TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Jep dorëheqje dhe Hazbi Lika

Lajm - 19.04.2015

Dorhiqet edhe funksionari i lartë i BDI-së dhe ish-komandanti i UCK-së Hazbi Lika, nga funksioni i sekretarit organizativ partiak pranë BDI-së. Lajmin e këtillë e ka bërë të ditur në profilin e tij ...

A është Musa Xhaferi shkaku i tërmetit në BDI?

Almakos - 19.04.2015

Dy dorëheqjet që dridhen opinionin publik dhe anëtarësinë e BDI-së mund të jenë si pasojë e konflikteve mes klanit të Musa Xhaferit dhe atij të luftës.

Arben Llabenishti jep dorëheqje, mbështetësit pritet të bojkotojnë Kuvendin

Albeu.com - 19.04.2015

Zëvendësministri i mbrojtjes nga radhët e BDI-së Arben Llabenishti ka dhënë dorëheqje nga të gjithë postet partiake dhe qeveritare. Mbështetesit e tij sipas "Strugalajm.com" mendohet se do të ...

Priten dorëheqje tjera, pas Likës dhe Labënishtit

Lajm - 19.04.2015

Burime te gazetës "Lajm", marrin vesh se për shkak të pakënaqësive të njëjëta sikurse dy funksionarët e lartë partiakë të BDI-së Hazbi Lika dhe Arben Labënishti, ditëve në vijim priten edhe dorëheqje ...

Duraku jep dorëheqje nga bdi-ja

Zhurnal - 19.04.2015

Shkup, 19 prill- Shefik Duraku, nënkryetar i degës së BDI-së në Haraçinë, sot ka kumtuar publikisht dorëheqjen e tij prej posteve partiake në BDI, transmeton zhurnal.mk “ E kam kumtuar edhe para ...

Shefik Duraku dorëhiqet nga funksionet partiake në BDI

Ina - 19.04.2015

Shefik Duraku ish-zëdhënësi i Qeverisë dhe nënkryetari i degës së BDI-së në komunën e Haraçinës është dorëhequr nga funksionet partiake në shenjë pakënaqësie me organizimin partiak dhe zgjedhjet ...

Dorëhiqet edhe Duraku

Lajm - 19.04.2015

Shefik Duraku, nënkryetar i degës së BDI-së në Haraçinë, sot ka kumtuar publikisht dorëheqjen e tij prej posteve partiake në BDI. “E kam kumtuar edhe para anëtarëve të Degës dhe organeve partiake ...

Nënkryetar i degës së BDI-së në Haraçinë Shefik Duraku jep dorëheqje

Portalb - 19.04.2015

Lajme lidhur me temën Ekskluzive: Hazbi Lika jep dorëheqje nga funksioni “Sekretar Organizativ” i BDI-së Arben Llabenishti jep dorëheqje BDI nuk ka të dhëna për numrin e vullnetarëve shqiptarë të ...

Edhe Shefik Duraku jep dorëheqje nga BDI-ja

Almakos - 19.04.2015

Shefik Duraku, nënkryetar i degës së BDI-së në Haraçinë, sot ka kumtuar publikisht dorëheqjen e tij prej posteve partiake në BDI. “ E kam kumtuar edhe para anëtarëve të Degës dhe organeve partiake ...

Priten dorëheqje tjera, pas Likës dhe Labënishtit

Almakos - 19.04.2015

Burime te gazetës "Lajm", marrin vesh se për shkak të pakënaqësive të njëjëta sikurse dy funksionarët e lartë partiakë të BDI-së Hazbi Lika dhe Arben Labënishti, ditëve në vijim priten edhe dorëheqje ...

“Indijancët” e quajtur – gomari që duron

Portalb - 19.04.2015

Mersel Bilalli Më duket se nuk ekzistuakan aso fjalësh poshtëruese VMRO-iste ndaj Shqiptarëve sa partiakët tanë nuk mundkan t’i durojnë. Këtu nuk është fjala vetëm për BDI-në (së cilës i është zënë ...

A po zhvillohet Lëvizja për Reforma edhe në BDI?!

Almakos - 19.04.2015

Analizë nga Almakos.com Dorëheqjet e njëpasnjëshme nga funksionarët e BDI-së... “Në mbledhjen e fundit të kryesisë së BDI-së, në mbledhjen e këshillit të përgjithshëm dhe në Kongresin Tematik ...

Hazbi Lika nuk u largua nga bdi-ja

Zhurnal - 19.04.2015

Tetovë, 19 prill- Hazbi Lika ish kryetar i komunës së Tetovës nuk është larguar nga BDI-ja. Ai ka dhënë dorëheqje nga posti i tij në BDI si sekretar organizativ, por jo edhe nga Bashkimi Demokratik ...

“Indijancët” e quajtur – gomari që duron

Almakos - 19.04.2015

Mersel Bilalli Më duket se nuk ekzistuakan aso fjalësh poshtëruese VMRO-iste ndaj Shqiptarëve sa partiakët tanë nuk mundkan t’i durojnë. Këtu nuk është fjala vetëm për BDI-në (së cilës i është zënë ...

Edhe Shefik Duraku nga Haraçina jep dorëheqje nga posti në BDI

Shqipmedia - 19.04.2015

Ish zëdhënësi i Qeverise Shefik Duraku, tani nënkryetar i degës së BDI-së në Haraçinë, sot ka kumtuar publikisht dorëheqjen e tij prej posteve partiake në BDI.

Shefik Duraku largohet nga BDI

Albeu.com - 19.04.2015

Shefik Duraku , nënkryetar i degës së BDI-së në Haraçinë, është një tjetër anëtar që i largohet BDI, ai ka konfirmuar publikisht dorëheqjen e tij nga postet partiake në këtë forcë politike.

Arben Llabënishta ka qenë dështak thonë nga BDI

Shqipmedia - 19.04.2015

Profili jozyrtar i BDI-së në Facebook – Gjihtmonë BDI- ka komentuar dorëheqjen e zv/ministrit Arben Llabunishti. Shpesh lajmet dhe njoftimet e këtij profili të BDI-s bëhen zyrtare më vonë.

Ahmeti nga Struga: ne jemi trashëgimtar të uçk-së

Zhurnal - 19.04.2015

Strugë, 19 prill - Sot u mbajt Kuvendi i BDI-së në Strugë. Të pranishëm në Kuvend ishin: kryetari Ali Ahmeti, nënkryetarët Nevzat Bejta, Izet Mexhiti, sekretari i përgjithshëm Abdilaqim Ademi, anëtar ...

KOMENT / Çfarë po ndodh në BDI?

Albeu.com - 19.04.2015

Koment nga Albeu.com - Tre dorëheqje të njëpasnjëshme nga rradhët e BDI-së kanë tronditur opinion shqiptar në Maqedoni por duket që nuk do të jenë të vetmet.

Ramiz Merko zgjidhet kryetar i BDI-së të Strugës

Almakos - 19.04.2015

Me 64 vota pro, dhe katër të pavlefshme, Kuvendi zgjedhor i BDI-së në Strugë, ka zgjedhur Ramiz Merkon për kryetar të degës së kësaj partie në Strugë.Në Strugë, në prezencën e liderit të BDI-së, Ali ...

Ali Ahmeti nga Struga: Oponentët politik kot e kanë, ne nuk kemi hy në politikë për interesa personale

Almakos - 19.04.2015

Ahmeti: Ne jemi trashëgimtarë të UÇK-së “BDI ka ndërtuar vlera si organizatë, si front për t’u përballë edhe me vështirësitë që na vijnë nga jashtë por edhe me pakënaqësi që mund të vijnë nga brenda.

Pakënaqësi në BDI, dorëhiqen tre zyrtarë

Lajmi.net - 19.04.2015

Mosrespektimi i procedurave brenda partiake dhe dështimet në politikat qeverisëse rezultuan me dorëheqje brenda Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI).

Ali Ahmeti indirekt i thotë Arben Labënishtit: Mos u fsheh nëpër bira?!

Almakos - 19.04.2015

“Në mbledhjen e fundit të kryesisë së BDI-së, në mbledhjen e këshillit të përgjithshëm dhe në Kongresin Tematik jamshprehur për qeverisjet e BDI-së, situaten aktuale politike, qëndrimin e BDI-së për ...

Merko rizgjidhet kryetar i degës së BDI në Strugë, Ahmeti komenton dorëheqjet

Ina - 19.04.2015

Kryetari i deritanishëm i degës së BDI-së në Strugë, Ramiz Merko sërish është rizgjedhur në këtë detyrë për një mandat të ri. Ai ka siguruar 64 vota pro dhe 4 vota kundër përmes një votimi të fshehtë ...

Ramiz Merko zgjidhet kryetar i BDI-së të Strugës

Portalb - 19.04.2015

Lajme lidhur me temën Nënkryetar i degës së BDI-së në Haraçinë Shefik Duraku jep dorëheqje Ekskluzive: Hazbi Lika jep dorëheqje nga funksioni “Sekretar Organizativ” i BDI-së Arben Llabenishti jep ...

Bela: “dorëheqjet” akt personal i funksionarëve të bdi-së

Zhurnal - 19.04.2015

Shkup, 19 prill- Valon Bela mendon se nuk ka nevojë që t`i bëhet ndonjë interpretim “dorëheqjeve” të funksionarëve të BDI-së. Sipas tij, këto gjëra kanë rrjedhur si një akt moral e personal i tyre i ...

Ahmeti: Ne jemi trashëgimtarë të UÇK-së

Portalb - 19.04.2015

Lajme lidhur me temën PDSH e Reformuar: Ahmeti të mos amnestohet nga faji i bashkëqeverisjes me VMRO-në Ilirian Halimi, vrasësi i Komandant Telit? Ahmeti është takuar me ambasadorin Daniel Baer ...

Ramiz Merko zgjidhet kryetar i BDI-së në Strugë

Albeu.com - 19.04.2015

Kuvendi zgjedhor i BDI-së në Strugë, me 64 vota pro dhe katër të pavlefshme ka zgjedhur Ramiz Merko për kryetar të degës së kësaj partie në Strugë. Prezent në këtë ishte dhe lideri i BDI-së, Ali ...

Merko zgjidhet kryetar i bdi-së në Strugë

Zhurnal - 19.04.2015

Strugë, 19 prill- Në Kuvendin e BDI-së që u mbajt në Strugë, përmes votave të fshehtave, me 64 vota pro dhe katër kundërt, Ramiz Merko zgjidhet kryetar i BDI-së dega në Strugë, transmeton zhurnal.mk ...

Vlojnë dorëheqjet në BDI, pritet reagimi i Ahmetit

Portalb - 19.04.2015

Lajme lidhur me temën Ahmeti: Ne jemi trashëgimtarë të UÇK-së Ekskluzive: Hazbi Lika jep dorëheqje nga funksioni “Sekretar Organizativ” i BDI-së PDSH e Reformuar: Ahmeti të mos amnestohet nga faji i ...

Valon Bela: Dorëheqjet në BDI, akt moral dhe krejtësisht personal

Lajm - 19.04.2015

Ja si i komenton dorëheqjet në BDI përme 'facebook' Valon Bela: Reagimi i plotë: "Nuk e di pse shfaqet nevoja për të interpretuar “dorëheqjet” e funksionarëve të BDI-së.

Vlojnë dorëheqjet në BDI, pritet reagimi i Ali Ahmetit

Almakos - 19.04.2015

Për vetëm 24 orë tre zyrtarë të BDI-së, Shefik Duraku, Arben Labenishta dhe Hazbi Lika, dhanë dorëheqje, dy nga postet udhëheqëse në parti dhe një nga posti publik i zëvendës- ministrit të mbrojtjes.

Ali Ahmeti: Ne jemi trashëgimtarë të UÇK-së

Lajm - 19.04.2015

“BDI ka ndërtuar vlera si organizatë, si front për t’u përballë edhe me vështirësitë që na vijnë nga jashtë por edhe me pakënaqësi që mund të vijnë nga brenda.

Ahmeti: Problemet duhet zgjidhur me punë e jo duke ikur

Lajm - 19.04.2015

BDI nuk ka komentuar në mënyrë të drejtpërdrejtë dorëheqjet e Arben Labënishtit dhe Hazbi Likës për shkak të pakënaqësive brenda partisë dhe koalicionit qeveritar, por në mënyrë të tërthortë vuri në ...

Ali Ahmeti konstaton: BDI-ja nuk është hyn e dil Isuf Qamili! (VIDEO)

Almakos - 19.04.2015

Në mbledhjen e sotme në Strugë BDI ka zgjedhur Ramiz Merkon për kryetar të degës së saj në Strugë ku nga 85 delegat ishin prezent vetëm 67. Jozyrtarisht mësohet se 18 delegatët që munguan në ...

Ali Ahmeti 'nervozohet' me të pakënaqurit e BDI-së: Mos presim problemet të na i zgjedhin kojshitë (VIDEO)

Almakos - 19.04.2015

Po ashtu Ahmeti ka thënë hajde të përqafohemi mes veti... BDI nuk ka komentuar në mënyrë të drejtpërdrejtë dorëheqjet e Arben Labënishtit dhe Hazbi Likës për shkak të pakënaqësive brenda partisë dhe ...

Zekolli: Dorëheqjet vijnë pasi viztës së zyrtarëve amerikan, Labënishti s'është dorëhequr në mënyrë naive

Lajm - 19.04.2015

Diplomati dhe analisti politik Arsim Zaekolli në një intervistë për Televizionin prestigjioz ndërkombëtarë "Al Jazeera" ka thënë se dorëheqjet po dëshmojnë se kjo krizë po merrë përmasa të gjëra.

Duraku jep dorëheqje nga BDI-ja

Botasot - 19.04.2015

Shefik Duraku, nënkryetar i degës së BDI-së në Haraçinë, sot ka kumtuar publikisht dorëheqjen e tij prej posteve partiake në BDI. “ E kam kumtuar edhe para anëtarëve të Degës dhe organeve partiake ...

Dorëhiqet Arben Labenishti

Yll Press - 19.04.2015

Ne të gjithë periudhën e përpjekjeve tona brenda BDI-së për drejtësi, dinjitet dhe ndërtimin e një kursi politik progresist për realizimin e interesave të shqiptarëve, u përballëm me demagogë, ...

Dorëhiqet edhe Shefik Duraku

Yll Press - 19.04.2015

Unë si një aktivist që nga themelimi i BDI-së shpreh publikisht pakënaqësinë time jo për politikat dhe programin e BDI-së por për mënyrën e organizimit partiak dhe për krijimin e grupeve dhe klaneve ...

Ahmeti nga Struga: BDI nuk është organizatë cirku

Botasot - 19.04.2015

Në vazhdim kreu i BDI-së Ali Ahmëti pëgëzoi Këshillin per organizimin e zgjedhjeve, uroji qe nga ky Kuvend, ashtu sic eshte BDI ne te gjitha nivelet pergjegjshme, “qe ky Kuvend BDI ta beje me te ...

Ramis Merko zgjidhet kryetar dege i BDI-së për Strugën

Yll Press - 19.04.2015

“Vullneti i bazës duhet të respektohet dhe nga përcaktimi i kuvendarëve do të dalin organet e degës se BDI-së në Strugë. Prej këtij Kuvendi dega e Strugës do të del me e fortë dhe unike”, tha Bejta.

Ahmeti: Kuvendi i Strugës e bën edhe më të fortë BDI-në

Yll Press - 19.04.2015

Fjalën e rastit prej të pranishmëve i pari e mori Nevzat Bejta, kryetar i Komunës së Gostivarit dhe nënkryetar i BDI-së. Ai ndërmjet tjerash theksoi se BDI Strugë nga ky Kuvend del më i fuqishëm se ...

Maqedoni: Pakënaqësi brenda Bashkimit Demokratik për Integrim

VOA - 19.04.2015

Zhvillimet e fundit në Maqedoni duket se po nxisin pakënaqësi edhe brenda Bashkimit Demokratik për Integrim, që bën pjesë në koalicionin qeveritar. Zëvendës-ministri i Mbrojtjes, Arben Labënishti ka ...

Vlojnë dorëheqjet në BDI, pritet reagimi i Ahmetit

Botasot - 19.04.2015

Për vetëm 24 orë tre zyrtarë të BDI-së, Shefik Duraku, Arben Labenishta dhe Hazbi Lika, dhanë dorëheqje, dy nga postet udhëheqëse në parti dhe një nga posti publik i zëvendës- ministrit të mbrojtjes.

Ramiz Merko zgjidhet kryetar i BDI-së të Strugës

Botasot - 19.04.2015

Me 64 vota pro, dhe katër të pavlefshme, Kuvendi zgjedhor i BDI-së në Strugë, ka zgjedhur Ramiz Merkon për kryetar të degës së kësaj partie në Strugë.

Dorëheqja e Llabunishtit mund të jetë dhe fillimi i një cikli të ri vlimesh në Maqedoni

Tetova Sot - 19.04.2015

Pozicioni i BDI-së në aferën e përgjimeve sipas njoftimeve mund të qartësohet pas dorëheqjes së zyrtarit të lartë partiak dhe zv/ministrit të Mbrojtjes Arben Llabunishti.Kjo nga vëzhguesit analizohet ...

A është Musa Xhaferi shkaku i tërmetit në BDI?

Tetova Sot - 19.04.2015

Dy dorëheqjet që dridhen opinionin publik dhe anëtarësinë e BDI-së mund të jenë si pasojë e konflikteve mes klanit të Musa Xhaferit dhe atij të luftës.

A është Musa Xhaferi shkaku i tërmetit në BDI?

Shkupi24 - 19.04.2015

Dy dorëheqjet që dridhen opinionin publik dhe anëtarësinë e BDI-së mund të jenë si pasojë e konflikteve mes klanit të Musa Xhaferit dhe atij të luftës.

Duraku jep dorëheqje nga BDI-ja

Tetova Sot - 19.04.2015

Shefik Duraku, nënkryetar i degës së BDI-së në Haraçinë, sot ka kumtuar publikisht dorëheqjen e tij prej posteve partiake në BDI. “ E kam kumtuar edhe para anëtarëve të Degës dhe organeve partiake ...

Dridhet BDI-ja Shefik Duraku dorëhiqet nga funksionet partiake

Shkupi24 - 19.04.2015

Shefik Duraku ish-zëdhënësi i Qeverisë dhe nënkryetari i degës së BDI-së në komunën e Haraçinës është dorëhequr nga funksionet partiake në shenjë pakënaqësie me organizimin partiak dhe zgjedhjet ...

A po zhvillohet Lëvizja për Reforma edhe në BDI?!

Shkupi24 - 19.04.2015

Analizë nga Almakos Dorëheqjet e njëpasnjëshme nga funksionarët e BDI-së… “Në mbledhjen e fundit të kryesisë së BDI-së, në mbledhjen e këshillit të përgjithshëm dhe në Kongresin Tematik jamshprehur ...

Ali Ahmeti: Kuvendi i Strugës e bën BDI-në edhe më të fort

Tetova Sot - 19.04.2015

Sot u mbajt Kuvendi i BDI-së në Strugë. Të pranishëm në Kuvend ishin: kryetari Ali Ahmeti, nënkryetarët Nevzat Bejta, Izet Mexhiti, sekretari i përgjithshëm Abdilaqim Ademi, anëtar i Këshillit ...

Zyrtare: Ramiz Merko zgjidhet kryetar i BDI-së në Strugë

Tetova Sot - 19.04.2015

Sot u mbajt Kuvendi zgjedhor i Degës së Bashkimit Demokratik për Integrim në Strugë. Për kryetar të degës së Strugës me shumicë votash nga delegatët e pranishëm u zgjodh deputeti Ramiz Merko.

Ali Ahmeti nga Struga: BDI nuk është organizatë cirku

Shkupi24 - 19.04.2015

Në vazhdim kreu i BDI-së Ali Ahmëti pëgëzoi Këshillin per organizimin e zgjedhjeve, uroji qe nga ky Kuvend, ashtu sic eshte BDI ne te gjitha nivelet pergjegjshme, “qe ky Kuvend BDI ta beje me te ...

Ja cfarë tha Ali Ahmeti në Strugë

Shkupi24 - 19.04.2015

Duke iu drejtuar delegatëve dhe mysafirëve në Kuvendin zgjedhor të degës së Strugës, kryetari BDI-së, Ali Ahmeti tha se BDI nga ky Kuvend fo të del më e fort.

Ramis Merko zgjidhet kryetar dege i BDI-së për Strugën

Shkupi24 - 19.04.2015

Sot u mbajt Kuvendi zgjedhor i Degës së Bashkimit Demokratik për Integrim në Strugë. Për kryetar të degës së Strugës me shumicë votash nga delegatët e pranishëm u zgjodh deputeti Ramis Merko.

“Arben, ti ke humbur betejën e brendshme në BDI. Pse nuk dhe dorëheqje kur humbe zgjedhjet në Strugë”?!

Tetova Sot - 19.04.2015

“Lexoj në portale që menaxhohen/redaktohet nga adoleshentë një ‘ekzaltim’ për dorëheqjen e Labënishtit nga posti i zv/ministrit, vetëm një ditë para mbajtjes së Kuvendit të Degës së Strugës.

Ahmeti: Ne jemi trashëgimtarë të UÇK-së

Shkupi24 - 19.04.2015

Gjatë mbajtjes së Kuvendit zgjedhor të BDI-së, në degën e Strugës, kryetari Ali Ahmeti ka theksuar se BDI si lëvizje është ngrit nga kontributi dhe sakrifica e brezave të tërë, dhe se BDI është ...

Zekolli: Dorëheqjet vijnë pas vizitës së zyrtarëve amerikan, Labënishti s’është dorëhequr në mënyrë naive

Tetova Sot - 19.04.2015

Diplomati dhe analisti politik Arsim Zaekolli në një intervistë për Televizionin prestigjioz ndërkombëtarë “Al Jazeera” ka thënë se dorëheqjet po dëshmojnë se kjo krizë po merrë përmasa të gjëra.

Arben Llabenishti jep dorëheqje

Republika - 19.04.2015

Zëvendësministri i mbrojtjes nga radhët e BDI-së Arben Llabenishti ka dhënë dorëheqje nga ky post. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Llabenishtit shkruan: Të dashur, bashkëpuntorë, ...

Duraku jep dorëheqje nga BDI-ja

Republika - 19.04.2015

Shefik Duraku, nënkryetar i degës së BDI-së në Haraçinë, sot ka kumtuar publikisht dorëheqjen e tij prej posteve partiake në BDI, transmeton zhurnal.mk “ E kam kumtuar edhe para anëtarëve të Degës ...

Priten dorëheqje tjera, pas Likës dhe Labënishtit

Shprehja - 19.04.2015

Burime te gazetës “Lajm”, marrin vesh se për shkak të pakënaqësive të njëjëta sikurse dy funksionarët e lartë partiakë të BDI-së Hazbi Lika dhe Arben Labënishti, ditëve në vijim priten edhe dorëheqje ...

Hazbi Lika nuk u largua nga BDI-ja

Shprehja - 19.04.2015

Hazbi Lika ish kryetar i komunës së Tetovës nuk është larguar nga BDI-ja. Ai ka dhënë dorëheqje nga posti i tij në BDI si sekretar organizativ, por jo edhe nga Bashkimi Demokratik për Integrim, ...

Hazbi Lika nuk u largua nga BDI-ja

Republika - 19.04.2015

Hazbi Lika ish kryetar i komunës së Tetovës nuk është larguar nga BDI-ja. Ai ka dhënë dorëheqje nga posti i tij në BDI si sekretar organizativ, por jo edhe nga Bashkimi Demokratik për Integrim, ...

Vlojnë dorëheqjet në BDI, pritet reagimi i Ali Ahmetit

Shprehja - 19.04.2015

Për vetëm 24 orë tre zyrtarë të BDI-së, Shefik Duraku, Arben Labenishta dhe Hazbi Lika, dhanë dorëheqje, dy nga postet udhëheqëse në parti dhe një nga posti publik i zëvendës- ministrit të mbrojtjes.

Ahmeti: Ne jemi trashëgimtarë të UÇK-së

Shprehja - 19.04.2015

Gjatë mbajtjes së Kuvendit zgjedhor të BDI-së, në degën e Strugës, kryetari Ali Ahmeti ka theksuar se BDI si lëvizje është ngrit nga kontributi dhe sakrifica e brezave të tërë, dhe se BDI është ...

Ramiz Merko zgjidhet kryetar i BDI-së të Strugës

Republika - 19.04.2015

Me 64 vota pro, dhe katër të pavlefshme, Kuvendi zgjedhor i BDI-së në Strugë, ka zgjedhur Ramiz Merkon për kryetar të degës së kësaj partie në Strugë.

Plasi në BDI, dorëheqja e tretë, Shefik Duraku

Vatra - 19.04.2015

Shefik Duraku, nënkryetar i degës së BDI-së në Haraçinë, sot ka kumtuar publikisht dorëheqjen e tij prej posteve partiake në BDI. “ E kam kumtuar edhe para anëtarëve të Degës dhe organeve partiake ...

“Indijancët” e quajtur – gomari që duron

Vatra - 19.04.2015

Shkruan, Mersel Bilalli Më duket se nuk ekzistuakan aso fjalësh poshtëruese VMRO-iste ndaj Shqiptarëve sa partiakët tanë nuk mundkan t’i durojnë. Këtu nuk është fjala vetëm për BDI-në (së cilës i ...

Ramiz Merko rizgjidhet kryetar i Degës së BDI-së në Strugë

Radio Vala - 19.04.2015

Sot u mbajt Kuvendi zgjedhor i Degës së Bashkimit Demokratik për Integrim në Strugë. Për kryetar të degës së Strugës me shumicë votash nga delegatët e pranishëm u zgjodh deputeti Ramis Merko.

Bejta: Prej këtij Kuvendi dega e Strugës do të del me e fortë dhe unike, vullneti i bazës duhet të respektohet

Radio Vala - 19.04.2015

Në Kuvendin Zgjedhor të Degës së BDI-së në Strugë mori pjesë edhe nënkryetari i BDI-së dhe koordinatori i kësaj partie në Zonën 5, Nevzat Bejta i cili në fjalën e tij, theksoi se zgjedhjet në ...

Arben Labënishti mund jep dorëheqje nga ministria dhe BDI-ja?

Lajm - 18.04.2015

Zëvendës ministri i mbrojtjes, Arben Labënishti, mund të jetë “shpërthimi” i parë në BDI, duke u dorëhequr nga të gjitha funksionet drejtuese, si shkak i mosmarrveshjeve lidhur me zgjedhjet ne degën ...

Arben Labënishti mund jep dorëheqje nga ministria dhe BDI-ja?

Almakos - 18.04.2015

Zëvendës ministri i mbrojtjes, Arben Labënishti, mund të jetë “shpërthimi” i parë në BDI, duke u dorëhequr nga të gjitha funksionet drejtuese, si shkak i mosmarrveshjeve lidhur me zgjedhjet ne degën ...

Labënishti mund të dorëhiqet nga posti i zëvendësministrit dhe BDI-ja

Ina - 18.04.2015

Zëvendës ministri i mbrojtjes, Arben Labënishti, mund të jetë “shpërthimi” i parë në BDI, duke u dorëhequr nga të gjitha funksionet drejtuese, si shkak i mosmarrveshjeve lidhur me zgjedhjet ne degën ...

'Shpërthen' dorëheqja e parë në BDI, Arben Labënishti tërhiqet nga të gjitha funksionet

Almakos - 18.04.2015

Almakos më poshtë ua sjellë të plotë shkrimin e Arben Labënishtit anëtar i kryesisë së BDI-së, anëtar i këshillit të përgjithshëm të BDI-së, anëtar i sekretariatit kadrovik të BDI-së, si dhe ...

Lajm i fundit: Plasi në BDI, jep dorëheqje zv/ministri Arben Llabunishta

Shqipmedia - 18.04.2015

Arben Labënishti Të dashur, bashkëpuntorë, simpatizantë, antar te BDI-se, shokë dhe miq, Ne të gjithë periudhën e përpjekjeve tona brenda BDI-së për drejtësi, dinjitet dhe ndërtimin e një kursi ...

Ekskluzive, lajmi i fundit: Arben Llabunishti jep dorëheqje nga posti në ministri dhe BDI

Lajm - 18.04.2015

Arben Llabunishti ka njoftuar edhe zyrtarisht se jep dorëheqje nga posti i zëvendësministrit të mbrojtjes dhe nga postet partiake, raporton lajmpress.com.

Labënishti dorëhiqet nga posti i zëvendësministrit, pakënaqësi në BDI

Ina - 18.04.2015

Zëvendës ministri i mbrojtjes i Maqedonisë , Arben Labënishti sot ka publikuar dorëheqjen e tij nga kjo detyrë në shenjë pakënaqësie. Labënishti përmes një letre publike ka shpjeguar arsyet e ...

Arben Llabenishti ka dhënë dorëheqje

Zhurnal - 18.04.2015

Shkup, 18 prill - Zëvendësministri I mbrojtjes nga radhët e BDI-së Arben Llabenishti ka dhënë dorëheqje nga ky post. Në vazhdim ju sjellim letrën e plotë të Llabenishtit të publikuar në profilin e ...

Arben Llabenishti jep dorëheqje

Portalb - 18.04.2015

Lajme lidhur me temën BDI nuk ka të dhëna për numrin e vullnetarëve shqiptarë të punësuar Seanca pa gjuhën shqipe, BDI nuk merr pjesë BDI dega Poroj, premton punësimin e ish ushtarëve të UÇK-së ...

Ahmeti nuk do mbajë anën e asnjërit kandidat për kryetar të strugës

Zhurnal - 18.04.2015

Shkup, 18 prill – Zëvendësministri i mbrojtjes Arben Labenishti ka dhënë dorhëheqhe i pakënaqur nga mbajtja e nesërme e Kuvendit te degës së BDI-së në Strugë ku gjasa më të mëdha për kryetar dege ka ...

Mbështetësit e Arben Labënishtit do bojkotojnë Kuvendin e BDI-së në Strugë?

Almakos - 18.04.2015

Pas dorëheqjes së Arben Labënishtit nga të gjitha postet partiake dhe qeveritare zëra brenda grupit të mbështetësve të tij konfirmojnë për ”Strugalajm.com” se kuvendarët që njihen si luajalë të tij ...

Mbështetësit e Labënishtit do bojkotojnë Kuvendin e BDI-së në Strugë?

Lajm - 18.04.2015

Pas dorëheqjes së Arben Labënishtit nga të gjitha postet partiake dhe qeveritare zëra brenda grupit të mbështetësve të tij konfirmojnë për ”Strugalajm.com” se kuvendarët që njihen si luajalë të tij ...

Dorëhiqet Zëvendësministri i mbrojtjes, Arben Labenishti

Botasot - 18.04.2015

Zëvendësministri I mbrojtjes nga radhët e BDI-së Arben Llabenishti ka dhënë dorëheqje nga ky post. Në vazhdim ju sjellim letrën e plotë të Llabenishtit të publikuar në profilin e tij në Facebook.

Arben Labënishti mund jap dorëheqje nga ministria dhe BDI-ja ?

Tetova Sot - 18.04.2015

Zëvendës ministri i mbrojtjes, Arben Labënishti, mund të jetë “shpërthimi” i parë në BDI, duke u dorëhequr nga të gjitha funksionet drejtuese, si shkak i mosmarrveshjeve lidhur me zgjedhjet ne degën ...

Zyrtare: Jep dorëheqje Labënishti, nuk pranon të përkulet politikes antishqiptare

Shkupi24 - 18.04.2015

Ashtu siç paralajmëroi sot portali Drini.mk, “bomba” shpërtheu tashmë brenda BDI-së dhe kjo, jo nga Zoran Zaev, por nga zv. Ministri i mbrojtjes Arben Labënishti, i cili sapo ka publikuar vendimin ...

Zyrtare: Arben Labënishti jep dorëheqje nga posti i Zëvendësministrit të Mbrojtjes

Tetova Sot - 18.04.2015

Zëvendësministri i Mbrojtjes nga radhët e BDI-së Arben Labënishti ka dhënë dorëheqje nga ky post. Në vazhdim ju sjellim letrën e plotë të Llabenishtit të publikuar në profilin e tij në Facebook.

Çka thonë analistët për dorëheqjen e Arben Llabunishtit

Tetova Sot - 18.04.2015

Pas dorëheqejs së Arben Llabunishit nga të gjitha strukturat e BDi-së dhe atij të pushtetit analistet e ...

Pas Likës dhe Llabunishtit, dy kriza për BDI-në!

Tetova Sot - 18.04.2015

Sekretari organizativ i BDI-së Hazbi Lika dha dorëheqje nga organet partike.Mospajtime dhe shkeljje të normave statutare. Zv/ministri i Mbrojtjes Arben Llabunishti dha dorëheqje nga posti.Aktualisht ...

Arben Labënishti mund jep dorëheqje nga ministria dhe BDI-ja?

Shprehja - 18.04.2015

Zëvendës ministri i mbrojtjes, Arben Labënishti, mund të jetë “shpërthimi” i parë në BDI, duke u dorëhequr nga të gjitha funksionet drejtuese, si shkak i mosmarrveshjeve lidhur me zgjedhjet ne degën ...

Dorëheqja e parë në BDI – Arben Llabënishti: Nuk mund të duroj më!

Shprehja - 18.04.2015

Arben Llabënishti, aktualisht zv/ministër i Mbrojtjes, jep dorëheqje nga të gjitha postet drejtuese dhe nga kryesia qëndrore e BDI-së ku edhe ishte anëtar.

Pritet dorëheqja e Labënishtit nga BDI dhe Ministria e Mbrojtjes?

Vatra - 18.04.2015

Zëvendës ministri i mbrojtjes, Arben Labënishti, mund të jetë “shpërthimi” i parë në BDI, duke u dorëhequr nga të gjitha funksionet drejtuese, si shkak i mosmarrveshjeve lidhur me zgjedhjet ne degën ...

Dorëhiqet nga qeveria dhe funksionet partiake Arben Labënishti

Vatra - 18.04.2015

Zëvendësministri I mbrojtjes nga radhët e BDI-së Arben Llabenishti ka dhënë dorëheqje nga ky post. Në vazhdim ju sjellim letrën e plotë të Llabenishtit të publikuar në profilin e tij në Facebook.

Dorëhiqet Arben Labënishti nga posti Zëvendësministër i Mbrojtës dhe nga postet partiake në BDI

Radio Vala - 18.04.2015

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Arben Labënishti ka dhënë dorëheqje nga ky post, por edhe nga gjitha postet tjera partiake në Bashkimin Demokratik për Integrim.

Ahmeti: BDI-ja nuk është shkaktare e krizës

Lajm - 17.04.2015

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka thënë se ai dhe partia cilën e drejton nuk janë shkaktarët e krizës politike në vend. Fajin për krizën në vend e ka hedhur tek dy subjektet politike të bllokut maqedonas ...

Ali Ahmeti: BDI-ja nuk është shkaktare e krizës

Almakos - 17.04.2015

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka thënë se ai dhe partia cilën e drejton nuk janë shkaktarët e krizës politike në vend. Fajin për krizën në vend e ka hedhur tek dy subjektet politike të bllokut maqedonas ...

Ahmeti: BDI-ja nuk është shkaktare e krizës

Ilirida - 17.04.2015

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka thënë se ai dhe partia cilën e drejton nuk janë shkaktarët e krizës politike në vend. Fajin për krizën në vend e ka hedhur tek dy subjektet politike të bllokut maqedonas ...

Ali Ahmeti: BDI-ja nuk është shkaktare e krizës

Shkupi24 - 17.04.2015

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka thënë se ai dhe partia cilën e drejton nuk janë shkaktarët e krizës politike në vend. Fajin për krizën në vend e ka hedhur tek dy subjektet politike të bllokut maqedonas ...

Ahmeti: BDI-ja nuk është shkaktare e krizës

Republika - 17.04.2015

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka thënë se ai dhe partia cilën e drejton nuk janë shkaktarët e krizës politike në vend. Fajin për krizën në vend e ka hedhur tek dy subjektet politike të bllokut maqedonas ...

Ali Ahmeti: BDI-ja nuk është shkaktare e krizës

Shprehja - 17.04.2015

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka thënë se ai dhe partia cilën e drejton nuk janë shkaktarët e krizës politike në vend. Fajin për krizën në vend e ka hedhur tek dy subjektet politike të bllokut maqedonas ...

BDI-ja nuk zotëron të dhëna për numrin e vullnetarëve shqiptarë të punësuar

Botasot - 16.04.2015

BDI-ja, akoma pa të dhëna rreth vullnetarëve shqiptarë që kanë marrë vendime të rregullta pune deri më sot, që nga miratimi i ligjit në muajin shkurt.

BDI-së i shpejtohet për zgjedhje, a mos frikësohet nga bashkimi opozitar i paralajmëruar nga Ziadin Sela

Vatra - 16.04.2015

Aktet e fundit të BDI-së në parlament nuk po bëhen për të ushtruar ndonjë presion ndaj partnerit të koalicionit, VMRO-DPMNE-së, por për ta kthyer rejtingun e humbur pas hyrjes së shtetit në krizën ...

BDI në siklet, nuk e di çka ka prioritet!

Lajm - 15.04.2015

Derisa Rafiz Aliti thotë se BDI do ta zyrtarizojë iniciativën për avancimin e gjuhës shqipe, zyrtar i lartë nga BDI thotë se në parti diçka e tillë nuk është planifikuar.

BDI nuk ka të dhëna për numrin e vullnetarëve shqiptarë të punësuar

Portalb - 15.04.2015

Lajme lidhur me temën Seanca pa gjuhën shqipe, BDI nuk merr pjesë Punësimi i vullnetarëve heshtë BDI-në! BDI dega Poroj, premton punësimin e ish ushtarëve të UÇK-së Jepen 200 vendime punësimi, asnjë ...

BDI-ja nuk zotëron të dhëna për numrin e vullnetarëve shqiptarë të punësuar

Almakos - 15.04.2015

BDI-ja, akoma pa të dhëna rreth vullnetarëve shqiptarë që kanë marrë vendime të rregullta pune deri më sot, që nga miratimi i ligjit në muajin shkurt.

BDI-ja nuk zotëron të dhëna për numrin e vullnetarëve shqiptarë të punësuar

Tetova Sot - 15.04.2015

BDI-ja, akoma pa të dhëna rreth vullnetarëve shqiptarë që kanë marrë vendime të rregullta pune deri më sot, që nga miratimi i ligjit në muajin shkurt.

BDI nuk ka të dhëna për numrin e vullnetarëve shqiptarë të punësuar

Ilirida - 15.04.2015

BDI-ja, në një deklaratë me shkrim thekson se të dhënat rreth vullnetarëve shqiptarë që kanë marrë vendime të rregullta pune deri më sot, që nga miratimi i ligjit në muajin shkurt.