TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zidane-Ronaldo, kush e ka pritur këtë?

Lajmi.net - 14.02.2016

Ardhja e Zinedine Zidanet e ka rikthyer Cristiano Ronaldon në top-formë. Portugezi ka realizuar 7 gola në 6 ndeshjet e fundit të Real Madridit. Për dallim me Zidanen, portugezi me Rafa Benitezin ka ...

Kovacic: Zidane më ka dhënë qetësi dhe besim

Telegrafi - 14.02.2016

Mesfushori i Real Madridit, Mateo Kovacic, është shprehuri i lumtur me fitoren ndaj Athletic Bilbaos. Kroati shpreson edhe në fitoren ndaj Romës në Ligën e Kampionëve.

Zidane tregon kush ishte kreator i fitores së Realit

Botasot - 14.02.2016

Real Madridi vazhdon me fitoren në Kampionatin e Spanjës dhe duke rritur gjithnjë e më shumë presionin ndaj rivalit të përjetshëm e të përbetuar, Barcelonën, kampion në fuqi dhe lider i klasifikimit.

Zidane tregon kush ishte kreator i fitores së Realit

Yll Press - 14.02.2016

Real Madridit triumfoi me rezultat 4:2 kundër ekipit bask, Athletic Bilbaos. Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, tregon se kush ishte kreator i fitores.

Zidane: Ja kush ishte kyç në fitoren ndaj Bilbaos

VeqSport - 14.02.2016

Trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane ka deklaruar se pozita e Cristiano Ronaldos si anësor ishte kyçe në fitoren 4:2 ndaj Bilbaos. ''Ne shikonim shumë në atë pasi pozita e Ronaldos si anësor është ...

Zidane: Jemi gati për Romën

VeqSport - 14.02.2016

Zinedine Zidane u shpreh se skuadra e tij është gati për ndeshjen e Champions League ndaj Romës. ''Gabimet ndodhin gjithmonë, por nuk jam duke u shqetësuar shumë rreth tyre'' ''Ne jemi gati dhe po ...

Real Madrid – Atletico Bilbao, formacionet

Zhurnal - 13.02.2016

Real Madrid – Atletico Bilbao, formacionet Publikuar 13.02.2016 në 10:00 nga Xh.I. | 41 i lexuar Real Madrid dhe Atletico Bilbao, nga ora 16:00, në Santiago Bernabeu, do të përballen në kuadër të ...

Zidane “vjedh” një përforcim nga Man Utd

Ina - 13.02.2016

Real Madrid është i gatshëm të mposht Manchester Unitedin për transferimin e yllit të Benficas, Renato Sanches, ka bërë të ditur “A Bola”. “Red Devils” raportohej se kanë shprehur gatishmëri të ...

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Bilbao

Lajmi.net - 13.02.2016

Real Madrid dhe Athletic Bilbao kanë publikuar formacionet zyrtare për ballafaqimin e tyre në Santiago Bernabeu në kuadër të La Ligës. Real Madrid: Navas, Varane, Ramos, Carvajal, Danilo, Modric, ...

Real Madrid shënon, supergol nga Ronaldo (VIDEO)

Lajmi.net - 13.02.2016

Real Madrid ka kaluar në epërsi 1:0 ndaj Bilbaos me golin e Ronaldos në minutën e ...

Barazon Bilbao (VIDEO)

Lajmi.net - 13.02.2016

Athletic Bilbao e ka barazuar menjëherë rezultatin ndaj Real Madrid. Eraso ka shënuar në minutën e 10-të për 1:1, pas një gabimi nga Varane në ...

Reali e rikthen epërsinë, tjetër supergol (VIDEO)

Lajmi.net - 13.02.2016

Real Madrid ka kaluar sërish në epërsi ndaj Bilbaos. James e ka shënuar një gol të bukur nga distanca për 2:1 në minutën e ...

Reali e shënon edhe golin e tretë (VIDEO)

Lajmi.net - 13.02.2016

Real Madrid tashmë është në epërsi 3:1 ndaj Bilbaos. Kroos e ka shënuar golin e tretë në minutën ...

Real Madrid fiton ndaj Bilbaos (VIDEO)

Lajmi.net - 13.02.2016

Real Madrid ka shënuar fitore ndaj Athletic Bilbaos me rezultat 4:2, në kuadër të xhiros së 24 në La Liga. Ronaldo (2), James dhe Kroos shënuan për Los Blancos, ndërsa Eraso dhe Elustondo për ...

Ronaldo shënon edhe golin e dytë [Video]

Almakos - 13.02.2016

Real Madridi ka arritur që të shënoj edhe golin e katërt kundër Bilbaos. Për më shumë shikoni ...

Reali shkatërron Bilbaon, Ronaldo dopietë (VIDEO)

Albeu.com - 13.02.2016

Reali i Madridit arriti fitoren e tretë radhazi në La Liga. Skuadra e Zinedine Zidane mundi 4-2 Athletic Bilbaon në Bernabeo. U duk një ndeshje e thjeshtë për merengues që në minutat e para, pasi ...

Real Madrid – Bilbao, notat e lojtarëve (FOTO)

Lajmi.net - 13.02.2016

Cristiano Ronaldo është vlerësuar me notën më të lartë në ndeshjen ndaj Bilbaos. Ronaldo ka shkëlqyer në fitoren 4:2 të Real Madridit ndaj Athletic Bilbaos, duke shënuar dy gola dhe asistuar te një ...

Real Madrid, “poker” golash për suksesin ndaj Bilbaos

LajmiFundit - 13.02.2016

Cristiano Ronaldo me një dygolësh dhe rrjetat e Kroos e James Rodriguez i siguruan Realit të Madridit një sukses shumë të rëndësishëm në garën për titullin.

A po ia ka frikën Zidane Ronaldos?

Almakos - 13.02.2016

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, është shprehur i lumtur pas tri pikëve të marra ndaj Atletic Bilbaos nw ‘Santiago Bernabeu’. Trajneri francez ka folur edhe për ndeshjen me Romën, teksa ka ...

Zidane: Ky trofe vjen në Real

Lajmi.net - 13.02.2016

Zinedine Zidane ka thënë se synimi i Real Madridit është ta fitojë Ligën e Kampionëve. Zidane është shprehur i lumtur me triumfin ndaj Bilbaos në La Liga, ndërsa ka thënë se objektivi i Los Blancos ...

Zidane përkrah qëndrimin anti-Barca

Telegrafi - 13.02.2016

Zinedine Zidane ka përkrahur tifozët e Real Madridit në fushatën e tyre kundër pritjes së finales së Kupës së Mbretit në Bernabeu, aty ku do të triumfojë Barcelona.

Zidane përkrah qëndrimin anti-Barca

Botasot - 13.02.2016

Zinedine Zidane ka përkrahur tifozët e Real Madridit në fushatën e tyre kundër pritjes së finales së Kupës së Mbretit në Bernabeu, aty ku do të triumfojë Barcelona.

Modric i lumtur që është pjesë e Realit

Telegrafi - 13.02.2016

Mesfushori i Real Madridit Luka Modric në një intervistë për BBC, ka thënë se është i lumtur që është pjesë e skuadrës madrilene. Reprezentuesi kroat ka lavdëruar trajnerët me të cilat ka punuara tek ...

Real – Bilbao, formacionet zyrtare - Befason Zidane

Telegrafi - 13.02.2016

Real Madridi përballet nga ora 16:00 me Athletic Bilbaon në Santiago Bernabeu. Zinedine Zidane ka vendsour që të befasojë në këtë takim, duke mos futur Balen.

Real – Bilbao, formacionet zyrtare - Befason Zidane

Botasot - 13.02.2016

Real Madridi përballet nga ora 16:00 me Athletic Bilbaon në Santiago Bernabeu. Zinedine Zidane ka vendsour që të befasojë në këtë takim, duke mos futur Balen.

Ronaldo shkëlqen në fitoren e thellë të Realit

Koha.net - 13.02.2016

Real Madridi ka shënuar fitore në Santiago Bernabeu me rezultat prej 4 me 1 kundër Bilbaos, raporton Koha.net. Ekipi i Zinedine Zidane ishte më i mirë gjatë gjithë takimit.

Ronaldo i papërmbajtshëm, Real mposht Bilbaon (Video)

Botasot - 13.02.2016

Reali i Madridit arriti fitoren e tretë radhazi në La Liga. Skuadra e Zinedine Zidane mundi 4-2 Athletic Bilbaon në Bernabeo. U duk një ndeshje e thjeshtë për merengues që në minutat e para, pasi ...

Zidane: Gabimet ndodhin, gati për Romën

Telegrafi - 13.02.2016

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, gjatë konferencës për shtyp ka analizuar fitoren e ekipit të tij ndaj Athletic Bilbaos. Tekniku francez nuk kritikoi lojtarët e tij për gabimet e bëra, duke ...

Real Madrid në epërsi ndaj Bilbaos, supergol nga Ronaldo (VIDEO)

Tetova Sot - 13.02.2016

Real Madrid tashmë është në epërsi 3:1 ndaj Bilbaos. Kroos e ka shënuar golin e tretë në minutën 45. Real Madrid ka kaluar sërish në epërsi ndaj Bilbaos.

Vlerësimet e lojtarëve: Real Madrid 4-2 Atletic Bilbao

VeqSport - 13.02.2016

Skuadra e Real Madridit ka arritur të shënojë fitore në përballjen kundër Atletic Bilbaos me rezultat solid 4-2. Ja dhe vlerësimet e lojtarëve të cilët kanë pasur mundësi të paraqiten në këtë ndeshje.

Zidane e di si të luaj me Ronaldon

Tetova Sot - 13.02.2016

Zinedine Zidane është shprehur tejet i lumtur me fitoren e skuadrës së tij prej 4:2 ndaj Atletic Bilbaos, teksa ka lavdëruar Cristiano Ronaldon Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, është ...

Zidane tregon dëshirën e madhe të Realit

Tetova Sot - 13.02.2016

Zidane është shprehur i lumtur me triumfin ndaj Bilbaos në La Liga, ndërsa ka thënë se objektivi i Tealit është Liga e Kampionëve. “Jemi të gatshëm për Romën.

Ronaldo i papërmbajtshëm, Real mposht Bilbaon (Video)

Republika - 13.02.2016

Reali i Madridit arriti fitoren e tretë radhazi në La Liga. Skuadra e Zinedine Zidane mundi 4-2 Athletic Bilbaon në Bernabeo. U duk një ndeshje e thjeshtë për merengues që në minutat e para, pasi ...

Zidane “ia mbyllë” keq Ronaldos në stërvitje

Lajmi.net - 12.02.2016

Cristiano Ronaldos nuk i ecën kundër trajnerit Zinedine Zidane. Francezi, i cili deklaroi ditë më parë se Ronaldo është lojtari më i mirë në botë, e ka bllokuar lehtë portugezin në stërvitje.

Ronaldo “provokon” Zidanen në stërvitje, ja si e pëson

LajmiFundit - 12.02.2016

Cristiano Ronaldos ka dashur që të bëjë shaka me trajnerin Zinedine Zidane, por në fund ishte ai që u ‘turpërua’. Zinedine Zidane është stërvitur së bashku me skuadrën në stërvitjen e fundit para ...

Katastrofë për Realin, 8 ndeshje të vështira për një muaj

Lajmi.net - 12.02.2016

Real Madridi është duke hyrë në një fazë shumë të vështirë të kampionatit. Skuadra e Zinedine Zidane, për një muaj do t’i zhvillojë 8 ndeshje, të cilat pritet të jenë secila më e vështirë se tjetra.

Modric: Ky është trajneri im i preferuar

Lajmi.net - 12.02.2016

Zinedine Zidane nuk është trajneri i preferuar i kroatit Luka Modric. Ylli i Real Madridit ka thënë që ai ka “rënë në dashuri” me trajnerin italian, Carlo Ancelotti.

Formacion me lojtarët që luajnë ende në La Liga që nga koha e Zidanes (Foto)

Telegrafi - 12.02.2016

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka 46 bashkëkohës të tij, si futbollist, që luajnë ende në kampionatin spanjoll, ndaj të cilëve tashmë përballet si trajner.

Kështu dështon Ronaldo përballë Zidanes (Video)

Telegrafi - 12.02.2016

Zinedin Zidane ditë më parë deklaroi se ylli portugez i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë në botë. Mirëpo portugezi duket se është entuziazmuar nga këto fjalë dhe ka ...

Zidane “vjedh” një përforcim nga Man Utd

Lajmi.net - 11.02.2016

Zinedine Zidane është i gatshëm të transferojë një përforcim, i kërkuar edhe nga Manchester United. Real Madrid është i gatshëm të mposht Manchester Unitedin për transferimin e yllit të Benficas, ...

Zidane “vjedh” një përforcim nga Man Utd

Almakos - 11.02.2016

Zinedine Zidane është i gatshëm të transferojë një përforcim, i kërkuar edhe nga Manchester United. Real Madrid është i gatshëm të mposht Manchester Unitedin për transferimin e yllit të Benficas, ...

Zidane-Messi, formacioni “aktiv” që 10 vjet

Lajmi.net - 11.02.2016

Ndeshja ndaj Athletic Bilbaos do të jetë mjaft interesante për trajnerin e Real Madridit, Zinedine Zidane. Jo vetëm për shkak të rivalitetit të madrilienëve me baskët, por te Bilbao tani luajnë katër ...

Raul: Ky ekip do ta fitojë Ligën e Kampionëve

Lajmi.net - 10.02.2016

Raul beson se Real Madrid me trajnerin e ri Zinedine Zidane do të jetë në gjendje të luftojë për tituj të rëndësishëm, përfshirë Ligën e Kampionëve. Raul ka besim të plotë tek trajneri i ri i Real ...

Zidane: Ronaldo – Messi, ky është futbollisti më i mirë në botë

Lajmi.net - 10.02.2016

Zinedine Zidane ka thënë se Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë në botë. Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane nuk ka dyshime. Ai ka thënë se Cristiano Ronaldo është futbollisti më i ...

Më i mirë Ronaldo apo Messi? Përgjigjet Zidane

Almakos - 10.02.2016

Zinedine Zidane është përgjigjur në një pyetje të cilës i kishte dhënë përgjigje tjetër pak vite më parë. Në pyetjen nëse është më i mirë Messi apo Ronaldo, Zidane i ka ndërruar fjalët.

Zidane: Ronaldo është lojtari më i mirë në botë

Lajm - 10.02.2016

Ronaldo është kritikuar për formën e tij të dobët këtë sezon, derisa u mposht nga Messi për çmimin “Topin e Artë”. Por 31-vjeçari ka marrë përkrahjen e trajnerit të tij, i cili beson se rivaliteti i ...

Ronaldo apo Messi? Zidane tregon cili është më i mirë në botë

Almakos - 10.02.2016

Zinedine Zidane ka thënë se Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë në botë. Zidane ka thënë se Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë në botë, para rivalit nga Barcelona, Lionel Messi.

Zidane: Ky është lojtari më i mirë në botë

Albeu.com - 10.02.2016

Zinedin Zidane i ka dhënë një tjetër pamje Real Madridit qëkur ka marrë drejtimin e “galaktikëve”, duke e kthyer në një “makineri golash”. Në një intervistë për “Record”, Zizu ka folur për ...

Zidane: Ronaldo është lojtari më i mirë në botë

Koha.net - 10.02.2016

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka thënë se Cristiano Ronaldo është lojtari më i mirë në botë dhe para Lionel Messit. Ronaldo është kritikuar për formën e tij të dobët këtë sezon, derisa u ...

Edhe Zidane e thotë se Ronaldo është më i miri në botë

Telegrafi - 10.02.2016

Trajner i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka thënë se Cristiano Ronaldo është lojtari më i mirë në botë para Lionel Messi. Ronaldo është kritikuar së fundmi për formën e tij këtë sezon dhe ai është ...

Zidane: Messi është rival i Ronaldos

Botasot - 10.02.2016

Cristiano Ronaldo i Real Madridit dhe Lionel Messi i Barcelonës si gjithmonë çojnë peshë tifozerinë anembanë botës. Ronaldo apo Messi, shumë herë diskutohet se cili është më i miri dhe ka mendime të ...

Ronaldo apo Messi? Zidane tregon cili është më i mirë në botë

Tetova Sot - 10.02.2016

Zinedine Zidane ka thënë se Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë në botë. Zidane ka thënë se Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë në botë, para rivalit nga Barcelona, Lionel Messi.

Ronaldo apo Messi? Zidane tregon cili është më i mirë në botë

Ilirida - 10.02.2016

Zinedine Zidane ka thënë se Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë në botë. Zidane ka thënë se Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë në botë, para rivalit nga Barcelona, Lionel Messi.

Zidane ka një porosi për Modricin (Video)

Almakos - 08.02.2016

Zinedine Zidane ka kërkuar nga Luca Modric që të provoj më shpesh për të shënuar nga distanca Real Madrid fitoi ndaj Granadas, me rezultat 1:2, fal supergolit të realizuar nga mesfushori kroat, Luca ...

Zidane e ka një kërkesë për Modric

Lajmi.net - 08.02.2016

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, e ka porositur mesfushorin Luka Modric që të gjuajë më shpesh nga distance. Luka Modric e realizoi një supergol ndaj Granadas, duke ia siguruar fitoren Real ...

VIDEO Zidane ka një porosi për Modricin

Lajm - 08.02.2016

Real Madrid fitoi ndaj Granadas, me rezultat 1:2, fal supergolit të realizuar nga mesfushori kroat, Luca Modric. Pas ndeshjes, Zinedine Zidane ka kërkuar nga kroati që të provoj më shpesh për të ...

Këta janë dy futbollistët kryesorë të Zidane te Reali

Lajmi.net - 08.02.2016

Luka Modric dhe Karim Benzema janë dy futbollistët kryesorë të Zinedine Zidane. Sipas një analize nga mediat spanjolle, Modric dhe Benzema janë lojtarët më kyç të Realit që prej ardhjes së trajnerit ...

Zidane: Krenar për ekipin tim, gati për Romën

Telegrafi - 08.02.2016

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka analizuar shkurtimisht fitoren kundër Granadas. Tekniku francez është ndarë i kënaqur nga paraqitje e lojtarëve të tij duke thënë se ata nuk u dorëzuan ...