TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Komunat ku udhëheqin koalicionet

Ina - 21.05.2017

Nga 37 komunat e Kosovës, koalicioni PDK-AAK-Nisma udhëheq në 14 prej tyre, koalicioni LDK-AKR-Alternativa në 11 dhe Vetëvendosja si parti e vetme në një komunë.

Nitaj: Gjysma e qeverisë i takon AAK'së dhe NISMA's

Albeu.com - 21.05.2017

AAK bashkë me NISMA'n në njërën anë dhe PDK-ja në anën tjetër, do t'i ndajnë në mënyrë të barabartë pozitat në qeveri, ka thënë Muharrem Nitaj i AAK'së, duke shtuar se detajet e tjera do të mësohen ...

Pa minoritetet s’mund të bëhet Qeveria e ardhshme

Lajmi.net - 21.05.2017

Partitë e komuniteteve joshqiptare, e veçmas ato serbe, vazhdimisht kanë qenë faktor në formimin e e Qeverisë, por gjithëmonë janë neglizhuar në koalicionet parazgjedhore, me apo pa dëshirën e tyre.

Reçica: Koalicioni PDK-AAK-Nisma nuk do të ketë nevojë për partnerë tjerë, veç minoriteteve

Lajmi.net - 21.05.2017

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica ka thënë se koalicioni PDK-AAK-Nisma dhe të tjerët do të fitojnë numër të mjaftueshëm të ulëseve në Kuvend për të formuar një Qeveri ...

Gjini: Kur LDK dhe AKR qeverisnin me PDK nuk ju dukej terr

Lajmi.net - 21.05.2017

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka thënë se ky koalicion parazgjedhor do t’i fitojë zgjedhjet e 11 qershorit. Tutje ai ka folur edhe për koalicionin e krijuar atë kohë ...

Lame: PDK-AAK-Nisma, koalicioni më i natyrshëm

Lajmi.net - 21.05.2017

“Kam shumë shpresë se, duke punuar së bashku këto forca politike, do të mund të na japin një pamje të re në politikën e Kosovës”, thotë Lame. Gjenerali në pension Kudusi Lame ka thënë se krijimi i ...

Gjini: Punëtorët e administratës do të ndihen më mirë me Ramushin Kryeministër

Lajmi.net - 21.05.2017

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka komentuar deklaratën e liderit të kësaj partie dhe të nominuarit të koalicionit PDK-AAK-Nisma për kryeministër, Ramush Haradinaj, për ...

Komunat ku udhëheqin koalicionet

Gazeta Express - 21.05.2017

Nga 37 komunat e Kosovës, koalicioni PDK-AAK-Nisma udhëheq në 14 prej tyre, koalicioni LDK-AKR-Alternativa në 11 dhe Vetëvendosja si parti e vetme në një ...

Komunat ku udhëheqin koalicionet

Botasot - 21.05.2017

Nga 37 komunat e Kosovës, koalicioni PDK-AAK-Nisma udhëheq në 14 prej tyre, koalicioni LDK-AKR-Alternativa në 11 dhe Vetëvendosja si parti e vetme në një komunë.

Komunat ku udhëheqin koalicionet

Zeri - 21.05.2017

Nga 37 komunat e Kosovës, koalicioni PDK-AAK-Nisma udhëheq në 14 prej tyre, koalicioni LDK-AKR-Alternativa në 11 dhe Vetëvendosja si parti e vetme në një komunë.

Nitaj: Gjysma e Qeverisë i takon AAK’së e NISMA's, PDK nxori jashtë lojës zyrtarët me nam të keq

Gazeta Express - 21.05.2017

Përpos listës së kandidatëve për deputetë, AAK bashkë me NISMA’në në njërën anë dhe PDK në anën tjetër do t’i ndajnë në mënyrë të barabartë pozitat në Qeveri.

Reçica: Koalicioni PDK-AAK-Nisma nuk do të ketë nevojë për partnerë tjerë, veç minoriteteve

Zeri - 21.05.2017

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica ka thënë se koalicioni PDK-AAK-Nisma dhe të tjerët do të fitojnë numër të mjaftueshëm të ulëseve në Kuvend për të formuar një Qeveri ...

Hoxhaj: Metafora për krahun e luftës, është me përhap frikë

Zeri - 21.05.2017

Zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se, zërat që përpiqen ta identifikojnë koalicionin PDK-AAK-Nisma si krahu i luftës kanë përpjekje për të përhapur një frymë të frikës dhe që janë ...

Hoxhaj: Krahu i luftës është vlerë historike, s’ka të bëjë asgjë me vitin 2017

Gazeta Express - 21.05.2017

Zëvendëskryetari i PDK’së, Enver Hoxhaj thotë se zërat që përpiqen ta identifikojnë koalicionin PDK-AAK-Nisma si krahu i luftës kanë përpjekje për të përhapur një frymë të frikës dhe që janë kundër ...

PDK edhe e vetme do të dilte e para, thotë Hoxhaj

Gazeta Express - 21.05.2017

Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se PDK edhe vetë do të dilte e para, pavarësisht se cilin subjekt do ta merrte ...

'PDK-AAK-Nisma, koalicioni më i natyrshëm'

Zeri - 21.05.2017

“Kam shumë shpresë se, duke punuar së bashku këto forca politike, do të mund të na japin një pamje të re në politikën e Kosovës”, thotë Lame. Gjenerali në pension Kudusi Lame ka thënë se krijimi i ...

Gjini: Kur LDK dhe AKR qeverisnin me PDK nuk ju dukej terr

Zeri - 21.05.2017

ënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka thënë se ky koalicion parazgjedhor do t’i fitojë zgjedhjet e 11 qershorit. Tutje ai ka folur edhe për koalicionin e krijuar atë kohë ...

Komunat ku udhëheqin koalicionet

Antpress - 21.05.2017

Nga 37 komunat e Kosovës, koalicioni PDK-AAK-Nisma udhëheq në 14 prej tyre, koalicioni LDK-AKR-Alternativa në 11 dhe Vetëvendosja si parti e vetme në një komunë.

Edhe koalicioni PDK-AAK-Nisma dorëzon listën

Lajmi.net - 20.05.2017

Në këto momente edhe koalicioni i madh PDK-AAK-Nisma për Kosovën në objektin e KQZ-së ka dorëzuar listat e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e parakohshme të 11 qershorit.

Nisma për Kosovën mban Konventën parazgjedhore

Lajmi.net - 20.05.2017

Nisma për Kosovën sot mban Konventën parazgjedhore. Konventa Parazgjedhore e Nismës për Kosovën mbahet në Palestrën e Sporteve te Pallati i Rinisë në Prishtinë.

Nisma për Kosovën mban Konventën parazgjedhore

Almakos - 20.05.2017

Nisma për Kosovën sot mban Konventën parazgjedhore. Konventa Parazgjedhore e Nismës për Kosovën mbahet në Palestrën e Sporteve te Pallati i Rinisë në ...

A i la PDK jashtë listës për deputet dy ish-gjeneralët?

Lajmi.net - 20.05.2017

Partia Demokratike e Kosovës ende nuk ka publikuar listën përfundimtare të kandidatëve për deputet. Megjithatë siç është raportuar në media lista e PDK-së ka pasur shumë befasi, duke mbetur jashtë ...

Mushkolaj: Një ndër arsyet pse PDK, AAK e Nisma janë në koalicion është edhe Gjykata Speciale

Lajmi.net - 20.05.2017

Koalicioni parazgjedhor mes PDK-së, AAK-së e Nismës për Kosovën për zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit vetëm pak kohë para se të përfundonte afati ligjor për dorëzim të koalicioneve në KQZ, ka ...

Kadri Kastrati tregon nëse do të jetë në listën e PDK-së për deputet

Lajmi.net - 20.05.2017

Ish-komandanti i FSK-së, Kadri Kastrati është në listën e kandidatëve të PDK-së për Kuvend të Kosovës. Garimin e tij si deputet në listën zgjedhore të koalicionit PDK-AAK-NISMA, e konfirmuar Kastrati ...

Mustafa reagon ndaj Veselit e Haradinajt: “Turri” i votës do t’ua tregoj vendin PDK-së dhe AAK-së

Lajmi.net - 20.05.2017

Kryeministri në largim, Isa Mustafa e ka shfrytëzuar rrjetin social facebook që të drejtojë akuza kah tashmë partnerët e koalicionit PDK dhe AAK. Mustafa ka thënë se gjatë turit të dëgjimit që e bëri ...

Haradinaj dhe Veseli dalin bashkë, Mustafa i qesëndis nga Facebook-u

Albeu.com - 20.05.2017

Dalja sëbashku në publik i liderit të AAK-së Ramush Haradinaj, i cili është njëkohësisht edhe kandidati për kryeministër i koalicionit si edhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli ka shkaktuar jo pak mëri ...

Mustafa: PDK u dorëzua para një partie të vogël

Almakos - 20.05.2017

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka reaguar të shtunën ndaj koalicionit PDK-AAK-NISMA, duke thënë se PDK është dorëzuar para një partie të ...

Krasniqi: Nisma kurrë nuk do të pranojë marrëveshje që i humbin territor Kosovës

Lajmi.net - 20.05.2017

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën Jakup Krasniqi, ka thënë se Nisma për Kosovën duke qenë pjesë e koalicionit fitues do ta ndryshojë mënyrën e qeverisjes.

Krasniqi: Ne e rrëzuam Qeverinë

Lajm - 20.05.2017

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi ka deklaruar se në rrethana politike ku rrezikohet siguria kombëtare, tërësia territorialë, sovraniteti i shtetit dhe zhvillimi ...

Krasniqi: U bëmë bashkë me PDK-në sepse u rrezikua siguria kombëtare

Lajmi.net - 20.05.2017

Njëri prej udhëheqësve të NISMA’s për Kosovën, Jakup Krasniqi, ka thënë se koalicioni i ndërtuar me PDK’në është i besimit për fitore e jo i frikësimit.

Haradinaj: Nëse është nevoja, do t’i pushojmë të gjithë në administratë

Almakos - 20.05.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj ka thënë se këto parti synojnë që të krijojnë një administratë llogaridhënëse dhe ...

Nisma mban Konventën Parazgjedhore, premtojnë ç’kapjen e shtetit

Almakos - 20.05.2017

Në prani të mijëra simpatizantëve, Nisma për Kosovën ka mbajtur Konventën parazgjedhore nga e cila liderët e kësaj partie u kanë bërë thirrje qytetarëve që ta mbështesin rrugën e tyre për krijimin e ...

Provokim i rëndë nga LDK: Koalicionin PDK-AAK-Nisma e paraqesin të dhunshëm (Foto)

Lajmi.net - 20.05.2017

Kryetari i degës së LDK-së në Prizren, Haxhi Avdyl dhe kandidat i mundshëm i kësaj partie për deputet, ka provokuar rëndë me një postim në llogarinë e tij në Facebook.

Haradinaj: Të rinjtë do të jenë pjesë e vendimmarrjes

Ina - 20.05.2017

Ramush Haradinaj kandidat për kryeministër i koalicionit PDK-AAK-Nisma ka thënë të shtunën se të rinjtë në vendin tonë do të jenë pjesë e ...

Edhe koalicioni PDK-AAK-Nisma dorëzon listën

Zeri - 20.05.2017

Në këto momente edhe koalicioni i madh PDK-AAK-Nisma për Kosovën në objektin e KQZ-së ka dorëzuar listat e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e parakohshme të 11 qershorit.

Këta janë kandidatët e PDK për zgjedhjet e 11 qershorit

Gazeta Express - 20.05.2017

Gazeta Express ka arritur që të siguroi listën e kandidatëve të Partisë Demokratike të Kosovës për zgjedhjet e 11 ...

Nisma për Kosovën mban Konventën parazgjedhore

Telegrafi - 20.05.2017

Nisma për Kosovën sot mban Konventën parazgjedhore. Konventa Parazgjedhore e Nismës për Kosovën mbahet në Palestrën e Sporteve te Pallati i Rinisë në Prishtinë.

Krasniqi: Unë e Limaj u larguam nga PDK për shkak të keqqeverisjes së Thaçit

Gazeta Express - 20.05.2017

Jakup Krasniqi, kryetar i Këshillit Kombëtar të “Nismës për Kosovën”, gjatë një interviste për gazetën “Zëri” ka deklaruar se për të më i logjikshëm do të ishte koalicioni parazgjedhor me lëvizjen ...

Krasniqi: Nuk kishim problem me PDK-në, kishim me Thaçin

Zeri - 20.05.2017

Kryetar i Këshillit Kombëtar të “Nismës për Kosovën”, Jakup Krasniqi, gjatë një interviste për gazetën “ Zëri ” ka deklaruar se bashkë me Fatmir Limajn e braktisën vite më parë PDK-në, pasi që, siç ...

Kadri Kastrati është në listën e PDK’së për deputet

Gazeta Express - 20.05.2017

Ish-komandanti i FSK’së, Kadri Kastrati është në listën e kandidatëve të PDK’së për Kuvend të ...

Kadri Kastrati është në listën e PDK’së për deputet

Zeri - 20.05.2017

Ish-komandanti i FSK’së, Kadri Kastrati është në listën e kandidatëve të PDK’së për Kuvend të Kosovës. Garimin e tij si deputet në listën zgjedhore të koalicionit PDK-AAK-NISMA, vetë Kastrati i ka ...

Mustafa: PDK dështoi në Qeveri, u dorëzua edhe para AAK’së

Gazeta Express - 20.05.2017

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë se PDK po paralajmëron vendime të mëdha pasi është dorëzuar para AAK’së duke e kandiduar Ramush Haradinajn për Kryeministër.

Mustafa: PDK u dorëzua para një partie të vogël

Telegrafi - 20.05.2017

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka reaguar të shtunën ndaj koalicionit PDK-AAK-NISMA, duke thënë se PDK është dorëzuar para një partie të vogël. “PDK e AAK për dy tre ditë paralajmëruan vendimet ...

Konventa parazgjedhore e Nismës për Kosovën

Botasot - 20.05.2017

Nisma për Kosovën po mban Konventën parazgjedhore, ku të pranishmëve pritet t’iu drejtohet lideri i këtij subjekti, Fatmir Limaj. Konventa po mbahet në Palestrën e Sporteve në Pallatin e ...

Krasniqi: Progresi dhe zhvillimi i duhen Republikës tonë

Botasot - 20.05.2017

(E plotësuar) - Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi ka deklaruar se në rrethana politike ku rrezikohet siguria kombëtare, tërësia territorialë, sovraniteti i shtetit ...

Mustafa: PDK dështoi në Qeveri, u dorëzua edhe para AAK-së

Zeri - 20.05.2017

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë se PDK po paralajmëron vendime të mëdha pasi është dorëzuar para AAK’së duke e kandiduar Ramush Haradinajn për Kryeministër.

Krasniqi: Koalicioni u bë pasi u rrezikua siguria kombëtare

Zeri - 20.05.2017

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nisma, Jakup Krasniqi ka thënë se në rrethana politike, kur rrezikohet siguria kombëtare, tërësia territoriale, sovraniteti i shtetit e zhvillimi ekonomik, kërkohet ...

Nisma mban Konventën Parazgjedhore, premtojnë ç’kapjen e shtetit

Telegrafi - 20.05.2017

Në prani të mijëra simpatizantëve, Nisma për Kosovën ka mbajtur Konventën parazgjedhore nga e cila liderët e kësaj partie u kanë bërë thirrje qytetarëve që ta mbështesin rrugën e tyre për krijimin e ...

Hasani: Po vijnë ditë të mira për NISMA-në

Zeri - 20.05.2017

Kandidati për deputet nga NISMA për Kosovën, Bajram Hasani ka thënë se fitorja e NISMËS dhe e koalicionit PDK- AAK- NISMA po vjen. Ai këtë deklaratë e ka bërë pas Konventës parazgjedhor të NISMA-së ...

Zyrtari i LDK'së në Prizren sulmon koalicionin PDK-AAK-NISMA i quan njerëz të alltive

Gazeta Express - 20.05.2017

Kryetari i degës së LDK-së në Prizren, Haxhi Avdyl dhe kandidat i mundshëm i kësaj partie për deputet, ka provokuar rëndë me një postim në llogarinë e tij në ...

Këta janë kandidatët mitrovicas të PDK-së për deputetë (Dokument)

Almakos - 19.05.2017

Kryesia e degës së Partisë Demokratike të Kosovës ka propozuar 10 kandidatë për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Sot është afati i fundit për dorëzim të listave për kandidat të partive politike në ...

Komandantët e UÇK-së dominojnë në PDK-AAK e Nisma

Albeu.com - 19.05.2017

Partitë në Kosovë janë bërë bashkë në një koalicion parazgjedhor për herë të parë pas daljes nga lufta. Në listën për deputetë PDK do të ketë 55 kandidatë, AAK 40 dhe Nisma 15.

Haradinaj jep përgjigje interesante nëse PDK rrëzon qeverinë në qoftë se ai bëhet kryeministër

Lajmi.net - 19.05.2017

I pyetur pse ndërroj mendje dhe hyri në koalicion me PDK, ai ka thënë, se marrëveshje e koalicionit LDK-AKR e bëri që të minimizohen shpresat për ndryshim nga partitë opozitare.

Haradinaj: Lista e AAK-së nuk ndryshon

Almakos - 19.05.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se radhitja në listën e koalicionit PDK-AAK-Nisma, nis me PDK-në, ku Kadri Veseli është bartës i listës, vazhdon me Nismën për ...

Këta janë emrat e kandidatëve për deputetë nga degët e PDK-së në Klinë, Vushtrri, Lipjan dhe Istog

Almakos - 19.05.2017

Listat e propozuara nga degët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), për kandidatë për deputetë, po duken të jenë shumë interesante. Dega e PDK-së në Klinë, ka propozuar si kandidat për deputetë, ...

Haradinaj: Edhe nëse rrëzohem nga PDK-ja, nuk e kam problem

Almakos - 19.05.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i cili tashmë është në koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës, ka thënë ka thënë se nuk e ka problem nëse PDK-ja do të votojë mocion ...

Haradinaj: Nëse PDK më rrëzon, çohem përsëri

Lajm - 19.05.2017

Krijimi i koalicionit parazgjedhor PDK-AAK-NISMA ka nxitur reagime të shumta. E, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur për herë të parë për këtë ...

Ahmeti: Koalicioni i ‘krahut të luftës’ i natyrshëm

Ina - 19.05.2017

Në kohën e zgjedhjeve të parakohshme të cilat u caktuan me 11 qershor nga presidenti i Kosovës Hashim Thaçi pas rrëzimin të Qeverisë, filloi lufta se kush do të fitojë zgjedhjet, madje një frymë ...

Ramush Haradinaj: Nëse PDK më rrëzon, çohem përsëri

SOT - 19.05.2017

Krijimi i koalicionit parazgjedhor PDK-AAK-NISMA ka nxitur reagime të shumta. E, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur për herë të parë për këtë koalicion.

Lista e PDK-së, ja kandidatët për deputetë

Albeu.com - 19.05.2017

Dega e PDK-së në Klinë, ka propozuar si kandidat për deputetë, këta emra: Sokol Bashota, Ramush Agushi, Haxhi Ibishi edhe Xhevdet Pantina, Qamile Citakun, ndërsa në Vushtrri, ka propozuar si ...

Haradinaj flet për koalicionin: Edhe nëse më rrëzojnë, unë çohem prapë

Albeu.com - 19.05.2017

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj , pranoi të hyjë në koalicion parazgjedhor me PDK-në dhë NISMA-n. Haradijan ka folur për herë të parë pas koalicionit nëse ka frikë se PDK-ja në të ardhmen do të ...

Mblidhet PDK-ja, vendoset për listën zgjedhore

Lajmi.net - 19.05.2017

Më selinë qendrore të PDK-së është mbledhur kryesia e kësaj partie për të vendosur përfundimisht për listën zgjedhore. Gazetari i lajmi.net që gjendet afër selisë së PDK-së, thotë se aty janë parë ...

Këta janë disa nga emrat e propozuar për deputetë nga PDK-ja e Podujevës

Almakos - 19.05.2017

Dega e PDK-së në Podujevë ka propozuar disa nga emrat për kandidatë që do të garojnë në zgjedhjet e 11 qershorit. Kryetari i Degës Muhamet Latifi është në mesin e të propozuarve, pastaj i ...

Kadri Kastrati futet në listën e PDK-së për deputet

Lajmi.net - 19.05.2017

Ish komandanti i FSK-së, gjeneral Kadri Kastrati do të jetë në listën e kandidatëve për deputet të PDK-së. Lajmi.net merr vesh se Kastrati, i aderuar së fundit në PDK, ka qenë i propozuar edhe nga ...

PDK ende po punon në finalizimin e listës për deputetë

Lajmi.net - 19.05.2017

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) gjatë gjithë ditës sot ka zhvilluar konsulta të brendshme që ta përgatit listën finale për deputetë. Aktualisht në selinë qendrore të kësaj partie është duke u ...

Demarkacioni, çështje edhe e Qeverisë së ardhshme

Almakos - 19.05.2017

Mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, ka bërë që subjektet politike të mobilizohen për arritjen e koalicioneve parazgjedhore. Koalicioni AAK-NISMA dhe PDK-së, ka bërë bujë të madhe në vend, ...

Këta janë kandidatët e PDK-së për deputet (Emrat)

Lajmi.net - 19.05.2017

PDK tashmë ka hartuar listën e kandidatëve për deputet në koalicion me AAK-në dhe Nismën. Lajmi.net nga burimet e veta brenda partisë ka arritur të sigurojë disa nga emrat e PDK-së që do të ...

Sonte në ora 00:00 përfundon afati i dorëzimit të Listave zgjedhore të Partive!

Zeri - 19.05.2017

Sonte është afati i fundit kur Partitë politike kanë kufirin kohor për t’i dorëzuar listat zgjedhore për zgjedhjet e datës 11 Qershor raporton Gazeta Blic.

Këta janë kandidatët e Degës së PDK-së në Mitrovicë për deputetë (Dokument)

Telegrafi - 19.05.2017

Kryesia e degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Mitrovicë ka propozuar 10 kandidatë për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Sot është afati i fundit për dorëzim të listave për kandidat të partive ...

Këta janë kandidatët e Degës së PDK-së në Mitrovicë për deputetë (Dokument)

Zeri - 19.05.2017

Kryesia e degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Mitrovicë ka propozuar 10 kandidatë për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Sot është afati i fundit për dorëzim të listave për kandidat të partive ...

Komandantët e UÇK-së dominojnë 10-shën e parë të PDK-AAK e Nisma

Zeri - 19.05.2017

Partitë e dala nga lufta për herë të parë janë bërë bashkë dhe atë në një koalicion parazgjedhor. Koalicioni i përbërë nga PDK-AAK e Nisma i njohur ndryshe si ‘Krahu i luftës’, u morën vesh për ...

Haradinaj: Lista e AAK-së nuk ndryshon

Telegrafi - 19.05.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se radhitja në listën e koalicionit PDK-AAK-Nisma, nis me PDK-në, ku Kadri Veseli është bartës i listës, vazhdon me Nismën për ...

Haradinaj: Edhe nëse rrezohem nga PDK-ja, e di çfarë bëj

Zeri - 19.05.2017

Krijimi i koalicionit parazgjedhor PDK-AAK-NISMA ka nxitur reagime të shumta. E, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur për herë të parë për këtë koalicion.

Haradinaj: Edhe nëse rrëzohem nga PDK-ja, nuk e kam problem

Telegrafi - 19.05.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i cili tashmë është në koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës, ka thënë ka thënë se nuk e ka problem nëse PDK-ja do të votojë mocion ...

Haradinaj: Nëse PDK më rrëzon, çohem përsëri

Gazeta Express - 19.05.2017

Krijimi i koalicionit parazgjedhor PDK-AAK-NISMA ka nxitur reagime të shumta. E, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur për herë të parë për këtë ...

Këta janë emrat e kandidatëve për deputetë nga degët e PDK-së në disa komuna

Telegrafi - 19.05.2017

Listat e propozuara nga degët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), për kandidatë për deputetë, po duken të jenë shumë interesante. Dega e PDK-së në Klinë, ka propozuar si kandidat për deputetë, ...

Ramush Haradinaj: Lista e AAK-së nuk ndryshon

Zeri - 19.05.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se radhitja në listën e koalicionit PDK-AAK-Nisma, nis me PDK-në, ku Kadri Veseli është bartës i listës, vazhdon me Nismën për ...

Ish-kryeministri Haradinaj: Nëse PDK më rrëzon, çohem sërish

BalkanWeb - 19.05.2017

PRISHTINE- Krijimi i koalicionit parazgjedhor PDK-AAK-NISMA ka nxitur reagime të shumta. Ndaj dhe] kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur për herë të parë për këtë koalicion.

Këta janë emrat e kandidatëve për deputetë nga degët e PDK-së në disa komuna

Zeri - 19.05.2017

Listat e propozuara nga degët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), për kandidatë për deputetë, po duken të jenë shumë interesante. Dega e PDK-së në Klinë, ka propozuar si kandidat për deputetë, ...

Zbulohen pjesë të listës, këta janë disa nga kandidatët për deputetë nga PDK-ja

Gazeta Express - 19.05.2017

Listat e propozuara nga degët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), për kandidatë për deputetë, po duken të jenë shumë ...

Këta janë disa nga emrat e propozuar për deputetë nga PDK-ja e Podujevës

Telegrafi - 19.05.2017

Dega e PDK-së në Podujevë ka propozuar disa nga emrat për kandidatë që do të garojnë në zgjedhjet e 11 qershorit. Kryetari i Degës Muhamet Latifi është në mesin e të propozuarve, pastaj i ...

Këta janë disa emrat e propozuar nga PDK-ja e Podujevës

Botasot - 19.05.2017

Dega e PDK-së në Podujevë ka propozuar disa nga emrat për kandidatë që do të garojnë në zgjedhjet e 11 qershorit. Kryetari i Degës Muhamet Latifi është në mesin e të propozuarve, pastaj i ...

PDK ende po punon në finalizimin e listës për deputetë

Zeri - 19.05.2017

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) gjatë gjithë ditës sot ka zhvilluar konsulta të brendshme që ta përgatit listën finale për deputetë. Aktualisht në selinë qendrore të kësaj partie është duke u ...

Demarkacioni, çështje edhe e Qeverisë së ardhshme

Telegrafi - 19.05.2017

Mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, ka bërë që subjektet politike të mobilizohen për arritjen e koalicioneve parazgjedhore. Koalicioni AAK-NISMA dhe PDK-së, ka bërë bujë të madhe në vend, ...

Këta janë deputetët që “janë tërhequr nga kandidimi për deputetë të PDK-së”

Telegrafi - 19.05.2017

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ende nuk ka dalë me listën përfundimtare me emrat e kandidatëve për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Kryesia e PDK-së ka mbajtur takim për përpilimin e listës ...

Komandantët e UÇK-së dominojnë 10shën e parë të PDK-AAK e Nismës

Alb Portali - 19.05.2017

Loading... Partitë e dala nga lufta për herë të parë janë bërë bashkë dhe atë në një koalicion parazgjedhor. Koalicioni i përbërë nga PDK-AAK e Nisma i njohur ndryshe si ‘Krahu i luftës’, u morën ...

Haradinaj: Jam mësuar të rrëzohem dhe të çohem

Antpress - 19.05.2017

Lideri i AAK-së, njëherit ehe kandidati për kryeministër të vendit Ramush Haradinaj, tha se iu bashkua PDK-së, pasi që mundësia që dikush nga opozita ta udhëheq vendin, ishte minimale, pas bashkimit ...

Zeka tregon postin që do të mbajë Limaj, nëse PDK-AAK-Nisma i fitojnë zgjedhjet

Lajmi.net - 18.05.2017

Kreu i Nismës për Kosovën , Fatmir Limaj do jetë zëvendëskryeministër i Kosovës, nëse koalicioni PDK-AAK e Nisma do të dalë fitues në zgjedhjet e 11 qershorit.

I aderuari në Nismë para disa ditëve, sot kaloi në Vetëvendosje

Almakos - 18.05.2017

Avni Tafili, i cili kishte aderuar ditë më parë në Nismën për Kosovën, ka braktisur këtë subjekt politik pas koalicionit me Partinë Demokratike të Kosovës.

Krasniqi: Po e finalizojmë listën e deputetëve

Albeu.com - 18.05.2017

Partia Demokratike e Kosovës nuk po ndihet e frikësuar nëse koalicioni me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismën do të ndëshkohet nga elektorati i tyre, pas tërheqjes së tyre nga posti i ...

Komunat ku udhëheqin koalicionet

Lajmi.net - 18.05.2017

Nga 37 komunat e Kosovës, koalicioni PDK-AAK-Nisma udhëheq në 14 prej tyre, koalicioni LDK-AKR-Alternativa në 11 dhe Vetëvendosja si parti e vetme në një komunë.

AAK miraton marrëveshjen e koalicionit me PDK dhe aprovon listën për deputetë

Lajmi.net - 18.05.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës pas nje debati më Kryesinë dhe Këshillin Drejtues ka kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj.

AAK miraton me votë unanime marrëveshjen e koalicionit me PDK-në

Almakos - 18.05.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka miratuar marrëveshjen e koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. “Pas një debati konstruktiv dhe një mbështetje të fuqishëm për Ramush Haradinaj – Kryeministër i ...

Muhaxheri: Koalicioni PDK-AAK- Nisma është koalicion i panikut

Almakos - 18.05.2017

Kryetari i Komunës së Pejës, njëherësh pjesë e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Gazmend Muhaxheri, ka theksuar se koalicioni “LDK-AKR-Alternativa, do të jetë fitues i zgjedhjeve të ...

LAJMI I FUNDIT: Halil Matoshi në listën e AAK-së për deputet, mësoni dhe emrat tjerë

Lajmi.net - 18.05.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) sot ka mbajtur mbledhje me Kryesinë dhe Këshillin Drejtues që kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj.

Ja si reagon gruaja e Memli Krasniqit, pas koalicionit me AAK-në

Botasot - 18.05.2017

Edhe bashkëshortja e Memli Krasniqit, Meliza ka komentuar koalicionin e fundit të PDK-së me AAK-në e Nismën. Ajo me një foto në Facebook, ka komentuar këtë koalicion.

Vjen goditja e parë për Fatmir Limajn, pas koalicionit me PDK’në

Zeri - 18.05.2017

Pas koalicionit PDK,AAK,Nisma për Kosovën kanë filluar pakënaqësitë e brendshme te anëtarëve të këtyre partive politike. Anëtari më i ri Nisma për Kosovën Avni Tafili ka bërë të ditur për ...

Dy koalicione – një rrugë!

Ora news - 18.05.2017

Çdo matematikë e deritashme favorizon koalicionin PDK-AAK-Nisma. Se a do t’i fitojë ai zgjedhjet me lehtësi apo me zor, varret nga forma se si kjo aleancë do t’i shpjegojë temat e hapura që edhe ...

A e rrezikon koalicioni PDK-AAK-Nisma, koalicionin LVV-AAK në Prishtinë

Zeri - 18.05.2017

Lëvizja Vetëvendosje dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, janë në koalicion të përbashkët në Komunë e Prishtinës. VV dhe AAK kishin lidhur këtë koalicion në kohën kur kishin synime të përbashkëta ...

I aderuari në Nismë para disa ditëve, sot kaloi në Vetëvendosje

Telegrafi - 18.05.2017

Avni Tafili, i cili kishte aderuar ditë më parë në Nismën për Kosovën, ka braktisur këtë subjekt politik pas koalicionit me Partinë Demokratike të Kosovës.

AAK miraton me votë unanime marrëveshjen e koalicionit me PDK-në

Telegrafi - 18.05.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka miratuar marrëveshjen e koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. “Pas një debati konstruktiv dhe një mbështetje të fuqishëm për Ramush Haradinaj – Kryeministër i ...

Organet drejtuese të AAK-së mbështesin koalicionin me PDK-në

Zeri - 18.05.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka njoftuar se Kryesia dhe Këshilli Drejtues i AAK-së kanë miratuar unanimisht marrëveshjen e koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj.

Muhaxheri: Koalicioni PDK-AAK- Nisma është koalicion i panikut

Telegrafi - 18.05.2017

Kryetari i Komunës së Pejës, njëherësh pjesë e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Gazmend Muhaxheri, ka theksuar se koalicioni “LDK-AKR-Alternativa, do të jetë fitues i zgjedhjeve të ...

Halil Matoshi në listën e AAK-së për deputet, mësoni dhe emrat tjerë

Zeri - 18.05.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) sot ka mbajtur mbledhje me Kryesinë dhe Këshillin Drejtues që kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj.

AAK miratoi marrëveshjen e koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj

Kosova Live - 18.05.2017

Pas një debati konstruktiv dhe një mbështetje të fuqishmë për Ramush Haradinaj – kryeministër i Kosovës, kryesia dhe këshilli drejtues i AAK-së, në mbledhje të ndara, sot me votë unanime kanë ...

Lekaj: PDK-AAK-NISMA afër marrëveshjes për koalicion

Almakos - 17.05.2017

Nënkryetri i AAK-së, Pal Lekaj, ka thënë se është afër marrëveshja për koalicionin PDK-AAK-Nisma. I pyetur se a do t’i zënë afatet kohore, ai është shprehur shkurt: “Jemi afër marrëveshjes, besoj që ...

Bekim Haxhiu zyrtarizon koalicionin PDK+AAK+NISMA

Lajmi.net - 17.05.2017

Bekim Haxhi nga PDK e ka konfirmuar koalicionin parazgjedhor PDK-AAK-Nisma. Tashmë është nisur edhe dokumentacioni i marrëveshjes për në KQZ. Zgjedhjet në Kosovë mbahen më 11 qershor.

Bekim Haxhiu zyrtarizon koalicionin PDK+AAK+NISMA (Foto)

Lajmi.net - 17.05.2017

Bekim Haxhi nga PDK e ka konfirmuar koalicionin parazgjedhor PDK-AAK-Nisma. Ai përmes rrjetit social Facebook, ka publikuar një fotografi me mbishkrim “Fillimi i ri – PDK-AAK-Nisma”.

PDK-AAK-Nisma bashkë në koalicion parazgjedhor

Almakos - 17.05.2017

Së shpejti pritet që të bëhet edhe zyrtare koalicioni i lidhur në mes PDK-së, AAK-së dhe Nismës për Kosovën. Një zyrtar i lartë i PDK-së tha për KosovaPress se marrëveshja është arritur vetëm se ...

Zyrtarët e PDK-AAK-Nisma ende brenda zyrës së KQZ-së, pritet konferencë e përbashkët

Lajmi.net - 17.05.2017

Pas koalicionit të arritur mes PDK-AAK-Nisma, tani është dorëzuar edhe dokumentacioni i nevojshëm për arritjen e marrëveshjes politike. Valon Tolaj nga AAK po qëndron enda brenda zyrës së KQZ-së, ...

Deputeti i PDK konfirmon marrëveshjen PDK-AAK-NISMA (Foto)

Almakos - 17.05.2017

Bekim Haxhiu nga PDK e ka konfirmuar koalicionin parazgjedhor PDK-AAK-Nisma. Ai përmes rrjetit social Facebook, ka publikuar një fotografi me mbishkrim “Fillimi i ri – PDK-AAK-Nisma”.

Ramush Haradinaj kandidat për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma

Lajmi.net - 17.05.2017

PDK-AAK-Nisma shkojnë në zgjedhjet e 11 qershorit si koalicion. Koalicioni në mes të partive në fjalë është nënshkruar në minutat e fundit të afatit të paraparë nga KQZ.

PDK mbanë konferencë për media, pritet zyrtarizimi i koalicionit

Lajmi.net - 17.05.2017

Pas nënshkrimit të koalicionit PDK-AAK-Nisma, Partia Demokratike e Kosovës do të mbajë konferencë për media. Në konferencën e cila do të mbahet në zyrat e PDK, pritet të flas kryetari i PDK, Kadri ...

KQZ konfirmon koalicionin PDK-AAK-Nisma

Lajmi.net - 17.05.2017

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka konfirmuar koalicionin PDK-AAK-Nisma. Zyrtarët e këtyre tri partive ende janë në zyrat e KQZ, ku edhe është dorëzuar dokumentacioni i nënshkrimit të marrëveshjes, ...

Molliqaj: AAK dhe Nisma moti kanë bërë koalicion me PDK-në

Almakos - 17.05.2017

Pak minuta pasi është bërë zyrtare arritja e marrëveshjes mes PDK-së, AAK-së dhe Nismës për Kosovën ka reaguar sekretari organizativ i Vetëvendosjes Dardan Molliqaj.

Nitaj: Haradinaj kandidat për kryeministër, koalicioni PDK-AAK-Nisma zgjedhje e imponuar

Lajmi.net - 17.05.2017

Muharrem Nitaj nga AAK, në një konferencë për media ka bërë të ditur, se Ramush Haradianj do të jetë kandidat për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma Koalicioni i sotëm një zgjidhje e imponuar, ...

Krasniqi: Koalicioni LDK-AKR i ndihmoi këtij të fundit

Almakos - 17.05.2017

Jakup Krasniqi nga NISMA për Kosovë pas nënshkrimit të koalicionit ndërmjet PDK-së, AAK-së e NISMA-s, ka thënë se këtij të fundit i ndihmoi koalicioni i arritur pasdite nga LDK dhe ...

Hoxhaj: Ramush Haradinaj, kandidat për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma (Video)

Lajmi.net - 17.05.2017

Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj e ka konfirmuar marrëveshjen e koalicionit PDK-AAK-Nisma. Ai gjithashtu ka thënë se Ramush Haradinaj do të jetë kandidat për kryeministër nga koalicioni.

Hoxhaj tregon pse PDK u bashkua me AAK-në e Nismën

Almakos - 17.05.2017

Enver Hoxhaj nga PDK-ja ka thënë se partia e tij është bashkuar me AAK-në e Nismën, sepse është e interesuar që të ketë zhvillim në vend dhe se PDK nuk lufton për interesa partiake.

AAK: Koalicioni me PDK-në, përgjigja më e mirë për kombinimin e keq

Almakos - 17.05.2017

Ramush Haradinaj do të jetë kandidat për kryeministër i koalicionit PDK-AAK-NISMA. Këtë e ka bërë të ditur Muharrem Nitaj zëdhënës i AAK-së, në një konferencë të jashtëzakonshme për media, pas ...

Nisma: PDK i ofrojë Ramushit postin e kryeministri, ne e kemi mbështetur nga fillimi

Lajmi.net - 17.05.2017

Sekretari i Përgjithshëm i Nismës, Bilall Sherifi në një konferencë për media pas arritjes së koalicioni ka thënë se Nisma e ka mbështetur që nga fillimi Ramush Haradinajn për kryeministër, raporton ...

Ahmet Isufi: Momenti i duhur që kryeministër të jetë Haradinaj

Lajmi.net - 17.05.2017

Nënkryetari i AAK-së Ahmet Isufi, në një konferencë pas arritjes së koalicionit PDK-AAK-Nisma, ka thënë, se Haradianj do ta zhvillojë Kosovën ashtu si e do populli.

Nisma: Haradinaj tashmë është kryeministër

Almakos - 17.05.2017

Megjithëse kanë vendosur të garojnë në një listë së përbashkët, PDK, AAK dhe Nisma kanë mbajtur konferenca të ndara për shtyp, pas arritjes së marrëveshjes.

NISMA zbulon një detaj interesant të koalicionit

Ina - 17.05.2017

Bilall Sherifi nga Nisma ka rikonfirmuar mbështetjen e partisë së tij për kandidaturën e Ramush Haradinajt për kryeministër nga koalicioni parazgjedhor mes PDK-së, AAK-së e Nismës.

Vjen dorëheqja e parë në PDK pas koalicionit me AAK-në e Nismën

Almakos - 17.05.2017

Ahmet Rrahmani, asamblist i PDK-së në Malishevë, publikisht është larguar nga kjo parti pas koalicionit të arritur parazgjedhor me AAK-në e Nismën. Ai e ka quajtur këtë koalicion të papranueshëm.

Haradinaj i prin ‘krahut të luftës’ kundër LDK-së dhe VV-së

Lajmi.net - 17.05.2017

Që nga dje skena politike kosovare duket se është ndarë në dy blloqe të mëdha. “Krahu i luftës” është bashkuar në njërën anë, duke lidhur një koalicion të gjerë mes partive PDK-AAK-“Nisma”.

“Koalicioni AAK-NISMA me PDK-në, koalicion i mjerimit dhe i fatkeqësisë”

Lajmi.net - 17.05.2017

Ish-nënkryetari i PD-së, tani anëtari më i ri i “Nisma”-s, Avni Tafili e ka quajtur të papranueshme arritjen e koalicionit ndërmjet tri partive të krahut të luftës (AAK-Nisma-PDK).

Haradinaj i prin ‘krahut të luftës’ kundër LDK-së dhe VV-së

Almakos - 17.05.2017

Që nga dje skena politike kosovare duket se është ndarë në dy blloqe të mëdha. “Krahu i luftës” është bashkuar në njërën anë, duke lidhur një koalicion të gjerë mes partive PDK-AAK-“Nisma”.

Haradinaj i prin "krahut të luftës", kundër LDK-së dhe VV-së

Albeu.com - 17.05.2017

Duket se skena politike në Kosovë është ndarë në dy blloqe të mëdha pasi "krahu i luftës " është bashkuar në njërën anë, duke lidhur një koalicion të gjerë mes partive PDK-AAK-Nisma, dhe si kandidat ...

Koalicioni PDK-AAK dhe Nisma: Nisin pakënaqësitë brenda partisë së Fatmir Limajt

Almakos - 17.05.2017

Ish-nënkryetari i PD-së, tani anëtari më i ri i “Nisma”-s, Avni Tafili e ka quajtur të papranueshme arritjen e koalicionit ndërmjet tri partive të krahut të luftës (AAK-Nisma-PDK).

PDK-AAK dhe Nisma, nisin pakënaqësitë brenda partisë së Limajt

Albeu.com - 17.05.2017

Ish-nënkryetari i PD-së, tashmë anëtari më i ri i "Nisma"-s, Avni Tafili, e ka quajtur të papranueshme arritjen e koalicionit ndërmjet tri partive të krahut të luftës AAK-Nisma-PDK.

Çfarë qeverie i duhet Kosovës

Shqipmedia - 17.05.2017

Më së paku arsye për të folur për “pabesi” dhe “tradhti” natyrisht kanë Lidhja Demokratike e Kosovës dhe lideri i saj, Isa Mustafa. PDK-ja, siç e dëshmoi javën e shkuar, nuk ka kurrfarë problemi që ...

Gecaj thotë se AAK e Nisma tradhtuan edhe elektoratin e tyre

Lajmi.net - 17.05.2017

Anëtari i LDK-së Bajram Gecaj duke komentuar marrëveshjen për koalicion parazgjedhor mes PDK-së, AAK-së e Nismës, ka hedhur akuzua të në drejtim të këtij koalicioni.

Anëtari i Nismës kundër koalicionit me PDK-në, paralajmëron kalim në Vetëvendosje

Lajmi.net - 17.05.2017

Avni Tafili, që para një muaji i është bashkuar Nismës për Kosovën ka deklaruar se pas koalicionit parazgjedhor PDK-AAK-Nisma, do të braktisë partinë e Limajt.

Ja çka shkruajnë mediat serbe për koalicionin PDK-AAK-Nisma

Lajmi.net - 17.05.2017

Koalicioni PDK-AAK-Nisma ka ngjallur reagime edhe në mediat serbe. Blici serb ka raportuar se lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj është kandidat për kryeministër duke shtuar se ende vazhdon të jetë i ...

Postet që do t’i takojnë Nismës, nëse ‘krahu i luftës’ formon Qeverinë

Almakos - 17.05.2017

Nisma për Kosovën mund t’ia sheh hajrin koalicionit parazgjedhor PDK-AAK-NISMA. Krahu i luftës siç po quhet ky koalicion ka arritur mbrëmë në momentet e fundit marrëveshje për koalicion parazgjedhor.

Beqiri: Koalicioni PDK-AAK-NISMA i interesit, i yni parimor

Lajmi.net - 17.05.2017

Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri ka thënë për Ekonomia Online se koalicioni PDK-AAK-NISMA, ka qenë i pritshëm, duke thënë “kur është në pyetje pushteti këto parti i harrojnë të gjitha”.

Beqiri: Koalicioni PDK-AAK-NISMA i interesit, i yni parimor

Almakos - 17.05.2017

Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri ka thënë për Ekonomia Online se koalicioni PDK-AAK-NISMA, ka qenë i pritshëm, duke thënë “kur është në pyetje pushteti këto parti i harrojnë të gjitha”.

Këto poste do t’i takojnë Nismës, nëse ‘krahu i luftës’ e formon Qeverinë

Lajmi.net - 17.05.2017

Nisma për Kosovën mund t’ia sheh hajrin koalicionit parazgjedhor PDK-AAK-NISMA. Krahu i luftës siç po quhet ky koalicion ka arritur mbrëmë në momentet e fundit marrëveshje për koalicion parazgjedhor.

Serbia në panik pas kandidimit të Ramushit për kryeministër

Albeu.com - 17.05.2017

Koalicioni PDK-AAK-Nisma ka ngjallur reagime të shumta në mediat serbe, të cilat shkruajnë se Ramush Haradinaj është ende të jetë i akuzuar nga Serbia për krime lufte.

Reagimi i mediave serbe pas koalicionit PDK-AAK-Nisma

Portalb - 17.05.2017

Koalicioni PDK-AAK-Nisma ka ngjallur reagime edhe në mediat serbe. Blici serb ka raportuar se lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, është kandidat për kryeministër duke shtuar se ende vazhdon të jetë i ...

Berisha: Nuk e largojë asnjë presje për ato që kam thënë për PDK-në

Almakos - 17.05.2017

Ish–deputeti i Nisma për Kosovën, Zafir Berisha, ka theksuar se nuk e largon asnjë presje nga ajo që ka thënë për Partinë Demokratike të Kosovës (PDK).

Mediat serbe parashikojnë fitore të ‘krahut të luftës’ në zgjedhjet e qershorit

Lajmi.net - 17.05.2017

Skena politike në Kosovë para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare më 11 qershor është ndarë në dy blloqe ‘krahu i luftës dhe koalicioni i paqes’. Kështu e përshkruan portali serb B92.

Ky është politikani shqiptar që ndërmjetësoi koalicionin PDK-AAK e NISMA

Ina - 17.05.2017

Tashmë edhe zyrtarisht në zgjedhjet e 11 qershorit, në një koalicion do të garojnë PDK-AAK-Nisma, me Ramush Haradinajn kandidat për kryeministër. Sipas AAK-së këtë koalicion e quajtën të zorit, ...

Berisha: Nuk i bie pishman çka kam thënë për PDK-në

Lajmi.net - 17.05.2017

Ish–deputeti i Nisma për Kosovën, Zafir Berisha, ka theksuar se nuk e largon asnjë presje nga ajo që ka thënë për Partinë Demokratike të Kosovës (PDK).

Para një jave Haradinaj kishte thënë se AAK ka vija të kuqe për partitë në pushtet (Video)

Almakos - 17.05.2017

Ndonëse mbrëmë u nënshkrua koalicioni në mes Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe Nisma për Kosovën, shefi i AAK-së, Ramush Haradinaj, kishte qenë ...

A po del NISMA nga koalicioni PDK-AAK?

Lajmi.net - 17.05.2017

Mbrëmë iu bashkua koalicionit PDK-AAK edhe NISMA që udhëhiqet nga Fatmir Limaj. Jakup Krasniqi, që është kryetar i Këshillit Kombëtar në NISMA, është duke zhvilluar një takim me Albin Kurtin, ish ...

A do të garojnë AAK dhe Nisma nën slloganin e PDK-së ‘Fillimi i Ri’?

Lajmi.net - 17.05.2017

Partia Demokratike e Kosovës e kishte nisur fushatën me sloganin ‘Fillimi i Ri’. Mirëpo, natën e kaluar kjo ka parti ka hyrë në koalicion me partitë AAK-në dhe Nismën.

Kilaj: Deklarata e Bilall Sherifit, fyese për PDK-në

Lajmi.net - 17.05.2017

Isni Kilaj kryetar i degës së PDK-së në Klinë, ka reaguar ndaj deklaratës së sekretarit të Nismës, Bilall Sherifi. Ky i fundit mbrëmë tha se në marrëveshjen e koalicionit PDK-AAK-Nisma janë marr vesh ...

Kosova, edhe një herë në garën “Guns N’ Roses”

Almakos - 17.05.2017

Analistët politik vlerësojnë se koalicionet të cilat u formuan një ditë më parë mes partive politike, do ta bëjnë edhe një garë zgjedhore “Guns N’ Roses”.

Rexhep Hoti: PDK-AAK-NISMA do të fitojë në garë me lindorët

Lajmi.net - 17.05.2017

Rexhep Hoti i PDK-së ka vlerësuar se koalicioni PDK-AAK-NISMA është fitore e vlerave perëndimore karshi atyre të lindjes. Por, ai këtë deklaratë nuk e ka elaburuar se në çka aludon.

Krasniqi: Fillimi i Ri do ta shënojë fitoren më të madhe ndonjëherë

Lajmi.net - 17.05.2017

Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka thënë se koalicioni PDK-AAK-NISMA do të shënojë fitoren më të madhe ndonjëherë në zgjedhje, si dhe do të arrijë të ndërtojë një qeveri stabile dhe të ...

Gjini nga AAK: Koalicioni me PDK-në s’është tradhti ndaj elektoratit

Lajmi.net - 17.05.2017

Ardian Gjini nga AAK ka thënë se koalicioni parazgjedhor i arritur me PDK-në nuk është një tradhti ndaj elektoratit. “Papërgjegjësia ndaj elektoratit është nëse del në fushatë dhe kërkon vota kundër ...

Abazi: PDK ia ka hap vetes varrin me Gjykatën Speciale, ndaj koalicioni “PAN” është afatshkurtër (Video)

Almakos - 17.05.2017

Haki Abazi, Drejtori i Fondacionit ‘Rockefeller Brothers’ për Ballkanin Perëndimor, ka thënë se koalicioni PDK-AAK-NISMA (PAN) është “koalicion për tradhtinë e vendit”.

Nëse votohet sikur para tri vjetësh, ja sa vota do t’i merr koalicioni “UÇK” (SHIFRA)

Lajmi.net - 17.05.2017

Dje ishte afati i fundit për regjistrimin e koalicioneve parazgjedhore në KQZ, ndërsa janë regjistruar dy koalicione të mëdha: PDK-AAK-Nisma dhe 10 parti të vogla, koalicioni tjetër është ai LDK-AKR ...

Krasniqi: Fillimi i Ri do ta shënojë fitoren më të madhe ndonjëherë

Almakos - 17.05.2017

Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka thënë se koalicioni PDK-AAK-NISMA do të shënojë fitoren më të madhe ndonjëherë në zgjedhje, si dhe do të arrijë të ndërtojë një qeveri stabile dhe të ...

Deputeti i PDK konfirmon marrëveshjen PDK-AAK-NISMA

Gazeta Express - 17.05.2017

Ish-deputeti i PDK’së, Bekim Haxhiu, ka konfirmuar se është arritur koalicioni mes PDK -AAK-NISMA. Ai në një status në Facebook e ka bërë këtë duke e postuar një ...

Zyrtare: PDK-AAK-NISMA bashkë në koalicion parazgjedhor

Telegrafi - 17.05.2017

Dejtoresha e Zyrës për Regjistrimin e subjekteve politike në KQZ, Miradije Mavriqi, ka konfirmuar se në këtë institucion është dorëzuar për regjistrim koalicioni PDK-AAK-NISMA.

Kosovë/ PDK-AAK-NISMA arrijnë marrëveshje për koalicion parazgjedhor, Haradinaj kandidat për kryeministër

BalkanWeb - 17.05.2017

KOSOVË- Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën do të kandidojnë bashkërisht në zgjedhjet e 11 qershorit.

AAK-Nisma-PDK, afër marrëveshjes

Zeri - 17.05.2017

Para pak minutash është raportuar se PDK është duke diskutuar me AAK-në dhe Nismën për te lidhur koalicion parazgjedhor. Zeri.info merr vesh se ata tashme ende janë duke diskutuar.

Ekskluzive: PDK-AAK-NISMA arrijnë marrëveshje për koalicion parazgjedhor

Zeri - 17.05.2017

Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën do të kandidojnë bashkërisht në zgjedhjet e 11 qershorit. Para pak çastesh PDK-AAK-NISMA kanë arritur marrëveshje ...

Arrihet marrëveshja PDK - AAK - NISMA

Gazeta Express - 17.05.2017

Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën do të kandidojnë bashkërisht në zgjedhjet e 11 qershorit. Këto tri parti sonte në orët e vona kanë arritur ...

Deputeti i PDK konfirmon marrëveshjen PDK-AAK-NISMA (Foto)

Telegrafi - 17.05.2017

Bekim Haxhiu nga PDK e ka konfirmuar koalicionin parazgjedhor PDK-AAK-Nisma. Ai përmes rrjetit social Facebook, ka publikuar një fotografi me mbishkrim “Fillimi i ri – PDK-AAK-Nisma”.

Zyrtarët e PDK-AAK-Nisma ende brenda zyrës së KQZ-së, pritet konferencë e përbashkët

Botasot - 17.05.2017

Pas koalicionit të arritur mes PDK-AAK-Nisma, tani është dorëzuar edhe dokumentacioni i nevojshëm për arritjen e marrëveshjes politike. Valon Tolaj nga AAK po qëndron enda brenda zyrës së KQZ-së, ...

Edhe KQZ e konfirmon koalicionin PDK-AAK-NISMA (Video)

Gazeta Express - 17.05.2017

Miradije Mavriqi, zyrtare ne Komisionin Qendrore Zgjedhor e ka konfirmuar se është arritur koalicioni ...

Deputeti i PDK konfirmon marrëveshjen PDK-AAK-NISMA

Zeri - 17.05.2017

Bekim Haxhi nga PDK e ka konfirmuar koalicionin parazgjedhor PDK-AAK-Nisma. Ai përmes rrjetit social Facebook, ka publikuar një fotografi me mbishkrim “Fillimi i ri – PDK-AAK-Nisma”.

Zyrtare: PDK-AAK-Nisma në koalicion parazgjedhor

Zeri - 17.05.2017

Tashmë është zyrtare: Partia Demokratike e Kosovës ka bashkuar forcat me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismën për Kosovën për zgjedhjet e 11 qershorit.

Pas koalicionit PDK-AAK-Nisma, reagon edhe Shpend Ahmeti

Zeri - 17.05.2017

Para pak minutash është raportuar se PDK ka arritur marrëveshje për koalicion parazgjedhor me AAK-në e Nisman. Ndërkohë, menjëherë pas këtij lajmi, kanë ardhur reagime të shumta, një prej të cilëve ...

Molliqaj: AAK dhe Nisma moti kanë bërë koalicion me PDK-në

Telegrafi - 17.05.2017

Pak minuta pasi është bërë zyrtare arritja e marrëveshjes mes PDK-së, AAK-së dhe Nismës për Kosovën ka reaguar sekretari organizativ i Vetëvendosjes Dardan Molliqaj.

Krasniqi: Koalicioni LDK-AKR i ndihmoi këtij të fundit

Telegrafi - 17.05.2017

Jakup Krasniqi nga NISMA për Kosovë pas nënshkrimit të koalicionit ndërmjet PDK-së, AAK-së e NISMA-s, ka thënë se këtij të fundit i ndihmoi koalicioni i arritur pasdite nga LDK dhe AKR.

ZYRTARE: Ramush Haradinaj, kandidat për kryeministër i koalicionit

Zeri - 17.05.2017

PDK-AAK-NISMA Anëtari i kryesisë së AAK-së, Muharrem Nitaj e ka konfirmuar koalicionin me PDK-në e, edhe kandidaturën e Ramush Haradinajt për kryeministër.

Hoxhaj: Ramush Haradinaj do të jetë kandidat për Kryeministër i koalicionit PDK-AAK-Nisma

Gazeta Express - 17.05.2017

Partia Demokratike e Kosovës ka mbajtur një konferencë për media, pas arritjes së një koalicioni parazgjedhor me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismën për ...

Dardan Molliqaj: Tash e sa kohë kemi thënë që ka koalicion të AAK-së e Nismës me PDK-në!

Botasot - 17.05.2017

Sekretari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj ka reaguar pas arritjes së koalicionit ndërmket PDK-së, AAK-së e Nismës.Ai në një shënim në Facebook ka theksuar se kjo ishte edhe arsyeja pse AAK e ...

Hoxhaj tregon pse PDK u bashkua me AAK-në e Nismën

Telegrafi - 17.05.2017

Enver Hoxhaj nga PDK-ja ka thënë se partia e tij është bashkuar me AAK-në e Nismën, sepse është e interesuar që të ketë zhvillim në vend dhe se PDK nuk lufton për interesa partiake.

AAK: Koalicioni me PDK-në, përgjigja më e mirë për kombinimin e keq

Telegrafi - 17.05.2017

Ramush Haradinaj do të jetë kandidat për kryeministër i koalicionit PDK-AAK-NISMA. Këtë e ka bërë të ditur Muharrem Nitaj zëdhënës i AAK-së, në një konferencë të jashtëzakonshme për media, pas ...

AAK dhe Nisma, 55 kandidatë për deputetë

Zeri - 17.05.2017

Pas nënshkrimit të marrëveshjes me PDK-në për koalicion parazgjedhor, AAK ka mbajtur një konferencë për media, me ç’rast ka njoftuar se AAK e Nisma do t’i kenë 55 kandidatë për deputetë në listën ...

NISMA zbulon një detaj interesant të koalicionit

Gazeta Express - 17.05.2017

Bilall Sherifi nga Nisma ka rikonfirmuar mbështetjen e partisë së tij për kandidaturën e Ramush Haradinajt për kryeministër nga koalicioni parazgjedhor mes PDK-së, AAK-së e ...

Nisma: Haradinaj tashmë është kryeministër

Telegrafi - 17.05.2017

Megjithëse kanë vendosur të garojnë në një listë së përbashkët, PDK, AAK dhe Nisma kanë mbajtur konferenca të ndara për shtyp, pas arritjes së marrëveshjes.

Haradinaj, kandidat për kryeministër i koalicionit PD-AAK-NISMA

Ora news - 17.05.2017

Kosova tashme i ka ndarë koalicionet përzgjedhjet e parakohshme të 18 qershorit. Ramush Haradinajn do të jetë kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-NISMA.

Haradinaj i prin ‘krahut të luftës’ kundër LDK-së dhe VV-së

Zeri - 17.05.2017

Që nga dje skena politike kosovare duket se është ndarë në dy blloqe të mëdha. “Krahu i luftës” është bashkuar në njërën anë, duke lidhur një koalicion të gjerë mes partive PDK-AAK-“Nisma”.

Vjen dorëheqja e parë në PDK pas koalicionit me AAK-në e Nismën

Telegrafi - 17.05.2017

Ahmet Rrahmani, asamblist i PDK-së në Malishevë, publikisht është larguar nga kjo parti pas koalicionit të arritur parazgjedhor me AAK-në e Nismën. Ai e ka quajtur këtë koalicion të papranueshëm.

Haradinaj i prin ‘krahut të luftës’ kundër LDK-së dhe VV-së

Telegrafi - 17.05.2017

Që nga dje skena politike kosovare duket se është ndarë në dy blloqe të mëdha. “Krahu i luftës” është bashkuar në njërën anë, duke lidhur një koalicion të gjerë mes partive PDK-AAK-“Nisma”.

Vjen dorëheqja e parë në PDK pas koalicionit me AAK-në e Nismën

Zeri - 17.05.2017

Ahmet Rrahmani, asamblist i PDK-së në Malishevë, publikisht është larguar nga kjo parti pas koalicionit të arritur parazgjedhor me AAK-në e Nismën. Ai e ka quajtur këtë koalicion të papranueshëm.

Koalicioni PDK-AAK dhe Nisma: Nisin pakënaqësitë brenda partisë së Fatmir Limajt

Telegrafi - 17.05.2017

Ish-nënkryetari i PD-së, tani anëtari më i ri i “Nisma”-s, Avni Tafili e ka quajtur të papranueshme arritjen e koalicionit ndërmjet tri partive të krahut të luftës (AAK-Nisma-PDK).

Koalicioni PDK-AAK dhe Nisma: Nisin pakënaqësitë brenda partisë së Fatmir Limajt

Zeri - 17.05.2017

Ish-nënkryetari i PD-së, tani anëtari më i ri i “Nisma”-s, Avni Tafili e ka quajtur të papranueshme arritjen e koalicionit ndërmjet tri partive të krahut të luftës (AAK-Nisma-PDK).

Postet që do t’i takojnë Nismës, nëse ‘krahu i luftës’ formon Qeverinë

Telegrafi - 17.05.2017

Nisma për Kosovën mund t’ia sheh hajrin koalicionit parazgjedhor PDK-AAK-NISMA. Krahu i luftës siç po quhet ky koalicion ka arritur mbrëmë në momentet e fundit marrëveshje për koalicion parazgjedhor.

Aktori i njohur shpërthen kundër koalicionit PDK-AAK-Nisma (Foto)

Gazeta Express - 17.05.2017

Situata aktuale politike në vend, ka bërë që jo vetëm politikanët e qytetarët të ...

Beqiri: Koalicioni PDK-AAK-NISMA i interesit, i yni parimor

Telegrafi - 17.05.2017

Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri ka thënë për Ekonomia Online se koalicioni PDK-AAK-NISMA, ka qenë i pritshëm, duke thënë “kur është në pyetje pushteti këto parti i harrojnë të gjitha”.

Koalicionet parazgjedhore në Kosovë

ABC News - 17.05.2017

Që nga dje skena politike kosovare duket se është ndarë në dy blloqe të mëdha. “Krahu i luftës” është bashkuar në njërën anë, duke lidhur një koalicion të gjerë mes partive PDK-AAK-“Nisma”.

Ja çka shkruajnë mediat serbe për koalicionin PDK-AAK-Nisma

Zeri - 17.05.2017

Koalicioni PDK-AAK-Nisma ka ngjallur reagime edhe në mediat serbe. Blici serb ka raportuar se lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj është kandidat për kryeministër duke shtuar se ende vazhdon të jetë i ...

Beqiri: Koalicioni PDK-AAK-NISMA i interesit, i yni parimor

Zeri - 17.05.2017

Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri ka thënë për Ekonomia Online se koalicioni PDK-AAK-NISMA, ka qenë i pritshëm, duke thënë “kur është në pyetje pushteti këto parti i harrojnë të gjitha”.

Jakup Krasniqi: Koalicioni me PDK-në na u imponua!

Zeri - 17.05.2017

Nënshkrimi i koalicionit të djeshëm mes PDK-së, AAK-së dhe Nismës për Kosovën, po del të jetë imponuar. Kështu ka deklaruar kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës, Jakup Krasniqi.

Kështu e arsyeton koalicionin me PDK-në Jakup Krasniqi

Gazeta Express - 17.05.2017

Nënshkrimi i koalicionit të djeshëm mes PDK-së, AAK-së dhe Nismës për Kosovën, po del të jetë imponuar. Kështu ka deklaruar kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës, Jakup ...

Këshilltari i Mustafës: Koalicioni PDK-AAK-NISMA mund ta instalojë vetëm krimin dhe terrin

Gazeta Express - 17.05.2017

Këshiltari politik i Kryeministri Mustafa Bajram Gecaj, koalicionin PDK-AAK-NISMA e ka quajtur një koalicion të territ i cili sipas tij, është u nënshkruar në terr dhe se i njëjti mund ta instalojë ...

Berisha: Nuk e largojë asnjë presje për ato që kam thënë për PDK-në

Telegrafi - 17.05.2017

Ish–deputeti i Nisma për Kosovën, Zafir Berisha, ka theksuar se nuk e largon asnjë presje nga ajo që ka thënë për Partinë Demokratike të Kosovës (PDK).

Berisha: Nuk e largojë asnjë presje për ato që kam thënë për PDK-në

Zeri - 17.05.2017

Ish–deputeti i Nisma për Kosovën, Zafir Berisha, ka theksuar se nuk e largon asnjë presje nga ajo që ka thënë për Partinë Demokratike të Kosovës (PDK).

Mustafa: Ne jemi për reforma, PDK-AAK-NISMA për kapje të shtetit

Gazeta Express - 17.05.2017

Kryetari i LDK’së Isa Mustafa, sot në një konferencë, ka thënë se partia që ai drejton janë për reforma, derisa ka thënë se PDK’ja, AAK’ja dhe NISMA janë për kapje të ...

Para një jave Haradinaj kishte thënë se AAK ka vija të kuqe për partitë në pushtet (Video)

Telegrafi - 17.05.2017

Ndonëse mbrëmë u nënshkrua koalicioni në mes Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe Nisma për Kosovën, shefi i AAK-së, Ramush Haradinaj, kishte qenë ...

Mediat serbe parashikojnë fitore të ‘krahut të luftës’ në zgjedhjet e qershorit

Zeri - 17.05.2017

Skena politike në Kosovë para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare më 11 qershor është ndarë në dy blloqe ‘krahu i luftës dhe koalicioni i paqes’. Kështu e përshkruan portali serb B92.

Mustafa: Ne jemi për reforma, PDK-AAK-Nisma për kapje të shtetit

Zeri - 17.05.2017

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, sot në një konferencë, ka thënë se partia që ai drejton janë për reforma, derisa ka thënë se PDK-ja, AAK-ja dhe Nisma janë për kapje të shtetit.

Kosova, edhe një herë në garën “Guns N’ Roses”

Telegrafi - 17.05.2017

Analistët politik vlerësojnë se koalicionet të cilat u formuan një ditë më parë mes partive politike, do ta bëjnë edhe një garë zgjedhore “Guns N’ Roses”.

Krasniqi: Fillimi i Ri do ta shenojë fitoren më të madhe ndonjëherë

Zeri - 17.05.2017

Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka thënë se koalicioni PDK-AAK-NISMA do të shënojë fitoren më të madhe ndonjëherë në zgjedhje, si dhe do të arrijë të ndërtojë një qeveri stabile dhe të ...

Gjini mbron koalicionin me PDK'në, thotë se s'është tradhti ndaj elektoratit

Gazeta Express - 17.05.2017

Ardian Gjini nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka thënë se koalicioni parazgjedhor i arritur me Partinë Demokratike të Kosovës nuk është një tradhti ndaj ...

Gjini nga AAK: Koalicioni me PDK-në s’është tradhti ndaj elektoratit

Zeri - 17.05.2017

Ardian Gjini nga AAK ka thënë se koalicioni parazgjedhor i arritur me PDK-në nuk është një tradhti ndaj elektoratit. “Papërgjegjësia ndaj elektoratit është nëse del në fushatë dhe kërkon vota kundër ...

Si mund të parandalohej koalicioni PDK-AAK-Nisma, sipas Pallaskës? (Video)

Gazeta Express - 17.05.2017

Gjatë orëve të mbrëmjes së kaluar u arrit koalicioni parazgjedhor mes Lidhjes Demokratike dhe Aleancës Kosova e Re, megjithatë nata e koalicioneve u përmbyll me koalicionin tjetër, akoma më të gjerë, ...

Abazi: PDK ia ka hap vetes varrin me Gjykatën Speciale, ndaj koalicioni “PAN” është afatshkurtër (Video)

Telegrafi - 17.05.2017

Haki Abazi, Drejtori i Fondacionit ‘Rockefeller Brothers’ për Ballkanin Perëndimor, ka thënë se koalicioni PDK-AAK-NISMA (PAN) është “koalicion për tradhtinë e vendit”.

Krasniqi: Fillimi i Ri do ta shënojë fitoren më të madhe ndonjëherë

Telegrafi - 17.05.2017

Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka thënë se koalicioni PDK-AAK-NISMA do të shënojë fitoren më të madhe ndonjëherë në zgjedhje, si dhe do të arrijë të ndërtojë një qeveri stabile dhe të ...

Zyrtare: PDK-AAK-Nisma në koalicion parazgjedhor

Alb Portali - 17.05.2017

Në minutat e fundit të afatit për njoftim për koalicione parazgjedhore është njoftuar zyrtarisht se PDK-AAK dhe Nisma kanë arritur marrëveshje. Loading...

Zyrtare: PDK-AAK-NISMA bashkë në koalicion parazgjedhor

Alb Portali - 17.05.2017

Dejtoresha e Zyrës për Regjistrimin e subjekteve politike në KQZ, Miradije Mavriqi, ka konfirmuar se në këtë institucion është dorëzuar për regjistrim koalicioni PDK-AAK-NISMA. Loading...

PDK nuk e mohon se Haradinaj është kandidat për kryeministër

Alb Portali - 17.05.2017

Loading... Derisa është zyrtarizuar koalicioni parazgjedhor PDK-AAK-NISMA, zyrtarë të PDK-së nuk e mohojnë se Haradinajt ia kanë ofruar postin e kryeministrit.

Arrihet në orët e fundit marrëveshja mes PDK – AAK – NISMA

Java News - 17.05.2017

Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën do të kandidojnë bashkërisht në zgjedhjet e 11 qershorit. Këto tri parti në orët e vona të së martës kanë arritur ...

Nisma: Haradinaj tashmë është kryeministër

Alb Portali - 17.05.2017

Megjithëse kanë vendosur të garojnë në një listë së përbashkët, PDK, AAK dhe Nisma kanë mbajtur konferenca të ndara për shtyp, pas arritjes së marrëveshjes. Loading...

LDK: Aspak të befasuar me koalicionin PDK-AAK-Nisma

Java News - 17.05.2017

Deputeti Armend Zemaj nga LDK-ja thotë se nuk është befasuar nga arritja e marrëveshjes PDK-AAK-Nisma. Në një lidhje të drejtpërdrejtë në Interaktiv, Zemaj ka thënë se ky koalicion ishte bërë për ...

Haradinaj, kandidat për kryeministër i koalicionit PD-AAK-NISMA

Durres Lajm - 17.05.2017

Partitë politike në Kosovë kanë dorëzuar dje në mbrëmje dokumentat formale për koalicionet parazgjedhore, teksa surpriza ka ardhur padyshim nga bashkëpunimi mes PDK, AAK dhe NISMA.

Nisma: Ramush Haradinaj tashmë është kryeministër

Antpress - 17.05.2017

Megjithëse kanë vendosur të garojnë në një listë së përbashkët, PDK, AAK dhe Nisma kanë mbajtur konferenca të ndara për shtyp, pas arritjes së marrëveshjes.

Regjistrohen në minutën e fundit koalicionet politike në Kosovë

Antpress - 17.05.2017

Në minutat e fundit të afatit për regjistrim të koalicioneve, Partia Demokratike e Kosovës ka arritur marrëveshje koalicioni me AAK-në e Ramush Haradinajt dhe Nismën për Kosovën të Fatmir Limajt.

Haradinaj i prin ‘krahut të luftës’ kundër LDK’së dhe VV’së

Antpress - 17.05.2017

“Krahu i luftës” është bashkuar në njërën anë, duke lidhur një koalicion të gjerë mes partive PDK-AAK-“Nisma”. Atyre do t’u prij si kandidat për kryeministër Ramush Haradinaj.

Arifi: AAK i bëri ofertë AKR-së, s’ka koalicion me LDK-në dhe PDK-në

Almakos - 16.05.2017

Anëtari i Kryesisë i AAK-së, Avni Arifi duke folur për koalicionet parazgjedhore ka thënë se AAK ka koalicion me Nisma për Kosovën dhe i ka bërë ofertë AKR-së.

Arifi: AAK i bëri ofertë AKR-së, s’ka koalicion me LDK-në dhe PDK-në

Lajmi.net - 16.05.2017

Anëtari i Kryesisë i AAK-së, Avni Arifi duke folur për koalicionet parazgjedhore ka thënë se AAK ka koalicion me Nisma për Kosovën dhe i ka bërë ofertë AKR-së.

Demokristianët sërish në koalicion me PDK-në

Almakos - 16.05.2017

Partia Shqiptare Demokristiane e Kosovës në zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit do të hyjë në koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës. Kështu ka thënë për KosovaPress një burim nga kjo parti, ...

Demokristianët sërish në koalicion me PDK-në

Albeu.com - 16.05.2017

Partia Shqiptare Demokristiane e Kosovës në zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit do të hyjë në koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës , ka thënë për "KosovaPress" një burim nga kjo parti.

AAK nënshkruan marrëveshje koalicioni me dy parti politike

Almakos - 16.05.2017

AAK, sot ka arritur marrëveshje koalicioni për zgjedhjet e 11 qershorit, me Partinë Social-Demokrate të Kosovës dhe Ballin Kombëtar të ...

AAK arrin marrëveshje koaliconi me dy parti (Foto)

Lajmi.net - 16.05.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka arritur një marrëveshje koalicioni parazgjedhore me dy parti. Në njoftimin e bërë nga ky subjekt politik, thuhet se është arritur një marrëveshje për zgjedhjet e ...

AAK hyn në koalicion parazgjedhor me dy parti

Albeu.com - 16.05.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës pas koalicionit me Nismën për Kosovën, ka arritur një marrëveshje koalicioni parazgjedhore me Partinë Social-Demokrate të Kosovës dhe Ballin Kombëtar të Kosovës .

AAK bën koalicion edhe me dy parti tjera (Foto)

Lajmi.net - 16.05.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka arritur marrëveshje me dy parti gjatë ditë së sotme. AAK, sot ka arritur marrëveshje koalicioni për zgjedhjet e 11 qershorit, me Partinë Social-Demokrate të ...

Lëvizja për Bashkim i bashkohet PDK-së

Almakos - 16.05.2017

Lëvizja për Bashkim edhe në këto zgjedhje do të jetë në koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës. Lajmin për KosovaPress e konfirmoi një zyrtar i kësaj Lëvizje.

Edita prapë me PDK-në

Almakos - 16.05.2017

Edhe Edita Tahiri do të jetë pjesë e listës së PDK-së në garën për deputetë në zgjedhjet e 11 qershorit. Tahiri përfaqëson Alternativën Demokratike të Kosovës e cila tash e sa vjet është në Qeveri me ...

Edita Tahiri prapë me PDK-në

Portalb - 16.05.2017

Edhe Edita Tahiri do të jetë pjesë e listës së PDK-së në garën për deputetë në zgjedhjet e 11 qershorit. Tahiri përfaqëson Alternativën Demokratike të Kosovës e cila tash e sa vjet është në Qeveri me ...

Edita Tahiri rikthehet në PDK

Albeu.com - 16.05.2017

Partia Demokratike e Kosovës dhe Alternativën Demokratike të Kosovës së Edita Tahirit, kanë firmosur marrëveshjen e koalicionit parazgjehdir. Ndërsa, gjatë ditës së sotme PDK arriti në nënshkruajë ...

Themeluesi i degës së PDK’së në Klinë i bashkohet NISMA-s

Lajmi.net - 16.05.2017

Ish anëtari i Kryesisë dhe Këshillit Drejtues, njëherit themeluesi i degës së PDK’së, në Klinë, Nezir Gashi, sot i është bashkuar Nismës për Kosovën. Në takimin që Gashi e pati me kryetarin e ...

Bahtiri: PDK na bëri ofertë por ne s’e morëm për bazë

Almakos - 16.05.2017

Nënkryetari i AKR-së, Agim Bahtiri duke folur për koalicionet parazgjedhore ka thënë se partia ku ai bën pjesë ka eliminuar mundësinë për një koalicion të tillë me PDK-në.

Hoxhaj në Rahovec dhe Malishevë: Koha para nesh është kohë e PDK-së dhe e Kosovës

Lajmi.net - 16.05.2017

Zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj ka qëndruar sot në Malishevë dhe në Rahovec ku ka takuar strukturat dhe përkrahësit e Partisë Demokratike të Kosovës.

Kastrati: Partitë që po i vendosin vijë të kuqe PDK-së, ndryshojnë mendjen pas zgjedhjeve (Video)

Lajmi.net - 16.05.2017

Për ‘incidentin’ e kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit, të cilit ju ndalua hyrja në dhomat e ndeshjes së ekipit të futbollit “Lapi” është diskutuar me përfaqësuesin e PDK-së, Kadri Kastrati.

Pritet koalicioni PDK-AAK-NISMA

Ina - 16.05.2017

Gazetari i njohur kosovar Milaim Zeka ka paralajmëruar një koalicion parazgjedhor në mes të PDK-së, AAK-së dhe Nismës për Kosovën, njofton agjencia e lajmeve INA.

Befason Milaim Zeka: Sonte pritet koalicioni PDK-AAK-NISMA

Almakos - 16.05.2017

Gazetari Milaim Zeka, që së fundmi aderoi në partinë e Fatmir Limajt, ka dalë me një lajm të papritur lidhur me koalicionet parazgjedhore. Zeka përmes një postimi në Facebook, thotë se sonte pritet ...

PDK dhe AAK në bisedime intensive për koalicion, ka mbetur kohë edhe 20 minuta!

Lajmi.net - 16.05.2017

PDK dhe AAK-NISMA janë ende në bisedime rreth mundësisë për të shkuar bashkë si koalicion në zgjedhjet e 11 qershorit. Lajmi.net merr vesh se bisedimet po vazhdojnë dhe se ka mbetur edhe me pak se ...

Hasani: Nuk ka koalicion PDK-AAK-NISMA

Almakos - 16.05.2017

Ish-deputeti i PDK-së, Nait Hasani, ka komentuar lajmin e fundit të plasuar nga anëtari i NISMA për Kosovën, Milaim Zeka, lidhur me mundësinë e lidhjes së një koalicioni parazgjedhor PDK-AAK-NISMA.

EKSKLUZIVE, Lekaj: PDK-AAK-NISMA afër marrëveshjes për koalicion

Lajmi.net - 16.05.2017

Pal Lekaj për lajmi.net ka thënë se marrëveshja që është afër marrëveshja për koalicionin PDK-AAK-Nisma. I pyetur se a do t’i zënë afatet kohore, ai është shprehur shkurt: “Jemi afër marrëveshjes, ...

Arifi: AAK i bëri ofertë AKR-së, s’ka koalicion me LDK-në dhe PDK-në

Telegrafi - 16.05.2017

Anëtari i Kryesisë i AAK-së, Avni Arifi duke folur për koalicionet parazgjedhore ka thënë se AAK ka koalicion me Nisma për Kosovën dhe i ka bërë ofertë AKR-së.

Demokristianët sërish në koalicion me PDK-në

Telegrafi - 16.05.2017

Partia Shqiptare Demokristiane e Kosovës në zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit do të hyjë në koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës. Kështu ka thënë për KosovaPress një burim nga kjo parti, ...

AAK arrin marrëveshje koaliconi me dy parti (Foto)

Gazeta Express - 16.05.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka arritur një marrëveshje koalicioni parazgjedhore me dy ...

AAK nënshkruan marrëveshje koalicioni me dy parti politike

Telegrafi - 16.05.2017

AAK, sot ka arritur marrëveshje koalicioni për zgjedhjet e 11 qershorit, me Partinë Social-Demokrate të Kosovës dhe Ballin Kombëtar të Kosovës. Sipas një njoftimi nga kjo parti, akti i nënshkrimit ...

AAK arrin marrëveshje për koalicion parazgjedhor me dy parti (Foto)

Zeri - 16.05.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës pas koalicionit me Nismën për Kosovën, ka arritur një marrëveshje koalicioni parazgjedhore me dy parti. Në njoftimin e bërë nga ky subjekt politik, thuhet se është ...

Lëvizja për Bashkim i bashkohet PDK-së

Telegrafi - 16.05.2017

Lëvizja për Bashkim edhe në këto zgjedhje do të jetë në koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës. Lajmin për KosovaPress e konfirmoi një zyrtar i kësaj Lëvizje.

Edita prapë me PDK-në

Telegrafi - 16.05.2017

Edhe Edita Tahiri do të jetë pjesë e listës së PDK-së në garën për deputetë në zgjedhjet e 11 qershorit. Tahiri përfaqëson Alternativën Demokratike të Kosovës e cila tash e sa vjet është në Qeveri me ...

Zyrtarizohet edhe koalicioni PDK-LB

Zeri - 16.05.2017

Partia Demokratike e Kosovës ka arritur marrëveshje edhe me Lëvizjen për Bashkim, raporton zeri.info. Kjo është bërë e ditur në një konferencë për media, pas zyrtarizmit të koalicionit me Partinë e ...

Vjen koalicioni i tretë: PDK- Alternativa Demokratike

Zeri - 16.05.2017

Partia Demokratike e Kosovës gjatë ditës së sotme ka nënshkruar marrëveshjen e trete për koalicion parazgjedhor, raportin “ Zeri.info". Me këtë rast, Veseli ka thënë se është i nderuar qe të ...

Nënshkruhet koalicioni mes PDK-së dhe republikanëve të Kosovës

Zeri - 16.05.2017

Partia Demokratike e Kosovës ka nënshkruar koalicionin e radhës, i katërti me radhë për sot, me Republikanët e Kosovës, raporton “Zeri.info”. Me këtë rast, marrëveshjen në fjalë e kanë nënshkruar ...

Koalicioni i pestë, PDK-Partia Konservatore

Zeri - 16.05.2017

Partia Demokratike e Kosovës ka zyrtarizuar koalicionin e pestë për sot, me partinë konservatore të Kosovës, raporton zeri.info. Me këtë rast, dy liderët e partive kanë nënshkruar marrëveshje para ...

PDK arrin koalicionin e shtatë, me Partinë Liberale

Zeri - 16.05.2017

Koalicioni i shtatë për sot nga Partia Demokratike e Kosovës është realizuar me Partinë Liberale te Kosovës, raporton zeri.info. Me këtë rast, lideri i kësaj partie ka thënë se Pdk ka vizion, prandaj ...

Themeluesi i PDK-së së Klinës kalon në Nismën për Kosovën

Botasot - 16.05.2017

Nisma për Kosovën njofton se ish anëtari i Kryesisë dhe Këshillit Drejtues, njëherit themeluesi i degës së PDK-së së, në Klinë, Nezir Gashi, sot i është bashkuar kësaj partie.

Themeluesi i degës së PDK-së në Klinë i bashkohet NISMA-s

Zeri - 16.05.2017

Ish-anëtari i Kryesisë dhe Këshillit Drejtues, njëherit themeluesi i degës së PDK-së, në Klinë, Nezir Gashi, sot i është bashkuar Nismës për Kosovën. Në takimin që Gashi e pati me kryetarin e ...

Bahtiri: PDK na bëri ofertë por ne s’e morëm për bazë

Telegrafi - 16.05.2017

Nënkryetari i AKR-së, Agim Bahtiri duke folur për koalicionet parazgjedhore ka thënë se partia ku ai bën pjesë ka eliminuar mundësinë për një koalicion të tillë me PDK-në.

Bahtiri: PDK na bëri ofertë, por ne s’e morëm për bazë

Zeri - 16.05.2017

Nënkryetari i AKR-së, Agim Bahtiri duke folur për koalicionet parazgjedhore ka thënë se partia ku ai bën pjesë ka eliminuar mundësinë për një koalicion të tillë me PDK-në.

Hoxhaj në Rahovec dhe Malishevë: Koha para nesh është kohë e PDK-së dhe e Kosovës

Zeri - 16.05.2017

Zëvendëskryetari i PDK’së, Enver Hoxhaj ka qëndruar sot në Malishevë dhe në Rahovec ku ka takuar strukturat dhe përkrahësit e Partisë Demokratike të Kosovës.

Pritet koalicioni PDK-AAK-NISMA

Zeri - 16.05.2017

Anëtari më i ri i partisë Nisma për Kosovën, Milaim Zeka përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka bërë të ditur se pritet të bëhet koalicioni PDK-AAK-NISMA.

Zeka: Pritet koalicioni PDK-AAK-NISMA

Zeri - 16.05.2017

Anëtari më i ri i partisë Nisma për Kosovën, Milaim Zeka përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka bërë të ditur se pritet të bëhet koalicioni PDK-AAK-NISMA.

Pritet koalicioni PDK-AAK-NISMA

Gazeta Express - 16.05.2017

Anëtari më i ri i partisë Nisma për Kosovën, Milaim Zeka përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka bërë të ditur se pritet të bëhet koalicioni ...

Befason Milaim Zeka: Sonte pritet koalicioni PDK-AAK-NISMA

Telegrafi - 16.05.2017

Gazetari Milaim Zeka, që së fundmi aderoi në partinë e Fatmir Limajt, ka dalë me një lajm të papritur lidhur me koalicionet parazgjedhore. Zeka përmes një postimi në Facebook, thotë se sonte pritet ...

Hasani: Nuk ka koalicion PDK-AAK-NISMA

Telegrafi - 16.05.2017

Ish-deputeti i PDK-së, Nait Hasani, ka komentuar lajmin e fundit të plasuar nga anëtari i NISMA për Kosovën, Milaim Zeka, lidhur me mundësinë e lidhjes së një koalicioni parazgjedhor PDK-AAK-NISMA.

Lekaj: PDK-AAK-NISMA afër marrëveshjes për koalicion

Telegrafi - 16.05.2017

Pal Lekaj i AAK-së ka thënë se marrëveshja që është afër marrëveshja për koalicionin PDK-AAK-Nisma. I pyetur se a do t’i zënë afatet kohore, ai është shprehur shkurt: “Jemi afër marrëveshjes, besoj ...

Lekaj: PDK-AAK-NISMA afër marrëveshjes për koalicion

Gazeta Express - 16.05.2017

Zyrtari i lartë i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka thënë se AAK dhe Nisma për Kosovën janë afër një marrëveshjeje për t'i bashkuar forcat për zgjedhjet e 11 ...

Koalicioni PDK-AAK-Nisma, Hasani: Asgjë nuk ka të saktë

Zeri - 16.05.2017

Para pak minutash u raportua se Partia Demokratike e Kosovës, aktualisht është duke biseduar për te lidhur koalicion me AAK-në dhe Nismën. Mirëpo, një gjë e tillë nuk është aspak e vërtetë, ka thënë ...

AAK: Qytetarë, ndahuni me PDK e LDK

Java News - 16.05.2017

Pal Lekaj nga AAK-ja ka thënë se partia e tij pret që qytetarët t’i vënë vijë të kuqe koalicionit të deritashëm mes PDK-së e LDK-së. Ai ka ripërsëritur se AAK nuk dëshiron të futet në koalicion ...

AAK arrin marrëveshje koalicioni me PSDK dhe Ballin Kombëtar të Kosovës

Kosova Live - 16.05.2017

AAK, sot ka arritur marrëveshje koalicioni për zgjedhjet e 11 qershorit, me Partinë Social-Demokrate të Kosovës dhe Ballin Kombëtar të Kosovës. Akti i nënshkrimit është bërë në Selinë e AAK-së në ...

AAK lidh koalicion me dy parti

Antpress - 16.05.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka arritur marrëveshje koalicioni për zgjedhjet e 11 qershorit, me Partinë Social Demokrate të Kosovës dhe Ballin Kombëtar të Kosovës.

Haki Abazi, kandidat i LDK-së për kryeministër?

Lajmi.net - 15.05.2017

Isa Mustafa pasi dha lajmin se nuk do të jetë kandidati për kryeministër i LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit, kryeministri në shkuarje po kërkon që pas vetës të lë një njeri të besueshëm.

Bajrami: Po punojmë që kryeministri të jetë nga opozita

Zeri - 15.05.2017

Deputetja e Nismës për Kosovën, Valdete Dushica-Bajrami, ka thënë se koalicioni parazgjedhor AAK-Nisma është u hapur për te gjitha subjektet që kanë kundërshtuar qeverinë në largim, raporton ...