TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kush qëndron prapa aktit terrorist në Minsk?

Koha.net - 16.04.2011

Minsk, 16 prill - Presidenti bjellorus, Aleksandër Llukashenko të shtunën ka hedhur poshtë akuzat se shteti qëndron prapa një sulmi me bombë në metronë e kryeqytetit Minsk, kur u vranë 13 persona dhe u plagosën mbi 200 të tjerë.

OKB: Këshilli i Sigurimit e dënon sulmin terrorist në Minsk

Evropaelire - 14.04.2011

Këshilli i Sigurimit i OKB-së, nëpërmjet një kumtese, e ka dënuar atë që cilësohet si “sulm i qartë terrorist”, që e goditi metron në kryeqytetin Minsk të Bjellorusisë, me ç’rast u vranë 12 vetë dhe u plagosën 150 të tjerë.

KS i OKB dënon sulmin terrorist në Minsk

ikub - 14.04.2011

Këshilli i Sigurimit i OKB-së, nëpërmjet një kumtese, e ka dënuar atë që cilësohet si “sulm i qartë terrorist”, që e goditi metron në kryeqytetin Minsk të Bjellorusisë, me ç’rast u vranë 12 vetë dhe u plagosën 150 të tjerë.

OKB: Këshilli i Sigurimit e dënon sulmin terrorist në Minsk

Ina - 14.04.2011

Këshilli i Sigurimit i OKB-së, nëpërmjet një kumtese, e ka dënuar atë që cilësohet si “sulm i qartë terrorist”, që e goditi metron në kryeqytetin Minsk të Bjellorusisë, me ç’rast u vranë 12 vetë dhe u plagosën 150 të tjerë.

Dy arrestime të reja për sulmin në Minsk

Evropaelire - 14.04.2011

Autoritetet në Bjellorusi kanë arrestuar edhe dy persona të tjerë lidhur me sulmin vdekjeprurës të së hënës në metronë e Minskut. Kjo e çon në pesë numrin e të arrestuarve për sulmin në të cilin humbën jetën 12 veta dhe 200 të tjerë u ...

OKB: Këshilli i Sigurimit e dënon sulmin terrorist në Minsk

Botasot - 14.04.2011

Këshilli i Sigurimit i OKB-së, nëpërmjet një kumtese, e ka dënuar atë që cilësohet si “sulm i qartë terrorist”, që e goditi metron në kryeqytetin Minsk të Bjellorusisë, me ç’rast u vranë 12 vetë dhe u plagosën 150 të tjerë.

Këshilli i Sigurimit e dënon sulmin terrorist në Minsk

Telegrafi - 14.04.2011

Këshilli i Sigurimit i OKB-së e ka dënuar atë që cilësohet si “sulm i qartë terrorist”, që e goditi metron në kryeqytetin Minsk të Bjellorusisë, me ç’rast u vranë 12 vetë dhe u plagosën 150 të tjerë.

Dy arrestime të reja për sulmin në Minsk

Botasot - 14.04.2011

Autoritetet në Bjellorusi kanë arrestuar edhe dy persona të tjerë lidhur me sulmin vdekjeprurës të së hënës në metronë e Minskut. Kjo e çon në pesë numrin e të arrestuarve për sulmin në të cilin humbën jetën 12 veta dhe 200 të tjerë u ...

Dy të dyshuar për sulmin me bombë në Bjellorusi

Shekulli - 13.04.2011

Presidenti i Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko ka bërë të ditur se është zbuluar se kush e ka kryer sulmin me bombë në Minsk. Dy persona të cilët janë ndaluar nga policia kanë pranuar se kanë qenë ata që kanë kryer këtë sulm, ku mbetën ...

Bjellorusia në zi

Evropaelire - 13.04.2011

Bjellorusia e ka shpallur ditën e sotme si ditë zie kombëtare në nderim të viktimave në metronë e Minskut, ku u vranë së paku 12 persona dhe u plagosën 150 të tjerë.

Bjellorusia në zi

Ina - 13.04.2011

Bjellorusia e ka shpallur ditën e sotme si ditë zie kombëtare në nderim të viktimave në metronë e Minskut, ku u vranë së paku 12 persona dhe u plagosën 150 të tjerë.

Në Minsk janë arrestuar disa persona lidhur me sulmin në metro

Idividi - 13.04.2011

Minsk, 12 prill 2011 (MIA) - Zëvendës-prokurori i Bjellorusisë, Andrei Shved, deklaroi se disa njerëz janë arrestuar në lidhje me sulmin e djeshëm me bombë në metronë e kryeqytetit Minsk. Por, ai nuk ka dhënë hollësi të tjera.

Arrestohet i dyshuari për vënien e bombës në Minsk

Evropaelire - 13.04.2011

Prokuroria në Bjellorusi ka arrestuar dy të dyshuar për sulmin vdekjeprurës në metronë e Minskut. Një nga të arrestuarit besohet të jetë personi që e vuri bombën në metro. Të dy të arrestuarit ishin shtetas të Bjellorusisë.

Bjellorusi, kapet autori i vendosjes së bombës në metronë e Minskut

LajmiFundit - 13.04.2011

Prokuroria në Bjellorusi ka arrestuar dy të dyshuar për sulmin vdekjeprurës në metronë e Minskut. Një nga të arrestuarit besohet të jetë personi që e vuri bombën në metro. Të dy të arrestuarit ishin shtetas të Bjellorusisë.

Arrestohen të dyshuar për vënien e bombës në Minsk

ikub - 13.04.2011

Prokuroria në Bjellorusi ka arrestuar dy të dyshuar për sulmin vdekjeprurës në metronë e Minskut. Një nga të arrestuarit besohet të jetë personi që e vuri bombën në metro. Të dy të arrestuarit ishin shtetas bjellorusë.

Arrestohet i dyshuari për vënien e bombës në Minsk

Koha e Re - 13.04.2011

Prokuroria në Bjellorusi ka arrestuar dy të dyshuar për sulmin vdekjeprurës në metronë e Minskut. Një nga të arrestuarit besohet të jetë personi që e vuri bombën në metro. Të dy të arrestuarit ishin shtetas të Bjellorusisë.

Bjellorusia sot në zi

Botasot - 13.04.2011

Bjellorusia e ka shpallur ditën e sotme si ditë zie kombëtare në nderim të viktimave në metronë e Minskut, ku u vranë së paku 12 persona dhe u plagosën 150 të tjerë.

Arrestohet i dyshuari për vënien e bombës në Minsk

Telegrafi - 13.04.2011

Prokuroria në Bjellorusi ka arrestuar dy të dyshuar për sulmin vdekjeprurës në metronë e Minskut. Një nga të arrestuarit besohet të jetë personi që e vuri bombën në metro. Të dy të arrestuarit ishin shtetas të Bjellorusisë, njofton Rel.

Arrestohet i dyshuari për vënien e bombës në Minsk

Botasot - 13.04.2011

Prokuroria në Bjellorusi ka arrestuar dy të dyshuar për sulmin vdekjeprurës në metronë e Minskut. Një nga të arrestuarit besohet të jetë personi që e vuri bombën në metro. Të dy të arrestuarit ishin shtetas të Bjellorusisë.

Shpërthimi në Minsk, vepër terroriste

Top Channel - 12.04.2011

Një akt terrorist! Kështu e vlerësuan hetuesit sulmin e ndërmarrë në metrotë e Minskut në Bjellorusi. Prokurori i Përgjithshëm, Andrei Shved tha se metrotë e kryeqytetit ishin nën shënjestrën e disa atentatorëve.

Minsk: Janë arrestuar disa persona lidhur me sulmin në metro

Evropaelire - 12.04.2011

Zëvendës prokurori i Bjellorusisë, Andrei Shved, thotë se disa njerëz janë arrestuar në lidhje me sulmin e djeshëm me bombë në metron e kryeqytetit Minsk. Por, ai nuk ka dhënë detaje të tjera.

Identifikohet i dyshuari për sulmin në Minsk

Koha.net - 12.04.2011

Minsk, 12 prill – Agjencia bjelloruse e sigurisë KGB ka njoftuar se është identifikuar i dyshuari për sulmin e djeshëm terrorist në stacionin e metrosë në qendër të Minskit dhe se kërkimi për të po vazhdon, por nuk ka dhënë më shumë detaje.

Minsk: Janë arrestuar disa persona lidhur me sulmin në metro

Botasot - 12.04.2011

Zëvendës prokurori i Bjellorusisë, Andrei Shved, thotë se disa njerëz janë arrestuar në lidhje me sulmin e djeshëm me bombë në metron e kryeqytetit Minsk. Por, ai nuk ka dhënë detaje të tjera.

Arrestohen disa persona për sulmin në Minsk

Telegrafi - 12.04.2011

Zëvendës prokurori i Bjellorusisë, Andrei Shved, deklaroi të martën se disa njerëz janë arrestuar në lidhje me sulmin me bombë në metron e kryeqytetit bjellorus, Minsk. Por, ai nuk ka dhënë detaje të tjera.