TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Donald Jr Trump po "kryqëzohet" për takimin me rusët, nëna e tij relaksohet në jaht (Foto)

Zhurnal - 16.07.2017

Donald Jr Trump po "kryqëzohet" për takimin me rusët, nëna e tij relaksohet në jaht (Foto) Loading... Ivana Trump, ish gruaja e Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, është parë në një jaht në St ...

Bie mbështetja për Presidentin Trump

Lajmi.net - 16.07.2017

Sipas një ankete të re, popullariteti i presidentit Donald Trump ka rënë gjatë 2-3 muajve të fundit. Në anketën e përbashkët të gazetës “Washington Post” dhe televizionit ABC, mbështetja për zotin ...

Bie mbështetja për Presidentin Trump

Zhurnal - 16.07.2017

Bie mbështetja për Presidentin Trump Uashington, 16 korrik - Sipas një ankete të re, popullariteti i presidentit Donald Trump ka rënë gjatë 2-3 muajve të fundit.

Presidenti Trump kritikon përsëri median për “lajme të rreme”

Lajmi.net - 16.07.2017

Presidenti Donald Trump kritikoi sot përsëri median, duke e akuzuar se “po shkatërron demokracinë” me njoftimet që ka dhënë lidhur me takimin e djalit të tij vitin e kaluar me një juriste ruse, pasi ...

Presidenti Trump kritikon përsëri median për ?lajme të rreme?

Albeu.com - 16.07.2017

Presidenti Donald Trump kritikoi sot përsëri median, duke e akuzuar se “po shkatërron demokracinë” me njoftimet që ka dhënë lidhur me takimin e djalit të tij vitin e kaluar me një juriste ruse, pasi ...

Anketë e re, bie mbështetja për Presidentin Trump

VOA - 16.07.2017

Sipas një ankete të re, popullariteti i presidentit Donald Trump ka rënë gjatë 2-3 muajve të fundit. Në anketën e përbashkët të gazetës "Washington Post" dhe televizionit ABC, mbështetja për zotin ...

Presidenti Trump kritikon përsëri median për "lajme të rreme"

VOA - 16.07.2017

Presidenti Donald Trump kritikoi sot përsëri median, duke e akuzuar se “po shkatërron demokracinë” me njoftimet që ka dhënë lidhur me takimin e djalit të tij vitin e kaluar me një juriste ruse, pasi ...

Bie mbështetja për Presidentin Trump

Koha.net - 16.07.2017

Sipas një ankete të re, popullariteti i presidentit Donald Trump ka rënë gjatë 2-3 muajve të fundit. Në anketën e përbashkët të gazetës "Washington Post" dhe televizionit ABC, mbështetja për zotin ...

Presidenti Trump kritikon përsëri median për “lajme të rreme”

Ora news - 16.07.2017

Presidenti Donald Trump kritikoi sot përsëri median, duke e akuzuar se “po shkatërron demokracinë” me njoftimet që ka dhënë lidhur me takimin e djalit të tij vitin e kaluar me një juriste ruse, pasi ...

Trumpi kritikon sërish mediat për “lajmet e rrejshme”, mbështetja për të bie në nivelin më të keq

Telegrafi - 16.07.2017

Presidenti Donald Trump kritikoi sot përsëri median, duke e akuzuar se “po shkatërron demokracinë” me njoftimet që ka dhënë lidhur me takimin e djalit të tij vitin e kaluar me një juriste ruse, pasi ...

Trump përsërit kritikat ndaj medias për “lajmet e rreme”: Po shkatërron demokracinë

Gazeta Tema - 16.07.2017

Presidenti Donald Trump kritikoi sot përsëri median, duke e akuzuar se “po shkatërron demokracinë” me njoftimet që ka dhënë lidhur me takimin e djalit të tij vitin e kaluar me një juriste ruse, pasi ...

Lobisti rus: Trump Jr. mori informacione dëmtuese për Clinton

Ora news - 15.07.2017

Lobisti rus Rinat Akhmetshin ka konfirmuar për mediat amerikane se ai ka qenë pjesë e takimit të djalit të presidentit Trump me një avokate ruse. Sipas tij, Trump Jr.

Trump komenton për njoftimet mbi kontaktet me Rusinë

VOA - 15.07.2017

Një koment i ri i bërë sot nga Presidenti Donald Trump duket se rrëzon raportimet e reja në media në lidhje me një takim ndërmjet anëtarëve të ekipit të tij elektoral dhe një juristeje ruse, ndërsa ...

Pse, por sinqerisht pse, Trump dashuron Rusinë kaq shumë?

Gazeta Tema - 15.07.2017

Nga Fareed Zakaria Zbulimet më të fundit në lidhje me Rusinë dhe fushatën e Presidentit Trump janë të dobishme sepse mund të ndihmojnë të zbulojnë misterin që ka qenë gjithmonë në qendër të kësaj ...

Një lidhje reale

Bota.al - 15.07.2017

Për herë të parë ne kemi prova të qarta të lidhjeve të papërshtatshme mes Rusisë dhe rrethit të ngushtë të Trump-it. Këto zbulime mund të tregojnë shkelje “të cilat fare mirë mund të arrijnë deri tek ...

Trump: Nuk i largoj sanksionet ndaj Rusisë, pa arritur marrëveshje për Sirinë dhe Ukrainën

Evropaelire - 14.07.2017

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë se ai nuk do të largojë sanksionet ndaj Rusisë, në rast se Moska nuk pajtohet të negociojë për paqe në mes të palëve ndërluftuese në Ukrainë dhe Siri.

Trump: Nuk i largoj sanksionet ndaj Rusisë, pa arritur marrëveshje për Sirinë dhe Ukrainën

Lajmi.net - 14.07.2017

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë se ai nuk do të largojë sanksionet ndaj Rusisë, në rast se Moska nuk pajtohet të negociojë për paqe në mes të palëve ndërluftuese në Ukrainë dhe Siri.

Trump: Nuk i largoj sanksionet ndaj Rusisë, pa arritur marrëveshje për Sirinë dhe Ukrainën

Portalb - 14.07.2017

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë se ai nuk do të largojë sanksionet ndaj Rusisë, në rast se Moska nuk pajtohet të negociojë për paqe në mes të palëve ndërluftuese në Ukrainë dhe Siri, ...

Trump: Nuk i largoj sanksionet ndaj Rusisë, pa arritur marrëveshje për Sirinë dhe Ukrainën

Lajm - 14.07.2017

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë se ai nuk do të largojë sanksionet ndaj Rusisë, në rast se Moska nuk pajtohet të negociojë për paqe në mes të palëve ndërluftuese në Ukrainë dhe Siri.

Edhe një lobist ruso-amerikan, në takimin e Trump Jr.

Top Channel - 14.07.2017

Telenovela e ndërhyrjes ruse në zgjedhjet amerikane pëson një tjetër zhvillim orët e fundit. Një lobist ruso-amerikan ka deklaruar këtë të premte se ka qenë pjesëmarrës në takimin e qershorit të ...

Trump: Nuk i heq sanksionet ndaj Rusisë pa marrëveshje për Sirinë dhe Ukrainën

Koha.net - 14.07.2017

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë se ai nuk do të largojë sanksionet ndaj Rusisë, në rast se Moska nuk pajtohet të negociojë për paqe në mes të palëve ndërluftuese në Ukrainë dhe Siri.

Ligjvënësit amerikanë kërkojnë hetime për familjarët e Presidentit Trump

VOA - 14.07.2017

Ligjvënës amerikane që janë duke hetuar lidhur me akuzat për ndërhyrje të Rusisë në zgjedhjet e vitit të kaluar, po i kërkojnë djalit të Presidentit Trump, Donald Trump, Jr.

FOTOT/ Djali i Trump “detyron” milionerin rus të shesë vilat luksoze

Gazeta Tema - 14.07.2017

Milioneri rus dhe djali i tij, i njohur për muzikë janë detyruar të shesin vilat luksoze pasi u përfshinë në skandalin e email-it të publikuar nga djali i Trump. Donald Trump Jr.

Trump “nuk e fajëson” djalin e tij për takimin me avokaten ruse

Evropaelire - 13.07.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se nuk e ka ditur se djali i tij, Donald Trump Jr., është takuar me një avokate ruse, gjatë fushatës presidenciale. Trump Jr.

Trump “nuk e fajëson” djalin e tij për takimin me avokaten ruse

Lajmi.net - 13.07.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se nuk e ka ditur se djali i tij, Donald Trump Jr., është takuar me një avokate ruse, gjatë fushatës presidenciale. Trump Jr.

Trump: Atmosfera është fantastike në Shtëpinë e Bardhë

Top Channel - 13.07.2017

Atmosfera në Shtëpinë e Bardhë është fantastike, pretendon Donald Trump, pavarësisht verifikimit intensiv që po i bëhet lidhjeve të supozuara të stafit të tij të fushatës me Rusinë.

Trump: Atmosfera është fantastike në Shtëpinë e Bardhë

Lajmi.net - 13.07.2017

Atmosfera në Shtëpinë e Bardhë është fantastike, pretendon Donald Trump, pavarësisht verifikimit intensiv që po i bëhet lidhjeve të supozuara të stafit të tij të fushatës me Rusinë.

Deklarata ‘’bombë’’ e Trump pas takimit me Putin: Unë dhe ai…

LajmiFundit - 13.07.2017

Ditën e sotme, Donald Trump, presidenti i SHBA-ve, në një intervistë tha sot se kuptohej shumë, shumë mirë me homologun rus, Vladimir Putin, me të cilin u takua gjatë samitit të G20-s në Gjermani.

Trump: Me Putinin kuptohem shumë mirë

Zhurnal - 13.07.2017

Trump: Me Putinin kuptohem shumë mirë Presidenti amerikan, Donald Trump konfirmoi sot se kuptohej shumë mirë me homologun rus, Vladimir Putin, me të cilin u takua gjatë samitit G20 në Gjermani.

Zonja e Parë e Polonisë ‘turpëron’ Trump, por bashkëshortja e tij ia kthen keq (Video)

Lajm - 13.07.2017

Një situatë të sikletshme mund të themi ka kaluar presidenti Donad Trump, gjatë vizitës së tij në Poloni. Trump i shoqëruar dhe nga Zonjën e Parë Melanie Trump, mori pjesë në një ceremoni ku pritej ...

Trump nuk e fajëson djalin e tij pse u takua me avokaten ruse

Almakos - 13.07.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se nuk e ka ditur se djali i tij, Donald Trump Jr., është takuar me një avokate ruse, gjatë fushatës presidenciale. Trump Jr.

Paris, Donald Trump nderon veteranët e Luftës së Dytë Botërore

SOT - 13.07.2017

Presidenti amerikan Donald Trump nderoi sot veteranët e Luftës së Dytë Botërore gjatë një ceremonie në ambasadën amerikane në Paris. Presidenti postoi një video klip në rrjetet sociale duke komentuar ...

Trump “nuk e fajëson” djalin e tij për takimin me avokaten ruse

Telegrafi - 13.07.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se nuk e ka ditur se djali i tij, Donald Trump Jr., është takuar me një avokate ruse, gjatë fushatës presidenciale. Trump Jr.

Trump: Gjendja në Shtëpinë e Bardhë është fantastike

Koha.net - 13.07.2017

Presidenti i SHBA Donald Trump thotë se ekipi i tij "funksionon bukur" pavarësisht një jave të turbullt. Presidenti Donald Trump, thotë se gjendja në Shtëpinë e Bardhë është "fantastike" pavarësisht ...

Trump: Atmosfera është fantastike në Shtëpinë e Bardhë

Mapo - 13.07.2017

Atmosfera në Shtëpinë e Bardhë është fantastike, pretendon Donald Trump, pavarësisht verifikimit intensiv që po i bëhet lidhjeve të supozuara të stafit të tij të fushatës me Rusinë.

Takimi 2 orë e 15 minuta në Hamburg, Trump: Me Putin kuptohem shumë mirë

BalkanWeb - 13.07.2017

UASHINGTON- Presidenti amerikan, Donald Trump konfirmoi sot në një intervistë se kuptohej shumë, shumë mirë me homologun rus, Vladimir Putin, me të cilin u takua gjatë samitit të G20-s në Gjermani.

Trump: Me Putinin kuptohem shumë mirë

Koha.net - 13.07.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump konfirmoi sot se kuptohej shumë mirë me homologun rus, Vladimir Putin, me të cilin u takua gjatë samitit G20 në Gjermani. “Njerëzit thonë, ata nuk duhet të kuptohen.

Trump: Situata në shtëpinë e bardhë në harmoni të plotë

RTSH - 13.07.2017

Atmosfera në Shtëpinë e Bardhë është fantastike, pretendon Donald Trump, pavarësisht verifikimit intensiv që po i bëhet lidhjeve të supozuara të stafit të tij të fushatës me Rusinë.

Trump: Me Putinin kuptohem shumë mirë

Telegrafi - 13.07.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump konfirmoi sot se kuptohej shumë mirë me homologun rus, Vladimir Putin, me të cilin u takua gjatë samitit G20 në Gjermani. “Njerëzit thonë, ata nuk duhet të kuptohen.

Pasojat pas nxjerrjes së emaileve të Trump Junior

VOA - 13.07.2017

Presidenti Donald Trump i doli dje në mbrojtje përpjekjes së tij për të zbutur marrëdhëniet me Rusinë në një intervistë me rrjetin e transmetimeve “Christian Broadcasting Network”.

Trump në konferencë me Macron mbron djalin e tij për takimin me avokaten ruse

ABC News - 13.07.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump vendosi në fokus djalin e tij në konferencën për shtyp në Paris me presidentin e francës, Emanuel Makro. Ai mbrojti Donald Xhunior duke thënë se në takimin me ...

Donald Trump Jr. është ai që e bën lidhjen ruse konkrete

Gazeta Tema - 13.07.2017

Gjatë gjithë kohës, e vërteta ishte pikërisht në emailet – emailet e Donald Trump Jr., domethënë kur ai i publikoi zyrtarisht në Twitter të martën në mëngjes, pasi mësoi se The New York Times ishte ...

Trump: Atmosfera është fantastike në Shtëpinë e Bardhë

Flaka - 13.07.2017

Atmosfera në Shtëpinë e Bardhë “është fantastike”, pretendon Donald Trump, pavarësisht verifikimit intensiv që po iu bëhet lidhjeve të supozuara të stafit të tij të fushatës me Rusinë.

Trump nuk e fajëson djalin e tij pse u takua me avokaten ruse

Alb Portali - 13.07.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se nuk e ka ditur se djali i tij, Donald Trump Jr., është takuar me një avokate ruse, gjatë fushatës presidenciale. Loading... Trump Jr.

Vizioni i Trump për Amerikën jashtë vendit

Gazeta Tema - 13.07.2017

Nga Gary D. Cohn & H. R. McMaster Presidenti Trump sapo përfundoi një udhëtim të dytë jashtë shtetit për të avancuar më tej interesat dhe vlerat e Amerikës dhe për të forcuar aleancat tona në mbarë ...

Trump Jr.: Babai nuk dinte asgjë për takimin me avokaten ruse

Top Channel - 12.07.2017

Trump Jr. këmbëngul se i ati nuk dinte asgjë mbi takimin e tij me avokaten ruse, që thoshte se mund të ndihmonte fushatën e miliarderit. 40-vjeçari i tha “Fox News” se takimi “ishte një hiç”, por ...

Trump Jr.: Babai nuk dinte asgjë për takimin me avokaten ruse

Portalb - 12.07.2017

Trump Jr. këmbëngul se i ati nuk dinte asgjë mbi takimin e tij me avokaten ruse, që thoshte se mund të ndihmonte fushatën e miliarderit. 40-vjeçari i tha “Fox News” se takimi “ishte një hiç”, por ...

Takimi "problematik" me avokaten ruse

Evropaelire - 12.07.2017

Donald Trump Jr. , djali i presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump , tha se nuk i ka treguar babait të tij për takimin me avokaten ruse, e cila ka pretenduar se ka informacione që mund të ...

Takimi “problematik” me avokaten ruse

Lajmi.net - 12.07.2017

Donald Trump Jr., djali i presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se nuk i ka treguar babait të tij për takimin me avokaten ruse, e cila ka pretenduar se ka informacione që mund të ...

Trump nuk ishte në dijeni për takimin e të birit me avokaten ruse?

Albeu.com - 12.07.2017

Djali i Presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump Junior , është shprehur se babai i tij nuk ka qenë në dijeni të takimit të zhvilluar me avokaten Natalia Veselnitskaya, e cila njihet për ...

Avokatja ruse mohon informatat e dëmshme për Hillary Clinton

Botasot - 12.07.2017

Avokatja ruse Natalia Veselnickaja që është takuar me Donald Trumpin e ri gjatë fushatës zgjedhroe të vitit të kaluar, ka mohuar deklaratat se ka dhënë informata komprometuese për Hillary Clinton.

Trump s’dinte asgjë për takimin e të birit me avokaten ruse

Ora news - 12.07.2017

Djali i Presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump Junior, është shprehur së fundmi se babai i tij nuk ka qënë në dijeni të takimit të zhvilluar me avokaten Natalia Veselnitskaya, e cila ...

Trump Jr.: Donald Trump nuk ishte në dijeni të kontakteve me avokaten ruse

ABC News - 12.07.2017

Tramp Junior, dali i presidentit amerikan Donald Tramp këmbëngul se i ati nuk dinte asgjë mbi takimin e tij me avokaten ruse, që thoshte se mund të ndihmonte fushatën e miliarderit.

Trump Jr.: Babai nuk dinte asgjë për takimin me avokaten ruse

Mapo - 12.07.2017

Trump Jr. këmbëngul se i ati nuk dinte asgjë mbi takimin e tij me avokaten ruse, që thoshte se mund të ndihmonte fushatën e miliarderit. 40-vjeçari i tha “Fox News” se takimi “ishte një hiç”, por ...

Takimi "problematik" me avokaten ruse

Botasot - 12.07.2017

Donald Trump Jr., djali i presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se nuk i ka treguar babait të tij për takimin me avokaten ruse, e cila ka pretenduar se ka informacione që mund të ...

Tramp i Riu për takimin me rusët

RTSH - 12.07.2017

Djali i Presidentit Donald Trump tha se nuk i kishte treguar babait të tij për një takim që zhvilloi me një avokate ruse, e cila pretendonte se mund të ndihmonte në fushatën zgjedhore.

Takimi “problematik” me avokaten ruse, Donald Trump: Djali im, transparent dhe i pafajshëm

BalkanWeb - 12.07.2017

UASHINGTON– Presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha nëpërmjet faqes së tij zyrtare në “Twitter” se djali i tij, Donald Trump Jr. i cili u takua me një avokate ruse vitin e kaluar është “i hapur, ...

Trump Jr minimizon rëndësinë e takimit me avokaten ruse

VOA - 12.07.2017

Djali i Presidentit amerikan Trump, Donald Trump Jr, nuk i kushtoi rëndësi takimit të tij vitin e kaluar me një avokate ruse, që mendohet se synonte t’i jepte atij informacione diskredituese për ...

Djali i Trump shpjegohet për takimin me avokaten ruse

Telegrafi - 12.07.2017

Skenarët për ndërhyrjen ruse në zgjedhjet amerikane janë përforcuar edhe më shumë pas email-eve që implikojnë djalin e presidentit amerikan Donald Trump në takime të fshehta me avokaten ruse Natalia ...

“Babi nuk dinte gjë?”, e vërteta e email-eve të djalit të Donald Trump me avokaten ruse

BalkanWeb - 12.07.2017

Në një intervistë me televizionin “Fox News”, Donald Trump Jr. ka këmbëngulur se nuk i ka thënë asgjë babait të tij, në lidhje me takimin me avokaten ruse, e cila i kishte premtuar materiale ...

Kremlini përgënjeshtron çdo përfshirje në takimin mes Trump Jr. dhe një avokateje ruse

BalkanWeb - 12.07.2017

MOSKË- Kremlini përgënjeshtroi sot çdo përfshirje në takimin, në vitin 2016, mes djalit të madh të presidentit amerikan, Donald Trump dhe një avokateje ruse duke e cilësuar këtë ngjarje si skandalin ...

Trump i bllokon në Twitter, shtatë përdorues denoncojnë: “President, shihemi në gjyq!”

BalkanWeb - 12.07.2017

SHBA -Presidenti amerikan Donald Trump është hedhur në gjyq nga shtatë përdorues të Twitter, pasi Trump i ka bllokuar nga adresa Twitter. Përdoruesit e rrjetit social akuzojnë presidentin që i ka ...

Trump bllokon ndjekësit në Twitter, e hedhin në gjyq

Ora news - 12.07.2017

Presidenti i Amerikës, Donald Trump ka marrë vëmendjen e të gjithëve për një veprim ndaj ndjekësve të tij në rrjetin social Twitter. Shtatë përdorues mendojnë se janë bllokuar nga presidenti ose ...

Djali i Trump ‘detyron’ milionerin rus të shesë vilat luksoze

Ora news - 12.07.2017

Milioneri rus dhe djali i tij, i njohur për muzikë janë detyruar të shesin vilat luksoze pasi u përfshinë në skandalin e email-it të publikuar nga djali i Trump. Donald Trump Jr.

Në udhëtimin e tij jashtë vendit, Trump i la vlerat e Amerikës prapa

Gazeta Tema - 12.07.2017

Nga Richard Cohen Diku mbi detin e Atlantikut, ndërsa avioni presidencial Air Force One po i afrohej Polonisë, Presidenti Trump hapi derën dhe hodhi përjashtë vlerat e Amerikës.

Zëvendëspresidenti amerikan respekton detyrën dhe distancohet prej Trump

Java News - 12.07.2017

Zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence u distancua nga djali i madh i presidentit Donald Trump, Donald Jr., pas zbulimit që ky i fundit kishte takuar në qershor të vitit 2016 një avokate ruse, e ...

Shtatë përdorues të Twitter hedhin në gjyq Trump, ja arsyeja

Java News - 12.07.2017

Presidenti amerikan Donald Trump është hedhur në gjyq nga shtatë përdorues të Twitter, pasi Trump i ka bllokuar nga adresa Twitter. Përdoruesit e rrjetit social akuzojnë presidentin që i ka mohuar ...

Djali i Trump shpjegohet për takimin me avokaten ruse

Durres Lajm - 12.07.2017

Skenarët për ndërhyrjen ruse në zgjedhjet amerikane janë përforcuar edhe më shumë pas email-eve që implikojnë djalin e presidentit amerikan Donald Trump në takime të fshehta me avokaten ruse Natalia ...

Avokatja ruse mohon informatat e dëmshme për Hillary Clinton

Antpress - 12.07.2017

Avokatja ruse Natalia Veselnickaja që është takuar me Donald Trumpin e ri gjatë fushatës zgjedhroe të vitit të kaluar, ka mohuar deklaratat se ka dhënë informata komprometuese për Hillary Clinton.

“Babi nuk dinte gjë?”. E vërteta e email-eve të djalit të Donald Trump me avokaten ruse

Bota.al - 12.07.2017

Në një intervistë me televizionin “Fox Neës”, Donald Trump Jr. ka këmbëngulur se nuk i ka thënë asgjë babait të tij, në lidhje me takimin me avokaten ruse, e cila i kishte premtuar materiale ...

Trump dhuron miliona dollarë për 4 shtete të botës

Albeu.com - 11.07.2017

Pas dhurimit për sipërmarrjet e grave, Presidenti Trump duket se ka vendosur te dhurojë një shumë akoma me të madhe për 4 nga shtetet më të varfra të globit.

“Ndihma” nga Kremlini, NYT: Djali i Presidentit e dinte

Lajmi.net - 11.07.2017

Në një email dërguar Donald Trump të Riut vitin e shkuar, shkruhet se një avokate ruse kishte informacione kompromentuese për Hilari Klinton, si pjesë e një përpjekje të qeverisë ruse për të ndihmuar ...

Djali i Donald Trumpit nën presion

DW - 11.07.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump nuk po arrin dot ta heqë qafe aferën e Rusisë. Në fokus tani ndodhet djali i Trumpit, që është takuar me një avokate ruse. Një E-mail i ri ushqen spekulimet.

Vizita problematike, Trump në Britani në 2018-ën

Top Channel - 11.07.2017

Presidenti amerikan Donald Trump mund të vizitojë Britaninë e Madhe vitin e ardhshëm. BBC, bazuar në burimet e saj, shkruan se Downing Street dhe Shtëpia e Bardhë po konsiderojnë opsionet për këtë ...

NYT: Djalit të Trumpit i ishte thënë se Kremlini ka informacion kundër Clintonit

Lajmi.net - 11.07.2017

Djalit të presidentit amerikan, Donald Trump, i ishte thënë se Qeveria e Rusisë ishte burim i informacionit dëmtues për ish-kandidaten presidenciale demokrate, Hillary Clinton, para takimit të tij me ...

Donald Trump dhuron 50 milionë dollarë për sipërmarrëset femra në mbarë botën

Zhurnal - 11.07.2017

Donald Trump dhuron 50 milionë dollarë për sipërmarrëset femra në mbarë botën Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka premtuar sot një fond prej 50 milion dollarësh për një fondacion të Bankës Botërore ...

Në "aferën ruse" i përfshirë edhe djali i presidentit Trump, mori informacione kundër kandidates Clinton

Zhurnal - 11.07.2017

Në "aferën ruse" i përfshirë edhe djali i presidentit Trump, mori informacione kundër kandidates Clinton Normalisht Donald Trump Junior mbron babain e tij në rrjetet sociale.

“NYT”: Trump Jr. e dinte se çfarë do t’i ofronte avokatja ruse

Top Channel - 11.07.2017

“New York Times” vazhdon ta ndjekë çështjen e Donald Trump Jr., e në shkrimin e fundit thotë se i biri i presidentit ishte informuar që të dhënat e ofruara prej avokates ruse ishin pjesë e ...

Avokatja ruse mohon të kishte informacione të dëmshme për Hillary Clinton

Albeu.com - 11.07.2017

Avokatja ruse, e cila u takua me Donald Trump Jr. ka mohuar të kishte çfarëdo lloj informacioni të dëmshme për Hillary Clintonin, apo lidhje me Kremlinin.

Vizita e Trump-it në Britani shtyhet për vitin 2018

Albeu.com - 11.07.2017

Vizita shtetërore e presidentit amerikan , Donald Trump në Britaninë e Madhe do të zhvillohet në vitin 2018 "> 2018 . Lajmin e bën të ditur një personalitet i lartë në qeverinë britanike .

Djali i Trump publikon mesazhet me prokurorin e Rusisë, akuza për Clinton

Albeu.com - 11.07.2017

Djali i presidentit Donald Trump , Donald Trump Junior ka publikuar një email ku tregon se i është ofruar informacion për Hillary Clinton nga një shtetas rus.

Emailet tregojnë se prokurori rus i ofroi Trump Jr. informacione mbi Clintonin

Evropaelire - 11.07.2017

Djali i presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, publikoi disa emaile, të cilat tregojnë se atij i janë ofruar informacione "të ndjeshme" për ish-rivalen e presidentit, Hillary Clinton, ...

SHBA, publikohen emailet, tregojnë ndërhyrje të Rusisë në zgjedhje

LajmiFundit - 11.07.2017

Djali i madh i presidentit Donald Trump publikoi të martën një shkëmbim e-mailesh, nga të cilët del se ai kishte biseduar rreth planeve për të dëgjuar informacione që dëmtonin kandidaten demokrate ...

Trump Jr. publikon “e-mail”-et: Infot, pjesë e mbështetjes nga Kremlini (Foto)

Lajmi.net - 11.07.2017

Djali më i madh i presidentit Trump, Donald Jr. publikoi këtë të martë disa “e-mail”-e që i referohen një prej prokurorëve më të lartë të qeverisë ruse, si ofertuesi ndaj drejtuesve të fushatës së ...

Prova e parë e ndërhyrjes ruse. Trump Jr. publikon “e-mail”-et

Top Channel - 11.07.2017

Djali i presidentit amerikan, Donald Trump, ka publikuar disa “e-mail”-e që dëshmojnë se atij i ishin ofruar informacione të ndjeshme për Hillary Clintonin nga një shtetas rus.

Emailet tregojnë se prokurori rus i ofroi Trump Jr. informacione mbi Clintonin

Portalb - 11.07.2017

Djali i presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, publikoi disa emaile, të cilat tregojnë se atij i janë ofruar informacione “të ndjeshme” për ish-rivalen e presidentit, Hillary Clinton, ...

Kremlini: Nuk kemi dijeni për takimin e Trump Jr. me avokaten ruse

Ora news - 11.07.2017

Kremlini tha se nuk është në dijeni të një takimi në vitin 2016 midis stafit të lartë të presidentit Donald Trump dhe një avokateje ruse, e cila premtoi t’i jepte stafit informacione që mund ta ...

NYT: Emaili që lidh djalin e Trump me Kremlinin

Telegrafi - 11.07.2017

Donald Trump Junior, e dinte se informacioni i ofruar nga avokatja ruse ishte pjesë e një përpjekjeje të qeverisë ruse për të ndihmuar fushatën zgjedhore të babait të tij, raporton New York Times.

Kremlini: Nuk kemi dijeni për takimin e Trump Jr. me avokaten ruse

Mapo - 11.07.2017

Kremlini tha se nuk është në dijeni të një takimi në vitin 2016 midis stafit të lartë të presidentit Donald Trump dhe një avokateje ruse, e cila premtoi t’i jepte stafit informacione që mund ta ...

Vizita e Trump në Britani të Madhe shtyhet për vitin 2018

Telegrafi - 11.07.2017

Vizita shtetërore e presidentit amerikan, Donald Trump në Britaninë e Madhe do të zhvillohet në vitin 2018, deklaroi sot një personalitet i lartë në qeverinë britanike.

Djali i Trumpit publikon e-mailet nga takimi me rusët

Koha.net - 11.07.2017

Djali i presidentit amerikan Donald Trump, Donald Jr, sot ka publikuar disa e-maile, që i referohen një prej prokurorëve më të lartë të qeverisë ruse, si ofertuesi ndaj drejtuesve të fushatës së ...

Djali i Trump publikon mesazhet me prokurorin e Rusisë, akuza për Clinton

Ora news - 11.07.2017

Djali i presidentit Donald Trump ka publikuar një email ku tregon se i është ofruar informacion për Hillary Clinton nga një shtetas rus. Prokurori Rob Goldstone i ka dhënë detaje djalit të Trump të ...

Emailet tregojnë se djali i presidentit Trump priste informacion dëmtues për Hillary Clintonin

VOA - 11.07.2017

Djali i madh i presidentit Donald Trump publikoi të martën një shkëmbim e-mailesh, nga të cilët del se ai kishte biseduar rreth planeve për të dëgjuar informacione që dëmtonin kandidaten demokrate ...

Ndërhyrja e Rusisë në zgjedhjet amerikane? Djali i Trump publikohen e-mailet për takimin me avokaten ruse

BalkanWeb - 11.07.2017

Djali i madh i presidentit Donald Trump publikoi të martën një shkëmbim e-mailesh, nga të cilët del se ai kishte biseduar rreth planeve për të dëgjuar informacione që dëmtonin kandidaten demokrate ...

Djali i Donald Trump publikon emailet që tregojnë ndërhyrje të Rusisë në zgjedhje

Mapo - 11.07.2017

Djali i madh i presidentit Donald Trump publikoi të martën një shkëmbim e-mailesh, nga të cilët del se ai kishte biseduar rreth planeve për të dëgjuar informacione që dëmtonin kandidaten demokrate ...

Zv/presidenti amerikan: Distancohem nga Trump Jr. për çështjen Clinton

BalkanWeb - 11.07.2017

UASHINGTON- Zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence u distancua sot nga djali i madh i presidentit Donald Trump, Donald Jr., pas zbulimit që ky i fundit kishte takuar në qershor të vitit 2016 një ...

Mbyllet takimi i G20-ës në Hamburg, ja përfundimet

Flaka - 11.07.2017

Takimi i 20 vendeve më të zhvilluara të botës u mbyll të shtunën në një atmosferë protestash të dhunshme dhe me Presidentin Donald Trump në qendër të vëmendjes.

Kur Donald Trump-it nuk i japin dorën | VIDEO

Flaka - 11.07.2017

Një tjetër mungesë dhënie dore për Donald Trump. Këtë herë është Zonja e Parë polake, Agata Kornhauser-Duda. Agata ka irituar shefin e Shtëpisë së Bardhë .

Siç po duket, Amerika e para, është e barabartë me Amerika e vetmuar

Gazeta Tema - 11.07.2017

Nga Daniel W. Drezner Për të vlerësuar performancën e Presidentit Trump në Samitin e G-20, ia vlen të kujtojmë dy gjëra. Së pari, për vite me rradhë, komentatorët e politikës së jashtme të ...

Amerika e para, është e barabartë me Amerika e vetmuar

Java News - 11.07.2017

Nga Daniel W. Drezner/ Për të vlerësuar performancën e Presidentit Trump në Samitin e G-20, ia vlen të kujtojmë dy gjëra. Së pari, për vite me rradhë, komentatorët e politikës së jashtme të ...

NYT zbulon të dhëna të reja për djalin e Trump

Durres Lajm - 11.07.2017

Përfshirja e djalit të madh të presidentit Donald Trump në skandalin e ndërhyrjes Ruse në zgjedhjet amerikane, është konfirmuar nga një email. NYT shkruan serish mbi çështjen dhe zbulon një email që ...

SHBA, djali i Donald Trump publikon emailet që tregojnë ndërhyrje të Rusisë

Gazeta Tema - 11.07.2017

Djali i madh i presidentit Donald Trump publikoi të martën një shkëmbim e-mailesh, nga të cilët del se ai kishte biseduar rreth planeve për të dëgjuar informacione që dëmtonin kandidaten demokrate ...

Ndërhyrja ruse në zgjedhje, djali i Trump publikon e-mailet

Java News - 11.07.2017

Djali i presidentit amerikan, Donald Trump, ka publikuar disa “e-mail”-e që dëshmojnë se atij i ishin ofruar informacione të ndjeshme për Hillary Clintonin nga një shtetas rus.

NYT: Emaili që lidh djalin e Trump me Kremlinin

Antpress - 11.07.2017

Donald Trump Junior, e dinte se informacioni i ofruar nga avokatja ruse ishte pjesë e një përpjekjeje të qeverisë ruse për të ndihmuar fushatën zgjedhore të babait të tij, raporton New York Times.

“New York Times”: Trump Jr e dinte se Rusia kish ofruar ndihmë

Bota.al - 11.07.2017

Para se të organizonte takimin me një avokate ruse, i bindur se ajo kishte informacione kompromentuese në lidhje me Hillary Clintonin, Donald Trump Jr kish qenë i informuar me email se materiali në ...

Kur nuk i japin dorën Donald Trump-it!

Intervista - 11.07.2017

Një tjetër mungesë dhënie dore për Donald Trump. Këtë herë është Zonja e Parë polake, Agata Kornhauser-Duda. Agata ka irrituar shefin e Shtëpisë së Bardhë.

Djali i Trumpit ka pasur kontakte me rusët

Lajmi.net - 10.07.2017

Mediat amerikane raportojnë se djali i presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është takuar me një avokate të lidhur me Kremlinin, vitin e kaluar, pasi i janë premtuar informacione që do ...

Djali i Trampit ka pasur kontakte me rusët

Almakos - 10.07.2017

10 July Mediat amerikane raportojnë se djali i presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është takuar me një avokate të lidhur me Kremlinin, vitin e kaluar, pasi i janë premtuar ...

Clinton, objekt bisede mes Trump Jr. dhe avokates ruse

Top Channel - 10.07.2017

Këtë herë, “New York Times” i shtrin pretendimet e kontakteve me rusët gjatë fushatës, deri te djali i madh i Trumpit, Donald Trump Junior. Gazeta prestigjioze shkruan se 40-vjeçari ka pranuar të ...

Siguria kibernetike, Trump zmbrapset nga ideja e bashkëpunimit me Rusinë

Lajmi.net - 10.07.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u zmbraps nga propozimi i tij për të punuar me presidentin rus, Vladimir Putin, në krijimin e një njësie të sigurisë kibernetike, e cila do t'i ...

Klinton, objekt bisede mes Trump Jr. dhe avokates ruse

Portalb - 10.07.2017

Këtë herë, “New York Times” i shtrin pretendimet e kontakteve me rusët gjatë fushatës, deri te djali i madh i Trumpit, Donald Trump Junior, transmeton Top Channel .

Rusia për takimin e djalit të Trump me avokaten ruse: Nuk jemi në dijeni!

Albeu.com - 10.07.2017

Kremlini tha se nuk është në dijeni të një takimi në vitin 2016 midis stafit të lartë të presidentit Donald Trump dhe një avokateje ruse , e cila premtoi t’i jepte stafit informacione që mund ta ...

Kjo është avokatja ruse me të cilën u takua djali i Trump (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.07.2017

Kjo është Natalia Veselnitskaya , avokatja ruse me të cilën është takuar djali i Presidentit të SHBA-ve Donald Trump Junior. Vedtë Donald Trump Jr. konfirmoi në një deklaratë se kishte rënë dakord ...

Djali i Trumpit ka pasur kontakte me rusët

Telegrafi - 10.07.2017

Mediat amerikane raportojnë se djali i presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është takuar me një avokate të lidhur me Kremlinin, vitin e kaluar, pasi i janë premtuar informacione që do ...

Presidenti Donald Trump zbulon detaje të takimit me Vladimir Putin

BalkanWeb - 10.07.2017

Presidenti amerikan Donald Trump tha të dielën se ai e kishte pyetur dy herë me këmbëngulje Presidentin rus Vladimir Putin për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet amerikane dhe se tani ka adhur koha “që ...

Mediat amerikane: Djali i Trumpit ka pasur kontakte me rusët, ja kë takoi vitin e kaluar

BalkanWeb - 10.07.2017

Mediat amerikane raportojnë se djali i presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është takuar me një avokate të lidhur me Kremlinin, vitin e kaluar, pasi i janë premtuar informacione që do ...

Peskov: Putin i kënaqur me takimin, mendoj se ishte edhe Trump

Botasot - 10.07.2017

Sekretari për shtyp i presidentit rus Vladimir Putin, Dmitry Peskov, tha se Putin ishte i kënaqur me takimin ballë për ballë me homologun e tij amerikan Donald Trump, e cila ishte edhe ndër ngjarjet ...

Trump tërhiqet nga propozimi për ngritjen e qendrës së përbashkët të sigurisë kibernetike me Rusinë

BalkanWeb - 10.07.2017

Presidenti Amerikan Donald Trump u tërhoq nga propozimi i tij për ngritjen e një qendre të përbashkët sigurie me Rusinë në një cicërimë në rrjetin social Twitter.

Djali i Trump takoi gjatë fushatës avokaten e lidhur me Moskën

Ora news - 10.07.2017

Një takim i realizuar mes djalit të Presidentit Trump dhe një avokateje ruse të njohur për lidhjet e saj me Kremlinin, ka rindezur edhe njëherë debatin për lidhjet e dyshuara të zyrtarëve të lartë të ...

Siguria kibernetike, Trump zmbrapset nga ideja e bashkëpunimit me Rusinë

Botasot - 10.07.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u zmbraps nga propozimi i tij për të punuar me presidentin rus, Vladimir Putin, në krijimin e një njësie të sigurisë kibernetike, e cila do t'i ...

Clinton, objekt bisede mes Trump Jr. dhe avokates ruse

Mapo - 10.07.2017

Këtë herë, “New York Times” i shtrin pretendimet e kontakteve me rusët gjatë fushatës, deri te djali i madh i Trumpit, Donald Trump Junior. Gazeta prestigjioze shkruan se 40-vjeçari ka pranuar të ...

Trump tërhiqet nga propozimi i tij për ngritjen e një qendre të përbashkët të sigurisë kibernetike me Rusinë

PC World - 10.07.2017

Presidenti Amerikan Donald Trump u tërhoq nga propozimi i tij për ngritjen e një qendre të përbashkët sigurie me Rusinë në një cicërimë në rrjetin social Twitter.

Presidenti Trump zbulon detaje: Ja çfarë bisedova me Putin

Java News - 10.07.2017

President Donald Trump meets with Russian President Vladimir Putin at the G20 Summit, Friday, July 7, 2017, in Hamburg. (AP Photo/Evan Vucci) Presidenti amerikan Donald Trump tha të dielën se ai e ...

Del sekreteti, zgjerohet skandali/ Djali i Trump lidhje me rusët

Java News - 10.07.2017

epa05195386 US Republican Presidential candidate Donald Trump (L) listens to his his son Donald Trump Jr. speaking to supporters during a rally at Lakefront Airport in New Orleans, Louisiana, USA, 04 ...

Djali i Trumpit pranon kontaktet me rusët

Alb Portali - 10.07.2017

Mediat amerikane raportojnë se djali i presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është takuar me një avokate të lidhur me Kremlinin, vitin e kaluar, pasi i janë premtuar informacione që do ...