TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Voton Sejdiu, kerkon proces transparent

Albeu.com - 15.11.2009

Presidenti Fatmir Sejdiu ka hedhur votën e tij dhe njëherësh i ka bërë apel serbëve që të marrin pjesë në zgjedhjet lokale.

Sjediu-Thaçi: Zgjedhjet e sotme historike

Alsat - 15.11.2009

Drejtuesit më të lartë të shtetit të Kosovës, Presidenti Fatmir Sejdiu dhe Kryeministri Hashim Thaçi e kanë quajtur historike ditën e sotme, kur mbahen ...

Sejdiu: Dita e zgjedhjeve - një ditë historike për Kosovën

Lajm - 15.11.2009

Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu, e shoqëruar nga zonja e parë, Nezafete Sejdiu, ka votuar të dielën rreth orës 11:00 në qendrën e votimit në ...

Sejdiu-Thaci: Sot deshmojme se merituam pavaresine

Albeu.com - 15.11.2009

Drejtuesit më të lartë të shtetit të Kosovës, Presidenti Fatmir Sejdiu dhe Kryeministri Hashim Thaçi e kanë quajtur historike ditën e sotme, kur mbahen ...

Kosova zhvillon zgjedhjet vendore

SETimes - 15.11.2009

15/11/2009 PRISHTINË, Kosovë -- Votuesit u drejtuan për në kutitë e votimit të dielën (15 nëntor) në zgjedhjet e para që kur vendi shpalli pavarësinë e tij nga ...

Sejdiu: Dita e zgjedhjeve - një ditë historike për Kosovën

Telegrafi - 15.11.2009

Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu, e shoqëruar nga zonja e parë, Nezafete Sejdiu, ka votuar të dielën rreth orës 11:00 në qendrën e votimit në ...

Sejdiu: Dita e zgjedhjeve - një ditë historike për Kosovën

Botasot - 15.11.2009

Në një deklaratë bërë me këtë rast, Presidenti Sejdiu foli për rëndësinë e madhe të ditës së zgjedhjeve, të parat që organizohen pas pavarësimit të vendit dhe ...

Sejdiu: Dita e zgjedhjeve - një ditë historike për Kosovën

Koha.net - 15.11.2009

Prishtinë, 15 nëntor - Presidenti i Republikës së Kosovës, dr.Fatmir Sejdiu, e shoqëruar nga zonja e parë, Nezafete Sejdiu, ka votuar sot rreth orës 11:00 në ...

Sejdiu-Dell vizitojne Qendren e Numerimit të Votave

Albeu.com - 14.11.2009

Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu dhe ambasadori i SHBA-së në Prishtinë, Christopher Dell, vizituan të shtunën Qendrën e Numërimit të Votave, ...

Sejdiu kërkon punë profesionale dhe paanshmëri politike

Telegrafi - 14.11.2009

Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu dhe ambasadori i SHBA-ve në vendin tonë, Christopher Dell, vizituan të shtunën Qendrën e Numërimit të Votave, ...

Sejdiu dhe Dell për “Zgjedhjet 2009”

Botasot - 14.11.2009

Për rrjedhën e përgatitjes për funksionimin sa të mirë të QNV-së, ata i njoftoi kryetarja e KQZ-së, Nesrin Lushta.

Sejdiu dhe Dell vizituan Qendrën e Numërimit të Votave

Koha.net - 14.11.2009

Prishtinë, 14 nëntor - Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, dhe ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Chistopher Dell, kanë vizituar të shtunën ...

Sejdiu thirrje kosovarëve: Dilni në zgjedhje

Lajm - 13.11.2009

Presidenti Fatmir Sejdiu u është drejtuar të premten qytetarëve të Republikës së Kosovës, duke kërkuar prej tyre të dalin në zgjedhjet lokale të 15 nëntorit në ...

Sejdiu: Dilni në zgjedhje

Ina - 13.11.2009

Presidenti Fatmir Sejdiu u është drejtuar të premten qytetarëve të Republikës së Kosovës, duke kërkuar prej tyre të dalin në zgjedhjet lokale të 15 nëntorit në ...

Sejdiu: Dilni ne zgjedhje

Albeu.com - 13.11.2009

Presidenti Fatmir Sejdiu i ka bërë hirrje qytetarëve të Kosovës të marrin pjesë në zgjedhjet e së dielës dhe të përcaktojnë vetë se kush do t’iu prijë në ...

Sejdiu, qytetarëve të Kosovës: Dilni votoni në zgjedhje

Alsat - 13.11.2009

Presidenti Fatmir Sejdiu u është drejtuar të premten qytetarëve të Republikës së Kosovës, duke kërkuar prej tyre të dalin në zgjedhjet lokale të 15 nëntorit në ...

Sejdiu dënon atentatin ndaj Hysni Ahmetit

Telegrafi - 13.11.2009

Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu e ka dënuar tentim atentatin ndaj Hysni Ahmetit, kandidat i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për kryetar të ...

Sejdiu: Dilni në zgjedhje

Telegrafi - 13.11.2009

Presidenti Fatmir Sejdiu u është drejtuar të premten qytetarëve të Republikës së Kosovës, duke kërkuar prej tyre të dalin në zgjedhjet lokale të 15 nëntorit në ...

Sejdiu: Zgjedhjet test i madh i demokracisë për ne

Koha.net - 13.11.2009

Në prag të zgjedhjeve komunale të së dielës presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu iu është drejtuar me një mesazh qytetarëve të Kosovës, ku ...

Sejdiu: Dilni në zgjedhje masovikisht

Botasot - 13.11.2009

Presidenti Fatmir Sejdiu u është drejtuar të premten qytetarëve të Kosovës, duke kërkuar prej tyre të dalin në zgjedhjet lokale të 15 nëntorit në mënyrë ...

Sejdiu fton serbët të dalin në zgjedhje

Evropaelire - 12.11.2009

Kryetari i Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka ftuar serbët e Kosovës që të marrin pjesë në zgjedhjet lokale të 15 nëntorit.

Sejdiu sërish thërret serbët të votojnë

Koha.net - 12.11.2009

Prishtinë, 12 nëntor – Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka përsëritur ftesën drejtuar pjesëtarëve të komunitetit serb për pjesëmarrje në zgjedhjet lokale, ...

Sejdiu dënoi incidentin dhe apeloi për dalje në votime

Koha.net - 12.11.2009

Prishtinë, 12 nëntor - Kryetari i Kosovës, Fatmir Sejdiu, e ka quajtur të papranueshëm incidentin e djeshëm në Deçan ndaj eskortës së kryeministrit Hashim ...

Sejdiu: Zgjedhjet janë mundësi shprehjes së vullnetit politik

Botasot - 12.11.2009

Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu në një konference për media në Qendrën Mediale në Çagllavicë, theksoi se Kosova është duke treguar standarde ...

Sejdiu fton serbët të dalin në zgjedhje

Botasot - 12.11.2009

Presidenti Sejdiu ripërsëriti thirrjen e tij drejtuar të gjithë qytetarëve të nacionalitetit serb që të futen në të gjitha sferat e jetës shoqërore dhe publike ...

Presidenti Sejdiu dënoi incidentin në Mitrovicë

Botasot - 12.11.2009

Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu e ka dënuar tentim atentatin ndaj Hysni Ahmetit, kandidat i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për kryetar të ...

"Lëvizje pozitive në veri të Kosovës"

Lajm - 11.11.2009

Presidenti Fatmir Sejdiu thotë se ka pasur lëvizje pozitive në veri të Kosovës, ku pas vendosjes së EULEX-it kohët e fundit janë vendosur edhe institucione të ...

Presidenti Sejdiu dënon sulmin ndaj eskortës së Thaçit

Botasot - 11.11.2009

Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka dënuar incidentin në Deçan, ku pas një tubimi parazgjedhor të PDK-së, është sulmuar eskorta e kryetarit të kësaj ...

Sejdiu u kërkon serbëve të Kosovës që të marrin pjesë në zgjedhje

SETimes - 10.11.2009

10/11/2009 PRISHTINE, Kosovë -- Presidenti Fatmir Sejdiu u kërkoi serbëve të Kosovës të hënën (9 nëntor) që të marrin pjesë në zgjedhjet bashkiake të 15 ...

Sejdiu: Argumentet para GJND-së janë në anën e Kosovës

Koha.net - 10.11.2009

Argumentet historike, juridike dhe kushtetuese janë në anën e Kosovës dhe ato nuk mund të kontestohen, ka thënë presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu.

Sejdiu: Argumentet para GJND-së janë në anën e Kosovës

Telegrafi - 10.11.2009

Argumentet historike, juridike dhe kushtetuese janë në anën e Kosovës dhe ato nuk mund të kontestohen, ka thënë presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu.

Sejdiu: Zgjedhjet e 15 nëntorit të dëshmojnë qëndrueshmërinë e shtetit tonë

Botasot - 10.11.2009

Presidenti i Republikës së Kosovës, dr. Fatmir Sejdiu vizitoi sot Kolegjin AAB, ku, para studentëve dhe stafit akademik të këtij kolegji, mbajti ligjëratën me ...

Sejdiu vlerësoi bashkëpunimin e mirë të komuniteteve

Botasot - 09.11.2009

Presidenti Sejdiu duke e çmuar punën e Këshillit Konsultativ për Komunitete gjatë vitit 2009, e vlerësoi bashkëpunimin e mirë të të gjitha komuniteteve, ...

Sejdiu vlerësoi bashkëpunimin e mirë të komuniteteve

Telegrafi - 09.11.2009

Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu të hënën mori pjesë në punimet e Konferencës ceremoniale me rastin e miratimit të Planit të Punës së ...

Presdienti Sejdiu i paralajmëron serbët

Koha.net - 09.11.2009

Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, i ka paralajmëruar serbët se në rast të bojkotimit të zgjedhjeve lokale, atëherë emërimin e kryetarit të komunës do ta ...