TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Deputetët e PS: Disponojmë transaksione të dyshimta dhe fakte të rënda që i kanë fshehur Berisha dhe Fullani

SOT - 14.09.2014

Çfarë di Ardian Fullani për Sali Berishën dhe për familjen e tij biologjike-politike dhe a do të ketë arrestime të tjera VIP? Interesat e kujt force të madhe dhe të mistershme kanë shkelur dy ...

Sali Berisha kërcënon Adriatik Llallën dhe zinxhirin e prokurorisë për lirimin e Ardian Fullanit, paralajmëron ...

SOT - 14.09.2014

Plasariten marrëdhëniet e varësisë mes kryeprokurorit Ardian Llalla dhe Sali Berishës, armikut numër një të të gjithë kryeprokurorëve, pa përjashtim, në historinë e pluralizmit shqiptar.

Kush do dënohet, drejtësia apo Fullani?!

SOT - 14.09.2014

Nga Ilir VATA Politika i ka lëshuar një ultimatum drejtësisë për lirimin e Fullanit vetëm 48 orë para se Fullani të dalë para trupës gjykuese të Gjykatës së Apelit në Tiranë.

Fullani nesër në Apel, hetim edhe bankave të nivelit të dytë

Albeu.com - 14.09.2014

Dita e nesërme do të përcaktojë fatin e ish-Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, nëse ai do të vazhdojë të qëndrojë në burg apo jo. Por, ndërsa sytë e të gjithëve janë përqendruar ...

Pse e duan Fullanin të lirë, për ta shpëtuar apo ekzekutuar?

SOT - 14.09.2014

Panik, çoroditje, turbullirë dhe pasiguri e madhe në SHQUP dhe TV Klan. Klimë e thellë mosbesimi dhe gjithçka jashtë kontrollit. Pyesin njëri-tjetrin kush dha urdhër, kush e ka radhën, nga erdhi ...

Sabit Brokaj: Po troket ora e arrestimit të Berishës dhe Bodes, në Shqipëri ka një kanal pastrimi parash

SOT - 14.09.2014

Ish-ministri i Mbrojtjes, Sabit Brokaj, në një intervistë për gazetën “Sot”, ka komentuar arrestimin e ish-Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, mundësinë e emërimit të një personi të ...

Nesër seanca ndaj fullanit, dosja në dorë të Alaudin malajt

Zhurnal - 14.09.2014

Tiranë, 14 shtator - Ditën e hënë, më 15 shtator ne oren 12:00 është caktuar seanca ndaj ish-guvernatori të BSH, Ardian Fullani në Gjykatën e Apelit të Tiranës.

Spartak Ngjela: Në BSH janë vjedhur 200 milion euro

Almakos - 14.09.2014

Avokat Spartak Ngjela thotë se vjedhja në Bankën e Shqipërisë është shumë më e madhe.Sipas tij janë vjedhur 200 milion euro. Ndaj dhe sipas Ngjelës, ka nisur një sulm i egër i Berishës dhe atyre që ...

Fullanomania

Almakos - 14.09.2014

Artur ZHEJI Gjithkund nuk flitet tjetër përveçse për Guvernatorin e burgosur. Vjeshta erdhi dhe fullanomania po hyn në kulm të vet. Me të drejtë. Por bëj çudi se fullanomania shpërtheu ditë të tëra ...

Fullanomania - Artur Zheji

Ina - 14.09.2014

Gjithkund nuk flitet tjetër përveçse për Guvernatorin e burgosur. Vjeshta erdhi dhe fullanomania po hyn në kulm të vet. Me të drejtë. Por bëj çudi se fullanomania shpërtheu ditë të tëra mbasi ai po ...

Spartak Ngjela: Në BSH janë vjedhur 200 milionë euro

Portalb - 14.09.2014

Lajme lidhur me temën Kriza e Bankës së Shqipërisë Ja si u plagos Azem Hajdarit më 1997 në Parlamentin e Shqipërisë(Video) Sali Berisha pranon implikimin në skandalin e Bankës, konfirmon që Fullani ...

Fullani nesër në apel, hetim edhe në bankat e nivelit të dytë për destinacionin e parave

BalkanWeb - 14.09.2014

TIRANE- Dita e nesërme do të përcaktojë fatin e ish-Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, nëse ai do të vazhdojë të qëndrojë në burg apo jo.

Sot, seanca ndaj ish-Guvernatorit Fullani, në Gjykatën e Apelit mbërrijnë 6 të pandehurit

Ora news - 14.09.2014

Ndërkohë që ka mbetur edhe 1 orë nga fillimi i seancës gjyqësore ndaj Ardian Fullanit në Gjykatën e Apelit kanë mbërritur 6 nga të pandehurit. Ata do të kërkojnë lehtësimin e masës së sigurisë.

Të hënën Fullani në apel, hetimet thellohen edhe në bankat e nivelit të dytë

Respublica - 14.09.2014

Do të vazhdojë të qëndrojë në burg apo do të hetohet në gjendje të lirë. Flitet për ish-Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani. Kjo vendoset të hënën, më 15 shtator, do të përcaktojë ...

Kaçi dhe Tani bëjnë planin si të mbrojnë Fullanin

Gazeta Dita - 14.09.2014

Tashmë që foli Berisha për të mbrojtur Fullanin dy strategë të PD-së nisën me urgjencë konsultimet për të gjetur tezat që duhet të hedhin në publik për të argumentuar pse ar­restimi i ...

Fullani dhe Golemi në Gjykatën e Apelit/ Alaudin Malaj vendos për masën e sigurisë për dy zyrtarët e BSH

Gazeta Tema - 14.09.2014

Ish-Guvernatori Ardian Fullani do të përballet mesditën e së hënës me trupin gjykues të kryesuar nga Alaudin Malaj në Gjykatën e Apelit në Tiranë në lidhje me masën e sigurisë.

“Arrestimi i Fullanit, efekte pozitive”

Vision Plus - 14.09.2014

Ne 8 vitet e qeverisjes se djathte pavarësisht sloganeve për duar te pastra dhe lufte kundër korrupsionit, arrestimet për shpërdorim detyre apo korrupsion nuk shkuan asnjëherë me lart se niveli i ...

Fullani të hënën në apel

Vision Plus - 14.09.2014

Ish-guvernatori i Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani do të përballet të hënën me trupin gjykues të kryesuar nga Alaudin Malaj në Gjykatën e Apelit në Tiranë, në lidhje me masën e sigurisë.

Në BSH janë vjedhur 200 milion euro?

Gazeta Dita - 14.09.2014

Avokat Spartak Ngjela thotë se vjedhja në Bankën e Shqipërisë është shumë më e madhe. Sipas tij janë vjedhur 200 milion euro. Ndaj dhe sipas Ngjelës, ka nisur një sulm i egër i Berishës dhe atyre që ...

Ngjela: Në BSH janë vjedhur 200 milion euro, Rama e prokuroria të rezistojnë ndaj presioneve

Gazeta Tema - 14.09.2014

Avokat Spartak Ngjela thotë se vjedhja në Bankën e Shqipërisë është shumë më e madhe. Sipas tij janë vjedhur 200 milion euro. Ndaj dhe sipas Ngjelës, ka nisur një sulm i egër i Berishës dhe atyre që ...

Midis mëshirës dhe ligjit ose “ne” dhe “ata”

Gazeta Tema - 14.09.2014

Nga Ilir Yzeiri Shpërthimi i Berishës dhe akuzat e tij se arrestimi i Fullanit ishte një akt stalinist pasuan mbrojtjen e egër dhe të rëndë që i bëri pronari i TV Klan në emisionin e Fevziut.

Spartak Ngjela: Në BSH janë vjedhur 200 milion euro

Durres Lajm - 14.09.2014

- Avokat Spartak Ngjela thotë se vjedhja në Bankën e Shqipërisë është shumë më e madhe. Sipas tij janë vjedhur 200 milion euro. Ndaj dhe sipas Ngjelës, ka nisur një sulm i egër i Berishës dhe atyre ...

Askush nuk po e ndihmon Fullanin!

Gazeta Tema - 14.09.2014

Nga Mero Baze Çfarëdo vendimi që të marrë Gjykata e Apelit lidhur me masën e sigurisë, ka të bëjë vetëm me rehatinë fizike të të pandehurit Fullani, por jo me ndihmën që duhet t’i jepet atij për ta ...

Mbrojtja publike e Fullanit, Mero Baze mendon se bëhet fjalë për të kufizuar hetimet dhe për të fshehur gjurmët

Respublica - 14.09.2014

Mero Baze ka vijuar edhe sot me një opinion për çështjen e skandalit në Bankën e Shqipërisë. “Askush nuk po e ndihmon Fullanin”, e titullon Baze opinion e tij të cilin e ndërton kryesisht mbi linjën ...

Fullani nesër në Apel, kërkon lirimin

AlbanianScreen - 14.09.2014

Tiranë - Ish-Guvernatori i Bankës së Shqipërisë kërkon nesër apelimin e vendimit arrest me burg, duke kërkuar lirimin e tij. Trupa gjykuese do të përbëhet nga kryetari i gjykatës së apelit, Alaudin ...

Fullani, Gaiani: Të pritet vendimi i drejtësisë

Gazeta Start - 13.09.2014

Shkodër – Diplomatët tregohen të kujdesshëm në deklaratat e tyre rreth arrestimit të ish-Guvernatorit Ardian Fullani. Ambasadori italian në Tiranë, Massimo Gaiani, vendi i të cilit mban Presidencën e ...

Erjon Braçe: Berisha i tmerruar nga zbërthimi i Ardian Fullanit në prokurori, do t’i dalin aferat

SOT - 13.09.2014

Deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe, njëherësh kryetar i Komisionit të Ekonomisë ka reaguar pas deklaratave të ish-kryeministrit Berisha për arrestimin e ish-guvernatorit Ardian Fullani.

Ambasadori holandez: Arrestimi i Ardian Fullanit gur prove për drejtësinë shqiptare

SOT - 13.09.2014

Ambasadori i Mbretërisë së Holandës në Shqipëri, Martin De La Beij, ndërsa i ka dhënë fund detyrës në Tiranë për ta vijuar atë si diplomat në Argjentinë, ka komentuar arrestimin e ish-Guvernatorit, ...

Sali Berisha pranon implikimin në skandalin e Bankës, konfirmon që Fullani ka prerë para për fushatat e tij elektorale

SOT - 13.09.2014

I trembur nga kërcënimi i koduar i Fullanit (më prenë besë), Sali Berisha zbërthen skemën e financimit të fushatave të tij elektorale nga Ardian Fullani, me lekët e shqiptarëve.

T’i shkojmë të keqes deri në fund!?

SOT - 13.09.2014

Nga Besi BEKTESHI Padyshim që e prisja deklaratën e mbrojtjes së zotit Fullani. Nga goja e njeriut që vetëm këtë herë thotë “nuk përfaqësoj mendimin e PD-së” sipas mënyrës së “thuaj ti atë që do, se ...

Sali Berisha pranon implikimin në skandalin e Bankës, konfirmon që Fullani ka prerë para për fushatat e tij elektorale

Portalb - 13.09.2014

Lajme lidhur me temën Basha e Berisha mbrojnë Fullanin 16 vjet nga vrasja e liderit të Dhjetorit, Azem Hajdari Fullani frikë nga helmimi në qeli, nuk pranon ushqimet e hapura të burgut Fullani pa TV ...

Sali Berisha pranon implikimin në skandalin e Bankës, konfirmon që Fullani ka prerë para për ...

Albtime - 13.09.2014

I trembur nga kërcënimi i koduar i Fullanit (më prenë besë), Sali Berisha zbërthen skemën e financimit të fushatave të tij elektorale nga Ardian Fullani, me lekët e shqiptarëve.

Gaiani: Sistemi bankar i sigurtë, drejtësia të bëjë punën e vet

SOT - 13.09.2014

Ambasadori italian, Massimo Gaiani duke dhënë për herë të parë qëndrimin e tij në lidhje me arrestimin e ish-Guvernatorit Ardian Fullani, deklaroi se duhet të lihet që gjykata të bëjë punën e saj.

Gaiani: Drejtësia të zbardhë vjedhjen në BSH

Albeu.com - 13.09.2014

Nga qyteti i Shkodrës, ambasadori Italian Massimo Gaini u shpreh sot se sistemi bankar është i sigurt dhe se Banka e Shqipërisë do të vazhdojë të punën e saj.

'Fullani', Ambasadori holandes: Test për drejtësinë shqiptare

BalkanWeb - 13.09.2014

Martin De La Beij, ambasadori i Mbretërisë së Holandës në Shqipëri, i ka dhënë fund detyrës në Tiranë për ta vijuar atë si diplomat në Argjentinë. Për këtë ai organizoi një ceremoni, ku mes të ...

Berisha: Arrestimi i Fullanit, akt stalinist i klikës mafioze

Panorama - 13.09.2014

Ish-kryeministri Berisha Ish-kryeministri Sali Berisha e ka quajtur një akt stalinist të një shteti policor arrestimin e Guvernatorit Ardian Fullani. I pyetur nga mediat pas ceremonisë së 16-vjetorit ...

Basha: Ndalimi, në përputhje me orekset e Ramës për Bankën

Panorama - 13.09.2014

Krei PD, Lulzim Basha Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, akuzoi dje Kryeministrin Rama se mbështeti politikisht arrestimin e Guvernatorit Ardian Fullani për të kapur Bankën e Shqipërisë.

Braçe: Berisha e amnistoi Fullanin vetëm politikisht

Panorama - 13.09.2014

Erjon Braçe Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe, reagoi dje pas akuzave të ish-kryeministrit Berisha, që e quajti arrestimin e Fullanit akt stalinist.

Ish-guvernatori në Apel më 15 shtator

Panorama - 13.09.2014

Fullani në Gjykatë Gjykata e Apelit Tiranë do të shqyrtojë më 15 shtator, në orën 12:00, ankimin e ish-guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, kundër masës së sigurisë “arrest me burg” ...

Fullanomania

Mapo - 13.09.2014

Gjithkund nuk flitet tjetër përveçse për Guvernatorin e burgosur. Vjeshta erdhi dhe fullanomania po hyn në kulm të vet. Me të drejtë. Por bëj çudi se fullanomania shpërtheu ditë të tëra mbasi ai po ...

Arrestimi dhe shkarkimi i Guvernatorit Fullani

ABC News - 13.09.2014

I ftuar në studion e ABC news Gazetari Blendi Fevziu ka folur mbi arrestimin dhe shkarkimin e Guvernatorit ...

Fevziu: Fullani do të dorëhiqej në tetor, u arrestua nën presion politik

Mapo - 13.09.2014

Moderatori dhe miku i guvernatorit Fullani, Blendi Fevziu rrëfen arsyet se pse u arrestua Fullani. “Garantët e shtetit shqiptar i kërkuan të mos e fuste vendin në kolaps, por nuk u bindën se ...

Arrestimi i Fullanit, ambasadori Gaiani: Të presim vendimin e Gjykatës

BalkanWeb - 13.09.2014

SHKODER- Ambasadori italian, Massimo Gaiani duke dhënë për herë të parë qëndrimin e tij në lidhje me arrestimin e ish-Guvernatorit Ardian Fullani, deklaroi se duhet të lihet që gjykata të bëjë punën ...

Arrestimi i Fullanit, Gaiani: Komentet pasi drejtësia të thotë fjalën e vet

Ora news - 13.09.2014

Ambasadori Italian Massimo Gaini ka kërkuar të jetë i rezervuar sa i takon cështjes së arrestimit të Guverantorit të Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani duke dashur të presë fillimisht drejtësinë të ...

Fevziu: Fullani do të jepte dorëheqjen në Tetor

ABC News - 13.09.2014

Guvernatori Ardian Fullani kishte planifikuar të jepte dorëheqjen në tetor tha Gazetari Blendi Fevziu. gjatë një debati në studion e emisionit “Zonë e Lirë”, të Arjan Çanit.

Te Fevziu fiton pafajësinë Fullani

Gazeta Dita - 13.09.2014

Të enjten mbrëma, ata u mblodhën për të diskutuar mbi arrestimin e Ardian Fullanit. Emisioni “Opinion” i Fevziu B. nisi sezonin e ri televiziv me një panel të vjetër.

"Fullani", Gaiani: Të lihet  drejtësia të punojë e pavarur

Shqiptarja - 13.09.2014

SHKODER - I mbetet drejtësisë tashmë të bëjë punën e saj pas arrestimit të bujshëm të guvernatorit të Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani, tashmë të shkarkuar nga detyra.

“Fullani”, Gaiani: Të lëmë gjykatën të bëjë punën e saj

Gazeta Idea - 13.09.2014

Shkodër- Ambasadori italian në vendin tonë Massimo Gaiani tha sot se për çështjen ‘Fullani’ duhet të lihet që gjykata të bëjë punën e saj. Duke folur nga qyteti i Shkodrës, ku ambasadori zhvilloi një ...

Arrestimi i Fullanit/ Gaiani: Drejtësia të bëjë punën e pavarur

Gazeta Tema - 13.09.2014

I mbetet drejtësisë tashmë të bëjë punën e saj pas arrestimit të Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani, tashmë të shkarkuar nga detyra. Këtë mesazh përcolli nga qytetit i Shkodrës, ...

Ambasadori Massimo Gaiani: Për Fullanin të presim vendimin e Gjykatës

Respublica - 13.09.2014

Nga qyteti i Shkodrës ku zhvilloi një takim me kryetarin e Bashkisë së Shkodrës, ambasadori italian, Massimo Gaiani dha për herë të parë qëndrimin e tij në lidhje me arrestimin e ish-Guvernatorit ...

Arrestimi i Fullanit, Gaiani: Drejtësia të bëjë punën e pavarur

Gazeta Dita - 13.09.2014

I mbetet drejtësisë tashmë të bëjë punën e saj pas arrestimit të Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani, tashmë të shkarkuar nga detyra. Këtë mesazh përcolli nga qytetit i Shkodrës, ...

Gaiani për vjedhjen në Bankë

Vision Plus - 13.09.2014

Të lihet drejtësia të bëjë punën e saj për hetimin e vjedhjes së Bankës së Shqipërisë dhe arrestimin e guvernatorit Fullani. Është ky qëndrimi i ambasadorit italian në vendin tonë Massimo Gaiani.

Fevziu: Fullani do të dorëhiqej në tetor, u arrestua nën presion politik

Gazeta Tema - 13.09.2014

Ashtu si Aleksandër Frangaj, edhe Blendi Fevziu ka marrë në mbrojtje Ardian Fullanin. Ai thotë se Fullani u arrestua nën presionin politik. Sipas Fevziut, Fullani ka mbajtur një peshë të ...

Fevziu: Fullani do të dorëhiqej në tetor, u arrestua nën presion politik

Gazeta Dita - 13.09.2014

Ashtu si Aleksandër Frangaj, edhe Blendi Fevziu ka marrë në mbrojtje Ardian Fullanin. Ai thotë se Fullani u arrestua nën presionin politik. Sipas Fevziut, Fullani ka mbajtur një peshë të ...

Besoj se Fullanin e ka arrestuar Berisha

Gazeta Dita - 13.09.2014

Dërguar me sms në numrin e redaksisë Nëse Berisha thotë që nuk e ka arrestuar ai Fullanin, kjo është prova më e sigurtë që është ai që ka urdhëruar arrestimin.

Një orë në pushtet!

Gazeta Tema - 13.09.2014

Nga Mero Baze Ka një habi popullore për shfaqjen papritur në ekran të Aleksandër Frangajt dhe Bledi Fevziut, duke marrë në mbrojtje Adrian Fullanin. Habia vjen nga fakti se çështja Fullani ka nisur ...

Gaiani: Arrestimi i Fullanit, të lihet Gjykata të bëjë punën

AlbanianScreen - 13.09.2014

Shkodër - Ambasadori italian, Massimo Gaiani duke dhënë për herë të parë qëndrimin e në lidhje me arrestimin e ish-Guvernatorit Ardian Fullani, deklaroi se duhet të lihet që gjykata të bëjë punën e ...

Fullani, `shpërthen` opozita

Gazeta Start - 12.09.2014

Tiranë – Opozita reagoi publikisht pas rreth një jave për arrestimin e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, duke e cilësuar si arrestim me kontekst politik.

Prapaskenat e arrestimit të Fullanit, tre gjyqtarë nuk pranuan të merrnin në dorë çështjen e guvernatorit, negociatat ...

SOT - 12.09.2014

Zbardhen detaje të tjera rreth prapaskenave, takimeve sekrete, ndërhyrjeve dhe rrethanave që çuan në arrestimin e bujshëm të Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, i konsideruar si ...

Ramadan Troci tjetër akuzë Ardian Fullanit, guvernatori rrezikon 12 vjet burg për korrupsion dhe manipulim dokumentesh

SOT - 12.09.2014

Prokuroria e Tiranës ka kryqëzuar me një tjetër akuzë ish Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani. Pas akuzës së shpërdorimit të detyrës, prokurori Ramadan Troci ka hapur një tjetër dosje ...

Berisha: Arrestimi i Fullanit për mllefe politike, akt stalinist dhe mafioz

Albeu.com - 12.09.2014

Teksa ka mbajtur një fjalim në 16-vjetorin e vdekjes së Azem Hajdarit, një reagim ka ardhur nga Sali Berisha në lidhje me arrestimin e Ardian Fullanit .

Berisha: Arrestimi i Fullanit akt stalinist, për mllefe politike

SOT - 12.09.2014

Ish kryeministri Berisha flet për herë të parë për arrestimin e Fullanit duke e vlerësuar si një “akt mafioz”. Në prononcimin e tij për media, Berisha e cilësoi arrestimin e Fullanit, si një ...

Basha: PD mbështet hetimet për skandalin e vjedhjes në BSH, arrestimi i stisur

SOT - 12.09.2014

Kreu i PD-së, Lulzim Basha pas homazheve të bëra në memorialin e Azem Hajdarit, me rastin e 16 vjetorit të vrasjes së tij, ka deklaruar se PD mbështet hetimet për skandalin e vjedhjes së Bankës së ...

Basha: Rama kërkon të kapë Bankën e Shqipërisë

Albeu.com - 12.09.2014

Në një prononcim për mediat pas homazheve të bëra në memorialin e Azem Hajdarit me rastin e 16 vjetorit të vrasjes së tij, Lulzim Basha tha se PD mbështet hetimet për skandalin e vjedhjes së Bankës ...

Berisha akuzon Ramën për arrestimin e Fullanit

Lajmi.net - 12.09.2014

Ish-Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka akuzuar Edi Ramën për arrestimin e ish-Guvernatorin e Bankës Qendrore të Shqipërisë, Ardian Fullani. Thotë se arrestimi i Fullanit është bërë për ...

Akuzat e zbardhura u bëjnë mirë të gjithëve (Preç Zogaj)

ikub - 12.09.2014

Akuzat e zbardhura në instancat ligjore të hetimit dhe gjykimit u bëjnë mirë të gjithëve, ndërkohë që akuzat pa shqyrtim, që stërhollohen e hiperbolizohen në makinerinë e hamendjeve dhe ...

Reagime për arrestimin e guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani

DW - 12.09.2014

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama garanton mbështetjen e qeverisë ndaj prokurorisë dhe drejtësisë. Sipas njoftimit zyrtar nga Prokuroria “ Gjykata e Tiranës vendosi masën e “arrestit me burg” për ...

Berisha: Fullani u shkarkua për mllefe politike

Almakos - 12.09.2014

Arrestimi i ish guvernatorit Ardian Fullani për ish kryeministri Sali Berisha është një hakmarrje e Edi Ramës. Kështu është shprehur sot ai ndërsa ndodhej së bashku me kreun e PD-së, Lulzim Basha për ...

Basha e Berisha mbrojnë Fullanin

Portalb - 12.09.2014

Lajme lidhur me temën 16 vjet nga vrasja e liderit të Dhjetorit, Azem Hajdari “Rruga e Arbrit”, Rama: Drejt finalizimit marrëveshja me Kinën Përsëri dhunë në futbollin shqiptar: Gjakoset presidenti i ...

Braçe: Berisha e kishte detyrim mbrojtjen e Fullanit, ishte bashkëpunëtori i tij

SOT - 12.09.2014

Deputeti Socialist, Erion Braçe, ka reaguar pas deklaratës së Berishës ne media, ku ky i fundit e ka quajtur arrestimin e Fullanit, një hakmarrje politike.

Berisha: Arrestimi i Fullanit, akt stalinist. Rama po zbaton hakmarrjen primitive si tek “Kurbani”

Panorama - 12.09.2014

TIRANË- Akt të një shteti policor e stalinist dhe mllef te Rames, ndaj zonjes Fullani, qe i ka bere gjyqin kur mohonte djalin, e ka quajtur ish kryeministri Berisha, arrestimin e ish guvernatorit të ...

Akuzat e zbardhura u bëjnë mirë të gjithëve

Panorama - 12.09.2014

PREÇ ZOGAJ Akuzat e zbardhura në instancat ligjore të hetimit dhe gjykimit u bëjnë mirë të gjithëve, ndërkohë që akuzat pa shqyrtim, që stërhollohen e hiperbolizohen në makinerinë e hamendjeve dhe ...

Berisha mbron Fullanin: Arrestimi, akt stalinist, Rama po vë në jetë “Kurbanin”

Ora news - 12.09.2014

Ish kryeministri Sali Berisha mbron guvernatorin Fullanin dhe deklaron se pas arrestimit të tij është hakmarrja primitive e kryeministrit Edi Rama për ata që ka rrëfyer në librin e tij në “Kurban”.

Berisha: Arrestimi i Ardian Fullanit, akt i tipit Stalinist

ABC News - 12.09.2014

Ish kryeministri Sali Berisha, i pyetur nga gazetaret, e ka cilesuar arrestimin e Ardian Fullani akt te tipit Stalinist. “Arrestimi i guvernatorit Fullani është një akt Stalinist, i një shteti ...

Rikthehet “Opinion” në Tv Klan

ABC News - 12.09.2014

Emisioni Opinion është rikthyer në ekranet e shqiptarëve për këtë sezon televiziv duke diskutuar mbi arrestimin e Guvernatorit Fullani. Të ftuarit e Blendi Fevziut kanë dhënë mendime të ndryshme në ...

Masa e sigurisë, Fullani në Apel më 15 shtator

Panorama - 12.09.2014

GUVERNATORI FULLANI NE GJYKATE TIRANE- Gjykata e Apelit ka bere medije se diten e hene, me 15 shtator do te shqyrtohet kerkesa e ish Guvernatorit Fullani per apelimin e mases se sigurise.

Berisha e Basha "harrojnë' Azemin, mbrojnë Fullanin: Arrestimi, hakmarrje e Ramës

BalkanWeb - 12.09.2014

TIRANE- Shkuan të bëjnë homazhe në memorialin e Azem Hajdarit me rastin e 16-vjetorit të vrasjes së tij, por përfunduan me deklarata për guvernatorin e arrestuar, Fullani.

Basha arrestimin e Fullanit e cilëson të shtyrë politikisht nga Rama

Koha.net - 12.09.2014

Tiranë, 12 shtator - Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha janë shprehur për arrestimin e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani,duke e cilësuar si të shtyrë politikisht Basha, ...

PD i del në “krah” ish Guvernatorit Fullani. Berisha cilëson arrestimin “stalinist”

Mapo - 12.09.2014

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, gjatë homazheve të bërë pranë bustit të Azem Hajdarit, e ka konsideruar arrestimin e ish Guvernatorit të BSH, Ardian Fullani, të shtyrë politikisht nga kryeministri ...

Basha: PD mbështet hetimin për zbardhjen e vjedhjes në Bankën e Shqipërisë

ABC News - 12.09.2014

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, deklaroi se mbështet hetimet për vjedhjen në Bankën e Shqipërisë. Ai tha se arrestimi i Guvernatorit Ardian Fullani, nuk mund të ndodhte pa një mbështetje ...

Rivlerësimi i masës për Guvernatorin Fullani në Apel

ABC News - 12.09.2014

Gjykata e Apelit caktoi treshen e gjyqtarëve, qe do të rivleresoje masën e sigurimit për Guvernatorin Adrian Fullani. Seanca e parashikuar per ne 15 shtator, do të drejtohet nga gjyqtarët alaudin ...

Prokurori Troci 'kryqëzon' Fullanin, ja akuza tjetër, rrezikon 12 vite burg

BalkanWeb - 12.09.2014

TIRANE- Duket se Prokuroria e Tiranës ka ‘kryqëzuar’ me një tjetër akuzë Guvernatorin e shkarkuar të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani. Pas akuzës së shpërdorimit të detyrës, prokurori Ramadan ...

Gjykata e Apelit: Të hënën seanca për guvernatorin Fullani

VOA - 12.09.2014

Në Shqipëri Gjykata e Apelit njoftoi sot se seanca ndaj guvernatorit të Bankës Qendrore Ardian Fullani, i cili kundërshton masën e arrestit, do të zhvillohet të hënën e ardhshme .

Braçe: Berisha mbrojti Fullanin, është në siklet çfarë del nga hetimi

Ora news - 12.09.2014

Kryetari i Komisionit të Ekonomisë Erjon Braçe, ka reaguar pas deklaratave të bëra nga ish-kryetari i PD, Sali Berisha për arrestimin e Fullanit. Sipas Braçes Berisha i doli në mbrojte ...

Aleksandër Frangaj: Fullanin e pushkatuan me arrestimin, prokurorët janë banditë

Gazeta Tema - 12.09.2014

Ashtu si në skenarin e “Antenës” pak ditë më parë, pronari i TV Klan, Aleksandër Frangaj, ka sulmuar ashpër prokurorinë për arrestimin e Ardian Fullanit.

Berisha: Arrestimi i Fullanit  akt mafioz, të gjithë në hetim

Shqiptarja - 12.09.2014

TIRANE - Ish kryeministri Berisha flet për herë të parë për arrestimin e Fullanit duke e vlerësuar si një “akt mafioz” "Arrestimi i Fullanit është një akt stalinist i një shteti policor, i një klike ...

Reagon më në fund Berisha: Arrestimi i Fullanit, akt stalinist

Gazeta Dita - 12.09.2014

Që prej arrestimit të Ardian Fullanit, ai kishte heshtur. Por, ndërsa ka qenë tek përmendorja e Azem Hajdarit për 16-vjetorin e vrasjes së tij, Sali Berisha ka sulmuar prokurorinë.

Berisha flet për Fullanin: Dënoj arrestimin e guvernatorit, është bërë nga një klikë mafioze

Respublica - 12.09.2014

Berisha foli të premten për arrestimin e Guvernatorit të BSH Ardian Fullanit, duke ndarë kështu mediatikisht për herë të parë qëndrimin e tij për këtë çështje.

Nga Arben Manaj- Peshk i madh në një rrjete të dobët

Gazeta Idea - 12.09.2014

Ekzaltimi ndaj arrestimit të guvernatorit të Bankës ishte i pritshëm, jo vetëm sepse pritshmëritë e publikut për dorëheqje dhe shkarkim kishin dështuar, por edhe sepse duket se një peshk i madh, ...

Berisha merr në mbrojtje Fullanin: Arrestimi i tij, akt stalinist dhe mafioz

Gazeta Tema - 12.09.2014

Sali Berisha ka reaguar më në fund për arrestimin e Ardian Fullanit. Këtë gjë e ka bërë ndërsa ka mbajtur një fjalim në 16-vjetorin e vdekjes së Azem Hajdarit.

Basha: Arrestimi i Fullanit politik, Rama kërkon të kapë Bankën e Shqipërisë

Gazeta Tema - 12.09.2014

Partia Demokratike edhe zyrtarisht merr në mbrojtje ish-Guvernatorin Ardian Fullani, ndërsa e cilëson arrestimin e tij sit ë stisur dhe shtyrë politikisht nga Kryeministri Edi Rama me qëllimin për të ...

Berisha dhe Basha mbrojnë Fullanin, edhe pse urdhëruan vetë arrestimin te Llalla

AMA-News - 12.09.2014

Një arrestim të stisur dhe të shtyrë politikisht nga Kryeministri Edi Rama për të kapur institucionin e Bankës së Shqipërisë, e cilësoi Kryetari i partisë Demokratike Lulzim Basha arrestimin e ...

Arrestimi i Fullanit, Basha: I shtyrë politikisht. Berisha: Akt stalinist

Gazeta Idea - 12.09.2014

Tiranë- Disa ditë pas arrestimit të ish-guvernatorit Ardian Fullani, ka ardhur reagimi edhe nga drejtuesit e Partisë Demokratike. Ishte kreu i saj Lulzim Basha, i cili akuzoi qeverinë të përfshirë ...

Berisha Arrestimi i Fullanit akt mafioz

Shqiperia - 12.09.2014

Ish-kryeministri, Sali Berisha duke komentuar për herë të parë arrestimin e Guvernatorit, Ardian Fullani e ka cilësuar këtë akt si “mafioz”. Berisha, i cili bëri një deklarata të tillë pas vizitës në ...

Berisha dhe Basha kundër arrestimit të Fullanit

Vision Plus - 12.09.2014

Ish-kryeministri Sali Berisha ka thyer heshtjen njëjavore për arrestimin e guvernatorit te Bankës se Shqipërisë Ardian Fullani duke akuzuar kryeministrin Rama per hakmarrje personale.

Apeli/ Rivlerësimi i masës së sigurisë ndaj Fullanit më 15 shtator

Respublica - 12.09.2014

Gjatë një seance në Gjykatën e Apelit është vendosur që rivlerësimi për e masën e sigurisë ndaj ish-Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, të zhvillohet ditën e hënë, me 15 shtator, ...

Fullani të hënën para Gjykatës së Apelit

Vision Plus - 12.09.2014

Ish-Guvernatori i Bankës se Shqipërisë Ardian Fullani do te dale para Gjykatës se Apelit ditën e hëne për te kërkuar një mase me te lehte sigurie. Seanca ndaj Fullanit është vendosur te zhvillohet ne ...

Berisha mbron Fullanin: Arrestimi, akt stalinist, Rama po vë në jetë “Kurbanin”

Tetova Sot - 12.09.2014

Ish kryeministri Sali Berisha mbron guvernatorin Fullanin dhe deklaron se pas arrestimit të tij është hakmarrja primitive e kryeministrit Edi Rama për ata që ka rrëfyer në librin e tij në “Kurban”.

De La Beij: Arrestimi Fullanit, test i dyfishtë për bankën dhe prokurorinë

Gazeta Idea - 12.09.2014

—-Nga Muhamed Veliu TCH—- Tiranë- Martin De La Beij ambasadori Mbretërisë së Holandës në Shqipëri i ka dhënë fund detyrës në Tiranë për ta vijuar atë si dipllomat në Argjentinë.

Prokurori Troci tjetër dosje korrupsioni për Fullanin, rrezikon 12 vite burg

Gazeta Idea - 12.09.2014

Tiranë- Duket se Prokuroria e Tiranës ka ‘kryqëzuar’ me një tjetër akuzë Guvernatorin e shkarkuar të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani. Pas akuzës së shpërdorimit të detyrës, prokurori Ramadan ...

Ambasadori i Holandës: Arrestimi i Fullanit, test për drejtësinë dhe Bankën

Gazeta Tema - 12.09.2014

Martin De La Beij ambasadori Mbretërisë së Holandës në Shqipëri i ka dhënë fund detyrës në Tiranë për ta vijuar atë si diplomat në Argjetinë. Për këtë ai organizoi një ceremoni ku mes të ftuarve ...

Berisha dhe Basha mbrojnë Fullanin: Arrestimi, hakmarrje e Ramës

Express - 12.09.2014

Arrestimi i ish guvernatorit, Ardian Fullani, për ish kryeministrin, Sali Berisha, është një hakmarrje e Edi Ramës. Kështu është shprehur sot ai ndërsa ndodhej së bashku me kreun e PD-së, Lulzim ...

Hakmarrja e Fullanit!

Gazeta Tema - 12.09.2014

Nga Mero Baze Më në fund Fullani i mundi. Aty, i mbyllur në një qeli burgu në Tiranë, i tradhtuar për një javë nga të tërë, i braktisur nga miq dhe politikanë, të cilëve ai u shërbeu, ai më më fund ...

Prokurori Troci akuzë tjetër për Fullanin, rrezikon 12 vite burg

Durres Lajm - 12.09.2014

Duket se Prokuroria e Tiranës ka ‘kryqëzuar’ me një tjetër akuzë Guvernatorin e shkarkuar të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani. Pas akuzës së shpërdorimit të detyrës, prokurori Ramadan Troci ka ...

Braçe: Berisha s’ka hallin e Fullanit, ka si qëllim destabilizimin e vendit

Gazeta Tema - 12.09.2014

Deputeti socialist Erjon Braçe ka reaguar përmes një komenti në rrjetin social Facebook në lidhje me deklarimet e bëra nga ish-Kryeministri Sali Berisha ndaj Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, ...

Braçe: Sali, ti do të destabilizosh Shqipërinë, mbrojte dhe amnistove Fullanin!

AMA-News - 12.09.2014

Deputeti socialist Erion Braçe ka reaguar pas deklaratës së ish-kreut demokrat, Sali Berisha, i cili e quajti sot arrestimin e ish-Guvernatorit Fullani si “akt stalinist”.

Deklaratat e Berishës, Braçe: Është i tmerruar. Qëllimi, destabilizimi i vendit

Gazeta Idea - 12.09.2014

Tiranë- Deputeti Erion Braçe ka raguar pas deklaratave të deputetit Sali Berisha për Guvernatorin e shkarkuar Ardian Fullani. Në një postim në rrjetin social Facebook, Braçe thekson se Berisha me ...

Berisha: Arrestimi i Fullanit, akt stalinist

Durres Lajm - 12.09.2014

- Akt të një shteti policor e stalinist dhe mllef të Ramës, ndaj zonjes Fullani, që i ka bërë gjyqin kur mohonte djalin, e ka quajtur ish kryeministri Berisha, arrestimin e ish guvernatorit të BSH, ...

Braçe: Berisha mbrojti politikisht Fullanin

Durres Lajm - 12.09.2014

- Deputeti socialist Erion Braçe ka reaguar pas deklaratës së ish-kreut demokrat, Sali Berisha, i cili e quajti sot arrestimin e ish-Guvernatorit Fullani si “akt stalinist”.

Ambasadori i Holandës: Arrestimi i Fullanit, test për drejtësinë dhe Bankën

Gazeta Dita - 12.09.2014

Martin De La Beij ambasadori Mbretërisë së Holandës në Shqipëri i ka dhënë fund detyrës në Tiranë për ta vijuar atë si diplomat në Argjetinë. Për këtë ai organizoi një ceremoni ku mes të ftuarve ...

Arrestimi i Fullanit, Basha: I nxitur politikisht nga Rama

AlbanianScreen - 12.09.2014

Tiranë - Një arrestim të stisur dhe të shtyrë politikisht nga kryeministri Edi Rama për të kapur institucionin e Bankës së Shqipërisë e cilësoi Kryetari i partisë Demokratike Lulzim Basha arrestimin ...

Fullani kërkon lirimin, në Apel në 15 shtator

AlbanianScreen - 12.09.2014

Tiranë - Ish Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, do të dalë para gjykatës së apelit për të kërkuar lirimin e tij nga burgu, në 15 shtator.

Arrestimi i Fullanit, Basha: Rama po kap BSH. Berisha: Akt stalinist i Edi Ramës

AlbanianScreen - 12.09.2014

Tiranë - Një javë pas arrestimit të ish-guvernatorit Ardian Fullani, ish kryeministri Sali Berisha ka thyer heshtjen duke akuzuar kryeministrin Rama per hakmarrje personale.

Fullani nuk bëzan përpara prokurorëve

Gazeta Start - 11.09.2014

Tiranë – Prokurori Ramadan Troci nuk ka marrë asnjë të dhënë nga ish-guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani. Ai nuk ka pranuar t’u përgjigjet pyetjeve të prokurorit në lidhje me vjedhjen ...

Ja pse e burgosën Fullanin!

Albtime - 11.09.2014

Avokati mbrojtës i Ardian Fullanit, Maks Haxhia ka komentuar arsyet që çuan në arrestimin e guvernatorit të Bankës së Shqipërisë. Sipas avokatit, politika ka ushtruar presion të madh ndaj sistemit ...

Fullani refuzon t’i përgjigjet prokurorit Ramadan Troci në qeli, kërkon prova për akuzat dhe kohë për t’u rrëfyer

SOT - 11.09.2014

Ish-guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, ka refuzuar t’u japë llogari për vjedhjen e 713 milionë lekëve në Thesarin e Bankës, prokurorit Ramadan Troci dhe dy oficerëve të policisë ...

Arrestimi i Fullanit drithëron politikën, ndërhyrja e jashtme për urdhërin e prangosjes dhe enigma me VIP-in e radhës ...

SOT - 11.09.2014

Arrestimi sa i bujshëm aq edhe enigmatik i Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, ka drithëruar si asnjëherë më parë elitën politike shqiptare, muri i pandëshkueshmërisë rreth së ...

Arvizu lëshon Fullanin: Ka administruar keq bankën, guvernator i huaj nëse nuk ka zgjidhje tjetër

SOT - 11.09.2014

Ditën e djeshme, ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu, ka lëshuar një mesazh të qartë për çështjen Fullani, duke e akuzuar se ka drejtuar keq Bankën e Shqipërisë.

Fullani frikë nga helmimi në qeli, nuk pranon ushqimet e hapura të burgut, mbikqyret rreptësisht nga dy oficerë

SOT - 11.09.2014

Ka sinjale se, jeta e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, nuk është e sigurt as në burg. Qelia ku mbahet i izoluar Ardian Fullani është pushtuar nga një tis paranojash, pasigurie ...

Fullani frikë nga helmimi në qeli, nuk pranon ushqimet e hapura të burgut

Portalb - 11.09.2014

Lajme lidhur me temën Fullani pa TV në qeli, shëtit në ajrim, takim me psikologun në burgun 302 Vizita e Papës, Rama zbulon skenën e meshës Guvernatori i arrestuar i Shqipërisë posedon ...

Fullani frikë nga helmimi në qeli, nuk pranon ushqimet e hapura të burgut

Albtime - 11.09.2014

Ka sinjale se, jeta e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, nuk është e sigurt as në burg. Qelia ku mbahet i izoluar Ardian Fullani është pushtuar nga një tis paranojash, pasigurie ...

Erikut s'po i bëjnë punë 500- euroshat, i lutet Zotit për të atin (FOTO-LAJM)

Albeu.com - 11.09.2014

Pas arrestimit të të atit, Erik Fullani i cili u bë i njohur për jetën e tij luksoze ka vendosur që t’i lutet Zotit . Djali i guvernatorit Ardin Fullani ka postuar një foto në Instagram, ku ndodhet ...

Fullani frikë nga helmimi në qeli, nuk pranon ushqimet e hapura të burgut

Almakos - 11.09.2014

Ka sinjale se, jeta e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, nuk është e sigurt as në burg. Qelia ku mbahet i izoluar Ardian Fullani është pushtuar nga një tis paranojash, pasigurie ...

Erik dhe Fiona postojnë për të atin në Instagram

ikub - 11.09.2014

Erik Fullani, ka zgjedhur një tjetër rrugë për të kërkuar ndihmë për babanë e tij. Ai ka postuar në Instagram një foto ku ai shfaqet duke u lutur për babanë e tij.

Fullani refuzon t’i përgjigjet prokurorit në burg: Nuk flas pa parë dosjen, dua provat

Panorama - 11.09.2014

ARDIAN FULLANI DUKE DALE NGA GJYKATA Ish-guvernatori s’jep shpjegime në burg: Dua provat me shkrim . Ish-guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, refuzoi dje të japë deklarime për ...

Edhe pse i pavlefshëm, Shoqëria Civile dorëzon peticionin për shkarkimin e Fullanit

Ora news - 11.09.2014

Misioni i firmave të mbledhura nuk është më i vlefshëm por iniciatorët e Shoqërisë Civile kanë bërë detyrën duke dorëzuar vullnetin e 14 mijë qytetarëve të cilët me anë të firmave kërkonin shkarkimin ...

Zgjerohen hetimet për Fullanin, rrezikon edhe Elisabeta Gjoni

BalkanWeb - 11.09.2014

TIRANE- Prokuroria zgjeron hetimet ndaj ish- guvernatorit Fullani, duke përfshire edhe shpenzimet e firmosura nga ai vitet e kaluara, te cilat dyshohet se janë kryer ne mënyre abuzive.

Foto/ Kur "500 euroshi" s'të bën  punë... Eriku lutet për Fullanin

Shqiptarja - 11.09.2014

TIRANE - Erik Fullani, djali i Guvernatorit të arrestuar dhe të shkarkuar nga Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë bëhet sërish protagonist në media.

FOTO LAJM/ Eriku lutet për të atin në burg, ndërsa Fiona thotë se Fullani “mbetet më i madhi në vend”

Gazeta Tema - 11.09.2014

Ai u bë i njohur për jetën e tij luksoze. Foto e tij duke fshirë ballin me 500 euro i zemëroi shqiptarët ndoshta edhe më shumë se vjedhja e Bankës së Shqipërisë.

FOTOT LAJM/ Vajza e Fullanit: Ai mbetet më i madhi në vend

Gazeta Dita - 11.09.2014

Fëmijët e Ardian Fullanit kanë qenë në qendër të vëmendjes së mediave, që prej shpërthimit të skandalit të vjedhjes së Bankës së Shqipërisë. Kjo, për shkak të jetës luksoze të tyre.

Vajza e Fullanit për të atin: Mbetet më i madhi në vend

Durres Lajm - 11.09.2014

- Fëmijët e Ardian Fullanit kanë qenë në qendër të vëmendjes së mediave, që prej shpërthimit të skandalit të vjedhjes së Bankës së Shqipërisë, për shkak të jetës luksoze të tyre.

Fullani ka frikë nga helmimi në qeli

Durres Lajm - 11.09.2014

- Ka sinjale se jeta e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, nuk është e sigurt as në burg. Qelia ku mbahet i izoluar Ardian Fullani është pushtuar nga një tis paranojash, pasigurie ...

Fullani Nuk flas per akuzen pa njohur provat dhe dosjen

Shqiperia - 11.09.2014

“Nuk mund të flas për akuzën që më është ngritur. Në situatën që jam, kërkoj që të njihem me provat dhe faktet e dosjes. Në këtë pozicion që do të pyetem jam me të njëjtin e atij të të pandehurit”.

Zgjerohen hetimet për Fullanin

Vision Plus - 11.09.2014

Prokuroria zgjeron hetimet ndaj ish guvernatorit Fullani, duke përfshire edhe shpenzimet e firmosura nga ai vitet e kaluara, te cilat dyshohet se janë kryer ne mënyre abuzive.

Zgjerohen hetimet për Fullanin, rrezikon edhe Elisabeta Gjoni

Gazeta Tema - 11.09.2014

Prokuroria zgjeron hetimet ndaj ish- guvernatorit Fullani, duke përfshire edhe shpenzimet e firmosura nga ai vitet e kaluara, te cilat dyshohet se janë kryer ne mënyre abuzive.

Eriku lutet për të atin në Kishë

AMA-News - 11.09.2014

Erik Fullani u bë i famshëm fill pas zbulimit të skandalit të vjedhjes së Thesarit të Shtetit dhe jetës luksoze të familjes së Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë.

Erikut s'po i bëjnë punë 500 eurot, i lutet Zotit për të atin

Durres Lajm - 11.09.2014

- Pas arrestimit të të atit, Erik Fullani i cili u bë i njohur për jetën e tij luksoze ka vendosur që t’i lutet Zotit. Djali i guvernatorit Ardin Fullani ka postuar një foto në Instagram, ku ndodhet ...

Në dorë të Gjinit

Gazeta Tema - 11.09.2014

Nga Mero Baze Ashtu siç pritej, Gjin Gjoni do të jetë gjykatësi i çështjes Fullani. Ish- guvernatori i cili po mbush javën në qeli, ka shansin të dalë dhe të kthehet në shtëpi.

“Kush e kërkoi kokën e Fullanit?” Hipotezat për arrestimin e ish-Guvernatorit në “Opinion”

Respublica - 11.09.2014

Emisioni “Opinion” ka patur sot si temë qendore çështjen e Bankës së Shqipërisë me theks të veçantë te Ardian Fullani dhe fati i tij penal dhe politik, nëse mund të shprehemi kështu.

Djali i guvernatorit për 500 euro falet në kishë

Republika - 11.09.2014

Eriku, djali i guvernatorit të arrestuar, i cili ka qenë në qendër të vëmendjes kohët e fundit në shtypin shqiptar dhe nëpër rrjete sociale për jetën e tij luksoze, është bërë sërish protagonist, por ...

Shkeljet e Fullanit, në dosje dhe abuzimet e gjetura nga KLSH

AlbanianScreen - 11.09.2014

Tiranë - Raporti i Kontrollit të Lartë të Shtetit mbi abuzimet e Bankës së Shqipërisë i bashkangjitet fashikullit hetimor të ish guvernatorit Ardian Fullani, i cili tashmë akuzohet për shpërdorim ...

Fullani pa TV në qeli

Gazeta Start - 10.09.2014

Tiranë - Mbase këto mund të jenë ditët më të vështira në jetën e guvernatorit, por përtej të gjithave, Ardian Fullani, duket se nuk po bën `dëngla` matanë hekurave.

Guvernatori Fullani nga qelia: Më prenë në besë!

Gazeta Start - 10.09.2014

Tiranë - Guvernatori i pezulluar, Ardian Fullani, ka qenë tepër i irrituar me cilindo që ka biseduar gjatë këtyre ditëve në qeli. Ai u arrestua pasditen e së premtes, ndërsa fillimisht ka qëndruar dy ...

Ngjela: Fullanin e tradhtuan shokët, do të vritej nëse nuk do arrestohej

SOT - 10.09.2014

Arrestimi i bujshëm i Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani dhe Inspektores së Përgjithshme, Elivar Golemi, është në fokusin e çdo debati publik dhe privat.

Tunxh Vatnikaj: Braçe më i rrezikuar se Fullani nëse disponon dokumente për afera të tjera në BSH

SOT - 10.09.2014

Tunxh Vatnikaj, gjyqtari që ka gjykuar çështjen e grabitjes së Thesarit të Shtetit në Kërrabë në vitin 2000, ka komentuar skandalin e vjedhjes së 713 milionë lekëve në thesarin e Bankës së ...

Fullani pa TV në qeli, shëtit në ajrim, takim me psikologun në burgun 302

Portalb - 10.09.2014

Lajme lidhur me temën Vizita e Papës, Rama zbulon skenën e meshës Guvernatori i arrestuar i Shqipërisë posedon vikend-shtëpizë në Mavrovë PD krijon parlament paralel të Shqipërisë Velo fyen sërish: ...

Fullani pa TV në qeli, takohet vetëm me psikologun

ikub - 10.09.2014

Një zyrtar i lartë i Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, është shprehur se Ardian Fullani qëndron i vetëm në një qeli në katin e dytë të paraburgimit “Mine Peza”, të burgut 302.

Fullani pa TV në qeli, shëtit në ajrim, takim me psikologun në burgun 302

Albtime - 10.09.2014

Mbase këto mund të jenë ditët më të vështira në jetën e guvernatorit, por përtej të gjithave, Ardian Fullani, duket se nuk po bën “dëngla” matanë hekurave.

Deklarata bombë: “Arrestimi i Fullanit lidhet me vrasjen e Santos”

Lajm - 10.09.2014

Nis sezonin e ri për të dytin vit radhazi në TV News 24 një nga emisionet politike më të ndjekura, “Studio e Hapur”. Skandali financiar në Bankën e Shqipërisë që pasoi me arrestimin e Guvernatorit ...

Pse e burgosën fullanin?

Zhurnal - 10.09.2014

Tiranë, 10 shtator - Avokati mbrojtës i Ardian Fullanit, Maks Haxhia ka komentuar arsyet që çuan në arrestimin e guvernatorit të Bankës së Shqipërisë.

Avokati: Fullanin e shkatërroi xhelozia, pasi është burrë i pashëm dhe që bie në sy

Albeu.com - 10.09.2014

Avokati i Ardian Fullanit, Maks Haxhia shprehet se Fullanin e shkatërroi xhelozia e disa politikanëve dhe mediave. Në një intervistë për një nga mediat e shkruara, avokati shprehet se ata nuk e ...

Kreshnik Spahiu: Arrestimi i Fullanit lidhje me vrasjen e Santos

Almakos - 10.09.2014

Nis sezonin e ri për të dytin vit radhazi në TV News 24 një nga emisionet politike më të ndjekura, “Studio e Hapur”. Skandali financiar në Bankën e Shqipërisë që pasoi me arrestimin e Guvernatorit ...

Fullani merret në pyetje nga grupi hetimor në burgun 302

SOT - 10.09.2014

Ka nisur ditën e sotme marrja në pyetje e ish-guvernatorit të Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani, lidhur me skandalin e vjedhjes së 713 milionë lekëve të reja në Thesarin e Shtetit.

Fullani merret në pyetje për një orë

Albeu.com - 10.09.2014

Ish-guvernatori i Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani është marrë sot në pyetje nga dy oficerë të policisë gjyqësore lidhur me skandalin e vjedhjes së 713 milionë lekëve të reja në thesarin e shtetit.

Maks Haxhia: Fullani ka mohuar akuzat e shpërdorimit të detyrës

SOT - 10.09.2014

Pas arrestimit, Guvernatori Ardian Fullani është përballur për herë të parë me Prokurorin, i cili firmosi urdhër-arrestin nën akuzën e shpërdorimit të detyrës.

Fullani refuzon t’u përgjigjet prokurorëve

Lajm - 10.09.2014

Ardian Fullani ka refuzuar t’u përgjigjet pyetjeve të prokurorisë. Dy oficerë të policisë gjyqësore, Elidon Hysenaj dhe Lazër Tuni janë paraqitur sot në burgun 302 për të marrë në pyetje ...

Fullani refuzon të përgjigjet

ikub - 10.09.2014

Rreth orës 13.30, dy oficerë të policisë gjyqësore, Elidon Hysenaj dhe Lazar Tuni hynë në paraburgimin 302, ku edhe mbahet sipas vendimit të gjykatës ish-guvernatori.

Fullani pa TV në qeli, shëtit në ajrim. Takim me psikologun në burgun 302

BalkanWeb - 10.09.2014

TIRANE- Mbase këto mund të jenë ditët më të vështira në jetën e guvernatorit, por përtej të gjithave, Ardian Fullani, duket se nuk po bën "dëngla" matanë hekurave.

Dosja 5454/ Zbardhet vendimi i Gjykatës: Ja pse Fullani duhet të qëndrojë në burg

Mapo - 10.09.2014

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani është marrë në hetim një ditë para arrestimit. Gjyqtarja Blerina Muçi argumenton se masa e arrestit është e nevojshme, pasi ai mund të vërë në ...

Fullani te 302, vizitë vetëm nga familjarët

Mapo - 10.09.2014

Gjatë qëndrimit të shkurtër në të njëjtin paraburgim, Ardian Bitraj dhe Fullani nuk kanë patur asnjë kontakt mes tyre, pasi të dy kanë qëndruar në qelitë respektive.

Topi: Ka anëtarë Këshilli që janë në 9 borde

Panorama - 10.09.2014

Kryetari i Frymës së Re Demokratike, Bamir Topi, kritikon qëndrimin e mbajtur nga Kryeministri Rama se Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë nuk ka përgjegjësi për vjedhjen e 7.1 milionë USD.

Arrestimi i Fullanit, flet juristi Çlirim Gjata

ABC News - 10.09.2014

Juristi i njohur Çlirim Gjata e shikon arrestimin e Guvernatorit Fullani si një metodë inkuizicioste mesjetare që synon të sjellë një tjetër njeri në krye të Bankën së Shqipërisë.

Maks Haxhia: I vetmi faj i Fullanit, është i pashëm dhe bie në sy, kjo shkaktoi xhelozi

BalkanWeb - 10.09.2014

TIRANE- Avokati i Ardian Fullanit, Maks Haxhia, ka dashur që ta mbrojë këtë të fundit edhe jep argumentet në një intervistë për “Shekulli”. Haxhia thotë se i vetmi faj që ka Fullani, është që jetoi ...

Vjedhja në BSH, dështon marrja në pyetje e Fullanit në burg, refuzon të përgjigjet

BalkanWeb - 10.09.2014

TIRANË- Ish guvernatori i Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani ka refuzuar t’iu përgjigjet sot pyetjeve të grupit hetimor në ambientet e paraburgimit 302, ku vuan masën e arrestit në burg.

Fullani refuzon hetuesit, Guvernatori hesht në qelinë VIP të burgut 302

Ora news - 10.09.2014

Tiranë- Ardian Fullani ka refuzuar të japë shpjegime para grupit hetimor. Mësohet se Guvernatori ka zgjedhur “heshtjen” përballë hetuesve që e kanë vizituar atë në qelinë ku ndohet në burgun 302.

Fullani merret në pyetje në burg nga prokurori

Panorama - 10.09.2014

TIRANE- Ish guvernatori i Bankes se Shqiperise, Ardian Fullani merret ne pyetje ne burgun ku po qendorn qe pas arrestimit nga prokurori i ceshtjes. Mesohet se pas tij, ne pyetje do te merret edhe ...

Nis marrja në pyetje e Fullanit

Koha.net - 10.09.2014

Ish-guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani po merret në pyetje për herë të parë në burg. Marrja në pyetje po bëhet nga prokurori i përfolur jo pak këto kohët e fundit, Ramadan Troci.

Fullani merret në pyetje në ambientet e burgut

Mapo - 10.09.2014

Ish Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani është marrë sot në pyetje në ambientet e burgut. Mësohet se Fullani është marrë në pyetje nga prokurori Ramadan Troci, dhe se kjo është hera e ...

“Faji i Fullanit se jetoi duke u dukur. Pas arrestimit ka xhelozi politike”

Ora news - 10.09.2014

Thonë se për të shpëtuar klientin avokati bën pakt me djallin. “Ky proçes me thënë të drejtën ka nxjerrë shumë probleme sociale dhe politke, pak juridike.

Guvernatori i Bankës Fullani u mor në pyetje në qelinë e paraburgimit

ABC News - 10.09.2014

Dy oficerë të Policisë Gjyqësore morën në pyetje për rreth 1 orë në qelitë e paraburgimit 302 Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani. Në prani të mbrojtësit të tij ligjor, Fullani mësohet ...

Spahiu: Arrestimi i Fullanit lidhje me vrasjen e Santos. Gjokutaj: Kanë në mes paranë

Gazeta Idea - 10.09.2014

Tiranë- Skandali financiar në Bankën e Shqipërisë që pasoi me arrestimin e Guvernatorit Fullani, ishte tema që moderatorja Eni Vasili diskutoi me katër të ftuarit e saj, Spartak Ngjela, Kreshnik ...

Ditët e Fullanit pas hekurave

Durres Lajm - 10.09.2014

Mbase këto mund të jenë ditët më të vështira në jetën e guvernatorit, por përtej të gjithave, Ardian Fullani, duket se nuk po bën "dëngla" matanë hekurave.

Fullani, takim vetëm me psikologun në burg

Gazeta Dita - 10.09.2014

Ardian Fullani është duke i kaluar ditët në burgun 302, pa dalë shumë nga qelia. Ai qendron në dhomën e tij vetëm, ndërkohë që deri më tani nuk ka shkuar asnjë prej familjarëve ta takojë.

Avokati i Fullanit, Maks Haxhia: “Arrestimi i një funksionari të lartë, precedent i rrezikshëm dhe me prapavijë ...

Respublica - 10.09.2014

Avokati i Ardian Fullanit, Maks Haxhia, ka dhënë sot një intervitë për gazetën “Shekulli” në të cilën përcjell disa komente për procesin nisur ndaj klientit të tij.

Ngjela: Më mirë që Fullani u arrestua, se mund edhe të ishte vrarë nëse ka një rrjet në vjedhjen e BSH-së

Gazeta Tema - 10.09.2014

Spartak Ngjela mendon se Ardian Fullani duhet të ishte arrestuar që ditën e parë kur u zbulua vjedhja në Bankën e Shqipërisë. Ai thotë se vjedhja mund të jetë shumë më e madhe.

Spartak Ngjela thotë se Fullani edhe mund të ishte vrarë

Gazeta Dita - 10.09.2014

Vjedhja e Bankës së Shqipërisë ka bërë që të ngrihen shumë hamendësime dhe teori konspiracioni. Avokat Spartk Ngjela p.sh, thotë se vjedhja në BSH mund të jetë më e madhe dhe në të të jetë përfshirë ...

Fullani pa TV në qeli, takohet vetëm me psikologun

Tetova Sot - 10.09.2014

Ish-Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, vazhdon të qëndrojë në qelinë e paraburgimit. Një zyrtar i lartë i Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, është shprehur se Ardian Fullani ...

Ngjela: Fullani edhe mund të ishte vrarë

Durres Lajm - 10.09.2014

- Vjedhja e Bankës së Shqipërisë ka bërë që të ngrihen shumë hamendësime dhe teori konspiracioni. Avokat Spartak Ngjela, i ftuar nw emisionin "Studio e hapur" deklaroi se vjedhja në BSH mund të jetë ...

Guvernatori Fullani nga qelia Me prene ne bese!

Shqiperia - 10.09.2014

Takimet – Fullani, gjatë këtyre pesë netëve, ka takuar efektivë policie, gardianë, avokatin Maks Haxhia, si dhe familjarët e tij Bisedat – Mësohet se bisedat me ta janë bërë me “kode”, ku i burgosuri ...

Maks Haxhia: I vetmi faj i Fullanit, që jetoi duke u dukur. Ai është i pashëm dhe bie në sy, kjo shkaktoi xhelozi

Gazeta Tema - 10.09.2014

Avokati i Ardian Fullanit, Maks Haxhia, ka dashur që ta mbrojë këtë të fundit edhe me argument jojuridikë. Ndërsa ka folur në një intervistë për “Shekulli”, ai thotë se i vetmi faj që ka Fullani, ...

Guvernatori Ardian Fullani nga qelia: Më prenë në besë!

Gazeta Idea - 10.09.2014

Tiranë- Guvernatori i pezulluar, Ardian Fullani, ka qenë tepër i irrituar me cilindo që ka biseduar gjatë këtyre ditëve në qeli. Ai u arrestua pasditen e së premtes, ndërsa fillimisht ka qëndruar dy ...

Avokati i Fullanit: E shkatërroi xhelozia, pasi ai është burrë i pashëm dhe që bie në sy

Gazeta Dita - 10.09.2014

Avokati i Ardian Fullanit, Maks Haxhia, ndërsa ka dhënë një intervistë për një nga mediat e shkruara, e ka shfrenuar paksa fantazinë e tij. Sipas Haxhias, Fullanin e shkatërroi xhelozia e disa ...

Fullanit i çojnë psikolog në qeli

AMA-News - 10.09.2014

Ardian Fullani është duke i kaluar ditët në burgun 302, pa dalë shumë nga qelia. Ai qendron në dhomën e tij vetëm, ndërkohë që deri më tani nuk ka shkuar asnjë prej familjarëve ta takojë.

Ekskluzive/ Misteret e skandalit të Bankës (loja Berisha-Llalla në arrestimin e Fullanit)

AMA-News - 10.09.2014

Çfare fshihet pas misterit te skandalit te Bankes. Pyetja qe ngrihet eshte edhe me e madhe. Perse u vendos qe pas 2 muajsh mbrojtje te tepruar politike, te kalohej ne nje ekstrem te jashtezakonshem ...

Vjedhja në BSH, prokurori merr në pyetje nga qelia Ardian Fullanin

Gazeta Idea - 10.09.2014

Tiranë- Pas anëtarëve të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë, sot është marrë në pyetje nga prokuroria edhe ish-guvernatori Ardian Fullani, i cili ndodhet tashmë i arrestuar për shpërdorim ...

Dështon marrja në pyetje e Fullanit, i cili refuzon të përgjigjet

Gazeta Tema - 10.09.2014

Prokurori Ramadan Troci ka tentuar të marrë në pyetje në ambientet e burgut ish-guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani. Kjo është hera e parë që ish-guvernatori Fullani do merrej në ...

Vjedhja e thesarit, Fullani refuzon t'i përgjigjet oficerëve gjyqësorë

Shqiptarja - 10.09.2014

TIRANE - Nga paraburgimi 302 ku ndodhet pas masës së sigurisë “arrest me burg”, guvernatori i shkarkuar nga Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani nuk ka pranuar t’i japë asnjë ...

Ja pse e burgosen Fullanin!

Shqiperia - 10.09.2014

Avokati mbrojtës i Ardian Fullanit, Maks Haxhia ka komentuar arsyet që çuan në arrestimin e guvernatorit të Bankës së Shqipërisë. Sipas avokatit, politika ka ushtruar presion të madh ndaj sistemit ...

SHËNIM: A mund të bëhet Fullani një “burrë”?!

Gazeta Dita - 10.09.2014

Në gjuhën tonë urbane, një vend të veçantë zë shprehja: “burgu për burra është!” Po si përthyhet figura e Fullanit tek kjo sentencë?! Shprehja në vetëvete, parë në një kontekst të caktuar social, ...

Fullani kërcënon se do rrëfejë gjithë të palarat

AMA-News - 10.09.2014

Prokurori Ramadan Troci ka marrë sot në pyetje në ambientet e burgut ish-guvernatorin e Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani. Kjo është hera e parë që ish-guvernatori Fullani merret në pyetje që pas ...

Një orë para hetuesve, Fullani  refuzon të përgjigjet:Dua provat

Shqiptarja - 10.09.2014

TIRANE - Pesë ditë pas arrestimit, dy oficerë të policisë gjyqësore marrin në pyetje Ardian Fullani. Dy oficerët Elidon Hysenaj dhe Lazër Tuni janë filmuar nga kamera e A1Report të hyjnë rreth orës ...

Vjedhja në BSH, Fullani refuzon të përgjigjet: Më sillni me shkrim shkeljet

Gazeta Idea - 10.09.2014

Tiranë- Pas anëtarëve të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë, sot ishte rradha e marrjes në pyetje nga prokuroria e ish-guvernatorit Ardian Fullani, i cili ndodhet tashmë i arrestuar për ...

Ish-guvernatori Fullani refuzon të përgjigjet

Durres Lajm - 10.09.2014

sh-guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani refuzoi të fliste në Prokurorinë e Tiranës për llogari të hetimeve që e dyshojnë atë se në pesë episode ka shpërdoruar detyrën me mos veprimet e ...

Avokati i Fullanit: E shkatërroi xhelozia, sepse është burrë i pashëm dhe bie në sy

Durres Lajm - 10.09.2014

- Avokati i Ardian Fullanit, Maks Haxhia, ndërsa ka dhënë një intervistë për gazetën "Shekulli" e ka shfrenuar paksa fantazinë e tij. Sipas Haxhias, Fullanin e shkatërroi xhelozia e disa politikanëve ...

Pse e burgosën Fullanin?

Republika - 10.09.2014

Avokati mbrojtës i Ardian Fullanit, Maks Haxhia ka komentuar arsyet që çuan në arrestimin e guvernatorit të Bankës së Shqipërisë. Sipas avokatit, politika ka ushtruar presion të madh ndaj sistemit ...

Fullani përpara grupit hetimor, nuk pranon të përgjigjet

AlbanianScreen - 10.09.2014

Tiranë - Guvernatori Ardian Fullani refuzon t'i përgjigjet pyetjeve për skandalin e vjedhjes së 713 milionë lekëve nga banka e shtetit. Në orën 14 të kësaj të mërkure, dy oficerë të policisë ...

Gabriel Partos: Arrestimi i Fullanit test kyç për drejtësinë shqiptare

Gazeta Start - 09.09.2014

Analisti për Europën Qendrore dhe Juglindore për Njësinë e Inteligjencës së ‘The Economist’, Gabriel Partos, thotë se arrestimi i Guvernatorit Ardian Fullani do të testojë pavarësinë e sistemit të ...

Rama-Meta-Ruçi takim sekret paraditen e djeshme për ngërçin në Bankën e Shqipërisë

SOT - 09.09.2014

Intensifikohen lëvizjet dhe takimet në kampin e pushtetit pas arrestimit të Ardian Fullanit. Kryeministri Edi Rama dhe bashkëaleati i tij, njëherësh kryetar i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta kanë ...

Incident në qelinë e Fullanit, shpërthen ndaj gardianëve për telefonin, Didi i ofron psikolog dhe ndihmës social

SOT - 09.09.2014

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, i shkarkuar tashmë nga Këshilli Mbikqyrës, por ende i pakonfirmuar nga Kuvendi i Shqipërisë, po i kalon dramatikisht ditët e para në burg.

70 pyetje retorike për arrestimin e vonuar të Ardian Fullanit, urdhëri i prangosjes, loja e kryeprokurorit dhe roli i ...

SOT - 09.09.2014

Shtohen me shpejtësi pikëpyetjet, dyshimet dhe misteri, rreth prangosjes së bujshme të Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, i konsideruar si faraoni dhe monumenti i korrupsionit, papërgjegjshmërisë, ...

Avokati: Fullani nën stres, pas gjithë asaj pune e sheh në burg

Albeu.com - 09.09.2014

Maks Haxhia, avokati i Ardian Fullanit shprehet se klienti i tij vazhdon të jetë i habitur nga akuzat e prokurorisë ndaj tij. Sipas tij në akuzat e ngritura nga Prokuroria, konstatohet se nuk ...

Për paratë në bankë e Fullanët në politikë, nuk ka “inventar”!

SOT - 09.09.2014

Nga Pandeli BARDHI I gjithë opinioni po përjeton këto ditë me skandalin më të bujshëm, atë të arrestimit të Fullanit dhe “bishtrave” të tij. Media e shkruar dhe ajo vizive, kryefjalën e këtyre ditëve ...

Ja disa nga skandalet që kanë ndodhur në BSH ndër vite (FOTO-LAJM)

Albeu.com - 09.09.2014

Vjedhja e 712 milionë lekëve është skandali i katërt më i madh i regjistruar në historinë e Bankës së Shqipërisë pas vitit 1990. Skandali i parë ka qenë ai me Nikolas Arsidi në vitin 1992, i cili ...

Fullani posedon pasuri edhe në Maqedoni

Lajm - 09.09.2014

Guvernatori Ardijan Fullani është i vendosur në një hapësirë special në burgun e Tiranës, ai është arrestuar për vjedhjen e 7 milion dollarëve nga Banka qendrore e Shqipërisë.

Ardian Fullani posedon pasuri edhe në Maqedoni

Almakos - 09.09.2014

Guvernatori Ardijan Fullani është i vendosur në një hapësirë special në burgun e Tiranës, ai është arrestuar për vjedhjen e 7 milion dollarëve nga Banka qendrore e Shqipërisë.

Ka rënë modeli, jo Guvernatori (Skënder Minxhozi)

ikub - 09.09.2014

Kaluan vetëm pak orë dhe për ish-guvernatorin Adrian Fullani ka nisur të flitet në kohën e shkuar. Pardje, Këshilli Mbikëqyrës votoi shkarkimin e tij, kurse krerët e lartë të institucioneve nisën ...

Guvernatori i arrestuar i Shqipërisë posedon vikend-shtëpizë në Mavrovë

Portalb - 09.09.2014

Lajme lidhur me temën Arrestimi i Fullanit, Rama takon Nishanin: Të sigurohet qëndrueshmëria në BSH Fullani kalon natën në qelinë e Policisë së Tiranës, djali i çon rroba (VIDEO) Drejtimin e BSH-së e ...

Guvernatori i bankës së Shqipërisë ka villë në maqedoni?

Zhurnal - 09.09.2014

Në Shqipëri është arrestuar për keqpërdorim flagrant të parave të shtetit, por rrëfimi për guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, tejklaon kufijtë e vendit.

TV Klan raporton se arrestimi i Fullanit po trondit tregun financiar

Albeu.com - 09.09.2014

Ndryshimet e fundit në Bankën e Shqipërisë dhe arrestimi i Ardian Fullanit, kanë tronditur tregun financiar . Kështu thuhej sot në lajmet e televizionit Klan , sipas të cilit nje dëshmi e ...

Skandali në BSH, Topi: Politika të heshtë, të flasë drejtësia

SOT - 09.09.2014

Ish -Presidenti Bamir Topi ka thënë për mediat politika duhet të heshtë dhe nuk duhet të ndërhyjë në çështje që i takojnë drejtësisë. Kështu i ka komentuar Topi ngjarjet e fundit që kanë përfshirë ...

Ngjela: Fullani më mirë që u arrestua, se do ishte vrarë

SOT - 09.09.2014

Në lidhje me skandalin në Bankën e Shqipërisë avokati Spartak Ngjela ka thënë se Guvernatori i BSH-së duhej që të arrestohej që ditën e parë pasi kemi të bëjmë me një gjendje të rëndë.

50 fakte e foto/ Ja 8 Guvernatorët që drejtuan Bankën e Shqipërisë prej 1991

Ora news - 09.09.2014

Pas arrestimit të Guvernatorit Ardian Fullani më 5 shtator dhe propozimin për shkarkim nga Këshilli Mbikqyrës Parlamenti dhe Presidenti do të zgjedhin Guvernatorin e 8-të në historinë e Bankës së ...

Demagogji me pranga

Ora news - 09.09.2014

Prej ditësh ka një çlirim kombëtar, sepse kemi zbuluar të keqen që na kishte zënë. Njerëzit tani janë më të pasur, më të gëzuar, afër shpëtimit përfundimtar. Është arrestuar Ardian Fullani.

Hetim parave. Përballja me Fullanin, Bitraj ndërron burgun

Panorama - 09.09.2014

Ardian Bitraj, Ardian Fullani Prokuroria dyshon se shuma e vjedhur është mbi 7.1 milionë USD. Fullani mbetet vetëm në qeli, konsumon ushqimet e burgut.

Arrestimi i Fullanit/ Rama: Mbështesim drejtësinë, qeveria do të trajtojë problemin

Mapo - 09.09.2014

Kryeministri Edi Rama ka nisur kontaktet me partnerët vendas dhe të huaj në lidhje me situatën e krijuar pas arrestimit të Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani.

Vjedhja në BSH, Topi: Këshilli Mbikëqyrës përgjegjës, Rama s'duhet të ndërhyjë

BalkanWeb - 09.09.2014

TIRANE- “Politika duhet të hesht dhe nuk duhet të ndërhyjë në çështje që i takojnë drejtësisë”. Kështu i ka komentuar ngjarjet e fundit që kanë përfshirë Bankën e Shqipërisë pas vjedhjes nga Thesari, ...

Haxhia: Brenda 10 ditësh shqyrtohet arresti ndaj Fullanit

Panorama - 09.09.2014

Avokati Maks Haxhia Avokati mbrojtës i Ardian Fullanit, Maks Haxhia, ka pohuar dje në mbrëmje se ka bërë apelim për masën e sigurisë të vendosur nga Gjykata e Tiranës në mungesë të klientit të tij.

Fullani e Golemi dorëzojnë apelimin kundër arrestimeve

Panorama - 09.09.2014

GUVERNATORI FULLANI NE GJYKATE TIRANE – Ish-guvernatori Ardian Fullani dhe inspektorja e Përgjithshme e Bankës së Shqipërisë, Elivar Golemi, ankimuan dje në Apel masën e sigurisë “arrest në burg” ...

Skandalet dhe 8 guvernatorët e Bankës së Shqipërisë prej 1991

Koha.net - 09.09.2014

Pas arrestimit të Guvernatorit Ardian Fullani më 5 shtator dhe propozimin për shkarkim nga Këshilli Mbikëqyrës Parlamenti dhe Presidenti do të zgjedhin Guvernatorin e 8-të në historinë e Bankës së ...

Spahiu: Arrestimi i Fullanit lidhje me vrasjen e Santos. Gjokutaj: Të dyja kanë në mes paranë

BalkanWeb - 09.09.2014

TIRANË- Nis sezonin e ri për të dytin vit radhazi në TV News 24 një nga emisionet politike më të ndjekura, “Studio e Hapur”. Skandali financiar në Bankën e Shqipërisë që pasoi me arrestimin e ...

Avokati i Fullanit: Është nën stres, pas gjithë asaj pune e sheh veten në burg

Gazeta Tema - 09.09.2014

Avokati i Ardian Fullanit thotë se ai është i stresuar pas arrestimit. Sipas Maks Haxhisë, pas 30 vitesh punë, Fullani e sheh veten në burg. “ Kuptohet që, kushdo që ndodhet në atë situatë, nuk është ...

Nga Mustafa Nano- Vë bast se apeli do ta lërë Fullanin në gjendje të lirë

Gazeta Idea - 09.09.2014

Nuk pati surpriza në seancën e djeshme gjyqësore që kish të bënte me komunikimin e rivlerësimin e masës së sigurimit të caktuar për ish-guvernatorin Fullani.

Maks Haxhia Besoj se apeli do te rrezoje arrestin me burg te Fullanit

Shqiperia - 09.09.2014

Avokati i ish-guvernatorit jep argumentet e tij kundër masës së dhënë nga gjykata “arrest me burg” për klientin e tij. Avokati i ish-guvernatorit, Ardian Fullani, apelon sot vendimin për arrestimin e ...

Fullani ka villë prej 250 mijë dollarë në Mavrovë – Maqedoni

Tetova Sot - 09.09.2014

Guvernatori Ardijan Fullani është i vendosur në një hapësirë special në burgun e Tiranës, ai është arrestuar për vjedhjen e 7 milion dollarëve nga Banka qendrore e Shqipërisë.

TV Klan: Arrestimi i Fullanit trondit tregun financiar

Gazeta Tema - 09.09.2014

TV Klan ka qenë një nga mbrojtësit publik të Ardian Fullanit. Madje, edhe tani që ish-guvernatori i Bankës së Shqipërisë është arrestuar. Në lajmet e sotme, TV Klan thotë se ndryshimet e fundit në ...

Arrestimi i Fullanit trondit tregun financiar?

Gazeta Dita - 09.09.2014

TV Klan ka qenë një nga mbrojtësit publik të Ardian Fullanit. Madje, edhe tani që ish-guvernatori i Bankës së Shqipërisë është arrestuar. Në lajmet e sotme, TV Klan thotë se ndryshimet e fundit në ...

Bamir Topi: Këshilli Mbikqyrës, përgjegjës për vjedhjen e ndodhur në BSH

Gazeta Tema - 09.09.2014

“ Politika duhet të heshtë dhe nuk duhet të ndërhyjë në çështje që i takojnë drejtësisë ”. Kështu i ka komentuar ngjarjet e fundit që kanë përfshirë Bankën e Shqipërisë pas vjedhjes nga Thesari të ...

Topi: Edhe Këshilli Mbikëqyrës i Bankës është përgjegjës

AMA-News - 09.09.2014

“Politika duhet të hesht dhe nuk duhet të ndërhyjë në çështje që i takojnë drejtësisë”. Kështu i ka komentuar ngjarjet e fundit që kanë përfshirë Bankën e Shqipërisë pas vjedhjes nga Thesari, të 713 ...

Topi: Këshilli Mbikëqyrës, përgjegjës për vjedhjen e ndodhur në BSH

Gazeta Dita - 09.09.2014

“ Politika duhet të heshtë dhe nuk duhet të ndërhyjë në çështje që i takojnë drejtësisë ”. Kështu i ka komentuar ngjarjet e fundit që kanë përfshirë Bankën e Shqipërisë pas vjedhjes nga Thesari të ...

Ngjela: Fullanin bënë mirë që e arrestuan, se do e kishin vrarë!

AMA-News - 09.09.2014

Nis sezonin e ri për të dytin vit radhazi në TV News 24 një nga emisionet politike më të ndjekura, “Studio e Hapur”. Skandali financiar në Bankën e Shqipërisë që pasoi me arrestimin e Guvernatorit ...

Topi: Deklarata e Ramës, gabim. Anëtarët e Këshillit të Bankës kanë shumë përgjegjësi

Respublica - 09.09.2014

Kreu i FRD-së Bamir Topi ka folur për News 24 lidhur me çështjen e Bankës së Shqipërisë. Sipas tij, “Politika duhet të heshtë dhe nuk duhet të ndërhyjë në çështje që i takojnë drejtësisë”.

Ardian Fullani posedon pasuri edhe në Maqedoni

Shprehja - 09.09.2014

Guvernatori Ardijan Fullani është i vendosur në një hapësirë special në burgun e Tiranës, ai është arrestuar për vjedhjen e 7 milion dollarëve nga Banka qendrore e Shqipërisë.

“Arresti” i Fullanit, çështja në Apel

Gazeta Start - 08.09.2014

Tiranë – Ish-Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani dhe Inspektorja e Përgjithshme e kësaj Banke, Elivar Golemi, do të apelojnë vendimin e një dite më parë të Gjykatës së Tiranës.

Lubonja: Fullani “kokë turku”

Gazeta Start - 08.09.2014

Tiranë - Arrestimi i guvernatorit të Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani dhe hetimi për vjedhjen e 7.2 milionë dollarë në Bankë është ndjekur me mjaft interesim nga analistët e politikës dhe ...

Si mundi ADRian Fullani të jetë për dhjetë vite Guvernator i Bankës së Shqipërisë me emrin ARDian Fullani dhe pse e ...

Shqipmedia - 08.09.2014

shkruan: Kastriot Myftaraj Kjo histori e pabesueshme nis në 7 tetor 2004, kur Kuvendi i Shqipërisë, ku shumicën e kishte Partia Socialiste, mori vendim për të zgjedhur gjashtë anëtarë të Këshillit ...

Apelimi i Fullanit dhe Golemit sot në Gjykatën e Apelit

ikub - 08.09.2014

Pritet që ditën e sotme, Ardian Fullani me detyrë Guvernator i Bankës së Shqipërisë dhe Elivar Golemi që ushtronte detyrën e Inspektores së Bankës së Shqipërisë, të dalin gjatë ditës së sotme para ...

Fullani dhe Golemi apelojnë sot vendimin në Apel

Albeu.com - 08.09.2014

Avokatët mbrojtës, të Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani dhe Inpektores së Përgjithshme Elivar Golemi do të apelojnë sot vendimin e Gjykatës së Tiranës, e cila la në fuqi vendimin e ...

Lubonja: Fullani “kokë turku” e politikës

Albeu.com - 08.09.2014

Studiuesi dhe publicisti i njohur Fatos Lubonja mendon se arrestimi i guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani , nuk mjafton që të provojë se drejtësia po vepron.

Lubonja: Fullani “kokë turku” e politikës, ekonomia shqiptare shumë e dyshimtë

SOT - 08.09.2014

Publicisti i njohur Fatos Lubonja gjatë një interviste për Zërin e Amerikës ka deklaruar se arrestimi i guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, nuk mjafton që të provojë se drejtësia po ...

Sot apelohet arresti me burg për Fullanin

Alsat - 08.09.2014

Vendimi i djeshëm i gjykatës së Tiranës për arrestin me burg të ish-guvernatorit Ardian Fullanit dhe Inspektores së përgjithshme të Bankës së Shqipërisë, do të apelohet sot në gjykatën e shkallës së ...

Fullani dhe Golemi apelojnë sot vendimin "arrest me burg" në Gjykatën e Apelit

SOT - 08.09.2014

Avokatët mbrojtës, të Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani dhe Inspektores së Përgjithshme Elivar Golemi do ti drejtohen sot gjykatës së Apelit për të apeluar vendimin e një dite më ...

Sot apelohet arresti me burg për Fullanin

Almakos - 08.09.2014

Vendimi i djeshëm i gjykatës së Tiranës për arrestin me burg të ish-guvernatorit Ardian Fullanit dhe Inspektores së përgjithshme të Bankës së Shqipërisë, do të apelohet sot në gjykatën e shkallës së ...

Sot apelohet arresti me burg për Fullanin

Albtime - 08.09.2014

Vendimi i djeshëm i gjykatës së Tiranës për arrestin me burg të ish-guvernatorit Ardian Fullanit dhe Inspektores së përgjithshme të Bankës së Shqipërisë, do të apelohet sot në gjykatën e shkallës së ...

Lubonja: arrestimi i Fullanit nuk provon rimëkëmbjen e drejtësisë

Zhurnal - 08.09.2014

Skandali në Bankën Shqiptare në lidhje me vjedhjen më të madhe ekonomike që pasoi me arrestimin e guvernatorit të BSH-së, është ndjekur me vëmendje nga analistët e politikës dhe shoqërisë shqiptare.

Fullani, “trim” i mirë me shokë shumë!

Zhurnal - 08.09.2014

Tani e tutje, çdo shqiptar beson se nuk do të ketë më “këmbë robi” që të shkelë ligjin dhe të mos përfundojë pas hekurave. Ajo për të cilën ngrenë sot pyetjen shqiptarët ka të bëjë me faktin, nëse do ...

Lubonja: Fullani “kokë turku” e politikës. Çfarë fshihet pas arrestimit?

Almakos - 08.09.2014

Arrestimi i guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, nuk mjafton që të provojë se drejtësia po vepron. I këtij mendimi është studiuesi dhe publicisti i njohur Fatos Lubonja.

Fullani? Vë bast se Apeli do ta lërë... (M.Nano)

ikub - 08.09.2014

Nuk pati surpriza në seancën e djeshme gjyqësore që kish të bënte me komunikimin e rivlerësimin e masës së sigurimit të caktuar për ish-guvernatorin Fullani.

Qeli VIP-ash për Fullanin

Albeu.com - 08.09.2014

Guvernatori Ardian Fullani do të qëndrojë në paraburgimin 302 në Tiranë të paktën deri në shqyrtimin e kërkesës për lirim nga Gjykata e Apelit. Burime nga Drejtoria e Burgjeve thanë për gazetën ...

Fullani në qeli VIP

Almakos - 08.09.2014

Disa minuta pas masës së arrestit burg pa afat, guvernatori Ardian Fullani është transferuar në paraburgimin 302 në Tiranë, ku do të qëndrojë të paktën deri në shqyrtimin e kërkesës për lirim nga ...

Vë bast se apeli do ta lërë Fullanin në gjendje të lirë

Almakos - 08.09.2014

Mustafa NANO Nuk po them se mes gjyqtarëve të Apelit nuk ka profesionistë të ndershëm, por nga ana tjetër të gjithë e dimë se kush nuk ka mbështetje apo lidhje politike, edhe pse mund të jetë më i ...

Fullani mbetet të “302”, Bitraj transferohet të “313”

SOT - 08.09.2014

1 ditë pasi ish-guvernatori i Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani mbërriti në paraburgimin 302, është bërë sot bërë transferimi i Ardian Bitrajt në paraburgimin 303 për arsye sigurie.

Tek "302"-shi vjen Fullani, ikën Bitraj

Albeu.com - 08.09.2014

Guvernatori Ardian Fullani është dërguar në qelinë e paraburgimit në institucionin e vuajtjes së dënimit numër 302 në kryeqytet ndërkohë që i akuzuari tjetër në lidhje me vjedhjen në BSH, Ardian ...

"The Economist": Shqipëria në rrugën e Kroacisë me arrestimin e zyrtarëve të lartë

SOT - 08.09.2014

Garbiel Partos, analisti për Europën Qendrore dhe Juglindore për Njësinë e Inteligjencës së ‘The Economist’, ka deklaruar se arrestimi i guvernatorit të bankës qendrore Ardian Fullani do të testojë ...

Arrestimi i Fullanit, Haxhia: Është i kundraligjshëm

SOT - 08.09.2014

Masa e arrestit ndaj Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullanit është e kundraligjshme. Kështu është shprehur për mediat avokati mbrojtës i Fullanit, Maksim Haxhia.

Fullani: I habitur me arrestimin tim. Hetimi: Cënoi autoritetin e Kuvendit

BalkanWeb - 08.09.2014

TIRANE- Arrest me burg për ish- Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani. E njëjta masë është dhënë edhe për Inspektoren e Përgjithshme të BSH, Elivar Golemi.

“Arresti me burg”, Fullani dhe Golemi apelojnë sot vendimin në Apel

Ora news - 08.09.2014

Tiranë- Avokatët mbrojtës, të Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani dhe Inpektores së Përgjithshme Elivar Golemi do ti drejtohen sot gjykatës së Apelit për të apeluar vendimin e një ...

Lubonja: Fullani “kokë turku” e politikës. Çfarë fshihet pas arrestimit?

Ora news - 08.09.2014

Arrestimi i guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, nuk mjafton që të provojë se drejtësia po vepron. I këtij mendimi është studiuesi dhe publicisti i njohur Fatos Lubonja.

Guvernatori dërgohet në burgun “302” me Bitrajn, Fullani: Jam i habitur nga arrestimi

Panorama - 08.09.2014

GUVERNATORI FULLANI DJE NE GJYKATE Policia e Shtetit, supermasa sigurie dje gjatë seancës në Tiranë . Ardian Fullani në gjykatë, i veshur me kostum e kollare .

Fullani: S’pranoj akuzën, jam habitur nga arrestimi

Panorama - 08.09.2014

Fullani ne Gjykate Gjykata e Tiranës i komunikoi dje ish-guvernatorit Ardian Fullani masën e sigurisë “arrest me burg” të vendosur në mungesë ndaj tij më 5 shtator pas kërkesës së prokurorisë.

Takimi i fshehtë në Prokurori, ku u vendos arrestimi i Fullanit

Mapo - 08.09.2014

Zbardhet mbledhja në Prokurorinë e Përgjithshme, ku u miratua prangosja e Fullanit dhe e Elivar Golemit. Lëvizjet e prokurorit të çështjes të premten e arrestimit dhe pritja për 5 orë e policisë që ...

Fullani te 302, në të njëjtin burg me Bitrajn

Mapo - 08.09.2014

Gjykata e Tiranës vendosi dje që Ardian Fullani të qëndrojë në një qeli të paraburgimit 302, aty ku ndodhet edhe protagonisti i vjedhjes, Ardian Bitraj.

Arrestimi i Fullanit: nuk fitoi Davidi, por Goliathi

Mapo - 08.09.2014

A ka lindur një sistem tjetër me arrestimin e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Adrian Fullani? Një sistem drejtësie, politike, të menduari dhe të reaguari.

Fatos Lubonja flet pas arrestimit të Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë

ABC News - 08.09.2014

Arrestimi i Guvernatorit Fullani, për papritur Fatos Lubonjën, ishte i papritur. I intervistuar nga “Zëri i Amerikës”, analisti thotë se është e vështirë të besosh se drejtësia në Shqipëri është e ...

Gaiani: Bojkoti i opozitës, jo pozitiv

Mapo - 08.09.2014

“Ne nxisim fuqimisht palët që t’i rikthehen normalitetit, kemi ftuar të dyja palët, sepse ia kemi kërkuar edhe opozitës dhe mazhorancës për të intensifikuar kanalet e dialogut, për të pasur një qasje ...

Ardian Bitraj transferohet në burgun 313-të

Panorama - 08.09.2014

Ardian Bitraj Një ditë pas mbërritjes në qelitë e burgut 302, të ish Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, përgjegjësi i arkës stok në Bankë, Ardian Bitraj është transferuar në ...

Zoti i parave dhe peshorja e drejtësisë

Yll Press - 08.09.2014

Përmes këtij rasti mund të dëshmohet qartësisht në se ky vend është i kapur apo jo nga mafia e politikës dhe e financës, sa thellë janë shtrirë rrënjët e korrupsionit dhe të krimit ekonomik, në një ...

Vetëm Fullani te 302, të akuzuarit e tjerë në burgun 313. Priten arrestime të reja

BalkanWeb - 08.09.2014

TIRANË- Vetëm disa orë pasi ish-guvernatori i Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani u vendos te burgu 302, ish-përgjegjës i Arkës Stok Ardian Bitraj është transferuar nga ky burg në burgun 313 në ...

Bitraj “ndahet” nga Fullani, transferohet në burgun 313

Ora news - 08.09.2014

Autoritetet ligjzbatuese kanë evituar një kontak në qeli mes guvernatorit të arrestuar, Ardian Fullani dhe ish -vartësit të tij Ardian Bitrajt. Ora News ka mësuar se vetëm pak orë pasi Fullani u ...

Komisioni Europian për çështjen Fullani

ABC News - 08.09.2014

Komisioni Europian reagon per zhvillimet ne banken e Shqiperise pas arrestimit te Guvernatoerit Ardian Fullani. Ekzekutivi i BE-se duke rikujtuar se nuk është në parimet e tij të komentojë procedurat ...

Gabriel Partos: Arrestimi i Fullanit test kyç për drejtësinë shqiptare

Ora news - 08.09.2014

Analisti për Europën Qendrore dhe Juglindore për Njësinë e Inteligjencës së ‘The Economist’, thotë se arrestimi i Guvernatorit Ardian Fullani do të testojë pavarësinë e sistemit të drejtësisë në ...

BSH, Rama: Stabiliteti financiar i pacënuar

VOA - 08.09.2014

Në Shqipëri kryeministri Edi Rama deklaroi sot se ngjarjet e fundit në Bankën e Shqipërisë dhe arrestimi i guvernatorit të saj Ardian Fullani nuk e kanë cënuar stabilitetin financiar të vendit.

Maks Haxhia në “Tonight Ilva Tare”: E vërteta e arrestimit të Fullanit

Ora news - 08.09.2014

Tiranë – Avokati i Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Maksim Haxhia, ishte i ftuar mbrëmjen e së hënës, 8 shtator në emisionin “Tonight Ilva Tare” të “Ora News” për të dhënë gjykimin e tij mbi ...

Rradhën, byroja politike e PD-së

Gazeta Dita - 08.09.2014

Dërguar me sms në numrin e redaksisë E dashur Dita! Me arrestimin e Fullanit, duhet të shkarkohen edhe të gjithë fullanët e vegjël të byrosë politike të Partisë Demokratike që janë të punësuar aty, ...

Fullani: Se pranoj akuzën, jam i habitur nga arrestimi

Gazeta Tema - 08.09.2014

Gjykata e Tiranës i ka komunikuar dje ish-guvernatorit Ardian Fullani masën e sigurisë “arrest me burg” të vendosur në mungesë ndaj tij më 5 shtator pas kërkesës së prokurorisë.

Fullani shprehet i habitur me arrestimin e tij

Gazeta Dita - 08.09.2014

Ardian Fullani nuk ka pranuar të flasë seancën e djeshme në gjykatë, ku u konfirmua masa e arrestit për të. Por, ish-guvernatori mësohet se është shprehur i habitur me arrestimin e tij.

Fatos Lubonja: Arrestimi i Fullanit, një lojë politike

Gazeta Dita - 08.09.2014

Fatos Lubonja shprehet skeptic për arrestimin e Ardian Fullanit. Sipas tij, ky arrestim është një lojë politike. Ai thotë për Zërin e Amerikës, se Fullani është përdorur si një kokë turke.

INTERVISTA/ Lubonja: Ardian Fullani u bë “kokë turku” nga politika

Gazeta Tema - 08.09.2014

Arrestimi i guvernatorit të Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani dhe hetimi për vjedhjen e 7.2 milionë dollarë në Bankë është ndjekur me mjaft interesim nga analistët e politikës dhe shoqërisë ...

Drejtësia jonë nuk vepron dot jashtë politikës. Fullani, kokë turku, thotë Lubonja

Respublica - 08.09.2014

Për Fatos Lubonjën, ish guvernatori Fullani është përdorur si kokë turku dhe arrestimi i tij është një lojë politike. Lubonja tha për Zërin e Amerikës se “Është e vështirë të besosh se ky është një ...

Hetuesit kontrollojne suiten e Fullanit ne zyrat e bankes

Shqiperia - 08.09.2014

Dy net më parë, paralelisht me aksionin e Policisë së Tiranës për arrestimin e guvernatorit Ardian Fullani, dy hetues të prokurorisë kanë shkuar në zyrën e tij, në godinën e re të Bankës së ...

Arrestimi i Fullanit u vendos pas një takimi të fshehtë në prokurori?

Gazeta Dita - 08.09.2014

Gazeta “Mapo” shkruan sot se, para arrestimit të Ardian Fullanit, ka pasur një takim të fshehtë në prokurori. Sipas saj, edhe pse urdhër-arresti u ekzekutua mbrëmjen e së premtes, prokuroria po bëhej ...

Ardian Fullani në një qeli VIP

Gazeta Dita - 08.09.2014

Ardian Fullani do të qendrojë në një qeli VIP në burgun 302. Të paktën kështu raporton gazeta “Shqip”. Sipas kësaj të fundit, Fullani është vendosur në një qeli personale, në seksionin e sigurisë së ...

Fullani në qelinë VIP

InfoGlobi - 08.09.2014

Disa minuta pas masës së arrestit burg pa afat, guvernatori Ardian Fullani është transferuar në paraburgimin 302 në Tiranë, ku do të qëndrojë të paktën deri në shqyrtimin e kërkesës për lirim nga ...

Zoti i parave dhe peshorja e drejtësisë

AMA-News - 08.09.2014

Nga Bedri Islami Aktualisht drejtësia shqiptare është përballë njërës prej çështjeve më të rëndësishme të saj, njëkohësisht më të bujshme. Ngjarja e Bankës Kombëtare Shqiptare dhe Guvernatorit të ...

Zoti i parave dhe peshorja e drejtësisë

Gazeta Dita - 08.09.2014

Aktualisht drejtësia shqiptare është përballë njërës prej çështjeve më të rëndësishme të saj, njëkohësisht më të bujshme. Ngjarja e Bankës Kombëtare Shqiptare dhe Guvernatorit të saj, duam apo nuk ...

Fullani në qeli VIP

Tetova Sot - 08.09.2014

Disa minuta pas masës së arrestit burg pa afat, guvernatori Ardian Fullani është transferuar në paraburgimin 302 në Tiranë, ku do të qëndrojë të paktën deri në shqyrtimin e kërkesës për lirim nga ...

Zoti i parave dhe peshorja e drejtësisë

Tetova Sot - 08.09.2014

Nga Bedri Islami Aktualisht drejtësia shqiptare është përballë njërës prej çështjeve më të rëndësishme të saj, njëkohësisht më të bujshme. Ngjarja e Bankës Kombëtare Shqiptare dhe Guvernatorit të ...

Rama: Jo guvernator politik

Vision Plus - 08.09.2014

Guvernatori i ri i Bankës se Shqipërisë nuk do te vije nga politika por do te jete nje ekspert ekonomie. Ne konferencën e pare per shtyp pas arrestimit te Ardian Fullanit, Kryeministri Edi Rama ka ...

Ardian Bitraj asnjë kontakt me Fullanin, transferohet në burgun 313

Gazeta Idea - 08.09.2014

Tiranë- Burime nga Drejtoria e Burgjeve bëjnë me dije se i akuzuari kryesor për vjedhjen e Bankës së Shqipërisë Ardian Bitraj është transferuar nga ambientet e paraburgimit 302 në atë 313.

Transferohet Ardian Bitraj që të mos kontaktojë Fullanin

Vision Plus - 08.09.2014

Ardian Bitraj i akuzuari për vjedhjen e 713 milionë lekëve nga Banka e Shqipërisë, është transferuar nga paraburgimi 302 në atë të 313. Vendimi për transferimin e tij erdhi vetëm një ditë pasi në ...

Bitraj "ndahet" nga shefi, ikën te  '313', familjarët vizitojnë Fullanin

Shqiptarja - 08.09.2014

TIRANE - Ende pa u mbushuar 24 orë nga vendosja në të njëjtin paraburgim të Guvernatorit Ardian Fullani dhe të dyshuarit kryesorë për vjedhjen e 713 milion lekë nga thesari i Bankës, Drejtoria e ...

Ardian Bitraj transferohet që të mos kontaktojë Fullanin

Gazeta Tema - 08.09.2014

Ardian Bitraj i akuzuari për vjedhjen e 713 milionë lekëve nga Banka e Shqipërisë, është transferuar nga paraburgimi 302 në atë të 313. Vendimi për transferimin e tij erdhi vetëm një ditë pasi në ...

INTERVISTA/ Gabriel Partos: Arrestimi i Fullanit, test kyç për drejtësinë shqiptare

Gazeta Tema - 08.09.2014

Nga Besar Likmeta , BIRN Analisti për Europën Qendrore dhe Juglindore për Njësinë e Inteligjencës së ‘The Economist’, thotë se arrestimi i guvernatorit Ardian Fullani do të testojë pavarësinë e ...

Partos: Arrestimi i Fullanit, test kyç për drejtësinë shqiptare

Gazeta Dita - 08.09.2014

Nga Besar Likmeta , BIRN Analisti për Europën Qendrore dhe Juglindore për Njësinë e Inteligjencës së ‘The Economist’, thotë se arrestimi i guvernatorit Ardian Fullani do të testojë pavarësinë e ...

Gabriel Partos: Arrestimi i Fullanit test kyç për drejtësinë shqiptare

Shqiptarja - 08.09.2014

Gabriel Partos, analisti për Europën Qendrore dhe Juglindore për Njësinë e Inteligjencës së ‘The Economist’, thotë se arrestimi i guvernatorit të bankës qendrore Ardian Fullani do të testojë ...

Arrestimi i Fullanit erdhi pas një takimi të fshehtë në prokurori?

Durres Lajm - 08.09.2014

- Gazeta “Mapo” shkruan sot se, para arrestimit të Ardian Fullanit, ka pasur një takim të fshehtë në prokurori. Sipas saj, edhe pse urdhër-arresti u ekzekutua mbrëmjen e së premtes, prokuroria po ...

Avokati Maks Haxhia: Fullani është i stresuar pas arrestimit

Gazeta Dita - 08.09.2014

Avokati mbrojtes i Ardian Fullanit, Maks Haxhia, ka folur sot per arrestimin e klientit te tij de akuzat e ngritura ndaj ish-guvernatorit. Haxhia konfirmoi informacionet e dhena nga media ne lidhje ...

Avokati Maks Haxhia: Fullani është i stresuar pas arrestimit

AMA-News - 08.09.2014

Avokati mbrojtes i Ardian Fullanit, Maks Haxhia, ka folur sot per arrestimin e klientit te tij de akuzat e ngritura ndaj ish-guvernatorit. Haxhia konfirmoi informacionet e dhena nga media ne lidhje ...

Sot apelohet arresti me burg për Fullanin

Republika - 08.09.2014

Vendimi i djeshëm i gjykatës së Tiranës për arrestin me burg të ish-guvernatorit Ardian Fullanit dhe Inspektores së përgjithshme të Bankës së Shqipërisë, do të apelohet sot në gjykatën e shkallës së ...