TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Për inat të Ramës dhe Thaçit, ftojmë Berishën”

Shekulli - 10.11.2013

Duket se LDK-ja është duke iu kundërpërgjigjur kryeministrin Thaçi në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale. Vizita e Ramës dhe e Erdoganit në Prizren, ashtu sikurse edhe mbledhja e dy qeverive po në ...

Kundërpërgjigjet LDK, fton Berishën për vizitë para balotazhit

Albeu.com - 10.11.2013

Mbledhja e përbashkët e Qeverisë së Tiranës dhe Prishtinës, e paraparë më 16 nëntor në Prizren duket qe nuk është e rastësishme. Kjo mund të thuhet sipas interpretimit që po i bën LDK, e cila ...

LDK fton Berishën, kundërpërgjigje ndaj Thaçit dhe Ramës

Ina - 10.11.2013

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka ftuar si mysafirë special ish-kryeministrin dhe ish-liderin e Partisë Demokratike të Shqipërisë, Sali Berisha për vizitë në Prishtinë, bën të ditur portali ...

Rama-Thaci mbledhin në Prizren qeveritë, LDK fton Berishën për t’i sfiduar

LajmiFundit - 10.11.2013

Mbledhja e përbashkët e Qeverisë së Tiranës dhe Prishtinës, e paraparë të mbahet me 16 nëntor në Prizren duket qe nuk është e rastësishme. Kjo mund të thuhet sipas interpretimit që është duke ju bërë ...

Buja: Nuk brengosem me koalicionet kundër meje

PortLajm - 10.11.2013

“Ata që shkuan me LDK-në, po shihet se edhe dikur ishin me LDK-në. Mirëpo, unë garantoj se me fitoren e PDK-së në balotazh, do të fitojnë të gjithë qytetarët e komunës, do të fitojë Lipjani evropian.

“Patericat" e balotazhit

Zeri - 10.11.2013

Partitë politike që kanë arritur të hyjnë në balotazh, po i bëjnë përpjekjet e fundit për të siguruar mbështetjen subjekteve ose iniciativave që kanë mbetur jashtë garës për të parin e komunës.

Gashi: Në balotazh të mos përzihen as Rama as Berisha

Botasot - 10.11.2013

Lidhja Demokratike e Kosovës në njëfarë mënyre ka mohuar zëra se kjo parti e ka ftuar ish- kryeministrin e Shqipërisë Sali Berishën për t’i ndihmuar ata në balotazh.

Ymeri shpreson të fitojë në balotazh

Botasot - 10.11.2013

Bajrush Ymeri kryetar i Artanës dhe kandidat për kryetar komune nga radhët e LDK-së tha për rajonipress se ka nisur qysh tash negociatat me të gjitha partitë shqiptare e serbe për ta siguruar fitoren ...

Balotazhi në Prizren, garë mes Berishës dhe Ramës!

Botasot - 10.11.2013

Kandidati i LDK’së për Kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziu e ka konfirmuar për Express se ftesa për të ardhur Sali Berisha në Qytetin e Vjetër është e tij.

Balotazhi në Prizren, garë mes Berishës dhe Ramës!

Zeri - 10.11.2013

Kandidati i LDK-së për Kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziu e ka konfirmuar për Express se ftesa për të ardhur Sali Berisha në Qytetin e Vjetër është e tij.

“Patericat” e balotazhit

Fish Media - 10.11.2013

Partitë politike që kanë arritur të hyjnë në balotazh, po i bëjnë përpjekjet e fundit për të siguruar mbështetjen subjekteve ose iniciativave që kanë mbetur jashtë garës për të parin e komunës.

“Patericat” e balotazhit

Lajme Online - 10.11.2013

Partitë politike që kanë arritur të hyjnë në balotazh, po i bëjnë përpjekjet e fundit për të siguruar mbështetjen subjekteve ose iniciativave që kanë mbetur jashtë garës për të parin e komunës.

Reaksioni i LDK-së, ftesë Sali Berishës për të ndihmuar në balotazh

Fish Media - 10.11.2013

Mbledhja e përbashkët e Qeverisë së Tiranës dhe Prishtinës, e paraparë të mbahet me 16 nëntor në Prizren duket qe nuk është e rastësishme. Kjo mund të thuhet sipas interpretimit që është duke ju bërë ...

Reaksioni i LDK-së, ftesë Sali Berishës për të ndihmuar në balotazh

Lajme Online - 10.11.2013

Mbledhja e përbashkët e Qeverisë së Tiranës dhe Prishtinës, e paraparë të mbahet me 16 nëntor në Prizren duket qe nuk është e rastësishme. Kjo mund të thuhet sipas interpretimit që është duke ju bërë ...

Balotazhi në Prizren, garë mes Berishës dhe Ramës!

Info Shqip - 10.11.2013

Kandidati i LDK-së për Kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziu e ka konfirmuar për Express se ftesa për të ardhur Sali Berisha në Qytetin e Vjetër është e tij.

Balotazhi në Prizren, garë mes Berishës dhe Ramës!

Gazeta Shqip - 10.11.2013

Kandidati i LDK-së për Kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziu e ka konfirmuar për Express se ftesa për të ardhur Sali Berisha në Qytetin e Vjetër është e tij.

Eqrem Kryeziu: Do ta ftojmë Sali Berishën

Fish Media - 10.11.2013

Kandidati i LDK’së për Kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziu e ka konfirmuar se ftesa për të ardhur Sali Berisha në Qytetin e Vjetër është e tij. Ai ka thënë se Sali Berishën e ka mik personal dhe për ...

LDK-ja e Lipjanit, koalicion me IQL dhe AAK-LDD

24 orë - 09.11.2013

Pas rezultateve te pritura të 3 nëntorit, LDK-ja në Lipjan doli partia e parë, mirëpo raundi i parë zgjedhor nuk përcaktoi fituesin, andaj LDK-së në Lipjan iu ofrua mundësia për koalicione me IQL, ...

LDK e ndihmon AKR-në për kryetar të Mitrovicës

24 orë - 09.11.2013

Lidhja Demokratike e Kosovës do t’i ndihmojë AKR-së në komunën e Mitrovicës, kandidati i së cilës për kryetar të komunës ka kaluar në balotazh me kandidatin e PDK-së.

Limaj ia merr edhe një deputet PDK-së?

Almakos - 09.11.2013

Ish-Nënkryetari i PDK'së, Fatmir Limaj mund t'i shkaktojë edhe më shumë humbje Partisë Demokratike të Kosovës. Pas fitores në Malishevë me Iniciativën Qytetare, Limaj mund t'ia marrë edhe një deputet ...

PD mbështetë PDK-në në Ferizaj

Botasot - 09.11.2013

Dega e Partisë së Drejtësisë në Ferizaj, ka vendosur që në garën për kryetar, në balotazh ta mbështesë kandidatin e Partisë Demokratike të Kosovës, Agim Aliu.

Kryetar i Malishevës, unë

Fish Media - 09.11.2013

Ragip Begaj, kandidat për kryetar të Malishevës nga Iniciativa Qytetare për Malishevën (IQM), është shprehur i kënaqur me rezultatin e zgjedhjeve lokale të 3 nëntorit që ka shënuar kjo iniciativë në ...

Kryetar i Malishevës, unë

Lajme Online - 09.11.2013

Ragip Begaj, kandidat për kryetar të Malishevës nga Iniciativa Qytetare për Malishevën (IQM), është shprehur i kënaqur me rezultatin e zgjedhjeve lokale të 3 nëntorit që ka shënuar kjo iniciativë në ...

Ferizaj: PDK përkrahet edhe nga PD në balotazh

InfoGlobi - 09.11.2013

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka marrë përkrahjen e Partisë së Drejtësisë (PD-së), për balotazhin e 1 dhjetorit. “Ne po hyjmë në garë me një mbështetje shumë të fuqishme qytetare, dhe vlerësojmë ...

Zgjedhjet, kush shënoi rritje, kush rënie?

Shekulli - 08.11.2013

Nga zgjedhjet lokale të 3 nëntorit, AAK dhe Vetëvendosje kanë pritur më shumë, kurse LDK dhe PDK po deklarohen si partitë e para në nivel nacional. Përfaqësues të katër partive më të mëdha në vend, ...

Kush shënoi ngritje e kush rënie në zgjedhje?

Lajmeshqip - 08.11.2013

Prishtinë- Nga zgjedhjet lokale të 3 nëntorit, AAK dhe Vetëvendosje kanë pritur më shumë, kurse LDK dhe PDK po deklarohen si partitë e para në nivel nacional.

Zgjedhjet, kush shënoi rritje, kush rënie?

24 orë - 08.11.2013

Nga zgjedhjet lokale të 3 nëntorit, AAK dhe Vetëvendosje kanë pritur më shumë, kurse LDK dhe PDK po deklarohen si partitë e para në nivel nacional. Përfaqësues të katër partive më të mëdha në vend, ...

LDK në mbështetje të AKR-së në Mitrovicë

Almakos - 08.11.2013

Sot do të nënshkruhet marrëveshja e koalicionit ndërmjet AKR-së dhe LDK-së për Mitrovicën. Burime të Indeksonline kanë mësuar se LDK-ja do të përkrahë kandidatin e AKR-së, Agim Bahtiri në balotazh.

A do të ketë rezultate befasuese në balotazh?

Almakos - 08.11.2013

Praktikat zgjedhore në vend gjithmonë kanë treguar se në raundin e dytë të zgjedhjeve për të parin e komunës, ka fituar zakonisht ai kandidat që ka pasur më shumë vota në raundin e parë.

LDK e AKR në koalicion për Mitrovicën

Albeu.com - 08.11.2013

Lidhja Demokratike e Kosovës do të ndihmojë AKR-së në komunën e Mitrovicës, kandidati i së cilës për kryetar të komunës ka shkuar në balotazh me kandidatin e PDK-së.

Gara për cilësi

Koha.net - 08.11.2013

Zgjedhjet lokale treguan se emancipimi politik i qytetarëve të Kosovës ka filluar. Është me rëndësi që ky proces të mos ndalet. Vetëm me presion të madh publik mund të ndëshkohen plaçkitësit dhe t’u ...

LDK në mbështetje të AKR-së në Mitrovicë

Botasot - 08.11.2013

Sot do të nënshkruhet marrëveshja e koalicionit ndërmjet AKR-së dhe LDK-së për Mitrovicën. Burime të Indeksonline kanë mësuar se LDK-ja do të përkrahë kandidatin e AKR-së, Agim Bahtiri në balotazh.

LDK-ja po shpërthen edhe me koalicione shqiptare

Botasot - 08.11.2013

Partia Demokratike e Kosovës po refuzohet thuaja gjithandej Kosovës nga partitë shqiptare, e gjetur në këtë situatë, ajo ka filluar ti jap përkrahje të madhe kandidatëve serb për kryetar.

Partitë zemërgjera me dështakët e zgjedhjeve, nuk ndëshkojnë askë

Botasot - 08.11.2013

Në këto zgjedhje lokale disa rezultate ishin të pritura e shumë nga to befasuese. Disa prej tyre triumfuan, e shumë prej tyre edhe dështuan në këto zgjedhje.

LDK-AAK bashkë në balotazh në Lipjan

Botasot - 08.11.2013

Pas rezultateve te pritura te 3 nëntorit LDK-ja në Lipjan doli partia e parë , mirëpo raundi i parë zgjedhor nuk përcaktoi fituesin, andaj, Lidhjes Demokratike të Kosovës në Lipjan iu ofrua mundësia ...

Lipjan – bashkohen kundër PDK-së

InfoGlobi - 08.11.2013

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës, janë partit që do të shkojn në balotazh me 1 dhjetorë. Por, për këtë LDK është përgatitur dhe ka gati edhe koalicionin, me të cilin ...

Osmani: LDK do të fiton Prishtinën

Fish Media - 08.11.2013

Shefja e shtabit të LDK-së, Vjosa Osamani është e bindur se fitorja e LDK-së në Prishtinë do të rikonfirmohet më 1 dhjetor. “Nëse i shini shifrat diferencat mes kryetarit Mustafa dhe kandidatit të ...

Mitrovicë: AKR-LDK, koalicion

InfoGlobi - 08.11.2013

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca Kosova e Re do të bashkohen për balotazhin e 1 dhjetorit në komunën e Mitrovicës së Jugut. Burime të InfoGlobit mësojnë se LDK dhe AKR, do të bëjnë koalicion, ...

Osmani: LDK do të fiton Prishtinën

Lajme Online - 08.11.2013

Shefja e shtabit të LDK-së, Vjosa Osamani është e bindur se fitorja e LDK-së në Prishtinë do të rikonfirmohet më 1 dhjetor. “Nëse i shini shifrat diferencat mes kryetarit Mustafa dhe kandidatit të ...

Me bekimin e Mustafës dhe Pacollit arrihet koalicioni AKR-LDK

Fish Media - 08.11.2013

Aleanca Kosova e Re (AKR), dega në Mitrovicë, si e dyta që do të garojë në balotazh me PDK-në do të ndihmohet nga LDK-ja. Kjo u bë e ditur të premten gjatë nënshkrimit për koalicion para gazetarëve.

Me bekimin e Mustafës dhe Pacollit arrihet koalicioni AKR-LDK

Lajme Online - 08.11.2013

Aleanca Kosova e Re (AKR), dega në Mitrovicë, si e dyta që do të garojë në balotazh me PDK-në do të ndihmohet nga LDK-ja. Kjo u bë e ditur të premten gjatë nënshkrimit për koalicion para gazetarëve.

Gara për cilësi

Gazeta Tema - 08.11.2013

Nga Enver Robelli Zgjedhjet lokale treguan se emancipimi politik i qytetarëve të Kosovës ka filluar. Është me rëndësi që ky proces të mos ndalet. Vetëm me presion të madh publik mund të ndëshkohen ...

Vetëvendosje nuk e mbështetë asnjërin kandidat në balotazh

Almakos - 07.11.2013

Lëvizja Vetëvendosje (VV), nuk do ta përkrah asnjërin nga kandidatët e partive tjera politike, të cilët kanë hyrë në garën e balotazhit nëpër komunat e Kosovës.

PDK mbështet kandidatët e SLS-së

Botasot - 07.11.2013

Koalicioni qeverisës në rrethin e dytë të balotazhit për kryetar të komunave, në katër prej tyre në jug të urës së Ibrit do të mbështes kandidatët e Lidhjes së Serbëve të Kosovës dhe ata të Partisë ...

Hoxhaj: Do të mbështeten kandidatët që punojnë në interes të bashkësisë

Botasot - 07.11.2013

Koalicioni qeverisës në rrethin e dytë të balotazhit për kryetar të komunave, në katër prej tyre në jug të urës së Ibrit, do të mbështesë kandidatët e Lidhjes së Serbëve të Kosovës dhe ata të Partisë ...

Leksioni i ri dhe reformat në LDK

Zeri - 07.11.2013

Lidhja Demokratike e Kosovës, pas një letargjie gjashtëvjeçare, në zgjedhjet e fundit lokale më 3 nëntor të këtij viti, bëri kthesa të mëdha në rikthimin e besimit te anëtarësia e saj.

Vetëvendosje nuk e mbështetë asnjërin kandidat në balotazh

Zeri - 07.11.2013

Lëvizja Vetëvendosje (VV), nuk do ta përkrah asnjërin nga kandidatët e partive tjera politike, të cilët kanë hyrë në garën e balotazhit nëpër komunat e Kosovës.

Vetëvendosje nuk e mbështetë asnjërin kandidat në balotazh

Botasot - 07.11.2013

Lëvizja Vetëvendosje (VV), nuk do ta përkrah asnjërin nga kandidatët e partive tjera politike, të cilët kanë hyrë në garën e balotazhit nëpër komunat e Kosovës.

Ferizaj, ​LDK dhe AAK nënshkruajnë koalicionin për garën e balotazhit

Botasot - 07.11.2013

Degët e LDK-së dhe të AAK-së në Ferizaj kanë arritur një marrëveshje koalicioni për garën e balotazhit që do të zhvillohet më 1 dhjetor. Në aktin e nënshkrimit të kësaj marrëveshje, kandidati i ...

Memli: Në LDK s’patën guxim ta pranojnë bastin tim

Info Shqip - 07.11.2013

Anëtari i Kryesisë së PDK-së, njëherësh ministër i Kulturës, Memli Krasniqi, në debatin e mbajtur në “Interaktiv” të “Kohavisionit”, me Vjosa Osmanin e LDK-së, kishte kërkuar që të vërë bast me këdo ...

Memli: Në LDK s’patën guxim ta pranojnë bastin tim

Gazeta Shqip - 07.11.2013

Anëtari i Kryesisë së PDK-së, njëherësh ministër i Kulturës, Memli Krasniqi, në debatin e mbajtur në “Interaktiv” të “Kohavisionit”, me Vjosa Osmanin e LDK-së, kishte kërkuar që të vërë bast me këdo ...

PDK mbështet kandidatët e SLS-së

Tetova Sot - 07.11.2013

Koalicioni qeverisës në rrethin e dytë të balotazhit për kryetar të komunave, në katër prej tyre në jug të urës së Ibrit do të mbështes kandidatët e Lidhjes së Serbëve të Kosovës dhe ata të Partisë ...

Vetëvendosje nuk e mbështetë asnjërin kandidat në balotazh

Tetova Sot - 07.11.2013

Lëvizja Vetëvendosje (VV), nuk do ta përkrah asnjërin nga kandidatët e partive tjera politike, të cilët kanë hyrë në garën e balotazhit nëpër komunat e Kosovës.

Zgjedhjet, te dera

Lajm - 06.11.2013

ENIS VELIU Zgjedhjet e parakohshme në vend mund të mbahen në pranverën e vitit që vjen për shkak të ndryshimit të madh të rezultateve preliminare të zgjedhjeve lokale që u mbajtën më 3 nëntor të ...

Nëntori i nxehtë

Lajm - 06.11.2013

ARBEN AHMETI Rrallë më ndodh inspirimi që të shkruaj me romantizëm për rrezet e diellit. Rrallë të ndodh që njerëzit e tu të duken edhe të bukur pos tjerash.

Osmani: Prishtinën e fitojmë pa koalicion

Almakos - 06.11.2013

Anëtarja e kryesisë së LDK-së, Vjosa Osmani, ka thënë se nuk i frikësohen aspak kandidatit të Vetëvendosjes, Shpend Ahmeti, nëse lidh koalicion me partitë e tjera në balotazh.

PDK: Nuk e përkrahim Iniciativën në Malishevë

Almakos - 06.11.2013

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Malishevë dhe kryetari i degës, Isni Kilaj, sqarojnë opinionin publik, se shkrimi i sotëm nëpër media të ndryshme, me titullin “Të mëdhenjtë bashkohen në ...

“Të mëdhenjtë" bashkohen në balotazh

Zeri - 06.11.2013

Partitë politike që kanë mbetur jashtë balotazhit do ta “vulosin” fatin e kandidatëve nëpër komuna që do t’i matin forcat edhe njëherë në një raund votimi që do të zhvillohet më 1 dhjetor.

LDK e AKR ndihen fituese

Botasot - 06.11.2013

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca Kosova e Re, janë ndarë të kënaqura me rezultatin e zgjedhjeve lokale të 3 nëntorit. Këto dy parti politike po pretendojnë se në zgjedhjet e së dielës kanë ...

PDK: Nuk e përkrahim Iniciativën në Malishevë

Botasot - 06.11.2013

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Malishevë dhe kryetari i degës, Isni Kilaj, sqarojnë opinionin publik, se shkrimi i sotëm nëpër media të ndryshme, me titullin “Të mëdhenjtë bashkohen në ...

Ndryshon rezultati në Klinë, në balotazh AAK dhe PDK

Botasot - 06.11.2013

Sipas burimeve brenda KQZ-së në Klinë në balotazh do të jenë Aleanca për ardhmërinë e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës. Mësohet të jetë bërë ndonjë gabim teknik nga ana e KQZ-së në rastin kur ...

Mustafa: Jemi fitues në Prishtinë

Zeri - 06.11.2013

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) është rikthyer si forca politike e parë në vend. Kështu ka deklaruar sot, kreu i LDK-së, Isa Mustafa duke iu referuar zgjedhjeve lokale të 3 nëntorit , ku sipas tij ...

I bindur në fitoren e LDK-së

Botasot - 06.11.2013

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa shprehet i bindur se partia e tij do të del fituese në garën e balotazhit që do të zhvillohet më 1 dhjetor nw disa komuna.

AKR: S’ka asnjë marrëveshje për koalicion

Zeri - 06.11.2013

Aleanca Kosova e Re, dëshiron të sqarojë opinionin publik se deri më tani nuk ka asnjë vendim për të lidhur marrëveshje koalicioni me ndonjë subjekt tjetër politik, për raundin e dytë të zgjedhjeve.

Fituesit dhe humbësit e mëdhenj të 3 nëntorit

Botasot - 06.11.2013

Përderisa rezultatet e 3 nëntorit tashmë janë qartësuar, ka ardhur koha për të bërë bilancin për humbësit dhe fituesit e këtyre zgjedhjeve. Ditën e votimit pas numrimit të votave kreu i LDK-së Isa ...

Osmani: Isa fiton pa koalicion

InfoGlobi - 06.11.2013

Anëtarja e kryesisë së LDK-së, ka thënë se nuk i frikësohen aspak kandidatit të Vetëvendosjes Shpend Ahmeti, nëse lidh koalicion me partitë e tjera në balotazh.

‘Prishtinën e fitojmë pa koalicion’

Fish Media - 06.11.2013

Anëtarja e kryesisë së LDK-së, ka thënë se nuk i frikësohen aspak kandidatit të Vetëvendosjes Shpend Ahmeti, nëse lidh koalicion me partite e tjera në balotazh.

“Të mëdhenjtë” bashkohen në balotazh

Fish Media - 06.11.2013

Partitë politike që kanë mbetur jashtë balotazhit do ta “vulosin” fatin e kandidatëve nëpër komuna që do t’i matin forcat edhe njëherë në një raund votimi që do të zhvillohet më 1 dhjetor.

PDK: Nuk e përkrahim Iniciativën në Malishevë

Fish Media - 06.11.2013

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Malishevë dhe kryetari i degës, Isni Kilaj, sqarojnë opinionin publik, se shkrimi i sotëm nëpër media të ndryshme, me titullin “Të mëdhenjtë bashkohen në ...

Mustafa: Me 3 nëntor u rritëm për 30%

InfoGlobi - 06.11.2013

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa është më se i kënaqur me rritjen që partia e tij e ka bërë në zgjedhjet e 3 nëntorit. Sipas tij, LDK ka shënuar një rritje jashtëzakonisht të ...

Mustafa: Jemi fitues në Prishtinë

Fish Media - 06.11.2013

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) është rikthyer si forca politike e parë në vend. Kështu ka deklaruar sot, kreu i LDK-së, Isa Mustafa duke iu referuar zgjedhjeve lokale të 3 nëntorit , ku sipas tij ...

AKR: S’kemi lidhur koalicion me asnjë parti

InfoGlobi - 06.11.2013

Aleanca Kosova e Re, përmes një komunikate për media është shprehur se “deri më tani nuk ka asnjë vendim për të lidhur marrëveshje koalicioni me ndonjë subjekt tjetër politik, për raundin e dytë të ...

Zgjedhjet në Kosovë, nisin “pazaret` për koalicione

Gazeta Start - 05.11.2013

Partitë politike në Kosovë kanë nisur përpjekjet mes tyre për formimin e koalicioneve, pasi rezultati i zgjedhjeve të 3 nëntorit dërgoi në balotazh shumicën e komunave kryesore, shkruan sot gazeta ...

Kosovë, rezultatet paraprake, balotazh në 24 komuna

LajmiFundit - 05.11.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve publikoi rezultatet paraprake të zgjedhjeve të së dielës për pushtetin komunal në Kosovë. Në bazë të rezultateve paraprake ku nuk janë përfshirë votat nga komunat ...

Kosovë, nisin ''pazaret" për koalicione

Portalb - 05.11.2013

Ndonëse shumë subjekte politike pësuan debakël nga zgjedhjet lokale të 3 nëntorit, megjithatë menjëherë kanë filluar matematikat për koalicione në mes tyre për 25 komunat që edhe njëherë do t’i matin ...

Nisin “pazaret” për koalicione

Ina - 05.11.2013

Ndonëse shumë subjekte politike pësuan debakël nga zgjedhjet lokale të 3 nëntorit, megjithatë menjëherë kanë filluar matematikat për koalicione në mes tyre për 25 komunat që edhe njëherë do t’i matin ...

Nisin “pazaret” për koalicione

Almakos - 05.11.2013

Ndonëse shumë subjekte politike pësuan debakël nga zgjedhjet lokale të 3 nëntorit, megjithatë menjëherë kanë filluar matematikat për koalicione në mes tyre për 25 komunat që edhe njëherë do t’i matin ...

Çdo qeverisje e keqe u ndëshkua më 3 nëntor

Evropaelire - 05.11.2013

Zgjedhjet lokale të 3 nëntorit po dëshmojnë për fillimin e një trendi të ndryshimeve në balanset e forcave politike në Kosovë, thonë analistët në Prishtinë.

Suharekë: LDK e bindur në fitore, por s’e përjashton koalicionin

24 orë - 05.11.2013

Ende partitë politike të Suharekës nuk e kanë të qartë se kush do të jetë në vendin e dytë që do t’i mundësojë futjen në balotazh pas zgjedhjeve të 3 nëntorit.

Viti: LDK fituese e zgjedhjeve edhe për kuvend

24 orë - 05.11.2013

Në bazë të rezultateve preliminare, në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit, në Komunën e Vitisë, fituese e këtyre zgjedhjeve ka dal Lidhja Demokratike e Kosovës.

Kryeziu: Më dëmtuan parregullsitë

Almakos - 05.11.2013

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziu, ka komentuar rezultatin zgjedhor të 3 nëntorit. Ai vlerëson se procesi zgjedhor në këtë qytet nuk ka shkuar mirë.

Nisin “pazaret" për koalicione

Zeri - 05.11.2013

Ndonëse shumë subjekte politike pësuan debakël nga zgjedhjet lokale të 3 nëntorit, megjithatë menjëherë kanë filluar matematikat për koalicione në mes tyre për 25 komunat që edhe njëherë do t’i matin ...

Populli ndëshkoi partitë politike

Zeri - 05.11.2013

Pavarësisht se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk ka dhënë rezultatet konkrete të zgjedhjeve të 3 nëntorit, megjithatë votimet e të dielës kanë ndryshuar ekuilibrin e partive politike në vend.

Zgjedhjet, te dera

Zeri - 05.11.2013

Zgjedhjet e parakohshme në vend mund të mbahen në pranverën e vitit që vjen për shkak të ndryshimit të madh të rezultateve preliminare të zgjedhjeve lokale që u mbajtën më 3 nëntor të këtij viti, ...

Çdo qeverisje e keqe u ndëshkua më 3 nëntor

Botasot - 05.11.2013

Zgjedhjet lokale të 3 nëntorit po dëshmojnë për fillimin e një trendi të ndryshimeve në balanset e forcave politike në Kosovë, thonë analistët në Prishtinë.

Nis gjahu i koalicioneve, fati në mëshirën e aleancave

Botasot - 05.11.2013

Balotazhi i pashmangshëm në 25 komuna të Kosovës, ka detyruar partitë politike në Kosovë, që të negociojnë rreth koalicioneve të mundshme në mënyrë që të fitojnë zgjedhjet në komunat përkatëse.

Balotazh në 24 komuna, PDK-LDK ballafaqohen në tetë prej tyre

Express - 05.11.2013

Rezultatet preliminare të zgjedhjeve të tre nëntorit tregojnë se Kosova do të shkojë në balotazh në gjithsej 24 komuna. Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike do të ballafaqohen në tetë ...

Populli ndëshkoi partitë politike

Fish Media - 05.11.2013

Pavarësisht se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk ka dhënë rezultatet konkrete të zgjedhjeve të 3 nëntorit, megjithatë votimet e të dielës kanë ndryshuar ekuilibrin e partive politike në vend.

Nisin ‘pazaret’ për koalicione

Fish Media - 05.11.2013

Ndonëse shumë subjekte politike pësuan debakël nga zgjedhjet lokale të 3 nëntorit, megjithatë menjëherë kanë filluar matematikat për koalicione në mes tyre për 25 komunat që edhe njëherë do t’i matin ...

Nisin “pazaret” për koalicione

Info Shqip - 05.11.2013

Ndonëse shumë subjekte politike pësuan debakël nga zgjedhjet lokale të 3 nëntorit, megjithatë menjëherë kanë filluar matematikat për koalicione në mes tyre për 25 komunat që edhe njëherë do t’i matin ...

Nisin “pazaret” për koalicione

Gazeta Shqip - 05.11.2013

Ndonëse shumë subjekte politike pësuan debakël nga zgjedhjet lokale të 3 nëntorit, megjithatë menjëherë kanë filluar matematikat për koalicione në mes tyre për 25 komunat që edhe njëherë do t’i matin ...

Balotazhet në 1 dhjetor. Daka: Dështuan institucionet në veri

AlbanianScreen - 05.11.2013

Kosovë - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë konfirmoi kalimin në balotazh të shumicës së komunave, raund që do të mbahet më 1 dhjetor. Në rezultatet e njoftuara nuk përfshihen votimet në ...

Zgjedhjet në Kosovë, PDK dhe LDK pretendojnë fitoren

Shekulli - 04.11.2013

Më herët kryetari LDK-së, Isa Mustafa, shpalli fitoren në nivel të Kosovës. Ndërsa më vonë kreu i Partisë Demokratike të Kosovës dhe lideri i saj, Hashim Thaçi ka shpallur fitore në nivel të Kosovës.

Zgjedhjet në Kosovë, komunat kryesore në balotazh

Gazeta Start - 04.11.2013

Shumica e komunave në Kosovë do t’i nënshtrohen një raundi të ri votimesh, pas balotazhit të arritur në raundin e parë të zgjedhjeve ditën e diel. Qytetarët kosovarë të komunave kryesore në vend do ...

Zgjedhjet, VV-LDK në balotazh për Prishtinën

Shekulli - 04.11.2013

Deri tani, kur janë numëruar mbi 93% e kutive të votimit për komunën e Prishtinës, në krye me më shumë vota qëndron Isa Mustafa. Kreu i LDK-së, ka marrë 43.1% të votave.

Kosovë, 20 nga 30 komuna shkojnë në balotazh

Shekulli - 04.11.2013

Pas votimeve në zgjedhjet lokale të Kosovës, zhvilluar dje, dy partitë e mëdha, PDK-ja dhe LDK-ja kanë shpallur fitoret, edhe pse rezultati përfundimtar nuk është certifikuar ende.

Lipjan, PDK dhe LDK në balotazh

Almakos - 04.11.2013

Dega e PDK-së në Lipjan ka shpallur fitoren pak pas orës 22:00, por që kjo fitore nuk shkon me më shumë se 405 vota dallim, andaj do të shkohet në balotazh me LDK-në, njofton Koha Ditore.

Prizreni në balotazh

Almakos - 04.11.2013

Qytetarët e Prizrenit do të dalin edhe njëherë të votojnë për të zgjedh kryetarin e saj. Sipas rezultateve preliminare nga KQZ, prinë kandidati i PDK-së, Ramdan Muja me 40.65 për qind, pasuar nga ...

Mustafa: LDK-ja ka fituar në nivel të vendit

Shqipmedia - 04.11.2013

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka konfirmuar se LDK ka fituar në nivel të vendit. “Jam këtu për të shpall fitoren e LDK-së në nivel të vendit.

Malishevë, Limaj e 'mposht' Thaçin

Almakos - 04.11.2013

Iniciativa Qytetare për Malishevën (IQPM) e ka shpallur fitoren në zgjedhjet e së dielës. “Jemi fitues, prijmë me rreth 1 500 vota para PDK-së dhe LDK-së”, ka thënë Ragip Begaj, kandidat për kryetar ...

Mustafa: Fituam, por në ballotazh

Alsat - 04.11.2013

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa, ka shpallur fitoren e partisë së tij në nivel vendi. Sa i përket Prishtinës, ai ka thënë se LDK, do të fitojë por se rezultatet e para thonë për ...

Harta e re politike sipas rezultateve preliminare të 3 Nëntorit

Almakos - 04.11.2013

Fuqia politike e LDK'së dhe PDK'së është pothuajse identike. Mirëpo, LDK edhe më tutje pritet ta ketë privilegjin duke e mbajtur kryeqytetin. Më së dobëti në këto zgjedhje ndahen AAK dhe VV.

Rezultatet e fundit nga Zgjedhjet Lokale në Kosovë

Shqipmedia - 04.11.2013

Më poshtë mund ta shikoni hartën e re politike të zgjedhjeve lokale të 3 Nëntorit në Kosovë, mirëpo rezultatet janë preliminare: Prishtina: LDK dhe Vetëvendosje ne balotazh; Podujeve: LDK dhe PDK ne ...

Zgjedhjet ne Kosove: Rezultatet e fundit nga shumica e komunave

24 orë - 04.11.2013

Në të gjitha këto komuna më poshtë do të mund të shihni rezultatet pothuajse përfundimtare të cilat disa kandidatë i qojnë në balotazh e disa u japin edhe fitoren qysh në raundin e parë.

Zgjedhjet vendore në Kosovë, mbi 10 komuna shkojnë në balotazh

LajmiFundit - 04.11.2013

Shumica e komunave më të mëdha të Kosovës pritet t’i nënshtrohen garës së balotazhit në zgjedhjet për kryetarët e rinj. Rezultatet preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (të publikuara ...

Kosovë, ja harta politike sipas rezultateve paraprake

Portalb - 04.11.2013

Fuqia politike e LDK-së dhe PDK-së është pothuajse identike. LDK ka avantazhin të mbajë Prishtinën. Më dobët në këto zgjedhje dolën AAK dhe Vetëvendosje. Ndërsa AKR shënoi fitore në Gjakovë.

Raund i dytë votimi në shumicën e komunave në Kosovë

Albeu.com - 04.11.2013

UPDATE - Shumica e komunave më të mëdha të Kosovës pritet t'i nënshtrohen garës së balotazhit në zgjedhjet për kryetarët e rinj. Rezultatet paraprake të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (të ...

Ahmeti: Mustafën do ta mund të balotazh

Albeu.com - 04.11.2013

Kandidati për kryetar të Prishtinës i Vetëvendosjes, Shpend Ahmeti është shprehur tejet i kënaqur me rezultatin e arritur në zgjedhje. Në një intervistë për "Klan Kosovën", Ahmeti tha se dallimi ...

Materiali zgjedhor nga qendra e sulmuar në veri është komprometuar

Evropaelire - 04.11.2013

Rezultatet preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ( të publikuara online ) kanë nxjerr si përfundim vazhdimin e garës për kryetar në komunat si Prishtina, Gjakova, Prizreni, Mitrovica, Peja, ...

Isa Mustafa shpall fitoren e LDK

Kombetare - 04.11.2013

LDK ka fituar besimin më të madh në nivel vendi. Ai iu shprehu mirënjohjen më të thellë në nivel vendi, dhe ka falënderuar edhe komisionerët, edhe organizatat ndërkombëtare edhe mediat.

Rezultati i KQZ-së për kryetarë komunash-Kosovë

Lajmeshqip - 04.11.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet preliminare të zgjedhjeve lokale për shumicën e komunave të Kosovës. Prishtinë Në Prishtinë në balotazh shkojnë Isa Mustafa i LDK-së me 43,22% ...

Zgjedhjet në Kosovë: Komunat kryesore në balotazh

Lajm - 04.11.2013

Të dielën qytetarët e Kosovës kanë dhënë votën e tyre për zgjedhjet lokale të 3 nëntorit, por jo gjithçka ka përfunduar më 3 nëntor. Komunat kryesore kanë shkuar në balotazh.

Isa Mustafa: Nuk e prisja balotazhin

Almakos - 04.11.2013

Për kreun e LDK-së, Isa Mustafa, rezultati i mbrëmshëm për ‘timonin’ e Prishtinës nuk ka qenë edhe ashtu siç e ka pritur. “Unë kam qenë i bindur që do ta kaloj Prishtinën pa balotazh”, tha Mustafa.

KQZ dështoi, DnV nxjerr fituese LDK-në

Almakos - 04.11.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sërish dështoi t’ japë rezultatet preliminare për zgjedhjet, ndërsa Koalicioni i OJQ-ve, “Demokracia në Veprim” ka shpallur fituese Lidhjen Demokratike të Kosovës në 3 ...

Kush me kë shkon në balotazh?

Evropaelire - 04.11.2013

Në bazë të rezultateve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të publikuara online, edhe pse ende jo zyrtare, mund të dihet tashmë se 24 komuna do të shkojnë në balotazh për zgjedhjen e kryetarëve të ...

Zgjedhjet, PDK prinë me 27.6 %, LDK e dyta me 26.2%

Ina - 04.11.2013

Vetëm LDK ka një rritje simbolike të votave, PDK ka rënie të konsiderueshme, derisa Vetëvendosje ka rënie të madhe, AAK ruan votën proporcionale. Sipas rezultateve nga rreth 700 mijë vota të ...

Lista Serbe fiton në komunat serbe

Albeu.com - 04.11.2013

Partia, Lista Serbe e cila mori mbështetje nga zëvendës kryeministri serb, Alexander Vucic ka fituar zgjedhjet në shumicën e komunave të jugut të minoritetit serb, ndërsa në Mitrovicën veriore dhe në ...

FOTO LAJM/ I kthehet disponimi Behgjet Pacollit

Almakos - 04.11.2013

Ishte menduar se AKR është shuar përfundimisht, por rezultati në Gjakovë dhe Mitrovicë duket se ia kanë kthyer disponimin Behgjet Pacollit, pasi që në një foto ai shihet shum i relaksuar.

Stavileci: PDK, e para në nivel vendi

Almakos - 04.11.2013

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Blerand Stavileci, tha se PDK është fituese në këto zgjedhje dhe se PDK në nivel vendi prinë në shumicën e komunave.

Pacolli krenohet me veten

Almakos - 04.11.2013

Një ditë pas përfundimit të zgjedhjeve lokale Presidenti I Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli përmes një konference për media ka folur për zgjgjedhjet dhe ngritjen që sipas tij AKR-ja ka pas më 3 ...

Rezultatet më të reja sipas KQZ-së për kryetar komune

Portalb - 04.11.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet preliminare të zgjedhjeve lokale të 3 nëntorit për kryetar komunash dhe asamble komunale . Në këto rezultate nuk përfshihen votimet në veri.

Balotazh në 24 komuna, PDK-LDK ballafaqohen në tetë prej tyre

Almakos - 04.11.2013

Rezultatet preliminare të zgjedhjeve të tre nëntorit tregojnë se Kosova do të shkojë në balotazh në gjithsej 24 komuna. Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike do të ballafaqohen në tetë ...

Kosovë, balotazh në 24 komuna

Ina - 04.11.2013

Rezultatet preliminare të zgjedhjeve të tre nëntorit tregojnë se Kosova do të shkojë në balotazh në gjithsej 24 komuna. Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike do të ballafaqohen në tetë ...

Ja rezultatet preliminare të Zgjedhjeve Lokale në Kosovë

Albeu.com - 04.11.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet preliminare të zgjedhjeve lokale të 3 nëntorit për kryetar komunash dhe asamble komunale. Në këto rezultate nuk përfshihen votimet në veri.

KQZ-ja shpall rezultatet preliminare

Lajmeshqip - 04.11.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet preliminare të zgjedhjeve lokale të 3 nëntorit për kryetarë komunash dhe asamble komunale. Në këto rezultate nuk përfshihen votimet në veri.

LDK-ja në Pejë kremton, e bindur që fiton në balotazh

Botasot - 04.11.2013

Lidhja Demokratike e Kosovës në Pejë ka festuar fitoren në zgjedhjet lokale. Kandidati i i saj, Gazmend Muhaxheri, i cili ka gjasa ta rikthejë në pushtet LDK-në pas 6 vjetësh në opozitë, ka marrë ...

Ferizaj, PDK dhe LDK në balotazh

Botasot - 04.11.2013

Deri në orën 23:00, rezultatet preliminare në zgjedhjet për kryetar komune në Ferizaj ishin të ndryshme. PDK-ja festonte hyrjen në balotazh me 40 për qind, me arsenal të fishekzjarrëve të përgatitur ...

Isa Mustafa – LDK, partija e parë në vend!

PortLajm - 04.11.2013

Isa Mustafa, lideri i LDK-së e ka shpallur fitoren e partisë që udhëheqë në nivel të vendit. Ai ka thënë se kanë fituar pa balotazh në Podujevë, Istog dhe Fushë Kosovë.

Malishevë, Iniciativa e para, LDK-PDK luftojnë për balotazh

Botasot - 04.11.2013

Iniciativa Qytetare për Malishevën (IQPM) e ka shpallur fitoren në zgjedhjet e së dielës. “Jemi fitues, prijmë me rreth 1 500 vota para PDK-së dhe LDK-së”, ka thënë Ragip Begaj, kandidat për kryetar ...

Shkojnë në balotazh

Botasot - 04.11.2013

Shumica e komunave më të mëdha të Kosovës pritet t'i nënshtrohen garës së balotazhit në zgjedhjet për kryetarët e rinj. Rezultatet preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (të publikuara ...

Viti, LDK dhe PDK në balotazh

Botasot - 04.11.2013

Sipas rezultatit të publikuar nga shtabi zgjedhore i LDK-së, në garën për kryetar komune ka fituar Sokol Haliti, kandidat i LDK –së me rreth 43 për qind, i cili do të përballet në balotazh me ...

KQZ dështoi, DnV nxjerr fituese LDK-në

Zeri - 04.11.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sërish dështoi t’ japë rezultatet preliminare për zgjedhjet, ndërsa Koalicioni i OJQ-ve, “Demokracia në Veprim” ka shpallur fituese Lidhjen Demokratike të Kosovës në 3 ...

Kosova pas zgjedhjeve, balotazhet do përcaktojnë partinë e parë. Ja lista

BalkanWeb - 04.11.2013

PRISHTINË - Pas votimeve të djeshme në zgjedhjet lokale në Kosovë dy partitë më të mëdha, PDK në pozitë dhe LDK opozitare kanë shpallur fitoren në nivel vendi, ndërkohë që rezultatet e plota ...

Shumica e komunave pritet të shkojnë në balotazh

Botasot - 04.11.2013

Shumica e komunave më të mëdha të Kosovës pritet t''i nënshtrohen garës së balotazhit në zgjedhjet për kryetarët e rinj. Rezultatet preliminare të KQZ-së, të publikuara online, kanë nxjerrë si ...

Kosovë, komunat kryesore në balotazh

Ora news - 04.11.2013

Të dielën qytetarët e Kosovës kanë dhënë votën e tyre për zgjedhjet lokale të 3 nëntorit, por jo gjithçka ka përfunduar më 3 nëntor. Komunat kryesore kanë shkuar në balotazh.

Isa ishte i bindur pa balotazh

Botasot - 04.11.2013

Për kreun e LDK-së, Isa Mustafa, rezultati i mbrëmshëm për ‘timonin’ e Prishtinës nuk ka qenë edhe ashtu siç e ka pritur. “Unë kam qenë i bindur që do ta kaloj Prishtinën pa balotazh”, tha Mustafa.

LDK kryeson Prishtinën, pretendon Kosovën

Mapo - 04.11.2013

Siç me gjasë pritej se do të bënin të gjithë, kryetari i të ashtuquajturës Partia e Fortë, e futur në zgjedhjet lokale të Kosovës vetëm për të ironizuar sistemin, shpalli i pari fitoren në Prishtinë.

KQZ: Rezultati i zgjedhjeve për kryetarë në të gjitha komunat e Kosovës

PortLajm - 04.11.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet preliminare të zgjedhjeve lokale për shumicën e komunave të Kosovës. Prishtinë Në Prishtinë në balotazh shkojnë Isa Mustafa i LDK-së me 43,22% ...

KQZ dështoi, DnV nxjerr fituese LDK-në

Yll Press - 04.11.2013

Ndërkaq, Shqipe Pantina ka thënë se Kosova ka dhënë një provim të rëndësishëm duke organizuar një proces të drejtë dhe fer, duke përjashtuar disa incidente të vogla në veri të Mitrovicës.

Ndëshkimi me votë!

Zeri - 04.11.2013

Votuesi i Kosovës ka nisur ta ndryshojë mentalitetin, nuk shantazhohet lehtë e as nuk mashtrohet me milionat e rrejshëm dhe premtimet për një copë asfalt.

Kush me kë shkon në balotazh?

Yll Press - 04.11.2013

Në 10 komuna, kryetarët janë zgjedhur qysh në raundin e parë të votimeve. Zijadin Gashi Në bazë të rezultateve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të publikuara online, edhe pse ende jo zyrtare, mund ...

Thaçi: Përmbushëm amanetin e të parëve, zgjedhje të lira në të gjithë territorin

ABC News - 04.11.2013

Kryeministri i Kosovës Hashim Thaci ka dalë para gazetarëve për të bërë një përmbledhje të procesit së votimit për zgjedhjet lokale në vend. Ai shtoi se me këto zgjedhje është përmbushur amaneti i të ...

Kush me kë shkon në balotazh?

Botasot - 04.11.2013

Në bazë të rezultateve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të publikuara online, edhe pse ende jo zyrtare, mund të dihet tashmë se 24 komuna do të shkojnë në balotazh për zgjedhjen e kryetarëve të ...

LDK-ja fituese, rritje për 25 për qind

Botasot - 04.11.2013

Lidhja Demokratike duket se ka filluar të krenohet me rezultatin e zgjedhjeve të së dielës. Më shumë se gëzim dhe krenari për suksesin në këto zgjedhje ajo ka filluar ta ndjejë aromën e fitores për ...

Pacolli krenohet me veten

Zeri - 04.11.2013

Një ditë pas përfundimit të zgjedhjeve lokale Presidenti I Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli përmes një konference për media ka folur për zgjgjedhjet dhe ngritjen që sipas tij AKR-ja ka pas më 3 ...

Pacolli krenohet me veten

Botasot - 04.11.2013

Një ditë pas përfundimit të zgjedhjeve lokale Presidenti I Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli përmes një konference për media ka folur për zgjgjedhjet dhe ngritjen që sipas tij AKR-ja ka pas më 3 ...

​Stavileci: PDK e para në nivel vendi

Botasot - 04.11.2013

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Blerand Stavileci, tha se PDK është fituese në këto zgjedhje dhe se PDK në nivel vendi prinë në shumicën e komunave si dhe ka rritje të votave krahasuar me ...

Kosovë, Pacolli: Jemi në balotazh në dy qytete të mëdha

BalkanWeb - 04.11.2013

PRISHTINE - Presidenti i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, zgjedhjet e djeshme lokale i ka cilësuar si të suksesshme, duke theksuar se kjo parti shkon në balotazh në dy komuna, qytete të mëdha - ...

Rezultatet preliminare të zgjedhjeve sipas KQZ-së

Botasot - 04.11.2013

(I plotësuar) Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet preliminare të zgjedhjeve lokale të 3 nëntorit për kryetar komunash dhe asamble komunale .

LDK në Viti fiton zgjedhjet edhe për kuvend

Botasot - 04.11.2013

Në bazë të rezultateve preliminare, në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit, në Komunën e Vitisë, fituese e këtyre zgjedhjeve ka dal Lidhja Demokratike e Kosovës.

Kosovë, KQZ shpall rezultatet paraprake

Panorama - 04.11.2013

Rezultatet sipas KQZ-së për kryetar komune: Deçan , AAK-LDD me 54.05 për qind, LDK 35,15 për qind Gjakovë , AKR 43.43 për qind, AAK – LDD, 35.80 për qind Drenas, PDK, 63.08 për qind Istog, LDK, 51.01 ...

26 nga 38 komuna shkojnë në balotazh

Zeri - 04.11.2013

Shumë pak kandidat kanë aritur që komunën ta fitojnë në raundin e parë të zgjedhjeve të 3 nëntorit. Për këtë arsye numri është i madh i komunave që do të shkojnë në balotazh.

Këto janë rezultatet preliminare të KQZ

Botasot - 04.11.2013

(I plotësuar) Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet preliminare të zgjedhjeve lokale të 3 nëntorit për kryetar komunash dhe asamble komunale .

KQZ: LDK në balotazh për 15 komuna, PDK-11, AAK-7, AKR-2, VV-1

Botasot - 04.11.2013

(I plotësuar) Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet preliminare të zgjedhjeve lokale të 3 nëntorit për kryetar komunash dhe asamble komunale .

Rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë

Ora news - 04.11.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar në orët e mbrëmjes të ditës së hënë, rezultatet preliminare të zgjedhjeve për kryetarë komunash dhe kuvende komunale.

Këto janë rezultatet preliminare të KQZ

PortLajm - 04.11.2013

(I plotësuar) Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet preliminare të zgjedhjeve lokale të 3 nëntorit për kryetar komunash dhe asamble komunale .

Ferizaj: LDK e PDK në balotazh

InfoGlobi - 04.11.2013

Agim Aliu i PDK-së, me 40 për qind të votave, dhe Muharrem Svarqa i LDK-së me mbi 34 për qind, do të jenë në balotazh. Edhe pse të dyja partitë në Ferizaj me fishekzjarre e xhiro me automjete ...

Mustafa: LDK është rikthyer si partia e parë në vend

Express - 04.11.2013

Isa Mustafa, lideri i LDK-së e ka shpallur fitoren e partisë që udhëheqë në nivel të vendit. Ai ka thënë se kanë fituar pa balotazh në Podujevë, Istog dhe Fushë Kosovë.

Rezultatet e fundit nga Zgjedhjet Lokale në Kosovë

Express - 04.11.2013

Më poshtë mund ta shikoni hartën e re politike të zgjedhjeve lokale të 3 Nëntorit në Kosovë, mirëpo rezultatet janë preliminare: Prishtina: LDK dhe Vetëvendosje ne balotazh; Podujeve: LDK dhe PDK ne ...

Kosovë, shumica e komunave në balotazh

Vision Plus - 04.11.2013

Shumica e komunave më të mëdha të Kosovës pritet t’i nënshtrohen garës së balotazhit në zgjedhjet për kryetarët e rinj. Rezultatet e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve kanë nxjerr si përfundim ...

Këto janë rezultatet e fundit nga shumica e komunave

Fish Media - 04.11.2013

Në të gjitha këto komuna më poshtë do të mund të shihni rezultatet pothuajse përfundimtare të cilat disa kandidatë i qojnë në balotazh e disa u japin edhe fitoren qysh në raundin e parë.

Isa ishte i bindur pa balotazh

Tetova Sot - 04.11.2013

Për kreun e LDK-së, Isa Mustafa, rezultati i mbrëmshëm për ‘timonin’ e Prishtinës nuk ka qenë edhe ashtu siç e ka pritur. “Unë kam qenë i bindur që do ta kaloj Prishtinën pa balotazh”, tha Mustafa.

Isa ishte i bindur pa balotazh

Fish Media - 04.11.2013

Për kreun e LDK-së, Isa Mustafa, rezultati i mbrëmshëm për ‘timonin’ e Prishtinës nuk ka qenë edhe ashtu siç e ka pritur. “Unë kam qenë i bindur që do ta kaloj Prishtinën pa balotazh”, tha Mustafa.

Kosovë: Këto janë rezultatet e fundit nga shumica e komunave

Tetova Sot - 04.11.2013

Në të gjitha këto komuna më poshtë do të mund të shihni rezultatet pothuajse përfundimtare të cilat disa kandidatë i qojnë në balotazh e disa u japin edhe fitoren qysh në raundin e parë.

Balotazh në komunat kryesore në Kosovë

Vision Plus - 04.11.2013

Komunat kryesore në Kosovë përfshi këtu Prishtinën, Prizrenin, Mitrovicën e Gjakovën kanë shkuar në balotazh. Ky ka qenë vullneti i qytetarëve të Kosovës të shprehur, gjatë votimit të tre nëntorit.

Numërohen 92% e votave, kush po prinë në Malishevë?

InfoGlobi - 04.11.2013

Deri në ora 13:40 në Malishevë vazhdon të prijë Ragip Begaj, kryetari i Iniciativës Qytetare për Malishevën. Sipas rezultateve preliminare IQM deri tani ka 10.190 vota ose 42.12%, pas të cilit ...

Kosovë, Thaçi kryeson me diferencë të ngushtë

AMA-News - 04.11.2013

Pas votimeve të djeshme në zgjedhjet lokale në Kosovë dy partitë më të mëdha, PDK në pozitë dhe LDK opozitare kanë shpallur fitoren në nivel vendi, ndërkohë që rezultatet e plota paraprake ende nuk ...

Zgjedhjet lokale në Kosovë. Mbretëron balotazhi

Respublica - 04.11.2013

Rënie të ndjeshme të partisë në pushtet, PDK e Hashim Thaçit, por edhe të lëvizjes Vetëvendosje kanë shënuar zgjedhjet e djeshme lokale në Kosovë, ndërkohë që në Mitrovicë janë shënuar incidente deri ...

Pacolli: 70% e qytetarëve votuan

InfoGlobi - 04.11.2013

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behxhet Pacolli duket se është ndarë i kënaqur me pozitën e partisë së tij në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit. Pacolli thotë se është i kënaqur me zgjedhjet dhe ...

Ja përballjet e balotazhit!

Fish Media - 04.11.2013

Në bazë të rezultateve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të publikuara online, edhe pse ende jo zyrtare, mund të dihet tashmë se 24 komuna do të shkojnë në balotazh për zgjedhjen e kryetarëve të ...

Balotazhi i pret shumë komuna

InfoGlobi - 04.11.2013

Qytetarët e shumica së Komunave duket se duhet të votojnë përsëri, për të zgjedhur kryetarin e tyre. Kjo për faktin se subjektet politike në komunat përkatëse nuk kanë arritur që të fitojnë mbi 50% ...

Ndëshkimi me votë!

Gazeta Tema - 04.11.2013

Nga Arbana Xharra Votuesi i Kosovës ka nisur ta ndryshojë mentalitetin, nuk shantazhohet lehtë e as nuk mashtrohet me milionat e rrejshëm dhe premtimet për një copë asfalt.

Malishevë: Lufta PDK-LDK për balotazh

InfoGlobi - 04.11.2013

Komuna e Malishevës duket të jetë njëra ndër komunat me pa qartësinë më të madhe. Deri në orën 20:00 sipas rezultateve online të Komisiopnit Qendrorë të zgjedhjeve, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe ...

PDK e LDK luftojnë në balotazh për Prizrenin

InfoGlobi - 04.11.2013

Zgjedhjet e 3 nëntorit duket se në balotazh për Prizrenin do të dërgojnë dy partitë më të mdha në vend, Partinë Demokratike të Kosovës dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Kryetarët që fituan pa balotazh

InfoGlobi - 04.11.2013

Sipas të dhënave në ueb faqen zyrtare të KQZ-së, këta janë kandidatët për kryetarë të komunave që kanë fituar zgjedhjet dhe që sipas të gjitha gjasave nuk do të kanë nevojë të garojnë në raundin e ...

KQZ publikon rezultatet preliminare

Fish Media - 04.11.2013

Komisioni Qendror Zgjedhor ka publikuar të dhënat preliminare për zgjedhjet e djeshme lokale në Kosovë. Rezultatet sipas KQZ-së për kryetar komune: Deçan, AAK-LDD me 54.05 për qind, LDK 35,15 për ...

Rezultatet preliminare LDK, VV, PDK

Republika - 04.11.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sërish dështoi t’ japë rezultatet preliminare për zgjedhjet, ndërsa Koalicioni i OJQ-ve, “Demokracia në Veprim” ka shpallur fituese Lidhjen Demokratike të Kosovës në 3 ...

Ahmeti: Mustafën do ta mund në balotazh

AlbanianScreen - 04.11.2013

Kosovë - Kandidati për kryetar të Prishtinës i Vetëvendosjes, Shpend Ahmeti është shprehur tejet i kënaqur me rezultatin e arritur në zgjedhje. Në një intervistë për "Klan Kosovën", Ahmeti tha se ...

Kosova në zgjedhje, shumë komuna në balotazh

AlbanianScreen - 04.11.2013

Kosovë - Rezultatet paraprake të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Kosovë tregojnë se shumica e komunave më të mëdha do të kalojnë në raundin e dytë të votimit për të përcaktuar kryetarët e rinj.

Kosovë, shume komuna në balotazh

AlbanianScreen - 04.11.2013

Kosovë - Rezultatet paraprake të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Kosovë tregojnë se pjesa më e madhe e komunave më të mëdha kanë nevojë për një raund të dytë votimesh për të përcaktuar kryetarët ...

Shumë komuna në Kosovë do të shkojnë në balotazh

Republika - 04.11.2013

Qytetarët e shumica së Komunave duket se duhet të votojnë përsëri, për të zgjedhur kryetarin e tyre. Kjo për faktin se subjektet politike në komunat përkatëse nuk kanë arritur që të fitojnë mbi 50% ...

Behgjet Pacolli u “shkri”me rezultatet e arritura(Foto)

Republika - 04.11.2013

Ishte menduar se AKR është shuar përfundimisht, por rezultati në Gjakovë dhe Mitrovicë duket se ia kanë kthyer disponimin Behgjet Pacollit, pasi që në një foto ai shihet shum i ...