TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Demarkacioni lë nën 'hije' interpelancat (Video)

Zeri - 11.09.2016

Marrëveshja e demarkacionit nuk ka lënë nën hije vetëm interpelancat e kryeministrit, Isa Mustafa, të thirrura nga Lëvizja Vetëvendosje, por edhe çështje të tjera .

Qeveria: Demarkacioni punë e kryer, nuk i rrezikojmë vizat

Flaka - 11.09.2016

Qeveria e Kosovës po zotohet se do të përmbush në kohë të gjitha kriteret e vendosura nga Bashkimi Evropian, përfshirë edhe ratifikimin e marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi, në mënyre qe të ...

Kurti: Nëse do të votohej demarkacioni, do të plaste lufta

Antpress - 11.09.2016

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë në një tubim me qytetarë se nëse Demarkacioni do të kalonte me 1 shtator atëherë trupat malazeze do të tentonin të futeshin në territorin e ...

“Nuk falim tokë në këmbim të liberalizimit të vizave”

Lajmi.net - 10.09.2016

Megjithëse Parlamenti Evropian i ka vënë kusht Kosovës, demarkacionin për liberalizim të vizave, kjo nuk ka ndikuar që kundërshtuesit e versionit të tanishëm të demarkacionit të ndryshojnë qëndrim.

“Nuk falim tokë në këmbim të liberalizimit të vizave”

Lajm - 10.09.2016

Megjithëse Parlamenti Evropian i ka vënë kusht Kosovës, demarkacionin për liberalizim të vizave, kjo nuk ka ndikuar që kundërshtuesit e versionit të tanishëm të demarkacionit të ndryshojnë qëndrim.

Kosovë/ Nuk falim tokat, demarkacioni nuk kalon

Albeu.com - 10.09.2016

Zyrtarë të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës pohojnë se Kosova nuk ka tokë për të falur dhe se kushti i demarkacionit për lëvizje të lirë, është i pakuptimtë, pasi që një kusht i tillë nuk i është ...

“Nuk falim tokë në këmbim të liberalizimit të vizave”

Almakos - 10.09.2016

Megjithëse Parlamenti Evropian i ka vënë kusht Kosovës, demarkacionin për liberalizim të vizave, kjo nuk ka ndikuar që kundërshtuesit e versionit të tanishëm të demarkacionit të ndryshojnë qëndrim.

Kurti: I zmbrapsem dy shtete

Lajmi.net - 10.09.2016

Lëvizja Vetëvendosje ka filluar tubimin mobilizues siç e quajnë ata "fitore" për shtyrjen e ratifikimit të demarkacionit. Ky subjekt politik i është gëzuar kësaj shtyrje të ratifikimit.

Albin Kurti zbulon planin për demarkacionin, thotë se u parandalua lufta

Lajm - 10.09.2016

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë në një tubim me qytetarë se nëse Demarkacioni do të kalonte me një shtator atëherë trupat malazeze do të tentoni të futeshin në territorin e ...

Albin Kurti zbulon planin për demarkacionin, thotë se u parandalua lufta

Ina - 10.09.2016

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë në një tubim me qytetarë se nëse Demarkacioni do të kalonte me një shtator atëherë trupat malazeze do të tentoni të futeshin në territorin e ...

Albin Kurti beson se opozita e parandaloi luftën me Malin e Zi

Lajmi.net - 10.09.2016

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë në një tubim me qytetarë se nëse Demarkacioni do të kalonte me një shtator atëherë trupat malazeze do të tentoni të futeshin në territorin e ...

Albin Kurti zbulon planin e frikshëm për demarkacionin: U parandalua lufta!

LajmiFundit - 10.09.2016

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë në një tubim me qytetarë se nëse Demarkacioni do të kalonte me një shtator atëherë trupat malazeze do të tentoni të futeshin në territorin e ...

Qeveria: Demarkacioni punë e kryer, nuk i rrezikojmë vizat (Video)

Lajmi.net - 10.09.2016

Qeveria e Kosovës po zotohet se do të përmbushë në kohë të gjitha kriteret e vendosura nga Bashkimi Evropian përfshirë edhe ratifikimin e marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi në mënyre qe të ...

Haradinaj: Demarkacioni ka vdekur

BalkanWeb - 10.09.2016

Marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi, tashmë është një marrëveshje e vdekur. Kështu është shprehur kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

“Nuk falim tokë në këmbim të liberalizimit të vizave”

Telegrafi - 10.09.2016

Megjithëse Parlamenti Evropian i ka vënë kusht Kosovës, demarkacionin për liberalizim të vizave, kjo nuk ka ndikuar që kundërshtuesit e versionit të tanishëm të demarkacionit të ndryshojnë qëndrim.

Qeveria po e shfrytëzon kohën për t’i bindur kundërshtarët e Demarkacionit

Gazeta Express - 10.09.2016

​Qeveria e Kosovës pas tërheqjes së projektligjit nga Kuvendi i Kosovës, për shënimin e vijës kufitare me Mal e Zi, synon që periudhën kohore deri në ridërgim të projektligjit në Kuvend, ta ...

Albin Kurti zbulon planin për demarkacionin, thotë se u parandalua lufta

Gazeta Express - 10.09.2016

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë në një tubim me qytetarë se nëse Demarkacioni do të kalonte me një shtator atëherë trupat malazeze do të tentoni të futeshin në territorin e ...

Kurti: Ne shpëtuam territorin dhe e ndalëm luftën

Telegrafi - 10.09.2016

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë në një tubim me qytetarë se nëse Demarkacioni do të kalonte me 1 shtator, atëherë trupat malazeze do të tentoni të futeshin në territorin e ...

Albin Kurti beson se opozita e parandaloi luftën me Malin e Zi

Zeri - 10.09.2016

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i është gëzuar dështimit të ratifikimit të demarkacionit. Kurti para aktivistëve të VV-së ka deklaruar se rezistenca qytetare dhe opozita ka parandaluar ...

Kurti: Ne shpëtuam territorin dhe e ndalëm luftën

Ora news - 10.09.2016

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë në një tubim me qytetarë se nëse Demarkacioni do të kalonte me 1 shtator, atëherë trupat malazeze do të tentoni të futeshin në territorin e ...

Qeveria: Demarkacioni punë e kryer, nuk i rrezikojmë vizat (VIDEO)

Zeri - 10.09.2016

Qeveria e Kosovës po zotohet se do të përmbushë në kohë të gjitha kriteret e vendosura nga Bashkimi Evropian përfshirë edhe ratifikimin e marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi në mënyre qe të ...

Qeveria: Demarkacioni punë e kryer, nuk i rrezikojmë vizat (Video)

Telegrafi - 10.09.2016

Qeveria e Kosovës po zotohet se do të përmbush në kohë të gjitha kriteret e vendosura nga Bashkimi Evropian, përfshirë edhe ratifikimin e marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi, në mënyre qe të ...

Kosovë, opozita nuk lëviz nga qëndrimi

Vision Plus - 10.09.2016

Megjithëse Parlamenti Evropian i ka vënë kusht Kosovës, demarkacionin për liberalizim të vizave, kjo nuk ka ndikuar aspak te qëndrimi i deputeteve kundërshtues te marrëveshjes me Malin e Zi.

“Nuk falim tokë në këmbim të liberalizimit të vizave”

Shqiperia Ime - 10.09.2016

Megjithëse Parlamenti Evropian i ka vënë kusht Kosovës, demarkacionin për liberalizim të vizave, kjo nuk ka ndikuar që kundërshtuesit e versionit të tanishëm të demarkacionit të ndryshojnë qëndrim.

Albin Kurti zbulon planin për demarkacionin, thotë se u parandalua lufta

Tetova Sot - 10.09.2016

(E plotësuar) – Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë në një tubim me qytetarë se nëse Demarkacioni do të kalonte me një shtator atëherë trupat malazeze do të tentoni të futeshin në ...

Albin Kurti: Nëse do ishte miratuar demarkacioni niste lufta

Java News - 10.09.2016

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë në një tubim me qytetarë se nëse Demarkacioni do të kalonte me një shtator atëherë trupat malazeze do të tentoni të futeshin në territorin e ...

Albin Kurti: Nëse ‘demarkacioni’ do votohej, do plaste lufta

Gazeta Tema - 10.09.2016

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë në një tubim me qytetarë se nëse Demarkacioni do të kalonte me një shtator atëherë trupat malazeze do të tentonin të futeshin në territorin e ...

Kosovë, opozita nuk do lejojë demarkacionin

Antpress - 10.09.2016

Partitë opozitare në Kosovë mbrojnë qëndrimet e veta kundër demarkacionit . Zyrtarë të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës pohojnë se Kosova nuk ka tokë për të falur dhe se kushti i demarkacionit për ...

Kur të ndizet drita kuqe për në BE, vizat dhe FAK as që do të na kujtohen

Albeu.com - 09.09.2016

Faton Abdullahu, këshilltar politik i kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa ka vlerësuar se pajtimi i opozitës me pozitën sa i përket çështjes së demarkacionit mund të sjell humbje të pariparueshme ...

AAK dhe Nisma i japin fund bojkotit të Kuvendit

Lajm - 09.09.2016

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën i kanë dhënë fund bojkotit ndaj institucioneve, duke vendosur që t’i kthehen punës në Kuvendin e Kosovës.

Haradinaj: Duhet ta shkarkojmë Kosovën nga problemi i Demarkacionit

Lajmi.net - 09.09.2016

(Plotësim) Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës vlerëson se Kosova duhet të shkarkohet nga problemi i Demarkacionit dhe se Lista Serbe nuk duhet të jetë faktor për vendime në Kuvend.

Haradianj: Koalicioni me NISMA-në po ecën mirë, VV mbetet jashtë

Lajmi.net - 09.09.2016

Lideri i AAK-s, Ramush Haradianj, ka thënë se ka pasur presione të ndryshme për të ndryshuar formën e mendimit për demarkacioni, por opozita ka qëndruar stoike.

Kosovë, nënkryetari i Kuvendit Haliti: Demarkacioni mund të përfundojë në Arbitrazh

Top Channel - 09.09.2016

Çështja e demarkacionit ka përçarë politikën kosovare gjatë muajve të fundit, me shumicën qeverisëse të vendosur ta ratifikojë në Kuvendin e Kosovës, ndërsa opozitën të vendosur ta kundërshtojë, e ...

Xhavit Haliti kundër Kadri Veselit: Demarkacioni do të përfundojë në Arbitrazh

Lajmi.net - 09.09.2016

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti ka deklaruar se demarkacioni do të përfundon në Gjykatën Ndërkombëtare të Arbitrazhit.

Daut Haradinaj tregon se edhe artistët po e kundërshtojnë fuqishëm demarkacionin (Foto)

Lajmi.net - 09.09.2016

Daut Haradianj, ka njoftuar se sot i në një performancë të jashtëzakonshme, edhe artistët deçanas e kanë kundërshtuar fuqishëm demarkacionin. Sipas Haradianjt, të gjithë i madh e i vogël janë më se ...

Qeveria ndryshon çasjen për Demarkacionin (Video)

Lajmi.net - 09.09.2016

Dhjetë ditë pas tërheqjes se projektligjit për demarkacionin, Qeveria e Kosovës e udhëhequr nga Isa Mustafa ka vendosur të ndryshojë qasjen e saj për çështjen e demarkacionit.

Haliti është i bindur se demarkacioni do të shkojë në Arbitrazh

Almakos - 09.09.2016

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Xhavit Haliti, ka shprehur bindjen se Demarkacioni do të përfundojë në Gjykatën Ndërkombëtare të Arbitrazhit.

Haradinaj: Demarkacioni ka vdekur (Video)

Lajm - 09.09.2016

Çështja e demarkacionit me Malin e Zi, siç është tani, ka vdekur për kryetarin e Aleancës për Ardhmërin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Ai, në një intervistë në InfoBox të RTV Dukagjinit, thotë se ...

Pjesë interesante nga biseda e Mustafës me Muhaxherin për demarkacion

Gazeta Express - 09.09.2016

Në takimin e Isa Mustafës me kryetarët e komunave të Dukagjinit, ka pasur edhe pjesë interesante të bisedës të zbuluara nga kryetari i Deçanit, Rasim Selmanaj në “Interaktiv” të ...

‘Qeveria ka ndërruar qëndrim për demarkacionin’

BalkanWeb - 09.09.2016

Kryetari i Komunës së Deçanit, Rasim Selmanaj ka folur në “Interaktiv” të KTV-së për takimin e komunave të Dukagjinit me kryeministrin Isa Mustafa për çështjen e demarkacionit.

Demarkacioni s’duhet të procedohet sërish në Kuvend

Telegrafi - 09.09.2016

Sekretari i përgjithshëm i Nismës për Kosovën, Bilall Sherifi ka thënë se marrëveshja për shënimin e kufirit me Malin e Zi duhet të korrigjohet e jo të dërgohet sërish për ratifikim në Kuvend.

Përmendet demarkacioni, heshtet korrupsioni

Zeri - 09.09.2016

Zyrtarët e lartë shtetërorë e përmendin demarkacionin e kufirit me Malin e Zi si kusht për liberalizimin e vizave për Kosovën, por jo edhe luftimin e korrupsionit të profilit të lartë.

Demarkacioni s’duhet të procedohet sërish në Kuvend

Botasot - 09.09.2016

Sekretari i përgjithshëm i Nismës për Kosovën, Bilall Sherifi ka thënë se marrëveshja për shënimin e kufirit me Malin e Zi duhet të korrigjohet e jo të dërgohet sërish për ratifikim në Kuvend.Në një ...

Abdullahu: Kur të na ndizet drita kuqe për në BE, vizat dhe FAK-u as që do të na kujtohen

Telegrafi - 09.09.2016

Faton Abdullahu, këshilltar politik i kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa ka vlerësuar se pajtimi i opozitës me pozitën sa i përket çështjes së demarkacionit mund të sjell humbje të pariparueshme ...

Abdullahu: Kur të na ndizet drita kuqe për në BE, vizat dhe FAK-u as që do të na kujtohen

Zeri - 09.09.2016

Faton Abdullahu, këshilltar politik i kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa ka vlerësuar se pajtimi i opozitës me pozitën sa i përket çështjes së demarkacionit mund të sjell humbje të pariparueshme ...

AAK dhe Nisma rikthehen në Kuvend

Telegrafi - 09.09.2016

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe Nisma për Kosovën, kanë marrë vendim që të kthehen në Kuvend, duke i dhënë kështu fund bojkotit. Këto dy parti opozitare do të jenë tashmë të pranishme në ...

AAK e Nisma kthehen në Kuvend më 13 shtator

Gazeta Express - 09.09.2016

Ulëset e deputetëve të AAK-së dhe Nismës nga 13 shtatori më nuk do të jenë të zbrazëta. Pas rreth 7 muajve bojkot, përveç seancave solemne, deputetët e këtyre partive kanë vendosur t’i kthehen jetës ...

Haradianj: Koalicioni me NISMA-në po ecën mirë, VV mbetet jashtë

Zeri - 09.09.2016

Lideri i AAK-s, Ramush Haradianj, ka thënë se ka pasur presione të ndryshme për të ndryshuar formën e mendimit për demarkacioni, por opozita ka qëndruar stoike.

Xhavit Haliti: Demarkacioni do të përfundojë në Arbitrazh

Gazeta Express - 09.09.2016

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti ka deklaruar se demarkacioni do të përfundon në Gjykatën Ndërkombëtare të ...

Haradinaj: Demarkacioni ka vdekur, Shpend Ahmeti në AAK do të ishte nder për partinë tonë (Video)

Telegrafi - 09.09.2016

Çështja e demarkacionit me Malin e Zi, siç është tani, ka vdekur për kryetarin e Aleancës për Ardhmërin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Ai, në një intervistë në InfoBox të RTV Dukagjinit, thotë se ...

Qeveria ndryshon qasjen për demarkacionin (Video)

Telegrafi - 09.09.2016

Dhjetë ditë pas tërheqjes se projektligjit për demarkacionin, Qeveria e Kosovës – e udhëhequr nga Isa Mustafa – ka vendosur të ndryshojë qasjen e saj për çështjen e demarkacionit.

Xhavit Haliti kundër Kadri Veselit: Demarkacioni do të përfundojë në Arbitrazh

Zeri - 09.09.2016

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti ka deklaruar se demarkacioni do të përfundon në Gjykatën Ndërkombëtare të Arbitrazhit.

Haliti është i bindur se demarkacioni do të shkojë në Arbitrazh

Telegrafi - 09.09.2016

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Xhavit Haliti, ka shprehur bindjen se Demarkacioni do të përfundojë në Gjykatën Ndërkombëtare të Arbitrazhit.

Haradinaj: Demarkacioni ka vdekur (Video)

Gazeta Express - 09.09.2016

Çështja e demarkacionit me Malin e Zi, siç është tani, ka vdekur për kryetarin e Aleancës për Ardhmërin e Kosovës, Ramush ...

Isa Mustafa me kryetarët e komunave për demarkacionin

Java News - 09.09.2016

Në takimin e Isa Mustafës me kryetarët e komunave të Dukagjinit, ka pasur edhe pjesë interesante të bisedës të zbuluara nga kryetari i Deçanit, Rasim Selmanaj në “Interaktiv” të KTV-së.

Këto janë tri kërkesat e Listës Srpska për ta votuar demarkacionin

Java News - 09.09.2016

Zëvendëskomandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Zëvendësdrejtorin e Agjencisë Kosovare të Intelegjencës dhe Zëvendëkomandantin e Policisë. Këto tri pozita Lista Srpska po i kërkon si kushtëzim ...

Abdullahu: Pajtimi për Demarkacionin mund të sjell pasoja të pariparueshme

Tetova Sot - 09.09.2016

Faton Abdullahu, këshilltari i kryeministrit Isa Mustafa në një postim në llogarinë e tij ën Facebook ka shkruar se pajtimi për demarkacionin në mes të pozitës dhe opozitës mund të sjellë humbje të ...

AAK dhe Nisma rikthehen në Kuvend

Tetova Sot - 09.09.2016

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe Nisma për Kosovën, kanë marrë vendim që të kthehen në Kuvend, duke i dhënë kështu fund bojkotit Këto dy parti opozitare do të jenë tashmë të pranishme në ...

Haradinaj: Duhet ta shkarkojmë Kosovën nga problemi i Demarkacionit

Shqiperia Ime - 09.09.2016

(Plotësim) Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës vlerëson se Kosova duhet të shkarkohet nga problemi i Demarkacionit dhe se Lista Serbe nuk duhet të jetë faktor për vendime në Kuvend.

AAK e Nisma argumentojnë kthimin në Kuvend

Java News - 09.09.2016

Ulëset e deputetëve të AAK-së dhe Nismës nga 13 shtatori më nuk do të jenë të zbrazëta. Pas rreth 7 muajve bojkot, përveç seancave solemne, deputetët e këtyre partive kanë vendosur t’i kthehen jetës ...

Xhavit Haliti: Demarkacioni do të përfundojë në Arbitrazh

Tetova Sot - 09.09.2016

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti ka deklaruar se demarkacioni do të përfundon në Gjykatën Ndërkombëtare të Arbitrazhit.

Haradinaj: Demarkacioni ka vdekur (VIDEO)

Tetova Sot - 09.09.2016

Çështja e demarkacionit me Malin e Zi, siç është tani, ka vdekur për kryetarin e Aleancës për Ardhmërin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Ai, në një intervistë në InfoBox të RTV Dukagjinit, thotë se ...

Maliqi: Demarkacioni s’ka ‘vdekur’

Lajmi.net - 08.09.2016

Qeveria nuk e ka menaxhuar mirë çështjen e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, mirëpo kjo marrëveshje nuk ka “vdekur”, siç po pretendon opozita kosovare.

Maliqi: Demarkacioni nuk ka ‘vdekur’

Lajm - 08.09.2016

Qeveria nuk e ka menaxhuar mirë çështjen e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, mirëpo kjo marrëveshje nuk ka “vdekur”, siç po pretendon opozita kosovare.

Haliti-Listës Serbe: Respektoni marrëveshjet

Lajmi.net - 08.09.2016

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, ka kritikuar sjelljet e deputetëve të Listës Serbe lidhur me bojkotimin që ata ia bënë Kuvendit në seancën e 1 shtatorit, kur pritej të bëhej ...

Maliqi: Demarkacioni nuk ka ‘vdekur’

Almakos - 08.09.2016

Qeveria nuk e ka menaxhuar mirë çështjen e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, mirëpo kjo marrëveshje nuk ka “vdekur”, siç po pretendon opozita kosovare.

Sherifi: Demarkacioni nuk është kusht për vizat, kusht janë “kokat” e korrupsionit

Lajmi.net - 08.09.2016

Sekretar i Përgjithshëm i Nismës për Kosovën, Bilall Sherifi në një intervistë për lajmi.net thotë se Qeveria e Kosovës po fshihet prapa demarkacionit dhe nuk flet për kushtin kryesor për ...

Musmurati e pranon se Lista Serbe vuri kushte për Demarkacionin

Lajmi.net - 08.09.2016

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës, Basri Musmurati, ka thënë se Lista Srpska ka vënë kushte për ta votuar demarkacionin. Për dështimin e votimit të marrëveshjes së ...

Haradinaj merr përkrahjen nga “Vatra” kundër demarkacionit

Lajm - 08.09.2016

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë përkrahje nga kryetari i Shoqatës “Vatra” me seli në Toronto të Kanadasë, Tony Sufaj me bashkëpunëtorë për kundërshtimin e ...

Këto janë tri kërkesat e Listës Srpska për ta votuar demarkacionin

Lajm - 08.09.2016

Zëvendëskomandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Zëvendësdrejtorin e Agjencisë Kosovare të Intelegjencës dhe Zëvendëkomandantin e Policisë. Këto tri pozita Lista Srpska po i kërkon si kushtëzim ...

Sekretari i PDK-së demanton Veselin e Mustafën: Lista Srpska na vuri kushte

Lajm - 08.09.2016

Ndonëse kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, dhe kryeministri i vendit, Isa Mustafa, njëherësh udhëheqës të dy partive që qeverisin vendin, mohuan se Lista Serbe u ka vënë kushte për votimin ...

Këto janë tri kërkesat e Listës Serbe për ta votuar demarkacionin?

Lajmi.net - 08.09.2016

Zëvendëskomandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Zëvendësdrejtorin e Agjencisë Kosovare të Intelegjencës dhe Zëvendëkomandantin e Policisë. Këto tri pozita Lista Srpska po i kërkon si kushtëzim ...

Ja 3 kërkesat e Listës Serbe për ta votuar demarkacionin

Albeu.com - 08.09.2016

Të paktën tri poste të larta nëpër institucionet e pavarura po i kërkon Lista Serbe, si kushtëzim për të votuar shënimin e vijës kufitare me Malin e Zi.

Bulliqi: Pse Komisioni Shtetëror i fsheh këto harta? (Video)

Lajmi.net - 08.09.2016

Kundërshtari i Marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi, deputeti i LDK-së, Shpejtim Bulliqi, në emisionin Rrokum Roll duke komentuar ftesën e kryeministrit Isa Mustafa për një takim përkitazi me ...

Fatmir Sheholli: Lista Serbe nuk vënë kushte për Demarkacionin

Gazeta Express - 08.09.2016

Sonte në Ballë për Ballë i ftuar ishte Fatmir Sheholli, këshilltar i kryetarit të Komunës së ...

Fatmir Sheholli: Lista Serbe nuk vënë kushte për Demarkacionin

Telegrafi - 08.09.2016

Në emisionin Ballë për Ballë të Klan Kosovës i ftuar ishte Fatmir Sheholli, këshilltar i kryetarit të Komunës së Graçanicës. Sheholli tregoi se a ka kushtet Lista Serbe sa i përket çështjes se ...

Maliqi: Demarkacioni nuk ka 'vdekur'

Zeri - 08.09.2016

Qeveria nuk e ka menaxhuar mirë çështjen e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, mirëpo kjo marrëveshje nuk ka “vdekur”, siç po pretendon opozita kosovare.

Maliqi: Demarkacioni u tërhoq për faj të Listës Serbe

Gazeta Express - 08.09.2016

Qeveria nuk e ka menaxhuar mirë çështjen e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, mirëpo kjo marrëveshje nuk ka “vdekur”, siç po pretendon opozita kosovare.

Maliqi: Demarkacioni nuk ka ‘vdekur’

Telegrafi - 08.09.2016

Qeveria nuk e ka menaxhuar mirë çështjen e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, mirëpo kjo marrëveshje nuk ka “vdekur”, siç po pretendon opozita kosovare.

Sekretari i PDK'së demanton Veselin e Mustafën: Lista Srpska na vuri kushte (Video)

Gazeta Express - 08.09.2016

​Ndonëse kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, dhe kryeministri i vendit, Isa Mustafa, njëherësh udhëheqës të dy partive që qeverisin vendin, mohuan se Lista Serbe u ka vënë kushte për ...

Musmurati: Lista Srpska vuri kushte për demarkacionin

Telegrafi - 08.09.2016

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës, Basri Murati, ka thënë se Lista Srpska ka vënë kushte për ta votuar demarkacionin. Për dështimin e votimit të marrëveshjes së demarkacionit ...

Ekskluzive: Këto janë tri kërkesat e Listës Srpska për ta votuar demarkacionin

Gazeta Express - 08.09.2016

Zëvendëskomandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Zëvendësdrejtorin e Agjencisë Kosovare të Intelegjencës dhe Zëvendëkomandantin e Policisë. Këto tri pozita Lista Srpska po i kërkon si kushtëzim ...

Këto janë tri kërkesat e Listës Serbe, për ta votuar demarkacionin

Telegrafi - 08.09.2016

Të paktën tri pozita të larta nëpër institucionet e pavarura po i kërkon Lista Serbe, si kushtëzim për të votuar shënimin e vijës kufitare me Malin e Zi.

Bulliqi: Pse Komisioni Shtetëror i fsheh këto harta? (Video)

Telegrafi - 08.09.2016

Kundërshtari i Marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi, deputeti i LDK-së, Shpejtim Bulliqi, në emisionin Rrokum Roll në TV Rrokum, duke komentuar ftesën e kryeministrit Isa Mustafa për një ...

Musmurati e pranon se Lista Serbe vuri kushte për Demarkacionin

Zeri - 08.09.2016

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës, Basri Musmurati, ka thënë se Lista Srpska ka vënë kushte për ta votuar demarkacionin. Për dështimin e votimit të marrëveshjes së ...

Sherifi: Opozita mbetet unike, demarkacioni s'kalon pa u korrigjuar

Gazeta Express - 08.09.2016

​Sekretari i përgjithshëm i Nismës për Kosovën, Bilall Sherifi, ka thënë se marrëveshja për shënimin e kufirit me Malin e Zi duhet të korrigjohet e jo të dërgohet sërish për ratifikim në ...

Bulliqi: Pse Komisioni Shtetëror i fsheh këto harta? (Video)

Zeri - 08.09.2016

Kundërshtari i Marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi, deputeti i LDK-së, Shpejtim Bulliqi, në emisionin Rrokum Roll duke komentuar ftesën e kryeministrit Isa Mustafa për një takim përkitazi me ...

Bulliqi: Pse Komisioni Shtetëror po i fsheh hartat kadastrale (Video)

Gazeta Express - 08.09.2016

​Kundërshtari i Marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi, deputeti i LDK-së, Shpejtim Bulliqi, pas ftesës së kryeministrit Isa Mustafa për një takim përkitazi me demarkacionin, thotë se çdo ...

Ka ndryshuar qëndrimi i Qeverisë për demarkacionin, thotë kreu i Deçanit

Gazeta Express - 08.09.2016

​Kryetari i Komunës së Deçanit, Rasim Selmanaj, ka parë një ndryshim të qëndrimit të Qeverisë për demarkacionin, në takimin që komunat e Dukagjinit kanë pasur me kryeministrin Isa Mustafa për këtë ...

Veseli: Lista Srpska s’ka vënë kushte për demarkacionin

Java News - 08.09.2016

As ditën kur u tërhoq demarkacioni, e as një javë më pas, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli nuk është në dijeni të ndonjë kushti të vënë nga Lista Serbe.

Kundër Demarkacionit, s’u interesojnë vizat

Almakos - 07.09.2016

Opozita kosovare është e vendosur që të mos lëshojë pe për Marrëveshjen e Demarkacionit të Kufirit me Malin e Zi, pavarësisht se pa këtë të fundit definitivisht nuk do të fillojë negocimi i heqjes së ...

Qeveria do që opozita të reflektojë për Demarkacionin

Lajmi.net - 07.09.2016

Opozita kosovare është e vendosur që të mos lëshojë pe për Marrëveshjen e Demarkacionit të Kufirit me Malin e Zi, pavarësisht se pa këtë të fundit definitivisht nuk do të fillojë negocimi i heqjes së ...

Kundër Demarkacionit, s’u interesojnë vizat

Zhurnal - 07.09.2016

Prishtine, 7 shtator - Opozita kosovare është e vendosur që të mos lëshojë pe për Marrëveshjen e Demarkacionit të Kufirit me Malin e Zi, pavarësisht se pa këtë të fundit definitivisht nuk do të ...

Opozitës nuk i interesojnë vizat

Albeu.com - 07.09.2016

Opozita e Kosovës është e vendosur ta kundërshtojë marrëveshjen e demarkacionit dhe pse pa miratimin e saj, nuk do të fillojë negocimi për heqjen e vizave për Kosovën, madje së fundmi ka deklaruar se ...

Flasin qytetarët: Demarkacioni apo vizat, cila është më e rëndësishme? (Video)

Lajmi.net - 07.09.2016

Qytetarët shprehen të zhgënjyer me situatën politike në vend. Ata para mikrofonit të lajmi.net shprehin zhgënjimin e tyre me zhvillimet e fundit me procesin e ratifikimit të demarkacionit dhe ...

AAK, Demarkacioni të kthehet në pikën zero, Nisma dhe Vetëvendosje pa koment

Lajm - 07.09.2016

Pas një debati dhe kundërshtimi të ashpër, që po zhvillohet tash e një vit lidhur me demarkacionin me Malin e Zi, kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se do t’i ftojë partitë opozitare në ...

Demarkacioni të kthehet në pikën zero! Nisma dhe Vetëvendosje pa koment

Albeu.com - 07.09.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka deklaruar se do t'i ftojë partitë opozitare në një takim në të cilin do të diskutohet hapur lidhur me Marrëveshjen me Malin e Zi.

“Ky version i Demarkacionit është i vdekur”

Lajmi.net - 07.09.2016

Sipas kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, versioni i tanishëm i marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi, është “i vdekur”.

Haradinaj: Ky demarkacion ka vdekur, kufiri kthehet në Çakorr

Lajm - 07.09.2016

Sipas kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, versioni i tanishëm i marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi, është “i ...

Haradinaj: Ky version i Demarkacionit është “i vdekur”!

Portalb - 07.09.2016

Sipas kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, versioni i tanishëm i marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi, është “i vdekur”.

Haradinaj: Ky version i Demarkacionit është “i vdekur”

Albeu.com - 07.09.2016

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj , ka thënë se versioni i tanishëm i marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi, është “i vdekur”.

Veseli: Lista Srpska s’ka vënë kushte për demarkacionin (Video)

Lajmi.net - 07.09.2016

As ditën kur u tërhoq demarkacioni, e as një javë më pas, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli nuk është në dijeni të ndonjë kushti të vënë nga lista Serbe.

Veseli: Lista Srpska s’ka vënë kushte për demarkacionin

Albeu.com - 07.09.2016

As ditën kur u tërhoq demarkacioni , e as një javë më pas, kryetari i Kuvendit , Kadri Veseli nuk është në dijeni të ndonjë kushti të vënë nga lista Serbe.

Kundër Demarkacionit, s’u interesojnë vizat

Zeri - 07.09.2016

Opozita kosovare është e vendosur që të mos lëshojë pe për Marrëveshjen e Demarkacionit të Kufirit me Malin e Zi, pavarësisht se pa këtë të fundit definitivisht nuk do të fillojë negocimi i heqjes së ...

Kundër Demarkacionit, s’u interesojnë vizat

Gazeta Express - 07.09.2016

Opozita kosovare është e vendosur që të mos lëshojë pe për Marrëveshjen e Demarkacionit të Kufirit me Malin e Zi, pavarësisht se pa këtë të fundit definitivisht nuk do të fillojë negocimi i heqjes së ...

Kundër Demarkacionit, s’u interesojnë vizat

Telegrafi - 07.09.2016

Opozita kosovare është e vendosur që të mos lëshojë pe për Marrëveshjen e Demarkacionit të Kufirit me Malin e Zi, pavarësisht se pa këtë të fundit definitivisht nuk do të fillojë negocimi i heqjes së ...

Pozita opozitës: Reflektoni për Demarkacionin, janë në pyetje vizat

Gazeta Express - 07.09.2016

Qeveria e Kosovës insiston që këtë marrëveshje do ta rikthejë në Kuvend, ndonëse në seancën e 1 shtatorit nuk arriti t’i sigurojë votat e nevojshme, për shkak të mospjesëmarrjes së deputetëve të ...

AAK, Demarkacioni të kthehet në pikën zero, Nisma dhe Vetëvendosje pa koment

Telegrafi - 07.09.2016

Pas një debati dhe kundërshtimi të ashpër, që po zhvillohet tash e një vit lidhur me demarkacionin me Malin e Zi, kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se do t’i ftojë partitë opozitare në ...

AAK, Demarkacioni të kthehet në pikën zero,

Ora news - 07.09.2016

Pas një debati dhe kundërshtimi të ashpër, që po zhvillohet tash e një vit lidhur me demarkacionin me Malin e Zi, kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se do t’i ftojë partitë opozitare në ...

Haradinaj: Ky version i Demarkacionit është “i vdekur”!

Telegrafi - 07.09.2016

Sipas kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, versioni i tanishëm i marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi, është “i vdekur”.

Haradinaj: Ky demarkacion ka vdekur, kufiri kthehet në Çakorr

Gazeta Express - 07.09.2016

Sipas kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, versioni i tanishëm i marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi, është “i ...

Veseli: Lista Srpska s’ka vënë kushte për demarkacionin (Video)

Telegrafi - 07.09.2016

As ditën kur u tërhoq demarkacioni, e as një javë më pas, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli nuk është në dijeni të ndonjë kushti të vënë nga lista Serbe.

Veseli: Lista Srpska s’ka vënë kushte për demarkacionin

Zeri - 07.09.2016

As ditën kur u tërhoq demarkacioni, e as një javë më pas, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli nuk është në dijeni të ndonjë kushti të vënë nga lista Serbe.

Haradinaj thotë në Pejë, demarkacionit i kam vënë emër, ka vdekur

Koha.net - 07.09.2016

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj në bashkëbisedim me simpatizantë e qytetarë të Pejës, organizuar nga dega e partisë së tij në Pejë, edhe njëherë ka rikonfirmuar qëndrimin e tij dhe të opozitës ndaj ...

Veseli: Lista Srpska s’ka vënë kushte për demarkacionin (VIDEO)

Gazeta Express - 07.09.2016

As ditën kur u tërhoq demarkacioni, e as një javë më pas, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli nuk është në dijeni të ndonjë kushti të vënë nga lista ...

Opozita kundër Demarkacionit, s’u interesojnë vizat

Java News - 07.09.2016

Opozita kosovare është e vendosur që të mos lëshojë pe për Marrëveshjen e Demarkacionit të Kufirit me Malin e Zi, pavarësisht se pa këtë të fundit definitivisht nuk do të fillojë negocimi i heqjes së ...

Veseli: Lista Srpska s’ka vënë kushte për demarkacionin (VIDEO)

Tetova Sot - 07.09.2016

As ditën kur u tërhoq demarkacioni, e as një javë më pas, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli nuk është në dijeni të ndonjë kushti të vënë nga lista Serbe.

Maliqi jep një vlerësim për politikanët

Lajmi.net - 06.09.2016

Analisti politik, Shkëlzen Maliqi ka vlerësuar se tërheqja e marrëveshjes së demarkacionit nga votimi në Kuvend është bërë në mungesë të votave të Listës Serbe e jo për shkak të arritjes së një ...

Opozitës nuk i intereson nëse demarkacioni është kusht për vizat, e palëkundur në qëndrim

Lajm - 06.09.2016

Komiteti i LIBE i Parlamentit Evropian (PE) Kosova dha mbështetjen e raportit për lëvizje të lirë për Kosovën por nuk dha dritën jeshile për fillmin e negociatave me Këshillin e BE-së për çështjen e ...

Opozita nuk ndërron qëndrim ndaj Demarkacionit edhe nëse rrezikohet heqja e vizave

Lajmi.net - 06.09.2016

Komiteti i LIBE i Parlamentit Evropian (PE) Kosova dha mbështetjen e raportit për lëvizje të lirë për Kosovën por nuk dha dritën e gjelbër për fillimin e negociatave me Këshillin e BE-së për çështjen ...

Klasa politike s’ka qasje konstruktive për çështje madhore

Telegrafi - 06.09.2016

Analisti politik, Shkëlzen Maliqi ka vlerësuar se tërheqja e marrëveshjes së demarkacionit nga votimi në Kuvend është bërë në mungesë të votave të Listës Serbe e jo për shkak të arritjes së një ...

Maliqi: Politikanëve po i mungon arsyeja për çështje madhore

Gazeta Express - 06.09.2016

Analisti politik, Shkëlzen Maliqi ka vlerësuar se tërheqja e marrëveshjes së demarkacionit nga votimi në Kuvend është bërë në mungesë të votave të Listës Serbe e jo për shkak të arritjes së një ...

Kosova s’i shpëton dot... Serbisë

Zeri - 06.09.2016

Frika më e madhe e 1 shtatorit në Kosovë ka qenë që nga parashikimi për shpërthimin e dhunës dhe deri te kalimi në parlament i Demarkacionit të kufirit me Malin e Zi.

Opozitës nuk i intereson nëse demarkacioni është kusht për vizat, e palëkundur në qëndrim

Gazeta Express - 06.09.2016

Komiteti i LIBE i Parlamentit Evropian (PE) Kosova dha mbështetjen e raportit për lëvizje të lirë për Kosovën por nuk dha dritën jeshile për fillmin e negociatave me Këshillin e BE-së për çështjen e ...

Opozita nuk ndërron qëndrim ndaj Demarkacionit edhe nëse rrezikohet heqja e vizave

Zeri - 06.09.2016

Komiteti i LIBE i Parlamentit Evropian (PE) Kosova dha mbështetjen e raportit për lëvizje të lirë për Kosovën por nuk dha dritën e gjelbër për fillimin e negociatave me Këshillin e BE-së për çështjen ...

Opozita po manipulon me demarkacionin, thotë Ferati

Gazeta Express - 06.09.2016

​Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Sadri Ferati, ka përsëritur qëndrimin se Kosova nuk po humb territor në marrëveshjen për demarkacion me Malin e zi, derisa ka shtuar se opozita po ...

Demarkacioni, konçensione për votat e Listes Serbe

Portalb - 05.09.2016

Insistimi i Qeverisë që me çdo kusht ta kalojë Marrëveshjen e demarkacionit mund të prodhojë koncesione të tjera për Listën Serbe, në këmbim të votës së tyre.

Demarkacioni, konçensione për votat e Listes Serbe

Albeu.com - 05.09.2016

Duket se insistimi qeveritarëve për kalimin e demarkacionit , mund të bëjë që Lista Serbe të kërkojë konccesione të tjera në këmbim të votës së tyre. Edhe pse zyrtarë qeveritarë kanë thënë se nuk ...

Qeveria nuk e di se kur do ta rikthejë për votim demarkacionin

Lajm - 05.09.2016

Ende nuk dihet se kur Qeveria e Kosovës, do ta rikthejë sërish në për votim në Kuvendin e Kosovës projektligjin për demarkacionin e kufirit me Malin e ZI.

Koncesionet për demarkacion

Gazeta Express - 05.09.2016

Insistimi i Qeverisë që me çdo kusht ta kalojë Marrëveshjen e demarkacionit mund të prodhojë koncesione të tjera për Listën Serbe, në këmbim të votës së ...

Ymer Muhaxheri, kundër Demarkacionit aktual

Gazeta Express - 05.09.2016

Ish kryetari i LDK`së për Pejë Ymer Muhaxheri, është deklaruar në lidhje me demarkacionin. Ai i ka deklaruar disa argumente në lidhje me këtë vijë kufitare dhe shembujt mes shteteve tjera të ...

Tema e nxehtë e demarkacionit rikthehet nga java e ardhshme

Gazeta Express - 05.09.2016

Edhe këtë javë nuk do të diskutohet ndërmjet partënerëve të koalicionit rikthimi i projektligjit të marrëveshjes kufitare ne Malin e Zi, ndërsa javën e ardhshme sipas burimeve të Gazetës Express ...

Qeveria nuk e di se kur do ta rikthejë për votim demarkacionin

Telegrafi - 05.09.2016

Ende nuk dihet se kur Qeveria e Kosovës, do ta rikthejë sërish në për votim në Kuvendin e Kosovës projektligjin për demarkacionin e kufirit me Malin e ZI.

Qeveria nuk e di se kur do ta rikthejë për votim demarkacionin

Ora news - 05.09.2016

Ende nuk dihet se kur Qeveria e Kosovës, do ta rikthejë sërish në për votim në Kuvendin e Kosovës projektligjin për demarkacionin e kufirit me Malin e ZI.

Qeveria nuk e di se kur do ta rikthejë për votim demarkacionin

Zeri - 05.09.2016

Ende nuk dihet se kur Qeveria e Kosovës, do ta rikthejë sërish në për votim në Kuvendin e Kosovës projektligjin për demarkacionin e kufirit me Malin e ZI.

Koncesionet për demarkacion

Java News - 05.09.2016

Insistimi i Qeverisë që me çdo kusht ta kalojë Marrëveshjen e demarkacionit mund të prodhojë koncesione të tjera për Listën Serbe, në këmbim të votës së tyre.