TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sokol Kushta: Në Armeni do të vendosin lobingjet, për lojtarët tanë është ora e historisë

SOT - 11.10.2015

Kombëtarja do të luajë sot në mbrëmje ndeshjen më të rëndësishme në historinë e saj të përballjeve ndërkombëtare, nisur dhe nga afërsia absolute që ka me objektivin, domethënë shumë pranë ...

De Biazi kërkon qetësinë e grupit, priten ndryshime rrënjësore në formacion

SOT - 11.10.2015

Shqipëria luan sot në orën 18:00 në Jerevan ndeshjen më të rëndësishme në rrafshin sportiv ndërkombëtar, pasi është shumë pranë një kualifikimi historik për në Kampionatin Europian.

Kuq e zinjtë kërkojnë sot 3 pikëshin në Armeni, sfida e “Euro 2016”

LajmiFundit - 11.10.2015

Humbja me Serbinë në “Elbasan Arena” duhet të mbetet vetëm një kujtim i hidhur, pasi sot përfaqësuesen shqiptare e pret sfida më e rëndësishme në historinë e futbollit tonë deri më tani.

Shqipëria favorite ndaj Armenisë

Lajmeshqip - 11.10.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Shqipëria favorite ndaj Armenisë Klopp e do Lewandowskin në Liverpool Majlinda e artë në ‘Judo Open’ Edhe Nora Gjakova fiton medaljen e artë në ‘Judo Open’ Ujkani: Ishte një ...

Shqipëri – Armeni, përballjet direkte

Lajmeshqip - 11.10.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Shqipëria do të luajë me këtë formacion ndaj Armenisë (Foto) Shqipëri – Armeni, përballjet direkte Shqipëria favorite ndaj Armenisë Klopp e do Lewandowskin në Liverpool ...

Shqipëria do të luajë me këtë formacion ndaj Armenisë (Foto)

Lajmeshqip - 11.10.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Shqipëria do të luajë me këtë formacion ndaj Armenisë (Foto) Shqipëri – Armeni, përballjet direkte Shqipëria favorite ndaj Armenisë Klopp e do Lewandowskin në Liverpool ...

Forca Shqipëri, me shpirt e më zemër në Armeni

Portalb - 11.10.2015

Lajme lidhur me temën Sadiku, Gashi e Shala premtojnë fitore për tifozët Shqipëria udhëton drejt Armenisë De Biasi e ndërron formacionin ndaj Armenisë Këto janë përballjet e mundshme nëse kombëtarja ...

Sot sfida vendimtare për kualifikimin direkt të Kombëtares, De Biazi me Shqipëri sulmuese në Armeni

SOT - 11.10.2015

Pas humbjes me Portugalinë, Kombëtarja Shqiptare është nisur drejt Armenisë, ku do të luajë sot për nëj fitore për të realizuar kualifikimin direkt për "Euro 2016".

De Biazi: Do të ishte gjë e bukur të festonim në Armeni

Zhurnal - 11.10.2015

De Biazi: Do të ishte gjë e bukur të festonim në Armeni Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi është shprehur optimist për fitoren e skuadrës sonë ndaj Armenisë çka do të thotë ...

Shqipëria sot zhvillon ndeshjen vendimtar ndaj Armenisë për kualifikim në Evropianin Francë 2016

Zhurnal - 11.10.2015

Shqipëria sot zhvillon ndeshjen vendimtar ndaj Armenisë për kualifikim në Evropianin Francë 2016 Jerevan – Armeni, me 11 tetor 2015 - Sot Shqipëria dhe shqiptarët e kanë rastin historik që të ...

Ja çfarë mendojnë gazetarët sportiv nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia për sfidën Armeni-Shqipëri

Lajm - 11.10.2015

Reshat Ibrahimi Kombëtarja shqiptare e futbollit sot luan ndeshjen vendimtare për kualifikim në evropianin “Francë 2016”. Kuqezinjtë si udhëtuese do të përballen me Armeninë, në një ndeshje ...

Zyrtare: Ky është formacioni i Shqipërisë kundër Armenisë

Lajmeshqip - 11.10.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Zyrtare: Ky është formacioni i Shqipërisë kundër Armenisë Duka e De Biasi përgatisin skemat Barcelona në kërkim të një mbrojtësi Duka ua hedh fajin tifozëve për humbjen ...

‘Rama i ka fajet për humbjen nga Serbia’

Lajmeshqip - 11.10.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA ‘Rama i ka fajet për humbjen nga Serbia’ Zyrtare: Ky është formacioni i Shqipërisë kundër Armenisë Duka e De Biasi përgatisin skemat Barcelona në kërkim të një mbrojtësi ...

Zyrtare, ja formacioni i Shqipërisë përballë Armenisë

Shqipmedia - 11.10.2015

Pak orë para ndeshjes vendimtare, është zbuluar formacioni zyrtar me të cilin De Biasi do të zbresë sonte në fushë përballë ekipit të Armenisë. Berisha, Hysaj, Cana, Ajeti, Lenjani, Kaçe, Basha, ...

Ky është formacioni i Shqipërisë kundër Armenisë

Portalb - 11.10.2015

Lajme lidhur me temën Trondit specialisti i basteve: U luajtën shuma të mëdha për Serbinë Forca Shqipëri, me shpirt e më zemër në Armeni Sadiku, Gashi e Shala premtojnë fitore për tifozët Shqipëria ...

Armeni-Shqipëri, ja formacioni i kombëtares sonë

Top Channel - 11.10.2015

Rreth 2 orë para nisjes së takimi është publikuar formacioni me të cilën do të luajë kombëtarja e Shqipërisë në ndeshjen më të rëndësishme të këtyre eliminatoreve, ndaj Armenisë në ...

Shaqiri: Shumë fat vëllezërve të mi në Armeni (Foto)

Portalb - 11.10.2015

Lajme lidhur me temën Ky është formacioni i Shqipërisë kundër Armenisë Trondit specialisti i basteve: U luajtën shuma të mëdha për Serbinë Forca Shqipëri, me shpirt e më zemër në Armeni Sadiku, Gashi ...

Super premi për kuqezinjtë nëse mposhtin Armeninë

Shqipmedia - 11.10.2015

Kombëtarja shqiptare sonte luan sfidën jetike kundër Armenisë, në ndeshjen e fundit të Grupit I për kualifikimet e Evropianit “Francë 2016”. Përveç rëndësisë së madhe të kësaj ndeshje, kuqezinjtë do ...

Ja numri i tifozëve shqiptarë që do të jenë në Jerevan

Shqipmedia - 11.10.2015

Ashtu si në çdo ndeshje, Kombëtarja do të ketë mbështetjen e tifozëve edhe në sfidën e sotme në Jerevan ndaj Armenisë. Rreth 200 tifozë kanë bërë të ditur se do të nisen nga Suedia për të qenë sot të ...

Xherdan Shaqiri uron Kombëtare Shqiptare, ja mesazhi i tij

SOT - 11.10.2015

Futbollisti shqiptar, i cili luan për Zvicrën, Xherdan Shaqiri, ka postuar një shkrim në rrjetet sociale për Kombëtaren Shqiptare. Ai u ka uruar fat lojtarëve sonte në Armeni, duke shpresuar tek ...

Formacionet zyrtare: Armeni – Shqipëri

Portalb - 11.10.2015

Lajme lidhur me temën De Biasi fshehë formacionin, as lojtarët nuk e dinë kush luan Shaqiri: Shumë fat vëllezërve të mi në Armeni (Foto) Ky është formacioni i Shqipërisë kundër Armenisë Trondit ...

Pas pak sfida më e rëndësishme Armeni-Shqipëri, ja formacioni i Kombëtares sonë

SOT - 11.10.2015

Pak para nisjes së takimit është publikuar formacioni me të cilën do të luajë kombëtarja e Shqipërisë në ndeshjen më të rëndësishme të këtyre eliminatoreve, ndaj Armenisë në Jerevan.

Shqiperia ben historine, jemi ne Euro 2016

LajmiFundit - 11.10.2015

Perfundon gjithcka. Shqiperia fiton ne Armeni me tre gola pa pesuar asgje dhe shkon ne kampionatin Europian. Ne minuten e 76 Armando Sadiku shenon per Shqiperine pas nje asisti te bukur nga Roshi.

Befasojnë kuqezinjtë, shënojnë golin e dytë në fushën e Armenisë

SOT - 11.10.2015

Kombëtarja Shqiptare vazhdon të befasojë në fushën e Armenisë. Lojtari Xhemshiti ka shënuar golin e dytë në minutën e 23. Ndërkohë, në minutën e 8 Gashi shënoi golin e parë në portën armene.

Armeni – Shqipëri 0-2, edhe 45 min drejt Francës – VIDEO

Shqipmedia - 11.10.2015

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Armeni – Shqipëri, me epërsi 0:2 kuqezinjtë, që gjetën golat me anë të Shkëlzen Gashit dhe Berat Xhimshiti. Kjo fitore e dërgon Shqipërinë në Francë, duke i ...

Fitorja me Armeninë, FSHF shumë të "çmendur" si shpërblim për lojtarët

SOT - 11.10.2015

Ish-futbollisti Florian Riza ka thënë se në rast se Kombëtarja e Shqipërisë do të fitojë ndeshjen kryesore ndaj Armenisë, futbollistët do të marrin premio të "çmendura".

Armeni-Shqipëri 0-2, Edi Rama "i emocionuar": Pa koment!

SOT - 11.10.2015

Kryeministri Edi Rama është emocionuar nga rezultati pozitiv i kombëtares sonë në Armeni. Ai ka postuar në rrjetet sociale një fotografi, ku jepet momenti i golit të kuqezinjve, duke e shoqëruar me ...

Shqipëria triumfon në Armeni, Berisha: Goli i historisë! Fitoreeee!!

SOT - 11.10.2015

Ish-kryeministri Sali Berisha duket mjaft i entuziazmuar nga loja re Kombëtares Shqiptare në Armeni. Berisha e ka konsideruar golin e kuqezinjve si golin e historisë.

Kombëtarja e la Edi Ramën pa koment

Lajm - 11.10.2015

Kryeministri shqiptar Edi Rama i është gëzuar shënimit të dy golave nga skuadra e kombëtares shqiptare të futbollit kundër asaj të Armenisë. Ai në profilin e tij në rrjetin social Twitter, përkrah ...

Shqipëria shkruan historinë, kualifikohet në Euro 2016 – VIDEO

Shqipmedia - 11.10.2015

11 Tetor 2015, kjo është data historike për futbollin shqiptar. Kombëtarja fiton 0-3 në Armeni dhe siguron një biletë për EURO 2016. Triumf më se i merituar për kuqezinjtë në Jerevan, duke marrë një ...

Historike, Shqipëria kualifikohet në europianin “France 2016″

Portalb - 11.10.2015

Lajme lidhur me temën Formacionet zyrtare: Armeni – Shqipëri De Biasi fshehë formacionin, as lojtarët nuk e dinë kush luan Shaqiri: Shumë fat vëllezërve të mi në Armeni (Foto) Ky është formacioni i ...

Shqipëria shkruan historinë (VIDEO)

Lajm - 11.10.2015

Kombëtarja shqiptare ka realizuar ëndrrën e saj që të merr pjesë në një eveniment madhor siç është Kampionati Evropian i Futbollit që do të mbahet në Francë në vitin 2016.

​Shqipëria shkruan historinë, kualifikohet në Euro 2016 (Video)

Zhurnal - 11.10.2015

​Shqipëria shkruan historinë, kualifikohet në Euro 2016 (Video) Shqipëria shkruan historinë pas fitores 3:0 ndaj Armenisë Kombëtarja shqiptare ka realizuar ëndrrën e saj që të merr pjesë në një ...

Edi Rama në “Twitter”: Ëndrra u bë realitet

Portalb - 11.10.2015

Lajme lidhur me temën Historike, Shqipëria kualifikohet në europianin “France 2016″ Formacionet zyrtare: Armeni – Shqipëri De Biasi fshehë formacionin, as lojtarët nuk e dinë kush luan Shaqiri: Shumë ...

HISTORIKE! Shqipëria në EURO 2016; fitojmë 0-3 në Armeni

Top Channel - 11.10.2015

11 Tetor 2015, kjo është data historike për futbollin shqiptar. Kombëtarja fiton 0-3 në Armeni dhe siguron një biletë për EURO ...

Shqiptarët festojnë suksesin historik, shiu i papërfillshëm

Portalb - 11.10.2015

Lajme lidhur me temën Duka: Kemi kombëtare me zemër të madhe Armeni – Shqipëri, komentojnë krerët e shtetit shqiptar Edi Rama në “Twitter”: Ëndrra u bë realitet Historike, Shqipëria kualifikohet në ...

Armeni – Shqipëri, komentojnë krerët e shtetit shqiptar

Portalb - 11.10.2015

Lajme lidhur me temën Duka: Kemi kombëtare me zemër të madhe Shqiptarët festojnë suksesin historik, shiu i papërfillshëm Edi Rama në “Twitter”: Ëndrra u bë realitet Historike, Shqipëria kualifikohet ...

Shqiptarët ndezin Mitrovicën

Portalb - 11.10.2015

Lajme lidhur me temën Cana: Serbët na shohin nga televizori dhe pinë birra Duka: Kemi kombëtare me zemër të madhe Armeni – Shqipëri, komentojnë krerët e shtetit shqiptar Shqiptarët festojnë suksesin ...

Prishtina në flakë (Video)

Lajm - 11.10.2015

Prishtina është ndezur e tëra pas fitores së Shqipërisë ndaj Armenisë me rezultat 3:0 duke arritur për herë të parë kualifikimin për Euro 2016 në ...

Prishtina “në flakë”, festë e madhe për kualifikimin në “Euro 2016”

LajmiFundit - 11.10.2015

Prishtina është ndezur e tëra pas fitores së Shqipërisë ndaj Armenisë me rezultat 3:0 duke arritur për herë të parë kualifikimin për Euro 2016 në ...

Kualifikimi i Shqipërisë, festime madhështore në Prishtinë

Top Channel - 11.10.2015

Fishekzjarrët ndriçuan qiellin e Prishtinës në momentin që ndeshja Armeni-Shqipëri po numëronte sekondat e fundit të ...

Mediat daneze: Për fajin e Shqipërisë, Danimarka në play off

Top Channel - 11.10.2015

Makthi i Morten Olsen në eliminatoret e Euro 2016 është materializuar pa luajtur fare Danimarka në ...

Sot, me shpirt e më zemër në Armeni, për ty Shqipëri

Botasot - 11.10.2015

Kombëtarja shqiptare e futbollit, do të kërkojë realizimin e ëndrrës së gjithë shqiptarëve në ndeshjen e fundit kualifikuese për Euro 2016 që mbahet në Francë, në udhëtimin në Armeni.

Trajneri i Armenisë: Ndeshja ndaj Shqipërisë, s'është çështje nderi

Telegrafi - 11.10.2015

Trajneri i kombëtares së Armenisë, Sargis Hovsepyan në konferencën për shtyp pranë ndeshjes ndaj Shqipërisë ka deklaruar se në këtë takim nuk luhet nderi i tyre.

Trajneri i Armenisë: Ndeshja ndaj Shqipërisë, s'është çështje nderi

Botasot - 11.10.2015

Trajneri i kombëtares së Armenisë, Sargis Hovsepyan në konferencën për shtyp pranë ndeshjes ndaj Shqipërisë ka deklaruar se në këtë takim nuk luhet nderi i tyre.

Armenia: Nuk luajmë për të shpëtuar nderin

Mapo - 11.10.2015

Armenia: Nuk luajmë për të shpëtuar nderin Postuar më: 11 Tetor 2015 09:07 Sot të gjithë shqiptarët i kanë sytë në Jerevan të Armenisë, ku mund të vuloset edhe kualifikimi i Shqipërisë për herë të ...

Sonte Armeni vs Shqipëri - bileta e fundit për Euro 2016

Koha.net - 11.10.2015

Kombëtarja shqiptare në futboll, sonte në udhëtim luan ndeshjen vendimtare për kualifikim në Evropianin “Francë 2016”. Ekipi shqiptar dje pasdite ka prekur tokën armene.

Formacioni i mundshëm në ndeshjen e Shqipërisë kundër Armenisë

Koha.net - 11.10.2015

Pasditja e sotme do të jetë vendimtare për Kombëtaren e Shqipërisë nëse do të shkojë ose jo në Euro 2016. Ndeshja me Armeninë do të zhvillohet nga ora 18:00.

Zbulohet formacioni: Ja si do të luajë Shqipëria me Armeninë

Mapo - 11.10.2015

Zbulohet formacioni: Ja si do të luajë Shqipëria me Armeninë Postuar më: 11 Tetor 2015 10:10 Bazuar edhe në stërvitjen e fundit të Shqipërisë para ndeshjes kundër Armenisë, tashmë është i qartë ...

De Biazi optimist për fitoren: Do të ishte gjë e bukur të festonim në Armeni

Botasot - 11.10.2015

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi është shprehur optimist për fitoren e skuadrës sonë ndaj Armenisë ditën e nesërme çka do të thotë automatikisht arritja e objektivit: kualifikimi në ...

"Rama i ka fajet për humbjen nga Serbia"

Botasot - 11.10.2015

Shumica e kombëtareve dhe klubeve botërore, u ofrojnë premi lojtarëve para ndeshjeve të mëdha, për t’i motivuar për suksese, megjithatë kjo nuk ka ndodhur me Kombëtaren e Shqipërisë.

De Biazi: Shqipëria do të bëjë maksimumin për të arritur kualifimin në Armeni

ABC News - 11.10.2015

Do të kishte dashur që të kishte shkuar atje I kualifikuar. Kjo nuk ndodhi dhe Shqipëria do të duhet ta kërkojë kualifikimin në Erevan, diçka që trajneri De Biazi e di se do të jetë e vështirë.

'​Rama i ka fajet për humbjen nga Serbia'

Telegrafi - 11.10.2015

Shumica e kombëtareve dhe klubeve botërore, u ofrojnë premi lojtarëve para ndeshjeve të mëdha, për t’i motivuar për suksese, megjithatë kjo nuk ka ndodhur me Kombëtaren e Shqipërisë.

Kompanitë e basteve ulin frikshëm koeficentët, Shqipëria ka siguruar fitoren në Armeni?

Botasot - 11.10.2015

Kompanitë e basteve kanë ulur në mënyrë të frikshme brenda pak orësh koeficentët për fitoren e Shqipërisë në Armeni. Mëngjesin e sotëm fitorja e kuqezinjve, që do ti jepte kualifikimin, kuotohej ...

Armenia, pengesa e Shqipërisë drejt finaleve të Europianit

ABC News - 11.10.2015

Nuk është Portugalia, Danimarka, dhe as Serbia. Është vetëm Armenia, me plot 15 lojtarë nga kampionati I saj, në ekipin kombëtar, dhe me fare pak yje.

Ekskluzive, ky është formacioni i Shqipërisë ndaj Armenisë

Telegrafi - 11.10.2015

Trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi, më në fund ka zbuluar formacionin titullar ndaj Armenisë. Burime të Telegrafit nga kampi i Kombëtares tregojnë se italiani ka zgjedhur 11 futbollistët të cilët ...

Djema, gjithë kombi i ka sytë nga Ju! Shqipëri duam fitore

Botasot - 11.10.2015

Tri pikë dhe vetëm tri pikë i duam në Yerevan. Nuk duam asgjë tjetër vetëm fitore kundër Armenisë dhe kualifikimin historik në Kampionatin Europian. Kombëtarja e Shqipërisë ka një mijë e një arsye që ...

Shaqiri: Shumë fat vëllezërve të mi në Armeni (Foto)

Telegrafi - 11.10.2015

Xherdan Shaqiri i ka uruar kualifikim Shqipërisë në Euro 2016. Futbollisti shqiptar i cili luan për Zvicrën gjendet në Talin të Estonisë, ku Zvicra do të zhvillojë duelin ndaj estonezëve.

Shaqiri i uron fat kombëtares së Shqipërisë

Koha.net - 11.10.2015

Futbollisti shqiptar, Xherdan Shaqiri, i cili luan për kombëtaren e Zvicrës, aktualisht po qëndron në Talin të Estonisë, ku Zvicra do të zhvillojë duelin ndaj estonezëve.

Ja formacioni zyrtar i Shqipërisë ndaj Armenisë

Mapo - 11.10.2015

Ja formacioni zyrtar i Shqipërisë ndaj Armenisë Postuar më: 11 Tetor 2015 15:55 Gazetari i Top Channel Endi Tufa sapo ka postuar nga Armenia në profilin e tij në Facebook, atë që ka gjasa të jetë ...

Premi marramendëse për kuqezinjtë nëse mposhtin Armeninë

Koha.net - 11.10.2015

Kombëtarja shqiptare sonte luan sfidën jetike kundër Armenisë, në ndeshjen e fundit të Grupit I për kualifikimet e Evropianit “Francë 2016”. Përveç rëndësisë së madhe të kësaj ndeshje, kuqezinjtë do ...

Ja numri i tifozëve shqiptarë që do të jenë në Jerevan

Botasot - 11.10.2015

Ashtu si në çdo ndeshje, Kombëtarja do të ketë mbështetjen e tifozëve edhe në sfidën e sotme në Jerevan ndaj Armenisë. Rreth 200 tifozë kanë bërë të ditur se do të nisen nga Suedia për të qenë sot të ...

Tifozët nuk e lënë Kombëtaren vet as në Armeni

Telegrafi - 11.10.2015

Shqipëria do të jetë mysafire e Armenisë dhe kjo ndeshje është e rëndësisë së veçantë, pasi nga kjo varet e kualifikimi direkt në Euro 2016. Ashtu si në çdo ndeshje, Kombëtarja do të ketë mbështetjen ...

Formacionet zyrtare: Armeni-Shqipëri

Koha.net - 11.10.2015

Shqipëria sot luan ndeshjen më të rëndësishme në histori në Yerevan të Armenisë. Fitorja e mundshme dërgon të kuqtë në Euro 2016, që do të ishte arritja më e madhe e në histori të kombëtares ...

Miliona premi për Shqipërinë

Botasot - 11.10.2015

Federata Shqiptare e Futbollit, u ka premtuar lojtarëve premi, në rast kualifikimi në Europian. FSHF ka planifikuar të japë plot 2 milion euro për ekipin, në formë shpërblimi, në rast fitoreje, ...

Me këto fanella do të luajë kombëtarja (Video)

Telegrafi - 11.10.2015

Shqipëria do të jetë mysafire e Armenisë dhe kjo ndeshje është e rëndësisë së veçantë, pasi nga kjo varet e kualifikimi direkt në Euro 2016. Në këtë ndeshje Kombëtarja do të vesh fanellat e zeza të ...

Yerevan, masa të jashtëzakonshme për Armeni-Shqipëri [foto]

Koha.net - 11.10.2015

Masa të jashtëzakonshme sigurie në Yerevan, në prag të sfidës Armeni-Shqipëri. Autoritet vendase kanë angazhuar forca të shumta policore, për mbarëvajtjen e takimit, i cili mund të jetë historik për ...

Ja shuma e majme që ofron FSHF për kombëtaren në rast kualifikimi

Ora news - 11.10.2015

Federada Shqiptare e Futbollit ofron “Premion e Shekullit” në rast kualifikimi. Skuadra kombëtare do të përfitojë 2 milionë euro nëse arrin të mposhtë Armeninë në Yerevan.

Danimarka i ofron premio armenëve për ta mposhtur Shqipërinë

Telegrafi - 11.10.2015

Danimarka shpreson që Shqipëria të mos fitojë sot në Armeni, por ndërkohë nuk do të kufizohet te ndjekja e ndeshjes në televizion. Rreziku i ndeshjeve play-off tremb skandinavët, që janë vënë në ...

LIVE: Armeni-Shqipëri

Telegrafi - 11.10.2015

Shqipërisë i nevojitet fitorja kundër Armenisë për të siguruar pjesëmarrjen në ‘Euro 2016’. Telegrafi ju sjell drejtpërdrejt gjithçka rreth ndeshjes më të rëndësishme kualifikuese për ...

Rruga e Kombëtares deri në prag të realizimit të ëndrrës 70 vjeçare

Koha.net - 11.10.2015

Shqipëria kërkon sot të bëjë realitet në Armeni ëndrrën e saj 70 vjeçare (që prej krijimit të kombëtares në 1945) për të marrë pjesë në finalet e një Kampionati Evropian futboll në një ndeshje që ...

Armeni- Shqipëri, formacionet zyrtare

Botasot - 11.10.2015

Duhen edhe pak minuta nga fillimi i ndeshjes Armeni-Shqipëri dhe tashmë janë zbardhur përfundimisht edhe formacionet zyrtare për të dyja ekipet, raporton Albeu.

Armeni-Shqipëri, Yerevani në rrethim

Botasot - 11.10.2015

Masa të jashtëzakonshme sigurie në Yerevan, në prag të sfidës Armeni-Shqipëri. Autoritet vendase kanë angazhuar forca të shumta policore, për mbarëvajtjen e takimit, i cili mund të jetë historik për ...

Live: Përfundoi pjesa e parë, Armenia-Shqipëria 0:2 (Live TV)

Botasot - 11.10.2015

E plotësuar- Përfundoi pjesa e parë, Armenia-Shqipëria 0:2 45’ Pizzelli rrezikoi portën e skuadrës shqiptare, pro gjuajtja e tij nga 20 metra shkoi jashtë.

Shqiptarët janë në Francë

Koha.net - 11.10.2015

Shqipëria ka mposhtur Armeninë me rezultat të thellë 3 me 0 si mysafire për të siguruar kualifikimin direkt në Evropianin 2016, që mbahet në Francë. Dominimi i plotë dhe shumë raste të kuqezinjve ...

Shqiptarët besojnë në kualifikimin direkt të Shqipërisë

Koha.net - 11.10.2015

Shqiptarët presin veç fitore nga përballja e sotme ndaj Armenisë, në takimin vendimtar për kualifikimin direkt në Euro 2016. Në pyetjen “A besoni në kualifikimin direkt të Shqipërisë në Euro 2016?”, ...

Shqipëria në histori, për herë të parë në Europian

Mapo - 11.10.2015

Shqipëria në histori, për herë të parë në Europian Postuar më: 11 Tetor 2015 19:53 Skuadrat zbresin e fushe, Cana dhe Mkhitaryan udheheqin ekipet perkatese. Luhen himnet e te dyja kombetareve.

Berisha dëshiron fitore ndaj Armenisë (Foto)

Botasot - 11.10.2015

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha i ka uruar suksese kombëtares Shqitare kundër Armenisë. Përmes një postimi në Facebook, Berisha ka thënë se fitorja kundër Armenisë do të jetë biletë për ...

Shqipëria shënon ndaj Armenisë

BalkanWeb - 11.10.2015

ARMENI- Vetem pak minuta pas fillimit te ndeshjes me Armeninë, Kombëtarja shqiptare ka shenuar golin e pare. Ka qene Gashi ai qe ka shenuar per Kuqezinjte, duke dhuruar shume emocione.

Historike, Shqipëria për herë të parë në Europian, 3 gola ndaj Armenisë

BalkanWeb - 11.10.2015

ARMENI- Vetem pak minuta pas fillimit te ndeshjes me Armeninë, Kombëtarja shqiptare ka kaluar në avantazh. Ka qenë një autogol i mbrojtjes armene që ka çuar Kuqezinjtë në avantazh, por vetëm 23 ...

Tabela aktuale në Grupin I

Koha.net - 11.10.2015

Shqipëria është duke fituar me rezultat prej 0-1 kundër Armenisë në Yerevan, kurse me këtë rezultat ndryshon edhe tabela e Grupit I. Në rast të fitores kundër Armenisë, atëherë Shqipëria do të ...

Këta janë tre golat e mrekullueshem te Shqiperise ne Armeni

Mapo - 11.10.2015

Këta janë tre golat e mrekullueshem te Shqiperise ne Armeni Postuar më: 11 Tetor 2015 18:37 Shqiperia Gol by Gazetaexpresstv1 Xhemshiti by Gazetaexpresstv1 Sadiku by Gazetaexpresstv1 Shqiperia po ...

Kështu e festonë MC Beka dy golëshin e Shqipërisë (Foto)

Botasot - 11.10.2015

Reperi MC Beka është i entuziazmuar me golat që Shqipëria ja ka shënuar Armenisë në 30 minuta e para të ndeshjes. Ai ka vënë një flamur kombëtarë të madh në kulmin e një ndërtese derisa ka shkruar në ...

Rama pa koment

Koha.net - 11.10.2015

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka mbetur pa koment nga rezultati i pjesës së parë të ndeshjes me Armeninë. “Pa koment”, ka shkruar ai në rrjetin e social Facebook. © KOHA.

Shpend Ahmeti shikon biletë për Francë

Koha.net - 11.10.2015

Shqipëria ka përfunduar pjesën e parë kundër Armenisë me rezultat prej 0-2, rezultat ky që e dërgon në kampionatin evropian Franca 2016. Kurse me këtë rast kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka ...

Shpend Ahmeti feston me fanellë të Canës (Foto)

Botasot - 11.10.2015

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka publikuar një foto të fanellës së kapitenit të Kombëtares Shqiptare. Ahmeti ka treguar se këtë fanellë e ka kujtim nga Cana nga loja e parë e ...

Duka ‘hap’ thesin, u jep 2 milionë euro kuqezinjve për kualifikimin

BalkanWeb - 11.10.2015

Zbulohet premio e Federatës Shqiptare të Futbollit për Kombëtaren kuqezi në rast kualifikimi. Kështu, në rast se Shqipëria fiton sot ndaj Armenisë dhe siguron kualifikimin për në Euro 2016, atëherë ...

Historike! Ëndrra bëhet realitet, Shqipëria kualifikohet në “Francë 2016”

Ora news - 11.10.2015

11 tetor 2015, data që hyri në historinë e futbollit shqiptar. Kombëtarja shqiptare ka shkruar historinë, duke bërë ëndrrën realitet. Pas fitores 3-0 me Armeninë, për herë të parë kuqezinjtë janë ...

Video: Festimet e kuqezinjve në Armeni

Botasot - 11.10.2015

Menjeher me vershellimen e arbitrit lojtaret dhe stoli i kuqezinjve ne Armeni shperthyen ne gezim. Trajneri Gianni De Biasi kercente teper i ...

Shqipëria u kualifikua për në Euro 2016 pas fitores 3-0 në Armeni

ABC News - 11.10.2015

Kombëtarja shqiptare e futbollit është kualifikuar për herë të parë në historinë e saj në finalet e një turneu të madh. Kjo u arrit në mënyrën më të mirë të mundshme, me fitoren 3-0 në fushën e ...

Video: Festimet e çmendura të e kuqezinjve në Armeni

Mapo - 11.10.2015

Video: Festimet e çmendura të e kuqezinjve në Armeni Postuar më: 11 Tetor 2015 20:02 Fill me vershellimen e arbitrit lojtaret dhe stoli i kuqezinjve ne Armeni shperthyen ne gezim.

Prishtina në flakë (Video)

Botasot - 11.10.2015

Prishtina është ndezur e tëra pas fitores së Shqipërisë ndaj Armenisë me rezultat 3:0 duke arritur për herë të parë kualifikimin për Euro 2016 në ...

HISTORIKE! Shqipëria në EURO 2016; fitojmë 0-3 në Armeni

Yll Press - 11.10.2015

Një nisje mjaft e mirë e lojtarëve tanë, të cilët e gjetën golin e parë që në minutën e 9. Pas një dalje të bukur në sulm ishte Basha që goditi, por reagoi portieri mik, i cili nuk arriti ta ...

Shala: Do ta pushtojmë Francën (Foto)

Telegrafi - 11.10.2015

Herolind Shala llogaritët si e ardhmja e Kombëtares shqiptare dhe ai është pjesë e rëndësishme e kuqezinjve. Talenti shqiptar, ka postuar një foto në faqen e tij zyrtare në Facebook, duke shkruar ...

Mediat daneze komentojnë kualifikimin e Shqipërisë

Koha.net - 11.10.2015

Makthi i Morten Olsen në eliminatoret e Euro 2016 është materializuar pa luajtur fare Danimarka në fushë. Skuadra nordike e trajnerit të njohur do të detyrohet t’i luajë në play off shanset e saja ...

Jehona për kualifikimin e Shqipërisë shkon deri në mediat amerikane

Botasot - 11.10.2015

Kualifikimi i Kombëtares Shqiptare për në Francë 2016 ka bërë jehonë përtej oqeanit, deri në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Mediat amerikane kanë shkruar për fitoren e Shqipërisë me Armeninë dhe ...

“Shqipëria fajtore” që Danimarka luan në ‘play-off’

Telegrafi - 11.10.2015

Makthi i Morten Olsen në eliminatoret e Euro 2016 është materializuar pa luajtur fare Danimarka në fushë. Skuadra nordike e trajnerit të njohur do të detyrohet t’i luajë në ‘play off’ shanset e saja ...

Ia dolën të realizojnë ëndrrën, Festa e kombëtares pas fitores me Armeninë

Ora news - 11.10.2015

11 tetor 2015, data që hyri në historinë e futbollit shqiptar. Kombëtarja shqiptare ka shkruar historinë, duke bërë ëndrrën realitet. Pas fitores 3-0 me Armeninë, për herë të parë kuqezinjtë janë ...

Armenia i bëri favore të mëdha Shqipërisë

Koha.net - 11.10.2015

Armenia është kombëtarja që i ka bërë më së shumti favor Shqipërisë në rrugën e saj për kualifikim në Evropian. Kuqezinjtë mposhtën dy herë këtë kombëtare duke fituar gjashtë pikë nga 14 që pati në ...

Tre golat kundër Armenisë, ja si feston reperi kosovar

Mapo - 11.10.2015

Tre golat kundër Armenisë, ja si feston reperi kosovar Postuar më: 11 Tetor 2015 22:21 Reperi MC Beka është entuziazmuar me golat që Shqipëria ka shënuar ndaj Armenisë në 30 minuta e para të ndeshjes.

Fitorja në Armeni, që vlen 2 mln euro për kuq e zinjtë

Mapo - 11.10.2015

Fitorja në Armeni, që vlen 2 mln euro për kuq e zinjtë Postuar më: 11 Tetor 2015 23:40 Futbollistët kuq e zinj do të përfitojnë një premio prej dy milionë eurosh pas fitores së aritur në Jereven të ...

Ja çfarë thonë mediat franceze për kualifikimin e Shqipërisë

Mapo - 11.10.2015

Ja çfarë thonë mediat franceze për kualifikimin e Shqipërisë Postuar më: 11 Tetor 2015 23:50 Gazeta e rëndësishme e botës sportive francezja “L’Equipe” e hapi faqen e saj kryesore me titullin e ...

Ditë historike, Shqipëria luan ‘finalen’ e Europianit, zbardhet formacioni anti-Armeni

Java News - 11.10.2015

Sonte në orën 18:00 Shqipëria do të zbresë në fushë në Armeni për gjithcka ose për asgjë, pasi nuk ka se çfarë të humbasë. Kuqezinjtë në ndeshjen e fundit kanë një pikë më pak se Danimarka në vendin ...

11 emrat e mundshëm në fushë / Sot në 18.00 ndeshja me Armeninë për Francë 2016

Gazeta Dita - 11.10.2015

Pasditja e sotme do të jetë vendimtare për skuadrën kombëtare të Shqipërisë nëse do të shkojë ose jo në Francë 2016. Skuadra jonë do të luajë (18:00) me Armeninë.

Shqiptari i vetëm në Armeni: I mposhtim

Panorama Sport - 11.10.2015

Shqipëria do të luajë sot ndeshjen e fundit në Grupin I të eliminatoreve “Francë 2016″ dhe një trepikësh konvertohet në kualifikim për kuqezinjtë. Për këtë transfertë nuk ka pasur organizim tifozësh, ...

De Biazi: Do të ishte gjë e bukur të festonim në Armeni

Tetova Sot - 11.10.2015

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi është shprehur optimist për fitoren e skuadrës sonë ndaj Armenisë çka do të thotë automatikisht arritja e objektivit: kualifikimi në Euro 2016.

Kaç Islami paralajmëron fitoren: Pas shume përpjekjesh e “marifetesh” është arritur “konsensusi” që Shqipëria të jetë ...

Gazeta Tema - 11.10.2015

Sipas deputetit demokrat Kaç Islami Shqipëria e ka të sigurt fitoren sot dhe do të kualifikohet për në Euro 2016. Nëpërmjet faqes së tij në FB Islami njofton se ka informacion të sigurt që Shqipëria ...

Zbulohet formacioni, ja si do luajë Shqipëria përballë Armenisë (FOTO)

Tetova Sot - 11.10.2015

Bazuar edhe në stërvitjen e fundit të Shqipërisë para ndeshjes kundër Armenisë, tashmë është i qartë formacioni titullar që trajneri Xhani De Biazi do të hedhë në fushë.

Islami: Pas shume përpjekjesh e “marifetesh” është arritur “konsensusi” që Shqipëria të jetë në Francë 2016

Java News - 11.10.2015

Sipas deputetit demokrat Islami Shqipëria e ka të sigurt fitoren sot dhe do të kualifikohet për në Euro 2016. Nëpërmjet faqes së tij në FB Islami njofton se ka informacion të sigurt që Shqipëria do ...

Dyshimet për trukim, bie koeficienti i fitores së Shqipërisë në gjithë pikat e basteve

Gazeta Tema - 11.10.2015

Duket se kompanitë e basteve në Shqipëri janë të shqetësuara për një fiksim rezultati dhe kanë ndryshuar ndjeshëm koeficientët e tyre për ndeshjen Armeni-Shqipëri.

Armeni-Shqipëri, sot ora 18:00/ Kuqezinjtë luajnë shansin e artë, tri pikë larg EURO 2016

Panorama Sport - 11.10.2015

Formacioni i mundshëm Armenia: Kasparov, Andonian, Hajrapetjan, Arzumanjan, Hambarzumjan, Mkrtcjan, Ghazarjan, Pixeli, Mkhitarjan, Obiliz, Movsisjan. Shqiperia: Berisha, Hysaj, Cana, Ajeti, Lenjani, ...

Shqipëria, ja udhëtimi historik

Panorama Sport - 11.10.2015

Drama “serbe” tashmë i përket his torisë. Sigurisht, është shpejt për t’u harruar ajo humbje e dhimbshme, por rrethanat e detyrojnë këtë. Sot në Jerevan të Armenisë luhet ndeshja më e rëndësishme e ...

Hafizi: De Biazi të sulmojë, ekipi të tregojë nëse vlen

Panorama Sport - 11.10.2015

“Nuk duhet t’ia lëmë në dorë fatit. Është ndeshja historike për ne dhe trajneri duhet të rrezikojë për të marrë triumfin”, është ky përkufizimi që Astrit Hafizi i bën ndeshjes që kuqezinjtë do të ...

Zyrtare, ja formacioni i Shqipërisë përballë Armenisë

Java News - 11.10.2015

Pak orë para ndeshjes vendimtare, është zbuluar formacioni zyrtar me të cilin De Biasi do të zbresë sonte në fushë përballë ekipit të Armenisë. Berisha, Hysaj, Cana, Ajeti, Lenjani, Kaçe, Basha, ...

Sadiku: Ju premtojmë fitoren, rikthehemi duke festuar

Panorama Sport - 11.10.2015

Pavarësisht se kuqezinjtë dolën të mundur nga ndeshja e fundit me Serbinë, për këtë takim që do të luajnë kundër Armenisë besimi është maksimal dhe të gjithë janë optimistë për të marrë atë që duhet ...

“Shqipëria shkon në Francë, tifozët i kemi pranë”

Panorama Sport - 11.10.2015

Humbja e 8 tetorit me Serbinë e ka ftohur shumë atmosferën në kampin kuqezi, ku pa dyshim më të zhgënjyerit kanë mbetur tifozët, të cilët ndaj fqinjëve kërkonin një fitore historike, ku mund të ...

“Do të thërras ‘Hajastan!’, jam tifoz i Armenisë”

Panorama Sport - 11.10.2015

Ndeshja e sotme e Shqipërisë me Armeninë, përveç nesh, që na prek direkt meqenëse nga rezultati varet “ëndrra” që nuk kemi prekur kurrë për të shkuar në Kampionatin Europian, konkretisht “Francë ...

Përballja e pestë mes Shqipërisë dhe Armenisë, LiveStream në JavaNews

Java News - 11.10.2015

Ndeshja e Shqiperise ndaj Armenisë do të jetë vendimtare për kualifikimin e Shqipërisë në Euro 2016. Ekipit kuqezi i duhet vetëm fitorja, pasi çdo rezultat tjetër nuk e kualifikon direkt në Francë.

“Kosovari” i Armenisë

Gazeta Tema - 11.10.2015

Shqipëria nuk do të jetë totalisht e vetme në Armeni, pasi aty do ta gjejë një tifoz të flaktë të Kombëtares. Bëhet fjalë për Drilon Berishën që luan në skuadrën e Superligës armene “Ulisses Yerevan” ...

Priten 400 shqiptarë në stadium

Panorama Sport - 11.10.2015

Ashtu si në çdo ndeshje, Kombëtarja do të ketë mbështetjen e tifozëve edhe në sfidën e sotme në Jerevan ndaj Armenisë. Rreth 200 tifozë kanë bërë të ditur se do të nisen nga Suedia për të qenë sot të ...

Shaqiri i uron fat kombëtares së Shqipërisë

Tetova Sot - 11.10.2015

Futbollisti shqiptar, Xherdan Shaqiri, i cili luan për kombëtaren e Zvicrës, aktualisht po qëndron në Talin të Estonisë, ku Zvicra do të zhvillojë duelin ndaj estonezëve.

Shqipëria fiton 12 milionë euro në rast kualifikimi

Panorama Sport - 11.10.2015

UEFA vendosi që t’i rrisë ndjeshëm shpërblimet për Kombëtaret që do të marrin pjesë në kampionatin kontinental të vitit 2016. Bëhet fjalë për një rritje rekord prej afro 55% në krahasim me EURO 2012.

Ndeshja me Armeninë, De Biazi: Kërkojmë festë në Jerevan

Tetova Sot - 11.10.2015

Tri pikë dhe 90 minuta larg historisë së futbollit shqiptar. Kombëtarja shqiptare luan sot në orën 18:00 në Jerevan, në një ndeshje, e cila vendos përfundimisht fatin e saj.

Shansi i fundit në “play off”

Panorama Sport - 11.10.2015

Rasti më i keq do të ishte sikur kuqezinjtë të mos dalin me tri pikë nga fusha e lojës me Armeninë dhe të kërkohet që kualifikimi të vendoset pas sfidave në “play off”.

4 ndryshime, ja formacioni zyrtar me të cilin Shqipëria luan ndaj Armenisë

Gazeta Tema - 11.10.2015

Rreth 2 orë para nisjes së takimi është publikuar formacioni me të cilën do të luajë kombëtarja e Shqipërisë në ndeshjen më të rëndësishme të këtyre eliminatoreve, ndaj Armenisë në Jerevan.

Djema, gjithë kombi i ka sytë nga Ju! Shqipëri duam fitore

Tetova Sot - 11.10.2015

Tri pikë dhe vetëm tri pikë i duam në Yerevan. Nuk duam asgjë tjetër vetëm fitore kundër Armenisë dhe kualifikimin historik në Kampionatin Europian. Kombëtarja e Shqipërisë ka një mijë e një arsye që ...

Armeni-Shqipëri, Kuqezinjtë luajnë shansin e artë, tri pikë larg EURO 2016

Panorama Sport - 11.10.2015

Armeni – Shqipëri 18:00 Formacionet zyrtare Armenia: Kasparov; Andonian, Haroyan, Arzumanyan, K.Hovannisyan, Mkrtchyan, Pizzelli, Ghazaryan, Yusbashyan. Mkhitaryn, Movisisyan.

FSHF premio në rast kualifikimi, 2 milionë për kuqezinjtë

Panorama Sport - 11.10.2015

Zbulohet premio e Federatës Shqiptare të Futbollit për Kombëtaren kuqezi në rast kualifikimi. Kështu, në rast se Shqipëria fiton sot ndaj Armenisë dhe siguron kualifikimin për në Euro 2016, atëherë ...

FSHF, një shumë të çmendur si shpërblim për fitoren e sotme

Gazeta Dita - 11.10.2015

Zbulohet premio për Kombëtaren shqiptare të futbollit në rast se kuqezinjtë kualifikohen në Euro 2016. Prej ditësh përflitej për një shërblim të FSHF për Kombëtaren dhe vetëm sot zbulohet shuma.

Kombëtarja shqiptare mbërrin në stadium, ky është formacioni kundër Armenisë (Foto)

Tetova Sot - 11.10.2015

Kombëtarja shqiptare është gati për ndeshjen kundër Armenisë. Kombëtarja shqiptare ka mbërritur në stadium, ku pritet të zhvillohet ndeshja vendimtare kundër Armenisë.

FSHF, një shumë të çmendur si shpërblim për fitoren e sotme

Gazeta Tema - 11.10.2015

Zbulohet premio për Kombëtaren shqiptare të futbollit në rast se kuqezinjtë kualifikohen në Euro 2016. Prej ditësh përflitej për një shërblim të FSHF për Kombëtaren dhe vetëm sot zbulohet shuma.

Armeni-Shqipëri, zbardhet formacioni zyrtar i kombëtares sonë

Gazeta Dita - 11.10.2015

Rreth 2 orë para nisjes së takimi është publikuar formacioni me të cilën do të luajë kombëtarja e Shqipërisë në ndeshjen më të rëndësishme të këtyre eliminatoreve, ndaj Armenisë në Jerevan.

LIVE: Armeni – Shqipëri

Tetova Sot - 11.10.2015

Një ndeshje që vlen sa një histori. Në Yerevan, Shqipëria do të luajë sot ndeshjen më të rëndësishme të Kombëtares në 80 vjet ekzistim. Në Armeni, në ndeshjen që fillon nga ora 18:00, për kuqezinjtë ...

Danimarka i ka premtuar shpërblim Armenisë

Tetova Sot - 11.10.2015

Danimarka i ka premtuar premi skuadrës së Armenisë në rast se e mposhtin Shqipërinë. Sipas mediave armene, që kanë zbuluar gjithçka, ka pasur edhe një takim me drejtuesit e federatës armene, me ...

Armeni-Shqipëri 0-0, Kuqezinjtë luajnë shansin e artë, tri pikë larg EURO 2016

Panorama Sport - 11.10.2015

Armeni – Shqipëri 0-0 Formacionet zyrtare Armenia: Kasparov; Andonian, Haroyan, Arzumanyan, K.Hovannisyan, Mkrtchyan, Pizzelli, Ghazaryan, Yusbashyan. Mkhitaryn, Movisisyan.

Formacionet zyrtare: Armenia - Shqipëria

VeqSport - 11.10.2015

Armenia: Beglaryan; Hovhannisyan, Arzumanyan, Haroyan, Andonian; Yusbashyan, Mkrtchyar; Mikhtaryan, Pizzelli, Ghazaryan; Movsisyan. Shqipëria: Berisha; Aliji, Cana, Xhimshiti, Hysaj; Basha, Xhaka, ...

Tre gola në portën armene, ndeshja minutë pas minute

Java News - 11.10.2015

Shqiperia kryeson me rezultatin 2-0 ne Armeni ne ndeshjen qe po luhet në stadiumin Vazgen Sargsyan në Jerevan me kapacitet 14.935 spektatorë, e vlefshme për Grupin I në eleminatoret për kampionatin ...

Armeni-Shqipëri 0-2, kuqezinjtë po bëjnë historinë

Tetova Sot - 11.10.2015

Kombëtarja shqiptare ka dyfishuar rezultatin në përballje me Armeninë. Ka qenë Berat Gjimshiti i cili në minutën e 23 ka shënuar golin e dyte. Shqipëria ka kaluar në avantazh në minutën e 10′ ndaj ...

Kombëtarja e la Edi Ramën pa koment

Tetova Sot - 11.10.2015

Kryeministri shqiptar Edi Rama i është gëzuar shënimit të dy golave nga skuadra e kombëtares shqiptare të futbollit kundër asaj të Armenisë. Ai në profilin e tij në rrjetin social Twitter, përkrah ...

HISTORIKE! Shqipëria në EURO 2016; humbi Armenia

InfoGlobi - 11.10.2015

11 Tetor 2015, kjo është data historike për futbollin shqiptar. Kombëtarja fiton 0-3 në Armeni dhe siguron një biletë për EURO 2016. Triumf më se i merituar për kuqezinjtë në Jerevan, duke marrë një ...

VIDEO: Historike, Shqipëria në Euro 2016

VeqSport - 11.10.2015

Shqipëria e ka mposhtur pa probleme Armeninë duke siguruar kualifikimin direkt në Europianin 2016 që mbahet në Francë. Kjo është hera e parë në histori që përfaqësuasja jonë merë pjesë në ndonjë ...

HISTORIKE/ Shqipëria për herë të parë në Europian, fiton bindshëm 3-0 në Armeni (VIDEO)

Gazeta Tema - 11.10.2015

Kombëtarja bën historinë. Ekipi i drejtuar nga Xhani de Biazi ka fituar 3-0 në fushën e Armenisë, me golat e shënuar nga ana e Xhimshitit dhe Sadikut, dhe një autogoli të armenëve.

Prishtina në flakë (Video)

Tetova Sot - 11.10.2015

Prishtina është ndezur e tëra pas fitores së Shqipërisë ndaj Armenisë me rezultat 3:0 duke arritur për herë të parë kualifikimin për Euro 2016 në Francë.

Kaçi kopjon Antenën dhe arrin sukses

Gazeta Tema - 11.10.2015

Kaç Islami ka arritur sot një sukses të paparë në media, pasi mori një skenar të prodhuar nga rubrika jonë Antena brenda Familjes ditën e humbjes në Elbasan dhe e ktheu në platformë politike.

“EURO 2016”/ Mediat ndërkombëtare: Kualifikim historik i Shqipërisë!

Panorama Sport - 11.10.2015

Fitorja 3-0 e Shqipërisë në Armeni dhe kualifikimi historik i kuqezinjve në “Euro 2016″, ka bërë jehonë edhe në mediat ndërkombëtare. Gazeta më e madhe italiane “La Gazzetta dello Sport” shkruan në ...

Ja si e festuan kualifikimin kuqezinjtë (video)

Panorama Sport - 11.10.2015

Shqipëria fitoi 3­0 mbrëmjen e së dielës në Armeni duke u kualifikuar si skuadra e dytë më e mirë në Grupin I – për eliminatorët e “Francë 2016”. Pas tre minutash shtesë nga albitri polak, kuqezinjtë ...

Mediat daneze: Shqipëria dërgon danezët në errësirën e play off-it

Gazeta Tema - 11.10.2015

Makthi i Morten Olsen në eliminatoret e Euro 2016 është materializuar pa luajtur fare Danimarka në fushë. Skuadra nordike e trajnerit të njohur do të detyrohet t’i luajë në play off shanset e saja ...

Ja çka thonë mediat ndërkombëtare për kualifikimin historik të Shqipërisë!

Tetova Sot - 11.10.2015

Fitorja 3-0 e Shqipërisë në Armeni dhe kualifikimi historik i kuqezinjve në “Euro 2016″, ka bërë jehonë edhe në mediat ndërkombëtare. Gazeta më e madhe italiane “La Gazzetta dello Sport” shkruan në ...

Ja si e festuan kualifikimin kuqezinjtë (VIDEO)

Tetova Sot - 11.10.2015

Shqipëria fitoi 3­0 mbrëmjen e së dielës në Armeni duke u kualifikuar si skuadra e dytë më e mirë në Grupin I – për eliminatorët e “Francë 2016”. Pas tre minutash shtesë nga albitri polak, kuqezinjtë ...

Media daneze “fajëson” Shqipërinë për Danimarkën në Play off

Tetova Sot - 11.10.2015

Media daneze pasqyron suksesin e Shqiperise ne Armeni. “Sportdenamrk “shkruan: Një Shqipëri e qarte dhe gati per Europianin. Danimarka ne play off. Gazeta “Jyllands-posten”: Nuk kishte aspak ndihme ...

Shqipëria sot zhvillon ndeshjen vendimtar ndaj Armenisë

Republika - 11.10.2015

Sonte në orën 18:00 Shqipëria do të zbresë në fushë në Armeni për gjithçka ose për asgjë, pasi nuk ka se çfarë të humbasë. Kuqezinjtë në ndeshjen e fundit kanë një pikë më pak se Danimarka në vendin ...

Shqipëria e sheh mundësi të artë ndeshjen me Armeninë

Kosova Live - 11.10.2015

Pas humbjen të cilën Shqipëria e pësoi të enjten ndaj Serbisë, ëndrra për një kualifikim historik do të vazhdojë në ndeshjen që Kombëtarja kuqezi e zhvillon sot ndaj Armenisë.

Ja formacioni i mundshëm ndaj Armenisë

Kosova Live - 11.10.2015

Giannin de Biazzi ka publikuar formacionin zyrtar më të cilin do të paraqitet kundër Armenisë. Ai ndryshe nga përbërja e fundit ndaj Serbisë, këtë herë ka formuar një formacion më sulmues, duke ...

Zyrtare, ja formacioni i Shqipërisë përballë Armenisë

Republika - 11.10.2015

Pak orë para ndeshjes vendimtare, është zbuluar formacioni zyrtar me të cilin De Biasi do të zbresë sonte në fushë përballë ekipit të Armenisë. Berisha, Hysaj, Cana, Ajeti, Lenjani, Kaçe, Basha, ...

Shaqiri: Shumë fat vëllezërve të mi në Armeni

Republika - 11.10.2015

Xherdan Shaqiri i ka uruar kualifikim Shqipërisë në Euro 2016. M e një foto ai ka përshëndetur ata që ai i quan vëllezërit e tij shqiptarë në Armeni, duke u dëshiruar fat dhe që të kualifikohen ...

Gjithçka e gatshme për ndeshjen e madhe Armeni- Shqipëri

Kosova Live - 11.10.2015

Edhe pak minuta do të nis super ndeshje dhe më e rëndësishme e Kombëtares sonë. Nëse skuadra e shqiptare arrin ta fitojë këtë ndeshje do të kualifikohet në Euro 2016.

Ndiqni LIVE ndeshjen Armeni – Shqipëri

Republika - 11.10.2015

Një ndeshje që vlen sa një histori. Në Yerevan, Shqipëria do të luajë sot ndeshjen më të rëndësishme të Kombëtares në 80 vjet ...

​Ja çfarë i ka ofruar Danimarka Armenisë vetëm që ta mposht Shqipërinë i ri

Republika - 11.10.2015

Danimarka shpreson që Shqipëria të mos fitojë sot në Armeni, por ndërkohë nuk do të kufizohet te ndjekja e ndeshjes në televizion. Rreziku i ndeshjeve play-off tremb skandinavët, që janë vënë në ...

Dy gola në portën armene, Kombëtarja pranë kualifikimit (Video)

Republika - 11.10.2015

Shqipëria kalon në avantazh ndaj Armenisë falë një goli të Shkëlzen Gashit në minutën e 9-të. Gjimshiti dyfishon rezultatin Gjimshiti dyfishon rezultatin në minutën e 23-të, duke e çuar rezultatin ...

Avancon Shqipëria me dy gola në pjesën e parë ndaj Armenisë

Kosova Live - 11.10.2015

Me epërsinë 2:0 ka përfunduar pjesa e parë e përballjes mes Kombëtares kuqezi kundër Armenisë. Ani pse armenët e nisën mirë takimin, ishte skuadra shqiptare e cila kishe raste më shumë derisa minutën ...

Shqipëria kualifikohet për Evropianin “Francë 2016”

Kosova Live - 11.10.2015

Festë madhe për të gjithë shqiptarët.Kombëtarja e Shqipërisë është kualifikuar për Evropianin “Francë 2016”, me fitorën që e siguroi me lojën me Armeninë.

Edi Rama falenderim të posaçë për një person

Shprehja - 11.10.2015

Edi Rama a ka ndjekur me shumë emocione ndeshjen Armeni – Shqipëri, ku në fund fitojë Kombëtarja shqiptare për të shkruar historinë. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është shprehur tejet i ...

Thaçi: Kombëtarja kuqezi, shkruajti historinë

Kosova Live - 11.10.2015

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar kombëtaren e Shqipërisë pas kualifikimit në Evropianin “Francë 2016”.

Shqipëria sot zhvillon ndeshjen vendimtar ndaj Armenisë për kualifikim në Evropianin Francë 2016

Radio Vala - 11.10.2015

Jerevan – Armeni, me 11 tetor 2015Sot Shqipëria dhe shqiptarët e kanë rastin historik që të kualifikohen në Kampionatin evropian të futbollit që do të mbahet në vitin 2016 në Francë.

Ja kush do ta gjykojë ndeshjen Armeni-Shqipëri

Top Channel - 10.10.2015

Sfida vendimtare për kombëtaren tonë në këto eliminatore, ajo ndaj Armenisë në Jerevan ditën e diel, do të drejtohet nga gjyqtari polak Szymon ...

Ja kush është arbitri që do gjykojë ndeshjen Armeni-Shqipëri

LajmiFundit - 10.10.2015

Do të jetë një arbiter nga Polonia ai që do të drejtojë sfidën vendimtare të Grupit I mes Armenisë dhe Shqipërisë në Jerevan. UEFA ka caktuar për të vendosur drejtësi në këtë ndeshje 34-vjeçarin ...

Kombëtarja bashkë me tifozë do të udhëtojë drejt Armenisë

Lajmeshqip - 10.10.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Kombëtarja bashkë me tifozë do të udhëtojë drejt Armenisë Brahimi: Jemi në shtëpinë tonë, duam fitore Sot miqësorja Kosova – Guiena Ekuatoriale Mitroviç: Më kanë rrahur ...

Kombëtarja shqiptare drejt Jerevanit, sfida vendimtare

Top Channel - 10.10.2015

Sfida vendimtare për kombëtaren tonë në këto eliminatore, do të jetë të dielën ajo ndaj Armenisë. Kombëtarja shqiptare ka udhëtuar drejt Jerevanit, ku në orën 18:00 Gianni de Biasi do të japë një ...

Armeni- Shqipëri vendosë të ardhmen e De Biasit

Lajmeshqip - 10.10.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Armeni- Shqipëri vendosë të ardhmen e De Biasit Fabregas dënohet 6 muaj Reus në Real Madrid? Kombëtarja bashkë me tifozë do të udhëtojë drejt Armenisë Brahimi: Jemi në ...

Shqipëri sulmuese ndaj Armenisë, ja kë e rikthen titullar De Biasi

Lajmeshqip - 10.10.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Shqipëri sulmuese ndaj Armenisë, ja kë e rikthen titullar De Biasi Aksident i tmerrshëm në Formula 1, Sainz bëhet për Spital (Video) Zyrtare: Ky është formacioni i Kosovës ...

Shqipëria u nis drejt Armenisë

Lajm - 10.10.2015

Shqipëria në takimin më të rëndësishëm me historinë. Pak pas mesditës së të shtunës, përfaqësuesja kuqezi nisi rrugën drejt Jerevanit të largët, për sfidën me Armeninë.

Shqipëria udhëton drejt Armenisë

Portalb - 10.10.2015

Lajme lidhur me temën De Biasi e ndërron formacionin ndaj Armenisë Këto janë përballjet e mundshme nëse kombëtarja shqiptare shkon në play-off (Foto) Pesë arsye pse Shqipëria humbi kundër Serbisë? ...

Sadiku, Gashi e Shala premtojnë fitore për tifozët

Portalb - 10.10.2015

Lajme lidhur me temën Shqipëria udhëton drejt Armenisë De Biasi e ndërron formacionin ndaj Armenisë Këto janë përballjet e mundshme nëse kombëtarja shqiptare shkon në play-off (Foto) Pesë arsye pse ...

Kështu i përcollën Tifozat Kuqezi heronjtë e tyre për Armeni (VIDEO)

Lajmeshqip - 10.10.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Kështu i përcollën Tifozat Kuqezi heronjtë e tyre për Armeni (VIDEO) Trajneri i Danimarkës befason me deklaratën për takimin Armeni – Shqipëri Mourinho sulmon edhe Benitezin ...

Ja cili refer e gjykon ndeshjen Armeni-Shqipëri

Lajm - 10.10.2015

Albitri polak Szymond Marciniak do të drejtojë ndeshjen mes Armenisë dhe Shqipërisë që do të luhet të dielën më 11 tetor. Takimi i vlefshëm për eliminatoret e “Euro 2016”, do të luhet rreth orës ...

Ja si do të luajë Shqipëria në Armeni

Shqipmedia - 10.10.2015

Ndaj Armenisë formacioni kuqezi pritet të ndryshojë sërish, kjo edhe për arsye se trajneri De Biazi është i detyruar për dy lojtarë që nuk i ka të gatshëm.

Shqipëria drejt Armenisë me mbështetjen e Tifozëve Kuq e Zi

Shqipmedia - 10.10.2015

Shqipëria në takimin më të rëndësishëm me historinë. Pak pas mesditës së të shtunës, përfaqësuesja kuqezi nisi rrugën drejt Jerevanit të largët, për sfidën me Armeninë.

Cana dhe Berisha besojnë te suksesi ndaj armenëve

LajmiFundit - 10.10.2015

Tri pikë larg historisë. Një fitore e ndan përfaqësuesen shqiptare nga kualifikimi në Kampionatin Europian 2016. Pas rastit të parë të shpërdoruar, të dielën në Armeni ekipi kuqezi ka shansin e dytë ...

Kuqezinjtë çtensionohen përpara Armenisë

Top Channel - 10.10.2015

Kombëtarja shqiptare e futbollit çtensionohet përpara nisjes për në Jerevan, ku do të zhvillojë ndeshjen e fundit të fazës në grupe kundër Armenisë. Kjo është sfida vendimtare dhe vetëm 3 pikët na ...

Kombëtarja shqiptare mbërriti në Armeni

Lajm - 10.10.2015

Kombëtarja shqiptare pas 4 orësh udhëtim ka mbërritur në Armeni, vetëm një ditë para ndeshjes vendimtare të kualifikimeve për Kampionatin Evropian. Shqipërisë në këtë ndeshje i mjafton vetëm fitorja, ...

Kombëtarja Shqiptare arrin në Armeni (FOTO-LAJM)

SOT - 10.10.2015

Kombëtarja shqiptare ka arritur në aeroportin e Jerevanit në Armeni, për të luajtur ndeshjen e fundit të kualifikueseve për Europianin Francë 2016. Djemtë e Kombëtares ashtu siç shkruajnë edhe vetë ...

Armenia jep sinjale se nuk do jape maksimumin kundër Shqipërisë

Shqipmedia - 10.10.2015

Trajneri i kombëtares së Armenisë, Sargis Hovsepyan në konferencën për shtyp në pranga të ndeshjes ndaj Shqipërisë ka deklaruar se në këtë takim “nuk luhet nderi i tyre”.

De Biasi: Në Armeni për kualifikimin

Top Channel - 10.10.2015

Në konferencën për mediat, pak pasi zbriti në Jerevan, trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni De Biasi u shpreh optimist për arritjen e objektivit; kualifikimin direkt për në Euro ...

De Biasi optimist para Armenisë: Jemi të motivuar për fitore, do të kërkojmë kualifikimin

SOT - 10.10.2015

Gianni de Biasi është shprehur se Shqipëria do të kërkojë të arrijë kualifikimin kundër Armenisë. Trajneri i kuqezinjve ka thënë në konferencën për shtyp përpara mediave se Armenia është një ekip i ...

Ekskluzive:Aliji do të jetë titullar kundër Armenisë

Lajm - 10.10.2015

Kombëtarja shiptare e futbollit pas mbërritjes në Armeni ka zhvilluar edhe stërvitjen e parë dhe të vetme para ndeshjes vendimtare për kualifikim në Euro 2016 ndaj armenëve prej orës 18:00.

Marciniak, gjykon ndeshjen Armeni-Shqipëri

Telegrafi - 10.10.2015

Do të jetë një gjyqtar nga Polonia ai që do të drejtojë sfidën vendimtare të Grupit I mes Armenisë dhe Shqipërisë në Jerevan. UEFA ka caktuar për të vendosur drejtësi në këtë ndeshje 34-vjeçarin ...

Xhaka do bekimin e tifozëve, Olsen do dhuratë nga Armenia

BalkanWeb - 10.10.2015

Nga: Jeton Selimi* TIRANE- Humbja me Serbinë ka rrëzuar në pikën më të ulët moralin e Kombëtares. Po të mos kishte ndeshje tjetër pas dhe po të mos varej kualifikimi historik nga 90- minutëshi i ...

Ky është gjyqtari i Armeni-Shqipëri

Botasot - 10.10.2015

Do të jetë një bilbil nga Polonia ai që do të drejtojë sfidën vendimtare të Grupit I mes Armenisë dhe Shqipërisë në Jerevan. UEFA ka caktuar për të vendosur drejtësi në këtë ndeshje 34-vjeçarin ...

Armeni - Shqipëri, zbulohet emri i gjyqtarit

Telegrafi - 10.10.2015

Szymon Marciniak, gjyqtari nga Polonia, do ta ndaj drejtësinë në ndeshjen mes Armenisë dhe Shqipërisë, me cila luhet nesër nga ora 18:00 në Yerevan. Gjyqtari polak, Szymon Marciniak do ta ndaj ...

Shqipëria udhëton sot drejt Armenisë

Telegrafi - 10.10.2015

Kombëtarja e Shqipërisë do të udhëtojë sot për në Armeni, para ndeshjes së fundit eliminatore për Kampionatin Evropian ‘Francë 2016’. Stafi teknik i Kombëtares dhe lojtarët do të nisën nga aeroporti ...

Ja kundërshtarët e Shqipërisë në “Play-Off” nëse s’fiton në Armeni

Botasot - 10.10.2015

Shqipëria ka edhe një tjetër mundësi për të shkuar direkt në Francë pas humbjes me Serbinë, duhet të fitojë me patjetër në Armeni, për të kaluar Danimarkën, që ndodhet në vendin e dytë.

Shqipëri sulmuese ndaj Armenisë, ja kë e rikthen titullar De Biasi

Botasot - 10.10.2015

Ai këtë herë do të rikthejë Shkëlzen Gashin dhe Sokol Cikalleshin titullar, me të cilët do të sulmojë në Armeni. Gianni de Biasi ka nisur misionin Armeni.

Shqipëria favorite ndaj Armenisë

Telegrafi - 10.10.2015

Qëllimi i Shqipërisë për të qenë në fazën finale të Euro 2016 e bën atë favorite ndaj Armenisë edhe sipas shoqërive të basteve. Në kuotimet për sfidën e nesërme që do të luhet në Jerevan në ...

Përballjet e mundshme nëse shkojmë në Play-off

Mapo - 10.10.2015

Përballjet e mundshme nëse shkojmë në Play-off Postuar më: 10 Tetor 2015 11:21 Ëndrra vazhdon për Shqipërinë dhe të gjithë shqiptarët. Pavarsisht dy humbjeve të fundit ndaj Portugalisë dhe Serbisë ...

Kuqezinjtë mbyllin përgatitjet në Shqipëri, në mesditë nisja drejt Armenisë

Koha.net - 10.10.2015

Kuqezinjtë e drejtuar nga Xhani De Biasi kanë vijuar përgatitjet për ndeshjen e fundit të eliminatoreve për Evropianin “Francë 2016”, ndaj Armenisë në fushën e këtyre të fundit.

Një polak gjyqtar në Armeni – Shqipëri

Telegrafi - 10.10.2015

Syzmon Marciniak do të jetë gjyqtari kryesor i ndeshjes më të rëndësishme të Shqipërisë, atë në udhëtim ndaj Armenisë. Polaku 35-vjeçar është gjyqtari më i mirë në vendlindjen e tij dhe më parë ka ...

Kuq e zinjtë kërkojnë sot 3 pikëshin në Armeni, vendimtare për “Euro 2016”

Ora news - 10.10.2015

Humbja me Serbinë në “Elbasan Arena” duhet të mbetet vetëm një kujtim i hidhur, pasi sot përfaqësuesen shqiptare e pret sfida më e rëndësishme në historinë e futbollit tonë deri më tani.

Bendtner parashikon ndeshjen Armeni – Shqipëri

Botasot - 10.10.2015

Sulmuesi i Danimarkës, Nicklas Bendtner shpreson se Armenia do ta kryejë detyrën e saj në duelin ndaj Shqipërisë, të dielën. Nicklas Bendtner beson se Danimarka do të kualifikohet direkt në Euro 2016.

Ja vendi ku do vendoset fati i Shqipërisë (Foto)

Botasot - 10.10.2015

Kombëtarja po niset sot për në Erevan, ku do të luajë ndeshjen e fundit për eliminatorët e “Euro 2016”. “National Stadium” i Armenisë, pozicionuar në kryeqytetin e Yerevan, është impianti ku ...

Kombëtarja niset drejtë Armenisë (Foto)

Botasot - 10.10.2015

Kombëtarja shqiptare është nisur drejtë Jerevanit, ku nesër do të përballet me Armeninë. Kombëtarja kuqezi ka udhëtuar drejtë Armenisë me misionin për të siguruar kualifikimet në Euro 2016.

Kombëtarja drejt Armenisë, çfarë u tha De Biazi lojtarëve para nisjes

Botasot - 10.10.2015

Kombëtarja shqiptare e futbollit është nisur mesditën e së shtunës drejt Jerevanit, në Armeni. Kuqezinjtë e De Biazit lanë aeroportin e Rinasit rreth orës 12:30 drejt për të provuar të dielën shansin ...

Një shqiptar në Armeni, në përkrahje të Kombëtares

Telegrafi - 10.10.2015

Shqipëria nuk do të jetë totalisht e vetme në Armeni, pasi aty do të gjejë një tifoz të flaktë të Kombëtares. Bëhet fjalë për Drilon Berishën që luan në skuadrën e Superligës armene, Ulisses Yerevan, ...

Kombëtarja e Shqipërisë niset për në transfertën armene

ABC News - 10.10.2015

Kombëtarja e Shqipërisë u nis mesditën e së shtunës drejt Armenisë, ku të dielën në orën 18:00 do të luajë në kryeqytetin Jerevan ndeshjen vendimtare në eliminatoret e Euro 2016.

Ky është stadiumi ku Shqipëria firmos kualifikimin të dielën (Foto)

Telegrafi - 10.10.2015

“National Stadium” i Armenisë, pozicionuar në kryeqytetin e Yerevan, është impianti ku kuqezinjtë do të luajnë ndeshjen, që do të vendosë nëse do të jemi apo jo në fazën finale të Evropianit “Francë ...

Kuqezinjtë stërviten në Armeni, mesazhi i tifozëve: Na siguroni biletën për “Francë 2016”

BalkanWeb - 10.10.2015

TIRANË- Kombëtarja Shqiptare e Futbollit ka mbërritur në Armeni rreth orës 17:07, për ndeshjen e nesërme dhe të fundit për kualifikueset e Europianit 2016.

Xhani De Biazi ndryshon formacionin për Armeninë

ABC News - 10.10.2015

Trajneri i kombëtares, Xhani De Biazi pritet të bëjë ndryshime në formacionin që do të zbresë në fushë kundër Armenisë. Me Agollin e pezulluar, nga minuta e parë do të luajë Aliji, ndërsa në sulm ...

Fjalët e Lorik Canës para ndeshjes ndaj Armenisë

Telegrafi - 10.10.2015

Tri pikë larg historisë. Një fitore e ndan përfaqësuesen shqiptare nga kualifikimi në Kampionatin Europian 2016. Pas rastit të parë të shpërdoruar, të dielën në Armeni ekipi kuqezi ka shansin e dytë ...

Fjalët e Lorik Canës para ndeshjes ndaj Armenisë

Botasot - 10.10.2015

Tri pikë larg historisë. Një fitore e ndan përfaqësuesen shqiptare nga kualifikimi në Kampionatin Europian 2016. Pas rastit të parë të shpërdoruar, të dielën në Armeni ekipi kuqezi ka shansin e dytë ...

Cana: Në Armeni po shkojmë për të siguruar kualifikimin

Koha.net - 10.10.2015

Një fitore e ndan përfaqësuesen shqiptare nga kualifikimi në Kampionatin Evropian 2016. Pas rastit të parë të shpërdoruar në ndeshjen e së enjtes kundër Serbisë në “Elbasan Arena”, të dielën në ...

Kuqezinjtë çtensionohen përpara ndeshjes me Armeninë [video]

Koha.net - 10.10.2015

Kombëtarja shqiptare e futbollit çtensionohet përpara nisjes për në Jerevan, ku do të zhvillojë ndeshjen e fundit të fazës në grupe kundër Armenisë. Kjo është sfida vendimtare dhe vetëm 3 pikët e ...

Kombëtarja shqiptare mbërrin në Armeni, në 20:30 zhvillohet stërvitja e fundit

Ora news - 10.10.2015

Kombëtarja shqiptare ka mbërritur pasditen e sotme në Erevan, ku do të luajë ndeshjen e fundit për Eliminatoret e Euro 2016, atë me Armeninë, ndeshja e cila do të luhet nesër në orën 18:00.

Pak argëtim për Kuqezinjtë (Video)

Telegrafi - 10.10.2015

Një video e publikuar nga Top Channel, shfaq lojtarët shqiptarë duke u argëtuar para nisjes për në Armeni. Kombëtarja Kuqezi të dielën zhvillon ndeshjen vendimtare për kualifikim në ‘Euro 2016’.

​Trajneri i Armenisë paralajmëron fitoren e Shqipërisë

BalkanWeb - 10.10.2015

ARMENI – Sargis Hovsepyan insiston se humbja e mundshme ndaj Shqipërisë nuk është fundi i botës. Përzgjedhësi i kombëtares së Armenisë, Sargis Hovsepyan ka insistuar se në ndeshjen kundër Shqipërisë ...

Deklaratat e trajnerit të Armenisë shqetësuese për Shqipërinë

Botasot - 10.10.2015

Trajneri i Armenisë, Sargis Hovsepyan, ka thënë se ndeshja ndaj Shqipërisë nuk është ndeshje nderi për ta. Armenët nuk kanë gjasa për kualifikim, mirëpo përkundër këtij fakti, Hovsepyan ka deklaruar ...

Bastoret në Armeni favorizojnë Shqipërinë

Telegrafi - 10.10.2015

Shqipëria duhet medoemos ta mposhtë Armeninë për të siguruar pjesëmarrjen në ‘Euro 2016’. Skuadra Kuqezi të dielën është mysafire e armenëve, ndërsa bastoret e atjeshme e konsiderojnë favorite për ...

De Biasi: Në Armeni, për t’u kualifikuar

Koha.net - 10.10.2015

Në konferencën për mediat, pak pasi zbriti në Jerevan, trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni De Biasi u shpreh optimist për arritjen e objektivit; kualifikimin direkt për në Euro 2016.

De Biasi: Në Armeni për kualifikimin!

Mapo - 10.10.2015

De Biasi: Në Armeni për kualifikimin! Postuar më: 10 Tetor 2015 18:56 Në konferencën për mediat, pak pasi zbriti në Jerevan, trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni De Biasi u shpreh ...

Pamjet e para nga stërvitja e kombëtares në Armeni (Foto)

Telegrafi - 10.10.2015

Kombëtarja e Shqipërisë të dielën kundër Armenisë do të zhvillon ndeshjen vendimtare për kualifikim në ‘Euro 2016’. Lojtarët kanë dalë në fushë ku kanë filluar me stërvitjet dhe me përgatitjet ...

Kombëtarja stërvitet në Armeni me 1 mungesë të madhe

Botasot - 10.10.2015

Kombëtarja shqiptare ka kryer stërvitjen e parë dhe të fundit para ndeshjes më të rëndësishme në histori, kur Armenisë. Në rast të fitores, Shqipëria do të kualifikohej në Kampionatin Evropian, që do ...

Kombëtarja stërvitet në Armeni me 1 mungesë të madhe

Mapo - 10.10.2015

Kombëtarja stërvitet në Armeni me 1 mungesë të madhe Postuar më: 10 Tetor 2015 19:09 Kombëtarja shqiptare ka kryer stërvitjen e parë dhe të fundit para ndeshjes më të rëndësishme në histori, kur ...

De Biasi i bindur: Kualifikimin e arrijmë në Armeni

Botasot - 10.10.2015

Trajneri i kombëtares De Biasi ka dhënë një koferencë për shtyp në Jerevan të Armenisë ku ka folur për ndeshjen e nesërme. Ai ka thënë se janë karikuar për t’a realizuar ëndrrën, ndërsa Kombëtarja ...

Kombëtarja stërvitet në Armeni me 1 mungesë të madhe

Yll Press - 10.10.2015

Në rast të fitores, Shqipëria do të kualifikohej në Kampionatin Evropian, që do të ishte arritja më e madhe në histori të futbollit shqiptar. Kombëtarja shqiptare ka kryer stërvitjen e parë dhe të ...

De Biasi: Kualifikimin do ta arrijmë në Armeni

Telegrafi - 10.10.2015

Në konferencën për mediat, pak pasi zbriti në Jerevan, trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni De Biasi u shpreh optimist për arritjen e objektivit – kualifikimin direkt për në ‘Euro ...

De Biasi i bindur: Kualifikimin e arrijmë në Armeni

Yll Press - 10.10.2015

“Do të ishte bukur të festonim në vendin tonë, për të treguar që dhe një vend i vogël si ne mund t’ia dalë. Për fat të keq në ndeshjet e fundit humbëm shansin që të vinim në Armeni të kualifikuar.

Kombëtarja drejt Armenisë, çfarë u tha De Biazi lojtarëve para nisjes

Yll Press - 10.10.2015

Kuqezinjtë e De Biazit lanë aeroportin e Rinasit rreth orës 12:30 drejt për të provuar të dielën shansin e fundit për një kualifikim direkt në eliminatoret e “Euro 2016”.

Trajneri i Armenisë: Ndeshja ndaj Shqipërisë, s'është çështje nderi

Koha.net - 10.10.2015

Trajneri i kombëtares së Armenisë, Sargis Hovsepyan në konferencën për shtyp pranë ndeshjes ndaj Shqipërisë ka deklaruar se në këtë takim nuk luhet nderi i tyre.

De Biasi optimist para Armenisë: Jemi të motivuar për fitore, do të kërkojmë kualifikimin

BalkanWeb - 10.10.2015

ARMENI- Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Xhani De Biazi ka folur për mediat armene menjëherë pas mbërritjes në Jerevan për sfidën e nesërme që vlen sa kualifikimi për Shqipërinë.

Bastet në Armeni favorizojnë Shqipërinë

Botasot - 10.10.2015

Shqipëria është favorite për t’a fituar përballjen me Armeninë, në bazë të koeficientit të vendosur nga bastoret në këtë shtet. Bastet armene, i kanë vendosur Shqipërisë koeficient më të ulët për ...

Ja te kush i ka shpresat Shqipëria në Armeni

Mapo - 10.10.2015

Ja te kush i ka shpresat Shqipëria në Armeni Postuar më: 10 Tetor 2015 22:08 Me sa duket Shqipëria ka gjetur dikë tek i cili mund të mbështetet për një marrëveshje të mundshme në Aemeni nëse gjërat ...

Islami zbulon prapaskenën: Nisni të festoni për fitoren në Armeni!

Mapo - 10.10.2015

Islami zbulon prapaskenën: Nisni të festoni për fitoren në Armeni! Postuar më: 10 Tetor 2015 22:44 Nga Kastriot Islami Sapo me derguan nje lajm shume te gezueshem… Neser Shqiperia fiton ne Armeni dhe ...

Islami zbulon prapaskenën: Nisni të festoni për fitoren në Armeni!

Botasot - 10.10.2015

Sapo me derguan nje lajm shume te gezueshem… Neser Shqiperia fiton ne Armeni dhe fillon ne Jerevan festa e fitores per ne France… Pas shume perpjekjesh e “marifetesh” eshte arritur “konsensusi” qe ...

Si të fitojmë me Armeninë

Gazeta Tema - 10.10.2015

Nga Artan Fuga Mirë mo mirë edhe e mundim Armeninë se ekip i dobët është, e pashë dje. Mediokër. Nuk kishe nga e kapje fare… Por, edhe po hymë, në finalet e europianit, tani do të hyjmë jo nga dera, ...

Si të fitojmë me Armeninë!

Java News - 10.10.2015

Nga Artan Fuga/ Mirë mo mirë edhe e mundim Armeninë se ekip i dobët është, e pashë dje. Mediokër. Nuk kishe nga e kapje fare… Por, edhe po hymë, në finalet e europianit, tani do të hyjmë jo nga dera, ...

Armeni-Shqipëri, ja nga kush do gjykohet

VeqSport - 10.10.2015

Është konfirmuar se do jetë gjyqtari polak Szymon Marciniak ai që do ta drejtoj ndeshjen mes Armenisë dhe Shqipërisë, që zhvillohet të dielën, me fillim nga ora 18:00.

Armeni – Shqipëri, ky gjyqtar do të japë drejtësinë

Java News - 10.10.2015

Szymon Marciniak, gjyqtari nga Polonia, do ta ndaj drejtësinë në ndeshjen mes Armenisë dhe Shqipërisë, me cila luhet nesër nga ora 18:00 në Jerevan. Pawel Sokolnicki dhe Tomasz Listkiewicz plotësojnë ...

Kombëtarja mbërrin në Armeni, ja çfarë u tha De Biazi lojtarëve para nisjes

Panorama Sport - 10.10.2015

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit ka mbërritur në Armeni rreth orës 17:07, për ndeshjen e nesërme dhe të fundit për kualifikueset e Europianit 2016. Lojtarët e Kombëtares, së bashku me De Biazin kanë ...

Gashi-Cikalleshi titullarë, Shqipëri sulmuese në Armeni

Panorama Sport - 10.10.2015

Pa u mbushur as 24 orë nga përfundimi i ndeshjes me Serbinë, kuqezinjtë nisin nga përgatitjet për transfertën e fundit të Jerevanit, për t’u përballur me Armeninë në sfidën vendimtare të këtyre ...

Armeni – Shqipëri, ja kë favorizojnë bastet

Java News - 10.10.2015

Kombëtarja shqiptare është favorite për të mposhtur Armeninë, në ndeshjen e fundit të eliminatoreve për Euro 2016. Fitorja e ekipit kuqezi ka koeficient 2.25, ndërsa suksesi i vendasve ka kuotën 3.40.

Një polak do të gjykojë Armeni – Shqipëri

Panorama Sport - 10.10.2015

Albitri polak Szymond Marciniak do të drejtojë ndeshjen mes Armenisë dhe Shqipërisë që do të luhet të dielën më 11 tetor. Takimi i vlefshëm për eliminatoret e “Euro 2016”, do të luhet rreth orës ...

Kombëtarja shqiptare niset për në Armeni (FOTOT)

Gazeta Dita - 10.10.2015

Kombëtarja shqiptare është nisur për në Armeni e shoqëruar edhe nga disa tifozë të flaktë shqiptarë. Pas humbjes së rëndë ndaj Serbisë, shpresat e tifozëve kuq e zi duket se janë venitur disi, por ...

Kombëtarja shqiptare drejt Armenisë, sfida vendimtare

Tetova Sot - 10.10.2015

Sfida vendimtare për kombëtaren tonë në këto eliminatore, do të jetë të dielën ajo ndaj Armenisë. Kombëtarja shqiptare ka udhëtuar drejt Jerevanit, ku në orën 18:00 Gianni de Biasi do të japë një ...

VIDEO+FOTO/ Kombëtarja niset drejt Armenisë, entuziazëm mes lojtarëve

Gazeta Tema - 10.10.2015

Ekipi kombëtar është nisur paraditen e sotme drejt Armensë ku do të zhvillojë nesër ndeshjen vendimtare për kualifikimin në Euro 2016 që mbahet në Francë.

Kombëtarja niset për Armeni, lojtarët entuziastë, De Biasi i menduar (Foto/Video)

Java News - 10.10.2015

Kombëtarja shqiptare ka lënë Tiranën dhe është nisur paraditen e sotme drejt Armenisë, me shpresën për të arritur kualifikimin direkt për në “Francë 2016”.

Kështu i përcollën Tifozat Kuqezi heronjtë e tyre për Armeni (Video)

Tetova Sot - 10.10.2015

Kontingjenti i Kombëtares Shqiptare është nisur sot për Armeni, ku do ta zhvillojë ndeshjen historike dhe vendimtare për kualifikim në Kampionat Evropian.

10 arsyet pse duhet të besojmë te kualifikimi në Euro 2016

Tetova Sot - 10.10.2015

Një fitore të dielën, 18.00, do e dërgonte në kualifikim direkt Shqipërinë në Kampionatin Europian, që do mbahet gjatë Qershor-Korrikut të vitit të ardhshëm në Francë.

Kualifikimi/ Ja sa para fiton FSHF në rast se kombëtarja shkon në Euro 2016

Gazeta Tema - 10.10.2015

Përveç aspektit sportiv fitorja me Armeninë mund të sjellë edhe shumë miliona në arkat e FSHF-së. Kualifikimi do të na çonte për herë të parë në një kampionat Europian, por do t’I sillte federatës ...

Ja sa para fiton FSHF në rast se kombëtarja shkon në Euro 2016

Gazeta Dita - 10.10.2015

Përveç aspektit sportiv fitorja me Armeninë mund të sjellë edhe shumë miliona në arkat e FSHF-së. Kualifikimi do të na çonte për herë të parë në një kampionat Europian, por do t’I sillte federatës ...

Bastet favorizojnë fitoren e kuqezinjve në Armeni

Gazeta Dita - 10.10.2015

Kuqezinjtë shfaqen favorite për fitoren ne stadiumin Hrazdan në Jerevan nga kompanitë e basteve që e kuotojnë fitoren e kombëtares shqiptare me 2.25 përballe 3.4 te vendasve.

De Biazi shqiptar, vetëm një pikë në tri ndeshje

Panorama Sport - 10.10.2015

Më 10 qershor të këtij viti mori pasaportën shqiptare dhe, si për ironi të fatit, rezultatet i ka pasur të dobëta në krye të pankinës kuqezi. Duket se trajnerit Xhani De Biazi nuk i ka sjell fat ...

Cana: Në Armeni për fitore

Tetova Sot - 10.10.2015

Shqipërisë i duhet ta mposhtë Armeninë që të kualifikohet në Euro 2016 dhe kapiteni Cana nuk ka dyshime në aftësinë e skuadrës për ta bërë këtë gjë. Tri pikë larg historisë.

Trajneri i Armenisë: Nuk është fundi i botës po humbëm nesër

Java News - 10.10.2015

Trajneri i Armenisë: Ndeshja ndaj Shqipërisë, nuk është çështje ‘jetë a vdekje’ Trajneri i kombëtares së Armenisë, Sargis Hovsepyan në konferencën për shtyp në pranga të ndeshjes ndaj Shqipërisë ka ...

Trajneri i Armenisë: Ndeshja ndaj Shqipërisë, nuk është çështje nderi

Gazeta Dita - 10.10.2015

Trajneri i kombëtares së Armenisë, Sargis Hovsepyan në konferencën për shtyp në pranga të ndeshjes ndaj Shqipërisë ka deklaruar se në këtë takim “nuk luhet nderi i tyre”.

Lorik Cana dhe Berisha besojnë te suksesi ndaj armenëve

Gazeta Tema - 10.10.2015

Tri pikë larg historisë. Një fitore e ndan përfaqësuesen shqiptare nga kualifikimi në Kampionatin Europian 2016. Pas rastit të parë të shpërdoruar, të dielën në Armeni ekipi kuqezi ka shansin e dytë ...

Lorik Cana dhe Berisha besojnë te suksesi ndaj armenëve

Gazeta Dita - 10.10.2015

Tri pikë larg historisë. Një fitore e ndan përfaqësuesen shqiptare nga kualifikimi në Kampionatin Europian 2016. Pas rastit të parë të shpërdoruar, të dielën në Armeni ekipi kuqezi ka shansin e dytë ...

Trajneri i Armenisë “kërcënon” Shqipërinë: Do të bëjmë çdo gjë për të fituar

Gazeta Tema - 10.10.2015

Trajneri i Armenisë, Sargis Hovsepyan, ka thënë se ndeshja ndaj Shqipërisë nuk është ndeshje nderi për ta. “ Nuk duhet ta cilësojmë ndeshjen ndaj Shqipërisë si ndeshjen e nderit.

De Biasi: Në Armeni, për t’u kualifikuar

Gazeta Dita - 10.10.2015

Në konferencën për mediat, pak pasi zbriti në Jerevan, trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni De Biasi u shpreh optimist për arritjen e objektivit; kualifikimin direkt për në Euro 2016.

De Biasi: Jemi në Armeni për t’u kualifikuar

Java News - 10.10.2015

De Biasi: Në Armeni erdhëm për t’u kualifikuar Në konferencën për mediat, pak pasi zbriti në Jerevan, trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni De Biasi u shpreh optimist për arritjen e ...

Trajneri i Armenisë: Edhe po të fitojmë nuk zgjidhim asgjë

Tetova Sot - 10.10.2015

Armenia nuk ka më asnjë objektiv dhe ndeshjet e zhvilluara që prej humbjes me Shqipërinë fundin e muajit mars kanë shërbyer për të ndërtuar një ekip për kualifikueset e Kupës së Botës 2018.

'Jemi të karikuar për të prekur ëndrrën tonë'

VeqSport - 10.10.2015

Në konferencën për shtyp përpara sfidës me Armeninë, trajneri i Kombëtares Shqiptare, Gianni De Biasi u shpreh optimist për një sukses në Jerevan që do t’i siguronte kualifikimin skuadrës kuqezi për ...

De Biasi i bindur: Kualifikimin e arrijmë në Armeni

Gazeta Tema - 10.10.2015

Trajneri i kombëtares De Biasi ka dhënë një koferencë për shtyp në Jerevan të Armenisë ku ka folur për ndeshjen e nesërme. Ai ka thënë se janë karikuar për t’a realizuar ëndrrën, ndërsa Kombëtarja ...

De Biazi optimist para Armenisë: Jemi të motivuar. Do të kualifikohemi

Panorama Sport - 10.10.2015

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Xhani De Biazi ka folur për mediat armene menjëherë pas mbërritjes në Jerevan për sfidën e nesërme që vlen sa kualifikimi për Shqipërinë.

Trajneri i Armenisë: Ndeshja ndaj Shqipërisë, s’është çështje nderi

Tetova Sot - 10.10.2015

Trajneri i kombëtares së Armenisë, Sargis Hovsepyan në konferencën për shtyp pranë ndeshjes ndaj Shqipërisë ka deklaruar se në këtë takim nuk luhet nderi i tyre.

Berisha beson në fitoren e Shqipërisë kundër Armenisë

Tetova Sot - 10.10.2015

Miq, ora po vrapon drejt ndeshjes percaktuese historike te ekipit tone kuqezi me Armenine. Pas humbjes fitojne vetem ata qe ngrihen te vendosur per fitoren e radhes.

Kaçi zbulon intrigën: Armeni – Shqipëri, e paracaktuar. Edhe Serbia dakord, por vuri kusht fitoren në Tiranë

Gazeta Dita - 10.10.2015

Për tri gjëra njihet Kaç Islami. Vrapin nga Liqeni, “zbulimin” e intrigave politike dhe parashikimet zgjedhore që nuk dalin kurrë. Këtë herë gjithë aftësinë e tij në këto dy lëndët e fundit i ka ...

Lila i gatshëm ndaj Armenisë

Kosova Live - 10.10.2015

Pas humbjes që Kombëtarja e Shqipërisë e pësoi të entjen nga Serbia, futbollistët shqiptarë janë duke menduar tani për ndeshjen tjetër ndaj Armenisë. Njëri ndër futbollistët të cilët kishte më së ...

Kombëtarja shqiptare niset për Armeni

Republika - 10.10.2015

Kombëtarja shqiptare ka lënë Tiranën dhe është nisur paraditen e sotme drejt Armenisë, me shpresën për të arritur kualifikimin direkt për në “Francë 2016”.

Fjalët e Lorik Canës para ndeshjes ndaj Armenisë

Republika - 10.10.2015

Tri pikë larg historisë. Një fitore e ndan përfaqësuesen shqiptare nga kualifikimi në Kampionatin Europian 2016. Pas rastit të parë të shpërdoruar, të dielën në Armeni ekipi kuqezi ka shansin e dytë ...

Fitorja ndaj Shqipërisë, festë e madhe edhe në Veri (Video)

Lajmeshqip - 09.10.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Fitorja ndaj Shqipërisë, festë e madhe edhe në Veri (Video) Danezët presin favor nga Armenia Tare: Armenia vendimtare, kombëtarja ka nevojë për mbështetje Stojkoviq: Fitore ...

Ndeshja Shqipëri-Serbi kryefjala e mediave të huaja

SOT - 09.10.2015

Ndeshja Shqipëri-Serbi ka qenë në vëmendje të mediave ndërkombëtare, të cilat kanë komentuar rezultatin e arritur. E përditshmja daneze Extrabladet por jo e vetmja shkruan “Po ,Serbia ndihmon ...

Bastet rrisin mundësinë e fitores së Shqipërisë

Lajmeshqip - 09.10.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Bastet rrisin mundësinë e fitores së Shqipërisë Shqipëri – Serbi, nervozohet Mourinho E turpshme! Përdhoset Flamuri Kombëtar pas humbjes Gënjeshtër e pabesueshme nga mediat ...

Nga Artan Fuga. Si të fitojmë me Armeninë !

ikub - 09.10.2015

Nga Artan Fuga . Mirë mo mirë edhe e mundim Armeninë se ekip i dobët është, e pashë dje. Mediokër. Nuk kishe nga e kapje fare... Por, edhe po hymë, në finalet e europianit, tani do të hyjmë jo nga ...

Rama: Kush është kuqezi i vërtetë Kombëtaren e do njësoj

ikub - 09.10.2015

Përmes një statusi në Facebook, kryeministri Edi Rama ka rikujtuar shancin e fundit që ka Kombëtarja për t’u kualifikuar për Europianin 2016.Rama shkruan se ekipin shqiptar e pret sprova e fundit në ...

Këto janë përballjet e mundshme nëse kombëtarja shqiptare shkon në play-off (Foto)

Portalb - 09.10.2015

Lajme lidhur me temën Pas humbjes me Serbinë, Rama i ka bërë telefonatë urimi Vuçiqit Pesë arsye pse Shqipëria humbi kundër Serbisë? Rama: Me Serbinë fituam pikët e arta të nderit kombëtar (Video) ...

Shqipërinë e presin këto Kombëtare në barazh

Telegrafi - 09.10.2015

Shqipëria me humbjen ndaj Serbisë, mbetet në pozitën e tretë në grupin I, pas Portugalisë dhe Danimarkës. Për të siguruar Euro 2016, kuqezinjve të dielën, iu duhet një fitore në Armeni, pasi që vetëm ...

Kur luhet ndeshja vendimtare e Shqipërisë

Telegrafi - 09.10.2015

Edhe pse Shqipëria ka humbur në Elbasan Arena kundër Serbisë, ka edhe një shans për t’u kualifikuar në Euro 2016. Takimi me Armeninë është vendimtar për fatin e kuqezinjve në këtë garë, por në këtë ...

Nëse nuk fitojmë në Armeni, ja me cilat skuadra do të ndeshet Shqipëria në play off

BalkanWeb - 09.10.2015

Shqipëria ka edhe një tjetër mundësi për të shkuar direkt në Francë. Vetëm se ajo duhet të fitojë me patjetër në Armeni, për të kaluar Danimarkën, që ndodhet në vendin e dytë.

Bastet sportive rrisin mundësinë e fitores së Shqipërisë

Botasot - 09.10.2015

Duket se ndeshje mes Armenisë dhe Shqipërisë s'do përfundojë barazim, kjo edhe për shkak se Shqipëria duhet të luftojë vetëm për fitore. Por, pavarësosht se dje fitorja e Shqipërisë kishte ...

Jehona e Shqipëri-Serbi në mediat evropiane

Koha.net - 09.10.2015

Sfida e zhvilluar në “Elbasan Arena” mes Shqipërisë dhe Serbisë, e fituar nga kjo e fundit, u pasqyrua gjerësisht edhe në median evropiane. Në Danimarkë, të përditshmet vendase flasin për një ndihmë ...

Bastet rrisin mundësinë e fitores së Shqipërisë

Telegrafi - 09.10.2015

Duket se ndeshje mes Armenisë dhe Shqipërisë s'do përfundojë barazim, kjo edhe për shkak se Shqipëria duhet të luftojë vetëm për fitore. Por, pavarësisht se dje fitorja e Shqipërisë kishte ...

Si e komentuan mediat botërore humbjen e Shqipërisë?

Botasot - 09.10.2015

Mediet e ndryshme prestigjioze botërore në forma të ndryshme e komentuan humbjen e Shqipërisë me rezultat 2:0 nga Serbia. Gazeta më e madhe sportive në Itali, “La Gazzetta dello Sport” shkruan se ‘De ...

Rama: Shqipëri-Armeni në parkun e Kryeministrisë, kush shfryu zemërimin ndaj Kombëtares nuk është i ftuar!

BalkanWeb - 09.10.2015

TIRANË- Emocionet e ditës së djeshme të përballjes Shqipëri-Serbi, duket se vazhdojnë ende edhe për kryeministrin Edi Rama, i cili kujton edhe njëherë shansin e fundit që ka Kombëtarja shqiptare për ...

Rama: Kuqeziu i vërtetë e do Kombëtaren edhe kur humb

Koha.net - 09.10.2015

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka bërë një rezume të kualifikimit të Shqipërisë në Evropianin që do të mbahet në Francë vitin e ardhshëm. Rama e ka quajtur sprovë të (para)fundit pasi është e fundit ...

Rama: Të dielën me Kuqezinjtë në sprovën e (para)fundit

Mapo - 09.10.2015

Rama: Të dielën me Kuqezinjtë në sprovën e (para)fundit Postuar më: 09 Tetor 2015 16:58 Nga profili i tij në Facebook, Kryeministri Rama u ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve që të ndjekin së ...

Edi Rama bën thirrje për Armeni

Botasot - 09.10.2015

Është e (para) fundit sepse është e fundit në grup, për të shkuar direkt në Francë me një fitore dhe, në rast barazimi ose humbjeje, është e parafundit sepse Shqipërinë e pret sprova finale në ...

“Euro 2016”, Rama ftesë tifozëve të mbështesin kuq e zinjtë përballë Armenisë

Ora news - 09.10.2015

Kryeministri Rama ka lëshuar ftesën për tifozerinë shqiptare të mbështesin kuq e zinjtë në sfidën përballë Armenisë të dielën në mbrëmje. Përmes një postimi në fb, Rama shkruan se kjo është sprova e ...

“Sprova e (para)fundit”, Rama fton tifozët t’i bashkohen për Armeni-Shqipëri

ABC News - 09.10.2015

Kryeministri Rama ka ftuar tifozët qytetar dhe kombëtare dashës t’i bashkohen në parkun e Kryeministrisë për të ndjekur ndeshjen Armeni-Shqiperi, atë që e quan dhe si sfidën e parafundit.

Shqipëria kërkon pikët e kualifikimit në Armeni

Botasot - 09.10.2015

Shqipëria kërkon vetëm tri pikë në Yerevan kundër Armenisë dhe të sigurojë kualifikimin historik për në Euro 2016. Shqipërisë vetëm tri pikë i bëjnë punë, ndryshe me barazim mbetet në barazh dhe ...

Jona e FSHF-së e ka të “sigurt”… për me Armeninë

Mapo - 09.10.2015

Jona e FSHF-së e ka të “sigurt”… për me Armeninë Postuar më: 09 Tetor 2015 20:18 Një reagim shumë interesant ndër rreshta është publikuar sot nga zëdhënësja e FSHF-së Jona Dervishi e cila ka ...

Armeni-Shqipëri, zbulohet emri i albitrit polak

BalkanWeb - 09.10.2015

Albitri polak Szymond Marciniak do të drejtojë ndeshjen mes Armenisë dhe Shqipërisë që do të luhet të dielën më 11 tetor. Takimi i vlefshëm për eliminatoret e “Euro 2016”, do të luhet rreth orës ...

Armeni-Shqipëri, zbulohet emri i albitrit polak

Botasot - 09.10.2015

Albitri polak Szymond Marciniak do të drejtojë ndeshjen mes Armenisë dhe Shqipërisë që do të luhet të dielën më 11 tetor. Takimi i vlefshëm për eliminatoret e “Euro 2016”, do të luhet rreth orës ...

10 arsyet pse Shqipëria do fitojë sigurt ndaj Armenisë

Botasot - 09.10.2015

Pavarësisht humbjes së dhimbshme të ekipit shqiptar ndaj atij serb, shpresa nuk ka vdekur. Një fitore të Dielën, 18.00, do e dërgonte në kualifikim direkt Shqipërinë në Kampionatin Europian, që do ...

Ndeshja me Serbinë, Rama: Lojtari më i mirë, publiku kuqezi

Java News - 09.10.2015

Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar tifozët kuqezinj për ndeshjen e sotme. Ai shprehet se ëndrra vazhdon, pasi kemi edhe një tjetër ndeshje. “Barazimi do qe me i drejte po ky eshte futbolli.

Nëse nuk fitojmë në Armeni, ja me cilat skuadra do të ndeshet Shqipëria në play off

Gazeta Tema - 09.10.2015

Shqipëria ka edhe një tjetër mundësi për të shkuar direkt në Francë. Vetëm se ajo duhet të fitojë me patjetër në Armeni, për të kaluar Danimarkën, që ndodhet në vendin e dytë.

Ja kush janë kundërshtarët e Shqipërisë në “Play-Off” nëse s’fiton në Armeni

Java News - 09.10.2015

Shqipëria ka edhe një tjetër mundësi për të shkuar direkt në Francë pas humbjes me Serbinë, duhet të fitojë me patjetër në Armeni, për të kaluar Danimarkën, që ndodhet në vendin e dytë.

Ja kundërshtarët e mundshëm të Shqipërisë nëse ngelim në Play-off

Durres Lajm - 09.10.2015

Shqipëria ka shanse reale për kualifikim direkt nëse shënon fitore kundër Armenisë, në të kundërt do të duhet ta provojë fatin përmes “Play-Off”it. Por, kush janë ekipet e mundshme me të cilat mund ...

Lila, i gatshëm të sakrifikojë

Panorama Sport - 09.10.2015

Ndonëse doli nga fusha e blertë për shkak të një dëmtimi, Andi Lila është i gatshëm për të sakrifikuar për ndeshjen e radhës ndaj Armenisë, e cila do të luhet të dielën.

Ja kundërshtarët e Shqipërisë nëse shkojmë në “play-off” (Foto)

Panorama Sport - 09.10.2015

Shqipëria do të ketë edhe një mundësi të fundit për të prerë një biletë për në Francë 2016 nëse nuk do fitojë ndaj Armenisë. Kuqezinjtë mund të luajnë dy ndeshje në play off në muajin nëntor dhe mund ...

Shqipëria djeg shansin e së tretës më të mirë, ja kundërshtarët në ”play-off”

Panorama Sport - 09.10.2015

Shqipëria e ka vetë në dorë kualifikimin për në Europian në ndeshjen e fundit me Armeninë”, kështu u shpreh kapiteni i Serbisë, Branislav Ivanoviç, pas ndeshjes.

“Po! Serbia ndihmon Danimarkën për kualifikimin”, ja si e pasqyruan mediat e huaja fitoren e serbëve

Gazeta Tema - 09.10.2015

Në Danimarkë, të përditshmet vendase flasin për një ndihmë të ardhur nga skuadra serbe, pasi e detyron kombëtaren kuqezi të fitojë me çdo kusht në sfidën e së dielës ndaj Armenisë për t’u kualifikuar ...

Shqipëria e pëson në fund nga Serbia

Vision Plus - 09.10.2015

Shqipëria e futbollit nuk i shpëtoi edhe ketë here sindromes se humbjes ne minutat e fundit, ndërsa tregoi se nuk e mban dot presionin e sfidave decizive.

Lila, i gatshëm të sakrifikojë

Tetova Sot - 09.10.2015

Ndonëse doli nga fusha e blertë për shkak të një dëmtimi, Andi Lila është i gatshëm për të sakrifikuar për ndeshjen e radhës ndaj Armenisë, e cila do të luhet të dielën.

Me Armeninë ndeshja e De Biazit

Panorama Sport - 09.10.2015

ASTRIT HAFIZI Në ndeshjen e djeshme ndaj Serbisë, trajneri De Biazi kishte rreshtuar në fushë një formacion, 4-3-3, megjithatë për mendimin tim mund të them se kemi parë një skemë 4-5-1, ku të gjithë ...

Përballjet e mundshme nëse shkojmë në Play-off

Tetova Sot - 09.10.2015

Ëndrra vazhdon për Shqipërinë dhe të gjithë shqiptarët. Pavarsisht dy humbjeve të fundit ndaj Portugalisë dhe Serbisë për kombëtaren kuqezi në lojë është më shumë se kurrë kualifikimi direkt në ...

Shqipëri-Armeni, Rama: Kush është kuqezi i vërtetë, Kombëtaren e do njësoj

Java News - 09.10.2015

Shqipëri-Armeni, Rama: Kush është kuqezi i vërtetë Kombëtaren e do njësoj Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, kujton edhe njëherë shansin e fundit që ka Kombëtarja shqiptare për t’u kualifikuar në ...

Kryeministri Rama fton tifozët për Armeninë

Panorama Sport - 09.10.2015

Në një status të postuar në profilin e tij zyrtar në “Facebook”, kryministri Rama u bën thirrje tifozëve kuqezi të mbështetsin Kombëtaren në sfidën e fundit ndaj Armenisë.

Rama ftesë tifozëve të mbështesin kuq e zinjtë përballë Armenisë

Gazeta Dita - 09.10.2015

Kryeministri Rama ka lëshuar ftesën për tifozerinë shqiptare të mbështesin kuq e zinjtë në sfidën përballë Armenisë të dielën në mbrëmje. Përmes një postimi në fb, Rama shkruan se kjo është sprova e ...

Ja kush do ta drejtojë ndeshjen Armeni-Shqipëri

Gazeta Tema - 09.10.2015

Do të jetë një bilbil nga Polonia ai që do të drejtojë sfidën vendimtare të Grupit I mes Armenisë dhe Shqipërisë në Jerevan. UEFA ka caktuar për të vendosur drejtësi në këtë ndeshje 34-vjeçarin ...

De Biazi s’e fsheh tensionin: Fitorja, alternativa e vetme

SOT - 08.10.2015

Trajneri i përfaqësueses tonë, Xhani De Biazi, doli dje në konferencë për shtyp në ambientet e “Tropikal” në Durrës, ku analizoi gjendjen e grupit dhe mundësitë e realizimit të objektivit të skuadrës ...

Më 6 dhjetor në Armeni mbahet referendum

Botasot - 08.10.2015

Presidenti i Armenisë Serzh Sargisian ka nënshkruar një dekret, përmes së cilës në vend do të mbahet referendum, më 6 dhjetor. Përmes kësaj pritet të ndryshohet rendi kushtetues, duke e shndërruar ...

Me kë luan Shqipëria në barazh nëse nuk mposht Armeninë

Koha.net - 08.10.2015

Shqipëria është në pozitën e tretë të Grupit I kualifikues për Euro 2016, pas humbjes në shtëpi nga Serbia. Tani ajo ka gjasa të kualifikohet edhe si pozita e dytë nëse e mposht Armeninë në xhiron e ...

Bastet nxjerrin Shqipërinë fituese ndaj Armenisë

Botasot - 08.10.2015

Pavarësisht humbjes së hidhur të Shqipërisë ndaj Serbisë në Elbasan Arena, me rezultatin, 0-2, Shqipëria ka shansin e kualifikimit direkt, nëse fiton ndaj Armenisë të Dielën.

Ja me kë takohet Shqipëria në barazh nëse nuk fiton ndaj Armenisë

Botasot - 08.10.2015

Shqipëria duhet të fitojë ndaj Armenisë në mënyrë që të kualifikohet direkt për në Euro 2016. Ukraina, Irlanda, Kroacia, Suedia, Sllovenia, Izraeli dhe Turqia janë rivalët e mundshëm në barazh për ...

Edi Rama flet pas humbjes

Telegrafi - 08.10.2015

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se lojtari më i mirë ishin tifozët, teksa theksoi se barazimi do të ishte i drejt. Për kryeministrin Rama tifozët ishin shembullor, dhe se ëndrra do të ...

Rama merret me tifozët, ëndrrën e lë për Armeni

Koha.net - 08.10.2015

Kryeministri shqiptar Edi Rama, ka thënë se barazimi në ndeshjen e sotme do të ishte më i drejtë. Megjithatë ai ka pasur një përgëzim për tifozët. “Barazimi do që më i drejtë po ky është futbolli.

Kur luhet ndeshja vendimtare e Shqipërisë

Koha.net - 08.10.2015

Shqipëria ka edhe një ndeshje për të realizuar ëndrrën për kualifikim në Euro 2016. Takimi me Armeninë është vendimtar për fatin e kuqezinjve në këtë kampanjë.

Bëhen llogaritë, ja si kualifikohet direkt Shqipëria për në Francë 2016

Java News - 08.10.2015

Bëhen llogaritë, ja si kualifikohet direkt Shqipëria për në Francë 2016 Megjithë humbjen në ndeshjen me Serbinë, skuadra e De Biazit ka edhe një shans tjetër për tu kualifikuar direkt për në Francë ...

Bëhen llogaritë, ja si kualifikohet direkt Shqipëria për në Francë 2016

Tetova Sot - 08.10.2015

Megjithë humbjen në ndeshjen me Serbinë, skuadra e De Biazit ka edhe një shans tjetër për tu kualifikuar direkt për në Francë 2016. Të dielën në mbrëmje kuqezinjtë do të luajnë në Armeni përballë ...

Rama: Lojtari më i mirë, publiku kuqezi. Ëndrra vazhdon në Armeni

Gazeta Tema - 08.10.2015

Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar tifozët kuqezinj për ndeshjen e sotme. Ai ndërkohë shprehet se ëndrra vazhdon, pasi kemi edhe një tjetër ndeshje. “Barazimi do qe me i drejte po ky eshte futbolli.

Edi Rama flet pas humbjes

Gazeta Dita - 08.10.2015

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se lojtari më i mirë ishin tifozët, teksa theksoi se barazimi do të ishte i drejt. Për kryeministrin Rama tifozët ishin shembullor, dhe se ëndrra do të ...