TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dita e 6: Çfarë po mendoni?

Portalb - 14.07.2013

Në betejën tonë të përditshme, për të qenë vazhdueshmërisht të suksesshëm gjatë Ramazanit, është e lehtë për t’u fiksuar pas disa çështjeve të produktivitetit fizik: Sa orë kam fjetur? Sa kalori kam djegur? A u mora me ushtrime? ...

Ramazani ul interesimin e tetovarëve për plazh

Portalb - 14.07.2013

Muaji i shenjtë i Ramazanit ka ndikuar që një numër i madh i banorëve të qytetit të Tetovës mos të verojnë jashtë vendit. Kështu të paktën thonë përfaqësuesit e agjencive turistike për Portalb të cilët e krahasojnë situatën me vitet e ...

Muslimanët në Londër shtrojnë iftar për të pastrehët gjatë Ramazanit

Portalb - 13.07.2013

Një grup i vullnetarëve muslimanë në Londër kanë ftuar të pastrehët dhe njerëzit nga komunitetet e tjera të iu bashkohen atyre në të bërit iftar.

Dita 4: koha për një analizë ditore!

Portalb - 12.07.2013

Lajme lidhur me temën Hadithe rreth mirësive të agjërimit Studimi i fundit i mjeksisë gjermane rreth agjërimit Iftari në Gaza (Foto) OH Hilal me aksion humanitar në Tetovë Kalojini 10-15 minutat e ...

OH Hilal shtron iftar për të varfrit në Shtip

Almakos - 12.07.2013

Karavani i shpërndarjes së ndihmave dhe shtruarjes së iftareve në të gjitha qytetet e vendit ku ka myslimanë të varfër dhe nevojtarë filloi në prag të muajt të Ramazanit- muajt të solidaritetit, që nga shtëpia amë e besimtarëve të këtij ...

OH Hilal shtron iftar për të varfrit në Shtip

Ina - 12.07.2013

Karavani i shpërndarjes së ndihmave dhe shtruarjes së iftareve në të gjitha qytetet e vendit ku ka myslimanë të varfër dhe nevojtarë filloi në prag të muajt të Ramazanit- muajt të solidaritetit, që nga shtëpia amë e besimtarëve të këtij ...

Ditët e para të Ramazanit, si të jeni produktiv?

Portalb - 11.07.2013

Dita 1: Udhëtimi fillon këtu Bismil-lah! Më në fund, muaji i bekuar i Ramazanit është këtu mes nesh! Këshillat e ditës së parë: 1.Pastroni qëllimet tuaja për agjërimin. Sigurohuni që ai është vetëm për Allahun e Lartësuar.

Fëmija në xhami në ditën e parë të Ramazanit – FOTO

Shqipmedia - 11.07.2013

Një fëmijë në mesin e pjesëtarëve të komunitetit musliman të cilët po kryenin faljen e mesditës në Xhaminë e Madhe në Strasburg – Francë, në ditën e parë të Ramazanit.

“El-Hilal” gjatë Ramazanit ndihmon rreth 300 familje

Lajm - 11.07.2013

Kryetari i shoqatës humanitare EL-Hilal Behidhudin Shahapi tha se janë duke organizuar aktivitete shumë dimenzionale në bashkëpunim me Turqinë, me rastin e festës së Ramazanit. .

Asad fillon Ramazanin duke bombarduar xhamitë (VIDEO)

Albeu.com - 11.07.2013

Ndërsa të gjithë njerëzit pa dallim feje e race, në këtë fillim të muajit tëshenjtë të Ramazanit shtrijnë dorën e pajtimit, forcat e Asadit e kanë filluar Ramazanin duke bombarduar një xhami në Siri .

Fëmija në xhami në ditën e parë të Ramazanit (Foto)

Portalb - 11.07.2013

Një fëmijë në mesin e pjesëtarëve të komunitetit musliman të cilët po kryenin faljen e mesditës në Xhaminë e Madhe në Strasburg – Francë, në ditën e parë të Ramazanit.

Fëmija në xhami në ditën e parë të Ramazanit – FOTO

Ora news - 11.07.2013

Një fëmijë është parë në mesin e pjesëtarëve të komunitetit musliman të cilët po kryenin faljen e mesditës në Xhaminë e Madhe në Strasburg në Francë, në ditën e parë të Ramazanit.

Pesë grupet e njerëzve gjatë Ramazanit!

Yll Press - 11.07.2013

Kur kryhet ky muaj i begatë, të gjitha ato punë të mira që i bënin, marrin fund, dhe kjo gjendje vazhdon gjer në muajin tjetër të Ramazanit, si dhe Ramazani është muaj i agjerimit, adhurimit, qëndresës, bujarisë, durimit, vetëvlerësimit ...

Dhe fëmija mëson të falet

Durres Lajm - 11.07.2013

Një fëmijë është parë në mesin e pjesëtarëve të komunitetit musliman të cilët po kryenin faljen e mesditës në Xhaminë e Madhe në Strasburg në Francë, në ditën e parë të Ramazanit.

Fëmija në xhami në ditën e parë të Ramazanit (Foto)

Info Shqip - 11.07.2013

Një fëmijë në mesin e pjesëtarëve të komunitetit musliman të cilët po kryenin faljen e mesditës në Xhaminë e Madhe në Strasburg – Francë, në ditën e parë të Ramazanit.Fillimisht i habitur, më vonë kureshtar edhe femija pozicionohet për tu ...

18 lojtarë të Llamkosit, me Ramazan!

Fish Media - 11.07.2013

Llamkos Kosova po i vazhdon përgatitjet për edicionin e ri të garave në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll. Por, e veçanta e kësaj është se 18 nga 23 futbollistët vushtrrias janë duke e agjëruar Ramazanin. A. Prekazi, F. Zeneli, L.

Si duhet ti qasemi pritjes së Ramazanit ?

Tetova Sot - 11.07.2013

Shkruan: Dr.Muhamed Arifi A thua duhet që përgatitja jonë për ramazan të jetë duke blerë ushqime të shumta ? Apo duke marrë pushim nga puna në mënyrë që të kemi kohë për gjumë ? Apo duke e mbushur tryezën tonë me ushqime dhe ëmbëlsira të ...

Fëmija në xhami në ditën e parë të Ramazanit

Express - 11.07.2013

Një fëmijë është parë në mesin e pjesëtarëve të komunitetit musliman të cilët po kryenin faljen e mesditës në Xhaminë e Madhe në Strasburg në Francë, në ditën e parë të Ramazanit.

18 lojtarë të Llamkosit, me Ramazan!

Lajme Online - 11.07.2013

Llamkos Kosova po i vazhdon përgatitjet për edicionin e ri të garave në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll. Por, e veçanta e kësaj është se 18 nga 23 futbollistët vushtrrias janë duke e agjëruar Ramazanin. A. Prekazi, F. Zeneli, L.

Berisha, mesazh besimtarëve myslimanë për muajin e Ramazanit

Shekulli - 10.07.2013

Kryeministri Berisha postoi në profilin e tij në “Facebook” një mesazh për besimtarët myslimanë, me rastin e muajit të Ramazanit. “Të dashur miq, sot fillon muaji i madhnueshëm i agjërimit, në të cilin besimtarët sakrifikojnë me qëllim ...

OH El-Hilal- Gjatë Ramazanit ndihmon rreth 300 familje të varfëra

Portalb - 10.07.2013

Të varfrit dhe jetimët edhe këtë vit nuk do ndjejnë mungesën e ushqimit në sofrat e iftarit përgjatë tërë muajit të Ramazanit. Pothuajse të gjitha shoqatat humanitare tanimë i kanë gati pakot e tyre me gjëra ushqimore me vlerë deri në 30 ...

Xherdan Shaqiri: Urime Ramazanin

Portalb - 10.07.2013

Xherdan Shaqiri i ka uruar të gjithë besimtarët musliman për Muajin e Shenjtë të Ramazanit. Ylli kosovar shfrytëzoi faqen e tij në Facebook për të uruar të gjithë për këtë muaj në tre gjuhë, shqip, anglisht dhe gjermanisht.

10 arsye për Ramazanin të shoqëruar me ndjenjë faji

Portalb - 10.07.2013

Cilat janë arsyet që na bëjnë fajtor çdo muaj Ramazani? Këtu janë renditur 10 arsye, që i mendoj shkaktare për këtë gjendje: 1. Pritshmëri jo realiste: Çdo vit, ne e fillojmë Ramazanin me pritshmëri ...

Falja në ditën e parë të Ramazanit (FOTO-LAJM)

Albeu.com - 10.07.2013

Në ditën e parë të Ramazanit në Xhaminë e Madhe në Strasburg ka edhe një fëmijë. Fillimisht i habitur, më vonë kureshtar edhe femija pozicionohet për tu lutur duke parë edhe besimtarët që ishin përreth tij.

Mesazhi i Tunës për Ramazan

Botasot - 10.07.2013

Derisa ajo njihet edhe si shfrytëzuese e rregullt e rrjeteve sociale, me rastin e muajit të Ramzanit, përmes Facebook’ut ajo ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame.

Muaji i Ramazanit, ekspertët: Një alarm i kuq për diabetikët

Gazeta Idea - 10.07.2013

Ramazani, muaji i shenjtë i fesë islame, ka të njohur si të veçantë agjërimin që fillon në mes të natës dhe përfundon përafërsisht në perëndim të diellit.

Mesazhi i Tunës për Ramazan

Fish Media - 10.07.2013

Derisa ajo njihet edhe si shfrytëzuese e rregullt e rrjeteve sociale, me rastin e muajit të Ramzanit, përmes Facebook’ut ajo ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame.

Muaji i sakrifices cfare (nuk) duhet bere

Shqiperia - 10.07.2013

Nisi dje muaj i madhërueshëm për të gjithë myslimanët në mbarë botën. Në përpjekje për të njoftuar ardhjen e një muaji, i cili pretendon të sjellë më shumë qetësi dhe marrëdhënie të shëndetshme shoqërore, “Shekulli” nuk kish si të mos e ...

Mesazhi i Tunës për Ramazan

Lajme Online - 10.07.2013

Derisa ajo njihet edhe si shfrytëzuese e rregullt e rrjeteve sociale, me rastin e muajit të Ramzanit, përmes Facebook’ut ajo ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame.

Zogjtë e estradës urojnë për Ramazanin

Lajme Online - 10.07.2013

Fytyrat prominente të estradës shqiptare kanë uruar besimtarët muslimanë shqiptarë për muajin e shenjtë të Ramazanit. Muaji i shenjtë i Ramazanit ka filluar dhe pjesa më e madhe e popullsisë në trojet shqipfolëse është duke agjëruar muajin ...

Nishani: Ramazani muaji i lartësimit shpirtëror

Gazeta Start - 09.07.2013

Tiranë – Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, uroi sot shqiptarët për fillimin e muajit të bekuar të Ramazanit, të cilin ai e cilëson si një muaj që ndërthur shenjtërisht sakrificën materiale me lartësimin shpirtëror.

OKB: Për Ramazan të ndalen luftimet në Siri

Evropaelire - 09.07.2013

08:22 OKB: Për Ramazan të ndalen luftimet në Siri 08:11 BE: Ashton sot në Beograd, nesër në Prishtinë 07:37 Uashington: Filluan bisedimet tregtare ...

Filloi sot muaji i shenjtë i Ramazanit

Ina - 09.07.2013

Për të gjithë myslimanët nisi sot muaji më i rëndësishëm, Muaji i Ramazanit. Kalendari i komunitetit Mysliman Shqiptar shënon orën 03:06’ si syfyrin e parë të muajit më festiv për çdo mysliman në Shqipëri, ndërsa në Kosovë dhe Maqedoni ...

Presidenti Nishani uron besimtarët: Respekt për sakrificën tuaj në Ramazan

LajmiFundit - 09.07.2013

Presidenti Nishani uron të gjithë besimtarët myslimanë shqiptarë me rastin e fillimit të Muajit të Shenjtë të Ramazanit. “Të nderuar besimtarë myslimanë, Ju përshëndes me shumë dashuri dhe respekt sot në ditën e parë të Ramazanit.

Basha uron besimtarët: Agjerim të lehtë dhe të pranuar

LajmiFundit - 09.07.2013

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha u ka uruar agjërim të lehtë dhe të pranuar, të gjithë besimtarëve myslimanë të Tiranës dhe mbarë Shqipërisë.

Muaji i Ramazanit, Basha i uron besimtarëve agjërim të lehtë

Albeu.com - 09.07.2013

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha uron besimtarët myslimanë agjërim të lehtë dhe të pranuar të muajit të Ramazanit . “Të dashur besimtarë myslimanë, ju uroj në këtë muaj të shenjtë, agjërim të lehtë dhe të pranuar, lumturi paqe ...

Nishani uron besimtarët myslimanë për Muajin e Ramazanit

Albeu.com - 09.07.2013

Me rastin e fillimit të Muajit të Shenjtë të Ramazanit , Presidenti i Republikës Bujar Nishani uron të gjithë besimtarët myslimanë shqiptarë Ramazan të lehtë të gjithëve “Të nderuar besimtarë myslimanë, Ju përshëndes me shumë dashuri dhe ...

Ramazani, Xhaferi: Qoftë muaji i tolerancës për Maqedoninë

Albeu.com - 09.07.2013

Ministri i Mbrojtjes , Talat Xhaferi , ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit. Në telegramin e urimit shpërndarë për mediat, Xhaferi u dëshiron besimtarëve agjërim të lehtë, përplot ...

Kthimi në qendër: Ramazani si muaj kuptimi

Lajm - 09.07.2013

TARIQ RAMADAN Mjaft nga mësimet klasike fetare lidhur me muajin e Ramazanit insistojnë në respektimin e rregullave ashtu sikurse dhe në dimension të thellë shpirtëror të këtij muaji agjërimi, privimi, adhurimi dhe meditimi.

Një urim i veçantë për Muajin e Ramazanit në Strugë

Ina - 09.07.2013

Tradicionalisht me rastin e fillimit të agjërimit në Muajin e Ramazanit, përcillen urimet nga institucionet fetare, e kohëve të fundit edhe të atyre shtetërore, liderëve të partive politike por edhe udhëheqësve lokal.

Ahmeti dhe Thaçi urojnë besimtarët mysliman

Lajm - 09.07.2013

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti me rastin e Ramazanit u ka dërguar urim të gjithë besimtarve të fesë islame. “Besimtarët musliman i gëzohen muajit të agjërimit si një muaj që promovon paqen, tolerancën dhe solidaritetin, por edhe që na afron ...

Nis sot muaji i Ramazanit

Albeu.com - 09.07.2013

Nis sot muaji i Ramazanit , njëra nga festat më të rëndësishme muslimane. Në këtë muaj të shenjtë besimtarët muslimanë agjërojnë që nga paralindja e diellit deri në perëndim të tij.

OKB kërkon ndalimin e luftimeve në Siri për Ramazan

Albeu.com - 09.07.2013

Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, ka bërë thirrje për armëpushim ndërmjet kryengritësve dhe trupave besnike ndaj presidentit të Sirisë, Bashar al-Assad në muajin e Ramazanit.

Muajin e Ramazanit plazhet e varfra, lokalet për iftar plotë

Portalb - 09.07.2013

Këto vitet e fundit muaji i shenjtë i Ramazanit, po bie, pothuajse në pikun e sezonit turistik. Dhe, kjo gjithsesi po ndikon në numrin e atyre që vendosin që të bëjnë plazh në ujët e Liqenit të Ohrit, apo të Drinit të Zi.

OKB kërkon ndalimin e luftimeve në Siri për Ramazan

Alsat - 09.07.2013

Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, ka bërë thirrje për armëpushim ndërmjet kryengritësve dhe trupave besnike ndaj presidentit të Sirisë, Bashar al-Assad në muajin e Ramazanit.

Ban Ki Moon bënë apel të ndalen luftimet në botë për hir të Ramazanit

Portalb - 09.07.2013

Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, ka apeluar të hënën që forcat e lojale të Presidentit Sirian, Bashar al-Assad dhe rebelët sirianë, të bëjnë armëpushim gjatë muajit të Shenjtë të Ramazanit.

Nishani e Basha urojnë besimtarët myslimanë për Muajin e Ramazanit: Agjërim të lehtë dhe të pranuar

SOT - 09.07.2013

Presidenti Bujar Nishani, ka uruar sot të gjithë besimtarët myslimanë shqiptarë, për një Ramazan të lehtë. Me anë të një mesazhi drejtuar besimtarëve, kreu i shtetit bën me dije se Ramazani është një akt i lartë religjioz dhe human, me ...

Ramazani, Obama uron besimtarët myslimanë: Liria dhe dinjiteti, të drejta të pamohueshme për njerëzimin

SOT - 09.07.2013

Me fillimin e muajit të Ramazanit, presidenti amerikan Barack Obama dhe bashkëshortja e tij Michelle, kanë uruar të gjithë besimtarët myslimanë në mbarë botën.

Obama: Ua uroj Ramazanin besimtarëve në SHBA e kudo në botë

LajmiFundit - 09.07.2013

Ambasada amerikane në Tiranë shpërndau për median një “Deklaratë të Presidentit me Rastin e Ramazanit”. Në deklaratë thuhet se presidenti Obama ka mbajtur një komunikim me median, ku është shprehur: Me rastin e fillimit të muajit të ...

Obama uron besimtarët me rastin e muajit të Ramazanit

Albeu.com - 09.07.2013

Presidenti amerikan Barack Obama dhe bashkëshortja e tij Michelle uruan besimtarët myslimanë në mbarë botën, për fillimin e muajit të Ramazanit .

Obama uron gjithë besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Almakos - 09.07.2013

Presidenti amerikan Barack Obama dhe bashkëshortja e tij Michelle uruan besimtarët myslimanë në mbarë botën, për fillimin e muajit të Ramazanit.

Obama ua uron Ramazanin muslimanëve në mbarë botën

Portalb - 09.07.2013

Presidenti amerikan Barack Obama dhe bashkëshortja e tij Michelle uruan besimtarët myslimanë në mbarë botën, për fillimin e muajit të Ramazanit.

Mesazhi i Tunës për Ramazan ...

Almakos - 09.07.2013

Pa dyshim se ajo është këngëtarja më sensacionale e kohëve të funit, jo vetëm me hite të shumta por edhe me provokime skenike nga me të ndryshmet që rëmbejnë padiskutueshmërisë vëmendjen e publikut.

Muaji i Ramazanit, Berisha uron besimtarët

Albeu.com - 09.07.2013

Në ditën e parë të muajit të Ramazanit, kryeministri Berisha ka uruar besimtarët që në këto ditë të nxehta të agjerimit, sakrifica e tyre te pranohet nga krijuesi i gjithesise .

Berisha dhe Majko urojnë për Ramazanin

Almakos - 09.07.2013

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për Ramazanin, urimin e tij e sjellim më poshtë: Te dashur miq, sot fillon muaji i madhnushem i agjerimit, ne te cilin besimtaret sakrifikojne me qellim ...

Obama mesazh urimi për muajin e Ramazanit

Ina - 09.07.2013

Presidenti amerikan Barak Obama theksoi në telegramin e urimit se për 1.5 miliardë myslimanët e botës, Ramazani është koha për reflektim të thellë, agjërim dhe përkushtim.

Dobite mahnitese te mbajtjes se Ramazanit

InfoAlbania - 09.07.2013

Dobite mahnitese te mbajtjes se Ramazanit Duke marre parasysh fillimin e muajit te shenjte te Ramazanit, eshte me rendesi te dihen dobite shendetesore te agjerimit.

Obama, uron 1.5 miliardë myslimanët e botës: Muaj të bekuar!

Lajm - 09.07.2013

Presidenti amerikan Barak Obama ka uruar gjithe besimtaret myslimane per nisjen e muajit te Ramazanit. Me rastin e fillimit të muajit të shenjtë te Ramazanit, Michelle dhe unë u dërgojmë urimet më të mira komuniteteve myslimane këtu në ...

Berisha: Uroj të gjithë besimtarët myslimanë, që sakrifica e tyre të pranohet

SOT - 09.07.2013

Përmes rrjetit social “Facebook”, kryeministri në largim Sali Berisha, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë, në ditën e parë të muajit të Ramazanit.

Muaji i Ramazanit, Totozani: Le të na shërbejë në thellimin e respektit dhe dashurisë për familjen

SOT - 09.07.2013

Avokati i Popullit, Igli Totozani, ka përfituar nga rasti të përcjellë një urim për të gjithë besimtarët myslimanë kudo që ndodhen, për muajin e shenjtë të Ramazanit. Avokati i Popullit, uron agjërim të lehtë të gjithë besimtarëve.

Kryetari Bejta uron myftiun Fetahu dhe besimtarët myliman për muajin e Ramazanit

Yll Press - 09.07.2013

Ju uroj një agjërim të lehtë, paqe në shpirt, harmoni familjare, shëndet dhe lumturi. I nderuar myfti, Hfz. Shaqir ef. Fetahu, Me rastin e Muajit të Shenjtë të Ramazanit, në emrin tim dhe në emër të Komunës së Gostivarit, Juve si Myfti i ...

OKB: Për Ramazan të ndalen luftimet në Siri

Botasot - 09.07.2013

Muaji i Shenjtë i Ramazanit për afro 1.5 miliardë besimtarë myslimanë në gjithë botën, filloi sot. Me këtë rast, sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, ka bërë thirrje për armëpushim gjatë këtij muaji ndërmjet ...

Muaji i Ramazanit, Basha i uron besimtarëve agjërim të lehtë

BalkanWeb - 09.07.2013

TIRANE- Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha u ka uruar agjërim të lehtë dhe të pranuar, të gjithë besimtarëve myslimanë të Tiranës dhe mbarë Shqipërisë.

Nishani uron besimtarët myslimanë me rastin e fillimit të Muajit të Shenjtë të Ramazanit

BalkanWeb - 09.07.2013

TIRANE- Presidenti i Republikës Bujar Nishani uron të gjithë besimtarët myslimanë shqiptarë me rastin e fillimit të Muajit të Shenjtë të Ramazanit.

Nishani e Basha urojnë Ramazanin. RTV “Ora News”, emision për besimtarët myslimanë

Ora news - 09.07.2013

Sot të gjithë besimtarët muslimanë kanë nisur muajin e shenjtë të Ramazanit. Presidenti Nishani ka uruar sot të gjithë besimtarët myslimanë shqiptarë me rastin e fillimit të Muajit të Shenjtë të Ramazanit.

Ban Ki Moon: Të ndalen luftimet në Siri gjatë Ramazanit

Ora news - 09.07.2013

Filloi sot muaji i shenjtë i Ramazanit për afro 1.5 miliardë besimtarë myslimanë në gjithë botën. Me këtë rast, sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-Moon, ka bërë thirrje për armëpushim gjatë këtij muaji ndërmjet ...

Për Ramazan të ndalen luftimet në Siri

Telegrafi - 09.07.2013

Muaji i Shenjtë i Ramazanit për afro 1.5 miliardë besimtarë myslimanë në gjithë botën, filloi sot. Me këtë rast, sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, ka bërë thirrje për armëpushim gjatë këtij muaji ndërmjet ...

Nishani uron myslimanët: Ramazan të lehtë!

Panorama - 09.07.2013

TIRANE- Presidenti i vendit, Bujar Nishani ne diten e pare te Ramazanit ka uruar sot te gjithe besimtaret myslimane. Permes nje mesazhi uurimi, Nishani vlereson se Ramazani ndërthur shenjtërisht sakrificën materiale me lartësimin ...

Gjatë Ramazanit "Ejup Sulltan" shtron iftare për 3000 persona

Koha.net - 09.07.2013

Prishtinë, 9 korrik - Ka filluar sot muaji i shenjtë i Ramazanit. Bashkësia Islame e Kosovës ka organizuar një varg aktivitetesh për të gjithë besimtarët e fesë myslimane, nëpër qendra të ndryshme të vendit.

Muaji i Ramazanit, Obama uron besimtarët në mbarë botën

BalkanWeb - 09.07.2013

SHBA - Presidenti amerikan Barack Obama dhe bashkëshortja e tij Michelle uruan besimtarët myslimanë në mbarë botën, për fillimin e muajit të Ramazanit.

Ramazani, Barack dhe Michelle Obama urojnë besimtarët muslimanë

Ora news - 09.07.2013

Deklaratë e Presidentit me Rastin e Ramazanit Me rastin e fillimit të muajit të shenjtë te Ramazanit, Çifti presidencial Barack dhe Michelle Obama kanë uruar të gjitha komunitetet myslimane në Shtetet e Bashkuara por dhe në mbarë botën.

Shaqiri uron muajin e shenjt të Ramazanit

FlashLajme - 09.07.2013

Feja Islame , Sport , Top Lajme | Z.M | July 9, 2013 14:25 Xherdan Shaqiri, futbollisti shqiptar i Bayern Munichenit, ua ka uruar të gjithë besimtarëve mysliman muajin e shenjt të Ramazanit.

Obama uron gjithë besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Botasot - 09.07.2013

Presidenti amerikan Barack Obama dhe bashkëshortja e tij Michelle uruan besimtarët myslimanë në mbarë botën, për fillimin e muajit të Ramazanit.

Edhe Tuna uron muajin e Ramazanit

FlashLajme - 09.07.2013

Showbiz | Z.M | July 9, 2013 14:41 Edhe ylli i muzikës shqipe, Tuna Sejdi ka uruar për muajin e shenjt të Ramazanit. Këngëtarja nga Shkupi, këtë urim e ka bërë në faqen e saj zyrtare në Facebook: “Te gjithe besimtareve musliman urime muaji ...

Zogjtë e estradës urojnë për Ramazanin

Telegrafi - 09.07.2013

Fytyrat prominente të estradës shqiptare kanë uruar besimtarët muslimanë shqiptarë për muajin e shenjtë të Ramazanit. Muaji i shenjtë i Ramazanit ka filluar dhe pjesa më e madhe e popullsisë në trojet shqipfolëse është duke agjëruar muajin ...

Presidenti Obama ju uron besimtarëve myslymanë muajin e Ramazanit

Mapo - 09.07.2013

Presidenti amerikan Barack Obama dhe bashkëshortja e tij Michelle uruan besimtarët myslimanë në mbarë botën, për fillimin e muajit të Ramazanit.

Berisha uron besimtarët myslimanë me rastin e fillimit të Muajit të Shenjtë të Ramazanit

Ora news - 09.07.2013

Kryeministri i vendit Sali Berisha uron besimtarët myslimanë me rastin e fillimit të Muajit të Shenjtë të Ramazanit. Përmes një mesazhi në faqen e tij zyrtare në rrjetin social facebook, Berisha u dëshiron të gjithë përballim me sukses të ...

Muaji i Ramazanit, Berisha uron besimtarët

FlashLajme - 09.07.2013

Shqipëri , Top Lajme | Z.M | July 9, 2013 16:05 Në ditën e parë të muajit të Ramazanit, kryeministri Berisha ka uruar besimtarët që në këto ditë të nxehta të agjerimit, sakrifica e tyre te pranohet nga krijuesi i gjithesise.

Myslimanët në Amerikë agjërojnë Ramazanin

VOA - 09.07.2013

Muaji i shenjtë i Ramazanit ka filluar sot në Shtetet e Bashkuara. Si në çdo vend të botës ku myslimanët agjerojnë gjatë këtij muaji, edhe në Amerikë kanë marrë të gjitha masat përgatitore për Ramazanin.

Muaji i shenjtë i Ramazanit, Kryeministri Berisha uron besimtarët myslimane

Botasot - 09.07.2013

Kryeministri Berisha u uroi besimtarëve mysliman agjërim të mbarë me fillimin e muajit të Ramazanit, në të cilin besimtaret sakrifikojne me qellim pastrimin e shpirtit për besimin tek Zoti dhe vlerat me te larta njerezore dhe hyjnore.

Ramazani, Meta uron besimtarët myslimanë

Ora news - 09.07.2013

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta uron të gjithë besimtarët myslimanë për fillimin e Muajit të Ramazanit. “Ramazani është muaj i shenjtë dhe i paqes. Ramazani na kujton nevojën e harmonisë.

Muaji i Ramazanit, Totozani uron besimtarët: Agjërim të lehtë

Ora news - 09.07.2013

Avokati i Popullit, Igli Totozani uron të gjithë besimtarët myslimanë kudo që ndodhen Gëzuar muajin e shenjtë të Ramazanit. Avokati i Popullit uron agjërim të lehtë të gjithë besimtarëve.

Muaji i shenjtë i Ramazani, myslimanet nisin Agjerimin

BalkanWeb - 09.07.2013

TIRANË -Besimtarët myslimanë në të gjithë botën dhe në Shqipëri kanë nisur sot agjërimin e muajit të Ramazanit i cili zgjat 30 ditë dhe përmbyllet me festimin e Bajramit të Madh.

OKB: Për Ramazan të ndalen luftimet në Siri

Yll Press - 09.07.2013

Me këtë rast, sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, ka bërë thirrje për armëpushim gjatë këtij muaji ndërmjet kryengritësve dhe trupave lojale ndaj presidentit të Sirisë, Bashar al-Assad, duke theksuar se Muaji i ...

Presidenti Nishani uron besimtarët për Muajin e Ramazanit

Botasot - 09.07.2013

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani uron të gjithë besimtarët myslimanë shqiptarë me rastin e fillimit të Muajit të Shenjtë të Ramazanit. Ne nje mesazh drejtuar besimtareve myslimane presidenti Nishani e cilëson Ramazanin një akt te ...

Muaji i Ramazanit, Nishani uron besimtarët: Humanizëm, agjërim të lehtë

Gazeta Idea - 09.07.2013

Tiranë- Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka uruar sot të gjithë besimtarët myslimanë për nisjen e Muajit të Ramazanit. Përmes një mesazhi urimi Nishani thotë se mesazhet që përcjell ky muaj janë nga më madhështorët.

Nishani uron besimtarët myslimanë me rastin e fillimit të Muajit të Shenjtë të Ramazanit

Durres Lajm - 09.07.2013

Presidenti i Republikës Bujar Nishani uron të gjithë besimtarët myslimanë shqiptarë me rastin e fillimit të Muajit të Shenjtë të Ramazanit. “Të nderuar besimtarë myslimanë, Ju përshëndes me shumë dashuri dhe respekt sot në ditën e parë të ...

Nishani uron myslimanët: Ramazan të lehtë të gjithëve!

Shqiptarja - 09.07.2013

TIRANE - Presidenti Bujar Nishani i përcolli sot urimin “Ramazan të lehtë të gjithëve!” për besimtarët myslimanë të cilët nisën sot muajin e agjërimit. “Ju përshëndes me shumë dashuri dhe respekt sot në ditën e parë të Ramazanit.

OKB: Të ndalen luftimet në Siri për muajin e Ramazanit

Vision Plus - 09.07.2013

Muaji i Shenjtë i Ramazanit për afro 1.5 miliardë besimtarë myslimanë në gjithë botën, filloi sot. Me këtë rast, sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, ka bërë thirrje për armëpushim gjatë këtij muaji ndërmjet ...

Nishani uron besimtarët myslimanë shqiptarë me rastin e fillimit të Ramazanit

Gazeta Tema - 09.07.2013

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, uron të gjithë besimtarët myslimanë shqiptarë me rastin e fillimit të Muajit të Shenjtë të Ramazanit. “Të nderuar besimtarë myslimanë, Ju përshëndes me shumë dashuri dhe respekt sot në ditën e parë ...

Ban Ki-Moon thirrje për ndalimin e luftimeve gjatë Ramazanit

Shqiptarja - 09.07.2013

NJU JORK - Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-Moon, ka thënë se dëshiron që të gjitha palët të përfshira në konfliktin e dhunshëm në Siri që të ndalojnë luftimet gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit.

Muaji i Ramazanit, Basha i uron besimtarëve agjërim të lehtë

Durres Lajm - 09.07.2013

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha u ka uruar agjërim të lehtë dhe të pranuar, të gjithë besimtarëve myslimanë të Tiranës dhe mbarë Shqipërisë.

Ki-Moon: Ndalni luftimet në Muajin e Ramazanit!

InfoGlobi - 09.07.2013

09 / 07 / 2013, 10:05 Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, ka apeluar të hënën që forcat e lojale të Presidentit Sirian, Bashar al-Assad dhe rebelët sirianë, të bëjnë armëpushim gjatë muajit të Shenjtë të Ramazanit.

Nishani e Basha urojnë Ramazanin

Info Shqip - 09.07.2013

Sot të gjithë besimtarët muslimanë kanë nisur muajin e shenjtë të Ramazanit. Presidenti Nishani ka uruar sot të gjithë besimtarët myslimanë shqiptarë me rastin e fillimit të Muajit të Shenjtë të Ramazanit.

Sot nisi muaji i shenjtë i Ramazanit

Info Shqip - 09.07.2013

Sot ka nisur muaji i shenjtë i Ramazanit. Edhe në Kosovë besimtarët islam do të agjërojnë për 30 ditë. Ky është muaji i solidaritetit dhe devotshmërisë.

PDSH-ja uron besimtarët muajin e Ramazanit

Tetova Sot - 09.07.2013

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) ka uruar për fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit. “Uroj solidarizim dhe mbështetje të sinqertë ndaj atyre që më së shumti kanë nevojë, mëshirim ndaj njëri-tjetrit dhe shpresë që sakrifica dhe ...

OKB kërkon ndalimin e luftimeve në Siri për Ramazan

Tetova Sot - 09.07.2013

Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, ka bërë thirrje për armëpushim ndërmjet kryengritësve dhe trupave besnike ndaj presidentit të Sirisë, Bashar al-Assad në muajin e Ramazanit.

Nishani e Basha urojnë Ramazanin

Gazeta Shqip - 09.07.2013

Sot të gjithë besimtarët muslimanë kanë nisur muajin e shenjtë të Ramazanit. Presidenti Nishani ka uruar sot të gjithë besimtarët myslimanë shqiptarë me rastin e fillimit të Muajit të Shenjtë të Ramazanit.

Sot nisi muaji i shenjtë i Ramazanit

Gazeta Shqip - 09.07.2013

Sot ka nisur muaji i shenjtë i Ramazanit. Edhe në Kosovë besimtarët islam do të agjërojnë për 30 ditë. Ky është muaji i solidaritetit dhe devotshmërisë.

Vendet në konflikt, Ban Ki-moon: Ulni armët për hir të Muajit të Ramazanit

Gazeta Idea - 09.07.2013

Siri- Me rastin e nisjes së Muajit të Shenjtë të Ramazanit për afro 1.5 miliardë besimtarë myslimanë në gjithë botën, Organizata e Kombeve të Bashkuara ka bërë thirrje për ulje të armëve në vendet e përfshira në konflikt.

OKB, për Ramazan të ndalen luftimet në Siri

Info Shqip - 09.07.2013

Muaji i Shenjtë i Ramazanit për afro 1.5 miliardë besimtarë myslimanë në gjithë botën, filloi sot. Me këtë rast, sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, ka bërë thirrje për armëpushim gjatë këtij muaji ndërmjet ...

Edhe Shaqiri me Ramazan

Fish Media - 09.07.2013

Xherdan Shaqiri njihet si një besimtar i devotshëm i fesë Islame. Futbollisti kosovar shpesh është parë duke u lutur para ndeshjeve, ndërsa ka treguar se e fal po ashtu Namazin.

Obama uron Ramazanin: Koha për reflektim të thellë dhe përkushtim

Gazeta Idea - 09.07.2013

SHBA- Me rastin e nisjes së Muajit të shenjtë të Ramazanit edhe familja Obama ka përcjellë një mesazh urimi për besimtarët myslimanë në mbarë botën.

Çifti Obama uron besimtarët myslimanë për Ramazanin

Shqiptarja - 09.07.2013

WASHINGTON - Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama dhe bashkëshortja e tij Michelle, kanë uruar të gjithë besimtarët myslimane për muajin e Ramazanit.

Shaqiri uron muajin e shenjt të Ramazanit

Gazeta Shqip - 09.07.2013

Futbollisti shqiptar i Bayern Munichenit, Xherdan Shaqiri, ua ka uruar të gjithë besimtarëve mysliman muajin e shenjt të Ramazanit. Ai këtë urim e ka bërë në tri gjuhë, anglisht, shqip dhe gjermanisht, përmes faqës se tij zyrtare në ...

OKB, për Ramazan të ndalen luftimet në Siri

Gazeta Shqip - 09.07.2013

Muaji i Shenjtë i Ramazanit për afro 1.5 miliardë besimtarë myslimanë në gjithë botën, filloi sot. Me këtë rast, sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, ka bërë thirrje për armëpushim gjatë këtij muaji ndërmjet ...

Obama uron besimtarët për muajin e Ramazanit

Tetova Sot - 09.07.2013

Presidenti amerikan Barack Obama dhe bashkëshortja e tij Michelle uruan besimtarët myslimanë në mbarë botën, për fillimin e muajit të Ramazanit.

Urime Ramazani, nga Xherdani

Tetova Sot - 09.07.2013

Xherdan Shaqiri i ka uruar të gjithë besimtarët mysliman për Muajin e Shenjtë të Ramazanit. Ylli kosovar shfrytëzoi faqen e tij në Facebook për të uruar të gjithë për këtë muaj në tre gjuhë, shqip, anglisht dhe gjermanisht.

Obama: Urime muaji i shenjtë i Ramazanit!

InfoGlobi - 09.07.2013

09 / 07 / 2013, 15:31 Presidenti amerikan Barack Obama dhe bashkëshortja e tij Michelle uruan besimtarët myslimanë në mbarë botën, për fillimin e muajit të Ramazanit.

Muaji i Ramazanit, Obama uron besimtarët në mbarë botën

Durres Lajm - 09.07.2013

Presidenti amerikan Barack Obama dhe bashkëshortja e tij Michelle uruan besimtarët myslimanë në mbarë botën, për fillimin e muajit të Ramazanit.

Berisha uron besimtarët myslimanë me rastin e fillimit të Muajit të Shenjtë të Ramazanit

Durres Lajm - 09.07.2013

Kryeministri i vendit Sali Berisha uron besimtarët myslimanë me rastin e fillimit të Muajit të Shenjtë të Ramazanit. Përmes një mesazhi në faqen e tij zyrtare në rrjetin social facebook, Berisha u dëshiron të gjithë përballim me sukses të ...

Mesazhi i Tunës për Ramazan

Tetova Sot - 09.07.2013

Pa dyshim se ajo është këngëtarja më sensacionale e kohëve të funit, jo vetëm me hite të shumta por edhe me provokime skenike nga me të ndryshmet që rëmbejnë padiskutueshmërisë vëmendjen e publikut.

Ramazani, Berisha uron besimtarët myslimanë

Gazeta Dita - 09.07.2013

Në ditën e parë të Ramazanit, kryeministri Berisha uron besimtarët myslimanë për agjërim të lehtë. Berisha ka përdorur Facebookun për t’u uruar myslimanëve mbarësi dhe pranim të sakrificës së tyre nga Zoti.

Shaqiri uron muajin e shenjt të Ramazanit

GazetaDitore - 09.07.2013

Xherdan Shaqiri, futbollisti shqiptar i Bayern Munichenit,ua ka uruar të gjithë besimtarëve mysliman muajin e shenjt të Ramazanit. Ai këtë urim e ka bërë në tri gjuhë, anglisht, shqip dhe gjermanisht, përmes faqës se tij zyrtare në ...

Shaqiri uron muajin e shenjt të Ramazanit

Info Shqip - 09.07.2013

Futbollisti shqiptar i Bayern Munichenit, Xherdan Shaqiri, ua ka uruar të gjithë besimtarëve mysliman muajin e shenjt të Ramazanit. Ai këtë urim e ka bërë në tri gjuhë, anglisht, shqip dhe gjermanisht, përmes faqës se tij zyrtare në ...

Islami në festë, ja përgatitjet për Ramazanin (Foto)

Tetova Sot - 09.07.2013

Kudo në botë, besimtarët myslimanë kanë nisur sot agjërimin për muajin e Ramazanit. Në shumë vende të botës, kanë nisur përgatitjet për këtë muaj të shenjtë ku besimtarët i përmbahen disa rregullave që kanë të bëjnë me të ngrënin, ...

OKB: Për Ramazan të ndalen luftimet në Siri

AlbanianScreen - 09.07.2013

New York - Me nisjen e muajit të Ramazanit, sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, ka bërë thirrje për armëpushim ndërmjet kryengritësve dhe trupave besnike ndaj presidentit të Sirisë, Bashar al-Assad, duke theksuar ...

Basha uron besimtarët muslimanë: Agjërim të lehtë dhe të pranuar

AlbanianScreen - 09.07.2013

Tiranë - Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha u ka uruar agjërim të lehtë dhe të pranuar, të gjithë besimtarëve muslimanë të Tiranës dhe mbarë Shqipërisë.

Muaji i Ramazanit, presidenti uron besimtarët muslimanë

AlbanianScreen - 09.07.2013

Tiranë - Presidenti Nishani ka uruar të gjithë besimtarët muslimanë shqiptarë me rastin e fillimit të Muajit të Shenjtë të Ramazanit. Në një mesazh drejtuar besimtarëve, kreu i shtetit thekson se Ramazani është një akt i lartë religjioz ...

Po vjen muaji i bekuar!

Gazeta Start - 08.07.2013

Tiranë – Kanë mbetur edhe pak orë nga nisja e muajit të shenjtë të Ramazanit, ku përreth 30 ditë, miliona myslimanë në të gjithë botë qëndrojnë pa ushqim që nga agimi e deri në perëndim të diellit.

Kthimi në qendër: Ramazani si muaj kuptimi

Almakos - 08.07.2013

Tariq RAMADAN Mjaft nga mësimet klasike fetare lidhur me muajin e Ramazanit insistojnë në respektimin e rregullave ashtu sikurse dhe në dimension të thellë shpirtëror të këtij muaji agjërimi, privimi, adhurimi dhe meditimi.

Nesër nis Muaji i Shenjtë i Ramazanit

Evropaelire - 08.07.2013

10:33 Nesër nis Muaji i Shenjtë i Ramazanit 10:21 Piloti i avionit Asiana ka qenë “ende në trajnim” 09:48 Rasti Snowden: Castro mbështet ofertat për azil 08:54 SHBA e BE nisin bisedimet për tregtinë 08:45 Kanada: 5 të vdekur nga shpërthimi ...

Urimi me rastin e muajt të Ramazanit

Lajm - 08.07.2013

“Muaji i Ramazanit është ai, në të cilin ka zbritur Kurani, që është udhërrëfyes për njerëzit, plot me shenja të qarta për rrugën e drejtë dhe dallues (i të vërtetës nga gënjeshtra).

Ali Ahmeti uron besimtarët për fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit

Portalb - 08.07.2013

"Me nder dhe kënaqësi të veçantë, në emër të të gjithë anëtarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim si dhe në emrin tim personal, uroj të gjithë besimtarët musliman për ardhjen e muajit të bekuar të Ramazanit", thuhet në urimin që ...

Ahmeti uron besimtaret myslimane per muajin e Ramazanit

Albeu.com - 08.07.2013

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim uron besimtarët për muajin e Ramazanit . Përmes një deklarate Ahmeti shprehet se besimtarët muslimane i gëzohen muajit të agjërimit si një muaj që promovon paqën, tolerancën dhe solidaritetin, "Me ...

Nesër nis Muaji i Shenjtë i Ramazanit

Alsat - 08.07.2013

Nesër është dita e parë e Ramazanit, njëra nga festat më të rëndësishme myslimane. Ky muaj i shenjtë është periudha kur besimtarët myslimanë përmbahen rreptësishtë nga ngrënia, pirja dhe kënaqësitë trupore, që nga paralindja e diellit deri ...

Nesër është dita e parë e Ramazanit, Bajrami i Madh më 8 gusht

Almakos - 08.07.2013

Nesër është dita e parë e Ramazanit, njëra nga dy festat më të rëndësishme myslimane. Ramazani është muaji i nëntë i kalendarit mysliman lunar gjatë të cilit, ndër të tjera, ka filluar publikimi i Kuranit.

OH "Hilal" ndihmon skamnorët në prag të Ramazanit

Ina - 08.07.2013

Në vigjilje të muajit të Bekuar të Ramazanit, Organizata Humanitare Hilal ndërmori aksion në të cilin u bë shpërndarja e 150 pakove humanitare të përbëra nga produkte ushqimore dhe mjete higjienike.

Muaji i Ramazanit, Muça: Bota sot ka nevojë për mëshirë

Albeu.com - 08.07.2013

Update- Kreu i Komunitetit Mysliman, Selim Muça uroi sot besimtarët me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit duke kujtuar se qëllimi i agjërimit është devotshmëria ndaj Zotit.

Ramazani, mundësi për ndryshime pozitive

Ina - 08.07.2013

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame të Maqedonisë, H.Sulejman ef. Rexhepi sot ka uruar besimtarët mysliman me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit.

BFI: Ramazani, mundësi për ndryshime pozitive

Portalb - 08.07.2013

Me rastin e muajit të bekuar të Ramazanit, kreu i Bashkësisë Fetare Islame (BFI), H. Sulejman ef. Rexhepi, ka lexuar mesazhin tradicional duke uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për fillimin e muajit të agjërimit.

Tërnava: Agjërimi, devotshmëri ndaj krijuesit

Albeu.com - 08.07.2013

Myftiu i Kosovës Naim Tërnava ka uruar sot besimtarët myslimane për fillimin e muajit të Ramazanit . Në një deklaratë për shtyp, Tërnava porosit besimtarët që të ndajnë nga pasuria e tyre edhe dicka për të varfërit.

Haradinaj uron besimtarët me rastin e muajit të Ramazanit

Albeu.com - 08.07.2013

Me rastin e muajit të Ramazanit , Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj përcjellë urimet më të përzemërta të gjithë besimtarëve, me dëshirën që ky muaj në shtëpitë dhe familjet e tyre të sjellë më shumë të mira shpirtërore, begati dhe ...

Ramazani, Rexhepi: Mundësi për ndryshime pozitive

Albeu.com - 08.07.2013

Kreu i Bashkësisë Fetare Islame (BFI), H. Sulejman ef. Rexhep uroi sot të gjithë besimtarët e fesë islame për fillimin e muajit të Ramazanit . Në mesazhin e tij Rexhepi shprehet se ai paraqet kënaqësi të veçantë dhe mundësi që me plot ...

ONE dhuron 150 pako për Ramazan

Lajm - 08.07.2013

Në prag të festës më të madhe myslimane, Ramazan Bajram dhe me rastin e agjërimit njëmujor, operatori i telekomunikacionit ONE, për herë të dytë, organizatës humanitare “Hilal” i jep një donacion me 150 paketa.

Nesër fillon Muaji i Ramazanit

Lajm - 08.07.2013

Besimtarët myslimanë në Maqedoni dhe në të gjithë botën, nesër fillojnë muajin e shenjtë të Ramazanit, i cili çdo vit vjen dhjetë ditë më herët dhe zgjat 30 ditë.

Albin Kurti uron besimtarët mysliman për Ramazanin

Almakos - 08.07.2013

Më poshtë ju sjellimin urimin e lideritë të VV-së për muajin e bekuar të Ramazanit: Të nderuar vëllezër dhe motra të besimit islam, Muaji i shenjtë i Ramazanit, si muaj i adhurimit, mëshirës dhe pendimit, na mundëson që të dëshmojmë ...

Nesër nis Muaji i Shenjtë i Ramazanit, Muça: Të vëmendshëm për të përkrahur njëri-tjetrin

SOT - 08.07.2013

Muaji i madhëruar i Ramazanit fillon nesër, i cili vjen çdo vit dhjetë ditë më herët dhe zgjat 30 ditë. Pas përfundimit të tij është Festa e Bajramit të Madh.

ONE dhuroi paketa humanitare në prag të Ramazanit

Almakos - 08.07.2013

Në prag të festës më të madhe myslimane, Ramazan Bajram dhe me rastin e agjërimit njëmujor, operatori i telekomunikacionit ONE, për herë të dytë, organizatës humanitare “Hilal” i jep një donacion me 150 paketa.

Haxhi Selim Muca uron mesimtaret muslimane me rastin e Muajit te Ramazanit

24 orë - 08.07.2013

-Prej ditës së nesërme nis Muaji i Ramazanit. Kryetari i Komunitetit Musliman Shqiptar, Haxhi Selim Muça, ka uruar sot besimtarët për muajin më të rëndësishëm të Islamit.

BFI: Myslimanët, faktori kryesor në çështjet madhore

Almakos - 08.07.2013

Me rastin e muajit të bekuar të Ramazanit, kreu i Bashkësisë Fetare Islame (BFI), H. Sulejman ef. Rexhepi, ka lexuar mesazhin tradicional duke uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për fillimin e muajit të agjërimit.

Muaji i Shenjtë i Ramazanit, KMSH uron besimtarët myslimanë

LajmiFundit - 08.07.2013

Nesër në 9 korrik është dita e parë e Ramazanit. Ky muaj është periudha kur besimtarët myslimanë përmbahen rreptësisht nga ngrënia, pirja dhe kënaqësitë trupore që nga paralindja e diellit deri në perëndim të tij dhe zgjat 30 ditë.

Ef. Rexhepi: Ramazani, mundësi për ndryshime pozitive

Lajm - 08.07.2013

Me rastin e muajit të bekuar të Ramazanit, kreu i Bashkësisë Fetare Islame (BFI), H. Sulejman ef. Rexhepi, ka lexuar mesazhin tradicional duke uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për fillimin e muajit të agjërimit.

ONE, 150 pako me ushqim me rastin e Ramazanit

Alsat - 08.07.2013

Kompania “ONE”, me rastin e fillimit të muajit të bekuar të Ramazanit ka dhuruar 150 pako me prodhime ushqimore dhe higjienike për familjet me gjendje të rëndë ekonomike.

Fillon muaji i Ramazanit

Top Channel - 08.07.2013

Të martën, të gjithë besimtarët myslimane nisin Muajin e Madhërishëm të agjërimit. Me këtë rast, kryetari i Komunitetit Mysliman Selim Muça uroi të gjithë besimtarët duke thënë se'shoqëria sot ka nevojë për mëshire dhe drejtësi dhe ne duke ...

Jahjaga uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Albeu.com - 08.07.2013

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga i ka uruar sot të gjithë besimtarët myslimanë, me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit .

Jahjaga uron besimtarët për muajin e Ramazanit

Almakos - 08.07.2013

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga i ka uruar sot të gjithë besimtarët myslimanë, me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit, njofton Zyra për Informime Presidencës.

Ahmeti dhe Thaçi urojnë besimtarët mysliman

Almakos - 08.07.2013

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti me rastin e Ramazanit u ka dërguar urim të gjithë besimtarve të fesë islame. “Besimtarët musliman i gëzohen muajit të agjërimit si një muaj që promovon paqen, tolerancën dhe solidaritetin, por edhe që na afron ...

Thaçi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Albeu.com - 08.07.2013

Me rastin e Muajit të Ramazanit , Kryeministri Hashim Thaçi, uroi sot Kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava dhe të gjithë besimtarët islamë të Kosovës.

ONE, 150 pako me ushqim me rastin e Ramazanit

Portalb - 08.07.2013

Kompania “ONE”, me rastin e fillimit të muajit të bekuar të Ramazanit ka dhuruar 150 pako me prodhime ushqimore dhe higjienike për familjet me gjendje të rëndë ekonomike.

Dubai, kod të veshjes për muajin Ramazan

Portalb - 08.07.2013

Ardhja e muajit Ramazan disa nga banorët e Dubait i ka bërë që të mendojnë më shumë për kodin e veshjes në këtë vend të madh turistik. Një organizatë për ‘Kodin e veshjes’ që u hap vitin e kaluar ka filluar të shpërndajë fletushka tek të ...

Liderët urojnë besimtarët mysliman për Muajin e Ramazanit

Ina - 08.07.2013

Liderët e partive shqiptare kanë uruar sot besimtarët mysliman në Maqedoni dhe më gjërë me rastin e festës së Kurban Bajramit. "Me nder dhe kënaqësi të veçantë, në emër të të gjithë anëtarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim si dhe në ...

Nesër është dita e parë e Ramazanit

Koha.net - 08.07.2013

Prishtinë, 8 korrik – Nesër është dita e parë e Ramazanit, njëra nga dy festat më të rëndësishme myslimane. Ramazani është muaji i nëntë i kalendarit mysliman lunar gjatë të cilit, ndër të tjera, ka filluar publikimi i Kuranit.

Nesër është dita e parë e Ramazanit

Yll Press - 08.07.2013

Ky muaj është periudha kur pjesëtarë myslimanë përmbahen rreptësisht nga ngrënia, pirja dhe kënaqësitë trupore që nga paralindja e diellit deri në perëndim të tij dhe zgjat 30 ditë.

Të martën nis Muaji i Shenjtë i Ramazanit

Telegrafi - 08.07.2013

Të martën është dita e parë e Ramazanit, njëra nga festat më të rëndësishme myslimane. Ky muaj i shenjtë është periudha kur besimtarët myslimanë përmbahen rreptësisht nga ngrënia, pirja dhe kënaqësitë trupore, që nga paralindja e diellit ...

Ahmeti i uron ardhjen e muajit të bekuar të Ramazanit

Yll Press - 08.07.2013

"Besimtarët musliman i gëzohen muajit të agjërimit si një muaj që promovon paqen, tolerancën dhe solidaritetin, por edhe që na afron me njëri tjetrin duke promovuar pajtimin dhe mirëkuptimin ndërmjet njerëzve bashkë me besimin ndaj Zotit", ...

Nesër nis Muaji i Shenjtë i Ramazanit

Ora news - 08.07.2013

Nesër është dita e parë e Ramazanit, njëra nga festat më të rëndësishme myslimane. Ky muaj i shenjtë është periudha kur besimtarët myslimanë përmbahen rreptësisht nga ngrënia, pirja dhe kënaqësitë trupore, që nga lindja e diellit deri në ...

Muaji i Ramazanit, Muça: Njerëzit kanë nevojë për mëshirë, mirëkuptim e paqe

BalkanWeb - 08.07.2013

TIRANE - Nesër është dita e parë e Ramazanit. Ky muaj është periudha kur besimtarët myslimanë përmbahen rreptësisht nga ngrënia, pirja dhe kënaqësitë trupore që nga paralindja e diellit deri në perëndim të tij dhe zgjat 30 ditë.

AAK ua uron muajin e Ramazanit të gjithë besimtarëve

Botasot - 08.07.2013

Me rastin e muajit të Ramazanit, kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ua ka përcjellë urimet më të përzemërta të gjithë besimtarëve, me dëshirën që ky muaj në shtëpitë dhe familjet e tyre të sjellë më shumë të mira shpirtërore, begati dhe ...

Urimi i Presidentes Jahjaga me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit

Botasot - 08.07.2013

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga i ka uruar sot të gjithë besimtarët myslimanë, me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit.

Ternava: Agjërimi, devotshmëri, bujari e humanizëm

Botasot - 08.07.2013

Agjërimi është një forcë morale, e cila e shtynë njeriun që të jetë edhe më bujar, më i devotshëm më i afërt me njerëzit, ku adhurimi respekti e dashuria ndaj Allahut janë parime kyçe të besimtarit.

Mesazhi i ef. Rexhepit: Ramazani, mundësi për ndryshime pozitive

Yll Press - 08.07.2013

Duke iu drejtuar mërgimtarëve, kontributi i të cilëve është i njohur, kreu i BFI-së thotë se ka shumë institucione të cilat me kujdesin më të madh janë në shërbim të Islamit, Kuranit dhe Vatanit dhe të tillët duhet përkrahur dhe stimuluar.

Jahjaga uron qytetarët për muajin e Ramazanit

Telegrafi - 08.07.2013

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga i ka uruar sot të gjithë besimtarët myslimanë, me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit.

Thaçi uron për Ramazan

Koha.net - 08.07.2013

Prishtinë, 8 korrik - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me rastin e Muajit të shenjtë të Ramazanit, përgëzon Kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava dhe të gjithë besimtarët islamë të Kosovës.

H.Sulejman ef. Rexhepi: Ramazani, mundësi për ndryshime pozitive

FlashLajme - 08.07.2013

Feja Islame , Maqedoni , Top Lajme | Z.M | July 8, 2013 16:24 Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame të Maqedonisë, H.Sulejman ef. Rexhepi sot ka uruar besimtarët mysliman me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit që fillon nesër.

Kryeministri Thaçi përgëzon besimtarët islamë

Botasot - 08.07.2013

Kryeministri Hashim Thaçi, me rastin e Muajit të Ramazanit, përgëzon Kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava dhe të gjithë besimtarët islamë të Kosovës.

Hashim Thaçi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

FlashLajme - 08.07.2013

Feja Islame , Kosovë , Top Lajme | Z.M | July 8, 2013 16:30 Me rastin e Muajit të Ramazanit, Kryeministri Hashim Thaçi, uroi sot Kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava dhe të gjithë besimtarët islamë të Kosovës.

Jahjaga uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

FlashLajme - 08.07.2013

Feja Islame , Kosovë | Z.M | July 8, 2013 16:37 Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga i ka uruar sot të gjithë besimtarët myslimanë, me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit.

Ahmeti dhe Thaçi urojnë besimtarët mysliman

FlashLajme - 08.07.2013

Maqedoni | admin | July 8, 2013 14:50 Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti me rastin e Ramazanit u ka dërguar urim të gjithë besimtarve të fesë islame.

Thaçi uron besimtarët islamë për Ramazan

Telegrafi - 08.07.2013

Me rastin e Muajit të shenjtë të Ramazanit, kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, përgëzon Kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava dhe të gjithë besimtarët islamë të Kosovës.

Kryetari i LDK-së Mustafa uroi besimtarët myslimanë me rastin e muajit të Ramazanit

Botasot - 08.07.2013

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, u ka dërguar një mesazh urimi të gjithë besimtarëve myslimanë të vendit me rastin e muajit të Ramazanit.

Nesër nis Muaji i Shenjtë i Ramazanit

Botasot - 08.07.2013

Nga ora 2 e 44 minuta pas mesnate, të gjithë besimtarët myslimanë fillojnë Muajin e shenjtë të Ramazanit. Besimtarët do t’i përgjigjen për 30 ditë me radhë, ftesës së Allahut për të plotësuar këtë obligim fetar.

Urimi për Ramazan

Botasot - 08.07.2013

Besimtarë të nderuar, Vëllezër dhe motra, Na ndajnë vetëm edhe pak çaste nga muaji i madhërishëm i Ramazanit, muajit më të rëndësishëm për besimtarët myslimanë.

Mustafa e Haradinaj ua urojnë Ramazanin besimtarëve myslimanë

Telegrafi - 08.07.2013

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe kryetari Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj u kanë dërguar mesazhe urimi të gjithë besimtarëve myslimanë të vendit me rastin e muajit të Ramazanit.

Ahmeti uron muajin e bekuar të Ramazanit besimtarëve myslimanë

Tetova Sot - 08.07.2013

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti me rastin e Ramazanit i dërgon urim të gjithë besimtarëve të fesë myslimane ardhjen e këtij muaji të bekuar. “Besimtarët mysliman i gëzohen muajit të agjërimit si një muaj që promovon paqen, tolerancën dhe ...

Nesër është dita e parë e Ramazanit

Tetova Sot - 08.07.2013

Nesër është dita e parë e Ramazanit, njëra nga dy festat më të rëndësishme myslimane. Ramazani është muaji i nëntë i kalendarit mysliman lunar gjatë të cilit, ndër të tjera, ka filluar publikimi i Kuranit.

Nis sot muaji i Ramazanit, Selim Muça uron myslimanët

Shqiptarja - 08.07.2013

TIRANE- Për të gjithë myslimanët, nis sot muaji më i rëndësishëm, Muaji i Ramazanit. Kalendari i komunitetit Mysliman Shqiptar shënon orën 03:06’ si syfyrin e parë të muajit më festiv për çdo mysliman.

Të martën nis Muaji i Shenjtë i Ramazanit

GazetaDitore - 08.07.2013

Të martën është dita e parë e Ramazanit, njëra nga festat më të rëndësishme myslimane. Ky muaj i shenjtë është periudha kur besimtarët myslimanë përmbahen rreptësisht nga ngrënia, pirja dhe kënaqësitë trupore, që nga paralindja e diellit ...

Nesër është dita e parë e Ramazanit

Fish Media - 08.07.2013

Nesër është dita e parë e Ramazanit, njëra nga festat më të rëndësishme myslimane. Ky muaj i shenjtë është periudha kur besimtarët myslimanë përmbahen rreptësisht nga ngrënia, pirja dhe kënaqësitë trupore, që nga paralindja e diellit deri ...

Nesër nis Muaji i Ramazanit, Muça uron besimtarët: Zoti ju sjelltë begati

Gazeta Idea - 08.07.2013

Tiranë- Nesër nis dita e parë e Ramazanit, një nga aktivitete më të rëndësishme për të gjithë myslimanët. Gjatë muajit të shenjtë besimtarët përmbahen rreptësisht nga ngrënia, pirja dhe kënaqësitë trupore, që nga paralindja e diellit deri ...

Mesazhi i ef. Rexhepit: Ramazani, mundësi për ndryshime pozitive

Ilirida - 08.07.2013

Me rastin e muajit të bekuar të Ramazanit, kreu i Bashkësisë Fetare Islame (BFI), H. Sulejman ef. Rexhepi, ka lexuar mesazhin tradicional duke uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për fillimin e muajit të agjërimit.

ONE dhe ”HILAL” ndihmojnë 150 familje

Ilirida - 08.07.2013

Në vigjilje të muajit të bekuar të Ramazanit, Organizata Humanitare Hilal realizoi sot në bashkëpunim me operatorin ONE, një aksion humanitar me të cilin u bë shpërndarja e 150 pakove me produkte ushqimore dhe mjete higjienike.

Siri, opozita ofron një armëpushim për Muajin e Ramazanit në Homs

Gazeta Idea - 08.07.2013

Siri- Qyteti sirian i Homs-it po përballet me një terren të egër dhe bombardime ajrore të mbështetura nga Hezbollahu dhe trupat dhe milicia besnike e presidentit Bashar al.Assad.

Muaj i Shënjt i Ramazanit, Jeta, begatia e mirëqenja

GazetaDitore - 08.07.2013

Koha që po përjetojmë më shumë peripeti ka shënja që shoqëria jonë duhet të jetë aktive për të ndaluar dhe izoluar që këto vepra mos të fillojnë të eskalojnë edhe në vende të tjera.

Nesër është dita e parë e Ramazanit

Lajme Online - 08.07.2013

Nesër është dita e parë e Ramazanit, njëra nga festat më të rëndësishme myslimane. Ky muaj i shenjtë është periudha kur besimtarët myslimanë përmbahen rreptësisht nga ngrënia, pirja dhe kënaqësitë trupore, që nga paralindja e diellit deri ...

Nesër nis Muaji i Shenjtë i Ramazanit

Info Shqip - 08.07.2013

Nesër është dita e parë e Ramazanit, njëra nga festat më të rëndësishme myslimane. Ky muaj i shenjtë është periudha kur besimtarët myslimanë përmbahen rreptësisht nga ngrënia, pirja dhe kënaqësitë trupore, që nga lindja e diellit deri në ...

Nesër nis Muaji i Shenjtë i Ramazanit

Gazeta Shqip - 08.07.2013

Nesër është dita e parë e Ramazanit, njëra nga festat më të rëndësishme myslimane. Ky muaj i shenjtë është periudha kur besimtarët myslimanë përmbahen rreptësisht nga ngrënia, pirja dhe kënaqësitë trupore, që nga lindja e diellit deri në ...

Gruevski uron besimtarët mysliman për Muajin e Ramazanit

Tetova Sot - 08.07.2013

Kryeministri Nikolla Gruevski ka uruar BFI-në me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit ditën e nesërme. Më lejoni që personalisht juve anëtarëve të Rijasetit dhe të gjithë besimtarëve të konfesionit islam në Maqedoni t’u uroj ...

Ramazani, Rexhepi: Mundësi për ndryshime pozitive

Express - 08.07.2013

Kreu i Bashkësisë Fetare Islame (BFI), H. Sulejman ef. Rexhep uroi sot të gjithë besimtarët e fesë islame për fillimin e muajit të Ramazanit. Në mesazhin e tij Rexhepi shprehet se ai paraqet kënaqësi të veçantë dhe mundësi që me plot ...

Ramazani, Ahmeti: Muaj që promovon paqen, tolerancën dhe solidaritetin

Express - 08.07.2013

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti (BDI), ka uruar gjithë myslimanët në Maqedoni për ardhjen muajit të bekuar të Ramazanit. “Me nder dhe kënaqësi të veçantë, në emër të të gjithë anëtarëve të Bashkimit Demokratik për ...

Ramazani, Thaçi: Mbështetje atyre që kanë nevojë

Express - 08.07.2013

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) ka uruar për fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit. “Uroj solidarizim dhe mbështetje të sinqertë ndaj atyre që më së shumti kanë nevojë, mëshirim ndaj njëri-tjetrit dhe shpresë që sakrifica dhe ...

Liderët e Kosovës urojnë Muajin e Ramazanit

Tetova Sot - 08.07.2013

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me rastin e Muajit të shenjtë të Ramazanit, përgëzon Kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava dhe të gjithë besimtarët islamë të Kosovës.

Urimi për Ramazan

GazetaDitore - 08.07.2013

Besimtarë të nderuar, Vëllezër dhe motra, Na ndajnë vetëm edhe pak çaste nga muaji i madhërishëm i Ramazanit, muajit më të rëndësishëm për besimtarët myslimanë.

Urime muajin e bekuar të Ramazanit

GazetaDitore - 08.07.2013

Përgatiti: Zekirja Mexhiti Portali sportiv KohaSport, kësaj radhe ka bërë një përshkrim të shkurtër për muajin e bekuar të Ramazanit. Agjerimi i muajit të Ramazanit është nga pikat e para të “Themeleve të Besimit” të fesë Islame.

Fillon sot muaji i Ramazanit

AlbanianScreen - 08.07.2013

Tiranë - Sot është dita e parë e Ramazanit, njëra nga festat më të rëndësishme muslimane. Ky muaj i shenjtë është periudha kur besimtarët muslimanë agjërojnë që nga paralindja e diellit deri në perëndim të tij.