TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Flamurtari i rikthehet fitores në kampionat, mposht Lushnjën në Vlorë (VIDEO)

Albeu.com - 18.02.2018

Flamurtari ka mundur Lushnjën me rezultatin 2-0, në sfidën e vlefshme për javën e 20-të të Kategorisë Superiore. Vendasit u shfaqën superiorë në të gjithë takimin, edhe pse nuk e patën të lehtë të ...

Flamurtari rikthehet te fitorja, mposht Lushnjën në Vlorë

SuperSport - 18.02.2018

Flamurtari është rikthyer te fitorja, teksa përballë Lushnjës së vendit të fundit, në shtëpi nuk ka falur. Skuadra e drejtuar nda Jeton Beqiri, (Me Shpëtim Duron në javën e fundit të pezullimit), ...

Flamurtari nuk e fal Lushnjën, Bici dhe Alvesh kthejnë te fitorja vlonjatët (Video)

BalkanWeb - 18.02.2018

Flamurtari ia ka arritur të marrë një fitore të pastër 2-0 përballë Lushnjës. Vlonjatët të cilët vinin pas një humbje në Korçë kundër Skënderbeut janë rikthyer të marrin pikët e plota pas golave të ...

Flamurtari fiton 2-0 e mban vendin e dytë në Kampionat, shënojnë Bici dhe Alvesh

Java News - 18.02.2018

Flamurtari ia ka arritur të marrë një fitore të pastër 2-0 përballë Lushnjës. Vlonjatët të cilët vinin pas një humbje në Korçë kundër Skënderbeut janë rikthyer të marrin pikët e plota pas golave të ...

Kategoria Superiore/ Flamurtari bën detyrën kundër Lushnjes

Gazeta Tema - 18.02.2018

Flamurtari ka bërë detyrën në sfidën e javës së 20-të të Kategorisë Superiore duke mposhtur në fushën e saj ekipin e vendit të fundit Lushnjen. Bregdetarët morën një tre pikësh të rëndësishëm pas ...

Krasniqi: Kishte tendencë të personalizohej shpallja e Pavarësisë

Albeu.com - 17.02.2018

Shpallja e Pavarësisë së Kosovës u bë para dhjetë vjetëve në Kuvendin e Kosovës . Por, ishte ish-kryeministri Hashim Thaçi i cili e lexoi para deputetëve Deklaratën e Pavarësisë.

Krasniqi: Kishte tendencë të personalizohej shpallja e Pavarësisë

Lajmi.net - 17.02.2018

Shpallja e Pavarësisë së Kosovës u bë para dhjetë vjetëve në Kuvendin e Kosovës. Por, ishte ish-kryeministri Hashim Thaçi i cili e lexoi para deputetëve Deklaratën e Pavarësisë.

Flamuri i Kosovës nderohet në zemër të Amerikës /VIDEO

Lajmi.net - 17.02.2018

Republika e Kosovës po shënon sot dekadën e parë të Pavarësisë. Përveç në Kosovë, flamuri ynë po valon edhe në Çikago të Amerikës. Një qytetar që jeton në Amerikë ka shpërndarë një video ku shihet ...

Flamuri i Kosovës valëvitet në zemër të Çikagos (VIDEO)

Albeu.com - 17.02.2018

Republika e Kosovës po shënon sot dekadën e parë të Pavarësisë. Përveç në Kosovë, flamuri ynë po valon edhe në Çikago të Amerikë s. Një qytetar që jeton në Amerikë ka shpërndarë një video ku shihet ...

Krasniqi: Kishte tendencë të personalizohej shpallja e Pavarësisë

Almakos - 17.02.2018

Shpallja e Pavarësisë së Kosovës u bë para dhjetë vjetëve në Kuvendin e Kosovës. Por, ishte ish-kryeministri Hashim Thaçi i cili e lexoi para deputetëve Deklaratën e Pavarësisë.

Krasniqi: Kishte tendencë të personalizohej shpallja e Pavarësisë

Telegrafi - 17.02.2018

Shpallja e Pavarësisë së Kosovës u bë para dhjetë vjetëve në Kuvendin e Kosovës. Por, ishte ish-kryeministri Hashim Thaçi i cili e lexoi para deputetëve Deklaratën e Pavarësisë.

Krasniqi: Kishte tendencë të personalizohej shpallja e Pavarësisë

Gazeta Express - 17.02.2018

Shpallja e Pavarësisë së Kosovës u bë para dhjetë vjetëve në Kuvendin e Kosovës. Por, ishte ish-kryeministri Hashim Thaçi i cili e lexoi para deputetëve Deklaratën e ...

Ku dallojnë burrat nga gratë e Kosovës? E kam një ide…

Gazeta Tema - 17.02.2018

Nga Mira Kazhani Një 10-vjetor pa shkëlqim, sepse: sot, Kosova mbushi 10 vjet pavarësi. Nga nevoja për mëvetësi, një kompleks edhe i përligjur, nga rrugët e Kosovës u hoq flamuri shqiptar.

Flamuri gjigant i Kosovës vendoset ne objektin e ish- pallatit të Rilindjes /VIDEO

Lajmi.net - 16.02.2018

Një tjetër flamur i madh i Kosovës është vendosur në objektin e ish-pallatin të ‘Rilindjes’, në të cilin tash janë të vendosura disa nga ministritë e Qeverisë së Kosovës.

Kështu e përshkruan Drenicaku i “O Sa Mirë” flamurin e Kosovës

Zhurnal - 16.02.2018

Kështu e përshkruan Drenicaku i “O Sa Mirë” flamurin e Kosovës 17 shkurti po ofron, datë e cila do të shënoi 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, të cilën ditë po e presim me padurim.

Shala: Për 10 vjetorin dhuratë është të vendosim një flamur me simbole të vendit dhe popullit

Zhurnal - 16.02.2018

Shala: Për 10 vjetorin dhuratë është të vendosim një flamur me simbole të vendit dhe popullit "Propozimi im është që për 10 vjetorin e pavarësisë dhuratë më e mirë që do ja bëjmë Kosovës është të ...

Bashkëshortja e Milotit e vesh djalin me ngjyrat e flamurit të Kosovës

Zhurnal - 16.02.2018

Bashkëshortja e Milotit e vesh djalin me ngjyrat e flamurit të Kosovës Edhe gjenerata me radhë u rritën më flamurin kuq e zi por qysh me krijimin shtet të pavarur të Kosovës kemi dhe flamurin i cili ...

Flamuri gjigant mbulon Jasharajt

Zhurnal - 16.02.2018

Flamuri gjigant mbulon Jasharajt Në Prekaz u dërgua një flamur gjigant. Drejtues të Shoqatës së Unitetit Kombëtar flamurin Kuq e Zi me përmasa prej 800 metra katror e sollën nga Vlora.

FOTOLAJM/ 10-vjetori i pavarësisë, ky është flamuri më i gjatë i Kosovës

BalkanWeb - 16.02.2018

PRISHTINE – Institucionet në Kosovë dhe jo vetëm janë angazhuar në kuadër të festimeve për 10-vjetorin e Pavarësisë. E mes shumë zbukurimeve, spikat flamuri i Kosovës, i cili padyshim mund të ...

Java 20-të e Superiores favorizon Flamurtarin

SuperSport - 16.02.2018

Java 20-të e Kategorisë Superiore i shkon për shtat flamurtarit, pasi skuadra e Shpëtim Duros do të presë në shtëpi Lushnjën e vendit të fundit. Vlonjatët që vijnë nga dy humbje radhazi, në kampioant ...

“Qytetarët e mllefosur” shfaqin flamurin “e vjedhur”, e kthejnë mbrapsht me mbishkrimin Pronto

Koha.net - 16.02.2018

Flamuri i Kosovës që ishte planifikuar të vendosej te “Rrethi i Flamurit”, tashmë është vendosur te një tjetër rreth në hyrje të kryeqytetit. Një grup i qytetarësh që e quajnë veten, “qytetarët e ...

Kosova nuk ka flamur...

Koha.net - 16.02.2018

...dhe herezi të tjera të këtij dhjetëvjeçari të Pavarësisë. 1. Jo, Kosova nuk ka flamur të vetin shtetëror. Gjatë dhjetë vjetëve qytetarëve ua kanë treguar një që, siç kam shkruar në libër, i ...

Shala: Për 10 vjetorin dhuratë është të vendosim një flamur me simbole të vendit dhe popullit

Flaka - 16.02.2018

“Propozimi im është që për 10 vjetorin e pavarësisë dhuratë më e mirë që do ja bëjmë Kosovës është të ndërojmë flamurin, e dimë që dy shtete nuk bën me të njejtin por të paktën të jetë një flamur që ...

Flamuri gjigant mbulon Jasharajt (video)

Alb Portali - 16.02.2018

Loading... Në Prekaz u dërgua një flamur gjigant. Drejtues të Shoqatës së Unitetit Kombëtar flamurin Kuq e Zi me përmasa prej 800 metra katror e sollën nga Vlora.

Si dhe kur e pa sefte Thaçi flamurin e shtetit, rrëfen fotografi

Almakos - 15.02.2018

Fotografi Ferdi Limani, që ka dokumentuar Ditën e Shpalljes së Pavarësisë, ka treguar për zhvillimet e asaj dite nga perspektiva e tij, afër liderëve kryesorë të shtetit, të cilët ai thotë se ishin ...

Berisha: Te “Rrethi” të vendoset çanta e Anita Haradinajt

Portalb - 15.02.2018

Publicistja, Kimete Berisha, marrë shkas nga largimi i flamurit kombëtar nga “Rrethi” i Prishtinës me urdhër të kryeministrit Haradinaj, ka kritikuar ashpër këtë të fundit, duke thënë se Kosova ...

Berisha: Te “Rrethi” të vendoset çanta e Anita Haradinajt

Ina - 15.02.2018

Publicistja, Kimete Berisha, marrë shkas nga largimi i flamurit kombëtar nga “Rrethi” i Prishtinës me urdhër të kryeministrit Haradinaj, ka kritikuar ashpër këtë të fundit, duke thënë se Kosova ...

Mospajtime për zëvendësimin e flamurit kombëtar me flamurin e Kosovës në hyrje të Prishtinës

Idividi - 15.02.2018

Prishtinë, 14 shkurt 2018 (MIA) - Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në prag të shënimit të 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës ka urdhëruar vendosjen e flamurit shtetëror tek rrethrrotullimi ...

Si dhe kur e pa sefte Hashim Thaçi flamurin e shtetit, rrëfen fotografi Ferdi Limani

Lajmi.net - 15.02.2018

“Gati gjatë gjithë asaj dite kam qenë me kryeministrin e atëhershëm, Hashim Thaçi. Gati krejt kohës. Duhet të përmendet se kryeministri Thaçi dhe presidenti Fatmir Sejdiu ishin shumë të afërt.

Si dhe kur e pa sefte Thaçi flamurin e shtetit, rrëfen fotografi

Telegrafi - 15.02.2018

Fotografi Ferdi Limani, që ka dokumentuar Ditën e Shpalljes së Pavarësisë, ka treguar për zhvillimet e asaj dite nga perspektiva e tij, afër liderëve kryesorë të shtetit, të cilët ai thotë se ishin ...

Pse flamuri i Shqipërisë nuk duhet të ngrihet në Kosovë

Durres Lajm - 15.02.2018

Javë më parë, artisti Driton Selmani pati zëvendësuar flamurin e Shqipërisë të vendosur te rrethi, në hyrje të Prishtinës, me atë të ‘offside-it’. Për këtë, autori do të ketë punë me ligjin dhe do të ...

E gabueshme të tregohet fuqia e shtetësisë së Kosovës kundër flamurit kombëtar

Shqipmedia - 14.02.2018

Në mbrëmjen e datës 13 shkurt, pasi ra terri, me urdhër të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, u angazhuan forca të shumta policore dhe njësi speciale për të hequr flamurin kombëtar ...

OVL e UÇK-së: Të mos nëpërkëmben asnjëri nga flamujt

Lajmi.net - 14.02.2018

Jemi kundër heqjes së flamurit kombëtar por edhe kundër heqjes së atij shtetëror, dhe me këtë rast kërkojmë nga institucionet dhe partitë politike që të mos i nëpërkëmbin asnjërin nga këta flamuj, e ...

VV: As Haradinaj nuk do ia heqë shqiptarëve dashurinë për Flamurin Kombëtar

Albeu.com - 14.02.2018

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj zëvendësimit të flamurit kombëtar me atë shtetëror “Te Rrethi”, me urdhër të kryeministrit Ramush Haradinaj. Përmes një komunikate, VV është shprehur kundër këtij ...

Hoti: LDK-ja e mbështet rivendosjen e flamurit të Kosovës

Lajmi.net - 14.02.2018

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se LDK-ja e mbështet rivendosjen e flamurit shtetëror tek Rrethi, sa më lart e ...

OVL-UÇK: Institucionet të mos e nëpërkëmbin Flamurin Kombëtar

Albeu.com - 14.02.2018

Organizatat e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës , kanë reaguar ndaj ngjarjeve të fundit lidhur me flamurin kombëtar dhe atë shtetëror .

Vetëvendosje kërkon rikthimin e flamurit kombëtar

Ina - 14.02.2018

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar lidhur me largimin e flamurit kombëtar tek rrethrrotullimi në hyrje të Prishtinës, duke e vlerësuar si një veprim të turpshëm.

Reagon edhe LDK për heqjen e Flamurit Kombëtar te rrethi

Albeu.com - 14.02.2018

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës , Avdullah Hoti ka thënë se LDK e mbështet rivendosjen e Flamurit të shtetit të Kosovës tek rrethi , sa më lart e dinjitetshëm.

“Po të mos ishte flamuri Kuq e Zi, kurrë nuk do kishte flamur shtetërorë të Kosovës!”

Shqipmedia - 14.02.2018

“Sa e sa shqiptarë u kalbën burgjeve, vetëm pse ëndërronin që flamuri kombëtarë të valëvitet nëpër sheshet e vendbanimeve shqiptare, e që sot, burrështetasit e Kosovës së pavarur, atë flamur ta ...

Hoti: Flamuri i shtetit të Kosovës, të vendoset sa më lart e dinjitetshëm

Almakos - 14.02.2018

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se LDK e mbështet rivendosjen e Flamurit të shtetit të Kosovës tek rrethi, sa më lart e dinjitetshëm.

OVL e UÇK-së: Të mos nëpërkëmben asnjëri nga flamujt

Almakos - 14.02.2018

Jemi kundër heqjes së flamurit kombëtar por edhe kundër heqjes së atij shtetëror, dhe me këtë rast kërkojmë nga institucionet dhe partitë politike që të mos i nëpërkëmbin asnjërin nga këta flamuj, e ...

Vetëvendosje kërkon të kthehet flamuri kombëtar “Te Rrethi”

Almakos - 14.02.2018

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj heqjes së flamurit kombëtar dhe vendosjes së flamurit shtetëror të Kosovës, në hapësirën “Te Rrethi” në Prishtinë.

Shqiptarët e Gjilanit djegin flamurin e Kosovës, shpërthen revolta pas heqjes së flamurit kombëtar

Lajm - 14.02.2018

Mund të duke e pabesueshme por flamurit të Kosovës nuk i vihet flaka vetëm nga serbët por edhe nga vet kosovarët. Kjo ka ndodhur së fundmi në qytetin e Gjilanit, ku në rrjetet sociale është ...

AFP numëron 5 fakte për Kosovën në prag të 10 vjetorit të pavarësisë

Lajmi.net - 14.02.2018

Kosova që të shtunën feston 10-vjetorin e pavarësisë, ka një flamur që pak kush e respekton, ka katër kode ndërkombëtare telefonike dhe një heroinë të xhudos, shkruan AFP.

Katër persona të dyshuar për djegien e flamurit të Kosovës shoqërohen në polici

LajmiFundit - 14.02.2018

Pas publikimit të një video-incizimi në rrjetet sociale, në të cilin shihen disa persona duke e djegur flamurin e Kosovës në shenjë pakënaqësie me heqjen e flamurit kombëtar te “Rrethi i Flamurit” në ...

Me cilin flamur? Polemikat dhe debatet po vazhdojnë edhe 10 vjet pas pavarësisë!

Almakos - 14.02.2018

Polemikat dhe debatet rreth simboleve shtetërore të Kosovës po vazhdojnë 10 vjet pas pavarësisë. Debatet janë shtuar sidomos pas vendimit të Qeverisë së Kosovës që flamurin kombëtar shqiptar, të ...

Vendosi flamuri shtetëror i Kosovës “Te Rrethi”

Ina - 14.02.2018

Pasi është vjedhur flamuri shtetëror me përmasat e duhura, i paraparë për t’u ngritur sot në shtizën ku qëndronte flamuri kombëtar “Te Rrethi”, sapo është vendosur një flamur shtetëror me përmasa më ...

Sot është paralajmëruar protestë për flamurin kombëtar

Albeu.com - 14.02.2018

Vendosja e flamurit shtetëror “Te Rrethi” në hyrje të Prishtinës ka ngritur reagime të shumta nga qytetarët, e disa nga ta kanë paralajmëruar edhe protesta.

Kim Mehmeti: Shqiptarët u kalbën burgjeve për flamurin kombëtar

Ina - 14.02.2018

“Sa e sa shqiptarë, u kalbën burgjeve, vetëm pse ëndërronin që flamuri kombëtarë të valëvitet nëpër sheshet e vendbanimeve shqiptare, e që sot, burrështetasit e Kosovës së pavarur, atë flamur ta ...

Rivendoset flamuri gjigant në ndërtesën e Qeverisë (Foto)

Almakos - 14.02.2018

Në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës sot është rivendosur flamuri gjigant i Kosovës për nderë të 10 vjetorit të Pavarësisë. Flamuri ishte larguar ditë më parë për shkak se ishte dëmtuar nga era, ...

Debati i “nxehtë” për flamurin shqiptar dhe shtetëror

Portalb - 14.02.2018

Largimi i flamurit kombëtar dhe vendosja e atij shtetëror “Te rrethi” ka ngritur debat të nxehtë një ditë më parë. Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në prag të shënimit të 10-vjetorit të ...

AFP: Pesë fakte intriguese për Kosovën

Portalb - 14.02.2018

Kosova, që kremton 10 vjetorin e pavarësisë të shtunën, ka një flamur që pak njerëz e respektojnë, katër kode telefonike ndërkombëtare dhe një heroinë të xhudos.

Kush është ish pjesëtari i UÇK-së që ideoi flamurin e Kosovës

LajmiFundit - 14.02.2018

Në kohën kur vendosja e flamurit të Republikës së Kosovës në hyrje të Prishtinës është temë diskutimi, flenë të përmendet se dizajnimin e po këtij flamuri e ka bërë një ish-ushtar i UÇK-së.

Sikurse në Serbi, flamuri i Kosovës digjet edhe në Gjilan /VIDEO

Lajmi.net - 14.02.2018

Shumë qytetarë janë ndjerë të pakënaqur me largimin e flamurit kombëtar nga Rrethi në hyrje të Prishtinës, veprim që u ndërmor dje nga autoritetet me vendim të Kryeministrit Ramush Haradinaj Në një ...

AFP numëron 5 fakte për Kosovën në prag të 10 vjetorit të pavarësisë

Almakos - 14.02.2018

Kosova që të shtunën feston 10-vjetorin e pavarësisë, ka një flamur që pak kush e respekton, ka katër kode ndërkombëtare telefonike dhe një heroinë të xhudos, shkruan AFP.

Qeveria: Krahas nderimeve për flamurin kombëtar, duhet të respektohen simbolet shtetërore

Zhurnal - 14.02.2018

Qeveria: Krahas nderimeve për flamurin kombëtar, duhet të respektohen simbolet shtetërore Prishtinë, 14 shkurt - Zëvendësimi i flamurit kombëtar me flamurin shtetëror të Kosovës tek rrethi në hyrje ...

Ish-ministri i Shqipërisë thotë se ndjehet i tradhtuar për heqjen e flamurit kombëtar te ‘Rrethi’

Lajmi.net - 14.02.2018

Ish-Ministri i Punëve të Brendshme i Shqipërisë, Dritan Demiraj, ka reaguar në lidhje me heqjen e flamurit kombëtar, te 'Rrethi' në Prishtinë. Heqjen e flamurit, Demiraj e ka quajtur turp kombëtar.

Katër persona të dyshuar për djegien e flamurit të Kosovës shoqërohen në polici

Albeu.com - 14.02.2018

Pas publikimit të një video-incizimi në rrjetet sociale, në të cilin shihen disa persona duke e djegur flamurin e Kosovës në shenjë pakënaqësie me heqjen e flamurit kombëtar te “Rrethi i Flamurit ” ...

Me cilin flamur?

Evropaelire - 14.02.2018

Polemikat dhe debatet rreth simboleve shtetërore të Kosovës po vazhdojnë 10 vjet pas pavarësisë. Debatet janë shtuar sidomos pas vendimit të Qeverisë së Kosovës që flamurin kombëtar shqiptar, të ...

Kim Mehmeti: Shqiptarët u kalbën burgjeve për flamurin kombëtar, që sot po përbuzet në Kosovë!

Lajm - 14.02.2018

“Sa e sa shqiptarë, u kalbën burgjeve, vetëm pse ëndërronin që flamuri kombëtarë të valëvitet nëpër sheshet e vendbanimeve shqiptare, e që sot, burrështetasit e Kosovës së pavarur, atë flamur ta ...

Edhe Vetëvendosje demanton Shpend Ahmetin

Lajmi.net - 14.02.2018

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas zëvendësimit të flamurit kombëtar “Te Rrethi” në Prishtinë, me atë të Kosovës, teksa ka demantuar kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmetin.

Flamuri i vogël që u vendos mbrëmë ‘te rrethi’, zëvendësohet me një më të madh (Foto)

Lajmi.net - 14.02.2018

Flamuri i Kosovës u vendos mbrëmë tek rrethrrotullimi kryesor në Prishtinë dhe u largua ai kombëtar. E krejt kjo u bë me kërkesën e kryeministrit Ramush Haradinaj.

Dështon protesta e thirrur për të kundërshtuar vendosjen e flamurit

Lajmi.net - 14.02.2018

Ndonëse ishte e thirrur për në orën 13:00, protesta për të kundërshtuar vendosjen e flamurit të Kosovës dështoi. Kjo pasi që qytetarët nuk e kishin parë të arsyeshme që të protestonin për çështjen në ...

Flamurin Kombëtar apo atë të Kosovës, Linda Morina bën zgjedhjen e saj (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.02.2018

Linda Morina i ka dhënë fund debatit për flamurin . Teksa tensionet në vend po vazhdojnë rreth asaj se a duhet vendosur flamuri i shtetit të Kosovës " te rrethi" në Prishtinë apo të qëndrojë ai ...

Ky është ish-ushtari i UÇK-së që dizajnoi flamurin e Kosovës

Lajmi.net - 14.02.2018

Në kohën kur vendosja e flamurit të Republikës së Kosovës në hyrje të Prishtinës është temë diskutimi, flenë të përmendet se dizajnimin e po këtij flamuri e ka bërë një ish-ushtar i UÇK-së.

Turpëruese, digjet flamuri i Kosovës në Gjilan

Albeu.com - 14.02.2018

Shumë qytetarë janë ndjerë të pakënaqur me largimin e flamurit kombëtar nga Rrethi në hyrje të Prishtinës , veprim që u ndërmor dje nga autoritetet me vendim të Kryeministrit Ramush Haradinaj Në një ...

Ish-komandanti i UÇK-së publikon një foto të rrallë për nderimin e Flamurit Kombëtar

Albeu.com - 14.02.2018

Në kohën kur debati për flamurin shtetëror të Kosovës dhe atij kombëtar është aktual, edhe ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare Naim Maloku , ka zgjedhur të thotë disa fjalë.

LSHB protestoj kundër heqjes së flamurit kombëtar, kërkon rikthimin e menjëhershëm

Ina - 14.02.2018

Disa aktivistë dhe përfaqësues të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar protestuan mbrëmjen e djeshme, për ta kundërshtuar heqjen e flamurit gjigand kombëtar, që ishte vendosur te rrethi, në hyrje të ...

Gazetari shqiptar nga Maqedonia: Nëse e doni aq shumë flamurin e Kosovës, hiqne flamurin serb në Graçanicë!

Lajm - 14.02.2018

Heqja e flamurit kombëtar në Prishtinë, ka revoltuar edhe shqiptarët jashtë Kosovës. Me një koment thumbues ka reaguar gazetari nga Maqedonia Arben Zeqiri, duke ngritur dilemën se pse nuk hiqet ...

Gjilan, digjet flamuri i Kosovës (VIDEO)

Ina - 14.02.2018

Pas largimit të flamurit kombëtar nga rrethi në hyrje të Prishtinës, kanë vazhduar mospajtimet dhe polemikat. Në internet po qarkullon një video ku shfaqen disa persona duke djegur flamurin shtetëror ...

Qeveria: Krahas nderimeve për flamurin kombëtar, duhet të respektohen simbolet shtetërore

Lajmi.net - 14.02.2018

Zëvendësimi i flamurit kombëtar me flamurin shtetëror të Kosovës tek rrethi në hyrje të Prishtinës, ka shkaktuar reagime të shumta të skenës politike për mënyrën dhe kohën e vendosjes së flamurit të ...

Tani, Haradinaj të tregohet "i fortë" me flamujt e tjerë siç u tregua me Flamurin Kombëtar

Albeu.com - 14.02.2018

Nga Ervin Shkulaku/KOMENT E gjitha filloi nga një kërkesë të një grupi të vogël njërëzish që edhe këtë herë kërkuan vendosjen e flamurit shtetëror të Kosovës te rrethi në Prishtinë ku ishte vendosur ...

Veteranët – institucioneve: Mos i nëpërkëmbni flamujt

Zhurnal - 14.02.2018

Veteranët – institucioneve: Mos i nëpërkëmbni flamujt Prishtinë, 14 shkurt - Organizatata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka reaguar për ngjarjet e fundit lidhur me heqjen ...

Haradinaj zëvendëson flamurin kombëtar me atë shtetëror

Alsat - 14.02.2018

Nisma e kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj për të zëvendësuar flamurin kombëtar me atë shtetëror në rrethin e Prishtinës, ka shkaktuar tensione me qytetarët.

Heqja e flamurit kombëtar në Kosovë, reagon ish-ministri

Albeu.com - 14.02.2018

Ish-ministri i Brendshëm Dritan Demiraj , ka reaguar në lidhje me heqjen e flamurit kombëtar ditën e djeshme në Kosovë. Me anë të një postimi në rrjetet sociale ai ka treguar zhgënjimin e tij de ...

Komuna e Prishtinës blen flamur rreth 1000 euro dhe 12 metra të gjatë. Ku do të vendoset?

Lajmi.net - 14.02.2018

Komuna e Prishtinës nuk mori pjesë në stolisjen e kryeqytetit për festën e dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Por, ka vendosur që të blejë një flamur gjigant.

Policia interviston katër persona të dyshuar për djegien e flamurit të Kosovës

Lajmi.net - 14.02.2018

Pas publikimit të një video-incizimi në rrjetet sociale, në të cilin shihen disa persona duke e djegur flamurin e Kosovës në shenjë pakënaqësie me heqjen e flamurit kombëtar te “Rrethi i Flamurit” në ...

Drejtori i Shpend Ahmetit nga AAK: Flamuri kombëtar do të rikthehet të rrethi më 19 shkurt

Lajmi.net - 14.02.2018

Brahim Mehmetaj nga radhët e AAK-së, i cili është drejtor i Inspektoratit në Komunën e Prishtinës ka thënë se flamuri kombëtar që u hoq tek rrethi do të rikthehet përsëri më datën 19 shkurt.

Me cilin flamur?!

Lajmi.net - 14.02.2018

Polemikat dhe debatet rreth simboleve shtetërore të Kosovës po vazhdojnë 10 vjet pas pavarësisë. Debatet janë shtuar sidomos pas vendimit të Qeverisë së Kosovës që flamurin kombëtar shqiptar, të ...

Haradinaj: Me flamurin shtetëror synojmë njohjen ndërkombëtare të Kosovës

BalkanWeb - 14.02.2018

PRISHTINE – Ramush Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka reaguar rreth paqartësive të krijuara rreth vendosjes së flamurit shtetëror “Te Rrethi” dhe heqjes atij kombëtar.

AFP numëron 5 fakte për Kosovën në prag të 10-vjetorit të Pavarësisë

BalkanWeb - 14.02.2018

Kosova që të shtunën feston 10-vjetorin e pavarësisë, ka një flamur që pak kush e respekton, ka katër kode ndërkombëtare telefonike dhe një heroinë të xhudos, sipas AFP.

Me cilin flamur? Polemikat dhe debatet po vazhdojnë edhe 10 vjet pas pavarësisë!

Telegrafi - 14.02.2018

Polemikat dhe debatet rreth simboleve shtetërore të Kosovës po vazhdojnë 10 vjet pas pavarësisë. Debatet janë shtuar sidomos pas vendimit të Qeverisë së Kosovës që flamurin kombëtar shqiptar, të ...

Hoti: Flamuri i shtetit të Kosovës, të vendoset sa më lart e dinjitetshëm

Telegrafi - 14.02.2018

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se LDK e mbështet rivendosjen e Flamurit të shtetit të Kosovës tek rrethi, sa më lart e dinjitetshëm.

Vetëvendosje kërkon të kthehet flamuri kombëtar “Te Rrethi”

Telegrafi - 14.02.2018

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj heqjes së flamurit kombëtar dhe vendosjes së flamurit shtetëror të Kosovës, në hapësirën “Te Rrethi” në Prishtinë.

Pas disa vitesh flamuri kosovar e zëvendëson atë kombëtar në hyrje të Prishtinës

Gazeta Express - 14.02.2018

Pas shumë diskutimeve në opinon se përgjegjësi e kujt ishte vendosja e flamurit të Kosovës te rrethi, e madje, edhe alternativave për të gjetur zgjidhjen e duhur, në mëngjesin e ditës së sotme, në ...

Kaos për vendosjen e flamurit shtetëror, pakënaqësitë do të shoqërohen me protesta

Gazeta Express - 14.02.2018

Edhe pse kryeministri i vendit kishte dhënë urdhër që flamuri shtetëror të vendosej krah atij kombëtar, një gjë e tillë ishte kundërshtuar në mëngjesin e se martës.

Avdullah Hoti: LDK-ja e mbështet rivendosjen e flamurit të Kosovës

Gazeta Express - 14.02.2018

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se LDK-ja e mbështet rivendosjen e flamurit shtetëror tek Rrethi, sa më lart e ...

Rivendoset flamuri gjigant në ndërtesën e Qeverisë (Foto/Video)

Telegrafi - 14.02.2018

Në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës sot është rivendosur flamuri gjigant i Kosovës për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë. Flamuri ishte larguar ditë më parë për shkak se ishte dëmtuar nga era, shkruan ...

Digjet flamuri i Kosovës në Gjilan

Gazeta Express - 14.02.2018

Shumë qytetarë janë ndjerë të pakënaqur me largimin e flamurit kombëtar nga Rrethi në hyrje të Prishtinës, veprim që u ndërmor dje nga autoritetet me vendim të Kryeministrit Ramush ...

Grupi i njohur i rrokut Metallica, performon para flamurit shqiptar (FOTO)

BalkanWeb - 14.02.2018

Flamurin kuq e zi e shohim shpesh në shumë vende apo evente të ndryshme ndërkombëtare. Por që do e shihnim në backstage ku përformon grupi i fashmëm i rrokut Metallica , nuk na e merrte mendja.

Mohuesi i Skënderbeut reagon për flamurin kombëtar

Gazeta Express - 14.02.2018

Paradoksi në Kosovë s’ka të ndalur. Edhe Gëzim Kelmendit, që është mohues i rregullt i vlerave kombëtare, i ka ardhur rendi që ta mbrojë flamurin kuqezi.

Hoti: Flamuri shtetëror të vendoset sa më lartë e dinjitetshëm

Koha.net - 14.02.2018

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti përmes një postimi në Facebook ka thënë se LDK e mbështet rivendosjen e flamurit shtetëror tek rrethi, sa më lartë e ...

OVL e UÇK-së kërkon kthimin e të dy flamujve

Koha.net - 14.02.2018

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së ka reaguar në lidhje me heqjen e të dy flamujve nga rrethi i flamurit. “Jemi kundër heqjes së flamurit kombëtar por edhe kundër heqjes së atij shtetëror, ...

Dështon protesta kundër zëvendësimit të flamurit

Koha.net - 14.02.2018

Ka dështuar të mbahet protesta e organizuar tek “Rrethi i Flamurit” në Prishtinë, për kundërshtimin e zëvendësimit të flamurit kombëtar me atë shtetëror.

Policia vendoset “Te Rrethi” - ende nuk ka asnjë protestues

Koha.net - 14.02.2018

Edhe pse është paralajmëruar që sot do të ketë protestë në lidhje me heqjen e flamurit kombëtar “Te Rrethi”, në këtë vend nuk ka ndonjë protestues, përveç kalimtarëve të rastit.

OVL e UÇK-së: Të mos nëpërkëmben asnjëri nga flamujt

Telegrafi - 14.02.2018

Jemi kundër heqjes së flamurit kombëtar por edhe kundër heqjes së atij shtetëror, dhe me këtë rast kërkojmë nga institucionet dhe partitë politike që të mos i nëpërkëmbin asnjërin nga këta flamuj, e ...

Debati i “nxehtë” për flamurin

Telegrafi - 14.02.2018

Largimi i flamurit kombëtar dhe vendosja e atij shtetëror “Te rrethi” ka ngritur debat të nxehtë një ditë më parë. Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në prag të shënimit të 10-vjetorit të ...

Policia interviston katër persona të dyshuar për djegien e flamurit të Kosovës

Gazeta Express - 14.02.2018

Pas publikimit të një video-incizimi në rrjetet sociale, në të cilin shihen disa persona duke e djegur flamurin e Kosovës në shenjë pakënaqësie me heqjen e flamurit kombëtar te “Rrethi i Flamurit” në ...

Komedia rreth flamurit të Kosovës që nuk e ka

Koha.net - 14.02.2018

Një komedi që më shumë të bën të skuqesh sesa të qeshësh është zhvilluar mbrëmë e edhe më parë rreth flamurit që në fakt shteti i Kosovës nuk e ka. “Kosova nuk ka flamur...

Murati: Asnjë nga simbolet nuk duhet nëpërkëmbur – flamujt e dy vendeve duhet të shkojnë përkrah njëri-tjetrit

Koha.net - 14.02.2018

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, është përfshirë në debatin në lidhje me flamurin e Kosovës dhe atë Kombëtar. Murati ka thënë se ky debat po i zë frymën qytetarëve të Kosovës, të cilët, ...

AFP: Pesë fakte intriguese për Kosovën

Koha.net - 14.02.2018

Kosova, që kremton 10 vjetorin e pavarësisë të shtunën, ka një flamur që pak njerëz e respektojnë, katër kode telefonike ndërkombëtare dhe një heroinë të xhudos.

AFP numëron 5 fakte për Kosovën në prag të 10 vjetorit të pavarësisë

Telegrafi - 14.02.2018

Kosova që të shtunën feston 10-vjetorin e pavarësisë, ka një flamur që pak kush e respekton, ka katër kode ndërkombëtare telefonike dhe një heroinë të xhudos, shkruan AFP.

Incidenti me flamurin kuq e zi në Prishtinë, ish-ministri i PD: Vëlla, ma ule kokën me turp

BalkanWeb - 14.02.2018

TIRANE- Ish-ministri i Brendshëm Dritan Demiraj ka reaguar lidhur me incidentin që ndodhi në Prishtinë, ku po bëhen përgatitjet e fundit për 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës, ku u hoq edhe flamuri ...

Lëvizja Vetëvendosje dënon heqjen e flamurit kombëtar dhe e quan akt të turpshëm

Alb Portali - 14.02.2018

Loading... Pas largimit të flamurit kombëtar nga “Rrethi” në Prishtinë me urdhër të kryeministrit Haradinaj, dhe vendosjes së atij shtetëror, ka reaguar Lëvizja Vetëvendosje.

Qeveria: Krahas nderimeve për flamurin kombëtar, duhet të respektohen simbolet shtetërore

Alb Portali - 14.02.2018

Zëvendësimi i flamurit kombëtar me flamurin shtetëror të Kosovës tek rrethi në hyrje të Prishtinës, ka shkaktuar reagime të shumta të skenës politike për mënyrën dhe kohën e vendosjes së flamurit të ...

Askush nuk merr pjesë në protestën kundër heqjes së flamurit

Alb Portali - 14.02.2018

Ka dështuar të mbahet protesta e organizuar tek “Rrethi i Flamurit” në Prishtinë, për kundërshtimin e zëvendësimit të flamurit kombëtar me atë shtetëror. Loading...

Ish-komandanti i FSK-së: Flamuri do të duhej të ngrihej ditën dhe me nderime nga garda

Alb Portali - 14.02.2018

Loading... Ish- komandati i FSK-së, Kadri Kastrati ka reaguar lidhur me çështjen e vendosjes së flamurit shtetëror në orët e mbrëmjes. Sipas tij, flamuri kudo në botë ngritet dhe nderohet në mëngjes, ...

Largohet nga “Rrethi” flamuri i Kosovës

Alb Portali - 14.02.2018

Loading... Flamuri i shtetit të Kosovës që u vendos mbrëmë me urdhër të kryeministrit Haradinaj, para pak çastesh është larguar nga aty në rrethana ende të pa qarta, shkruan Periskopi.

Heqja e flamurit shqiptar në Prishtinë përplas institucionet e Kosovës

Java News - 14.02.2018

Flamuri kombëtar shqiptar, që gjendet në një rreth-rrotullim në hyrje të Prishtinës, u kthye në mollë sherri, në prag të festës së Pavarësisë. Kryeministri Ramush Haradinaj urdhëroi më herët heqjen e ...

Ndërrohet sërish flamuri “Te Rrethi”

Alb Portali - 14.02.2018

Zëvendësimi i flamurit kombëtar me atë shtetëror “Te Rrethi” mbrëmë u përcoll me disa probleme. Pos kundërshtimit të zëvendësimit që u bë nga disa personalitete, fillimisht personat e autorizuar ...

Digjet flamuri i Kosovës (VIDEO)

Durres Lajm - 14.02.2018

Pak ditë na ndajnë nga 10 vjetori i Pavarësisë së Kosovës, e kreu i qeverisë mori vendimin e zëvendësimit të flamurit kombëtar me atë shtetëror te rrethrrotullimi në hyrje të Prishtinës.

Qytetari i mllefosur shkon te rrethi: Flamurin kombëtar e kam, do ta marr një dru dhe do ta vendos vet

Alb Portali - 14.02.2018

Loading... Një qytetar është mllefosur me heqjen e flamurit kombëtar nga rrethi në Prishtinë, për ta vendosur flamurin shtetëror. Adem Miftari sot ka dalë te rrethi duke thënë se institucionet duhet ...

Pavarësia e plagosur: Ja si iu hoq Prishtinës flamuri kombëtar kuq e zi në terrin e natës

Gazeta Tema - 14.02.2018

Nga Blendi Gashi Jubileu i 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës është kompromentuar nga një incident aspak i këndshëm, për më tepër i rrallë në llojin e vet.

OVL e UÇK-së mesazh institucioneve: Më e mira do të ishte që të vendosen dy flamujt

Antpress - 14.02.2018

Organizatat e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kanë reaguar ndaj ngjarjeve të fundit lidhur me flamurin kombëtar dhe atë shtetëror.

A do të ketë sot protesta kundër vendosjes së flamurit te rrethi?

Antpress - 14.02.2018

Vendosja e flamurit shtetëror “Te Rrethi” në hyrje të Prishtinës ka ngritur reagime të shumta nga qytetarët, e disa nga ta kanë paralajmëruar edhe protesta.

Gafurr Adili i shkruan Ramush Haradinajt, ka një porosi

Antpress - 14.02.2018

Vendosi te dy flamujt, Flamurin Kombëtar të Shqiptarëve dhe Flamurin Shtetëror të Republikës së Kosovës! Drejtuar: – Kryeministrit te Republikës së Kosovës, 1 Ramush Haradinaj; – Gjithë masmediave ...

OVL UÇK: Jemi kundër heqjes së flamurit kombëtar por edhe shtetëror

Kosova Live - 14.02.2018

Organizatata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, me rastin e 10- vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ia uron qytetarëve këtë ditë, për të cilën kemi arsye të festojmë.

Prishtina ‘zgjohet’ me flamur të Kosovës (Foto)

Antpress - 14.02.2018

Kryeqyteti i Republikës është ‘zgjuar’ sot me flamurin e shtetit tonë, i cili është vendosur mbrëmë me vendim të Qeverisë së Kosovës. Në prag të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, në hyrje të ...

“Dikush po thotë se flamuri i Kosovës nuk do të lejohet nesër ‘te rrethi’ – ‘do të derdhim gjak”

Ina - 13.02.2018

Një faqe në Facebook është krijuar për të bërë thirrje që të mbrohet flamuri kombëtar shqiptar, në vendin e njohur tashmë si te Rrethi i Flamurit. “Nesër nga ora 08:00 në mëngjes takohemi te Rrethi i ...

Sot mos na turpëroni duke u zënë shqiptar me shqiptar për flamuj

Albeu.com - 13.02.2018

Debati i filluar nga disa persona për vendosjen e flamurit të Kosovës te rrethi i Prishtinës ku ndodhet flamuri kombëtar e që u mbështet nga Ramiz Lladrovci i Drenisës së Adem Jasharit dhe natyrisht ...

Qytetarët fyejnë nënkryetarin e Prishtinës, Selim Pacolli

Albeu.com - 13.02.2018

Nënkryetari i Prishtinës , Selim Pacolli ka qëndruar “Te Rrethi” në kohën kur u vendos flamuri i Kosovës. Ai është pritur me protesta dhe fjalë fyese nga qytetarët e pranishëm.

Reagon Pacolli: Komuna nuk është informuar për zëvendësimin e flamurit

Albeu.com - 13.02.2018

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës , Selim Pacolli , ka reaguar lidhur me zëvendësimin e flamurit kombëtar shqiptar “Te Rrethi” me atë të shtetit të Kosovës.

Hiqet Kombëtari, vendoset flamuri i Kosovës “Te Rrethi”

LajmiFundit - 13.02.2018

Në një situatë të tensionuar, me praninë e forcave policore dhe shumë qytetarëve, është hequr flamuri kombëtarë dhe është vendosur flamuri i Kosovës në hyrje të Prishtinës Forca të mëdha policore ...

Haradinaj: Kam urdhëruar vendosjen e flamurit shtetëror ‘Te Rrethi’

Almakos - 13.02.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ka urdhëruar vendosjen e flamurit shtetëror “Te Rrethi” në Prishtinë. “Sot kam dhëne detyrë që flamuri i Kosovës te vendoset ‘Te Rrethi’.

Haradinaj: Nuk ka shqiptar që nuk e do flamurin kombëtar

LajmiFundit - 13.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë sot në mbledhjen e qeverisë se ka kërkuar që flamuri i Kosovës të vendoset në Prishtinë. “Nuk ka shqiptar qe nuk e don flamurin kombëtar, por 17 ...

Haradinaj: Flamuri kombëtar, flamur i lirisë sonë

Almakos - 13.02.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka dalë në mbrojtje të vendimit të tij për vendosjen e flamurit shtetëror në vend të flamurit kombëtar “Te Rrethi” në Prishtinë.

Grupi “Metallica” pozon me flamurin kuq e zi – FOTO

Shqipmedia - 13.02.2018

Të gjithë e njohin grupin legjendar ‘Metallica”, shumë prej jush mund të jenë edhe fansa të tyre. Ajo çka po i çudit të gjithë është fakti që anëtarët e grupit po publikojnë shpesh foto ose video me ...

Haradinaj: Kam urdhëruar vendosjen e flamurit shtetëror Te Rrethi

Albeu.com - 13.02.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj , ka deklaruar se ka urdhëruar vendosjen e flamurit shtetëror “Te Rrethi ” në Prishtinë. “Sot kam dhëne detyrë që flamuri i Kosovës te vendoset ‘Te Rrethi ’.

Haradinaj kërkon që flamuri i Kosovës të vendoset pranë flamurit kombëtar

Albeu.com - 13.02.2018

Flamuri shtetëror i Kosovës është raportuar se gjatë ditës së sotme do të vendoset afër rrethit ku momentalisht valëvitet ai i Shqipërisë, dhe jo në të njëjtin bashkë me atë kombëtar.

Po largohet flamuri kombëtar “Te Rrethi”, për tu vendosur ai i Kosovës

Almakos - 13.02.2018

Derisa debatet se cili flamur duhet të vendoset të rrethi në hyrje të Prishtinës, momentalisht disa persona janë duke e larguar flamurin kombëtar për ta vendosur atë shtetëror.

Kundërshtohet heqja e flamurit kombëtar në hyrje të Prishtinës

Almakos - 13.02.2018

Personat që thonë se janë autorizuar nga Qeveria e Kosovës kanë arritur të heqin më në fund flamurin kombëtar shqiptar nga “Rrethi i Flamurit”, në kryeqytet.

Haradinaj: Nuk ka shqiptar që nuk e do flamurin kombëtar

Albeu.com - 13.02.2018

Kryeministri i Kosovës , Ramush Haradinaj ka thënë sot në mbledhjen e qeverisë se ka kërkuar që flamuri i Kosovës të vendoset në Prishtinë. “Nuk ka shqiptar qe nuk e don flamurin kombëtar , por 17 ...

Haradinaj: Me flamurin e Kosovës zhvillojmë të ardhmen evropiane, po e vendosim për pavarësi

Lajmi.net - 13.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shkruar në facebook pas zhvillimeve për vendosjen e flamurit të Kosovës “Te Rrethi”. Ai ka thënë se flamuri i Kosovës po vendoset për 10 vjetorin e ...

Njësia Speciale mbërrin te rrethi i flamurit në Prishtinë

Albeu.com - 13.02.2018

Në orët e mbrëmjes, forca të shtuara të Policisë janë prezente në afërsi të “Rrethit”. Pikërisht në zonën ku po pritet vendosja e flamurit të Kosovës brenda pak minutash.

Molliqaj: Nuk forcohet Republika e Kosovës duke përdhosur flamurin kombëtar

Almakos - 13.02.2018

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, ka reaguar pas zëvendësimit të flamurit kombëtar me atë shtetëror sonte “Te Rrethi” në Prishtinë. Molliqaj, përmes një postimi në Facebook, ka thënë ...

Nis ngritja e flamurit kosovar te rrethi në Prishtinë

Albeu.com - 13.02.2018

Pas shumë debatesh, ka filluar ngritja e flamurit të Kosovës “Te Rrethi ” në Prishtinë. Gazetarët nga vendi ngjarjes raportojnë se në afërsi ka edhe forca të shtuara të policisë të cilët po ...

Qytetarët fyejnë nënkryetarin e Prishtinës, Selim Pacolli (Video)

Almakos - 13.02.2018

Nënkryetari i Prishtinës, Selim Pacolli ka qëndruar “Te Rrethi” në kohën kur u vendos flamuri i Kosovës. Ai është pritur me protesta dhe fjalë fyese nga qytetarët e pranishëm.

Limaj për debatin e flamurit: Majlinda Kelmendi mori medaljen me flamurin e Kosovës

Lajmi.net - 13.02.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se është krejt e panevojshme debati për vendosjen e flamur të Kosovës në Prishtinë. Limaj ka thënë se është dhjetë vjetori i pavarësisë së ...

Selim Pacolli: Komuna nuk është informuar për zëvendësimin e flamurit kombëtar me atë shtetëror

Almakos - 13.02.2018

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Selim Pacolli, ka reaguar lidhur me zëvendësimin e flamurit kombëtar shqiptar “Te Rrethi” me atë të shtetit të Kosovës.

Paralajmërohet protestë Te Rrethi për kthimin e flamurit kombëtar (FOTO)

Albeu.com - 13.02.2018

Ndërrimi i flamurit kombëtar me atë shtetëror duket se nuk u ka pëlqyer të gjithë qytetarëve të Kosovës. Pas ndërrimit të flamujve që iu bë sonte “Te Rrethi ”, një grup qytetarësh kanë bërë thirrje ...

Policia: Është vjedhur flamuri i Kosovës, që duhej të vendosej te “Rrethi”

LajmiFundit - 13.02.2018

Policia e Kosovës ka konfirmuar për Gazetën Express se flamuri shtetëror i Kosovës, i cili do të duhej ta zëvendësonte sonte flamurin kombëtar shqiptar te “Rrethi”, në hyrje të Prishtinës, është ...

Vendoset flamuri i Kosovës “Te Rrethi”

Almakos - 13.02.2018

Në një situatë të tensionuar, me praninë e forcave policore dhe shumë qytetarëve, është hequr flamuri kombëtarë dhe është vendosur flamuri i Kosovës “Te Rrethi” në hyrje të Prishtinës.

Gafurr Adili i shkruan Ramush Haradinajt, ka një porosi

Ina - 13.02.2018

Vendosi te dy flamujt, Flamurin Kombëtar të Shqiptarëve dhe Flamurin Shtetëror të Republikës së Kosovës! Drejtuar: – Kryeministrit te Republikës së Kosovës, – Gjithë masmediave shqiptare.

Sot vendoset flamuri shtetëror te ‘rrethi’ në Prishtinë

Lajmi.net - 13.02.2018

Protokolli Shtetëror ka marrë udhëzimin dje që ta bëjë sot vendosjen e flamurit shtetëror në zonën që njihet si “Rrethi i Spitalit”. Kjo është konfirmuar edhe nga Ministria e Punëve të Jashtme, që ...

Situatë e qetë te ‘rrethi’, flamuri i Kosovës ende nuk është vendosur

Lajmi.net - 13.02.2018

Pas mospajtimeve ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Komunës së Prishtinës, Protokolli Shtetëror ka marrë udhëzimin që sot të vendosë flamurin e Republikës së Kosovës te ‘Rrethi i Spitalit’.

Sot vendoset flamuri shtetëror te rrethi në Prishtinë

Zhurnal - 13.02.2018

Sot vendoset flamuri shtetëror te rrethi në Prishtinë Prishtinë, 13 shkurt - Protokolli Shtetëror ka marrë udhëzimin dje që ta bëjë sot vendosjen e flamurit shtetëror në zonën që njihet si “Rrethi i ...

Flamuri i Kosovës nuk vendoset përkrah atij të Shqipërisë, ky është rrethi tjetër /FOTO

Lajmi.net - 13.02.2018

Pas mospajtimeve ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Komunës së Prishtinës, Protokolli Shtetëror ka marrë udhëzimin që sot të vendosë flamurin e Republikës së Kosovës te ‘Rrethi”.

Tërhiqet grupi që do pengonte vendosjen e flamurit të Kosovës te rrethi

Albeu.com - 13.02.2018

Një faqe e krijuar mbrëmë në Facebook që bëri thirrje që të mbrohet flamuri kombëtar te Rrethi i Flamurit në Prishtinë është tërhequr sot Por, kështu nuk kanë vepruar qytetarë të shumtë që e kanë ...

Flamuri i Kosovës vendoset sot, Haradinaj autorizon MAP-in ta bëjë një gjë të tillë

Lajmi.net - 13.02.2018

Flamuri shtetëror i Kosovës është raportuar se gjatë ditës së sotme do të vendoset afër rrethit ku momentalisht valëvitet ai i Shqipërisë, dhe jo në të njëjtin bashkë me atë kombëtar.

Flamuri kombëtar nuk hiqet nga rrethi ndërsa i Kosovës mund të vendoset në rreth tjetër

Albeu.com - 13.02.2018

Flamuri i Kosovës ende nuk është vendosur te rrethi në Prishtinë, ani pse ishte paralajmëruar një ditë më parë. Nga Protokolli i shtetit thonë se janë dy opsione dhe vendosja e flamurit do të ndodhë ...

Ndodh çudia, Flamuri Kombëtar vendoset aq lart sa shteti i Kosovës s'ka mundësi t'i afrohet (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.02.2018

Ka ditë me radhë që disa persona nëpërmjet internetit hodhën idenë që të vendoset edhe flamuri i Kosovës te rrethi në Prishtinë si kundërpërgjigje ndaj Vetëvendosjes që e vunë flamurin kombëtar para ...

Haradinaj mbyll debatin: Kam kërkuar vendosjen e flamurit të Kosovës në Prishtinë

Lajmi.net - 13.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë sot në mbledhjen e qeverisë se ka kërkuar që flamuri i Kosovës të vendoset në Prishtinë. “Nuk ka shqiptar qe nuk e don flamurin kombëtar, por 17 ...

Njësia Speciale te rrethi i flamurit në Prishtinë (Foto)

Lajmi.net - 13.02.2018

Në orët e mbrëmjes, forca të shtuara të Policisë janë prezente në afërsi të “Rrethit”. Pikërisht në zonën ku po pritet vendosja e flamurit të Kosovës brenda pak minutash.

ZYRTARE: Flamuri i Kosovës vendoset sonte

Lajmi.net - 13.02.2018

Debatet për vendosjen apo jo të flamurit shtetëror në Prishtinë po shkojnë drejt fundit. Kjo pasi tashmë shtë zyrtare se flamuri i Kosovës do të vendoset sonte “Te Rrethi”.

Zjarrfikësit vijnë për ta vendosur flamurin e Kosovës (Foto)

Lajmi.net - 13.02.2018

Problemet me energji, kanë bërë që flamurin të tentojnë ta vendosin njësitet e zjarrfikësve. Në vendin e ngjarjes shihet një mjet transportues që zjarrfiëksit e përdorin për ta vendosur flamurin ...

Nuk i’u punojnë pajisjet, punëtorët presin një gjenerator për ta vendosur flamurin e Kosovës

Lajmi.net - 13.02.2018

Vendosja e flamurit që filloi më herët, ende nuk është përmbyllur. Kjo pasi punëtorëve që janë duke u marrë me këtë punë, nuk po iu funksionon pajisja, raporton lajmi.net Si pasojë ata aktualisht pop ...

Fillon ngritja e flamurit të Kosovës “Te Rrethi” në Prishtinë (Foto)

Lajmi.net - 13.02.2018

Pas shumë debatesh, në këto momente ka filluar ngritja e flamurit të Kosovës “Te Rrethi” në Prishtinë, raporton lajmi.net Gazetarët nga vendi ngjarjes raportojnë se në afërsi ka edhe forca të shtuara ...

Flamuri i Kosovës do të vendoset në të gjitha ndërtesat qeveritare

Lajmi.net - 13.02.2018

Sekretari i Ministrisë së Administratës Publike, Arton Berisha, ka thënë se kjo ministri është duke zbatuar kërkesën e kryeministrit Ramush Haradinaj, për vendosjen e flamurit shtetëror nëpër ...

Flamuri u vodh në veturën e qeverisë që u thye, për pak vjen tjetri

Lajmi.net - 13.02.2018

Flamurin e Kosovës, që u planifikua të vendoset tek rrethrrotullimi kryesor në Prishtinë, është vjedhur. Lajmi.net merr vesh se vetura e qeverisë, ku ishte flamuri është thyer dhe është vjedhur.

Inspektorët e komunës vëzhgojnë nga afër vendosjen e flamurit të Kosovës

Lajmi.net - 13.02.2018

Pas urdhërit të kryeministrit Haradinaj, ka filluar ngritja e flamurit të Kosovës “Te Rrethi” në Prishtinë. Gazetarët e lajmi.net raportojnë se në vendin e ngjarjes kanë dalur edhe inspektorët e ...

Vargjet emocionuese të vogëlushes për flamurin e Kosovës

Lajmi.net - 13.02.2018

Përderisa ka shumë debate për vendosjen apo jo të flamurit të Kosovës, dikush po e vlerëson mjaft shumë. Bëhet fjalë për një poezi që po qarkullon në rrjetet sociale që i është kushtuar flamurit të ...

Sekretari i MAP-it: Po vendosim flamurin e Kosovës ‘te rrethi’ në Prishtinë

Lajmi.net - 13.02.2018

Sekretari i Ministrisë së Administratës Publike, Arton Berisha, ka thënë se do të largohet flamuri shqiptar dhe do të vendoset flamuri shtetëror i Kosovës.

Pallaska: Flamurin shtetëror e dizajnoi një ish-ushtar i UÇK-së, nuk guxon të trajtohet si i huaj

Lajmi.net - 13.02.2018

Avokati i njohur, Dasdid Pallaska, ka thënë se flamurin e Kosovës nuk e ka dizajnuar Ahtisari, por një ish ushtar i UÇK-së. Sipas tij, kjo është arsyeja që flamuri nuk guxon të trajtohet si i huaj ...

LAJMI I FUNDIT: Vidhet flamuri i Kosovës  që u planifikua të vendosej “Te Rrethi”

Lajmi.net - 13.02.2018

Flamuri i Kosovës që do të duhej të vendosej “Te Rrethi” në Prishtinë, është vjedhur. Gazetarët e lajmi.net nga vendi ngjarjes raportojnë se derisa u largua flamuri kombëtar për tu zëvendësuar me atë ...

Disa qytetarë pengojnë vendosjen e flamurit të Kosovës, largohen nga Policia

Lajmi.net - 13.02.2018

Largimi i flamurit kombëtar ka bërë që disa qytetarë ta kundërshtojnë, por janë larguar menjëherë nga Policia e Kosovës. Disa qytetarë janë mbledhur në afërsi të rrethit, aty ku po vendoset flamuri i ...

“Pse flamuri i Kosovës po vendoset në terr, nga kush po frikësoheni?”

Lajmi.net - 13.02.2018

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka bërë disa pyetje në lidhje me vendosjen e flamurit shtetëror në hyrje të Prishtinës, i cili është vendosur vetëm para pak minutave.

Selim Pacolli gati sa nuk përleshet fizikisht me disa qytetar/FOTO-VIDEO

Lajmi.net - 13.02.2018

Selim Pacolli, nënkryetari i Prishtinës, për pak sa nuk është përplasur fizikisht me disa qytetarë që kishin dal tek rrethi për ta kundërshtuar vendosjen e flamurit të Kosovës.

Hiqet flamuri kombëtar Te Rrethi

Albeu.com - 13.02.2018

Pas përpjekjeve të shumta është bërë e mundur zbritja në tokë flamuri kombëtar te "Rrethi", në hyrje të Prishtinës, që më pas të zëvendësohet me flamurin shtetëror të Kosovës .

Limaj mbi debatin e flamurit: Kelmendi mori medaljen me flamurin e Kosovës

Albeu.com - 13.02.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës , Fatmir Limaj , ka thënë se është krejt i panevojshëm debati për vendosjen e flamurit të Kosovës në Prishtinë. Limaj ka thënë se është dhjetë vjetori i pavarësisë së ...

Përkundër problemeve me energji, flamuri i Kosovës pritet të vendoset sonte

Lajmi.net - 13.02.2018

Problemet me energji kanë bërë që flamuri i Kosovës të mos ngritet ende. I plotësuar (20:30) – Kjo për shkak të problemeve me energji, raporton lajmi.net Punëtorët e MAP-it dhe sekretari, Arton ...

Shkëlzen Maliqi tregon si mund të zgjidhet ‘Çështja e Flamujve’

Lajmi.net - 13.02.2018

Opinionisti Shkëlzen Maliqi ka thënë se Çështja e Flamujve në të vërtetë nuk është aspak e tillë, ose nuk duhet të jetë, pasi edhe flamuri i shtetit, edhe ai kombëtar, janë të dyja simbole tona.

LAJMI I FUNDIT: Vendoset flamuri i Kosovës “Te Rrethi” në Prishtinë

Lajmi.net - 13.02.2018

Pas shumë problemeve me energji, dhe punës disa-orëshe, flamuri i Kosovës është vendosur “Te RrethI” në Prishtinë. Për këtë u desht të vijnë edhe zjarrfiëksit të cilët e bënë largimin e flamurit ...

Havolli ironizon me Shpend Ahmetin: Kryetari i Prishtinës ik nga përgjegjësitë, rri në facebook

Lajmi.net - 13.02.2018

Asambleisti i LDK-së në Prishtinë, Sokol Havolli ka komentuar debatet e fundit dhe zhvillimet në lidhje me vendosjen e flamurit të Kosovës “Te Rrethi” në Prishtinë.

Pallaska: Flamurin shtetëror nuk e dizajnoi Ahtisaari, por një ushtar i UÇK-së

Almakos - 13.02.2018

Avokati dhe analisti Dastid Pallaska, ka komentuar debatet dhe zhvillimet rreth zëvendësimit të flamurit kombëtar me atë të shtetit të Kosovës në hyrje të Prishtinës, “Te Rrethi”.

Sekretari i MAP-it tregon arsyen e vendosjes së flamurit natën

Lajmi.net - 13.02.2018

Sekretari i Ministrisë së Administratës Publike, Arton Berisha, ka sqaruar arsyen se pse po vendoset flamuri i Kosovës natën. Ai ka thënë se kjo po bëhet për shkak se kërkesa e kryeministrit Ramush ...

Policia jep detaje për vjedhjen e flamurit të Kosovës

Lajmi.net - 13.02.2018

Flamuri i shtetit të Kosovës, i cili do të duhej ta zëvendësonte flamurin kombëtar shqiptar te “Rrethi i Flamurit” është vjedhur. KALLXO.com merr vesh se flamuri shtetëror i Kosovës është vjedhur nga ...

Selim Pacolli s’ka ‘haber’ çka po ndodhë: Komuna s’ka marr asnjë informatë për zëvendësimin e flamurit

Lajmi.net - 13.02.2018

Nënkryetari i Prishtinës, Selim Pacolli ka reaguar ndaj zëvendësimit të flamurit kombëtar me atë shtetëror në hyrje të kryeqytetit “Te rrethi”. Ai në një postim në Facebook ka shkruar se Komuna nuk ...

Parlajmërohet protestë për rikthimin e flamurit kombëtar “Te Rrethi” në Prishtinë

Lajmi.net - 13.02.2018

Ndërrimi i flamurit kombëtar me atë shtetëror duket se nuk u ka pëlqyer të gjithë qytetarëve të Kosovës. Pas ndërrimit të flamujve që iu bë sonte “Te Rrethi”, një grup qytetarësh kanë bërë thirrje ...

Skandal: Vidhet flamuri shtetëror Te Rrethi

Albeu.com - 13.02.2018

E papritura ka ndodhur gjatë kohës kurzjarrfikësit po bëheshin gati ta nxirrnin flamurin shtetëror nga një veturë në të cilën po mbahej, ai është vjedhur.

Pas tensioneve të shumta vendoset flamuri i Kosovës Te Rrethi

Albeu.com - 13.02.2018

Në tension, me praninë e forcave policore dhe shumë qytetarëve, është hequr flamuri kombëtar ë dhe është vendosur flamuri i Kosovës “Te Rrethi ” në hyrje të Prishtinës.

Gafurr Adili i shkruan Ramush Haradinajt: Vendosni edhe flamurin kombëtar edhe atë shtetëror!

Lajm - 13.02.2018

Vendosi te dy flamujt, Flamurin Kombëtar të Shqiptarëve dhe Flamurin Shtetëror të Republikës së Kosovës! Drejtuar: – Kryeministrit te Republikës së Kosovës, Z.

Haradinaj: Flamuri kombëtar, flamur i lirisë sonë

Telegrafi - 13.02.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka dalë në mbrojtje të vendimit të tij për vendosjen e flamurit shtetëror në vend të flamurit kombëtar “Te Rrethi” në Prishtinë.

Qytetarët fyejnë nënkryetarin e Prishtinës, Selim Pacolli (Video)

Telegrafi - 13.02.2018

Nënkryetari i Prishtinës, Selim Pacolli ka qëndruar “Te Rrethi” në kohën kur u vendos flamuri i Kosovës. Ai është pritur me protesta dhe fjalë fyese nga qytetarët e pranishëm.

Selim Pacolli: Komuna nuk është informuar për zëvendësimin e flamurit kombëtar me atë shtetëror

Telegrafi - 13.02.2018

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Selim Pacolli, ka reaguar lidhur me zëvendësimin e flamurit kombëtar shqiptar “Te Rrethi” me atë të shtetit të Kosovës.

Vendoset flamuri i Kosovës “Te Rrethi”

Telegrafi - 13.02.2018

Në një situatë të tensionuar, me praninë e forcave policore dhe shumë qytetarëve, është hequr flamuri kombëtarë dhe është vendosur flamuri i Kosovës “Te Rrethi” në hyrje të Prishtinës.

Pallaska: Flamurin shtetëror nuk e dizajnoi Ahtisaari, por një ushtar i UÇK-së

Telegrafi - 13.02.2018

Avokati dhe analisti Dastid Pallaska, ka komentuar debatet dhe zhvillimet rreth zëvendësimit të flamurit kombëtar me atë të shtetit të Kosovës në hyrje të Prishtinës, “Te Rrethi”.

VV’ja sot mund të pengojë vendosjen e flamurit të Kosovës te rrethi

Gazeta Express - 13.02.2018

Sot është paralajmëruar vendosja e flamurit shtetëror te rrethi në hyrje të kryeqytetit kosovar. Kjo gjë po përkrahet nga shumë fytyra publike dhe qytetarë, por të njëjtën gjë po e bëjnë disa të ...

Ata që duan të “derdhin gjak” për flamurin te "Rrethi" fillojnë të dalin aty

Gazeta Express - 13.02.2018

Një faqe e krijuar mbrëmë në Facebook që bëri thirrje që të mbrohet flamuri kombëtar tek Rrethi i Flamurit në Prishtinë është tërhequr ...

VV'ja nuk lejon vendosjen e flamurit të Kosovës, shteti gjen një rreth tjetër

Gazeta Express - 13.02.2018

Flamuri i Kosovës ende nuk është vendosur te Rrethi në Prishtinë, ani pse ishte paralajmëruar një ditë më parë. Nga Protokolli i Shtetit thonë për Express se janë dy opsione dhe vendosja e flamurit ...

Rivendosen dekorimet në sheshet e Prishtinës për 10 vjetorin e Pavarësisë (Foto)

Telegrafi - 13.02.2018

Në sheshet e Prishtinës ka filluar rivendosja e dekorimeve për nderë të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Lexo po ashtu: Largohen dekorimet nga sheshet dhe flamuri në ndërtesën e Qeverisë, pas ...

Shkruan Arben Idrizi: Për flamurin

Gazeta Express - 13.02.2018

Flamuri i Shqipërisë te rrethi dhe flamuri i Serbisë në Graçanicë apo në veri të Kosovës, aty ku duhej të ishte (vetëm) flamuri i Kosovës, janë shenjë se kurorëzimi i vuajtjeve tona me pavarësinë e ...

Grupi legjendar "Metallica" pozon me flamurin shqiptar!

Gazeta Express - 13.02.2018

Të gjithë e njohin grupin legjendar ‘Metallica”, shumë prej jush mund të jenë edhe fansa të ...

Haradinaj thotë se ka urdhëruar vendosjen e flamurit të Kosovës te rrethi

Gazeta Express - 13.02.2018

Kryeministri, Ramush Haradinaj, ka deklaruar në mbledhjen e Qeverisë së sot do të bëhet vendosja e flamurit shtetëror të Kosovës në hyrje të ...

Kryeministri tha të vendoset flamuri i Kosovës “Te Rrethi”, urdhri i tij s’u zbatua ende

Gazeta Express - 13.02.2018

Flamuri Kombëtar vazhdon të valojë në hyrje të Prishtinës, pavarësisht se kryeministri urdhëroi që krahas tij të vendoset edhe flamuri i ...

Defekti në shtizë shtyn vendosjen e flamurit shtetëror te "Rrethi"

Gazeta Express - 13.02.2018

​ Në këto momente zyrtarë të MAPL-së janë duke tentuar të vendosin flamurin shtetëror “Te ...

Lajmi i fundit: Me urdhër të Kryeministrit, aktualisht po vendoset flamuri shtetëror te "Rrethi"

Gazeta Express - 13.02.2018

Flamuri shtetëror i Kosovës do të vendoset së shpejti në hapësirën te "Rrethi", në hyrje të ...

Haradinaj: Kam urdhëruar vendosjen e flamurit shtetëror ‘Te Rrethi’

Telegrafi - 13.02.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ka urdhëruar vendosjen e flamurit shtetëror “Te Rrethi” në Prishtinë. “Sot kam dhëne detyrë që flamuri i Kosovës te vendoset ‘Te Rrethi’.

Selim Pacolli e sfidon Ramush Haradinajn: Flamuri i shtetit të vendoset në krejt territorin, jo veç te ‘Rrethi’

Gazeta Express - 13.02.2018

Nënkryetari i Prishtinës Selim Pacolli ka kërkuar që flamuri i Republikës së Kosovës të vendoset në tërë territorin e Kosovës dhe jo vetëm te ‘Rrethi’.

Hiqet flamuri kombëtar te "Rrethi"

Gazeta Express - 13.02.2018

Pas gati dy orëve përpjekje, është arritur që të zbritet në tokë flamuri kombëtar te "Rrethi", në hyrje të Prishtinës, që më pas të zëvendësohet me flamurin shtetëror të ...

Vendoset flamuri shtetëror te "Rrethi”

Gazeta Express - 13.02.2018

Pas vjedhjes së flamurit të Kosovës, i cili ishte punuar të vendoset te"Rrethi”, tani është vendosur një flamur ...

Haradinaj: Me flamurin shtetëror synojmë njohjen ndërkombëtare të Kosovës

Gazeta Express - 13.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka reaguar rreth paqartësive të krijuara rreth vendosjes së flamurit shtetëror te "Rrethi” dhe heqjes atij ...

Haradinaj jep urdhër për vendosjen e flamurit të Kosovës “Te Rrethi”

Koha.net - 13.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës të mbajtur sot gjatë ditës, ka thënë se ka dhënë detyrë për vendosjen e flamurit të Kosovës “Te Rrethi” në hyrje të ...

Tensione te ‘Rrethi’: Disa qytetarë tentojnë t’i pengojnë zjarrfikësit për zëvendësimin e Flamurit Kombëtar me atë ...

Gazeta Express - 13.02.2018

Tensionet kanë shpërthyer të ‘Rrethi’ në Prishtinë ku po tentohet zëvendësimi i Flamurit Kombëtar me atë shtetëror. Në vendin e ngjarjes është policia e Kosovës dhe zjarrëfikësit të cilët janë thirr ...

Skandaloze: Vidhet flamuri shtetëror te "Rrethi"

Gazeta Express - 13.02.2018

Janë ndërlikuar përpjekjet për vendosjen e flamurit shtetëror të Kosovës te "Rrethi", në hyrje të Prishtinës. Derisa zjarrfikësit po bëheshin gati ta nxirrnin flamurin shtetëror nga një veturë në të ...

E konfirmon Policia: Është vjedhur flamuri i Kosovës, që duhej të vendosej te "Rrethi"

Gazeta Express - 13.02.2018

Policia e Kosovës ka konfirmuar për Gazetën Express se flamuri shtetëror i Kosovës, i cili do të duhej ta zëvendësonte sonte flamurin kombëtar shqiptar te "Rrethi", në hyrje të Prishtinës, është ...

Po largohet flamuri kombëtar “Te Rrethi”, për t’u vendosur ai i Kosovës

Telegrafi - 13.02.2018

Derisa debatet se cili flamur duhet të vendoset “Te Rrethi” në hyrje të Prishtinës, aktualisht disa persona janë duke e larguar flamurin kombëtar për ta vendosur atë shtetëror.

Kundër dhe për Flamurin Shtetëror e Kombëtar “Te Rrethi”

Koha.net - 13.02.2018

Në hyrje të Prishtinës po vazhdon të qëndrojë flamuri kuq e zi, raporton KTV . Por ai mund të largohet, pasi këtë e ka urdhëruar kryeministri Ramush Haradinaj.

“Metallica” sërish me flamurin shqiptar

Koha.net - 13.02.2018

Grupi më i famshëm i muzikës Heavy Metal Metallica, pak muaj pasi ka publikuar foto me flamurin shqiptar në duar gjatë ditëve të turit të tyre të fundit në Britani, sërish ka bërë të njëjtën gjë.

Kundërshtohet heqja e flamurit kombëtar në hyrje të Prishtinës

Telegrafi - 13.02.2018

Personat që thonë se janë autorizuar nga Qeveria e Kosovës kanë arritur të heqin më në fund flamurin kombëtar shqiptar nga “Rrethi i Flamurit”, në kryeqytet.

Limaj: Debati për flamurin “Te Rrethi” i Prishtinës është i panevojshëm (Video)

Telegrafi - 13.02.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, duke e komentuar heqjen e flamurit kombëtar nga “Rrethi” në hyrje të Prishtinës, dhe vendosjen e flamurit të Kosovës, ka thënë se bëhet fjalë për një ...

Haradinaj: Me flamurin shtetëror synojmë njohjen ndërkombëtare të Kosovës

Koha.net - 13.02.2018

Ramush Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka reaguar rreth paqartësive të krijuara rreth vendosjes së flamurit shtetëror “Te Rrethi” dhe heqjes atij kombëtar.

Kuleta: Zanafilla e debatit për flamurin është tek mënyra se si ka ardhur ai (Video)

Telegrafi - 13.02.2018

Kryesuesi i Kuvendit Komunal të Prishtinës, Agim Kuleta ka theksuar se problemi më flamurin e ka edhe zanafillën e saj që me shpalljen e pavarësisë së Kosovës.

Molliqaj: Nuk forcohet Republika e Kosovës duke përdhosur flamurin kombëtar

Telegrafi - 13.02.2018

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, ka reaguar pas zëvendësimit të flamurit kombëtar me atë shtetëror sonte “Te Rrethi” në Prishtinë. Molliqaj, përmes një postimi në Facebook, ka thënë ...

Mushkolaj: Flamuri shtetëror i vendosur tek rrethi u hoq nga aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje (Video)

Telegrafi - 13.02.2018

Analisti Imer Mushkolaj ka theksuar se me 17 shkurt të viti 2008, “te Rrethi” në hyrje të Prishtinës është vendosur me të drejtë flamuri i shtetit të ri.

“Te Rrethi” vendoset një flamur i vogël shtetëror

Koha.net - 13.02.2018

22:00 - Pasi është vjedhur flamuri shtetëror me përmasat e duhura, i paraparë për t’u ngritur sot në shtizën ku qëndronte flamuri kombëtar “Te Rrethi”, sapo është vendosur një flamur shtetëror me ...

Qytetarët fyejnë nënkryetarin e Prishtinës, Selim Pacolli

Koha.net - 13.02.2018

Nënkryetari i Prishtinës, Selim Pacolli ka qëndruar tek rrethi në kohën kur u vendos flamuri i Kosovës. Ai është pritur me protesta dhe fjalë fyese nga qytetarët e pranishëm.

Grupi legjendar "Metallica" pozon me flamurin shqiptar! (FOTO)

Durres Lajm - 13.02.2018

Të gjithë e njohin grupin legjendar ‘Metallica”, shumë prej jush mund të jenë edhe fansa të tyre. Ajo çka po i çudit të gjithë është fakti që anëtarët e grupit po publikojnë shpesh foto ose video me ...

Largohet flamuri kombëtar nga ”rrethi” i Prishtinës, vendoset flamuri i Kosovës

Alb Portali - 13.02.2018

Loading... Para pak minutash ka filluar të vendoset flamuri i Kosovës “te rrethi” në Prishtinë. Pas shumë debatesh se a duhet të largohet flamuri kombëtar dhe të vendoset flamuri i Kosovës duket se ...

U zgjidhën të gjitha problemet dhe ngeli heqja e flamurit kombëtar? Edhe Ramiz Lladrovci e kërkon

Albeu.com - 12.02.2018

Vetëm pas disa ditësh Kosova feston 10-vjetorin e shtetformimit dhe kjo është një festë për të gjithë shqiptarët kudo që jetojnë. E ndërsa fare mirë për këtë 10-vjetor përveç festimeve, mund të ...

Gjendet zgjidhja më e mirë, pranë flamurit kombëtar do të vendoset edhe i Kosovës

Albeu.com - 12.02.2018

Departamenti i Protokollit të Shtetit që funksionon në kuadër të Ministrisë së Punëve të Jashtme nesër do ta vendos flamurin e Republikës së Kosovës te Rrethi.

Protokolli i Shtetit e vendos nesër flamurin e Kosovës te Rrethi në Prishtinë

Lajmi.net - 12.02.2018

I pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, e hoqi përgjegjësin nga vetja, duke thënë se nuk është në përgjegjësinë e tij vendosja e flamurit të Kosovës në Prishtinë, për nder të dhjetë vjetorit të ...

Protokolli i Shtetit nesër e vendos flamurin e Kosovës te Rrethi

Zhurnal - 12.02.2018

Protokolli i Shtetit nesër e vendos flamurin e Kosovës te Rrethi Prishtinë, 12 shkurt - Departamenti i Protokollit të Shtetit që funksionon në kuadër të Ministrisë së Punëve të Jashtme nesër do ta ...

Qeveria pyet Shpend Ahmetin: Me cilin ligj e vendose flamurin e Shqipërisë në hyrje të Prishtinës?

Lajmi.net - 12.02.2018

Vendosja e flamurit shtetëror të Kosovës në rrethin kryesor të Prishtinës, po shkakton polemika ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Komunës Prishtinës. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, kishte thënë ...

Qeveria pyet Shpend Ahmetin: Me cilin ligj e vendose flamurin e Shqipërisë në hyrje të Prishtinës?

Zhurnal - 12.02.2018

Qeveria pyet Shpend Ahmetin: Me cilin ligj e vendose flamurin e Shqipërisë në hyrje të Prishtinës? Prishtinë, 12 shkurt - Vendosja e flamurit shtetëror të Kosovës në rrethin kryesor të Prishtinës, po ...

Havolli: Shpend Ahmeti nuk është në gjendje të menaxhojë një shtyllë flamuri

Lajmi.net - 12.02.2018

Asambleisti i LDK-së, në Kuvendin Komunal të Prishtinës, Sokol Havolli, ka thënë se vendosja e flamurit të Kosovës tek rrethi në Prishtinë, e bënë të panevojshme thirrjen e seancës së jashtëzakonshme ...

Njeriu i LDK-së përdor flamurin kombëtar për të sulmuar Shpend Ahmetin

Albeu.com - 12.02.2018

Një ditë pasi që asamblisti i LDK-së, Sokol Havolli, i kishte dhënë ultimatum kryetarit të Prishtinës që sot deri në orën 15:00 të vendoste flamurin e Kosovës te Rrethi në Prishtinë, ai ka reaguar ...

Beqiri-Ahmetit: Mos u korit, 50 flamuj do t’i vendosja

Lajmi.net - 12.02.2018

Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, njëherit ish-kryetar i Prishtinës, Ismet Beqiri ka komentuar çështjen e vendosjes së flamurit të Kosovës te rrethi në hyrje të Prishtinës.

Ismeti sheh ëndërra me sy hapur, e mendon për një çast veten kryetar të Prishtinës

Albeu.com - 12.02.2018

Tema e vendosjes së flamurit të Kosovës te rrethi në hyrje të Prishtinës është diskutuar me të madhe kohëve të fundit. Këtë çështje e ka komentuar edhe Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri ...

Njeriu i LDK-së përdor flamurin kombëtar për të sulmuar Shpend Ahmetin

Zhurnal - 12.02.2018

Njeriu i LDK-së përdor flamurin kombëtar për të sulmuar Shpend Ahmetin Prishtinë, 12 shkurt - Një ditë pasi që asamblisti i LDK-së, Sokol Havolli, i kishte dhënë ultimatum kryetarit të Prishtinës që ...

Asambleisti i VV-së thërret për rezistencë, kërkon të mos vendoset flamuri i Kosovës

Lajmi.net - 12.02.2018

Egzon Azemi, asamblist i Vetëvendosjes në komunën e Prishtinës ka dalur kundër vendosjes së flamurit shtetëror te “Rrethi” në Prishtinë. Në një status në facebook ai madje ka paralajmëruar edhe ...

Arifi: Qeveria do t’i marrë të gjitha obligimet që i takojnë për vendosjen e flamurit

Lajmi.net - 12.02.2018

Vendosja e flamurit të Kosovës te ‘rrethi’ i Prishtinës ka shkaktuar reagime nga më të ndryshmet. Mospajtime rreth vendosjes së flamurit ka ndërmjet qeverisë dhe komunës së Prishtinës.

Deputetit të VV-së i pengon kërkesa për vendosjen e flamurit të Kosovës te “Rrethi”

Lajmi.net - 12.02.2018

Deputetit të Lëvizjes Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, nuk po i pëlqen ideja e vendosjes së flamurit të Kosovës në hapësirën te "Rrethi", në hyrje të Prishtinës.

Sveçla akuzon aktivistët e PDK-së për iniciativa për heqjen e flamurit kombëtar “Te Rrethi”

Almakos - 12.02.2018

Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, ka ftuar aktivistët e PDK-së që ishin iniciatorë për vendosjen e flamurit shtetëror në hapësirën “Te Rrethi”, që të mos merren me flamuj, “por me problemet që ...

Havolli e quan Ahmetin përfaqësues zyrtar të ankesave

Koha.net - 12.02.2018

Asamblisti i LDK-së, Sokol Havolli, i është përgjigjur kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti, që në një prononcim për Koha.net ka thënë se ky i pari është mirë që fillimisht të mësojë ligjet e rolin ...

Vendosja e flamurit të Kosovës të rrethi kryesor në Prishtinë po mbetet veç ëndërr

Gazeta Express - 12.02.2018

Vendosja e flamurit të Kosovës në rrethin kryesor të kryeqytetit është bërë temë që po zë vend çdo ditë në opinion. Liderë të rëndësishëm të vendit dhe qytetarë të Kosovës, kanë kërkuar qe për ...

​Ish-drejtori i Shpend Ahmetit, Sali Zyba, e kishte hequr flamurin e Kosovës nga rrethi te spitali

Gazeta Express - 12.02.2018

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sali Zyba akuzohej se kishte hequr flamur e Kosovës nga rrethi i njohur “te Spitali”, në hyrje të Prishtinës. Për këtë veprim, ndaj ish-drejtorit të Komunës së ...

Protokolli i Shtetit nesër e vendos flamurin e Kosovës te Rrethi

Gazeta Express - 12.02.2018

Departamenti i Protokollit të Shtetit që funksionon në kuadër të Ministrisë së Punëve të Jashtme nesër do ta vendos flamurin e Republikës së Kosovës te Rrethi.

Rikthehet flamuri i Kosovës përkrah atij kombëtar “Te Rrethi”

Koha.net - 12.02.2018

Departamenti i Protokollit të Shtetit i cili funksionon në kuadër të MPJ-së, ka marrë vendim që të vendoset edhe një shtizë pranë flamurit ndërkombëtar.

Flet iniciatori për vendosjen e flamurit të Kosovës te rrethi: Vetëvendosje më kërcënoi

Gazeta Express - 12.02.2018

Ishte mesnata e 27 nëntorit të vitit 2013 kur rrethrrotullimi kryesor i Prishtinës, mori pamjen më ndryshe se ditëve të tjera. Kjo pasi që në këtë pjesë më nuk valëvitej flamuri i Kosovës, por ai ...

Havolli: Propozimin për ta rregulluar çështjen e flamurit do ta procedoj në seancë të rregullt

Koha.net - 12.02.2018

Sot Departamenti i Protokollit të Shtetit i cili funksionon në kuadër të MPJ-së, ka marrë vendim që të vendoset edhe një shtizë për flamurin e Kosovës pranë atij kombëtar “Te Rrethi”.

Largohen dekorimet nga sheshet dhe flamuri në ndërtesën e Qeverisë, pas dëmtimit nga era (Foto)

Telegrafi - 12.02.2018

Flamuri gjigant që në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës, dhe dekorimet në sheshet e Prishtinës që ishin vendosur për nderë të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, sot qytetarët nuk kanë pasur rast t’i ...

Thirrje për ta mbrojtur flamurin kombëtar “Te Rrethi”, s’duan vendosjen e atij shtetëror

Koha.net - 12.02.2018

Një faqe në Facebook është krijuar për të bërë thirrje që të mbrohet flamuri kombëtar shqiptar, në vendin e njohur tashmë si te Rrethi i Flamurit. “Nesër nga ora 08:00 në mëngjes takohemi te Rrethi i ...

Sveçla thotë se PDK ia shkaktoi vendit një milion probleme më të mëdha se flamujt

Koha.net - 12.02.2018

Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, ka ftuar aktivistët e PDK-së që ishin iniciatorë për vendosjen e flamurit shtetëror në hapësirën “Te Rrethi”, që të mos merren me flamuj, “por me problemet që ...

Sveçla akuzon aktivistët e PDK-së për iniciativa për heqjen e flamurit kombëtar “Te Rrethi”

Telegrafi - 12.02.2018

Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, ka ftuar aktivistët e PDK-së që ishin iniciatorë për vendosjen e flamurit shtetëror në hapësirën “Te Rrethi”, që të mos merren me flamuj, “por me problemet që ...

Bajraktarë, flamurtarë dhe hokatarë

Java News - 12.02.2018

Shoqëritë e tjera flasin për të arritura të prekshme, ndër ne zhvillohen kacafytje për flamuj. Nga Enver Robelli Në prag të 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës sërish në kthinat e mediave sociale ...

Beqiri – Ahmetit: Mos u korit, 50 flamuj do t`i vendosja

Alb Portali - 12.02.2018

Loading... Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, njëherit ish-kryetar i Prishtinës, Ismet Beqiri ka komentuar çështjen e vendosjes së flamurit të Kosovës te rrethi në hyrje të Prishtinës.

Flamuri shtetëror do të vendoset përkrah atij kombëtar në hyrje të Prishtinës

Alb Portali - 12.02.2018

Loading... Departamenti i Protokollit të Shtetit është udhëzuar për ta vendosur flamurin shtetëror të Kosovës në hyrje të Prishtinës. Ne zonën që njihet si “Te rrethi”, flamuri i Kosovës, do të ...