TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Stamboll, protesta pro Erdoanit

Gazeta Start - 16.06.2013

Dhjetëra mijëra mbështetës të qeverisë turke dolën të dielën në Stamboll, vetëm pak orë pasi policia pastroi parkun “Gezi” nga kundërshtarët e kryeministrit Rexhep Tajip Erdoan.

Turqi, policia shpërndan protestuesit, para tubimit të Erdoganit

Shekulli - 16.06.2013

Policia turke vazhdoi edhe sot të përdorë gazin lotsjellës dhe topat e ujit kundër protestuesve në Stamboll, pas një nate plot incidente dhune. Rritja e tensioneve vjen në prag të një tubimi që pritet të organizojë partia në pushtet e ...

Policia "pastroi" sheshin Taksim dhe parkun Gezi

Ina - 16.06.2013

Policia turke mbrëmë me gaz lotësjellës dhe topa uji shpërndau demonstruesit nga sheshi Taksim dhe parku Gezi në Stamboll. Policia turke përdori dje gazin lotësjellës dhe pompat e ujit për të larguar protestuesit nga Parku Gezi, pasi ata ...

Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit

Evropaelire - 16.06.2013

09:32 Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit 09:17 Irak: Shtatë shpërthime vrasin 20 ...

Po e përçajnë protestat shoqërinë turke?

DW - 16.06.2013

Demonstruesit janë halë në sy për kryeministrin Erdogan. Me fjalë të ashpra ai përpiqet t'i bëjë ata të heshtin dhe të nxisë përkrahësit e tij kundër tyre. Tashmë flitet për përçarje të shoqërisë.

Turqi, vijojnë protestat

Albeu.com - 16.06.2013

Sërish protesta në Stamboll, ku protestuesit janë përleshur me policinë pasi skuadrat e ndërhyrjes së shpejtë përdorën gaz lotsjellës dhe ujë me presion për të dëbuar demonstruesit nga parku Gezi .

Rikthehen tensionet në Turqi

Top Channel - 16.06.2013

Situata është tensionuar sërish në Stamboll, ku protestuesit sfiduan gazin lotsjellës dhe pompat e ujit të përdoruara nga policia në përpjekje për t’i detyruar të largohen nga parku Gezi.

Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit

Almakos - 16.06.2013

Dhjeta mijëra mbështetës të qeverisë turke pritet të bëjnë paradë të dielën në Stamboll, vetëm pak orë pasi policia pastroi parkun e qytetit nga kundërshtarët e kryeministrit Recep Tayyip Erdogan.

Situatë e tensionuar në Stamboll (VIDEO)

Portalb - 16.06.2013

Situata është tensionuar sërish në Stamboll, ku protestuesit sfiduan gazin lotsjellës dhe pompat e ujit të përdoruara nga policia në përpjekje për t’i detyruar të largohen nga parku Gezi.

Trazirat në Turqi, përçarje e shoqërisë?

Top Channel - 16.06.2013

Qendra e Stambollit është kthyer prej dy javësh në zemrën e lëvizjes kundër planeve qeveritare për rizhvillimin e parkut Gezi të Stambollit, si dhe asaj që protestuesit e konsiderojnë përpjekje të partisë islamike në pushtet, për të ...

Erdogan: Nëse Taksimi nuk boshatiset , forcat e rendit do ta bëjnë një gjë të tillë

Almakos - 16.06.2013

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan bëri dje në mbrëmje thirrjen e fundit ndaj manifestuesve që mbushin çdo ditë parkun "Gezi" dhe sheshin "Taksim" të Stambollit, që të tërhiqen sot, përndryshe, ai do të kërkojë ndërhyrjen e policisë.

Turqi, policia shpërndan protestuesit, para tubimit të Erdoganit

Lajm - 16.06.2013

Policia turke vazhdoi edhe sot të përdorë gazin lotsjellës dhe topat e ujit, kundër protestuesve në Stamboll, pas një nate plot incidente dhune.

Stamboll, policia ndërhyn për shpërndarjen e protestuesve

VOA - 16.06.2013

Policia turke përdori dje gazin lotësjellës dhe pompat e ujit për të larguar protestuesit nga Parku Gezi, pasi ata nuk përfillën ultimatumin për të ndalur protestat dy javëshe në zonë.

Stamboll, policia ndërhyn për shpërndarjen e protestuesve

Ora news - 16.06.2013

Policia turke përdori gazin lotësjellës për të larguar protestuesit nga Parku Gezi, pasi ata nuk përfillën ultimatumin për të ndalur protestat dy javëshe në këtë zonë.

Stamboll: Sot protestojnë pro-Erdoganit

Botasot - 16.06.2013

Dhjeta mijëra mbështetës të qeverisë turke pritet të bëjnë paradë të dielën në Stamboll, vetëm pak orë pasi policia pastroi parkun e qytetit nga kundërshtarët e kryeministrit Recep Tayyip Erdogan.

Stamboll, sot paradë pro-Erdoganit

Telegrafi - 16.06.2013

Dhjeta mijëra mbështetës të qeverisë turke pritet të bëjnë paradë të dielën në Stamboll, vetëm pak orë pasi policia pastroi parkun e qytetit nga kundërshtarët e kryeministrit Recep Tayyip Erdogan.

Protestat po e përçajnë shoqërinë turke?

Botasot - 16.06.2013

Demonstruesit janë halë në sy për kryeministrin Erdogan. Me fjalë të ashpra ai përpiqet t'i bëjë ata të heshtin dhe të nxisë përkrahësit e tij kundër tyre. Tashmë flitet për përçarje të shoqërisë.

"Sulltani" sfidon Erdoganin

Yll Press - 16.06.2013

“Sulltani” po e sfidon kryeministrin Erdogan duke u prirë protestuese të cilët sipas tij arritën që të fitojnë dërgimin e çështjes së ndërtimit në parkun Gezi në gjykatë Po qëndron në radhën e parë të protestuesve.

Policia turke e zbrazi dhe e rrënoi kampin e protestuesve në parkun Gezi, mijëra protestues në Ankara

Yll Press - 16.06.2013

Në Stamboll disa mijë protestues po ndërtojnë barrikada në rrugët kryesore, që çojnë kah sheshi qendror Taksim, kumtuan mediat ruse, duke cituar nga dëshmitarët.

Erdogan mbledh mijëra lojalist në Stamboll

Botasot - 16.06.2013

Kryeministri turk Recep Tayyip Erdogan ka mbledh dhjeta mijëra mbështetës të tij në Stamboll të dielën, vetëm pak orë pasi urdhëroi thyerjen e protestuesve anti-qeveritar në parkun e qytetit.

Erdogani përçan popullin: Ai është hero, ai është diktator, kjo është “luftë civile”!

Telegrafi - 16.06.2013

Demonstruesit janë halë në sy për kryeministrin Recep Tayyip Erdogan. Me fjalë të ashpra ai përpiqet t'i bëjë ata të heshtin dhe të nxisë përkrahësit e tij kundër tyre. Tashmë flitet për përçarje të shoqërisë.

Policia shpërndan protestuesit para tubimit të Erdoganit

Botasot - 16.06.2013

Policia turke vazhdoi edhe sot të përdorë gazin lotsjellës dhe topat e ujit kundër protestuesve në Stamboll, pas një nate plot incidente dhune. Rritja e tensioneve vjen në prag të një tubimi që pritet të organizojë partia në pushtet e ...

Turqia buzë revolucionit (Foto/Video)

Telegrafi - 16.06.2013

Nata mes shtunës dhe të dielës ishte më e përgjakshmja, qëkur para 20 ditësh në Stamboll nisën protestat antiqeveritare. Policia e armatosur me gaz lotsjellës, shkopinj gome, topa uji, e të mbështetur nga automjete të blinduara, deri në ...

Stamboll, policia ndërhyn për shpërndarjen e protestuesve

Durres Lajm - 16.06.2013

- Policia turke përdori dje gazin lotësjellës dhe pompat e ujit për të larguar protestuesit nga Parku Gezi, pasi ata nuk përfillën ultimatumin për të ndalur protestat dy javëshe në zonë.

Turqi, policia gaz lotsjellës dhe ujë për të shpërndarë protestuesit

Shqiptarja - 16.06.2013

STAMBOLL- Protestuesit janë përleshur me policinë turke në Stamboll, pasi kjo e fundit përdori gaz lotsjellës dhe pompat e ujit për të shpërndarë demonstruesit.

Erdogan iu kërkon protestuesve që të tërhiqen

Fish Media - 16.06.2013

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan bëri dje në mbrëmje thirrjen e fundit ndaj manifestuesve që mbushin çdo ditë parkun “Gezi” dhe sheshin “Taksim” të Stambollit, që të tërhiqen sot, përndryshe, ai do të kërkojë ndërhyrjen e policisë.

Erdogan iu kërkon protestuesve që të tërhiqen

Lajme Online - 16.06.2013

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan bëri dje në mbrëmje thirrjen e fundit ndaj manifestuesve që mbushin çdo ditë parkun “Gezi” dhe sheshin “Taksim” të Stambollit, që të tërhiqen sot, përndryshe, ai do të kërkojë ndërhyrjen e policisë.

Turqi, policia spastron sheshin “Taksim” dhe parkun “Gezi”

Gazeta Dita - 16.06.2013

Policia turke përdori dje gazin lotsjellës dhe pompat e ujit për të larguar protestuesit nga parku “Gezi”, pasi ata nuk përfillën ultimatumin për të ndalur protestat dyjavëshe në zonë.

Erdogan iu kërkon protestuesve që të tërhiqen

GazetaDitore - 16.06.2013

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan bëri dje në mbrëmje thirrjen e fundit ndaj manifestuesve që mbushin çdo ditë parkun “Gezi” dhe sheshin “Taksim” të Stambollit, që të tërhiqen sot, përndryshe, ai do të kërkojë ndërhyrjen e policisë.

Prefekti i Stambollit: Thirrja për tërheqje nga Parku Gezi u pranua nga shumica e protestuesve

Ilirida - 16.06.2013

Pas boshatisjes së parkut Gezi në Stamboll nga ana e policisë, prefekti i këtij qyteti, Hüseyin Avni Mutlu, organizoi një konferencë për shtyp. Ai njoftoi se thirrjes për boshatisjen e parkut Gezi i janë përgjigjur shumica e protestuesve ...

Stambolli sërish në ankth

Ilirida - 16.06.2013

Situata është tensionuar sërish në Stamboll, ku protestuesit sfiduan gazin lotsjellës dhe pompat e ujit të përdoruara nga policia në përpjekje për t’i detyruar të largohen nga parku Gezi.

Forcat speciale zbresin në Stamboll, pastrohet parku “Gezi” (FOTO)

Gazeta Idea - 16.06.2013

Turqi- Pas paralajmërimeve të kryeministrit Erdogan, policia turke ka ndërhyrë për të larguar protestuesit nga Parku “Gejzi”, por situata ka përfunduar në përleshje.

Turqia buzë revolucionit (Foto/Video)

GazetaDitore - 16.06.2013

Nata mes shtunës dhe të dielës ishte më e përgjakshmja, qëkur para 20 ditësh në Stamboll nisën protestat antiqeveritare. Policia e armatosur me gaz lotsjellës, shkopinj gome, topa uji, e të mbështetur nga automjete të blinduara, deri në ...

Erdogan: BBC, CNN po gënjejnë

Info Shqip - 16.06.2013

Ka nisur tubimi i kryeministrit turk Recep Tayyip Erdogan, vetëm pak orë pasi shpërndanë protestuesit me gaz lotsjellës dhe topa uji. Rreth 10 kilometra larg vendit ku po zhvillohet tubimi, autobus të shumtë me mbështetës kanë zbarkuar në ...

Erdogan: BBC, CNN po gënjejnë

Gazeta Shqip - 16.06.2013

Ka nisur tubimi i kryeministrit turk Recep Tayyip Erdogan, vetëm pak orë pasi shpërndanë protestuesit me gaz lotsjellës dhe topa uji. Rreth 10 kilometra larg vendit ku po zhvillohet tubimi, autobus të shumtë me mbështetës kanë zbarkuar në ...

Përleshje në Turqi, barrikada e zjarre nëpër rrugë

AlbanianScreen - 16.06.2013

Stamboll - Protestuesit janë përleshur me policinë në Stamboll, pasi skuadrat e ndërhyrjes së shpejtë përdorën gaz lotsjellës dhe ujë me presion për të dëbuar demonstruesit nga parku Gezi.

Turqi, protestuesit nuk tërhiqen

Gazeta Start - 15.06.2013

Protestuesit që kanë zaptuar prej dy javësh parkun e Shëtitjes në Stamboll kanë vendosur të mos tërhiqen edhe pas pezullimit të punimeve për rizhvillimin e këtij parku.

Turqi, protestuesit të vendosur: Nuk largohemi nga parku “Gezi”

Shekulli - 15.06.2013

Protestuesit në Turqi, deklaruan sot se nuk kanë ndërmend të tërhiqen nga parku “Gezi” në Stamboll, ku qëndrojnë të ngujuar prej javësh. Kjo deklaratë e prerë erdhi edhe pas premtimit të kryeministrit Erdogan për një rishikim të planit të ...

Protestuesit turq do të mbesin në Parkun Gezi

Evropaelire - 15.06.2013

15:52 Protestuesit turq do të mbesin në Parkun Gezi 15:10 Hapet Mini Olimpiada e të rinjve me aftësi të kufizuara 14:57 Siri: 71 oficerë dezertojnë nga ushtria 14:30 Mbetet në burg ndihmësja e Necasit 14:04 Mbahet pjesa e dytë e testit të ...

Protestuesit në Gezi park nuk tërhiqen edhe pas pranimit të kërkesës

Almakos - 15.06.2013

Protestuesit të cilët e "okupuan" parkun Gezi në Stamboll janëd duke e rishikuar lëvizjen e ardhshme të tyre prejse kryeministri, Rexhep Taip Erdogan u pajtua ta ndërpresë planin kontestues për rikonstruimin e parkut dhe u bëri thirje ...

Turqi, protestuesit: Vijojmë qëndresën

Top Channel - 15.06.2013

Protestuesit turq vazhdojnë të qëndrojnë në Parkun “Gejzi”, në Stamboll pavarësisht se Kryeministri, Rexhep Taip Erdogan premtoi ndalimin e planit të rizhvillimit, shkak i tensioneve anti-qeveritare në vend.

Protestuesit në Turqi: Ky është vetëm fillimi

Lajmeshqip - 15.06.2013

Stamboll – Protestuesit në Turqi janë të vendosur të vazhdojnë protestën e tyre në Parkun Gezi. Ky vendim erdhi përkundër asaj që kryeministri turk, premtoi se do të ndalen punimet në park deri në një vendim të gjykatës apo zhvillimin e ...

Protestuesit turq: Nuk lëvizim nga Parku Gezi

Albeu.com - 15.06.2013

Protestuesit turq janë zotuar se do të vazhdojnë të mbajnë të okupuar Parkun Gezi . Deklarata e tyre sfiduese vjen me gjithë premtimin e kryeministrit Recep Tayyip Erdogan se do të pezullojë planin për rizhvillimin e parkut, i cili është ...

Erdogan: Falemnderit Shkupi dhe Gostivari për përkrahjen – VIDEO

Shqipmedia - 15.06.2013

Para qindra mijëra protestuesve sot kryeministri Erdogan ka falemenderuar Shkupin dhe Gostivarin për protestat e djeshme në shenjë perkarhjeje. Kryeministri Rexhep Tajip Erdoan, pas bisedimeve në lidhje me Parku Gezi, foli me një gjuhë të ...

Turqi, protesuesit nuk tërhiqen nga parku “Gezi”

Kombetare - 15.06.2013

Situata e tensionuar në Turqi duket se do të vazhdojë gjatë. Protestuesit kanë deklaruar se nuk kanë ndërmend të tërhiqen nga parku “Gezi” në Stamboll, duke bërë me dije se do të vazhdojnë të rezistojnë për t’u përballur me çdo padrejtësi ...

Turqi, protestuesit sfidojnë Kryeministrin Erdogan

Ina - 15.06.2013

Në Turqi, protestuesit nuk po i binden një kërkese të qeverisë për t'u larguar nga një park i Stambollit, ku është planifikuar të bëhen ndërtime. Ndërkohë, mbrëmë gjatë natës, policia arrestoi dhjetëra protestues në kryeqytetin Ankara.

Erdogan: Falemenderit Shkupi për përkrahjen (FOTO+VIDEO)

Almakos - 15.06.2013

Para qindra mijëra protestuesve sot kryeministri Erdogan ka falemenderuar Shkupin për marshin e djeshëm në shenjë përkrahje. Kryeministri Rexhep Tajip Erdoan, pas bisedimeve në lidhje me Parku Gezi, foli me një gjuhë të qartë për pikën e ...

Spastrohet Gezi, rritet “autoritarizmi” në Turqi

Lajmeshqip - 15.06.2013

Stamboll – Policia në Stamboll ka “shkatërruar” gjithçka për të larguar protestuesit nga Parku Gezi. BBC raporton se policia turke, ka përdorur gazin lotësjellës dhe plumbat e gomës si dhe ka demoluar tendat ku ishin vendosur protestuesit.

Dorëzohet Erdogan, anullon planin e rizhvillimit të parkut “Gejzi”

Ora news - 15.06.2013

Kryeministri turk Recep Tayyip Erdogan i bëri thirrje protestuesve të vakuohen nga parku i Stambollit, pasi premtoi se do t’i prishë planet e zhvillimit në atë zonë.

Erdogan kërkon sërish ndalimin e protestave

Botasot - 15.06.2013

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, u ka bërë sërish thirrje protestuesve antiqeveritarë që të largohen nga Parku Gezi i Stambollit. Thirrja vjen pasi autoritetet kanë ofruar siguri, se qeveria ka pezulluar planet e ndërtimit në park, ...

Manifestuesit mblidhen sërish në Parkun Gezi në Stamboll

Botasot - 15.06.2013

Nuk kanë ndaluar protestat në Turqi. Manifestuesit janë mbledhur sërish në parkun Gezi në Stamboll duke vazhduar rezistencën që zgjat prej më shumë se dy javësh.

Turqi, protestuesit sfidojnë Kryeministrin Erdogan

VOA - 15.06.2013

Anketat tregojnë se demonstruesit i acaruan sidomos deklaratat e forta kundër protestuesve të bëra nga zoti Erdogan Në Turqi, protestuesit nuk po i binden një kërkese të qeverisë për t'u larguar nga një park i Stambollit, ku është ...

Protestuesit turq do të mbesin në Parkun Gezi (Video)

Telegrafi - 15.06.2013

Protestuesit turq janë zotuar se do të vazhdojnë të mbajnë të okupuar Parkun Gezi. Deklarata e tyre sfiduese vjen me gjithë premtimin e kryeministrit Recep Tayyip Erdogan se do të pezullojë planin për rizhvillimin e parkut, i cili është ...

Protestuesit turq do të mbesin në Parkun Gezi

Botasot - 15.06.2013

Protestuesit turq janë zotuar se do të vazhdojnë të mbajnë të okupuar Parkun Gezi. Deklarata e tyre sfiduese vjen me gjithë premtimin e kryeministrit Recep Tayyip Erdogan se do të pezullojë planin për rizhvillimin e parkut, i cili është ...

Erdogani: Falemnderit Gostivari dhe Shkupi për përkrahjen – VIDEO

FlashLajme - 15.06.2013

Maqedoni , Rajoni & Bota , Top Lajme | admin | June 15, 2013 21:13 Para qindra mijëra protestuesve sot kryeministri Erdogan ka falemenderuar Shkupin dhe Gostivarin për protestat e djeshme në shenjë perkarhjeje.

Protestuesit nuk tërhiqen

Vision Plus - 15.06.2013

Protestuesit ne Turqi deklarojnë se do te vijojnë te mbajnë te pushtuar Gezi Park ne Stamboll. Qëndrimi i tyre erdhi pas premtimit te kryeministrit Erdogan për te pezulluar planin e zhvillimit qe ngjalli protestat e ashpra anti-qeveritare ...

‘Gezi Park’, protestuesit zotohen për rezistencë: Ky është veç fillimi (FOTO)

Gazeta Idea - 15.06.2013

Turqi- Protestuesit turq kanë premtuar të vazhdojnë ta mbajnë të zënë ‘Gezi Park’-un e Stambollit. Deklarata e tyre erdhi megjithë premtimin sfidues të kryeministrit për të ndalur një plan rizhvillimi, i cili ngjalli dy javë të trazirave ...

Update: protestuesit nuk e lëshojnë Parkun Gezi pavarësisht premtimeve të Erdogan

Respublica - 15.06.2013

Protestuesit turq kanë refuzuar ta lirojnë Parkun Gezi të Stambollit edhe përkundër lëshimit nga ana e kryeministrit Rexhep Tajip Erdogan. Sot, protestuesit vendosën të mos lëshojnë pe, edhe pse Erdogan premtoi që do të zhvillohet një ...

Turqi, protestuesit nuk tërhiqen

AMA-News - 15.06.2013

Protestuesit turq vazhdojnë të qëndrojnë në Parkun “Gejzi”, në Stamboll pavarësisht se Kryeministri, Rexhep Taip Erdogan premtoi ndalimin e planit të rizhvillimit, shkak i tensioneve anti-qeveritare në vend.

Vazhdojnë protestat në Stamboll

Fish Media - 15.06.2013

Protestuesit turq vazhdojnë të qëndrojnë në Parkun “Gejzi”, në Stamboll pavarësisht se Kryeministri, Rexhep Taip Erdogan premtoi ndalimin e planit të rizhvillimit, shkak i tensioneve anti-qeveritare në vend, njoftojnë medie të hauja.

Protestuesit turq do të mbesin në Parkun Gezi (Video)

GazetaDitore - 15.06.2013

Protestuesit turq janë zotuar se do të vazhdojnë të mbajnë të okupuar Parkun Gezi. Deklarata e tyre sfiduese vjen me gjithë premtimin e kryeministrit Recep Tayyip Erdogan se do të pezullojë planin për rizhvillimin e parkut, i cili është ...

Vazhdojnë protestat në Stamboll

Lajme Online - 15.06.2013

Protestuesit turq vazhdojnë të qëndrojnë në Parkun “Gejzi”, në Stamboll pavarësisht se Kryeministri, Rexhep Taip Erdogan premtoi ndalimin e planit të rizhvillimit, shkak i tensioneve anti-qeveritare në vend, njoftojnë medie të hauja.

Udhëheqësit e Turqisë kundërshtojnë qëndrimin e BE-së

GazetaDitore - 15.06.2013

Nga Menekshe Tokjaj për Southeast European Times në Stamboll Dialogu i Turqisë me Bashkimin Evropian lidhur me demonstratat për Parkun Gezi mori një kthesë të ashpër pasi qeveria kundërshtoi kritikën për atë sesi trajtoi protestat e ...

Vazhdojnë protestat në Stamboll

GazetaDitore - 15.06.2013

Protestuesit turq vazhdojnë të qëndrojnë në Parkun “Gejzi”, në Stamboll pavarësisht se Kryeministri, Rexhep Taip Erdogan premtoi ndalimin e planit të rizhvillimit, shkak i tensioneve anti-qeveritare në vend, njoftojnë medie të hauja.

Protestuesit në shesh, tubime edhe pas tërheqjes së Erdogan

AlbanianScreen - 15.06.2013

Stamboll - Protestuesit e parkut "Gezi" kanë deklaruar se nuk do të ndalin rezistencën e tyre kundër qeverisë turke. Ata e bënë deklaratën në faqen zyrtare të protestuesve "Solidariteti Taksim".

Turqi, Erdogan takon protestuesit: Për parkun vendos referendumi

Shekulli - 14.06.2013

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, zhvilloi bisedime me anëtarë të një nga grupeve kryesore të protestës, takim ky që u zhvillua dje në orët e vona të natës, pak orë pas ‘paralajëmrimit të fundit’ që ai u bëri protestuesve.

Erdoan takon “Sulejmanin e Madhërishëm”, pezullohen ndërtimet në Parkun Gezi

Gazeta Start - 14.06.2013

Kryeministri turk, Rexhep Tajip Erdoan, është takuar mbrëmjen e djeshme me një grup artistësh dhe aktorësh, mes të cilëve edhe me Halit Ergençin, aktorin e famshëm turk tek seriali “Sulejmani i Madhërishëm”, i cili mori pjesë në disa ...

Erdogan takoi protestuesit

Evropaelire - 14.06.2013

07:40 Erdogan takoi protestuesit 07:31 Irani voton presidentin 06:52 Qeveria siriane “ka përdorur armë ...

Pezullohet plani i ndërtimit në Parkun Gezi

Evropaelire - 14.06.2013

14:40 Pezullohet plani i ndërtimit në Parkun Gezi 14:23 Moska: Provat e SHBA-së për Sirinë “jobindëse“ 13:59 OKB i kërkon Minskut respektimin e të drejtave 13:44 Mbyllet zyra e MUP-it serb në Leposaviq 13:26 Ish-presidenti i Argjentinës ...

Erdogan takoi protestuesit

Lajmeshqip - 14.06.2013

Ankara- Kryeministri turk Recep Tayyip Erdogan ka mbajtur një takim me përfaqësuesit e protestuesve, pak orë pasiqë ka dhënë “paralajmërimin final” për protesutesit.

Erdogan takon një grup tjetër protestuesish

Portalb - 14.06.2013

Tayyip Erdogan, kryeministri turk, papritur mbrëmë, në orët e vona të natës është takuar me një grup tjetër protestuesish. Takimi është realizuar pas “paralajmërimit të fundit” , të kryeministrit ndaj protestuesëve antiqeveritar.

Erdogan takoi protestuesit turq

Ina - 14.06.2013

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, ka takuar protestuesit antiqeveritarë në përpjekje për t’iu dhënë fund protestave kundër qeverisë së tij. Erdogan ka zhvilluar takimin në orët e hershme të mëngjesit në Ankara.

Erdogan takon protestuesit

Albeu.com - 14.06.2013

Protestuesit antiqeveritarë janë takuar mëngjesin e sotëm në Ankara nga kryeministri i vendit Rexhep Taip Erdogan . Ky i fundit i ka kërkuar atyre që të ndalin protestat kundër qeverisë së tij.

Demonstruesit në Stamboll refuzojnë të tërhiqen nga parku Gezi

Alsat - 14.06.2013

Demonstruesit të cilët e "okupuan" parkun Gezi në sheshin Taksim të Stambollit, refuzuan të tërhiqen edhe krahas "paralajmërimit të fundit" të kryeministrit turk Rexhep Taip Erdogan dërguar deri te ata.

Erdogani patim takim me përfaqësues të demonstruesve antiqeveritarë

Idividi - 14.06.2013

Ankara, 14 qershor 2013 (MIA) - Kryeministri turk Rexhep Taip Erdogan ka pranuar mbrëmë në orën 23:00 disa pjesëtarë të grupit, që përfaqëson protestuesit "Solidaritet me Taksim".

Demonstruesit në Stamboll refuzojnë të tërhiqen nga parku Gezi

Idividi - 14.06.2013

Stamboll,13 qershor 2013 (MIA) - Demonstruesit të cilët e "okupuan" parkun Gezi në sheshin Taksim të Stambollit, refuzuan të tërhiqen edhe krahas "paralajmërimit të fundit" të kryeministrit turk Rexhep Taip Erdogan dërguar deri te ata.

Erdogan ultimatum protestuesve: Largohuni nga parku Gezi, durimi po na soset

SOT - 14.06.2013

Jo vetëm që nuk largohet nga qeveria, por kryeministri turk Erdogan në mënyrë urgjente u ka kërkuar protestuesve që të largohen menjëherë nga parku Gezi. “Durimi po na soset.

Erdogan pajtohet me protestuesit, ndërpret projektin në Gezi

Almakos - 14.06.2013

Kryeministri turk Rexhep Taip Erdogan u dakordua që të ndërpriten planet për rikonstruimin e parkut “Gezi” në Stamboll, ku tani më dy javë po mbahen protesta antiqeveritare.

Turqi: Për parkun vendos referendumi

Lajm - 14.06.2013

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, zhvilloi bisedime me anëtarë të një nga grupeve kryesore të protestës, takim ky që u zhvillua dje në orët e vona të natës, pak orë pas ‘paralajëmrimit të fundit’ që ai u bëri protestuesve.

Erdogan pajtohet me protestuesit, ndërpret projektin në Gezi

Portalb - 14.06.2013

Protestuesit në parkun Gezi të Stambollit pretendojnë se është arritur një fitore e vogël, pasi që qeveria turke është dakorduar që t'i anulojë planet për ndërtim.

Turqia pezullon planin e ndërtimit në Parkun Gezi

Ina - 14.06.2013

Qeveria e Turqisë është pajtuar që të pezullojë planet për ndërtim në Parkun Gezi të Stambollit, deri në vendimin e gjykatës. Planet e tilla kanë shkaktuar protesta masive antiqeveritare në Turqi.

“Sulejmani i Madhërishëm” takon Erdogan

Almakos - 14.06.2013

Kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan ka ftuar një grup të dytë protestuesish anti-qeveritarë për një takim të papritur në orët e vona të natës, pasi dha atë që e cilësoi si “paralajmërimi i fundit” për protestuesit.

Udhëheqësit e Turqisë kundërshtojnë qëndrimin e BE-së

SETimes - 14.06.2013

14/06/2013 Kryeministri dhe të tjerë hedhin poshtë kritikën rreth reagimit të ashpër të qeverisë ndaj demonstruesve në Stamboll dhe qytete të tjera.

Erdogan: Kërkesën Tuaj e pranuam, tërhiquni nëse keni patur këtë kërkesë

Lajm - 14.06.2013

Kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan sot u bëri thirrje qindra demonstrantëve në parkun Gezi, në Stamboll, të tërhiqen, duke i rikujtuar se porosinë e tyre qeveria e pranoi pas negociatave që kishin për qëllim t’i ndërprejnë protestat ...

Erdogan: Kërkesën Tuaj e pranuam, tërhiquni nëse keni patur këtë kërkesë

Almakos - 14.06.2013

Kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan sot u bëri thirrje qindra demonstrantëve në parkun Gezi, në Stamboll, të tërhiqen, duke i rikujtuar se porosinë e tyre qeveria e pranoi pas negociatave që kishin për qëllim t’i ndërprejnë protestat ...

Erdogan takoi protestuesit

Botasot - 14.06.2013

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, ka takuar protestuesit antiqeveritarë në përpjekje për t’iu dhënë fund protestave kundër qeverisë së tij. Erdogan ka zhvilluar takimin në orët e hershme të mëngjesit në Ankara.

Kryeministri turk Erdogan takohet me protestuesit

ABC News - 14.06.2013

Kryeministri turk Erdogan është takuar me një delegacion të manifestuesve të sheshit Taksim. Edhe pse nuk ka pasur lëshime, mendohet se protestat do të përfundojnë.

Erdogan u ofron lëshime protestuesve

VOA - 14.06.2013

Kryeministri turk u bëri thirrje protestuesve të largohen nga parku i Stambollit, pasi premtoi se do t’i prishë planet e zhvillimit në atë zonë Kryeministri turk Recep Tayyip Erdogan i bëri thirrje protestuesve të vakuohen nga parku i ...

Turqia pezullon planin e ndërtimit në Parkun Gezi

Botasot - 14.06.2013

Qeveria e Turqisë është pajtuar që të pezullojë planet për ndërtim në Parkun Gezi të Stambollit, deri në vendimin e gjykatës. Planet e tilla kanë shkaktuar protesta masive antiqeveritare në Turqi.

Protestat në Turqi, "Sulejmani i Madhërishëm" takon Erdogan

BalkanWeb - 14.06.2013

TURQI - Kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan ka ftuar një grup të dytë protestuesish anti-qeveritarë për një takim të papritur në orët e vona të natës, pasi dha atë që e cilësoi si “paralajmërimi i fundit” për protestuesit.

Turqia pezullon planin e ndërtimit në Parkun Gezi

Yll Press - 14.06.2013

Një zëdhënës i qeverisë ka thënë se nuk do të ketë përpjekje për të nisur projektin derisa gjykata të vendosë nëse ai është i ligjshëm ose jo, trasnemtojnë medie.

Live nga Taksimi: Protestat vazhdojnë, Erdogani nuk shet shumë trimëri, por i dënon mediat! (Video)

Telegrafi - 14.06.2013

Protestuesit në Taksim - përkundër premtimeve dhe “paralajmërimit të fundit” të kryeministrit turk Recep Tayyip Erdogan - nuk do të dorëzohen lehtë. Ndërkohë, mediat që raportojnë nga vendi i ngjarjes, çdo herë e më shumë po gjobiten.

Turqi, Erdogan takon protestuesit

Vision Plus - 14.06.2013

Kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan, ka takuar protestuesit antiqeveritarë në përpjekje për t’iu dhënë fund protestave kundër qeverisë së tij. Erdogan ka zhvilluar takimin në orët e para të mëngjesit në Ankara.

Erdogan ngrin projektin për ‘Gezi Park’ deri në një vendim gjykate (FOTO)

Gazeta Idea - 14.06.2013

Turqi- Qeveria turke thotë se ka rënë dakord të pezullojë planet për rizhvillimin e një parku në Stamboll, derisa të merret një vendim gjykate, pas bisedimeve me protestuesit.

Erdogan takoi protestuesit

Fish Media - 14.06.2013

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, ka takuar protestuesit antiqeveritarë në përpjekje për t’iu dhënë fund protestave kundër qeverisë së tij. Erdogan ka zhvilluar takimin në orët e hershme të mëngjesit në Ankara.

Erdogan takoi protestuesit

Lajme Online - 14.06.2013

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, ka takuar protestuesit antiqeveritarë në përpjekje për t’iu dhënë fund protestave kundër qeverisë së tij. Erdogan ka zhvilluar takimin në orët e hershme të mëngjesit në Ankara.

Erdogan takoi protestuesit

GazetaDitore - 14.06.2013

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, ka takuar protestuesit antiqeveritarë në përpjekje për t’iu dhënë fund protestave kundër qeverisë së tij. Erdogan ka zhvilluar takimin në orët e hershme të mëngjesit në Ankara.

Turqi, shpresa për mosprishjen e parkut eldquo;Gezierdquo;, do apelohet çështja

Shqiptarja - 14.06.2013

STAMBOLL - Zëvendëskryetari i Partisë AK, Hysejin Çelik tha se “nuk do të bëhet asnjë veprim në lidhje me parkun “Gezi” deri në marrjen e vendimit të Gjykatës dhe rezultateve të referendumit”.

Pezullohet plani i ndërtimit në Parkun Gezi

GazetaDitore - 14.06.2013

Qeveria e Turqisë është pajtuar që të pezullojë planet për ndërtim në Parkun Gezi të Stambollit, deri në vendimin e gjykatës. Planet e tilla kanë shkaktuar protesta masive antiqeveritare në Turqi.

Pezullohet plani i ndërtimit në Parkun Gezi

Info Shqip - 14.06.2013

Qeveria e Turqisë është pajtuar që të pezullojë planet për ndërtim në Parkun Gezi të Stambollit, deri në vendimin e gjykatës. Planet e tilla kanë shkaktuar protesta masive antiqeveritare në Turqi.

Protestat në Turqi, a janë kryengritje?

Ilirida - 14.06.2013

Adnan Khan “Kjo është beteja e parë që Erdogani e ka humbur kohëve të fundit. Ai ka tejkaluar – paturpësinë e tij, arrogancën dhe impulsi autoritar ka goditur në mur”.

Pezullohet plani i ndërtimit në Parkun Gezi

Gazeta Shqip - 14.06.2013

Qeveria e Turqisë është pajtuar që të pezullojë planet për ndërtim në Parkun Gezi të Stambollit, deri në vendimin e gjykatës. Planet e tilla kanë shkaktuar protesta masive antiqeveritare në Turqi.

Live nga Taksimi: Protestat vazhdojnë, Erdogani nuk shet shumë trimëri, por i dënon mediat! (Video)

GazetaDitore - 14.06.2013

Protestuesit në Taksim – përkundër premtimeve dhe “paralajmërimit të fundit” të kryeministrit turk Recep Tayyip Erdogan – nuk do të dorëzohen lehtë. Ndërkohë, mediat që raportojnë nga vendi i ngjarjes, çdo herë e më shumë po gjobiten.

Erdogan takohet me protestuesit: Jepini fund protestave

AlbanianScreen - 14.06.2013

Stamboll - Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, ka takuar protestuesit antiqeveritarë në përpjekje për t?iu dhënë fund protestave kundër qeverisë së tij. Erdogan ka zhvilluar takimin në orët e hershme të mëngjesit në Ankara.

Erdogan: Durimit i erdhi fundi, po ju paralajmëroj

Shekulli - 13.06.2013

Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan nga selia e partisë së tij ka lëshuar një "paralajmërim të fundit" për protestuesit, duke i kërkuar ta lënë parkun “Gezi” në Stamboll. "Durimi ka një fund.

Turqi, referendum për Parkun Gezi

Gazeta Start - 13.06.2013

Qeveria turke ka hedhur një hap të rëndësishëm për t’u dhënë fund protestave dy javore që kanë përfshirë vendin. Në këtë mënyrë, kryeministri Rexhep Tajip Erdoan, duket se synon t’ia lërë popullit të dorë nëse do ndërtim në Parkun Gezi apo ...

Presidenti turk Abdulla Gjyl bëri thirrje për dialog me protestuesit në vend

Idividi - 13.06.2013

Ankara, 12 qershor 2013 (MIA) - Presidenti turk Abdulla Gjyl sot bëri thirrje për dialog me protestuesit legjitim, të cilët protestojnë kundër planeve për rikonstruimin e parkut Gezi në Stamboll, por deklaroi se ata të cilët kanë dalë në ...

Qeveria turke propozon referendum për parkun Gezi

Albeu.com - 13.06.2013

Referendum është propozuar për parkun Gezi në Stamboll nga mazhoranca në Turqi. Zëdhënësi i partisë Huseyin Celik tha se qeveria shpreson se kjo ofertë e "vullnetit të mirë" për mbajtjen e referendumit në Stamboll do t'i bind demonstruesit ...

Erdogan propozon referendum për parkun e Taksimit

Almakos - 13.06.2013

Partia e Drejtësisë dhe Zhvillimit e kryeministrit turk ka propozuar mbajtjen e një referendumi për planet kontraverse rreth ndërtimit në Parkun Gezi të Stambollit.

Dhunë dhe bisedime në Turqi

DW - 13.06.2013

Ballafaqimi i Erdoganit me trazirat në vend po krijon konfuzion: nga njëra anë dhuna e policisë dhe nga ana tjetër dialogu. Krerët e lartë të vendit nuk flasin me të njëjtën gjuhë.

Erdogan sfidon me referendum

Top Channel - 13.06.2013

Partia AK në pushtet është e hapur ndaj idesë për mbajtjen e një referendumi mbi planet polemizuese për rizhvillimin e parkut "Gejzi" të Stambollit.

Gjyler u bëri thirje demonstrantëve të tërhiqen nga parku Gezi, në Ankara viktimë e re nga protestat

Idividi - 13.06.2013

Ankara, 13 qershor 2013 (MIA) - Ministri turk i Punëve të Brendshme, Muamer Gjyler deklaroi se është e domosdoshme dmonstrantët të tërhiqen nga parku Gezi në Stamboll dhe të përforin metoda të ndryshme nga të tanishmet për shprehjen e ...

Protestat në parkun Gezi vazhdojnë kundër ofertës për referendum

Idividi - 13.06.2013

Stamboll, 13 qershor 2013 (MIA) - Protestat në parkun Gezi vazhdojnë, edhe pse qeveria turke mbrëmë ofroi shpallje të referendumit për planet për ndërtim në Stamboll, për shkak të së cilës filluan demonstratat më 31 maj të këtij viti.

Erdogan, protestuesve: Durimi e ka një kufi

Lajm - 13.06.2013

Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan ka lëshuar një “paralajmërim final” për protestuesit, duke i kerkuar atyre të lënë parkun Gezi në Stamboll. “Durimi ynë ka nje fund.

Qeveria turke propozon referendum për parkun në Stamboll

Portalb - 13.06.2013

Partia e Drejtësisë dhe Zhvillimit që qeverisë në Turqi ka propozuar mbajtjen e një referendumi për planet kontraverse rreth ndërtimit në Parkun Gezi të Stambollit.

Erdogan: Vërejtja e fundit! Merrni valixhet dhe shkoni në shtëpi, Gezi parku po qelbet

Portalb - 13.06.2013

Kryeministri turk Rexhep Tap Erdogan nga selia e partisë së tij ka lëshuar një "paralajmërim të fundit" për protestuesit, duke i kërkuar ta lënë parkun “Gezi” në Stamboll. "Durimi ynë është duke u sosur.

Qeveria turke: Referendum për projektin e parkut

Ora news - 13.06.2013

Qeveria turke ka deklaruar se mund të shqyrtojë idenë e organizimit të një referendumi lidhur me të ardhmen e parkut publik. Planet për ngritjen e një kompleksi komercial në këtë park u bënë shkak për protestat masive që kanë mbërthyer ...

Turqi: Qeveria propozon referendum për Stamboll

Botasot - 13.06.2013

Partia e Drejtësisë dhe Zhvillimit që qeverisë në Turqi ka propozuar mbajtjen e një referendumi për planet kontraverse rreth ndërtimit në Parkun Gezi të Stambollit.

Turqi: Qeveria propozon referendum për Stambollin

Telegrafi - 13.06.2013

Partia e Drejtësisë dhe Zhvillimit që qeverisë në Turqi ka propozuar mbajtjen e një referendumi për planet kontraverse rreth ndërtimit në Parkun Gezi të Stambollit.

Turqi: Qeveria propozon referendum për Stamboll

Yll Press - 13.06.2013

Përpjekjet e policisë ndaj aktivistëve që protestojnë kundër planeve për ndërtimin e një qendre tregtare në këtë park, kanë shkaktuar në dy javët e fundit përleshje të dhunshme mes policisë dhe protestuesve në mbarë Turqinë.

Protestat në parkun Gezi vazhdojnë kundër ofertës për referendum

Yll Press - 13.06.2013

Megjithatë, demonstrantët dyshojnë dhe nuk besojnë në mbajtjen e referendumit të drejtë, për shkak të së cilës vazhdojnë protestat në parkun Gezi.

Erdogan jep paralajmërimin e fundit

Botasot - 13.06.2013

Kryeministri turk Recep Tayyip Erdogan iu ka dhënë “paralajmërimin e fundit” protestuesve që po vazhdojnë të qëndrojnë në parkun qendror të Stambollit.

Erdogan jep paralajmërimin e fundit

Telegrafi - 13.06.2013

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan iu ka dhënë “paralajmërimin e fundit” protestuesve që po vazhdojnë të qëndrojnë në parkun qendror të Stambollit.

Demonstruesit në Stamboll refuzojnë të tërhiqen nga parku Gezi

Yll Press - 13.06.2013

Erdogan sot u kërcënua se autoritetet do ta pastrojnë sheshin Taksim të Stambollit prej, siç tha, "shkelësve të ligjit". Demonstruesit të cilët e "okupuan" parkun Gezi në sheshin Taksim të Stambollit, refuzuan të tërhiqen edhe krahas ...

Erdogan paralajmëron protestuesit: Lini parkun, mu sos durimi

Ora news - 13.06.2013

Protestat në Turqi duket se po arrijnë drejt fundit të tyre. Demostruesit në parkun Gezi nga të cilët u përhapën protestat në të gjithë vendin janë tërhequr tashmë në sheshin Tahrir, ndërsa Gezi është duke u pastruar pasi Kryeministri turk ...

Live: Protestuesit këmbëngulës, Erdogani lëshon pe? (Video)

Telegrafi - 13.06.2013

Edhe pse këtë mëngjes gjëmoi se "durimit tonë i erdhi fundi" dhe se demonstruesit duhet menjëherë të largohen Gezi Parku dhe Sheshi Taksim, kryeministri turk Recep Tayyip Erdogan megjithatë e ndërroi "diskun e gramafonit" dhe tash kërkon ...

Turqi: Qeveria propozon referendum për Stamboll

Vision Plus - 13.06.2013

Partia e Drejtësisë dhe Zhvillimit të qeverisë në Turqi ka propozuar mbajtjen e një referendumi për planet kontraverse rreth ndërtimit në Parkun “Gezi” të Stambollit.

Turqi, partia e Erdoganit referendum për parkun

Shqiptarja - 13.06.2013

ANKARA - Nën kryetari i partisë turke në pushtet AKP tha se mbetet e hapur ideja e një referendumi mbi planet që do të rizhvillojnë Parkun Gezi në qendër të Stambollit raportojnë mediat turke.

Skeptikë mbi referendumin, Erdogan bën paralajmërimin e fundit (FOTO)

Gazeta Idea - 13.06.2013

Turqi- Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan ka lëshuar një “paralajmërim final” për protestuesit duke i kërkuar të kirojnë ‘Gezi Park’-un në Stamboll. “Durimi ynë është drejt fundit.

Vazhdojnë protestat në parkun Gezi, kundër ofertës për referendum

Ilirida - 13.06.2013

Protestat në parkun Gezi vazhdojnë, edhe pse qeveria turke mbrëmë ofroi shpallje të referendumit për planet për ndërtim në Stamboll, për shkak të së cilës filluan demonstratat më 31 maj të këtij viti.

Dhunë dhe bisedime në Turqi

GazetaDitore - 13.06.2013

Ballafaqimi i Erdoganit me trazirat në vend po krijon konfuzion: nga njëra anë dhuna e policisë dhe nga ana tjetër dialogu. Krerët e lartë të vendit nuk flasin me të njëjtën gjuhë.

Erdogan jep paralajmërimin e fundit protestuesve

Lajme Online - 13.06.2013

Kryeministri turk Recep Tayyip Erdogan iu ka dhënë “paralajmërimin e fundit” protestuesve që po vazhdojnë të qëndrojnë në parkun qendror të Stambollit.

Erdogan jep paralajmërimin e fundit protestuesve

Fish Media - 13.06.2013

Kryeministri turk Recep Tayyip Erdogan iu ka dhënë “paralajmërimin e fundit” protestuesve që po vazhdojnë të qëndrojnë në parkun qendror të Stambollit.

Erdogan: Vërejtja e fundit! Merrni valixhet dhe shkoni në shtëpi, Gezi parku po qelbet

Ilirida - 13.06.2013

Kryeministri turk Rexhep Tap Erdogan nga selia e partisë së tij ka lëshuar një “paralajmërim të fundit” për protestuesit, duke i kërkuar ta lënë parkun “Gezi” në Stamboll. “Durimi ynë është duke u sosur.

Erdogani bën apel: Prindër, largoni fëmijët nga protesta! Dhe lë të kuptohet se do ushtrojë dhunë

Respublica - 13.06.2013

Rexhep Taip Erdogan “u ka hapur rrugë protestuesve”, duke premtuar një referendum mbi atë që është planifikuar të ndërtohet në parkun Gezi të Stambollit, por në anën tjetër po u shtrëngon dhëmbët. Sot u ka dhënë një ultimatum 24 orësh.

Konfirmohet viktima e pestë e protestave (video)

Info Shqip - 13.06.2013

Derisa demonstruesit po vazhdojnë të qëndrojnë në parkun Gezi edhe pse qeveria turke mbrëmë propozoi mbajtjen e referendumit, në protesta është shënuar viktima e pestë.

Konfirmohet viktima e pestë e protestave (video)

Gazeta Shqip - 13.06.2013

Derisa demonstruesit po vazhdojnë të qëndrojnë në parkun Gezi edhe pse qeveria turke mbrëmë propozoi mbajtjen e referendumit, në protesta është shënuar viktima e pestë.

Live: Protestuesit këmbëngulës, Erdogani lëshon pe? (Video)

GazetaDitore - 13.06.2013

Edhe pse këtë mëngjes gjëmoi se “durimit tonë i erdhi fundi” dhe se demonstruesit duhet menjëherë të largohen Gezi Parku dhe Sheshi Taksim, kryeministri turk Recep Tayyip Erdogan megjithatë e ndërroi “diskun e gramafonit” dhe tash kërkon ...

Turqi, qeveria propozon referendum për parkun "Gezi"

AlbanianScreen - 13.06.2013

Stamboll - Zëvendëskryetari i Partisë qeverisëse në Turqi, shprehet i hapur për idenë e mbajtjes së një referendumi në lidhje me planet e ndërtimit në parkun Gezi të Stambollit, të cilat u kundërshtuan me anë të protestave popullore që u ...

Presidenti thirrje për dialog, Erdogan takim për mbrojtjen e Parkut

Shekulli - 12.06.2013

Presidenti i Turqisë ka bërë thirrje sot për dialog me protestuesit legjitim, pasi policia shpërndau protestat në orët e para të ditës së sotme.

Turqi, vazhdon beteja polici-protestues

Top Channel - 12.06.2013

Policia turke ka përdorur gazin lotsjellës dhe ujin me presion për të shpërndarë mijëra demonstrues anti-qeveritarë të cilët u mblodhën në sheshin Taksim të Stambollit pas një dite përplasjesh sporadike.

Qetësi e brishtë, në qendër të Stambollit

Alsat - 12.06.2013

Të gjithë presin takimin e paralajmëruar për sot të kryeministrit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan me liderët e protestave antiqeveritare. Asnjë detaj nuk ofrohet paraprakisht nga palët, mbi kërkesat që do të shpalosen në bisedime.

Presidenti turk Abdulla Gjyl u bën thirrje protestuesve për dialog

Almakos - 12.06.2013

Presidenti turk Abdulla Gjyl sot bëri thirrje për dialog me protestuesit legjitim, të cilët protestojnë kundër planeve për rikonstruimin e parkut Gezi në Stamboll, por deklaroi se ata të cilët kanë dalë në rrugë që të marrin pjesë në ...

Presidenti bën thirrje për dialog me protestuesit

Albeu.com - 12.06.2013

Presidenti i Turqisë ka bërë thirrje sot për dialog me protestuesit legjitim, pasi policia shpërndau protestat në orët e para të ditës së sotme.

Turqi, bisedimet me Erdoganin përçajnë protestuesit

LajmiFundit - 12.06.2013

Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan po takohet me një pjesë të vogël të protestuesve anti-qeveritarë, pas një nate përleshjesh të dhunshme në qendër të Stambollit.

Fati i Parkut Gezi mund të vendoset me referendum

Lajmeshqip - 12.06.2013

Ankara – Zëvendëskryetari i partisë në pushtet në Turqi, Huseyin Celik, nuk e ka përjashtuar mundësinë e mbajtjes së një referendumi në lidhje me planin kontravers për zhvillimin e Parkut Gezi në Stamboll.

Presidenti turk Abdulla Gjyl bëri thirrje për dialog me protestuesit në vend

Yll Press - 12.06.2013

Gjul foli një ditë pasi policia për luftë me trazirat 18 orë të tëra ka përdorur gaz lotsjellës dhe topa të ujit që t'i dëbojë mijëra protestues në sheshin Taksim, ku janë fokusuar protestat dyjavore kundër kryeministrit, Rexhep Taip ...

Turqi, vazhdojnë protestat në sheshin Taksim. Erdogan: Nuk tërhiqem

ABC News - 12.06.2013

Kryeministri turk Erdogan nuk ka ndërmend të tërhiqet nga pozicioni i tij pavarësisht situatës së krijuar në vend. Gaz lotesjellës, automjete të blinduar dhe polici anti terror.

Erdogan takohet me protestuesit

VOA - 12.06.2013

Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan po takohet me një pjesë të vogël të protestuesve anti-qeveritarë, pas një nate përleshjesh të dhunshme në qendër të Stambollit.

Erdogan paralajmëron prerë protestuesit

VOA - 12.06.2013

Kryeministri turk Recep Tayyip Erdogan i ka dh ënë një paralajmërim të fundit protesuestuesve që të largohen nga sheshi Taksim i Stambollit. Zoti Erdogan tha se policia do t’i largojë ngatërrestarët nga sheshi brenda 24 orëve.

Erdogan takon protestuesit, Presidenti Gul bën thirrje për qetësi

Ora news - 12.06.2013

Pas 12 ditësh protestash kryeministri Turk Rexhep Tayyip Erdogan duket se ka zbutur qëndrimin e tij. Erdogan ka nisur takimin me dyer të mbyllura në zyrat e AKP-së në Ankara me një grup prej 11 përfaqësues në lidhje me Parkun “Gezi” në ...

Policia turke, vret një protestues? (Video)

Fish Media - 12.06.2013

Policia turke ka ashpërsuar aktet e dhunës ndaj protestuesve, pas deklaratave të ashpra të kryeministrit Recep Tayyip Erdogan. Forcat e policisë kanë tentuar të shpërndajnë turmat e protestuesve në sheshin Taksim me gaz lotsjellës, ndërsa ...

Policia turke, vret një protestues? (Video)

Lajme Online - 12.06.2013

Policia turke ka ashpërsuar aktet e dhunës ndaj protestuesve, pas deklaratave të ashpra të kryeministrit Recep Tayyip Erdogan. Forcat e policisë kanë tentuar të shpërndajnë turmat e protestuesve në sheshin Taksim me gaz lotsjellës, ndërsa ...

Policia turke, vret një protestues? (Video)

GazetaDitore - 12.06.2013

Policia turke ka ashpërsuar aktet e dhunës ndaj protestuesve, pas deklaratave të ashpra të kryeministrit Recep Tayyip Erdogan. Forcat e policisë kanë tentuar të shpërndajnë turmat e protestuesve në sheshin Taksim me gaz lotsjellës, ndërsa ...

Protestat në Turqi, përleshjet sfidojnë paralajmërimin e Erdogan-it (FOTO)

Gazeta Idea - 12.06.2013

Turqi- Policia turke kundër trazirave ka përdorur gaz lotsjellës për të shpërndarë mijëra protestues antiqeveritarë, të cilët u mblodhën në Sheshin Taksim në Stamboll, pas një ditë të përleshjeve sporadike.

Erdogan: “Tani mjaft, nuk ka më tolerancë!”

Gazeta Dita - 12.06.2013

Stamboll, policia hyri në parkun “Gezi” dhe largoi me forcë grupet që qëndronin në shesh që nga 30 maji. “Çështja është e mbyllur, me justifikimin e mbrojtjes së parkut po i bëhet atentat ekonomisë turke”, u shpreh kryeministri turk në një ...

FOTO REPORTAZH/ Stambolli në flakë

Gazeta Tema - 12.06.2013

Pas një nate të mbushur me përplasje mes policisë dhe protestuesve antiqeveritarë, Stambolli është gdhirë i qetë. Megjithatë tensioni është i lartë.

FOTO REPORTAZH/ Stambolli në flakë

GazetaDitore - 12.06.2013

Pas një nate të mbushur me përplasje mes policisë dhe protestuesve antiqeveritarë, Stambolli është gdhirë i qetë. Megjithatë tensioni është i lartë.

Presidenti thirrje për dialog, Erdogan takim për mbrojtjen e Parkut

GazetaDitore - 12.06.2013

Presidenti i Turqisë ka bërë thirrje sot për dialog me protestuesit legjitim, pasi policia shpërndau protestat në orët e para të ditës së sotme.

Erdogan do të takohet me protestuesit

Portalb - 11.06.2013

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, do të takohet të mërkurën me organizatorët e protestave antiqeveritare, për t’i dëgjuar mendimet e tyre.

Erdogan me thirje deri te demonstrantët të tërhiqen nga parku Gezi në Stamboll

Idividi - 11.06.2013

Stamboll, 11 qershor 2013 (MIA) - Kryeministri turk Rexhep Taip Erdogan u bëri thirje sot demonstrantëve të tërhiqen nga parku qendror i Stambollit Gezi pas protestave 12 ditëshe.

Erdogan: Çfarë prisnin protestuesit? Që të gjunjëzoheshim para tyre?

Almakos - 11.06.2013

Kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan nuk ndalet. Gjatë një fjalimi në parlament që u ndërpre shpesh nga duartrokitjet, Erdogan u shpreh i vendosur për të vazhduar me projektin në parkun 'Gezi' në Stamboll.

Turqi, protestuesit përleshen me policinë

Alsat - 11.06.2013

Të pajisur me automjete të blinduara, topa uji dhe gaz-lotsjellës, forcat speciale të policisë turke depërtuan në sheshin Taksim në Stamboll, ku tashmë dy javë janë duke u mbajtur protesta kundër planeve për rikonstruksionin e parkut Gezi.

Erdogan: Protestat dëmtojnë imazhin e Turqisë, të planifikuara

LajmiFundit - 11.06.2013

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se demonstratat që kanë nisur afro dy javë më përë në Stamboll, janë rrëmbyer nga njerëz me agjenda destruktive.

Paralajmërimi i Erdogan: Tolerancë zero!

Top Channel - 11.06.2013

Të mërkurën, siç u njoftua, ai do të bisedonte me protestuesit, por një ditë para, kryeministri turk Rexhep Taip Erdogan i paralajmëroi ata duke thënë se nuk do të tregojë as më të voglën tolerancë.

Erdogan takon protestuesit

Botasot - 11.06.2013

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, do të takohet të mërkurën me organizatorët e protestave anti-qeveritare, për të dëgjuar mendimet e tyre.

Erdogan s’ndalet: ‘Do ti presim pemët’

Botasot - 11.06.2013

Kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan nuk ndalet. Gjatë një fjalimi në parlament që u ndërpre shpesh nga duartrokitjet, Erdogan u shpreh I vendosur për të vazhduar me projektin në parkun ‘Gezi’ në Stamboll.

Erdogan: Protestat - “plan sistematik”

Botasot - 11.06.2013

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se demonstratat që kanë nisur afro dy javë më përë në Stamboll, janë rrëmbyer nga njerëz me agjenda destruktive.

Policia turke, vret një protestues? (Video)

Telegrafi - 11.06.2013

Policia turke ka ashpërsuar aktet e dhunës ndaj protestuesve, pas deklaratave të ashpra të kryeministrit Recep Tayyip Erdogan. Forcat e policisë kanë tentuar të shpërndajnë turmat e protestuesve në sheshin Taksim me gaz lotsjellës, ndërsa ...

Erdogan takon protestuesit

GazetaDitore - 11.06.2013

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, do të takohet të mërkurën me organizatorët e protestave antiqeveritare, për t’i dëgjuar mendimet e tyre.

Erdogan takon protestuesit

Info Shqip - 11.06.2013

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, do të takohet të mërkurën me organizatorët e protestave antiqeveritare, për t’i dëgjuar mendimet e tyre.

Erdogan takon protestuesit

Gazeta Shqip - 11.06.2013

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, do të takohet të mërkurën me organizatorët e protestave antiqeveritare, për t'i dëgjuar mendimet e tyre.

Erdogan s’ndalet: ‘Do ti presim pemët’

Fish Media - 11.06.2013

Kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan nuk ndalet. Gjatë një fjalimi në parlament që u ndërpre shpesh nga duartrokitjet, Erdogan u shpreh I vendosur për të vazhduar me projektin në parkun ‘Gezi’ në Stamboll.

Policia turke futet në ‘Sheshin Taksim’, Erdogan: Nuk ulemi në gjunjë (VIDEO)

Gazeta Idea - 11.06.2013

Turqi- Policia turke kundër trazirave është futur në ‘Sheshin Taksim’ të Stambollit, i cili është pushtuar nga protestuesit antiqeveritarë për afër dy javësh.

Erdogan s’ndalet: ‘Do ti presim pemët’

Lajme Online - 11.06.2013

Kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan nuk ndalet. Gjatë një fjalimi në parlament që u ndërpre shpesh nga duartrokitjet, Erdogan u shpreh I vendosur për të vazhduar me projektin në parkun ‘Gezi’ në Stamboll.

Analizë e TRT: Të kuptojmë drejt ngjarjet e Parkut Gezi, në Sheshin Taksim të Stambollit

Ilirida - 11.06.2013

Në këto ngjarje u plagosën rreth 10 protestues, ndërsa si pasojë e dhunës së këtyre të fundit mbetën të plagosur shumë policë; ndërtesat, automjetet dhe mjedisi përreth pësuan dëme të konsiderueshme.

Erdogan s’ndalet: ‘Do ti presim pemët’

GazetaDitore - 11.06.2013

Kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan nuk ndalet. Gjatë një fjalimi në parlament që u ndërpre shpesh nga duartrokitjet, Erdogan u shpreh I vendosur për të vazhduar me projektin në parkun ‘Gezi’ në Stamboll.

Erdogan: Protestat – “plan sistematik”

GazetaDitore - 11.06.2013

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se demonstratat që kanë nisur afro dy javë më përë në Stamboll, janë rrëmbyer nga njerëz me agjenda destruktive.

Turqi, ndalohet protesta. Policia përdor gaz lotsjellës

AlbanianScreen - 11.06.2013

Stamboll - Kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan paralajmëroi protestuesit se nuk do të tregojë më tolerancë ndaj tyre. Policia ndërhyri për të apstruar sheshin "Taksim", duke përdorur gazin lotsjellës ujë me presion e plumba kaucuku, ...

Partia turke në pushtet përgatit tubime alternative kundër protestave për parkun Gezi

Idividi - 10.06.2013

Stamboll, 9 qershor 2013 (MIA) - Partia turke në pushtet e Drejtësisë dhe Zhvillimit do të organizojë tubime të simpatizantëve të saj kundër protestave për parkun Gezi, njoftoi BTA.

Erdogan sfidon protestuesit, këta Erdoganin

Lajm - 10.06.2013

Kryeministri turk vazhdon të sfidojë protestat antiqeveritare në ditën e 10-të, ndërsa organizatorët bënë thirrje për më shumë demonstrata kundër planeve të administratës së tij për të rindërtuar sheshin qendror të Stambollit.

Erdogan sfidon protestuesit, këta Erdoganin

Yll Press - 10.06.2013

Ai u bëri thirrje përkrahësve të partisë tij të mënjanojnë dhunën dhe të përdorin zgjedhje e marsit të ardhshëm për t’u dhënë mësim kundërshtarëve, protestat masive të të cilëve kanë tronditur vendin.

Kryeministri turk Erdogan pranon të takohet me protestuesit

VOA - 10.06.2013

Protestuesit u përleshën me policinë në kryeqytetin turk, një ditë pasi kryeministri Erdogan kishte thënë se durimi i tij është i kufizuar. Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan ka rënë dakord të takohet me protestuesit anti-qeveritarë, ...

Erdogan të mërkurën takon protestuesit

Telegrafi - 10.06.2013

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, do të takohet të mërkurën me organizatorët e protestave anti-qeveritare, për të dëgjuar mendimet e tyre.

Erdogan: Durimi ka kufi! Protestuesit kërcejnë tango

GazetaDitore - 10.06.2013

Kryeministri turk, Rexhep Tayip Erdogan, ka paralajmëruar protestuesit se “durimi e ka një kufi”. Policia turke u përlesh sërish me protestuesit në disa qytete të këtij vendi, përfshirë edhe kryeqytetin Ankara.

Erdogan nis të kërcënojë

AMA-News - 10.06.2013

Erdoan ka sulmuar, me fjalë dhe në shesh. Kaq ka mjaftuar që protestat të shpërthejnë sërish. Një ditë më parë kryeministri turk me tone të forta është shprehur se dhe durimi ka një kufi. Protestat duhet të merrnin fund.

Tensioni në Turqi, protestuesit "ngujohen" në shesh

AlbanianScreen - 10.06.2013

Stamboll - Protesuesit në parkun Gezi në Stamboll ndjehen më të bashkuar se kurrë, nëntë ditë pasi policia përdori gaz lotsjellës dhe ujë me presion kundër demonstratës paqësore që kërkonte ndaljen e planeve të Qeverisë për të ndërtuar në ...