TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Duka: Mandati i pestë ? Tashmë konsiderohet si fillimi i një katër-vjeçari të ri

Albeu.com - 11.02.2018

Presidenti rizgjedhur i FSHF-së, Armand Duka ka folur mbrëmjen e sotme në emisionin “Zona Gol”. Presidenti u është përgjigjet pyetjeve të panelit të gazetarëve.

Duka në ‘Zona Gol’: Koha që Shqipëria të synojë Botërorin

SuperSport - 11.02.2018

Në një lidhje direkte me emisionin ‘Zona Gol’ në Supersport, presidenti i sapo-konfirmuar I FSHF-së, Armand Duka, tregoi gjithçka mbi zgjedhjet dhe planet për të ardhmen e futbollit në Shqipëri.

Duka: Jam kundër kufizimit të mandateve. Kryeministri nuk ka ndërhyrë në zgjedhje

Gazeta Tema - 11.02.2018

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka ka folur mbrëmjen e sotme në emisionin “Zona Gol”. Mandati i pestë – “Tashmë konsiderohet si fillimi i një katër-vjeçari të ri.

Rizgjedhja për herë të 5-të në krye të FSHF, ja urimet e veçanta që mori Duka

Lajmi.net - 09.02.2018

Nëpërmjet bisedës telefonike, Ceferin uroi Dukën për vazhdimësinë e tij, si dhe e përgëzoi për mbarëvajtjen normale të Asamblesë. Menjëherë pas përfundimit të procesit zgjedhor në Asamblenë e ...

Nis hakmarrja e Armand Dukës ndaj mbeshtetësve të Finos, i vë vulën trukimit edhe të këtij kampionati

Gazeta Tema - 09.02.2018

Armand Duka duket se ka nisur hakmarrjen ndaj kundërshtarëve të tij dhe të bëjë atë që di të bëjë më mirë, trukimin e ndeshjeve. E ka nisur nga Korça, në kryesfidën Skënderbeu-Flamurtari, dy ekipeve ...

Zgjedhjet në FSHF, Armand Duka fiton mandatin e pestë

SOT - 08.02.2018

Armand Duka mbajti edhe një herë tjetër postin e presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, pasi zgjedhjet e djeshme i dhanë atij një mandat të pestë në krye të futbollit shqiptar.

Fino nuk njeh rezultatin, paralajmëron betejë gjyqësore deri në CAS të Lozanës

SOT - 08.02.2018

Zgjedhjet për organet drejtuese të Federatës Shqiptare të Futbollit u mbyllën brenda një dite në Durrës, ku u konfirmua në krye të federatës Armand Duka.

Armand Duka rikonfirmohet në krye të FSHF-së

Idividi - 08.02.2018

Tiranë, 7 shkurt 2018 (MIA) - Armand Duka është rizgjedhur për të pestën herë në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit. Siç njofton ATSH-ja, në Asamblenë e 7-të të përgjithshme zgjedhore, të ...

Infantino dhe Çeferin urojnë Dukën për mandatin e ri në FSHF

InfoSport - 08.02.2018

Dy krerët më të lartë të futbollit, ai i FIFA-s, Xhani Infantino dhe i UEFA-së Aleksander Çeferin, kanë uruar presidentit e rizgjedhur të Federates Shqiptare të Futbollit, Armand Duka.

Infantino e Ceferin urojnë Dukën

Koha.net - 08.02.2018

Në drejtim të Presidentit të rizgjedhur të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka kanë ardhur urimet e para nga dy krerët më të lartë drejtues të futbollit europian dhe botëror.

Krerët e FIFA-s dhe UEFA-s përshëndesin rizgjedhjen e Dukës në krye të FSHF

RTSH - 08.02.2018

Rizgjedhja edhe për katër vjet e zotit Armando Duka si president i FSHF-së është përshëndetur nga krerët më të lartë drejtues të FIFA-s dhe UEFA-s. Sipas FSHF “Presidenti i UEFA-s, zoti Aleksandër ...

Paradoksi shqiptar, Shpëtim Hala s’mori as votën e klubit që e propozoi

BalkanWeb - 08.02.2018

Nuk mori asnjë votë, madje as të klubit të Delvinës që e propozoi për të qenë kandidat në zgjedhjet për kreun e institucionit të futbollit shqiptar. Shpëtim Hala është zhgënjyer jo pak dje kur, pas ...

Tonet e larta dhe ngacmimet, ja shkëndijat në Asamble mes Dukës dhe Finos

BalkanWeb - 08.02.2018

Kandidatët për president të FSHFsë lanë pas rivalitetin dhe gjetën momentin që të ulin gjakrat pa nisur ende votimi. Duket se negociatorë për t’i bërë bashkë në një tavolinë Armand Dukën dhe Bashkim ...

Infantino dhe Ceferin i dërgojnë mesazhe urimi Dukës

SuperSport - 08.02.2018

Në drejtim të Presidentit të rizgjedhur të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka kanë ardhur urimet e para nga dy krerët më të lartë drejtues të futbollit europian dhe botëror.

Triumfoi kundër Finos, presidentët e FIFA-s dhe UEFA-s urojnë Dukën

BalkanWeb - 08.02.2018

Armando Duka u zgjodh dje për herë të 5 në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit duke mundur në garën treshe deputetin Bashkim Fino dhe ish-gjyqtarin Shpëtim Hala.

Zgjedhjet në FSHF, krerët e FIFA-s e UEFA-s telefonatë urimi Armand Dukës

Java News - 08.02.2018

Menjëherë pas përfundimit të procesit zgjedhor në Asamblenë e Përgjithëshme dhe rizgjedhjes së Presidentit Armand Duka në krye të FSHF-së edhe për katër vitet e ardhshme, krerët më të lartë drejtues ...

Duka i lumtur për rizgjedhjen, Fino dyshin në parregullsi

Almakos - 07.02.2018

Pasi u konfirmua në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit për mandatin e tij të pestë, Armand Duka mes emocioneve tha se nga sot nis një punë akoma më e vështirë.

Ja çfarë ndodh nëse zgjedhet për kreun e FSHF-së përfundojnë barazim

Albeu.com - 07.02.2018

66 anëtarët me të drejtë vote do të zgjedhin fillimisht presidentin e ri. Pas zgjedhjeve për kreun e FSHFsë, do të bëhet më pas një votim i dytë, ku 66 delegatët do të zgjedhin 9 anëtarë të Komitetit ...

Fitorja e Dukës, Patozi: Pse nuk duhet të çuditet Bashkim Fino

SOT - 07.02.2018

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi ka komentuar zgjedhjet e ditës së sotme për kreun e FSHF-së. Patozi në një postim së fundmi në rrjetet sociale shkruan se fitorja e Dukës ishte e ...

Plas debati gjatë kafes, Fino ngre tonet ndaj Dukes

SOT - 07.02.2018

Të dy kandidatët për president, janë ulur së bashku në barin e hotelit, për të konsumuar një kafe gjatë 15 minutëshit të pushimit, të shoqëruar edhe nga Koço Kokëdhima.Mësohet se ka pasur një debat ...

Mesazhi i Dukës pas fitores së re si president i FSHF-së

Lajmi.net - 07.02.2018

Pasi u konfirmua në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit për mandatin e tij të pestë, Armand Duka mes emocioneve tha se nga sot nis një punë akoma më e vështirë.

Rregullorja për votimin në Asamblenë Zgjedhore, ja çfarë ndodh në rast barazie

Ina - 07.02.2018

Asambleja e FSHF-së ka 66 anëtarë me të drejtë vote. Ata do të zgjedhin fillimisht presidentin e ri, ku janë tri kandidatë: Armand Duka, Bashkim Fino dhe Shpëtim Hala.

Armand Duka, president i FSHF-së edhe për katër vite

Almakos - 07.02.2018

Armand Duka do të vazhdojë ta drejtojë futbollin shqiptar edhe për katër vitet e ardhshme. Presidenti ka arritur që pas raundit të dytë të fitojë përballë kundër kandidatit, Bashkim Fino.

Duka: Mos e përzini futbollin me politikën

Albeu.com - 07.02.2018

Para asamblesë përpara se të nisë procesi i votimit, kreu i FSHF-së, Armando Duka ka sulmuar sërish Bashkim Finon, duke bërë thirrje për të mos votuar një tifoz dhe eksperiment si drejtues të këtij ...

Nis punimet Asambleja Zgjedhore e FSHF, Duka: Mbi të gjitha duhet të fitojë futbolli

LajmiFundit - 07.02.2018

Kanë nisur punimet e Asamblesë Zgjedhore të FSHF-së. Që në nisje të saj, fjalën e ka marrë kreu i FSHF, Armando Duka, ku tha se mbi të gjitha duhet të fitojë futbolli.

Duka fiton mandatin e pestë në krye të FSHF-së

Shqipmedia - 07.02.2018

Armand Duka është rizgjedhur në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit pas votimit të mbajtur ditën e sotme në Asamblenë e 7 të Përgjithshme Zgjedhore.

Asambleja e Përgjithshme e FSHF, forca të shumta policie rrethojnë zonën

SOT - 07.02.2018

Një orë para se të nisin punimet në Asamblenë Zgjedhore forca të shumta policia kanë mbërritur në hotelin ku do të mbahen zgjedhjet më të rëndësishme të FSHF-së për 4 vitet e ardhshme.

Punimet e Asamblesë së FSHF, miratohet Komisioni i Mandateve

SOT - 07.02.2018

Gjatë punimëve në Asamblesë Zgjedhore të FSHF-së që po mbahet në Durrës është zgjedhur edhe Komisioni i Verifikimeve të Mandateve. Ja kush janë emrat: 1-Refik Halili, 2- Ardian Takaj, 3- Ismet ...

Pak minuta para nisjes së Asamblesë së FSHF, ja me kë e pi kafen e mëngjesit Armand Duka

LajmiFundit - 07.02.2018

Kur na ndajnë pak minuta para nisjes së Asamblesë Zgjedhore të FSHF-së, ku pritet të zgjidhet presidenti që do drejtojë këtë institucion për 4 vitet e ardhshme, Armand Duka është fotografuar duke ...

Klubit i mohoet e drejta e votës për kreun e FSHF-së, arsyeja qesharake

Albeu.com - 07.02.2018

Soë është një ditë e madhe dhe historike për fatet e futbollit shqiptarë, pasi zgjidhet kreu i FSHF-së. Klubet propozuan emrat e tyre, që në shumë raste u ndërruan rrugës, derisa komisioni i ...

Fino ironi me Dukën: Premton se do bëjë ato që s’i bëri për 16 vite

LajmiFundit - 07.02.2018

Bashkim Fino kërkon votën e anëtarëve të Asamblesë për t’u zgjedhur President i FSHF-së. Fino premtoi se nëse zgjidhet Presidenti FSHF-së do ndërtojë 5 stadiume sipas standardeve europiane si dhe ...

Pak para zgjedhjeve në FSHF, ndryshon numri i anëtarëve që do të votojnë

SOT - 07.02.2018

Pak para nisjes së zgjedhjeve për Asamblenë Zgjedhore, ka ndryshuar numri i anëtarëve që do të votojnë. Nuk do të jenë 66 anëtarë që do të votojnë por 65.

Armand Duka, president i FSHF-së edhe për katër vite

Zhurnal - 07.02.2018

Armand Duka, president i FSHF-së edhe për katër vite Armand Duka do të vazhdojë ta drejtojë futbollin shqiptar edhe për katër vitet e ardhshme. Presidenti ka arritur që pas raundit të dytë të fitojë ...

Armand Duka , rikonfirmohet në krye të FSHF-së

Alsat - 07.02.2018

Armand Duka konfirmohet në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit, edhe për 4 vitet e ardhshme, duke fituar për herë të 5-të besimin e Asamblesë së Përgjithshme të këtij institucioni.

Bashkim Fino: Kontestoj zgjedhjet në FSHF, do i drejtohem KAS dhe FIFA

SOT - 07.02.2018

Bashkim Fino ka uruar Armando Dukën për fitoren e mandatit të 5-të në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit. Por pavarësisht kësaj, ai thotë se ky proces ishte i parregullt, pasi lista e anëtarëve ...

"Mbi të gjitha duhet të fitojë futbolli", mesazhi i Dukës para punimeve të Asamblesë Zgjedhore

SOT - 07.02.2018

Ka nisur punimet Asambleja Zgjedhore e Federatës Shqiptare të Futbollit. Që në nisje të saj, fjalën e ka marrë kreu i FSHF, Armando Duka, i cili në këto zgjedhje garon përballe Bashkim Finos dhe ...

Duka emërohet përsëri në krye të FSHF-së, ky është lojtari i par që e uron (FOTO LAJM)

Albeu.com - 07.02.2018

Shumë futbollistë të Kombëtares kanë dalë në mbështetje të Dukës, që nga koha që ai shpalli kandidimin e tij për president të FSHF-së. Ndërkohë, tashmë është zyrtar lajmi që Duka është rizgjedhur në ...

Fino pranon humbjen dhe kundërshton mënyrën se si shkoi procesi i votimit

Albeu.com - 07.02.2018

Fino për mediat deklaroi se humbja nuk është një rezultat i papritur për të. Ai deklaroi se ai e kundërshton procesin si të parregullt dhe për këtë ka të drejtë ta kontestojë atë në instancat ...

Mbërrin Fino, këta janë shoqëruesit e tij

Lajmi.net - 07.02.2018

. Në ambientet e hotelit kanë mbërritur edhe përfaqësuesit e UEFA-s dhe FIFA-s. Gjithashtu ka mbërritur edhe kandidati Bashkim Fino dhe takohet së pari me Koco Kokëdhima, i shoqëruar nga kryetari i ...

Fino-Dukës:Urime (VIDEO)

Lajm - 07.02.2018

“Urime” ka qenë komenti i Finos kur e ka përqafuar fituesin Duka, duke i rrahur ...

Policia blindon hotelin ku sot do të zgjidhet kreu i FSHF (FOTO LAJM)

Albeu.com - 07.02.2018

Ditën e sotme në orën 09:00 nis në Durrës mbledhja e Asamblesë Zgjedhore e Federatës së Futbollit për zgjedhjen e kreut të ri të FSHN-së. Kandidatë në këtë post të rëndësishëm janë Bashkim Fino, ...

Armand Duka rizgjidhet president i FSHF

SOT - 07.02.2018

Ka përfunduar numërimi i votave të raundit të dytë për zgjedhjen e kreut të FSHF-së. Edhe gjatë këtij raundi ka fituar me epërsi Armand ...

Fino reagon i zemëruar me respektin e treguar ndaj tij nga Asambleja

Albeu.com - 07.02.2018

Fino ka mbetur i pakënaqur nga protokolli, pasi dy kandidatët (ai dhe Hala) u janë caktuar vendet nga fundi i sallës. Fino në shenjë mospajtimi është ulur në fund fare së bashku me Sulejman Staroven .

Duka: Duhet të fitojë futbolli, sot merren vendime tepër të rëndësishme

Lajmi.net - 07.02.2018

Ka nisur Asambleja e 7-të e Përgjithshme Zgjedhore në Federatën Shqiptare të Futbollit. Në hapje të Asamblesë së 7 të Përgjithshme Zgjedhore në Federatën Shqiptare të Futbollit, fjalën e mori ...

Asambleja e FSHF-së, sot zgjidhet kreu i ri

SOT - 07.02.2018

Sot është dita vendimtare, për zgjedhjen e kreut FSHF-së, për 4 vitet e ardhshme. Në orën 9.00 në Hotel Adriatik, në Durrës, zhvillon punimet Asambleja Zgjedhore e Federatës Shqiptare të Futbollit.

Raundi i dytë, nis votimi që do përcaktojë kreun e FSHF-së

SOT - 07.02.2018

Pas raundit të parë, menjëherë Asambleja ka nisur votimi për për zgjedhjen e kreut të ri të FSHF-së. Tashmë për të zgjedhur presidentin mjafton shumica e thjeshtë (50%+1) vota.

Zgjedhja e Presidentit të FSHF, ja sa vota morën Duka e Fino në raundin e parë

LajmiFundit - 07.02.2018

Zgjedhja e presidentit të Federatës Shqiptare të futbollit ka shkuar në raundin e dytë të votimeve. Komisioni numëroi votat e raundit të parë të cilat ishin: 39 vota Duka 22 vota Fino 4 të pavlefshme ...

Duka sulmon Finon: Mos e lini futbollin në dorën e një klani politik

SOT - 07.02.2018

Pak minuta para se të nisë votimi, Armand Duka nuk ka kursyer sulmin ndaj kandidatit Bashkim Fino i cili sipas tij po garon nën xhaketën dhe pushtetin e deputetit.

Mbaron votimi, ky është presidenti i ri i FSHF-së

Lajmi.net - 07.02.2018

Armand Duka shpallet fituese në raundin e dytë me 38 vota, 24 Bashkim Fino, 3 të pavlefshme. Futbolli shqiptar zgjedh sot nga Durrësi drejtuesin e ri për 4 vitet e ardhshme si dhe anëtarët e rinj të ...

Bashkim Fino i pakënaqur me protokollin, ja cfarë bën në shenjë “revolte”

LajmiFundit - 07.02.2018

Futbolli shqiptar zgjedh sot nga Durrësi drejtuesin e ri për 4 vitet e ardhshme si dhe anëtarët e rinj të Komitetit Ekzekutiv. Pak minuta para fillimit të Asamblesë zgjedhore, presidenti Armand Duka, ...

Kërkohet raund i dytë për zgjedhjen e kreut të FSHF, asnjë nga kandidatët nuk mori vota të mjaftueshme

SOT - 07.02.2018

Futbolli shqiptar zgjedh sot nga Durrësi drejtuesin e ri për 4 vitet e ardhshme, si dhe 11 anëtarët e rinj të Komitetit Ekzekuti. Ndërkohë ka mbaruar proçesi i votimit, asnjë nga kandidatët nuk ka ...

Armando Duka mposht me diferencë të ndjeshme Bashkim Finon

Albeu.com - 07.02.2018

Armando Duka ka arritur të sigurojë 39 vota në raundin e parë të votimit për kreun e FSHF-së. Ai la pas vetes Bashkim Finon me 22 vota ndërsa Shpëtim Hala, nuk ka marrë asnjë votë.

Plas debati gjatë kafes, Fino ngre tonet ndaj Dukës

Lajmi.net - 07.02.2018

. Të dy kandidatët për president, janë ulur së bashku në barin e hotelit, për të konsumuar një kafe gjatë 15 minutëshit të pushimit, të shoqëruar edhe nga Koço Kokëdhima.

Duka – Fino, mbyllet numërimi i votave, ja rezultati i raundit të parë

Lajmi.net - 07.02.2018

. Futbolli shqiptar zgjedh sot nga Durrësi drejtuesin e ri për 4 vitet e ardhshme si dhe anëtarët e rinj të Komitetit Ekzekutiv. 12:20 Përfundon numurimi i votave. Duka: 39 vota Fino: 22 vota.

Zyrtare: Armando Duka rizgjidhet në krye të FSHF-së

Albeu.com - 07.02.2018

Ka përfunduar zgjedhja e kreut të FSHF-së. Me një diferencë të ndjeshme në vota, Armando Duka ka siguruar mandatin e pestë në krye të futbollit shqiptar.

Fitorja e Armand Dukës, vjen reagimi i parë nga rradhët e LSI

SOT - 07.02.2018

Pas zgjedhjes së Armando Dukës, në krye të FSHF, ka reaguar edhe kreu i grupit parlamentar të LSI Petrit Vasili, duke e etiketuar si lajm të mirë. ‘Zgjedhja e Armand Dukës, një lajm shumë i mirë për ...

Nuk ka fitues në raundin e parë në Asamblenë e FSHF-së

Alsat - 07.02.2018

Nuk ka fitues në raundin e parë të zgjedhjeve për presidentin e ri të FSHF-së. Kanë votuar 65 delegatë, por asnjëri prej kandidatëve për president të FSHF-së nuk ka siguruar 2/3 e votave, siç ...

Përfundon numërimi i votave për kreun e FSHF-së, shpallet fituesi

Albeu.com - 07.02.2018

Ka përfunduar numurimi i votave ku Duka ka fituar 39 vota Fino : 22 vota. Ishte i nevojshëm zhvillimi i një raundi të dytë, pasi asnjë nga kandidatët nuk arriti të sigurojë, 2/3 e votave .

Rizgjedhja e Dukës në krye të FSHF-së, ja cili futbollist i Kombëtares e uron i pari

Lajmi.net - 07.02.2018

. Shumë futbollistë të Kombëtares kanë dalë në mbështetje të Dukës, që nga koha që ai shpalli kandidimin e tij për president të FSHF-së. Ndërkohë, tashmë është zyrtar lajmi që Duka është rizgjedhur ...

Armando Duka zgjidhet për herë të 5 president i FSHF-së!

Lajm - 07.02.2018

Armand Duka është rizgjedhur për herë të pestë në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit pas votimit të mbajtur ditën e sotme në Asamblenë e 7 të Përgjithshme Zgjedhore.

Zgjedhjet, Armando Duka rizgjidhet presidenti i ri i FSHF

LajmiFundit - 07.02.2018

Armando Duka duket se do të jetë përsëri president i FSHF ne mandatin e peste. Në numërimin e votave në raundin e dytë ai duket se ka marrë 2/3 e votave.

I dhanë mandatin e 5-të Dukës, kush janë politikanët që votuan në zgjedhje

Albeu.com - 07.02.2018

Që prej mëngjesit të sotëm janë duke u zhvilluar zgjedhjet për kreun e FSHF-së. Mengjesin e sotëm janë zhvilluar zgjedhjet për kreun e FSHF-së ku Armando Duka me një diferencë votash fitoi mandatin e ...

Fino ironi me Dukën: I paske bëre me difekt mikrofonat, ti s'ke lek

SOT - 07.02.2018

Bashkim Fino e ka nisur fjalën e tij me një ironi ndaj rivalit të tij, Duka. I paske bërë me difekt këto duhet ti bësh më të forta, si duket s’paske para”- tha ai, teksa mbante fjalën në foltoren e ...

Fino konteston fitoren e Dukës: Do përballemi në gjykatë, procesi u manipulua

LajmiFundit - 07.02.2018

Deputeti socialist Bashkim Fino ka kontestuar humbjen në balotazh përballë Armand Dukës në garën për President të FSHF-së. Duka fitoi mandatin e 5-të 4-vjeçar me 38 vota pro, kundrejt 24 që mori Fino.

Asambleja e FSHF / Mbyllet proçesi i votimeve, nis menjëherë numërimi i votave

Lajmi.net - 07.02.2018

. Futbolli shqiptar zgjedh sot nga Durrësi drejtuesin e ri për 4 vitet e ardhshme si dhe anëtarët e rinj të Komitetit Ekzekutiv. 12:11. Mbyllet proçesi i votimit. Nis numërimi i votave.

Fino reagon pas humbjes nga Duka

Lajmi.net - 07.02.2018

Fino ka reaguar pas humbjes nga Armand Duka në zgjedhjet presidenciale të FSHF-së. “E prisja këtë, nuk jam i zhgënjyer”- tha Fino, për mediat, duke deklaruar se ai e kundërshton procesin si të ...

Artan Hoxha: Më doli parashikimi i zgjedhjeve, tani prisni që Vllaznia të bie nga kategoria

Albeu.com - 07.02.2018

Gazetari i njohur, Artan Hoxha, ka reaguar pas mbylljes së raundit të parë të votimeve, nëpërmjet një statusi në Facebook. Ai shprehet se parashikimi i tij, që e kishte dhënë para 2 javësh, në ...

Futbolli i thotë “Mjaft” Tepsipolitikës së Edi Ramës

Zhurnal - 07.02.2018

Futbolli i thotë “Mjaft” Tepsipolitikës së Edi Ramës Marko Ferrera Gara për zgjedhjen e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit nuk ishte vetëm një ngjarje sportive.

Duka i lumtur për rizgjedhjen, Fino dyshon në parregullsi

Telegrafi - 07.02.2018

Pasi u konfirmua në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit për mandatin e tij të pestë, Armand Duka mes emocioneve tha se nga sot nis një punë akoma më e vështirë.

Sot zgjidhet kreu i ri i FSHF-së, Duka apo Fino?

Koha.net - 07.02.2018

Sot është dita vendimtare pas një fushate të ndezur elektorale, me projekte e platforma, akuza dhe kundërakuza, sqarime e replika. Asambleja Zgjedhore e FSHF-së do të japë verdiktin e shumëpritur nga ...

Duka mbetet kryetar i FSHF-së edhe për 4 vitet e ardhshme!

InfoSport - 07.02.2018

Armand Duka konfirmohet në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit, edhe për 4 vitet e ardhshme, duke fituar për herë të 5-të besimin e Asamblesë së Përgjithshme të këtij institucioni.

Fino: Procesin do ta ndjekim në gjykatat shqiptare, CAS dhe FIFA

SuperSport - 07.02.2018

Pas humbjes në raundin e dytë të Asamblesë për presidencën e Federatës së Futbollit, Bashkim Fino vijoi të kontestojë procesin. Sipas deputetit socialist gara do të ishte e ndershme nëse nuk do të ...

Gara për kreun e FSHF, Shpëtim Hala: Jam paragjykuar që në fillim, por ju sot duhet të votoni …

BalkanWeb - 07.02.2018

DURRES- Kandidati për kreun e FSHF-së Shpëtim Hala, foli në Asamble para votimit, ku u shpreh: “Të nderuar antarë të asamblesë. Realisht unë vij në këtë garë si njeri i sportistit për sportin.

Patozi tregon arsyet e fitores së Dukës: Pse nuk duhet të çuditet Fino

BalkanWeb - 07.02.2018

TIRANE- Ish-deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi ka komentuar garën e sotme ku u zgjodh kreu i ri i FSHF-së, ku Armand Duka arriti të fitonte ndaj Bashkim Finos.

Plas debati gjatë kafes, Bashkim Fino ngre tonet ndaj Aramando Dukës (Foto)

BalkanWeb - 07.02.2018

Të dy kandidatët për president, janë ulur së bashku në barin e hotelit, për të konsumuar një kafe gjatë 15 minutëshit të pushimit, të shoqëruar edhe nga Koço Kokëdhima.

Duka: Duhet të fitojë futbolli, sot merren vendime tepër të rëndësishme

Gazeta Express - 07.02.2018

Ka nisur Asambleja e 7-të e Përgjithshme Zgjedhore në Federatën Shqiptare të ...

FOTO/ Policia rrethon hotelin, ja në ç’masa sigurie do të zgjidhet kreu i ri i FSHF-së

BalkanWeb - 07.02.2018

Një orë para se të nisin punimet në Asamblenë Zgjedhore forca të shumta policia kanë mbërritur në hotelin ku do të mbahen zgjedhjet më të rëndësishme të FSHF-së për 4 vitet e ardhshme.

Duka apo Fino? Komuniteti i futbollit zgjedh drejtuesin e 4 viteve të ardhshme

Gazeta Express - 07.02.2018

Pas një fushate të ndezur elektorale, me projekte e platforma, akuza dhe kundër-akuza, sqarime e replika, sot është dita vendimtare. Asambleja Zgjedhore e FSHF-së do të japë verdiktin e shumëpritur ...

Armando Duka në krye të FSHF-së edhe për 4 vite tjera

Gazeta Express - 07.02.2018

Futbolli shqiptar zgjodhi sot nga Durrësi drejtuesin e ri për 4 vitet e ardhshme si dhe anëtarët e rinj të Komitetit ...

Punimet e Asamblesë së FSHF/ Miratohet Komisioni i Mandateve, ja emrat

BalkanWeb - 07.02.2018

Në punimet e Asamblesë Zgjedhore të FSHF-së që po mbahet në Durrës janë është Komisioni i Verifikimeve të Mandateve, raporton “BalkanWeb”. Ja kush janë emrat Miratohet Komisioni i Verifikimeve të ...

Pak minuta para nisjes së Asamblesë së FSHF, ja me kë e pi kafen e mëngjesit Armand Duka (Foto)

BalkanWeb - 07.02.2018

DURRES- Kur na ndajnë pak minuta para nisjes së Asamblesë Zgjedhore të FSHF-së, ku pritet të zgjidhet presidenti që do drejtojë këtë institucion për 4 vitet e ardhshme, Armand Duka është fotografuar ...

Fino: Futbolli shqiptar i sëmurë, ta fusim në një etapë të re

Gazeta Express - 07.02.2018

Ndërsa pritet që të fillojë votimi për kreun e FSHF, kandidati Bashkim Fino u shpreh para delegatëve se arsyeja se përse ai kërkon votën për të marrë drejtimin e futbollit shqiptar është se kërkon që ...

Duka pas konfirmimit: Nga sot fillon një punë më e vështirë

Gazeta Express - 07.02.2018

Pasi u konfirmua në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit për mandatin e tij të pestë, Armand Duka mes emocioneve tha se nga sot nis një punë akoma më e ...

Duka për herë të pestë kryetar i FSHF-së

Koha.net - 07.02.2018

Armand Duka është rizgjedhur për herë të pestë në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit pas votimit të mbajtur ditën e sotme në Asamblenë e 7 të Përgjithshme Zgjedhore.

Zgjedhjet për kreun e FSHF, përfundon raundi i parë, udhëheq Duka

RTSH - 07.02.2018

Armand Duka ka marrë 30 vota, ndërsa rivali i tij Bashkim Fino 23 vota. 13 vota janë të diskutueshme, çka mund të ndryshojë rezultatin. Zoti Duka i duhen 34 vota pra dhe 4 vota.

FOTOLAJM/ I pakënaqur me protokollin, Bashkim Fino ulet në fund të sallës

BalkanWeb - 07.02.2018

DURRES- Asambledhja e Përgjithshme Zgjedhore ka nisur paraditen e sotme punimet për të zgjedhur presidentin e ri të Federatës Shqiptare të Futbollit. Por pakënaqësitë e qefmbetjet kanë nisur që në ...

Pak minuta para votimit, Armando Duka sulmon Finon: Papërgjegjshmëri nëse e zgjidhni

BalkanWeb - 07.02.2018

TIRANE- Ndërsa na ndajnë pak minuta nga nisja e votimit për të zgjedhur kreun e ri të FSHF-së, Armando Duka dha një tjetër mesazh për të gjithë delegatët.

Duka: “Ta bëj Shqipërinë të jetë  barabartë mes të mëdhenjve”

RTSH - 07.02.2018

Në prag të fillimit të votimit për kreun e FSHF kandidatët kanë mbajtur fjalimet e tyre duke kërkuar votëbesim. Armand Duka, presidenti aktual kujtoi momentet më të bukura gjatë viteve të presidencës ...

Pak para zgjedhjeve në FSHF, ndryshon numri i anëtarëve që do të votojnë

BalkanWeb - 07.02.2018

Në Asamblenë Zgjedhore sikundër pritej nuk do të jenë 66 anëtarë që do të votojnë por 65. Kjo për arsyen se Bilisht Sport ka paraqitur dokumentet me vonesë, raporton “BalkanWeb”.

FOTO/ Fitoi mandatin e 5 si president i FSHF-së, ja politikani i parë që uron Dukën

BalkanWeb - 07.02.2018

Pas zgjedhjes së Armando Dukës për herët të 5 në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit, ka ardhur edhe reagimi i parë nga bota e politikës. Është kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit ...

Hala: “Në Itali kam dhënë dorëheqje si arbitër se është ofenduar Shqipëria”

RTSH - 07.02.2018

Kandidati Shpëtim Hala ish arbitër futbolli, tha se do të japi kontributin e tij për futbollin shqiptar, i cili nuk duhet të jetë i politizuar. “Në Itali kam dhënë dorëheqje si arbitër se është ...

FOTO/ Duka president për herë të 5, ja kush futbollist i Kombëtares e uron i pari

BalkanWeb - 07.02.2018

Mjaft bujë bënë futbollistët e Kombëtares të cilët dolën hapur për kandidatin Armando Duka në zgjedhjet e FSHF-së. Pas përfundimit garës ku Duka u rizgjodh për herë të 5 president, serish kuqezinjtë ...

Fino: “Të kapërcejmë prapambetjen, të hedhim themelet e futbolli modern”

RTSH - 07.02.2018

Kandidati Bashkim Fino premtoi se me zgjedhjen e tij futbolli do të hyjë në një etapë historike. “Të kapërcejmë prapambetjen” tha zoti Fino. Ai tha se futbolli shqiptar është i sëmurë për shkak të ...

Duka dhe Fino shtrëngojnë duart para votimit

RTSH - 07.02.2018

Asambleja e Përgjithshme të FSHF po bëhet gati të nisi zgjedhjet pë presidentin e FSHF. Tashmë është zgjedhur Komisioni i Verifikimeve të Mandateve dhe Komisioni i numërimit.

Armand Duka, president i FSHF-së edhe për katër vite

Telegrafi - 07.02.2018

Armand Duka do të vazhdojë ta drejtojë futbollin shqiptar edhe për katër vitet e ardhshme. Presidenti ka arritur që pas raundit të dytë të fitojë përballë kundër kandidatit, Bashkim Fino.

Duka sërish president i FSHF, ankohet Fino

RTSH - 07.02.2018

Armand Duka do të vazhdojë të jetë kreu i FSHF. Në raundin e dytë të votimeve ai fitoi 38 vota kundrejt 24 të rivalit të tij Bashkim Fino. 3 vota janë të pavlefshme.

FSHF zgjedh sot presidentin e saj

RTSH - 07.02.2018

Federata Shqiptare e Futbollit pritet të zgjedhi sot presidentin e saj. Kandidatë janë presidenti i deritanishëm Armand Duka i cili po kërkon mandatin e pestë, sfidanti i tij kryesor është ish ...

Zgjedhjet në FSHF/ Fitoi mandatin e pestë, fjalët e para të Armand Dukës (Video)

BalkanWeb - 07.02.2018

Armand Duka ka fituar mandatin e pestë si President i Federatës Shqiptare të Futbollit. Ai mundi dy kandidatët e tjerë Bashkim Fino dhe Shpëtim Hala. Në votimin e raundit të dytë, Duka mori 38 vota ...

Asambleja e FSHF-së, Armand Duka konfirmohet President i Federatës

SuperSport - 07.02.2018

Armand Duka konfirmohet në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit, edhe për 4 vitet e ardhshme, duke fituar për herë të 5-të besimin e Asamblesë së Përgjithshme të këtij institucioni.

Përfundojnë votimet për kreun e FSHF

RTSH - 07.02.2018

Në Asamblenë e Përgjithshme e FSHF që po i zhvillon punimet në Hotel “Adriatik” në Durrës, kanë përfunduar votimet për kreun e FSHF. Kandidatë janë presidenti i deritanishëm Armand Duka i cili po ...

Fino ironi me Dukën: I paske me defekt (mikrofonat), s’paske para

BalkanWeb - 07.02.2018

Pas Armando Dukës ka qenë kandidati tjetër Bashkim Fino ai që ka mbajtur një fjalim para Asamblesë Zgjedhore të FSHF-së. “Të nderuar anëtare të Asmablesë. Të nderuar përfaqësues të FIFA-s dhe UEFA-s.

“Do ankohem te FIFA për zgjedhjet”, Duka i përgjigjet Finos: Të gjithë e panë që…

BalkanWeb - 07.02.2018

Armand Duka është ka fituar mandatin e pestë si President i Federatës Shqiptare të Futbollit. Ai mundi dy kandidatët e tjerë Bashkim Fino dhe Shpëtim Hala.

Duka: Faleminderit për mbështetjen, na presin shumë sfida

SuperSport - 07.02.2018

Menjëherë pasi Armand Duka u konfirmua për herë të 5-të në krye të FSHF-së, mbajti edhe fjalën përshëndetëse para anëtarëve të Asamblesë së këtij institucioni, të cilët i falënderoi për mbështetjen.

Bashkim Fino: Kontestoj zgjedhjet në FSHF, do i drejtohem KAS dhe FIFA

BalkanWeb - 07.02.2018

DURRES- Bashkim Fino ka uruar Armando Dukën për fitoren e mandatit të 5-të në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit. Por pavarësisht kësaj, ai thotë se ky proces ishte i parregullt, pasi lista e ...

FSHF sot zgjedh presidentin e ri

InfoSport - 07.02.2018

Asambleja e 7 e Përgjithshme Zgjedhore në Federatën Shqiptare të Futbollit fillon punimet në orën 09:00 të ditës së sotme në hotelin “Adriatik” në Durrës.

Duka-Fino, prapaskenat e finales së madhe për FSHF. Çfarë pritet nga zgjedhjet

BalkanWeb - 07.02.2018

Futbolli shqiptar zgjedh sot nga Durrësi drejtuesin e ri për 4 vitet e ardhshme. Pas një fushate afro njëmujore, ku pati nga të gjitha dhe për më tepër zgjedhjet në FSHF morën një rëndësi të ...

Minutë pas minute/ 3 kandidatët mbajnë fjalime para Asamblesë Zgjedhore

BalkanWeb - 07.02.2018

DURRES- Futbolli shqiptar zgjedh sot nga Durrësi drejtuesin e ri për 4 vitet e ardhshme, si dhe 11 anëtarët e rinj të Komitetit Ekzekutiv. Pjesa e 11 anëtarëve të Komiteti Ekzekutiv janë presidenti, ...

Duka rizgjidhet president i FSHF-së për herë të pestë

VOA - 07.02.2018

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, u rizgjodh sot për të pestën herë në këtë post, pas një gare plot akuza për shpërdorim detyre me deputetin socialist, ish-kryeministrin ...

Patozi tregon arsyet e fitores së Dukës: Pse nuk duhet të çuditet Fino

Alb Portali - 07.02.2018

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi ka komentuar garën e sotme ku u zgjodh kreu i ri i FSHF-së, ku Armand Duka arriti të fitonte ndaj Bashkim Finos. Loading...

Astrit Patozi: Pse s’duhet të çuditet Fino, që fitoj sërish Duka!

Java News - 07.02.2018

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi ka komentuar garën e sotme ku u zgjodh kreu i ri i FSHF-së, ku Armand Duka arriti të fitonte ndaj Bashkim Finos.

FOTOT/ Fino ngre tonet kundër Dukës te kafja e hotelit

Java News - 07.02.2018

Të dy kandidatët për president te FSHF-se, janë ulur së bashku në barin e hotelit, për të konsumuar një kafe gjatë 15 minutëshit të pushimit, të shoqëruar edhe nga Koço Kokëdhima.

FOTO/ Pas shtrëngimit të duarve, Duka dhe Fino ulen në kafe

Java News - 07.02.2018

Pas nderprejes per disa minuta te punimeve te Asamblese zgjedhore te FSHF, kandidati Armand Duka dhe Bashkim Fino pas shtrengimit te duarve jane ulur ne kafe me njeri tjetrin.

Zgjedhjet në FSHF, Fino nuk dorëzohet: Procesi i parregullt, do e ankimoj në gjykatë

Java News - 07.02.2018

Kandidati Bashkim Fino ka folur për herë të parë pas shpalljes së rezultatit për kreun e ri të FSHF-së. Fino shprehet se do të vijojë më tej me ankimimin në gjykatat shqiptare, në KAS dhe FIFA.

LSI duartroket për zgjedhjen Armando Dukës në krye të FSHF: Lajm që do t’u sjellë gëzim shqiptarëve!

Java News - 07.02.2018

Petrit Vasili duket shumë i lumtur për zgjedhjen e Armando Dukës për herë të pestë në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit. Kreu i grupit parlamentar të LSI-së thotë se ky është një lajm shumë i ...

Sërish në krye të FSHF-së, premtimi i Dukës pas fitores

Durres Lajm - 07.02.2018

Përfundon numërimi i votave, zgjidhet presidenti i FSHF-së Zgjedhjet në FSHF/ Duka fiton raundin e parë, shkohet në balotazh Armand Duka është rizgjedhur për të 5-in mandat në krye të Federatës ...

Zgjedhjet/ Duka: Mos ia lini FSHF-në një politikani tifoz! Fino: Futbolli shqiptar më i korruptuari

Java News - 07.02.2018

Preisdenti aktual i FSHF Armand Duka ka mbajtur fjalimin e fundit para delegatëve të Asamblesë para se të zhvillohet votimi. Ai ka sulmuar ashpër kandidatin Bashkim Fino të cilin e ka quajtur ...

Bashkim Fino i pakënaqur me protokollin, ulet në fund të sallës

Durres Lajm - 07.02.2018

Futbolli shqiptar zgjedh sot nga Durrësi drejtuesin e ri për 4 vitet e ardhshme si dhe anëtarët e rinj të Komitetit Ekzekutiv. Pak minuta para fillimit të Asamblesë zgjedhore, presidenti Armand Duka, ...

Armand Duka rikonfirmohet në krye të FSHF

Alb Portali - 07.02.2018

Armand Duka është rizgjedhur për herë të pestë në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit pas votimit të mbajtur ditën e sotme në Asamblenë e 7 të Përgjithshme Zgjedhore.

Fino konteston humbjen: Do të vazhdojmë procesin gjyqësor

Durres Lajm - 07.02.2018

Deputeti socialist Bashkim Fino ka kontestuar humbjen në balotazh përballë Armand Dukës në garën për President të FSHF-së. Duka fitoi mandatin e 5-të 4-vjeçar me 38 vota pro, kundrejt 24 që mori Fino.

FOTO/ Shihni me cilin president të Superiores po e pi kafen Armand Duka

Durres Lajm - 07.02.2018

Policia rrethon hotelin në Durrës ku do votohet Duka e Fino (FOTO) Pak minuta para fillimit të Asamblesë zgjedhore, nga e cila do të zgJidhet sot kreu i ri i FSHF-së, presidenti në detyrë Armand Duka ...

Asambleja e FSHF/ Ndërpritet sinjali teksa u ngrit problemi i 12 shoqatave

Java News - 07.02.2018

Në Asamblenë e FSHF ka pasur probleme me sinjalin e transmetimit LIVE të eventit. Problemi ka ndodhur teksa kishte marrë fjalën delegati i Lushnjës, njëherësh kryebashkiaku i këtij qyteti Fatos Tushe.

FOTOT/ Shtrëngrim duarsh e batuta mes Dukës e Finos

Java News - 07.02.2018

Sot vendoset se kush do të jetë drejtojë FSHF-në në 4 vitet e ardhshme. Pas një fushate të ashpër, të shoqëruar me akuza të shumta, dy rivalët Bashkim Fino dhe Armando Duka janë shfaqur të relaksuar.

VIDEO: Nis numërimi i votave në FSHF: Ja kë ka zgjedhur Asambleja

Gazeta Tema - 07.02.2018

Asambleja e FSHF-së ka nisur numërimin e votave për kreun e ri të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mësohet se deri më tani janë 30 vota për kandidatin Agron Duka, 23 për Bashkim Finon dhe 12 të ...

Gjithçka gati në Durrës, sot Asambleja e FSHF zgjedh presidentin e ri

Java News - 07.02.2018

Pas pak minutash, saktësisht në orën 09.00 pritet të mblidhet Sambleja e FSHF e cila ka në rend dite zgjedhjen e Presidentit të ri që do udhëheqë futbollin shqiptar në 4 vitet e ardhshme.

Zgjedhjet në FSHF, policia blindon hotelin ku mbahet Asambleja (FOTO)

Java News - 07.02.2018

Në hotel “Adriatik” në Durrës mbahen sot zgjedhjet për president në Federatën Shqiptare të Futbollit. Dy organizmat më të mëdha të futbollit europian dhe botëror kanë sjellë përfaqësuesit e tyre që ...

FOTO: Fino dhe Duka ulen në kafe, ja kush u bashkohet

Gazeta Tema - 07.02.2018

Pas nderprejes per disa minuta te punimeve te Asamblese zgjedhore te FSHF, kandidati Armand Duka dhe Bashkim Fino pas shtrengimit te duarve jane ulur ne kafe me njeri tjetrin.

Policia rrethon hotelin në Durrës ku do votohet Duka e Fino (FOTO)

Durres Lajm - 07.02.2018

Futbolli shqiptar zgjedh sot nga Durrësi drejtuesin e ri për 4 vitet e ardhshme. Teksa pritet që të nisë mbledhja e Asamblesë ku më pas do të nisë dhe procesi i votimit, policia ka rritur masat e ...

FOTO: Asamblesja zgjedhore e FSHF, polica ne gatishmëri. Mbërrin Bashkim Fino

Gazeta Tema - 07.02.2018

Kur kane ngelur dhe pak ore nga nisja e zgjedhjeve te presidentit te ri te Federates Shqiptare te Futbollit, zgjedhje keto qe do zhvillohen ne Durres, atmosfera pak ore para nisjes duket e qete.

Përfundon numërimi në FSHF, ja rezultatet për Presidentin e ri

Gazeta Tema - 07.02.2018

Ka përfunduar numërimi i votave për zgjedhjen e presidentit të ri të Federatës Shqiptare të Futbollit. Nga votat e gjetura në kuti, mësohet se 39 vota kanë shkuar për Agron Dukën dhe 22 për Bashkim ...

E FUNDIT: Zyrtare, “perandoria” Duka sërish në krye të futbollit shqiptar

Gazeta Tema - 07.02.2018

Në raundin e dytë të zgjedhjeve për kreun e ri të Federatës Shqiptare të Futbollit, ka dalë sërish fitues kandidati Armando Duka me 38 vota. Ndërkohë kandidati Bashkim Fino ka mundur të fitojë vetëm ...

Rizgjedhja e Dukës, flet Bashkim Fino: Delegatët u vendosën nga federata

Gazeta Tema - 07.02.2018

Kandidati Bashkim Fino ka folur për herë të para pas shpalljes së rezultatit për kreun e ri të FSHF-së. Fino shprehet se do të vijojë më tej me ankimimin në gjykatat shqiptare, në KAS dhe FIFA.

Armando Duka në krye të FSHF-së edhe për 4 vite tjera

Alb Portali - 07.02.2018

Loading... Futbolli shqiptar zgjodhi sot nga Durrësi drejtuesin e ri për 4 vitet e ardhshme si dhe anëtarët e rinj të Komitetit Ekzekutiv. Pas raundit të dytë, Armando Duka u zgjodh sërish në krye të ...

Zgjedhjet në FSHF/ Duka fiton raundin e parë, shkohet në balotazh

Durres Lajm - 07.02.2018

Asnjë prej kandidatëve për kreun e FSHF nuk ka marrë numrin e mjaftueshëm të votave për t’u zgjedhur. Presidenti i institucionit më të rëndësishëm të futbollit në Shqipëri.

FOTOT: Pas akuzave, Fino dhe Duka shfaqen si “miq”. Por në tavolinë “plas sherri”

Gazeta Tema - 07.02.2018

Sot vendoset se kush do të jetë presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit. Pas një fushate të egër, të shoqëruar me akuza të shumta, dy rivalët Bashkim Fino dhe Armando Duka janë shfaqur të ...

Zyrtare, “perandoria” Duka sërish në krye të futbollit shqiptar

Gazeta Tema - 07.02.2018

Në raundin e dytë të zgjedhjeve për kreun e ri të Federatës Shqiptare të Futbollit, ka dalë sërish fitues kandidati Armando Duka me 38 vota duke u emëruar për të pestën herë radhazi.

Përfundon numërimi i votave, zgjidhet presidenti i FSHF-së

Durres Lajm - 07.02.2018

Zgjedhjet në FSHF/ Duka fiton raundin e parë, shkohet në balotazh Futbolli shqiptar ka zgjedhur sot nga Durrësi drejtuesin e ri për 4 vitet e ardhshme si dhe anëtarët e rinj të Komitetit Ekzekutiv.

Takime të shumta dhe të ftuar special, ja ç'po ndodh në Durrës

Durres Lajm - 07.02.2018

FOTO/ Shihni me cilin president të Superiores po e pi kafen Armand Duka Policia rrethon hotelin në Durrës ku do votohet Duka e Fino (FOTO) Futbolli shqiptar zgjedh sot nga Durrësi drejtuesin e ri për ...

Zgjedhjet në FSHF/ Duka fiton por nuk siguron shumicën e nevojshme, mbahet raund i dytë votimi

Java News - 07.02.2018

Ka përfunduar procesi i votimit dhe ka nisur procesi i numërimit të votave të 65 delegatëve për kreun e ri të FSHF në Asamblenë e 7 të Përgjithshme Zgjedhore në Federatën Shqiptare të Futbollit për ...

Rizgjedhja e Dukës, flet Bashkim Fino: Delegatët u vendosën nga federata, vijoj procesin gjyqësor

Gazeta Tema - 07.02.2018

Kandidati Bashkim Fino ka folur për herë të para pas shpalljes së rezultatit për kreun e ri të FSHF-së. Fino shprehet se do të vijojë më tej me ankimimin në gjykatat shqiptare, në KAS dhe FIFA.

LSI e lumtur për zgjedhjet në FSHF, uron Armando Dukën: Lajm shumë i mirë, do t’u sjellë gëzim shqiptarëve

Gazeta Tema - 07.02.2018

Petrit Vasili duket shumë i lumtur për zgjedhjen e Armando Dukës për herë të pestë në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit. Kreu i grupit parlamentar të LSI-së thotë se ky është një lajm shumë i ...

Duka thirrje votuesve: Mos e lini FSHF-në në dorë të një eksperimenti, klani politik

Durres Lajm - 07.02.2018

Në hotel "Adriatik" në Durrës zgjidhet sot kreu i ri i Federatës Shqiptare të Futbollit. Në garë për këtë post janë presidenti aktual Armand Duka, deputeti socialist Bashkim Fino dhe ish-gjyqtari ...

SKANDALI: Armand Duka merr 130 mijë euro të Federatës dhe paguan kredinë e Artan Lazes

Gazeta Tema - 07.02.2018

Nuk kanë të mbaruar skandalet që po zbulohen dita ditës për mënyrën se si Federata shqiptare e Futbollit është drejtuar nga kreu i saj Armand Duka. Mesa duket Duka e konsideron FSHF-në thjesht si një ...

Zgjedhjet në FSHF: Pas Dukës dhe Finos, flet kandidati Hala: Jam fitues…

Gazeta Tema - 07.02.2018

Kandidati për kreun e FSHF-së Shpëtim Hala, foli në Asamble ku tregoi indinjatën e tij ndaj të gjithë atyre që nuk e përkrahën qoftë për t’i siguruar hapësirë mediatike.

Debat për shoqatat/ Tushe: Nuk duhet të votojnë! Juristi i FSHF: Janë regjistruar

Java News - 07.02.2018

Punimet e Asamblesë së FSHF kanë nisur me fjalën hapëse të presidentit aktual Armand Duka. Pavarësisht debateve të ditëve të fundit, DUka dha mesazhe pajtimi në fjalën e tij kur tha se e rëndësishmë ...

Vonesa e dokumentacionit, delgatit të Bilisht Sportit i hiqet e drejta e votës

Java News - 07.02.2018

Një “luftë” më vete ka qenë këtë periudhë emërimi i delegatëve që do të kishin të drejtë vote në asamblenë e FSHF-së. Klubet propozuan emrat e tyre, që në shumë raste u ndërruan rrugës, derisa ...

Armand Duka fiton garën për kreun e FSHF-së

Respublica - 07.02.2018

Armand Duka është zgjedhur sërish në krye të FSHF-së. Duka ka marrë 36 vota, ndërsa Fino 24 vota. 3 vota rezultuan të pavlefshme. Në raundin e dytë ishin përballë njëri-tjetrit vetëm Duka dhe Fino, ...

‘Do bëjë ato që s’i bëri për 16 vite’, Fino ironi me Dukën

Java News - 07.02.2018

Bashkim Fino kërkon votën e anëtarëve të Asamblesë për t’u zgjedhur President i FSHF-së. Fino premtoi se nëse zgjidhet Presidenti FSHF-së do ndërtojë 5 stadiume sipas standardeve europiane si dhe ...

Komentet e para për rizgjedhjen e Dukës në krye të Federatës

Gazeta Tema - 07.02.2018

Pas rizgjedhjes së Dukës në krye të federatës kanë ardhur dhe reagimet e para politike për zgjedhjet në federatë. Sali Berisha: Kjo është një fitore e shkëlyer.

Pse nuk duhet të çuditet Bashkim Fino…

Gazeta Tema - 07.02.2018

Nga Astrit Patozi E kam ditur se do të fitonte Armando Duka, që ditën e parë kur u hap gara për FSHF-në, por nuk desha ta flas dhe bëra mirë. Jo se jam profet, as se e njoh me mirë se të tjerët botën ...

“Duka i krimit” si simbol i opozitës së “pastër” (dhe ne të tjerët që tani na ka ngelur vetëm refreni arbitër, arbitër ...

Gazeta Tema - 07.02.2018

Nga Bledi Lumani Për Armando Dukën nuk ke çfarë të thuash më! Ai është një personazh i ezauruar publikisht, pasi prej vitesh raportet e institucioneve ndërkombëtare të futbollit, por edhe agjencitë e ...

“Perandoria, futbolli dhe zagarët e Zemunit”

Gazeta Tema - 07.02.2018

Nga Fatjon Baze Ishte hera e parë që ndiqja nga afër të gjithë procesin e zgjedhjes së një presidenti për Federatën Shqiptare të Futbollit. Sportin nuk e kam thjesht profesion por mision, dashuri dhe ...

Duka po tenton të bëjë pis zgjedhjet në FSHF, alarmohet UEFA

SOT - 06.02.2018

Futbolli shqiptar do të njohë brenda pak ditësh strukturën e re drejtuese dhe presidentin e ri të tij. Por kur mbetet dhe pak kohë nga zhvillimi i zgjedhjeve për kreun e Federatës Shqiptare të ...

Fino: Duka telefonon votuesit e Asamblesë Zgjedhore, i fton për darkë

BalkanWeb - 06.02.2018

TIRANE – Përmes një postimi në faqet e tij në Facebook, kandidati për kreun e FSHF-së, Bashkim Fino thotë se Armand Duka ka nisur të telefonojë votuesit e Asamblesë Zgjedhore për një darkë në Durrës ...

Kandidati i tretë për FSHF-n, Hala: Jam anashkaluar nga mediat sepse vij nga bota e sportit

BalkanWeb - 06.02.2018

Kur jemi vetëm një ditë larg zgjedhjeve për kreun e ri të FSHF-së, kandidati i tretë, Shpëtim Hala, nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale shprehet se nuk është përfshirë në debate për shkak se nuk ...

Përplasja e fundit FSHF – Fino

Gazeta Express - 06.02.2018

​Federata Shqiptare e Futbollit ka organizuar një darkë pritëse për të gjithë kandidatët dhe pjesëtarët e Asamblesë Zgjedhore, pak orë përpara fillimit të punimeve të ...

Live/ Duka apo Fino? Komuniteti i futbollit zgjedh drejtuesin e 4 viteve të ardhshme/ Duka fiton raundin e parë

SuperSport - 06.02.2018

Pas një fushate të ndezur elektorale, me projekte e platforma, akuza dhe kundër-akuza, sqarime e replika, sot është dita vendimtare. Asambleja Zgjedhore e FSHF-së do të japë verdiktin e shumëpritur ...

Fino mbledh kryebashkiakët e PS-së, shikoni kush janë të tjerët që e mbështesin

BalkanWeb - 06.02.2018

Mbrëmjen e sotme, kandidati për president në FSHF, Bashkim Fino, ka ftuar në një darkë të gjithë kryetarët e bashkive të Partisë Socialiste, që kanë të drejtë vote në Asamblenë e Përgjithshme, që do ...

Nesër zgjedhjet për kreun e FSHF-së, Duka apo Fino?

InfoSport - 06.02.2018

Federata e futbollit të Shqipërisë është gati për të organizuar Asamblenë e Zgjedhore ku presidenti aktual Armando Duka kërkon mandatin e pestë, ndërsa pritet të përballet me konkurencën e fortë që ...

DENONCIMI/ Duka telefonon votuesit e Asamblesë Zgjedhore për të darkuar në hotelet e Durrësit

Durres Lajm - 06.02.2018

Kur na ndan vetëm një ditë nga zgjedhjet për kreun e institucionit më të rëndësishëm në vendin tonë, Federatës së Futbollit Shqiptar, kandidati që vjen nga fusha e politikës, Bashkim Fino, ka ...

“Ftesa për darkë delegatëve”, Fino: Tentativa dëshpëruese e Armand Dukës

Java News - 06.02.2018

Kandidiati per postin e FSHF-se, Bashkim Fino, ka akuzuar Armand Duken se po tenton te manipuloje delegatet ne mbledhjen e sotme ne Durres. Sipas Finos, Duka po u telefonon delegateve duke i ftuar që ...

Një “betejë politike”, për një garë numerike

Java News - 06.02.2018

Nga Mero Baze Nesër në një hotel bregdetar në Durrës, do të zgjidhet presidenti I ri I Federatës Shqiptare të Futbollit. Është e para herë që ka një garë në gjithë historinë e zgjedhjeve në këtë ...

Nesër zgjidhet Kreu i ri i FSHF-së, cili do jetë Presidenti i ri i Futbollit (Procedurat)

Java News - 06.02.2018

Kanë mbetur më pak se 24 orë për t’u njohur me kreun e ri të Federatës Shqiptare të Futbollit. Tre kandidatë, tre platforma, një ditë dhe vetëm njëri prej tyre do të drejtoj institucioni qeverisës të ...

Bashkim Fino: Duka po mashtron votuesit e Asamblesë duke i ftuar për darkë në Durrës

Gazeta Tema - 06.02.2018

Kandidiati per postin e FSHF-se, Bashkim Fino, ka akuzuar Armand Duken se po tenton te manipuloje delegatet ne mbledhjen e sotme ne Durres. Sipas Finos, Duka po u telefonon delegateve duke i ftuar që ...

Justifikimi i Dukës: Tifozët lanë stadiumet se u pëlqen Superiorja në TV

Gazeta Tema - 06.02.2018

“Numri i spektatorëve është rreth 740 mijë për ndeshjet e edicionit të kaluar, ç`ka flet për një rritje progresive”. Këto janë fjalët e deklaruara me krenari një vit më parë nga presidenti i FSHF-së, ...

Faktet: Mashtrimi i Dukës me trajnerët, manipulon shifrat e UEFA-s për licencat

Gazeta Tema - 06.02.2018

Presidenti i aktual i FSHF-së, Armand Duka, ka manipuluar publikisht të dhënat e UEFA-s sa u përket trajnerëve të licencuar nga institucioni duke bërë mashtrimin e radhës për publikun.

Një “betejë politike”, për një garë numerike

Gazeta Tema - 06.02.2018

Mero Baze Nesër në një hotel bregdetar në Durrës, do të zgjidhet presidenti I ri I Federatës Shqiptare të Futbollit. Është e para herë që ka një garë në gjithë historinë e zgjedhjeve në këtë federatë ...

Fton votuesit në hotel, klubet refuzojnë Dukën

Gazeta Tema - 05.02.2018

Kur pak ditë ndajnë nga zgjedhjet për organet drejtuese të FSHF-së, presidenti aktual Armand Duka, u ka bërë ftesë votuesve që të kalojnë natën në hotel “Adriatik” në Durrës, ku do të zhvillohet ...

“Ke folur pro Finos”, refuzim skandaloz i FSHF-së për akreditim në Asamble

Gazeta Tema - 05.02.2018

Diktatura dhe abuzimet e FSHF-së nuk konsistojnë vetëm te fondet apo ilegaliteti. Në prag të Asamblesë Zgjedhore, media “VIP SPORT” ka dërguar emrin e administratorit Fation Shehu si përfaqësues, për ...

Mesazhi/ Si u refuzua akreditimi i gazetarit që njihet si kritik i Dukës

Java News - 05.02.2018

Në prag të Asamblesë Zgjedhore, media “VIP SPORT” ka dërguar emrin e administratorit Fation Shehu si përfaqësues, për të pasquruar në normalitet zhvillimet e aktivitetit.