TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Portreti i një kryeministri (janar 2005): Ramush Haradinaj në gazetën egjiptiane “Al Hajat”

Almakos - 17.09.2017

Gazeta Egjiptiane “Al Hajat” (Jeta) e datës 16 janar 2005, në rubrikën “Personalitete të mendimit bashkëkohor shqiptar”, shkruar nga Prof. Dr. Beqir Ismaili, i kushtoi vëmendje të veçantë figurës së ...

Kryeministri Haradinaj kërkon ristrukturimin e dialogut

ABC News - 17.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi se dialogu me Serbinë duhet të ristrukturohet dhe të caktohen afate të qarta. Ai theksoi se përmes këtij dialogu duhet të përmbushen të gjitha ...

Portreti i një kryeministri (janar 2005): Ramush Haradinaj në gazetën egjiptiane “Al Hajat”

Telegrafi - 17.09.2017

Gazeta Egjiptiane “Al Hajat” (Jeta) e datës 16 janar 2005, në rubrikën “Personalitete të mendimit bashkëkohor shqiptar”, shkruar nga Prof. Dr. Beqir Ismaili, i kushtoi vëmendje të veçantë figurës së ...

Mediat serbe për Haradinajn: Ne e zgjodhëm, ai filloi të na arrestojë (Foto)

Lajm - 16.09.2017

Arrestimi i disa përfaqësuesve të Kryqit të Kuq të Serbisë, i cili gjendet në veri të Mitrovicës, ka ngjallur reagime të shumta në vend dhe në shtetin fqinj.

Gashi tregon si hyri në qeveri dhe flet për Ministrin Rikallo (VIDEO)

Albeu.com - 16.09.2017

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Diasporës, Dardan Gashi , në RTV 21 ka treguar se në qeveri ka hyrë me anë të një ftese që i është bërë nga kryeministri Ramush Haradinaj .

Mediat serbe: Psa na arreston Haradinaj kur ne e zgjodhëm atë

Albeu.com - 16.09.2017

Arrestimi i disa përfaqësuesve serb të Kryqit të Kuq, i cili gjendej në veri të Mitrovicës, ka ngjallur reagime të shumta në Serbi. Intervenimi i Njësisë Speciale në këtë pjesë të Republikës ka bërë ...

Kryeministri Haradinaj pranon urim nga kryeministri i Çekisë, Bohuslav Sobotka

Lajmi.net - 16.09.2017

. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Çekisë, Bohuslav Sobotka. Në urimin e kryeministrit Sobotka thuhet: Shkëlqesia ...

Kryeministri çek uron Haradinajn, ia përkujton dialogun me Serbinë

Albeu.com - 16.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës , Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Çekisë, Bohuslav Sobotka . Në urimin e kryeministrit Sobotka thuhet: Shkëlqesia ...

Kryeministri i Çekisë uron Haradinajn

Almakos - 16.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Çekisë, Bohuslav Sobotka. Në urimin e kryeministrit Sobotka thuhet: Shkëlqesia Juaj, ...

VATRA uron kryeministrin Haradinaj

Lajmi.net - 16.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga Federata Panshqiptare e Amerikës “VATRA. Në telegramin e urimit thuhet: Federata Panshqiptare e Amerikës “VATRA” ...

Dhëndrri më me fat në Kosovë, merr urim dhe dhuratë speciale nga kryeministri Haradinaj (Dokument)

Almakos - 16.09.2017

Mbase është hera e parë në historinë e institucioneve të Kososovës kur Qeveria nderon në këtë formë një familje me rastin e martesës së djalit të tyre.

Haradinaj: Demarkacioni do të zgjidhet dhe qytetarët e Kosovës do të lëvizin lirshëm

Lajmi.net - 16.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim ambasadoren e Republikës së Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanoviq, me të cilën bisedoi për zhvillimet aktuale në Kosovë dhe ...

Haradinaj tregon kur do të liberalizohen vizat me BE-në

Albeu.com - 16.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës , Ramush Haradinaj , priti sot në takim ambasadoren e Republikës së Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanoviq, me të cilën bisedoi për zhvillimet aktuale në Kosovë ...

Haradinaj: Shpejt do të zgjidhet çështja e demarkacionit me Malin e Zi

Almakos - 16.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim ambasadoren e Republikës së Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanoviq, me të cilën bisedoi për zhvillimet aktuale në Kosovë dhe ...

Haradinaj: Demarkacioni shpejt do të marrë një drejtim, qytetarët do të lëvizin pa viza

Evropaelire - 16.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se çështja e hapur e demarkacionit, do të marrë së shpejti një drejtim dhe kjo do të mundësojë lëvizjen e lirë të qytetarëve të ...

Haradinaj dhe ambasadorja e Finlandës pajtohen për investime në Kosovë

Lajmi.net - 16.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Anne Huhtamaki, me të cilën bisedoi lidhur me proceset që po kalon Kosova.

Haradinaj thotë se demarkacioni shpejt do të marrë një drejtim dhe se qytetarët do të lëvizin pa viza

Almakos - 16.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se çështja e hapur e demarkacionit me Malin e Zi, do të marrë së shpejti një drejtim dhe kjo do të mundësojë lëvizjen e lirë të ...

Haradinaj: Dialogu Kosovë-Serbi duhet të përmbyllet me rezultat konkret

Lajmi.net - 16.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ambasadorin e Republikës së Austrisë në Kosovë, Gernot Pfandler me të cilin bisedoi për thellimin e bashkëpunimit të ndërsjellë ...

Haradinaj priti ambasadorin austriak Pfandler, premton dinamikë të re të punës në qeveri

Almakos - 16.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ambasadorin e Republikës së Austrisë në Kosovë, Gernot Pfandler, me të cilin bisedoi për thellimin e bashkëpunimit të ndërsjellë ...

Haradinaj ishte duke punuar por nuk e priti këtë suprizë në zyrë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 16.09.2017

Përveç vizitave të shpeshta zyrtare që ka pasur Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot ka pritur për herë të parë në zyrën e tij edhe bashkëshorten Anita Muçaj me ...

Surpriza e ditës për Ramush Haradinajn, ja kush i shkoi në zyre (FOTO)

Lajmi.net - 16.09.2017

Zakonisht e shtuna llogaritet ditë vikendi dhe shumica e kalojnë me familjet e tyre nëpër shtëpi, por kjo nuk ka ndodhur me kryeministrin e ri të Kosovës.

Surpriza e ditës për Ramush Haradinajn, në zyre i shkon familja

Zhurnal - 16.09.2017

Surpriza e ditës për Ramush Haradinajn, në zyre i shkon familja Zakonisht e shtuna llogaritet ditë vikendi dhe shumica e kalojnë me familjet e tyre nëpër shtëpi, por kjo nuk ka ndodhur me ...

Ambasadori i Maqedonisë i ofroi Haradinajt mbështetje për rrugën evropiane të Kosovës

Lajmi.net - 16.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ambasadorin e Republikës së Maqedonisë në Kosovë, Ilija Strashevski, me të cilin diskutuan për sfidat dhe rrugëtimin e ...

Haradinaj: Dialogu me Serbinë është paalternativë

Albeu.com - 16.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj , thotë se dialogu me Serbinë duhet të ristrukturohet dhe të afatizohet. Thekson se përmes këtij dialogu duhet të përmbushen të gjitha marrëveshjet e arritura ...

Haradinaj: Demarkacioni shpejt do të marrë një drejtim, qytetarët do të lëvizin pa viza

Portalb - 16.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se çështja e hapur e demarkacionit, do të marrë së shpejti një drejtim dhe kjo do të mundësojë lëvizjen e lirë të qytetarëve të ...

Haradinaj urohet edhe nga kryeministri çek

Koha.net - 16.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Çekisë, Bohuslav Sobotka. Në urimin e kryeministrit Sobotka thuhet: Shkëlqesia Juaj, ...

Kryeministri i Çekisë uron Haradinajn

Telegrafi - 16.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Çekisë, Bohuslav Sobotka. Në urimin e kryeministrit Sobotka thuhet: Shkëlqesia Juaj, ...

Dhëndrri më me fat në Kosovë, merr urim dhe dhuratë speciale nga kryeministri Haradinaj (Dokument)

Telegrafi - 16.09.2017

Mbase është hera e parë në historinë e institucioneve të Kososovës kur Qeveria nderon në këtë formë një familje me rastin e martesës së djalit të tyre.

A është ky çifti më me fat në Kosovë? – Nuk do ta besoni çfarë ka bërë kryeministri Haradinaj për ta (FOTO + DOKUMENT)

Zeri - 16.09.2017

Mbase është hera e parë në historinë e institucioneve të Kososovës kur Qeveria nderon në këtë formë një familje me rastin e martesës së djalit të tyre.

Kryeministri paralajmëron se shpejt zgjidhet demarkacioni, s'tregon asnjë datë

Gazeta Express - 16.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim ambasadoren e Republikës së Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanoviq, me të cilën bisedoi për zhvillimet aktuale në Kosovë dhe rrugën e ...

Haradinaj: Shpejt do të zgjidhet çështja e demarkacionit me Malin e Zi

Telegrafi - 16.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim ambasadoren e Republikës së Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanoviq, me të cilën bisedoi për zhvillimet aktuale në Kosovë dhe ...

Haradinaj: Demarkacioni do të zgjidhet dhe qytetarët e Kosovës do të lëvizin lirshëm

Zeri - 16.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim ambasadoren e Republikës së Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanoviq, me të cilën bisedoi për zhvillimet aktuale në Kosovë dhe rrugën e ...

Haradinaj: Çështja e demarkacionit do të marrë shpejt drejtimin e duhur

Koha.net - 16.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim ambasadoren e Republikës së Kroacisë në Prishtinë, Maria Kapitanoviq, me të cilën bisedoi për zhvillimet aktuale në Kosovë ...

Haradinaj: Shpejt do të zgjidhet çështja e demarkacionit me Malin e Zi

BalkanWeb - 16.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim ambasadoren e Republikës së Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanovic, me të cilën bisedoi për zhvillimet aktuale në Kosovë dhe ...

Finlanda mund ta ndihmojë Kosovën në shumë rrafshe, thotë Haradinaj

Koha.net - 16.09.2017

Kryeministri Ramush Haradinaj, priti sot ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Anne Huhtamaki, me të cilën bisedoi lidhur me proceset që po kalon Kosova.

Haradinaj thotë se demarkacioni shpejt do të marrë një drejtim dhe se qytetarët do të lëvizin pa viza

Telegrafi - 16.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se çështja e hapur e demarkacionit me Malin e Zi, do të marrë së shpejti një drejtim dhe kjo do të mundësojë lëvizjen e lirë të ...

Haradinaj, ambasadorit austriak: Qeveria ka vënë dinamikë të re të punës

Koha.net - 16.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Gernot Pfandler me të cilin bisedoi për thellimin e bashkëpunimit të ndërsjellë ndërmjet dy vendeve.

Haradinaj priti ambasadorin austriak Pfandler, premton dinamikë të re të punës në qeveri

Telegrafi - 16.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ambasadorin e Republikës së Austrisë në Kosovë, Gernot Pfandler, me të cilin bisedoi për thellimin e bashkëpunimit të ndërsjellë ...

Surpriza e ditës për Ramush Haradinajn, ja kush i shkoi në zyre (FOTO)

Zeri - 16.09.2017

Zakonisht e shtuna llogaritet ditë vikendi dhe shumica e kalojnë me familjet e tyre nëpër shtëpi, por kjo nuk ka ndodhur me kryeministrin e ri të Kosovës.

Haradinaj: Marrëdhëniet diplomatike dhe ndër-institucionale me Maqedoninë janë të shkëlqyera

Koha.net - 16.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë një takimi të zhvilluar me ambasadorin e Maqedonisë në Kosovë, Ilija Strashevski, diskutoi për sfidat dhe rrugëtimin e përbashkët të të dyja shteteve ...

Kryeministri kërkon të afatizohet dialogu me Serbinë

Zeri - 16.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se dialogu me Serbinë duhet të ristrukturohet dhe të afatizohet. Thekson se përmes këtij dialogu duhet tëpërmbushen të gjitha marrëveshjet e arritura ...

Qosja: PDK e LDK ia lanë prushin në duar Haradinajt

Gazeta Express - 16.09.2017

Akademik Rexhep Qosja ka thënë se dy sfidat kryesore të Ramush Haradinajt është demarkacioni me Malin e Zi dhe Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe.

Haradinaj: Marrëdhëniet diplomatike dhe ndër-institucionale me Maqedoninë janë të shkëlqyera

Zeri - 16.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë një takimi të zhvilluar me ambasadorin e Maqedonisë në Kosovë, Ilija Strashevski, diskutoi për sfidat dhe rrugëtimin e përbashkët të të dyja shteteve ...

Haradinaj kërkon thellimin e bashkëpunimit ekonomik me Maqedoninë

Telegrafi - 16.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim ambasadorin e Maqedonisë në Prishtinë, Ilia Strashevski, me të cilin diskutuan për sfidat dhe rrugëtimin e përbashkët të të dyja shteteve ...

Zyra e Kryeministrit tregon se a do fillojë puna në Qeverisi nga ora 7

Zeri - 16.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në ditët e para të marrjes së udhëheqjes së ekzekutivit po duket të jetë shumë i angazhuar në takime me gjithë akterët me rëndësi për Kosovën.

“Ne e zgjodhëm, ai po na arreston”, mediat serbe sulm kundër Haradinajt

Durres Lajm - 16.09.2017

Arrestimi i disa përfaqësuesve të Kryqit të Kuq të Serbisë, i cili gjendet në veri të Mitrovicës, ka ngjallur reagime të shumta në vend dhe në shtetin fqinj.

Kryeministri Haradinaj pranon urim nga kryeministri i Çekisë, Sobotka

Kosova Live - 16.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Çekisë, Bohuslav Sobotka. “Shkëlqesia Juaj, Dëshiroj t’ju përgëzoj me sinqeritetin më ...

Kapitanovic: Kroacia do të vazhdojë ta mbështes aspiratën e Kosovës, për integrime euro-atlantike

Kosova Live - 16.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim ambasadoren e Republikës së Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanovic, me të cilën bisedoi për zhvillimet aktuale në Kosovë dhe ...

Finlanda premton ndihmë Kosovës për zhvillimin e ekonomisë

Kosova Live - 16.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Anne Huhtamaki, me të cilën bisedoi lidhur me proceset që po kalon Kosova.

Haradinaj: Austria i ka dhënë mbështetje Kosovës në të gjitha periudhat e shtetndërtimit

Kosova Live - 16.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ambasadorin e Republikës së Austrisë në Kosovë, Gernot Pfandler me të cilin bisedoi për thellimin e bashkëpunimit të ndërsjellë ...

Mbështetje e plotë e Maqedonisë në agjendën evropiane të Kosovës

Kosova Live - 16.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ambasadorin e Republikës së Maqedonisë në Kosovë, Ilija Strashevski, me të cilin diskutuan për sfidat dhe rrugëtimin e ...

Haradinaj në teh të shpatës!

SOT - 15.09.2017

E titullova kështu këtë shkrim, për faktin se rrugëtimi politik i Haradinajt në qeverisjen e vendit, do të kalojë jo në një, por në tre "teha të shpatës"; atë të ndërkombëtarëve, listës "Srpska" dhe ...

Asociaiconi do të themelohet

Albeu.com - 15.09.2017

E paqartë mbetet rruga që do ta ndjekë kryeministri Ramush Haradinaj sa i përket themelimit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe. Në kabinetin e shefit të Qeverisë kanë thënë se aktualisht ...

Thaçi takohet me Haradinajn dhe Veselin

Albeu.com - 15.09.2017

I pari i shtetit, Hashim Thaçi, do t’i takojë krerët e dy institucioneve më të rëndësishme, Ramush Haradinajn dhe Kadri Veselin . Zyra e Presidentit ka bërë të ditur për këto takime, duke qartësuar ...

Thaçi pret sot në takime të ndara Veselin e Haradinajn

Portalb - 15.09.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pret sot në takime të ndara kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselin dhe kryeministrin Ramush Haradinaj, transmeton Arbresh.

Presidenti Thaçi takohet me Haradinajn e Veselin

Ina - 15.09.2017

Presidenti i Kosovës , Hashim Thaçi, do t’i takojë krerët e dy institucioneve më të rëndësishme, Ramush Haradinajn dhe Kadri Veselin Zyra e Presidentit ka bërë të ditur për këto takime, duke ...

Haxhiu: Haradinaj ka ndryshuar qëndrim për “Zajdenicën”, ndryshe nuk do ta votonte Lista Serbe

Almakos - 15.09.2017

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka thënë se kryeministri Ramush Haradinaj, ka ndryshuar qëndrimin për “Zajednicën” ndryshe nuk do të merrte votat e Listës Serbe.

Presidenti Thaçi pret në takim kryeparlamentarin Veseli

Lajmi.net - 15.09.2017

. Presidenti Hashim Thaçi ka pritur në takim kreun e Kuvendit Kadri Veselin. Pas takimit nuk pati deklarim për media. Për atë se çka u bisedua në takim, nga zyrtarë e presidencës, u tha se informatat ...

Deputeti i NISMA's i kërkon Haradinajt shkarkimin e ministrit

Albeu.com - 15.09.2017

Deputeti nga radhët e Nisma’s, Milaim Zeka përmes një postimi në Facebook është shprehur se duhet të shkarkohet Ministri Rikallo nga Haradinaj . Zeka gjithashu bëri thirrje që Nenad Rikallo, duhet të ...

Kryeministri Haradinaj priti grupin parlamentar të AAK-së

Lajmi.net - 15.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, njëherit Kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj priti sot grupin parlamentar të partisë së tij në Kuvendin e Kosovës.

Haradinaj pret në takim deputetët e partisë së tij

Almakos - 15.09.2017

Kryeministri i Kosovës, njëherit kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj ka pritur sot grupin parlamentar të partisë së tij në Kuvendin e Kosovës. Sipas një njoftimi, deputetët e AAK-së kanë diskutuar me ...

Zeka kërkon shkarkimin e ministrit serb, flet dhe për informacionin e AKI-së për Rikalon

Lajm - 15.09.2017

Deputeti i Nismës për Kosovën Milaim Zeka, ka thënë se ministri serb, Nenad Rikalo duhet të hetohet dhe të shkarkohet. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ai ka thënë se AKI i ka thënë ...

Reagon Donika Gërvalla: Kush gënjen këtu, Ramushi apo dëshmitarët?

Lajm - 15.09.2017

Aktivistja e LDK-së në Gjermani, dhe vajza e atdhetarit Jusuf Gërvalla, Donika Gërvalla Schwarz ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinaj për akuzat ndaj ministrit ...

Qeveria Haradinaj sot pritet ta miratojë planin qeverisës

Lajmi.net - 15.09.2017

Qeveria e Kosovës sot nga ora 16:00 do të mbajë mbledhjen e radhës. Në këtë mbledhje pritet të miratohet plani qeverisës, i cili u kërkua nga kryeministri Haradinaj qysh në mbledhjen e parë e cila u ...

Kjo është arsyeja e mbledhjes të qeverisë

Albeu.com - 15.09.2017

Qeveria e Kosovës sot nga ora 16:00 do të mbajë mbledhjen e radhës. Në këtë mbledhje pritet të miratohet plani qeverisë s, i cili u kërkua nga kryeministri Haradinaj qysh në mbledhjen e parë e cila u ...

Thaçi e Haradinaj bisedojnë për demarkacionin dhe dialogun me Serbinë

Evropaelire - 15.09.2017

Kuvendi i Kosovës bashkë me udhëheqësit më të lartë të shtetit duhet t’u japin përgjigje të gjitha çështjeve me prioritet, përfshi edhe demarkacionin e kufirit me Malin e Zi dhe liberalizimin e ...

Thaçi hesht para Haradinajt për demarkacionin

Albeu.com - 15.09.2017

Presidenti Hashim Thaçi është kujdesur gjatë takimit të parë zyrtar me Kryeministrin Ramush Haradinaj që të evitojë përmendjen e temave të rënda për shefin e Qeverisë, sic është demarkacioni.

Thaçi e Haradinaj bisedojnë për demarkacionin dhe dialogun me Serbinë

Lajmi.net - 15.09.2017

Kuvendi i Kosovës bashkë me udhëheqësit më të lartë të shtetit duhet t’u japin përgjigje të gjitha çështjeve me prioritet, përfshi edhe demarkacionin e kufirit me Malin e Zi dhe liberalizimin e ...

Thaçi e Haradinaj në siklet për demarkacionin, s’e përmendin para kamerave

Lajm - 15.09.2017

Presidenti Hashim Thaçi është kujdesur gjatë takimit të parë zyrtar me kryeministrin Ramush Haradinaj që të evitojë përmendjen e temave të rënda për shefin e Qeverisë, siç është ratifikimi i ...

Haradinaj: Kosova është kthyer në binaret e vet qeverisës

Almakos - 15.09.2017

​Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se në javën që vjen do t’ia paraqesin Kuvendit të Kosovës, programin qeverisës. Haradinaj këto komente i bëri gjatë takimit me Presidentin e ...

Haradinaj flet fjalë të mira për dialogun me Serbinë

Albeu.com - 15.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është pritur nga presidenti, Hashim Thaçi këtë të premte. Haradinaj ka thënë ndër të tjera se me Thaçin kanë diskutuar edhe për ndarjen e detyrave.

Kryeministri Haradinaj blen dy frigoriferë (Dokument)

Lajmi.net - 15.09.2017

Zyrës së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, nga tash do t’i shtohen edhe dy pajisje të reja të teknikës së bardhë. Në fakt zyra e kryeministrit ka vendosur që t’i blej dy frigoriferë, vlera ...

Haradinaj: Punët e mia janë detyrat e shtëpisë

Zhurnal - 15.09.2017

Haradinaj: Punët e mia janë detyrat e shtëpisë Prishtinë, 15 shtator - Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është pritur nga presidenti, Hashim Thaçi këtë të premte.

“Ministri serb duhet hetuar dhe shkarkuar”

Zhurnal - 15.09.2017

“Ministri serb duhet hetuar dhe shkarkuar” Prishtinë, 15 shtator - Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka ka thënë se ministri i Bujqësisë, Nenad Rikalo duhet hetuar e shkarkuar.

Prioritetet e Ramushit

Ina - 15.09.2017

Kuvendi i Kosovës bashkë me udhëheqësit më të lartë të shtetit duhet t’u japin përgjigje të gjitha çështjeve me prioritet, përfshi edhe demarkacionin e kufirit me Malin e Zi dhe liberalizimin e ...

Haradinaj i detyron ministrat të punojnë edhe të shtunën

Lajmi.net - 15.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga ministrat e tij që të punojnë edhe të shtunën dhe të kthejnë komentet në programin qeveritar, të cilin ua ka dorëzuar sot.

Haradinaj: Javën tjetër do prezantoj para Kuvendit programin qeverisës

Albeu.com - 15.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj , ka deklaruar se në javën që vjen do të paraqesë në Kuvend programin e qeverisë. Këto komente i bëri gjatë takimit me presidentin Thaçin, ku tha se do ta ...

Haradinaj i detyron ministrat të punojnë edhe të shtunën (Video)

Almakos - 15.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga ministrat e tij që të punojnë edhe të shtunën dhe të kthejnë komentet në programin qeveritar, të cilin ua ka dorëzuar sot.

Kryeministri Haradinaj priti Dale Pfeiffer

Lajmi.net - 15.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot shefin e parë të Zyrës Amerikane në Kosovën e pasluftës dhe njëherësh ish udhëheqës i USAID-it, Dale Pfeiffer, i cili aktualisht ...

Kryeministri Haradinaj priti Dale Pfeiffer

Almakos - 15.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot shefin e parë të Zyrës Amerikane në Kosovën e pasluftës dhe njëherësh ish udhëheqës i USAID-it, Dale Pfeiffer, i cili aktualisht është anëtar i ...

Dardan Gashi tregon për ndërmjetësimin e tij dhe si hyri në Qeveri (Video)

Almakos - 15.09.2017

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Diasporës, Dardan Gashi, në RTV 21 ka treguar se në qeveri ka hyrë me anë të një ftese që i është bërë nga kryeministri Ramush Haradinaj.

Dardan Gashi: Listën Serbe e fuqizoi Isa Mustafa (Video)

Lajmi.net - 15.09.2017

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Diasporës, Dardan Gashi, ka treguar se në qeveri ka hyrë me anë të një ftese që i është bërë nga kryeministri Ramush Haradinaj.

Ministri Gashi tregon si u bë pjesë e Qeverisë Haradinaj

Zhurnal - 15.09.2017

Ministri Gashi tregon si u bë pjesë e Qeverisë Haradinaj Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Diasporës, Dardan Gashi ka treguar se në qeveri ka hyrë me anë të një ftese që i është bërë nga ...

Haradinaj zbutet për Asociacionin

Koha.net - 15.09.2017

E paqartë mbetet rruga që do ta ndjekë kryeministri Ramush Haradinaj sa i përket themelimit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe. Në kabinetin e shefit të Qeverisë kanë thënë se aktualisht ...

Pas krijimit të qeverisë, Thaçi takon Haradinajn dhe Kadri Veselin

BalkanWeb - 15.09.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do zhvillojë sot një takim me krerët e dy institucioneve më të rëndësishme, Ramush Haradinajn dhe Kadri Veselin. Zyra e Presidentit ka bërë të ditur për këto ...

Presidenti Thaçi takon Haradinajn dhe Veselin

Ora news - 15.09.2017

Kreu i Shtetit të Kosovës Hashim Thaçi, do t’i takojë krerët e dy institucioneve më të rëndësishme, Ramush Haradinajn dhe Kadri Veselin. Zyra e Presidentit ka bërë të ditur për këto takime, duke ...

Presidenti Thaçi takohet me Haradinajn e Veselin

Gazeta Express - 15.09.2017

I pari i shtetit, Hashim Thaçi, do t’i takojë krerët e dy institucioneve më të rëndësishme, Ramush Haradinajn dhe Kadri ...

Haxhiu: Haradinaj ka ndryshuar qëndrim për “Zajednicen”, ndryshe nuk do ta votonte Lista Serbe

Telegrafi - 15.09.2017

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka thënë se kryeministri Ramush Haradinaj, ka ndryshuar qëndrimin për “Zajednicen” ndryshe nuk do të merrte votat e Listës Serbe.

Milaim Zeka ‘godet’ rënd policinë e AKI-në: Kryeministri Haradinaj u fut në kurth

Zeri - 15.09.2017

Deputeti i Nismës Milaim Zeka nëpërmjet një postimi në “Facebook”, ka shkruar rreth akuzave ndaj Ministrit të Bujqësisë Nenad Rikallo, transmeton “Zeri.info”.

Haradinaj pret në takim deputetët e partisë së tij

Telegrafi - 15.09.2017

Kryeministri i Kosovës, njëherit kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj ka pritur sot grupin parlamentar të partisë së tij në Kuvendin e Kosovës. Sipas një njoftimi, deputetët e AAK-së kanë diskutuar me ...

Haradinaj thotë se Qeveria do të bashkëpunojë ngushtë me Kuvendin

Koha.net - 15.09.2017

Prishtinë, 15 shtator - Kryeministri i Republikës së Kosovës, njëherit kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj priti sot Grupin Parlamentar të partisë së tij në Kuvendin e Kosovës.

Kryeministri Haradinaj priti grupin parlamentar të AAK-së

Zeri - 15.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, njëherit Kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj priti sot grupin parlamentar të partisë së tij në Kuvendin e Kosovës.

Nis takimi mes Thaçit dhe Haradinajt

Zeri - 15.09.2017

Takimi mes presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryeministrit Ramush Haradinaj, ka nisur para pak minutash, raporton zeri.info. Takimi është duke u zhvilluar prapa dyerve të mbyllura, ashtu siç u ...

Thaçi e Haradinaj në siklet për demarkacionin, nuk e përmendin para kamerave

Gazeta Express - 15.09.2017

Presidenti Hashim Thaçi është kujdesur gjatë takimit të parë zyrtar me Kryeministrin Ramush Haradinaj që të evitojë përmendjen e temave të rënda për shefin e Qeverisë, sic është demarkacioni.

Haradinaj: Javën tjetër, plani qeverisës

Zeri - 15.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se javën tjetër do ta shpalos programin qeverisës, raporton zeri.info. "Opinioni dhe qytetarët janë në dijeni se ne e kemi incizuar situatën dhe ...

Haradinaj: Kosova është kthyer në binaret e vet qeverisës

Telegrafi - 15.09.2017

​Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se në javën që vjen do t’ia paraqesin Kuvendit të Kosovës, programin qeverisës. Haradinaj këto komente i bëri gjatë takimit me Presidentin e ...

“Ministri serb duhet hetuar dhe shkarkuar”

Ora news - 15.09.2017

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka ka thënë se ministri i Bujqësisë, Nenad Rikalo duhet hetuar e shkarkuar. Sipas Zekajt, kryeministri Haradinaj i ndodhur para një skandali të tillë është ...

Haradinaj tek Thaçi: Javën tjetër prezantojmë në Kuvend programin qeverisës

BalkanWeb - 15.09.2017

​Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se javën që vjen do t’i paraqesë Kuvendit të Kosovës, programin qeverisës. Haradinaj këto komente i bëri gjatë takimit me Presidentin e Kosovës, ...

Thaçi e Haradinaj theksojnë përgjegjësitë e përbashkëta për vendin

Koha.net - 15.09.2017

​Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se në javën që vjen do t’ia paraqesin Kuvendit të Kosovës, programin qeverisës. Haradinaj këto komente i bëri gjatë takimit me presidentin e ...

Qosja: Haradinajt i lanë prushin në duar ata që duhej të ishin në opozitë

Ora news - 15.09.2017

Akademiku Rexhep Qosja deklaron se është i palumtur me zgjedhjen e Ramush Haradinajt në postin e kryeministrit të Kosovës. Në një intervistë për gazetën “Dita” Ai shpjegon dhe arsyet ndërsa shton se ...

Haradinaj do që ta bëjë praktikë raportimin te Thaçi

Koha.net - 15.09.2017

Presidenti i Republikës Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takimin e parë si kryeministër, kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj. Presidenti Thaçi ka takuar sot paradite edhe kryetarin e Kuvendit, Kadri ...

Haradinaj i detyron ministrat të punojnë edhe të shtunën (Video)

Telegrafi - 15.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga ministrat e tij që të punojnë edhe të shtunën dhe të kthejnë komentet në programin qeveritar, të cilin ua ka dorëzuar sot.

Haradinaj i detyron ministrat të punojnë edhe të shtunën (VIDEO)

Zeri - 15.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga ministrat e tij që të punojnë edhe të shtunën dhe të kthejnë komentet në programin qeveritar, të cilin ua ka dorëzuar sot.

Kryeministri Haradinaj priti Dale Pfeiffer

Telegrafi - 15.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot shefin e parë të Zyrës Amerikane në Kosovën e pasluftës dhe njëherësh ish udhëheqës i USAID-it, Dale Pfeiffer, i cili aktualisht është anëtar i ...

Dardan Gashi flet për ndërmjetësimin dhe hyrjen e tij në Qeveri, thotë se nëse vërtetohet fajësia e Rikalos do të dalë ...

Telegrafi - 15.09.2017

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Diasporës, Dardan Gashi, në RTV 21 ka treguar se në qeveri ka hyrë me anë të një ftese që i është bërë nga kryeministri Ramush Haradinaj.

Gashi: Lista Srpska u fuqizua gjatë qeverisjes së Isa Mustafës (Video)

Gazeta Express - 15.09.2017

Lista Srpska u fuqizua gjatë mandatit qeverisës të Isa Mustafës. Kështu thotë Dardan Gashi, zëvendëskryeministër dhe ministër i Diasporës në qeverinë e Ramush Haradinajt, i cili sipas opozitës po ...

Dardan Gashi tregon për ndërmjetësimin e tij dhe si hyri në Qeveri (Video)

Zeri - 15.09.2017

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Diasporës, Dardan Gashi, ka treguar se në qeveri ka hyrë me anë të një ftese që i është bërë nga kryeministri Ramush Haradinaj.

Mediat serbe për Haradinajn: Ne e zgjodhëm, ai filloi të na arrestojë

BalkanWeb - 15.09.2017

Arrestimi i disa përfaqësuesve të Kryqit të Kuq të Serbisë, i cili gjendet në veri të Mitrovicës, ka ngjallur reagime të shumta në vend dhe në shtetin fqinj.

Haradinaj po zbutet për Asociacionin

Java News - 15.09.2017

E paqartë mbetet rruga që do ta ndjekë kryeministri Ramush Haradinaj sa i përket themelimit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe. Në kabinetin e shefit të Qeverisë kanë thënë se aktualisht ...

Analistët kosovarë: “Ramush Haradinaj është një kryeministër nervoz”

Java News - 15.09.2017

“Kryeministri Ramush Haradinaj po provon të shuajë zjarrin por pa e ditur me çfarë mjete dhe çfarë kosto”. Kështu e pasqyron opinionisti Imer Mushkolaj figurën e kryeministrit në javën e tij të parë ...

Haradinaj mund të arrestohet

Alb Portali - 15.09.2017

Loading... Policia do të veprojë sipas urdhrave të Prokurorisë lidhur me personat që gjenden në fletë arreste, ka deklaruar ministri serb i Punëve të Brendshme Nebojsha Stefanoviq duke u përgjigjur ...

Thaçi dhe Haradinaj theksuan rëndësinë e krijimit të institucioneve e konsolidimin e shtetit të Kosovës

Kosova Live - 15.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj u prit sot nga presidenti, Hashim Thaçi, në një takim të parë që prej marrjes së detyrës. Haradinaj dhe Thaçi theksuan rëndësinë e krijimit të ...

Haradinaj: Mund të përdor gjuhë më të butë me gazetarët, por e vërteta mbetet (Video)

Almakos - 14.09.2017

Kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në orët e vona ka folur edhe një herë rreth “incidentit” të sotëm me gazetarë në një konferencë për media.

Serbia edhe e fton edhe mund ta arrestojë kryeministrin Haradinaj në Nish

Lajmi.net - 14.09.2017

Policia do të veprojë sipas urdhrave të Prokurorisë lidhur me personat që gjenden në fletë arreste, ka deklaruar ministri serb i Punëve të Brendshme Nebojsha Stefanoviq duke u përgjigjur në pyetjen ...

Haradinaj mund të arrestohet

Albeu.com - 14.09.2017

Policia do të veprojë sipas urdhrave të Prokurorisë lidhur me personat që gjenden në fletë arreste, ka deklaruar ministri serb i Punëve të Brendshme Nebojsha Stefanoviq duke u përgjigjur në pyetjen ...

Haradinaj mund të arrestohet në Nish

Shqipmedia - 14.09.2017

Policia do të veprojë sipas urdhrave të Prokurorisë lidhur me personat që gjenden në fletë arreste, ka deklaruar ministri serb i Punëve të Brendshme Nebojsha Stefanoviq duke u përgjigjur në pyetjen ...

Haradinaj: Asociacioni i komunave me shumicë serbe vetëm sipas Kushtetutës

Lajmi.net - 14.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka quajtur “interesant” dhe të “mençur” propozimin e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq për nisjen e dialogut të brendshëm në Serbi për Kosovën.

Serbia mund ta arrestojë Haradinaj

Zhurnal - 14.09.2017

Serbia mund ta arrestojë Haradinaj Prishtinë, 14 shtator - Ramush Haradinaj mund të arrestohet në Nish. Kjo ndodhë nëse Haradinaj shkon atje për një takim të mundshëm që mund të zhvillohet ndërmjet ...

Haradinaj anashkalon ministrat, fton sekretarët për draftimin e programit qeverisës (Foto)

Lajmi.net - 14.09.2017

Kryeministri Ramush Haradinaj ka nisur draftimin e Programit të Qeverisë, të cilin do të shpalos para Kuvendit të Kosovës. Mirëpo, shefi i ekzekutivit draftimin e Programit nuk do ta bëjë me ...

Thaçi pret nesër në takim Haradinajn dhe Veselin

Lajmi.net - 14.09.2017

Zyra e presidentit të vendit ka bërë të ditur se nesër, në orën 09:30, presidenti Hashim Thaçi, pret kryetarin e Kuvendit, Kadri Veselin. Ndërsa, në orën 13:30, ai do të takohet me kryeministrin e ...

Thaçi takon Haradinajn e Veselin

Zhurnal - 14.09.2017

Thaçi takon Haradinajn e Veselin Presidenti i vendit, Hashim Thaçi sot do t`i pres në takime të ndara Kryeparlamentarin, Kadri Veseli, dhe kryeministrin, Ramush Haradinaj.

Në qeverinë Haradinaj ka ministra që punën e parë menaxheriale e kanë në këtë post

Zhurnal - 14.09.2017

Në qeverinë Haradinaj ka ministra që punën e parë menaxheriale e kanë në këtë post Qeveria e udhëhequr nga Ramush Haradinaj ka edhe ministra, për të cilët detyra është e para e atij lloji.

Presidenti Thaçi takohet me Haradinajn e Veselin

Almakos - 14.09.2017

I pari i shtetit, Hashim Thaçi, do t’i takojë krerët e dy institucioneve më të rëndësishme, Ramush Haradinajn dhe Kadri Veselin. Zyra e Presidentit ka bërë të ditur për këto takime, duke qartësuar se ...

Kryeministri Haradinaj në dasmën e Drenicës bashkë me Sami Lushtakun (Foto)

Lajmi.net - 14.09.2017

Mbrëmjen e sotme kryeministri Ramush Haradinaj, është duke e kaluar në një dasmë në Drenicë. Në disa fotografi kryeministri shihet i shoqëruar me kryetarin e Drenicës, Sami Lushtaku si dhe deputetët ...

Kabineti “Rambo 2”

Telegrafi - 14.09.2017

A e dini atë fabulën për atë qenin e gjahut i cili e kishte zënë lepurin dhe po sillej çuditshëm ndaj tij? Ndoshta në këtë rast, fjala “çuditshëm” nuk është e mjaftueshme për të shprehur gjithçka që ...

Haradinaj e quan keqkuptim fyerjen e gazetarëve, insiston se kishte të drejtë

BalkanWeb - 14.09.2017

Kryeministri Ramush Haradinaj ka komentuar mbrëmë vonë, gjatë qëndrimit të tij në KEK, “incidentin” e mëngjesit, ku kishte fyer gazetarët, duke i quajtur të pashkollë dhe që nuk kuptojnë anglisht, ...

Haradinajt i vjen keq për “keqkuptimin” me gazetarët

Koha.net - 14.09.2017

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nga Shipitulla e ka përmendur edhe deklaratën e tij që sot e ka dhënë për gazetarë. Ai pas një vizite që ka bërë Ministrisë së Infrastrukturës sot në mëngjes ...

Haradinaj mund të arrestohet në Nish

Koha.net - 14.09.2017

Policia do të veprojë sipas urdhrave të Prokurorisë lidhur me personat që gjenden në fletë arreste, ka deklaruar ministri serb i Punëve të Brendshme Nebojsha Stefanoviq duke u përgjigjur në pyetjen ...

Qeveria Haradinaj do ta zbulojë 'ujin e nxehtë'!

Zeri - 14.09.2017

Ramush Haradinaj edhe zyrtarisht sot pritet ta marrë drejtimin e Qeverisë së Kosovës, për të dytën herë me radhë pas gati trembëdhjetë vjetësh qëkur u detyrua ta ndërpresë mandatin e tij si ...

Beogradi "paralajmëron" Kryeministrin Haradinaj

ABC News - 14.09.2017

Ministri i brendshëm serb Stefanovic deklaroi se policia serbe do të veprojë sipas urdhrave të Prokurorisë lidhur me personat për të cilët janë dhënë urdhërarreste.

Shpend Ahmeti ironizon me 'anglishten' e kryeministrit (VIDEO)

Zeri - 14.09.2017

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka ironizuar me kryeministrin Ramush Haradinaj, pasi dje gjatë një konference për media Haradinaj i kishte ofenduar gazetarët duke kërkuar që të mësojnë më shumë ...

Haradinaj: Asociacioni i komunave me shumicë serbe vetëm sipas Kushtetutës

Zeri - 14.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka quajtur “interesant” dhe të “mençur” propozimin e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq për nisjen e dialogut të brendshëm në Serbi për Kosovën.

Haradinaj: Nëse Serbia e respekton Kosovën, edhe Kosova do ta respektojë Serbinë

Koha.net - 14.09.2017

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka deklaruar se kryetari serb Aleksandar Vuçiq ka bërë me mend që propozoi dialog të brendshëm në Serbi për Kosovën dhe ka shtuar se një dialog i tillë është i ...

Haradinaj: Asociacioni i komunave serbe do të krijohet

ABC News - 14.09.2017

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka konfirmuar krijimin së shpejti të Asociacionit të Komunave Serbe në Kosovë. Por nga ana tjetër, gjatë së njëjtës intervistë për një televizion të Beogradit, ...

“Ramush Haradinaj, një kryeministër nervoz”

Koha.net - 14.09.2017

“Kryeministri Ramush Haradinaj po provon të shuajë zjarrin por pa e ditur me çfarë mjete dhe çfarë kosto”. Kështu e pasqyron opinionisti Imer Mushkolaj figurën e kryeministrit në javën e tij të parë ...

Në qeverinë Haradinaj ka ministra që punën e parë menaxheriale e kanë në këtë post

Koha.net - 14.09.2017

Qeveria e udhëhequr nga Ramush Haradinaj ka edhe ministra, për të cilët detyra është e para e atij lloji. Për herë të parë ushtron një punë menaxhuese ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, ...

Presidenti Thaçi takohet me Haradinajn e Veselin

Telegrafi - 14.09.2017

I pari i shtetit, Hashim Thaçi, do t’i takojë krerët e dy institucioneve më të rëndësishme, Ramush Haradinajn dhe Kadri Veselin. Zyra e Presidentit ka bërë të ditur për këto takime, duke qartësuar se ...

Thaçi takon Haradinajn e Veselin

Zeri - 14.09.2017

I pari i shtetit, Hashim Thaçi, do t’i takojë krerët e dy institucioneve më të rëndësishme, Ramush Haradinajn dhe Kadri Veselin. Zyra e Presidentit ka bërë të ditur për këto takime, duke qartësuar se ...

Kryeministri Haradinaj pranon urim nga kryeministri i Finlandës, Sipila

Kosova Live - 14.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka marrë telegram urimi nga kryeministri i Finlandës, Juha Sipila për detyrën e re në krye të Qeverisë.

Vuçiç për kryeministrin e Kosovës: Haradinaj është kriminel!

Ina - 13.09.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka lëshuar në mbrëmjen e së martës fjalë të rënda në drejtim të kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Fuqia e errët e Dardan Gashit

Albeu.com - 13.09.2017

Dardan Gashi është ministri që ka shëtitur më së shumti parti politike në karrierën e tij ministrore në Kosovë. Ramush Haradinaj e emëroi atë si zëvendëskryeministër dhe ministër të Diasporës Dardan ...

Haradinaj cakton këshilltarin për veteranët, ja çdo ndodhë me pensionet

Albeu.com - 13.09.2017

Gazmend Syla do të jetë këshilltar i Ramush Haradinajt për kategoritë e dalura nga lufta . Lajmin e ka konfirmuar deputeti i AAK-së, Bekë Berisha . Ndër të tjera thuhet se kryeminstri Haradinaj i ka ...

Foto e rrallë: Ramushi dhe Anita në ditën e dasmës (Foto)

Zhurnal - 13.09.2017

Foto e rrallë: Ramushi dhe Anita në ditën e dasmës (Foto) Loading... Çifti, Anita Muçaj dhe Ramush Haradinaj, ishin njohur gjatë punës para shumë viteve.

Haradinaj e cakton këshilltarin për kategoritë e dalura nga lufta

Almakos - 13.09.2017

Gazmend Syla do të jetë këshilltar i Ramush Haradinajt për kategoritë e dalura nga lufta. Lajmin e ka konfirmuar deputeti i AAK-së, Bekë Berisha. Ndër të tjera thuhet se kryeminstri Haradinaj i ka ...

Mediat serbe për Asociacionin: Haradinaj do të duhet ta “gëlltisë bretkosën e madhe”!

Almakos - 13.09.2017

Pavarësisht premtimeve të tij gjatë fushatës zgjedhore se ai nuk do të lejojë krijimin e Komunitetit të Komunave Serbe, kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj, do të duhet të zbatojë ...

Haradinaj: Do të bëjmë rishikimin e buxhetit për pensionet e veteranëve

Lajmi.net - 13.09.2017

Kryeministri Ramush Haradinaj, është zotuar se do të bëjë rishikimin e buxhetit në mënyrë që pensionet e veteranëve të mos paguhen vëtëm pjesshëm, po në bazë të rregullt dhe me pagesë të plotë me ...

Haradinaj takohet me veteranët, ja çdo të ndodhë me pensionet

Albeu.com - 13.09.2017

Pensionet e veteranëve do të paguhen me rregull sipas ligjit, sepse vonesat që po ndodhin tani janë të pajustifikueshme, ka thënë kryeministri Ramush Haradinaj gjatë pritjes që u bëri udhëheqësve të ...

Haradinaj: Pensionet e veteranëve do të paguhen me rregull

Almakos - 13.09.2017

Pensionet e veteranëve do të paguhen me rregull sipas ligjit, sepse vonesat që po ndodhin tani janë të pajustifikueshme, ka thënë kryeministri Ramush Haradinaj gjatë pritjes që u bëri udhëheqësve të ...

Vuçiq: Në tetor fillon periudha e re e dialogut brenda serb për çështjen e Kosovës

Portalb - 13.09.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka deklaruar se në muajin tetor do të fillojë periudha e re e dialogut brenda serb për çështjen e Kosovës, sepse në varësi të marrëdhënieve me të Serbia do të ...

Mediat serbe: Haradinaj duhet "ta gëlltisë bretkosën e madhe?

Albeu.com - 13.09.2017

Pavarësisht premtimeve të tij gjatë fushatës zgjedhore se ai nuk do të lejojë krijimin e Komunitetit të Komunave Serbe, kryeministrit të ri të Kosovë s, Ramush Haradinaj , do t'i duhet të zbatojë ...

Vuçiç: Nuk ndryshojmë qëndrim ndaj Haradinajt. Transparentë për Kosovën

Top Channel - 13.09.2017

Aleksandar Vuçiç deklaron se gjatë muajit tetor do të nisë periudha e re e dialogut brenda vendit për çështjen e Kosovës, në varësi të marrëdhënieve me të cilën Serbia, sipas kreut të saj të shtetit, ...

Haradinaj paralajmëron firmat: Përfundojini rrugët në kohë përndryshe ndëshkoheni

Albeu.com - 13.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka kërkuar nga kompanitë kontraktuese për ndërtimin e rrugëve që t’i kryejnë punë t në afatin e përcaktuar kohor , në mënyrë që të mos ketë ...

Lulzim Basha uron kryeministrin Haradinaj për detyrën e re

Lajmi.net - 13.09.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, i ka dërguar telegram urimi kryeministrit Ramush Haradinaj, për detyrën e re në krye të Qeverisë të Republikës së Kosovës.

Haradinajt nuk i pëlqen pyetja për Demarkacionin, ofendon gazetarët: Kryeni shkollë e lexoni, se s’po i kuptoni gjërat ...

Almakos - 13.09.2017

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, pak ditë pasi mori detyrën si kryeministër i vendit, nuk hezitoi t’i fyejë gazetarët. Kryeministri u sugjeroi gazetarëve të kryejnë shkollë dhe të lexojnë më ...

Vuçiç: Nuk ndryshojmë qëndrim ndaj Haradinajt

Lajmi.net - 13.09.2017

Aleksandar Vuçiç deklaron se gjatë muajit tetor do të nisë periudha e re e dialogut brenda vendit për çështjen e Kosovës, në varësi të marrëdhënieve me të cilën Serbia, sipas kreut të saj të shtetit, ...

Haradinaj ofendon gazetarët (VIDEO)

Lajmi.net - 13.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur pas vizitës në Ministrinë e Infrastrukturës.

Haradinaj ofendon gazetarët, i quan të pashkollë

Albeu.com - 13.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj , ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur pas vizitës në Ministrinë e Infrastrukturës.

Haradinaj polemizon me gazetaren: Shkoni më shumë në shkollë (VIDEO)

Zhurnal - 13.09.2017

Haradinaj polemizon me gazetaren: Shkoni më shumë në shkollë (VIDEO) Prishtinë,13 shtator - Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme ka polemizuar me një gazetare lidhur me ...

Vuçiq: Ja ku e kam parë “sefte” Ramush Haradinajn?

Lajmi.net - 13.09.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se kryeministrin e ri të Kosovës, Ramush Haradinajn e ka parë vetëm një herë. Sipas tij, “statusi i kriminelit të luftës për të mbetet”.

AGK reagon ndaj kryeministrit Haradinaj: Bëhu bashkëpunues e jo ofendues!

Almakos - 13.09.2017

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar lidhur me gjuhën e përdorur të kryeministrit Ramush Haradinaj, ndaj gazetarëve gjatë një konference. “AGK është i dëshpëruar me deklaratat e ...

AGK i reagon kryeministrit Haradinaj: Bëhu bashkëpunues, jo ofendues

Lajmi.net - 13.09.2017

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është i dëshpëruar me deklaratat e kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj i cili ironizoi me përgatitjen profesionale të gazetarëve.

AGK Haradinajt: Po të mësojmë se cili është misioni i gazetarisë

Albeu.com - 13.09.2017

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar lidhur me gjuhën e përdorur të kryeministrit Ramush Haradinaj , ndaj gazetarëve gjatë një konference. “AGK është i dëshpëruar me deklaratat e ...

Ambasadori austriak uron Veselin

Lajmi.net - 13.09.2017

Në vazhdën e takimeve me ambasadorë të shteteve të ndryshme, të akredituar në Kosovë, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka takuar sot ambasadorin e Austrisë, Gernot Pfandler.

Haradinaj “kapet” me gazetarët: Shkoni më shumë në shkollë, lexoni më shumë (VIDEO)

Ina - 13.09.2017

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, pak ditë pasi mori detyrën si kryeministër i vendit, nuk hezitoi t’i fyejë gazetarët. ...

Kabineti “Rambo 2”

Lajm - 13.09.2017

FADIL LEPAJA E dini atë fabulën për atë qenin e gjahut i cili e kishte zanë lepurin dhe po sillej çuditshëm ndaj tij? Ndoshta në këtë rast, fjala “quditshëm” nuk është e mjaftueshme për të shprehur ...

Ofendimi i gazetarëve nga Haradinaj, vjen përgjigja nga Zyra e Kryeministrit (Video)

Almakos - 13.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pak ditë pasi mori detyrën si kryeministër i vendit, nuk ka hezituar t’i fyejë gazetarët. Gjatë një konference për shtyp, një pyetje të gazetarëve rreth ...

Reagon zyra e kryeministrit Haradinaj: S’ka kërkimfalje për ofendimin e gazetarëve

Lajmi.net - 13.09.2017

Zyra e Kryeministrit ka reaguar pas polemikës së kryeministrit Haradinaj dhe një gazetareje, ku i pari i ekzekutivit u rekomandoi gazetarëve që të mësojnë gjuhën angleze.

Riza Halimi uron Haradinajn

Lajmi.net - 13.09.2017

Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, Riza Halimi, ka uruar kryeministrin Ramush Haradinaj për marrjen e përgjegjësive të reja në krye të Qeverisë së Republikës së Kosovës.

Zyra e kryeministrit reagon ndaj gazetarëve

Albeu.com - 13.09.2017

Ish-gazetarët që tani punojnë si këshilltarë në Zyrën e Kryeministrit Haradinaj kanë reaguar pas një letre që kanë marrë nga Asocioacioni i Gazetarëve , i cili ka kërkuar që Haradinaj të mos ofendojë ...

Kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim uron Ramush Haradinajn

Lajmi.net - 13.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Turqisë, Binali Yildirim. Në urimin e kryeministrit Yildirim thuhet: I nderuar ...

Kryeministri Haradinaj pranon urim nga ish-presidenti i Shqipërisë, Rexhep Meidani

Lajmi.net - 13.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë mesazh urimi nga ish-presidenti i Republikës së Shqipërisë, Rexhep Meidani. Në mesazhin e urimit thuhet: I nderuar z.Haradinaj, Ju ...

Kryeministri turk uron kryeministrin Haradinaj

Almakos - 13.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga homologu i tij turk Binali Yildirim, me rastin e marrjes së postit të kryeministrit dhe themelimin e Qeverisë së re.

Kryeministri turk i shkruan Haradinajt, kërkon thellimin e raporteve Turqi-Kosovë

Lajm - 13.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Turqisë, Binali Yildirim. Homologu i tij është shprehur i bindur se edhe gjatë ...

Zvicra vazhdon mbështetjen për Kosovën

Lajmi.net - 13.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean Lebet, njofton Zyra e Kryeministrit. Ambasadori Jean Lebet e ka përgëzuar kryeministrin ...

Haradinaj merr konfirmimin e Zvicrës për vazhdimin e mbështetjes për Kosovën

Almakos - 13.09.2017

Ambasadori i Zvicrës në Prishtinë, Jean Lebet, gjatë një takimi sot me kryeministrin e Kosovës, Rasmush Haradinaj, ka deklaruar sot se vendi i tij do të vazhdojë mbështetjen për shtetin e Kosovës.

Matoshi: Haradinaj nuk i ofendoi gazetarët, e as nuk i quajti të pashkollë

Lajmi.net - 13.09.2017

Shefi i Zyrës për Informim në qeverinë e Kosovës, Halil Matoshi është shprehur i bindur se kryeministri, Ramush Haradinaj sot nuk i ka fyer gazetarët.

Matoshi: Haradinaj nuk ofendoi, të gjithë kemi nevojë për më shumë shkollë

Almakos - 13.09.2017

Drejtori i zyrës për Marrëdhënie me Media në Kryeministri, Halil Matoshi, lidhur me përgjigjen kryeministrit Haradinaj drejtuar gazetarëve gjatë një konference për media, ka thënë që është keqkuptuar ...

Matoshi komenton deklaratën e Haradinajt: Të gjithë kemi nevojë për më shumë shkollë

Albeu.com - 13.09.2017

Drejtori i zyrës për Marrëdhënie me Media në Kryeministri, Halil Matoshi , lidhur me përgjigjen kryeministrit Haradinaj drejtuar gazetarëve gjatë një konference për media, ka thënë që është ...

Kryeministri Haradinaj priti na takim deputetët Ademi dhe Kinolli

Lajmi.net - 13.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot përfaqësuesit e komuniteteve joshumicë, Danush Ademi nga Partia Demokratike e Ashkanlive të Kosovës (PDAK) dhe Albert Kinolli nga ...

Spahiu: Vetëm gazetarët e padijshëm ndihen të ofenduar nga Haradinaj

Zhurnal - 13.09.2017

Spahiu: Vetëm gazetarët e padijshëm ndihen të ofenduar nga Haradinaj Në Info Magazine të Klan Kosova, Spahiu madje ka thënë se nga deklarimet e tilla të ofenduar ndihen gazetarët e padijshëm, prandaj ...

Kryeministri i Finlandës uron kryeministrin Haradinaj

Almakos - 13.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka marrë telegram urimi nga kryeministri i Finlandës, Juha Sipila, për detyrën e re në krye të Qeverisë. Në telegramin e urimit thuhet: Shkëlqesia e tij, ...

Haradinaj: Mund të përdorë gjuhë më të butë me gazetarët (Video)

Lajmi.net - 13.09.2017

Kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në orët e vona ka folur edhe një herë rreth "incidentit" të sotëm me gazetarë në një konferencë për media.

Vuçiç: Bisedimet ndryshuan jetën e serbëve në Kosovë

VOA - 13.09.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha se në muajin tetor do të fillojë periudha e re e dialogut brenda serb për çështjen e Kosovës, sepse në varësi të marrëdhënieve me të Serbia do të ketë një ...

Foto e rrallë: Ramushi dhe Anita në ditën e dasmës (Foto)

Gazeta Express - 13.09.2017

Çifti, Anita Muçaj dhe Ramush Haradinaj, ishin njohur gjatë punës para shumë viteve. Anita në at kohë punonte në Radio Kosova dhe Ramushi kishte shkuar për një ...

Dushan Janjiç: Pritet takim i qeverive Serbi–Shqipëri-Kosovë

BalkanWeb - 13.09.2017

Jozyrtarisht në Beograd pohohet se ka mundësi që brenda një periudhë të afërt të mbahet takimi ndërmjet qeverive të Serbisë, Shqipërisë e Kosovës, transmeton Koha.net.

Haradinaj viziton Ministrinë e Infrastrukturës

Botasot - 13.09.2017

Ramush Haradinaj, viziton sot Ministrinë e Infrastrukturës. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi për media nga zyra e kryeministrit. “Kryeministri Ramush Haradinaj viziton Ministrinë e ...

Haradinaj e cakton këshilltarin për kategoritë e dalura nga lufta

Telegrafi - 13.09.2017

Gazmend Syla do të jetë këshilltar i Ramush Haradinajt për kategoritë e dalura nga lufta. Lajmin e ka konfirmuar deputeti i AAK-së, Bekë Berisha. Ndër të tjera thuhet se kryeminstri Haradinaj i ka ...

Presidenti Vuçiç: Bisedimet ndryshuan jetën e serbëve në Kosovë

BalkanWeb - 13.09.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha se në muajin tetor do të fillojë periudha e re e dialogut brenda serb për çështjen e Kosovës, sepse në varësi të marrëdhënieve me të Serbia do të ketë një ...

Ky është këshilltari i kryeministrit Haradinaj, që do të merret me kategoritë e dala nga lufta

Gazeta Express - 13.09.2017

Gazmend Syla do të jetë këshilltar i Ramush Haradinajt për kategoritë e dala nga lufta. Lajmin e ka konfirmuar deputeti i AAK-së, Bekë ...

Mediat serbe për Asociacionin: Haradinaj do të duhet ta “gëlltisë bretkosën e madhe”!

Telegrafi - 13.09.2017

Pavarësisht premtimeve të tij gjatë fushatës zgjedhore se ai nuk do të lejojë krijimin e Komunitetit të Komunave Serbe, kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj, do të duhet të zbatojë ...

Haradinaj e cakton këshilltarin për kategoritë e dalura nga lufta

Zeri - 13.09.2017

Gazmend Syla do të jetë këshilltar i Ramush Haradinajt për kategoritë e dalura nga lufta. Lajmin e ka konfirmuar deputeti i AAK-së, Bekë Berisha. Ndër të tjera thuhet se kryeminstri Haradinaj i ka ...

Haradinaj u premton pensione me rregull veteranëve të luftës

Koha.net - 13.09.2017

Pensionet e veteranëve do të paguhen me rregull sipas ligjit, sepse vonesat që po ndodhin tani janë të pajustifikueshme, ka thënë kryeministri Ramush Haradinaj gjatë pritjes që u bëri udhëheqësve të ...

Haradinaj: Pensionet e veteranëve do të paguhen me rregull

Telegrafi - 13.09.2017

Pensionet e veteranëve do të paguhen me rregull sipas ligjit, sepse vonesat që po ndodhin tani janë të pajustifikueshme, ka thënë kryeministri Ramush Haradinaj gjatë pritjes që u bëri udhëheqësve të ...

'Haradinaj do të duhet ta 'gëlltisë bretkosën e madhe'

Zeri - 13.09.2017

Pavarësisht premtimeve të tij gjatë fushatës zgjedhore se ai nuk do të lejojë krijimin e Komunitetit të Komunave Serbe, kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj, do të duhet të zbatojë ...

Mediat serbe për Asociacionin: Haradinaj do të duhet ta “gëlltisë bretkosën e madhe”!

Botasot - 13.09.2017

Pavarësisht premtimeve të tij gjatë fushatës zgjedhore se ai nuk do të lejojë krijimin e Komunitetit të Komunave Serbe, kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj, do të duhet të zbatojë ...

Mediat serbe për Asociacionin: Haradinaj duhet "ta gëlltisë bretkosën e madhe”!

Gazeta Express - 13.09.2017

Pavarësisht premtimeve të tij gjatë fushatës zgjedhore se ai nuk do të lejojë krijimin e Komunitetit të Komunave Serbe, kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinaj, do t'i duhet të zbatojë ...

Zbulohet fotoja e rrallë, ja si dukeshin Ramush Haradinaj dhe Anita ditën e dasmës

BalkanWeb - 13.09.2017

PRISHTINE- Zbulohet një foto e rrallë e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj me bashkëshorten e tij Anita në ditën e dasmës. Ata u njohën gjatë punës para shumë viteve.

Vuçiq e quan Haradinajn kriminel, thotë nuk tërhiqemi nga Kosova

Koha.net - 13.09.2017

Vetëm pak ditë pas krijimit të qeverisë së Kosovës dhe emërimit të Ramush Haradinaj kryeministër, presidenti i Serbisë Vuçiq në një konferencë për mediat ka lëshuar akuza të forta ndaj kreut të ri të ...

Haradinaj bisedon me Lekajn për autostradën “Arbën Xhaferi”

Telegrafi - 13.09.2017

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka vizituar sot Ministrinë e Infrastrukturës ku u takua me ministrin e sapo zgjedhur Pal Lekaj. Kryeministri Haradinaj tha se ka shkuar aty që të mësojë më ...

Presidenti serb Vuçiç këmbëngul

ABC News - 13.09.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçic, ka përsëritur se sipas tij kryeministri i ri i Kosovës Ramush Haradinaj është një kriminel. Duke folur për hyrjen e Listës serbe në qeverinë e Kosovës, Vucic ...

Anita e gëzuar për bashkëshortin: Kryeministri ynë ka shumë punë për të bërë (Foto)

Gazeta Express - 13.09.2017

Ditë më parë kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj në një ceremoni solemne pranoi postin e kryeministrit të ...

Haradinaj ofendon gazetarët, i quan të pashkollë

Koha.net - 13.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur pas vizitës në Ministrinë e Infrastrukturës.

Ramush Haradinajn nuk e njeh si kryeministër 'shtëpia e tij'

Zeri - 13.09.2017

Kryeministri i ri i Kosovës nuk figuron ende si kryeministër në faqen zyrtare të Qeverisë. Haradinaj po hynë në ditën e tretë të qeverisjes së tij, të cilën sic duket e ka marrë me shumë seriozitet, ...

Kryeministri Haradinaj nis konflikt të hapur me media: Gazetarët të shkojnë në shkollë (Video)

Gazeta Express - 13.09.2017

​Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur pas vizitës në Ministrinë e ...

​A do t’ua ndryshojnë mendimin Haradinajt e Ismajlit vdekjet në QKU?

Gazeta Express - 13.09.2017

Heroike e konsideroi punën e mjekëve në QKUK, kryeministri Ramush Haradinaj në vizitën e tij të parë në Emergjencë, si shef i ekzekutivit, të hënën mbrëma.

Haradinajt nuk i pëlqen pyetja për Demarkacionin, ofendon gazetarët: Kryeni shkollë e lexoni, se s’po i kuptoni gjërat ...

Telegrafi - 13.09.2017

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, pak ditë pasi mori detyrën si kryeministër i vendit, nuk hezitoi t’i fyejë gazetarët. Kryeministri u sugjeroi gazetarëve të kryejnë shkollë dhe të lexojnë më ...

Haradinaj ofendon gazetarët, i quan të pashkollë (Video)

Zeri - 13.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur pas vizitës në Ministrinë e Infrastrukturës.

Vuçiq: Nuk ndryshojmë qëndrim ndaj Haradinajt

Zeri - 13.09.2017

Aleksandar Vuçiq deklaron se gjatë muajit tetor do të nisë periudha e re e dialogut brenda vendit për çështjen e Kosovës, në varësi të marrëdhënieve me të cilën Serbia, sipas kreut të saj të shtetit, ...

Kryeministri Haradinaj thotë se projektet infrastrukturore do të përfundohen me kohë

Zeri - 13.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka kërkuar nga kompanitë kontraktuese për ndërtimin e rrugëve që t’i kryejnë punët në afatin e përcaktuar kohor, në mënyrë që të mos ketë vonesa ...

Lulzim Basha uron kryeministrin Haradinaj për detyrën e re

Koha.net - 13.09.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, i ka dërguar telegram urimi kryeministrit Ramush Haradinaj, për detyrën e re në krye të Qeverisë të Republikës së Kosovës.

Haradinaj “sulmon” gazetarët: S’dini anglisht, duhet të bëni me shumë shkollë

Ora news - 13.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka debatuar me një gazetare lidhur me qëndrimin e Ambasadës Amerikane për çështjen e Demarkacionit. Haradinaj gjatë konferencës për media që ka mbajtur pas ...

Haradinaj nuk do vonesa në kryerje të punëve

Zeri - 13.09.2017

Haradinaj gjatë vizitës në Ministrinë e Infrastrukturës kërkoi që punët infrastrukturore të kryhen me kohë. Teksa vizitoi kolegun e tij partiak Pal Lekaj që ka marrë drejtimin e Ministrisë së ...

AGK: Askush s’do të mund ta kontrollojë përmbajtjen e pyetjes së gazetarëve, Kryeministër

Koha.net - 13.09.2017

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është i dëshpëruar me deklaratat e kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj i cili ironizoi me përgatitjen profesionale të gazetarëve.

AGK reagon ndaj kryeministrit Haradinaj: Bëhu bashkëpunues e jo ofendues!

Telegrafi - 13.09.2017

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar lidhur me gjuhën e përdorur të kryeministrit Ramush Haradinaj, ndaj gazetarëve gjatë një konference. “AGK është i dëshpëruar me deklaratat e ...

Vuçiç: Nuk ndryshojmë qëndrim ndaj Haradinajt

Ora news - 13.09.2017

Aleksandar Vuçiç, deklaroi se gjatë muajit tetor do të nisë periudha e re e dialogut brenda vendit për çështjen e Kosovës, në varësi të marrëdhënieve me të cilën Serbia, sipas kreut të saj të ...

AGK reagon ndaj kryeministrit Haradinaj: Bëhu bashkëpunues, jo ofendues

Gazeta Express - 13.09.2017

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është i dëshpëruar me deklaratat e kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj, i cili ironizoi me përgatitjen profesionale të gazetarëve.

AGK: Kryeministër, bëhu bashkëpunues, jo ofendues

Botasot - 13.09.2017

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës thotë se është i dëshpëruar me deklaratat e kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj, i cili ironizoi me përgatitjen profesionale të gazetarëve.

AGK i reagon kryeministrit Haradinaj: Bëhu bashkëpunues, jo ofendues

Zeri - 13.09.2017

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është i dëshpëruar me deklaratat e kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj i cili ironizoi me përgatitjen profesionale të gazetarëve.

Ambasadori austriak uron kryeparlamentarin Veseli

Koha.net - 13.09.2017

Në vazhdën e takimeve me ambasadorë të shteteve të ndryshme, të akredituar në Kosovë, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka takuar sot ambasadorin e Austrisë, Gernot Pfandler.

Kryeministri sulmoi gazetarët në prani të një "intelektuali të madh" (Foto)

Gazeta Express - 13.09.2017

Me ofendime është përgjigjur kryeministri Ramush Haradinaj në një pyetje të një gazetareje rreth qëndrimit të SHBA’së për shkarkimin që shefi i ekzekutivit ia bëri Komisionit Shtetëror për ...

Ambasadori austriak uron Veselin

Zeri - 13.09.2017

Në vazhdën e takimeve me ambasadorë të shteteve të ndryshme, të akredituar në Kosovë, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka takuar sot ambasadorin e Austrisë, Gernot Pfandler.

Ramush Haradinaj ofendon gazetarët: Shkoni më shumë në shkollë (Video)

BalkanWeb - 13.09.2017

KOSOVE -Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur pas vizitës në Ministrinë e Infrastrukturës.

Ofendimi i gazetarëve nga Haradinaj, vjen përgjigja nga Zyra e Kryeministrit (Video)

Telegrafi - 13.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pak ditë pasi mori detyrën si kryeministër i vendit, nuk ka hezituar t’i fyejë gazetarët. Gjatë një konference për shtyp, një pyetje të gazetarëve rreth ...

Përgjigjet Zyra për media e Kryeministrit - tash e ofendon Asociacionin e gazetarëve

Gazeta Express - 13.09.2017

Ish – gazetarët që tani punojnë si këshilltarë në Zyrën e Kryeministrit Haradinaj, kanë reaguar pas një letre që kanë marrë nga Asocioacioni i Gazetarëve që përmes një reagimi publik ka kërkuar që ...

Zyra e Kryeministrit: Haradinaj kërkon profesionalizëm nga gazetarët

Zeri - 13.09.2017

Zyra e Kryeministrit ka reaguar pas polemikës së kryeministrit Haradinaj dhe gazetares së Ekonomia Online e ku i pari i ekzekutivit u rekomandoi gazetarëve që të mësojnë gjuhën angleze.

Kështu flet anglisht Kryeministri Ramush Haradinaj (VIDEO)

Zeri - 13.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, së fundi u përfshi në polemika me një gazetare të cilës i tha se “mediat nuk po dinë anglisht”. “Kam respekt për media shumë, më besoni por shumica prej ...

Riza Halimi uron kryeministri Haradinaj

Koha.net - 13.09.2017

Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, Riza Halimi, ka uruar kryeministrin Ramush Haradinaj me rastin e zgjedhjes kryetar Qeverisë së Kosovës. Në telegram Halim ka thënë: I nderuar z.

Zyrës së Kryeministrit për Komunikim me Publikun “i vjen keq për mosdije të gazetarëve”

Koha.net - 13.09.2017

Një akuzë tjetër kundër gazetarëve ka ardhur sot nga Kryeministria, transmeto n Koha.net. Ka qenë Zyra për Komunikim me Publikun në Zyrën e Kryeministrit, që, sikur dhe kryeministri Haradinaj, ...

Kryeministri turk i shkruan Haradinajt, kërkon thellimin e raporteve Turqi-Kosovë

Gazeta Express - 13.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Turqisë, Binali Yildirim. Homologu i tij është shprehur i bindur se edhe gjatë ...

Haradinajn e uron kryeministri i Turqisë

Koha.net - 13.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Turqisë, Binali Yildirim, njofton kumtesa qeveritare, transmeton Koha.net.

Kryeministri turk uron kryeministrin Haradinaj

Telegrafi - 13.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga homologu i tij turk Binali Yildirim, me rastin e marrjes së postit të kryeministrit dhe themelimin e Qeverisë së re.

A u hoqën nga programi qeverisës Ushtria dhe Trepça si kusht i Listës Serbe?

Gazeta Express - 13.09.2017

Dy çështjet me rëndësi të madhe për Kosovën, ajo për Ushtrinë dhe pronësia mbi Trepçën nuk janë larguar nga programi qeverisës i kryeministrit të ri të vendit Ramush Haradinajt.

Kryeministri i Turqisë uron Haradinajn

Zeri - 13.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim, me rastin e detyrës së tij të re si i pari i Qeverisë së vendit.

Meidani përgëzon kryeministrin Haradinaj

Botasot - 13.09.2017

Ish-presidenti i Republikës së Shqipërisë, Rexhep Meidani ka përgëzuar Ramush Haradinajn me rastin e zgjedhjes si kryeministër i Kosovës. “Uroj që kjo detyrë kaq e rëndësishme si kreu i qeverisë të ...

Meidani përgëzon kryeministrin Haradinaj

Koha.net - 13.09.2017

Ish-presidenti i Republikës së Shqipërisë, Rexhep Meidani ka përgëzuar Ramush Haradinajn me rastin e zgjedhjes si kryeministër i Kosovës. “Uroj që kjo detyrë kaq e rëndësishme si kreu i qeverisë të ...

Zvicra vazhdon mbështetjen për Kosovën

Koha.net - 13.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean Lebet, njofton kumtesa ministrore, transmeton Koha.net.

Haradinaj merr konfirmimin e Zvicrës për vazhdimin e mbështetjes për Kosovën

Telegrafi - 13.09.2017

Ambasadori i Zvicrës në Prishtinë, Jean Lebet, gjatë një takimi sot me kryeministrin e Kosovës, Rasmush Haradinaj, ka deklaruar sot se vendi i tij do të vazhdojë mbështetjen për shtetin e Kosovës.

Zvicra vazhdon mbështetjen për Kosovën

Zeri - 13.09.2017

Ambasadori i Zvicrës në Prishtinë, Jean Lebet, gjatë një takimi sot me kryeministrin e Kosovës, Rasmush Haradinaj, ka deklaruar sot se vendi i tij do të vazhdojë mbështetjen për shtetin e Kosovës.

Matoshi: Haradinaj nuk ofendoi, të gjithë kemi nevojë për më shumë shkollë

Telegrafi - 13.09.2017

Drejtori i zyrës për Marrëdhënie me Media në Kryeministri, Halil Matoshi, lidhur me përgjigjen kryeministrit Haradinaj drejtuar gazetarëve gjatë një konference për media, ka thënë që është keqkuptuar ...

Ish-gazetari Halil Matoshi: Edhe unë do t'i përgjigjesha gazetares si Ramush Haradinaj

Zeri - 13.09.2017

Përgjigjja e kryeministrit Ramush Haradinaj ndaj një gazetareje për qëndrimin e SHBA’së për çështjen e Demarkacionit nxiti reagime. Ai në vend që t’i përgjigjej, i tha se gazetarët po interpretojnë ...

Mediat serbe: Kryeministrja Brnabić shumë shpejt takim trepalësh

ABC News - 13.09.2017

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç ka ftuar në takim trepalësh kreun e ri të qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj dhe kryeministrin shqiptar, Edi Rama.

Kur Haradinaj shpërtheu në akuza e ofendim kundër gazetarëve

Koha.net - 13.09.2017

Për vizitën e kryeministrit në Ministrinë e Infrastrukturës, që tash udhëhiqet nga AAK-ja, mediat u ftuan që ta përcjellin takimin, por nga aty gazetarët dolën të ofenduar nga shefi i ekzekutivit, ...

Haradinaj premton zgjidhje të problemeve për komunitetet jo shumicë

Koha.net - 13.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot përfaqësuesit e komuniteteve joshumicë, Danush Ademi nga Partia Demokratike e Ashkanlive të Kosovës (PDAK) dhe Albert Kinolli nga ...

Gashi: Ja si i sigurova dy poste në Qeverinë Haradinaj

Gazeta Express - 13.09.2017

Aleati i Qeverisë Haradinaj, Dardan Gashi, thotë se postet e ndara për të në qeveri janë si rezultat i kontributit të tij në ndërtimin e ...

FA dhe Trepça ‘të paprekshme’, Prishtina mohon deklaratat e Beogradit

Ora news - 13.09.2017

Vetëm pak pasi Marko Gjuriç deklaroi se Lista Serbe ju bashkua koalicionit të Haradinaj me kushtin për të anuluar përpjekjet e themelimit të ushtrisë, Prishtina zyrtare i ka mohuar këto deklarata ...

Kartoni i gjelbër prioritet i Ministrisë së Diasporës

Koha.net - 13.09.2017

Ministri i Diasporës, Dardan Gashi në fillim të mandatit të tij zotohet se do ta zgjidh cështjen e sigurimeve të cilat paguajnë vizitorët nga Diaspora për të hyrë në Kosovë.

Dardan Gashi tregon se si i siguroi dy poste në Qeverinë Haradinaj

Zeri - 13.09.2017

Aleati i Qeverisë Haradinaj, Dardan Gashi, thotë se postet e ndara për të në qeveri janë si rezultat i kontributit të tij në ndërtimin e saj. Gashi, në emisionin Rubikon të KTV-së, ka mohuar se posti ...

Haradinajn e uron kryeministri i Finlandës

Koha.net - 13.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka marrë telegram urimi nga kryeministri i Finlandës, Juha Sipila për detyrën e re në krye të Qeverisë.

Kryeministri i Finlandës uron kryeministrin Haradinaj

Telegrafi - 13.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka marrë telegram urimi nga kryeministri i Finlandës, Juha Sipila, për detyrën e re në krye të Qeverisë. Në telegramin e urimit thuhet: Shkëlqesia e tij, ...

Haradinaj: Mund të përdor gjuhë më të butë me gazetarët (Video)

Gazeta Express - 13.09.2017

​Kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në orët e vona ka folur edhe një herë rreth "incidentit" të sotëm me gazetarë në një konferencë për media.

Haradinaj: Mund të përdor gjuhë më të butë me gazetarët (Video)

Zeri - 13.09.2017

Kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në orët e vona ka folur edhe një herë rreth "incidentit" të sotëm me gazetarë në një konferencë për media.

Haradinaj: Mund të përdor gjuhë më të butë me gazetarët, por e vërteta mbetet (Video)

Telegrafi - 13.09.2017

Kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në orët e vona ka folur edhe një herë rreth “incidentit” të sotëm me gazetarë në një konferencë për media.

Vërtetë “pritet takim i qeverive Serbi – Shqipëri- Kosovë”?!

Java News - 13.09.2017

Jozyrtarisht në Beograd pohohet se ka mundësi që brenda një periudhë të afërt të mbahet takimi ndërmjet qeverive të Serbisë, Shqipërisë e Kosovës, transmeton Koha.net.

Vuçiç e quan Haradinajn “kriminel”, por ja pse futi serbët në qeveri…

Java News - 13.09.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçic, ka lëshuar akuza të rënda në drejtim të kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinaj. Në një konferencë para kombit serb, por ku u është përgjigjur edhe ...

FOTO e rrallë nga dasma e Haradinajt

Java News - 13.09.2017

Çifti, Anita Muçaj dhe Ramush Haradinaj, ishin njohur gjatë punës para shumë viteve. Anita në at kohë punonte në Radio Kosova dhe Ramushi kishte shkuar për një intervistë.

Haradinaj bisedon për Lekajn për autostradën “Arbën Xhaferi”

Alb Portali - 13.09.2017

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka vizituar sot Ministrinë e Infrastrukturës ku u takua me ministrin e sapo zgjedhur Pal Lekaj. Kryeministri Haradinaj tha se ka shkuar aty që të mësojë më ...

Kur e keqja më e vogël për serbët është Haradinaj

Respublica - 13.09.2017

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka shpjeguar para serbëve arsyet pse këshilloi Listën Serbe t’i bashkohet qeverisë së Ramush Haradinajt. Në një konferencë për shtyp edhe pse e quajti Haradinajn ...

Ish- presidenti Meidani, mesazh Haradinajt: Garanto stabilitetin e Kosovës

Java News - 13.09.2017

Ish-Presidenti i Shqipërisë Rexhep Meidani, ka përcjellë urimet e tij për Kryeministrin e ri të Kosovës, Ramush Haradinaj për postin e ri në krye të qeverisë së Kosovës.

Vuçiç për kryeministrin e Kosovës: Haradinaj është kriminel!

Antpress - 13.09.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka lëshuar në mbrëmjen e së martës fjalë të rënda në drejtim të kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Haradinaj priti udhëheqësit e katër OVL të UÇK-së, nga rajoni i Dukagjinit

Kosova Live - 13.09.2017

Pensionet e veteranëve do të paguhen me rregull sipas ligjit, sepse vonesat që po ndodhin tani janë të pajustifikueshme, ka thënë kryeministri Ramush Haradinaj gjatë pritjes që u bëri udhëheqësve të ...

Haradinaj: Vonesat e pensioneve të veteranëve të luftës, të pajustifikueshme

Antpress - 13.09.2017

Pensionet e veteranëve do të paguhen me rregull sipas ligjit, sepse vonesat që po ndodhin tani janë të pajustifikueshme, ka thënë kryeministri Ramush Haradinaj gjatë pritjes që u bëri udhëheqësve të ...

Kur martohej Ramush Haradinaj

Antpress - 13.09.2017

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dhe bashkëshortja e tij, prezantuesja Anita Muçaj – Haradinaj janë një çift shumë i pëlqyer. Ata janë të martuar para 13 vjetësh dhe kanë 3 fëmijë, shkruan ...

Projektet infrastrukturore do të përfundohen me kohë, thotë Haradinaj

Kosova Live - 13.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka kërkuar nga kompanitë kontraktuese për ndërtimin e rrugëve që t’i kryejnë punët në afatin e përcaktuar kohor, në mënyrë që të mos ketë vonesa ...

Lulzim Basha uron kryeministrin Haradinaj për detyrën e re

Kosova Live - 13.09.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, i ka dërguar telegram urimi kryeministrit Ramush Haradinaj, për detyrën e re në krye të Qeverisë të Republikës së Kosovës.

Haradinaj fyen gazetarët: Kryeni shkollë e lexoni, se s’po i kuptoni gjërat

Antpress - 13.09.2017

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, pak ditë pasi mori detyrën si kryeministër i vendit, nuk hezitoi t’i fyejë gazetarët. Kryeministri u sugjeroi gazetarëve të kryejnë shkollë dhe të lexojnë më ...

AGK: Kryeministër bëhu bashkëpunues jo ofendues!

Kosova Live - 13.09.2017

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është i dëshpëruar me deklaratat e kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj i cili ironizoi me përgatitjen profesionale të gazetarëve.

Ambasadori austriak, Gernot Pfandler uron kryeparlamentarin Veseli

Kosova Live - 13.09.2017

Në vazhdën e takimeve me ambasadorë të shteteve të ndryshme, të akredituar në Kosovë, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka takuar sot ambasadorin e Austrisë, Gernot Pfandler.

Riza Halimi uron kryeministrin Haradinaj

Kosova Live - 13.09.2017

Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, Riza Halimi, ka uruar kryeministrin Ramush Haradinaj për marrjen e përgjegjësive të reja në krye të Qeverisë së Republikës së Kosovës. “I nderuar z.

Kryeministri Haradinaj pranon urim nga kryeministri i Turqisë, Yildirim

Kosova Live - 13.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Turqisë, Binali Yildirim. “I nderuar Kryeministër, Në emrin tim personal dhe në emër ...

Rexhep Meidani uron kryeministrin Haradinaj

Kosova Live - 13.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë mesazh urimi nga ish-presidenti i Republikës së Shqipërisë, Rexhep Meidani. “I nderuar z.Haradinaj, Ju përgëzoj për zgjedhjen tuaj si ...

Haradinaj mirëpret dhe siguron se do të punojë me Ambasadën e Zvicrës

Kosova Live - 13.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean Lebet. Ambasadori Jean Lebet e ka përgëzuar kryeministrin Haradinaj duke u shprehur shumë i ...

Banorët e Gllogjanit flasin për Ramush Haradinajn

Albeu.com - 12.09.2017

Bashkëfshatarët e tij duan të besojnë se Ramush Haradinaj nuk do të ndryshojë, por do t’i prijë sundimit të ligjit. E ajo për të cilën më së shumti duan që njeriu i tyre të bëhet promotor është hapja ...

Kryeministri energjik: Mbi 10 takime vetëm në ditën e parë

Lajm - 12.09.2017

Edhe kundërshtarët më të mëdhenj të kryeministrit të ri Ramush Haradinaj, një gjë s’kanë mundur të ia mohojnë – energjinë e madhe që e ka ai. Edhe kur pozita e kryeministrit s’dukej fare në horizont, ...

“Deklaratat e liderëve serbë për Qeverinë “Haradinaj”, s`çojnë peshë për Kosovën”

Ina - 12.09.2017

Deklaratat që vijnë nga zyrtarët e lartë të Serbisë lidhur me formimin e Qeverisë `Haradinaj`, nuk mund të ndikojnë në institucionet dhe qytetarët e Kosovës.

Paralajmërohet takim Tiranë-Beograd-Prishtinë

Albeu.com - 12.09.2017

Gazeta “ Danas ”, e cila njihet për shkrimet e saj të shumta që kanë të bëjnë me bisedimet Kosovë-Serbi, shkruan se mund të zhvillohet një takim ndërmjet Qeverive të Prishtinës, Tiranës dhe Beogradit.

Valon Murati dorëzon postin e ministrit tek Dardan Gashi

Lajmi.net - 12.09.2017

Valon Murati edhe zyrtarisht ia ka dorëzuar detyrën ministrit të ri të diasporës, Dardan Gashit. Murati e ka bërë të ditur këtë duke thënë se i shpreha gatishmërinë time personale për të bashkëpunuar ...

Gazeta gjermane: Haradinaj, politikan realist dhe armik i Serbisë

Lajmi.net - 12.09.2017

Detyrat më urgjente të Qeverisë së re të Kosovës janë negociatat me Serbinë për normalizimin e marrëdhënieve. Kështu shkruar e përditshmja gjermane “Sueddeutsche Zeitung”.

Ragmi Mustafa uron kryeministrin Haradinaj

Lajmi.net - 12.09.2017

Kryetari i Partisë Demokratike për Luginë të Preshevës, Ragmi Mustafa i ka dërguar telegram urimi kryeministrit Ramush Haradinaj, për zgjedhjen e tij në krye të Qeverisë së Republikës së Kosovës.

Berisha: Nëse qeveria del nga “rruga e zotit” e mbështes rrëzimin e saj

Lajmi.net - 12.09.2017

Deputeti nga radhët e NISMA-s, Zafir Berisha ka thënë që kryeministri Ramush Haradinaj duhet ta tregoj veten në 100 ditëshin e parë dhe në qoftë se kjo qeveri nuk ofron zgjidhje në çështje të ...

“Haradinaj nuk u ik problemeve, qytetarët e duan si kryeministër”

Lajmi.net - 12.09.2017

Xhevahire Izmaku nga Partia Demokratike e Kosovës, duke komentuar Qeverinë e re, ka thënë se dhënja e timonit nga PDK, Ramush Haradinajt, ishte vendimi më i mirë i mundshëm i Kreut të këtij subjekti ...

Qeveria s’i komenton shkrimet për takim trilateral Kosovë, Serbi, Shqipëri

Lajmi.net - 12.09.2017

Mediat serbe sot gjatë ditës kanë raportuar se së shpejti mund të ndodhë një takim trelateral ndërmjet qeverisë së Kosovës, Shqipërisë dhe asaj së Serbisë.

Vuçiq: E mbështeta Listën Serbe për të hyrë në koalicion me Haradinajn

Lajmi.net - 12.09.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media ka thënë se i kishte dhënë përkrahje Listës Serbe që të hyjë në koalicion me Ramush Haradinajn.

Vuçiq: E mbështeta Listën Serbe për të hyrë në koalicion me Haradinajn

Zhurnal - 12.09.2017

Vuçiq: E mbështeta Listën Serbe për të hyrë në koalicion me Haradinajn Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media ka thënë se i kishte dhënë përkrahje Listës Serbe që të hyjë ...

Vuçiqi thotë se Lista Serbe kishte tri opsione dhe se ai e mbështeti opsionin me Haradinajn

Almakos - 12.09.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një konferencë për media ka thënë se i kishte dhënë përkrahje Listës Serbe që të hyjë në koalicion me Ramush Haradinajn.

Vuçiç: Lista Serbe kishte tri opsione, mbështeta opsionin me Haradinajn

Albeu.com - 12.09.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në një konferencë për media ka thënë se i kishte dhënë përkrahje Listës Serbe që të hyjë në koalicion me Ramush Haradinajn .

Foto e rrallë: Ramushi dhe Anita në ditën e dasmës (Foto)

Lajmi.net - 12.09.2017

Çifti, Anita Muçaj dhe Ramush Haradinaj, ishin njohur gjatë punës para shumë viteve. Anita në at kohë punonte në Radio Kosova dhe Ramushi kishte shkuar për një intervistë.

Gashi: Haradinaj do ta ketë të vështirë, ka pak deputetë

Lajmi.net - 12.09.2017

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Arben Gashi, në Zona B të Klan Kosovës, ka thënë se qeverisja e Ramush Haradinajt do ta ketë të vështirë jetën për shkak të numrave të pakët.

Gashi: Vështirë do ta ketë Haradinaj

Almakos - 12.09.2017

Do të jetë shumë e vështirë që një qeveri që ka mbështetjen e 61 apo 62 deputetëve të ecë përpara. Kësaj radhe opozita është shumë e fortë, ka thënë deputeti i LDK-së, Arben Gashi.

Gashi: Haradinaj do ta ketë të vështirë

Albeu.com - 12.09.2017

Do të jetë shumë e vështirë që një qeveri që ka mbështetjen e 61 apo 62 deputetëve të ecë përpara. Kësaj radhe opozita është shumë e fortë, ka thënë deputeti i LDK-së, Arben Gashi .

Vuçiç shpërthen ndaj Haradinajt: Ai është kriminel

Albeu.com - 12.09.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçic , ka lëshuar në mbrëmjen e së martës fjalë të rënda në drejtim të kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Gllogjanasit, krenarë me Ramushin

Zeri - 12.09.2017

Bashkëfshatarët e tij duan të besojnë se Ramush Haradinaj nuk do të ndryshojë, por do t’i prijë sundimit të ligjit. E ajo për të cilën më së shumti duan që njeriu i tyre të bëhet promotor është hapja ...

Ja çka ndodhi në Gllogjan derisa Haradinaj mori postin e kryeministrit

Gazeta Express - 12.09.2017

Bashkëfshatarët e tij duan të besojnë se Ramush Haradinaj nuk do të ndryshojë, por do t’i prijë sundimit të ligjit. E ajo për të cilën më së shumti duan që njeriu i tyre të bëhet promotor është hapja ...

Serbët të inatosur me Listën Serbe, shkak Ramush Haradinaj

Gazeta Express - 12.09.2017

Hyrja e Listës Serbe në Qeverinë e Ramush Haradinajt nuk është pritur mirë nga subjekte politike në veri të Kosovës dhe në ...

Haradinaj me ministra ia mësyjnë terrenit (Video)

Gazeta Express - 12.09.2017

Kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj ditën e dytë të punës si shef i ekzekutivit e ka nisur me një vizitë në ...

Haradinaj në terren bashkë me ministra (VIDEO)

Zeri - 12.09.2017

Kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj ditën e dytë të punës si shef i ekzekutivit e ka nisur me një vizitë në KEK. Në këtë vizitë, ai po shoqërohet nga disa prej ministrave të kabinetit të ...

Haradinaj në QKUK, premton përmirësim të gjendjes në shëndetësi (VIDEO)

Zeri - 12.09.2017

Kryeministri i ri i vendit, Ramush Haradinaj pas një dite të ngjeshur që ka pasur me marrjen e detyrës së re si shef i ekzekutivit në mbrëmje ka qëndruar për vizitë në Qendrën Klinike Universitare të ...

Çfarë do t'i sjellë Kosovës vrulli i Ramush Haradinajt?

Gazeta Express - 12.09.2017

Gjysmë orë para mesditës të së hënës, në një ceremoni solemne, Isa Mustafa i dorëzoi pozitën e shefit të ekzekutivit Ramush Haradinajt. E ky i fundit, ditën e parë si Kryeministër, 13 vjet pas 100 ...

Pse duhet mbështetur Ramush Haradinaj nga VV dhe LDK?

BalkanWeb - 12.09.2017

Nga Enver BYTYÇI Kosova e mbylli një process problematik për formimin e institucioneve të saj. Ky proces prodhoi një qeveri të kryesuar nga Ramush Haradinaj, i cili në rendjen pas postit të ...

Dialogu për Kosovën, Vuçiç i drejtohet sot serbëve

Ora news - 12.09.2017

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç do t`i drejtohet qytetarëve serbë sonte në orën 20:00 në ndërtesën e Presidencës Serbe. Mediat serbe raportojnë se kreu i shtetit serb me këtë rast do të flasë për ...

Paralajmërohet takimi trilateral, Kosovë, Shqipëri, Serbi

Gazeta Express - 12.09.2017

Gazeta “Danas”, e cila njihet për shkrimet e saj të shumta që kanë të bëjnë me bisedimet Kosovë-Serbi, shkruan se mund të zhvillohet një takim ndërmjet Qeverive të Prishtinës, Tiranës dhe ...

Paralajmërohet takimi trilateral, Kosovë, Shqipëri, Serbi

Zeri - 12.09.2017

Gazeta “Danas”, e cila njihet për shkrimet e saj të shumta që kanë të bëjnë me bisedimet Kosovë-Serbi, shkruan se mund të zhvillohet një takim ndërmjet Qeverive të Prishtinës, Tiranës dhe Beogradit.

Serbia mund ta arrestojë Haradinajn

Zeri - 12.09.2017

Ramush Haradinaj mund të arrestohet në Nish. Kjo ndodhë nëse Haradinaj shkon atje për një takim të mundshëm që mund të zhvillohet ndërmjet Qeverisë së Kosovës, asaj të Shqipërisë dhe Serbisë, ...

Dardan Gashi merr postin e ministrit të Diasporës

Koha.net - 12.09.2017

Sot është bërë pranim - dorëzimi i detyrës së ministrit në Ministrinë e Diasporës, transmeton Koha.net. Për këtë në Fecebook ka njoftuar ministri i deritashëm në detyrë Valon Muriti.

Ragmi Mustafa uron kryeministrin Haradinaj

Koha.net - 12.09.2017

Kryetari i Partisë Demokratike për Luginë të Preshevës, Ragmi Mustafa i ka dërguar telegram urimi kryeministrit Ramush Haradinaj, për zgjedhjen e tij në krye të Qeverisë së Republikës së Kosovës.

Berisha: Qeveria dhe Dardan Gashi duhet të tregojnë se cili grup mafioz qëndron prapa kontratës së KEDS-it

Telegrafi - 12.09.2017

Deputeti nga radhët e Nismës, Zafir Berisha, ka thënë që kryeministri Ramush Haradinaj duhet ta tregojë veten në 100-ditëshin e parë. Dhe, nëse kjo qeveri nuk ofron zgjidhje në çështje të ...

Paralajmërohet takim trilateral Shqipëri-Kosovë-Serbi

Mapo - 12.09.2017

Gazeta “Danas”, e cila njihet për shkrimet e saj të shumta që kanë të bëjnë me bisedimet Kosovë-Serbi, shkruan se mund të zhvillohet një takim ndërmjet Qeverive të Prishtinës, Tiranës dhe Beogradit.

Kosova përgatitet për zgjedhjet lokale

VOA - 12.09.2017

Në Kosovë, Bashkimi Evropian do të dërgojë 100 vëzhgues në zgjedhjet lokale më 22 tetor ndërsa ka bërë thirrje për tejkalimin e problemeve teknike që ishin shfaqur gjatë zgjedhjeve të përgjithshme që ...

Vuçiq: E mbështeta Listën Serbe për të hyrë në koalicion me Haradinajn

Zeri - 12.09.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media ka thënë se i kishte dhënë përkrahje Listës Serbe që të hyjë në koalicion me Ramush Haradinajn.

Vucic tregon ku e ka parë Ramush Haradinajn për herë të parë

Gazeta Express - 12.09.2017

Në një konferencë-adresim para kombit serb, por ku u është përgjigjur edhe pyetjeve të gazetarëve, Presidenti i Serbisë Aleksandar Vucic ka folur edhe rreth akuzave në disa media serbe se ai është ...

Vuçiqi mbështet vendimet e Listës Serbe, sepse për herë të parë shqiptarët s’janë shumicë në Qeverinë e Kosovës

Telegrafi - 12.09.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një konferencë për media ka thënë se i kishte dhënë përkrahje Listës Serbe që të hyjë në koalicion me Ramush Haradinajn.

Mustafa thotë se qeverinë Haradinaj mund ta rrëzojnë kur të duan (Video)

Gazeta Express - 12.09.2017

Ish-kryeministri Isa Mustafa thotë se Qeveria e drejtuar nga Ramush Haradinaj mund të rrëzohet ende pa mbush 100 ditë punë. Thotë se një qeveri të votuar me 61 vota, opozita mund ta rrëzojë kur të ...

Gashi: Vështirë do ta ketë Haradinaj

Telegrafi - 12.09.2017

Do të jetë shumë e vështirë që një qeveri që ka mbështetjen e 61 apo 62 deputetëve të ecë përpara. Kësaj radhe opozita është shumë e fortë, ka thënë deputeti i LDK-së, Arben Gashi.

Vuçiçi mbështet Listën Serbe: Shqiptarët s’janë shumicë në Qeverinë e Kosovës

Ora news - 12.09.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në një konferencë për media ka thënë se i kishte dhënë përkrahje Listës Serbe që të hyjë në koalicion me Ramush Haradinajn.

“Pritet takim i qeverive Serbi – Shqipëri- Kosovë”

Koha.net - 12.09.2017

Jozyrtarisht në Beograd pohohet se ka mundësi që brenda një periudhë të afërt të mbahet takimi ndërmjet qeverive të Serbisë, Shqipërisë e Kosovës, transmeton Koha.net.

Dialogu për Kosovën, Vuçiç paralajmëron deklaratë të fortë: I drejtohem sot serbëve…

Gazeta Tema - 12.09.2017

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç do t`i drejtohet qytetarëve serbë sonte në orën 20:00 në ndërtesën e Presidencës Serbe. Mediat serbe raportojnë se kreu i shtetit serb me këtë rast do të flasë për ...

Vuçiç: Dialogu me Kosovën rinis në Tetor

Java News - 12.09.2017

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç, deklaroi ditën e martë se në Tetor do të fillohet faza e re e dialogut të brendshëm me Kosovën, dhe e vuri në dukje se është koha e duhur për këtë, meqë sipas tij ky ...

“Pritet takim i qeverive Serbi – Shqipëri- Kosovë”

Alb Portali - 12.09.2017

Loading... Jozyrtarisht në Beograd pohohet se ka mundësi që brenda një periudhë të afërt të mbahet takimi ndërmjet qeverive të Serbisë, Shqipërisë e Kosovës, transmeton Koha.net.

Telegram urimi nga kryeministri i Hungarisë, Orban për kryeministrin Haradinaj

Kosova Live - 12.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë sot telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Hungarisë, Viktor Orban, me rastin e marrjes së detyrës.

Serbia kërkon ende arrestimin e Ramush Haradinajt

Antpress - 12.09.2017

Edhe pse Ramush Haradinaj është bërë kryeministër i Kosovës, urdhri që Serbia lëshoi për arrestimin e tij për krime lufte do të mbetet në fuqi, gjë që mund t’i shkaktojë atij probleme me ...

Ragmi Mustafa uron kryeministrin Haradinaj

Kosova Live - 12.09.2017

Kryetari i Partisë Demokratike për Luginë të Preshevës, Ragmi Mustafa i ka dërguar telegram urimi kryeministrit Ramush Haradinaj, për zgjedhjen e tij në krye të Qeverisë së Republikës së Kosovës.

Haradinaj e Mustafa takohen në Kryeministri, nesër në orën 11:30

Almakos - 11.09.2017

Kryetari i Degës së AAK-së në Pristhinë, Avni Arifi, ka treguar orën kur kryeministri në detyrë, Isa Mustafa, do t’ia dorëzoj zyrën pasardhësit të tij, Ramush Haradinaj.

Çfarë profesione kanë ministrat e qeverisë Haradinaj?

Portalb - 11.09.2017

Me 61 vota pro dhe një abstenim, Kuvendi i Kosovës zgjodhi qeverinë e re në krye me Ramush Haradinajn. Në seancën e cila nisi në ora 16:00 dhe zgjati deri në mbrëmje, u prezantua edhe kabineti i ri ...

A do të kërkojë Ramush Haradinaj përgjegjësi për rastin e Kumanovës?! – VIDEO

Ina - 11.09.2017

“Rasti i Kumanovës është skenar konspiracioni, i përgatitur nga qeveritë e vendeve në rajon”. Ky është vlerësimi i ish kryeministrit të Kosovës dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, në emisionin ...

Intervistë e Haradinajt më 2002: Jam frymëzuar nga Bruce Lee, deri në klasën e tetë, unë e rrahja tërë klasën time

Ina - 11.09.2017

Mësuesi im ishte shumë i ashpër, por ne ia patëm parë hajrin. – Kujtoj fare mirë kur arsimtari i edukatës fizike, Abdyli, ma jepte topin dhe më thoshte: “Shko nise orën se unë do të vij edhe pak”.

Mustafa ia dorëzon sot postin e kryeministrit Haradinajt

Almakos - 11.09.2017

Kryeministri në detyrë i Qeverisë së Kosovës, Isa Mustafa, pritet që sot në mesditë t’ia dorëzojë postin Ramush Haradinajt. Kështu të paktën ka paralajmëruar në facebook, këshilltair i Haradinajt dhe ...

Sot Haradinaj i thotë "paç fat në jetë" Mustafës

Albeu.com - 11.09.2017

Vazhdim të punës aty ku e la në vitin 2005 "> 2005 , për t’u përballur me drejtësinë ndërkombëtare, e ka cilësuar pranimin e detyrës së kryeministrit për shefin e tij, Ramush Haradinaj , kryetari i ...

E fundit/ Lunacek mesazh Haradinajt, ia përmend demarkacionin dhe Serbinë

Albeu.com - 11.09.2017

Duke komentuar mbi qeverinë e sapozgjedhur të Kosovës , eurodeputetja e gjelbër dhe nënkryetarja e Parlamentit Evropian, njëkohësisht raportuesja për Kosovën në PE, Ulrike Lunacek është shprehur se ...

Këta janë ministrat më të pasur në qeverinë Haradinaj

Albeu.com - 11.09.2017

Ministrat më të pasur në qeverinë “Haradinaj” janë: Behgjet Pacolli, Besim Beqaj, Pal Lekaj, Dardan Gashi, Abelard Tahiri. Shumica e ministrave në Qeverinë e Ramush Haradinajt janë milionerë.

Qeveria ‘Haradinaj’ mbi 312 milionë euro pasuri

Almakos - 11.09.2017

Ministrat më të pasur në qeverinë “Haradinaj” janë: Behgjet Pacolli, Besim Beqaj, Pal Lekaj, Dardan Gashi, Abelard Tahiri, … Shumica e ministrave në Qeverinë e Ramush Haradinajt janë milionerë.

Ja sa peshon Qeveria ‘Haradinaj’

Lajmi.net - 11.09.2017

Ministrat më të pasur në qeverinë “Haradinaj” janë: Behgjet Pacolli, Besim Beqaj, Pal Lekaj, Dardan Gashi, Abelard Tahiri, ... Shumica e ministrave në Qeverinë e Ramush Haradinajt janë milionerë.

Lunaçek mesazh Haradinajt, ia përmend demarkacionin dhe Serbinë

Almakos - 11.09.2017

Duke komentuar mbi qeverinë e sapozgjedhur të Kosovës, eurodeputetja e gjelbër dhe nënkryetarja e Parlamentit Evropian, njëkohësisht raportuesja për Kosovën në PE, Ulrike Lunacek është shprehur se ...

Lunaçek mesazh Haradinajt, ia përmend demarkacionin dhe Serbinë

Lajmi.net - 11.09.2017

Duke komentuar mbi qeverinë e sapozgjedhur të Kosovës, eurodeputetja e gjelbër dhe nënkryetarja e Parlamentit Evropian, njëkohësisht raportuesja për Kosovën në PE, Ulrike Lunacek është shprehur se ...

Qeveri me ‘këmbë qelqi’

Lajmi.net - 11.09.2017

Analistët politikë vlerësojnë se qeveria “Haradinaj”, e cila i ka vetëm 61 vota në Kuvend dhe që është e varur nga votat e Listës Serbe, është e predispozuar të dështojë.

Maloku: Haradinaj do të sjellë model të ri në qeverisje

Almakos - 11.09.2017

Ish-nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Naim Maloku, ka vlerësuar se kryeministri Ramush Haradinaj do të sjellë model të ri të punës në Qeverinë e re. Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e ...

Zyrtare/ Ja ora kur Mustafa ia lëshon vendin Haradinajt

Albeu.com - 11.09.2017

Zyra për media e kryeministrisë ka bërë të ditur se sot në orën 11:30 do të bëhet pranim-dorëzimi i detyrës së kryeministrit, shkruan albeu.com. " Pranim-dorëzimi i detyrës nga kryeministri Isa ...

Lunacek mesazh Haradinajt për demarkacionin me Malin e Zi

Zhurnal - 11.09.2017

Lunacek mesazh Haradinajt për demarkacionin me Malin e Zi Prishtinë, 11 shtator - Duke komentuar mbi qeverinë e sapozgjedhur të Kosovës, eurodeputetja dhe nënkryetarja e Parlamentit Evropian, ...

Gati zyra për Ramush Haradinajn në Qeveri (Foto)

Lajm - 11.09.2017

Tashmë gjithçka është ndërruar. Dera e zyrës e cila e pret sot Ramush Haradinajn është emëruar me emrin e tij. Pas orës 12 Haradinaj zyrtarisht merr detyrën e kryeministrit të Kosovës.

Ndryshimi i parë në zyrën e kryeministrit Haradinaj (Foto)

Lajmi.net - 11.09.2017

Tashmë gjithçka është ndërruar. Dera e zyrës e cila e pret sot Ramush Haradinajn është emëruar me emrin e tij. Pas orës 12 Haradinaj zyrtarisht merr detyrën e kryeministrit të Kosovës.

Shtypi gjerman: Haradinaj në mëshirë të Vuçiçit?

DW - 11.09.2017

Kryeministër me shumë rreziqe përpara! Zgjedhja e qeverisë në Kosovë dhe e kryeministrit Ramush Haradinaj kanë tërhequr vëmendjen e shtypit gjerman. Në artikullin me titull "Kryeministri i ri në ...

Haradinaj merr detyrën e re

Albeu.com - 11.09.2017

Ramush Haradinaj ka marrë zyrtarisht detyrën si kryeministër i vendit. Pranim-dorëzimi i detyrës është bërë me ceremoni shtetërore nga tashmë ish-kryeministri Isa Mustafa .

Haradinaj merr detyrën e kryeministrit nga Mustafa (Foto)

Lajmi.net - 11.09.2017

. Ramush Haradinaj ka marr detyrën e kryeministrit të Kosovës në një ceremoni pranim dorëzimi që është bërë në objektin e qeverisë së Kosovës. Isa Mustafa që ishte kryeministër në detyrë e ka pritur ...

Mustafa ia dorëzon detyrën Haradinajt

Zhurnal - 11.09.2017

Mustafa ia dorëzon detyrën Haradinajt Prishtinë, 11 shtator - Ramush Haradinaj ka marrë zyrtarisht drejtimin e Qeverisë e Qeverisë së Kosovës. Pranim-dorëzimi i detyrës është bërë në një ceremoni ...

Nga sot Haradinaj zyrtarisht kryeministër, Mustafa ia dorëzoi postin (Foto)

Almakos - 11.09.2017

Kryeministri në detyrë i Qeverisë së Kosovës, Isa Mustafa, ia ka dorëzuar edhe zyrtarisht postin Ramush Haradinajt. Dorëzimi i postit të kryeministrit është bërë në zyret e Qeverisë së Kosovës.

Haradinaj fillon punën si kryeministër

Ina - 11.09.2017

Kryeministri i deritanishëm i Kosovës, Isa Mustafa , i ka dorëzuar detyrën kryeministrit të sapozgjedhur të Kosovës, Ramush Haradinaj . Pritja e zotit Haradinaj në Kryeministri është bërë me ceremoni ...

Haradinaj merr zyrtarisht drejtimin e Qeverisë së Kosovës

Portalb - 11.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot e ka marrë zyrtarisht drejtimin e Qeverisë së Kosovës. Pranim-dorëzimi i detyrës është bërë në një ceremoni solemne nga ish- kryeministri, Isa Mustafa te ...

Jo vetëm Demarkacioni e Liberalizimi – këto janë premtimet kryesore që ka dhënë Ramush Haradinaj

Almakos - 11.09.2017

Kryeministri i sapo zgjedhur i Kosovës, Ramush Haradinaj ka premtuar shumë gjatë fushatës zgjedhore. Premtimet e tij shpesh janë cilësuar si enorme dhe vështirë të realizueshme, mirëpo prej sot ai e ...

Kush e ka liderin “më të fortë”, Kosova apo Rusia?

Ina - 11.09.2017

Kryeministri i porsazgjedhur i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe presidenti rus, Vladimir Putin, njihen si dy persona që përpos politikës, rëndësi të veçantë i kushtojnë edhe trupit, me ushtrime dhe ...

Haradinaj takon Veselin, thotë se biseduam për reforma të thella

Lajmi.net - 11.09.2017

Kryeministri që sapo morri detyrën, Ramush Haradinaj, ka takuar kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselin, duke theksuar rëndësinë për themelimin e institucioneve dhe reforma të thella.

Haradinaj takon personin që e bëri kryeministër

Albeu.com - 11.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës , Ramush Haradinaj , pas marrjes së detyrës në Qeverinë e Kosovës , priti në takim kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli .

Haradinaj kryeministër, Basha e uron: Do ia dalësh me sukses si çdo sfidë që ke kaluar

SOT - 11.09.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka uruar nëpërmjet një letre kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj për nisjen e punës së tij. Në emër të Partisë Demokratike, Basha i shprehu urimet për detyrën e lartë ...

OVL e UÇK-së në Dukagjin uron Haradinajn për formimin e Qeverisë

Lajmi.net - 11.09.2017

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së dega në Dukagjin, ka uruar kryeministrin e ri Ramush Haradinaj për formimin e qeverisë. Ata me anë të një komunikate janë shprehur të bindur se Haradinaj ...

Mbledhjen e parë të Qeverisë, Haradinaj e mban sot në ora 18:00

Lajmi.net - 11.09.2017

Kryeministri Ramush Haradinaj, pak orë pasi ka marrë detyrën, në 18:00 të mbrëmjes ka thirrur mbledhjen e parë të qeverisë së tij. Njoftimi për mbledhjen e së hënës tashmë është bërë publik nga zyra ...

Haradinaj merr zyrtarisht detyrën; Mustafa i dorëzon “stafetën”

Top Channel - 11.09.2017

Kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj mori këtë të hënë zyrtarisht detyrën nga ish-kryeministri, Isa Mustafa. Kalimi i pushtetit u bë në një ceremoni solemne të shoqëruar nga parakalimi i ...

Qeveria mblidhet sot në orën 18:00

Almakos - 11.09.2017

Qeveria e re e Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e parë. Kështu është bërë e ditur në njoftimin për media nga zyra e kryeministrit. Mbledhja e Qeverisë fillon në orën 18:00.

Haradinaj zbaton "urdhërat", që nga sot mbledh qeverinë

Albeu.com - 11.09.2017

Duke komentuar mbi qeverinë e sapozgjedhur të Kosovës , raportuesja për Kosovën në PE, Ulrike Lunacek është shprehur se Qeveria e re e Kosovës duhet të fillojë trajtimin e problemeve urgjente të ...

Basha uron Haradinajn: Kam besim se do t’ia dilni në këtë sfidë

Lajmi.net - 11.09.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka uruar kryeministrin e ri të Kosovës, Ramush Haradinajn për marrjen e kësaj detyre. Në urimin e dërguar nga kryedemokrati, Basha ndër të tjera thotë: “Kam besim të plotë ...

Haradinaj nis punën si kryeministër i Kosovës

Zhurnal - 11.09.2017

Haradinaj nis punën si kryeministër i Kosovës Prishtinë, 11 shtator - Ramush Haradinaj ka marrë detyrën e tij si kryeministër i vendit në një ceremoni zyrtare.

Haradinaj pret në takim Apostolovën

Albeu.com - 11.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës , Ramush Haradinaj priti sot në takim Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së në Kosovë, ambasadoren Nataliya Apostolova .

Haradinaj priti në takim Kadri Veselin

Zhurnal - 11.09.2017

Haradinaj priti në takim Kadri Veselin Prishtinë, 11 shtator - Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas marrjes së detyrës në Qeverinë e Kosovës, priti në takim kryetarin e Kuvendit, Kadri ...

Shtypi gjerman: Haradinaj në mëshirë të Vuçiçit

Zhurnal - 11.09.2017

Shtypi gjerman: Haradinaj në mëshirë të Vuçiçit Prishtinë, 11 shtator - Në artikullin me titull "Kryeministri i ri në kërkim të ekulibrit të vazhdueshëm", gazeta gjermane "tageszeitung" thekson ...

Ky është mesazhi i Anitës për burrin e saj kryeministër

Lajm - 11.09.2017

Anita Haradinaj, bashkëshortja e kryeministrit Ramush Haradinaj, ka dhënë një mesazh për bashkëshortin e saj pasi ka marrë zyrtarisht postin e kryeministrit.

Haradinaj dhe Apostolova diskutojnë për rrugën euro-atlantike të Kosovës

Lajmi.net - 11.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot në takim Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së në Kosovë, ambasadoren Nataliya Apostolova.

KOMENT/ Kolltuku i kryeministrit po e ndryshon Haradinajn ?

Albeu.com - 11.09.2017

Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Duket se posti i kryeministrit po ia ndryshon qëndrimet kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës , Ramush Haradinajt .

Sejdiu: Tetë ministra janë për ekonomi, kjo tregon se Qeveria Haradinaj është rezultat i një pazari (Video)

Almakos - 11.09.2017

Nënkryetari dhe deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu, në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu shprehu pesimizëm rreth Qeverisë së re Haradinaj.

Kush është "më i fortë", Ramushi apo Putini? (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.09.2017

Kryeministri i porsazgjedhur i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe presidenti rus, Vladimir Putin, njihen si dy persona që përpos politikës, rëndësi të veçantë i kushtojnë edhe trupit, me ushtrime dhe ...

Ja si e uron OVL e Dukagjinit Haradinajn

Albeu.com - 11.09.2017

Organizata e Veteranëve të luftës së UÇK-së, në Dukagjin , i ka uruar kryeministrit Haradinaj punë të mbarë, duke besuar se si në luftë, ashtu edhe tani, do jetë promotor i përparimit dhe ...

Haradinaj dhe Apostolova flasin për avancimin e rrugës euro-atlantike

Almakos - 11.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot në takim Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së në Kosovë, ambasadoren Nataliya Apostolova, ku është biseduar për avancimin e rrugës ...

Sejdiu: Qeveria e Kosovës do të udhëhiqet nga pesë kryeministra! (Video)

Almakos - 11.09.2017

Qeveria e udhëhequr nga kryeministri Ramush Haradinaj, nuk do të jetë jetëgjatë. Kjo pasi që ajo do të varet nga ndikimi i pesë personave dhe ata janë: Ramush Haradinaj, Kadri Veseli, Behxhet ...

Haradinaj nis punën me çështjet e lënë në gjysmë rreth Demarkacionit dhe Asociacionit

Lajmi.net - 11.09.2017

Kryeministri i deritanishëm i Kosovës, Isa Mustafa, i ka dorëzuar detyrën kryeministrit të sapozgjedhur, Ramush Haradinaj. Pritja e zotit Haradinaj në Kryeministri është bërë me ceremoni shtetërore, ...

Haradinaj nis punën me çështjet e lëna në gjysmë rreth Demarkacionit dhe Asociacionit

Evropaelire - 11.09.2017

Kryeministri i deritanishëm i Kosovës, Isa Mustafa , i ka dorëzuar detyrën kryeministrit të sapozgjedhur, Ramush Haradinaj . Pritja e zotit Haradinaj në Kryeministri është bërë me ceremoni ...

Haradinaj takohet me Limajn

Albeu.com - 11.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot në takim pune zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj, me të cilin biseduan për dinamikat e reja qeverisëse , për proceset nëpër të cilat ...

Haradinaj priti në takim pune Fatmir Limajn

Lajmi.net - 11.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot në takim pune zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj Ata biseduan për dinamikat e reja qeverisëse, për proceset nëpër të cilat po kalon ...

Halil Matoshi tregon se çfarë detyre do të ketë në Qeverinë e re

Lajmi.net - 11.09.2017

Gazetari Halil Matoshi, i cili u bë pjesë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës para zgjedhjeve të 11 qershorit, ka treguar se do të jetë pjesë e kabinetit të kryeministri Ramush Haradinaj, si drejtor ...

AUK uron Ramush Haradinajn për detyrën e kryeministrit

Almakos - 11.09.2017

RIT Kosovë (A.U.K) përgëzon Z. Ramush Haradinajn, ish student të RIT Kosovë (A.U.K), për marrjen e detyrës si Kryeministër i Kosovës. “Nuk është çdo ditë që një ish-student i RIT Kosovës (A.U.K) ...

Haradinaj pranon telegram urimi nga kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban

Lajmi.net - 11.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë sot telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Hungarisë, Viktor Orban, me rastin e marrjes së detyrës.

Haradinaj mbledh kandidatët e AAK-së për kryetarë të komunave

Lajmi.net - 11.09.2017

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njëherësh kryeministër i vendit, Ramush Haradinaj, ka mbledhur sot në Prishtinë kandidatët e AAK-së për kryetarë të komunave në zgjedhjet lokale të 22 ...

Kryeministri Haradinaj punon edhe natën, ja ku do të shkojë sonte

Lajmi.net - 11.09.2017

Kryeministri Ramush Haradinaj nuk ka përmbyllur akoma ditën e parë të punës. Ai pas shume takimesh edhe mbledhjes së Qeverisë, pas pak minutash pritet ta vizitojë Qendrën Klinike Universitare.

Haradinajn urohet nga kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban

Almakos - 11.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë sot telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Hungarisë, Viktor Orban, me rastin e marrjes së detyrës.

Haradinaj, ministrave të rinj: Mos e ktheni kokën prapa për të kritikuar ata që ishin para jush, bëjeni diferencën për ...

Almakos - 11.09.2017

Nën drejtimin e kryeministrit Ramush Haradinaj, kabineti i ri qeveritar i Republikës së Kosovës, ka zhvilluar mbledhjen e parë të rregullt, në të cilën është bërë konstituimi i Qeverisë së Republikës ...

Haradinaj: Kjo Qeveri nuk do të kthehet prapa për tu ankuar sa keq ka punuar dikush

Lajmi.net - 11.09.2017

Nën drejtimin e kryeministrit Ramush Haradinaj, kabineti i ri qeveritar i Republikës së Kosovës, ka zhvilluar mbledhjen e parë të rregullt, në të cilën është bërë konstituimi i Qeverisë së Republikës ...

Haradinaj në QKUK

Almakos - 11.09.2017

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinja, vizitën e parë si kryeministër e po e realizon në QKUK. Ai është shoqëruar edhe nga zëvendëskryeministri Behxhet Pacolli dhe ministri i Shëndetësisë, Uran ...

Haradinaj nis punën intensive, ja çfarë do të bëj nesër

Lajmi.net - 11.09.2017

Pas marrjes së detyrës si kryeministër i Kosovës, Ramush Haradinaj ka filluar punën intensive. Pasditen e sotme ai mblodhi qeverinë, vizitoi Qendrën Klinike Universitare dhe më pas ndezi qirinjë në ...

Këshilltari i kryeministrit: Edhe pak e ndoshta po kryhet kjo ditë

Lajmi.net - 11.09.2017

Ramush Haradinaj ka nisur të hënën në mëngjes punën si kryeministër i ri i Kosovës. Pasi paraardhësi i tij, Isa Mustafa, ia ka dorëzuar detyrën e kreut të ekzekutivit të vendit, Haradinaj ka ...

Kryeministri energjik: Mbi 10 takime vetëm në ditën e parë

Zhurnal - 11.09.2017

Kryeministri energjik: Mbi 10 takime vetëm në ditën e parë Edhe kundërshtarët më të mëdhenj të kryeministrit të ri Ramush Haradinaj, një gjë s’kanë mundur të ia mohojnë – energjinë e madhe që e ka ai.

Qeveria Haradinaj “e varur” nga Beogradi

Koha.net - 11.09.2017

Pas gati tre muajsh bllokimi politik, Ramush Haradinaj ia ka dalë të zgjidhet kryeministër me minimumin e votave që kërkohen, vetëm 61. Opozita ka hedhur dyshime për marrëveshjen që i bindi serbët ta ...

sot takohet Mustafa e Haradinaj

Gazeta Express - 11.09.2017

Vazhdim të punës aty ku e la në vitin 2005, për t’u përballur me drejtësinë ndërkombëtare, e ka cilësuar pranimin e detyrës së kryeministrit për shefin e tij, Ramush Haradinaj, kryetari i degës së ...

Beogradi: Fati i Qeverisë së Kosovës, do të jetë në duart e Listës Serbe

Gazeta Express - 11.09.2017

Pas gati tre muajsh bllokimi politik, Ramush Haradinaj ia ka dalë të zgjidhet kryeministër me minimumin e votave që kërkohen, vetëm ...

Mustafa ia dorëzon sot postin e kryeministrit Haradinajt

Telegrafi - 11.09.2017

Kryeministri në detyrë i Qeverisë së Kosovës, Isa Mustafa, pritet që sot në mesditë t’ia dorëzojë postin Ramush Haradinajt. Kështu të paktën ka paralajmëruar në facebook, këshilltair i Haradinajt dhe ...

Haradinaj sot merr postin e kryeministrit

Koha.net - 11.09.2017

Kryeministri në detyrë i Qeverisë së Kosovës, Isa Mustafa, pritet që sot në mesditë t’ia dorëzojë postin Ramush Haradinajt. Kështu ka paralajmëruar në Facebook, edhe këshilltari i Haradinajt dhe ...

Haradinaj sot merr postin e kryeministrit

Gazeta Express - 11.09.2017

Kryeministri në detyrë i Qeverisë së Kosovës, Isa Mustafa, pritet që sot në mesditë t’ia dorëzojë postin Ramush ...

Ja kur e merr detyrën Haradinaj

Zeri - 11.09.2017

Dy ditë pasi që Kuvendi i Kosovës e votoi për kryeministër të ri të vendit, Ramush Haradinaj do ta marrë detyrën e re. Paraardhësi i tij, Isa Mustafa, do t'ia dorëzojë Haradinajt në mëngjesin e së ...

Lunacek mesazh Haradinajt, ia përmend demarkacionin dhe Serbinë

Gazeta Express - 11.09.2017

Duke komentuar mbi qeverinë e sapozgjedhur të Kosovës, eurodeputetja e gjelbër dhe nënkryetarja e Parlamentit Evropian, njëkohësisht raportuesja për Kosovën në PE, Ulrike Lunacek është shprehur se ...

Qeveri me 'këmbë qelqi'

Zeri - 11.09.2017

Analistët politikë vlerësojnë se qeveria “Haradinaj”, e cila i ka vetëm 61 vota në Kuvend dhe që është e varur nga votat e Listës Serbe, është e predispozuar të dështojë.

Qeveria 'Haradinaj' mbi 312 milionë euro pasuri

Zeri - 11.09.2017

Ministrat më të pasur në qeverinë “Haradinaj” janë: Behgjet Pacolli, Besim Beqaj, Pal Lekaj, Dardan Gashi, Abelard Tahiri, ... Shumica e ministrave në Qeverinë e Ramush Haradinajt janë milionerë.

Qeveria ‘Haradinaj’ mbi 312 milionë euro pasuri

Telegrafi - 11.09.2017

Ministrat më të pasur në qeverinë “Haradinaj” janë: Behgjet Pacolli, Besim Beqaj, Pal Lekaj, Dardan Gashi, Abelard Tahiri, … Shumica e ministrave në Qeverinë e Ramush Haradinajt janë milionerë.

Ja si e festoj kunata e tij shpalljen e Ramushit Kryeministër...(Video)

Gazeta Express - 11.09.2017

Tashmë Kosova e ka qeverinë e re në krye me z.Ramush Haradinaj, i cili do të ketë mandat katër vjeçar si Kryeministër i ...

Lunaçek mesazh Haradinajt, ia përmend demarkacionin dhe Serbinë

Telegrafi - 11.09.2017

Duke komentuar mbi qeverinë e sapozgjedhur të Kosovës, eurodeputetja e gjelbër dhe nënkryetarja e Parlamentit Evropian, njëkohësisht raportuesja për Kosovën në PE, Ulrike Lunacek është shprehur se ...

Qeveri me 'këmbë qelqi'

Gazeta Express - 11.09.2017

Analistët politikë vlerësojnë se qeveria “Haradinaj”, e cila i ka vetëm 61 vota në Kuvend dhe që është e varur nga votat e Listës Serbe, është e predispozuar të dështojë.

Lunaçek mesazh Haradinajt, ia përmend demarkacionin dhe Serbinë

Zeri - 11.09.2017

Duke komentuar mbi qeverinë e sapozgjedhur të Kosovës, eurodeputetja e gjelbër dhe nënkryetarja e Parlamentit Evropian, njëkohësisht raportuesja për Kosovën në PE, Ulrike Lunacek është shprehur se ...

Mustafa ia dorëzon sot postin e kryeministrit Haradinajt

Zeri - 11.09.2017

Kryeministri në detyrë i Qeverisë së Kosovës, Isa Mustafa, pritet që sot në mesditë t’ia dorëzojë postin Ramush Haradinajt. Kështu të paktën ka paralajmëruar në facebook, këshilltair i Haradinajt dhe ...

Maloku: Haradinaj do të sjellë model të ri në qeverisje

Telegrafi - 11.09.2017

Ish-nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Naim Maloku, ka vlerësuar se kryeministri Ramush Haradinaj do të sjellë model të ri të punës në Qeverinë e re. Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e ...

Maloku këshillon ministrat: Kujdes, Haradinaj mund t`ju shkarkojë!

Koha.net - 11.09.2017

Ish-nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Naim Maloku ka vlerësuar se kryeministri Ramush Haradinaj do të sjellë model të ri të punës në Qeverinë e re. Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, ...

Lunacek Haradinajt ia përmend demarkacionin dhe Serbinë

Koha.net - 11.09.2017

Duke komentuar mbi qeverinë e sapozgjedhur të Kosovës, eurodeputetja e gjelbër dhe nënkryetarja e Parlamentit Evropian, njëkohësisht raportuesja për Kosovën në PE, Ulrike Lunaçek është shprehur se ...

Gati zyra për Ramush Haradinajn në Qeveri (Foto)

Gazeta Express - 11.09.2017

Tashmë gjithçka është ndërruar. Dera e zyrës e cila e pret sot Ramush Haradinajn është emëruar me emrin e ...

Kjo po ndodh në zyrën e kryeministrit të ri Ramush Haradinaj

Zeri - 11.09.2017

Tashmë gjithçka është ndërruar. Dera e zyrës e cila e pret sot Ramush Haradinajn është emëruar me emrin e tij. Pas orës 12 Haradinaj zyrtarisht merr detyrën e kryeministrit të Kosovës.

Eurodeputetja Lunacek apel Haradinajt

ABC News - 11.09.2017

Eurodeputetja dhe raportuesja për Kosovën në parlamentin europian, Ulrike Lunacek i ka bërë apel kryeminstrit të sapozgjedhur në vende Ramush Haradinaj që të merret menjëherë me cështjet më urgjente ...

Prania e BE-së në Kosovë reagon pas formimit të Qeverisë, ia kujton Haradinajt punët që duhet t'i kryejë

Gazeta Express - 11.09.2017

Bashkimi Evropian ka reaguar dy ditë pas zgjedhjes së kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinaj. Mes tjerash ia kanë kujtuar Haradinajt të gjitha punët që e presin si kryeministër i ri i ...

Abazi: Qeveri me këmbë qelqi, nuk mund të ndërmarrë veprime përmbajtjesore

Zeri - 11.09.2017

Njohësi i çështjeve politike në vend, Haki Abazi, ka thënë se tani kemi të bëjmë me një Qeveri me nivel të ulët të përkrahjes në numra. Si rrjedhojë, sipas Abazit, është krijuar një mundësi e madhe e ...

Rama uron Haradinajn: Gati projekti për bashkimin doganor me Kosovën

Gazeta Express - 11.09.2017

Kreu i qeverisë Edi Rama ka zgjedhur prezantimin e programimit qeveritar për të uruar kryeministrin e sapozgjedhur të Kosovës, Ramush ...

Ramush Haradinaj merr detyrën, me ceremoni shtetërore (FOTO)

Gazeta Express - 11.09.2017

Ramush Haradinaj ka marrë zyrtarisht detyrën si kryeministër i ...

Haradinaj zyrtarisht mori detyrën nga pararendësi Mustafa

Koha.net - 11.09.2017

Pikërisht ashtu siç ishte paraparë, në orën 11:30, ka filluar ceremonia e pranim-dorëzimit të postit kryeministër i Kosovës. Në zyrën e kryeministrit, kryeministri në ardhje Ramush Haradinaj e ka ...

Haradinaj merr zyrtarisht postin e kryeministrit

Ora news - 11.09.2017

Ramush Haradinaj ka marrë zyrtarisht detyrën e kryeministrit të Kosovës. Në ambientet e qeverisë së Kosovës është bërë edhe pranim dorëzimi i detyrë së kryeministrit Isa Mustafës te Ramush Haradinaj, ...

Nga sot Haradinaj zyrtarisht kryeministër, Mustafa ia dorëzoi postin (Foto)

Telegrafi - 11.09.2017

Kryeministri në detyrë i Qeverisë së Kosovës, Isa Mustafa, ia ka dorëzuar edhe zyrtarisht postin Ramush Haradinajt. Dorëzimi i postit të kryeministrit është bërë në zyret e Qeverisë së Kosovës.

Haradinaj pritet me nderime (Drejtëpërdrejt)

Zeri - 11.09.2017

Kryeministri i ri, Ramush Haradinaj, para pak minutash ka hyrë në objektin e qeverisë së Kosovës, me ç'rast pritet ta marrë edhe zyrtarisht detyrën si kryeministër.

“Dita 1” e Kryeministrit Haradinaj, pamje dhe fotografi nga ceremonia e marrjes së postit

Gazeta Express - 11.09.2017

Ramush Haradinaj, lideri i AAK’së, tani Kryeministër i vendit, për një kohë të gjatë e kishte projektuar veten në këtë post. Ai pothuaj në të gjitha paraqitjet publike, që prej kthimit nga Tribunali ...

Ja çka i kërkoi Isa Mustafa, Ramush Haradinajt

Zeri - 11.09.2017

Ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, para pak minutash ia ka dorëzuar zyrtarisht postin e kryeministrit, tashmë të zgjedhurit e kësaj pozitë, Ramush Haradinajt.

Kështu fillon dita për familjen e kryeministrit Haradinaj (Foto)

Gazeta Express - 11.09.2017

Në një ceremoni solemne sot zyrtarisht Ramush Haradinaj ka pranuar postin e kryeministrit të ...

Jo vetëm Demarkacioni e Liberalizimi – këto janë premtimet kryesore që ka dhënë Ramush Haradinaj

Telegrafi - 11.09.2017

Kryeministri i sapo zgjedhur i Kosovës, Ramush Haradinaj ka premtuar shumë gjatë fushatës zgjedhore. Premtimet e tij shpesh janë cilësuar si enorme dhe vështirë të realizueshme, mirëpo prej sot ai e ...

Kjo është puna e parë e Haradinajt (Foto)

Zeri - 11.09.2017

Edhe zyrtarisht sot ka nisur punën kryeministri i ri i vendit, Ramush Haradinaj. Ai ka pranuar sot dorëzimin e detyrës nga ish kryeministri Mustafa në një ceremoni shtetërore.

Shtypi gjerman: Haradinaj në mëshirë të Vuçiç?

Ora news - 11.09.2017

Në artikullin me titull “Kryeministri i ri në kërkim të ekulibrit të vazhdueshëm”, gazeta gjermane “tageszeitung” thekson zgjedhjen e qeverisë në Kosovë me një shumicë tejet të ngushtë, me 62 vota ...

Basha uron Haradinajn për detyrën e kryeministrit: Keni mbështetjen e PD-së

Gazeta Express - 11.09.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha i ka dërguar një letër Ramush Haradinajt, duke e uruar për postin e kryeministrit të ...

Basha uron Haradinajn kryeministër: Besim se do t’ia dilni në këtë sfidë

Ora news - 11.09.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka uruar kryeministrin e ri të Kosovë, Ramush Haradinaj për marrjen e kësaj detyre. Në urimin e dërguar nga kryedemokrati Basha thuhet ndër të tjera se “Kam besim të plotë ...

Veseli e Haradinaj flasin për “rëndësinë e formimit të institucioneve”

Koha.net - 11.09.2017

Kryeministri i zyrtarizuar sot, Ramush Haradanaj, është takuar sot me kryetarin e Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, ka njoftuar Haradinaj përmes Faceboot, transmeton Koha.net.

Nisi punën si kryeministër, Basha letër urimi Haradinajt: Do ia dalësh me sukses si çdo sfidë që ke kaluar

BalkanWeb - 11.09.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka uruar nëpërmjet një letre kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj për nisjen e punës së tij. Në emër të Partisë Demokratike, Basha i shprehu urimet ...

Kryeministri Haradinaj priti në takim kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli

Zeri - 11.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, pas marrjes së detyrës në Qeverinë e Kosovës, priti në takim kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli.

Qeveria e re e Kosovës/ Shtypi gjerman: Haradinaj në mëshirë të Vuçiçit?

BalkanWeb - 11.09.2017

Në artikullin me titull “Kryeministri i ri në kërkim të ekulibrit të vazhdueshëm”, gazeta gjermane “tageszeitung” thekson zgjedhjen e qeverisë në Kosovë me një shumicë tejet të ngushtë, me 62 vota ...

Jo vetëm Demarkacioni e Liberalizimi – këto janë premtimet kryesore që ka dhënë Ramush Haradinaj

Zeri - 11.09.2017

Kryeministri i sapo zgjedhur i Kosovës, Ramush Haradinaj ka premtuar shumë gjatë fushatës zgjedhore. Premtimet e tij shpesh janë cilësuar si enorme dhe vështirë të realizueshme, mirëpo prej sot ai e ...

Mbledhjen e parë të Qeverisë, Haradinaj e mban sot në ora 18:00

Gazeta Express - 11.09.2017

​Kryeministri Ramush Haradinaj, pak orë pasi ka marrë detyrën, në 18:00 të mbrëmjes ka thirrur mbledhjen e parë të qeverisë së ...

Qeveria mblidhet sot në orën 18:00

Botasot - 11.09.2017

Qeveria e re e Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e parë. Qeveria e re e Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e parë. Kështu është bërë e ditur në njoftimin për media nga zyra e kryeministrit.

Haradinaj priti në takim Kadri Veselin

Telegrafi - 11.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas marrjes së detyrës në Qeverinë e Kosovës, priti në takim kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli. “Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli e përgëzoi ...

Qeveria mblidhet sot në orën 18:00

Telegrafi - 11.09.2017

Qeveria e re e Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e parë. Kështu është bërë e ditur në njoftimin për media nga zyra e kryeministrit. Mbledhja e Qeverisë fillon në orën 18:00.

Haradinaj mbledh anëtarët e kabinetit të Qeverisë në orën 18:00

Koha.net - 11.09.2017

i vendit Ramush Haradinaj, i cili që sot pak para mesdite e ka marrë detyrën, ka paralajmëruar mbajtjen e mbledhjes së parë të Qeverisë që ai e kryeson për sonte në orën 18:00, transmeton Koha.net.

Ramush Haradinaj merr detyrën e Kryeministrit

RTSH - 11.09.2017

Ramush Haradinaj mori sot zyrtarisht detyrën e kryeministrit nga Isa Mustafa, në një ceremoni organizuar në selinë e qeverisë së Kosovës. Dy liderët parakaluan fillimisht para gardës së Forcës së ...

Basha uron Haradinajn

Koha.net - 11.09.2017

Kryetari i PD-së Lulzim Basha, ka uruar Ramush Haradinajn, për postin e kryeministrit të Kosovës. Basha ka ofruar mbështetjen e tij dhe Partisë Demokratike, në realizimin e misionit për Kosovën dhe ...

OVL e Dukagjinit uron Hardinajn

Koha.net - 11.09.2017

Përmes një kumtese për medie OVL UÇK Dukagjin, ka uruar zgjedhjen e Ramush Haradinajt për kryeministër të vendit, transmeton Koha.net. Në këtë urim thuhet: “OVL UÇK Dukagjin përgëzon të gjithë ...

Haradinaj nuk humb kohë, ky është veprimi i tij i parë si kryeministër

Zeri - 11.09.2017

Kryeministri i ri i vendit, Ramush Haradinaj, edhe pse vetëm sot ka pranuar zyrtarisht pozitën nga ish paraardhësi i tij Isa Mustafa, nuk ka humbur kohë dhe menjëherë është vënë në aksion.

​Top premtimet e Ramush Haradinajt, çfarë kishte thënë gjatë fushatës

Gazeta Express - 11.09.2017

Kryeministri i ri i vendit, Ramush Haradinaj ka premtuar shumë gjatë fushatës zgjedhore. Disa prej tyre edhe ishin cilësuar si vështirë të realizueshme, mirëpo prej të hënës kreu i AAK’së e ka ...

Haradinaj nis punën si kryeministër i Kosovës

ABC News - 11.09.2017

Ramush Haradinaj ka marrë detyrën e tij si kryeministër i vendit në një ceremoni zyrtare. Parardhësi i tij Mustafa i ka uruar suksese në mandatin e tij ndërsa takimet e para Haradinaj i ka kryer me ...

Mediat kosovare publikojnë pasurinë prej 312 milionë eurosh

ABC News - 11.09.2017

Mediat kosovare kanë publikuar pasurinë e ministrave të qeverisë së Haradinaj duke vlerësuar se në total kjo pasuri vlerësohet mbi 312 milionë euro. Më të pasurit janë Bexhet Pacolli, Besim Beqaj dhe ...

Haradinaj dhe Apostolova bisedojnë për rrugën euro-atlantike të Kosovës

Koha.net - 11.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot në takim Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së në Kosovë, ambasadoren Nataliya Apostolova, transmeton Koha.net.

Basha uron Haradinajn: Kam besim se do t’ia dilni në këtë sfidë

Zeri - 11.09.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka uruar kryeministrin e ri të Kosovës, Ramush Haradinajn për marrjen e kësaj detyre. Në urimin e dërguar nga kryedemokrati, Basha ndër të tjera thotë: “Kam besim të plotë ...

Haradinaj takoi sekretarët e përgjithshëm të Qeverisë

Koha.net - 11.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në ditën e parë të punës takoi sekretarët e përgjithshëm të qeverisë, me të cilët bisedoi për një dinamikë të re qeverisëse, thotë kumtesa ...

Kryeministri Haradinaj i premton shefës së BE-së përmbushjen e reformave evropiane

Zeri - 11.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot në takim Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së në Kosovë, ambasadoren Nataliya Apostolova.

Çfarë i dorëzoi Mustafa Haradinajt, zbulon këshilltari i ish-Kryeministrit

Gazeta Express - 11.09.2017

Gjatë mesditës, kur Ramush Haradinaj pranoi detyrën e kryeministrit nga paraardhësi i tij, Isa Mustafa, ky i fundit i dorëzoi disa “follderë”, përmbajtjen e të cilave e zbulon këshilltari, njëherësh ...

Kryeministri Haradinaj takoi sekretarët e përgjithshëm në Qeverinë e Kosovës

Zeri - 11.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në ditën e parë të punës takoi sekretarët e përgjithshëm të qeverisë, me të cilët bisedoi për një dinamikë të re qeverisëse.

Sejdiu: Tetë ministra janë për ekonomi, kjo tregon se Qeveria Haradinaj është rezultat i një pazari (Video)

Telegrafi - 11.09.2017

Nënkryetari dhe deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu, në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu shprehu pesimizëm rreth Qeverisë së re Haradinaj.

Fotografia që tregon aktivitetin e Dardan Gashit si sekser

Botasot - 11.09.2017

Ndërmjetësimi për t’ia siguruar votat koalicionit PAN dhe “rënia në prehrin” e Adem Grabovcit, Dardan Gashit i është shpërblyer me post zëvendëskryeministri dhe ministri në Qeverinë e Ramush ...

Haradinaj dhe Apostolova flasin për avancimin e rrugës euro-atlantike

Telegrafi - 11.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot në takim Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së në Kosovë, ambasadoren Nataliya Apostolova, ku është biseduar për avancimin e rrugës ...

Sejdiu: Qeveria e Kosovës do të udhëhiqet nga pesë kryeministra! (Video)

Telegrafi - 11.09.2017

Qeveria e udhëhequr nga kryeministri Ramush Haradinaj, nuk do të jetë jetëgjatë. Kjo pasi që ajo do të varet nga ndikimi i pesë personave dhe ata janë: Ramush Haradinaj, Kadri Veseli, Behxhet ...

Sejdiu: Qeveria e Kosovës do të udhëhiqet nga pesë kryeministra! (Video)

Zeri - 11.09.2017

Qeveria e udhëhequr nga kryeministri Ramush Haradinaj, nuk do të jetë jetëgjatë. Kjo pasi që ajo do të varet nga ndikimi i pesë personave dhe ata janë: Ramush Haradinaj, Kadri Veseli, Behgjet ...

Halil Matoshi tregon se çfarë detyre do të ketë në Qeverinë e re

Zeri - 11.09.2017

Publicisti dhe gazetari Halil Matoshi, i cili u bë pjesë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës para zgjedhjeve të 11 qershorit, ka treguar se do të jetë pjesë e kabinetit të kryeministri Ramush ...

Haradinaj: Sot do të punohet deri vonë

Zeri - 11.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në fillim të mbledhjes ka thënë se sot do të punohet deri në orët e vona, raporton zeri.info. "Do të punohet sot deri vonë, do të vazhdoj të punoj shumë, jo ...

Ja kur do të publikohet programi i qeverisë ‘Haradinaj’

Zeri - 11.09.2017

Programi i qeverisë së re, të drejtuar nga kryeministri Ramush Haradinaj, do të publikohet të hënën që vjen, raporton “Zeri.info”. Kështu ka njoftuar kryeministri Haradinaj, i cili ka thënë se të ...

Haradinaj: Në shëndetësi kemi shumë punë, mjekët heronjtë tanë

Zeri - 11.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në mbledhjen e parë të qeverisë, ka thënë se qeveria e re ka shumë punë për te bërë, në shumë fusha, e veçmas në atë të shëndetësisë, raporton "Zeri.info" .

Qeveria e re e Kosovës fillon punën

VOA - 11.09.2017

Kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj, mori edhe zyrtarisht detyrën nga ish-kryeministri, Isa Mustafa. Kalimi i pushtetit u bë në një ceremoni solemne të përcjellë nga parakalimi i Gardës së ...

Dita e parë e Hardinajt si kryeministër

Koha.net - 11.09.2017

Me ceremoni shtetërore është bërë pranim-dorëzimi i detyrës kryeministrit Ramush Haradinaj nga pararendësi i tij, Isa Mustafa. Mustafa e Haradinaj i bënë revistë Gardës së Nderit të FSK-së.

AUK uron Ramush Haradinajn për detyrën e kryeministrit

Telegrafi - 11.09.2017

RIT Kosovë (A.U.K) përgëzon Z. Ramush Haradinajn, ish student të RIT Kosovë (A.U.K), për marrjen e detyrës si Kryeministër i Kosovës. “Nuk është çdo ditë që një ish-student i RIT Kosovës (A.U.K) ...

Haradinaj takon kandidatët e AAK-së për kryetarë komunash

Koha.net - 11.09.2017

Kryeministri i së Kosovës, Ramush Haradinaj, takoi sot në Prishtinë kandidatët për kryetarë të komunave të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, që do të garojnë në zgjedhjet komunale të 22 tetorit.

Haradinajn urohet nga kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban

Telegrafi - 11.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë sot telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Hungarisë, Viktor Orban, me rastin e marrjes së detyrës.

Viktor Orban uron Haradinajn për postin e ri

Koha.net - 11.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë sot telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Hungarisë, Viktor Orban, me rastin e marrjes së detyrës, njofton zyra e tij.

Haradinaj - ministrave: Mos fajësoni pararendësit, bëni diferencën

Koha.net - 11.09.2017

Nën drejtimin e kryeministrit Ramush Haradinaj, kabineti i ri qeveritar i Republikës së Kosovës, ka zhvilluar mbledhjen e parë të rregullt, në të cilën është bërë konstituimi i Qeverisë së Republikës ...

Shtypi gjerman: Haradinaj, në mëshirë të Vuçiqit

Telegrafi - 11.09.2017

Kryeministër me shumë rreziqe përpara! Zgjedhja e qeverisë në Kosovë dhe e kryeministrit Ramush Haradinaj, kanë tërhequr vëmendjen e shtypit gjerman. Në artikullin me titull “Kryeministri i ri në ...

Qeveria Haradinaj tregon se si shkoi mbledhja e saj e parë

Gazeta Express - 11.09.2017

Qeveria e re e Kosovës, nën drejtimin e Ramush Haradinajt, ka zhvilluar sot mbledhjen e parë të rregullt, në të cilën është bërë konstituimi i Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe është shqyrtuar ...

Haradinaj, ministrave të rinj: Mos e ktheni kokën prapa për të kritikuar ata që ishin para jush, bëjeni diferencën për ...

Telegrafi - 11.09.2017

Nën drejtimin e kryeministrit Ramush Haradinaj, kabineti i ri qeveritar i Republikës së Kosovës, ka zhvilluar mbledhjen e parë të rregullt, në të cilën është bërë konstituimi i Qeverisë së Republikës ...

Haradinaj në QKUK

Telegrafi - 11.09.2017

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinja, vizitën e parë si kryeministër e po e realizon në QKUK. Ai është shoqëruar edhe nga zëvendëskryeministri Behxhet Pacolli dhe ministri i Shëndetësisë, Uran ...

Kryeministri i Hungarisë, Orban, uron Haradinajn për postin e ri

Zeri - 11.09.2017

Kryeministri i Hungarisë Viktor Orban ka uruar Ramush Haradinajn për marrjen e detyrës si Kryeministër i Kosovës. Në urim thuhet se Kosova ka përkrahjen e vendit të tij në rrugën e saj integruese.

Haradinaj: Kjo Qeveri nuk do të kthehet prapa për tu ankuar sa keq ka punuar dikush

Zeri - 11.09.2017

Nën drejtimin e kryeministrit Ramush Haradinaj, kabineti i ri qeveritar i Kosovës, ka zhvilluar mbledhjen e parë të rregullt, në të cilën është bërë konstituimi i Qeverisë së Republikës së Kosovës ...

Shtypi gjerman: Haradinaj, në mëshirë të Vuçiqit

Zeri - 11.09.2017

Kryeministër me shumë rreziqe përpara! Zgjedhja e qeverisë në Kosovë dhe e kryeministrit Ramush Haradinaj, kanë tërhequr vëmendjen e shtypit gjerman. Në artikullin me titull “Kryeministri i ri në ...

Haradinaj nis punën intensive, ja çfarë do të bëj nesër

Zeri - 11.09.2017

Pas marrjes së detyrës si kryeministër i Kosovës, Ramush Haradinaj ka filluar punën intensive. Pasditen e sotme ai mblodhi qeverinë, vizitoi Qendrën Klinike Universitare dhe më pas ndezi qirinjë në ...

E megjithatë, qeveria Haradinaj “e varur” nga Beogradi

Java News - 11.09.2017

Pas gati tre muajsh bllokimi politik, Ramush Haradinaj ia ka dalë të zgjidhet kryeministër me minimumin e votave që kërkohen, vetëm 61. Opozita ka hedhur dyshime për marrëveshjen që i bindi serbët ta ...

Eurodeputetja ia përmend Haradinajt demarkacionin dhe bisedimet me Serbinë

Alb Portali - 11.09.2017

Duke komentuar mbi qeverinë e sapozgjedhur të Kosovës, eurodeputetja e gjelbër dhe nënkryetarja e Parlamentit Evropian, njëkohësisht raportuesja për Kosovën në PE, Ulrike Lunacek është shprehur se ...

Eurodeputetja Lunacek apel Haradinajt: Zgjidhni çështjet më urgjente

Java News - 11.09.2017

Ulrike Lunacek, eurodeputetja e gjelbër dhe nënkryetarja e Parlamentit Evropian, njëkohësisht raportuesja për Kosovën në PE, ka komentuar qeverinë e sapozgjedhur, duke i bërë apel Kryeministrit të ri ...

Haradinaj merr zyrtarisht drejtimin e Qeverisë

Alb Portali - 11.09.2017

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka marrë zyrtarisht drejtimin e Qeverisë e Qeverisë së Kosovës. Loading... Pranim-dorëzimi i detyrës është bërë në një ceremoni solemne nga ish- kryeministri ...

Haradinaj merr detyrën e Kryeministrit, takon ambasadorin amerikan

Java News - 11.09.2017

Kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë zyrtarisht detyrën e lartë nga paraardhësi i tij Isa Mustafa ditën e hënë. Mustafa dorëzoi detyrën me një ceremoni zyrtare të organizuar sot në ...

Serbët “dalin kushërinj” me Haradinajn, hyjnë në qeverinë e tij

Respublica - 11.09.2017

Ramush Haradinaj është zgjedhur kryeministër i Kosovës me 61 vota nga 120 vende që ka parlamenti i këtij vendi. Ai përfaqëson koalicionin e drejtuar nga PDK dhe partia e tij, Ardhmëria për Kosovën, ...

Haradinaj merr letër nga Basha: Besim se do t’ia dilni sfidave të Kosovës

Java News - 11.09.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha i ka dërguar një letër Ramush Haradinajt, duke e uruar për postin e kryeministrit të Kosovës. Basha shprehet se ka besim te Hardinaj në përballimin e sfidave të reja të ...

Haradinaj e pranon zyrtarisht detyrën

Alb Portali - 11.09.2017

Me një ceremoni solemne para Qeverisë së Kosovës, ish-kryeministri Isa Mustafa i dorëzoi detyrën kryministrit të zgjedhur, Ramush Haradinaj, raporton Anadolu Agency (AA). Loading...

Dardan Sejdiu: Qeveria e Kosovës do të udhëhiqet nga pesë kryeministra!

Alb Portali - 11.09.2017

Qeveria e udhëhequr nga kryeministri Ramush Haradinaj, nuk do të jetë jetëgjatë. Kjo pasi që ajo do të varet nga ndikimi i pesë personave dhe ata janë: Ramush Haradinaj, Kadri Veseli, Behxhet ...

Haradinaj dhe Apostolova flasin për avancimin e rrugës euro-atlantike

Alb Portali - 11.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot në takim Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së në Kosovë, ambasadoren Nataliya Apostolova, ku është biseduar për avancimin e rrugës ...

Haradinaj sot zyrtarisht pritet ta marrë postin e kryeministrit

Antpress - 11.09.2017

Kryeministri në detyrë i Qeverisë së Kosovës, Isa Mustafa, pritet që sot në mesditë t’ia dorëzojë postin Ramush Haradinajt. Kështu të paktën ka paralajmëruar në facebook, këshilltair i Haradinajt dhe ...

Kryeministri Mustafa i dorëzoi detyrën kryeministrit të zgjedhur, Haradinaj

Kosova Live - 11.09.2017

Kryeministri Isa Mustafa ka pritur sot në takim kryeministrin e zgjedhur, Ramush Haradinaj, me ç’rast ka bërë dorëzimin e detyrës. Me këtë rast është zhvilluar një ceremoni shtetërore.

Veseli e përgëzon Haradinajn për detyrën dhe i jep mbështetje në angazhimet e përbashkëta

Kosova Live - 11.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, pas marrjes së detyrës në Qeverinë e Kosovës, priti në takim kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli.

Haradinaj dhe Apostolova, vazhdimi i reformave në sundimin e rendit dhe ligjit

Kosova Live - 11.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot në takim përfaqësuesen e posaçme të BE-së në Kosovë, ambasadoren Nataliya Apostolova.

Kryeministri Haradinaj takoi sekretarët e përgjithshëm në Qeverinë e Kosovës

Kosova Live - 11.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në ditën e parë të punës takoi sekretarët e përgjithshëm të Qeverisë, me të cilët bisedoi për një dinamikë të re qeverisëse.

Kryeministri Haradinaj priti në takim pune zëvendëskryeministrin Limaj

Kosova Live - 11.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot në takim pune zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj, me të cilin biseduan për dinamikat e reja qeverisëse, për proceset nëpër të cilat po ...