TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Deschamps thumbon Shqipërinë dhe Rumaninë para sfidës së radhës

Albeu.com - 19.06.2016

Para ndeshjeve të fundit në Grupin A, trajneri i Francës Didier Deschamps ka sulmuar në mënyrë indirekte Shqipërinë dhe Rumaninë. Edhe pse arriti dy fitore me fat dhe pa treguar asnjë stof skuadre të ...

Deshcamps tallet me Kombëtaren e Shqipërisë

Lajmi.net - 19.06.2016

Para ndeshjeve të fundit në Grupin A, trajneri i Francës Didier Deschamps ka sulmuar në mënyrë direkte Shqipërinë dhe Rumaninë. Edhe pse arriti dy fitore me fat dhe pa treguar asnjë stof skuadre të ...

Deshcamps tallet me Kombëtaren e Shqipërisë

Shqipmedia - 19.06.2016

Para ndeshjeve të fundit në Grupin A, trajneri i Francës Didier Deschamps ka sulmuar në mënyrë direkte Shqipërinë dhe Rumaninë. Edhe pse arriti dy fitore me fat dhe pa treguar asnjë stof skuadre të ...

Deshcamps tallet me Kombëtaren e Shqipërisë

Tetova Sot - 19.06.2016

Para ndeshjeve të fundit në Grupin A, trajneri i Francës Didier Deschamps ka sulmuar në mënyrë direkte Shqipërinë dhe Rumaninë. Edhe pse arriti dy fitore me fat dhe pa treguar asnjë stof skuadre të ...

Fjalët e Deschamps në zhveshtore që sollën dy golat kundër Shqipërisë

Lajmi.net - 18.06.2016

Sipas “L’Equipe”, tekniku është dashur t’i tërheqë veshin futbollistëve të tij në pushimin e ndeshjes, me një fjalim motivues, duke parë se ata nuk po bënin diferencën përballë kuqezinjve.

Francë - Shqipëri, zbulohet se çfarë u tha Deschamps lojtarëve në pauzë

Gazeta Express - 18.06.2016

Zbulohet se çfarë u ka thënë Didier Deschamps lojtarëve në pushimin e ndeshjes mes Francës dhe Shqipërisë Paraqitja e Shqipërisë në pjesën e parë të ndeshjes kundër Francës ka detyruar trajnerin ...

Francë – Shqipëri, zbulohet se çfarë u tha Deschamps lojtarëve në pauzë

Republika - 18.06.2016

Zbulohet se çfarë u ka thënë Didier Deschamps lojtarëve në pushimin e ndeshjes mes Francës dhe Shqipërisë Paraqitja e Shqipërisë në pjesën e parë të ndeshjes kundër Francës ka detyruar trajnerin ...

Deschamps ka dy fjalë për Shqipërinë

Lajm - 16.06.2016

Përzgjedhësi i Francës, Didier Deschamps, ka lavdëruar Shqipërinë për paraqitjen në ndeshjen e dytë të Euro 2016. Kombëtarja kuqezi pësoi në minutat e fundit nga Franca 2 me 0 duke pësuar humbjen e ...

Trajneri Deschamps: Përgëzime Shqipërisë, luajti me shpirt

Botasot - 16.06.2016

Trajneri i kombëtares franceze Didier Deschamps në një konferencë për shtyp pas fitores ndaj Shqipërisë tha se ishte i kënaqur me fitoren e ekipit të tij dhe 3 pikët e rëndësishme.

Deschamps ka dy fjalë për Shqipërinë

Telegrafi - 16.06.2016

Përzgjedhësi i Francës, Didier Deschamps, ka lavdëruar Shqipërinë për paraqitjen në ndeshjen e dytë të Euro 2016. Kombëtarja kuqezi pësoi në minutat e fundit nga Franca 2 me 0 duke pësuar humbjen e ...

Deschamp flet fjalë të mira për kombëtaren shqiptare

Shqiperia Ime - 16.06.2016

Didier Deschamps e ka lavdëruar Shqipërinë për paraqitjen e treguar ndaj Francës. Trajneri i Francës, Didier Deschamps, ka thënë se Shqipëria luajti me zemër dhe shpirt në ndeshjen e sotme, ...

Deschamps i trembet Shqipërisë: Mund të na krijojnë vështirësi

Lajm - 15.06.2016

Didier Deschamps i trembet Shqipërisë. Në prag të duelit të Francës me kuqezinjtë, trajneri zgjodhi të tregohet i kujdesshëm. Por, edhe pse me vlerësime për cilësitë e Kombëtares tonë, drejtuesi i ...

Deschamps me fjalë të mëdha për Shqipërinë

Lajmi.net - 15.06.2016

Didier Deschamps e ka lavdëruar Shqipërinë për paraqitjen e treguar ndaj Francës. Trajneri i Francës, Didier Deschamps, ka thënë se Shqipëria luajti me zemër dhe shpirt në ndeshjen e sontme.

Franca ndaj Shqipërisë mund të ndryshojë taktikë për të rritur shpejtësinë

BalkanWeb - 15.06.2016

Në një përpjekje për të shtuar më shumë shpejtësi dhe ngulmim për ekipin e tij, trajneri i Francës Didier Deschamps mund të bëjë ndryshime taktike për ndeshjen e Kampionatit Evropian kundër ...

Trajneri Deschamps: Përgëzime Shqipërisë, luajti me shpirt

Ora news - 15.06.2016

Trajneri i kombëtares franceze Didier Deschamps në një konferencë për shtyp pas fitores ndaj Shqipërisë tha se ishte i kënaqur me fitoren e ekipit të tij dhe 3 pikët e rëndësishme.

Deschamps me fjalë të mëdha për Shqipërinë

Tetova Sot - 15.06.2016

Didier Deschamps e ka lavdëruar Shqipërinë për paraqitjen e treguar ndaj Francës. Trajneri i Francës, Didier Deschamps, ka thënë se Shqipëria luajti me zemër dhe shpirt në ndeshjen e sontme.

Franca nënçmon Shqipërinë, pushon dy super futbollistë

Lajmi.net - 14.06.2016

jneri i Francës, Didier Deschamps ka vendosur që të lërë jashtë formacionit Griezmann dhe Pogba. Trajneri i Francës, Didier Deschamps, po mendon të kryejë dy ndryshime thelbësore në formacionin e ...

Deschamps: Kjo është arma më e fortë e Shqipërisë

Lajmi.net - 14.06.2016

Përzgjedhësi i Francës, Didier Deschamps, mendon se mbrojtja e fortë dhe kundërsulmet janë arma më e fortë e Shqipërisë. Franca dhe Shqipëria takohen në kuadër të xhiros së dytë në fazën e grupeve të ...

Deschamps ka frikë nga Shqipëria

Ina - 14.06.2016

Përzgjedhësi i Francës, Didier Deschamps në prag të duelit me kuqezinjtë, trajneri zgjodhi të tregohet i kujdesshëm. Por, edhe pse me vlerësime për cilësitë e Kombëtares tonë, ai zbuloi objektivin e ...

Deschamps i trembet Shqipërisë

Shqipmedia - 14.06.2016

Didier Deschamps i trembet Shqipërisë. Në prag të duelit të Francës me kuqezinjtë, trajneri zgjodhi të tregohet i kujdesshëm. Por, edhe pse me vlerësime për cilësitë e Kombëtares tonë, drejtuesi i ...

Franca nuk e llogarit Shqipërinë

BalkanWeb - 14.06.2016

NGA FRANCA , ERVIN BAKU* Ndërkohë që ne përgatitemi me seriozitetin më të madh për ndeshjen e nesërme kundër Francës, të zotët e shtëpisë mendojnë më shumë për ndeshjen e së dielës kundër Zvicrës.

Franca me ndryshime kundër Shqipërisë

Botasot - 14.06.2016

Përzgjedhësi i kombëtares së Francës, Didier Deschamps, po e përgatit ekipin për sfidën e nesërme me Shqipërinë. Ai po mendon të kryejë dy ndryshime thelbësore në formacionin e skuadrës së tij.

Franca mund t’i lë në bankë dy yjet kryesorë ndaj Shqipërisë

Telegrafi - 14.06.2016

Didier Deschamps mund të bëjë një lëvizje shumë të guximshme në formacionin bazë në përballjen kundër Shqipërisë. Goal shkruan se ai mund ta lë jashtë yllin e skuadrës, Paul Pogba, pas paraqitjes së ...

Deschamps ka dy fjalë për futbollistët francezë para takimit me Shqipërinë

Telegrafi - 14.06.2016

Didier Deschamps ka paralajmëruar lojtarët francezë se nuk do ta kenë të lehtë takimin me Shqipërinë. Francezi ka pohuar se me faktin që kombëtarja shqiptare ka një trajneri italian do të thotë se ...

Deschamps: Kjo është arma më e fortë e Shqipërisë

Botasot - 14.06.2016

Përzgjedhësi i Francës, Didier Deschamps, mendon se mbrojtja e fortë dhe kundërsulmet janë arma më e fortë e Shqipërisë. Franca dhe Shqipëria takohen në kuadër të xhiros së dytë në fazën e grupeve të ...

Deschamps: Shqipëria ekip i mirë-organizuar, mund të na hapë probleme

Ora news - 14.06.2016

Një ditë përpara ndeshjes me Shqipërinë për fazën e dytë të grupeve, trajneri i Francës, Didier Deschamps në një konferencë për shtyp është shprehur se e vetmja gjë që pret nga ekipi i tij është ...

Deschamps i trembet Shqipërisë: Mund të na krijojnë vështirësi

SuperSport - 14.06.2016

Didier Deschamps i trembet Shqipërisë. Në prag të duelit të Francës me kuqezinjtë, trajneri zgjodhi të tregohet i kujdesshëm. Por, edhe pse me vlerësime për cilësitë e Kombëtares tonë, drejtuesi i ...

Deschamps i trembet Shqipërisë: Kuqezinjtë mund të na krijojnë vështirësi

Java News - 14.06.2016

Trajneri i Francës, Didier Deschamps, i trembet Shqipërisë. Në prag të duelit të Francës me kuqezinjtë, trajneri zgjodhi të tregohet i kujdesshëm. Por, edhe pse me vlerësime për cilësitë e kombëtares ...

Deschamps “ndez” ndeshjen, deklaratë interesante për Shqipërinë

Lajmi.net - 13.06.2016

Didier Deschamps e respekton shumë Kombëtaren e Shqipërisë. Përzgjedhësi i Francës pret një ndeshje shumë të vështirë në Marseille. “Shqipëria është një ekip që mposhtet vështirë.

Çfarë mendon Deschamps para ndeshjes me Shqipërinë?

SOT - 13.06.2016

Didier Deschamps, Antoine Griezmann dhe Dimitri Payet duken të ç’tensionuar pas suksesit të parë të vuajtur kundër Rumanisë. Nga qendra stërvitore e Clairefontaine ata folën për emisionin Telefoot, ...

Francë-Shqipëri, trajneri Deschamps trondit me deklaratën që bën

Ina - 13.06.2016

Trajneri i Francës, Didier Deschamps, ka vetëm fjalë të mira për Kombëtaren shqiptare. Dy kombëtaret, Franca dhe Shqipëria do të përballen të mërkurën, nga ora 21:00 në Marseille, në kuadër të Grupit ...

Deschamps: Shqipëria skuadër e konsoliduar

SuperSport - 13.06.2016

Didier Deschamps, Antoine Griezmann dhe Dimitri Payet duken të çtensionuar pas suksesit të parë të vuajtur kundër Rumanisë. Nga qëndra stërvitore e Clairefontaine ata folën për emisionin “Telefoot” ...

Fjalët e Deschamps për Shqipërinë

Telegrafi - 13.06.2016

Didier Deschamps, Antoine Griezmann dhe Dimitri Payet duken të ç’tensionuar pas suksesit të parë të vuajtur kundër Rumanisë. Nga qendra stërvitore e Clairefontaine ata folën për emisionin Telefoot, ...

Deschamps lavdëron Kombëtaren shqiptare

Gazeta Express - 13.06.2016

Didier Deschamps, selektori i Francës, ka lavdëruar Kombëtaren shqiptare Franca dhe Shqipëria do të përballen të mërkurën, nga ora 21:00 në Marseille, në kuadër të Grupit A të Euro 2016.

Deschamps para ndeshjes me Shqipërinë: Do të jetë e ndërlikuar

BalkanWeb - 13.06.2016

Didier Deschamps, Antoine Griezmann dhe Dimitri Payet duken të ç’tensionuar pas suksesit të parë të vuajtur kundër Rumanisë. Nga qendra stërvitore e Clairefontaine ata folën për emisionin Telefoot, ...

Deschamps kërkon kujdes nga Shqipëria

Botasot - 13.06.2016

Didier Deschamps, përzgjedhës i kombëtares së Francës, kërkon kujdes nga Shqipëria. “Shqipëria është një kundërshtar i vështirë. Ata treguan se janë një skuadër e mirë edhe kur luajtën me 10 lojtarë ...

Trajneri Deschamps: Ndeshja me Shqipërinë, aspak e lehtë

Ora news - 13.06.2016

Në një intervistë për emisionin francez Telefoot, trajneri i kombëtares franceze Didier Deschamps ka bërë një analizë të shkurtër për kundërshtarin e radhës, Shqipërinë.

Francë-Shqipëri, trajneri Deschamps trondit me deklaratën që bën

Mapo - 13.06.2016

Trajneri i Francës, Didier Deschamps, ka vetëm fjalë të mira për Kombëtaren shqiptare. Dy kombëtaret, Franca dhe Shqipëria do të përballen të mërkurën, nga ora 21:00 në Marseille, në kuadër të Grupit ...

Francë-Shqipëri, trajneri Deschamps vetëm fjalë të mira për Kombëtaren shqiptare

BalkanWeb - 13.06.2016

Trajneri i Francës, Didier Deschamps, ka vetëm fjalë të mira për Kombëtaren shqiptare. Dy kombëtaret, Franca dhe Shqipëria do të përballen të mërkurën, nga ora 21:00 në Marseille, në kuadër të Grupit ...

Francë-Shqipëri, trajneri Deschamps trondit francezët me deklaratën që bën

Botasot - 13.06.2016

Trajneri i Francës, Didier Deschamps, ka vetëm fjalë të mira për Kombëtaren shqiptare. Dy kombëtaret, Franca dhe Shqipëria do të përballen të mërkurën, nga ora 21:00 në Marseille, në kuadër të Grupit ...

Deschamps: Shqipëria skuadër e konsoliduar

Botasot - 13.06.2016

Didier Deschamps, Antoine Griezmann dhe Dimitri Payet duken të çtensionuar pas suksesit të parë të vuajtur kundër Rumanisë. Nga qëndra stërvitore e Clairefontaine ata folën për emisionin “Telefoot” ...

Deschamps lavdëron Kombëtaren shqiptare

Shqiperia Ime - 13.06.2016

Didier Deschamps, selektori i Francës, ka lavdëruar Kombëtaren shqiptare Franca dhe Shqipëria do të përballen të mërkurën, nga ora 21:00 në Marseille, në kuadër të Grupit A të Euro 2016.

Trajneri francez Deschamps: Ndeshja me Shqipërinë, aspak e lehtë

Gazeta Tema - 13.06.2016

Në një intervistë për emisionin francez Telefoot, trajneri i kombëtares franceze Didier Deschamps ka bërë një analizë të shkurtër për kundërshtarin e radhës, Shqipërinë.

Shqipëria, “kundërshtar i ndërlikuar” për Francën e Deschamps

Java News - 13.06.2016

Franca do të ndeshet me Shqipërinë në Marsejë të mërkurën në mbrëmje dhe trajneri Didier Deschamps është vënë në mendime pasi ka parë kuqezinjtë kundër Zvicrës.

Deschamps: Shqipëria skuadër e konsoliduar

Durres Lajm - 13.06.2016

Didier Deschamps, Antoine Griezmann dhe Dimitri Payet duken të ç’tensionuar pas suksesit të parë të vuajtur kundër Rumanisë. Nga qendra stërvitore e Clairefontaine ata folën për emisionin “Telefoot” ...

Trajneri francez: Ndeshja me Shqipërinë, aspak e lehtë

NOA - 13.06.2016

Në një intervistë për emisionin francez Telefoot, trajneri i kombëtares franceze Didier Deschamps ka bërë një analizë të shkurtër për kundërshtarin e radhës, Shqipërinë.