TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Neymar, Kung-Fu dhe show me çorapet në stërvitje (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.06.2014

Neymar ishte njeriu i ndeshjes në ndeshjen hapëse të Botërorit "Brazil 2014" me dopietën e tij në fitoren 3-1 ndaj Kroacisë, por ylli i Barcelonës pritet të jetë protagonist edhe në ndeshjen e dytë ...

Kupa e Botës në futboll “Brazil 2014” parashikohet të jetë më fitimprurësja

24 orë - 15.06.2014

Kupa e Botës 2014 është më e vlerësuara, më fitimprurësja dhe e shtrenjta në historinë e FIFA-s. Shifrat rekord përfshijnë një çmim prej 35 milionë dollarësh për federatën e ekipit fitues, 4 miliardë ...

Forca e grupit shqiptar të Botërorit 2014

Koha.net - 15.06.2014

Reparti i mesfushës dhe i sulmit i një ekipi ideal të shqiptarëve do të mund të përbëhej nga futbollistët që po marrin pjesë në kampionatin botëror që po mbahet në Brazil.

Tenxherja me presion

Panorama - 15.06.2014

EDMOND TUPJA Para disa ditësh, planeti “futboll” hyri në fazën e tij më interesante në Brazil, ku samba, karnavalet dhe pikërisht vetë futbolli po tërheqin prej kohësh, në mënyrë të papërmbajtshme, ...

Mesi: I uroj fat Brazilit, shpresoj të ndeshemi në finale

Shekulli - 14.06.2014

Ylli i Argjentinës Lionel Mesi, ndeshjen hapëse të botërorit ka zgjedhur që ta ndjekë nga ekrani i televizorit. Mesi ka ndjekur miqtë e tij brazilianë që janë pjesë e Barcelonës dhe ka postuar një ...

Brazili me refer, i ka 12 lojtarë në fushë

Lajmi.net - 14.06.2014

Shkodran Mustafi mendon se Brazili luan me 12 lojtarë në Botëror, duke menduar këtu për ndihmën që e mori ekipi i Scolarit në ndeshje me Kroacinë. Shkodran Mustafi mendon se Brazili është duke ...

Berisha i sheh ndeshjet me.. kostum

Gazeta Dita - 14.06.2014

Sali Berisha tashmë është kthyer në një tifoz të flaktë të kampionatit botëror të Futbollit. Duke mos pasur më angazhimet e mëparshme si kreu i qeverisë, S.B gjen kohën të ndjek dhe ndeshjet e Kupës ...

Tifo për Italinë, në FSHF fitojnë “axurrët”

Panorama Sport - 14.06.2014

Në institucionin e futbollit shqiptar dominojnë “axurrët”. Ashtu si të gjithë, edhe administrata e FSHF-së është përfshirë në ethet e botërorit “Brazil 2014″.

De Oliveira: FIFA ulu me këmbë në tokë!

InfoGlobi - 14.06.2014

Kupa e Botës nuk është një samit i krerëve të shteteve dhe as ndonjë misionin ndërkombëtar paqeruajtës i OKB-së. FIFA duhet të ulet me këmbë në tokë, mendon Astrid Prange De Oliveira.

Mesi “sfidon” Brazilin: “Bëjnë mirë të na shmangin”

Panorama Sport - 14.06.2014

Pak orë pasi Brazili tregoi se çfarë ishte i aftë të bënte, Lionel Mesi nxitoi që t’u hidhte dorashkën e sfidës organizatorëve të këtij Botërori. “Brazili bën mirë që të na evitojë”, ishte mesazhi i ...

Maradona: Brazili mundet lehtë, varet nga Nejmari

Panorama Sport - 14.06.2014

“Brazili mund të kishte humbur”. Diego Armando Maradona nuk përdor fjalë të buta kur përshkruan mënyrën se si luajti ekipi pritës, ndeshjen e parë të Botërorit.

17 Botërore, Gjermania është e frikshme në start

Panorama Sport - 14.06.2014

Fillim i mbarë, por fund i hidhur! “Brazil 2014″ do jetë botërori i 20-të në histori, por i 18-ti për Gjermaninë nga viti 1934. Për herë të 18-të, Gjermania do përballet edhe ndaj Portugalisë ditën e ...

Nejmar: S’më interesojnë golat, dua trofeun

Shekulli - 13.06.2014

Braziliani po konfirmohet dita ditës si një nga sulmuesit më të mirë në botë dhe këtë e vërtetoi edhe në ndeshjen e mbrëmshme përballë Kroacisë. 22-vjeçari shënoi dy gola dhe ishte padyshim lojtari ...

Brazili hap kampionatin me fitore

Ina - 13.06.2014

Kombëtarja e Brazilit ka hapur me fitore kompeticionin botëror të futbollit “Brazil 2014”. Dy golat e fantazistit Neymar si dhe goli i tretë i Oscar ka mbyllur fitoren e Brazilit me rezultatin 3:1 ...

“Brazil 2014”, vendasit e nisin me fitore

Top Channel - 13.06.2014

Kombëtarja e Brazilit e ka nisur me fitore Kampionatin Botëror që luhet në vendin e tyre, duke mundur Kroacinë 3-1, falë 2 golave të Neymar dhe një të Oscar.

Brazili e nis me fitore

Almakos - 13.06.2014

Brazili e ka nisur me fitore aventurën në Kupën e Botës pasi e ka mposhtur para shikuesve të vet me rezultat 3-1 përfaqësuesen e Kroacisë në ndeshjen hapëse të zhvilluar në stadiumin ‘Arena ...

Brazili e filloi “sambën”

Portalb - 13.06.2014

Lajme lidhur me temën Aplikacionet që ju ndihmojnë të ndiqni Kampionatin Botëror Shaqa me vëllezër, Ramazan në Brazil Shkencëtarët gjermanë Spanjën e shpallin kampion Angli-Itali do të luhet në ...

Botërori 2014 - Brazili e filloi me fitore, u dorëzua Kroacia

Zhurnal - 13.06.2014

Nikoqiri i Kampionatit Botëror, Brazili, e ka filluar ashtu si i ka hije këtë garë, duke e mposhtur Kroacinë me rezultat 3-1 para 60 mijë tifozëve të flakt në Arena do Corinthians në San Paolo.

Marcelo me autogol hyn në histori

Portalb - 13.06.2014

Lajme lidhur me temën Brazili e filloi “sambën” Aplikacionet që ju ndihmojnë të ndiqni Kampionatin Botëror Shaqa me vëllezër, Ramazan në Brazil Shkencëtarët gjermanë Spanjën e shpallin kampion ...

Brazili–Kroacia, vlerësimet e lojtarëve

Lajmi.net - 13.06.2014

Brazili e mposhti Kroacinë, 3:1, në ndeshjen hapëse të Botërorit. Njihuni me vlerësimet e lojtarëve të të dyja ndeshjeve. Brazili e mposhti Kroacinë me përmbysje, 3:1, në ndeshjen e zhvilluar sonte ...

Fillon KB në futboll, Brazili e nis me fitore, referi dëmton Kroacinë (Video)

Albtime - 13.06.2014

Nikoqiri i Kampionatit Botëror, Brazili, e ka filluar ashtu si i ka hije këtë garë, duke e mposhtur Kroacinë me rezultat 3-1 para 60 mijë tifozëve të flakt në Arena do Corinthians në San Paolo.

Neymar e donte këtë fitore

Lajmi.net - 13.06.2014

Neymar ka qenë protagonist i Brazilit, duke shënuar dy gola, në fitoren 3:1 ndaj Kroacisë. Ylli i Barcelonës thotë se e donte këtë fitore, ndërsa e gëzoi pa masë goli i barazimit.

Ja ku e shohin policët brazilianë golin e Neymar

Top Channel - 13.06.2014

Një numër i madh forcash policore dhe ushtarake ishin në gatishmëri të lartë gjatë ceremonisë hapëse të Kampionatit Botëror dhe gjatë ndeshjes së parë mes Brazilit dhe Kroacisë, e fituar 3-1 nga ...

Startoi Botërori i Brazilit, spektakël dhe ngjyra ndezëse që në hapje

SOT - 13.06.2014

Mbrëmë Brazili shpërtheu në fishekzjarrë shumëngjyrësh, në një ceremoni madhështore që startoi Kupën e Botës të vitit 2014. Nën tingujt e muzikës së famshme samba, por edhe nga ulërimat e protestave ...

Maradona, Mesit: Kthehu me Kupën e Botës, të mbetesh i adhuruar në Argjentinë

SOT - 13.06.2014

Kupa e Botës ka futur ethet në çdo qelizë të skuadrave pjesëmarrëse dhe lojtarët kryesorë të këtyre ekipeve janë nën presion të madh, duke menduar vazhdimisht që të sigurojnë objektivat e vendeve të ...

Skandali, FIFA publikon rezultatin e ndeshjes Brazil-Kroaci

Albtime - 13.06.2014

FIFA ka publikuar rezultatin e ndeshjes mes Brazilit dhe Kroacisë, e cila shënoi hapjen e Kampionatit botëror. Faqja zyrtare “FIFA.com”, gabimisht dha lajmin se dueli ka përfunduar 2:2.

Penalltia e dyshimte- celesi i fitores se Brazilit

24 orë - 13.06.2014

Kombëtarja e Brazilit e ka nisur me fitore Kampionatin Botëror që luhet në vendin e tyre, duke mundur Kroacinë 3-1, falë 2 golave të Neymar dhe një të Oscar.

Koment: FIFA ulu me këmbë në tokë!

24 orë - 13.06.2014

Kupa e Botës nuk është një samit i krerëve të shteteve dhe as ndonjë misionin ndërkombëtar paqeruajtës i OKB-së. FIFA duhet të ulet me këmbë në tokë, mendon Astrid Prange De Oliveira.

Kuriozitetet e Botërorit

Almakos - 13.06.2014

Sikurse kampionatet e kaluara edhe këtë Botëror do ta karakterizojnë disa faktorë shumë interesant. Është koha që t’i mësoni disa gjëra interesante të Botërorit “Brazili 2014”, të cilat ndoshta nuk i ...

Neymar: Jam i kënaqur me fitoren, Modricin s’desha ta godasë

Lajm - 13.06.2014

Heroi i Brazilit Neymar ka pranuar që dy golat e tij kundër Kroacisë në ndeshjen hapëse të Botërorit ishin “paksa të çuditshme” por mjaftuan që Botërori të filloi mirë.

KB: "Brazil 2014", vendasit e nisin me fitore

Idividi - 13.06.2014

San Paolo, 13 qershor 2014 (MIA) - Kombëtarja e Brazilit e ka nisur me fitore Kampionatin Botëror që luhet në vendin e tyre, duke mundur Kroacinë 3-1, falë 2 golave të Neymar dhe një të Oscar.

Brazili mposht Kroacinë – 3:1, VIDEO

Shqipmedia - 13.06.2014

Sfida e shumëpritur mes Brazilit dhe Kroacisë ka nisur me një intensitet të lartë me sulme dhe kundërsulme të shpjeta nga të dy krahët e fushës. E ndërsa Brazili qarkullonte më shumë topin, ...

Tifozi kroat “hakmerret” në gazetaren braziliane duke e puthur

Albtime - 13.06.2014

Një tifoz i Kroacisë duket se megjithatë me sportivitet e ka kaluar humbjen e vendit të tij. Edhe pse Brazili mposhti Kroacinë 3:1, ky tifoz mbetet një fans i femrave braziliane.

30 fakte interesante rreth Brazilit

Shqipmedia - 13.06.2014

Teksa shumë njerëz e dinë se kryeqyteti i Brazilit është Brazilia, se pija kombëtare është kaipirinja dhe se Rio de Zhanejro është një vend fantastik për të festuar e për t’u qetësuar në plazh, ka ...

Kuriozitetet e Botërorit

Shqipmedia - 13.06.2014

Sikurse Kampionatet e kaluara edhe këtë Botëror do ta karakterizojnë disa faktorë shumë interesant. Është koha që t’i mësoni disa gjëra interesante të Botërorit “Brazili 2014”, të cilat ndoshta nuk i ...

Tifozi kroat “hakmerret” në gazetaren braziliane duke e puthur – VIDEO

Shqipmedia - 13.06.2014

Një tifoz i Kroacisë duket se megjithatë me sportivitet e ka kaluar humbjen e vendit të tij. Edhe pse Brazili mposhti Kroacinë 3:1, ky tifoz mbetet një fans i femrave braziliane.

Tifozi kroat “hakmerret” në gazetaren braziliane duke e puthur

Zhurnal - 13.06.2014

Një tifoz i Kroacisë duket se megjithatë me sportivitet e ka kaluar humbjen e vendit të tij. Edhe pse Brazili mposhti Kroacinë 3:1, ky tifoz mbetet një fans i femrave braziliane.

Alessandra Ambrosio “në sulm” për skuadrën e Brazilit

Top Channel - 13.06.2014

Modelja Alessandra Ambrosio nuk humbet asnjë rast për të promovuar vendlindjen dhe aq më tepër në këto momente kur e gjithë bota i ka sytë nga Brazili me nisjen e Botërorit të futbollit.

Tifozi kroat “hakmerret” në gazetaren braziliane duke e puthur(Video)

Almakos - 13.06.2014

Një tifoz i Kroacisë duket se megjithatë me sportivitet e ka kaluar humbjen e vendit të tij. Edhe pse Brazili mposhti Kroacinë 3:1, ky tifoz mbetet një fans i femrave braziliane.

Maradona: Brazili s’e meritoi fitoren

Top Channel - 13.06.2014

Fitorja e diskutuar e Brazilit ndaj Kroacisë nuk mund të mos komentohej nga “armiku numër një” i kombëtares “seleçao”, Diego Armando Maradona. “Brazili mund të kishte humbur takimin.

Brazil-Kroaci, polemika “zikaltër”

Top Channel - 13.06.2014

Kovaçiç dhe Hernanez ishin në të njëjtën fushë mbrëmë, por jo me të njëjtën fanelë si tek Interi, por kundërshtarë. E ashtu si pjesa tjetër e skuadrave përkatëse, e panë komentojnë në këndvështrime ...

Ja pse fitoi Brazili

SOT - 13.06.2014

Ndeshja e mbrëmshme Brazil-Kroaci u mbyll me fitoren e brazilianëve. Por, tifozët sigurisht që e kanë menduar më së miri se si t'i vinin në ndihmë Brazilit.

Alessandra Ambrosio “në sulm” për skuadrën e Brazilit

24 orë - 13.06.2014

Modelja Alessandra Ambrosio nuk humbet asnjë rast për të promovuar vendlindjen dhe aq më tepër në këto momente kur e gjithë bota i ka sytë nga Brazili me nisjen e Botërorit të futbollit.

Maradona kundër Brazilit: Pa penalltinë mund të humbnin

Albeu.com - 13.06.2014

Fitorja e diskutuar e brazili t"> Brazili t ndaj Kroacisë nuk mund të mos komentohej nga "armiku numër një" i kombëtares "Seleçao", Diego Armando Maradona . " Brazili mund të kishte humbur takimin.

"Brazil 2014", Kovaçiç-Hernanes: polemika "zikaltër"

Albeu.com - 13.06.2014

Mateo Kovaçiç dhe Hernanez ishin në të njëjtën fushë mbrëmë, por jo me të njëjtën fanelë si tek Interi, por kundërshtarë. E ashtu si pjesa tjetër e skuadrave përkatëse, e panë komentojnë në ...

Messi s’dëshiron të luajë me shokët e Barçës

Lajmi.net - 13.06.2014

Lionel Messi e pret me padurim fillimin e Botërorit. Ylli argjentinas ju ka uruar sukses bashkëlojtarëve të Barcelonës, por nuk preferon të luajë me ta në Brazil.

Brazili triumfoi në ndeshjen hapse të kampjonatit

Yll Press - 13.06.2014

Brazili shënoi fitore me rezultat 3:1, në ndeshjen e parë të grupit A. "Kariokët" fituan me golat e sulmuesit Neymar e Oscar por gjithsesi edhe nga një penallti e dyshimtë.

Kampionati Botëror, Brazili e fillon me fitore

BalkanWeb - 13.06.2014

Brazili ka filluar me fitore kampionatin botëror, duke shënuar fitore të vështirë ndaj Kroacisë me rezultat 3-1. Por, në këtë fitore brazilianët u ndihmuan shumë nga gjyqtari, i cili referoi një ...

Brazili mund Kroacinë 3-1

VOA - 13.06.2014

Brazili është një hap më pranë Kupës së Botërorit, duke qenë edhe pretendenti kryesor në këtë kampionat. Por ky vend organizator duket se kishte nevojë për pak ndihmë nga arbitrat në ndeshjen e parë ...

Deklarata e Neymar pas ndeshjes

Yll Press - 13.06.2014

Neymar arriti që të shënonte dy gola në ndeshjen hapëse të Kampionatit Botëror, duke i'a sjellur fitoren e parë në këtë Kampionat kombëtares së tij. Heroi i kombëtares së Brazilit, Neymar e ka ...

Alessandra Ambrosio tifoze e zjarrtë për Brazilin

Ora news - 13.06.2014

Ajo nuk e ka fshehur dot gëzimin se Kupa e Botës u bë në vendlindjen e saj Brazil. Për këtë Alessandra Ambrosio ka treguar se sa e përkrah skuadrën e saj këtë të enjte.

Tifozi kroat “hakmerret" në gazetaren braziliane duke e puthur(Video)

Zeri - 13.06.2014

Një tifoz i Kroacisë duket se megjithatë me sportivitet e ka kaluar humbjen e vendit të tij. Edhe pse Brazili mposhti Kroacinë 3:1, ky tifoz mbetet një fans i femrave braziliane.

Krespo: Na vrasin nëse fitojmë Botërorin!

Panorama - 13.06.2014

Ish-sulmuesi i Argjentinës dhe i shumë skuadrave europiane (Milan, Inter, Çelsi), Hernan Krespo, ka lëshuar një kërcënim bombastik (batutë) në mediat e vendit të tij, teksa ka kërkuar që Kombëtarja e ...

Brazili fiton mes dyshimesh

Mapo - 13.06.2014

Nën një atmosferë feste, samba braziliane ka mposhtur me rezultatin 3-1 Kroacinë, duke fituar kështu ndeshjen e parë të kapionatit botëror të futbollit.

Nejmar-show, Brazili dominon ndaj Kroacisë

Panorama - 13.06.2014

Brazili e nis mbarë Botërorin teksa mundi Kroacinë falë golave të Nejmar. Ishte mbrëmja e vendësve. Ishte nata e Nejmar. Sulmuesi i Barcelonës shënoi të dy golat e takimit, ndaj një Kroacie, e cila ...

Maradona: Brazili s’e meritoi fitoren

Yll Press - 13.06.2014

Brazili luajti mirë, megjithëse kishte probleme në krah dhe për më tepër ka një varësi ndaj Nejmarit, në mungesë të të cilit mund të mposhtet lehtë”, thotë kampioni i botës më Argjentinën.

Nejmar: Më bukur se një ëndërr, s'jam ende 100%

BalkanWeb - 13.06.2014

BRAZIL - Nejmar ka mbetur i kënaqur pas fitores dhe është treguar i sinqertë se nuk e kishte pritur një start të tillë. Ai ka pranuar gjithashtu se Kroacia ishte treguar në lartësinë e duhur dhe se ...

Brazili–Kroacia, në film të animuar (Video)

Zeri - 13.06.2014

Të gjithë e panë mbrëmë ndeshjen ndërmjet Brazilit dhe Kroacisë, ku fitore shënuan Neymar me shokë, 3:1. Por, askujt ndoshta nuk do t’i shkonte mendja që kjo ndeshje, e para në këtë Botëror, do të ...

Ambrosio inkurajon ekipin e Brazilit [foto]

Koha.net - 13.06.2014

Një nga engjëjt më të bukura të “Victoria’s Secret”, modelja braziliane Alessandra Ambrosio, ka postuar disa fotografi interesante në rrjetet sociale, në të cilat tregon se sa shumë e inkurajon ...

Me këta yje, Brazili problem të ndalet (Video)

Fish Media - 13.06.2014

Brazili ka filluar me fitore kampionatin botëror, duke shënuar fitore të vështirë ndaj Kroacisë me rezultat 3-1. Por, në këtë fitore brazilianët u ndihmuan shumë nga referi, i cili referoi një ...

Brazili i fortë për Kroacinë (VIDEO)

Tetova Sot - 13.06.2014

Sfida e shumëpritur mes Brazilit dhe Kroacisë ka nisur me një intensitet të lartë me sulme dhe kundërsulme të shpjeta nga të dy krahët e fushës. E ndërsa Brazili qarkullonte me shumë topin, ...

Brazili fiton ndeshjen e parë, por i duhet ndihma e arbitrit

Gazeta Tema - 13.06.2014

Brazili ka fituar 3-1 ndeshjen e parë të Botërorit kundër Kroacisë. Kroatët kanë shënuar të parët, pas një autogoli të Marselos. Por, vetëm disa minuta më pas ka barazuar Neimar.

Brazili përmbys Kroacinë 3:1 (VIDEO)

Tetova Sot - 13.06.2014

Brazili ka shënuar fitore në ndeshjen hapëse të botërorit “Brazil 2014”, në saje të dy golave të Neymar Jr dhe një të Oscar. Brazilianët triumfuan para shikuesve të vetë në stadiumin “Maracana” ...

Marcelo bën histori

Fish Media - 13.06.2014

Ndeshja mes Brazilit dhe Kroacisë ka sjellur një gol historik në Botëror. Marcelo shënoi autogol në përballjen ndaj Kroacinë duke shënuar golin e parë të Botërorit.

Brazili “vjedh” një penallti, Nejmari është për… Oskar

Panorama Sport - 13.06.2014

Kur thua futboll, ke thënë Brazil për një muaj kohë, nga 12 qershori deri më 13 korrik. Fluksi i emocioneve që do të prodhojnë kombëtaret më të mira të globit, që kanë fituar të drejtën të jenë në ...

Amazona, “capoeira” dhe Xhenifer Lopez, spektakli zgjat 25′

Panorama Sport - 13.06.2014

Një festë me ngjyra dhe tinguj mbi kaosin e shpërthyer pak orë më parë vetëm qindra metra larg stadiumit. Edicioni i 20-të i Kupës së Botës u hap zyrtarisht me ceremoninë inauguruese të stadiumit ...

Kroacia step Brazilin, jo arbitrin dhe Nejmar

Panorama Sport - 13.06.2014

Verdikti final nuk është skandaloz, por e vërteta është që Brazili pa ndihmën e arbitrit Nishimura dukej e vështirë që ta fitonte ndeshjen. Një penallti e dyshimtë për pak, por inekzistente për ...

Neymar merr timonin e Brazilit, fitojnë me kroatët 3 me 1

Gazeta Dita - 13.06.2014

Sfida e shumëpritur mes Brazilit dhe Kroacisë ka nisur me një intensitet të lartë me sulme dhe kundërsulme të shpjeta nga të dy krahët e fushës. E ndërsa Brazili qarkullonte më shumë topin, ...

Nejmar: Më bukur se një ëndërr, s’jam ende 100%

Panorama Sport - 13.06.2014

Nejmar ka mbetur i kënaqur pas fitores dhe është treguar i sinqertë se nuk e kishte pritur një start të tillë. Ai ka pranuar gjithashtu se Kroacia ishte treguar në lartësinë e duhur dhe se pas ...

Brazili vjedh nje penallti Nejmari eshte per... Oskar

Shqiperia - 13.06.2014

Kur thua futboll, ke thënë Brazil për një muaj kohë, nga 12 qershori deri më 13 korrik. Fluksi i emocioneve që do të prodhojnë kombëtaret më të mira të globit, që kanë fituar të drejtën të jenë në ...

Tifozi kroat “hakmerret” në gazetaren braziliane duke e puthur (VIDEO)

Tetova Sot - 13.06.2014

Një tifoz i Kroacisë duket se megjithatë me sportivitet e ka kaluar humbjen e vendit të tij. Edhe pse Brazili mposhti Kroacinë 3:1, ky tifoz mbetet një fans i femrave braziliane.

Maradona: Brazilit ia falën fitoren!

AMA-News - 13.06.2014

Fitorja e diskutuar e Brazilit ndaj Kroacisë nuk mund të mos komentohej nga “armiku numër një” i kombëtares “seleçao”, Diego Armando Maradona. “Brazili mund të kishte humbur takimin.

Krespo: I vrasin argjentinasit po fituan në Brazil

Panorama Sport - 13.06.2014

Ish-sulmuesi i Argjentinës dhe i shumë skuadrave europiane (Milan, Inter, Çelsi), Hernan Krespo, ka lëshuar një kërcënim bombastik në mediat e vendit të tij, teksa ka kërkuar që Kombëtarja e ...

Brazili e fillon me fitore

Republika - 13.06.2014

Brazili ka filluar me fitore kampionatin botëror, duke shënuar fitore të vështirë ndaj Kroacisë me rezultat 3-1. Por, në këtë fitore brazilianët u ndihmuan shumë nga referi, i cili referoi një ...

Maradona: Brazili s’e meritoi fitoren, në munges të Neymarit mposhtet lehtë

Republika - 13.06.2014

Fitorja e diskutuar e Brazilit ndaj Kroacisë nuk mund të kalonte pa u diskutuar nga “armiku numër një” argjentinasi, Diego Armando Maradona. “Brazili mund të kishte humbur takimin.

Kroatët shkatërruan zhveshtoren pas ndeshjes ndaj Brazilit

Republika - 13.06.2014

FIFA është duke hetuar Përfaqësuesen e Kroacisë, pasi zyrtarët e stadiumit brazilian, Arena Corinthians, njoftuan se kroatët shkatërruan zhveshtoren e tyre pas humbjes nga Brazili.

Sot fillon Kampionati Botëror, ndeshja e parë Brazil-Kroaci

Shekulli - 12.06.2014

Gjithçka duket se është gati për të filluar Kampionati Botëror Brazil 2014. Për një muaj, ekipet kombëtare të 32 shteteve do të përballen me njëra tjetren me shpresën se do të fitojnë kupën e botës ...

Vendësit mes presionit dhe sfidës së ballkanasve

Shekulli - 12.06.2014

Gjergj Vyshka Brazil-Kroaci jo vetëm që është sfida e parë e kampionatit, por është një duel mes presionit të vendësve dhe pesë herë fituesve të Kupës së Botës për ta fituar për herë të gjashtë në ...

Kupa e Botës, të gjithë sytë nga Brazili

Gazeta Start - 12.06.2014

Të gjithë sytë nga Brazili, aty ku sot pas pak orësh do të nisë Kupa e Botës 2014, ku 32 skuadra përfaqësuese do të kërkojnë një vend në histori. Vëmendja përqendrohet në “Arena” të San Paolos, ku në ...

Brazil-Kroaci, formacionet zyrtare

Gazeta Start - 12.06.2014

Ja si do të luajnë pas pak Brazili dhe Kroacia në ndeshjen hapëse të Kupës së Botës “Brazil 2014”. Faza e grupeve Brazil-Kroaci (22:00) Brazili (4-2-3-1): Hulio Çezar; Dani Alvesh, Tiago Silva, ...

Skandali, FIFA publikon rezultatin e ndeshjes Brazil-Kroaci

Shekulli - 12.06.2014

FIFA ka publikuar rezultatin e ndeshjes mes Brazilit dhe Kroacisë, e cila shënoi hapjen e Kampionatit botëror. Faqja zyrtare “FIFA.com”, gabimisht dha lajmin se dueli ka përfunduar 2:2.

Çartet FIFA, Brazil-Kroaci përfundon 2-2

Gazeta Start - 12.06.2014

Ende pa nisur ndeshja hapëse e Botërorit “Brazil 2014” mes vendit pritës dhe Kroacisë, FIFA ka publikuar në faqen e saj rezultatin e takimit. Sigurisht që mund të ketë qenë një gabim nga ana e faqes ...

Sot nis “Brazil 2014"

Top Channel - 12.06.2014

Kampionati Botëror “Brazil 2014” do të nis sot me ndeshjen hapëse mes vendasve të Brazilit dhe Kroacisë. 32 kombëtare do të luajnë për një vend në finalen e madhe në Rio më 13 korrik.

Punimet ende vazhdojnë, po Brazili është gati

DW - 12.06.2014

Në asnjërin nga qytetet e Kampionatit Botëror nuk kanë përfunduar të gjitha projektet. Kanë përfunduar vetëm pak gjëra. Por njerëzit megjithatë do të argëtohen, sepse brazilianët vetë janë të gatshëm ...

Formacionet e mundshme: Brazili – Kroacia

Lajmi.net - 12.06.2014

Kampionati botëror fillon sonte me duelin e parë të Grupit A mes nikoqirit Brazilit dhe Kroacisë. Këto janë formacionet e mundshme të ballafaqimit. Pritja mori fund, Kampionati botëror po fillon.

Sot në Brazil fillon Kupa e Botës në futboll!

Idividi - 12.06.2014

San Paolo, 12 qershor 2014 (MIA) - Kupa e Botës në futboll do të filloj sot në Brazil. Për një muaj, ekipet kombëtare të 32 shteteve do të përballen me njëra tjetren me shpresën se do e fitojnë kupën ...

Sot fillon kampionati botëror në Brazil

Zhurnal - 12.06.2014

Kupa e Botës në futboll do të filloj sot në Brazil. Për një muaj, ekipet kombëtare të 32 shteteve do të përballen me njëra tjetren me shpresën se do e fitojnë kupën e botës në një nga sportet më të ...

Mbani frymën! Fillon "Brazil 2014"

Albeu.com - 12.06.2014

Dita e Botërorit erdhi, nga sot deri më 13 korrik të gjithë do të bëhemi pjesë e festës së madhe të futbollit. 32 skuadra do të vihen në kërkim të trofeut më të lakmuar, për të arritur në ...

Sot nis kampionati botëror i futbollit "Brazil 2014"

Ina - 12.06.2014

Kampionati Botëror “Brazil 2014” do të nisë sot me ndeshjen hapëse mes vendasve të Brazilit dhe Kroacisë. 32 kombëtare do të luajnë për një vend në finalen e madhe në Rio më 13 korrik.

Brazil-Kroaci, formacionet e mundshme (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.06.2014

Pritja përfundoi, më në fund mbërritëm. Mes protestave dhe klimës së nxehtë, Brazili dhe Kroaci hapin sonte në mbrëmje siparin e Kupës së 20-të të Botës "Brazil 2014".

Sot nis kampionati botëror i futbollit "...

Albtime - 12.06.2014

Kampionati Botëror “Brazil 2014” do të nisë sot me ndeshjen hapëse mes vendasve të Brazilit dhe Kroacisë. 32 kombëtare do të luajnë për një vend në finalen e madhe në Rio më 13 korrik.

Shkencëtarët gjermanë Spanjën e shpallin kampion

Portalb - 12.06.2014

Lajme lidhur me temën Angli-Itali do të luhet në “arat” e Brazilit Pogba, Lukaku, Januzaj… Sabadella i shqetësuar me gjendjen e Messit Bukuroshet e Brazilit kërkojnë Shaqirin Nëse futbolli do të ...

Shkencëtarët gjermanë Spanjën e shpallin kampion

Albtime - 12.06.2014

Nëse futbolli do të ishte matematikë, siç është shkenca, atëherë mund të konfirmonim ende pa nisur Botërori se Spanja do të jetë kampione e botës edhe në “Brazil 2014”.

Vokrri: Brazili i pari, Belgjika befasi

Albtime - 12.06.2014

Fadil Vokrri do ta ndjekë bashkë me familjen e tij në Francë, Kampionatin Botëror ‘Brazil 2014’. I pari i futbollit kosovar, ka parashikuar Brazilin si fitues të botërorit, kurse zbulon se do të bëjë ...

Botërorët, 10 sfidat që nuk do të harrohen kurrë

Shqipmedia - 12.06.2014

Një listë e reduktuar e ndeshjeve që kanë bërë historinë në Kupën e Botës, ose kanë pasur rëndësi të madhe përveç futbollit. Një përzgjedhje, në të cilën mund të bënte pjesë edhe Austri-Zvicër 7-5 e ...

FFK uron shqiptarët e Botërorit: E gjithë Kosova me ju!

Albeu.com - 12.06.2014

Federata e Futbollit të Kosovës uron futbollistët shqiptar që do të marrin pjesë në Kampionatin Botëror ku përmes një njoftimi për shtyp , iu ka uruar fat dhe i ka përgëzuar ata që do të marrin pjesë ...

Sot në Brazil fillon Kupa e Botës në futboll

Shqipmedia - 12.06.2014

Kupa e Botës në futboll do të filloj sot në Brazil. Për një muaj, ekipet kombëtare të 32 shteteve do të përballen me njëra tjetren me shpresën se do e fitojnë kupën e botës në një nga sportet më të ...

FIFA publikon rezultatin e ndeshjes Brazil-Kroaci, 2-2!!!

Lajm - 12.06.2014

Kampionati i 20-të botëror i futbollit fillon sonte prej orës 22:00, sipas kohës shqiptare, me ndeshjen Brzil-Kroaci. FIFA, në faqen e saj zyrtare tashmë ka publikuar rezultatin e ndeshjes së sotme.

Pedonalja e Tiranës, "Maracana"-ja shqiptare (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.06.2014

E gjithë pret me ankth orën 22:00 kur do të startojë edhe Kupa e 20-të e Botës "Brazil 2014" me ndeshjen hapëse Brazil-Kroaci. Por nuk mbeten pas as shqiptarët, të njohur për futbolldashurinë e tyre.

FIFA: Brazil – Kroaci 2:2

Lajmi.net - 12.06.2014

FIFA ka publikuar rezultatin e ndeshjes mes Brazilit dhe Kroacisë që do të shënojë hapjen e Kampionatit botëror. Faqja zyrtare FIFA.com, gabimisht dha lajmin se dueli ka përfunduar 2:2.

Sot fillon një ditë e re për futbollin

Lajm - 12.06.2014

Kampionati Botëror ‘Brazil 2014’ do të nisë sot, derisa 32 përfaqësuese do të luajnë për një vend në finalen e madhe në Rios, e cila zhvillohet më 13 korrik.

Sot nis Kampionati botëror ‘Brazil 2014’

Almakos - 12.06.2014

Kampionati Botëror ‘Brazil 2014’ do të nisë sot me ndeshjen hapëse mes Brazilit dhe Kroacisë. Kjo përballje do të paraprihet nga një ceremonia madhështore e hapjes së këtij turneu.

Gafa e FIFA-s: Brazil 2-2 Kroaci

Albeu.com - 12.06.2014

Kupa e Botës " Brazil 2014" do të fillojë sonte me ndeshjen startuese të Grupit A, Brazil -Kroaci, por mesa duket FIFA e di rezultatin ende pa u luajtur ndeshja.

Pse Argjentina s’guxon ta fitojë Botërorin?

Almakos - 12.06.2014

Hernan Crespo ka theksuar se Argjentina ka shanse për ta fituar Botërorin e Brazilit dhe nëse e arrin një sukses të tillë, ata duhet të largohen menjëherë nga Brazili, pasi mund të vriten! Ish-ylli i ...

Presidentja e Brazilit: Ky, Botërori më i bukur që do shihni

Albeu.com - 12.06.2014

"Mos u mundoni ta njollosni Brazilin me vonesat në ndërtimin e infrastrukturës. Ky do jetë Botërori më i bukur që do keni parë ndonjëherë. E bëmë gjithë këtë për brazilianët. Koha do na vlerësojë".

Sonte nisin garat në botërorin “Brazil 2014”

Alsat - 12.06.2014

Me ndeshjen Brazili – Kroacia sonte do të nis botërori i 20-të i futbollit. Për herë të parë në një kampionat botëror do të luajë edhe kombëtarja e Bosnjës dhe Hercegovinës.

Shtatë shqiptar do të luajnë në Brazil 2014

Alsat - 12.06.2014

Botërori i 20 i futbollit i cili nis sot në Brazil, do të futet në hostorinë e futbollit shqiptar dhe atij të Maqedonisë. Ky do të jetë botërori i parë që tre futbollist shqiptar me prejardhje nga ...

Të gjithë me sytë nga Brazili

Top Channel - 12.06.2014

Pas pak orësh do të startojë Botërori “Brazil 2014”, me sfidën e parë Brazil-Kroaci. Vendi organizator i këtij eventi është sigurisht një nga favoritët kryesorë, por pritet që futbolli të mos jetë ...

Gjithçka është gati, fillon Botërori!

24 orë - 12.06.2014

Ceremonia e hapjes nis në orën 20:15 aktivitetin më spektakolar të futbollit Muaji më i ethshëm i futbollit në botë fillon sot! Ceremonia e hapjes në stadiumin e Sao Paulos i jep rrugë fillimit të ...

30 fakte interesante rreth Brazilit

24 orë - 12.06.2014

Teksa shumë njerëz e dinë se kryeqyteti i Brazilit është Brazilia, se pija kombëtare është kaipirinja dhe se Rio de Zhanejro është një vend fantastik për të festuar e për t’u qetësuar në plazh, ka ...

Vokrri: Brazili I pari, Belgjika befasi

Zhurnal - 12.06.2014

Fadil Vokrri do ta ndjekë bashkë me familjen e tij në Francë, Kampionatin Botëror ‘Brazil 2014’. I pari i futbollit kosovar, ka parashikuar Brazilin si fitues të botërorit, kurse zbulon se do të bëjë ...

Kroacia e di si të ndalojë Neymarin dhe Brazilin

Ina - 12.06.2014

Kombëtarja nga Evropa Lindore, në lojën hapëse të Kampionatit Botëror do të takohet me nikoqirin e turnirit dhe trajneri i Kroacisë mendon se fundi i ndeshjes do jetë pozitivë për ne.

Neymar: Nuk dua të jem më i miri, e dua Kupën e Botës

Ina - 12.06.2014

Kampionati botëror ‘Brazili 2014’ do të nis me ndeshjen ndërmjet Brazilit dhe Kroacisë. Ylli i brazilianëve, Neymar i ka objektivat e çarta për këtë garë.

Interesim dhe tifozllëk për Botërorin në Brazil

Evropaelire - 12.06.2014

Kampionati Botëror i Futbollit, “Brazili 2014”, i cili nis ditën e enjte në Brazil, po pritet me mjaft interesim nga dashamirët e futbollit në Kosovës.

Sali Berisha në pritje të "Brazil 2014"

Albeu.com - 12.06.2014

Nuk është një tifoz i flaktë i futbollit, por nuk mund të qëndrojë indiferent ndaj një kompeticioni siç është Kupa e Botës. Disa orë para startit të "Brazil 2014" ish kryeministri i Shqipërisë Sali ...

Nis Kupa e Botës, protesta në Brazil 1 gazetare e plagosur San Paolo

SOT - 12.06.2014

Pak orë përpara fillimit të kampionatit botëror në Brazil në San Paolo vazhdojnë ende protestat. Më shumë se 100 persona kanë protestuar përpara stadiumit ku do të zhvillohet ndeshja hapëse mes ...

Berisha në pritje të "Brazil 2014"

SOT - 12.06.2014

Ish kryeministri Sali Berisha sado ë nuk është tifoz i flaktë i futbollit, nuk mund të qëndrojë indiferent ndaj një kompeticioni siç është Kupa e Botës.

Brazil, protesta disa orë para fillimit të botërorit

ikub - 12.06.2014

Korrespondenti i Zërit të Amerikës në Rio De Zhaneiro, Scott Bob njofton se qindra vetë u mblodhën në qendër të qytetit për të protestuar ndaj politikave sociale dhe shpenzimit të miliarda dollarëve ...

Fillon festa

Lajmi.net - 12.06.2014

Kampionati Botëror është hapur edhe zyrtarisht, me spektaklin i cili është duke u zhvilluar në këto momente. Natyralizmi, vallëzimi dhe futbolli, janë tri veçoritë që Brazili do t’ia demonstrojë ...

Brazili–Kroacia, formacionet zyrtare

Lajmi.net - 12.06.2014

Brazili dhe Kroacia i kanë publikuar formacionet zyrtare, me të cilat do ta nisin ndeshjen e parë të Kampionatit Botëror. Brazili dhe Kroacia i kanë zyrtarizuar formacionet, me të cilat do ta nisin ...

Ceremonia hapëse e "Brazil 2014" (FOTO)

Albeu.com - 12.06.2014

Spektakël i vërtetë ka qenë cermonia hapëse e botërorit " Brazil 2014", ku do të marrin pjesë 32 skuadra nga e gjithë bota për të kurorzuar kampionen e radhës për 4 vitet e ardhshme.

Ceremonia e “Brazil 2014”

Top Channel - 12.06.2014

Ka filluar Kampionati Botëror i 20 në Brazil me një ceremoni hapëse, e cila në thelbin e saj kishte prezantimin e kulturës së përgjithshme braziliane.

Leonardo bën tifo për Brazilin

Ina - 12.06.2014

Brazili është vërshuar nga yje të njohur të kinematografisë. Në mesin e tyre është edhe Leonardo DiCaprio, i cili është fans i Brazilit. Aktori sapo ka postuar një foto në Tëitter ku po e përcjell ...

Brazili mposht Kroacinë (VIDEO)

Albeu.com - 12.06.2014

Brazili ka fituar me rezultatin 3-1 në ndeshjen hapëse me Kroacinë, duke konfirmuar se janë pretendentë për të triumfuar në këtë botërorë. Pjesa e parë përfundoi me rezultatin 1-1.

Neymar e Oscar, e gëzojnë Brazilin

Lajmi.net - 12.06.2014

Brazili e ka nisur me fitore kampanjën në Botëror, duke e mposhtur Kroacinë me rezultat 3:1. Ylli Neymar realizoi dy gola dhe Oscar një tjetër, ndërsa Marcelo shënoi autogol.

Erdhi dita, Brazili gati për kampionatin botëror

BalkanWeb - 12.06.2014

Brazili është 100% gati për Kupën e Botës. Është presidentja e vendit, Dilma Rousef, që jep garanci të plotë, kur mbeten vetëm pak orë nga starti i ethshëm i festivalit futbollistik më të madh në ...

Sot fillon Botërori-Brazili nis kërkimin për titullin e gjashtë me Kroacinë

Koha.net - 12.06.2014

Kur Brazili dhe Kroacia takohen të enjten, në ndeshjen e parë të Kupës së Botës në "Arena de Sao Paulo", asgjë tjetër me përjashtim të fitores nuk do të jetë mjaftueshëm për kampionin e pesëfishtë të ...

Sipas FIFA-s, Brazili – Kroacia 2:2

Zeri - 12.06.2014

Në faqen e saj zyrtare, FIFA ka publikuar edhe epilogun e ndeshjes së parë në kampionatin botëror e cila zhvillohet sonte ndërmjet Brazilit dhe Kroacis.

Brazil, fillon sot Kupa e Botës në futboll

Panorama - 12.06.2014

Topi zyrtar i prodhuar nga Adidas, ‘Brazuca’, për Kupën e Botës, ‘Brazil 2014′ Nis sot ne Brazil Kupa e Botës në futboll. Për një muaj, ekipet kombëtare të 32 shteteve do të përballen me ...

Thiago Silva: Për Brazilin vlen vetëm Kupa e Botës

Yll Press - 12.06.2014

Kapiteni i përfaqësueses braziliane Thiago Silva në një intervistë siguroi të gjithë tifozët e Selecaos se 5-herë kampionët e botës në Botëror do të synojnë vetëm fitoren e trofeut.

Scolari: Eshtë koha për të fituar Brazili

Yll Press - 12.06.2014

“ Erdhi ora. Të gjithë sëbashku. Është Botërori ynë”.Me këto fjalë e hapi konferencën për shtyp në prag të ndeshjes me Kroacinë, trajneri i Brazilit Luiz Felipe Scolari duke dhënë një mesazh jo vetëm ...

Sot nis festa, Botërori Brazil 2014

Yll Press - 12.06.2014

Dita e Botërorit erdhi, nga sot deri më 13 korrik të gjithë do të bëhemi pjesë e festës së madhe të futbollit. 32 skuadra do të vihen në kërkim të trofeut më të lakmuar, për të arritur në ...

Brazil 2014, starton sot Kampionati Botëror i Futbollit

Ora news - 12.06.2014

Ora po afron dhe duket se gjithçka është gati për të startuar Kupën e Botës, Brazil 2014. Miliona turistë kanë mbërritur në Brazil, në qytetin Sao Paolo, ku do të mbahet sot në mbrëmje ceremonia ...

Kroacia e di si të ndalojë Neymarin dhe Brazilin

Koha.net - 12.06.2014

Kombëtarja nga Evropa Lindore, në lojën hapëse të Kampionatit Botëror do të takohet me nikoqirin e turnirit dhe trajneri i Kroacisë mendon se fundi i ndeshjes do jetë pozitivë për ne.

Edhe Shqipëria në “Brazil 2014”

Mapo - 12.06.2014

Historia e kolonisë së pesë lojtarëve shqiptarë që luajnë për Zvicrën në “Brazil 2014”. Shansi i talentit Adnan Januzaj për të spikatur me Belgjikën, që mund të jetë surpriza e turneut.

“Brazil 2014”, fjalën e ka topi

Yll Press - 12.06.2014

Kupa e Botës 2014 është gati të fillojë dhe lojtarët, paksa të harruar deri më tani nga larmia e pabesueshme informative që vjen nga Brazili, janë gati të vihen në dukje.

“Brazil 2014” në shifra

Mapo - 12.06.2014

763 lojtarë do të marrin pjesë në Brazil 2014. 12 qytete do të jenë mikpritëse të sportdashësve dhe sportistëve nga e gjithë bota. Po ashtu janë 12 stadiume të përgatitura për këtë eveniment.

Miliarda, samba e kaos, të gjithë kundër Brazilit

Panorama - 12.06.2014

Ora 21:15. Ngrihet sipari i Botërorit “Brazil 2014”, i 20-ti në historinë e Kupës së Botës. Në fillim do të jetë Xhenifer Lopez dhe reperi Pitbull ata që do të ndezin “Marakana”-në, me këngën e tyre, ...

Një pjesë nga bukuritë e Brazilit (Foto)

Yll Press - 12.06.2014

Foto të mrekullueshme të bëra para fillimit të kampionatit botëror Brazil 2014. ...

Super femrat e “Brazili 2014" (Foto 16+)

Zeri - 12.06.2014

Brazili njihet për femra “hot” dhe të bukura. Por, këtë vit të gjithë ata që do të marin rrugën për në Brazil për ti shikuar ndeshjet e Botërorit 2014, këto janë bukuroshet që do ta zbukurojnë edhe ...

Schweini, ylli i Gjermanisë

Zeri - 12.06.2014

Legjenda braziliane, Cafu beson se mesfushori Bastian Schweinsteiger është pjesa më impresionuese e ekipit të Gjermanisë. Ekipi i Joachim Low shihet si njëri prej favoritëve të Botëror, i cili ka ...

Botërorët, 10 sfidat që nuk do të harrohen kurrë

BalkanWeb - 12.06.2014

Një listë e reduktuar e ndeshjeve që kanë bërë historinë në Kupën e Botës, ose kanë pasur rëndësi të madhe përveç futbollit. Një përzgjedhje, në të cilën mund të bënte pjesë edhe Austri-Zvicër 7-5 e ...

Bota me sytë nga Brazili

Yll Press - 12.06.2014

Botërori do të startojë me një ceremoni, e cila do të zgjasë rreth 30 minuta, ku do të performojnë yjet më të mëdhenj të botës së muzikës. Pas pak orësh do të startojë Botërori “Brazil 2014”, me ...

Brazil, protesta disa orë para fillimit të botërorit

VOA - 12.06.2014

Qindra brazilianë po protestojnë sot në mbarë vendin, disa orë para hapjes së Kampionatit Botëror. Korrespondenti i Zërit të Amerikës në Rio De Zhaneiro, Scott Bob njofton se qindra vetë u mblodhën ...

Sao Paulo, përgatitjet para Kupës së Botës

VOA - 12.06.2014

Sao Paulo, qyteti më i madh Brazilit dhe qytetit ku sot do të zhvillohet ndeshja e parë e Kupës së Botës, ende nuk është rimëkëmbur nga një grevë tre ditore e punonjësve të tranportit publik.

Spektakël në Sao Paolo, fillon Botërori

Zeri - 12.06.2014

Në Sao Paolo është duke u zhvilluar një spektakël i vërtetë, në hapje të Kampionatit Botëror. Një koreografi mahnitëse dhe vallëzime siç ia kanë zanat brazilianët, po e përshkojnë evenimentin që do ...

Brazil 2014, festa filloi. Ndeshja hapëse, Brazil-Kroaci

BalkanWeb - 12.06.2014

BRAZIL - Kur thua futboll, ke thënë Brazil për një muaj kohë, nga 12 qershori deri më 13 korrik. Fluksi i emocioneve që do të prodhojnë kombëtaret më të mira të globit, që kanë fituar të drejtën të ...

Brazil 2014, mbyllet festa e Botërorit

Ora news - 12.06.2014

Disa momente përpara se të nisë ndeshja e parë, që do të ndiqet live në mbarë botën nga miliona shikues e tifozë, një ceremoni u mbajt në stadimin ku do të luhet Brazil – Kroaci e cila fillon në orën ...

Çelet me një ceremoni madhështore Kampionati Botëror i Futbollit Brazil 2014

ABC News - 12.06.2014

Eshte çelur sonte kampionati botëror i Futbollit Brazil 2014, i 20-ti në historinë e futbollit. Rreth 500 vetë, artistë, sportistë dhe nxënës të shkollave të ndryshme kanë performuar në ceremoninë ...

Nis botërori Brazil 2014 (Cermonia në Foto)

Mapo - 12.06.2014

Është e sigurt që askush nuk mund ta bënte një performancë “karnavalesh” më mirë se sa brazilianët. Një hapje spektakolare e Botërorit 2014, që do të mbajë peng për një muaj mendjet e një pjese të ...

Hapje solemne , Brazil 2014 , festa fillon ...

Yll Press - 12.06.2014

Një muaj apo 64 ndeshje do të përcjellim gjatë evenimentit të kampionatit botëror Brazil 2014 ku mejdanin do ta ndajnë 32 shtete. Siparin e kampionatit e hap ndeshja Brazil-Kroacia që luhet sonte ora ...

Felipe Scolari: Eshtë koha për të fituar Brazili

Gazeta Dita - 12.06.2014

“ Erdhi ora. Të gjithë sëbashku. Është Botërori ynë”. Me këto fjalë e hapi konferencën për shtyp në prag të ndeshjes me Kroacinë, trajneri i Brazilit Luiz Felipe Scolari duke dhënë një mesazh jo ...

Sot nis Kampionati botëror ‘Brazil 2014’

Shkupi24 - 12.06.2014

Kampionati Botëror ‘Brazil 2014’ do të nisë sot me ndeshjen hapëse mes Brazilit dhe Kroacisë. Kjo përballje do të paraprihet nga një ceremonia madhështore e hapjes së këtij turneu.

Kupa e Botës 2014, të gjithë sytë nga Brazili, gati të çelë turneun një mujor

Gazeta Idea - 12.06.2014

Kupa Botërore FIFA 2014 fillon të enjten teksa pritësit në Brazil hapin turneun kundër Kroacisë. Fansat në Brazil Turneu një-mujor, do të shohë përballë 32 kombe të konkurrojnë për një vend në ...

Brazil-Kroaci 3-1,Neymar dopietë dhe Oscar mundin lehtë Kroacinë

Shqiptarja - 12.06.2014

Sfida e shumëpritur mes Brazilit dhe Kroacisë ka nisur me një intensitet të lartë me sulme dhe kundërsulme të shpjeta nga të dy krahët e fushës. E ndërsa Brazili qarkullonte me shumë topin, ...

Brazil 2014, starton sot Kampionati Botëror i Futbollit

Tetova Sot - 12.06.2014

Ora po afron dhe duket se gjithçka është gati për të startuar Kupën e Botës, Brazil 2014. Miliona turistë kanë mbërritur në Brazil, në qytetin Sao Paolo, ku do të mbahet sot në mbrëmje ceremonia ...

Sot fillon Kampionati Botëror, ndeshja e parë Brazil-Kroaci

Tetova Sot - 12.06.2014

Gjithçka duket se është gati për të filluar Kampionati Botëror Brazil 2014. Për një muaj, ekipet kombëtare të 32 shteteve do të përballen me njëra tjetren me shpresën se do të fitojnë kupën e botës ...

Sot nis Brazil 2014

Shqiperia - 12.06.2014

Kampionati Botëror “Brazil 2014” do të nisë sot me ndeshjen hapëse mes vendasve të Brazilit dhe Kroacisë. 32 kombëtare do të luajnë për një vend në finalen e madhe në Rio më 13 korrik.

FIFA jep rezultatin e ndeshjes Brazil- Kroaci, gabimisht!

Fish Media - 12.06.2014

Kampionati botëror 2014 do të fillojë sonte me ndeshjen e parë në Grupin A mes Brazilit dhe Kroacisë, mirëpo duket se FIFA tashmë e di rezultatin e ndeshjes.

Sot nis festa e madhe e Brazilit, samba dhe futboll

AMA-News - 12.06.2014

Dita e Botërorit erdhi, nga sot deri më 13 korrik të gjithë do të bëhemi pjesë e festës së madhe të futbollit. 32 skuadra do të vihen në kërkim të trofeut më të lakmuar, për të arritur në ...

“Brazil 2014”, fjalën e ka topi

Durres Lajm - 12.06.2014

- Gati për Botërorin e Botërorëve, momenti i së vërtetës po afron dhe topi është gati të fitojë vëmendjen që deri më tani ia kanë vjedhur protestat sociale, vonesat në ndërtime, akuzat për korrupsion ...

FIFA publikon rezultatin e ndeshjes Brazil-Kroaci 2-2

Durres Lajm - 12.06.2014

- Kampionati botëror 2014 do të fillojë sonte me ndeshjen e parë në Grupin A mes Brazilit dhe Kroacisë, mirëpo duket se FIFA tashmë e di rezultatin e ndeshjes.

Pedonalja e Tiranës, Marakana shqiptare e futbollit

Durres Lajm - 12.06.2014

- E gjithë bota pret me ankth orën 22:00 kur do të startojë edhe Kupa e 20-të e Botës "Brazil 2014" me ndeshjen hapëse Brazil-Kroaci. Por nuk mbeten pas as shqiptarët, të njohur për futbolldashurinë ...

Buxheti i Botërorit, si llogariten fitimet e basteve në Shqipëri

Gazeta Dita - 12.06.2014

Botërori është për ta si një gosti e madhe. Është momenti i artë për një industri që në Shqipëri, krahasuar me numrin e popullsisë është ndër më të zhvilluarat dhe më të përhapurat.

Rousef: Ky, Botërori më i bukur që do shihni

Panorama Sport - 12.06.2014

“Mos u mundoni ta njollosni Brazilin me vonesat në ndërtimin e infrastrukturës. Ky do jetë Botërori më i bukur që do keni parë ndonjëherë. E bëmë gjithë këtë për brazilianët. Koha do na vlerësojë”.

Nejmar: Mbaj përsipër ëndrrat e miliona brazilianëve

Panorama Sport - 12.06.2014

Ylli i Kombëtares së Brazilit, Nejmar, ka deklaruar se është i vetëdijshëm për rolin e rëndësishëm që mban mbi supe. “Jam pak nervoz, por njëkohësisht jam shumë i lumtur.

Ambasadori gjerman në Shqipëri: Dua finalen Gjermani-Angli

Panorama Sport - 12.06.2014

Ambasada Gjermane në Shqipëri luan një rol kyç në marrëdhëniet diplomatike mes Gjermanisë dhe Shqipërisë. Teksa vendimi për marrjen e statusit kandidat po troket, tema mjaft të rëndësishme janë ...

Scolari: Kjo është Kupa e Botës për Brazilin

Gazeta Idea - 12.06.2014

Trajneri Luiz Felipe Scolari beson se kjo është Kupa e Botës e Brazilit, pak përpara ndeshjes së hapjes kundër Kroacisë. Scolari Pas vitesh përgatitje, edicioni i 20-të i turneut nis në Sao Paulo ...

Me sytë nga Brazili

Gazeta Tema - 12.06.2014

Pritjes së madhe i erdhi fundi, teksa në orën 22:00 në Sao Paulo do të fillojë Botërori 2014, që do të zhvillohet në tokën e pesë herë kampionëve të Botës.

Nis koncerti i Kupës së Botës, protesta dhe të plagosur

AMA-News - 12.06.2014

Pak orë përpara fillimit të kampionatit botëror në Brazil në San Paolo vazhdojnë ende protestat. Më shumë se 100 persona kanë protestuar përpara stadiumit ku do të zhvillohet ndeshja hapëse mes ...

Brazil-Kroaci/ Seleçao favorite, ballkanasit pa Manxukiçin‏

Gazeta Tema - 12.06.2014

Dueli i parë i Brazil 2014 vë përballë organizatorët pesë herë kampionë të botës me një skuadër të rrezikshme si Kroacia (rezultati më i mirë në Botëror është vendi i tretë në debutim në Francë 1998).

Më shumë se lojë

Gazeta Tema - 12.06.2014

Të enjten fillon një garë e rëndësishme sportive: Kampionati i futbollit në Brazil. Një ngjarje që e shpëton këtë verë dhe na e rikujton jo vetëm Zef Seremben, udhëtarin më të famshëm shqiptar në ...

Nis festa në Brazil, brenda valle, jashtë protesta

AMA-News - 12.06.2014

Kur thua futboll, ke thënë Brazil për një muaj kohë, nga 12 qershori deri më 13 korrik. Fluksi i emocioneve që do të prodhojnë kombëtaret më të mira të globit, që kanë fituar të drejtën të jenë në ...

Starton Kampionati Botëror, Brazili e nis me fitore ndaj Kroacisë (FOTO/VIDEO)

Gazeta Idea - 12.06.2014

Kampionati Botëror i Futbollit filloi! E gjithë vëmendja gjatë këtij muaji do të jetë në Brazil, pasi vetëm para pak çastesh startoi kompeticioni më i rëndësishëm në botën e futbollit dhe shumë ekipe ...

Ceremoni madhështore për çeljen e Kampionatit Botëror Brazil 2014

Gazeta Dita - 12.06.2014

Përfundon pritja për Kampionatin Botëror të Futbollit Brazil 2014 . Sezoni i 20-të në historinë e futbollit është hapur mbrëmejen e sotme përmes një ceremonie madhështore.

Nis me një ceremoni madhështore Brazil 2014

Durres Lajm - 12.06.2014

Brazil, 12 qershor 2014 - Eshte çelur sonte kampionati botëror i Futbollit Brazil 2014, i 20-ti në historinë e futbollit. Rreth 500 vetë, artistë, sportistë dhe nxënës të shkollave të ndryshme kanë ...

Pjesa e parë, Brazil – Kroaci 1-1

Tetova Sot - 12.06.2014

55’ Vazhdon ndeshja me të njëjtin ritëm. Brazilianët po sulmojnë por edhe kroatët mundohen që të shfrytëzojnë kundërsulmet për rezultat pozitiv. 50’Ndeshja po vazhdon me ritmin e njëjtë.

FIFA: Këto janë rekordet në Kupën e Botës

Republika - 12.06.2014

Rekordet në Kupën e Botës, para edicionit të 20-të që nis në Brazil të enjten në Sao Paulo (burime të FIFA): 5: Brazili është i vetmi vend që ka fituar 5 Kupa të Botës (1958, 1962, 1970, 1994, 2002) ...

Fillon “Brazil 2014″

Republika - 12.06.2014

Dita e Botërorit erdhi, nga sot deri më 13 korrik të gjithë do të bëhemi pjesë e festës së madhe të futbollit. 32 skuadra do të vihen në kërkim të trofeut më të lakmuar, për të arritur në ...

Brazil, nis sot Kupa e Botës në futboll

AlbanianScreen - 12.06.2014

Brazil - Kupa e Botës në futboll do të fillojë sot në Brazil. Për një muaj, ekipet kombëtare të 32 shteteve do të përballen me njëra-tjetrën me shpresën se do e fitojnë kupën e botës në një nga ...

Ndeshja Brazil-Kroaci, hapëse e botërorit

Kosova Live - 12.06.2014

Nikoqiri i kampionatit botëror, Brazili do ta zhvillojë ndeshjen e parë hapëse të turneut, ku do të përballet me Kroacinë në kuadër të Grupit A. Në krye me Neymar, si dhe me treshen Hulk-Oscar-Fred, ...

Neymar: Dua Kupën e Botës e jo epitete të ndryshme

Republika - 12.06.2014

Kampionati botëror ‘Brazili 2014’ do të nis me ndeshjen ndërmjet Brazilit dhe Kroacisë. Ylli i brazilianëve, Neymar i ka objektivat e qarta për këtë garë.

Gafa e FIFA-s: Zbulon “rezultatin final” të ndeshjes Brazil-Kroaci (2-2)

Republika - 12.06.2014

Kupa e Botës “Brazil 2014″ do të fillojë sonte me ndeshjen startuese të Grupit A, Brazil-Kroaci, por mesa duket FIFA e di rezultatin ende pa u luajtur ndeshja.

Gafa e FIFA-s: Brazil 2:2 Kroaci

Kosova Live - 12.06.2014

Sonte (e enjte) me fillim nga ora 22:00 do të nisë Kampionati i 20-të i Botërorit, me ndeshjen Brazil – Kroaci . Shtëpia më e madhe e futbollit në botë, FIFA, në faqen e vet zyrtare e ka treguar ...

Bota drejton sytë nga Brazili, nis sot Kupa e Botës në futboll

AlbanianScreen - 12.06.2014

Brazil - Turneu njëmujor më i ndjekur në të gjithë botën, Kupa e Botës në Futboll, nis sot në Brazil ndërsa pritet një ceremoni spektakolare e cila do të dëshmojë se vendi ia ka dalë mbanë me ...

Formacionet zyrtare Brazil-Kroaci

Kosova Live - 12.06.2014

Brazili dhe Kroacia tashmë kanë zyrtarizuar formacionet për ndeshjen hapës të Kupës së Botës, Brazili 2014. Skuadra e Brazilit është e kompletuar dhe pa ndonjë mungesë, ndërsa në anën tjetër Kroacia ...

Brazilianët ofrojnë spektakël (foto)

Kosova Live - 12.06.2014

Çdo gjë është gati për Kupën e Botës Brazili 2014. Në Sao Paolo është zhvilluar një spektakël i madh edhe pse ka zgjatur vetëm 25 minuta. Organizimi ka qenë shumë i mirë me vallëzime interesante dhe ...

Pjesa e parë, Brazil – Kroaci (1-1)

Republika - 12.06.2014

Ka përfunduar me barazim (1-1) pjesa e parë e duelit Brazil-Kroaci. . Kroacia ishte e para që kaloi në epërsi me anë të Marcelos në minutën e 11. Por Brazili nëpërmjet Neymarit në minutën e 29 ...

Neymar ia dhuron fitoren e parë Brazilit

Kosova Live - 12.06.2014

Brazili e ka nisur me fitore Kupën e Botës, pasi në ndeshjen e parë ka mposhtur kombëtaren nga Ballkani, Kroacinë, me rezultat 3:1, falë 2 golave të Neymar dhe një të Oscar.

Rousseff: Botërori është gati

Gazeta Start - 11.06.2014

Presidentja e Brazilit, Dilma Rousseff, tha se vendi i saj është gati për të pritur Botërorin që do të nisë të enjten. Në një deklaratë në tv ajo tha se “pesimistët janë mundur nga vendosmëria e ...

FIFA: Këto janë rekordet në Kupën e Botës

Shekulli - 11.06.2014

Rekordet në Kupën e Botës, para edicionit të 20-të që nis në Brazil të enjten në Sao Paulo (burime të FIFA): 5: Brazili është i vetmi vend që ka fituar 5 Kupa të Botës (1958, 1962, 1970, 1994, 2002) ...

Casillas: Jemi favoritë absolutë

Lajmi.net - 11.06.2014

Iker Casillas thotë se Spanja është favorite absolute në Botëror. Portieri spanjoll megjithatë i ka përmendur edhe disa skuadra që mund të luftojnë për titull.

Brazili nuk humb në shtëpi qe 38 vjet

Lajmi.net - 11.06.2014

Brazili është njëri prej ekipeve më të forta në shtëpi. Seleçao nuk ka humbur në një ndeshje zyrtare si vendës qe 38 vjet. Për këtë, skuadrat pjesëmarrëse në Botëror kanë arsye të tremben nga ekipi i ...

“Brazili është gati!”

Top Channel - 11.06.2014

Presidentja e Brazilit, Dilma Rousseff, tha se vendi i saj është gati për të pritur Botërorin që do të nisë të enjten. Në një dalje televizive, ajo tha se pesimistët janë mundur nga vendosmëria e ...

Dilma Rousseff: Gati "Brasil 2014"

Ina - 11.06.2014

Presidentja braziliane Dilma Rousseff, tha se vendi i saj është gati, për të staruar kampionatin botëror të futbollit. Në një fjalim televiziv, kryetarja e shtetit tha se pesimizmi është mundur nga ...

Rusef: Brazili është i gatshëm për fillim të Kampionatit botëror në futboll

Idividi - 11.06.2014

Rio de Zhanejro, 11 qersho 2014 (MIA) - Presidentja e Brazilit Dilma Rusef i hodhi poshtë kritika për shkak të vonesës, tejkalimet financiare dhe kaosin gjatë përgatitjeve dhe konfirmoi se Brazili ...

Crespo: Nëse Argjentina fiton, ata mund të vriten

Albtime - 11.06.2014

Hernan Crespo ka dhënë një deklaratë interesante për një gazetë braziliane. Ish sulmuesi i famshëm argjentinas ka deklaruar se Argjentina mund të jetë në rrezik të madh nëse triumfon në Botërorin në ...

Junior: Brazili do ta ketë vështirë ta fitoj botërorin

Lajm - 11.06.2014

Intervistoi: Reshat Ibrahimi Ai po përgatitet me Shkëndijën në Strugë, ndërsa thotë se do ta ndjek kampionatin botëror në Brazil që fillon të enjten. Është tifoz me Brazilin, por thekson se kjo ...

Risitë e ‘rregullave të lojës’ që do debutojnë në Botëror!

ikub - 11.06.2014

Më në fund, nesër nis Botërori i shumëpritur brazilian. Përkundër protestave që kanë karakterizuar ditët e fundit, apo edhe ndonjë problemi të vogël si pasojë e vonesave në ndërtimin e stadiumeve, ...

Nëse Argjentina e fiton Botërorin, duhet të ikin me helikopterë nga Brazili!

Lajm - 11.06.2014

Ish-ylli i Argjentinës, Hernan Crespo, ka theksuar se Përfaqësuesja e Argjentinës ka atë që i duhet për ta fituar Botërorin e Brazilit. E, nëse ata arrijnë një sukses të tillë, ish-anëtari i Interit ...

FFK iu uron fat shqiptarëve në Brazil

Lajm - 11.06.2014

Federata e Futbollit të Kosovës përmes një njoftimi për shtyp, iu ka uruar fat dhe i ka përgëzuar futbollistët shqiptar që do të marrin pjesë në Kampionatin Botëror ‘Brazili 2014’.

Disa të dhëna pikante nga "Brazil 2014"

Albeu.com - 11.06.2014

" Brazil 2014", i 20-ti në historinë e Kupës së Botës, do të jetë Botërori i shifrave rekord dhe sigurisht evenimenti që do të mbetet gjatë në kujtesën e të apasionuarve të futbollit për të veçantat ...

Messi: Ëndërroj trofeun kundër Neymar

Top Channel - 11.06.2014

“Do të ishte një ëndërr të fitoja Botërorin dhe, siç po shkojnë gjërat, besoj se mund t’ia dalim”. Këto kanë qenë fjalët e Lionel Messi-t, sulmuesit të Argjentinës, në lidhje me triumfin e mundshëm ...

Brazili, Spanja dhe Gjermania, favoritët e botërorit

Lajm - 11.06.2014

Kampionati Botëror po afron. Gara më e rëndësishme e futbollit ndërkombëtar do të fillojë të enjten me ballafaqimin mes nikoqirit Brazilit dhe Kroacisë, në kuadër të Grupit A.

Brazil, presidentja Rousseff: Gati për kupën e Botës 2014

Ora news - 11.06.2014

Brazil- Presidentja braziliane Dilma Rousseff, tha se vendi i saj është gati, për të staruar kampionatin botëror të futbollit. Në një fjalim televiziv, kryetarja e shtetit tha se pesimizmi është ...

Brazili në kaos 24 orë para Botërorit

Mapo - 11.06.2014

Punonjësit e transportit publik kanë shpallur pezullimin e punës derisa qeveria braziliane të plotësojë të gjitha kërkesat e tyre, që kanë të bëjnë me ngritjen e rrogës deri në 16,5% Kur mungojnë dhe ...

Casillas: Spanja, favorite kryesore

Yll Press - 11.06.2014

“Vijmë në Botëror si favoritët kryesorë. E dimë që do të jetë e vështirë të mbrojmë titullin sepse ka kombëtare që po luajnë një futboll shumë të mirë si Gjermania, Portugalia, Argjentina, Brazili ...

Ndalohen 2100 tifozë argjentinas

Mapo - 11.06.2014

Brazili nuk lejon hyrjen në territorin e tij të 2100 tifozëve argjentinas, të konsideruar si të dhunshëm në stadiumet e vendit të tyre. Lajmi bëhet me dije nga mediat braziliane, ku theksohet se ...

Brazili është gati! - Nesër fillon Kampionati botërorë i futbollit

Yll Press - 11.06.2014

Ajo hodhi poshtë kritikat mbi shpenzimet e tepërta për kompeticionin duke thënë se turneu më i rëndësishëm i futbollit do të lërë një trashëgimi shumë të vlefshme infrastrukturore.

Botërori nuk e njeh krizën, fituesi i Brazil 2014 do të marrë 27 milionë euro

BalkanWeb - 11.06.2014

Krizë? Çfarë krize? Kur Zidan ngriti kupën në Paris, në 1998, në arkat e Federatës Franceze të Futbollit, u derdhën gati 6 milionë euro (sa për të qartësuar llogaritë, pasi në atë kohë ishin ende në ...

Brazili gati për Kampionatin Botëror

VOA - 11.06.2014

Presidentja braziliane Dilma Russeff tha se vendi i saj është gati për Kampionatin Botëror të Futbollit duke hedhur poshtë kritikat për kostot masive të shpenzuara për këtë aktivitet.

Ekonomistët favorizojnë Brazilin për Botëror

BalkanWeb - 11.06.2014

Brazili do ta fitojë Kupën e Botës 2014 sipas 171 ekonomistëve të cilët u anketuan nga Bloomberg News. Përfaqësuesja e Brazilit është duke u favorizuar në garën për titull kampioni në Kupën e Botës ...

Shkencëtarët gjermanë: Spanja kampione e botës

BalkanWeb - 11.06.2014

Nëse futbolli do të ishte matematikë, siç është shkenca, atëherë mund të konfirmonim ende pa nisur Botërori se Spanja do të jetë kampione e botës edhe në “Brazil 2014”.

Presidentja mbron Kupën Botërore në fuboll

InfoGlobi - 11.06.2014

Presidentja e Brazilit, Dilma Rousseff, ka thënë se vendi i saj është i gatshëm për Kupën Botërore në futboll, megjithë rritjen e çmimeve, vonesave ndërtimore dhe protestave.

Qe 38 vjet harron humbjet!

Fish Media - 11.06.2014

Gjiganti i futbollit, Brazili është kandidat dhe favorit për ta fituar Botërorin, janë evidente, por ekziston edhe një gjë që ju jep më shumë forcë brazilianëve, respektivisht seria e ‘tmerrshme’ që ...

Brazili: Jemi gati të presim kampionatin Botëror të Futbollit

Gazeta Idea - 11.06.2014

Presidentja e Brazilit, Dilma Rousseff, tha se vendi i saj është gati për të pritur Botërorin që do të nisë të enjten. Në një dalje televizive, ajo tha se pesimistët janë mundur nga vendosmëria e ...

Brazili thotë se është gati

AMA-News - 11.06.2014

Presidentja e Brazilit, Dilma Rousseff, tha se vendi i saj është gati për të pritur Botërorin që do të nisë të enjten. Në një dalje televizive, ajo tha se pesimistët janë mundur nga vendosmëria e ...

Brazili gati, Rousseff: I mirëpresim duarhapur sportdashësit

Shqiptarja - 11.06.2014

Presidentja e Brazilit, Dilma Rousseff, ka thënë se vendi i saj është i gatshëm për Kampionatin Botëror, megjithë rritjen e çmimeve, vonesave në ndërtimin e stadiumeve dhe protestave.

Brazili në kaos 24 orë para Botërorit

Tetova Sot - 11.06.2014

Kur mungojnë dhe 24 orë nga fillimi i evenimentit më të rëndësishëm futbollistik botëror, në vend të festës, në rrugët e Brazilit dhe veçanërisht në San Paolo mbretëron kaosi dhe pasiguria.

"Brazil 2014", Meta e Basha aleatë në futboll, kundër Ramës

Shqiptarja - 11.06.2014

TIRANE - Politikanët shqiptarë duket se do të bashkohen dhe do të ndahen njëkohësisht në kampionatin botëror të futbollit “Brazil 2014”. Kreu i Kuvendit, Ilir Meta dhe kreu i PD-së, Lulzim Basha këtë ...

Skolari i lutet Nejmarit: Kujdes se mos dëmtohesh, për atë Zot!

Panorama Sport - 11.06.2014

Momenti kur Nejmari u dëmtua, solli një frikë të madhe në stafin teknik të Brazilit dhe sidomos te trajneri Luis Felipe Skolari. Ylli 22-vjeçar shikohet si njeriu, i cili do të bëjë diferencën në ...

Të veçantat e Botërorit Brazil 2014

Gazeta Tema - 11.06.2014

Brazil 2014, i 20-i në historinë e Kupës së Botës, do të jetë Botërori i shifrave rekord dhe sigurisht evenimenti që do të mbetet gjatë në kujtesën e të apasionuarve të futbollit për të veçantat e ...

Deshampi duhet të bashkojë ekipin e përçarë të Domenekut

Panorama Sport - 11.06.2014

Franca është një tjetër pretendente europiane për të fituar në Brazil, por ka mbërritur në Amerikën e Jugut pa yllin e saj për shkak të dëmtimit në shpinë, Frenk Riberi.

Shkencëtarët, Spanja do jetë kampione bote

Panorama Sport - 11.06.2014

Nëse futbolli do të ishte matematikë, siç është shkenca, atëherë mund të konfirmonim ende pa nisur Botërori se Spanja do të jetë kampione e botës edhe në “Brazil 2014”.

Botërorët, 10 sfidat që nuk do të harrohen kurrë

Panorama Sport - 11.06.2014

Një listë e reduktuar e ndeshjeve që kanë bërë historinë në Kupën e Botës, ose kanë pasur rëndësi të madhe përveç futbollit. Një përzgjedhje, në të cilën mund të bënte pjesë edhe Austri-Zvicër 7-5 e ...

Shkencëtarët gjermanë: Spanja kampione e botës

Fish Media - 11.06.2014

Nëse futbolli do të ishte matematikë, siç është shkenca, atëherë mund të konfirmonim ende pa nisur Botërori se Spanja do të jetë kampione e botës edhe në “Brazil 2014”.

Presidentja e Brazilit: Gati për Kupën e Botës

AlbanianScreen - 11.06.2014

Brazil - Presidentja e Brazilit, Dilma Rousseff, ka thënë se vendi i saj është i gatshëm për Kupën Botërore në futboll, megjithë rritjen e çmimeve, vonesat në ndërtim dhe protestat.

Rouseff: Brazili, pavarësisht vonesave, gati për Kupën e Botës

AlbanianScreen - 11.06.2014

Brazil - Presidentja e Brazilit, Dilma Rouseff thotë se vendi i saj është gati për të pritur Kampionatin Botëror të Futbollit, që nis ditën e enjte. Përgatitjet kanë përfunduar si brenda ashtu edhe ...

FFK u dëshiron sukses futbollistëve shqiptarë në Brazil

Kosova Live - 11.06.2014

Me rastin e fillimit të Kampionatit botëror “Brazili 2014”, Komiteti Ekzekutiv (KE) ka uruar futbollistët shqiptarë të cilët do të luajnë në Kupën e Botës në Brazil.

Messi ndalet veç me pistoletë

Lajmi.net - 10.06.2014

Thiago Silva thotë se Lionel Messi është i pandalshëm për çdo mbrojtës. Futbollisti brazilian shton se ylli argjentinas mund të ndalet vetëm me pistoletë.

Neymar frikëson Brazilin

Lajmi.net - 10.06.2014

Brazili mbeti nën ankth pas publikimit të lajmit për lëndimin e sulmuesit Neymar, në stërvitje. Mirëpo, për fatin e mirë, ylli i Barcelonës nuk vuan nga një problem serioz dhe do të luajë kundër ...

Neymar frikëson Brazilin

Shqipmedia - 10.06.2014

Brazili mbeti nën ankth pas publikimit të lajmit për lëndimin e sulmuesit Neymar, në stërvitje. Mirëpo, për fatin e mirë, ylli i Barcelonës nuk vuan nga një problem serioz dhe do të luajë kundër ...

Spanja vlen 1 miliard dollarë, më e shtrenjta në Botërorin e Brazilit

SOT - 10.06.2014

Kampionati Botëror i Brazilit do të startojë zyrtarisht pas dy ditësh dhe ndeshja e madhe e fillimit do të jetë midis Spanjës dhe Holandës më 13 qershor, ku në fushë zbresin afro 1.5 miliardë ...

Lëndohet edhe Neymar!

Albtime - 10.06.2014

Neymar Da Silva ka sjellur frikë tek brazilianët. Superylli brazilian ka pësuar lëndim në stërvitjen e fundit të Brazilit. Kur kanë mbetur dy ditë para fillimit të Botërorit, Neymar është lënduar ...

Nga kosto e Botërorit te stadiumet, shifrat që duhet të dini!

ikub - 10.06.2014

Pas më shumë se 60 vjetësh, Kupa e Botës kthehet në Brazil për edicionin e saj numër 20. Por përveç kësaj, ky kompeticion që nis të enjten do të hyjë në histori edhe si më i kushtueshmi.

Casillas: Spanja, favorite kryesore

Top Channel - 10.06.2014

Iker Casillas nuk është fshehur dhe ka pranuar se Spanja është favoritja kryesore për të fituar Botërorin e Brazilit. “Vijmë në Botëror si favoritët kryesorë.

Spanja, kombëtarja që vlen më shumë në Brazil

BalkanWeb - 10.06.2014

Përveçse janë kampionët e botës dhe të Europës në fuqi, Spanja është edhe kombëtarja më e shtrenjtë në Botërorin e Brazilit, që pritet të nisë pas 3 ditësh.

Spanja, ekipi që kushton më shumë në Botëririn e Brazilit

Panorama Sport - 10.06.2014

Më të mirët e botës në kompeticionin më të madh të planetit, por cila është kombëtarja që vlen më shumë në turneun e Brazilit? Prestigjiozja “Time” ka bërë një përpunim të dhënash dhe rezultati del ...

Neymar e ‘dridhi’ Brazilin (Video)

Fish Media - 10.06.2014

Kur Neymar braktisi stërvitjen e fundit të ekipit për shkak të një lëndimi, dridhi brazilianët. Televizionet dhe radiostacionet braziliane ndërprenë qdo program të mundshëm për të dhënë lajmin për ...

Botërori nuk e njeh krizën, fituesi i Brazil 2014 do të marrë 27 milionë euro

Gazeta Tema - 10.06.2014

Krizë? Çfarë krize? Kur Zidan ngriti kupën në Paris, në 1998, në arkat e Federatës Franceze të Futbollit, u derdhën gati 6 milionë euro (sa për të qartësuar llogaritë, pasi në atë kohë ishin ende në ...

Brazilianët e pakënaqur, tifo për Argjentinën

Panorama Sport - 10.06.2014

Rivaliteti mes Brazilit dhe Argjentinës ka qenë gjithnjë i zjarrtë, por në Kupën e Botës 2014 po ndodh diçka e rrallë. Për shkak të pakënaqësive për organizimin e këtij kompeticioni në Brazil, ku u ...

Neymar frikëson Brazilin

AlbanianScreen - 10.06.2014

Brazil - Brazili mbeti nën ankth pas publikimit të lajmit për lëndimin e sulmuesit Neymar, në stërvitje. Mirëpo, për fatin e mirë, ylli i Barcelonës nuk vuan nga një problem serioz dhe do të luajë ...

Spanja e respekton Brazilin

Lajmi.net - 09.06.2014

Marcelo thotë se Spanja ka respekt maksimal për Brazilin, para Botërorit 2014. Mbrojtësi i majtë brazilian pret shumë nga Seleçao, edhe pse e pranon se presioni është maksimal tek lojtarët e Brazilit.

Cafu: Gjermania do të luajë në finale

Zhurnal - 09.06.2014

Ish-kapiteni i Brazilit, Cafu, është i mendimit se finalja e sivjetme e Kampionatit Botëror do të zhvillohet ndërmjet kombëtares së tij dhe Gjermanisë.

Neymar do të jetë më i miri në Botëror

Lajmi.net - 09.06.2014

Legjenda braziliane, Ronaldo vë bast se Neymar do të jetë lojtari më i mirë në Botëror. “Fenomeni” shpreson po ashtu që Brazili ta fitojë kompeticionin më të rëndësishëm të futbollit.

Brazilianët besojnë se do të shpallen kampion

Alsat - 09.06.2014

Sipas rezultateve të anketës së bërë nga Instituti brazilian Datafolha, 68 përqind e brazilianëve besojnë se kombëtarja e tyre do të shapllet kampion bote.

Brazil 2014, jo vetëm futboll

Top Channel - 09.06.2014

Kur thua Brazil, të shkojnë në mendje vajzat, plazhet, karnavalet dhe futbolli. Botërori “Brazil 2014” po afron dhe, pas pak ditësh, do të startojë aktiviteti më i madh futbollistik në nivel global, ...

Kroacia vështron të lërë gjurmën e vet në Kupën Botërore

SETimes - 09.06.2014

09/06/2014 Munguar në Kupën e Botës për katër vjet, Kroacia kthehet dhe do të luajë në ndeshjen e parë të turneut kundër Brazilit të fuqishëm. Nga Kruno Kartush për Southeast European Times në Osijek ...

Spanja, ekipi më i vlefshëm i Botërorit

Lajmi.net - 09.06.2014

Spanja është ekipi më i vlefshëm i Botërorit. Në bazë të një studimi, “Stuhia e Kuqe” vlen 671 milionë euro, ndërsa përcillet nga Gjermania, që vlen 606 milionë dhe Brazili, 504 milionë.

Braziliani, tifoz i flaktë i Kroacisë

Lajmi.net - 09.06.2014

Një brazilian më shumë ‘kroat’ sesa krejt Brazili, dëshiron që përfaqësuesja ballkanike ta mposht vendin e tij. David Fonseca Pimentel, 30 vjeç, është tifoz i Kroacisë dhe uron që ky ekip ta mposht ...

Alves: Kampioni në fuqi, gjithmonë favorit

Lajmi.net - 09.06.2014

Dani Alves e ka favorizuar Spanjën, në luftën për trofeun e çmueshëm të Botërorit. Mbrojtësi brazilian e sheh të fuqishme edhe Gjermaninë, ndërsa për Argjentinën thotë e ka një sulm ‘vrasës’.

Lëndohet Neymar, Brazili në panikë (Video)

Portalb - 09.06.2014

Neymar i lënduar Disa minuta frikë dhe ethe për përfaqësuesen e Brazilit. Gjatë seancës stërvitore ka pësuar lëndim lojtari kryesor i “kariokëve”, Neymar.

Kupa e Botës “rikthehet” në shtëpi

Mapo - 09.06.2014

Presidentja e Brazilit, Dilma Rousseff intervistë për “The Guardian” Brazili është shtëpia e futbollit, thotë presidentja e Brazilit, Dilma Rousseff gjatë një interviste për “The Guardian”.

Spanja ka respekt për Brazilin

Telegrafi - 09.06.2014

Mbrojtësi brazilian beson se përfaqësuesja e Spanjës gjithmonë ka pasur respekt për nikoqirin e Kampionatit të sivjetmë Botëror, Brazilin. Futbollisti i Real Madridit ishte pjesë e Selecaos që e ...

Cafu: Gjermania do jetë në finale të kupës së botës

Koha.net - 09.06.2014

Dy herë kampioni i botës në futboll, Cafu, është një adhurues i madh i mënyrës së lojës së Joachim Low dhe mendon që Gjermania do jetë kundërshtari i Brazilit në finalen e madhe që do zhvillohet në ...

Emocione të veçanta për Brazil 2014 vetëm në portalin Telegrafi

Telegrafi - 09.06.2014

Emocionet e futbollit askund nuk përjetohen më së miri se sa në portalin Telegrafi. Tani më është bërë traditë që kampionatet evropiane apo botërore në futboll t’i përcjellim me përkushtim më të madh ...

Botërori i Neymarit

Zeri - 09.06.2014

Legjenda e Brazilit, Ronaldo beson se sulmuesi i Barcelonës, Neymar do të jetë futbollisti më i mirë në Kampionatin Botëror. 22-vjeçari do të garojë në Botërorin e parë në shtëpi, kur Brazili të nisë ...

Cafu: Gjermania në finalen e Kupës së Botës

BalkanWeb - 09.06.2014

Dy herë kampioni i botës në futboll, Cafu, është një adhurues i madh i mënyrës së lojës së Joachim Low dhe mendon që Gjermania do jetë kundërshtari i Brazilit në finalen e madhe që do zhvillohet në ...

Froni i Brazilit në rrezik, e kërcënon Italia

Panorama Sport - 09.06.2014

Europa i ka sytë nga ata. Ish-kampionët e botës janë e vetmja kombëtare e kontinentit tonë që jo vetëm mund të bëjë historinë si e para skuadër europiane që triumfon në Amerikën e Jugut, por edhe të ...

Një brez i artë, është koha e Gjermanisë

Panorama Sport - 09.06.2014

Titulli në palmaresin e “pancerave” mungon prej 24 vitesh. Por pas triumfit në “Itali 1990″, Gjermania vjen në “Brazil 2014″ me stofin e skuadrës superfavorite, bashkë me kampionët në fuqi të Spanjës.

Cafu tregon finalistët e botërorit

Fish Media - 09.06.2014

Cafu nuk ka dyshim se Brazili do të takohet me Gjermaninë në finale të Botërorit këtë verë. Ish futbollisti brazilian ka respekt të madh për ekipin e Joachim Loew, i cili kishte arritur deri në ...

Botërori, Cafu parashikon finalen Fred e Suarez rrëfejnë emocionet

Shqiptarja - 09.06.2014

Sulmuesi brazilian, Frend beson te triumfi në Kupën e Botës që zhvillohet në vendin e tij. “Ne kemi një grup të fortë që mund ta çojë skuadrën drejt suksesit edhe pse në shumicën e rasteve të gjithë ...

Cafu: Gjermania në finale botërorit

InfoGlobi - 09.06.2014

Një adhurues i madh i mënyrës së lojës së Joachim Low dhe dy herë kampioni i botës në futboll, Cafu mendon që Gjermania do jetë kundërshtari i Brazilit në finalen e madhe që do zhvillohet në Brazil.

Gjermania, një nga pretendentet kryesore për titullin kampion bote

Durres Lajm - 09.06.2014

- Titulli në palmaresin e “pancerave” mungon prej 24 vitesh. Por pas triumfit në “Itali 1990″, Gjermania vjen në “Brazil 2014″ me stofin e skuadrës superfavorite, bashkë me kampionët në fuqi të ...

Kupa e Botes rikthehet ne shtepi

Shqiperia - 09.06.2014

Brazili është shtëpia e futbollit, thotë presidentja e Brazilit, Dilma Rousseff gjatë një interviste për “The Guardian”. Rousseff, duke iu uruar mirëseardhjen sportdashësve të futbollit nga e gjithë ...

Spanja, ekipi që vlen më shumë në Botëror

Tetova Sot - 09.06.2014

Më të mirët e botës në kompeticionin më të madh të planetit, por cila është kombëtarja që vlen më shumë në turneun e Brazilit? Prestigjiozja Time ka bërë një përpunim të dhënash dhe rezultati del me ...

Kafu: Presim një finale Brazil-Gjermani në Botëror

Panorama Sport - 09.06.2014

Ish-kapiteni i Brazilit, Kafu, parashikon se në finalen e kampionatit botëror do të ndeshen Brazili dhe Gjermania. Mbrojtësi ka luajtur 142 takime me “Seleçaon”.

Marselo: Presioni është mbi Brazilin në Botëror

Panorama Sport - 09.06.2014

Mbrojtësi i Realit të Madridit dhe i Kombëtares braziliane, Marselo, ka theksuar se përfaqësuesja e tij është në një presion shumë të madh në këtë kampionat botëror dhe nga ky fakt mund të përfitojnë ...

Spanja është kombëtarja më e shtrenjtë

AMA-News - 09.06.2014

Më të mirët e botës në kompeticionin më të madh të planetit, por cila është kombëtarja që vlen më shumë në turneun e Brazilit? Prestigjiozja Time ka bërë një përpunim të dhënash dhe rezultati del me ...

Presidentja e Brazilit do mungojë në hapjen e Botërorit

Panorama Sport - 09.06.2014

Brazili, në prag të startit të Kampionatit Botëror, duket se nuk është nën një atmosferë të qetë. Prej disa muajsh shumë njerëz kanë zaptuar rrugët e qyteteve duke protestuar kundër Kupës së Botës, ...

Kafu mendon se Gjermania do shkojë në finale

AMA-News - 09.06.2014

Dy herë kampioni i botës në futboll, Cafu, është një adhurues i madh i mënyrës së lojës së Joachim Low dhe mendon që Gjermania do jetë kundërshtari i Brazilit në finalen e madhe që do zhvillohet në ...

Spanja, ekipi që vlen më shumë në Botëror

Republika - 09.06.2014

Më të mirët e botës në kompeticionin më të madh të planetit, por cila është kombëtarja që vlen më shumë në turneun e Brazilit? Prestigjiozja Time ka bërë një përpunim të dhënash dhe rezultati del me ...

Neymar frikëson Brazilin

Republika - 09.06.2014

Ylli i Përfaqësueses së Brazilit, Neymar, pësoi një lëndim të lehtë në stërvitjen me skuadrën sot. Tifozët brazilianë mbajtën frymën sot kur ylli i tyre kryesor te skuadra përfaqësuese, Neymar, u ...