TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kukësi ul çmimet e biletave për sfidën ndaj Mladost

Botasot - 12.07.2015

Klubi i Kukësit ul cmimet e biletave për sfidën e parë të ruandit të dytë paraeliminator të Europa League ndaj malazezëve të Mladost Podgorica që do të zhvillohet në stadiumin kombëtar Qemal Stafa të ...

Transferta me Mladost i kursen Kukësit 80 mijë Euro

Botasot - 12.07.2015

Duket ironike por goli i realizuar nga Vukovic në minutën e 90 jo vetëm i dha kualifikimin Mladost përballë Neftcit, por gjithashtu pasuroi arkën e klubit të Kukësit me rreth 80 mijë Euro.

Kukësi mallkon udhëtimet, Gjici i karikon me premio

Panorama Sport - 12.07.2015

Kukësi më në fund rikthehet në Shqipëri. Në një kohë që ndeshja me Torpedon është luajtur të enjten, skuadra verilindore ka mbërritur vetëm sot në mëngjes në Tiranë.

Trajneri malazez, frikë nga Kukësi

Panorama Sport - 12.07.2015

Mlladost Podgorica është rivali i Kukësit në turin e dytë të Ligës së Europës. Trajneri i skuadrës malazeze, Nikola Rakojeviç, në një bisedë për mediat në shtetin fqinj, theksoi se do të jetë shumë e ...

Hidhet nga kati i 6 i pallatit, vdes 40-vjeçarja në Vlorë. Policia: Në depresion pas divorcit

Panorama Sport - 11.07.2015

Kukësi “godet” sërish në merkato me lojtarët nga vendi i sambës. Sulmuesi 21-vjeçar, Leonardo Semiao Granado, është firma e radhës për klubin verilindor.

Tifozët bjellorus: Kosova është Serbi

Zhurnal - 10.07.2015

Kukësi eliminoi ekipin Zhodino nga Bjellorusia dhe kësisoj u kualifikua për në raundin e ardhshëm të Europa League. Tifozët e pranishëm në stadiumin vendas ishin tejet të irrituar nga eliminimi dhe ...

Europa League, Kukësi kalon turin, Laçi dhe Partizani eliminohen

Shqipmedia - 10.07.2015

Ekipi i Kukësit ka kaluar në turin e dytë të Europa League duke eliminuar skuadrën bjelloruse të Torpedo Zhodino. Pas ndeshjes shumë të mirë në Tiranë dhe fitores 2-0, nënkampionët e Shqipërisë ...

Tifozët bjellorus: Kosova është Serbi

Telegrafi - 10.07.2015

Kukësi eliminoi ekipin Zhodino nga Bjellorusia dhe kësisoj u kualifikua për në raundin e ardhshëm të Europa League. Tifozët e pranishëm në stadiumin vendas ishin tejet të irrituar nga eliminimi dhe ...

Ja kush është kundërshtari i Kukësit në turin e dytë të Ligës së Europës

Gazeta Dita - 10.07.2015

Kukësi është skuadra e vetme shqiptare, e cila u kualifikua për në raundin e dytë të Ligës së Europës pasi arriti një barazim pa gola ndaj Torpedo Zhodino në Bjellorusi, ndërsa fitoi në ndeshjen e ...

Kukësi në turin e dytë të Europa League, eliminohen Partizani dhe Laçi

Durres Lajm - 10.07.2015

Me një fitore dhe një barazim arritur ndaj skuadrës bjelloruse të Torpedos, Kukësi kalon në turin e dytë të Europa League duke qenë e vetmja skuadër shqiptare që vazhdon rrugëtimin në këtë ...

Europa League, Partizani beson tek përmbysja

Top Channel - 09.07.2015

Europa League do të rikthehet këtë të enjte në qendër të vëmendjes, teksa në skenë do të shfaqen edhe tri skuadrat shqiptare, pjesëmarrëse në turin e parë eliminator të aktivitetit të dytë më të ...

Europa League, ekipet shqiptare ndryshojnë për ndeshjet e kthimit

Shqipmedia - 09.07.2015

Ekipet shqiptare që marrin pjesë në Europa League duket se nuk do të zbresin në fushë me të njëjtin formacion që përballuan sfidat e para. Kukësi, Laçi dhe Partizani kërkojnë sot të presin biletën ...

Kualifikohet Kukësi

Albeu.com - 09.07.2015

Skuadra e Kukësit ka dëshmuar edhe njëherë se është një skuadër, që jo vetëm që renditet ndër të parat në Kampionatin Shqiptar, por na nderon edhe në Kupat e Evropës.

Europa League, triumfon sërish Kukësi, vazhdon garën, eliminohet Laçi

SOT - 09.07.2015

Laçi është eliminuar nga Liga e Evropës, ndërsa ka kaluar Kukësi. Skuadra nga veriu i Shqipërisë, Kukësi, ka arritur të kalojë në Ligën e Evropës. Kuksianët nxorën një barazim pa gola në udhëtim te ...

Kukësi kualifikohet, Laçi i thotë lamtumirë Europa Ligës

Top Channel - 09.07.2015

Kukësi është skuadra e vetme shqiptare deri më tani që kualifikohet për në raundin e dytë të Ligës së ...

Ja kush është kundërshtari i Kukësit në turin e dytë të Ligës së Europës

Top Channel - 09.07.2015

Kukësi është skuadra e vetme shqiptare, e cila u kualifikua për në raundin e dytë të Ligës së Europës pasi arriti një barazim pa gola ndaj Torpedo Zhodino në Bjellorusi, ndërsa fitoi në ndeshjen e ...

Europa League, “bie” Laci, Kukësi mëson rivalin e fazës së dytë

LajmiFundit - 09.07.2015

Kukësi mbetet skuadra e vetme shqiptare deri më tani që kualifikohet për në raundin e dytë të Ligës së Europës. Nënkampionët e Shqipërisë barazuan pa gola në ndeshjen e kthimit me Torpedon dhe falë ...

Partizani e Kukësi me ndryshime në të dytën, Laçi pa Mustafën

BalkanWeb - 09.07.2015

Nga : Jeton Selimi* Miroslav Vujadinoviç, portieri i Laçit, tregohet ambicioz përpara ndeshjes së kthimit me Inter Bakun në Azerbajxhan. Sfida e parë në Laç u mbyll me shifra të barabarta, 1-1, ...

EUROPA LEAGUE/ Përfundojnë 45 minutat e para. Kukësi dhe Laçi barazojnë pa gola në transfertë

Panorama - 09.07.2015

Partizani, Laçi dhe Kukësi po luajnë sot ndeshjet e kthimit të turit të parë të Europa League. Ndeshjen më të vështirë e kanë të kuqtë të cilët duhet të kthejnë disavantazhin 3-1 që morën në ...

Skuadrat shqiptare nuk vlerësohen nga kompanitë e basteve

Koha.net - 09.07.2015

Kompanitë e basteve nga Anglia nuk favorizojnë asnjërën nga tre skuadrat shqiptare të cilat sot zhvillojnë ndeshjet kthyese të turit të parë kualifikues në Europa League.

Kukësi rrëzoi bjellorusët! Laçi u eliminua

Botasot - 09.07.2015

Kukësi kualifikohet në rrethin tjetër të Europa League, pasi që ka eliminuar skuadrën nga Bjellorusia, Torpedo Zhodino. Kuksianët bënë paraqitje shumë të mirë në udhëtim dhe barazuan 0:0 dhe falë ...

EUROPA LEAGUE/ Zhgënjen Partizani, humb edhe në shtëpi. Kukësi kalon turin. Laçi ngec në Baku (VIDEO)

Panorama - 09.07.2015

Ka përfunduar ndeshja mes Partizanit dhe Stromsgodset në rezultatin 0-1. Norvegjezët shënuan në minutën e fundit shtesë. Pamje pas ndeshjes Partizani, ashtu sikurse në pjesën e parë zhgënjehu edhe ...

EL: Kukësi kualifikohet tutje, eliminohen Laçi dhe Renova

Telegrafi - 09.07.2015

Kukësi ka arritur që të vazhdojë aventurën drejt një kualifikimi në Europa League, pasi që në çerekfinale të kualifikimeve shkoi falë barazimit prej 0-0 në udhëtim te Zhodino në Bjellorusi, duke ...

Europa League, kalon Kukësi, bie Laçi

Mapo - 09.07.2015

Europa League, kalon Kukësi, bie Laçi Postuar më: 09 Korrik 2015 19:45 Kukësi duket se ia ka marrë dorën Europa League. Ekipi verilindor është kualifikuar për në turin tjetër, pasi eliminoi ekipin ...

Europa League, kualifikohet Kukësi! Laçi ndalet nga Inter Baku

BalkanWeb - 09.07.2015

TIRANE – Kuksi nuk gabon, duke kaluar në raundin e dytë të Europa League. Verilindorët arrijnë një barazim me shumë peshe në transfertën Bjelloruse, duke mbajtur në fuqi fitoren e pastër në shifrat ...

Kukësi kualifikohet tutje në Europa League

Koha.net - 09.07.2015

Ekipi shqiptar, Kukësi është kualifikuar për fazën e dytë të kualifikimeve në Europa League, duke barazuar 0 me 0 me Zhodinon e Bjellorusisë, por kuksianet kishin avantazhin prej dy golave nga ...

Sot ora 18:00, Torpedo – Kukësi, ja formacionet zyrtare

Panorama Sport - 09.07.2015

Sot ora 18:00, Torpedo – Kukësi Formacionet zyrtare Torpedo: Chesnovskiy, Pankovets, Melnyk, Datsenko, Burko, Selyava, Maksymov, Serdyuk, Vaskov, Yatskevich, Hleb Kukësi: Stazhilla, Hallaçi, Malota, ...

Europa League/ Partizani, Kukësi dhe Laçi, luajnë në mbrëmje ndeshjet e kthimit

Durres Lajm - 09.07.2015

Skuadrat shqiptare pjesëmarrëse në Europa League, Partizani, Kukësi dhe Laçi luajnë sot në mbrëmje ndeshjet e kthimit të vlefshme për turin e parë të këtij kompeticioni europian.

Kukësi, 3 ndryshime në 11-sh për të mbrojtur rezultatin

Gazeta Dita - 09.07.2015

Kukësi pritet të bëjë disa ndryshime në formacion për sfidën e kthimit ndaj Torpedo Zhodinos në Bjellorusi. Trajneri Marcello Troisi shkon për të mbrojtur rezultatin 2-0 të sfidës së parë dhe nisur ...

Partizani shpreson te përmbysja Laçi beson te mrekullia, ikën Vila

Shqiptarja - 09.07.2015

Provë finale për tre ekipet shqiptare në Europa League për të parë nëse do të kalojnë në turin e dytë, apo do të eliminohen. Pas ndeshjeve të para shanset më të mëdha për të kaluar më tej i ka vetëm ...

Liga e Europës, LIVE’ Torpedo – Kukësi 0-0

Panorama Sport - 09.07.2015

LIVE’ Torpedo – Kukësi 0-0 Golat: Formacionet zyrtare Torpedo Zodino: Chesnovskiy, Pankovets, Melnyk, Datsenko, Burko, Selyava, Maksymov, Serdyuk, Vaskov, Yatskevich, Hleb Kukësi: Stazhilla, Hallaçi, ...

Kualifikohet Kukësi, barazon 0-0 ndaj Torpedo Zhodinos dhe kalon në turin e dytë

Panorama Sport - 09.07.2015

Torpedo – Kukësi 0-0 Golat: Ska Formacionet zyrtare Torpedo Zodino: Chesnovskiy, Pankovets, Melnyk, Datsenko, Burko, Selyava, Maksymov, Serdyuk, Vaskov, Yatskevich, Hleb Kukësi: Stazhilla, Hallaçi, ...

EL: Kukësi vazhdon tutje, eliminohen Laçi e Renova

VeqSport - 09.07.2015

Kukësi ka arritur që të vazhdojë aventurën drejt një kualifikimi në Europa League, pasi që në çerekfinale të kualifikimeve shkoi falë barazimit prej 0-0 në udhëtim te Zhodino në Bjellorusi, duke ...

Tifozët bjellorus: ''Kosova është Serbi''

VeqSport - 09.07.2015

Kukësi eliminoi ekipin Zhodino nga Bjellorusia dhe kësisoji u kualifikua për në raundin e ardhshëm të Europa League. Tifozët e pranishëm në stadiumin vendas ishin tejet të irrituar nga eliminimi dhe ...

Europa, kualifikohet Kukësi, Laçi dhe Partizani jashtë, ikën Starova

Shqiptarja - 09.07.2015

Partizani dhe Laçi eliminohen nga Europa League këtë edicion, ndërsa ekipi i vetëm që ka mbijetuar është Kukësi, që duket se është i prirur që të përsërisë suksesin.

Kukësi kualifikohet, Laçi i thotë lamtumirë Europa Ligës

Gazeta Dita - 09.07.2015

Kukësi është skuadra e vetme shqiptare deri më tani që kualifikohet për në raundin e dytë të Ligës së Europës. Nënkampionët e Shqipërisë barazuan pa gola në ndeshjen e kthimit me Torpedon dhe falë ...

Kukësi kualifikohet, Laçi i thotë lamtumirë Europa Ligës

Gazeta Tema - 09.07.2015

Kukësi është skuadra e vetme shqiptare deri më tani që kualifikohet për në raundin e dytë të Ligës së Europës. Nënkampionët e Shqipërisë barazuan pa gola në ndeshjen e kthimit me Torpedon dhe falë ...

Kukësi triumfon, Laçi i thotë lamtumirë Europa Ligës

Java News - 09.07.2015

Kukësi është skuadra e vetme shqiptare deri më tani që kualifikohet për në raundin e dytë të Ligës së Europës. Nënkampionët e Shqipërisë barazuan pa gola në ndeshjen e kthimit me Torpedon dhe falë ...

Europa Liga, Kukësi shkon më tej, eliminohet Laçi

Tetova Sot - 09.07.2015

Kukësi tregon se mbetet një skuadër e rëndësishme për futbollin shqiptar në Europë teksa siguron kualifikimin në raundin e dytë të Europa League. Verilindorët, vuajnë paksa në fund përballë Torpedos ...

Troisi: Kualifikim me fitore në Bjellorusi

Botasot - 08.07.2015

Kukësi la Tiranën pasditen e kësaj të marteje për misioin Europa League, ku e pret sfida e kthimit e turit të parë eliminator me Torpedo Zhodinon në Bjellorusi.

Kukësi niset drejt Bjellorusisë

ABC News - 08.07.2015

Në Bjellorusi shkojnë për kualifikimin. Futbollistët e Kukësit kanë shanset më të mira nga të gjitha skuadrat shqiptare për të vazhduar në Ligën e Europës, veçse e dinë se duhet ta mbrojnë fort ...

Kukësi me tre ndryshime në ndeshjen e kthimit të Europa League

Telegrafi - 08.07.2015

Kukësi pritet të bëjë disa ndryshime në formacion për sfidën e kthimit ndaj Torpedo Zhodinos në Bjellorusi. Trajneri Marcello Troisi shkon për të mbrojtur rezultatin 2-0 të sfidës së parë dhe nisur ...

Allmuça: Kukësi të bëjë kujdes, Partizani kualifikohet

Panorama Sport - 08.07.2015

Igli Allmuça, ish-mesfushori i Kukësit që bëri historinë dy vite më parë, sot trajner i Dinamos, u bën thirrje nënkampionëve të Shqipërisë që të jenë të kujdesshëm.

Kaos me vizat, Kukësi në hall, pritet dy ditë udhëtim drejt Minskut

Panorama Sport - 06.07.2015

Udhëtim rraskapitës dhe probleme me vizat, Kukësi është në hall para nisjes për në Bjellorusi. Ndeshja e kthimit, që do të luhet të enjten në stadiumin “Torpedo” të qytetit të Zhodinos, ka vendosur ...

Mici: Kjo skuadër do të shkojë larg

Gazeta Dita - 06.07.2015

Gledi Mici u transferua te Kukësi gjatë merkatos së dimrit, por i kanë mjaftuar vetëm pak muaj për të fituar besimin e drejtuesve të klubit verilindor.

Priten 50 mijë euro, Gjici ka gati premion

Panorama Sport - 06.07.2015

Kukësi projekton 50 mijë euro premio për skuadrën në rast kualifikimi për në turin e dytë të Ligës së Europës. Presidenti Safet Gjici, i kontaktuar dje nga “Panorama Sport”, në lidhje me shpërblimin ...