TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pajisja e tretë përgjuese në duart e një grupi mafiozo-politik, u porosit në Izrael nga vëllai i një politikani

SOT - 22.05.2016

Thellohet akoma dhe më tej skandali me çështjen e përgjimeve. Teksa politika zien nga frika se Saimir Tahiri ka përgjuar bisedat e tyre, në vend operojnë dhe pajisje të tjera.

PD: Letra nga Italia rrëzon mashtrimet e Tahirit, pajisja ka hyrë ilegalisht në Shqipëri

SOT - 21.05.2016

Për Partinë Demokratike, letra e ish drejtuesit të policisë italiane drejtuar Kryeprokurorit Adriatik Llalla jo vetëm që nuk mbyll debatin mbi përgjimet por ka thelluar më tej skandalin.

Tahiri mbron … Ramën nga një grua (dhe humori online)

Mapo - 21.05.2016

Ndërkohë që aleatët në qeveri po përmbyllnin takimin e rregullt, një grua hallexhie tentoi që të dilte përpara Mercedes-it të kryeministrit Edi Rama. Jo vetëm gardistët, por edhe vetë ministri i ...

A ka lidhje Saimir Tahiri me Shullazin?! Ja si përgjigjet ministri (VIDEO)

Albeu.com - 20.05.2016

Gazetari Blendi Fevziu e ka pyetur Saimir Tahirin nëse e njeh personalisht Emiliano Shullazin . Tahiri tha se nuk e njeh Shullazin dhe nuk e ka njohur kurrë atë.

Doganat i përgjigjen prokurorisë: Nuk dimë gjë për pajisjen e përgjimit

Albeu.com - 20.05.2016

Drejtoria e Doganave në përgjigje të kërkesës zyrtare të Prokurorisë, shprehet se nuk është identifikuar apo zhdoganuar një pajisje e tillë në pikat e kalimit kufitar të Republikës së Shqipërisë.

Saimir Tahiri: Policia italiane u dha përgjigje akuzave, Nishani të kërkojë falje publike

SOT - 20.05.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, e ka cilësuar si një sukses letrën e policisë italiane mbi skandalin e përgjimeve. Pas daljes së saj në media, ai ka marrë fjalën në sallën e Parlamentit, nga ku ...

Dyshime te tjera për pajisjen e përgjimit në Shqipëri, doganat: Nuk dimë gjë për hyrjen e saj

Lajm - 20.05.2016

Drejtoria e Doganave duket se nuk ka asnjë dijeni për hyrjen e pajisjes së përgjimeve në Shqipëri. Në përgjigje të kërkesës zyrtare të Prokurorisë, mësohet se Drejtoria e Doganave ka kthyer përgjigje ...

Braçe pyet Blendi Fevziun: Me se u bëre i pasur?

Portalb - 20.05.2016

Deputeti socialist Erjon Braçe ka sulmuar gazetarin Blendi Fevziu, ndërsa ky i fundit po intervistonte ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Në një status në rrjetin social Facebook, Braçe ngre ...

Tahiri: Nishani të kërkojë ndjesë. Vuri alarm për sigurinë kombëtare për informacion gojor

Almakos - 20.05.2016

“Kush do t’i dalë në mbrojtje Presidentit se është në pikë hallit” Halli i Presidentit – “Kush do t’i dalë në mbrojtje Presidentit të Republikës se është në ditën e tij të hallit.

Fevziu konkuron ministrin Tahiri, në emision me orë floriri

Albeu.com - 20.05.2016

Deputeti socialist Erjon Braçe, ka gjetur rastin për të thumbuar gazetarin Blendi Fevziu. Gjatë intervistës së mbrëmjes së djeshme, të ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, përballë gazetarit Blendi ...

PD: Letra italiane thellon skandalin e përgjimit

Top Channel - 20.05.2016

Në kendvështrimin e Partisë Demokratike, letra e dërguar nga autoritetet italiane për Prokurorinë e Përgjithshme, jo vetëm që nuk mbyll çështjen e përgjimeve, por e thellon akoma më shmë këtë skandal.

PD: Përgjimi i paligjshëm, letra nga Italia rrëzon mashtrimet Tahirit

Almakos - 20.05.2016

Partia Demokratike, nëpërmjet sekretarit të përgjithshëm Arben Ristani ka kërkuar dorëheqjen e ministri të Brendshëm Saimir Tahiri dhe drejtorit të Policisë Haki Çako.

"Përgjimi i paligjshëm, letra nga Italia rrëzon mashtrimet dhe alibitë e Tahirit"

SOT - 20.05.2016

Debati për përgjimin e paligjshëm jo vetëm nuk është mbyllur, por përkundrazi skandali është thelluar akoma më shumë. Letra e ish drejtuesit të policisë italiane konfirmon, pohon drejtpërdrejt, se ...

“Duart në flori të gazetarit”, Erjon Braçe sulmon ashpër Blendi Fevziun

SOT - 20.05.2016

Ne nje postim ne rrjetet sociale deputeti socialist Erjon Braçe ka komentuar emisionin Opinion te Blendi Fevziut ku i ftuar ishte Ministri i Brenshem Saimir Tahiri.

Përgjimet/ Ministria e Mbrojtjes nuk ka dhënë leje për pajisjen

Botasot - 20.05.2016

Sipas informacioneve që Instituti i Studimeve të Inteligjencës dhe Sigurisë posedon, Ministria e Mbrojtjes nuk ka dhënë një leje për pajisjen e “përgjimit”.

Përgjimet/ Tahiri “kërkon” largimin e Presidentit pas reagimit të Interforce

Panorama - 20.05.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka folur në Parlament ditën e sotme pas reagimit të Interforcës, e cila konfirmoi se pajisja e shumëpërfolur nuk është përgjuese dhe se është nën zotërimin e tyre.

FOTOT/ Opozita braktis Parlamentin, por “harron” Edmond Spahon

Panorama - 20.05.2016

Opozita ka braktisur seancën e sotme plenare në Parlamentin e Shqipërisë pas debateve të nxehta për pajisjen e shumëpërfolur. Ministri Tahiri foli sot gjatë në Parlament pas reagimit të Interforcë ...

VIDEO/ E panë në zgjedhjet e 2013 me Shullazin? Ja si përgjigjet Tahiri

Panorama - 20.05.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri gjatë intervistës për emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut është pyetur nëse ka lidhje me Emiljano Shullazin. Tahiri është përgjigjur se nuk ka asnjë njohje me ...

Dogana thotë se nuk ka zhdoganuar pajisje përgjimi

Syri.net - 20.05.2016

Drejtoria e Doganave duket se nuk ka asnjë dijeni për hyrjen e pajisjes së përgjimeve në Shqipëri. Në përgjigje të kërkesës zyrtare të Prokurorisë, mësohet se Drejtoria e Doganave ka kthyer përgjigje ...

Thellohen dyshimet për pajisjen e përgjimit në Shqipëri, doganat: Nuk dimë gjë për hyrjen e saj

Gazeta Express - 20.05.2016

Drejtoria e Doganave duket se nuk ka asnjë dijeni për hyrjen e pajisjes së përgjimeve në Shqipëri. Në përgjigje të kërkesës zyrtare të Prokurorisë, mësohet se Drejtoria e Doganave ka kthyer përgjigje ...

“Pajisja përgjuese”, News24 kërkon informacion nga Doganat: Çështja nën hetim, informuam prokurorinë

BalkanWeb - 20.05.2016

NGA ERJOLA JATA* TIRANË- Sapo çështja e të ashtuquajturës “pajisje përgjuese” u duk se do të kthehej në kryefjalën e debatit publik dhe politik në vend, News24 kërkoi të marrë një informacion nga ...

Doganat i përgjigjen prokurorisë: Nuk dimë gjë për pajisjen e përgjimit

Panorama - 20.05.2016

Drejtoria e Doganave duket se nuk ka asnjë dijeni për hyrjen e pajisjes së përgjimeve në Shqipëri. Në përgjigje të kërkesës zyrtare të Prokurorisë, mësohet se Drejtoria e Doganave ka kthyer përgjigje ...

Ristani: Përgjimi i paligjshëm, letra nga Italia rrëzon mashtrimet dhe alibitë e Tahirit

BalkanWeb - 20.05.2016

TIRANE- Partia Demokratike deklaroi sot se skandali i pajisjeve të përgjimit është thelluar akoma më shumë. Në një dalje publike para mediave, deputeti i PD-së, Arben Ristani pohoi se ministri i ...

PD, Ristani: Përgjimi i paligjshëm, letra nga Italia rrëzon mashtrimet dhe alibitë e Tahirit

Syri.net - 20.05.2016

Partia Demokratike ka hedhur akuza të reja ndaj qeverisë në lidhje me pajisjen përgjuese që është në Shqipëri. Në një deklaratë për median, sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani u shpreh se ...

Ristani: Tahiri përdori në mënyrë të paligjshme pajisjen e përgjimit

ABC News - 20.05.2016

Sekretari i Pergjithshem i Partise Demokratike Arben Ristani deklaroi sot se pergjigjja e ardhur nga Italia ne lidhje me pajisjen e pergjimit, konfirmon se ajo ka hyre ilegalisht.

Përgjimi i paligjshëm, PD: Letra nga Italia rrëzon mashtrimet dhe alibitë e Tahirit

Ora news - 20.05.2016

Për Partinë Demokratike letra e ish drejtuesit të policisë italiane drejtuar Kryeprokurorit Llalla jo vetëm që nuk mbyll debatin mbi përgjimet por ka thelluar më tej skandalin.

VIDEO/ A ka qenë me Shullazin bashkë në zgjedhje? Përgjigjet ministri Tahiri

Durres Lajm - 20.05.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i ftuar mbrëmë në emisionin “Opinion”, është pyetur nga gazetari Blendi Fevziu nëse ai ka njohje me Emiljano Shullazin, pasi thonë që i kanë parë bashkë në ...

Duart me flori të Fevziut dhe duart e një ministri

Gazeta Tema - 20.05.2016

Në intervistën e djeshme të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, përballë gazetarit Blendi Fevziu, deputeti socialist Erjon Braçe ka vënë re një detaj interesant.

Ristani: Skandali i përgjimit është thelluar, Tahiri kërkon të lajë duart

NOA - 20.05.2016

Arben Ristani gjate deklarates Tiranë, 20 maj 2016, NOA.al- Partia Demokratike thotë se debati për përgjimin e paligjshëm jo vetëm nuk është mbyllur, por përkundrazi skandali është thelluar akoma më ...

PD refuzon të mbyllë debatin për pajisjen e përgjimit, Ristani: Letra rrëzoi Tahirin

Java News - 20.05.2016

Pavarësisht se ditën e djeshme letra e policisë italiane shkruante e zezë në të bardhë se pajisja e ardhur në Shqipëri, ishte për qëllime trajnimi, zotërohej nga italianët dhe nuk kishte aftësi për ...

PD: Çështjen e përgjigjemeve e zbardh vetëm prokuroria

Respublica - 20.05.2016

Partia Demokratike ka deklaruar sot përmes sekretarit të Përgjitshëm, Arben Ristani, se skandali i përgjimeve është trhelluar me letrën e ish-drejtorit të Policisë Italiane.

Përgjimi, Ristani: Letra e policisë italiane rrëzoi alibitë e Tahirit

Durres Lajm - 20.05.2016

Debati për përgjimin e paligjshëm jo vetëm nuk është mbyllur, por përkundrazi skandali është thelluar akoma më shumë. Sipas sekretarit të Përgjithshëm të PD-së, Arben Ristani, letra e ish-drejtuesit ...

“Pajisja kaloi ilegalisht në doganë”

Vision Plus - 20.05.2016

Per demokratet skandali i përgjimeve është thelluar pavarësisht sqarimeve qe erdhën nga pala italiane per kete çështje. Numri 2 i PD Arben Ristani ka theksuar se letra e ish-drejtuesit të policisë ...

Berisha:Pajisja e përgjimit është futur në mënyrë private dhe në kundërshtim me ligjin, prokuroria të zbardhë skandalin

SOT - 19.05.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar dje sërish për skandalin me pajisjen e përgjimit të Saimir Tahirit. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ai ka thënë se pajisja është futur në vendin tonë ...

Tahiri konfirmon ekzistencën e pajisjes së përgjimeve dhe paligjshmërinë e saj, PD i kërkon dorëheqjen, debate të ...

SOT - 19.05.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri nuk mohoi ekzistencën e pajisjes përgjuese në territorin shqiptar dhe futjen e saj në mënyrë të paligjshme. I thirrur në Komisionin e Sigurisë Kombëtare për të ...

Berisha: Pajisja u transferua nga Drejtoria tek Akademia

Almakos - 19.05.2016

“Qytetari dixhital” Ish-kryeministri Sali Berisha, në një postim në “Facebook” shkruan se pajisja e përgjimit nga Ministria e Brendshme është transferuar në mënyrë të fshehtë në Akademinë e Rendit.

Basha: Largimi i Tahirit dhe drejtuesve të policisë, parakusht për hetimin

Almakos - 19.05.2016

“Çdo investim i heshtur ose aktiv i Kryeministrit, e implikon dhe Ramën” Partia Demokratike kërkon largimin e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, si një parakusht që hetimi për pajisjen e ...

Tahiri: Deklaratat e kreut të SHISH cenojnë sigurinë kombëtare

Almakos - 19.05.2016

Përplasja – Drejtori i Policisë raporton në Kuvend. Çako: Policia nuk ka dhe s’mund të ketë pajisje përgjimi HERION MESI Ministria e Brendshme dhe Policia e Shtetit u garantojnë qytetarëve dhe ...

Tahiri humb kontrollin me mllef ndaj Nishanit: Ja futi kot, duhet ta shpëtojmë! Deputetët e PD “i mbyllin gojën”!

SOT - 19.05.2016

Seanca në Kuvend vijon të jetë e tensionuar, teksa fjanë e ka marrë ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri. Ky i fundit po flet për pajisjen e përgjimit, duke këmbëngulur se nuk ka pasur kurrë në ...

Përgjimi, Tahiri: Të shpëtojmë presidentin nga gënjeshtrat që ha

Almakos - 19.05.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri gjatë fjalës së tij nga foltorja e Kuvendit kërkoi nga Presidenti i Republikës, Bujar Nishani që minimalisht t’u kërkojë ndjesë shqiptarëve për alarmin që vuri ...

Tahiri: Përgjimi? Pretekst për shtyrë reformën në drejtësi

Top Channel - 19.05.2016

E gjithë çështje e pajisjes së përgjimit, për ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri interpretohet shumë thjeshtë; lojë e opozitës për të vonuar reformën në drejtësi edhe me ndihmën e Presidentit të ...

Doganat i kthejnë përgjigje prokurorisë: S`dimë kur hyri pajisja e përgjimit

LajmiFundit - 19.05.2016

Doganat thuhet se i kane kthyer përgjigje zyrtare prokurorise ne lidhje me kerkesen per informacion mbi pajisjen e pergjimeve. Sipas prokurorise, doganat kane theksuar se në asnjë rast nuk është ...

Tahiri: Përgjimi? Pretekst për shtyrë reformën në drejtësi

LajmiFundit - 19.05.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri deklaroi sot se ceshtja e pergjimeve eshte lojë e opozitës për të vonuar reformën në drejtësi edhe me ndihmën e Presidentit të Republikës.

Intervistë tepër e tensionuar, Tahiri: Alarmi i Nishanit, flluskë sapuni! Fevziu: Fushata që po zhvilloni ndaj ...

SOT - 19.05.2016

Ministri Tahiri ka folur edhe për alarmin e ngritur nga Presidenti Bujar Nishani për pajisjen e përgjimit. Intervista përballë gazetarit Feviuz duket tepër e tensionuar, ku Tahiri ka folur tepër ...

Cili është më i tensionuar Tahiri po Fevziu?! Ministri: Qetësohu, pse mërzitesh! Gazetari: Se po më thua të pavërtetën!

SOT - 19.05.2016

Intervista e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, përballë gazetarit Blendi Fevziu vazhdon të tensionohet gjithnjë e më shumë, teksa po flitet për pajisjen e përgjimit.

Ja çfarë thotë Tahiri për pajisjen e përgjimit të policisë (VIDEO)

Albeu.com - 19.05.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri në emisionin "Opinion" foli edhe rreth pajisjes së përgjimit që po përdor policia e shtetit dhe ku rasti u denoncua nga ana e Sali Berishës.

Arroganca e Tahirit ndaj Fevziut: Kush je ti të vlerësosh punën time?! Nishanit mi bëj të fala se nuk e ndihmoj dot!

SOT - 19.05.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka vazhduar t'i shmanget pyetjes nëse ka marrë apo jo leje nga Prokurori i Përgjithshëm lidhur mbi atë që cilësohet si një pajisje përgjimi e paligjshme.

SHËNIM/ A ishte kjo intervista më e vështirë për Tahirin?

Albeu.com - 19.05.2016

Ajo që bëri në emisionin “Opinion” Saimir Tahiri është ndoshta intervista më e vështirë që ai ka dhënë deri më tani në media si politikan. Tahiri është i ftuar për t’u pyetur për një serë skandalesh ...

Shpjegimi origjinal i Berishës: Ja pse e bleu Rama pajisjen e përgjimit

Mapo - 19.05.2016

Nëpërmjet një postimi humoristik në profilin e tij në Facebook, ish-kryeministri Sali Berisha ka paraqitur një fotomontazh të Edi Ramës dhe pajisjes së përgjimit.

‘Përgjimi’, Tahiri: Italianët dhanë përgjigje. Kush do ta mbrojë presidentin tani, është në ditë të hallit

BalkanWeb - 19.05.2016

TIRANE – Duke iu referuar përgjigjes së autoriteteve italiane lidhur me të ashtuquajturën pajisje përgjimi, Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ironizoi Presidentin e Republikës, i cili sipas tij ka ...

Tahiri ironizon Nishanin: Duhet ta shpëtojmë Presidentin nga gënjeshtrat që ha….

Ora news - 19.05.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri tha pak momente më parë në seancën e Parlamentit se i ashtuquajturi skandal i përgjimeve ka marrë sot një kthesë. Duke përmendur deklaratën e drejtorit të Policisë ...

Përgjimi, Tahiri: Nishani ja futi kot! Të shpëtojmë Presidentin që ha gënjeshtrat e vogla

Gazeta Express - 19.05.2016

​ Deklaratën që dha policia italiane se pajisja IMCI Catcher është përdorur për trajnimin e policëve shqiptarë, ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri e sheh si një provë të fortë për të cilën ...

Tahiri: Përgjimi? Pretekst për shtyrë reformën në drejtësi

Botasot - 19.05.2016

E gjithë çështje e pajisjes së përgjimit, për ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri interpretohet shumë thjeshtë; lojë e opozitës për të vonuar reformën në drejtësi edhe me ndihmën e Presidentit të ...

Tahiri: Përgjimi? Pretekst për të shtyrë reformën në drejtësi

Telegrafi - 19.05.2016

E gjithë çështje e pajisjes së përgjimit, për ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri interpretohet shumë thjeshtë; lojë e opozitës për të vonuar reformën në drejtësi edhe me ndihmën e Presidentit të ...

VIDEO/ Saimir Tahiri, shmanget dhe nuk jep përgjigje nëse policia ka përgjuar apo jo

Syri.net - 19.05.2016

Ministri Tahiri i është shmangur përgjigjes së pyetjes nëse i ka marrë leje apo jo Prokurorit të Përgjithshëm në lidhje me pajisjen e përgjimit që Ministria e Brendshme ka marrë nga Interforca ...

Video/ Përgjimi?!Tahiri: Bëji të fala Presidentit, se nuk kam si ta ndihmoj

Mapo - 19.05.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka vazhduar ti shmanget pyetjes nëse ka marrë apo jo leje nga Prokurori i Përgjithshëm lidhur mbi atë që cilësohet si një pajisje përgjimi e paligjshme.

Përgjimet/ Ministria e Mbrojtjes nuk ka dhënë leje për pajisjen

Syri.net - 19.05.2016

Sipas informacioneve që Instituti i Studimeve të Inteligjencës dhe Sigurisë posedon, Ministria e Mbrojtjes nuk ka dhënë një leje për pajisjen e “përgjimit”.

Pajisja Përgjimit/ Tahiri: Ja futi kot dy herë… Kush do e shpëtojë Presidentin tani?

Java News - 19.05.2016

Ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri ka diskutuar nga foltorja e parlamentit në lidhje me pajisjen e përgjimit, duke i drejtuar një pyetje deputetëve të opozitës… “Kush do ta shpëtojë Presidentin?!” ...

Tahiri: Presidenti të kërkojë ndjesë, vuri alarm për sigurinë kombëtare

NOA - 19.05.2016

Foto arkiv, Saimir Tahiri, Bujar Nishani Tiranë, 19 maj 2016, NOA.al- Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri thotë se pasi Presidenti i Republikës nuk u kursye të dilte dy herë dhe të thoshte se ka një ...

Tahiri: Presidenti në ditë të hallit

Durres Lajm - 19.05.2016

Duke iu referuar përgjigjes së autoriteteve italiane se përgjime nuk ka patur, ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ironizoi Presidentin e Republikës, i cili sipas tij ka nevojë ta mbrojë dikush, pasi ...

Ministri Tahiri në Opinion: Tahiri: Pajisja është e ligjshme, ka hyrë në Shqipëri disa herë edhe pa lejen e Prokurorit ...

Gazeta Tema - 19.05.2016

Akuzat e Partisë Demokratikë për ekzistencën e një pajisje përgjimi në Policinë e Shtetit kanë marrë vëmendjen e politikës shqiptare përgjatë gjithë kësaj jave.

Tahiri: Nuk di ku është Balili, por do të kapet. Shullazin s’e njoh, Basha tregon përralla

Java News - 19.05.2016

I ftuar në Opinion për të folur mbi zhvillimet e fundit që shqetësojnë rendin në vend, Ministri Saimir Tahiri është përgjigjur fillimisht në lidhje me atë që ka qenë kryetemë e ditës, kërcënimin që ...

Nga buron bindja e PD se policia ka përgjuar dhe çfarë roli kanë shërbimet partnere

Respublica - 19.05.2016

Mazhoranca sinkronizoi sot repartin politik dhe atë mediatik për të kategorizuar letrën sqaruese të policisë italiane për pajisjen e përgjimit si epilogun e një historie që nxori të diskretituar ...

Braçe pyet Blendi Fevziun: Me se u bëre i pasur?

NOA - 19.05.2016

Deputeti socialist Erjon Braçe ka sulmuar gazetarin Blendi Fevziu, ndërsa ky i fundit po intervistonte ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Në një status në rrjetin social facebook, Braçe ngre ...

Tahiri: Përgjimi? Pretekst për shtyrë reformën në drejtësi

Lajme.al - 19.05.2016

E gjithë çështje e pajisjes së përgjimit, për ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri interpretohet shumë thjeshtë; lojë e opozitës për të vonuar reformën në drejtësi edhe me ndihmën e Presidentit të ...

Luan Rama kundër ministrit Tahiri: Prokuroria të hetojë ngjarjen, përgjegjësitë të adresohen tek secili zyrtar

SOT - 18.05.2016

Aleati më i madh i PS në qeverisje, LSI mban një qëndrim krejt tjetër lidhur me skandalin e përgjimeve që ka shpërthyer ditët e fundit dhe qasjen ndaj organeve hetimore.

"Pajisja e përgjimit është hequr nga Drejtoria e Policisë, janë fshirë materialet"

Albeu.com - 18.05.2016

Një oficer i Akademisë së Rendit ka denoncuar tek ish-kryeministri Berisha se pajisja e përgjimit është hequr mbrëmë nga Drejtoria e Policisë dhe është transferuar tek Akademia e Rendit .

Sms bombastik! “Pajisja e përgjimit është hequr dhe janë fshirë materialet”!

LajmiFundit - 18.05.2016

Të tjera denoncime vijojnë të bëhen publike sa i përket pajisjes ilegale të përgjimit, që ndodhet tek Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit. Një oficer i Akademisë së Rendit ka denoncuar tek ...

Denoncon thellimin e skandalit oficeri pedagog: Pajisja e përgjimit është transferuar në Akademinë e Rendit dhe është ...

SOT - 18.05.2016

Nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook”, ish-kryeministri Berisha deklaron se pajisja e dyshuar e përgjimit është transferuar nga Policia e Shtetit në Akademinë e rendit.

Berisha: Pajisja e përgjimit u hoq natën nga policia, është manipuluar

Almakos - 18.05.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha, me anë të një statusi në Facebook shkruan se pajisja e përgjimit është transferuar nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë në Akademinë e Rendit dhe është manipuluar ...

Artan Hoxha: Para një muaji një person u mor peng, policia e liroi falë kësaj pajisjeje

SOT - 18.05.2016

Drejtuesi i emisionit “Xhungël”, Artan Hoxha, i ftuar në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut, ka dhënë detaje lidhur me të ashtuquajturën pajisje e përgjimit.

Ristani: Pajisja kapërcen Tahirin, përgjegjësi e Ramës

Almakos - 18.05.2016

Polemikat dhe përplasjet për pajisjen e përgjimit nuk pritet të marrin fund. Presidenti ka sulmuar qeverinë duke kërkuar që Rama të dorëzojë aparaturën Pajisja e përgjimit Partia Demokratike veç ...

Llalla konfirmon hetimet; pajisja hyri nga porti, u regjistrua vetëm makina

Top Channel - 18.05.2016

Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ishte i fundit që raportoi para Komisionit të Sigurisë mbi hetimet e nisura lidhur me çështjen e përgjimeve. Ai konfirmoi nisjen e hetimeve lidhur me këtë ...

Përgjimet, fillon marrja e dëshmive. Numri dy i policisë Çipa, dy orë në Prokurori

Almakos - 18.05.2016

Braçe: President na thuaj ç’të thanë italianët Deputeti i PS-së, Erjon Braçe, ka reaguar ndaj qëndrimit të presidentit, duke kërkuar që Nishani të publikojë një takim me italianët për çështjen e së ...

Berisha njofton vendndodhjen e pajisjes së përgjimit

Lajm - 18.05.2016

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka marr një mesazh lidhur me një pajisje për përgjime të cilën e zotëron shteti shqiptar. Në mesazhin që ka marr Berisha thuhet se të martën në mbrëmje ...

Tahiri raporton: Policia e Shtetit nuk ka pajisje përgjimi

SOT - 18.05.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka raportuar tek Komisioni i Sigurisë për pajisjen e përgjimeve. Ai gjatë fjalës së tij tha se policia e shtetit nuk ka pajisje përgjimi. Vijon...

Tahiri: Policia e Shtetit s'ka pajisje përgjimi!

Albeu.com - 18.05.2016

Para Komisionit të Sigurisë raportoi edhe ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri , i cili e mohoi disponimin nga Policia e Shtetit të një pajisje përgjimi.

Tahiri: Nuk ka pajisje përgjimi, çështja e ngritur mbi thashetheme

Almakos - 18.05.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri deklaroi se Policia e Shtetit nuk ka pasur dhe nuk ka asnjë pajisje përgjuese. “Polica e shtetit nuk ka pasur, nuk ka dhe as nuk do ketë asnjë pajisje përgjimi.

Tahiri në Komisionin e Sigurisë: Pajisja është gjurmuese, instruktorët janë italianë

LajmiFundit - 18.05.2016

Pas kreut të Shërbimit Informativ Shtetëror dhe Drejtorit të Policisë së Shtetit, para Komisionit të Sigurisë doli ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili e mohoi kategorikisht disponimin nga ...

Kush e ka radhën? Patozi: Të zgjedhin se cili do dorëhiqet Tahiri apo Çako

SOT - 18.05.2016

Deputeti demokrat Astrit Patozi ka deklaruar se Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Haki Çako ose Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri duhet të dorëhiqet lidhur me kontradiktat në deklaratat e dhëna sot ...

Basha: Përgjimet? Të largohet Tahiri për t’u hetuar

Top Channel - 18.05.2016

Partia Demokratike e ka të qartë, që të hetohet me hollësi ekzistenca e pajisjes së përgjimit dhe nëse ajo është përdorur apo jo duhet që më parë të plotësohet një kusht.

Berisha ashpërson gjuhën: Manjaku Edvin Shullazi e siguroi pajisjen përgjuese në rrugë private!

SOT - 18.05.2016

Ish-kryeministri Berisha ka reaguar sërish sot lidhur me pajisjen e përgjimit që disponon Policia e Shtetit. Sipas Berishës, burime të sigurta të tij e informojnë se kjo pajisje ka hyrë në Shqipëri ...

Berisha: Pajisja e përgjimit hyri privatisht në Shqipëri

Portalb - 18.05.2016

Ish-kryeministri Berisha ka reaguar sërish sot lidhur me pajisjen e përgjimit që disponon Policia e Shtetit. Sipas Berishës, burime të sigurta të tij e informojnë se kjo pajisje ka hyrë në Shqipëri ...

Video/ Hoxha: Në Shqipëri, edhe dy përgjuese më të sofistikuara

Mapo - 18.05.2016

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, i ftuar në emisionin “Opinion” të Bledi Fevziut, për të folur mbi pajisjen e përgjimeve që ka hapur një debat të madh publik ditëve të fundit në vend, ka dhënë një ...

VIDEO/ Blendi Fevziu feston ditëlindjen mes kolegëve

Syri.net - 18.05.2016

Drejtuesi i emisioni “Opinion” feston sot 47-vjetorin e lindjes. Momentet e para të ditëlindjes, Fevziun e gjetën në mbyllje të emisionit të tij mbrëmë, dhe urimet e para i mori nga kolegët dhe miqtë ...

“Pajisja e përgjimit është hequr nga Drejtoria e Policisë dhe janë fshirë materialet”

Syri.net - 18.05.2016

Të tjera denoncime vijojnë të bëhen publike sa i përket pajisjes ilegale të përgjimit, që ndodhet tek Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit. Një oficer i Akademisë së Rendit ka denoncuar tek ...

Oficeri dixhital njofton Berishën: Pajisja e përgjimit u transferua dhe manipulua gjithë natën

Ora news - 18.05.2016

Oficeri dixhital ka informuar Berishën se pajisja e pergjimit është transferuar mbrëmë nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë në Akademinë e Rendit dhe është manipuluar gjatë gjithë natës! Ky është ...

Berisha: Pajisja e përgjimit u manipulua gjatë natës, u transferua në Akademinë e Rendit

BalkanWeb - 18.05.2016

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha në një status të tijin në Facebook, flet për pajisjen e përgjimit. Duke iu referuar të dhënave të një oficeri dixhital, Berisha thotë se ajo është transferuar ...

Berisha: Pajisja e përgjimit është manipuluar natën

Mapo - 18.05.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan në FB se pajisja e përgjimit është manipuluar gjatë natës. “Oficeri dixhital informon: Pajisja e pergjimit është transferuar mbrëmë nga Drejtoria e Përgjithshme ...

“Përgjimet”, Artan Hoxha: Para një muaji një person u mor peng, policia e liroi falë kësaj pajisjeje

BalkanWeb - 18.05.2016

TIRANE – Drejtuesi i emisionit “Xhungël”, Artan Hoxha, i ftuar në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut, ka dhënë detaje lidhur me të ashtuquajturën pajisje e përgjimit.

Pajisja e përgjimit, Berisha tregon vendndodhjen e saj

Gazeta Express - 18.05.2016

Lajmi se Policia e Shtetit zotëron një pajisje, e cila ka përgjuar krerët më të lartë të vendit tonë, duket se ka shtyrë qytetarët që të informojnë ish kryeministrin Sali Berisha për vendndodhjen e ...

Berisha njofton vendndodhjen e pajisjes së përgjimit

Botasot - 18.05.2016

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka marr një mesazh lidhur me një pajisje për përgjime të cilën e zotëron shteti shqiptar. Në mesazhin që ka marr Berisha thuhet se të martën në mbrëmje ...

Berisha: Pajisja e përgjimit u transferua mbrëmë në Akademinë e Rendit

ABC News - 18.05.2016

Pajisja e pergjimit eshte transferuar mbreme nga Drejtoria e Pergjithshme e Policise ne Akademine e Rendit dhe eshte manipuluar gjate gjithe nates! Ky eshte alarmi qe ngre sot nepermjet nje statusi ...

“Pajisja e përgjimit ka hyrë në Shqipëri privatisht, duke thyer ligjin”

Panorama - 18.05.2016

“Pajisja e pergjimit është transferuar mbrëmë nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë në Akademinë e Rendit dhe është manipuluar gjatë gjithë natës”. Keshtu shkruan sot ish-kryeministri Sali Berisha ...

Intervista/ Klosi: Pajisja e Policisë nuk përgjon, lokalizon telefonat

Panorama - 18.05.2016

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Kombëtar, Fatos Klosi, i cilëson debat politik akuzat e opozitës për përgjim të politikanëve nga Ministria e Brendshme.

Tahiri: Policia nuk ka pajisje përgjimi, për hir të trajnimeve përdorim pajisje të ligjshme

Ora news - 18.05.2016

Në të njëjtën linjë me Drejtorinë e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit dhe përkrah tij, Ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri ka konfirmuar para Komisionit të Sigurisë së Policia e Shtetit nuk ka pasur ...

Tahiri: Fjalët e kreut të SHISH shkelin sigurinë kombëtare. S’ka pajisje përgjimi, mbaj përgjegjësi

BalkanWeb - 18.05.2016

TIRANE -Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka nisur raportimin në Komisionin parlamentarë të Sigurisë mbi cështjen e një pajisje që sipas SHISH, konsiderohet e dyshimtë dhe ka hyrë e paregjistruar.

Kush po e përdor pajisjen sekrete të përgjimit?

Zeri - 18.05.2016

Policia shqiptare ka pranuar praninë e një pajisjeje përgjimi në ambientet e saj, por i ka thënë prokurorëve që kanë shkuar për ta sekuestruar se ajo nuk administrohet nga policia shqiptare, por nga ...

Tahiri raporton te "Siguria": Policia s'ka pajisje përgjimi

Botasot - 18.05.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri po raporton në Komisionin parlamentar të Sigurisë mbi çështjen pajisjes, që sipas opozitës ka hyrë në mënyrë të paligjshme dhe përdoret për përgjimin e zyrtarëve të ...

Tahiri: Policia nuk ka shkelur e as do të shkeli ligjin!

RTSH - 18.05.2016

Seanca e pyetjeve në Komisionin parlamentar të Sigurisë, mbi egzistencën e një paisjeje përgjimi, u shfytëzua të mërkurën nga ministri i brendshëm Saimir Tahiri, për të shpalosuar strategjinë mbi të ...

E vërteta e pajisjes përgjuese sipas ministrit Tahiri

Gazeta Express - 18.05.2016

Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri ka dhënë shpjegime para deputetëve të Komisionit parlamentar të Sigurisë Kombëtare për akuzat e ngritura se Policia e Shtetit disponon në mënyrë të ...

Basha: Tahiri të largohet, ndryshe nuk mund të ketë hetim të pandikuar

BalkanWeb - 18.05.2016

TIRANE- Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka kërkuar largimin e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, pasi në të kundërt sipas tij nuk mund të ketë hetim të paanshëm lidhur me pajisjen e ...

Pajisja e përgjimit, Basha: Largimi i Tahirit kusht për zbardhjen e së vërtetës

Ora news - 18.05.2016

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se opozita do të kërkojë zbardhjen deri në fund të përgjimit që sipas demokratëve e ka kryer pajisja në policinë e shtetit.

Përgjimi, Tahiri: Kemi respektuar marrëveshjet më partnerët

Ora news - 18.05.2016

Ministir i Brendshëm Saimit Tahiri, i qëndroi deklaratës së tij se në territorin shqiptar ka një pasjise që është në pronësi të autoriteteve italiane, për trajnimin e policisë shqiptare, dhe jo për ...

Berisha: Pajisja përgjuese është nga rrugët private, Rama ka përgjuar nga fillimi i vitit

Telegrafi - 18.05.2016

Sipas burimeve të ish-kryeministrit Sali Berisha, pajisja përgjuese është futur në rrugët private antilogjore e antiligjore. Berisha shkruan se pajisja me te cilën siç e quan ai, “manjaku Edvin ...

Tiranë: Komisioni i sigurisë debaton mbi përgjimet

VOA - 18.05.2016

Komisioni parlamentar i sigurisë zhvilloi sot një seancë dëgjimore me drejtues të institucioneve kryesore mbi dyshimet nëse janë kryer apo jo nga policia përgjime të paligjshme telefonatash të ...

Berisha: Pajisja e përgjimit erdhi në rrugë anti-ligjore, u përgjuan kundërshtarët e Ramës

Syri.net - 18.05.2016

Pajisja e shumëpërfolur e përgjimit është futur në Shqipëri në rrugë anti-ligjore dhe është përdorur nga kryeministri Edi Rama për të “përgjuar që nga fillimi vitit kundërshtarët politik dhe të ...

Berisha: Pajisja e përgjimit hyri privatisht në Shqipëri

Telegrafi - 18.05.2016

Ish-kryeministri Berisha ka reaguar sërish sot lidhur me pajisjen e përgjimit që disponon Policia e Shtetit. Sipas Berishës, burime të sigurta të tij e informojnë se kjo pajisje ka hyrë në Shqipëri ...

Berisha jep një version të ri për pajisjen e përgjimit: Hyri në mënyrë private

Ora news - 18.05.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se pajisja e përgjimit ka hyrë në Shqipëri në mënyrë private. Berisha thotë se Rama ka përgjuar prej fillimit të këtij viti kundërshtarët politik dhe në thyerje ...

Tahiri raporton te Siguria: Policia s’ka e s’mund të ketë pajisje përgjimi

Panorama - 18.05.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka deklaruar gjatë senacës dëgjimore në Komisionin e Sigurisë se Policia e Shtetit as ka pasur, as ka e as mund të ketë një pajisje që përgjon telefonat, mesazhet ...

Komisioni i sigurisë debatoi mbi përgjimet

Botasot - 18.05.2016

Komisioni parlamentar i sigurisë zhvilloi sot një seancë dëgjimore me drejtues të institucioneve kryesore mbi dyshimet nëse janë kryer apo jo nga policia përgjime të paligjshme telefonatash të ...

“Qeveria e ka lëvizur pajisjen përgjuese natën si dhe ka fshirë të dhënat”

Java News - 18.05.2016

Ish Kryeministri Sali Berisha shkruan në rrjetin e tij social se pajisja e përgjimit është transferuar mbrëmë nga Drejtoria e Policisë në Akademinë e rendit si dhe se të dhënat i janë manipuluar.

Pas “qytetarit dixhital”, Berisha tani informohet nga “oficeri dixhital”: Pajisjen e përgjimet e kanë manipuluar natën

Gazeta Tema - 18.05.2016

Pas “qytetarit dixhital”, Sali Berisha tani informohet nga “oficeri dixhital”. Ai thotë se ky i fundit e ka lajmëruar që “pajisjen e përgjimit” e kanë manipuluar mbrëmjen e djeshme.

Pajisja e përgjimit, Berisha: U manipulua gjatë natës

NOA - 18.05.2016

Tiranë, 18 maj 2016, NOA.al- Ish- Kryeministri Sali Berisha, thotë se pajisja e përgjimit me të cilin opozita pretendon se janë përgjuar politikanë, ambasadorë, biznesmenë e gazetarë, është ...

“Pajisja e përgjimit u manipulua gjatë natës, e çuan tek Akademia e Rendit”

Durres Lajm - 18.05.2016

Pajisja e përgjimit që po mbahet e fshehtë, është transferuar mbrëmë nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë në Akademinë e Rendit dhe është manipuluar gjatë gjithë natës! Kështu ka denoncuar në ...

Berisha njofton vendndodhjen e pajisjes së përgjimit

Tetova Sot - 18.05.2016

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka marr një mesazh lidhur me një pajisje për përgjime të cilën e zotëron shteti shqiptar. Në mesazhin që ka marr Berisha thuhet se të martën në mbrëmje ...

Tahiri në Komision: Nuk i kemi dhënë pajisjen Prokurorisë? Shkoni dhe pyeteni Llallën

Java News - 18.05.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është paraqitur për të raportuar në komision sëbashku me zv.minsitrin Stefan Çipa. Ai tha se policia nuk ka përgjuar dhe nuk do të përgjojë kurrë.

Tahiri: Policia nuk ka dhe s'mund të ketë pajisje përgjimi, rol trajnues

NOA - 18.05.2016

Tiranë, 18 maj 2016, NOA.al- Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, raportoi sot në Komisionin parlamentar për Sigurinë Kombëtare, lidhur me pretendimet e opozitës për ekzistencën e një pajisje ...

Tahiri e Çako në të njëjtën linjë: Nuk ka pasur kurrë pajisje të përgjimit

Durres Lajm - 18.05.2016

Pajisja e përgjimit, dëshmon kreu i SHISH-it: Dimë që ka ardhur para 2 muajsh Drejtori i Policisë së Shtetit Haki Çako, i thirrur në seancën dëgjimore në Komisionin e Sigurisë, përsëriti disa herë me ...

Tahiri: S’ka asnjë pajisje përgjimi

Vision Plus - 18.05.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, mohoi kategorikisht qe policia te ketë pajisje përgjimi e aq e pak që të ketë kryer përgjime të paligjshme. Para deputeteve te Komisionit te Sigurisë, Tahiri ...

Berisha: Pajisja e përgjimit ka hyrë në mënyrë të paligjshme

Java News - 18.05.2016

Ish kryeministri Sali Berisha shkruan në rrjetin e tij social se pajisja përgjuese ka hyrë në mënyrë të paligjshme në territrin shqiptar. “Te dashur miq, burime te sigurta informojne se pajisja me te ...

Berisha “shpëton” Interforzan: "Pajisja e përgjimit ka hyrë në thyerje të marrëveshjes ndërshtetërore me palën ...

Respublica - 18.05.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shkuar më tej sot duke ofruar “informacione të sigurta” siç i quan ai, për pajisjen e përgjimit që pretendohet se operon në Shqipëri në kushte antiligjore.

Basha: Pa shkarkimin e Tahirit, skandali i përgjimeve nuk do të zbardhet

Java News - 18.05.2016

Lideri i opozitës Lulzim Basha ka komentuar çështjen e pajisjes së përgjimit, duke thënë se pa largimin e Ministrit Tahiri dhe drejtuesëve të tjerë të lartë të policisë, prokuroria nuk do të mundë të ...

Tahiri te Siguria: Policia nuk ka pajisje përgjimi. Ata që kanë abuzuar me detyrën shtetërore të kërkojnë ndjesë

Gazeta Tema - 18.05.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka deklaruar në Komisionin e Sigurisë se Policia e Shtetit nuk ka asnjë pajisje përgjimi. Ai ka dhënë dëshminë pas shefit të SHISH dhe Drejtorit të Policisë Çako.

Basha: Largimi i Tahirit kusht për zbardhjen e së vërtetës

Shqiperia Ime - 18.05.2016

Në një deklarate për mediat, Lulzim Basha thotë se opozita do të kërkojë zbardhjen deri në fund të përgjimit . Ne kemi një pozicion të qartë për këtë çështje dhe pozicioni është transparencë para ...

Tahiri- Nuk ka pasur nuk ka dhe nuk do të ketë asnjë pajisje përgjimi

Shqiperia Ime - 18.05.2016

Pas kreut të Shërbimit Informativ Shtetëror dhe Drejtorit të Policisë së Shtetit, para Komisionit të Sigurisë raportoi edhe ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili e mohoi kategorikisht ...

Tahiri: Nuk ka pajisje përgjimi, çështja e ngritur mbi thashetheme

Tetova Sot - 18.05.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri deklaroi se Policia e Shtetit nuk ka pasur dhe nuk ka asnjë pajisje përgjuese. “Polica e shtetit nuk ka pasur, nuk ka dhe as nuk do ketë asnjë pajisje përgjimi.

Ndryshimi mes lokalizmit e përgjimit

Vision Plus - 18.05.2016

Në një kohë që Prokuroria ka nisur hetimet për pajisjen e përgjimit, e cila sipas opozitës në kundërshtim me ligjin mbahet nga policia, drejtuesit e policisë pretendojnë për pajisje gjurmimi dhe ...

Ristani: Tahiri gënjen

Top Channel - 17.05.2016

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, reagoi përmes një deklarate pas intervistës së ministrit të Brendshëm në Top Channel. Ai tha se Saimir Tahiri gënjeu, ndërsa pranoi se ...

Pas përplasjeve në koalicionin qeverisës konflikt edhe brenda PS, a u ka Saimir Tahiri dosje Edi Ramës dhe ministrave?

SOT - 17.05.2016

Përçarje të forta brenda Partisë Socialiste. Përveç krizës në koalicionin mes PS dhe LSI, duket se ka nisur një luftë e brendshme edhe brenda socialistëve.

Saimir Tahiri: Pajisja nuk përgjon, por identifikon numrat e celularit, Nishani patericë e SHQUP

SOT - 17.05.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka dhënë dje detaje mbi pajisjen e shumëpërfolur ditë e fundit, që dyshohet e përdoret për përgjime. Në një studio televizive ai deklaroi se është një pajisje ...

Socialistët frikë nga përgjimet e policisë, detyrojnë Tahirin të raportojë në mbledhje grupi, ministri paralajmëron ...

SOT - 17.05.2016

Pajisja e përgjimit, me të cilën pretendohet se Policia e Shtetit ka përgjuar zyrtarët e lartë, ministra e deputetë, ka trazuar edhe grupin parlamentar socialist.

Kuvendi në alarm nga përgjimet e policisë, Llalla, Tahiri dhe Visho Lika thirren në Komisionin e Sigurisë, LSI e ...

SOT - 17.05.2016

Pajisja e përgjimit të Saimir Tahirit ka vënë në alarm të gjithë politikën shqiptare. Komisioni parlamentar i Sigurisë ka zhvilluar dje një mbledhje urgjente për këtë çështje, teksa janë thirrur në ...

Fatos Nanos iu ofrua një pajisje përgjimi, por ja çfarë mendonte ai

LajmiFundit - 17.05.2016

Prej ditësh politika shqiptare është futur në një qorrsokak në lidhje me ekzistencën e një pajisje përgjuese në ambientet e policisë së shtetit. Opozita është duke e kundërshtuar fortë një veprim të ...

Tahiri: Pajisja për trajnim, po zbatoj marrëveshjen e nënshkruar nga Nishani

Almakos - 17.05.2016

Manjani “Qeveria të mos ketë frikë nga hetimi” – Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përfaqësues i LSI-së, thekson se prokuroria duhet të hetojë për një çështje të tillë.

Ristani: Pajisja e përgjimit, krim shtetëror. Tahiri: Pretekst kundër reformës

Top Channel - 17.05.2016

Partia Demokratike është e sigurtë që përgjimi ka ndodhur dhe atë që e quan “krim shtetëror” ja faturon drejtpërdrejtë kryeministrit Edi Rama. “Ky krim shtetëror e kapërcen masën e mundësive të ...

Ja përgjigjja e Tahirit për përgjimin (FOTO LAJM)

Albeu.com - 17.05.2016

Ministri Tahiri ka reaguar në Facebook për pajisjen ilegale përgjuese të policisë. Duke iu përgjigjur akuzave të Partisë Demokratike , Tahiri ka shkruar : "Me pretekstin e "përgjimit", nuk ...

Arben Ristani: Skandali shtetëror i përgjimit është përgjegjësi e Ramës, të japë llogari

SOT - 17.05.2016

Sekretari i Përgjithësim i Partisë Demokratike, Arben Ristani ka bërë përgjegjës drejtpërdrejt kryeministrin Edi Rama për përgjimet, që sipas tij janë bërë nëpërmjet pajisjes ilegale që ekziston në ...

Përgjimi, Tahiri: Pretekst për të shmangur reformën në drejtësi

Almakos - 17.05.2016

Edhe pse ka dhënë sqarime në media se nuk ekziston një pajisje e mirëfilltë përgjimi, duke përgënjeshtruar akuzat e opozitës, Saimir Tahiri ka reaguar sërish, duke theksuar se gjithçka po bëhet me ...

Përgjimi, PD: Krim shtetëror. Tahiri: Pretekst kundër reformës

Almakos - 17.05.2016

Partia Demokratike dhe ministri i Brendshëm Saikmir Tahiri vazhdojnë akuzat dhe kundër akuzat ndaj njëri-tjetrit për pajisjen e përgjimit. Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani ka ...

Ministri Tahiri reagon sërish për pajisjen përgjuese të policisë

LajmiFundit - 17.05.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar sërish për pajisjen ilegale përgjuese të policisë. Duke iu përgjigjuar akuzave të Partisë Demokratike, Tahiri kësaj radhe ka shkruar në Facebook.

Cila është e vërteta? Zbulohet nga dokumentet: Pajisja e trajnimit në Polici me firmën e Nishanit

SOT - 17.05.2016

“Nuk ka asnjë pajisje përgjimi në polici”, deklaroi të hënën, ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri. “Ka një të vërtetë, që Policia e Shtetit me partnerët kryejnë trajnime që ndihmojnë këtë të fundit ...

“Pajisja e përgjimit”, ja marrëveshja e firmosur nga Nishani

Top Channel - 17.05.2016

Në studion e Top Storyt mbrëmjen e së hënës, ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri Tahiri shpjegoi se pajisja për të cilën akuzohet Policia e Shtetit se po përgjon politikanë, diplomatë e gazetarë, ...

Dëshmi VIP për “përgjimet”

Top Channel - 17.05.2016

Komisioni Parlamentar i Sigurisë miratoi unanimisht thirrjen në seancë dëgjimore për të dëshmuar ministri Tahiri, prokurori i Përgjithshëm Llalla, kryepolici Çako dhe kreu i SHISH-t Visho Ajazi Lika, ...

Artan Hoxha flet me fakte: Ja si e zbuloi pajisja e përgjimit policin shqiptar me drogë në Romë!

SOT - 17.05.2016

Emisioni i mbrëmjës së sotme në Opinion, ashtu sikundër ishte paralajmëruar, do të fokusohet te një ngjarje që ka dominuar javën e fundit, që është një aparaturë përgjimi e vendosur në Ministrinë e ...

Debat live për pajisjen e përgjimit, Artan Hoxha: Ja për çfarë e përdor policia shqiptare

SOT - 17.05.2016

Mbrëmjen e sotme, emisioni Opinion ka zhvilluar temën mbi pajisjen e përgjimit e cila me shumë gjasa do dominojë javën politike që sapo nisi. E kthyer në një debat mediatik, në një debat legal, ku ...

Artan Hoxha: Ja çfarë është aparatura që mban M. Brendshme (VIDEO)

Albeu.com - 17.05.2016

Ish kryeministri Sali Berisha shkroi në profilin e tij në "Facebook" se Ministria e Brendshme ka përgjuar shumë politikanë të nivelit të lartë por sidomos ato të opozitës.

Ja çfarë thotë Fatos Klosi për pajisjen e përgjimit të policisë

Albeu.com - 17.05.2016

Sonte në emisionin "Opinion" u fol rreth pajisjes së përgjimit të Policisë së Shtetit e cila u fol nga Sali Berisha se ka përgjuar shumë zyrtarë të lartë.

Tahiri: Deputetë të PD-së më vijnë në zyrë, më tregojnë gjithçka (VIDEO)

Panorama - 17.05.2016

Ministri Tahiri tha sot në “Top Story” se edhe po të kishte mundësi, kurrë nuk do t’i përgjonte aktorët e opozitës. Tahiri: Pse nuk e pergjoj opozitën? Gjithçka mi… by gazeta-panorama Duke iu ...

Ristani i përgjigjet Tahirit për pajisjen e përgjimit: Duhet të arrestohesh që sot

Panorama - 17.05.2016

Deputeti i PD-së, Arben Ristani i është përgjigjur ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili sot në “Top Story” pranon se në Polici është një pajisje, por që nuk përgjon.

Tahiri zbulon “pajisjen përgjuese”

Botasot - 17.05.2016

Pajisja për të cilën është diskutuar gjithë ditën e djeshme nuk mund të përgjojë. Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, në një intervistë për Top Channel deklaroi se bëhet fjalë për një pajisjeje, që ...

Pas Tahirit reagon Ristani

ABC News - 17.05.2016

Pas intervistës së Tahirit ka patur një reagim të menjëhershëm të Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike. Sipas Ristanit mes gafave, genjeshtrave dhe belbezimeve, Sajmir Tahiri pranoi se ...

Ristani: Tahiri gënjeu për pajisjen e përgjimit, duhet të arrestohej që sonte

BalkanWeb - 17.05.2016

TIRANE – Sekretari i Përgjithshëm të Partisë Demokratike, Arben Ristani‏ reagoi pas intervistës së ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri në emisionin “Top Story”.

Tahiri: Pajisja me firmën e Nishanit, nuk përgjon, por tregon numrat

ABC News - 17.05.2016

Ministri i Brendshëm deklaroi mbreme se pajisja që dyshohet se përdoret për përgjime të paligjshme nga Policia, në fakt nuk ka të tilla kapacitete. Sipas Tahirit, ajo është sjellë në Shqipëri falë ...

Ministri Tahiri reagon sërish për pajisjen përgjuese të policisë

Syri.net - 17.05.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar sërish për pajisjen ilegale përgjuese të policisë. Duke iu përgjigjuar akuzave të Partisë Demokratike, Tahiri kësaj radhe ka shkruar në Facebook.

PD, Arben Ristani: Krimi shtetëror i përgjimit, Edi Rama nën akuzë

Syri.net - 17.05.2016

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Arben Ristani sërish ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri për pajisjen përgjuese të policisë, që përdoret në mënyrë ...

“Përgjimet”, Tahiri: E vërteta e “pajisjes”, pjesë e trajnimit me italianët, u firmos nga Nishani më 2007

BalkanWeb - 17.05.2016

TIRANE – Nuk ka asnjë pajisje përgjimi në polici, deklaroi të hënën në mbrëmje në “Top Story”, ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri. “Këtë pajisje fatkeqësisht nuk e kemi.

Tahiri: Përgjimet pretekst për të shmangur reformën në drejtësi

Telegrafi - 17.05.2016

Edhe pse ka dhënë sqarime në media se nuk ekziston një pajisje e mirëfilltë përgjimi, duke përgënjeshtruar akuzat e opozitës, Saimir Tahiri ka reaguar sërish, duke theksuar se gjithçka po bëhet me ...

‘Përgjimi’, Tahiri: Preteksti për t`iu shmangur Reformës në Drejtësi dhe pandëshkueshmërisë

Gazeta Express - 17.05.2016

Pajisja e përgjimit, të cilën ministri i Brendshëm, Saimir Tahirin nuk e mohoi, është kthyer në në qendër të debateve mes mazhorancës dhe opozitës. Pas debateve në Komisionin e Sigurisë dhe ...

Ristani: Pajisja e përgjimit, krim shtetëror

Telegrafi - 17.05.2016

Partia Demokratike (PD) është e sigurt që përgjimi ka ndodhur dhe atë që e quan “krim shtetëror” ja faturon drejtpërdrejtë kryeministrit Edi Rama. “Ky krim shtetëror e kapërcen masën e mundësive të ...

Ristani: Rama të mbajë përgjegjësi publikisht për krimin shtetëror të përgjimit

BalkanWeb - 17.05.2016

TIRANE – Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani deklaroi se kryeministri Rama duhet të japë llogari dhe të mbajë përgjegjësi publikisht, për atë që e cilëson si krim shtetëror të përgjimit ...

Përplasja për pajisjen e përgjimit. Ristani: Kapërcen Tahirin! Ministri: Bëni durim!

Ora news - 17.05.2016

Partia Demokratike është e bindur se pajisja e përgjimit ekziston dhe këtë sipas sekretarit të Përgjithshëm, Arben Ristani, e deklaroi mbrëmë edhe ministri i Brendshëm Saimir Tahiri.

“Përgjimet”, zbulohen dokumentet: Pajisja e trajnimit në Polici me firmën e Nishanit

BalkanWeb - 17.05.2016

“Nuk ka asnjë pajisje përgjimi në polici”, deklaroi të hënën, ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri. “Ka një të vërtetë, që Policia e Shtetit me partnerët kryejnë trajnime që ndihmojnë këtë të fundit ...

Tahiri: Preteksti i ‘përgjimit’ nuk anashkalon Reformën në Drejtësi dhe Pandëshkueshmërinë

BalkanWeb - 17.05.2016

TIRANË -Në vazhdën e deklaratave mbi pajisjen e përgjimit, ministri i Brendshëm Saimir Tahiri u shpreh shkurt dhe ditën e sotme. Sipas tij, zërat mbi pajisjen e përgjimit janë shtuar me pretekstin ...

Si u mor pajisja përgjuese në Shqipëri me firmën e Bujar Nishanit (FOTO)

Gazeta Express - 17.05.2016

​Në kulmin e debatit politik për çështjen e përgjimeve, Ministria e Brendshme ka publikuar sot pjesë nga marrëveshja për trajnimet me Italinë, që sipas saj, u firmos nga ish-­ministri i Brendshëm i ...

PD, Ristani: Tahiri gënjeu për pajisjen e përgjimit

ABC News - 17.05.2016

Sekretari i Pergjithshem i Partise Demokratike ne nje dalje per mediat deklaroi se ministri Tahiri. E pranoi mbrëmë se paisja e pergjimit ekziston dhe se gjithashtu ajo ishte e paligjshme dhe e ...

Tahiri, “Me pretekstin e “përgjimit”, nuk anashkalojnë dot as reformën në drejtësi, as luftën kundër ...

RTSH - 17.05.2016

Pajisja për të cilën opozita pretendon se përdoret nga policia e Shtetit për përgjimet e telefonave celularë është pjesë e një marrëveshjes dypalëshe bashkëpunimi dhe trainimi mes Italisë dhe ...

Përgjimet, Tahiri: Ja fakti që firmosi Nishani për pajisjen

Panorama - 17.05.2016

Tahiri: “Pajisja” përgjuese, pretekst për të anashkaluar reformën në drejtësi Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka reaguar edhe sot për debatin e madh të ekzistencës së një pajisje përgjuese të ...

Ristani: Pajisja e përgjimit, krim shtetëror. Tahiri: Pretekst kundër reformës

Mapo - 17.05.2016

Partia Demokratike është e sigurtë që përgjimi ka ndodhur dhe atë që e quan “krim shtetëror” ja faturon drejtpërdrejtë kryeministrit Edi Rama. “Ky krim shtetëror e kapërcen masën e mundësive të ...

“Pajisja e përgjimit”, ja marrëveshja e firmosur nga Nishani

Mapo - 17.05.2016

Në studion e “Top Storyt” mbrëmjen e së hënës, ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, shpjegoi se pajisja për të cilën akuzohet Policia e Shtetit se po përgjon politikanë, diplomatë e gazetarë, është ...

Artan Hoxha: Një përgjues është blerë privatisht 1 mln euro për të bërë shantazhe

Java News - 17.05.2016

Gazetari Artan Hoxha ka shokuar me një deklaratë të tijën ku thekson se në vend ekziston një pajisje përgjimi që përdoret për qëllime shantazhi. Ai tha se pajisja e shumëdiskutuar e policisë nuk ka ...

Tahiri: Nuk anashkaloni dot reformën në drejtësi me “përgjimin”. PD: Pajisja ekziston

NOA - 17.05.2016

Tiranë, 17 maj 2016, NOA.al- Pretendimet për ekzistencën e një pajisje përgjimi me të cilën janë përgjuar, politikanë, ambasadorë dhe gazetarë, kanë qenë sërish në vëmendjen e politikës gjatë ditës ...

FAKSIMILE/ Marrëveshja për trajnimet me Italinë u firmos nga ish-ministri i Brendshëm Nishani

Gazeta Tema - 17.05.2016

Kjo është marrëveshja e bashkëpunimit mes qeverisë shqiptare dhe asaj italiane, që mban datën 19 qershor 2007, për luftën kundër kriminalitetit. Në nenin 5 të marrëveshjes përcaktohet shkëmbimi i ...

Ristani: Përgjuesi, krim shtetëror; Tahiri: Pretekst kundër reformës

Java News - 17.05.2016

Partia Demokratike është e sigurtë që përgjimi ka ndodhur dhe atë që e quan “krim shtetëror” ja faturon drejtpërdrejtë kryeministrit Edi Rama. “Ky krim shtetëror e kapërcen masën e mundësive të ...

Ristani- Saimir Tahiri pse nuk ju përgjigje pyetjes në Top Story ?

Shqiperia Ime - 17.05.2016

Arben Ristani në një deklaratë për Mediat në lidhje me pajisjen e përgjimit e cila ka ngjaluur shumë debate tha se “Ky krim shtetëror e kapërcen masën e mundësive të Tahirit dhe është përgjegjësi e ...

FAKSIMILE / Kur ish-ministri i Brendshëm, Nishani, firmoste për ‘përgjuesin’

Java News - 17.05.2016

Kjo është marrëveshja e bashkëpunimit mes qeverisë shqiptare dhe asaj italiane, që mban datën 19 qershor 2007, për luftën kundër kriminalitetit. Në nenin 5 të marrëveshjes përcaktohet shkëmbimi i ...

“Pajisja e përgjimit”, ja marrëveshja e firmosur nga Nishani

Flaka - 17.05.2016

Në studion e Top Storyt mbrëmjen e së hënës, ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri Tahiri shpjegoi se pajisja për të cilën akuzohet Policia e Shtetit se po përgjon politikanë, diplomatë e gazetarë, ...

Ristani: Pajisja e përgjimit, krim shtetëror. Tahiri: Pretekst kundër reformës

Flaka - 17.05.2016

Partia Demokratike është e sigurtë që përgjimi ka ndodhur dhe atë që e quan “krim shtetëror” ja faturon drejtpërdrejtë kryeministrit Edi Rama. “Ky krim shtetëror e kapërcen masën e mundësive të ...

Tahiri nxjerr dokumentet: Pajisjen e përgjimit e kam me firmën e Nishanit

Tetova Sot - 17.05.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i cili ka mohuar deri tani ekzistencën e një pajisje për përgjim, sot ka bërë një kthesë të madhe. Ai pohon hyrjen e pajisjes në Shqipëri, por ia faturon Bujar ...

Ndreu: Pajisja përgjimit është një sajesë e PD në bashkëpunim me Nishanin

Java News - 17.05.2016

Deputeti i Partisë Socialiste Pjerin Ndreu, anëtar i Komisionit Parlamentar të Sigurisë deklaron se nuk ka një pajisje që kryen përgjime dhe se gjithçka është një sajesë e Partisë Demokratike në ...

Përgjime masive në vend, pas pajisjes së Samir Tahirit edhe dy aparatura të tjera në qarkullim

SOT - 16.05.2016

Plasin përgjimet masive në vend. Pas pajisjes së Policisë së Shtetit, në qarkullim janë edhe dy pajisje të tjera. Prej disa ditësh, politika është vënë në alarm pasi me pajisjen e marrë nga Saimir ...

Skandali me pajisjen e përgjimit fut në krizë koalicionin qeverisës, Saimir Tahiri akuza LSI për bashkëpunim me SHQUP

SOT - 16.05.2016

Skandali i pajisjes së përgjimit të Saimir Tahirit fut në krizë koalicionin qeverisës. Prej disa kohësh koalicioni PS-LSI ka luhatje të forta, e dëshmuar kjo nëpërmjet disa përplasjeve të ...

Pajisja e paligjshme, për 6 muaj u përgjuan 375 zyrtarë

Almakos - 16.05.2016

“Përgjimet”, PD seancë dëgjimore me Tahirin. Berisha: Të arrestohet Çako. Reagon Braçe Herion Mesi Partia Demokratike kërkon për të raportuar në Kuvend ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili ...

Komisioni i Sigurisë: Përgjimi shkakton krisje tjetër PS-LSI

Zhurnal - 16.05.2016

Tiranë, 16 maj - Komisioni i Sigurisë e nisi të hënën duke debatuar në lidhje me të ashtuquajturin skandal të përgjimeve nga Policia e Shtetit. Kreu i Komisionit, Spartak Braho i LSI, mungonte në ...

Italianët ua ofruan shqiptarëve? “Një pajisje e përgjimit më është ofruar dhe mua…”

SOT - 16.05.2016

Ylli Dylgjeri, i njohur si gazetar, por në kohën e Fatos Nanos ka shërbyer në postin e Sekretarit të Përgjithshëm në Ministrinë e Rendit, sot ndan me publikun një moment.

Pajisja e përgjimeve, Berisha: “Minë” paligjshmërie, Rama është përgjegjësi

SOT - 16.05.2016

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Bashan në një dalje për mediat ka akuzuar direkt Kryeministrin Edi Rama si përgjegjësin kryesor për pajisjen ilegale të përgjimit që ndodhet në Drejtorinë e ...

Pajisja e përgjimit, Basha: “Minë” paligjshmërie, Edi Rama përgjegjës!

LajmiFundit - 16.05.2016

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka akuzuar direkt Kryeministrin Edi Rama si përgjegjësin kryesor për pajisjen ilegale të përgjimit që ndodhet në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë.

Basha: Pajisja e përgjimit asgjësoi Republikën

Top Channel - 16.05.2016

Prokuroria thotë se është duke hetuar pretendimet e opozitës për ekzistencën e një pajisjeje përgjimi në zyrat e Policisë së Shtetit, ndërkohë që Partia Demokratike jo vetëm që është e bindur për ...

Tahiri: S’ka asnjë pajisje përgjimi

Top Channel - 16.05.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri hodhi poshtë pretendimet e opozitës për ekzistencën e një pajisjeje përgjimi në zyrat e Policisë së Shtetit. “Policia e shtetit nuk ka, nuk ka patur dhe as i ...

“Përgjimet”, Tahiri: Prokuoria të hetojë punën dhe pajisjet e policisë

SOT - 16.05.2016

Minsitri i Bredshëm Saimir Tahiri në një dalje për mediat ka folur për pajisjen e përgjimeve. Sipas Tahirit, Policia e Shtetit nuk ka pasur, nuk ka dhe nuk do të ketë pajisje përgjimi.

Pajisja e përgjimit, Basha: Krim shtetëror dhe mafioz, Rama hesht

Almakos - 16.05.2016

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha e ka cilësuar një skandal të madh çështjen e pajisjes së përgjimit, për të cilën opozita akuzon drejpërdesëdrejti kryeministrin Rama dhe ministrin e Brendshëm ...

Tahiri: Policia e Shtetit nuk ka pasur, nuk ka e s’mund të ketë asnjë pajisje përgjimi

Almakos - 16.05.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka hedhur poshtë në mënyrë kategorike të gjitha thashethemet lidhur me një pajisje përgjimi që përdoret nga policia.

Tahiri: Nuk ka asnjë pajisje përgjimi, prokuroria të hetojë

Almakos - 16.05.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka hedhur poshtë në mënyrë kategorike të gjitha thashethemet lidhur me një pajisje përgjimi që përdoret nga policia.

Basha: Pajisja e përgjimit është futur pa lejen e Prokurorisë

Albeu.com - 16.05.2016

Në një deklaratë për mediat, kreu i PD, Lulzim Basha , u shpreh se ekzistenca e një pajisje përgjuese është një skandal i vërtetë. " Pajisja është futur pa marrë lejen e Prokurorisë, pa marrë leje si ...

“Përgjimet”, Tahiri: Prokuroria të hetojë punën dhe pajisjet e policisë

SOT - 16.05.2016

Minsitri i Bredshëm Saimir Tahiri në një dalje për mediat ka folur për pajisjen e përgjimeve. Sipas Tahirit, Policia e Shtetit nuk ka pasur, nuk ka dhe nuk do të ketë pajisje përgjimi.

Tahiri: Policia nuk ka pajisje përgjimi

Albeu.com - 16.05.2016

Ministri i Brendshëm, Sajmir Tahiri , i është përgjigjur akuzave rreth ekzistencës së një pajisje përgjimi në Policinë e Shtetit. Ai këmbëngul se policia nuk ka pajisje përgjimi.

“Luftë” për pajisjen e përgjimit, Tahiri: Na e sollën partnerët!

LajmiFundit - 16.05.2016

“Policia e Shtetit nuk ka pasur, nuk ka dhe nuk mund të ketë asnjë pajisje përgjimi, të ligjshme apo të paligjshme,” deklaroi sot ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, duke përjashtuar “pajisjen ...

Pajisja e përgjimit, Tahiri sqaron deputetët socialistë në mbledhjen e grupi

SOT - 16.05.2016

Pajisja e përgjimit ishte në qendër të diskutimeve në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Socialiste. Mësohet se në mbledhjen me dyer të mbyllura, që zgjati rreth 40 minuta, ministri ...

Basha: Pajisja e përgjimit asgjësoi Republikën! Tahiri: Nuk e kemi

Ina - 16.05.2016

Prokuroria thotë se është duke hetuar pretendimet e opozitës për ekzistencën e një pajisjeje përgjimi në zyrat e Policisë së Shtetit, ndërkohë që Partia Demokratike jo vetëm që është e bindur për ...

Përgjimi, zbulimi tronditës i Artan Hoxhës: Pajisja ndodhet në Tiranë dhe përdoret për shantazhe politike! Është ...

SOT - 16.05.2016

Gazetari investigative, Artan Hoxha, po flet këtë pasdite në një media për pajisjet e përgjimit, për të cilat po bëhet një zhurmë e madhe prej ditësh.

Reagon Kastriot Islami: Saimir Tahiri duhet të ndiqet penalisht

SOT - 16.05.2016

Kastriot Islami ka reaguar në profilin e tij zyrtar në ‘Facebook’ në lidhje me përgjimet. Ai akuzon Ministrin Tahiri si përgjegjës për skandalin më të madh të ndodhur këto 25 vite.

Saimir Tahiri: MB dhe Policia e Shtetit nuk kanë pasur kurrë një pajisje përgjimi në përdorim! Basha, raport skandaloz ...

SOT - 16.05.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, po flet këtë mbrëmje në një media për problemin e shumëpërfolur ditët e fundit, atë të pajisjeve të përgjimit. Së pari, ministri Tahiri është ndalur te puna e ...

Gazetari Hoxha: Një tjetër pajisje përgjimesh nga Izraeli po përdoret për shantazhe politike

Albeu.com - 16.05.2016

Gazetari investigativ, Artan Hoxha , deklaroi pasiden e sotme në Republikën e Shqipërisë ndodhet një pajisje përgjimi, e blerë në Izrael për 1 milionë euro, e cila përgjon 20 persona njëkohësisht.

Saimir Tahiri e pranon: Ekziston një pajisje përgjuese në polici, ja për çfarë shërben!

SOT - 16.05.2016

Ministri Saimir Tahiri e ka pranuar publikisht se ekziston një pajisje në Policinë e Shtetit. Sipas tij, pajisja ka ardhur nga Italia për trajnim dhe nuk ofron mundësi përgjimi.

KOMENT/ Në LSI janë të trembur nga Tahiri

Albeu.com - 16.05.2016

Nga Albeu.com Publikimi nga ish-Kryeministri Berisha i listës së personave të pretenduar se janë përgjuar nga Policia e Shtetit ka ngjallur mjaft reagime në spektrin politik vendas, por duket se më ...

Tahiri: E vërteta e "pajisjes". Pjesë e trajnimit me italianët, u firmos nga Nishani më 2007

Top Channel - 16.05.2016

Nuk ka asnjë pajisje përgjimi në polici, deklaroi të hënën në mbrëmje në “Top Story”, ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri. Ndërkohë ai e konsideroi një lapsus të rëndë hetimin e Prokurorisë për këtë ...

Saimir Tahiri: Deputetë të PD më vijnë në zyrë, ja si më tregojnë gjithçka!

SOT - 16.05.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është shprehur se deputetë të Partisë Demokratike e vizitojnë shpesh në zyrën e tij. I ftuar në një intervistë për Sokol Ballën në “Top Story”, Tahiri u pyet lidhur ...

Institucionet në krizë të thellë bashkëpunimi, Tahiri sulmon Llallën: Bëri një lapsus të rëndë, Prokuroria është e ...

SOT - 16.05.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka qenë i ashpër me Prokurorinë pas nisjes së hetimeve prej kësaj të fundit për pajisjen përgjuese të instaluar në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë.

Tahiri: Deputetë të PD-së më vijnë në zyrë, më tregojnë gjithçka

LajmiFundit - 16.05.2016

Ministri Tahiri tha sot në “Top Story” se edhe po të kishte mundësi, kurrë nuk do t’i përgjonte aktorët e opozitës. Duke iu përgjigjur Presidentit Nishani, që e cilësoi si lodër të SHQUP-it që merret ...

Tahiri: Ja cfarë bën pajisja e përgjimit, erdhi me firmë të Bujar Nishanit

LajmiFundit - 16.05.2016

Emisioni “Top Story” i gazetarit Sokol Balla, këtë të hënë është përqëndruar te çështja e përgjimeve, te hetimi ndaj trafikut të drogës, si dhe çështja “Balili”, i cilësuar nga autoritetet greke si ...

Fatos Nanos iu ofrua një pajisje përgjimi, ja përse nuk u ble!

Albeu.com - 16.05.2016

Politika shqiptare është futur në një krizë në lidhje me ekzistencën e një pajisje përgjuese në ambientet e policisë së shtetit. Ndërsa opozita është duke e kundërshtuar fortë një veprim të tillë, në ...

“Top Story”, Tahiri: Asnjë pajisje përgjuese në Policinë e Shtetit

Almakos - 16.05.2016

Emisioni “Top Story” i gazetarit Sokol Balla, këtë të hënë është përqëndruar te çështja e përgjimeve, të hetimi ndaj trafikut të drogës, si dhe çështja “Balili”, i cilësuar nga autoritetet greke si ...

Edhe LSI sulmon përgjimet e Tahirit

Telegrafi - 16.05.2016

LSI godet Tahirin për pajisjen e përgjimit. Nëse ish-kryeministri Berisha e renditi dje edhe Ilir Metën mes personave të përgjuar në mënyrë klandestine nga policia, sot ka ardhur një reagim i ...

Komisioni i Sigurisë: Përgjimi shkakton krisje tjetër PS-LSI

Mapo - 16.05.2016

Komisioni i Sigurisë e nisi të hënën duke debatuar në lidhje me të ashtuquajturin skandal të përgjimeve nga Policia e Shtetit. Kreu i Komisionit, Spartak Braho i LSI, mungonte në këtë mbledhje, ...

“Një pajisje e përgjimit më është ofruar dhe mua…”

BalkanWeb - 16.05.2016

TIRANË- Ylli Dylgjeri, i njohur si gazetar, por në kohën e Fatos Nanos ka shërbyer në postin e Sekretarit të Përgjithshëm në Ministrinë e Rendit, sot ndan me publikun një moment.

Pajisja e përgjimit, Basha: “Minë” paligjshmërie, Edi Rama është përgjegjësi direkt

Syri.net - 16.05.2016

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka akuzuar direkt Kryeministrin Edi Rama si përgjegjësin kryesor për pajisjen ilegale të përgjimit që ndodhet në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë.

Tahiri: Policia e Shtetit nuk ka pajisje përgjimi. Prokuroria mund ta verifikojë, s’kemi asnjë merak

Ora news - 16.05.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri deklaron se policia e shtetit nuk ka asnjë pajisje përgjimi Tahiri: Ju e dini që ka një pajisje përgjimi? Më duhet të sqaroj se policia e shtetit nuk disponon dhe ...

Tahiri: Policia nuk ka pajisje përgjimi, por na e kanë sjellë partnerët tanë

Syri.net - 16.05.2016

“Policia e Shtetit nuk ka pasur, nuk ka dhe nuk mund të ketë asnjë pajisje përgjimi, të ligjshme apo të paligjshme,” deklaroi sot ministri i Brendshëm Saimir Tahiri.

Tahiri: Policia nuk ka patur, nuk ka dhe nuk do të ketë pajisje përgjimi, vetëm pajisje trajnimi

BalkanWeb - 16.05.2016

TIRANE- I ndodhur në Akademinë e Sigurisë, ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i jep fund zërave që qarkullojnë në media për një pajisje përgjimi të përdorur nga Policia e Shtetit për përgjimin e ...

Tahiri flet për pajisjen e përgjimit: Lerini thashethemet, hajde shikoni çfarë ka në Policinë e Shtetit

Gazeta Express - 16.05.2016

Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri ka garantuar se në Policinë e Shtetit nuk ka asnjë pajisje përgjimi. “Policia e Shtetit nuk disponon, as ka disponuar dhe as i lejohet të disponojë në të ...

Basha: Pajisja e përgjimit asgjësoi Republikën! Tahiri: Nuk e kemi

Mapo - 16.05.2016

Prokuroria thotë se është duke hetuar pretendimet e opozitës për ekzistencën e një pajisjeje përgjimi në zyrat e Policisë së Shtetit, ndërkohë që Partia Demokratike jo vetëm që është e bindur për ...

Tahiri: S’ka asnjë pajisje përgjimi

Telegrafi - 16.05.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri hodhi poshtë pretendimet e opozitës për ekzistencën e një pajisjeje përgjimi në zyrat e Policisë së Shtetit. “Policia e shtetit nuk ka, nuk ka patur dhe as i ...

Debate në grupin e PS për pajisjen e përgjimit të policisë, deputetët “gozhdojnë” Tahirin

Syri.net - 16.05.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është vënë në qendër të diskutimeve në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Socialiste. Në mbledhje është diskutuar kryesisht për pajisjen ilegale të ...

Deputetët e PS i kërkojnë llogari, Tahiri: Ka një pajisje për trajnim, jo për përgjim

Mapo - 16.05.2016

Deputetët e Partisë Socialiste i kanë kërkuar llogari ministrit të Brendshëm gjatë mbledhjes së Grupit Parlamentar në lidhje me raportimet se ekziston një pajisje e përgjimit tek Policia e Shtetit.

Pajisja e përgjimit, Tahiri sqaron deputetët socialistë në mbledhjen e grupit

BalkanWeb - 16.05.2016

TIRANE – Mbledhja e sotme e grupit parlamentar të Partisë Socialiste kishte në qendër të diskutimeve pajisjen e shumëpërfolur të policisë, që sipas opozitës, shërben për përgjimin e deputetëve, ...

Basha: Pajisja e përgjimit asgjësoi Republikën

Telegrafi - 16.05.2016

Prokuroria thotë se është duke hetuar pretendimet e opozitës për ekzistencën e një pajisjeje përgjimi në zyrat e Policisë së Shtetit, ndërkohë që Partia Demokratike jo vetëm që është e bindur për ...

Tahiri: Policët trajnohen me pajisje përgjimi

ABC News - 16.05.2016

Efektivët e policisë trajnohen me një pajisje përgjimi të Interforces, por pajisje përgjimi nuk ka. Këtë përgjigje kontradiktore ka dhënë Tahiri kur u pyet nga gazetarët për çështjen më të debatuar ...

“Përgjimet e Policisë së Shtetit”

ABC News - 16.05.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri mohoi kategorikisht të ketë një pajisje përgjimi në Policinë e Shtetit. Por nga ana tjetër, Tahiri tha se efektivët prej disa javësh po trajnohen me një pajisje të ...

Tahiri sqaron grupin PS për “përgjimet”, Rama nuk flet por poston në Twitter

Ora news - 16.05.2016

Edhe para deputetëve të grupit parlamentar, ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka mohuar ekzistencën e pajisjes së përgjimit. Ministri ka deklaruar se pajisja nuk është për përgjim, por për trajnim.

Tahiri dhe Manjani shprehen për pajisjet e përgjimit

RTSH - 16.05.2016

Ministri i Berndshëm, Saimir Tahiri hodhi poshtë pretendimet e opozitës për ekzistencën e një pajisjeje përgjimi në zyrat e Policisë së Shtetit. Pas një inspektimi në Akademinë e Policisë, Tahiri tha ...

Basha: Do mbani përgjegjësi nëse jemi përgjuar, Rama: Reforma halli juaj/Replika e kreut të PD vijon me një video

BalkanWeb - 16.05.2016

* Foto e shkeputur nga video e kreut te PD TIRANE – Kreu i opozitës, Lulzim Basha bën përgjegjës kryeministrin Edi Rama, për futjen në Shqipëri të pajisjes së përgjimit të policisë, që sipas opozitës ...

SKANDALI 2/ Gazetari Hoxha: Një tjetër pajisje e përgjimesh nga Izraeli po përdoret për shantazhe politike

Syri.net - 16.05.2016

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, deklaroi pasiden e sotme në Republikën e Shqipërisë ndodhet një pajisje përgjimi, e blerë në Izrael për 1 milionë euro, e cila përgjon 20 persona njëkohësisht.

Përgjimi i zyrtarëve, Tahiri: Ja e vërteta e kësaj pajisje

Panorama - 16.05.2016

Ministri i Brendshëm tha sot se Policia e Shtetit nuk ka asnjë pajisje përgjimi në dispozicion të saj për të përgjuar telefonat celularë. Në një prononcim për mediat, ministri Tahiri tha se bëhet ...

Dyshimet për përgjime nga policia

VOA - 16.05.2016

Në Shqipëri, dyshimet për përdorimin nga policia të një pajisjeje përgjimi kanë ndezur debate të forta ...

Përgjimet, dyshime ndaj policisë

VOA - 16.05.2016

Prokuroria po heton për ekzistencën e një pajisjeje. Basha: Krim shtetëror me dijeni të Ramës. Ministri Tahiri mohon: Policia nuk përgjon. Një pajisje, jo për përgjime, është sjellë për trajnim nga ...

Aparatura e përgjimit ju ofrua Nanos, por ja përgjigja e tij

Mapo - 16.05.2016

Detaje të reja dalin lidhur me aparaturën e përgjimit të Ministrisë së Brendshme, të cilën opozita e ka kthyer në një çështje politike këto ditë. Një sh-funksionar i ministrisë së Brendshme rrëfen se ...

Tahiri e pranon: Ja për çfarë e përdorim pajisjen që kemi tek Policia e Shtetit

Syri.net - 16.05.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka folur në “Top Story” për pajisjen përgjuese që ka trazuar politikën shqiptare ditët e fundit. Tahiri tha se në bazë të një marrëveshje të firmosur në vitin 2007 ...

“Përgjimet”, Tahiri: Deputetë e PD-së vinë në zyrën time, më tregojnë gjithçka

BalkanWeb - 16.05.2016

TIRANE- Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri pohoi se Policia e Shtetit ka një pajisje të sjellë nga një mision italian, e cila vetëm identifikon numrat celularë në një zonë të caktuar, që janë nën ...

Pajisja e përgjimit, Tahiri sulmon prokurorinë për hetimin: Një lapsus i rëndë

Syri.net - 16.05.2016

Ministri Tahiri u ka dhënë fund hamendjeve rreth ekzistencës së një pajisjeje teknike, e cila shërben për trajnimin e punonjësve të Policisë së shtetit, gjatë daljes së tij në emisionin Top Story me ...

Tahiri shpjegon “pajisjen e përgjimit: Projektin e nënshkroi Nishani më 2007

Mapo - 16.05.2016

Emisioni “Top Story” i gazetarit Sokol Balla, këtë të hënë është përqëndruar te çështja e përgjimeve, te hetimi ndaj trafikut të drogës, si dhe çështja “Balili”, i cilësuar nga autoritetet greke si ...

Ristani-Sokol Ballës: Vetëm për ato që tha tek ti, duhej arrestuar që sonte

Syri.net - 16.05.2016

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani në një reagim të mbrëmjes së sotme, i është drejtuar gazetarit Sokol Balla se “Tahiri duhej të arrestohej që sonte, vetëm për ato që ka thënë tek ti”.

PD, Noka: Pajisja e përgjimit, krimi i fundit i Tahirit

Flaka - 16.05.2016

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, tha se ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, “i ka shtuar kartelës së tij kriminale edhe përgjimin e paligjshëm”, duke shtuar se “prej ditësh është ...

Dylgjeri: Batuta e Nanos për përgjimin e telefonave

Java News - 16.05.2016

Nga Ylli Dylgjeri / Facebook Ne vitet 2000-2004 kam drejtuar Ministrine e Rendit nga posti i Sekretarit te Pergjithshem.Trafiqet edhe ne kete kohe ishin prezente Kujtoj se nje kompani italiane ...

Basha: Do mbani përgjegjësi nëse jemi përgjuar; Tahiri: Nuk kemi përgjues!

Java News - 16.05.2016

Çështja e pajisjes së përgjimeve është kthyer në kryefjalën e aksionit opozitar të kësaj të hëne, teksa veç deputetëve në komisionin e sigurisë, edhe lideri i opozitës Lulzim Basha ka kërkuar që të ...

Pajisja e përgjimit, Basha: Minë e madhe paligjshmërie, Rama përgjegjës

NOA - 16.05.2016

Tiranë, 16 maj 2016, NOA.al- Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, doli me deklaratë lidhur me pajisjen e përgjimit, që siç pretendon opozita me të po përgjohen, politikanë, ambasadorë dhe ...

Basha: Pajisja e përgjimit asgjësoi Republikën. Tahiri: S’ka asnjë pajisje përgjimi

Gazeta Tema - 16.05.2016

Prokuroria thotë se është duke hetuar pretendimet e opozitës për ekzistencën e një pajisjeje përgjimi në zyrat e Policisë së Shtetit, ndërkohë që Partia Demokratike jo vetëm që është e bindur për ...

Tahiri: Policia nuk ka asnjë pajisje përgjimi, të hapur për hetim

NOA - 16.05.2016

Lajme të lidhura Tiranë, 16 maj 2016, NOA.al - Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka hedhur poshtë në mënyrë kategorike të gjitha thashethemet lidhur me një pajisje përgjimi që përdoret nga policia.

Tahiri: Nuk ka pajisje përgjuese

Vision Plus - 16.05.2016

Ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri ka deklaruar vetëm pak minuta me pare se nuk ka asnjë pajisje përgjimi qe funksionon ne mënyre antiligjore. Tahiri tha se ka vetëm nje trajnim qe po zhvillohet prej ...

Tahiri- Nuk ka asnjë pajisje përgjimi në zyrat e Policisë së Shtetit

Shqiperia Ime - 16.05.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri hodhi poshtë pretendimet e opozitës për ekzistencën e një pajisjeje përgjimi në zyrat e Policisë së Shtetit. “Policia e shtetit nuk ka, nuk ka patur dhe as i ...

Përgjigjia e Tahirit për pajisjen e përgjimit. Opozita aktivizon Nishanin në akuzat kundër ministrit

Respublica - 16.05.2016

Ministri i Brendshëm u është përgjigjur interesit të gazetarëve lidhur me hetimet e nisura nga prokuroria për një paisje përgjuese në Policinë e Shtetit.

Tahiri: S’ka asnjë pajisje përgjimi, po trajnohemi si zakonisht!

Durres Lajm - 16.05.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, hodhi poshtë pretendimet e ditëve të fundit për ekzistencën e një pajisjeje përgjimi në zyrat e Policisë së Shtetit.

Pretendimet për përgjim nga Policia, PD kërkon seancë dëgjimore me Tahirin, Visho Ajazin dhe Adriatik Llallën

Respublica - 16.05.2016

Partia Demokratie ka dalë sot zyrtarisht me një qëndrim për çështjen e të ashtuquajturës pajisje e përgjimit që pretendohet se është në përdorim të paligjshëm nga Policia e Shtetit.

Tahiri: Policia e Shtetit nuk ka pajisje përgjimi

Tetova Sot - 16.05.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, deklaroi sot se policia e shtetit nuk ka asnjë aparaturë përgjimi.Ai pranoi ekzistencën e një paisje me të cilën sipas tij policia e shtetit ka zhvilluar dhe ...

Skandali i përgjimeve: Qeveria mohon, opozita kërkon përgjegjësit

Flaka - 16.05.2016

Ka apo jo një pajisje përgjimi që përdoret në mënyrë të paligjshme nga Policia? Është kjo pikëpyetja që ka tronditur politikën dhe opizionin publik në Shqipëri.

Tahiri: Marrëveshja për paisjen e përgjimit u firmos nga Nishani, hetimi i Prokurorisë lapsus

Java News - 16.05.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i është përgjigjur akuzave të opozitës për përdorimin në mënyrë antiligjore të një paisjeje përgjimi. Referuar edhe deklaratës së presidentit Bujar Nishani, Tahiri ...

Tahiri: Policia nuk disponon pajisje përgjimi

Gazeta Tema - 16.05.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka deklaruar se policia e shtetit nuk disponon asnjë pajisje përgjimi, e se e vetmja pajisje normale e këtij lloji përdoret për trajnimin e policisë shqiptare nga ...

Përgjimet, Tahiri: Ja si është pajisja që kemi

NOA - 16.05.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri edhe njëherë ka theksuar se nuk ka asnjë pajisje përgjimi. Në emisionin “Top Story” ai tha se është e ndaluar me ligj që policia të përdor pajisje përgjimi.

Ministri i Brendshëm: “Nuk ka asnjë pajisje përgjimi, përveçse asaj për trajnim. Presidenti, lodër e SHQUP-it”

Respublica - 16.05.2016

Ministri i Brendshëm, Sajmir Tahiri, ka qenë sot i ftuar në emisionin “Top-Story”, ku ka folur për çështjet e ditës, protagonist i disa prej të cilave është pikërisht ai.

Saimir Tahiri: E vërteta për “përgjimet”. Hetimi i Prokurorisë për “përgjuesin”, një lapsus i rëndë. Pres që Prokuroria ...

Gazeta Tema - 16.05.2016

Ministri Tahiri u ka dhënë fund hamendjeve rreth ekzistencës së një pajisjeje teknike, e cila shërben për trajnimin e punonjësve të Policisë së shtetit, gjatë daljes së tij në emisionin Top Story me ...

Tahiri: S’kam nevojë t’i përgjoj, deputetët e PD m’i thonë të gjitha në zyrën time

Java News - 16.05.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, i ftuar sonte në emisionin “Top Story” të gazetarit Sokol Balla, ka folur dhe për pajisjen përgjuese që këto ditë ka hapur një debat të madh.

Tahiri: S’kam nevojë t’i përgjoj deputetët e PD, vijnë vetë në zyrë dhe m’i tregojnë të gjitha

Gazeta Tema - 16.05.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, i ftuar në emisionin “Top Story” ditën e hënë ka folur në lidhje me pajisjen e rë të përgjimit, që disponon policia e Shtetit.

Ristani: Tahiri ushtar i bandave, të arrestohet për përgjimet

NOA - 16.05.2016

Deklaratat e bëra në emisionin “Top Story” të Saimir Tahirit, mbi përgjimet, nuk janë pritur mirë nga Partia Demokratike. Pas përfundimit të emisionit më një deklaratë për mediat, sekretari i ...