TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kush ishte më lojal ndaj Gruevskit?

Lajm - 15.04.2011

Debati mes partive shqiptare BDI dhe PDSH në seancën e ditës së enjte për shpërbërjen e Parlamenti është fokusuar në atë se kush ka qenë më lojal ndaj Nikolla Gruevskit, deri sa kanë qenë në koalicion me partinë e tij VMRO-DPMNE.

“Shpërthejnë” me akuza

Koha e Re - 15.04.2011

Të enjten ishte dita e fundit e kësaj përbërje parlamentare. Nga kjo datë deputetëve të përbërjes aktuale u ndërpritet mandati. Po këtë ditë deputeti i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) Imer Aliu në fjalën shpërtheu me një varg akuzash ...

BDI shpalos programin zgjedhor

Koha e Re - 14.04.2011

Sipas deputetes Ermira Mehmeti-Devaja, BDI në këto zgjedhje po përgatitet të paraqitet me aleancë më të gjerë, e cila del nga fryma e Marrëveshjes së Ohrit, dhe hapi i parë siç tha, “do të ishte tejkalimi i barrierave etnike dhe gjuhësore ...

Afirmimi i perspektivës evropiane dhe vlerat e Marrëveshjes së Ohrit, pjesë kyçe e programit zgjedhor të BDI-së

Idividi - 14.04.2011

Shkup, 13 prill 2011 (MIA) - Riafirmimi i perspektivës evropiane si alternativë e vetme, zhvillimi ekonomik dhe afirmimi i vlerave dhe frymës së Marrëveshjes së Ohrit janë tre shtyllat kryesore të programit zgjedhor të Bashkimit Demokratik ...

BDI dhe PDSH të bindur në fitore

Lajm - 14.04.2011

Drejtuesit e subjekteve opozitare të shqiptarëve në Maqedoni, dalin me bindje se do ta fitojnë partinë shqiptare në pushtet BDI, në zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Shpërndarja e Parlamentit, PDSH e DR atakojnë BDI-në

Ina - 14.04.2011

Deputetët e partive politike të opozitës dhe mazhorancës kanë komentuar shpërndarjen e sotme të Parlamentit të Republikës së Maqedonisë. Deputeti nga radhët e PDSH-së, Imer Aliu tha se, gjatë qeverisjes tre vjeçare VMRO-DPMNE dhe BDI, ...

Shpërbëhet Kuvendi i Maqedonisë

Alsat - 14.04.2011

Deputetët edhe zyrtarisht i dhanë fund mandatit trevjeçar. Me 79 vota PËR dhe asnjë kundër, pas një debati të ashpër, deputetit përfunduan mandatin e tyre.

Shpërndahet Parlamenti i Maqedonisë, akuza të ashpra PDSH-BDI

Koha.net - 14.04.2011

Shkup, 14 prill - Me 79 vota “për”, përbërja e shtatë parlamentare në Maqedoni është shpërndarë të premten. Ashtu siç edhe vlerësoi një pjesë e opozitës, bëhet fjalë për një shumicë parlamentare më sterile deri më tani.

Maqedoni: Nisin planet për zgjedhje

Evropaelire - 13.04.2011

Partia politike më e madhe shqiptare në pushtet, BDI, të mërkurën bëri të ditur se do të garojë me tri oferta kryesore, integrimin e Maqedonisë në NATO dhe Bashkimin Evropian, zhvillimin ekonomik të vendit dhe implementimin e plotë të ...

Tri shtyllat e programit zgjedhor të BDI-së

Ina - 13.04.2011

Deputetja e BDI-së, Ermira Mehmeti-Devaja në një konferencë për shtyp prezantoi tre shtyllat kryesore të programit zgjedhor të subjektit politik të cilit ajo i takon.

BDI në zgjedhje, aleancë me bashkësitë etnike

Shqipmedia - 13.04.2011

Riafirmimi i perspektivës evropiane si alternativë e vetme, zhvillimi ekonomik dhe afirmimi i vlerave dhe frymës së Marrëveshjes së Ohrit janë tre shtyllat kryesore të programit zgjedhor të Bashkimit Demokratik për Integrim, i cili akoma ...

Afirmimi i perspektivës evropiane dhe vlerat e Marrëveshjes së Ohrit, pjesë kyçe e programit zgjedhor të BDI-së

Yll Press - 13.04.2011

Nga BDI presin zgjedhje korrekte dhe demokratike. Si parti, thonë, veçmë kanë dëshmuar se kanë vullnet politik të jenë menaxhues të suksesshëm të një procesi demokratik, në të cilin presin fitore, në bazë të, siç theksojnë, të gjitha ...

BDI-ja e Ahmetit shpalos programin për zgjedhjet e parakohshme

Koha.net - 13.04.2011

BDI-ja e Ahmetit shpalos programin për zgjedhjet e parakohshme Shkup, 13 prill - Riafirmimi i perspektivës evropiane si alternativë e vetme, zhvillimi ekonomik dhe afirmimi i vlerave dhe frymës së Marrëveshjes së Ohrit janë tre shtyllat ...

Në Maqedoni, nisin planet për zgjedhje

Botasot - 13.04.2011

Partia politike më e madhe shqiptare në pushtet, BDI, të mërkurën bëri të ditur se do të garojë me tri oferta kryesore, integrimin e Maqedonisë në NATO dhe Bashkimin Evropian, zhvillimin ekonomik të vendit dhe implementimin e plotë të ...