TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Operacionet anti-terroriste në Turqi, vriten 12 pjesëtarë të PKK-së

Portalb - 17.01.2016

Lajme lidhur me temën Nisen drejt Gjermanisë trupat e pajetë të atentatit të Stambollit Erdogan nderon viktimat e sulmit në “Sulltanahmet” Turqia hakmerret për sulmin në Stamboll; 200 xhihadistë të ...

Përleshja me terroristët e PKK-së, vritet një polic turk në Diyarbakir

Tetova Sot - 17.01.2016

Një polic turk ka rënë dëshmor gjatë përleshjeve mes forcave të sigurisë dhe pjesëtarëve të organizatës terroriste PKK në rajonin juglindor të Diyarbakirit, raporton Anadolu Agency (AA).

Nisen drejt Gjermanisë trupat e pajetë të atentatit të Stambollit

Portalb - 16.01.2016

Lajme lidhur me temën Parlamenti gjerman miraton kartën e refugjatit Erdogan nderon viktimat e sulmit në “Sulltanahmet” Turqia hakmerret për sulmin në Stamboll; 200 xhihadistë të ISIS të vrarë Turqia ...

Nisen drejt Gjermanisë trupat e pajetë të atentatit në Stamboll

Lajmi.net - 16.01.2016

T​rupat e turistëve gjermanë, të vrarë në sulmin me bombë në sheshin ”Sulltanahmet” të Stambollit janë nisur drejt Gjermanisë. Trupat e pajetë janë marrë nga zyrtarët e konsullatës së përgjithshme ...

Sulmi terrorist në Stamboll, nisen drejt Gjermanisë trupat e turistëve

SOT - 16.01.2016

Postuar: 16/01/2016 - 23:00 Trupat e turistëve gjermanëve, të vrarë në sulmin me bombë në sheshin “Sulltanahmet” të Stambollit janë nisur drejt Gjermanisë.

Nisen drejt Gjermanisë trupat e pajetë të atentatit të Stambollit

Botasot - 16.01.2016

T​rupat e turistëve gjermanëve, të vrarë në sulmin me bombë në sheshin ”Sulltanahmet” të Stambollit janë nisur drejt Gjermanisë. Trupat e pajetë janë marrë nga zyrtarët e konsullatës së përgjithshme ...

Sulmi terrorist, arrin në 7 numri i të arrestuarve

LajmiFundit - 15.01.2016

Ministri i Brendshëm turk, Efkan Ala, njoftoi se ka arritur në 7 numri i personave të arrestuar në lidhje me sulmin terrorist në “Sulltanahmet” të Stambollit, raporton Anadolu Agency.

Turqia hakmerret për sulmin në Stamboll; 200 xhihadistë të ISIS të vrarë

Portalb - 15.01.2016

Lajme lidhur me temën Turqia arreston 12 akademikë Shpërthim në Turqi, 6 të vdekur dhe 39 të plagosur Dy kosovarë pranojnë se ishin luftëtarë të “Al-Nusras” Sulm vdekjeprurës në Diarbakir të Turqisë ...

Erdogan nderon viktimat e sulmit në “Sulltanahmet”

Portalb - 15.01.2016

Lajme lidhur me temën Turqia hakmerret për sulmin në Stamboll; 200 xhihadistë të ISIS të vrarë Turqia arreston 12 akademikë Shpërthim në Turqi, 6 të vdekur dhe 39 të plagosur Sulm vdekjeprurës në ...

Arrin në 7 numri i të arrestuarve lidhur me sulmin terrorist në Stamboll

Koha.net - 15.01.2016

Ankara, 15 janar - Ministri i Brendshëm turk, Efkan Ala, njoftoi se ka arritur në 7 numri i personave të arrestuar në lidhje me sulmin terrorist në “Sulltanahmet” të Stambollit, raporton Anadolu ...

Davutoglu: Janë arrestuar edhe katër persona të dyshimtë për sulmin e djeshëm vetëvrasës

Idividi - 14.01.2016

Ankara, 13 janar 2016 (MIA) - Kryeministri turk Ahmet Davutoglu kumtoi sot se policia turke ka arrestuar katër të dyshuar, të lidhur me sulmin e djeshëm vetëvrasës në qendrën turistike të Stambollit, ...

Turqia hakmerret për sulmin në Stamboll; 200 xhihadistë të ISIS të vrarë

Top Channel - 14.01.2016

Forcat ushtarake turke kanë goditur një sërë objektivash të xhihadistëve të Shtetit Islamik në Irak dhe Siri, në shenjë hakmarrjeje ndaj sulmit terrorist në Stamboll, ku mbetën të vrarë 10 turistë ...

Turqia hakmerret për sulmin në Stamboll, vret 200 xhihadistë

Mapo - 14.01.2016

Turqia hakmerret për sulmin në Stamboll, vret 200 xhihadistë Postuar më: 14 Janar 2016 22:43 Forcat ushtarake turke kanë goditur një sërë objektivash të xhihadistëve të Shtetit Islamik në Irak dhe ...

Koment: Tmerri turk

InfoGlobi - 14.01.2016

Shkruan: Reinhard Baumgarten / DW Sulmi terrorist në Stamboll ka shokuar së pari Gjermaninë, sepse shumica e viktimave ishin gjermanë. Por edhe për Turqinë ky atentat shënon një kulm të ri në serinë ...

Arrin në 7 numri i të arrestuarve lidhur me sulmin terrorist në Stamboll

Tetova Sot - 14.01.2016

Ministri i Brendshëm turk, Efkan Ala, njoftoi se ka arritur në 7 numri i personave të arrestuar në lidhje me sulmin terrorist në “Sulltanahmet” të Stambollit, raporton Anadolu Agency (AA).

Sulmi kamikaz në Stamboll, policia turke ndalon 3 rusë

Almakos - 13.01.2016

Policia turke ka arrestuar 3 rusë, të cilët dyshohet se kanë lidhje me ISIS dhe janë shkaktarë të sulmit të ndodhur një ditë më parë në Stamboll ku mbetën të vrarë 10 persona dhe u plagosën 15 të ...

Stamboll, karajfile në vendin ku humbën jetën dhjetë persona

Portalb - 13.01.2016

Lajme lidhur me temën Erdogan: Dënoj me keqardhje sulmin terrorist në Stamboll Pacolli për sulmin në Stamboll: Askush nuk fiton prej terrorizmit, as terroristët BE dhe NATO dënojnë ashpër sulmin ...

Sulmi në Stamboll, Turqia arreston 3 rusë

ikub - 13.01.2016

Policia turke ka arrestuar tre shtetas rusë të dyshuar për lidhjet e tyre me Shtetin Islamik, një ditë pas një sulmi kamikaz në Stamboll, ku mbetën të vrarë 11 persona dhe u plagosën 15 të tjerë.

Sulmi terrorist në Stamboll, arrestohen 3 rusë

LajmiFundit - 13.01.2016

Turqia ka arrestuar tre shtetas rusë me dyshimin se kanë lidhje me grupin militant Shteti Islamik. Të arrestuarit dyshohen se ishin në kontakt me militantët e IS-it në zonat e konfliktit dhe i kanë ...

Turqi, arrestohen 3 shtetas rusë. Ndihmonin militantët e ISIS

Top Channel - 13.01.2016

Policia në Antalia të Turqisë arrestoi 3 shtetas rusë, të akuzuar për lidhje me Shtetin Islamik. Njësi të Antiterrorit zhvilluan atje dhe në Izmir një seri bastisjesh, pas shpërthimit të një dite më ...

Ban Ki Moon dënon sulmin terrorist në Stamboll

Zhurnal - 13.01.2016

Ban Ki Moon dnon sulmin terrorist n Stamboll Publikuar 13.01.2016 në 11:59 nga H.N. | 9 i lexuar Nju Jork, 13 janar- Sekretari i përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara ka dënuar sulmin ...

Turqia arreston tre rusë për lidhjet e tyre me IS

Portalb - 13.01.2016

Lajme lidhur me temën Japonia nuk e mbyll linjën e trenit pasi një vajze i duhet për të shkuar në shkollë Digjet një ndërtesë shumëkatëshe në kuartin Maltepe të Stambollit Meksika mund të fillojë ...

Olland: Sulmi në Stamboll e konfirmoi nevojën për bashkim në luftën kundër terrorizmit

Idividi - 13.01.2016

Paris, 12 janar 2016 (MIA) - Sulmi në Stamboll në sheshin Sulltanahmet është akt i ulët i dhunës, i cili edhe njëherë e konfirmon nevojën për bashkim të përpjekjeve të së gjithë botës në luftën ...

MPJ-ja ruse: Sulmet terroriste në Bagdad dhe Stamboll janë krime cinike

Idividi - 13.01.2016

Moskë, 12 janar 2016 (MIA) - Sulmet terroriste në Bagdad dhe në Stamboll janë krime cinike. Ajo që ndodhi e konfirmon domosdoshmërinë nga akuzat e përpjekjeve të bashkësisë botërore në luftën kundër ...

BE-ja dhe NATO e dënuan sulmin terrorist në Stamboll

Idividi - 13.01.2016

Bruksel, 12 janar 2016 (MIA) - Bashkimi Evropian dhe NATO e dënuan sulmin terrorist që mëngjesin e sotëm ndodhi në pjesën turistike të Stambollit në Turqi, ku tani për tani ka dhjetë viktima, njoftoi ...

Davutoglu: Të gjitha viktimat në Stamboll janë të huaj

Idividi - 13.01.2016

Ankara, 12 janar 2016 (MIA) - Kryeministri turk Ahmet Davutoglu deklaroi se Shteti Islamik qëndron pas sulmit të sotëm vetëvrasës në Stamboll, ku jetën e humbën 10 persona, të gjithë të huaj, ...

Erdogan: Turqia është caku i parë i çdo organizate terroriste

Idividi - 13.01.2016

Ankara, 12 janar 2016 (MIA) - Caku i parë i të gjitha organizatave terroriste, të cilat janë aktive në rajon, është Turqia, deklaroi sot presidenti turk Rexhep Taip Erdogan në konferencën vjetore me ...

Turqia arreston tre rusë për lidhjet e tyre me ISIS-in – VIDEO

Shqipmedia - 13.01.2016

Raportet nga Turqia bëjnë me dije se tre shtetas rusë janë arrestuar nën dyshimin se kanë lidhje me grupin militant Shteti Islamik. Të dyshuarit janë arrestuar për gjoja se ishin në kontakt me ...

Sulmi në Stamboll, gazeta e Erdoganit akuzon Putin

ikub - 13.01.2016

Pavarësisht se hetimet vijojnë lidhur me sulmin kamikaz të një dite më parë në Stamboll, gazeta pranë AKP-së apo presidentit Erdogan, akuzon direkt Presidentin e Rusisë për atë që ndodhi.

Deklaratë "bombë" nga Turqia: Putin është shkaktar i sulmit në Stamboll

SOT - 13.01.2016

Postuar: 13/01/2016 - 14:29 Gazeta pranë Erdoganit akuzon direkt presidentin rus, Vladimir Putin, për sulmin e djeshëm në Stamboll. E përditshmja turke Star ka bërë një fotomontazh në krye të faqes ...

Koment: Tmerri turk

DW - 13.01.2016

Sulmi terrorist në Stamboll ka shokuar së pari Gjermaninë, sepse shumica e viktimave ishin gjermanë. Por edhe për Turqinë ky atentat shënon një kulm të ri në serinë e dhunës, mendon Reinhard ...

Erdogan: Kamikazi i sulmit në Stamboll ishte nga Siria

BalkanWeb - 13.01.2016

TURQI -Presidenti Rexhep Tajip Erdoan deklaroi se autori i shpërthimit që ndodhi në Sheshin Sultanahmet të Stambollit ka qenë me origjinë siriane. Erdogan uroi shërim të shpejt për 15 të plagosurit ...

Merkel: Terroristët në Siri, Turqi, Francë apo Gjermani janë armiq të mbarë njerëzimit

Koha.net - 13.01.2016

Berlin, 13 janar – Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka deklaruar se terroristët, qoftë në Siri, Turqi, Francë apo Gjermani, janë armiq të të gjithë njerëzve të lirë dhe mbarë njerëzimit.

Policia turke arreston tre rusë

Botasot - 13.01.2016

Autoritetet e sigurisë turke kanë arrestuar 19 të dyshuar, si të lidhur me sulmin e së martës në Stamboll, ku mbetën të vrarë dhjetë persona (tetë gjermanë) dhe pesëmbëdhjetë të tjerë u plagosën.

Policia turke arreston tre shtetas rusë

ABC News - 13.01.2016

Një ditë pas atentatit kamikaz në qendër të Stambolllit, ku mbetën të vrarë 10 turistë të huaj dhe u plagosën 15 persona, policia turke arrestoi tre shtetas rusë në Antalia për lidhje të dyshimta me ...

Turqia arreston tre rusë për lidhjet e tyre me IS

Koha.net - 13.01.2016

Raportet nga Turqia bëjnë me dije se tre shtetas rusë janë arrestuar nën dyshimin se kanë lidhje me grupin militant Shteti Islamik, transmeton rel. Të dyshuarit janë arrestuar për gjoja se ishin në ...

Gazeta e afërt me Erdogan, akuzon Putinin për sulmin në Stamboll

Botasot - 13.01.2016

Një gazetë e afërme me partinë e Erdoganit (AKP), akuzon Putinin se ka një rol në sulmin e Stambollit. Nga ana tjetër, shërbimet sekrete bullgare akuzojnë Erdoganin se ai ka shkuar shumë larg duke ...

Dhjetë gjermanë të vdekur në sulmin terrorist në Stamboll

Koha.net - 13.01.2016

Dhjetë gjermanë kanë vdekur në sulmin vetëvrasës të së martës në Stamboll, ka thënë një zëdhënëse e Ministrisë së Jashtme gjermane të mërkurën. Kjo informatë e shton numrin e të vdekurve nga 9 sa ...

Atentati terrorist në Stamboll

ABC News - 13.01.2016

Autoritetet turke kanë arrestuar një të dyshuar në lidhje me sulmin terrorist të së martës në Stambol ku mbetën të vrarë 10 persona. Lajmi është dhënë nga ministri i Brendshëm turk, Efkan Ala.

Rinia Demokratike shpreh solidaritet me viktimat e terrorit në Stamboll

Botasot - 13.01.2016

Kreu i Rinisë Demokratike të Partisë Demokratike të Kosovës Triumf Sadikaj dhe anëtarë të Degës së Rinisë Demokratike në Prishtinë, kanë ndezur sonte qirinj, në shenjë nderimi për viktimat e terrorit ...

Berisha: Një akt i shëmtuar terrorist në Stamboll!

Tetova Sot - 13.01.2016

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha e ka dënuar shpërthimin kamikazë në Stamboll ku mbetën të vdekur 10 njerëz dhe u plagosën dhjetëra të tjerë.

Stamboll: Arrestohen 16 të dyshuar për sulmin terrorist

InfoGlobi - 13.01.2016

Policia turke ka arrestuar 16 persona të dyshuar për sulmin e sotëm terrorist të kryer në Stamboll që la 10 njerëz të vdekur, tetë prej të cilëve ishin gjermanë.

Merkel: Terrorizmi e tregoi fytyrën mizore në Stamboll

InfoGlobi - 13.01.2016

Kancelaria gjermane Angela Merkel shprehu keqardhje për viktimat e sulmit kamikaz në Stamboll. Kryeministri turk, Ahmet Davutoglu telefonoi kancelaren gjermane, për t’i shprehur ngushëllimet për ...

Terroristët në Siri, Turqi, Francë apo Gjermani janë armiq të mbarë njerëzimit

Tetova Sot - 13.01.2016

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka deklaruar se terroristët, qoftë në Siri, Turqi, Francë apo Gjermani, janë armiq të të gjithë njerëzve të lirë dhe mbarë njerëzimit, raporton Anadolu Agency (AA).

Sulmi vdekjeprurës në Stamboll, arrestohen shtetas rusë

Gazeta Dita - 13.01.2016

Tre shtetas janë arrestuar nga policia turke në lidhje me shpërthimin e djeshëm në qendër të Stambollit ku me ç’rast humbën jetën 10 persona dhe 15 të tjerë mbetën të plagosur, shumica prej të cilëve ...

Sulmi terrorist në Stamboll, arrestohen 3 rusë

Tetova Sot - 13.01.2016

Të arrestuarit dyshohen se ishin në kontakt me militantët e IS-it në zonat e konfliktit dhe i kanë furnizuar me pajisje logjistike. Konsullata ruse në Antalia ka konfirmuar lajmin, ndërsa ka thënë se ...

Stamboll, karajfile në vendin ku humbën jetën dhjetë persona

Tetova Sot - 13.01.2016

Banorët e Stambollit sot në mëngjes kanë lënë karajfilë në shenjë kujtimi për dhjetë personat që humbën jetën në sulmin e djeshëm terrorist në kuartin “Sultanahmet”, raporton Anadolu Agency (AA).

Qytetarët e Kosovës dënojnë sulmin terrorist në Stamboll dhe ngushëllojnë popullin turk

Tetova Sot - 13.01.2016

Qytetarët e Kosovës e kanë dënuar ashpër sulmin terrorist i cili ndodhi dje në Stamboll, në pjesën historike pranë Xhamisë Aya Sofya dhe asaj Sulltan Ahmet, duke lënë 10 të vdekur dhe 15 të plagosur, ...

Davutoglu viziton të plagosurit nga sulmi terrorist në Stamboll

Tetova Sot - 13.01.2016

Kryeministri turk, Ahmet Davutoglu ka vizituar sot në spitale personat të cilët u plagosën së sulmin terrorist në “Sulltanahmet” të Stambollit, raporton Anadolu Agency (AA).

Turqi, zjarr në një hotel, dhjetëra të bllokuar

ikub - 12.01.2016

Veç shpërthimit që tronditi mëngjesin e sotëm Stambollin, një hotel është përfshirë nga flakët. Zjarri ka përfshirë një hotel në Maltepe, duke shkaktuar bllokimin e mjaft personave.

Zjarr në një ndërtesë shumëkatëshe në Stamboll

Idividi - 12.01.2016

Stamboll, 12 janar 2016 (MIA) - Një zjarr e përfshiu një ndërtesë shumëkatëshe në Stamboll, njofton televizioni turk Si-En-En Turk. Incidenti ka ndodhur në kuartin Maltepe.

Erdogan reagon pas sulmit: Përgjegjës, militantët e ISIS

Top Channel - 12.01.2016

Presidenti turk Erdogan, në një konferencë për shtyp të mbajtur pas shpërthimit në një nga sheshet e Stambollit ka akuzuar Shtetin Islamik si përgjegjësin ...

Sulm kamikaz në Stamboll, 10 të vdekur, Erdogan: Vepër e militantëve të ISIS-it

Almakos - 12.01.2016

Një shpërthim i fuqishëm është shënuar mëngjesin e sotëm në qendër të Stambollit, Turqi duke shkaktuar viktima dhe të plagosur. Mediat turke bëjnë me dije se shpërthimi ka ndodhur në zonën turistike ...

Sulmi në Stamboll, Erdogan: Përgjegjës janë militantët e ISIS, atentatori me origjinë siriane

SOT - 12.01.2016

Postuar: 12/01/2016 - 13:09 Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, në një konferencë për shtyp të mbajtur pas shpërthimit në një nga sheshet e Stambollit ka akuzuar Shtetin Islamik si përgjegjësin ...

Erdogan reagon pas sulmit: Përgjegjës, militantët e ISIS

LajmiFundit - 12.01.2016

Presidenti turk Erdogan, në një konferencë për shtyp të mbajtur pas shpërthimit në një nga sheshet e Stambollit ka akuzuar Shtetin Islamik si përgjegjësin kryesor.

Erdogan reagon pas sulmit në Stamboll: Përgjegjës, militantët e ISIS

ikub - 12.01.2016

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan në një konferencë për shtyp të mbajtur sot, pas shpërthimit në sheshin Sulltanahmed në Stamboll ka akuzuar Shtetin Islamik si përgjegjësin kryesor për këtë.

Nuk ka nënshtetas të vrarë dhe lënduar në sulmet terroriste në Stamboll

Zhurnal - 12.01.2016

Nuk ka nënshtetas të vrarë dhe lënduar në sulmet terroriste në Stamboll Publikuar 12.01.2016 në 13:39 nga H.N. | 80 i lexuar Stamboll, 12 janar- Nuk ka nënshtetas të Maqedonisë të lënduar dhe vrarë ...

Digjet një ndërtesë shumëkatëshe në kuartin Maltepe të Stambollit

Portalb - 12.01.2016

Lajme lidhur me temën Meksika mund të fillojë hetim për intervistën e Shon Penit me “El Çapon” 10 të vrarë e 15 të plagosur nga shpërthimi në Stamboll Shpërthimi në Stamboll, 10 të vdekur dhe 15 të ...

Erdogan: Dënoj me keqardhje sulmin terrorist në Stamboll

Portalb - 12.01.2016

Lajme lidhur me temën Pacolli për sulmin në Stamboll: Askush nuk fiton prej terrorizmit, as terroristët BE dhe NATO dënojnë ashpër sulmin terrorist në Stamboll Lidhja Botërore e Dijetarëve Muslimanë ...

Erdoğan: Dënoj me keqardhje sulmin terrorist në Stamboll

Shqipmedia - 12.01.2016

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, gjatë fjalës në konferencën e ambasadorëve ka reaguar në lidhje me shpërthimin e sotëm në Stamboll, raporton Anadolu Agency (AA).

Zv.kryeminstri turk: Sulmuesi ishte shtetas sirian, viktimat janë shtetas të huaj

Portalb - 12.01.2016

Lajme lidhur me temën Digjet një ndërtesë shumëkatëshe në kuartin Maltepe të Stambollit 10 të vrarë e 15 të plagosur nga shpërthimi në Stamboll Shpërthimi në Stamboll, 10 të vdekur dhe 15 të plagosur ...

Erdogan: Vetëvrasësi me bombë nga Siria përgjegjës për sulmin në Stamboll

Idividi - 12.01.2016

Ankara, 12 janar 2016 (MIA) - Vetëvrasësi me bombë nga Siria është përgjegjës për sulmin e sotëm në Stamboll, deklaroi presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan.

Të paktën 10 të vdekur dhe 15 të lënduar në Stamboll, nuk ka të lënduar nga Maqedonia

Portalb - 12.01.2016

Lajme lidhur me temën Të paktën 10 të vdekur dhe 15 të lënduar në qendër të Stambollit pasi një kamikaz ka aktivizuar mjetin shpërthyes në afërsi të një grupit turistësh të cilët vizitonin qytetin.

Të paktën 10 të vdekur dhe 15 të lënduar në Stamboll, nuk ka të lënduar nga Maqedonia

Almakos - 12.01.2016

Të paktën 10 të vdekur dhe 15 të lënduar në qendër të Stambollit pasi një kamikaz ka aktivizuar mjetin shpërthyes në afërsi të një grupit turistësh të cilët vizitonin qytetin.

BE dhe NATO dënojnë ashpër sulmin terrorist në Stamboll

Lajmi.net - 12.01.2016

Komisionerja e Lartë e Bashkimit Europian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe komisioneri Europian përgjegjës për zgjerimin, Johannes Hahn në një deklaratë të përbashkët dënuan ...

Veseli ngushëllon homologun turk Yilmaz

Lajmi.net - 12.01.2016

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, nëpërmjet një telegrami, ka ngushëlluar kryetarin e Kuvendit të Madh Kombëtar të Turqisë, İsmet Yilmaz, deputetët dhe të gjithë popullin turk, pas sulmit ...

9 gjermanë të vdekur në sulmin e Stambollit

Zhurnal - 12.01.2016

9 gjermanë të vdekur në sulmin e Stambollit Publikuar 12.01.2016 në 16:17 nga Xh.I. | 252 i lexuar Istanbul, 12 janar - Në sulmin terrorist që goditi Stambollin në paraditen e së martës, nga ku ...

Sulmi terrorist në Stamboll u krye nga një pjesëtar i ISIS

Lajmi.net - 12.01.2016

Kryeministri turk ka konfirmuar se sulmi vetëvrasës është kryer nga një pjesëtar i ISIS. Kryeministri turk Ahmet Davutoglu ka thënë se sulmin vetëvrasës në Stamboll e ka kryer një terrorist nga ISIS, ...

Veseli ngushëllon homologun e tij turk pas sulmit terrorist

Almakos - 12.01.2016

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, nëpërmjet një telegrami, ka ngushëlluar kryetarin e Kuvendit të Madh Kombëtar të Turqisë, İsmet Yilmaz, deputetët dhe të gjithë popullin ...

Sulmet në Stamboll, Veseli ngushëllon homologun turk

Albeu.com - 12.01.2016

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli , nëpërmjet një telegrami, ka ngushëlluar homologun e tij turk , Ismet Yilmaz, deputetët dhe të gjithë popullin e Turqisë, pas sulmit të sotëm terrorist ...

Thaçi reagon për sulmet në Stamboll: Mendimet tona me popullin turk (FOTO)

Albeu.com - 12.01.2016

Zv/kryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar në lidhje me sulmin e sotëm terrorist në "Sulltanahmet" të Stambollit. Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, ...

PDIU: Sulmet në Paris dhe Stamboll vërtetojnë se askush s'ka imunitet ndaj ekstremistëve

SOT - 12.01.2016

Postuar: 12/01/2016 - 17:42 PDIU përmes një deklarate për media ka dënuar shpër aktet terroriste që morën jetë të pafajshmish në Turqi. Ajo thekson se lufta kundër terrorizmit kërkon sot ...

Davutoglu: Sulmi i sotëm në Stamboll është kryer nga pjesëtar i ISIS

Portalb - 12.01.2016

Lajme lidhur me temën Fotolajm/ Ja çastet e para të shpërthimit kamikaz në Stamboll Zv.kryeminstri turk: Sulmuesi ishte shtetas sirian, viktimat janë shtetas të huaj Ministri i Jashtëm turk dënon ...

Merkel: Sulmi në Stamboll, të veprojmë bashkë kundër terrorizmit

Portalb - 12.01.2016

Lajme lidhur me temën Davutoglu: Sulmi i sotëm në Stamboll është kryer nga pjesëtar i ISIS Fotolajm/ Ja çastet e para të shpërthimit kamikaz në Stamboll Zv.kryeminstri turk: Sulmuesi ishte shtetas ...

Thaçi reagon për sulmin terrorist në Stamboll

Portalb - 12.01.2016

Lajme lidhur me temën Merkel: Sulmi në Stamboll, të veprojmë bashkë kundër terrorizmit Davutoglu: Sulmi i sotëm në Stamboll është kryer nga pjesëtar i ISIS Vetëvendosje: Kriminelët me vende pune në ...

Lidhja Botërore e Dijetarëve Muslimanë dënon sulmin në Stamboll

Portalb - 12.01.2016

Lajme lidhur me temën BE dhe NATO dënojnë ashpër sulmin terrorist në Stamboll Thaçi reagon për sulmin terrorist në Stamboll Merkel: Sulmi në Stamboll, të veprojmë bashkë kundër terrorizmit Davutoglu: ...

BE dhe NATO dënojnë ashpër sulmin terrorist në Stamboll

Portalb - 12.01.2016

Lajme lidhur me temën Lidhja Botërore e Dijetarëve Muslimanë dënon sulmin në Stamboll Thaçi reagon për sulmin terrorist në Stamboll Merkel: Sulmi në Stamboll, të veprojmë bashkë kundër terrorizmit ...

Pacolli për sulmin në Stamboll: Askush nuk fiton prej terrorizmit, as terroristët

Portalb - 12.01.2016

Lajme lidhur me temën Erdogan: Dënoj me keqardhje sulmin terrorist në Stamboll BE dhe NATO dënojnë ashpër sulmin terrorist në Stamboll Lidhja Botërore e Dijetarëve Muslimanë dënon sulmin në Stamboll ...

Merkel dënon sulmin e përgjakshëm në Stamboll

SOT - 12.01.2016

Postuar: 12/01/2016 - 22:58 Kancelarja gjermane, Angela Merkel, dënoi sulmin e përgjakshëm në Stamboll ku humbën jetën 10 persona, mes të cilëve tetë gjermanë sipas njoftimeve të fundit.

Stamboll, përfshihet nga flakët një ndërtesë shumëkatëshe

BalkanWeb - 12.01.2016

STAMBOLL– Një ndërtesë shumëkatëshe në lagjen ”Maltepe” të Stambollit është përfshirë nga një zjarr i madh, njoftoi agjencia zyrtare turke e lajmeve, Anadolu Agency (AA).

Erdogan: Sulmuesi i Stambollit ishte sirian

Telegrafi - 12.01.2016

Sipas presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, sulmi që goditi Stambollin në paraditen e së martës, ishte kryer nga një person me origjinë siriane.

Erdogan: Sulmuesi vetëvrarës ka dorë në eksplodim

Botasot - 12.01.2016

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha sot se një person me origjinë nga Siria mendohet se është përgjegjës për eksplodimin vdekjeprurës në Stamboll.

Për sulmin në Stamboll përgjegjës kamikazi nga Siria

Koha.net - 12.01.2016

Një kamikaz-vetëvrasës nga Siria është përgjegjës për sulmin e sotëm në Stamboll, deklaroi kryeministri turk Recep Tayyip Erdogan. Ai dënoi ashpër sulmin, duke thënë se kanë humbur jetën dhjetë veta.

Shpërthim në Stamboll, të paktën 10 vrarë

VOA - 12.01.2016

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan tha se një sirian besohet të jetë përgjegjës për sulmin e sotëm vetëvrasës Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha se një sirian besohet të jetë përgjegjës për ...

Video: Erdogan: Atentati në Turqi, vepër e ISIS

Mapo - 12.01.2016

Video: Erdogan: Atentati në Turqi, vepër e ISIS Postuar më: 12 Janar 2016 15:02 Autoritetet turke mendojnë se shpërthimi i mëngjesit të sotëm në lagjen e Sulltanahmetit, në Stamboll, është kryer nga ...

Të paktën 10 të vdekur dhe 15 të lënduar në Stamboll, nuk ka të lënduar nga Maqedonia

Botasot - 12.01.2016

Të paktën 10 të vdekur dhe 15 të lënduar në qendër të Stambollit pasi një kamikaz ka aktivizuar mjetin shpërthyes në afërsi të një grupit turistësh të cilët vizitonin qytetin.

Nëntë gjermanë të vdekur në sulmin e Stambollit

Telegrafi - 12.01.2016

Në sulmin terrorist që goditi Stambollin në paraditen e së martës, nga ku mbetën të vdekur 10 persona, 9 prej tyre janë shtetas të Gjermanisë, raporton Associated Press dhe The Guardian.

Kryetari Veseli ngushëllon homologun e tij turk, İsmet Yilmaz

Botasot - 12.01.2016

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, nëpërmjet një telegrami, ka ngushëlluar kryetarin e Kuvendit të Madh Kombëtar të Turqisë, İsmet Yilmaz, deputetët dhe të gjithë popullin ...

Shpërthimi në Stamboll, Veseli ngushëllon homologun e tij turk

Telegrafi - 12.01.2016

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, nëpërmjet një telegrami, ka ngushëlluar kryetarin e Kuvendit të Madh Kombëtar të Turqisë, İsmet Yilmaz, deputetët dhe të gjithë popullin ...

Davutoglu: Sulmuesi vetëvrasës në Stamboll ishte anëtar i shtetit islamik!

Telegrafi - 12.01.2016

Ahmet Davutoglu ka deklaruar se sulmuesi vetëvrasës në Stamboll është anëtar i ISIS. Kryeministri i Turqisë, Ahmet Davutoglu, gjatë një konference për media, ka deklaruar se sulmuesi vetëvrasës që la ...

BE dhe NATO dënojnë ashpër sulmin terrorist në Stamboll

Botasot - 12.01.2016

Komisionerja e Lartë e Bashkimit Europian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe komisioneri Europian përgjegjës për zgjerimin, Johannes Hahn në një deklaratë të përbashkët dënuan ...

Pjesëtari i ISIS-it i vrau turistët në Stamboll

Botasot - 12.01.2016

Një anëtar i dyshuar i Shtetit Islamik qëndron prapa sulmit vetëvrasës me bombë në qytetin turk të Stambollit i cili la të vdekur 10 persona, nëntë prej tyre turistë gjermanë , thonë zyrtarët.

Sulmi terrorist në Stamboll, PDIU: Askush s’ka imunitet ndaj ekstremistëve, kërkohet bashkëpunim

BalkanWeb - 12.01.2016

TIRANE- Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet me anë të një deklarate drejtuar mediave ka dënuar aktin terrorist në qendër të Stambollit, ku humbën jetën 11 persona.

​Moska: Sulmi terrorist në Stamboll, cinik

Botasot - 12.01.2016

Ministria për Çështje të Jashtme e Rusisë sulmet terroriste në Stamboll dhe Bagdad i ka quajtur sulme cinike. Sipas deklaratës zyrtare të ministrisë, sulmet dëshmojnë se është një nevoje në rritje që ...

Pacolli për sulmin terrorist në Stamboll: Solidaritet me familjet e viktimave

Botasot - 12.01.2016

Presidenti i AKR’së Behgjet Pacolli shprehë ngushëllime për viktimat e sulmit terrorist në Stamboll. “Ngushëllime dhe solidaritet me familjet e viktimave të aktit terrorist sot në Stamboll.

Erdogan flet për sulmin në Stamboll

Yll Press - 12.01.2016

”Dënoj sulmin terrorist në Stamboll, sulm ky që ishte vetëvrasës dhe i kryer nga një person me origjinë siriane. Për fat të keq kemi 10 të vdekur, e përveç shtetasve turq ka edhe të huaj.

Turqi, Merkel dënon sulmin e përgjakshëm në Stamboll

BalkanWeb - 12.01.2016

STAMBOLL- Kancelarja gjermane, Angela Merkel, dënoi sulmin e përgjakshëm në Stamboll ku humbën jetën 10 persona, mes të cilëve tetë gjermanë sipas njoftimeve të fundit.

Policia turke arreston 16 persona për sulmin e sotëm terrorist në Stamboll

Botasot - 12.01.2016

Policia turke ka arrestuar 16 persona të dyshuar për sulmin e sotëm terrorist të kryer në Stamboll që la 10 njerëz të vdekur, tetë prej të cilëve ishin gjermanë.

Policia turke arreston 16 persona për sulmin e sotëm terrorist në Stamboll

Telegrafi - 12.01.2016

Policia turke ka arrestuar 16 persona të dyshuar për sulmin e sotëm terrorist të kryer në Stamboll që la 10 njerëz të vdekur, tetë prej të cilëve ishin gjermanë.

Berisha: Një akt i shëmtuar terrorist në Stamboll!

Botasot - 12.01.2016

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha e ka dënuar shpërthimin kamikazë në Stamboll ku mbetën të vdekur 10 njerëz dhe u plagosën dhjetëra të tjerë.

Presidenti i Turqisë: Sulmi është kryer nga një shtetas sirian

Tetova Sot - 12.01.2016

Presidenti i Turqisë , Recep Tayyip Erdogan, në një deklaratë për media pas shpërthimit në Stamboll, ka thënë se ky sulm është kryer nga një shtetas sirian, duke shtuar se në viktimat e rastit ka ...

Shumë nga të vrarët dhe të plagosurit në Stamboll turistë, Erdogan flet për sulm terrorist nga Siria

Gazeta Dita - 12.01.2016

Pamjet që vijnë nga Stambolli janë të rënda, ndërsa shumë njerëz të pafajshëm humbën jetën. Të paktën 10 viktima u regjistruan në sulmin vetëvrasës! Ajo që vjen të theksohet është se 9 nga viktimat ...

Erdogan: Sulmi në Stamboll, vepër e ISIS

Java News - 12.01.2016

Presidenti turk Erdogan, në një konferencë për shtyp të mbajtur pas shpërthimit në një nga sheshet e Stambollit ka akuzuar Shtetin Islamik si përgjegjësin kryesor.

Zjarr i madh në një hotel në Stamboll

Tetova Sot - 12.01.2016

Në hotelin i cili gjendet në periferi të Stambollit-Maltepe, sot në mëngjes shpërtheu një zjarr i madh. Ky rast ndodhi në kohën kur ndodhi shpërthimi i fortë në qendër të qytetit të Stambollit, ku ...

Erdoan: Sulmi në Stamboll nga ISIS

Vision Plus - 12.01.2016

Pak pas shpërthimit të fuqishëm në Stamboll, presidenti turk Rexhep Taip Erdoan ka deklaruar se kemi të bëjmë me një sulm terrorist nga militantë të ISIS.

Erdogan: Sulmuesi vetëvrarës ka dorë në eksplodim

InfoGlobi - 12.01.2016

P residenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha sot se një person me origjinë nga Siria mendohet se është përgjegjës për eksplodimin vdekjeprurës në Stamboll.

Zv.kryeminstri turk: Sulmuesi ishte shtetas sirian, viktimat janë shtetas të huaj

Tetova Sot - 12.01.2016

Zëvendës kryeministri turk Numan Kurtulmus ka deklaruar se sulmuesi vetëvrasës që kreu sulmin në lagjen historike të Stambollit është një 28-vjeçar sirian.

Vëllazëria Muslimane dënon sulmin terrorist në Stamboll

Tetova Sot - 12.01.2016

Vëllazëria Muslimane ka dënuar sot fuqishëm sulmin terrorist në “Sulltanahmet” të Stambollit ku si pasojë disa persona mbetën të vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur, raporton Anadolu Agency (AA).

Davutoğlu-Merkel bisedë telefonike për sulmin terrorist në Stamboll

Tetova Sot - 12.01.2016

Kryeministri turk, Ahmet Davutoğlu sot duke telefonuar kancelaren gjermane Angela Merkel i ka dhënë informacion në lidhje me sulmin e ndodhur ditën e sotme në Stamboll.

Bushati reagon për sulmin terrorist në Stamboll

Tetova Sot - 12.01.2016

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati ka reaguar në lidhje me sulmin e sotëm terrorist në “Sulltanahmet” të Stambollit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Komuniteti ndërkombëtar dënon sulmin në Stamboll

Tetova Sot - 12.01.2016

Ambasadori amerikan në Ankara, John R.Bass, kreu i delegacionit të BE-së për Turqinë, ambasadori Hansjörg Haber dhe presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk kanë dënuar sumlmin në sheshin ...

Sulmi terrorist në Stamboll, autori një shtetas sirian

Tetova Sot - 12.01.2016

Zëvendëskryeministri i Turqisë, Numan Kurtulmuş, njoftoi se sulmin terrorist në “Sulltanahmet” e ka kryer një shtetas sirian i lindur në vitin 1988, raporton Anadolu Agency (AA).

Erdogan: Turqia është caku i parë i çdo organizate terroriste

Tetova Sot - 12.01.2016

Caku i parë i të gjitha organizatave terroriste, të cilat janë aktive në rajon, është Turqia, deklaroi sot presidenti turk Rexhep Taip Erdogan në konferencën vjetore me ambasadorët turq, disa orë pas ...

Davutoglu: ISIS-i është përgjegjës për sulmin në Stamboll

Tetova Sot - 12.01.2016

Grupi xhihadist Shteti Islamik (ISIS) është përgjegjës për sulmin në Stamboll ku humbën jetën 10 persona, përfshirë nëntë gjerman, ndërsa kamikazi kishte hyrë në Turqi nga Siria, njoftoi qeveria ...

Merkel: Sulmi në Stamboll, të veprojmë bashkë kundër terrorizmit

Tetova Sot - 12.01.2016

Kancelarja gjermane Angela Merkel në lidhje me sulmin në Sultanahmet tha se të gjithë së bashku duhet ti kundërvihemi terrorrizmit, raporton Anadolu Agency (AA).

Vihet nën kontroll zjarri që përfshiu hotelin në Stamboll

Tetova Sot - 12.01.2016

Ekipet zjarrfikëse kanë vënë nën kontroll zjarrin i cili sot në mëngjes shpërtheu në hotelin shumëkatësh në kuartin Maltepe të Stambollit, ndërsa janë hospitalizuar katër persona për shkak të ...

Pacolli për sulmin terrorist në Stamboll: Solidaritet me familjet e viktimave

Tetova Sot - 12.01.2016

Presidenti i AKR’së Behgjet Pacolli shprehë ngushëllime për viktimat e sulmit terrorist në Stamboll. “Ngushëllime dhe solidaritet me familjet e viktimave të aktit terrorist sot në Stamboll.

Pse me Parisin PO, me Stambollin JO?

Tetova Sot - 12.01.2016

Pas shpërthimit vetëvrasës në Stamboll, ku mbetën të vrarë 10 persona dhe 15 të plagosur asnjë shtet nuk u solidarizua me Stambollin apo Turqinë. Kjo shihet se nëse sulmet ndodhin në vendet myslimane ...

Arrestohen 16 persona për sulmin terrorist në Stamboll

Tetova Sot - 12.01.2016

Policia turke ka arrestuar 16 persona të dyshuar për sulmin e sotëm terrorist të kryer në Stamboll që la 10 njerëz të vdekur, tetë prej të cilëve ishin gjermanë.

Erdogan: Sulmi në Stamboll, vepër e ISIS

Republika - 12.01.2016

Presidenti turk Erdogan, në një konferencë për shtyp të mbajtur pas shpërthimit në një nga sheshet e Stambollit ka akuzuar Shtetin Islamik si përgjegjësin kryesor.

Sulmi në Stamboll u krye nga një sirian (foto)

Kosova Live - 12.01.2016

Kryeqyteti turk, Stambolli, mëngjesin e së martës, është tronditur nga një shpërthim i fuqishëm, i cili mori jetën e 10 persona dhe ka plagosur 15 të tjerë.

Këto janë pamjet pas sulmit terrorist në Stamboll (VIDEO)

Lajme.al - 12.01.2016

Angela Merkel : Ngushëllime Turqisë “Qëllimi i terroristëve është të vrasë lirinë tonë. Liria jonë dhe vendosmëria jonë janë armiku më i madh i terroristëve.