TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gruevski e quan patriot Ivanovin, ndërsa Zaevin kriminel

Lajm - 17.04.2016

Lideri i VMRO DPMNE Nikolla Gruevski në intervistën për televizionin Kanal5 ka komentuar zhvillimet e fundit të thellimit të krizës politike, duke fajësuar opozitën.

Asnjë president i botës nuk fal si Gjorge Ivanovi

Portalb - 17.04.2016

Lajme lidhur me temën Partia BESA mbështet protestat e Shkupit, kundër regjimit Përfundon protesta. Protestuesit shpërndahen qetë (FOTO+VIDEO) Johanes Han me porosi deri te partitë në Maqedoni Grubi: ...

Zaev me letër të dytë njofton Ivanovin se nuk pranon faljen

Portalb - 17.04.2016

Lajme lidhur me temën Lideri i LSDM-së Zaev: Ose ne ose Gruevski! Nuk do ketë zgjedhje, protestat intensifikohen (VIDEO) Ahmeti dhe Zaev kanë biseduar për krizën politike dhe dorëheqjen e Ivanov ...

Zaev letër të dytë Ivanovit: Nuk dua të falem, e as të amnistohem

Albeu.com - 17.04.2016

Lideri i opozitës maqedonase Zoran Zaev , i ka dërguar një letër të dytë presidentit Gjorge Ivanov, ku ka theksuar se as që kërkon e as që pranon falje .

Zaev me letër të dytë njofton Ivanovin se nuk pranon faljen

Lajm - 17.04.2016

Lideri i opozitës maqedonase Zoran Zaev, i dërgoi letër për herë të dytë presidentit Gjorgje Ivanov, ku thekson se as që kërkon e as që pranon falje, transmeton Portalb.

LSDM: Ivanov duhet ti tërheq vendimet dhe të largohet

Albeu.com - 17.04.2016

LSDM, në një njoftim për mediat shkruan se Maqedonia u çua në këmbë në mbrojtje të rendit kushtetues, shtetësisë dhe të ligjeve. Që ta mbrojë veten nga banda kriminale rreth tij, Nikolla Gruevski ...

Zaev me letër të dytë njofton Ivanovin se nuk pranon faljen

Almakos - 17.04.2016

Lideri i opozitës maqedonase Zoran Zaev, i dërgoi letër për herë të dytë presidentit Gjorgje Ivanov, ku thekson se as që kërkon e as që pranon falje. Letra e Zaev vijon pasi presidenti Gjorgje Ivanov ...

LSDM: Po i vjen fundi bandës kriminele

Portalb - 17.04.2016

Lajme lidhur me temën Zaev me letër të dytë njofton Ivanovin se nuk pranon faljen Zaev: Nuk do të marrim pjesë në zgjedhjet që i nënshkruajti Veljanovski Reagon Rusia: Opozita maqedonase po nxitë ...

Kërkohet largimi i Ivanovit

Ina - 17.04.2016

LSDM, në një njoftim për mediat shkruan se Maqedonia u çua në këmbë në mbrojtje të rendit kushtetues, shtetësisë dhe të ligjeve. Që ta mbrojë veten nga banda kriminale rreth tij, Nikolla Gruevski ...

LSDM: Kot e ka Mijallkov dhe Gruevski, mburojën e kryetarit Ivanov e ndjek gjyqësori i popullit

Almakos - 17.04.2016

Sasho Mijallkov, si dhe kushëriri i tij Nikolla Gruevski, nuk mund të mbrohen pas kabinës së kryetarit Ivanov, ka reaguar LSDM-ja. “Nën çatinë e kalbur të frikësuar, të vetmuar, çifti kushërijësh ...

LSDM: Kot e ka Mijallkov dhe Gruevski, mburojën e kryetarit Ivanov e ndjek gjyqësori i popullit

Lajm - 17.04.2016

Sasho Mijallkov, si dhe kushëriri i tij Nikolla Gruevski, nuk mund të mbrohen pas kabinës së kryetarit Ivanov, ka reaguar LSDM-ja, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Malevski: Ivanov shkeli perspektivën për BE

Lajm - 17.04.2016

Drejtësia është vlerë për vendet euro-atlantike prandaj falja e individëve të caktuar të përfshirë në hetime serioze zgjoi reagimin e ndërkombëtarëve.

Malevski: Vendimi i Ivanovit kundër Prokurorisë Speciale, si dhe "dogji" perspektivën e Maqedonisë për ne BE

Zhurnal - 17.04.2016

Malevski: Vendimi i Ivanovit kundër Prokurorisë Speciale, si dhe dogji perspektivën e Maqedonisë për ne BE Publikuar 17.04.2016 në 16:33 nga S.M | 1 i lexuar Shkup, 17 prill - Drejtësia është vlerë ...

Si mund të tërhiqet amnestia!?

Zhurnal - 17.04.2016

Si mund të tërhiqet amnestia!? Publikuar 17.04.2016 në 19:50 nga B.R. | 1 i lexuar Shkup, 17 prill - Nikola Gruevski, Trajko Veljanovski, Zoran Zev dhe Branko Cërvenkovski deri më tani kanë dërguar ...

Kabineti i Ivanov nuk din si të veprojë sipas kërkesave për tërheqje të faljes

Telegrafi - 17.04.2016

Kabineti i Kryetarit deri më tani është pa përgjigje se si do të veprojë sipas kërkesave të funksionarëve të falur të cilët nuk pajtohen me vendimin e tillë të presidentit, transmeton Telegrafi ...

Zaev me letër të dytë njofton Ivanovin se nuk pranon faljen

Gazeta Express - 17.04.2016

Lideri i opozitës maqedonase Zoran Zaev i dërgoi letër për herë të dytë presidentit Gjorgje Ivanov, ku thekson se as që kërkon e as që pranon falje. Letra e liderit të Lidhjes Socialdemokrate të ...

Nuk ka përgjigje nga Kabineti i Ivanovit për tërheqjen e vendimit për falje

Gazeta Express - 17.04.2016

Nga kabineti i presidentit Gjorgje Ivanov për momentin nuk ka përgjigje se si do të veprojë pas kërkesave nga funksionarët e falur që nuk pajtohen me një vendim të tillë.

Zaev me letër të dytë njofton Ivanovin se nuk pranon faljen

Botasot - 17.04.2016

Lideri i opozitës maqedonase Zoran Zaev i dërgoi letër për herë të dytë presidentit Gjorgje Ivanov, ku thekson se as që kërkon e as që pranon falje. Letra e liderit të Lidhjes Socialdemokrate të ...

LSDM: Maqedonia u çua në këmbë, Ivanov duhet ti tërheq vendimet dhe të largohet

Telegrafi - 17.04.2016

Maqedonia u çua në këmbë në mbrojtje të rendit kushtetues, shtetësisë dhe të ligjeve. Që ta mbrojë veten nga banda kriminale rreth tij, Nikolla Gruevski urdhëroi ndërsa Gjrogje Ivanov, zbatoi grusht ...

LSDM: Maqedonia u ngrit, Ivanov t’i tërheqë vendimet dhe të largohet

Gazeta Express - 17.04.2016

Maqedonia u ngrit në këmbë në mbrojtje të rendit kushtetues, shtetësisë dhe ligjeve. Për ta mbrojtur veten dhe bandën kriminale rreth vetes, Nikolla Gruevski porositi, kurse Gjorge Ivanov e zbatoi ...

LSDM: Kot e ka Mijallkov dhe Gruevski, mburojën e kryetarit Ivanov e ndjek gjyqësori i popullit

Telegrafi - 17.04.2016

Sasho Mijallkov, si dhe kushëriri i tij Nikolla Gruevski, nuk mund të mbrohen pas kabinës së kryetarit Ivanov, ka reaguar LSDM-ja, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Heshtje nga Qeveria e Shkupit pas porosisë së eurokomisarit Hahn

Gazeta Express - 17.04.2016

Qeveria e Maqedonisë po hesht pas porosisë së eurokomisarit për zgjerim Johannes Hahn se nuk do të pranohet Qeveria e re ndërkombëtarisht, nëse nuk krijohen kushte për zgjedhje fer dhe demokratike.

LSDM: Po i vjen fundi bandës kriminele

Botasot - 17.04.2016

Sasho Mijallkov dhe kushëriri i tij Nikolla Gruevski, nuk mund të fshihen pas Gjorge Ivanovit, reagojnë nga LSDM. “Populli është në këmbë dhe po e shënon fundin e bandës kriminele.

Gruevski e quan patriot Ivanovin, ndërsa Zaevin kriminel

Ilirida - 17.04.2016

Lideri i VMRO DPMNE Nikolla Gruevski në intervistën për televizionin Kanal5 ka komentuar zhvillimet e fundit të thellimit të krizës politike, duke fajësuar opozitën.

Nuk ka përgjigje nga Kabineti i Ivanovit për tërheqjen e vendimit për falje

Tetova Sot - 17.04.2016

Nga kabineti i presidentit Gjorgje Ivanov për momentin nuk ka përgjigje se si do të veproj pas kërkesave nga funksionarët e falur që nuk pajtohen me një vendim të tillë, transmeton tetovaSot.

Shkup, zgjerohet pakënaqësia ndaj Ivanov; protestat hyjnë në natën e katërt

Top Channel - 16.04.2016

Numri i qytetarëve që kërkojnë dorëheqjen e presidentit Gjorgje Ivanov, pas vendimit të tij për të falur politikanët nën hetim, po rritet çdo ...

Qëndrimi i Ivanovit ndaj ndërkombëtarëve: I ZOTI SHTËPISË JAM UNË

Zhurnal - 16.04.2016

Analizë: Qëndrimi i Ivanovit ndaj ndërkombëtarëve: I ZOTI SHTËPISË JAM UNË Publikuar 16.04.2016 në 08:46 nga S.M | 1 i lexuar Shkup, 15 prill - Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov ...

Mediat e huaja: Maqedonia po kalon në krizën më të thellë historike

Ina - 16.04.2016

“Maqedonia është futur në ditën e katërt të protestave pas vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov për të falur dhjetëra politikanë, mes tyre edhe ish kryeministrin, të inkriminuar në video ...

“Telegraph”: Maqedonia po kalon krizën më të thellë historike

Albeu.com - 16.04.2016

Mediat e huaja besojnë se shteti maqedonas po kalon në krizën më të thellë historike. “ Maqedonia është futur në ditën e katërt të protestave pas vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov për të falur ...

Protestat do të vazhdojnë

Almakos - 16.04.2016

Për sot në orën 18 para Prokurorisë Speciale Publike përsëri janë caktuar protesta kundër vendimit të presidentit Ivanov për abolim të 56 politikanëve.

Velanoski deri te Ivanovi: Nuk kam kërkuar dhe nuk ka pse të më falni

Lajm - 16.04.2016

“Asnjëherë nuk kam kërkuar dhe nuk kam pse të falem”, i shkroi në një letër kryetari i Parlamentit, Trajko Velanoski, presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov dhe shtoi se secili politikan dhe ...

Vazhdojnë edhe sot protestat kundër vendimit të Ivanovit

Portalb - 16.04.2016

Lajme lidhur me temën Përfundoi e qetë protesta në Shkup (FOTO+VIDEO) Ekskluzive: Protesta e qytetarëve kundër vendimit të presidentit Ivanov (VIDEO) Përfundon protesta, shpërndahen protestuesit ...

Vazhdojnë edhe sot protestat kundër Ivanovit

Albeu.com - 16.04.2016

Para Prokurorisë Speciale Publike është lajmëruar se do të vazhdojnë edhe sot në orën 18 protestat kundër vendimit të presidentit, Gjorge Ivanov , për pezullimin e të gjitha proceseve kundër 56 ...

Kiracovski: Ivanovi të ikë pasi që po keqpërdor funksionin e presidentit për ta mbrojtur Gruevskin

Lajm - 16.04.2016

Aleksandar Kiracovski nga LSDM-ja kërkon që presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorgje Ivanov të ikë nga funksioni përmes të cilit po e mbron Nikolla Gruevskin, transmeton TetovaSot.

Opozita nuk tërhiqet nga protestat, kundërshton zgjedhjet

Evropaelire - 16.04.2016

Kriza në Maqedoni vazhdon të thellohet për shkak të dallimeve gjithnjë e më të mëdha ndërmjet partive, në veçanti pas vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov, për të falur zyrtarët e akuzuar nga ...

Ekspertët: Vendimi i Ivanovit rrezikon integrimet

Lajm - 16.04.2016

Ekspertët vlerësojnë se kërcënimet e ndërkombëtarëve për izolimin e vendit, liderët politik duhet ti marrin si porosi të qartë se zhvillimet e fundit mund të pengojnë dukshëm integrimin euroatlantik ...

Mijalkov ndjehet i pafajshëm, kërkon që presidenti të mos e fal

Lajm - 16.04.2016

Ish drejtori i DSK-së, Sasho Mijalkov e ftoi presidentin e shtetit, Gjorgje Ivanov që t`i tërheq vendimet për ndërprerjen e procedurave penale që kanë të bëjnë me të, transmeton ...

Mijalkov ndjehet i pafajshëm, kërkon që presidenti të mos e fal

Almakos - 16.04.2016

Ish drejtori i DSK-së, Sasho Mijalkov e ftoi presidentin e shtetit, Gjorgje Ivanov që t`i tërheq vendimet për ndërprerjen e procedurave penale që kanë të bëjnë me ...

Kiracovski: Ivanovi të ikë pasi që po keqpërdor funksionin e presidentit për ta mbrojtur Gruevskin

Almakos - 16.04.2016

Aleksandar Kiracovski nga LSDM-ja kërkon që presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorgje Ivanov të ikë nga funksioni përmes të cilit po e mbron Nikolla Gruevskin.

Mijalkov kërkon Ivanov të tërheq vendimin për faljen e tij

Portalb - 16.04.2016

Lajme lidhur me temën Pse Prokuroria Publike nuk u mor me Mijallkovin? Përgjigjet Zvërlevski VMRO-DPMNE ende mbështetet në Mijallkovin, të tjerët me ndërkombëtarët (VIDEO) Për rastin gjyqësor të ...

Gruevski: Vendimi i Ivanovit akt patriotik

Albeu.com - 16.04.2016

Lideri i VMRO DPMNE Nikola Gruevski ka theksuar në Canal 5 se vendimi i Ivanovit është akt patriotik si dhe tha se nuk dëshiron të jetë në burg së bashku me Zoran Zaevin .

Gruevski e quan patriot Ivanovin, ndërsa Zaevin kriminel

Ina - 16.04.2016

Lideri i VMRO DPMNE Nikolla Gruevski në intervistën për televizionin Kanal5 ka komentuar zhvillimet e fundit të thellimit të krizës politike, duke fajësuar opozitën.

BE presion Ivanovit: Tërhiqni amnistinë ose sanksione

Ora news - 16.04.2016

Një përfaqësues i lartë i Bashkimit Europian ka deklaruar se nëse Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov nuk do të tërheqë amnistinë e miratuar disa ditë më parë, vendet perëndimore do të sillen në ...

Mijallkov kërkon nga Ivanovi të tërheq vendimin për faljen e tij

Telegrafi - 16.04.2016

Press 24 bën të ditur se listës së personave që kanë kërkuar nga Ivanovi që të tërheq vendimin për falje, i është shtuar edhe ish-drejtori i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim (DSK), Sasho ...

Gruevski: Vendimi i Ivanovit është akt patriotik!

Telegrafi - 16.04.2016

Lideri i VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski, sonte në edicionin e lajmeve të televizionit Kanal 5, tha se vendimi i presidentit Gjorge Ivanov për falje, është akt patriotik, por theksoi se ai nuk dëshiron ...

Cërvenkovski dhe Gruevski kanë dorëzuar kërkesën për anulimin e vendimit për falje

Yll Press - 16.04.2016

Cërvenkovski që dje, më 13 prill ka paraqitur kërkesën, dhe kjo është publikuar në faqen e tij. Ish-presidenti i Republikës, Branko Cërvenkovski ishte zyrtari i parë i cili ka kërkuar nga presidentit ...

Presidenti Ivanov po e izolon ndërkombëtarisht Maqedoninë

Tetova Sot - 16.04.2016

Forumi i patriotëve mendjelirë dëshiron të tregoj shqetësimin e saj për situatën e krijuar në shtet dhe skenat e padëshirueshme që po realizohen, ndërsa janë të nxitura vetëm me një vendim të ...

Presidenti maqedonas: Po mundohen të vrasin liderët e dy partive kryesore

Shqiperia Ime - 16.04.2016

Ka kërcënim real për vrasjen e dy liderëve të partive, tha presidenti Giorge Ivanov në intervistën e përbashkët me kryeredaktorët e disa televizioneve në vend.

Velanoski deri te Ivanovi: Nuk kam kërkuar dhe nuk ka pse të më falni

Tetova Sot - 16.04.2016

“Asnjëherë nuk kam kërkuar dhe nuk kam pse të falem”, i shkroi në një letër kryetari i Parlamentit, Trajko Velanoski, presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov dhe shtoi se secili politikan dhe ...

Kiracovski: Ivanovi të ikë pasi që po keqpërdor funksionin e presidentit për ta mbrojtur Gruevskin

Tetova Sot - 16.04.2016

Aleksandar Kiracovski nga LSDM-ja kërkon që presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorgje Ivanov të ikë nga funksioni përmes të cilit po e mbron Nikolla Gruevskin, transmeton TetovaSot.

Maqedonia nën hijen e krizës politike

Java News - 16.04.2016

Maqedonia, pas konfliktit të brendshëm të ndodhur në vitin 2001, mes shqiptarëve dhe maqedonasve të dy komuniteteve etnike më të mëdha në vend, është përballur sërish me skena që të risjellin në mend ...

Sasho Mijalkov e ndien veten të pafajshëm, kërkon që presidenti Ivanov të mos e fal

Tetova Sot - 16.04.2016

Ish drejtori i DSK-së, Sasho Mijalkov e ftoi presidentin e shtetit, Gjorgje Ivanov që t`i tërheq vendimet për ndërprerjen e procedurave penale që kanë të bëjnë me të, transmeton TetovaSot.

Zaevi me letër drejt Ivanovit: Nuk jemi të gjithë kriminelë, nuk e dua faljen tënde

Tetova Sot - 16.04.2016

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaevi sot i ka dërguar edhe një letër presidentit Gjorge Ivanov, i cili, siç informuan nga kabineti i liderit të opozitës, është iniciuar nga konferenca e djeshme “e turpshme ...

Ekspertët: Vendimi i Ivanovit rrezikon integrimet (VIDEO)

Tetova Sot - 16.04.2016

Ekspertët vlerësojnë se kërcënimet e ndërkombëtarëve për izolimin e vendit, liderët politik duhet ti marrin si porosi të qartë se zhvillimet e fundit mund të pengojnë dukshëm integrimin euroatlantik ...

Gruevski: Vendimi i Ivanovit është akt patriotik!

Tetova Sot - 16.04.2016

Lideri i VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski, sonte në edicionin e lajmeve të televizionit Kanal 5, tha se vendimi i presidentit Gjorge Ivanov për falje, është akt patriotik, por theksoi se ai nuk dëshiron ...

Gruevski: Vendimi i Ivanovit akt patriotik

Ilirida - 16.04.2016

Lideri i VMRO DPMNE Nikola Gruevski ka theksuar në Canal 5 se vendimi i Ivanovit është akt patriotik si dhe tha se nuk dëshiron të jetë në burg së bashku me Zoran Zaevin.

Gruevski e quan patriot Ivanovin, ndërsa Zaevin kriminel

Tetova Sot - 16.04.2016

Lideri i VMRO DPMNE Nikolla Gruevski në intervistën për televizionin Kanal5 ...

Mijallkov kërkon nga Ivanovi të tërheq vendimin për faljen e tij

Republika - 16.04.2016

Ish drejtori i DSK-së, Sasho Mijalkov e ftoi presidentin e shtetit, Gjorgje Ivanov që t`i tërheq vendimet për ndërprerjen e procedurave penale që kanë të bëjnë me të, shkruan Press ...

Gruevski: Vendimi i Ivanovit është akt patriotik

Republika - 16.04.2016

Lideri i VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski, sonte në edicionin e lajmeve të televizionit Kanal 5, tha se vendimi i presidentit Gjorge Ivanov për falje, është akt patriotik, por theksoi se ai nuk dëshiron ...

Ivanov: Nevojiten njerëz të rinj në politikë

Idividi - 15.04.2016

Shkup, 14 prill 2016 (MIA) - Qytetarët mirë e dinë se kush e meriton besimin e tyre. Njerëz të rinj na duhen në politikë. U harxhuam. Pse mos t'u jepet mundësi njerëzve të cilët janë të aftë, të ...

Ivanov: Historia dhe koha do të tregojë kush qëndron pas gjithë kësaj që Maqedonia nuk mund ta marrë atë që e meriton

Idividi - 15.04.2016

Shkup, 14 prill 2016 (MIA) - Historia dhe koha do të tregojë se kush qëndron pas gjithë kësaj që Maqedonia nuk mund ta marrë atë që e meriton. Nuk dua unë të akuzoj e as të tregoj gishtin.

Lidington: Presidenti Ivanov ta ndryshojë vendimin për falje

Idividi - 15.04.2016

Shkup, 14 prill 2016 (MIA) - Ministri britanik për Evropë Dejvid Lidington i bëri thirrje presidentit Gjorge Ivanov ta ndryshojë vendimin për abolim dhe amnisti.

Pesë sindikata në LSM nuk dakordohen me vendimin e Ivanovit

Idividi - 15.04.2016

Shkup, 14 prill 2016 (MIA) - Pesë degë sindikale pranë Lidhjes së Sindikatave të Maqedonisë sot njoftoi se distancohen nga qëndrimi i shprehur nga ana e SASHK-ut se e mbështesin vendimin e ...

Ivanov: Ka kërcënim real për likuidimin e dy liderëve të partive

Portalb - 15.04.2016

Lajme lidhur me temën Lëvizja Besa: Vendimi i Ivanovit e ka rrezikuar seriozisht ardhmërinë e vendit Ivanov tregon pse e ka marrë vendimin për falje Lidington me apel deri te presidenti Ivanov LIVE: ...

Ja reagimi i OSBE ndaj vendimit të Ivanovit dhe zhvillimeve të fundit

Lajm - 15.04.2016

Shefja e Misionit të OSBE-së në Shkup, Nina Suomalainen është njoftuar për 41 vendimet e Presidentit Gjorge Ivanov të publikuara dje në Gazetën Zyrtare, për falje të 56 individëve.

Ivanov: Ambasadorët shkojnë dhe vijnë, problemet mbeten

Albeu.com - 15.04.2016

Kryetari i Republikës së Maqedonisë, Gjorgje Ivanov ka shprehur kritika ndaj punës së ambasadorëve të huaj në vend. Ai deklaroi se disa ambasadorë i kanë tejkaluar kompetencat e tyre të cilat janë ...

Steinmeier me kritika për kryetarin Ivanov

Lajm - 15.04.2016

Shefi i diplomacisë Gjermane Frank-Walter Steinmeier vendimin e kryetarit të Maqedonisë Gjorgje Ivanov e cilësoi si të dëmshëm për Maqedoninë, njofton Telegrafi Maqedoni.

Ivanov godet me vendimet: “Të jetë apo të mos jetë” Prokuroria Speciale Publike

Portalb - 15.04.2016

Lajme lidhur me temën VMRO­-DPMNE-­ja propozon Ivanovi ta rishqyrtojë vendimin e faljes Ivanov: Ka kërcënim real për likuidimin e dy liderëve të partive Lëvizja Besa: Vendimi i Ivanovit e ka ...

Nëse nuk tërhiqet vendimi i presidentit Gjorgje Ivanov, Maqedonia mund të sanksionohet

Lajm - 15.04.2016

Përfaqësuesi i lartë i BE-së deklaroi se nëse nuk tërhiqet amnistia, vendet perëndimore do të sillen në mënyrë më agresive në raport me liderin e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski dhe funksionarët e ...

Steinmeier: Ivanov minon punën e Prokurorisë Speciale

Portalb - 15.04.2016

Lajme lidhur me temën Ambasada e Turqisë në Shkup reagon për situatën në Maqedoni Latifi: Duhet të shfrytëzohet momenti nga partitë politike shqiptare (VIDEO) Maqedoni, nyja gordiane e politikës ...

The Wall Street Journal: Sanksione nga BE, nëse nuk tërhiqet vendimi për falje

Portalb - 15.04.2016

Lajme lidhur me temën Bilalli: Janë së paku tre arsye pse duhet të protestojnë shqiptarët Sofja e shqetësuar për situatën në Maqedoni Ivanov godet me vendimet: “Të jetë apo të mos jetë” Prokuroria ...

The Wall Street Journal: Sanksione nga BE, nëse nuk tërhiqet vendimi për falje

Lajm - 15.04.2016

Një përfaqësues i lartë i BE-së ka për gazetën “The Wall Street Journal” deklaruar se nëse presidenti i Maqedonisë, nuk e tërheqë vendimin për faljen e funksionarëve dhe bashkëpunëtorëve të tyre, ...

Fokus: Ivanov ka dhënë amnistinë, për të shpëtuar pasurinë e Mijallkovit

Lajm - 15.04.2016

Pika që ka mbushur kupën dhe që ka përshpejtuar “kundëraksionin” e Ivanovit, kundrejt aksioneve të Katica Janevës, kanë qenë mbi 100 kërkesat e Prokurorisë Speciale Publike (PSP) deri te gjykatat për ...

Nëse nuk tërhiqet vendimi i presidentit Ivanov, Maqedonia mund të sanksionohet

Shqipmedia - 15.04.2016

Përfaqësuesi i lartë i BE-së deklaroi se nëse nuk tërhiqet amnistia, vendet perëndimore do të sillen në mënyrë më agresive në raport me liderin e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski dhe funksionarët e ...

Steinmeier: Ivanov minon punën e Prokurorisë Speciale

Almakos - 15.04.2016

Në një postim të tij në rrjetin social (facebook), shefi i diplomacisë gjermane Frank-Walter Steinmeier, shfaq shqetësim në lidhje me zhvillimet e fundit politike që kanë kapluar Maqedoninë.

Steinmeier: Ivanov minon punën e Prokurorisë Speciale

Lajm - 15.04.2016

Në një postim të tij në rrjetin social (facebook), shefi i diplomacisë gjermane Frank-Walter Steinmeier, shfaq shqetësim në lidhje me zhvillimet e fundit politike që kanë kapluar Maqedoninë.

BDI e nënshkruan “impiçmentin” për Ivanov

Lajm - 15.04.2016

niciativa e LSDM opozitare për “impiçment” të presidentit Gjorgje Ivanov për shkak të vendimit të tij për falje të 56 politikanëve dhe funksionarëve, mbrëmë edhe formalisht morri përkrahje nga partia ...

BDI me kërkesë deri te Ivanovi

Portalb - 15.04.2016

Lajme lidhur me temën The Wall Street Journal: Sanksione nga BE, nëse nuk tërhiqet vendimi për falje Bilalli: Janë së paku tre arsye pse duhet të protestojnë shqiptarët Sofja e shqetësuar për ...

Çfarë kërkese ka BDI nga Ivanovi?

Lajm - 15.04.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim, si palë nënshkruese e Marrëveshjes së Përzhinos për tejkalimin e krizës politike, i drejtohet, siç shkruajnë ata, Gjorge Ivanovit, me kërkesë për ta rishikuar ...

BDI, ka nënshkruar iniciativën e LSDM-së për “IMPIÇMENT” të Ivanovit

Zhurnal - 15.04.2016

BDI, ka nënshkruar iniciativën e LSDM-së për “IMPIÇMENT” të Ivanovit Publikuar 15.04.2016 në 14:57 nga Xh.I. | 611 i lexuar Shkup, 15 prill – Bashkimi Demokratik për Integrim e përkrah iniciativën e ...

Çfarë kërkese ka BDI nga Ivanovi?

Almakos - 15.04.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim, si palë nënshkruese e Marrëveshjes së Përzhinos për tejkalimin e krizës politike, i drejtohet, siç shkruajnë ata, Gjorge Ivanovit, me kërkesë për ta rishikuar ...

Zaev i dërgon letër Ivanovit: Tërhiqe vendimin pasi Maqedonia kthehet në mesjetë

Zhurnal - 15.04.2016

Zaev i dërgon letër Ivanovit: Tërhiqe vendimin pasi Maqedonia kthehet në mesjetë Publikuar 15.04.2016 në 15:16 nga Xh.I. | 569 i lexuar Shkup, 15 prill – Partia maqedonase në opozitë, LSDM e ...

Zaev i dërgon letër Ivanovit: Tërhiqe vendimin pasi Maqedonia kthehet në mesjetë

Almakos - 15.04.2016

Partia maqedonase në opozitë, LSDM e udhëhequr nga Zoran Zaev përmes një letre zyrtare i ka kërkuar Presidentit maqedonas, Gjorge Ivanov, që urgjentisht të shfuqizojë vendimin për faljen e mbi 50 ...

Maqedonia tronditet, Ivanov mbanë pres-konferencë të jashtëzakonshme në ora 16:00

Zhurnal - 15.04.2016

Maqedonia tronditet, Ivanov mbanë pres-konferencë të jashtëzakonshme në ora 16:00 Publikuar 15.04.2016 në 15:27 nga Xh.I. | 26,140 i lexuar Shkup, 15 prill – Presidenti maqedonas, Gjorge Ivanov, me ...

BDI, partia e Ahmetit me kërkesë deri te Ivanovi

Zhurnal - 15.04.2016

BDI, partia e Ahmetit me kërkesë deri te Ivanovi Publikuar 15.04.2016 në 15:30 nga A.R. | 1 i lexuar Shkup, 16 prill - Bashkimi Demokratik për Integrim, si palë nënshkruese e Marrëveshjes së ...

Ivanov sot në orën 16 përsëri do t`i drejtohet opinionit

Lajm - 15.04.2016

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, dr.Gjorgje Ivanov, sot përsëri do t`i drejtohet qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, transmeton TetovaSot. Pres konferencën do ta mbaj në Villën Vodno në ora ...

Ivanov sot në orën 16 përsëri do t`i drejtohet opinionit

Almakos - 15.04.2016

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, dr.Gjorgje Ivanov, sot përsëri do t`i drejtohet qytetarëve të Republikës së Maqedonisë. Pres konferencën do ta mbaj në Villën Vodno në ora ...

Zaev i dërgon letër Ivanovit: Tërhiqe vendimin pasi Maqedonia kthehet në mesjetë

Lajm - 15.04.2016

Partia maqedonase në opozitë, LSDM e udhëhequr nga Zoran Zaev përmes një letre zyrtare i ka kërkuar Presidentit maqedonas, Gjorge Ivanov, që urgjentisht të shfuqizojë vendimin për faljen e mbi 50 ...

OSBE reagon ndaj vendimit të presidentit Ivanov

Portalb - 15.04.2016

Lajme lidhur me temën BDI me kërkesë deri te Ivanovi The Wall Street Journal: Sanksione nga BE, nëse nuk tërhiqet vendimi për falje Bilalli: Janë së paku tre arsye pse duhet të protestojnë shqiptarët ...

LAJM I FUNDIT/ Ivanov nuk tërhiqet nga vendimi për amnisti (Video)

Lajm - 15.04.2016

Presidenti I Maqedonisë Gjorge Ivanov, para disa minutave përsëriti se nuk heq dorë nga vendimi për amnistimin e politikanëve të dyshuar për vepra penale, raporton “Lajm”.

Ivanov nuk e tërheq vendimin për falje

Zhurnal - 15.04.2016

Ivanov nuk e tërheq vendimin për falje Publikuar 15.04.2016 në 16:15 nga Xh.I. | 173 i lexuar Shkup, 15 prill – Presidenti Ivanov në fjalimin e tij para qytetarëve u shpreh se nuk do ta tërheq ...

Asgjë nga anulimi i vendimit për amnisti, Ivanov mbron qëndrimin e tij

Almakos - 15.04.2016

Presidenti Ivanov para disa minutash në një pres konferencë të jashtëzakonshme, u shpreh se nuk do ta tërheq vendimin e tij për falje, ku ishin të përfshirë 56 persona, shumica e tyre funksionarë të ...

Ivanov u dërgoi një porosi edhe ambasadorëve

Lajm - 15.04.2016

Në paraqitjen e sotme para opinionit, ku përsëriti se nuk tërhiqet nga vendimi për amnisti, presidenti maqedonas Gjorge Ivanov, sërish hodhi topin te diplomatët e huaj.

BDI kërkon që Ivanovic të rishikojë vendimin e tij

Albeu.com - 15.04.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) i ka dërguar një letër kryetarit të shtetit, Gjorge Ivanov, ku i kërkon rishikimin e vendimit për faljen e politikanëve që janë nën hetime.

Ivanov nuk tërhiqet, një porosi ambasadorëve

Ina - 15.04.2016

Presidenti I Maqedonisë Gjorge Ivanov, para disa minutave përsëriti se nuk heq dorë nga vendimi për amnistimin e politikanëve të dyshuar për vepra penale, raporton “Lajm”.

Ivanovi ua tërheq vërejtjen ndërkombëtarëve: Të keni kujdes me deklaratat e juaja!

Almakos - 15.04.2016

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, në një konferencë për shtyp që u transmetua drejtpërdrejt në edicionin e lajmeve të Televizionit SHENJA, tha se ende qëndron në vendimin e tij, ...

Ivanov: nuk e ndryshoj mendimin, do t’i fal funksionarët!

Portalb - 15.04.2016

Lajme lidhur me temën Platforma e organizatave për luftë kundër korrupsionit me reagim publik kundër vendimit të Ivanovit Ahmeti dhe Zaev kanë biseduar për krizën politike dhe dorëheqjen e Ivanov ...

Maqedoni, BDI i kërkon Ivanovit të rishikojë vendimin për faljen e politikanëve

SOT - 15.04.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) i ka dërguar një letër deri te kryetari i shtetit, Gjorge Ivanov, ku i kërkon rishikimin e vendimit për faljen e politikanëve që janë nën hetime.

Kekenovski për Zhurnal: Për shkak të mos tërheqjes së vendimit nga Ivanov, qytetarët të mos paguajnë asnjë faturë dhe ...

Zhurnal - 15.04.2016

Kekenovski për Zhurnal: Për shkak të mos tërheqjes së vendimit nga Ivanov, qytetarët të mos paguajnë asnjë faturë dhe tatime Publikuar 15.04.2016 në 16:40 nga Xh.I.

Lideri i LSDM-së Zaev me konferencë të jashtëzakonshme (LIVE)

Portalb - 15.04.2016

Lajme lidhur me temën Ivanov: nuk e ndryshoj mendimin, do t’i fal funksionarët! Platforma e organizatave për luftë kundër korrupsionit me reagim publik kundër vendimit të Ivanovit Ahmeti dhe Zaev ...

PDSH i dërgon letër presidentit Ivanov për tërheqjen e vendimit për falje

Portalb - 15.04.2016

Lajme lidhur me temën Lideri i LSDM-së Zaev: Ose ne ose Gruevski! Nuk do ketë zgjedhje, protestat intensifikohen (LIVE) Ivanov: nuk e ndryshoj mendimin, do t’i fal funksionarët! Platforma e ...

Ivanov nuk e tërheq vendimin për faljen e politikanëve

Albeu.com - 15.04.2016

Kryetari i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov , u është drejtuar qytetarëve të vendit, ku ka njoftuar se nuk do ta tërheq vendimin për faljen e politikëve të cilët janë nën hetime, njofton ...

Pendarovski për Zhurnal: Qytetarët e Maqedonisë nuk janë të interesuar për diktaturë ruse, Ivanov është nën komandë të ...

Zhurnal - 15.04.2016

Pendarovski për Zhurnal: Qytetarët e Maqedonisë nuk janë të interesuar për diktaturë ruse, Ivanov është nën komandë të Gruevskit Publikuar 15.04.2016 në 18:22 nga Xh.I.

Protesta të fuqishme kundër Ivanovit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.04.2016

UPDATE - Qytetarët nuk janë lejuar nga ana e policisë që ta prekin institucionin e presidencës. Janë plot 85 organizata joqeveritare që po protesojnë kundër vendimit të Ivanovit për falje të krimeve ...

Maqedoni, Ivanov nuk tërhiqet përkundër kërkesave të 4 partive politike

Top Channel - 15.04.2016

Partitë kryesore politike në Maqedoni, VMRO-DPMNE, LSDM, BDI dhe PDSH i kanë dërguar secila veç e veç letër Presidentit George Ivanov, nga i cili kanë kërkuar që të tërheqë vendimin e tij për ...

Brukseli beson se vendimi për amnisti i Ivanovit mbron rrethin e ngushtë të VMRO-së

Portalb - 15.04.2016

Lajme lidhur me temën PDSH i dërgon letër presidentit Ivanov për tërheqjen e vendimit për falje Lideri i LSDM-së Zaev: Ose ne ose Gruevski! Nuk do ketë zgjedhje, protestat intensifikohen (VIDEO) ...

Mediat e huaja: Maqedonia në krizë të thellë

Zhurnal - 15.04.2016

Mediat e huaja: Maqedonia në krizë të thellë Publikuar 15.04.2016 në 21:08 nga F.D. | 1 i lexuar “Maqedonia është futur në ditën e katërt të protestave pas vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov për ...

BE paralajmëron sanskione ndaj Maqedonisë

Ina - 15.04.2016

Një përfaqësues i lartë i BE-së ka deklaruar se nëse nuk tërhiqet amnistia, vendet perëndimore do të sillen në mënyrë më agresive në raport me liderin e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski dhe ...

BE paralajmëron sanskione ndaj Maqedonisë

Almakos - 15.04.2016

Një përfaqësues i lartë i BE-së ka deklaruar se nëse nuk tërhiqet amnistia, vendet perëndimore do të sillen në mënyrë më agresive në raport me liderin e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski dhe ...

Brukseli beson se vendimi për amnisti i Ivanovit mbron rrethin e ngushtë të VMRO-së

Almakos - 15.04.2016

Gazeta amerikane “Wall Street Journal” jep alarmin për çmimin që do të duhet të paguajë vendi, në rast të mos tërheqjes së vendimit të presidentit Ivanov për amnistimin e 56 zyrtarëve.

Qytetarët maqedonas sërish në shesh kundër vendimit të Ivanov

Lajmi.net - 15.04.2016

Për të pestën ditë me radhë, qindra qytetarë maqedonas kanë zbarkuar në sheshin qëndror të Shkupit kundër amnistisë së Ivanov për zyrtarët e lartë. Mbledhja e protestuesve ka nisur prej orës 18:00, ...

Analizë nga The Wall Street Journal për situaten në Maqedoni

Zhurnal - 15.04.2016

Analizë nga The Wall Street Journal për situaten në Maqedoni Publikuar 15.04.2016 në 22:11 nga F.D. | 241 i lexuar 15 prill, New York - Në një shkrim kushtuar ngjarjeve të fundit në Maqedoni, gazeta ...

Ivanov: ambasadorët vijnë e shkojnë, problemet mbeten

Telegrafi - 15.04.2016

Kryetari i Republikës së Maqedonisë, Gjorgje Ivanov në intervistën e tij me redaktorët e më tepër mediave pos tjerash, drejtoi edhe kritika ndaj punës së ambasadorëve të huaj në vend, transmeton ...

Steinmeier me kritika për kryetarin Ivanov

Telegrafi - 15.04.2016

Shefi i diplomacisë Gjermane Frank-Walter Steinmeier vendimin e kryetarit të Maqedonisë Gjorgje Ivanov e cilësoi si të dëmshëm për Maqedoninë, njofton Telegrafi Maqedoni.

Daniel Baer: Kryetari Ivanov ta rishikojë vendimin e tij

Telegrafi - 15.04.2016

Ambasadori amerikan në OSBE, Daniel Baer, vlerëson se SHBA-të janë thellësisht të shqetësuara me vendimin e kryetarit Gjorge Ivanov që t’i falë politikanët që janë nën hetime, e që lidhen me aferën e ...

BDI e nënshkruan “impiçmentin” për Ivanov

Telegrafi - 15.04.2016

Iniciativa e LSDM opozitare për “impiçment” të presidentit Gjorgje Ivanov për shkak të vendimit të tij për falje të 56 politikanëve dhe funksionarëve, mbrëmë edhe formalisht morri përkrahje nga ...

BDI-ja kërkon nga Ivanovi që të rishikojë vendimin e tij

Telegrafi - 15.04.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) i ka dërguar një letër deri te kryetari i shtetit, Gjorge Ivanov, ku i kërkon rishikimin e vendimit për faljen e politikanve që janë nën hetime, transmeton ...

BDI-ja i kërkon Ivanovit të rishikojë vendimin për faljen e politikanëve

BalkanWeb - 15.04.2016

MAQEDONI- Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) i ka dërguar një letër deri te kryetari i shtetit, Gjorge Ivanov, ku i kërkon rishikimin e vendimit për faljen e politikanëve që janë nën hetime.

Ivanov nuk anulon vendimin për falje

Yll Press - 15.04.2016

Jam i vetëdijshëm për vendimin që e solla. Edhe përkundër protestave, kërkesës së të gjithë partive politike në Maqedoni për anulimin e vendimit për falje të politikanëve të korruptuar, Presidenti i ...

Këmbëngulë kryetari Ivanov, nuk e tërheq vendimin për faljen e politikanëve

Telegrafi - 15.04.2016

Kryetari i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, u është drejtuar qyteravë të vendit, ku ka njoftuar se nuk do ta tërheq vendimimin për faljen e politikëve të cilët janë nën hetime, njofton ...

WSJ: BE, ndalesa në Shengen për të gjithë zyrtarët

Yll Press - 15.04.2016

Wall Street Journal vazhdon më tej, kur nënvizon se Brukseli beson se vendimi për amnisti i presidentit Ivanov kishte për qëllim mbrojtjen e një rrethi të ngushtë të VMRO-së në pushtet, si dhe kreut ...

Maqedoni, Ivanov nuk tërheq dekretin që fal politikanët

Ora news - 15.04.2016

Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov ka vendosur që të mos e tërheqë dekretin e tij për faljen e politikanëve që janë nën procesin e hetimeve pas skandaleve të shumta për përgjimet në Maqedoni.

Ivanov nuk tërheq dekretin që fal politikanët

Botasot - 15.04.2016

Presidenti i Maqedonisë, George Ivanov ka vendosur që të mos e tërheqë dekretin e tij për faljen e politikanëve që janë nën procesin e hetimeve pas skandaleve të shumta për përgjimet në Maqedoni.

Presidenti maqedonas: Po mundohen të vrasin liderët e dy partive kryesore

Syri.net - 15.04.2016

Ka kërcënim real për vrasjen e dy liderëve të partive, tha presidenti Giorge Ivanov në intervistën e përbashkët me kryeredaktorët e disa televizioneve në vend.

Cërvenkovski dhe Gruevski kanë dorëzuar kërkesën për anulimin e vendimit për falje

Botasot - 15.04.2016

Ish-presidenti i Republikës, Branko Cërvenkovski ishte zyrtari i parë i cili ka kërkuar nga presidentit aktual Gjorge Ivanov të anulojë vendimin për abolim për të, dhe se për sot ka njoftuar edhe ...

Ivanov nuk tërhiqet përkundër kërkesave të 4 partive politike

Gazeta Express - 15.04.2016

Partitë kryesore politike në Maqedoni, VMRO-DPMNE, LSDM, BDI dhe PDSH i kanë dërguar secila veç e veç letër Presidentit George Ivanov, nga i cili kanë kërkuar që të tërheqë vendimin e tij për ...

Qytetarët maqedonas sërish në shesh kundër vendimit të Ivanov

Ora news - 15.04.2016

Për të pestën ditë me radhë, qindra qytetarë maqedonas kanë zbarkuar në sheshin qëndror të Shkupit kundër amnistisë së Ivanov për zyrtarët e lartë. Mbledhja e protestuesve ka nisur prej porës 18:00, ...

Qytetarët maqedonas sërish në shesh kundër vendimit të Ivanov

Zeri - 15.04.2016

​Për të pestën ditë me radhë, qindra qytetarë maqedonas kanë zbarkuar në sheshin qëndror të Shkupit kundër amnistisë së Ivanov për zyrtarët e lartë. Mbledhja e protestuesve ka nisur prej porës 18:00, ...

Mediat e huaja: Maqedonia po kalon në krizën më të thellë historike

Botasot - 15.04.2016

“Maqedonia është futur në ditën e katërt të protestave pas vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov për të falur dhjetëra politikanë, mes tyre edhe ish kryeministrin, të inkriminuar në video ...

Brukseli beson se vendimi për amnisti i Ivanovit mbron rrethin e ngushtë të VMRO-së

Botasot - 15.04.2016

Gazeta amerikane “Wall Street Journal” jep alarmin për çmimin që do të duhet të paguajë vendi, në rast të mos tërheqjes së vendimit të presidentit Ivanov për amnistimin e 56 zyrtarëve.

Zgjerohet pakënaqësia ndaj Ivanov, protestat hyjnë në natën e katërt

Gazeta Express - 15.04.2016

Numri i qytetarëve që kërkojnë dorëheqjen e presidentit Gjorgje Ivanov, pas vendimit të tij për të falur politikanët nën hetim, po rritet çdo ditë. Të premten, mijëra protestues kërkuan sërish ...

PDSH i dërgon letër presidentit Ivanov për tërheqjen e vendimit për falje

Botasot - 15.04.2016

Partia Demokratike Shqiptare, në cilësinë e nënshkrueses se Marrëveshjes së 2 Qershorit dhe Protokollit të 15 Korrikut, kërkon nga Presidenti i vendit Gjorge Ivanov, ta tërheq vendimin për falje të ...

Nëse nuk tërhiqet vendimi i presidentit Gjorgje Ivanov, Maqedonia mund të sanksionohet

Tetova Sot - 15.04.2016

Përfaqësuesi i lartë i BE-së deklaroi se nëse nuk tërhiqet amnistia, vendet perëndimore do të sillen në mënyrë më agresive në raport me liderin e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski dhe funksionarët e ...

“Ruski Ruleti” i Ivanovit çon drejt shpërbërjes së Maqedonisë ?!!!

Tetova Sot - 15.04.2016

Shkruan: Savash VELIU Gjorgji Ivanov që po mban postin e Presidentit të vendit sot ka ndërmarrë një hap sa të guximshëm aq dhe skandaloz. Ai ka nënshkruar vendimin me të cilin falen të gjithë ...

BDI me kërkesë deri te Ivanovi

Ilirida - 15.04.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim, si palë nënshkruese e Marrëveshjes së Përzhinos për tejkalimin e krizës politike, i drejtohet, siç shkruajnë ata, Gjorge Ivanovit, me kërkesë për ta rishikuar ...

Ivanov sot në orën 16 përsëri do t`i drejtohet opinionit

Tetova Sot - 15.04.2016

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, dr.Gjorgje Ivanov, sot përsëri do t`i drejtohet qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, transmeton TetovaSot. Pres konferencën do ta mbaj në Villën Vodno në ora ...

Ivanov me pres-konferencë të jashtëzakonshme, pritet të jep dorëheqje dhe të tërheqë vendimin?!

Ilirida - 15.04.2016

Presidenti maqedonas, Gjorge Ivanov, me fillim në ora 16:00 do ti drejtohet kombit në lidhje me zhvillimet e fundit politike në Maqedoni. Bëhet fjalë për vendimin e tij të fundit skandaloz që pati ...

Ivanov e përsërit, “Nuk e tërheqim vendimin për amnesti!”

Ilirida - 15.04.2016

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, para disa minutave përsëriti se nuk heq dorë nga vendimi për amnistimin e politikanëve të dyshuar për vepra penale.

Ivanov nuk e tërheqë vendimin për faljen

Tetova Sot - 15.04.2016

Presidenti Gjorge Ivanov në fjalimin e tij para publikut tha se nuk e tërheqë vendimin për faljen e cila përfshinë 56 persona për veprat që lidhen dhe dalin nga bisedat e përgjuara, transemton ...

Cërvenkovski dhe Gruevski kanë dorëzuar kërkesën për anulimin e vendimit për falje

Tetova Sot - 15.04.2016

Ish-presidenti i Republikës, Branko Cërvenkovski ishte zyrtari i parë i cili ka kërkuar nga presidentit aktual Gjorge Ivanov të anulojë vendimin për abolim për të, dhe se për sot ka njoftuar edhe ...

Ivanov: I qëndroj vendimit për falje të politikanëve

Ilirida - 15.04.2016

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, deklaroi se mbetet në vendimin për falje të politikanëve nga ndjekja penale dhe se arsye për mostërheqjen e vendimit është interesi shtetëror i ...

Presidenti Ivanov mbetet në vendimin për falje

Republika - 15.04.2016

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov pasdite kumtoi se mbetet në vendimin për falje të funksionarëve të tashëm dhe ish funksionarëve. “I ndoqa me kujdes të gjitha reagimet pas vendimit tim dhe ...

Zgjerohet pakënaqësia ndaj Ivanov, protestat hyjnë në natën e katërt

Shprehja - 15.04.2016

Të premten, mijëra protestues kërkuan sërish tërheqjen e vendimit për amnisti dhe largimin e Ivanov nga funksioni i tij. Qytetarët e pakënaqur e thonë se pas vendimit skandaloz, Ivanov nuk mund të ...

Departamenti amerikan i shtetit reagon ndaj vendimit të Ivanovit

Portalb - 14.04.2016

Lajme lidhur me temën 151 vjet nga vrasja e presidentit Abraham Lincoln (VIDEO/FOTO) Protesta, MPB: Arrestohen 12 persona Vazhdon edhe sot protesta kundër vendimit të Ivanov Mbaron takimi urgjent për ...

Prokuroria Speciale do ti përgjigjet Ivanovin, godet me dosje të re

Ina - 14.04.2016

Prokuroria Publike Speciale sot do të mbajë konferencën e radhës me mediat, ku pritet të shpallet procesi i ri hetimor në kuadër të bombave të përgjimeve, informon INA.

Faljet e paqena

Portalb - 14.04.2016

Prof. Dr Jeton Shasivari Kryetari i vendit, Gjorge Ivanov i trazoi njerëzit në vend si dhe bashkësinë ndërkombëtare (në veçanti SHBA-të) me vendimet e tij të fundit për faljen-lirimin nga ndjekja pa ...

Shkariç për Zhurnal: Unë e kam themeluar kushtetutën dhe ju garantojë se vendimi i Ivanovit është i paligjshëm, vetëm ...

Zhurnal - 14.04.2016

Shkariç për Zhurnal: Unë e kam themeluar kushtetutën dhe ju garantojë se vendimi i Ivanovit është i paligjshëm, vetëm Parlamenti mund të sjellë ligj të ri për falje Publikuar 14.04.2016 në 10:00 nga ...

Ivanov sot takim me ambasadorët Bejli dhe Orav?

Lajm - 14.04.2016

Ambasadorët e SHBA-ve dhe të BE-së, Jess Bailey dhe Aivo Orav, sipas të dhënave jo zyrtare sot në mesditë pritet që të takohen me presidentin e shtetit, Gjorgje Ivanov, në lidhje me vendimin e tij ...

Shkariç: Unë e kam themeluar kushtetutën dhe vendimi i Ivanovit është i paligjshëm

Lajm - 14.04.2016

Themeluesi i Kushtetutës së Maqedonisë është thellë i bindur se vendimi i presidentit maqedonas për të falur kriminelët dhe politikanët në Maqedoni është i paligjshëm.

Ivanov sot do t`i pranoj ambasadorët Xhes Bejli dhe Aivo Orav?

Almakos - 14.04.2016

Ambasadorët e SHBA-ve dhe të BE-së, Xhes Bejli dhe Aivo Orav, sipas të dhënave jo zyrtare sot në mesditë pritet që të takohen me presidentin e shtetit, Gjorgje Ivanov, në lidhje me vendimin e tij për ...

ShBA thirrje Ivanovit: Hiq dorë nga pezullimi i hetimeve ndaj politikanëve

Lajmi.net - 14.04.2016

Uashingtoni i bëri thirrje të mërkurën presidentit të Maqedonisë George Ivanov të rishqyrtojë vendimin e tij për pezullimin e hetimeve ndaj skandalit të përgjimeve.

LD: Ivanov të jap dorëheqje, Ali Ahmeti t`i bojkotoje zgjedhjet, Velanoski të thërras seancë

Lajm - 14.04.2016

Kërkojmë që Gjorgje Ivanov, ta tërheq vendimin për falje dhe të jap dorëheqje, Ali Ahmeti të mos marre pjesë në zgjedhje, Trajko Velanoski, të thërras një seancë në Parlament për ta suspenduar ...

Thaçi deri në vdekje qëndron me Gruevskin: Asnjëherë nuk do të kërkojë që Ivanovi të shkarkohet!?

Zhurnal - 14.04.2016

Thaçi deri në vdekje qëndron me Gruevskin: Asnjëherë nuk do të kërkojë që Ivanovi të shkarkohet Publikuar 14.04.2016 në 10:16 nga Xh.I. | 14 i lexuar Shkup, 14 prill – Kryetari i PDSH-së, Menduh ...

A do të takohet Ivanov sot me Baily dhe Orav?

Albeu.com - 14.04.2016

Duke mos qenë dakort për vendimin e presidenti të Maqedonisë, Gjorge Ivanov , për faljen e personave për veprat penale që lidhen nga bisedat e përgjuara, ambasadorët e SHBA-ve dhe BE-së, Jess Baily ...

LD: Ivanov të jap dorëheqje, Ali Ahmeti t`i bojkotoje zgjedhjet, Velanoski të thërras seancë

Almakos - 14.04.2016

Kërkojmë që Gjorgje Ivanov, ta tërheq vendimin për falje dhe të jap dorëheqje, Ali Ahmeti të mos marre pjesë në zgjedhje, Trajko Velanoski, të thërras një seancë në Parlament për ta suspenduar ...

“Standard”: BE dhe SHBA reaguan vonë ndaj vendimit të Ivanovit, VMRO në panik

Portalb - 14.04.2016

Lajme lidhur me temën Plenumi Studentor: Kolegët që brutalisht u arrestuan, menjëherë të lirohen (FOTO) Departamenti amerikan i shtetit reagon ndaj vendimit të Ivanovit 151 vjet nga vrasja e ...

Ademi: Ivanovi e fali Thaçin pasi ky i ndihmoi të bëhet president

Lajm - 14.04.2016

Pas vendimit të Ivanovit ku i amnestoi shumë politikan maqedonas e mes tyre ishte dhe lideri i PDSH-së Menduh Thaçi, sekretari i përgjithshëm i BDI-së Abdilaqim Ademi thotë se Thaçi u amnestua pasi i ...

Prokuroria Speciale do ti përgjigjet Ivanovit, godet me dosje të re

Lajm - 14.04.2016

Prokuroria Publike Speciale sot do të mbajë konferencën e radhës me mediat, ku pritet të shpallet procesi i ri hetimor në kuadër të bombave të përgjimeve, informon INA.

Gruevski i thotë Ivanovit, thuaj Bejlit që të mos bëhet shef në Maqedoni

Zhurnal - 14.04.2016

Gruevski i thotë Ivanovit, thuaj Bejlit që të mos bëhet shef në Maqedoni Publikuar 14.04.2016 në 10:58 nga Xh.I. | 207 i lexuar Shkup, 14 prill – Deklarata e fundit e Presidentit maqedonas, Gjorge ...

Ivanov do t’i takojë Bejlin dhe Oravin

Portalb - 14.04.2016

Lajme lidhur me temën Bejli me kritika ndaj vendimit të Ivanovit Reagojnë Bejli dhe Orav për ndodhitë e fundit në Maqedoni Orav: Komuniteti i gazetarëve është i ndarë, nuk ka raportim të balancuar ...

Gruevski-Ivanovit: Thuaj Bejlit që të mos bëhet shef në Maqedoni

Albeu.com - 14.04.2016

Vendimi i fundit i presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov ka tronditur Bashkësinë ndërkombëtare. Presidenti Ivanov për herë të parë i është drejtuar me kritika të fuqishme Ambasadorit amerikan në ...

Faljet e paqena

Almakos - 14.04.2016

Shkruan: Jeton Shasivari, Shkup Kryetari i vendit, Gjorge Ivanov i trazoi njerëzit në vend si dhe bashkësinë ndërkombëtare (në veçanti SHBA-të) me vendimet e tij të fundit për faljen-lirimin nga ...

Konfirmohet takimi mes Ivanov me Bejlin dhe Oravin

Albeu.com - 14.04.2016

Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov , mësohet se do të takojë sot rreth orës 12, ambasadorin e SHBA-ve Xhes Bejli dhe euroambasadorin Aivo Orav. Pas dy ditëve ambasadorët i kërkuan kryetarit të ...

Ivanov do ti pranoj Jess Baily dhe Aivo Orav në ora 12

Almakos - 14.04.2016

Kryetari i Maqedonisë Gjorgje Ivanov, sot rreth orës 12, do t’i pranojë në takim ambasadorin e SHBA-së dhe BE-së Jess Baily dhe Aivo Orav, mëson “Meta”, nga burime dplomatike.

Jakimovski: Jemi të befasuar nga vendimi i Ivanovit

Idividi - 14.04.2016

Shkup, 13 prill 2016 (MIA) - Lideri i Obsionit Qytetar për Maqedoninë, Stevço Jakimovski sot në konferencë për shtyp theksoi se si parti janë të befasuar nga vendimi i presidentit Gjorge Ivanov.

Demonstruesit prej nga Zyra e Ivanovit erdhën para Kuvendit

Idividi - 14.04.2016

Shkup, 13 prill 2016 (MIA) - Demonstruesit që protestojnë sonte të organizuar nga nisma qytetare "Protestoj" e thyen kordonin e policisë prej para Zyres popullore të presidentit Gjorge Ivanov dhe ...

Protestë para Zyrës popullore të Ivanovit në Shkup

Idividi - 14.04.2016

Shkup, 13 prill 2016 (MIA) - Në organizim të nismës qytetare "Protestoj" sonte në qendër të Shkupit mbahet protestë në shenjë revolte nga vendimi i djeshëm i presidentit, Gjorge Ivanov për ...

KSL dhe LSM me mbështetje për vendimin e presidentit Ivanov

Idividi - 14.04.2016

Shkup, 13 prill 2016 (MIA) - Konfederata e sindikatave të lira të Maqedonisë dhe Lidhja e sindikatave të Maqedonisë sot e mbështetën vendimin e presidentit të Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov.

Gruevski i thotë Ivanovit, thuaj Bejlit që të mos bëhet shef në Maqedoni

Lajm - 14.04.2016

Deklarata e fundit e Presidentit maqedonas, Gjorge Ivanov, po tronditë Bashkësinë ndërkombëtare. Për herë të parë Presidenti Ivanov, ka adresuar kritika të fuqishme ndaj Ambasadorit amerikan në ...

Biljana Vankovska e bindur se presidenti Ivanov do të ikë në histori

Lajm - 14.04.2016

Pas protestave të fundit të shkaktuara nga një vendim i presidentit Gjorgje Ivanov për të falur 57 politikan për krime të lidhura nga lëndët e Prokurorisë Speciale Publike, profesoresha universitare ...

Presidenti maqedonas Ivanov bëhet "pishman": Do t’i takojë Bejlin dhe Oravin

Zhurnal - 14.04.2016

Presidenti maqedonas Ivanov bëhet "pishman": Do t’i takojë Bejlin dhe Oravin Publikuar 14.04.2016 në 11:49 nga A.R. | 711 i lexuar Shkup, 14 prill - Kryetari i shtetit Gjorge Ivanov, sot rreth orës ...

Gjatë tërë natës u rinovua zyra e Gjorgje Ivanovit

Lajm - 14.04.2016

Gjatë tërë natës dhe sot në mëngjes u rinovua dhe rregullua zyra e Gjorgje Ivanov në qendër të Shkupit, e cila në tërësi u demolua, ndërsa fotografitë e tij u dogjën, transmeton TetovaSot.

Ivanov takon Bejlin dhe Oravin

Almakos - 14.04.2016

Kryetari i shtetit Gjorge Ivanov, sot rreth orës 12, do t’i pranojë në takim ambasadorin e SHBA-së Xhes Bejli dhe euroambasadorin Aivo Orav, mëson “Meta”, nga burime dplomatike.

Gjatë tërë natës u rinovua zyra e Gjorgje Ivanovit

Almakos - 14.04.2016

Gjatë tërë natës dhe sot në mëngjes u rinovua dhe rregullua zyra e Gjorgje Ivanov në qendër të Shkupit, e cila në tërësi u demolua, ndërsa fotografitë e tij u dogjën.

Deputetët e BDI-së nënshkruajnë iniciativën për mbledhje të jashtëzakonshme kuvendore

Lajm - 14.04.2016

Të gjithë deputetët e grupit parlamentar të BDI-së janë nënshkruar në iniciativën e Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë (LSDM) për mbajtjen e mbledhjes së jashtëzakonshme ku do të kërkohet ...

Iseni: Shërbimet sekrete të Rusisë e bëjnë trim Ivanovin e Maqedonisë

Zhurnal - 14.04.2016

Iseni: Shërbimet sekrete të Rusisë e bëjnë trim Ivanovin e Maqedonisë Publikuar 14.04.2016 në 13:00 nga R.ZH. | 1 i lexuar Shkup, 14 prill – Presidenti maqedonas Gjorge Ivanov ka marrë garanca të ...

FOTOLAJM – Jankulloskën dhe Janakieskin më së shumti i fali Ivanovi

Portalb - 14.04.2016

Lajme lidhur me temën Po pastrohet hapësira e zyrës popullore të Ivanovit (FOTO) “Standard”: BE dhe SHBA reaguan vonë ndaj vendimit të Ivanovit, VMRO në panik Plenumi Studentor: Kolegët që brutalisht ...

Ndiqeni live konferencën për shtyp të Prokurorisë Speciale (VIDEO)

Portalb - 14.04.2016

Lajme lidhur me temën Ja cilët prokurorë special i fali Gjorge Ivanov Pas vendimit të Ivanovit, disa qytetarë kanë dalë në mbështetje të PSP-së Ja çfarë tha Prokuroria Speciale për vendimin e ...

Ivanov: Sot në ora 15:00 para gazetarëve do t’ju tregojë se pse i fala kriminelët?!

Zhurnal - 14.04.2016

Ivanov: Sot në ora 15:00 para gazetarëve do t’ju tregojë se pse i fala kriminelët?! Publikuar 14.04.2016 në 13:35 nga Xh.I. | 412 i lexuar Shkup, 14 prill – Presidenti maqedonas sot në ora 15:00 në ...

Ivanov: Sot do t’ju tregojë se pse i fala kriminelët

Albeu.com - 14.04.2016

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov ka lajmëruar se sot në orën 15:00 në kabinetin e tij do të jap një intervistë para nëntë kryeredaktorëve të televizioneve më të njohura në Maqedoni.

“Standard”: BE dhe SHBA reaguan vonë ndaj vendimit të Ivanovit, VMRO në panik

Lajm - 14.04.2016

BE dhe SHBA po bëjnë trysni ndaj kryetarit Gjorge Ivanov që ta rishqyrtojë vendimin e fundit për falje të politikanëve që janë nën hetim, por trysnia e tyre vjen vonë, vlerëson gazeta austriake ...

Prokuroria Speciale injoron vendimin e Ivanovit

Ina - 14.04.2016

Lençe Ristevska, prokurorja speciale ka komentuar vendimin e faljes nga presidenti Gjorgje Ivanov. “ Ne bëjmë me dije se nuk është konsultuar me institucionin tonë dhe as që kemi kërkuar që ai të ...

Presidenti Ivanov do të ketë intervistë të përbashkët për disa televizione

Idividi - 14.04.2016

Shkup, 14 prill 2016 (MIA) - Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov pasdite në orën 15 do të ketë intervistë të përbashkët me kryeredaktorët e disa televizioneve të cilët do të kenë ...

Bejli dhe Orav në takim te presidenti Ivanov

Idividi - 14.04.2016

Shkup, 14 prill 2016 (MIA) - Në vilën "Vodno" vazhdon takimi i presidentit Gjorge Ivanov me ambasadorët e SHBA-së dhe të BE-së, Xhes Bejli dhe Avio Orav, konfirmojnë për MIA-n nga kabineti i shefit ...

Janeva: Ivanovi do të ketë mjaft punë

Portalb - 14.04.2016

Lajme lidhur me temën Ristovska: Ivanov shkeli nderin e prokurorëve special Ristovska flet per vendimin e Ivanov Studentët e okupojnë Fakultetin Juridik pas vendimit të Ivanovit (VIDEO) 22 të dyshuar ...

Ristovska: Ivanov shkeli nderin e prokurorëve special

Portalb - 14.04.2016

Lajme lidhur me temën Ristovska flet per vendimin e Ivanov 22 të dyshuar në rastin e PSP-së “Transporter”, për 11 kërkohet paraburgim Ja cilët prokurorë special i fali Gjorge Ivanov Pas vendimit të ...

Prokuroria Speciale: Faljet e Ivanovit të papranueshme

Almakos - 14.04.2016

Duke folur për vendimin e fundit të presidentit Ivanov për faljet, pjesë e së cilës ishin edhe disa prokurorë nga Prokuroria Speciale, në konferencën për shtyp u tha se është ofenduese për ta, që të ...

Prokuroria Speciale: Faljet e Ivanovit, të papranushme

Zhurnal - 14.04.2016

Prokuroria Speciale: Faljet e Ivanovit, të papranushme Publikuar 14.04.2016 në 14:24 nga A.R. | 339 i lexuar Shkup, 14 prill - Prokurorja speciale e Maqedonisë, Lence Ristevska është e shokuar nga ...

Deputetët e BDI-së nënshkruajnë iniciativën për mbledhje të jashtëzakonshme kuvendore

Ina - 14.04.2016

Të gjithë deputetët e grupit parlamentar të BDI-së janë nënshkruar në iniciativën e Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë (LSDM) për mbajtjen e mbledhjes së jashtëzakonshme ku do të kërkohet ...

Ambasadorët evropian në konferencën e Janevës

Portalb - 14.04.2016

Lajme lidhur me temën Janeva: Ivanovi do të ketë mjaft punë Ristovska: Ivanov shkeli nderin e prokurorëve special Ristovska flet per vendimin e Ivanov 22 të dyshuar në rastin e PSP-së “Transportues”, ...

Prokuroria Speciale: Faljet e Ivanovit janë të papranueshme

Albeu.com - 14.04.2016

Prokurorja speciale e Maqedonisë, Lence Ristevska ka thënë se është e shokuar nga vendimi i fundit i Presidentit George Ivanov , i cili vendosi një ditë më parë që ti amnistoj më shumë se 10 ...

Prokuroria Speciale: Aq padi do të aktivizojm, sa Ivanovi s’do të mund t’i amnistojë!

Zhurnal - 14.04.2016

Prokuroria Speciale: Aq padi do të aktivizojm, sa Ivanovi s’do të mund t’i amnistojë! Publikuar 14.04.2016 në 15:15 nga A.R. | 299 i lexuar Shkup, 14 prill - Prokuroria Speciale në Maqedoni është ...

Reagon Vetëvendosje, ja çka thotë për ngjarjet në Maqedoni!

Lajm - 14.04.2016

Lëvizja VETËVENDOSJE! po përcjell me vëmendje ngjarjet e fundit që po ndodhin në Maqedoni, protestat e demonstratat kundër presidentit Ivanov dhe kundër Ministrisë së Drejtësisë.

LIVE: Presidenti Ivanov në intervistë të përbashkët për disa televizione (VIDEO)

Portalb - 14.04.2016

Lajme lidhur me temën Janeva: Ivanovi do të ketë mjaft punë Studentët e okupojnë Fakultetin Juridik pas vendimit të Ivanovit (VIDEO) FOTOLAJM – Jankulloskën dhe Janakieskin më së shumti i fali ...

Live: Pres konferenca e presidentit Gjorgje Ivanov

Lajm - 14.04.2016

Në fillim prej ora 15:00, në kabinetin e Kryetarit të Republikës së Maqedonisë do të mbahet një intervistë e përbashkët e kryetarit të Republikës së Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, me kryeredaktorët ...

Ivanov i jep amnistisë karakter patriotik: U pajtuam me shqiptarët, tani duhet të pajtohemi mes veti!

Lajm - 14.04.2016

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov në një intervistë televizive që është në vijim, i ka quajtur “huliganë” protestuesit e mbrëmshëm që dogjën zyrën e tij.

Ivanov: Po të mos ishte amnistia, kishte rrezik për likuidim të dy liderëve!

Lajm - 14.04.2016

Presidenti Gjorge Ivanov vlerëson se po të mos ishte paraqitur me amnistinë, ka pasur rrezik që të ndodhin likuidime fizike të liderëve politikë, raporton “Lajm”.

Prokuroria Speciale: Asnjë person nuk mund t’i ikë drejtësisë

Albeu.com - 14.04.2016

Prokuroria Speciale në Maqedoni në konferencën e jashtëzakonshme që organizoi sot ka bërë të ditur se presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov absolutisht nuk do të ketë mundësi që të amnistoj të ...

Ivanov është pjesë e projektit “Prerodba 2014” i përkrahur nga BDI-ja

Lajm - 14.04.2016

Nuk ka distancim nga Ivanovi dhe shfajësim, përderisa rrin bashkë me Shefin e tij, e ndihmon që ai të VMRO- izon Maqedoninë. Bashkëqeversni me 47 persona të VMRO – persona që duhet të amnistohen për ...

Faljet e paqena!

Lajm - 14.04.2016

Pra, Ivanovi këto vendime i ka nxjerrë kuturu, pa asnjë bazë ligjore, këto vendime janë të kundërligjshme dhe për këtë gjë, Ivanovi medoemos se, duhet të bartë përgjegjësi ligjore dhe penale, për ...

Kryeredaktori i TV Shenja-s, Ivanovit: Pse nuk i falët edhe shqiptarët e rastit të Sopotit dhe Monstrës

Almakos - 14.04.2016

Kryeredaktori i Televizionit SHENJA, Ismail Sinani, i cili është prezent në takimin me përfaqësuesit e mediave, mes tjerash, i parashtroi pyetje të drejtpërdrejtë presidentit Ivanov se pse nuk i ka ...

Ivanov rrëfehet dhe arsyetohet për vendimin për falje

Ina - 14.04.2016

Kryetari i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov në intervistën e përbashkët, me kryeredaktorët kryesor të disa televizioneve ka sqaruar se vendimin për falje e ka sjellë për interesat madhore të ...

Lidington: Ivanov ta ndërpresë vendimin për falje

Lajm - 14.04.2016

Ministri për Evropë i Britanisë së Madhe, Dejvid Lidington apelon që presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov ta ndërpresë vendimin me të cilin do t`i fal të gjithë politikanët, emrat e të cilëve ...

Ivanov :U pajtuam me shqiptarët, tani duhet të pajtohemi mes veti

Zhurnal - 14.04.2016

Ivanov :U pajtuam me shqiptarët, tani duhet të pajtohemi mes veti Publikuar 14.04.2016 në 16:00 nga A.R. | 59 i lexuar Shkup, 14 prill -Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, në një intervistën ...

Ivanov :U pajtuam me shqiptarët, tani duhet të pajtohemi me njëri-tjetrin

Albeu.com - 14.04.2016

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov , ashtu siç lajmëroi më herët në një intervistë për gazetarët i ka quajtur “huliganë” protestuesit e mbrëmshëm, që e dogjën zyrën e tij.

Gazetari Ismaili pyet Ivanovin: “Pse nuk i falët edhe shqiptarët e pafajshëm të “Monstrës”?

Zhurnal - 14.04.2016

Gazetari Ismaili pyet Ivanovin: “Pse nuk i falët edhe shqiptarët e pafajshëm të “Monstrës”? Publikuar 14.04.2016 në 16:07 nga A.R. | 49 i lexuar Shkup, 14 prill - Kryeredaktori i Televizionit SHENJA, ...

Presidenti Ivanov: Ja pse e mora këtë vendim

Albeu.com - 14.04.2016

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov ka vendosur që publikisht të flasë para kamerave lidhur me vendimin e tij të fundit për të falur politikanët të cilët ishin në proces hetimi.

Lidington me apel deri te presidenti Ivanov

Portalb - 14.04.2016

Lajme lidhur me temën LIVE: Presidenti Ivanov në intervistë të përbashkët për disa televizione (VIDEO) Janeva: Ivanovi do të ketë mjaft punë Studentët e okupojnë Fakultetin Juridik pas vendimit të ...

Ivanov tregon pse e ka marrë vendimin për falje

Portalb - 14.04.2016

Lajme lidhur me temën Lidington me apel deri te presidenti Ivanov LIVE: Presidenti Ivanov në intervistë të përbashkët për disa televizione (VIDEO) Janeva: Ivanovi do të ketë mjaft punë Studentët e ...

Ministri britanik reagon ashpër ndaj Ivanovit: Urgjentisht të ndërpritet vendimi për falje

Zhurnal - 14.04.2016

Ministri britanik reagon ashpër ndaj Ivanovit: Urgjentisht të ndërpritet vendimi për falje Publikuar 14.04.2016 në 16:33 nga A.R. | 67 i lexuar Shkup, 14 prill - Ministri për Evropë i Britanisë së ...

Ja çfarë thonë nga Vetëvendosja për ndodhitë e fundit në Maqedoni..

Almakos - 14.04.2016

Lëvizja VETËVENDOSJE! po përcjell me vëmendje ngjarjet e fundit që po ndodhin në Maqedoni, protestat e demonstratat kundër presidentit Ivanov dhe kundër Ministrisë së Drejtësisë.

Lidington reagon ashpër: Të ndërpritet urgjentisht vendimi i presidentit Ivanov

Albeu.com - 14.04.2016

Ministri britanez për Evropë, David Lidington ka shprehur shqetësimin lidhur me vendimin e kryetarit Ivanov për të falur politikanët të cilët janë nën hetime.

Prokuroria Speciale: Aq padi do të aktivizojm, sa Ivanovi s’do të mund t’i amnistojë!

Almakos - 14.04.2016

Prokuroria Speciale në Maqedoni është kategorike se presidenti maqedonas, Gjorge Ivanov nuk do të ketë mundësi që të amnestoj të gjithë të dyshuarit për veprat penale në Maqedoni.

Ivanov: Nëse s’do kishte amnisti, rrezikoheshin për likuidim të dy liderët

Albeu.com - 14.04.2016

Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov mendon se po të mos kishte marrë vendimin e amnistisë, ka pasur rrezik që të ndodhin likuidime fizike të liderëve politikë.

Vendimet e Ivanovit u dorëzuan në Gjykatën themelore Shkupi 1

Lajm - 14.04.2016

Pasditen e sotme, në Gjykatën themelore Shkupi 1 kanë arritur vendimet e kryetarit Gjorge Ivanov për faljen e politikanve dhe bashkëpunëtorëve të tyre të cilët janë nën hetime, transmeton Telegrafi ...

Ivanovi akuzon: Kërcënohen gjykatësit nga Ambasadorët e huaj

Zhurnal - 14.04.2016

Skandaloze: Ivanovi akuzon: Kërcënohen gjykatësit nga Ambasadorët e huaj Publikuar 14.04.2016 në 18:15 nga Xh.I. | 320 i lexuar Shkup, 14 prill - Presidenti maqedonas, Gjorge Ivanov, për herë parë po ...

Ivanov: Po të mos ishte amnistia, kishte rrezik për likuidim të dy liderëve!

Shqipmedia - 14.04.2016

Presidenti Gjorge Ivanov vlerëson se po të mos ishte paraqitur me amnistinë, ka pasur rrezik që të ndodhin likuidime fizike të liderëve politikë, raporton “Lajm”.

LSDM: Ivanovi ta publikojë videon me Zaevin pas ngjarjeve të Kumanovës

Lajm - 14.04.2016

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev, nuk mund të jetë mbulesë për përpjekjen e shoqatës së krimit të Nikolla Gruevski për të shpëtuar lëkurën e tij në bazë të vendimeve antikushtetuese, reagon LSDM-ja.

LSDM: Ivanovi ta publikojë videon me Zaevin pas ngjarjeve të Kumanovës

Almakos - 14.04.2016

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev, nuk mund të jetë mbulesë për përpjekjen e shoqatës së krimit të Nikolla Gruevski për të shpëtuar lëkurën e tij në bazë të vendimeve antikushtetuese, reagon LSDM-ja.

Grevë urie në burgun e Idrizovës, pas faljes së politikanëve nga Ivanov

Ina - 14.04.2016

Pas vendimit të Ivanovit për të falur politikanët ndaj të cilëve ka procedurë penale nga Prokuroria Speciale Publike nga materialet e përgjimit, të burgosurit e Idrizovës nga sot filluan grevën e ...

Vendimet e Ivanovit u dorëzuan në Gjykatën themelore Shkupi 1

Almakos - 14.04.2016

Pasditen e sotme, në Gjykatën themelore Shkupi 1 kanë arritur vendimet e kryetarit Gjorge Ivanov për faljen e politikanve dhe bashkëpunëtorëve të tyre të cilët janë nën hetime.

Grevë urie në burgun e Idrizovës, pas faljes së politikanëve nga Ivanov

Almakos - 14.04.2016

Pas vendimit të Ivanovit për të falur politikanët ndaj të cilëve ka procedurë penale nga Prokuroria Speciale Publike nga materialet e përgjimit, të burgosurit e Idrizovës nga sot filluan grevën e ...

Ja reagimi i OSBE ndaj vendimit të Ivanovit dhe zhvillimeve të fundit

Ina - 14.04.2016

Shefja e Misionit të OSBE-së në Shkup, Nina Suomalainen është njoftuar për 41 vendimet e Presidentit Gjorge Ivanov të publikuara dje në Gazetën Zyrtare, për falje të 56 individëve.

Ministri gjerman: Jemi të shqetësuar nga vendimet e Ivanovit

Zhurnal - 14.04.2016

Ministri gjerman: Jemi të shqetësuar nga vendimet e Ivanovit Publikuar 14.04.2016 në 20:48 nga F.D. | 285 i lexuar 14 prill, Berlin - Pas amnistisë ndaj dhjetëra figurave të njohura politike nga ...

Maqedoni, sërish protesta kundër vendimit të Ivanov

Top Channel - 14.04.2016

Pas vendimit të presidentit maqedonas për të amnistuar politikanët që janë nën hetime, në Shkup po shtohen zërat që kërkojnë dorëheqjen e George Ivanovit.

Ekskluzive: Protesta e qytetarëve kundër vendimit të presidentit Ivanov (VIDEO)

Portalb - 14.04.2016

Lajme lidhur me temën Përfundon protesta, shpërndahen protestuesit (FOTO+VIDEO) Shpërndahen kontra-protestuesit (FOTO+VIDEO) Zaev: Gruevski nuk mundet t’i ik drejtësisë Vazhdon edhe sot protesta ...

Grevë urie në burgun e Idrizovës, pas faljes së politikanëve nga Ivanov

Zhurnal - 14.04.2016

Grevë urie në burgun e Idrizovës, pas faljes së politikanëve nga Ivanov Publikuar 14.04.2016 në 18:42 nga S.M | 1 i lexuar Shkup, 14 prill - Pas vendimit të Ivanovit për të falur politikanët ndaj të ...

A do t’i pranojë Ivanov sot Baily dhe Orav?

Telegrafi - 14.04.2016

Ambasadorët e SHBA dhe BE, dhe Jess Baily dhe Aivo Orav sipas informacion jozyrtare sot në mesditë pritet do të takohen me presidentin Gjorge Ivanov për vendimin e tij për faljen e personave për ...

12 të arrestuar e një i lënduar rëndë nga protesta kundër Ivanov në Shkup

ABC News - 14.04.2016

Në protestën e një nate më parë e cila zgjati deri në mesnatë 12 persona janë arrestuar, ndërsa një është lënduar. Protesta e organizuar nga nisma qytetare "Protestoj" , e mbështetur edhe nga zyrtarë ...

Ivanov sot do t`i pranojë ambasadorët Xhes Bejli dhe Aivo Orav?

Gazeta Express - 14.04.2016

Ambasadorët e SHBA-ve dhe të BE-së, Xhes Bejli dhe Aivo Orav, sipas informatave jozyrtare, sot në mesditë pritet që të takohen me presidentin e shtetit, Gjorgje Ivanov, në lidhje me vendimin e tij ...

Shkup: 12 të arrestuar dhe një gazetar i plagosur bilanci i protestave

Syri.net - 14.04.2016

Dymbëdhjetë të arrestuar dhe një gazetar i plagosur është bilanci nga protestat që u zhvilluan dje në mbrëmje para dhe në afërsi të zyrës së presidentit Gjorge Ivanov në Shkup, konfirmuan për ...

Ivanov do ti pranoj Jess Baily dhe Aivo Orav në ora 12

Telegrafi - 14.04.2016

Kryetari i Maqedonisë Gjorgje Ivanov, sot rreth orës 12, do t’i pranojë në takim ambasadorin e SHBA-së dhe BE-së Jess Baily dhe Aivo Orav, mëson “Meta”, nga burime dplomatike.

Shkup, arrestime pas protestave kundër presidentit Ivanov

RTSH - 14.04.2016

Dymbëdhjetë të arrestuar dhe një gazetar i plagosur është bilanci nga protestat që u zhvilluan të mërkurën në mbrëmje para dhe në afërsi të zyrës së presidentit Gjorge Ivanov në Shkup, konfirmuan për ...

“Standard”: BE dhe SHBA reaguan vonë ndaj vendimit të Ivanovit, VMRO në panik

Botasot - 14.04.2016

BE dhe SHBA po bëjnë trysni ndaj kryetarit Gjorge Ivanov që ta rishqyrtojë vendimin e fundit për falje të politikanëve që janë nën hetim, por trysnia e tyre vjen vonë, vlerëson gazeta austriake ...

Konferenca për shtyp e Prokurorisë Speciale Publike (Live)

Telegrafi - 14.04.2016

Prokuroria Speciale Publike sot del me konferencë për gazetar në lidhje me amnistimin e kryetarit Ivanov dhe më herët kanë paralajmëruar një dosje tjetër për krimet tjera nga e kaluara në Maqedoni, ...

Bejli dhe Orav në takim te Ivanov

Yll Press - 14.04.2016

Takimi mbahet pas vendimi të pardjeshëm të presidentit jolegjitim Ivanov për ndërprerjen e përgjithshme të të gjitha procedurave kundër politikanëve Në vilën "Vodno" vazhdon takimi i presidentit ...

BE: Punojmë për zgjidhje të situatës në Maqedoni

Telegrafi - 14.04.2016

Bashkimi Evropian për çdo ditë punon dhe realizon kontakte me partitë politike të Maqedonisë përmes Delegacionit të tij në Shkup, si dhe përmes selisë së Komisionit Evropian në Bruksel, me qëllim të ...

Gruevski: Nuk do të lejoj ”skenar ukrainas” në Maqedoni

Telegrafi - 14.04.2016

Lideri i VMRO-DPMNE-së i ka dërguar një porosi publike liderit të LSDM-së, gjatë intervistës së tij në TV Telma, ku i thotë se nuk do të lejojë ”Skenar ukrainas”, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Janeva: Ivanovi do të ketë mjaft punë

Gazeta Express - 14.04.2016

“Presidenti Gjorge Ivanov do të ketë shumë punë për të falur sepse ne do të hapim shumë raste të dyshuara për krime dhe korrupsion”, tha në pres-konferencën e sotme në Shkup prokurorja speciale e ...

Lëvizja Vetëvendosje: Elita maqedonase ka aleatët shqiptarë, të cilët i lidhin afera korruptive

Telegrafi - 14.04.2016

Lëvizja VETËVENDOSJE! po përcjell me vëmendje ngjarjet e fundit që po ndodhin në Maqedoni, protestat e demonstratat kundër presidentit Ivanov dhe kundër Ministrisë së Drejtësisë, transmeton Telegrafi ...

LIVE: Presidenti Ivanov në intervistë të përbashkët për disa televizione

Zeri - 14.04.2016

Kryetari i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov po mban një intervistë të përbashkët, me kryeredaktorët kryesor të disa televizioneve, lidhur me vendimin e tij për ndërprerjen e përgjithshme të të ...

VV: Shqiptarët më të diskriminuarit në Maqedoni

Botasot - 14.04.2016

Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate për media ka thënë se po përcjell me vëmendje ngjarjet e fundit që po ndodhin në Maqedoni, protestat e demonstratat kundër presidentit Ivanov dhe kundër ...

Gjorge Ivanov: E mora këtë vendim për ta nxjerrë vendin nga kriza e rëndë politike

Telegrafi - 14.04.2016

Kryetari Gjorge Ivanov ka vendosur që publikisht të flasë para kamerave për vendimin e tij të fundit për të falur politikanët të cilët janë duke u hetuar, njofton Telegrafi.

Shkup - Vazhdon edhe sot protesta kundër vendimit të Ivanovit

Gazeta Express - 14.04.2016

Protesta në Shkup kundër vendimit të presidentit Gjorge Ivanov, që t’i amnistojë të gjithë politikanët ndaj të cilëve janë ngritur hetime apo procedura gjyqësore, vazhdon edhe sot prej orës 18.

David Lidington: Kryetari Ivanov të gjejë mënyrë për ta ndryshuar vendimin për faljen e politikanëve

Telegrafi - 14.04.2016

Ministri britanez për Evropë, David Lidington ka deklaruar se vendimi i kryetarit Ivanov për të falur personat politik të cilët janë nën hetime është mjaftë shqetësues, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Bejli e Orav kërkojnë shpjegim nga Ivanovi rreth vendimit për faljen

Yll Press - 14.04.2016

Unë i bëj thirrje Presidentit të Maqedonisë, të gjej një mënyrë për të tërhequr vendimin. Presidenti Gjorge Ivanov më në fund ka takuar ambasadoret e SHBA-së Xhes Bejli dhe euro-ambasadorin Aivo Orav.

Ministri britanik Lidington kërkon nga Ivanovi që ta tërheqë vendimin për falje

Gazeta Express - 14.04.2016

Ministri për Evropë i Britanisë së Madhe Dejvid Lidington apelon që presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov ta pezullojë vendimin me të cilin do t`i falë të gjithë politikanët, emrat e të cilëve ...

”Der Standard”: Në Maqedoni protestohet kundër kryetarit “Fikus”

Telegrafi - 14.04.2016

Gazeta austriake ”Der Standard” i ka kushtuar një analizë gjendjes së tanishme politike në Maqedoni, duke vënë në pah rolin e kryetarit Gjorge Ivanov, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Ivanov: Po të mos ishte amnistia, kishte rrezik për likuidim të dy liderëve

Gazeta Express - 14.04.2016

Presidenti Gjorge Ivanov vlerëson se po të mos ishte paraqitur me amnistinë, ka pasur rrezik që të ndodhin likuidime fizike të liderëve politikë. “Kemi pasur paralajmërime edhe nga shërbimet e vendit ...

Ivanov :U pajtuam me shqiptarët, tani duhet të pajtohemi me njëri-tjetrin

Botasot - 14.04.2016

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ashtu siç lajmëroi më herët në një intervistë për gazetarët i ka quajtur “huliganë” protestuesit e mbrëmshëm, që e dogjën zyrën e tij.

Lidington reagon ashpër: Të ndërpritet urgjentisht vendimi i presidentit Ivanov

Botasot - 14.04.2016

Ministri britanez për Evropë, David Lidington ka shprehur shqetësimin lidhur me vendimin e kryetarit Ivanov për të falur politikanët të cilët janë nën hetime.

Vendimet e Ivanovit u dorëzuan në Gjykatën themelore Shkupi 1

Telegrafi - 14.04.2016

Pasditen e sotme, në Gjykatën themelore Shkupi 1 kanë arritur vendimet e kryetarit Gjorge Ivanov për faljen e politikanve dhe bashkëpunëtorëve të tyre të cilët janë nën hetime, transmeton Telegrafi ...

Lidington: Ivanov ta ndërpresë vendimin për falje

Koha.net - 14.04.2016

Ministri për Evropë i Britanisë së Madhe, David Lidington apelon që presidenti i Maqedonisë, George Ivanov ta ndërpresë vendimin me të cilin do t`i fal të gjithë politikanët, emrat e të cilëve ...

Protesta të dhunshme dhe reagime të ndryshme në Shkup

Botasot - 14.04.2016

Kanë vazhduar edhe sot protestat kundër vendimit të presidentit maqedonas, Gjorgje Ivanov për të falur funksionarët shtetëror me dosje penale. Studentë të Universitetit të Shkupit bllokuan fakultetin ...

LSDM: Ivanovi ta publikojë videon me Zaevin pas ngjarjeve të Kumanovës

Botasot - 14.04.2016

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev, nuk mund të jetë mbulesë për përpjekjen e shoqatës së krimit të Nikolla Gruevski për të shpëtuar lëkurën e tij në bazë të vendimeve antikushtetuese, reagon LSDM-ja.

MJ gjerman Steinmeier: Jam i shqetësuar me vendimet e presidentit Ivanov

Botasot - 14.04.2016

Pas amnistisë ndaj dhjetëra figurave të njohura politike nga presidenti maqedonas, Gjorgje Ivanov, ka reaguar edhe ministri i jashtëm gjerman Frank-Walter Steinmeier (SPD), duke e kritikuar vendimin ...

SHBA: Vendimi i Ivanovit mbron zyrtaret e korruptuar

Gazeta Tema - 14.04.2016

Departamenti amerikan i shtetit (DASH) ka reaguar fuqishëm ndaj vendimit të presidentit Gjorge Ivanov për t’i falur krimet e mundshme të dala nga përgjimet.

Kur kriminelët falen e të pafajshmit kalben!

Zemra - 14.04.2016

Presidenti i shtetit, Gjorge Ivanov, në një pres konferencë të jashtëzakonshme ka informuar se i ka amnistuar politikanët që përfshihen në rastet “Titanik”, Puç”, “Potkup” dhe të gjitha rastet tjera ...

Ivanov sot do t`i pranoj ambasadorët Xhes Bejli dhe Aivo Orav?

Tetova Sot - 14.04.2016

Ambasadorët e SHBA-ve dhe të BE-së, Xhes Bejli dhe Aivo Orav, sipas të dhënave jo zyrtare sot në mesditë pritet që të takohen me presidentin e shtetit, Gjorgje Ivanov, në lidhje me vendimin e tij për ...

Shkariç: Unë e kam themeluar kushtetutën dhe vendimi i Ivanovit është i paligjshëm

Tetova Sot - 14.04.2016

Themeluesi i Kushtetutës së Maqedonisë është thellë i bindur se vendimi i presidentit maqedonas për të falur kriminelët dhe politikanët në Maqedoni është i paligjshëm.

LD: Ivanov të jap dorëheqje, Ali Ahmeti t`i bojkotoje zgjedhjet, Velanoski të thërras seancë

Tetova Sot - 14.04.2016

Kërkojmë që Gjorgje Ivanov, ta tërheq vendimin për falje dhe të jap dorëheqje, Ali Ahmeti të mos marre pjesë në zgjedhje, Trajko Velanoski, të thërras një seancë në Parlament për ta suspenduar ...

Amerika: Vendimi i Ivanovit mbron zyrtarët e korruptuar

Shqiperia Ime - 14.04.2016

Departamenti amerikan i shtetit ka reaguar fuqishëm ndaj vendimit të presidentit Gjorge Ivanov për t’i falur krimet e mundshme të dala nga përgjimet. “Shtetet e Bashkuara janë thellësisht të ...

Ademi: Ivanovi e fali Thaçin pasi ky i ndihmoi të bëhet president

Tetova Sot - 14.04.2016

Pas vendimit të Ivanovit ku i amnestoi shumë politikan maqedonas e mes tyre ishte dhe lideri i PDSH-së Menduh Thaçi, sekretari i përgjithshëm i BDI-së Abdilaqim Ademi thotë se Thaçi u amnestua pasi i ...

Prapa gjithë kësaj katrahure në Maqedoni qëndron kryetari i VMRO-së

Tetova Sot - 14.04.2016

Hasan Jashari Shikoj se si paraqiten njerëz dhe thuan se “Vendimi i Ivanovit është i pamenduar dhe se duhet kërkuar ndihmë nga Komisioni Evropian që të gjejnë një zgjidhje, që është thelluar…” Por ju ...

Gjatë tërë natës u rinovua zyra e Gjorgje Ivanovit

Tetova Sot - 14.04.2016

Gjatë tërë natës dhe sot në mëngjes u rinovua dhe rregullua zyra e Gjorgje Ivanov në qendër të Shkupit, e cila në tërësi u demolua, ndërsa fotografitë e tij u dogjën, transmeton TetovaSot.

Biljana Vankovska është e bindur se presidenti Ivanov do të ikë në histori

Tetova Sot - 14.04.2016

Pas protestave të fundit të shkaktuara nga një vendim i presidentit Gjorgje Ivanov për të falur 57 politikan për krime të lidhura nga lëndët e Prokurorisë Speciale Publike, profesoresha universitare ...

Prokuroria Speciale: Faljet e Ivanovit, të papranushme

Ilirida - 14.04.2016

Duke folur për vendimin e fundit të presidentit Ivanov për faljet, pjesë e së cilës ishin edhe disa prokurorë nga Prokuroria Speciale, në konferencën për shtyp u tha se është ofenduese për ta, që të ...

Prokuroria Speciale: Ivanovi nuk është konsultuar me ne për asnjë lëndë nga vendimi i tij për falje

Tetova Sot - 14.04.2016

Presidenti Gjorgje Ivanov nuk është konsultuar me Prokurorinë Speciale Publike për lëndët që ka sjell vendim të janë të falur, deklaruan sot nga Prokuroria Speciale në pres konferencë, transmeton ...

Janeva: Ivanovi do të ketë mjaft punë

Ilirida - 14.04.2016

“Presidenti, Gjorge Ivanov do të ketë shumë punë për të falur sepse ne do të hapim shumë raste të dyshuar për krime dhe koorupsion”, tha prokurorja speciale Katica Janeva, në lidhje me vendimin e ...

Live: Pres konferenca e presidentit Gjorgje Ivanov

Tetova Sot - 14.04.2016

Në fillim prej ora 15:00, në kabinetin e Kryetarit të Republikës së Maqedonisë do të mbahet një intervistë e përbashkët e kryetarit të Republikës së Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, me kryeredaktorët ...

Ivanov: Zaev më ka lutur pas 9 majit që ta fal

Tetova Sot - 14.04.2016

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorgje Ivanov në kabinetin e tij sot i ftoi kryeredaktorët kryesor të televizioneve nacionale që të bëjnë një intervistë të përbashkët, transmeton TetovaSot.

Ivanov: Vendimin për faljen e të gjithëve e mora që në zgjedhje të janë të barabartë të gjithë

Tetova Sot - 14.04.2016

Shteti po gjendet në një krizë të thellë dhe duhej që të kryej një ndërhyrje, që të mbahen zgjedhje të lira dhe demokratike. Kam pritur që të ketë reagime dhe i kërkoj falje të gjithëve, por ...

Lidington: Ivanov ta ndërpresë vendimin për falje

Tetova Sot - 14.04.2016

Ministri për Evropë i Britanisë së Madhe, Dejvid Lidington apelon që presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov ta ndërpresë vendimin me të cilin do t`i fal të gjithë politikanët, emrat e të cilëve ...

Ivanov: Dikush nuk po lejon që Maqedonia të nis bisedimet për në BE dhe në NATO

Tetova Sot - 14.04.2016

Në pres konferencën e presidentit Gjorgje Ivanov, ai theksoi se Maqedonia ka 7 rekomandime për nisjen e bisedimeve dhe se jemi armata më e besuar shtetërore në NATO, ne megjithatë nuk i kemi nisur ...

Ivanov: Kam informacione për tentime për likuidimin fizik të dy liderëve politik

Tetova Sot - 14.04.2016

Sipas presidentit Gjorgje Ivanov nga shërbimet maqedonase dhe ato të huaja ka pasur informacione se po përgatiten likuidime fizike për dy lider politik dhe informacione të tilla ka marr edhe nga ato ...

Gazetari Ismaili pyet Ivanovin: “Pse nuk i falët edhe shqiptarët e pafajshëm të “Monstrës”?

Tetova Sot - 14.04.2016

Kryeredaktori i Televizionit SHENJA, Ismail Sinani, i cili është prezent në takimin me përfaqësuesit e mediave, mes tjerash i parashtroi pyetje të drejtpërdrejtë presidentit Ivanov, se pse nuk i ka ...

Ivanov: I amnestova liderët politik, sepse ishin të kërcënuar me jetë

Ilirida - 14.04.2016

Presidenti i Maqedonisë GjorgeIvanov mendon se po të mos kishte marrë vendimin e amnistisë, ka pasur rrezik që të ndodhin likuidime fizike të liderëve politikë.

Fillojnë protestat para Kuvendit, forca të shumta policore (VIDEO)

Ilirida - 14.04.2016

Qytetarë të pakënaqur me vendimin e presidentit Ivanov për faljen e politikanëve, sërish kanë dalur për të protestuar kësaj radhe para Kuvendit të Maqedeonisë.

LSDM: Ivanovi ta publikojë videon me Zaevin pas ngjarjeve të Kumanovës

Tetova Sot - 14.04.2016

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev, nuk mund të jetë mbulesë për përpjekjen e shoqatës së krimit të Nikolla Gruevski për të shpëtuar lëkurën e tij në bazë të vendimeve antikushtetuese, reagon LSDM-ja.

Ivanov akuzon ambasadorët e huaj: Po kërcënojnë gjykatësit e pavarur në Maqedoni

Ilirida - 14.04.2016

Presidenti maqedonas, Gjorge Ivanov, për herë parë po shpalosë të dhëna tronditëse. Sipas tij liderët e dy partive në Maqedoni janë kërcënuar për likuidim fizik.

Vendimi i Ivanovit, nis greva e urisë e të të burgosurve të Idrizovës

Tetova Sot - 14.04.2016

Pas vendimit të Ivanovit për të falur politikanët ndaj të cilëve ka procedurë penale nga Prokuroria Speciale Publike nga materialet e përgjimit, të burgosurit e Idrizovës nga sot filluan grevën e ...

Saraçini-policëve: A jeni betuar para Kushtetutës apo para Ivanovit dhe Gruevskit (VIDEO)

Tetova Sot - 14.04.2016

Aktivisti i shoqërisë civile Petrit Saraçini i është drejtuar zyrtarëve të policisë në protestën e sotme përpara parlamentit, se ju jeni betuar para Kushtetutës së Maqedonisë, dhe jo para Gjorgje ...

Grevë urie në burgun e Idrizovës, pas faljes së politikanëve nga Ivanov

Ilirida - 14.04.2016

Pas vendimit të Ivanovit për të falur politikanët ndaj të cilëve ka procedurë penale nga Prokuroria Speciale Publike nga materialet e përgjimit, të burgosurit e Idrizovës nga sot filluan grevën e ...

Presidenti Ivanov do të ketë intervistë të përbashkët për disa televizione

Republika - 14.04.2016

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov pasdite në orën 15 do të ketë intervistë të përbashkët me kryeredaktorët e disa televizioneve të cilët do të kenë mundësi që t’i shtrojnë pyetje ...

Ivanov: Zaev më ka lutur pas 9 majit që ta fal

Republika - 14.04.2016

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorgje Ivanov në kabinetin e tij sot i ftoi kryeredaktorët kryesor të televizioneve nacionale që të bëjnë një intervistë të përbashkët.

Ivanov: Kam informacione për tentime për likuidimin fizik të dy liderëve politik

Republika - 14.04.2016

Sipas presidentit Gjorgje Ivanov nga shërbimet maqedonase dhe ato të huaja ka pasur informacione se po përgatiten likuidime fizike për dy lider politik dhe informacione të tilla ka marr edhe nga ato ...

Ivanov pritet të japë dorëheqje, për të ja liruar vendin Gruevskit

Shqipmedia - 13.04.2016

Pas vendimit skandaloz për të amnistuar politikanët e dyshuar për vepra kriminale dhe pas protestave masive kundër këtij vendimi, presidenti Gjorge Ivanov pritet të japë dorëheqje, njoftojnë ...

Maqedoni, Presidenti Ivanov amniston politikanët nën hetim

Top Channel - 13.04.2016

Presidenti maqedonas, George Ivanov, përmes një vendimi ka amnistuar të gjithë politikanët e pushtetit dhe opozitës, të cilët janë nën hetime dhe ndiqen ...

Bajrami: Ivanovi i amnistoi, por shqiptarët nuk do ti amnistojnë Ahmetin e Xhaferin

Lajm - 13.04.2016

Ivanovi president “jolegjitim” po i amniston bashkëpunëtorët e vetë të dyshuar për vepra të rënda kriminele. Ali Ahmeti që thirret në legjitimitetin rekord të 153 mijë votave shqiptare po i lë djemtë ...

Protesta në Maqedoni kundër presidentit

Evropaelire - 13.04.2016

Disa qindra qytetarë, në mbështetje të organizatave joqeveritare dhe duke brohoritur “nuk ka drejtësi, nuk ka paqe”, “kriminelët pas grilave” etj., mbrëmjen e së martës, për më shumë se pesë orë, ...

Abdylmenaf Bexheti: Veprimi sotëm i Ivanovit nuk është dyfytyrësi por paftyrësi

Zhurnal - 13.04.2016

Abdylmenaf Bexheti: Veprimi sotëm i Ivanovit nuk është dyfytyrësi por paftyrësi Publikuar 13.04.2016 në 07:39 nga S.M | 94 i lexuar Shkup, 13 prill - Pas skandalit të Presidentit Ivanovit, reagon ...

Godet Shilegov: Ivanov është budalla... nuk ka drejtësi, nuk ka paqe !

Zhurnal - 13.04.2016

Godet Shilegov: Ivanov është budalla... nuk ka drejtësi, nuk ka paqe ! Publikuar 13.04.2016 në 08:46 nga D.R. | 41 i lexuar Shkup, 13 prill - Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov, përmes një postimi ...

Godet Shilegov: Ivanov është budalla… nuk ka drejtësi, nuk ka paqe !

Almakos - 13.04.2016

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov, përmes një postimi në Facebook, Ivanovin e ka cilësuar si një budalla pas vendimit skandaloz të tij për të falur të gjithë politikanët. “Pa turp e them.

Mbledhje me tensione në rezidencën e Ivanov

Almakos - 13.04.2016

Pasi që Ivanov, nga frika e mesazheve që do ti transmetoheshin, ka tentuar për disa orë ti ik takimit me ambasadorët Bejli dhe Althauzer, më në fund diku nga mesnata ka realizuar takim në vilën ...

Menduh Thaçi flet për Ahmetin, opozitën dhe vendimin e fundit të Ivanovit

Shqipmedia - 13.04.2016

Lideri i PDSH-së, Mendu Thaci deklaroi se, vendimit i presidentit Gjorgje Ivanov është një absurditet përmes të cilit suspendohet sistemi juridik në Maqedoni, “E them më vjen mirë, për faktin se me ...

Profesoresha Najçevska: A u amnistua Mijallkovi e Jankullovska, le të lirohen gjithë kriminelët nga burgu

Almakos - 13.04.2016

Profesoresha e së drejtës kushtetuese në Maqedoni, Mirjana Najcevska kërkon që të gjithë kriminelët në vendin tonë të amnistohen. Sipas saj të gjithë kriminelët e Maqedonisë që gjenden në burgjet e ...

PLD: Vendimi i Ivanovit antishtetëror dhe kundërkushtetues

Portalb - 13.04.2016

Lajme lidhur me temën Mbaroi protesta e kundër-protestuesve përpara LSDM-së (FOTO) LR-PDSH: Vendimi skandaloz i Ivanovit amneston krimin, korrupcionin, falsifikimet zgjedhore të politikanëve BE ...

Shilegov: Ivanov është budalla

Albeu.com - 13.04.2016

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov , nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka bërë një deklaratë të fortë për presidentin Ivanovi . Ai e ka cilësuar si një budalla pas vendimit ...

Reagim i PRSD-së për vendimin e presidentit Ivanov

Portalb - 13.04.2016

Lajme lidhur me temën PLD: Vendimi i Ivanovit antishtetëror dhe kundërkushtetues Mbaroi protesta e kundër-protestuesve përpara LSDM-së (FOTO) LR-PDSH: Vendimi skandaloz i Ivanovit amneston krimin, ...

Reagim i PRSD-së për vendimin e presidentit Ivanov

Almakos - 13.04.2016

Partia e Re Social Demokratike reagoi për vendimin e presidentit të Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov për pezullimin e të gjitha procedurave kundër politikanëve.

Ahmeti: Vendimi i Ivanovit i ngutshëm

Idividi - 13.04.2016

Shkup, 12 prill 2016 (MIA) - Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti sonte deklaroi se vendimi i presidentit, Gjorge Ivanov është i ngutshëm dhe i pamenduar. "Vlerësoj se vendimi i zotit Ivanov është një vendim ...

UNITETI e vlerëson vendimin e Ivanovit skandaloz

Idividi - 13.04.2016

Shkup, 12 prill 2016 (MIA) - UNITETI reagon ashpër ndaj vendimit të presidentit të Maqedonisë, Gjorgi Ivanov për falje të të gjitha strukturave politike që janë të dyshuar, nën hetime, apo të ...

Reagim i LD për vendimin e presidnetit Ivanov

Idividi - 13.04.2016

Shkup, 12 prill 2016 (MIA) - Lidhja Demokratike pasdite përmes kumtesës kërkoi të mbahet seancë urgjente e Parlamentit, ku do të hapet procedura për impiçment i presidentit Gjorge Ivanov për shkak të ...

Zaev: Ivanov menjëherë të japë dorëheqje

Idividi - 13.04.2016

Shkup, 12 prill 2016 (MIA) - Lideri i LSDM-së Zoran Zaev sot pasdite deklaroi se me vendimin e presidentit Gjorge Ivanov është bërë grusht shtet dhe janë shkelur Kushtetuta, ligjet dhe Marrëveshja e ...

Reagim i PRSD-së për vendimin e presidentit Ivanov

Idividi - 13.04.2016

Shkup, 12 prill 2016 (MIA) - Partia e re socialdemokratike reagoi për vendimin e presidentit të Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov për pezullimin e të gjitha procedurave kundër politikanëve.

PLD: Vendimi i Ivanovit antishtetëror dhe kundërkushtetues

Idividi - 13.04.2016

Shkup, 12 prill 2016 (MIA) - Partia Liberaldemokratike sot pasdite përmes një kumtese reagoi për vendimin të cilin sot e solli presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov.

“Civil”: Falje e turpshme! Ivanov, largohu!

Portalb - 13.04.2016

Lajme lidhur me temën Reagim i PRSD­-së për vendimin e presidentit Ivanov PLD: Vendimi i Ivanovit antishtetëror dhe kundërkushtetues Mbaroi protesta e kundër-protestuesve përpara LSDM-së (FOTO) ...

Kronologji për “kaosin institucional” në Maqedoni

Lajmi.net - 13.04.2016

Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, e publikoi vendimin për falje të politikanëve që hetohen nga Prokuroria Speciale për mashtrime zgjedhore, por edhe për veprime tjera të jashtëligjshme, në ...

Shilegov: Ivanovi është budalla

Lajm - 13.04.2016

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov, përmes një postimi në rrjetin e tij të fb, Ivanovin e ka cilësuar si një budalla pas vendimit skandaloz të tij për të faluur të gjithë politikanët.

Reagim i LD-së për vendimin e presidnetit Ivanov

Portalb - 13.04.2016

Lajme lidhur me temën “Civil”: Falje e turpshme! Ivanov, largohu! Reagim i PRSD­-së për vendimin e presidentit Ivanov PLD: Vendimi i Ivanovit antishtetëror dhe kundërkushtetues Mbaroi protesta e ...

Reagon PRSD për vendimin e presidentit Ivanov

Albeu.com - 13.04.2016

Partia e Re Social Demokratike ka reaguar lidhur me vendimin e presidentit të Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov për pezullimin e të gjitha procedurave kundër politikanëve.

OJQ-Civil: Ivanov, largohu!

Albeu.com - 13.04.2016

Lidhur me vendimin e presidenti të Maqedonisë, Gjorge Ivanov për të pezulluar të gjitha procedurave kundër politikanëve kanë reaguar edhe OJQ-Civil. “Gjorge Ivanov proklamoi se ka dorëzuar akt të ...

Ahmeti:Ivanov ta tërheq menjëherë vendimin

Almakos - 13.04.2016

“I ashtuquajturi President Ivanov duhet ta tërheq vendimin e tij menjëherë per arsye se një vendim i tillë i nxituar dhe i pamenduar cënon Marrëveshjen e Shkupit, provokon thellimin e krizës politike ...

Civil: Falje e turpshme! Ivanov, largohu!

Lajm - 13.04.2016

Qendra për liri CIVIL ka kritikuar vendimin e Ivanov që firmosi faljen e të gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur procedure hetimore si dhe për një politikan i ...

DW: Ja prapavija e vendimit të Ivanovit

Portalb - 13.04.2016

Lajme lidhur me temën Han në takim urgjent për Maqedoninë me Vajgël, Hovit dhe Kukan Reagim i LD-së për vendimin e presidnetit Ivanov “Civil”: Falje e turpshme! Ivanov, largohu! Reagim i PRSD­-së për ...

Ahmeti: I ashtuquajtur Presidenti Ivanov ta tërheqë menjëherë vendimin

Albeu.com - 13.04.2016

Lidhur me vendimin e fundit të presidentit Gjorgje Ivanov , për të falur të gjithë politikanët e dyshuar për krime, ka reaguar edhe lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti .

Merrni numër për falje te Ivanovi (FOTO)

Lajm - 13.04.2016

Posterat për vendimin për falje dhe një foto nga Gjorge Ivanov janë ngjitur nëpër shtyllat këtë mëngjes në Shkup. Në postera është shënuar teksti: “Me këtë vendim presidenti i ka falur personat … për ...

Bejli godet Ivanovin: Vendimi mbron politikanët e korruptuar

Ina - 13.04.2016

Ambasadori i SHBA-ve në Shkup, Xhes Bejli ka kritikuar vendimin e presidentit Ivanov për faljen e politikanëve nga të gjitha veprat kriminale dhe korruptive.

Merrni numër për falje te Ivanovi (FOTO)

Ina - 13.04.2016

Posterat për vendimin për falje dhe një foto nga Gjorge Ivanov janë ngjitur nëpër shtyllat këtë mëngjes në Shkup, transmeton portali Plus info. Në postera është shënuar teksti: “Me këtë vendim ...

Thaçi: Vendimi i Ivanovit sjell pasoja për të ardhmen e Maqedonisë

Albeu.com - 13.04.2016

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi ka reaguar lidhur me vendimin e presidentit maqedonas Gjorge Ivanov për amnistimin e politikanëve kundër të cilëve zhvillohen hetime.

Organizata "Civil”: Falje e turpshme, presidenti Ivanov duhet të largohet!

Zhurnal - 13.04.2016

Organizata "Civil”: Falje e turpshme, presidenti Ivanov duhet të largohet! Publikuar 13.04.2016 në 11:25 nga A.R. | 27 i lexuar Shkup, 13 prill - “Gjorge Ivanov proklamoi se ka dorëzuar akt të ...

RDK: Veprimet e Ivanovit dëshmojnë për kapjen e shtetit nga VMRO-ja

Lajm - 13.04.2016

Rilindja Demokratike Kombëtare shpreh shqetësimin e saj për vendimin e Kryetarit të shtetit Gjorge Ivanov për të amnestuar ish-zyrtarë të lartë shtetëror që janë në ndjekje penale për shkak të ...

RDK: Veprimet e Ivanovit rrezikojnë thellimin e krizës

Albeu.com - 13.04.2016

Pasi presidenti i Maqedonisë Gjorgo Ivanov bëri të ditur vendimin për pezullimin e të gjitha proceseve kundër politikanëve ka reaguar dhe Rilindja Demokratike Kombëtare.

RDK: Veprimet e Ivanovit rrezikojnë thellimin e krizës

Almakos - 13.04.2016

Rilindja Demokratike Kombëtare shpreh shqetësimin e saj për vendimin e Kryetarit të shtetit Gjorge Ivanov për të amne stuar ish-zyrtarë të lartë shtetëror që janë në ndjekje penale për shkak të ...

LD: Seancë parlamentare dhe shkarkim të Ivanovit

Albeu.com - 13.04.2016

Lidhja Demokratike ka reaguar për vendimin e presidentit të Maqedonisë Gjorge Ivanov duke kërkuar që të gjithë deputetët të shkojnë në vendet e tyre të punës në Parlamentin e Maqedonisë për shkak të ...

“Deutsche welle”: Vendimi i Ivanovit, detajisht i planifikuar!

Lajm - 13.04.2016

Akti i përgjithshëm që solli Ivanov, për ndërprerjen e të gjitha procedurave penale kundër personave nga pushteti dhe opozita, nuk është sjellë siç deklaroi vet ai, pa u konsultuar dhe marrë vesh me ...

Maqedoni, për qebapë, hithra dhe marule dënohesh, për krime të rënda lirohesh!

Portalb - 13.04.2016

Lajme lidhur me temën DW: Ja prapavija e vendimit të Ivanovit Han në takim urgjent për Maqedoninë me Vajgël, Hovit dhe Kukan Reagim i LD-së për vendimin e presidnetit Ivanov “Civil”: Falje e ...

Qeveria e kancelares Merkel reagon ndaj Ivanovit

Lajm - 13.04.2016

Qeveria federale gjermane është thellë e brengosur për paralajmërimin e presidentit maqedonas, Ivanov të bërë më 12 prill 2016, thuhet në kumtesë të qeverisë gjermane, e cila është dërguar te ...

LD kërkon seancë parlamentare dhe shkarkim të Ivanov

Lajm - 13.04.2016

Të gjithë deputetët të shkojnë në vendet e tyre të punës në Parlamentin e Maqedonisë për shkak të marrëveshjes dhe fillimin e procedurës së mbajtjes së një seance të jashtëzakonshme të Parlamentit, ...

PL: Ivanov e shkeli nenin 9 të Kushtetutës, është e nevojshme seancë urgjente e Kuvendit

Zhurnal - 13.04.2016

PL: Ivanov e shkeli nenin 9 të Kushtetutës, është e nevojshme seancë urgjente e Kuvendit Publikuar 13.04.2016 në 12:13 nga R.ZH. | 41 i lexuar Me vendimin e Gjorgje Ivanov për ndërprerjen e të gjithë ...

LD kërkon seancë parlamentare dhe shkarkim të Ivanov

Almakos - 13.04.2016

Të gjithë deputetët të shkojnë në vendet e tyre të punës në Parlamentin e Maqedonisë për shkak të marrëveshjes dhe fillimin e procedurës së mbajtjes së një seance të jashtëzakonshme të Parlamentit, ...

Ambasada gjermane e shqetësuar për vendimin e Ivanovit, përkrahje për PSP-në

Portalb - 13.04.2016

Lajme lidhur me temën Maqedoni, për qebapë, hithra dhe marule dënohesh, për krime të rënda lirohesh! DW: Ja prapavija e vendimit të Ivanovit Han në takim urgjent për Maqedoninë me Vajgël, Hovit dhe ...

“Civil”: Falje e turpshme! Ivanov, largohu!

Almakos - 13.04.2016

“Gjorge Ivanov proklamoi se ka dorëzuar akt të përgjithshëm për të ndërprerë të gjitha procedurat penale kundër individëve nga pushteti dhe opozita, gjoja si mënyrë për të dalë nga kriza politike, ...

Vendimi i Ivanovit mund të destabilizojë vendin?! Ai të mendoj për tërheqjen e vendimit

Zhurnal - 13.04.2016

Analistët për Zhurnal: Vendimi i Ivanovit mund të destabilizojë vendin?! Ai të mendoj për tërheqjen e vendimit Publikuar 13.04.2016 në 12:25 nga Xh.I.

Reagon Ambasada gjermane për vendimin e Ivanovit, partitë të krijojnë kushte minimale për zgjedhje

Zhurnal - 13.04.2016

Reagon Ambasada gjermane për vendimin e Ivanovit, partitë të krijojnë kushte minimale për zgjedhje Publikuar 13.04.2016 në 12:31 nga A.R. | 1 i lexuar Shkup, 13 prill - “Qeveria Federale është thellë ...

Bejli me kritika ndaj vendimit të Ivanovit

Portalb - 13.04.2016

Lajme lidhur me temën Ambasada gjermane e shqetësuar për vendimin e Ivanovit, përkrahje për PSP-në Maqedoni, për qebapë, hithra dhe marule dënohesh, për krime të rënda lirohesh! DW: Ja prapavija e ...

LD kërkon seancë të jashtëzakonshme në Kuvend

Zhurnal - 13.04.2016

LD kërkon seancë të jashtëzakonshme në Kuvend Publikuar 13.04.2016 në 12:35 nga Xh.I. | 41 i lexuar Shkup, 13 prill - Lidhja Demokratike kërkon mbajtjen e mbledhjes së jashtzakonshme të Kuvendit dhe ...

Ambasada gjermane: Jemi të shqetësuar me njoftimin e kryetarit Ivanov për amnesti të politikanëve

Lajm - 13.04.2016

Ambasada gjermane në Shkup sot bëri të ditur se është mjaft e shqetësuar për shkak të njoftimit të kryetarit Gjorge Ivanov për t’i amnestuar politikanët.

Qeveria e kancelares Merkel reagon ndaj Ivanovit

Ina - 13.04.2016

Qeveria federale gjermane është thellë e brengosur për paralajmërimin e presidentit maqedonas, Ivanov të bërë më 12 prill 2016, thuhet në kumtesë të qeverisë gjermane, e cila është dërguar te ...

Ambasada gjermane: Të shqetësuar për vendimin e Ivanov

Albeu.com - 13.04.2016

Ambasada gjermane në Shkup ka shprehur shqetësimin për shkak të njoftimit të kryetarit Gjorge Ivanov për t’i amnestuar politikanët, shkruan Zhurnal. Ambasada pret që të respektohet nga të gjitha ...

“Ivanov të përgjigjet penalisht”

Portalb - 13.04.2016

Lajme lidhur me temën Vendimi i kryetarit të shtetit Gjorge Ivanov që të firmos faljen e të gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur procedur hetimore si dhe për një ...

Ja disa nga emrat e të amnestuarve nga Gjorge Ivanov (Dokument)

Lajm - 13.04.2016

Siç e dijmë, kryetari i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka vendosur që të amnistojë personat e politikës, të pozitës dhe opozitës, ndaj të cilëve janë ngritur procedura hetimore, vendim ky i cili ka ...

Ivanov, ka falur Gruevskin, Cërvenkovskin, Zaevin, Mijallkovin… (DOKUMENT)

Ina - 13.04.2016

Ja lista e disa personave të falur nga Ivanovi: Nikola Gruevski, Sasho Mijalkov, Gordana Jankullovska, Mile Janakieski, Martin Protugjer, Zoran Zaev, Zoran Verushevski, Branko Crvenkovski nga emrat ...

Ish-studentët e Ivanovit peticion për dorëheqjen e tij

Lajm - 13.04.2016

Ish studentët e Presidentit Gjorge Ivanov pas vendimit të tij skandaloz për falje të përgjithshme, kanë nënshkruar një peticion për dorëheqjen e tij: “Ne, ish student të Fakultetit Juridik” ...

Ja emrat e të amnistuarve nga presidenti Ivanov

Albeu.com - 13.04.2016

Ditën e djeshme presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov , vendosi që të amnistojë personat e politikës, të pozitës dhe opozitës, ndaj të cilëve janë ngritur procedura hetimore, vendim ky i cili ka ...

Opozita me propozim për “impiçment” për Ivanovin

Lajm - 13.04.2016

Opozita e udhëhequr nga LSDM dorëzon propozim për “impiçment” të presidentit Gjorgje Ivanov në Kuvend, pohojnë nga grupi parlamentar për 24Vest, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Opozita me propozim për “impiçment” për Ivanovin

Ina - 13.04.2016

Opozita e udhëhequr nga LSDM dorëzon propozim për “impiçment” të presidentit Gjorgje Ivanov në Kuvend, pohojnë nga grupi parlamentar për 24Vest, transmeton Telegrafi Maqedoni.

RDK: Vendimi i Ivanovit dëshmon kapjen e shtetit nga partitë në pushtet

Ina - 13.04.2016

Rilindja Demokratike Kombëtare shpreh shqetësimin e saj për vendimin e Kryetarit të shtetit Gjorge Ivanov për të amnestuar ish-zyrtarë të lartë shtetëror që janë në ndjekje penale për shkak të ...

Nga politikanët shqiptar, Ivanov fal vetem Menduh Thaçin

Lajm - 13.04.2016

Presidenti i Maqedonisë Gjorgje Ivanov me vendimin e tij të fundit për falje përpos politikanëve maqedonas Nikola Gruevski, Sasho Mijalkov, Gordana Jankullovska, Mile Janakieski, Martin Protugjer, ...

Bejli kritikon vendimin presidentit Ivanov

Shqipmedia - 13.04.2016

Vendimin i presidentit Ivanov për faljen e politikanëve nga të gjitha veprat kriminale dhe korruptive është kritikuar ashpër edhe nga ambasadori i SHBA-ve në Shkup, Xhes Bejli.

Nga politikanët shqiptar, Ivanov fal vetem Menduh Thaçin

Ina - 13.04.2016

Presidenti i Maqedonisë Gjorgje Ivanov me vendimin e tij të fundit për falje përpos politikanëve maqedonas Nikola Gruevski, Sasho Mijalkov, Gordana Jankullovska, Mile Janakieski, Martin Protugjer, ...

Ahmeti takon delegacionin e ODIHR: Kriza fillon të zgjidhet me zgjedhje, Ivanov ta tërheq vendimin

Zhurnal - 13.04.2016

Ahmeti takon delegacionin e ODIHR: Kriza fillon të zgjidhet me zgjedhje, Ivanov ta tërheq vendimin Publikuar 13.04.2016 në 14:02 nga S.M | 552 i lexuar Tetovë, 13 prill - Kryetari i Bashkimit ...

(DOKUMENT) Ja për kë vlen vendimi i Ivanovit për amnisti

Almakos - 13.04.2016

Nikolla Gruevski, Sasho Mijallkov, Gordana Jankullovska, Mile Janakievski, Martin Protuger, Zoran Zaev, Zoran Verushevski, Branko Cërvenkovski, janë vetëm disa nga emrat që pritet të lexohen të ...

LSDM me iniciativë për shkarkimin e Ivanovit

Portalb - 13.04.2016

Lajme lidhur me temën Zaev u takua me presidentët e Sllovenisë dhe Kroacisë Mbaroi protesta e kundër-protestuesve përpara LSDM-së (FOTO) Zaev: Sot u varros Marrëveshja e Përzhinos “Dinjiteti” i ...

Mile Janakieski dhe Jankullovska të parët në listën e Ivanovit

Lajm - 13.04.2016

Presidenti Ivanov tha se në vendimin e tij për të falur disa zyrtarë ka amnistuar para procedurës penale edhe shumë herë. Rekorder është ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski i ...

Publikohen emrat në Gazetën zyrtare, ja cilët persona i fali Ivanov

Portalb - 13.04.2016

Lajme lidhur me temën Vazhdon edhe sot protesta kundër vendimit të Ivanov Bejli me kritika ndaj vendimit të Ivanovit Ambasada gjermane e shqetësuar për vendimin e Ivanovit, përkrahje për PSP-në ...

Zvërlevski është verbuar, “Nuk e kam lexuar vendimin e Ivanov”!

Zhurnal - 13.04.2016

Zvërlevski është verbuar, “Nuk e kam lexuar vendimin e Ivanov”! Publikuar 13.04.2016 në 14:08 nga A.R. | 167 i lexuar Shkup, 13 prill - Prokurori Publik i Maqedonisë thotë se ende nuk e ka lexuar ...

Zhurnal publikon listën me 56 personat e falur nga presidenti Ivanov, vetëm 4 janë shqiptar

Zhurnal - 13.04.2016

Zhurnal publikon listën me 56 personat e falur nga presidenti Ivanov, vetëm 4 janë shqiptar Publikuar 13.04.2016 në 14:22 nga A.R. | 101 i lexuar Shkup, 13 prill - Vendimi i kryetarit të shtetit, ...

Ekspertët akuzojnë Ivanovin se ka rrënuar sistemin e drejtësisë

Evropaelire - 13.04.2016

Vendimi i presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov , për të falur të gjithë politikanët dhe personat e tjerë të dyshuar nga Prokuroria Speciale për vepra të rënda, si falsifikim të zgjedhjeve, ...

Cërvenkovski i shkruan Ivanovit: As nuk e kam kërkuar dhe as nuk e pranoj faljen tuaj

Zhurnal - 13.04.2016

Cërvenkovski i shkruan Ivanovit: As nuk e kam kërkuar dhe as nuk e pranoj faljen tuaj Publikuar 13.04.2016 në 14:33 nga A.R. | 405 i lexuar Shkup, 13 prill - Ish presidenti i Maqedonisë, Branko ...

Ahmeti takon delegacionin e ODIHR: Kriza fillon të zgjidhet me zgjedhje, Ivanov ta tërheq vendimin

Portalb - 13.04.2016

Lajme lidhur me temën Publikohen emrat në Gazetën Zyrtare, ja cilët persona i fali Ivanov Vazhdon edhe sot protesta kundër vendimit të Ivanov Bejli me kritika ndaj vendimit të Ivanovit Ambasada ...

Cërvenkovski i shkruan Ivanovit: As nuk e kam kërkuar dhe as nuk e pranoj faljen tuaj

Almakos - 13.04.2016

Ish presidenti i Maqedonisë, Branko Cërvenkovski përmes një letre publike ka kërkuar që presidenti aktual, Gjorge Ivanov të tërheq vendimin për faljen e tij shkruan Zhurnal.

Cërvenkovski letër Ivanovit: As nuk e kam kërkuar dhe as nuk e pranoj “faljen” tuaj

Lajm - 13.04.2016

Ish presidenti i Maqedonisë, Branko Cërvenkovski përmes një letre publike ka kërkuar që presidenti aktual, Gjorge Ivanov të tërheq vendimin për faljen e tij.

Cërvenkovski- Ivanovit: As që e kërkoj faljen nga Ju

Portalb - 13.04.2016

Lajme lidhur me temën Cërvenkovski: Në frontin opozitarë nevojiten të gjithë, edhe shqiptarët VMRO DPMNE e vlerëson Cërvenkovskin: pa kredibilitet moral Zaev komenton deklaratat e Branko ...

Zvërlevski është verbuar, “Nuk e kam lexuar vendimin e Ivanovit”!

Ina - 13.04.2016

Prokurori Publik i Maqedonisë thotë se ende nuk e ka lexuar vendimin e Ivanov që të firmos faljen e të gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur procedure hetimore si ...

Zaev: Partitë të përkrahin iniciativën për shkarkimin e Ivanovit

Almakos - 13.04.2016

LSDM-ja ka filluar procedurë për impiçment ndaj presidentit Gjorge Ivanov, pas vendimit të tij të mbrëmshëm për abolimin e të gjithë politikanëve nën akuza për vepra penale.

Ja personat që janë falur nga presidenti Ivanov (Dokument)

Lajm - 13.04.2016

Vendimi i djeshëm i kryetarit të Maqedonisë Gjorge Ivanov për faljen e të gjithë politikanëve që janë nën hetime, menjëherë sot është publikuar në “Gazetën Zyrtare” në plot 11 faqe, ku janë shkruar ...

Cërvenkovski letër Ivanovit: As nuk e kam kërkuar dhe as nuk e pranoj “faljen” tuaj

Ina - 13.04.2016

Ish presidenti i Maqedonisë, Branko Cërvenkovski përmes një letre publike ka kërkuar që presidenti aktual, Gjorge Ivanov të tërheq vendimin për faljen e tij.

Amnistia e Ivanovit për politikanët nën hetim shkakton reagime dhe protesta

Top Channel - 13.04.2016

Vendimi i presidentit maqedonas, George Ivanov, për të amnistuar politikanët që janë nën hetim, ka thelluar edhe më tepër krizën politike. Mijëra qytetarë dolën rrugëve të Shkupit për të protestuar ...

Mbaron takimi urgjent për Maqedoninë, ja çfarë thonë eurodeputetët dhe Johanes Han

Portalb - 13.04.2016

Lajme lidhur me temën Ahmeti takon delegacionin e ODIHR: Kriza fillon të zgjidhet me zgjedhje, Ivanov ta tërheq vendimin Publikohen emrat në Gazetën Zyrtare, ja cilët persona i fali Ivanov “Ivanov të ...

LD kërkon seancë të jashtëzakonshme në Kuvend

Idividi - 13.04.2016

Shkup, 13 prill 2016 (MIA) - Lidhja Demokratike kërkon mbajtje të seancës së jashtëzakonshme në Kuvend dhe i bën thirrje presidentit Gjorge Ivanov që ta shfuqizojë vendimin e djeshëm.

Ahmeti: Kriza fillon të zgjidhet me zgjedhje, Ivanov ta tërheqë vendimin

Idividi - 13.04.2016

Tetovë, 13 mars 2016 (MIA) - Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar sot në selinë e BDI- së në Tetovë аmbasadorin Jan Petersen, drejtues i misionit të ODIHR në Maqedoni ...

Ambasada e Gjermanisë: Parimi i qeverisjes të të drejtës të respektohet nga të gjitha palët

Idividi - 13.04.2016

Shkup, 13 prill 2016 (MIA) - Qeveria federale gjermane është thellë e shqetësuar për paralajmërimin e djeshëm të presidentit të Maqedonisë Gjorge Ivanov dhe pret që parimi i qeverisjes të të drejtës ...

Cërvenkovski kërkon të largohet emri i tij nga vendimi i Ivanovit

Idividi - 13.04.2016

Shkup, 13 prill 2016 (MIA) - Ish-presidenti i Republikës së Maqedonisë Branko Cërvenkovski dërgoi letër deri te presidenti aktual i shtetit Gjorge Ivanov në të cilën kërkon urgjentisht ta ndryshojë ...

PS-ja e mbështet vendimin e presidentit Ivanov

Idividi - 13.04.2016

Shkup, 13 prill 2016 (MIA) - Partia socialiste (PS) e mbështet vendimin e presidentit Ivanov për nënshkrimin e aktit të përgjithshëm për amnisti, kërkon të gjithë qytetarët të bashkohen në mbrojtjen ...

Opozita shtroi iniciativë për impiçment të Ivanovit

Idividi - 13.04.2016

Shkup, 13 prill 2016 (MIA) - Grupi i deputetëve i LSDM-së sot në Kuvend shtroi iniciativë për procedurë për konfirmimin e përgjegjësisë për presidentin Gjorge Ivanov, i cili dje shpalli abolim për të ...

Cërvenkovski letër Ivanovit: Nuk kam kërkuar dhe as nuk e pranoj faljen tuaj

Albeu.com - 13.04.2016

Ish presidenti i Maqedonisë, Branko Cërvenkovski gjatë ditës së sotme nëpërmjet një letre publike ka kërkuar që presidenti aktual, Gjorge Ivanov të tërheq vendimin për faljen e tij, raporton Zhurnal.

Qytetarët: Vendimi i Ivanovit, mizor!

Lajm - 13.04.2016

Vendimi më mizor dhe më katastrofal që ka parë bota ndonjëherë, kështu e komentojnë qytetarët e anketuar nga Alsat-M vendimin e djeshëm të presidentit Ivanov për të falur të gjithë politikanët të ...

Ahmeti: Nuk pajtohemi me vendimin e Ivanovit

Albeu.com - 13.04.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti , ditën e sotme ka zhvilluar një takim me shefin e misionit të OBSE/ODIHR-it në Maqedoni, Jan Petersen.

Shikoni si e thumbon Cërvenkovski- Zaevin në letrën dërguar Ivanovit (Foto)

Lajm - 13.04.2016

Ish presidenti i Maqedonisë dhe kryetari i LSDM-së, Branko Cërvenkovski, ka shfrytëzuar letrën e hapur dërguar presidentit Gjorge Ivanov, për të thumbuar kryetarin aktual të LSDM-së, Zoran Zaev dhe ...

Presidenti Ivanov nuk lëshon pe, vendimi për falje mbetet

Zhurnal - 13.04.2016

Presidenti Ivanov nuk lëshon pe, vendimi për falje mbetet Publikuar 13.04.2016 në 16:53 nga A.R. | 120 i lexuar Shkup, 13 prill - Kryetar a do të tërhiqni vendimin e faljes së politikanëve? “Gjithçka ...

Ivanov amnistoi VMRO-në, BDI-në, LSDM-në dhe PDSH-në, nuk përfshiu shqiptarët e Sopotit, Brodecit, ose Monstrës

Lajm - 13.04.2016

Ivanov i ka amnistuar nga veprat penale ish shefin e policisë sekrete, Sasho Mijallkov, ish ministren Gordana Jankullovska, Kryetarin e LSDM-së, Zoran Zaev dhe ish ministrin e brendshëm në vitin ...

Azemi: Presidenti maqedonas amneston edhe njerëz që s'kanë bërë kurrfarë faji

Zhurnal - 13.04.2016

Azemi: Presidenti maqedonas amneston edhe njerëz që s'kanë bërë kurrfarë faji Publikuar 13.04.2016 në 17:08 nga A.R. | 1 i lexuar Shkup, 13 prill - Publicisti nga Maqedonia, Emin Azemi ndjehet i ...

Presidenti Ivanov nuk ndërron mendje, vendimi për falje mbetet

Albeu.com - 13.04.2016

Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov, i pyetur nëse do të tërheq vendimin e faljes së politikanë është shprehur se e ka thënë atë që kishte për të thënë dhe nuk ndryshon qëndrim.

Prokuroria speciale nesër kthen goditjen

Lajm - 13.04.2016

Pas vendimit të presidentit Ivanov të fal politikanë ndaj të cilëve është nisur procedurë gjyqësore, nuk ka patur qëndrim zyrtarë nga ana e Prokurorisë Publike Speciale se si do të veprojnë më tutje.

Jakimovski: Jemi të befasuar nga vendimi i Ivanovit

Lajm - 13.04.2016

Lideri i Obsionit Qytetar për Maqedoninë, Stevço Jakimovski sot në konferencë për shtyp theksoi se si parti janë të befasuar nga vendimi i presidentit Gjorge Ivanov.

Maqedoni: protesta e indinjatë ndaj vendimit të presidentit

DW - 13.04.2016

Vendimi i Presidentit të Maqedonisë për faljen e politkanëve në proces nga Prokuroria Speciale ka shaktuar reagime brenda dhe jashtë vendit. vendimi i tij konsiderohet i njëanshëm dhe jashtë normave ...

Prokuroria speciale nesër kthen goditjen

Ina - 13.04.2016

Pas vendimit të presidentit Ivanov të fal politikanë ndaj të cilëve është nisur procedurë gjyqësore, nuk ka patur qëndrim zyrtarë nga ana e Prokurorisë Publike Speciale se si do të veprojnë më tutje.

Ivanov amnistoi VMRO-në, BDI-në, LSDM-në dhe PDSH-në, nuk përfshiu shqiptarët e Sopotit, Brodecit, ose Monstrës

Ina - 13.04.2016

residenti i shtetit, Gjorge Ivanov, në një pres konferencë të jashtëzakonshme ka informuar se i ka amnistuar politikanët që përfshihen në rastet “Titanik”, Puç”, “Potkup” dhe të gjitha rastet tjera ...

Lista e personave të falur nga presidenti Ivanov

Lajmi.net - 13.04.2016

Është publikuar lista e të gjithë personave të falur për të cilët presidenti George Ivanov solli akt për ndërprerjen e të gjitha procedurave penale. Në mesin e tyre, pjesa më e madhe janë nga ...

Ministri i drejtësisë, Xhaferi: Vendimi i Ivanovit i papërshtatshëm

Zhurnal - 13.04.2016

Ministri i drejtësisë, Xhaferi: Vendimi i Ivanovit i papërshatshëm Publikuar 13.04.2016 në 18:48 nga B.R. | 54 i lexuar Shkup, 13 prill - Vendimi i Ivanovit është i papërshtatshëm dhe ai në vend që ...

Almakos: Analizë/ Vendimi i Ivanov për amnisti stimulon themelimin e Gjykatës Speciale

Almakos - 13.04.2016

Pas vendimit të presidentit të shtetit Gjorgji Ivanov për t’i amnistuar të gjithë funksionarët politik të akuzuar në aferën e përgjimeve, në opinion e më gjërë u hapën shumë dilema.

Kritika të ashpra për presidentin e Maqedonisë

Evropaelire - 13.04.2016

Komisionari për politikë të fqinjësisë dhe negociata për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, ka shprehur shqetësime për amnistinë e shpallur nga ana e presidentit të Maqedonisë, Gjorgje ...

Ambasada e SHBA-ve: Shteti t’i heq duart nga Prokuroria Speciale

Ina - 13.04.2016

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë thellë të shqetësuara nga lajmërimi i presidentit të Maqedonisë Ivanov për faljen e personave që janë subjekt i hetimeve lidhur me skandalin e përgjimit.

Departamenti i Shtetit: Jemi të shqetësuar nga vendimi i fundit i Ivanovit

Zhurnal - 13.04.2016

Departamenti i Shtetit: Jemi të shqetësuar nga vendimi i fundit i Ivanovit Publikuar 13.04.2016 në 19:37 nga F.D. | 49 i lexuar 13 prill, Washington – Në një deklaratë për shtyp Departamenti i ...

Kritika të ashpra për presidentin e Maqedonisë

Lajmi.net - 13.04.2016

Komisionari për politikë të fqinjësisë dhe negociata për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, ka shprehur shqetësime për amnistinë e shpallur nga ana e presidentit të Maqedonisë, Gjorgje ...

SHBA: Të anulohet vendimi skandaloz i Ivanovit

Albeu.com - 13.04.2016

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar në lidhje me vendimin më të fundit të Gjorgfje Ivanov për ti falur politikanët e inkriminuar. Në këtë njoftim thuhet se SHBA-të janë mjaft të shqetësuar ...

Stejt Departamenti i shqetësuar thellë me vendimin e presidentit Ivanov

Lajm - 13.04.2016

Nga Zyra e zëvendës-sekretarit shtetëror të SHBA-ve dhe zëdhënës Xhon Kirbi, i bëjnë apel presidenti të Maqedonisë që ta rishqyrtjë vendimin e tij për abolicion të personave që janë nën hetim, ka ...

Departamenti Amerikan i Shtetit reagon ashpër ndaj Ivanovit

Ina - 13.04.2016

Ndaj vendimit të presidentit Ivanov ka reaguar edhe Uashingtoni zyrtarë. Zëdhënësi i Deparlamentit të Shtetit, Xhon Kirbi i bëri apel presidentit Ivanov që ta rishqyrtjë vendimin e tij për abolicion ...

Prokuroria speciale nesër kthen goditjen

Almakos - 13.04.2016

Pas vendimit të presidentit Ivanov të fal politikanë ndaj të cilëve është nisur procedurë gjyqësore, nuk ka patur qëndrim zyrtarë nga ana e Prokurorisë Publike Speciale se si do të veprojnë më tutje.

Cilët presidentë e kanë përdorur të drejtën për të falur

Zhurnal - 13.04.2016

Cilët presidentë e kanë përdorur të drejtën për të falur Publikuar 13.04.2016 në 20:42 nga F.D. | 22 i lexuar Në këto 25 vite demokraci të gjithë presidentët me përjashtim të Kiro Gligorovit e kanë ...

Stejt Departamenti i shqetësuar thellë me vendimin e presidentit Ivanov

Shqipmedia - 13.04.2016

Nga Zyra e zëvendës-sekretarit shtetëror të SHBA-ve dhe zëdhënës Xhon Kirbi, i bëjnë apel presidenti të Maqedonisë që ta rishqyrtjë vendimin e tij për abolicion të personave që janë nën hetim, ka ...

Hidhet "bombë tymi" tek zyra e Ivanov (VIDEO)

Albeu.com - 13.04.2016

Protestuesit e shumtë opozitarë kanë shkatërruar disi zyrën e presidentit të vendit Ivanov duke e gjuajtur atë me gurë, sende të forta, vezë, por edhe me "bomba tymi ".

FOTO/Shkatërrohet zyra e presidentit Ivanov

Lajm - 13.04.2016

Protestues të revoltuar kanë demoluar zyrën e presidentit Gjorgje Ivanov që gjendet në pjesën qendrore të kryeqytetit. Pas shkatërrimit zyrat e Ivanovit duken në këtë ...

Faljet e paqena

Shqipmedia - 13.04.2016

Prof. Dr Jeton SHASIVARI Kryetari i vendit, Gjorge Ivanov i trazoi njerëzit në vend si dhe bashkësinë ndërkombëtare (në veçanti SHBA-të) me vendimet e tij të fundit për faljen-lirimin nga ndjekja pa ...

Faljet e paqena

Ina - 13.04.2016

Prof. Dr Jeton SHASIVARI Kryetari i vendit, Gjorge Ivanov i trazoi njerëzit në vend si dhe bashkësinë ndërkombëtare (në veçanti SHBA-të) me vendimet e tij të fundit për faljen-lirimin nga ndjekja pa ...

Ademi: Të amnestuarit i ndihmuan Ivanovit të bëhet president

Zhurnal - 13.04.2016

Ademi: Të amnestuarit i ndihmuan Ivanovit të bëhet president Publikuar 13.04.2016 në 22:54 nga B.R. | 1 i lexuar Shkup, 13 prill - Pas vendimit për amnestim të personave politik të përfshirë në ...

Maqedoni, protesta kundër Ivanov dhe Zaev në Shkup

Top Channel - 13.04.2016

Mijëra qytetarë kanë protestuar të mërkurën para zyrës së presidentit maqedonas Gjorgje Ivanov, që ndodhet në qendër të Shkupit, në shenjë pakënaqësie ndaj vendimit të fundit të tij për të falur të ...

SHBA e shqetësuar, nëse zbatohet vendimi Ivanov mbron zyrtarët e korruptuar

Lajmi.net - 13.04.2016

​Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shprehur shqetësimin e thellë për vendimin e presidentit maqedonas Gjorgje Ivanov për të falur politikanët që janë nën hetim për skandalin e përgjimeve.

Maqedoni: Opozita në protestë pas vendimit të presidentit

VOA - 13.04.2016

Në Maqedoni opozita filloi protestat duke kërkuar dorëheqjen e Presidentit Gjorgje Ivanov, pas vendimit të këtij të fundit për të ndërprerë hetimet lidhur me skandalin e përgjimeve.

Falja e politikanëve në Maqedoni-thellim apo zgjidhje e krizës?

Ora news - 13.04.2016

Presidenti i Maqedonisë Gjorgje Ivanov firmos faljen e politikanëve në proces gjyqësor, me qëllim t’i japë fund krizës politike në Maqedoni. Reagimet e para nuk janë aprovuese: Akuzat ndaj ...

Mbledhje me tensione në rezidencën e Ivanov

Telegrafi - 13.04.2016

Pasi që Ivanov, nga frika e mesazheve që do ti transmetoheshin, ka tentuar për disa orë ti ik takimit me ambasadorët Bejli dhe Althauzer, më në fund diku nga mesnata ka realizuar takim në vilën ...

Shilegov: Ivanov është budalla (Foto)

Telegrafi - 13.04.2016

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov, përmes një postimi në Facebook, Ivanovin e ka cilësuar si një budalla pas vendimit skandaloz të tij për të falur të gjithë politikanët, njofton Telegrafi Maqedoni.

Kronologji për “kaosin institucional” në Maqedoni

Telegrafi - 13.04.2016

Telegrafi Maqedoni ju sjell kronologjinë e ngjarjeve të djeshme në Maqedoni. Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, e publikoi vendimin për falje të politikanëve që hetohen nga Prokuroria Speciale ...

Presidenti maqedonas do të falë të gjithë politikanët që janë nën hetim

ABC News - 13.04.2016

Vendimi i papritur i presidentit maqedonas për të falur të gjithë politikanët që janë nën hetime, ka shkaktuar shumë polemika në vendin fqinj. Lideri i opozitës maqedonase ka kërkuar që presidenti të ...

Kronologji për “kaosin institucional” në Maqedoni

Botasot - 13.04.2016

Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, e publikoi vendimin për falje të politikanëve që hetohen nga Prokuroria Speciale për mashtrime zgjedhore, por edhe për veprime tjera të jashtëligjshme, në ...

Ahmeti: Një vendim i tillë nga një i ashtuquajtur president jolegjitim nuk ka legjitimitet

Yll Press - 13.04.2016

Unë nuk mendoj që marrëveshja e Shkupit duhet të rrënohet, dhe këtë marrëveshje duhet ta respektojnë të gjitha palët nënshkruese gjithashtu edhe palët ndërmjetësuese të komunitetit ndërkombëtar", ka ...

Ahmeti: Ivanovi ta tërheqë menjëherë vendimin

Gazeta Express - 13.04.2016

Pas vendimit të fundit të presidentit Gjorgje Ivanov, për të falur të gjithë politikanët e dyshuar për krime, ka reaguar në profilin e Fejsbukut edhe lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali ...

Civil: Falje e turpshme! Ivanov, largohu!

Telegrafi - 13.04.2016

Qendra për liri CIVIL ka kritikuar vendimin e Ivanov që firmosi faljen e të gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur procedure hetimore si dhe për një politikan i ...

Merr numër te Ivanovi për Amnisti (Foto)

Telegrafi - 13.04.2016

Plaketa me fotografinë e Gjorge Ivanovit janë vërejtur sot në Shkup, në lidhje me vendimin e tij që firmosi faljen e të gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur ...

Thaçi: Vendimi i Ivanovit – me pasoja për të ardhmen e Maqedonisë

Gazeta Express - 13.04.2016

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi vendimin e presidentit maqedonas Gjorge Ivanov për amnistimin e politikanëve kundër të cilëve zhvillohen hetime e quajti një absurditet përmes të ...

Ivanovi është budalla - thotë zëdhënësi i LSDM-së, Shilegov

Gazeta Express - 13.04.2016

Zëdhënësi i Lidhjes opozitare Socialdemokrate të Maqedonisë Petre Shilegov, përmes një postimi në llogarinë e tij të Facebook, presidentin maqedonas Gjorge Ivanov e ka cilësuar si një budalla pas ...

Zvërlevski: Nuk e kam lexuar vendimin e Ivanov

Telegrafi - 13.04.2016

Prokurori Publik i Maqedonisë thotë se ende nuk e ka lexuar vendimin e Ivanov që të firmos faljen e të gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur procedure hetimore si ...

Pas faljes, a jepet ujë me shoshë?!

Yll Press - 13.04.2016

E drejta e faljes, sikurse dihet iu dha para më pak se një muaji, por duket se vendimi i tij ka për të polarizuar skenën politike edhe ashtu të tensionuar.

LD kërkon seancë parlamentare dhe shkarkim të Ivanov

Telegrafi - 13.04.2016

Të gjithë deputetët të shkojnë në vendet e tyre të punës në Parlamentin e Maqedonisë për shkak të marrëveshjes dhe fillimin e procedurës së mbajtjes së një seance të jashtëzakonshme të Parlamentit, ...

Maqedoni, për qebapë, hithra dhe marule dënohesh, për krime të rënda lirohesh!

Botasot - 13.04.2016

Kryetari i shtetit Gjorge Ivanov, dje doli me deklaratë se ka sjellë vendim për faljen e gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, edhe pse Prokuroria Speciale Publike (PSP) i akuzon për vepra të ...

Ambasada gjermane: Jemi të shqetësuar me njoftimin e kryetarit Ivanov për amnesti të politikanëve

Telegrafi - 13.04.2016

Ambasada gjermane në Shkup sot bëri të ditur se është mjaft e shqetësuar për shkak të njoftimit të kryetarit Gjorge Ivanov për t’i amnestuar politikanët, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Opozita me propozim për “impiçment” për Ivanov

Telegrafi - 13.04.2016

Opozita e udhëhequr nga LSDM dorëzon propozim për “impiçment” të presidentit Gjorgje Ivanov në Kuvend, pohojnë nga grupi parlamentar për 24Vest, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Ja emrat e të amnestuarve nga Gjorge Ivanov (Dokument)

Telegrafi - 13.04.2016

Siç e dijmë, kryetari i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka vendosur që të amnistojë personat e politikës, të pozitës dhe opozitës, ndaj të cilëve janë ngritur procedura hetimore, vendim ky i cili ka ...

Nga politikanët shqiptarë, Ivanov fal vetëm Menduh Thaçin

Gazeta Express - 13.04.2016

Presidenti i Maqedonisë Gjorgje Ivanov me vendimin e tij të fundit për falje, përveç politikanëve maqedonas Nikola Gruevski, Sasho Mijalkov, Gordana Jankullovska, Mile Janakieski, Martin Protugjer, ...

Dy liderët e partive kryesore maqedonse dhe një shqiptare aministohet nga Ivanov

Yll Press - 13.04.2016

Nikolla Gruevski, Sasho Mijallkov, Gordana Jankullovska, Mile Janakievski, Martin Protuger, Zoran Zaev, Zoran Verushevski, Branko Cërvenkovski Me një vendim i cili ka habitur dhe ngritur bujë dhe ...

Presidenti i Maqedonisë u jep amnistinë 56 politikanëve, vetëm 4 prej tyre – shqiptarë

Syri.net - 13.04.2016

Shkup, 13 prill – Vendimi i Presidentit maqedonas Gjorge Ivanov, për faljen e të gjithë politikanëve, është publikuar sot në “Gazetën Zyrtare”, në të cilën janë shkruar të gjithë emrat e personave që ...

Cërvenkovski: As që e kërkoj, as që e pranoj “mëshirën” tuaj (Dokument)

Telegrafi - 13.04.2016

Ish presidenti Branko Cërvenkovski kërkon nga Gjogje Ivanov ta tërheq vendimin për faljen e tij. Telegrafi Maqedoni ju sjell letrën e drejtuar Ivanov-it e publikojmë në ...

Ja kë ka falur Ivanovi

Gazeta Express - 13.04.2016

Vendimi i djeshëm i kryetarit të Maqedonisë Gjorge Ivanov për faljen e të gjithë politikanëve që janë nën hetime, menjëherë sot është publikuar në “Gazetën Zyrtare” në plot 11 faqe, ku janë shkruar ...

Maqedonisë i kanoset luftë qytetare

Koha.net - 13.04.2016

Shkup, 12 prill - Maqedonia gjendet para një katrahure të vërtetë që vendin e ka kapluar tash e një kohë të gjatë që nga fillimi i krizës politike. Por, duket se kulminacionin e arriti me marrjen e ...

Ish-studentët e Ivanovit: Profesor, jep dorëheqje!

Telegrafi - 13.04.2016

Ne, ish-studentët e Fakultetit të Drejtësisë “Justinijan 1”, ku në lëndët: Teori Politike, Teoritë Politike bashkëkohore, Shoqëri Civile, madje edhe Informatikë, për profesor ne kishim Gjorge Ivanov, ...

Ahmeti: Kriza fillon të zgjidhet me zgjedhje, Ivanov ta tërheqë vendimin

Yll Press - 13.04.2016

"Bashkimi Demokratik për Integrim nuk pajtohet me vendimin e nxituar të ashtuquajturit President Ivanov", theksoi Ahmeti dhe kërkon tërheqje të menjëhershme të vendimit.

LSDM me iniciativë për shkarkimin e Ivanovit

Gazeta Express - 13.04.2016

Lideri i opozitës maqedonase Zoran Zaev u bëri thirrje të gjitha partive politike që t’i bashkëngjiten iniciativës për impiçment ndaj presidentit Gjorge Ivanov, nëse ky fundit nuk jep dorëheqje, pas ...

Cërvenkovski - Ivanovit: Nuk e pranoj “mëshirën” tënde

Gazeta Express - 13.04.2016

Ish-presidenti maqedonas Branko Cërvenkovski ka kërkuar nga trashëgimtari i tij, presidenti aktual Gjorge Ivanov, që ta tërheqë vendimin për abolimin e tij.

Ali Ahmeti: BDI-ja nuk pajtohet me vendimin e Ivanovit

Telegrafi - 13.04.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, sot është takuar me shefin e misionit të OBSE/ODIHR-it në Maqedoni, Jan Petersen, transmeton Telegrafi Maqedoni.

OQM: Jemi të befasuar me vendimin e kryetarit Ivanov

Telegrafi - 13.04.2016

Në konferencën për shtyp, lideri i Opcionit Qytetar për Maqedoni (OQM), Stevçe Jakimovski, tha se partia e tij është mjaft e befasuar nga vendimi i kryetarit Ivanov për të falur politikanët ndaj të ...

Qytetarët: Vendimi i Ivanovit, mizor!

Yll Press - 13.04.2016

“Njeriu i mençur nuk e bën këtë vendim, si kryetar i Maqedonisë nuk është dashur të shpall atë vendim, ai ka gabuar”. Vendimi më mizor dhe më katastrofal që ka parë bota ndonjëherë, kështu e ...

LSDM, iniciativë për impiçment presidentit

Yll Press - 13.04.2016

Vetëm ashtu do të tregojnë se janë të sinqertë në deklarata, në të kundërtën, do të vërtetojnë se bëhet fjalë për marrëveshje mes tyre dhe Ivanovit”, deklaroi Goran Sugarevski, LSDM.

Maqedonia “magjike”: Për qebapë, hithra dhe marule dënohesh, për krime të rënda lirohesh

Gazeta Express - 13.04.2016

Kryetari i Maqedonisë Gjorge Ivanov, dje doli me deklaratë se ka marrë vendim për faljen e gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, edhe pse Prokuroria Speciale Publike (PSP) i akuzon për vepra ...

Ja cilat sindikata mbështetin vendimin e kryetarit Ivanov për faljen e politikanëve

Telegrafi - 13.04.2016

Pas shumë reagimeve kundër vendimit të kryetarit Ivanov për të falur persona të politikës ndaj të cilëve janë inicuar procedura hetimore, kanë ardhur edhe mbështetjet e para ndaj këtij vendimi, ...

Ja lista e 56 personave të falur nga Ivanov

Yll Press - 13.04.2016

Pjesa më e madhe janë nga VMRO-DPMNE-ja qeveritare edhe atë nga kreu më i lartë i partisë, përgjithësisht, janë falur dy ish kryeministra, kryetari i kuvendit, tre ministra, liderë të partive, ...

Lista e personave të falur nga presidenti Ivanov

Botasot - 13.04.2016

Është publikuar lista e të gjithë personave të falur për të cilët presidenti George Ivanov solli akt për ndërprerjen e të gjitha procedurave penale. Në mesin e tyre, pjesa më e madhe janë nga ...

Maqedoni – Prokuroria Speciale kthen goditjen

Gazeta Express - 13.04.2016

Pas vendimit të presidentit maqedonas Gjorge Ivanov që të falë politikanët ndaj të cilëve është nisur procedurë gjyqësore, nuk ka patur qëndrim zyrtar nga ana e Prokurorisë Publike Speciale se si do ...

Ademi: Vendimi i çmendur i Ivanovit, vendim i drejtë i shqiptarëve që e bojkotuan për president

Yll Press - 13.04.2016

E keni të qartë kush qëndron pas Vendimit. Këta në fakt i ndihmuan Ivanovit në zgjedhjet presidenciale që ai të ulet në atë vend. Sekretari gjeneral i BDI-së Abbdilaqim Ademi e ka quajtur të çmendur ...

Ja si e pasqyruan mediat e huaja vendimin e kryetarit Ivanov për të falur të inkriminuarit

Telegrafi - 13.04.2016

Vendimi i djeshëm i presidentit Ivanov ka tërhequr vëmendjen edhe të mediave botërore. Gjatë ditës së djeshme ato kanë raportuar mbi vendimin e Ivanovit për të falur politikanë që janë nën hetime për ...

Prokuroria Speciale kthen goditjen

Botasot - 13.04.2016

Pas vendimit të presidentit maqedonas Gjorge Ivanov që të falë politikanët ndaj të cilëve është nisur procedurë gjyqësore, nuk ka patur qëndrim zyrtar nga ana e Prokurorisë Publike Speciale se si do ...

Lista e personave të falur nga presidenti Ivanov

Koha.net - 13.04.2016

Është publikuar lista e të gjithë personave të falur për të cilët presidenti George Ivanov solli akt për ndërprerjen e të gjitha procedurave penale. Në mesin e tyre, pjesa më e madhe janë nga ...

Qytetarët fillojnë të mblidhen përpara Prokurorisë Speciale për të protestuar

Gazeta Express - 13.04.2016

Qindra qytetarë të pakënaqur me vendimin e presidentit Gjorge Ivanov për faljen e politikanëve që janë nën hetime, kanë filluar te mblidhen përpara zyrës së Prokurorisë Speciale Publike në Shkup, për ...

Presidenti Ivanov nuk ndërron mendje, vendimi për falje mbetet

Botasot - 13.04.2016

Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov, i pyetur nëse do të tërheq vendimin e faljes së politikanë është shprehur se e ka thënë atë që kishte për të thënë dhe nuk ndryshon qëndrim.

Fillon protesta kundër vendimit të Ivanovit

Botasot - 13.04.2016

18:14 – Protestuesit kanë filluar të brohorasin në përkrahje të PSP-së, ata janë duke fishkëlluar dhe duke bërtitur “nuk ka drejtësi nuk ka paqe”. Ashtu si janë shtuar qytetarët, ashtu edhe janë ...

Ali Ahmeti: BDI-ja nuk pajtohet me vendimin e Ivanovit

BalkanWeb - 13.04.2016

MAQEDONI – Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, sot është takuar me shefin e misionit të OBSE/ODIHR-it në Maqedoni, Jan Petersen.

Maqedoni, opozita ndërmerr iniciativën për hetimin e presidentit Ivanov

BalkanWeb - 13.04.2016

SHKUP- Grupi i deputetëve i LSDM-së ndërmori sot në parlamentin maqedonas iniciativën për procedurën për konfirmimin e përgjegjësisë së presidentit Gjorge Ivanov, i cili amnistoi dje të gjithë ...

SHBA-ja kërkon tërheqjen e vendimit të Ivanovit për faljen e politikanëve

Telegrafi - 13.04.2016

Në lidhje me vendimin e fundit të kryetarit Ivanov për faljen e politikanëve të cilët janë në hetime, ka reaguar John Kirby, Ndihmës-sekretar dhe Zëdhënës në Zyrën për marrëdhënie me publikun të ...

Vendimi i Ivanovit për falje, Thaçi: Goditje me sëpatë në themelin e shtetit

Botasot - 13.04.2016

Lideri i Partisë demokratike shqiptare Menduh Thaçi theksoi se vendimi i presidentit Ivanovi për falje, e çon Maqedoninë drejt shkatërrimit. Ai në emisionin Klik Plus tha se Maqedonia po shkon drejt ...

Tendoset situata në Shkup - gjuhet me gurë zyra e Ivanovit, i digjen fotografitë (Foto)

Gazeta Express - 13.04.2016

Gurë dhe vezë fluturojnë drejt zyrës së presidentit maqedonas Gjorge Ivanov në qendër të Shkupit, në protestën kundër vendimit të tij për faljen e politikanëve për të cilët Prokuroria Speciale (PSP) ...

Kritika të ashpra për presidentin e Maqedonisë

Botasot - 13.04.2016

Komisionari për politikë të fqinjësisë dhe negociata për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, ka shprehur shqetësime për amnistinë e shpallur nga ana e presidentit të Maqedonisë, Gjorgje ...

Hidhet bombë tymi në zyrën popullore të kryetarit Ivanov në Shkup (Foto)

Telegrafi - 13.04.2016

Demostruesit e sotëm të opozitës kanë thyer zyrën popullore të kryetarit Gjorge Ivanov në Shkup, duke e gjuajtur me gurë, vezë, por edhe me bombë tymi, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Flakë në zyrën e Ivanovit në Shkup (Video)

Botasot - 13.04.2016

Qytetarët për të ditën e dytë me radhë në Shkup po shprehin revoltën e tyre kundër vendimit për falje nga Ivanovi. Pasi protestuesit e shprehën mbështetjen e tyre në Prokurorinë Speciale Publike para ...

Protestuesit demolojnë zyrat e presidentit maqedon

Koha.net - 13.04.2016

Në organizim të nismës qytetare "Protestoj" sonte në qendër të Shkupit mbahet protestë në shenjë revolte nga vendimi i djeshëm i presidentit, Gjorge Ivanov për ndërprerjen e përgjithshme të të gjitha ...

Protestuesit demolojnë zyrat e presidentit maqedon

Zeri - 13.04.2016

Në organizim të nismës qytetare "Protestoj" sonte në qendër të Shkupit mbahet protestë në shenjë revolte nga vendimi i djeshëm i presidentit, Gjorge Ivanov për ndërprerjen e përgjithshme të të gjitha ...

SHBA e shqetësuar, nëse zbatohet vendimi Ivanov mbron zyrtarët e korruptuar

Ora news - 13.04.2016

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shprehu shqetësimin e thellë për vendimin e Presidentit Gjorgje Ivanov për të falur politikanët që janë nën hetim për skandalin e përgjimeve.

SHBA thirrje presidentit Ivanov të rishqyrtojë vendimin

VOA - 13.04.2016

Uashingtoni i bëri thirrje të mërkurën presidentit të Maqedonisë Gjeorgje Ivanovtë rishqyrtojë vendimin e tij për pezullimin e hetimeve ndaj skandalit të përgjimeve.

SHBA thirrje presidentit Ivanov të rishqyrtojë vendimin

Botasot - 13.04.2016

Uashingtoni i bëri thirrje të mërkurën presidentit të Maqedonisë Gjeorgje Ivanovtë rishqyrtojë vendimin e tij për pezullimin e hetimeve ndaj skandalit të përgjimeve.

SHBA e shqetësuar nëse vendimi Ivanov mbron zyrtarët e korruptuar

Koha.net - 13.04.2016

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shprehur shqetësimin e thellë për vendimin e presidentit maqedonas Gjorgje Ivanov për të falur politikanët që janë nën hetim për skandalin e përgjimeve.

Ivanov ka refuzuar të takoj Ambasadorin Amerikan dhe atë Gjerman

Ilirida - 13.04.2016

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov ka refuzuar të pranoj në takim ambasadorin e SHBA-së në Shkup Xhejs Bejli dhe ambasadoren e Gjermanisë, Kristine Althauzer.

Vendimi i presidentit Ivanov per amnisti ndaj politikaneve nen hetim ndez Maqedonine

Gazeta Tema - 13.04.2016

Mijera qytetare te Maqedonise jane grumbulluar para nderteses se qeverise, pasi Presidenti Ivanov paraljameroi amnisti per politikanet nen hetim. Qytetarët e pakënaqur me vendimin e presidentit ...

Shilegov: Ivanovi është budalla

Tetova Sot - 13.04.2016

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov, përmes një postimi në rrjetin e tij të fb, Ivanovin e ka cilësuar si një budalla pas vendimit skandaloz të tij për të faluur të gjithë politikanët.

Kriza në Maqedoni, opozita kërkon shkarkimin e Presidentit, Ivanov

Java News - 13.04.2016

Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, e publikoi vendimin për falje të politikanëve që hetohen nga Prokuroria Speciale për mashtrime zgjedhore, por edhe për veprime tjera të jashtëligjshme, në ...

Kronologji për “kaosin institucional” në Maqedoni

Ilirida - 13.04.2016

ILIRIDA.NET ju sjell kronologjinë e ngjarjeve të djeshme në Maqedoni. Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, e publikoi vendimin për falje të politikanëve që hetohen nga Prokuroria Speciale për ...

Shilegov: Ivanov është budalla (Foto)

Ilirida - 13.04.2016

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov, përmes një postimi në Facebook, Ivanovin e ka cilësuar si një budalla pas vendimit skandaloz të tij për të falur të gjithë politikanët, njofton ILIRIDA.NET “Pa ...

Merrni numër për falje te Ivanovi (FOTO)

Tetova Sot - 13.04.2016

Posterat për vendimin për falje dhe një foto nga Gjorge Ivanov janë ngjitur nëpër shtyllat këtë mëngjes në Shkup. Në postera është shënuar teksti: “Me këtë vendim presidenti i ka falur personat … për ...

Merr numër te Ivanovi për Amnisti (Foto)

Ilirida - 13.04.2016

Plaketa me fotografinë e Gjorge Ivanovit janë vërejtur sot në Shkup, në lidhje me vendimin e tij që firmosi faljen e të gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur ...

Civil: Falje e turpshme! Ivanov, largohu!

Ilirida - 13.04.2016

Qendra për liri CIVIL ka kritikuar vendimin e Ivanov që firmosi faljen e të gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur procedure hetimore si dhe për një politikan i ...

RDK: Veprimet e Ivanovit dëshmojnë për kapjen e shtetit nga VMRO-ja

Tetova Sot - 13.04.2016

Rilindja Demokratike Kombëtare shpreh shqetësimin e saj për vendimin e Kryetarit të shtetit Gjorge Ivanov për të amnestuar ish-zyrtarë të lartë shtetëror që janë në ndjekje penale për shkak të ...

Zvërlevski: Nuk e kam lexuar vendimin e Ivanov

Ilirida - 13.04.2016

Prokurori Publik i Maqedonisë thotë se ende nuk e ka lexuar vendimin e Ivanov që të firmos faljen e të gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur procedure hetimore si ...

“Deutsche welle”: vendimi i Ivanovit, i planifikuar!

Tetova Sot - 13.04.2016

“Vendimin me të cilin presidenti Gjorge Ivanov mundësoi ndalimin e përgjithshëm të proceseve rreth politikanëve, bashkëpunëtorëve apo përkrahësit e tyre, nuk është miratuar ashtu siç thotë Ivanovi, ...

“Furtunë” reagimesh në Maqedoni

Vision Plus - 13.04.2016

Vendimi i presidentit maqedonas George Ivanov per faljen e te gjithë politikaneve nen hetim pas skandalit te përgjimeve, ka rritur tensionet dhe ka thelluar krizën ne te cilën është përfshirë vendi.

Thaçi: Vendimi i Ivanovit me pasoja për të ardhmen e Maqedonisë

Java News - 13.04.2016

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi vendimin e presidentit maqedonas Gjorge Ivanov për amnistimin e politikanëve kundër të cilëve zhvillohen hetime e quajti një absurditet përmes të ...

Ivanov, ka falur Gruevskin, Cërvenkovskin, Zaevin, Mijallkovin… (DOKUMENT)

Tetova Sot - 13.04.2016

Ja lista e disa personave të falur nga Ivanovi: Nikola Gruevski, Sasho Mijalkov, Gordana Jankullovska, Mile Janakieski, Martin Protugjer, Zoran Zaev, Zoran Verushevski, Branko Crvenkovski nga emrat ...

Ja për kë vlen vendimi i Ivanovit (DOKUMENT)

Ilirida - 13.04.2016

Nikolla Gruevski, Sasho Mijallkov, Gordana Jankullovska, Mile Janakievski, Martin Protuger, Zoran Zaev, Zoran Verushevski, Branko Cërvenkovski, janë vetëm disa nga emrat që pritet të lexohen të ...

Ish-studentët e Ivanovit peticion për dorëheqjen e tij

Tetova Sot - 13.04.2016

Ish studentët e Presidentit Gjorge Ivanov pas vendimit të tij skandaloz për falje të përgjithshme, kanë nënshkruar një peticion për dorëheqjen e tij: “Ne, ish student të Fakultetit Juridik” ...

Nga politikanët shqiptar, Ivanov fal vetem Menduh Thaçin

Tetova Sot - 13.04.2016

Presidenti i Maqedonisë Gjorgje Ivanov me vendimin e tij të fundit për falje përpos politikanëve maqedonas Nikola Gruevski, Sasho Mijalkov, Gordana Jankullovska, Mile Janakieski, Martin Protugjer, ...

Mile Janakieski dhe Jankullovska të parët në listën e Ivanovit

Tetova Sot - 13.04.2016

Presidenti Ivanov tha se në vendimin e tij për të falur disa zyrtarë ka amnistuar para procedurës penale edhe shumë herë. Rekorder është ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski i ...

Ahmeti takon delegacionin e ODIHR: Kriza fillon të zgjidhet me zgjedhje, Ivanov ta tërheq vendimin

Tetova Sot - 13.04.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti ka takuar sot në selinë e BDIsë në Tetovë Ambasadorin Jan Petersen, drejtues i misionit të ODIHR në Maqedoni për zgjedhjet e ...

Bejli me kritika ndaj vendimit të Ivanovit

Ilirida - 13.04.2016

Vendimin i presidentit Ivanov për faljen e politikanëve nga të gjitha veprat kriminale dhe korruptive është kritikuar ashpër edhe nga ambasadori i SHBA-ve në Shkup, Xhes Bejli.

Cërvenkovski nuk e pranon faljen nga Ivanovi

Tetova Sot - 13.04.2016

Ish presidenti i Maqedonisë, Branko Cërvenkovski përmes një letre publike ka kërkuar që presidenti aktual, Gjorge Ivanov të tërheq vendimin për faljen e tij.

Publikohen emrat në Gazetën Zyrtare, ja cilët persona i fali Ivanov

Ilirida - 13.04.2016

Vendimi i kryetarit të shtetit, Gjorge Ivanov, për faljen e të gjithë politikanëve, menjëherë sot është publikuar në “Gazetën Zyrtare”, në të cilën janë të shkruar emrat e personave që i ka falur ...

Cërvenkovski- Ivanovit: As që e kërkoj faljen nga Ju

Ilirida - 13.04.2016

Ka reaguar ish kryetari i shtetit Branko Cërvenkovski pas daljes në publik të Gazetës Zyrtare me emrat e të falurve nga ana e kryetarit aktual Gjorge Ivanov, transmeton Portalb.

Mediat ndërkombëtare raportojnë për vendimin e Ivanovit

Tetova Sot - 13.04.2016

Vendimi i djeshëm i presidentit Ivanov ka tërhequr vëmendjen edhe të mediave botërore. Gjatë ditës së djeshme ato kanë raportuar mbi vendimin e Ivanovit për të falur politikanë që janë nën hetime për ...

Gjorge Ivanov nuk tërhiqet nga vendimi i tij (VIDEO)

Tetova Sot - 13.04.2016

Kryetar a do të tërhiqni vendimin e faljes së politikanëve? “Gjithçka që kisha e tash në deklaratën time, kështu që mbetem në atë qëndrim”, u përgjigj Gjorge Ivanov, president i Maqedonisë.

Kur kriminelët falen e të pafajshmit kalben!

Ilirida - 13.04.2016

Presidenti i shtetit, Gjorge Ivanov, në një pres konferencë të jashtëzakonshme ka informuar se i ka amnistuar politikanët që përfshihen në rastet “Titanik”, Puç”, “Potkup” dhe të gjitha rastet tjera ...

KSL dhe LSM me mbështetje për vendimin e presidentit Ivanov

Tetova Sot - 13.04.2016

Konfederata e sindikatave të lira të Maqedonisë dhe Lidhja e sindikatave të Maqedonisë sot e mbështetën vendimin e presidentit të Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov.

Jakimovski: Jemi të befasuar nga vendimi i Ivanovit

Tetova Sot - 13.04.2016

Lideri i Obsionit Qytetar për Maqedoninë, Stevço Jakimovski sot në konferencë për shtyp theksoi se si parti janë të befasuar nga vendimi i presidentit Gjorge Ivanov.

PS-ja e mbështet vendimin e presidentit Ivanov

Tetova Sot - 13.04.2016

Partia socialiste (PS) e mbështet vendimin e presidentit Ivanov për nënshkrimin e aktit të përgjithshëm për amnisti, kërkon të gjithë qytetarët të bashkohen në mbrojtjen dhe rruajtjen e shtetit dhe ...

Opozita shtroi iniciativë për impiçment të Ivanovit

Tetova Sot - 13.04.2016

Grupi i deputetëve i LSDM-së sot në Kuvend shtroi iniciativë për procedurë për konfirmimin e përgjegjësisë për presidentin Gjorge Ivanov, i cili dje shpalli abolim për të gjithë politikanët dhe ...

Gjermania – politikanëve të Maqedonisë: Sundimi i të drejtës të respektohet nga të gjithë

Tetova Sot - 13.04.2016

Qeveria federale gjermane është thellë e shqetësuar për paralajmërimin e djeshëm të presidentit të Maqedonisë Gjorge Ivanov dhe pret që parimi i qeverisjes të të drejtës të respektohet nga të gjitha ...

Prokuroria Speciale për vendimet e Ivanovit: Ne jemi duke punuar

Tetova Sot - 13.04.2016

Prokuroria Speciale Publike nëpërmjet llogarisë në Twitter ka njoftuar reagimin e tyre të parë pas vendimit të djeshëm skandaloz për falje të presidentit Gjorgji Ivanov. “Ne jemi duke punuar.

Ekspertët akuzojnë Ivanovin se ka rrënuar sistemin e drejtësisë

Express - 13.04.2016

Vendimi i presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, për të falur të gjithë politikanët dhe personat e tjerë të dyshuar nga Prokuroria Speciale për vepra të rënda, si falsifikim të zgjedhjeve, ...

Ja si e pasqyruan mediat e huaja vendimin e kryetarit Ivanov për të falur të inkriminuarit

Ilirida - 13.04.2016

Vendimi i djeshëm i presidentit Ivanov ka tërhequr vëmendjen edhe të mediave botërore. Gjatë ditës së djeshme ato kanë raportuar mbi vendimin e Ivanovit për të falur politikanë që janë nën hetime për ...

Shekerinska: Ivanovi vendosi të falë edhe burrin tim!?

Tetova Sot - 13.04.2016

Nënkryetarja e LSDM-së, Radmilla Shekerinska përmes një postimi në rrjetin e saj në fb ...

Digjet zyrja e Ivanovit (FOTO)

Ilirida - 13.04.2016

Para pak çasteve qytetarët që kanë dalur në protesta ia kanë vu flakën zyres së kryetarit të shtetit Gjorge Ivanov. Për më shumë informata qëndroni me portalin ...

Nga politikanët shqiptar, Ivanov fal vetem Menduh Thaçin{Dokument}

Shkupi24 - 13.04.2016

Presidenti i Maqedonisë Gjorgje Ivanov me vendimin e tij të fundit për falje përpos politikanëve maqedonas Nikola Gruevski, Sasho Mijalkov, Gordana Jankullovska, Mile Janakieski, Martin Protugjer, ...

Flakë në zyrën e Ivanovit në Shkup (FOTO/VIDEO)

Tetova Sot - 13.04.2016

Qytetarët për të ditën e dytë me radhë në Shkup po shprehin revoltën e tyre kundër vendimit për falje nga Ivanovi. Pasi protestuesit e shprehën mbështetjen e tyre në Prokurorinë Speciale Publike para ...

Cërvenkovski letër Ivanovit: As nuk e kam kërkuar dhe as nuk e pranoj “faljen” tuaj

Shkupi24 - 13.04.2016

Ish presidenti i Maqedonisë, Branko Cërvenkovski përmes një letre publike ka kërkuar që presidenti aktual, Gjorge Ivanov të tërheq vendimin për faljen e tij.

Departamenti Amerikan i Shtetit reagon për zhvillimet e fundit në Maqedoni

Ilirida - 13.04.2016

SHBA-të janë thellë të shqetësuara me vendimin e presidentit të Maqedonisë Gjorge Ivanov për të falur të gjithë politikanët e vendit të cilët janë nën hetime SHKUP (AA) – Shtetet e Bashkuara të ...

Ahmeti: Kriza fillon të zgjidhet me zgjedhje, Ivanov ta tërheqë vendimin

Shkupi24 - 13.04.2016

Ahmeti dhe аmbasadori Petersen shkëmbyen opinione rreth pregatitjeve për zgjedhjet e jashtëzakonshme si dhe krizën politike në Maqedoni. “Bashkimi Demokratik për Integrim nuk pajtohet me vendimin e ...

Ja lista e 56 personave të falur nga Ivanov

Shkupi24 - 13.04.2016

Është publikuar lista e të gjithë personave të falur për të cilët presidenti Gjorgje Ivanov solli akt për ndërprerjen e të gjitha procedurave penale. Në mesin e tyre, pjesa më e madhe janë nga ...

Ja si duket zyra e Ivanovit pas shkatërrimit (FOTO)

Tetova Sot - 13.04.2016

Protestues të revoltuar kanë demoluar zyrën e presidentit Gjorgje Ivanov që gjendet në pjesën qendrore të kryeqytetit. Pas shkatërrimit zyrat e Ivanovit duken në këtë gjendje.

Thyhen dritaret e Ministrisë së Drejtësisë (FOTO)

Tetova Sot - 13.04.2016

Para pak çastesh janë thyer edhe dritaret e Ministrisë së Drejtësisë nga protestuesit që kanë dalë në rrugë për të protestuar kundër vendimit nga ana e Ivanovit për falje të kriminelëve.

Maqedoni, digjet zyra e presidentit Ivanov

Respublica - 13.04.2016

Maqedonia është në një gjendje destabilizimi por kësaj radhe jo për shkak të tensioneve ndëretnike, por si pasojë e kthimit të shtetit në shërbim të korrupsionit.

Faljet e paqena

Tetova Sot - 13.04.2016

Prof. Dr Jeton SHASIVARI Kryetari i vendit, Gjorge Ivanov i trazoi njerëzit në vend si dhe bashkësinë ndërkombëtare (në veçanti SHBA-të) me vendimet e tij të fundit për faljen-lirimin nga ndjekja pa ...

Ahmeti: Kriza fillon të zgjidhet me zgjedhje, Ivanov ta tërheqë vendimin

Republika - 13.04.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar sot në selinë e BDI- së në Tetovë аmbasadorin Jan Petersen, drejtues i misionit të ODIHR në Maqedoni për zgjedhjet e jashtëzakonshme.

KSL dhe LSM me mbështetje për vendimin e presidentit Ivanov

Republika - 13.04.2016

Konfederata e sindikatave të lira të Maqedonisë dhe Lidhja e sindikatave të Maqedonisë sot e mbështetën vendimin e presidentit të Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov.

Shekerinska: Ivanovi vendosi të falë edhe burrin tim!?

Shprehja - 13.04.2016

“Shoh në “Gazetën zyrtare” dhe çfarë të shoh: ky njeri e rrëzoi sundimin e ligjit, Ivanov vendosi që të falë edhe burrin tim!?! Pa fije turpi, ka pranuar gjithçka: se gjykimi i trilluar kundër burrit ...

Lista e Ivanovit përfshin Cërvenkovskin si dhe prokurorët e Janevës

Republika - 13.04.2016

Lideri i opozitës, Zoran Zaev, i dyshuar në rastin “Puç” dhe “Rryshfet”, ish-shefi i shërbimit sekret Zoran Verushevski, ish-Presidentin dhe lideri i LSDM-së Branko Cërvenkovski janë disa nga ...

Ahmeti: Kriza fillon të zgjidhet me zgjedhje, Ivanov ta tërheqë vendimin

Radio Vala - 13.04.2016

Tetovë, me 13 prill - 2016 Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar sot në selinë e BDI- së në Tetovë аmbasadorin Jan Petersen, drejtues i misionit të ODIHR në Maqedoni për ...

Xhaferi: Vendimi i Ivanovit i gabuar dhe do ta thelloje edhe më shumë krizën

Radio Vala - 13.04.2016

Shkup, me 13 Prill 2016 Ministri i Drejtësisë së Maqedonisë, Valdet Xhaferi thekson se vendimi i kryetarit të shtetit, Ivanov për të falur personat të cilët janë në hetim.

Ivanov do t’i drejtohet opinionit

Zhurnal - 12.04.2016

Ivanov do t’i drejtohet opinionit Publikuar 12.04.2016 në 15:05 nga R.ZH. | 107 i lexuar Kryetari i Republikës së Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, sot në orën 15.15 do t’u drejtohet qytetarëve të ...

Skandal: Presidenti Ivanov fal të gjithë politikanët nga pushteti dhe opozita, nuk do të ndiqet penalisht asnjëri

Lajm - 12.04.2016

Kryetari Gjorgje Ivanov e solli një akt të përgjithshëm për ndërprerjen e të gjitha procedurave penale kundër personave nga pushteti dhe opozita, për ashtu si tha, ruajtjen e interesave nacionale dhe ...

Presidenti Ivanov i amniston, Boshkovskin, Zaevin dhe gjithë funksionarët e VMRO-DPMNE-së

Zhurnal - 12.04.2016

Presidenti Ivanov i amniston, Boshkovskin, Zaevin dhe gjithë funksionarët e VMRO-DPMNE-së Publikuar 12.04.2016 në 16:09 nga Xh.I. | 215 i lexuar Shkup, 12 prill – Presidenti i shtetit, Gjorge Ivanov, ...

Almakos :Ivanov amniston maqedonasit e korruptuar, shqiptarët e pafajshëm “kalben” burgjeve; reagon Osmani..

Almakos - 12.04.2016

Presidenti i shtetit, Gjorge Ivanov, në një pres konferencë të jashtëzakonshme ka informuar se i ka amnistuar politikanët më të lartë të VMRO-DPMNE-së dhe LSDM-së.

Skandal: Presidenti Ivanov fal të gjithë politikanët nga pushteti dhe opozita

Ina - 12.04.2016

Kryetari Gjorgje Ivanov e solli një akt të përgjithshëm për ndërprerjen e të gjitha procedurave penale kundër personave nga pushteti dhe opozita, për ashtu si tha, ruajtjen e interesave nacionale dhe ...

Zaev i befasuar nga vendimi i Ivanovit

Lajm - 12.04.2016

Lideri i opozitës, Zoran Zaev theksoi se partia më e madhe opozitare nuk ka qenë e konsultuar për vendimin e presidentit Ivanov për faljen e të gjitha rasteve në lidhje me përgjimet e paligjshme, ...

Profesoresha Najcevska: Presidenti Ivanov le ti liroj nga burgu të gjithë kriminelët e Maqedonisë

Zhurnal - 12.04.2016

Profesoresha Najcevska: Presidenti Ivanov le ti liroj nga burgu të gjithë kriminelët e Maqedonisë Publikuar 12.04.2016 në 16:55 nga A.R. | 188 i lexuar Shkup, 12 prill – Profesoresha e së drejtës ...

Lideri maqedonas Zaev: Jam i befasuar nga vendimi i Ivanovit

Zhurnal - 12.04.2016

Lideri maqedonas Zaev: Jam i befasuar nga vendimi i Ivanovit Publikuar 12.04.2016 në 17:00 nga A.R. | 14 i lexuar Shkup, 12 prill - Lideri i opozitës, Zoran Zaev theksoi se partia më e madhe ...

Reagon Ambasada e SHBA-ve në Maqedoni për vendimin e Ivanovit

Portalb - 12.04.2016

Lajme lidhur me temën Ivanov i amniston të gjithë politikanët që janë nën hetime Pahor dhe Kitraroviq sot për vizitë në Maqedoni Presidenti i Maqedonisë nuk përfill gjuhën shqipe! Ivanov: Terorizmi ...

Ndodh në Maqedoni! Presidenti Ivanov fal të gjithë politikanët nën hetim, mes tyre edhe Zaev e Boshkovski

SOT - 12.04.2016

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, sot pasdite ka njoftuar se ka sjellë vendim që të firmosë faljen e të gjithë politikanëve, të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur procedure ...

Zaev: Jam i befasuar nga vendimi i Ivanovit

Albeu.com - 12.04.2016

Lideri i opozitës, Zoran Zaev ka theksuar edhe njëherë se partia më e madhe opozitare nuk është konsultuar për vendimin e presidentit Ivanov për faljen e të gjitha rasteve në lidhje me përgjimet e ...

Ambasada amerikane në Shkup: Jemi të shqetësuar me vendimin e kryetarit Ivanov

Lajm - 12.04.2016

Ambasada amerikane në Shkup ka shprehur shqetësimin e saj për vendimin e fundit të kryetarit Gjorge Ivanov për t’i ndërprerë të gjitha proceset gjyqësore ndaj politikanëve në Maqedoni, transmeton ...

Ristoska: Pasi ta kemi në duar vendimin e Ivanovit, do të deklarohemi zyrtarisht

Lajm - 12.04.2016

Prokuroria Speciale Publike (PSP) pret që ta ketë në duar të saj vendimin e kryetarit të shtetit, Gjorge Ivanov, për amnistimin e politikanëve ndaj të cilëve janë duke u bërë procedura gjyqësore, e ...

Ambasada amerikane në Shkup: Jemi shqetësuar për vendimin e kryetarit Ivanov

Albeu.com - 12.04.2016

Ambasada amerikane në Shkup nëpërmjet një njoftimi ka bërë të ditur se është shqetësuar për vendimin e fundit të kryetarit Gjorge Ivanov për t’i ndërprerë të gjitha proceset gjyqësore ndaj ...

Ivanov fal politikanët nën hetim, reagon menjëherë SHBA: Shqetësim serioz, kërkojmë sqarime të mëtejshme

SOT - 12.04.2016

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup ka reaguar menjëherë lidhur me vendimin e Presidentit Gjorge Ivanov për faljen e të gjithë politikanëve, që janë nën hetim.

Protestë para zyres së Gjorge Ivanovit në ora 19

Lajm - 12.04.2016

Qytetarët të revoltuar nga vendimi i Gjorge Ivanovit, për abolicionit të të gjithë politikanëve që ishin të dyshuar nga PSP sonte do të protestojnë para zyres së presidentit në ora 19.

Protestë para zyres së Gjorge Ivanovit në ora 19

Ina - 12.04.2016

Qytetarët të revoltuar nga vendimi i Gjorge Ivanovit, për abolicionit të të gjithë politikanëve që ishin të dyshuar nga PSP sonte do të protestojnë para zyres së presidentit në ora 19.

Ivanov fal të gjithë politikanët që po procedohen penalisht

Lajmi.net - 12.04.2016

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka kërkuar ndërprerjen e të gjitha procedurave penale kundër politikanëve nga pushteti dhe opozita, për “ruajtjen e interesave nacionale dhe shtetërore” dhe si ...

Ja çfarë tha Prokuroria Speciale për vendimin e Ivanovit

Portalb - 12.04.2016

Lajme lidhur me temën Kontest i ri mes Janevës dhe Zvërlevskit! Ristovska: Detyrë e institucioneve është që të vazhdojnë të bashkëpunojnë me ne Flet Lençe Ristovska për fletoren e Grujovskit ...

Ambasada amerikane në Shkup: Jemi të shqetësuar me vendimin e kryetarit Ivanov

Ina - 12.04.2016

Ambasada amerikane në Shkup ka shprehur shqetësimin e saj për vendimin e fundit të kryetarit Gjorge Ivanov për t’i ndërprerë të gjitha proceset gjyqësore ndaj politikanëve në Maqedoni.

Falja e politikanëve në Maqedoni - thellim apo zgjidhje e krizës?

DW - 12.04.2016

Presidenti i Maqedonisë Gjorgje Ivanov firmos faljen e politikanëve në proces gjyqësor, me qëllim t’i japë fund krizës politike në Maqedoni. Reagimet e para nuk janë aprovuese: Akuzat ndaj ...

Pas vendimit të Ivanovit, reagon ambasadori Britanik Gareth

Zhurnal - 12.04.2016

Pas vendimit të Ivanovit, reagon ambasadori Britanik Gareth Publikuar 12.04.2016 në 18:39 nga S.M | 299 i lexuar Shkup, 12 prill - Ambasadori Britanik Çarls Gareth ka dërguar porosi në rrjetin social ...

Vendimi i Ivanovit për amnistimin e politikanëve, reagon edhe Ambasada britanike

Portalb - 12.04.2016

Lajme lidhur me temën Hovit: Mbledhje urgjente në Bruksel pas vendimit të Ivanovit Reagon Ambasada e SHBA-ve në Maqedoni për vendimin e Ivanovit Ivanov i amniston të gjithë politikanët që janë nën ...

Ja çfarë thotë prokuroria Speciale për vendimin e Ivanovit

Albeu.com - 12.04.2016

Prokuroria Speciale Publike (PSP) ka bërë me dije se lidhur me vendimin e Ivanovit për falje të politikanëve që janë nën hetim , pret të marrë vendimin e më pas të mbajë qëndrim.

Protestë përpara zyrës së Ivanovit, qytetarët gjuajnë me vezë

Portalb - 12.04.2016

Lajme lidhur me temën Pas vendimit të Ivanovit, disa qytetarë kanë dalë në mbështetje të PSP-së Vendimi i Ivanovit për amnistimin e politikanëve, reagon edhe Ambasada britanike Hovit: Mbledhje ...

Zaevi: Vendimi i Ivanovit për faljen e politikanëve- grushtshtet

Ina - 12.04.2016

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, tha se me vendimin e tij Ivanovi i ka dhënë grushtshtet Repulbikës së Maqedonisë, Sipas tij, Ivanov sot u bashkëpjesëmarrës në krimin e familjes Gruevski dhe ...

Reagim i PRSD-së për vendimin e presidentit Ivanov

Zhurnal - 12.04.2016

Reagim i PRSD-së për vendimin e presidentit Ivanov Publikuar 12.04.2016 në 19:17 nga S.M | 9 i lexuar Shkup, 12 prill - Partia e re socialdemokratike reagoi për vendimin e presidentit të Republikës ...

Reagon edhe ambasada britanike pas fjalimit të Ivanovit

Albeu.com - 12.04.2016

Ambasada e Britanisë së Madhe në Shkup ka reaguar lidhur me deklaratën e Ivanov , i cili ka thënë paraprakisht se do ti amnistojë politikanët nën akuzë ose të dënuar me burg me akuza të ndryshme.

Zaev:Vendimi i Ivanovit është grushtet

Almakos - 12.04.2016

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev tha se me vendimin e tij Ivanov i ka dhënë grusht shtet Maqedonisë dhe ka rrumbullakuar një proces të filluar nga Nikolla Grievski dhe bashkëpunëtorët e tij.

Ahmeti: Vendimi i presidentit jo legjitim është i kontestueshëm

Lajm - 12.04.2016

Kryetari I BDI-së Ali Ahmeti, ka reaguar menjëherë pas vendimit të presidentit Ivanov për abolicionin e kriminelëve politikë. Ahmeti vendimin e presidentit e ka quajtur të kontestueshëm për shkakun ...

Hahn: Pas vendimit të Ivanovit, zgjedhjet nuk mund të jenë të besueshme

Portalb - 12.04.2016

Lajme lidhur me temën Reagon dhe eurokomesari Johanes Han për vendimin e Ivanovit Protestë përpara zyrës së Ivanovit, qytetarët gjuajnë me vezë Pas vendimit të Ivanovit, disa qytetarë kanë dalë në ...

Ivanov amniston politikanët e akuzuar; reagojnë ndërkombëtarët

Evropaelire - 12.04.2016

Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, ka vendosur të falë të gjithë personat që po hetohen nga prokuroria speciale për mashtrime zgjedhore, por edhe për veprime tjera të jashtëligjshme, në bazë të ...

Ndërkombëtarët në vend, të shqetësuara nga vendimi i presidentit Ivanovit

Lajm - 12.04.2016

Misionet e huaja në vend, të cilat prej më shumë se 1 vit tentonin të lehtësonin krizën, kanë shprehur habi nga vendimi drastic i kreut të shtetit. Pavarësisht se në reagimet e tyre kërkohej sqarim ...

UNITETI: Vendimi i Ivanovit skandaloz, BE dhe SHBA të ndërhyjnë urgjentisht në parandalimin e eskalimit të situatës në ...

Zhurnal - 12.04.2016

UNITETI: Vendimi i Ivanovit skandaloz, BE dhe SHBA të ndërhyjnë urgjentisht në parandalimin e eskalimit të situatës në vendin Publikuar 12.04.2016 në 19:51 nga S.M | 42 i lexuar Shkup, 12 prill - ...

Reagim i Ambasadës së SHBA-së

Zhurnal - 12.04.2016

Reagim i Ambasadës së SHBA-së Publikuar 12.04.2016 në 20:15 nga F.D. | 14 i lexuar 12 prill, Shkup – Vendimi i fundit i Presidentit Ivanov për ndërprerjen e të gjitha proceseve gjyqësore kundrejt ...

Amnestia e Ivanovit pjesë e marrëveshjes së fshehtë VMRO-LSDM

Zhurnal - 12.04.2016

Amnestia e Ivanovit pjesë e marrëveshjes së fshehtë VMRO-LSDM Publikuar 12.04.2016 në 20:17 nga S.M | 141 i lexuar Shkup, 12 prill - Fundvitin e kaluar, ish-kryeministri Lubço Georgievski në një ...

Ja çfarë thotë Hahn për vendimin e Ivanovit

Albeu.com - 12.04.2016

Një sërë organizatash ndërkombëtare dhe ambasadat me seli në Shkup po i kundërvihen Gjorgje Ivanovit lidhur me vendimin e tij faljen e të gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve ...

Skandaloze: Ivanov refuzon të takojë gjithë ambasadorët e huaj në vend

Zhurnal - 12.04.2016

Skandaloze: Ivanov refuzon të takojë gjithë ambasadorët e huaj në vend Publikuar 12.04.2016 në 20:26 nga B.R. | 14 i lexuar Shkup, 12 prill - Pasditen e sotme përfaqësuesja e lartë e BE-së Federica ...

Gjeneral Ostreni reagon ashpër, po falen kriminelët dhe vrasësit

Ina - 12.04.2016

UNITETI reagon ashpër ndaj vendimit të Presidentit të vendit Gjorgi Ivanov për falje të të gjitha strukturave politike që janë të dyshuar, nën hetime, apo të arrestuar për shkelje të Kushtetutës dhe ...

Zyra presidenciale gjuhet me vezë dhe gjësende të forta (Video)

Lajm - 12.04.2016

Sot pas vendimit të kryetarit Ivanov që të firmos faljen e të gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur procedure hetimore si dhe për një politikan i cili është duke ...

Lëvizja Besa: Vendimi i Ivanovit konfirmoi se në Maqedoni përfundoi shteti i së drejtës

Portalb - 12.04.2016

Lajme lidhur me temën Reagon dhe eurokomesari Johanes Han për vendimin e Ivanovit Protestë përpara zyrës së Ivanovit, qytetarët gjuajnë me vezë Pas vendimit të Ivanovit, disa qytetarë kanë dalë në ...

Zaev: Vendimi i Ivanovit, grusht-shtet për Maqedoninë

Lajmi.net - 12.04.2016

​“Grusht-shtet ndaj Maqedonisë. Vendimi i Ivanovit është tentim për shpëtim nga krimi dhe korrupsioni që i kanë bërë shtetit. Ivanov u bë pjesë e krimit. Prej sot nuk ekziston shteti i së drejtës.

Sulmohet zyra e Ivanovit me sende të forta dhe vezë (VIDEO)

Albeu.com - 12.04.2016

Deklarata e Gjorgje Ivanov se do ti falë politikanët që janë nën hetim ose që janë në burg p♪7r vepra të rënda penale. Një gjë e tillë ka shkaktuar valë zemërimi tek qytetarët që me sende të forta ...

Ivanovi refuzon të takohet me përfaqësuesit e huaj

Ina - 12.04.2016

Sot pasdite takim me presidentin Gjorge Ivanov kanë kërkuar Federica Mogherini, përfaqësuesja e Lartë e BE-së, ministri i Jashtëm gjerman, Frank-Walter Steinmeier, si dhe përfaqësuesit diplomatike të ...

Ali Ahmeti: Vendimi i Ivanovit i ngutshëm dhe se ky vendim thellon krizën politike në vend

Zhurnal - 12.04.2016

Ali Ahmeti: Vendimi i Ivanovit i ngutshëm dhe se ky vendim thellon krizën politike në vend Publikuar 12.04.2016 në 20:40 nga S.M | 183 i lexuar Shkup, 12 prill - Pas vendimit të presidentit të ...

Partia Uniteti reagon ndaj vendimit të Ivanovit

Portalb - 12.04.2016

Lajme lidhur me temën Lëvizja Besa: Vendimi i Ivanovit konfirmoi se në Maqedoni përfundoi shteti i së drejtës Reagon dhe eurokomesari Johanes Han për vendimin e Ivanovit Protestë përpara zyrës së ...

Ali Ahmeti e komenton vendimin e presidentit Ivanov

Portalb - 12.04.2016

Lajme lidhur me temën Partia Uniteti reagon ndaj vendimit të Ivanovit Lëvizja Besa: Vendimi i Ivanovit konfirmoi se në Maqedoni përfundoi shteti i së drejtës Reagon dhe eurokomesari Johanes Han për ...

LR-PDSH: Vendimi skandaloz i Ivanovit amneston krimin, korrupcionin…

Ina - 12.04.2016

“Vendimi i Presidentit Gjorgje Ivanov për të aboluar ndjekjen dhe procedimin penal të gjithë politikanëve që kanë kryer vepra të rënda kriminale, që kanë manipuluar dhe falsifikuar procese zgjedhore, ...

LR-PDSH: Vendimi skandaloz i Ivanovit amneston krimin, korrupcionin, falsifikimet zgjedhore të politikanëve

Zhurnal - 12.04.2016

LR-PDSH: Vendimi skandaloz i Ivanovit amneston krimin, korrupcionin, falsifikimet zgjedhore të politikanëve Publikuar 12.04.2016 në 20:55 nga S.M | 27 i lexuar Shkup, 12 prill - Vendimi i Presidentit ...

BE kritikon vendimin e Ivanovit

Zhurnal - 12.04.2016

BE kritikon vendimin e Ivanovit Publikuar 12.04.2016 në 20:59 nga B.R. | 41 i lexuar Bruksel, 12 prill - Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë është e angazhuar për promovimin e sundimit të ligjit ...

Ali Ahmeti e komenton vendimin e presidentit Ivanov

Almakos - 12.04.2016

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në lidhje me vendimin e sotëm të presidentit Gjorge Ivanov për amnistimin e politikanëve që janë nën hetim, vlerëson se vendimi i presidentit ...

Protesta kundër vendimit të Ivanovit përpara Qeverisë, i bashkëngjitet edhe Zaev (FOTO+VIDEO)

Portalb - 12.04.2016

Lajme lidhur me temën Ali Ahmeti e komenton vendimin e presidentit Ivanov Partia Uniteti reagon ndaj vendimit të Ivanovit Lëvizja Besa: Vendimi i Ivanovit konfirmoi se në Maqedoni përfundoi shteti i ...

Ali Ahmeti e komenton vendimin e presidentit Ivanov

Ina - 12.04.2016

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në lidhje me vendimin e sotëm të presidentit Gjorge Ivanov për amnistimin e politikanëve që janë nën hetim, vlerëson se vendimi i presidentit ...

Civil: Vendim i turpshëm, Ivanov largohu!

Zhurnal - 12.04.2016

Civil: Vendim i turpshëm, Ivanov largohu! Publikuar 12.04.2016 në 21:23 nga B.R. | 1 i lexuar Shkup, 12 prill - Gjorge Ivanov deklaroi se ka marë një vendim për ndërprerjen e të gjitha hetimeve ndaj ...

Zaev: Ky është grusht shteti, sëbashku me qytetarët do ta rivendosim rendin kushtetues

Zhurnal - 12.04.2016

Zaev: Ky është grusht shteti, sëbashku me qytetarët do ta rivendosim rendin kushtetues Publikuar 12.04.2016 në 21:27 nga F.D. | 436 i lexuar 12 prill, Shkup – Pas vendimit të Presidentit Ivanov, ...

Vendimi i Ivanovit lë pa mend gazetaren Valdete Osmani nga Kosova

Zhurnal - 12.04.2016

Vendimi i Ivanovit lë pa mend gazetaren Valdete Osmani nga Kosova Publikuar 12.04.2016 në 21:33 nga B.R. | 934 i lexuar Shkup, 12 prill - Vendimi i fundit i presidentit Ivanov për falje të ...

BE reagon për vendimin e Ivanovit

Portalb - 12.04.2016

Lajme lidhur me temën Protesta kundër vendimit të Ivanovit përpara Qeverisë, i bashkëngjitet edhe Zaev (FOTO+VIDEO) Ali Ahmeti e komenton vendimin e presidentit Ivanov Partia Uniteti reagon ndaj ...

Ali i Ahmeti: I ashtuquajturi President Ivanov ta tërheq vendimin

Albeu.com - 12.04.2016

Kryetari BDI-së Ali Ahmeti , përmes një postimi në Facebook ka deklaruar se kërkuar nga presidenti Gjorgji Ivanov të tërheq vendimin për faljen e politikanëve të dënuar dhe atyre ndaj të cilëve ishin ...

Nderkombëtaret të shqetësuar nga vendimi i Ivanovit për faljen

Shqipmedia - 12.04.2016

Misionet e huaja në vend, të cilat prej më shumë se 1 vit tentonin të lehtësonin krizën, kanë shprehur habi nga vendimi drastic i kreut të shtetit. Pavarësisht se në reagimet e tyre kërkohej sqarim ...

Ahmeti: Ivanovi ta tërheq menjëherë vendimin

Zhurnal - 12.04.2016

Ahmeti: Ivanovi ta tërheq menjëherë vendimin Publikuar 12.04.2016 në 21:58 nga S.M | 482 i lexuar Shkup, 12 prill - Pas vendimit të fundit të presidentit Gjorgje Ivanov, për të falur të gjithë ...

Moçali maqedonas dhe faji i BE-së

Zhurnal - 12.04.2016

Moçali maqedonas dhe faji i BE-së Publikuar 12.04.2016 në 22:03 nga S.M | 107 i lexuar Shkup, 12 prill - Sundimtari i Maqedonisë dhe kryeministri shumëvjeçar Nikola Gruevski e ka shndërruar vendin në ...

Protestë masive kundër Ivanovit (VIDEO)

Albeu.com - 12.04.2016

Presidenti Gjorgje Ivanov ka befasuar me deklaratën se do të falen krimet e politikanëve, mes tjerash ata që janë në hetim, ndaj të cilëve është ngritur procedure hetimore si dhe për një politikan i ...

Ahmeti: Ivanov të tërheq vendimin menjëherë

Ina - 12.04.2016

PAs eskalimit të situatës nga vendimi skandaloz i presidentit Gjorgji Ivanov sërish është prononcuar lideri i BDI-së Ali Ahmeti duke theksuar që i ashtuquaturi Presidnet Ivanov duhet ta tërheq ...

Mediat e huaja jehonë vendimit të presidentit Ivanov

Zhurnal - 12.04.2016

Mediat e huaja jehonë vendimit të presidentit Ivanov Publikuar 12.04.2016 në 22:12 nga F.D. | 14 i lexuar 12 prill, Shkup - Jo vetëm partitë politike, shoqatat joqeveritare dhe personalitetet e ...

Protesta përpara kundër vendimit të presidentit Ivanov

Lajm - 12.04.2016

Qytetarët e pakënaqur në lidhje me vendimin e presidentit Ivanov për abonimin e politikanëve që janë nën hetim, tani kanë arritur përpara Qeverisë së Maqedonisë ku vazhdojnë të bërtasin “nuk ka ...

LR-PDSH: Vendimi skandaloz i Ivanovit amneston krimin, korrupcionin, falsifikimet zgjedhore të politikanëve

Portalb - 12.04.2016

Lajme lidhur me temën BE reagon për vendimin e Ivanovit Protestuesit rikthehen përpara selisë së VMRO-DPMNE-së (FOTO+VIDEO) Ali Ahmeti e komenton vendimin e presidentit Ivanov Partia Uniteti reagon ...

Bexheti, BDI-së: Të paktën njëherë mbani fjalën!

Lajm - 12.04.2016

Akademiku Abdylmenaf Bexheti pas skandalit të Ivanovit ju bën apel BDI-së që të paktën këtë rradhë të mbajnë fjalën duke mos u marrë me Ivanovin, njofton ...

Ja çfarë thotë BE-ja për deklaratën e Ivanovit

Albeu.com - 12.04.2016

Bashkimi Europian ka reaguar përmes një komunikate për mediat lidhur me deklaratën e Ivanov , i cili shprehet se fal politikanët nën akuza ose që janë në burg.

Ja cfarë thotë Thaci për vendimin e Ivanovit

Ina - 12.04.2016

Lideri i PDSH-së, Mendu Thaci deklaroi se, vendimit i presidentit Gjorgje Ivanov është një absurditet përmes të cilit suspendohet sistemi juridik në Maqedoni, njofton agjencia e lajmeve INA.

Bexheti apel BDI-së: Mos u merreni me Ivanovin, së paku njëherë mbani fjalën!

Almakos - 12.04.2016

Akademiku Abdylmenaf Bexheti pas skandalit të Ivanovit ju bën apel BDI-së që të paktën këtë rradhë të mbajnë fjalën duke mos u marrë me Ivanovin. “Veprimi sotëm i Ivanovit nuk është dyfytyrësi por ...

Bexheti apel BDI-së: Mos u merreni me Ivanovin, së paku njëherë mbani fjalën!

Ina - 12.04.2016

kademiku Abdylmenaf Bexheti pas skandalit të Ivanovit ju bën apel BDI-së që të paktën këtë rradhë të mbajnë fjalën duke mos u marrë me Ivanovin. “Veprimi sotëm i Ivanovit nuk është dyfytyrësi por ...

Trazira në Maqedoni, Presidenti fal politikanët kriminelë, populli ngrihet në këmbë, rrethohet qeveria

SOT - 12.04.2016

Vendimi i Presidentit maqedonas, Gjorgje Ivanov, për të amnistuar politikanët e akuzuar, ka shkaktuar menjëherë reagim qytetar. Me qindra qytetarë janë mbledhur fillimisht para Presidencës, ku ...

BE e shqetësuar me vendimin e ivanovit, ja çfarë thonë për specialen

Ina - 12.04.2016

BE ka shprehur shqetësim nga vendimi i presidentit të shtetit Gjorge Ivanov dhe ka rikujtuar se shteti ka marrë përsipër që të respektoj sundimin e drejtësisë.

Ahmeti: Vendimi i Ivanov është i nxituar, ta tërheqë menjëherë

Lajmi.net - 12.04.2016

Pas eskalimit të situatës nga vendimi skandaloz i presidentit Gjorgj Ivanov, lideri i BDI-së Ali Ahmeti i ka kërkuar të tërheqë menjëherë vendimin. “I ashtuquajturi President Ivanov duhet ta tërheq ...

Ali Ahmeti "kërcënon" Ivanov: Tërhiq menjëherë vendimin, i nxituar dhe i pamenduar

SOT - 12.04.2016

Pas eskalimit të situatës nga vendimi skandaloz i presidentit Gjorgj Ivanov, lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, i ka kërkuar të tërheqë menjëherë vendimin. “I ashtuquajturi President Ivanov duhet ta tërheq ...

A po i kanoset Maqedonisë luftë qytetare!?, komentojnë analistët për "Zhurnal"

Zhurnal - 12.04.2016

A po i kanoset Maqedonisë luftë qytetare, komentojnë analistët për Zhurnal!? Publikuar 12.04.2016 në 22:41 nga B.R. | 811 i lexuar Shkup, 12 prill - Maqedonia gjendet para një katrahure të vërtetë që ...

Ekskluzive: Ivanov pritet të japë dorëheqje, për të ja liruar vendin Gruevskit

Lajm - 12.04.2016

Pas vendimit skandaloz për të amnistuar politikanët e dyshuar për vepra kriminale dhe pas protestave masive kundër këtij vendimi, presidenti Gjorge Ivanov pritet të japë dorëheqje, njoftojnë ...

Ambasadori amerikan i nervozuar lëshon rezidencën e Ivanovit

Lajm - 12.04.2016

Ambasadori i SHBA-së, Jess Bailey dhe ambasadorja gjemrnae Christine Althauzer janë parë duke hyrë në rezidencën presidenciale në takim urgjent tek Gjorgje Ivanovi, por Ivanovi ka refuzuar takohet me ...

Kryetari Ivanov hodhi ”bombën” e radhës, amnistoi pozitën dhe opozitën

Telegrafi - 12.04.2016

Në fjalimin e tij për qytetarët e Maqedonisë, kryetari Gjorgje Ivanov e solli një akt të përgjithshëm për ndërprerjen e të gjitha procedurave penale kundër personave nga pushteti dhe opozita, për ...

Kryetari Ivanov hodhi ”bombën” e radhës, amnistoi pozitën dhe opozitën

Botasot - 12.04.2016

Në fjalimin e tij për qytetarët e Maqedonisë, kryetari Gjorgje Ivanov e solli një akt të përgjithshëm për ndërprerjen e të gjitha procedurave penale kundër personave nga pushteti dhe opozita, për ...

Ivanov amniston Zaevin, Boshkovskin dhe gjithë funksionarët e VMRO-DPMNE-së

Yll Press - 12.04.2016

Ivanov i ka amnistuar nga veprat penale ish shefin e policisë secrete, Sasho Mijallkov, ish ministren Gordana Jankullovska, Kryetarin e LSDM-së, Zoran Zaev dhe ish ministrin e brendshëm në vitin ...

Ivanov fal të gjithë politikanët nën hetim: E kam marrë vetë vendimin

BalkanWeb - 12.04.2016

MAQEDONI- Në fjalimin e tij për qytetarët e Maqedonisë, kryetari Gjorgje Ivanov solli një akt të përgjithshëm për ndërprerjen e të gjitha procedurave penale kundër personave nga pushteti dhe opozita.

Ivanov amniston Boshkovskin, Zaevin dhe gjithë politikanët e lartë të VMRO-DPMNE-së

Ora news - 12.04.2016

Presidenti i shtetit, Gjorge Ivanov, deklaron se ka amnistuar politikanët më të lartë të VMRO-DPMNE-së dhe LSDM-së Ivanov I ka amnistuar nga veprat penale ish shefin e policisë secrete, Sasho ...

Ivanov, “fal” të gjithë politikanët që janë nën hetim. Media: Edhe Boshkovskin e Zaevin

Ora news - 12.04.2016

Presidenti Gjorge Ivanov sot pasdite ka njoftuar se ka sjell vendim që të firmos faljen e të gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur procedure hetimore si dhe për ...

Ristoska: Pasi ta kemi në duar vendimin e Ivanovit, do të deklarohemi zyrtarisht

Telegrafi - 12.04.2016

Prokuroria Speciale Publike (PSP) pret që ta ketë në duar të saj vendimin e kryetarit të shtetit, Gjorge Ivanov, për amnistimin e politikanëve ndaj të cilëve janë duke u bërë procedura gjyqësore, e ...

Zaev i befasuar nga vendimi i Ivanovit për falje të politikanëve

Gazeta Express - 12.04.2016

Lideri i Lidhjes Socialdemokrate dhe i opozitës maqedonase Zoran Zaev tha se partia e tij nuk ka qenë e konsultuar për vendimin e presidentit Gjorge Ivanov për faljen e të gjitha rasteve në lidhje me ...

Ambasada amerikane në Shkup: Jemi të shqetësuar me vendimin e kryetarit Ivanov

Telegrafi - 12.04.2016

Ambasada amerikane në Shkup ka shprehur shqetësimin e saj për vendimin e fundit të kryetarit Gjorge Ivanov për t’i ndërprerë të gjitha proceset gjyqësore ndaj politikanëve në Maqedoni, transmeton ...

Amnistia e politikanëve në Maqedoni, SHBA e shqetësuar: Po kërkojmë sqarime

Ora news - 12.04.2016

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup ka reaguar menjëherë lidhur me vendimin e Presidentit Gjorge Ivanov për faljen e të gjithë politikanëve që janë nën hetim.

Zaev i befasuar nga vendimi i Ivanovit për falje të politikanëve

Botasot - 12.04.2016

Lideri i Lidhjes Socialdemokrate dhe i opozitës maqedonase Zoran Zaev tha se partia e tij nuk ka qenë e konsultuar për vendimin e presidentit Gjorge Ivanov për faljen e të gjitha rasteve në lidhje me ...

Uashingtoni i brengosur që Presidenti i Maqedonisë fali zyrtarët që hetohen për krime

Gazeta Express - 12.04.2016

Kërkojmë më shumë detale dhe sqarime. Megjithatë, deklarata e presidentit shkakton brengosje serioze rreth përkushtimit të Maqedonisë ndaj sundimit të së drejtës.

Ambasada amerikane në Shkup: Jemi të shqetësuar me vendimin e presidentit Ivanov

BalkanWeb - 12.04.2016

Ambasada amerikane në Shkup ka shprehur shqetësimin e saj për vendimin e fundit të presidentit Gjorge Ivanov për t’i ndërprerë të gjitha proceset gjyqësore ndaj politikanëve në Maqedoni.

Ja reagimet e PRSD-së dhe PLD-së për vendimin e Ivanovit për aminsti të politikanëve

Telegrafi - 12.04.2016

Partia e re social-demokrate e Maqedonisë (PRSD) dhe Partia Liberal-Demokrate e Maqedonisë (PLD) kanë reaguar ashpër ndaj vendimit të fundit të kryetarit ivanov për ndërprerjen e procedurave ...

Ambasada amerikane në Shkup: Jemi shqetësuar për vendimin e kryetarit Ivanov

Botasot - 12.04.2016

Ambasada amerikane në Shkup nëpërmjet një njoftimi ka bërë të ditur se është shqetësuar për vendimin e fundit të kryetarit Gjorge Ivanov për t’i ndërprerë të gjitha proceset gjyqësore ndaj ...

Reagon ashpër Zaev: Vendimi i Ivanov grusht-shteti për Maqedoninë, të dorëhiqet

Ora news - 12.04.2016

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, ka reaguar ashpër ndaj vendimit të Ivanov për ndërprerjen e të gjitha procedurave penale që janë ngritur kundër politikanëve në Maqedoni, edhe të pushtetit edhe të ...

Zoran Zaev: Kryetari Ivanov u bë bashkëpjesëmarrës në krimet e pushtetit

Telegrafi - 12.04.2016

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, doli në konferencë shtypi, për të njoftuar opinioni publik mbi qëndrimin e tyre rreth vendimit të kryetarit Ivanov për amnistimin e politikanëve, njofton Telegrafi ...

Ambasada britaneze në Shkup: Kryetari Ivanov të sqarojë vendimin e tij

Telegrafi - 12.04.2016

Ambasada britaneze në Shkup ka kërkuar sqarime rreth vendimit të kryetarit Ivanov për të ndërprerë procedura gjyqësore ndaj politikanëve, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Pas vendimit të Ivanovit, disa qytetar kanë dalë në mbështetje të PSP-së

Botasot - 12.04.2016

Dhjetëra qytetarë rreth orës 18 janë mbledhur përballë objektit të Prokurorisë Speciale Publike (PSP) që të tregojnë mbështetje për punën e këtij institucioni.

PSP: Të shohim vendimin e Ivanov e më pas do të prononcohemi

Botasot - 12.04.2016

“Prokuroria Speciale Publike (PSP) pret ta merr vendimin integral të kryetarit të shtetit Gjorgje Ivanov, për abolicim dhe amnistim të politikanëve kundër të cilët janë nën hetime dhe më pas do të ...

Zaev: Ky është grusht shteti, bashkë me qytetarët do ta kthejmë rendin kushtetues

Gazeta Express - 12.04.2016

Personi Gjorge Ivanov, të cilin në zgjedhje kriminale Nikolla Gruevski e bëri kryetar të shtetit, sot e finalizoi grushtin e shtetit në Maqedoni. Ky është grusht-shteti, tha lideri i opozitës ...

Ivanov amniston politikanët e akuzuar; reagojnë ndërkombëtarët

Zeri - 12.04.2016

Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, ka vendosur të falë të gjithë personat që po hetohen nga Prokuroria Speciale për mashtrime zgjedhore, por edhe për veprime tjera të jashtëligjshme, në bazë të ...

Hahn: Vendimi i Ivanov, i papranueshëm

Telegrafi - 12.04.2016

Kanë vazhduar reagimet e palëve për vendimin e Ivanov që të firmos faljen e të gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur procedure hetimore si dhe për një politikan i ...

Zyra e Ivanov gjuhet me vezë dhe gjësende të forta (Video)

Telegrafi - 12.04.2016

Sot pas vendimit të kryetarit Ivanov që të firmos faljen e të gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur procedure hetimore si dhe për një politikan i cili është duke ...

Reagojnë partitë shqiptare për vendimin e Ivanov (Video)

Telegrafi - 12.04.2016

Partitë politike shqiptare kanë reaguar për vendimin e Ivanov që të firmos faljen e të gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur procedure hetimore si dhe për një ...

Reagon Hahn: Vendimi i Ivanov për amnisti të politikanëve i papranueshëm

Gazeta Express - 12.04.2016

Eurokomesari Johannes Hahn e ka cilësuar si të papranueshme deklaratën e Presidentit të Maqedonisë Gjorge Ivanov që të gjithë politikanët të amnistohen.

Ahmeti kundërshton vendimin e Ivanovit për amnisti të politikanëve

Gazeta Express - 12.04.2016

Lideri i BDI’së në Maqedoni Ali Ahmeti ka kundërshtuar vendimin e Presidentit të vendit Gjorge Ivanov, për amnisti të politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur aktakuzë ose ...

Baily dhe Althauzer në takim urgjent me kryetarin Ivanov

Telegrafi - 12.04.2016

Dy ambasadorët kanë takuar kryetarin e Maqedonisë Ivanov pasi ai vendosi që të firmos faljen e të gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur procedure hetimore si dhe ...

Zaev: Vendimi i Ivanovit, grusht-shtet për Maqedoninë

Koha.net - 12.04.2016

“Grusht-shtet ndaj Maqedonisë. Vendimi i Ivanovit është tentim për shpëtim nga krimi dhe korrupsioni që i kanë bërë shtetit. Ivanov u bë pjesë e krimit. Prej sot nuk ekziston shteti i së drejtës.

Ali i Ahmeti: I ashtuquajturi President Ivanov ta tërheq vendimin

Botasot - 12.04.2016

Kryetari BDI-së Ali Ahmeti, përmes një postimi në Facebook ka deklaruar se kërkuar nga presidenti Gjorgji Ivanov të tërheq vendimin për faljen e politikanëve të dënuar dhe atyre ndaj të cilëve ishin ...

Ja çka thotë BE për vendimin e kryetarit Ivanov

Telegrafi - 12.04.2016

Edhe BE ka reaguar pas vendimit të kryetarit Ivanov që të firmos faljen e të gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur procedure hetimore si dhe për një politikan i ...

Pas vendimit të Ivanov, qindra qytetarë “rrethojnë” Qeverinë, u bashkohet Zaev

Ora news - 12.04.2016

Vendimi i Presidentit maqedonas, Gjorgje Ivanov, për të amnistuar politikanët e akuzuar ka shkaktuar menjëherë reagim qytetat. Me qindra qytetarë janë janë mbledhur fillimisht para Presidencës, ku ...

Ahmeti: Ivanovi ta tërheqë menjëherë vendimin

Koha.net - 12.04.2016

Pas vendimit të fundit të presidentit Gjorgje Ivanov, për të falur të gjithë politikanët e dyshuar për krime, ka reaguar në profilin e tij në Facebook edhe lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, ...

Skandal në Maqedoni, Presidenti fal të gjithë politikanët nën hetim. Protesta në Shkup

Syri.net - 12.04.2016

Në fjalimin e tij për qytetarët e Maqedonisë, Presidenti Gjorgje Ivanov paraqiti një akt të përgjithshëm për ndërprerjen e të gjitha procedurave penale kundër personave nga pushteti dhe opozita.

Ivanov fal politikanët nën hetim, protesta masive para qeverisë maqedonase

BalkanWeb - 12.04.2016

SHKUP- Qytetarë të pakënaqur në lidhje me vendimin e presidentit të Maqedonisë Ivanov për abonimin e politikanëve që janë nën hetim, po protestojnë para godinës së Qeverisë së Maqedonisë.

Ambasada amerikane në Shkup: Jemi të shqetësuar për vendimin e Presidentit Ivanov

Syri.net - 12.04.2016

Ambasada amerikane në Shkup ka shprehur shqetësimin e saj për vendimin e fundit të presidentit Gjorge Ivanov për t’i ndërprerë të gjitha proceset gjyqësore ndaj politikanëve në Maqedoni.

Ahmeti: Vendimi i Ivanov është i nxituar, ta tërheqë menjëherë

Ora news - 12.04.2016

Pas eskalimit të situatës nga vendimi skandaloz i presidentit Gjorgj Ivanov, lideri i BDI-së Ali Ahmeti i ka kërkuar të tërheqë menjëherë vendimin. “I ashtuquajturi President Ivanov duhet ta tërheq ...

Presidenti fal të gjithë politikanët e dënuar dhe në hetim, tension në Shkup

Panorama - 12.04.2016

Pas vendimit të presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov për faljen e politikanëve që janë në hetim, lideri i opozitës Zoran Zaev e ka cilësuar këtë si grusht shteti.

Thaçi kundërshton vendimin e Presidentit për amnisti të politikanëve

Gazeta Express - 12.04.2016

Lideri i PDSH’së, Menduh Thaçi e ka quajtur absurditet vendimin e Presidentit të Maqedonisë Gjorgje Ivanov, për amnistimin e të gjithë politikanëve. “E them më vjen mirë, për faktin se me këto ...

Ahmeti: Vendimi i Ivanov është i nxituar, ta tërheqë menjëherë

Zeri - 12.04.2016

Pas eskalimit të situatës nga vendimi skandaloz i presidentit Gjorgj Ivanov, lideri i BDI-së Ali Ahmeti i ka kërkuar të tërheqë menjëherë vendimin. “I ashtuquajturi President Ivanov duhet ta tërheq ...

Protesta kundër Qeverisë maqedonase

Koha.net - 12.04.2016

Qytetarët e pakënaqur në lidhje me vendimin e presidentit Ivanov për abonimin e politikanëve që janë nën hetim, tani kanë arritur përpara Qeverisë së Maqedonisë ku vazhdojnë të bërtasin “nuk ka ...

Kryetari Ivanov hodhi ”bombën” e radhës, amnistoi pozitën dhe opozitën

Yll Press - 12.04.2016

Ivanov theksoi se është i përgatitur që t`i pranojë të gjitha kritikat të cilat pas këtij vendimi do të arrinin në adresë të tij, por është i bindur se ka sjellë një vendim të drejtë.

Presidenti Ivanov fal të gjithë politikanët nga pushteti dhe opozita, nuk do të ndiqet penalisht asnjëri

Tetova Sot - 12.04.2016

Kryetari Gjorgje Ivanov e solli një akt të përgjithshëm për ndërprerjen e të gjitha procedurave penale kundër personave nga pushteti dhe opozita, për ashtu si tha, ruajtjen e interesave nacionale dhe ...

Zaev i befasuar nga vendimi i Ivanovit

Tetova Sot - 12.04.2016

Lideri i opozitës, Zoran Zaev theksoi se partia më e madhe opozitare nuk ka qenë e konsultuar për vendimin e presidentit Ivanov për faljen e të gjitha rasteve në lidhje me përgjimet e paligjshme, ...

‘Çmendet’ presidenti i Maqedonisë, fal të gjithë politikanët me vepra penale

Java News - 12.04.2016

Presidenti maqedon, Gjorge Ivanov, në një konferencë të jashtëzakonshme ka informuar se i ka amnistuar politikanët më të lartë të VMRO-DPMNE-së dhe LSDM-së.

Ambasada amerikane në Shkup: Jemi të shqetësuar me vendimin e kryetarit Ivanov

Ilirida - 12.04.2016

Ambasada amerikane në Shkup ka shprehur shqetësimin e saj për vendimin e fundit të kryetarit Gjorge Ivanov për t’i ndërprerë të gjitha proceset gjyqësore ndaj politikanëve në Maqedoni, transmeton ...

PRSD: Ivanovi e pezulloi Maqedoninë si shtet

Tetova Sot - 12.04.2016

Partia e re socialdemokratike reagoi për vendimin e presidentit të Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov për pezullimin e të gjitha procedurave kundër politikanëve.

PLD: Vendimi i Ivanovit antishtetëror dhe kundërkushtetues

Tetova Sot - 12.04.2016

Partia Liberaldemokratike sot pasdite përmes një kumtese reagoi për vendimin të cilin sot e solli presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov.

Protestë para zyres së Gjorge Ivanovit në ora 19

Ilirida - 12.04.2016

Qytetarët të revoltuar nga vendimi i Gjorge Ivanovit, për abolicionit të të gjithë politikanëve që ishin të dyshuar nga PSP sonte do të protestojnë para zyres së presidentit në ora 19.

Maqedoni, Ivanov amniston të gjithë politikanët nën hetim

NOA - 12.04.2016

Maqedoni, 12 prill 2016, NOA.al - Presidenti i Maqedonisë, George Ivanov, në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp ka informuar se ka amnistuar politikanët më të lartë të VMRO-DPMNE-së dhe ...

UNITETI reagon ashpër ndaj vendimit të Ivanovit

Tetova Sot - 12.04.2016

UNITETI reagon ashpër ndaj vendimit të Presidentit të vendit Gjorgi Ivanov për falje të të gjitha strukturave politike që janë të dyshuar, nën hetime, apo të arrestuar për shkelje të Kushtetutës dhe ...

Qytetarët hedhin vezë në zyret e Ivanovit (FOTO)

Ilirida - 12.04.2016

Qytetarët e revoltuar kanë filluar të protestojnë si pasojë e vendimit të Ivanovit për t’i amnestu të gjithë politikanët që kanë vepra penale, dhe si shenjë proteste kanë hedhur vezë në zyret e ...

UNITETI reagon ashpër ndaj vendimit të Presidentit të vendit Gjorgi Ivanov

Shkupi24 - 12.04.2016

UNITETI reagon ashpër ndaj vendimit të Presidentit të vendit Gjorgi Ivanov për falje të të gjitha strukturave politike që janë të dyshuar, nën hetime, apo të arrestuar për shkelje të Kushtetutës dhe ...

Gjuhet me vezë zyra e Ivanovit, pasi vendosi t’i fal politikanët (FOTO/VIDEO)

Tetova Sot - 12.04.2016

Qindra qytetarë në këto momente janë para zyrave të presidentit të Maqedonisë Gjorgji Ivanov në qendër të Shkupit, të cilët gjuajnë me vezë pas vendimit që ky i fundit i fali të gjithë politikanët ...

Edhe ambasada amerikane reagon kundër vendimit të Ivanovit

Tetova Sot - 12.04.2016

Ambasada e SHBA në Maqedoni është e shqetësuar me vendimin e sotëm të presidentit Gjorge Ivanov për të falur të gjithë politikanët të cilët kanë qenë të akuzuar ose të dënuar në rastet lidhur me ...

Ivanovi refuzon të takohet me përfaqësuesit e huaj

Tetova Sot - 12.04.2016

Sot pasdite takim me presidentin Gjorge Ivanov kanë kërkuar Federica Mogherini, përfaqësuesja e Lartë e BE-së, ministri i Jashtëm gjerman, Frank-Walter Steinmeier, si dhe përfaqësuesit diplomatike të ...

Hahn: Vendimi i Ivanov, i papranueshëm

Ilirida - 12.04.2016

Kanë vazhduar reagimet e palëve për vendimin e Ivanov që të firmos faljen e të gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur procedure hetimore si dhe për një politikan i ...

Osmani: Amnisti për të burgosurit e rasteve të montuara jo amnisti për kriminelët

Tetova Sot - 12.04.2016

Me vendimin e Ivanovit që t’i falë të gjithë politikanët e pozitës dhe opozitës shteti i Maqedonisë shkon drejt shkatërrimit total. Me këtë vendim Ivanovi dhe VMRO i kanë shpallur luftë të hapur ...

Ambasadori amerikan në takim urgjent me Ivanovin

Tetova Sot - 12.04.2016

Ambasadori i SHBA-së, Jess Bailey dhe ambasadorja gjemrnae Christine Althauzer janë aktualisht në rezidencën presidenciale në takim urgjent tek Gjorgje Ivanovi, njofton TetovaSot Ky takim urgjent ...

Zaevi kërkon dorëheqjen e menjëhershme të Gjorgje Ivanovit (VIDEO)

Tetova Sot - 12.04.2016

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev sot pasdite tha se vendimi i fundit i presidentit Gjorge Ivanov i dha grusht-shteti Maqedonisë. Me vendimin për të falur të gjithë politikanët, Zaev tha Ivanovi bëhet një ...

LR-PDSH: Vendimi skandaloz i Ivanovit amneston krimin, korrupcionin, falsifikimet zgjedhore të politikanëve

Tetova Sot - 12.04.2016

Vendimi i Presidentit Gjorgje Ivanov për të aboluar ndjekjen dhe procedimin penal të gjithë politikanëve që kanë kryer vepra të rënda kriminale, që kanë manipuluar dhe falsifikuar procese zgjedhore, ...

Ja çka thotë Ali Ahmeti për vendimin skandaloz të Ivanovit

Tetova Sot - 12.04.2016

Kreu i BDI, Ali Ahmeti, soonte tha se vendimi i presidentit Gjorge Ivanov është i nxituar dhe i pamatur. ” Unë besoj se vendimi i Ivanovit ishte i nxituar dhe i pakujdesshëm dhe një vendim i tillë ...

Ja çka thotë Ali Ahmeti për vendimin e Ivanovit

Tetova Sot - 12.04.2016

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në lidhje me vendimin e sotëm të presidentit Gjorge Ivanov për amnistimin e politikanëve që janë nën hetim, vlerëson se vendimi i presidentit ...

Ahmeti: Ivanov të tërheq vendimin menjëherë

Tetova Sot - 12.04.2016

PAs eskalimit të situatës nga vendimi skandaloz i presidentit Gjorgji Ivanov sërish është prononcuar lideri i BDI-së Ali Ahmeti duke theksuar që i ashtuquaturi Presidnet Ivanov duhet ta tërheq ...

Ivanov amniston politikanët e akuzuar; reagojnë ndërkombëtarët

Express - 12.04.2016

Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, ka vendosur të falë të gjithë personat që po hetohen nga Prokuroria Speciale për mashtrime zgjedhore, por edhe për veprime tjera të jashtëligjshme, në bazë të ...

LD: Të jap dorëheqje Ivanovi

Tetova Sot - 12.04.2016

Lidhja Demokratike, sonte mbajti një seancë ku ka miratuar pikëpamjet e mëposhtme: – Vendimi për falje i nënshkruar nga presidenti Gjorge Ivanov paraqet një grusht shteti kundër Republikës së ...

Bexheti apel BDI-së: Mos u merreni me Ivanovin, së paku njëherë mbani fjalën!

Tetova Sot - 12.04.2016

Akademiku Abdylmenaf Bexheti pas skandalit të Ivanovit ju bën apel BDI-së që të paktën këtë rradhë të mbajnë fjalën duke mos u marrë me Ivanovin, njofton TetovaSot.

Ali Ahmeti: Vendimi i Ivanovit i ngutshëm dhe se ky vendim thellon krizën politike në vend

Ilirida - 12.04.2016

Pas vendimit të presidentit të shtetit, Gjorgje Ivanovit lidhur me vendimin e tij faljen e të gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur akt-akuzë ose janë në burg, në ...

Ahmeti: I ashtuquajturi President Ivanov ta tërheq vendimin

Shkupi24 - 12.04.2016

Kryetari BDI-së Ali Ahmeti, përmes një postimi në Facebook ka deklaruar se kërkuar nga presidenti Gjorgji Ivanov të tërheq vendimin për faljen e politikanëve të dënuar dhe atyre ndaj të cilëve ishin ...

Demolohet dritarja e zyrës së Ivanovit (VIDEO)

Tetova Sot - 12.04.2016

Pas protestave popullore që vazhdojnë para selisë së VMRO-DPMNE-së, Zyra Publike e Ivanovit e vetmja gjë që ju mund të shihni është demoluar dritarja, me vezë, gurë dhe shishe plastike, transmeton ...

Ivanov nuk takohet me Bejlin dhe Althauzer

Tetova Sot - 12.04.2016

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov ka refuzuar të pranoj në takim ambasadorin e SHBA-së në Shkup Xhejs Bejli dhe ambasadoren e Gjermanisë, Kristine Althauzer.

Ambasadori amerikan i nervozuar lëshon rezidencën e Ivanovit

Tetova Sot - 12.04.2016

Ambasadori i SHBA-së, Jess Bailey dhe ambasadorja gjemrnae Christine Althauzer janë parë duke hyrë në rezidencën presidenciale në takim urgjent tek Gjorgje Ivanovi, por Ivanovi ka refuzuar takohet me ...

Ambasada amerikane në Shkup: Jemi të shqetësuar për vendimin e Presidentit Ivanov

Shqiperia Ime - 12.04.2016

Ambasada amerikane në Shkup ka shprehur shqetësimin e saj për vendimin e fundit të presidentit Gjorge Ivanov për t’i ndërprerë të gjitha proceset gjyqësore ndaj politikanëve në Maqedoni.

Skandal në Maqedoni, Presidenti fal të gjithë politikanët nën hetim. Protesta në Shkup

Shqiperia Ime - 12.04.2016

Në fjalimin e tij për qytetarët e Maqedonisë, Presidenti Gjorgje Ivanov paraqiti një akt të përgjithshëm për ndërprerjen e të gjitha procedurave penale kundër personave nga pushteti dhe opozita.

Ahmeti: Vendimi i Ivanov është i nxituar, ta tërheqë menjëherë

Shqiperia Ime - 12.04.2016

Pas eskalimit të situatës nga vendimi skandaloz i presidentit Gjorgj Ivanov, lideri i BDI-së Ali Ahmeti i ka kërkuar të tërheqë menjëherë vendimin. “I ashtuquajturi President Ivanov duhet ta tërheq ...

Maqedoni/ Qyetarët protestojnë përballë qeverisë kundër vendimit të Ivanov

Shqiperia Ime - 12.04.2016

Vendimi i Presidentit Ivanov për faljen e politikanëve që janë nën hetim, ka ngjallur mjaft reagime. Qytetarë të shumë ndërkohë kanë nisur protestat përpara qeverisë së Maqedonisë për të kundërshtuar ...

Zyra e Ivanov gjuhet me vezë dhe gjësende të forta (Video)

Shprehja - 12.04.2016

Sot pas vendimit të kryetarit Ivanov që të firmos faljen e të gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur procedure hetimore si dhe për një politikan i cili është duke ...

Protestë masive kundër Ivanovit (VIDEO)

Shprehja - 12.04.2016

Presidenti Gjorgje Ivanov ka befasuar me deklaratën se do të falen krimet e politikanëve, mes tjerash ata që janë në hetim, ndaj të cilëve është ngritur procedure hetimore si dhe për një politikan i ...

Apel i fundit BDI-së: mos merreni me Ivanovin, së paku njëherë mbani fjalën dhe shkëputeni prej karavanit tij!

Shprehja - 12.04.2016

Në rrjetin social facebook, akademiku Abdylmenaf Bexheti, ka reagur rreth veprimeve të fundit të qeverisë. Bexheti së fundmi apelon që BDI të mos merret me Ivanovin.

Ahmeti: Vendimi i Ivanovit i ngutshëm

Republika - 12.04.2016

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti sonte deklaroi se vendimi i presidentit, Gjorge Ivanov është i ngutshëm dhe i pamenduar. “Vlerësoj se vendimi i zotit Ivanov është një vendim i ngutshëm i pamenduar fare, ...

Ahmeti: Vendimi i Ivanovit i ngutshëm, vendim nga një president jolegjitim nuk ka legjitimitet

Radio Vala - 12.04.2016

Shkup, 12 prill 2016 - Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti sonte deklaroi se vendimi i presidentit, Gjorge Ivanov është i ngutshëm dhe i pamenduar. "Vlerësoj se vendimi i zotit Ivanov është një vendim i ...

LD: Situata aktuale në MPB mund të krijoje probleme të sigurisë

Lajm - 11.04.2016

Është më se e qartë se me 5 qershor nuk do të ketë zgjedhje, për shkak të së cilës Lidhja Demokratike i fton ministrat dhe zëvendës ministrat që t`i heqin dorëheqjet dhe të vazhdojnë që të punojnë me ...

LD: Ministrat dhe zv.ministrat e LSDM-së ti tërheqin dorëheqjet

Zhurnal - 11.04.2016

LD: Ministrat dhe zv.ministrat e LSDM-së ti tërheqin dorëheqjet Publikuar 11.04.2016 në 11:26 nga Xh.I. | 54 i lexuar Shkup, 11 prill – Lidhja Demokratike sot i ka ftuar ministrat dhe zv.ministrat e ...

LD: Nuk do të ketë zgjedhje më 5 qershor

Lajm - 11.04.2016

Është e qartë se më 5 qershor nuk do të ketë zgjedhje, për shkak se Lidhja Demokratike u bën thirrje ministrave dhe zëvendësministrave, të tërheqin dorëheqjet e tyre dhe të vazhdojnë të punojnë me ...

LD: Më 5 qershor nuk do të ketë zgjedhje

Telegrafi - 11.04.2016

Është e qartë se më 5 qershor nuk do të ketë zgjedhje, për shkak se Lidhja Demokratike u bën thirrje ministrave dhe zëvendësministrave, të tërheqin dorëheqjet e tyre dhe të vazhdojnë të punojnë me ...

Maqedoni – LD: Më 5 qershor nuk do të ketë zgjedhje

Gazeta Express - 11.04.2016

“Është më se e qartë se më 5 qershor nuk do të ketë zgjedhje, për këtë Lidha Demokratike i fton të gjithë ministrat dhe zëvendësministrat, t’i tërheqin dorëheqjet e tyre dhe të punojnë me kapacitet ...

LD: Situata aktuale në MPB mund të krijoje probleme të sigurisë

Tetova Sot - 11.04.2016

Është më se e qartë se me 5 qershor nuk do të ketë zgjedhje, për shkak të së cilës Lidhja Demokratike i fton ministrat dhe zëvendës ministrat që t`i heqin dorëheqjet dhe të vazhdojnë që të punojnë me ...