TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lekaj: PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë

Evropaelire - 16.07.2017

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni ...

Lekaj: PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë

Lajmi.net - 16.07.2017

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni ...

Lekaj thotë se PAN-i i ka votat e “deputetëve autonomë që mendojnë për të mirën e vendit”

Almakos - 16.07.2017

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën (koalicioni PAN), Ramush ...

Lekaj: PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë

Zhurnal - 16.07.2017

Lekaj: PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë Prishtinë, 16 korrik - I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për ...

Rruga drejt formimit të qeverisë nga LAA dhe Vetëvendosje

Zhurnal - 16.07.2017

Rruga drejt formimit të qeverisë nga LAA dhe Vetëvendosje Prishtinë, 16 korrik - Presidenti i vendit Hashim Thaçi ende nuk e ka caktuar datën për mbajtjen e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës.

'PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë'

Zeri - 16.07.2017

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni ...

Lekaj thotë se PAN-i i ka votat e “deputetëve autonomë që mendojnë për të mirën e vendit”

Telegrafi - 16.07.2017

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën (koalicioni PAN), Ramush ...

AAK kundërshton idenë për prishjen e koalicionit me PDK’në

Gazeta Express - 16.07.2017

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni ...

AAK Kundërshton idenë për prishjen e koalicionit me PDK-në

Flaka - 16.07.2017

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni ...

“Tashmë dihen emrat e deputetëve që do ta votojnë Haradinajn”

Lajmi.net - 15.07.2017

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, është shprehur i bindur se koalicioni PDK-AAK-Nisma i ka votat e mjaftueshme për ta formuar Qeverinë e re.

Isufi: Haradinaj, së shpejti kryeministër

Lajmi.net - 15.07.2017

Koalicioni PAN i ka siguruar votat e nevojshme për ta formuar Qeverinë dhe Ramush Haradinaj shumë shpejt do të jetë kryeministër i ri i Kosovës. Kështu ka deklaruar gjatë një interviste për gazetën ...

Këta janë dy deputetët e LDK-së që thuhet se do ta votojnë Haradinajn?

Zhurnal - 15.07.2017

Këta janë dy deputetët e LDK-së që thuhet se do ta votojnë Haradinajn? Prishtinë, 15 korrik - Ramush Haradinaj i ka siguruar votat e nevojshme në Kuvend dhe javën e ardhshme përfundimisht do të ...

Lekaj: Kemi marrëveshje me deputetë për formimin e Qeverisë

Almakos - 15.07.2017

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj, është shprehur i bindur se koalicioni PDK-AAK-Nisma i ka votat e mjaftueshme për ta formuar Qeverinë e re.

Këta janë dy deputetët e LDK-së që thuhet se do ta votojnë Haradinajn?

Almakos - 15.07.2017

Java e ardhshme do të dëshmojë nëse Ramush Haradinaj ka arritur t’i sigurojë 61 vota për ta formuar Qeverinë. Formimin e shpejtë të institucioneve po e kërkojnë edhe shtetet e QUINT-it, derisa ...

Isufi: Haradinaj, së shpejti kryeministër

Ina - 15.07.2017

I pyetur për mundësinë e bashkëpunimit të AAK-së me LVV-në dhe me koalicionin LAA, por pa PDK-në, Isufi ka thënë se një formulë e tillë është provuar në të kaluarën, por Kosova ka mbetur e bllokuar ...

Këta janë dy deputetët e LDK-së që thuhet se do ta votojnë Haradinajn?

Lajmi.net - 15.07.2017

Spekulohet se në favor të koalicionit PAN do të votojnë, deputetja e LDK-së Teuta Rugova, vajza e presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova, si dhe deputeti tjetër i kësaj partie, Naser Rugova, shkruan ...

“Nëse PAN siguron votat të ndërhyjë prokuroria për shantazhe ndaj deputetëve”

Lajmi.net - 15.07.2017

Deputetja e zgjedhur nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka thënë se nëse koalicioni PAN arrin t’i sigurojë votat për formimin e qeverisë atëherë duhet vepruar prokuroria, pasi sipas ...

Lekaj: Kemi marrëveshje me deputetë për formimin e Qeverisë

Portalb - 15.07.2017

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj, është shprehur i bindur se koalicioni PDK-AAK-Nisma i ka votat e mjaftueshme për ta formuar Qeverinë e re.

Deputetja e VV-së: Prokuroria të veprojë nëse PAN me shantazhe bën 61 numra

Albeu.com - 15.07.2017

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka kërkuar veprimin e Prokurorisë së Shtetit nëse PAN arrin t’i sigurojë 61 vota për formimin e qeverisë. Ka thënë se nëse një gjë e tillë ndodh, atëherë, ...

Haxhiu: Nëse PAN i bën 61 numra, duhet veprim i Prokurorisë

Almakos - 15.07.2017

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka kërkuar veprimin e Prokurorisë së Shtetit nëse PAN arrin t’i sigurojë 61 vota për formimin e Qeverisë. Ajo ka thënë se nëse një gjë e tillë ndodh, ...

Naser Osmani thotë se askush nga LDK s’e voton PAN-in

Lajmi.net - 15.07.2017

Edhe një deputet tjetër i LDK-së ka mohuar mundësinë që zyrtarët e kësaj partie të votojnë Ramush Haradinajn për Kryeministër. Ai ka thënë se edhe AKR dhe Alternativa kanë qëndrim kundër PAN-nit.

Mushkolaj: PAN po bën presion ndaj deputetëve me deklarimet se ka siguruar numrat

Lajmi.net - 15.07.2017

Deklaratat e zyrtarëve të koalicionit PDK-AAK-Nisma si fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit, se kanë siguruar votat e mjaftueshme për formimin e qeverisë, janë një lloje i luftës speciale për të ...

Rrustemi: PAN-i po synon ti bëj numrat duke i shantazhuar deputetët

Lajmi.net - 15.07.2017

Përfaqësuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në KQZ Adnan Rrustemi përmes një statusi në rrjetin social Facebook e ka komentuar formimin e Qeverisë Rrustemi tha se koalicioni PAN po përpiqet ti zhantazhoj ...

Avdyli: LDK-ja duhet të reflektojë për humbjet

Koha.net - 15.07.2017

Deputeti i zgjedhur i LDK-së, Haxhi Avdyli në Interaktiv të KTV-së ka thënë se partia e tij duhet të reflektojë pas rezultateve jo të mira në zgjedhjet e fundit.

Qeveria e re e Kosovës, konstituimi i Kuvendit pritet të bëhet javën që vjen

BalkanWeb - 15.07.2017

Presidenti Hashim Thaçi pritet të vendosë që për javën e ardhshme të thirret seanca konstituive e Kuvendit, përcaktim ky që ka rrjedhur pas sinjalit të marrë nga koalicioni PAN.

Isufi: Haradinaj, së shpejti kryeministër

Zeri - 15.07.2017

Koalicioni PAN i ka siguruar votat e nevojshme për ta formuar Qeverinë dhe Ramush Haradinaj shumë shpejt do të jetë kryeministër i ri i Kosovës. Kështu ka deklaruar gjatë një interviste për gazetën “ ...

Java e Ramushit

Zeri - 15.07.2017

Java e ardhshme do të dëshmojë nëse Ramush Haradinaj ka arritur t’i sigurojë 61 vota për ta formuar Qeverinë. Formimin e shpejtë të institucioneve po e kërkojnë edhe shtetet e QUINT-it, derisa ...

“Dihen emrat e deputetëve që do ta votojnë Ramush Haradinajn”

Botasot - 15.07.2017

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, është shprehur i bindur se koalicioni PDK-AAK-Nisma i ka votat e mjaftueshme për ta formuar Qeverinë e re.

Lekaj: Kemi marrëveshje me deputetë për formimin e Qeverisë

Telegrafi - 15.07.2017

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj, është shprehur i bindur se koalicioni PDK-AAK-Nisma i ka votat e mjaftueshme për ta formuar Qeverinë e re.

Këta janë dy deputetët e LDK-së që thuhet se do ta votojnë Haradinajn?

Telegrafi - 15.07.2017

Java e ardhshme do të dëshmojë nëse Ramush Haradinaj ka arritur t’i sigurojë 61 vota për ta formuar Qeverinë. Formimin e shpejtë të institucioneve po e kërkojnë edhe shtetet e QUINT-it, derisa ...

Gazeta Zëri: Spekulohet se këta dy deputetë e votojnë Haradinajn Kryeministër

Gazeta Express - 15.07.2017

Spekulohet se në favor të koalicionit PAN do të votojnë, deputetja e LDK-së Teuta Rugova, vajza e presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova, si dhe deputeti tjetër i kësaj partie, Naser Rugova, shkruan ...

Këta janë dy deputetët e LDK-së që thuhet se do ta votojnë Haradinajn?

Botasot - 15.07.2017

Formimin e shpejtë të institucioneve po e kërkojnë edhe shtetet e QUINT-it, derisa drejtues të “Vetëvendosjes” dhe të koalicionit LAA këmbëngulin se nuk e votojnë mandatarin e koalicionit PAN për ...

'Akush në LDK nuk e voton Haradinajn'

Zeri - 15.07.2017

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka mohuar për “Zërin” se ndonjë deputet i LDK-së do ta votojë Haradinajn për kryeministër. “Nuk ka mundësi të ndodhë ajo që dikush prej 29 deputetëve të ...

Deputetja e VV’së: Prokuroria të veprojë nëse PAN me shantazhe bën 61 numra

Gazeta Express - 15.07.2017

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka kërkuar veprimin e Prokurorisë së Shtetit nëse PAN arrin t’i sigurojë 61 vota për formimin e ...

Haxhiu: Prokuroria të veprojë nëse PAN-i me shantazhe bën 61 numra

Zeri - 15.07.2017

Deputetja e zgjedhur e Lëvizjes Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka kërkuar veprimin e Prokurorisë së Shtetit nëse PAN arrin t’i sigurojë 61 vota për formimin e Qeverisë.

Haxhiu kërkon veprimin e Prokurorisë nëse PAN-i i merr 61 vota

Koha.net - 15.07.2017

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka kërkuar veprimin e Prokurorisë së Shtetit nëse PAN arrin t’i sigurojë 61 vota për formimin e Qeverisë. Ka thënë se nëse një gjë e tillë ndodh, atëherë, ...

Haxhiu: Nëse PAN i bën 61 numra, duhet veprim i Prokurorisë

Telegrafi - 15.07.2017

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka kërkuar veprimin e Prokurorisë së Shtetit nëse PAN arrin t’i sigurojë 61 vota për formimin e Qeverisë. Ajo ka thënë se nëse një gjë e tillë ndodh, ...

Naser Osmani thotë se askush nga LDK s’e voton PAN’in

Gazeta Express - 15.07.2017

Edhe një deputet tjetër i LDK’së ka mohuar mundësinë që zyrtarët e kësaj partie të votojnë Ramush Haradinajn për Kryeministër. Ai ka thënë se edhe AKR dhe Alternativa kanë qëndrim kundër ...

Posti i kryeparlamentarit i takon Kadri Veselit

Zeri - 15.07.2017

Nënkryetari i AAK-së, Ahmet Isufi, në një intervistë për “Zërin” , ka thënë se në bazë të marrëveshjes që është arritur brenda koalicionit, posti i kryeparlamentarit i takon bartësit të listës, në ...

Krasniqi: Të gjithë deputetët e PAN-it e votojnë Ramushin

Zeri - 15.07.2017

Deputeti i koalicionit PAN, Memli Krasniqi, ka deklaruar për “ Zërin ” se të gjithë deputetët e këtij koalicioni do ta votojnë Ramush Haradinajn për kryeministër.

Kuvendi i Kosovës pritet të konstituohet javën e ardhshme

Alb Portali - 15.07.2017

Presidenti Hashim Thaçi pritet të vendosë që për javën e ardhshme të thirret seanca konstituive e Kuvendit, përcaktim ky që ka rrjedhur pas sinjalit të marrë nga koalicioni PAN. Loading...

Deputeti i LDK-së: Mund të ketë destabilitet në Kosovë

Java News - 15.07.2017

Deputeti i zgjedhur i LDK-së, Haxhi Avdyli, ka parashikuar destabilitet të Kosovës nëse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sipas tij me garancë pas dështimit të PAN-it, nuk ia jep mandatin shumicës ...

Zv/kryetari i AAK-së: Kemi marrëveshje me deputetë për formimin e Qeverisë

Alb Portali - 15.07.2017

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj, është shprehur i bindur se koalicioni PDK-AAK-Nisma i ka votat e mjaftueshme për ta formuar Qeverinë e re. Loading...

Deputetja Haxhiu kërkon veprimin e Prokurorisë nëse PAN-i i merr 61 vota

Java News - 15.07.2017

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka kërkuar veprimin e Prokurorisë së Shtetit nëse PAN arrin t’i sigurojë 61 vota për formimin e Qeverisë. Ka thënë se nëse një gjë e tillë ndodh, atëherë, ...

S’ka votë për Haradinajn nga koalicioni LAA

Lajmi.net - 14.07.2017

Përfaqësuesit e të tria subjekteve të koalicionit LDK-AKR-Alternativa (LAA) janë shprehur kategorikisht të bindur se nuk ka asnjë deputet nga ta që do të bashkëpunojë me PAN-in.

Haradinaj e ka të vështirë të krijojë koalicion të qëndrueshëm qeverisës

DW - 14.07.2017

Dy subjektet politike shqiptare, koalicioni LAA dhe Vetëvendosja e refuzuan Ramush Haradinajn, që të bisedojnë për formimin e qeverisë. Alternativa e Haradinajt mbeten pakicat, por numrat nuk ...

‘Asnjë deputet i LAA s’do ta mbështesë kandidaturën e Haradinajt’

Almakos - 14.07.2017

Përfaqësuesit e të tria subjekteve të koalicionit LDK-AKR-Alternativa (LAA) janë shprehur kategorikisht të bindur se nuk ka asnjë deputet nga ta që do të bashkëpunojë me PAN-in.

Haradinaj e ka të vështirë të krijojë koalicion të qëndrueshëm qeverisës

Almakos - 14.07.2017

Dy subjektet politike shqiptare, koalicioni LAA dhe Vetëvendosja e refuzuan Ramush Haradinajn, që të bisedojnë për formimin e qeverisë. Alternativa e Haradinajt mbeten pakicat, por numrat nuk ...

Deda: Qeveria krijohet nga partitë, jo nga deputetët individualë

Almakos - 14.07.2017

Deputeti i “Alternativës”, Ilir Deda, ka thënë se asnjë deputet i këtij subjekti, e as i tërë koalicionit LAA, nuk do të bashkëpunojë me koalicionin PDK-AAK-Nisma, shkruan “Zeri.info”.

Deda: Qeveria krijohet nga partitë, jo nga deputetët individualë

Lajmi.net - 14.07.2017

Deputeti i “Alternativës”, Ilir Deda, ka thënë se asnjë deputet i këtij subjekti, e as i tërë koalicionit LAA, nuk do të bashkëpunojë me koalicionin PDK-AAK-Nisma.

Ahmet Isufi: Haradinaj ka siguruar numrat për Qeveri – jemi të hapur edhe për parti tjera politike (Video)

Almakos - 14.07.2017

Nënkryetari i AAK-së, njëherit deputeti i zgjedhur i Kuvendit të Kosovës, Ahmet Isufi, në një intervistë dhënë për Telegrafin me gazetar Muhamet Hajrullahun, ka thënë se janë të hapur për koalicione ...

Isufi: Kemi numrat për formimin e Qeverisë, të hapur për çdo parti politike (Video)

Lajmi.net - 14.07.2017

Nënkryetari i AAK-së – njëherësh deputeti i zgjedhur i Kuvendit të Kosovës, ka thënë se janë të hapur për koalicione me partitë tjera jashtë koalicionit PDK-AAK-NISMA (PAN), për formimin e një ...

Loja me numra: Shumë “opsione” për formimin e Qeverisë (Video)

Lajmi.net - 14.07.2017

Ndonëse presidenti i vendit Hashim Thaçi ende nuk e ka caktuar datën e seancës konstituive të Kuvendit, në koalicion PDK-AAK-NISMA (PAN) vazhdojnë të deklarojnë se kandidati për kryeministër, Ramush ...

Loja me numra: Shumë “opsione” për formimin e Qeverisë (Video)

Almakos - 14.07.2017

Ndonëse presidenti i vendit Hashim Thaçi ende nuk e ka caktuar datën e seancës konstituive të Kuvendit, në koalicion PDK-AAK-NISMA (PAN) vazhdojnë të deklarojnë se kandidati për kryeministër, Ramush ...

Isufi, për subjektet jashtë PAN-it: E kaluara na mëson se partitë në momentin e fundit ndërrojnë mendje (Video)

Almakos - 14.07.2017

Në një intervistë për Telegrafin, nënkryetari i AAK-së, Ahmeti Isufi, deklaroi se javën e ardhshme pritet të mbahet seanca e konstituimit të Legjislaturës së VI-të të Kosovës.

Zemaj: LDK është e palëkundur në qëndrimet e saj për PDK-në (Video)

Almakos - 14.07.2017

Koalicionit PDK-AAK-NISMA (PAN) i duhen edhe disa vota për formimin e Qeverisë. Ka deklarata se ato janë siguruar nga disa deputetë të koalicionit LDK-AKR-Alternativa.

Deputeti i zgjedhur: LDK është e palëkundur në qëndrimet e saj për PDK-në

Albeu.com - 14.07.2017

Koalicionit PDK-AAK-NISMA (PAN) i duhen edhe disa vota për formimin e Qeverisë. Ka deklarata se ato janë siguruar nga disa deputetë të koalicionit LDK-AKR-Alternativa.

Veliu: Ndërkombëtarët të mos i bëjnë presion LDK-së, VV t’i bashkohet PAN-it

Almakos - 14.07.2017

Ndonëse nuk i kanë numrat për formimin e Qeverisë, koalicioni PDK-AAK-NISMA (PAN) është duke mbajtur shpresa se do të kenë votat e deputetë të subjekteve tjera politike.

Zemaj tregon nëse janë ‘shitur’ deputetët e LDK-së (Video)

Lajmi.net - 14.07.2017

Koalicionit PAN i duhen edhe disa vota për formimin e Qeverisë. Ka deklarata se ato janë siguruar nga deputet individual e veçanërisht të koalicionit LAA.

Milaim Zeka: Nëse dështon Ramushi, qeverinë ta bëjë Albini

Lajmi.net - 14.07.2017

Deputeti i Nismës për Kosovën, pjesë e koalicionit PAN, Milaim Zeka, thotë se nëse Ramush Haradinaj dështon ta formojë qeverinë, atëherë radha duhet t’i vije Albin Kurtit.

Rexhep Selimi: S’po duket që i kanë votat

Lajmi.net - 14.07.2017

Deputeti i zgjedhur i Kuvendit të Kosovës, Rexhep Selimi, ka ironizuar me PAN-in, duke garantuar se ata nuk i kanë votat e nevojshme për formimin e Qeverisë.

Beqa: Krijimi i ushtrisë prioritet kryesor i Qeverisë

Lajmi.net - 14.07.2017

Deputeti i zgjedhur nga PDK, Hajdar Beqa ka thënë se koalicioni PAN i ka tashmë votat që të votohet Ramush Haradinaj për kryeministër. Ai këto komente i ka bërë gjatë një intervistes në emisionin ...

‘Asnjë deputet i LAA s’do ta mbështesë kandidaturën e Haradinajt’

Telegrafi - 14.07.2017

Përfaqësuesit e të tria subjekteve të koalicionit LDK-AKR-Alternativa (LAA) janë shprehur kategorikisht të bindur se nuk ka asnjë deputet nga ta që do të bashkëpunojë me PAN-in.

'Asnjë deputet i LAA s’do ta mbështesë kandidaturën e Haradinajt'

Zeri - 14.07.2017

Përfaqësuesit e të tria subjekteve të koalicionit LDK-AKR-Alternativa (LAA) janë shprehur kategorikisht të bindur se nuk ka asnjë deputet nga ta që do të bashkëpunojë me PAN-in, shkruan "Zeri.info".

Haradinaj e ka të vështirë të krijojë koalicion të qëndrueshëm qeverisës

Telegrafi - 14.07.2017

Dy subjektet politike shqiptare, koalicioni LAA dhe Vetëvendosja e refuzuan Ramush Haradinajn, që të bisedojnë për formimin e qeverisë. Alternativa e Haradinajt mbeten pakicat, por numrat nuk ...

Deda: Qeveria krijohet nga partitë, jo nga deputetët individualë

Zeri - 14.07.2017

Deputeti i “Alternativës”, Ilir Deda, ka thënë se asnjë deputet i këtij subjekti, e as i tërë koalicionit LAA, nuk do të bashkëpunojë me koalicionin PDK-AAK-Nisma, shkruan "Zeri.info".

Deda: Qeveria krijohet nga partitë, jo nga deputetët individualë

Telegrafi - 14.07.2017

Deputeti i “Alternativës”, Ilir Deda, ka thënë se asnjë deputet i këtij subjekti, e as i tërë koalicionit LAA, nuk do të bashkëpunojë me koalicionin PDK-AAK-Nisma, shkruan “Zeri.info”.

Haradinaj e ka të vështirë të krijojë koalicion të qëndrueshëm qeverisës

Koha.net - 14.07.2017

Dy subjektet politike shqiptare, koalicioni LAA dhe Vetëvendosja e refuzuan Ramush Haradinajn, që të bisedojnë për formimin e qeverisë. Alternativa e Haradinajt mbeten pakicat, por numrat nuk ...

Isufi: Haradinaj i ka siguruar numrat për formimin e Qeverisë, jemi të hapur për çdo parti politike (Video)

Telegrafi - 14.07.2017

Nënkryetari i AAK-së – njëherësh deputeti i zgjedhur i Kuvendit të Kosovës – Ahmet Isufi, në një intervistë dhënë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahun, ka thënë se janë të hapur për ...

Isufi: I kemi numrat, por jemi të hapur edhe për parti tjera politike

Zeri - 14.07.2017

Nënkryetari i AAK-së, njëherit deputeti i zgjedhur i Kuvendit të Kosovës, Ahmet Isufi, ka thënë se, janë të hapur për koalicione me parti tjera për formimin e një qeverie kredibile.

PAN-i thotë se i ka 62 vota, Pacolli do qeveri të gjerë me afat njëvjeçar

Koha.net - 14.07.2017

Ndonëse Presidenti i vendit Hashim Thaçi ende nuk e ka caktuar datën e seancës konstituive të Kuvendit, në koalicion PAN vazhdojnë të deklarojnë se kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj, i ka ...

Haziri i quan palaço politikë deputetët e mundshëm të LAA-së pro PAN-it

Koha.net - 14.07.2017

Palaço politikë i ka konsideruar nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, deputetët e mundshëm nga koalicioni i partisë së tij që do të votonin PAN-in, duke thënë se është obligativ vendimi i partnerëve ...

Loja me numra: Shumë “opsione” për formimin e Qeverisë (Video)

Telegrafi - 14.07.2017

Ndonëse presidenti i vendit Hashim Thaçi ende nuk e ka caktuar datën e seancës konstituive të Kuvendit, në koalicion PDK-AAK-NISMA (PAN) vazhdojnë të deklarojnë se kandidati për kryeministër, Ramush ...

Haziri: Deputetët e LAA’së që e votojnë PAN’in rrezikojnë jetën e tyre politike

Gazeta Express - 14.07.2017

Lidhja Demokratike nuk do t’i jap kurrfarë përkrahje koalicionit PAN, e as nuk do ta votojnë Kadri Veselin për kryetar të Kuvendit, thotë nënkryetari i LDK’së, Lutfi ...

Loja me numra: Shumë 'opsione' për formimin e Qeverisë (Video)

Zeri - 14.07.2017

Ndonëse presidenti i vendit Hashim Thaçi ende nuk e ka caktuar datën e seancës konstituive të Kuvendit, në koalicion PDK-AAK-NISMA (PAN) vazhdojnë të deklarojnë se kandidati për kryeministër, Ramush ...

Isufi, për subjektet jashtë PAN-it: E kaluara na mëson se partitë në momentin e fundit ndërrojnë mendje (Video)

Telegrafi - 14.07.2017

Në një intervistë për Telegrafin, nënkryetari i AAK-së, Ahmeti Isufi, deklaroi se javën e ardhshme pritet të mbahet seanca e konstituimit të Legjislaturës së VI-të të Kosovës.

Zemaj tregon nëse janë ‘shitur’ deputetët e LDK’së (Video)

Gazeta Express - 14.07.2017

​ Koalicionit PAN i duhen edhe disa vota për formimin e Qeverisë.Ka deklarata se ato janë siguruar nga deputet individual e veçanërisht të koalicionit ...

Zemaj: LDK është e palëkundur në qëndrimet e saj për PDK-në (Video)

Telegrafi - 14.07.2017

Koalicionit PDK-AAK-NISMA (PAN) i duhen edhe disa vota për formimin e Qeverisë. Ka deklarata se ato janë siguruar nga disa deputetë të koalicionit LDK-AKR-Alternativa.

Veliu: Ndërkombëtarët të mos i bëjnë presion LDK-së, VV t’i bashkohet PAN-it

Telegrafi - 14.07.2017

Ndonëse nuk i kanë numrat për formimin e Qeverisë, koalicioni PDK-AAK-NISMA (PAN) është duke mbajtur shpresa se do të kenë votat e deputetë të subjekteve tjera politike.

Selimi: S’po duket që i kanë

Koha.net - 14.07.2017

Deputeti i zgjedhur i Kuvendit të Kosovës, Rexhep Selimi, ka ironizuar me PAN-in, duke garantuar se ata nuk i kanë votat e nevojshme për formimin e Qeverisë.

Veliu: Vetëvendosja t’i bashkohet PAN-it, ne do jemi opozitë!

Zeri - 14.07.2017

Kanë mbetur edhe pak ditë kur do të mbahet seanca konstitutive e Kuvendit të Republikës. Kësisoj, koalicioni PDK-AAK dhe Nisma është duke u bërë gati që përfundimisht ta merr “timonin” e ...

Zeka: Nëse dështon Haradinaj, i takon Kurtit ta themelojë qeverinë

Gazeta Express - 14.07.2017

Deputeti i zgjedhur nga PAN, Milaim Zeka, ka thënë se nëse kandidati për kryeminsitër nga koalicioni i tij, Ramush Haradinaj, dështon që ta themelojë qeverinë, atëherë kryetarit të Lëvizjes ...

Zeka: Nëse dështon Haradinaj, mandati i takon Kurtit

Koha.net - 14.07.2017

Deputeti i Nismës për Kosovën, pjesë e koalicionit PAN, Milaim Zeka, përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se nëse dështon Ramush Haradinaj ta formojë qeverinë, atëherë kjo e drejtë i takon Albin ...

Zemaj tregon nëse janë ‘shitur’ deputetët e LDK-së (Video)

Zeri - 14.07.2017

Koalicionit PAN i duhen edhe disa vota për formimin e Qeverisë. Ka deklarata se ato janë siguruar nga deputet individual e veçanërisht të koalicionit LAA.

Milaim Zeka: Nëse dështon Ramushi, qeverinë ta bëjë Albini

Zeri - 14.07.2017

Deputeti i Nismës për Kosovën, pjesë e koalicionit PAN, Milaim Zeka, thotë se nëse Ramush Haradinaj dështon ta formojë qeverinë, atëherë radha duhet t’i vije Albin Kurtit.

Avdyli: Peshkimi i deputetëve të veçantë, pafytyrësi e anakronizëm

Koha.net - 14.07.2017

Deputeti i zgjedhur i LDK-së, Haxhi Avdyli, i ka quajtur të panevojshme shtyrjet në konstituimin e Kuvendit të Kosovës. Ai ka thënë se rezultati i zgjedhjeve të 11 qershorit dha këtë rezultat, që nuk ...

Deputeti i LDK-së parashikon destabilitet nëse Thaçi s’ia jep mandatin shumicës pa PAN-in

Koha.net - 14.07.2017

Deputeti i zgjedhur i LDK-së, Haxhi Avdyli, ka parashikuar destabilitet të Kosovës nëse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sipas tij me garancë pas dështimit të PAN-it, nuk ia jep mandatin shumicës ...

Selimi: S’po duket që i kanë numrat

Zeri - 14.07.2017

Deputeti i zgjedhur i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka ironizuar me PAN-in, duke garantuar se ata nuk i kanë votat e nevojshme për formimin e Qeverisë.

Kryekomunari i Prishtines Ahmeti: PAN-i s’mund ta formojë Qeverinë

Java News - 14.07.2017

Shpend Ahmeti në Interaktiv të KTV-së ka shprehur bindjen se koalicioni PAN nuk i ka numrat e nevojshëm për të formuar Qeverinë, ashtu siç ata po proklamojnë.

Haradinaj e ka të vështirë të krijojë koalicion të qëndrueshëm qeverisës

Gazeta Tema - 14.07.2017

Dy subjektet politike shqiptare, koalicioni LAA dhe Vetëvendosja e refuzuan Ramush Haradinajn, që të bisedojnë për formimin e qeverisë. Alternativa e Haradinajt mbeten pakicat, por numrat nuk ...

Zeka: Nëse PAN dështon, pse mos ta formojë Vetëvendosja qeverinë

Flaka - 14.07.2017

Deputeti i zgjedhur nga radhët e Nisma-s, Milaim Zeka ka thënë se nëse PAN dështon me formimin e qeverisë, mundësia e dytë i takon Lëvizjes Vetëvendosje.

PAN-i, para testit të madh

Lajmi.net - 13.07.2017

Liderët e koalicionit PAN mund të kenë dalë të fituar nga betejat e luftës, mirëpo kjo që po u paraqitet tani, në paqe, duket se do t’i sfidojë përtej pritshmërive të tyre.

PAN-i, para testit të madh

Almakos - 13.07.2017

Liderët e koalicionit PAN mund të kenë dalë të fituar nga betejat e luftës, mirëpo kjo që po u paraqitet tani, në paqe, duket se do t’i sfidojë përtej pritshmërive të tyre.

Milaim Zeka nuk do të dëshmojë në rastin Limaj

Lajmi.net - 13.07.2017

Edhe pse nga prokurori Charles Hardaway ishte kërkuar dëshmia e MIlaim Zekës, ai nuk do të dëshmojë në gjykimin e Limajt. Deputeti i Koalicionit PAN MIlaim Zeka nuk do të dëshmojë në gjykimin e ...

Zeka nuk do të dëshmojë në rastin e Fatmir Limajt

Albeu.com - 13.07.2017

Në gjykimin ku Fatmir Limaj akuzohet për krim të organizuar dhe shpërdorim detyre, prokurori Charles Hardaway ka kërkuar që në cilësinë e dëshmitarit të ftohet Milaim Zeka .

Tahiri: Ftesa e Haradinajt e hershme, ende nuk është mandatar

Evropaelire - 13.07.2017

Ramush Haradinaj ende nuk është caktuar mandatar zyrtar nga PAN-i, dhe ende nuk është nominuar zyrtarisht nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi për mandatar.

Tahiri: Ftesa e Haradinajt e hershme, ende nuk është mandatar

Lajmi.net - 13.07.2017

Ramush Haradinaj ende nuk është caktuar mandatar zyrtar nga PAN-i, dhe ende nuk është nominuar zyrtarisht nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi për mandatar.

Tahiri: Ftesa e Haradinajt e hershme, ende nuk është mandatar

Zhurnal - 13.07.2017

Tahiri: Ftesa e Haradinajt e hershme, ende nuk është mandatar Ramush Haradinaj ende nuk është caktuar mandatar zyrtar nga PAN-i, dhe ende nuk është nominuar zyrtarisht nga presidenti i Kosovës, ...

Tahiri: Ftesa e Haradinajt e hershme, ende nuk është mandatar

Almakos - 13.07.2017

Ramush Haradinaj ende nuk është caktuar mandatar zyrtar nga PAN-i, dhe ende nuk është nominuar zyrtarisht nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi për mandatar.

VIDEO: 4 skenarët për krijimin e qeverisë së Kosovës. I mundshëm edhe PDK – LVV

Shqipmedia - 13.07.2017

Lëvizja Vetëvendosje dhe koalicioni LDK-AKR-Alternativa synojnë arritjen e një marrëveshje politike, para se t’i fillojnë takimet në nivel ekspertësh për harmonizimin e programit.

Pajaziti – Dedës: Mos shpresoni të vini në pushtet duke u lutur që Specialja e dëmton PAN-in

Lajmi.net - 13.07.2017

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Zenun Pajaziti, ka reaguar përmes një deklarimi në Facebook ndaj deklaratave të deputetit të LAA, Ilir Deda, i cili mbrëmë ka thënë se Gjykata Speciale do ...

Pajaziti-Dedës: Mos shpresoni të vini në pushtet duke u lutur që Gjykata Speciale ta dëmtoj PAN-in

Almakos - 13.07.2017

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Zenun Pajaziti, ka reaguar përmes një deklarimi në Facebook ndaj deklarataave të deputetit të LAA, Ilir Deda, i cili mbrëmë ka thënë se Gjykata Speciale do ...

Haradinaj u takua me Thaçin për t’i konfirmuar se koalicioni PAN i ka numrat!

Lajmi.net - 13.07.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar sot me Ramush Haradinajn, kandidatin e koalicionit fitues PAN. Në takim pos Thaçit e Haradinajt ka pasur edhe akterë të tjerë politikë nga radhët e ...

Gashi: Ata që do ta përkrahnin qeverinë e PAN-it do të përjashtoheshin nga LDK-ja

Lajmi.net - 13.07.2017

Arben Gashi nga LDK ka thënë se tash për tash koalicioni PAN nuk i ka numrat për krijimin e Qeverisë. “Rezultati i certifikuar i zgjedhjeve nuk mbështet deklarimet e Haradinaj se i ka numrat”, është ...

VV e LAA, marrëveshje politike para takimeve në nivel ekspertësh

Koha.net - 13.07.2017

Lëvizja Vetëvendosje dhe koalicioni LDK-AKR-Alternativa synojnë arritjen e një marrëveshje politike, para se t’i fillojnë takimet në nivel ekspertësh për harmonizimin e programit.

Shtohet rrethi kundër, edhe pesë deputetë të PAN-it nuk votojnë Haradinajn si kryeministër

BalkanWeb - 13.07.2017

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, tha se koalicioni i drejtuar nga LDK do të jetë i gatshëm për bashkëpunim me partitë e majta.

Ilir Deda: Po mundohen të na imponojnë një marrëveshje me PAN-in

Zeri - 13.07.2017

Ilir Deda, deputeti i legjislaturës së re të Kuvendit të Kosovës, ka qenë i ftuar në Debat Plus të RTV Dukagjinit. Nënkryetari i partisë më të re Alternativa ka pohuar se që një muaj ditë po mundohen ...

PAN-i, para testit të madh

Gazeta Express - 13.07.2017

Liderët e koalicionit PAN mund të kenë dalë të fituar nga betejat e luftës, mirëpo kjo që po u paraqitet tani, në paqe, duket se do t’i sfidojë përtej pritshmërive të ...

PAN-i, para testit të madh

Telegrafi - 13.07.2017

Liderët e koalicionit PAN mund të kenë dalë të fituar nga betejat e luftës, mirëpo kjo që po u paraqitet tani, në paqe, duket se do t’i sfidojë përtej pritshmërive të tyre.

PAN-i, para testit të madh

Zeri - 13.07.2017

Liderët e koalicionit PAN mund të kenë dalë të fituar nga betejat e luftës, mirëpo kjo që po u paraqitet tani, në paqe, duket se do t’i sfidojë përtej pritshmërive të tyre.

Shtohet rrethi kundër, edhe pesë deputetë të PAN-it nuk votojnë Haradinajn si kryeministër

Botasot - 13.07.2017

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, tha se koalicioni i drejtuar nga LDK do të jetë i gatshëm për bashkëpunim me partitë e majta.

Milaim Zeka nuk do të dëshmojë në rastin Limaj

Zeri - 13.07.2017

Edhe pse nga prokurori Charles Hardaway ishte kërkuar dëshmia e MIlaim Zekës, ai nuk do të dëshmojë në gjykimin e Limajt. Deputeti i Koalicionit PAN MIlaim Zeka nuk do të dëshmojë në gjykimin e ...

Haziri: Nuk vjen në shprehje koalicioni me PDK-në

Zeri - 13.07.2017

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, është shprehur i bindur se koalicioni PAN nuk i ka votat e nevojshme për ta formuar Qeverinë e re. Sipas tij, asnjë deputet i LDK-së nuk do të dalë e t’i bashkohet ...

Koalicioni parazgjedhor PAN në Kosovë

ABC News - 13.07.2017

Koalicioni parazgjedhor i PAN në Kosovë është ende në vështirësi në përpjekjet për të krijuar qeverinë e re në vend me Ramush Haradinaj në postin e kryeministrit Liderët e koalicionit PAN vijojnë të ...

Tahiri: Ftesa e Haradinajt e hershme, ende nuk është mandatar

Telegrafi - 13.07.2017

Ramush Haradinaj ende nuk është caktuar mandatar zyrtar nga PAN-i, dhe ende nuk është nominuar zyrtarisht nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi për mandatar.

Tahiri: Ftesa e Haradinajt e hershme, ende nuk është mandatar

Gazeta Express - 13.07.2017

Ramush Haradinaj ende nuk është caktuar mandatar zyrtar nga PAN-i, dhe ende nuk është nominuar zyrtarisht nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi për ...

'Haradinaj nuk është caktuar mandatar zyrtar nga PAN-i'

Zeri - 13.07.2017

Ramush Haradinaj ende nuk është caktuar mandatar zyrtar nga PAN-i, dhe ende nuk është nominuar zyrtarisht nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi për mandatar.

Pajaziti-Dedës: Mos shpresoni të vini në pushtet duke u lutur që Gjykata Speciale ta dëmtoj PAN-in

Telegrafi - 13.07.2017

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Zenun Pajaziti, ka reaguar përmes një deklarimi në Facebook ndaj deklarataave të deputetit të LAA, Ilir Deda, i cili mbrëmë ka thënë se Gjykata Speciale do ...

Gashi i LDK-së: Ai që përkrah qeverinë e PAN nuk ka vend në parti

Botasot - 13.07.2017

Arben Gashi nga LDK ka thënë se tash për tash koalicioni PAN nuk i ka numrat për krijimin e Qeverisë. “Rezultati i certifikuar i zgjedhjeve nuk mbështet deklarimet e Haradinaj se i ka numrat”.

Ai që përkrah qeverinë e PAN nuk ka vend në parti

Zeri - 13.07.2017

Arben Gashi nga LDK ka thënë se tash për tash koalicioni PAN nuk i ka numrat për krijimin e Qeverisë. “Rezultati i certifikuar i zgjedhjeve nuk mbështet deklarimet e Haradinaj se i ka numrat”.

Ahmeti: PAN-i s’mund ta formojë Qeverinë

Koha.net - 13.07.2017

Shpend Ahmeti në Interaktiv të KTV-së ka shprehur bindjen se koalicioni PAN nuk i ka numrat e nevojshëm për të formuar Qeverinë, ashtu siç ata po proklamojnë.

Deklaratat e pamatura politike po dëmtojnë marrëveshjet për koalicione

Durres Lajm - 13.07.2017

Formimi i Qeverisë së re të Kosovës mund të hyjë në një fazë krize nëse partitë politike nuk ulen në negociata për formimin e koalicionit dhe formulës së ardhshme qeverisëse.

Deklaratat e pamatura politike po dëmtojnë marrëveshjet për koalicione

Flaka - 13.07.2017

Formimi i Qeverisë së re të Kosovës mund të hyjë në një fazë krize nëse partitë politike nuk ulen në negociata për formimin e koalicionit dhe formulës së ardhshme qeverisëse.

Haradinaj dhe koalicioni PAN në Kosovë gjendet para testit të madh

Java News - 13.07.2017

Liderët e koalicionit PAN mund të kenë dalë të fituar nga betejat e luftës, mirëpo kjo që po u paraqitet tani, në paqe, duket se do t’i sfidojë përtej pritshmërive të tyre.

PAN-i, pazar veç me deputetë

Lajmi.net - 12.07.2017

Koalicioni PAN të vetmen alternativë për ta krijuar Qeverinë e ka “pazarin” me deputetë individualë nga koalicioni LAA, apo nga lëvizja “Vetëvendosje”.

PAN-i pazar veç me deputetë

Albeu.com - 12.07.2017

Koalicioni PAN të vetmen alternativë për ta krijuar qeverinë e ka “pazarin” me deputetë individualë nga koalicioni LAA, apo nga lëvizja “Vetëvendosje”.

PAN-i, pazar veç me deputetë

Almakos - 12.07.2017

Koalicioni PAN të vetmen alternativë për ta krijuar Qeverinë e ka “pazarin” me deputetë individualë nga koalicioni LAA, apo nga lëvizja “Vetëvendosje”.

LVV e LAA presin dështimin e PAN-it

Lajmi.net - 12.07.2017

Lëvizja “Vetëvendosje” si dhe koalicioni LAA (LDK-AKR-Alternativa) po e presin dështimin e koalicionit PAN për ta formuar Qeverinë, në mënyrë që, siç thonë ata, t’i marrin “frerët” e ekzekutivit, ...

PAN-i, pazar veç me deputetë

Ina - 12.07.2017

Koalicioni PAN të vetmen alternativë për ta krijuar Qeverinë e ka “pazarin” me deputetë individualë nga koalicioni LAA, apo nga lëvizja “Vetëvendosje”.

LVV e LAA presin dështimin e PAN-it

Almakos - 12.07.2017

Lëvizja “Vetëvendosje” si dhe koalicioni LAA (LDK-AKR-Alternativa) po e presin dështimin e koalicionit PAN për ta formuar Qeverinë, në mënyrë që, siç thonë ata, t’i marrin “frerët” e ekzekutivit.

LVV e LAA presin dështimin e PAN-it

Zhurnal - 12.07.2017

LVV e LAA presin dështimin e PAN-it Prishtinë, 12 korrik - Lëvizja “Vetëvendosje” si dhe koalicioni LAA (LDK-AKR-Alternativa) po e presin dështimin e koalicionit PAN për ta formuar Qeverinë, në ...

PAN-i ka siguruar 62 vota, tre deputetë nga LAA do ta votojnë Haradinajn për kryeministër?

Almakos - 12.07.2017

Kandidati për kryeministër i koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, nuk është marrë fare me refuzimin e ftesës së tij për takim që i kanë bërë Lëvizja Vetëvendosje! dhe LDK-ja.

Tre deputetë të koalicionit LAA do të votojnë Haradinajn për kryeministër?

Albeu.com - 12.07.2017

Kandidati për kryeministër i koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj , nuk është marrë fare me refuzimin e ftesës së tij për takim që i kanë bërë Lëvizja Vetëvendosje! dhe LDK-ja.

PAN-i ka siguruar 62 vota, tre deputetë nga LAA do ta votojnë Haradinajn për kryeministër?

Lajm - 12.07.2017

Kandidati për kryeministër i koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, nuk është marrë fare me refuzimin e ftesës së tij për takim që i kanë bërë Lëvizja Vetëvendosje! dhe LDK-ja.

Bjeshkët që ndajnë koalicionet

Lajmi.net - 12.07.2017

Lidhën koalicion parazgjedhor në çastet e fundit të afatit ligjor para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Ndonëse kishin dallime të mëdha, ata vendosën t’i qëndrojnë përkrah njëri-tjetrit në ...

Bjeshkët që ndajnë koalicionet

Almakos - 12.07.2017

Lidhën koalicion parazgjedhor në çastet e fundit të afatit ligjor para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Ndonëse kishin dallime të mëdha, ata vendosën t’i qëndrojnë përkrah njëri-tjetrit në ...

Ramush Haradinaj dështon në përpjekjen e parë për koalicion

Shqipmedia - 12.07.2017

Lëvizja Vetëvendosje dhe koalicioni i subjekteve politike, të cilave u prin Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk i janë përgjigjur pozitivisht ftesës për të diskutuar për formimin e Qeverisë së re, të ...

Hasani: Jugo-nostalgjikët po presin dështimin e PAN-it, por Kosova s’ka hajr prej tyre

Lajmi.net - 12.07.2017

PAN do ta krijoj qeverinë, jugo-nostalgjikëve nuk ua sheh harjrin Kosova Anëtari i Kryesisë së NISMA-së, Bajram Hasani përmes një postimi në Facebook ka shkruar se nuk është problem nëse dështon PAN, ...

Deklaratat e pamatura politike po dëmtojnë marrëveshjet për koalicione

Evropaelire - 12.07.2017

Formimi i Qeverisë së re të Kosovës mund të hyjë në një fazë krize nëse partitë politike nuk ulen në negociata për formimin e koalicionit dhe formulës së ardhshme qeverisëse.

Deklaratat e pamatura të liderëve po dëmtojnë marrëveshjet për koalicione

Lajmi.net - 12.07.2017

Formimi i Qeverisë së re të Kosovës mund të hyjë në një fazë krize nëse partitë politike nuk ulen në negociata për formimin e koalicionit dhe formulës së ardhshme qeverisëse.

Deklaratat e pamatura politike po dëmtojnë marrëveshjet për koalicione!

Almakos - 12.07.2017

Formimi i Qeverisë së re të Kosovës mund të hyjë në një fazë krize nëse partitë politike nuk ulen në negociata për formimin e koalicionit dhe formulës së ardhshme qeverisëse.

Pse nuk mund ta formojë PAN-i Qeverinë, sipas Dardan Sejdiut

Almakos - 12.07.2017

Nënkryetari dhe tashmë deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu ka thënë se nuk beson se koalicioni fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit, PAN nuk i ka numrat për krijimin e Qeverisë.

A do ta formojë PAN-i Qeverinë, sipas Dardan Sejdiut?

Lajmi.net - 12.07.2017

Nënkryetari dhe tashmë deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu ka thënë se nuk beson se koalicioni fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit, PAN nuk i ka numrat për krijimin e Qeverisë.

Sejdiu: PAN ka njerëz të mirë, por Veseli s’është i tillë dhe nuk e votojmë për kryeparlamentar

Lajmi.net - 12.07.2017

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu ka treguar se pse Vetëvendosja nuk do të votojë për Kadri Veselin si kryeparlamentar. “Në koalicionin PAN ka njerëz të mirë, Kadri Veseli nuk është ...

Sejdiu: PAN ka njerëz të mirë, por Veseli s?është i tillë

Albeu.com - 12.07.2017

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu ka treguar se pse Vetëvendosja nuk do të votojë për Kadri Veselin si kryeparlamentar. “Në koalicionin PAN ka njerëz të mirë, Kadri Veseli nuk është ...

Ironizon Haziri: Edhe ne kemi informata që pesë deputetë të PAN-it nuk do ta votojnë Haradinajn për kryeministër

Almakos - 12.07.2017

Lutfi Haziri, nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka qenë i ftuar në Debat Plus të RTV Dukagjinit. Ai ka pohuar se ka informata që pesë deputetë të koalicionit PAN që nuk do të dëshirojnë ...

Ironizon Haziri: Edhe ne kemi informata që pesë deputetë të PAN-it nuk do ta votojnë Haradinajn për kryeministër

Lajmi.net - 12.07.2017

Lutfi Haziri, nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka qenë i ftuar në Debat Plus të RTV Dukagjinit. Ai ka pohuar se ka informata që pesë deputetë të koalicionit PAN që nuk do të dëshirojnë ...

Ilir Deda: Po mundohen të na imponojnë një marrëveshje me PAN-in

Almakos - 12.07.2017

Ilir Deda, deputeti i legjislaturës së re të Kuvendit të Kosovës, ka qenë i ftuar në Debat Plus të RTV Dukagjinit. Nënkryetari i partisë më të re Alternativa ka pohuar se që një muaj ditë po mundohen ...

Deda: Po mundohen të na imponojnë një marrëveshje me PAN-in

Lajmi.net - 12.07.2017

Ilir Deda, deputeti i legjislaturës së re të Kuvendit të Kosovës, ka qenë i ftuar në Debat Plus të RTV Dukagjinit. Nënkryetari i partisë më të re Alternativa ka pohuar se që një muaj ditë po mundohen ...

Haziri: Nuk do të bëjmë koalicion as me partnerët e PDK-së

Lajmi.net - 12.07.2017

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, tha se koalicioni i prirë nga LDK do të jetë i gatshëm për bashkëpunim me partitë e majta.

“Inati i VV-së dhe LAA-së faktorizon Listën serbe”

Koha.net - 12.07.2017

Sipas deputetit të koalicionit PAN, Bekim Haxhiu, inati i Vetëvendosjes dhe koalicionit LDK-AKR-Alternativa për të mos biseduar fare me Ramush Haradinajn, po e faktorizon Listën serbe.

PAN-i nuk e ka të sigurt zgjedhjen e kryeparlamentarit

Koha.net - 12.07.2017

Koalicioni PDK-AAK-Nisma nuk e ka të sigurt zgjedhjen e kandidatit të preferuar për kryetar Kuvendi, që sipas vendimit të Gjykatës Kushtetuese të drejtën për ta propozuar atë e ka vetëm koalicioni ...

Haxhiu: PAN-i i ka 63 numra

Zeri - 12.07.2017

Bekim Haxhiu i PDK-së thotë se koalicioni PDK-AAK-Nisma ka votat e mjaftueshme për themelimin e qeverisë. Koalicioni PAN fitoi 39 ulëse nga zgjedhjet e 11 qershorit dhe pavarësisht se Vetëvendosje ...

PAN-i, pazar veç me deputetë

Gazeta Express - 12.07.2017

Koalicioni PAN të vetmen alternativë për ta krijuar Qeverinë e ka “pazarin” me deputetë individualë nga koalicioni LAA, apo nga lëvizja “Vetëvendosje”.

Presin dështimin e PAN-it

Zeri - 12.07.2017

Lëvizja “Vetëvendosje” si dhe koalicioni LAA (LDK-AKR-Alternativa) po e presin dështimin e koalicionit PAN për ta formuar Qeverinë, në mënyrë që, siç thonë ata, t’i marrin “frerët” e ekzekutivit, ...

VV e LAA po e presin dështimin e PAN-it

Gazeta Express - 12.07.2017

Lëvizja “Vetëvendosje” si dhe koalicioni LAA (LDK-AKR-Alternativa) po e presin dështimin e koalicionit PAN për ta formuar Qeverinë, në mënyrë që, siç thonë ata, t’i marrin “frerët” e ekzekutivit, ...

PAN-i, pazar veç me deputetë

Telegrafi - 12.07.2017

Koalicioni PAN të vetmen alternativë për ta krijuar Qeverinë e ka “pazarin” me deputetë individualë nga koalicioni LAA, apo nga lëvizja “Vetëvendosje”.

PAN-i, pazar veç me deputetë

Zeri - 12.07.2017

Koalicioni PAN të vetmen alternativë për ta krijuar Qeverinë e ka “pazarin” me deputetë individualë nga koalicioni LAA, apo nga lëvizja “Vetëvendosje”.

LVV e LAA presin dështimin e PAN-it

Telegrafi - 12.07.2017

Lëvizja “Vetëvendosje” si dhe koalicioni LAA (LDK-AKR-Alternativa) po e presin dështimin e koalicionit PAN për ta formuar Qeverinë, në mënyrë që, siç thonë ata, t’i marrin “frerët” e ekzekutivit.

PAN-i ka siguruar 62 vota, tre deputetë nga LAA do ta votojnë Haradinajn për kryeministër?

Telegrafi - 12.07.2017

Kandidati për kryeministër i koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, nuk është marrë fare me refuzimin e ftesës së tij për takim që i kanë bërë Lëvizja Vetëvendosje! dhe LDK-ja.

Bjeshkët që ndajnë koalicionet

Telegrafi - 12.07.2017

Lidhën koalicion parazgjedhor në çastet e fundit të afatit ligjor para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Ndonëse kishin dallime të mëdha, ata vendosën t’i qëndrojnë përkrah njëri-tjetrit në ...

Deklaratat e pamatura politike po dëmtojnë marrëveshjet për koalicione

Ora news - 12.07.2017

Formimi i Qeverisë së re të Kosovës mund të hyjë në një fazë krize nëse partitë politike nuk ulen në negociata për formimin e koalicionit dhe formulës së ardhshme qeverisëse.

Deklaratat e pamatura politike po dëmtojnë marrëveshjet për koalicione!

Telegrafi - 12.07.2017

Formimi i Qeverisë së re të Kosovës mund të hyjë në një fazë krize nëse partitë politike nuk ulen në negociata për formimin e koalicionit dhe formulës së ardhshme qeverisëse.

Kush po i dëmton marrëveshjet për koalicione

Koha.net - 12.07.2017

Formimi i Qeverisë së re të Kosovës mund të hyjë në një fazë krize nëse partitë politike nuk ulen në negociata për formimin e koalicionit dhe formulës së ardhshme qeverisëse.

Deklaratat e pamatura politike po dëmtojnë marrëveshjet për koalicione!

Zeri - 12.07.2017

Formimi i Qeverisë së re të Kosovës mund të hyjë në një fazë krize nëse partitë politike nuk ulen në negociata për formimin e koalicionit dhe formulës së ardhshme qeverisëse.

Pse nuk mund ta formojë PAN-i Qeverinë, sipas Dardan Sejdiut

Telegrafi - 12.07.2017

Nënkryetari dhe tashmë deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu ka thënë se nuk beson se koalicioni fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit, PAN nuk i ka numrat për krijimin e Qeverisë.

Pse nuk mund ta formojë PAN-i Qeverinë, sipas Dardan Sejdiut

Zeri - 12.07.2017

Nënkryetari dhe tashmë deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu ka thënë se nuk beson se koalicioni fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit, PAN nuk i ka numrat për krijimin e Qeverisë.

Ironizon Haziri: Edhe ne kemi informata që pesë deputetë të PAN-it nuk do ta votojnë Haradinajn për kryeministër

Telegrafi - 12.07.2017

Lutfi Haziri, nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka qenë i ftuar në Debat Plus të RTV Dukagjinit. Ai ka pohuar se ka informata që pesë deputetë të koalicionit PAN që nuk do të dëshirojnë ...

Haziri: Nuk do të bëjmë koalicion as me partnerët e PDK’së

Gazeta Express - 12.07.2017

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, tha se koalicioni i prirë nga LDK do të jetë i gatshëm për bashkëpunim me partitë e majta.

Pesë deputetë të PAN-it nuk do ta votojnë Ramush Haradinajn

Zeri - 12.07.2017

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, tha se koalicioni i prirë nga LDK do të jetë i gatshëm për bashkëpunim me partitë e majta.

Ilir Deda: LAA është unike në qëndrimet e veta

Telegrafi - 12.07.2017

Ilir Deda, deputeti i legjislaturës së re të Kuvendit të Kosovës, ka qenë i ftuar në Debat Plus të RTV Dukagjinit. Nënkryetari i partisë më të re Alternativa ka pohuar se deputetët e koalicionit të ...

PAN: “Inati i VV-së dhe LAA-së po e faktorizon Listën serbe”

Java News - 12.07.2017

Sipas deputetit të koalicionit PAN, Bekim Haxhiu, inati i Vetëvendosjes dhe koalicionit LDK-AKR-Alternativa për të mos biseduar fare me Ramush Haradinajn, po e faktorizon Listën serbe.

“Haradinaj po bën propagandë, ftesat për partitë duhet t’i bëjë bartësi i listës së koalicionit PAN – Kadri Veseli”

Almakos - 11.07.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media, gjatë të së hënës ka thënë se i ka dërguar letër Lëvizjes Vetëvendosje (VV) dhe Lidhjes Demokratike të ...

Analistët: Ftesat për partitë duhet t’i bëjë Kadri Veseli

Lajmi.net - 11.07.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media, gjatë të së hënës ka thënë se i ka dërguar letër Lëvizjes Vetëvendosje (VV) dhe Lidhjes Demokratike të ...

Pacolli përjashton çdo mundësi që t’i bashkohet PAN-it

Zhurnal - 11.07.2017

Pacolli përjashton çdo mundësi që t’i bashkohet PAN-it Prishtinë, 9 korrik Zhurnal.mk - Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli ka përjashtuar çdo mundësi që partia e tij t’i bashkohet koalicionit PAN për ...

“PDK-ja e tradhton edhe Haradinajn, nuk e voton për kryeministër”

Zhurnal - 11.07.2017

“PDK-ja e tradhton edhe Haradinajn, nuk e voton për kryeministër” Prishtinë, 10 korrik - Njohësi i çështjeve juridike Blerim Burjani në një postim në Facebook ka thënë se koalicion PAN nuk ka numra ...

Haradinaj dështon në përpjekjen e parë për koalicion

Evropaelire - 11.07.2017

Lëvizja Vetëvendosje dhe koalicioni i subjekteve politike, të cilave u prin Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk i janë përgjigjur pozitivisht ftesës për të diskutuar për formimin e Qeverisë së re, të ...

Dy variantet për krijimin e institucioneve

Almakos - 11.07.2017

Lëvizja Vetëvendosje dhe koalicioni i subjekteve politike, të cilave u prin Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk i janë përgjigjur pozitivisht ftesës për të diskutuar për formimin e Qeverisë së re, të ...

Quni dyshon se PAN i ka siguruar votat për Qeverinë

Lajmi.net - 11.07.2017

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Anton Quni, tha se koalicioni të cilit ai i takon, nuk ka asnjë deputet që ka disponim që të jap votën pro PAN’it, me të cilat do të mund të ketë shumicën në ...

Quni: PAN-i s’i ka votat

Almakos - 11.07.2017

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Anton Quni, ka thënë se koalicioni të cilit ai i takon, LDK-AKR-Alternativa, nuk ka asnjë deputet që ka disponim që të jap votën pro PAN-it me të ...

A i ka votat PAN-i për qeveri? Ja çfarë thotë deputeti i LDK-së

Albeu.com - 11.07.2017

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Anton Quni , ka thënë se koalicioni të cilit ai i takon, LDK-AKR-Alternativa, nuk ka asnjë deputet që ka disponim që të jap votën pro PAN-it me të ...

Selmanaj: Qëndrimi i LAA'së ndaj PAN'it, i palëkundur

Gazeta Express - 11.07.2017

Mbledhja e koalicionit LAA ishte e rregullt dhe nuk ishte thirrur ekskluzivisht për të folur për ftesën e Ramush Haradinajt për ...

“Haradinaj po bën propagandë, ftesat për partitë duhet t’i bëjë bartësi i listës së koalicionit PAN – Kadri Veseli”

Telegrafi - 11.07.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media, gjatë të së hënës ka thënë se i ka dërguar letër Lëvizjes Vetëvendosje (VV) dhe Lidhjes Demokratike të ...

Arifi: Haradinaj sot takon partitë e komuniteteve jo-serbe

Koha.net - 11.07.2017

I nominuari për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, ka ftuar sot në takim partitë dhe koalicionet tjera parlamentare. Avni Arifi nga AAK, para takimit, ka thënë se Haradinaj sot do të ...

Haradinaj dështon në përpjekjen e parë për koalicion

Ora news - 11.07.2017

Lëvizja Vetëvendosje dhe koalicioni i subjekteve politike, të cilave u prin Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk i janë përgjigjur pozitivisht ftesës për të diskutuar për formimin e Qeverisë së re, të ...

Dy variantet për krijimin e institucioneve

Telegrafi - 11.07.2017

Lëvizja Vetëvendosje dhe koalicioni i subjekteve politike, të cilave u prin Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk i janë përgjigjur pozitivisht ftesës për të diskutuar për formimin e Qeverisë së re, të ...

Çfarë thotë Selmanaj për kërkesën e Haradinajt për takim me deputetë

Koha.net - 11.07.2017

Kërkesa e Ramush Haradinajt, pretendent për kryeministër i koalicionit PAN, për takime me Vetëvendosjen dhe koalicionin LAA shpalos shumë paqartësi, sipas anëtarit të LDK-së Driton Selmanaj.

Selmanaj komenton kërkesën e Haradinajt për takim me deputetë

Gazeta Express - 11.07.2017

Kërkesa e Ramush Haradinajt, pretendent për kryeministër i koalicionit PAN, për takime me Vetëvendosjen dhe koalicionin LAA, shpalos shumë paqartësi, sipas anëtarit të LDK'së, Driton ...

Quni: PAN-i s’i ka votat

Telegrafi - 11.07.2017

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Anton Quni, ka thënë se koalicioni të cilit ai i takon, LDK-AKR-Alternativa, nuk ka asnjë deputet që ka disponim që të jap votën pro PAN-it me të ...

Quni: PAN-i s’i ka votat

Zeri - 11.07.2017

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Anton Quni, ka thënë se koalicioni të cilit ai i takon, LDK-AKR-Alternativa, nuk ka asnjë deputet që ka disponim që të jap votën pro PAN-it me të ...

Haxhiu: PAN-i i ka 63 numra

Koha.net - 11.07.2017

Bekim Haxhiu i PDK-së thotë se koalicioni PDK-AAK-Nisma ka votat e mjaftueshme për themelimin e qeverisë. Koalicioni PAN fitoi 39 ulëse nga zgjedhjet e 11 qershorit dhe pavarësisht se Vetëvendosje ...

Haxhiu: PAN'i i ka 63 vota

Gazeta Express - 11.07.2017

Bekim Haxhiu i PDK-së thotë se koalicioni PDK-AAK-Nisma ka votat e mjaftueshme për themelimin e ...

Haradinaj: Oferta për LDK-në është serioze

Tetova Sot - 11.07.2017

Kandidati për kryeministër nga PAN, Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme u ka dërguar ftesë të gjitha partive për një takim për bisedat për koalicionet e mundshme për krijimin e Qeverisë.

Vetëvendosje tregon se kë do e votojnë për Kryeministër

Flaka - 11.07.2017

Pas certifikimit të rezultateve nga Komisioni Qendror Zgjedhor kanë filluar bisedimet për krijimin e institucioneve të vendit. Meqenëse koalicioni fitues PAN nuk ka arritur të sigurojë ulëse të ...

Hoti: Jemi unik, nuk do ta mbështesim PAN-in

Flaka - 11.07.2017

Pas certifikimit të rezultateve nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për zgjedhjet e 11 Qershorit, koalicioni LDK-AAK-Alternativa dhe Lëvizja për Drejtësi kanë shprehur edhe njëherë unitetin në të ...

Çuni: PAN-i nuk i ka të siguruara votat

Flaka - 11.07.2017

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Anton Çuni, tha se koalicioni të cilit ai i takon, nuk ka asnjë deputet që ka disponim që të jap votën pro PAN-it, me të cilat do të mund të ketë ...

A do të arrij PAN-i ta formojë qeverinë këtë javë, flasin analistët

Almakos - 10.07.2017

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), javën që lamë pas ka certifikuar rezultatet e zgjedhjeve të 11 qershorit, duke ua dhënë kështu dritën e gjelbër subjekteve politike për konsitutimin e përbërjes ...

Hoti: PDK është “emër i harruar” do të diskutojmë me AAK, NISMA-n dhe VV-në për bashkëqeverisje

Lajmi.net - 10.07.2017

Ministri i Financave në detyrë, Avdullah Hoti, që ishte edhe kandidati për kryeministër i koalicionit LAA ka treguar se me kë kanë përafrime për bashkëqeverisje, duke përjashtuar mundësin e shkuarjes ...

Pacolli: Qëndrojmë prapa vendimeve të koalicioni LAA

Almakos - 10.07.2017

Kryetari i AKR-së parti kjo e cila është në koalicion parazgjedhor me LDK-në Alternativën dhe Lëvizjen për Drejtësi, thotë se subjekti i tij politik qëndron prapa vendimeve të koalicionit LAA.

Pacolli përjashton çdo mundësi bashkëpunimi me PAN-in

Albeu.com - 10.07.2017

Kryetari i AKR-së Behxhet Pacolli , ka shprehur sërish vendosmërinë për t’i qëndruar pas vendimeve të koalicionit parazgjedhor me LDK-në dhe Alternativën.

Hoti: Jemi unik, PAN-i po mundohet të kontrabandojë deputetë

Lajmi.net - 10.07.2017

Lidhja Demokratike e Kosovës, ende nuk ka vendosur nëse do ta votojë kandidatin e PAN-it për kryeparlamentar, që në këtë rast është Kadri Veseli. Kandidati për kryeministër nga koalicioni LAA, ...

Avdullah Hoti: Koalicioni LAA, unik në qëndrime

Lajmi.net - 10.07.2017

Koalicioni i përbërë nga partitë, LDK, AKR, Alternativa dhe Lëvizja për Drejtësi kanë mbajtur një takim këtë të hënë. I nominuari i këtij koalicioni për kryeministër, Avdullah Hoti ka thënë pas ...

A do ta votojë LDK-ja Kadri Veselin për kryeparlamentar? (VIDEO)

Lajmi.net - 10.07.2017

Asnjëri nga anëtarët e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës nuk foli pas mbledhjes së sotme dy orëshe. Këtë punë e bëri vetë kryetari i partisë, Isa Mustafa, i cili tregoi nëse deputetët e ...

A e ka Haradinaj mbështetjen e komuniteteve jo serbe?

Lajmi.net - 10.07.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj ka treguar se me cilat parti ka biseduar deri tani për të marrë mbështetjen dhe siguruar kështu numrat e duhur për të krijuar Qeverinë.

Haradinaj: Do të ketë deputetë të partive tjera që do ta votojnë Qeverinë e PAN-it

Almakos - 10.07.2017

Kandidati i dominuar për kryeministër nga radhët e koalicionit PDK- AAK- Nisma (PAN), Ramush Haradinaj, ka theksuar se do të ketë deputetë të zgjedhur të Kuvendit të Kosovës, që do ta votojnë ...

Haradinaj: Oferta për LDK-në serioze dhe e sinqertë

Lajmi.net - 10.07.2017

Kandidati për kryeministër nga PAN, Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme u ka dërguar ftesë të gjitha partive për një takim për bisedat për koalicionet e mundshme për krijimin e Qeverisë.

A do të arrij PAN-i ta formojë qeverinë këtë javë, flasin analistët

Telegrafi - 10.07.2017

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), javën që lamë pas ka certifikuar rezultatet e zgjedhjeve të 11 qershorit, duke ua dhënë kështu dritën e gjelbër subjekteve politike për konsitutimin e përbërjes ...

Hoti: PDK është “emër i harruar” do të diskutojmë me AAK, NISMA-n dhe VV-në për bashkëqeverisje

Telegrafi - 10.07.2017

Ministri i Financave në detyrë, Avdullah Hoti, që ishte edhe kandidati për kryeministër i koalicionit LAA ka treguar se me kë kanë përafrime për bashkëqeverisje, duke përjashtuar mundësin e shkuarjes ...

Politikanët gjermanë propozojnë regjistër pan-evropian për ekstremistët e majtë

Ora news - 10.07.2017

Politikanë nga koalicioni qeverisës i Gjermanisë folën sot për krijimin e një regjistri pan-evropian të ekstremistëve të majtë për të ndihmuar në parandalimin e përsëritjes së përplasjeve të dhunshme ...

Pantina: PAN-i nuk i ka votat, PDK në opozitë

Zeri - 10.07.2017

Deputetja e Vetëvendosjes, Shqipe Pantina, duke komentuar deklaratën e PAN-it se i ka numrat për koalicion, e ka cilësuar si joparimre një gjë të tillë.

Pacolli: Qëndrojmë prapa vendimeve të koalicioni LAA

Telegrafi - 10.07.2017

Kryetari i AKR-së parti kjo e cila është në koalicion parazgjedhor me LDK-në Alternativën dhe Lëvizjen për Drejtësi, thotë se subjekti i tij politik qëndron prapa vendimeve të koalicionit LAA.

Hoti: Deputetët tanë s'e votojnë Haradinajn për Kryeministër

Gazeta Express - 10.07.2017

Lidhja Demokratike e Kosovës, ende nuk ka vendosur nëse do ta votojë kandidatin e PAN-it për kryeparlamentar, që në këtë rast është Kadri ...

Pacolli: Qëndrojmë prapa vendimeve të koalicioni LAA

Zeri - 10.07.2017

Kryetari i AKR-së parti kjo e cila është në koalicion parazgjedhor me LDK-në Alternativën dhe Lëvizjen për Drejtësi, thotë se subjekti i tij politik qëndron prapa vendimeve të koalicionit LAA.

Paralajmëron LDK: Deputetët tanë nuk e votojnë Haradinajn për kryeministër

BalkanWeb - 10.07.2017

PRISHTINE- Lidhja Demokratike e Kosovës, ende nuk ka vendosur nëse do ta votojë kandidatin e PAN-it për kryeparlamentar, që në këtë rast është Kadri Veseli.

Hoti: Deputetët tanë s'e votojnë Haradinajn për Kryeministër

Zeri - 10.07.2017

Lidhja Demokratike e Kosovës, ende nuk ka vendosur nëse do ta votojë kandidatin e PAN-it për kryeparlamentar, që në këtë rast është Kadri Veseli. Kandidati për kryeministër nga koalicioni LAA, ...

LAA del me qëndrim përfundimtar!

Zeri - 10.07.2017

Pas certifikimit të rezultateve nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për zgjedhjet e 11 Qershorit, koalicioni LDK-AAK-Alternativa dhe Lëvizja për Drejtësi kanë shprehur edhe njëherë unitetin në të ...

Hoti: Koalicioni është unik në qëndrime

Zeri - 10.07.2017

Koalicioni Lidhja Demokratike e Kosovës, Aleanca Kosova e Re, Alternativa dhe Lëvizja për Drejtësi edhe një herë kanë bërë të qartë qëndrimin e tyre sa i përket koalicionit për formimin e Qeverisë së ...

Deda: S’ka kontrabandim të deputetëve në koalicionin LAA

Zeri - 10.07.2017

I sapozgjedhuri për deputet të Kuendit të Kosovës nga radhët e Alternativës, Iliri Deda, ka thënë se as subjekti i tij politik nuk do të diskutoj me Ramush Haradinajn, përderisa ky i fundit është ...

Haradinaj: Kam biseduar me LAA’në dhe Vetëvendosjen (Video)

Gazeta Express - 10.07.2017

Mandatari i koalicionit PAN për kryetar të Qeverisë së Kosovës Ramush Haradinaj thotë se ka filluar konsultat me deputetë të zgjedhur të partive politike dhe zyrtarë të tjerë për formimin e ...

Haradinaj: Kam biseduar me LAA-në dhe Vetëvendosjen

Zeri - 10.07.2017

I nominuari i koalicionit PAN për kryetar të Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se ka filluar konsultat me deputetë të zgjedhur të partive politike dhe zyrtarë të tjerë për formimin e ...

A e ka Haradinaj mbështetjen e komuniteteve jo serbe?

Zeri - 10.07.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj ka treguar se me cilat parti ka biseduar deri tani për të marrë mbështetjen dhe siguruar kështu numrat e duhur për të krijuar Qeverinë.

Haradinaj: Do të ketë deputetë të partive tjera që do ta votojnë Qeverinë e PAN-it

Telegrafi - 10.07.2017

Kandidati i dominuar për kryeministër nga radhët e koalicionit PDK- AAK- Nisma (PAN), Ramush Haradinaj, ka theksuar se do të ketë deputetë të zgjedhur të Kuvendit të Kosovës, që do ta votojnë ...

Haradinaj: Oferta për LDK-në serioze dhe e sinqertë

Zeri - 10.07.2017

Kandidati për kryeministër nga PAN, Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme u ka dërguar ftesë të gjitha partive për një takim për bisedat për koalicionet e mundshme për krijimin e Qeverisë.

Deda: Deputetët e LAA’së mund të dalin nga salla gjatë votimit për Qeverinë e PAN’it

Gazeta Express - 10.07.2017

Deputeti i zgjedhur i Kuvendit të Kosovës nga partia Alternativa, Ilir Deda, ka thënë se vendimi është që gjatë votimit për kreun e ri të Kuvendit në seancën konstituive, të gjithë deputetët e ...