drogë

Botasot - 16.09.2015

Spartak Braho çudit sërish me batutat dhe deklaratat e tij gjatë komisjoneve kuvendore. Vetëm pak çaste më parë ai ka rrëfyer gjatë mbledhjes së Komisionit të Posaçëm parlamentar për ...

Spartak Braho: Testi i drogës nuk do të thotë asgjë

ABC News - 16.09.2015

Projektligji i qeverise per dekriminalizimin nuk u konsultua me LSI. Kete la te kuptohej deputeti Spartak Braho, gjate mbledhjes se komisionit parlamentar per dekriminalizimin.

Dekriminalizimi/Ja çfarë është ligji “Severino” dhe pse ndryshon nga ligjet e tjera

Java News - 16.09.2015

Dekriminalizimi/Ja çfarë është ligji “Severino” dhe pse ndryshon nga ligjet e tjera Qeveria miratoi sot projektligjin ‘Për Legjitimitetin e Personave që Zgjidhen, Emërohen ose Ushtrojnë funksione ...

Dekriminalizim i gjithë shtetit, apo i stilit “karrigia 5, radha 6”?

Java News - 16.09.2015

Nga Skënder MInxhozi/ Klasa politike po nxiton në errësirë, drejt kërkimit, më shumë sesa gjetjes dhe zbatimit, të një formati për të pastruar vetveten dhe institucionet e shtetit.

Testi i drogës, Braho: Ka shumë që e kanë përdorur nga ju edhe nga ne

Java News - 16.09.2015

Testi i drogës, Braho: Ka shumë që e kanë përdorur nga ju edhe nga ne Mazhoranca dhe opozita janë përplasur sërish në Komisionin për Dekriminalizimin.

Spartak Braho pranon: Deputetë të majtë e të djathtë kanë marrë drogë

Durres Lajm - 16.09.2015

- Deputeti socialist Spartak Braho ka pranuar sot faktin se ka shumë deputetë nga radhët e mazhorancës e opozitës që kanë përdorur drogë. Duke folur në Komisionin e Posaçëm për Dekriminalizimin, ...

Ujku nuk do hajë më mëlci?!

Java News - 16.09.2015

Nga Ilva Tare Ajo çfarë ka ndodhur muajt e fundit me procesin e pagëzuar me emrin “dekriminalizim” i ngjan një farse pa kripë ndaj një populli të duruar dhe të keqpërdorur.

Stina e nxehtë e politikës. Minxhozi: Dekriminalizimi, një manipulim i madh

Top Channel - 15.09.2015

Skënder Minxhozi, kryeredaktori i revistës “Java”, ishte i ftuar në “Revistën Televizive të Mbrëmjes” për të folur mbi aktualitetin politik të ditës, krimin korrupsionin, dekriminalizimin dhe mbi ...

Ambasadori i Britanisë thirrje shqiptarëve: Mos pranoni t’ju përfaqësojnë gangsterë në Parlament

SOT - 15.09.2015

Ndërkombëtarët vijojnë të japin alarmin për inkriminim të Parlamentit dhe të politikës shqiptare. Pas thirrjeve të ambasadorit amerikan, Donald Lu, dhe asaj të Bashkimit Evropian, Romana Vlahutin, ...

Basha nga Brukseli: PE në unison "dekriminalizimi urgjencë kombëtare"

Albeu.com - 15.09.2015

Kreu i opozitës Lulzim Basha , nga Brukseli ku po merr pjesë në seancen degjimore në Parlamentin Europian për zgjedhjet e 21 qershorit, ka shprehur dhe reagimin e tij për dekriminalizimin .

Shtypi i ditës, titujt kryesorë, 15 Shtator 2015

SOT - 15.09.2015

Gazeta Sot Fatmir Xhafaj: Prokurorë të huaj për dosjet e korrupsionit, reforma në drejtësi në duart e ndërkombëtarëve; Arben Çuko akuzon këshilltarin e Presidentit: Ka qenë spiun i Sigurimit, i ...

Basha: Beteja për votën e lirë nis nga dekriminalizimi

ikub - 15.09.2015

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua me europarlamentarët raportues për Shqipërinë Eduard Kukan dhe Knut Fleckenstein, zyrtarë të lartë të Komisionit dhe institucioneve të tjera ...

Kreu i PD: Dekriminalizimi, kusht për zgjedhje me standarde

SOT - 15.09.2015

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua me raportuesit për Shqipërinë, Eduard Kukan dhe Knut Fleckenstein, zyrtarë të lartë të Komisionit dhe institucioneve të tjera europiane, si dhe ...

Canon: Nuk do të doja të përfaqësohesha nga një gangster

Mapo - 15.09.2015

Canon: Nuk do të doja të përfaqësohesha nga një gangster Postuar më: 15 Shtator 2015 09:29 Nga Durrësi, ku mori pjesë në ceremoninë e hapjes së kursit të anglishtes në Qendrën Ndërinstitucionale ...

Canon: Nuk do të doja të përfaqësohesha nga një gangster

Botasot - 15.09.2015

Nga Durrësi, ku mori pjesë në ceremoninë e hapjes së kursit të anglishtes në Qendrën Ndërinstitucionale Operacionale Detare, ambasadori britanik në vendin tonë, Nicholas Canon përcolli një mesazh të ...

Basha takon europarlamentarët në Bruksel: Beteja për votën e lirë nis nga dekriminalizimi

BalkanWeb - 15.09.2015

BRUKSEL- Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua me europarlamentarët raportues për Shqipërinë Eduard Kukan dhe Knut Fleckenstein, zyrtarë të lartë të Komisionit dhe institucioneve të ...

Mesazhi i Bashës nga Brukseli: Beteja për votën e lirë nis nga dekriminalizimi

Ora news - 15.09.2015

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë qëndrimit në Bruksel takoi europarlamentarët raportues për Shqipërinë Eduard Kukan dhe Knut Fleckenstein, zyrtarë të lartë të Komisionit dhe ...

Fleckenstein: Pa dekriminalizim s’ka avancim të Shqipërisë drejt BE

Java News - 15.09.2015

Fleckenstein: Pa dekriminalizim s’ka avancim të Shqipërisë drejt BE Brukseli nuk do të hapë dritën jeshile për hapjen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë me Bashkimin Europian nëse nuk do ...

Basha nga Brukseli: Hera e parë pas 13 vjetësh që Shqipëria nuk garanton votën e lirë të qytetarëve

Gazeta Tema - 15.09.2015

Procesi i dekriminalizimit ka qenë tema në fokus të bisedimeve që kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar në takimet e mbajtura në Bruksel.

Basha nga Brukseli: Inkriminimi i pushtetit, nyja e problemeve në Shqipëri

Java News - 15.09.2015

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nga Brukseli ku ndodhet ka vijuar sulmet ndaj mazhorancës duke u ndaur tek çështja e dekriminalizimit. Basha ishte i pranishëm në sallën e komisionit të ...

Durrës, Cannon: Nuk duhet t’ju jepet vota të inkriminuarve

ikub - 14.09.2015

Diplomati britanik Nicholas Cannon ka deklaruar nga qyteti i Durrësit se nuk duhet të ketë persona me të shkuar kriminale në politikë. Ai iu referua rastit të disa kryebashkiakëve dhe tha se ...

Dekriminalizimi, Ambasadori britanik kritika politikës e popullit shqiptar: Unë s'do doja të përfaqësohesha nga ...

SOT - 14.09.2015

Ambasadori i Britanisë në vendin tonë, Nicholas Cannon, ka folur sot për çështjen e shumëpërfolur në politikën shqiptare, atë të dekriminalizimit. Ai ka kërkuar që drafti për dekriminalizimin të mos ...

Dekriminalizimi, ambasadori britanik: S’do doja të përfaqësohesha nga një gangster

ikub - 14.09.2015

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Nicholas Cannon, ka cilësuar me rëndësi përfshirjen më të gjerë në draftin për dekriminalizimin. Ai është shprehur se ky draft nuk duhet të jetë pjesë ...

Dekriminalizimi, Basha nga Brukseli: Urgjencë kombëtare, Evropa i thotë "JO" blerjes së mandateve nga Bushi e ...

SOT - 14.09.2015

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka folur sërish për dekriminalizimin, duke e quajtur atë një urgjencë kombëtare. Në një status në rrjetin social Facebook, Basha ka shkruar se "Evropa i ...

Dekriminalizimi, vetëm debate

Top Channel - 14.09.2015

Komisionit të Posaçëm Parlamentar për Dekriminalizimin iu deshën tre orë për të arritur pothuajse asgjë. Demokratët avancuan me vështirësi deri tek prezantimi i draftit që ndryshon Kushtetutën dhe ...

Basha në PE: Mbështetje për dekriminalizimin

Top Channel - 14.09.2015

Lulzim Basha ndodhet sërish në Bruksel, këtë herë me rastin e seancës dëgjimore të Parlamentit Europian për zgjedhjet e 21 ...

Basha në PE: Dekriminalizimi, urgjencë kombëtare

ikub - 14.09.2015

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndodhet sërish në Bruksel, kësaj here me rastin e seancës dëgjimore të Parlamentit Europian për zgjedhjet e 21 qershorit.

Cannon: Çështja e dekriminalizimit të diskutohet edhe me Shoqërinë Civile

Ora news - 14.09.2015

Për herë të parë ambasadori i Britanisë në vendin tonë kërkon që drafti për dekriminalizimin të mos jetë vetëm pjesë e debateve të politikës, por të shtrihet edhe më tej.

Dekriminalizimi ndez polemikat në sezonin e ri politik

ABC News - 14.09.2015

2 vjetori i qeverisjes Rama eshte shenjuar nga arrestimi ne flagrance i nje deputeti e largimi i nje tjetri, duke rikthyer temen e dekriminalizimit te politikes.

Ambasadori Cannon: Nuk do të doja të përfaqësohesha nga gangsterë. Dekriminalizimi, debate përtej politikës

Botasot - 14.09.2015

Ambasadori britanik në Tiranë Nicholas Cannon sugjeron që debati për dekriminalizimin të mos mbetet vetëm në nivelin e politikës, por të përfshihet edhe publiku.

Ambasadori britanik për dekriminalizimin

ABC News - 14.09.2015

Ambasadori i Britanisë kërkon që drafti për dekriminalizimin të shtrihet me tej, jo vetem ne qarqet politike. Cannon thote se kjo ceshtje të diskutohet edhe me shoqërinë civile dhe qytetarët.

Dekriminalizimi, Ambasadori britanik: Nuk do doja të përfaqësohesha nga një gangster

BalkanWeb - 14.09.2015

DURRËS- Ambasadori Britanik në Tiranë, Nicholas Canon flet hapur lidhur me personat e inkriminuar që janë pjesë e parlamentit shqiptarë duke deklaruar, se ai vetë nuk do dëshironte të përfaqësohej ...

Basha në Bruksel: Europa i thotë ‘Jo’ blerjes së mandateve nga Bushi e Roshi, dekriminalizimi urgjencë kombëtare

BalkanWeb - 14.09.2015

BRUKSEL- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nga Brukseli, ku po merr pjesë në seancën dëgjimore në Parlamentin Europian për zgjedhjet e 21 qershorit, deklaron se ka një konsensus mes së ...

Basha nga Brukseli: PE në unison, “dekriminalizimi urgjencë kombëtare”

Ora news - 14.09.2015

Nga Brukseli ku po merr pjesë në seancen degjimore ne Parlamentin Europian per zgjedhjet e 21 qershorit, ka ardhur reagimi i kreut të opozitës Lulzim Basha për dekriminalizimin.

Basha: Dekriminalizimi urgjencë kombëtare

ABC News - 14.09.2015

Europa i thotë JO legalizimit të vjedhjes dhe blerjes së mandateve nga Bushi e Roshi me kompani. Dekriminalizimi urgjencë kombëtare. Kështu deklaroi kreu demokrat Lulzim Basha në një deklaratë për ...

Cannon: Të shqetësuar për politikanët e inkriminuar

Java News - 14.09.2015

Cannon: Të shqetësuar për politikanët e inkriminuar Ambasadori i Britanisë në vendin tonë, Nicholas Cannon ka folur sot për dekriminalizimin dhe ka shprehur shqetësimin e përfshirjes në politikë të ...

Cannon: Të inkriminuar dhe në pushtetin lokal

Gazeta Dita - 14.09.2015

Ambasadori i Britanisë në vendin tonë Nicholas Cannon nga qyteti i Durrësit ka folur për dekriminalizimin dhe ka shprehur shqetësimin e përfshirjes në politikë të personave të inkriminuar.

“Mos zgjidhni persona të inkriminuar”

Vision Plus - 14.09.2015

Shqiptaret duhet te bëhen pjese e procesit te dekriminalizimit te politikes. Ambasadori britanik Nikolas Cannon nga qyteti i Durrësit u ben apel zgjedhësve te jene ata te paret qe te refuzojnë ...

Ambasadori britanik: Unë s’do të doja të përfaqësohesha nga një gangster, ju vendosni vetë

Gazeta Tema - 14.09.2015

Ambasadori i Britanisë në vendin tonë kërkon që drafti për dekriminalizimin të mos jetë vetëm pjesë e debateve të politikës, por të shtrihet edhe më tej.

Dekriminalizimi, ambasadori britanik: Unë s’do doja të përfaqësohesha nga një gangster

Java News - 14.09.2015

Çështja e dekriminalizimit është komentuar edhe nga ambasadori i Britanisë së Madhe në vendin tonë, Nicolas Cannon. Sipas tij drafti për dekriminalizimin nuk duhet të mbetet vetëm pjesë e debateve të ...

Dekriminalizimi, mision i pamundur

Gazeta Tema - 14.09.2015

Nga Albi Xhunga Debati shterp i rradhës që po mbush jetën politike, diskursin publik, faqet e para të gazetave apo qofte edhe temën kryesore të kafeve pas darke është Dekriminalizimi.

Diplomati britanik: Të isha si ju nuk do përfaqësohesha nga një gangster

Durres Lajm - 14.09.2015

– Nga Durrësi diplomati britanik pranon se një pjesë e parlamentit shqiptar ka deputetë të inkriminuar. Ambasadori Britanik në Tiranë, Nicholas Canon thotë se, populli duhet të zgjedhë personat që i ...

Basha: Dekriminalizimi urgjencë kombëtare, eurodeputetët mbështesin PD

Java News - 14.09.2015

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet sërish në Bruksel ku ka marrë pjesë në seancën dëgjimore të Parlamentit Europian për zgjedhjet e 21 Qershorit.

Basha nga Brukseli: PE në unison, “dekriminalizimi urgjencë kombëtare”

Gazeta Dita - 14.09.2015

Lulzim Basha ka zgjedhur të reagojë për dekriminalizimin nga Brukseli ku po merr pjesë në seancen dëgjimore ne Parlamentin Europian per zgjedhjet e 21 qershorit.

Basha: Dekriminalizimi, emergjencë kombëtare

Vision Plus - 14.09.2015

Dekriminalizmi sipas liderit te opozitës është urgjence kombëtare. Nëpërmjet një statusi ne rrjetin social facebook kryedemokrati Lulzim Basha është shprehur se Europa i ka thëne jo blerjes se ...