TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Qeveria mblidhet sërish për EULEX-in

Lajmi.net - 16.06.2016

Burime brenda Qeverisë kanë bërë të ditur për televizionin publik se Qeveria do të mblidhet sot duke filluar nga ora 08:00 për vazhdimin e mandatit të EULEX-it.

Qeveria arrin marrëveshje me BE-në për EULEX-in

Lajmi.net - 16.06.2016

Qeveria e Kosovës ka arritur marrëveshje me Bashkimin Evropian për vazhdimin e mandatit të EULEX-it, i cili është aprovuar deri në vitin 2018. Kryeministri Isa Mustafa, para kabinetit qeveritarë ka ...

EULEX-i në Kosovë deri më 15 qershor 2018

Lajm - 16.06.2016

Qeveria e Kosovës ka miratuar edhe projektligjin për ratifikimin e marrëveshjes ndërkombëtare në mes të Republikës së Kosovës dhe Bashkimit Evropian mbi misionin e BE-së për sundimin e ligjit në ...

Letërkonfirmimi i Mogherinit për EULEX-in

Zhurnal - 16.06.2016

Prishtinë, 16 qershor - Bashkimi Evropian ka pranuar ftesën e autoriteteve të Kosovës që EULEX-it t’i vazhdohet mandati për dy vjet, dhe ka këmbëngulur në kërkesën për marrjen e rasteve të reja, si ...

Letra e Thaçit dërguar Mogherinit për EULEX-in (Dokument)

Lajmi.net - 16.06.2016

Institucionet e Kosovës kanë kërkuar nga përfaqësuesja e BE-së Federica Mogherini që të pranojë kushtet për vazhdimin e EULEX-it. Në bazë të letrës që presidenti Hashim Thaçi i ka dërguar Mogherinit ...

Mbledhja e Qeverisë, EULEX-i dhe autobusët e Prishtinës

Lajmi.net - 16.06.2016

Kryeministri Isa Mustafa, në mbledhjen e sotme para kabinetit foli për arritjen e marrëveshjes me Bashkimin Evropian lidhur me vazhdimin e mandatit të Misionit të EULEX-it.

Ja çfarë shkruan Thaçi në letrën e drejtuar Mogherinit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 16.06.2016

Institucionet e Kosovës kanë kërkuar nga përfaqësuesja e BE-së Federica Mogherini që të pranojë kushtet për vazhdimin e EULEX-it. Përmes një letre që presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i ka dërguar ...

Ja deri kur do të qëndrojë EULEX në Kosovë

Portalb - 16.06.2016

Qeveria e Kosovës sot mbajti një mbledhje urgjente, pasi që mbrëmë ka arritur letra nga Shefja e diplomacisë e Bashkimit Evropian (BE) Federica Mogherini për vazhdimin e mandatit të EULEX-it.

Ja çfarë përmban letra që Mogherini ia dërgoi Thaçit për EULEX-in

Lajmi.net - 16.06.2016

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për Politika të Jashtëm dhe të Sigurisë, Federica Mogherini, i është përgjigjur presidentit të Kosovës, përmes një letre aprovimi, që flet për mandatin e ...

Mogherin: EULEX-i do të kontribuojë në rrugën evropiane të Kosovës

Almakos - 16.06.2016

Mogherini në letrën e dërguar shpreh mirënjohje për përkushtimin e presidentit për ta lehtësuar dhe ndihmuar punën e EULEX-it në Kosovë. Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për Politika të ...

Mosmarrëveshje me Mogherinin, dorëhiqet zyrtari francez i BE-së

Lajmi.net - 16.06.2016

Kreu i shërbimit të jashtëm të Bashkimit Evropian, diplomati francez, Alain Le Roy, ka dhënë dorëheqjen pas mosmarrëveshjeve me shefen e politikës së jashtme të BE-së Federica Mogherini, kanë thënë ...

Jep dorëheqje kreu francez i shërbimit të jashtëm

Zhurnal - 16.06.2016

Paris, 16 qershor - Kreu i shërbimit të jashtëm të Bashkimit Evropian, diplomati francez, Alain Le Roy, ka dhënë dorëheqjen Kjo dorëheqje erdhi pas mosmarrëveshjeve me shefen e politikës së jashtme ...

Kjo është letra që Thaçi i dërgoi Mogherinit (Dokument)

Lajm - 16.06.2016

Institucionet e Kosovës kanë kërkuar nga përfaqësuesja e BE-së Federica Mogherini që të pranojë kushtet për vazhdimin e EULEX-it. Sipas kësaj letre që presidenti Hashim Thaçi i ka dërguar Mogherinit ...

Ja përgjigja e Mogherinit për EULEX-in (FOTO LAJM)

Albeu.com - 16.06.2016

Bashkimi Evropian siç kishte njoftuar dhe më parë ka pranuar ftesën e autoriteteve të Kosovës që EULEX-it t’i vazhdohet mandati për dy vjet. Pas kësaj, ka ardhur letërpërgjigja që përfaqësuesja e ...

Mogherini pranon propozimin e Kosovës për rinovimin e mandatit të EULEX-it

Top Channel - 16.06.2016

Bashkimi Evropian ka pranuar ftesën e autoriteteve të Kosovës, që EULEX-it t’i vazhdohet mandati për dy vite dhe ka këmbëngulur në kërkesën për marrjen e rasteve të reja, si nga prokurorët, po ashtu ...

Qeveria mblidhet pas pak për mandatin e EULEX-it

Botasot - 16.06.2016

​Burime brenda Qeverisë kanë bërë të ditur për televizionin publik se Qeveria do të mblidhet sot duke filluar nga ora 08:00 për vazhdimin e mandatit të EULEX-it.

Qeveria mban mbledhje për mandatin e EULEX-it

Telegrafi - 16.06.2016

Qeveria e Kosovës do të mblidhet sot duke filluar nga ora 08:00 për vazhdimin e mandatit të EULEX-it. Ky vendim për mbajtjen e mbledhjes së Qeverisë erdhi pasi mbrëmë ka mbërritur letra e shefes së ...

Qeveria mban mbledhje urgjente

Gazeta Express - 16.06.2016

Qeveria e Kosovës do të mblidhet sot duke filluar nga ora 08:00 për vazhdimin e mandatit të EULEX-it. Ky vendim për mbajtjen e mbledhjes së Qeverisë erdhi pasi mbrëmë ka mbërritur letra e shefes së ...

Qeveria arrin marrëveshje me BE-në për EULEX-in

Telegrafi - 16.06.2016

Qeveria e Kosovës ka arritur marrëveshje me Bashkimin Evropian për vazhdimin e mandatit të EULEX-it, i cili është aprovuar deri në vitin 2018.. Kryeministri Isa Mustafa, para kabinetit qeveritarë ka ...

Qeveria arrin marrëveshje me BE-në për EULEX-in

Panorama - 16.06.2016

Qeveria e Kosovës ka arritur marrëveshje me Bashkimin Evropian për vazhdimin e mandatit të EULEX-it, i cili është aprovuar deri në vitin 2018. Kryeministri Isa Mustafa, para kabinetit qeveritar ka ...

Qeveria arrin marrëveshje me BE-në për EULEX-in

Zeri - 16.06.2016

Qeveria e Kosovës ka arritur marrëveshje me Bashkimin Evropian për vazhdimin e mandatit të EULEX-it, i cili është aprovuar deri në vitin 2018.. Kryeministri Isa Mustafa, para kabinetit qeveritarë ka ...

Pikë e rendit të ditës, edhe mandati i EULEX-it

Telegrafi - 16.06.2016

Burime të Telegrafit bëjnë me dije se çështja e mandatit të EULEX-it do të jetë pikë e rendit të ditës në seancën e Kuvendit të Kosovës. Kjo, pasi Qeveria e Kosovës ka miratuar edhe projektligjin për ...

Mogherini i përgjigjet Thaçit për EULEX'in: Kjo është përmbajta e letrës

Gazeta Express - 16.06.2016

Bashkimi Evropian ka pranuar ftesën e autoriteteve të Kosovës që EULEX-it t’i vazhdohet mandati për dy vjet, dhe ka këmbëngulur në kërkesën për marrjen e rasteve të reja, si nga prokurorët, po ashtu ...

Letërkonfirmimi i Mogherinit për EULEX-in

Telegrafi - 16.06.2016

Bashkimi Evropian ka pranuar ftesën e autoriteteve të Kosovës që EULEX-it t’i vazhdohet mandati për dy vjet, dhe ka këmbëngulur në kërkesën për marrjen e rasteve të reja, si nga prokurorët, po ashtu ...

​Ja letra e Thaçit dërguar Mogherinit për EULEX-in

Botasot - 16.06.2016

Institucionet e Kosovës kanë kërkuar nga përfaqësuesja e BE-së Federica Mogherini që të pranojë kushtet për vazhdimin e EULEX-it. Në bazë të letrës që presidenti Hashim Thaçi i ka dërguar Mogherinit ...

Kjo është letërpërgjigja e Mogherinit për EULEX-in (Dokument)

Telegrafi - 16.06.2016

Siç ishte njoftuar edhe më herët, Bashkimi Evropian ka pranuar ftesën e autoriteteve të Kosovës që EULEX-it t’i vazhdohet mandati për dy vjet. Pas kësaj, ka ardhur letërpërgjigja që përfaqësuesja e ...

Mogherini i përgjigjet Thaçit, ja çfarë thuhet në letrën e saj

Botasot - 16.06.2016

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për Politika të Jashtëm dhe të Sigurisë, Federica Mogherini, i është përgjigjur presidentit të Kosovës, përmes një letre aprovimi, që flet për mandatin e ...

Kjo është letërpërgjigja e Mogherinit për EULEX-in (Dokument)

Zeri - 16.06.2016

Siç ishte njoftuar edhe më herët, Bashkimi Evropian ka pranuar ftesën e autoriteteve të Kosovës që EULEX-it t’i vazhdohet mandati për dy vjet. Pas kësaj, ka ardhur letërpërgjigja që përfaqësuesja e ...

​Jep dorëheqje kreu francez i shërbimit të jashtëm, shkak Mogherini

Botasot - 16.06.2016

Kreu i shërbimit të jashtëm të Bashkimit Evropian, diplomati francez, Alain Le Roy, ka dhënë dorëheqjen pas mosmarrëveshjeve me shefen e politikës së jashtme të BE-së Federica Mogherini, kanë thënë ...

BE, dorëhiqet kreu francez i shërbimit të jashtëm

RTSH - 16.06.2016

Kreu i shërbimit të jashtëm të Bashkimit Evropian, diplomati francez, Alain Le Roy, ka dhënë dorëheqjen pas mosmarrëveshjeve me shefen e politikës së jashtme të BE-së Federica Mogherini, kanë thënë ...

Pikë e rendit të ditës, edhe mandati i EULEX-it

Shqiperia Ime - 16.06.2016

Burime të Telegrafit bëjnë me dije se çështja e mandatit të EULEX-it do të jetë pikë e rendit të ditës në seancën e Kuvendit të Kosovës. Kjo, pasi Qeveria e Kosovës ka miratuar edhe projektligjin për ...

Mogherin: EULEX-i do të kontribuojë në rrugën evropiane të Kosovës

Tetova Sot - 16.06.2016

Mogherini në letrën e dërguar shpreh mirënjohje për përkushtimin e presidentit për ta lehtësuar dhe ndihmuar punën e EULEX-it në Kosovë. Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për Politika të ...

Edhe dy vjet të huajt në Kosovë. Letërkonfirmimi i Mogherinit për EULEX-in

Java News - 16.06.2016

Bashkimi Evropian ka pranuar ftesën e autoriteteve të Kosovës që EULEX-it t’i vazhdohet mandati për dy vjet, dhe ka këmbëngulur në kërkesën për marrjen e rasteve të reja, si nga prokurorët, po ashtu ...

Qeveria e Kosovës theu bllokadën me BE-në dhe kryeqytetin e Prishtinës

Kosova Live - 16.06.2016

Qeveria e Kosovës, e cila është mbledhur sot me urgjencë, ka miratuar një projektligj në përpjekje për të siguruar bazën ligjore dhe kushtetuese për vazhdimin e mandatit të EULEX-it, në bazë të një ...

Letërkonfirmimi i Mogherinit për EULEX’in

Antpress - 16.06.2016

Bashkimi Evropian ka pranuar ftesën e autoriteteve të Kosovës që EULEX-it t’i vazhdohet mandati për dy vjet, dhe ka këmbëngulur në kërkesën për marrjen e rasteve të reja, si nga prokurorët, po ashtu ...

Arrin letra nga Mogherini, nesër pritet vazhdimi i mandatit të EULEX-it

Lajmi.net - 15.06.2016

Pas arritjes së letrës kthyese nga BE-ja për presidentin Hashim Thaçi, qeveria pritet të mblidhet nesër për ta përcjellë atë në Kuvend, ku edhe pritet ratifikimi që EULEX-it t’i zgjatet mandatit deri ...

​Mbërrin letra e Mogherinit, Qeveria mblidhet nesër

Zhurnal - 15.06.2016

Burime të RTK-së brenda Qeverisë kanë bërë të ditur që ka mbërritur letra e shefës së BE-së, Federica Mogherini dhe se Qeveria do të mblidhet nesër në orën 08:00.

​Mbërrin letra e Mogherinit, Qeveria mblidhet nesër

Telegrafi - 15.06.2016

Burime të RTK-së brenda Qeverisë kanë bërë të ditur që ka mbërritur letra e shefës së BE-së, Federica Mogherini dhe se Qeveria do të mblidhet nesër në orën 08:00.

Mbërrin letra e Mogherinit, Qeveria mblidhet nesër

Botasot - 15.06.2016

Burime të RTK-së brenda Qeverisë kanë bërë të ditur që ka mbërritur letra e shefës së BE-së, Federica Mogherini dhe se Qeveria do të mblidhet nesër në orën 08:00.

Mbërrin letra e Mogherinit, Qeveria mblidhet nesër për EULEX’in

Gazeta Express - 15.06.2016

Burime të RTK’së brenda Qeverisë kanë bërë të ditur që ka mbërritur letra e shefes së BE’së, Federica Mogherini për EULEX’in dhe se Qeveria do të mblidhet nesër në orën 08:00.

Mbërrin letra e Mogherinit, Qeveria mblidhet nesër

Zeri - 15.06.2016

Burime të RTK-së brenda Qeverisë kanë bërë të ditur që ka mbërritur letra e shefës së BE-së, Federica Mogherini dhe se Qeveria do të mblidhet nesër në orën 08:00.

Mogherini e injoron keq Thaçin, nuk i kthen përgjigje në letrën e tij! (Dokument)

Lajm - 14.06.2016

Pritja e Thaçit për një përgjigje pozitive nga Mogherini doli të jetë joreale. Ai nuk mori as përgjigje pozitive, as negative. Mogherini zgjodhi të mos merrej fare me këtë letër.

Bashkimi Evropian ia vazhdon mandatin EULEX-it

Almakos - 14.06.2016

Zëdhënësja e Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian Federika Mogerini, Maja Kocijançiq, konfirmoi vendimin e marrë në Bruksel për vazhdimin e misionit të vet në Kosovë për sundim të ligjit.

Mogherini e injoron keq Thaçin, nuk i kthen përgjigje në letrën e tij! (Dokument)

Botasot - 14.06.2016

Pritja e Thaçit për një përgjigje pozitive nga Mogherini doli të jetë joreale. Ai nuk mori as përgjigje pozitive, as negative. Mogherini zgjodhi të mos merrej fare me këtë letër.

BE ia vazhdon mandatin EULEX-it, Mogherini ia përgatit letrën Thaçit

Telegrafi - 14.06.2016

Bashkimi Evropian ia ka vazhduar sot mandatin misionit të vet në Kosovë për sundim të ligjit, EULEX, ndërkohë që në Prishtinë, gjatë tërë ditës janë duke u mbajtur bisedime për modalitetet e futjes ...

BE ia Vazhdon Mandatin EULEX-it, Mogherini ia Përgatit Letrën Thaçit

Botasot - 14.06.2016

Maja Kocijançiq, zëdhënëse e Përfaqësueses së Lartë të BE-së Federica Mogherini, ka konfirmuar për KALLXO.com vendimin e marrë sot në Bruksel për zgjatjen e mandatit të EULEX-it.