TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vrulli i Haradinajt - Bashkim Muça

Ina - 09.12.2012

Pozicioni i kryeministrit në një republikë parlamentare, siç është Kosova, nuk mund të falet e as të transferohet. Hashim Thaçi nuk duhet ta bëjë gabimin që bëri opozita e sotme, për të këmbyer pozicionin qeverisës me një pozicion ...

Menduh Thaçi takon sot Ramush Haradinaj

Albeu.com - 09.12.2012

Menduh Thaçi takon sot Ramush Haradinaj Ditën e sotme një delegacion i lartë i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) do të zhvillojë një vizitë zyrtare në në selinë qendrore të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Prishtinë ku pritet të ...

Menduh Thaçi takoi Ramush Haradinajn – FOTO

Shqipmedia - 09.12.2012

Prishtinë – Delegacioni i Partisë Demokratike Shqiptare i udhëhequr nga kryetari z.Menduh Thaçi realizoi takim zyrtar me kryetarin e Alencës për Ardhmërinë e Kosovës z.Ramush Haradinajn.

Haradinaj, të hënën në Tiranë me ftesë të Berishës

Gazeta Republika - 09.12.2012

Me ftesë të Kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha, ish-Kryeministri i Kosovës dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, do të qëndrojë për vizitë në Shqipëri gjatë ditës së hënë, Ernest Luma, zyrtar për informim në AAK ka konfirmuar për ...

Haradinaj: Me PDK-në, për hir të proceseve

Telegrafi - 09.12.2012

Afrimi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës me Partinë Demokratike të Kosovës është bërë me qëllim që të ndihmohen procese, në të cilat po kalon vendi.

Haradinaj: AAK-ja nuk ka ndryshuar mendim për SHIK-un

Koha.net - 09.12.2012

Prishtinë, 9 dhjetor - Pavarësisht afërsisë që ka krijuar së fundmi Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me partinë më të madhe të koalicionit qeverisës, ky subjekt politik nuk ka ndryshuar mendimin sa i përket veprimtarisë së Shërbimit ...

Rexhepi i LDK-së në krah të Ramushit

Telegrafi - 09.12.2012

Gjatë vizitës se kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj, dje në Gjilan, tërën kohën pranë i ka qëndruar ish anëtari i kryesisë së LDK-së, Fatmir Rexhepi.

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi realizon takim me Ramush Haradinaj

StrugaSot - 09.12.2012

Delegacioni i Partisë Demokratike Shqiptare i udhëhequr nga kryetari z.Menduh Thaçi realizoi takim zyrtar me kryetarin e Alencës për Ardhmërinë e Kosovës z.Ramush Haradinajn.

Haradinaj, vjen në Tiranë me ftesë të Berishës

Shekulli - 08.12.2012

Me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha, ish kryeministri i Kosovës dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj do të qëndrojë për vizitë në Shqipëri gjatë ditës së hënë, Ernest Luma, zyrtar për informim në AAK ka konfirmuar për ...

Ramush Haradinaj vizitë zyrtare në Shqipëri

LajmiFundit - 08.12.2012

Me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha, ish kryeministri i Kosovës dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj do të qëndrojë për vizitë në Shqipëri gjatë ditës së hënë, Ernest Luma, zyrtar për informim në AAK ka konfirmuar për ...

Haradinaj në Gjilan: Të ndihmojmë Kosovën në procesin eurointegrues

Albeu.com - 08.12.2012

Haradinaj në Gjilan: Të ndihmojmë Kosovën në procesin eurointegrues Kreu i AAK-së Ramush Haradinaj nga Gjilani ka bërë sot thirrje që të angazhohet të për përmirësim të kualitetit jetësor pasi situata në vend është e rëndë.

Nesër takimi Thaçi – Haradinaj

Ina - 08.12.2012

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi nesër takon liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj. Delegacioni i lartë i Partisë Demokratike Shqiptare do të vizitojnë selinë qendrore të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Haradinaj: Kosovës i duhet gjeneratë e re

Top Channel - 08.12.2012

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka deklaruar se situata në Kosovë është shumë e rëndë dhe se nevojitet angazhimi i të gjithëve për ta përmirësuar atë.

Ftesë nga Berisha, Haradinaj të hënën në Tiranë

Albeu.com - 08.12.2012

Ftesë nga Berisha, Haradinaj të hënën në Tiranë Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj viziton të hënën Tiranën me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha.

Të dielën, Haradinaj takohet me Thaçin

Albeu.com - 08.12.2012

Të dielën, Haradinaj takohet me Thaçin Kreu AAK-së, Ramush Haradinaj do të takohet të dielën me kryetarin e PDSH-së Menduh Thaçi, takim i cili do të zhvillohet në selinë qendrore të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Haradinaj: Na pret periudha e integrimeve

Portalb - 08.12.2012

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, para qytetarëve të Gjilanit ka shprehur bindjen e tij se në rast se ai do të qeverisë me vendin, do të punojë pa ndërprerë për t’i çuar proceset përpara.

Takohen Thaçi e Haradinaj – asgjë e re për bashkëqeverisjen

Gazeta Republika - 08.12.2012

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, thanë se janë pajtuar për bashkëpunim të ngushtë në proceset politike përfshirë edhe atë të bisedimeve me Serbinë, por nuk kanë ...

Haradinaj, sot në Gjilan, të hënën në Tiranë

Koha.net - 08.12.2012

Prishtinë, 8 dhjetor - Me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha, ish kryeministri i Kosovës dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj do të qëndrojë për vizitë në Shqipëri gjatë ditës së hënë, Ernest Luma, zyrtar për informim në ...

Haradinaj, të hënën në Tiranë i ftuar nga Berisha, AAK: Pritje me protokoll

Panorama - 08.12.2012

PRISHTINE- Me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha, ish kryeministri i Kosovës dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj do të qëndrojë për vizitë në Shqipëri gjatë ditës së hënë.

Haradinaj: Na pret periudha e integrimeve

Telegrafi - 08.12.2012

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, para qytetarëve të Gjilanit ka shprehur bindjen e tij se në rast se ai do të qeverisë me vendin, do të punojë pa ndërprerë për t’i çuar proceset përpara.

Vrulli i Haradinajt

Koha.net - 08.12.2012

Pozicioni i kryeministrit në një republikë parlamentare, siç është Kosova, nuk mund të falet e as të transferohet. Hashim Thaçi nuk duhet ta bëjë gabimin që bëri opozita e sotme, për të këmbyer pozicionin qeverisës me një pozicion ...

Takimi Haradinaj-Thaçi, nuk flitet për koalicion

Albeu.com - 07.12.2012

Takimi Haradinaj-Thaçi, nuk flitet për koalicion Update- Kryeministri Kosovës Hashim Thaçi dhe ish-kryeministri Ramush Haradinaj nuk dikustuan për një koalicion të mundshëm mes PDK-dhe AAK-së por për temat aktuale dhe politike në vend por ...

Takohen Thaçi e Haradinaj, pajtim për bashkëpunim në tri fusha

Ina - 07.12.2012

Takimi i kryeministrit të Kosovës dhe njëherësh liderit të PDK- së Hashimi Thaçi me liderin e AAK-së Ramush Haradinaj ka kaluar në një atmosferë bashkëpunimi e mirëkuptimi, njoftojnë burime të Kohës Ditore.

Takimi, Thaci-Haradinaj, pa marrëveshje për koalicionin

LajmiFundit - 07.12.2012

Në takimin e mbajtur sot në selinë e PDK –së midis kryeministrit Hashim Thaçi dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, liderët e dy partive të dala nga lufta janë marrë vesh për bashkëpunimin në fushat me interes kombëtar e shtetëror.

Takimi i parë zyrtar Thaçi-Haradinaj

Lajmeshqip - 07.12.2012

Prishtinë (plotesuar) – Takimi i kryeministrit të Kosovës dhe njëherësh liderit të PDK- së Hashimi Thaçi me liderin e AAK-së Ramush Haradinaj ka kaluar në një atmosferë bashkëpunimi e mirëkuptimi.

Haradinaj i konfirmon Thaçit synimin për postin e kryeministrit

Evropaelire - 07.12.2012

Takimi i shumëpritur ndërmjet kryeministrit dhe kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, me liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përfunduar pa ndonjë mesazh të qartë për përafrimin e këtyre dy ...

Thaçi-Haradinaj shkëmbejnë kredencialet

Top Channel - 07.12.2012

Për gati një orë ka zgjatur takimi mes kreut të PDK, Hashim Thaçi dhe atij të AAK-së, Ramush Haradinaj. Por vetë protagonistët kanë siguruar pas takimit se nuk folën për cështjen e koalicionit qeveritar.

Haradinaj takon Mustafën: Të hapur për bashkëpunim

LajmiFundit - 07.12.2012

Isa Mustafa tha se lirimi i Haradinajt nga Haga është fitore dhe dëshmi për luftën e pastër të UÇK-së. Ndërkaq, Haradinaj ka thënë se në takim është biseduar për qeverisjen aktuale të Kosovës, reformat që duhen ndërmarrë si dhe për ...

"Bashkëpunim për zhvillimin e vendit"

Albeu.com - 07.12.2012

"Bashkëpunim për zhvillimin e vendit" Pas kryeministrit Thaçi, Ramush Haradinajt u takua të premten edhe me Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa.

Sot takohen Thaçi e Haradinaj

Telegrafi - 07.12.2012

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj do të pritet të premten në selinë e PDK-së nga kryetari i kësaj partie, njëherësh kryeministër i Kosovës, Hashim Thaçi.

Takohen Thaçi e Haradinaj, pajtim për bashkëpunim në tri fusha

Koha.net - 07.12.2012

Prishtinë, 7 dhjetor - Takimi i kryeministrit të Kosovës dhe njëherësh liderit të PDK- së Hashimi Thaçi me liderin e AAK-së Ramush Haradinaj ka kaluar në një atmosferë bashkëpunimi e mirëkuptimi, njoftojnë burime të Kohës Ditore.

Haradinaj s’ia përmendi Thaçit kërkesën për kryeministër

Telegrafi - 07.12.2012

Takimi i kryeministrit të Kosovës dhe njëherësh liderit të PDK- së Hashimi Thaçi me liderin e AAK-së Ramush Haradinaj ka kaluar në një atmosferë bashkëpunimi e mirëkuptimi, njoftojnë burime të “ Kohës Ditore”.

Pajtohen për bashkëpunim

Yll Press - 07.12.2012

Të pyetur për koalicionin e mundshëm, madje edhe për postin e kryeministrit ata iu shmangen përgjigjes, duke thënë se nuk kanë biseduar për këtë temë gjatë këtij takimi.

Haradinaj takon Thaçin: S’folëm për koalicionin

Panorama - 07.12.2012

PRISHTINE- Takimi i shumëpritur ndërmjet kryeministrit dhe kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, me liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përfunduar pa ndonjë mesazh të qartë për lidhjen e ...

Haradinaj takon edhe Mustafën

Telegrafi - 07.12.2012

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë ditës së sotme, pas takimit që ka zhvilluar me kryeministrin e vendit, Hashim Thaçi, është pritur në një takim edhe nga lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa ...

Takohen Thaçi e Haradinaj – asgjë e re për bashkëqeverisjen

VOA - 07.12.2012

Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe ish kryeministri Ramush Haradinaj diskutuan rrugët e bashkëpunimit – pa përmendur mundësinë e bashkëqeverisjes Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ...

Haradinaj u takua edhe me Isa Mustafën

Koha.net - 07.12.2012

Prishtinë, 7 dhjetor – Pas takimit me kryeministrin dhe kreun e PDK-së, Hashim Thaçi, lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj sot u takua edhe me kreun e LDK-së, Isa Mustafa.

Pajtohen për bashkëpunim

StrugaSot - 07.12.2012

I dhuruan njëri tjetrit nga një libër, i shtrënguan duart disa herë dhe thanë se ky është takimi i tyre i parë zyrtar. Kështu u sollën të premten kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj dhe ai i PDK-së, Hashim Thaçi pas takimit të tyre në zyrat e ...

Thaçi president, Haradinaj kryeministër

Shekulli - 06.12.2012

Hashim Thaçi do ta mbajë postin e kryeministrit derisa të përfundojë dialogu i nivelit të lartë politik, i nisur kohë më parë me Serbinë. Pastaj pritet të pasojë rotacion, që do të mund ta çonte atë në majë të pushtetit.

Dy rrugët e Haradinajt - Enver Robelli

Ina - 06.12.2012

Pas lirimit nga burgu Ramush Haradinaj para vetes i ka dy opsione. I pari është ky: të distancohet bindshëm nga e kaluara e tij e pasluftës, të mos pranojë një koalicion joparimor me grupin aktual sundues të PDK-së, t’ia bëjë të qartë ...

Haradinaj kryeministër pas zgjedhjeve të reja

Albeu.com - 06.12.2012

Haradinaj kryeministër pas zgjedhjeve të reja Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj mund të bëhet Kryeministër vetëm pas zgjedhjeve të reja. Ndërsa nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuçi, ka thënë të mërkurën se partia e tij as që e ka menduar ...

Thaçi largohet si kryeministër kur të mbyllen bisedimet me Beogradin

Ina - 06.12.2012

Hashim Thaçi do ta mbajë postin e kryeministrit së paku derisa të përfundojë dialogu i nivelit të lartë politik, i nisur kohë më parë me Serbinë. Pastaj pritet të pasojë rokada, që do të mund ta çonte atë në majë të pushtetit.

Haradinaj kryeministër pas zgjedhjeve të reja

Alsat - 06.12.2012

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj mund të bëhet Kryeministër vetëm pas zgjedhjeve të reja. Ndërsa nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuçi, ka thënë të mërkurën se partia e tij as që e ka menduar dhe folur për mundësinë që liderit të AAK-së ...

"Koha Ditore": Thaçi largohet nga kryministrër pas përfundimit të dialogut me Serbinë

Idividi - 06.12.2012

Prishtinë, 6 dhjetor 2012 (MIA) - Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, pas përfundimit të dialogut politik në shkallë të lartë me Beogradin, i cili ka filluar praprakisht, largohet nga funksioni i kryeministrit, shkruan gazeta "Koha ...

AAK: Koalicion me PDK vetëm me Haradinajn kryeministër

LajmiFundit - 06.12.2012

Kryetari i Grupit Parlamentar të AAK-së në Kuvendin e Kosovës, Ardian Gjini, u është përgjigjur disa deklarimeve të anëtarëve të PDK-së se nuk mund ta japin postin e Kryeministrit, duke u thënë se AAK-ja e ka vetëm këtë kërkesë, që në ...

AAK: Haradinaj kryeministër

Top Channel - 06.12.2012

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ngul këmbë se hyrja në bashkëqeverisje me Partinë Demokratike të Kosovës mund të ndodhë vetëm me liderin e saj Ramush Haradinaj kryeministër.

Thaçi - Haradinaj nesër për koalicionin

Ina - 06.12.2012

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, do të takohet me Kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Ky takim pritet të ndodhë nesër në orën 11:00.

Nesër pritet takimi Thaçi-Haradinaj

LajmiFundit - 06.12.2012

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, do të takohet me Kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Ky takim transmeton Indeksonline, pritet të ndodhë nesër në orën 11:00.

Kryeministër më vonë?

Telegrafi - 06.12.2012

Partia Demokratike e Kosovës është deklaruar rreth ambicieve të Ramush Haradinajt për ta udhëhequr Qeverinë. Hajredin Kuçi ka thënë se partia e tij nuk e ka menduar e as diskutuar ndonjëherë tërheqjen e Hashim Thaçit nga posti i ...

Thaçi kryeministër për aq sa zgjat dialogu me Serbinë

Koha.net - 06.12.2012

Prishtinë, 6 dhjetor – Hashim Thaçi do ta mbajë postin e kryeministrit së paku derisa të përfundojë dialogu i nivelit të lartë politik, i nisur kohë më parë me Serbinë.

Çka do të merren vesh Thaçi e Haradinaj nesër?

Koha.net - 06.12.2012

Prishtinë, 6 dhjetor – Në një njoftim për medie, Zyra për informim e Partisë Demokratike të Kosovës njofton se nesër, më 7 dhjetor do të takohen kryetari i PDK-së, Hashim Thaçi, dhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush ...

Nesër, takimi Thaçi-Haradinaj

Telegrafi - 06.12.2012

Takimi i shumëpërfolur mes Ramush Haradinajt dhe Hashim Thaçit, do të mbahet nesër. “Të premten, më 7 dhjetor 2012, në orën 11:00, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh kryeministër i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, do ...

“Në koalicion, veç me Ramushin Kryeministër”

StrugaSot - 06.12.2012

Kryetari i Grupit Parlamentar të AAK-së në Kuvendin e Kosovës, Ardian Gjini, u është përgjigjur disa deklarimeve të anëtarëve të PDK-së se nuk mund ta japin postin e Kryeministrit, duke u thënë se AAK-ja e ka vetëm këtë kërkesë, që në ...

Haradinaj: Synoj të bëhem kryeministër

Shekulli - 05.12.2012

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj tha sot në një intervistë për Zërin e Amerikës se oferta e tij për bashkëqeverisje me Partinë Demokratike të Kosovës, është që ai të ketë postin e kryeministrit.

Haradinaj do të nisë bisedimet me Thaçin, që t'i bashkohet qeverisë

Idividi - 05.12.2012

Prishtinë, 5 dhjetor 2012 (MIA) - Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i liruar nga të gjitha akuzat për krime lufte javën e kaluar, Ramush Haradinaj, ka deklaruar mbrëmë për mediat e huaja, se pret që të bëhet kryeministër.

Reuters: Haradinaj, pret të bëhet kryeministër

Lajmeshqip - 05.12.2012

PRISHTINE- Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i liruar nga të gjitha akuzat për krime lufte, Ramush Haradinaj, ka thënë për agjencinë e lajmeve Reuters, se pret që të bëhet kryeministër, veprim ky që sipas agjencisë, ka të ...

Kosovë, Haradinaj e do postin e kryeministrit menjëherë

Portalb - 05.12.2012

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se oferta e tij për bashkëqeverisje me Partinë Demokratike të Kosovës, është që ai të ketë postin e kryeministrit.

Haradinaj: Ja oferta që i kam bërë Thaçit

Top Channel - 05.12.2012

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka deklaruar në një intervistë për VOA se arsyeja e afrimit mes tij dhe kryeministrit Hashim Thaçi është marrja përsipër e përgjegjësive për të qeverisur vendin.

Haradinaj: Bashkëqeverisja me PDK që të jem kryeministër, unë jam gati

LajmiFundit - 05.12.2012

Ramush Haradinaj thotë se është gati për ta marrë detyrën e kryeministrit të Kosovës. Kreu i AAK ka theksuar se oferta e bashkëqeverisjes me PDK-në është që ai ta marrë drejtimin e qeverisë.

Haradinaj: Oferta për bashkëqeverisje, posti i kryeministrit

Lajmeshqip - 05.12.2012

Prishtinë – Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj tha sot në një intervistë për Zërin e Amerikës se oferta e tij për bashkëqeverisje me Partinë Demokratike të Kosovës, është që ai të ketë postin e kryeministrit.

Haradinaj, me një ofertë për Thaçin

Albeu.com - 05.12.2012

Haradinaj, me një ofertë për Thaçin Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka deklaruar në një intervistë për VOA se arsyeja e afrimit mes tij dhe kryeministrit Hashim Thaçi është marrja përsipër e përgjegjësive për të qeverisur vendin.

SHBA: Serbët duhet të bisedojnë edhe me Haradinajn

Telegrafi - 05.12.2012

Ambasadori amerikan në Beograd, Michael Kirby ka deklaruar sonte se përfaqësuesit e autoriteteve serbe duhet të bisedojnë edhe me Ramush Haradinaj, i cili është liruar javën e kaluar nga të gjithat akuzat në Tribunalin e Hagës, nëse ai ...

Kirby: Nëse duhet, serbët të bisedojnë edhe me Haradinajn

Koha.net - 05.12.2012

Beograd, 5 dhjetor - Ambasadori i SHBA-së në Beograd, Michael Kirby ka thënë se zyrtarët serb duhet të bisedojnë edhe me Ramush Haradinajn, nëse ai inkuadrohet në dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Haradinaj: Do punoj për t’u bërë sa më shpejt kryeministër

Panorama - 05.12.2012

Vitet në Hagë dhe marrëdhëniet e reja politike . “Përgjimet e personave me pozitë nuk janë risi, po përgjohemi që nga 1999″ Ramush Haradinaj ishte i ftuari special i Adi Krastës në “A show” të “Vizion Plus”.

Haradinaj takoi ambasadoren e Turqisë, Songul Ozan

Koha.net - 05.12.2012

Prishtinë, 5 dhjetor - Sot në selinë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, me bashkëpunëtorë, priti ambasadoren e Republikës së Turqisë në Kosovë, Songul Ozan.Gjatë takimit kryetari Haradinaj e përcolli qëndrimin e ...

Haradinaj: Jam i gatshëm të bëhem kryeministër

VOA - 05.12.2012

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, i tha Zërit të Amerikës se oferta e tij për bashkëqeverisje me PDK-në, është që ai të ketë postin e kryeministrit.

Haradinaj e do postin e kryeministrit menjëherë

Telegrafi - 05.12.2012

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se oferta e tij për bashkëqeverisje me Partinë Demokratike të Kosovës, është që ai të ketë postin e kryeministrit.

Haradinaj: Ose kryeministër, ose në opozitë

Koha.net - 05.12.2012

Prishtinë, 5 dhjetor - Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj tha sot se oferta e tij për bashkëqeverisje me PDK-në është që ai të ketë postin e kryeministrit.

Haradinaj: Jam i gatshëm të bëhem kryeministër

Panorama - 05.12.2012

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj tha sot në një intervistë për Zërin e Amerikës se oferta e tij për bashkëqeverisje me Partinë Demokratike të Kosovës, është që ai të ketë postin e kryeministrit.

Dy rrugët e Haradinajt

Koha.net - 05.12.2012

Pas lirimit nga burgu Ramush Haradinaj para vetes i ka dy opsione. I pari është ky: të distancohet bindshëm nga e kaluara e tij e pasluftës, të mos pranojë një koalicion joparimor me grupin aktual sundues të PDK-së, t’ia bëjë të qartë ...

Haradinaj do zhvillojë bisedime për postin e kryeministrit

Evropaelire - 04.12.2012

Ish komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i liruar nga të gjitha akuzat për krime lufte në javën e kaluar, Ramush Haradinaj , ka thënë për agjencinë e lajmeve Reuters, se pret që të bëhet kryeministër, veprim ky që sipas agjencisë, ...

Haradinaj synon “ta udhëheq sërish vendin” - The Guardian

Ina - 04.12.2012

Ramush Haradinaj i kaloi tetë vjet si akuzuar për krime lufte, para se të shpallej i pafajshëm. Por, tani në Ballkan pritet që të ketë një krizë të re lidhur me disa dyshime për një marrëveshje të Beogradit për ndjekjen penale të tij.

Më në fund, flet Ramushi

Portalb - 04.12.2012

Ramush Haradinaj, më në fund, ka folur konkretisht për mundësinë që partia e tij t’i bashkohet PDK-së në qeverisjen e vendit. Për këtë, tha se është duke u hartuar një plan konkret.

Haradinaj për Reuters: Pres të bëhem kryeministër

LajmiFundit - 04.12.2012

Ish komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i liruar nga të gjitha akuzat për krime lufte në javën e kaluar, Ramush Haradinaj, ka thënë për agjencinë e lajmeve Reuters, se pret që të bëhet kryeministër, veprim ky që sipas agjencisë, ...

Haradinaj: Pres të bëhem kryeministër

Ina - 04.12.2012

Ish komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i liruar nga të gjitha akuzat për krime lufte në javën e kaluar, Ramush Haradinaj, ka thënë për agjencinë e lajmeve Reuters, se pret që të bëhet kryeministër, veprim ky që sipas agjencisë, ...

Haradinaj pret të bëhet kryeministër

Albeu.com - 04.12.2012

Haradinaj pret të bëhet kryeministër Ish komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i liruar nga të gjitha akuzat për krime lufte në javën e kaluar, Ramush Haradinaj , ka thënë për agjencinë e lajmeve Reuters , se pret që të bëhet ...

Çelet Ramushi

Telegrafi - 04.12.2012

Ramush Haradinaj, më në fund, ka folur konkretisht për mundësinë që partia e tij t’i bashkohet PDK-së në qeverisjen e vendit. Për këtë, tha se është duke u hartuar një plan konkret.

Kosova ka nevojë për Thaçi-Haradinaj

Koha.net - 04.12.2012

Unë dhe të gjithë bashkëluftëtarët e sinqertë të Ramush Haradinajt e të Hashim Thaçit kemi qenë dhe jemi, përbashkërisht, të mendimit se vetëm një kombinim dhe koalicion i tillë, Thaçi-Haradinaj, mund ta shpëtojë Kosovën.

Haradinaj do zhvillojë bisedime për postin e kryeministrit

Koha.net - 04.12.2012

Prishtinë, 4 dhjetor - Ish komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i liruar nga të gjitha akuzat për krime lufte në javën e kaluar, Ramush Haradinaj, ka thënë për agjencinë e lajmeve Reuters, se pret që të bëhet kryeministër, veprim ...

Haradinaj pret të bëhet kryeministër

Telegrafi - 04.12.2012

Ish komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i liruar nga të gjitha akuzat për krime lufte në javën e kaluar, Ramush Haradinaj, ka thënë për agjencinë e lajmeve Reuters, se pret që të bëhet kryeministër, veprim ky që sipas agjencisë, ...

Beteja e tretë e Ramush Haradinajt - Dush Gashi

Ina - 03.12.2012

Pas luftës së vërtetë, heroizmit e pësimeve, dhe pas dy episodeve tmerrësisht të gjata të luftës cfilitëse nervash me drejtësinë ndërkombëtare, Ramush Haradinaj hyri edhe njëherë triumfalisht në Prishtinë.

Haradinaj mohon koalicionin me PDK-në

Idividi - 03.12.2012

Prishtinë, 30 nëntor 2012 (MIA) - Pas seancës solemne në Kuvendin e Kosovës që u organizua për lirimin e Ramush Haradinajt, lideri i AAK-së ka hedhur poshtë shkrimet e disa mediave se është arritur marrëveshje mes PDK-së dhe AAK-së për të ...

Haradinaj i gatshëm të bashkëpunojë me Thaçin

Idividi - 03.12.2012

Prishtinë, 2 dhjetor 2012 (MIA) - Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj thotë se partitë politike në vend nuk janë të gatshme për zgjedhje të shpejta dhe paralajmëron bashkëpunim me kryeministrin aktual Hashim Thaçi.

Beteja e tretë e Ramush Haradinajt

Lajm - 03.12.2012

DUSH GASHI Pas luftës së vërtetë, heroizmit e pësimeve, dhe pas dy episodeve tmerrësisht të gjata të luftës cfilitëse nervash me drejtësinë ndërkombëtare, Ramush Haradinaj hyri edhe njëherë triumfalisht në Prishtinë.

Haradinaj konfirmon planet për bashkëqeverisje me PDK-në

Ina - 03.12.2012

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka konfirmuar se është duke u bërë një plan për bashkëqeverisje me PDK-në. Ai nuk ka dhënë shumë detaje rreth këtij plani, megjithëse ka theksuar se si Aleancë do të marrin ...

Haradinaj: AAK me plan qeverisje

LajmiFundit - 03.12.2012

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në takimin me Këshillin Drejtues të partisë, deklaroi se është duke bërë një plan për qeverisje të vendit.

Haradinaj po punon për planin e qeverisjes

Albeu.com - 03.12.2012

Haradinaj po punon për planin e qeverisjes Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është duke përgatitur planin e tij për qeverisje të vendit.

Kosovë, AAK drejt qeverisjes

Top Channel - 03.12.2012

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk e mohon inkuadrimin e tij në qeverinë e kryeministrit Hashim Thaçi. Lidhur me këtë çështje, ai tha se janë duke punuar me PDK-në, pra partinë në pushtet, për krijimin e një projekti i cili ...

Haradinaj gati për qeverisje me Thaçin

Alsat - 03.12.2012

Ramush Haradinaj dhe Hashim Thaçi Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka konfirmuar se është duke u bërë një plan për bashkëqeverisje me PDK-në.

“The Guardian”, Haradinaj: Synoj ta udhëheq sërish vendin tim

Lajmeshqip - 03.12.2012

Prishtinë – Ramush Haradinaj i kaloi tetë vjet si akuzuar për krime lufte, para se të shpallej i pafajshëm. Por, tani në Ballkan pritet që të ketë një krizë të re lidhur me disa dyshime për një marrëveshje të Beogradit për ndjekjen penale ...

Babai, i afërmi dhe miku Ramush Haradinaj

Top Channel - 03.12.2012

Një luftëtar i lirisë dhe një hero në luftën e Kosovës, Ramush Haradinaj u rikthye më në fund në vendin që i takon, në atdheun e tij, pasi u shpall i pafajshëm për akuzat e ngritura nga Gjykata e Hagës.

“The Guardian”: Haradinaj ka në plan ta qeverisë Kosovën

LajmiFundit - 03.12.2012

“The Guardian” shkruan se, Ramush Haradinaj i kaloi tetë vjet si akuzuar për krime lufte, para se të shpallej i pafajshëm. Por, tani në Ballkan pritet që të ketë një krizë të re lidhur me disa dyshime për një marrëveshje të Beogradit për ...

Standardet e dyfishta për Ramushin

Telegrafi - 03.12.2012

Qeveria e Kosovës ka përdorur standarde të dyfishta ndaj ish-kryeministrit Ramush Haradinaj, derisa ky i fundit dy herë u përball me Tribunalin Penal të Hagës, dhe dy herë ngadhënjeu.

Haradinaj konfirmon planet për bashkëqeverisje me PDK-në

Koha.net - 03.12.2012

Prishtinë, 3 dhjetor - Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka konfirmuar se është duke u bërë një plan për bashkëqeverisje me PDK-në.

"The Guardian": Haradinaj synon "ta udhëheq sërish vendin"

Koha.net - 03.12.2012

Ramush Haradinaj i kaloi tetë vjet si akuzuar për krime lufte, para se të shpallej i pafajshëm. Por, tani në Ballkan pritet që të ketë një krizë të re lidhur me disa dyshime për një marrëveshje të Beogradit për ndjekjen penale të tij.

"The Guardian”: Haradinaj synon ta udhëheq sërish vendin

Telegrafi - 03.12.2012

Ramush Haradinaj i kaloi tetë vjet si akuzuar për krime lufte, para se të shpallej i pafajshëm. Por, tani në Ballkan pritet që të ketë një krizë të re lidhur me disa dyshime për një marrëveshje të Beogradit për ndjekjen penale të tij.

Weiss: Haradinaj, të pauzojë në politikë

Telegrafi - 03.12.2012

Kryetari i grupit parlamentar për Evropën Juglindore në Bundestagun gjerman, Peter Weiss (CDU) shprehet se nuk komentohet politikisht një vendim gjyqësor për lirimin e Ramush Haradinajt, por ai këshillon Haradinajn mos të kthehet menjëherë ...

Haradinaj zotohet për udhëheqje të vendit

Yll Press - 03.12.2012

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj – i cili u shpall i pafajshëm nga Gjykata për Krime të Luftës në Hagë, të enjten, më 29 nëntor, pasi kishte qenë i akuzuar për tetë vite dhe pasi që ishte gjykuar – tha të shtunën se synon “ta ...

Haradinaj me plan për qeverisje

StrugaSot - 03.12.2012

Ramush Haradinaj, gjendjen në vend e sheh shumë më të rëndë se që kur ka shkuar në Hagë. Madje sipas tij, aq e rëndë është gjendja saqë nuk lejon ngucje të mëtejme të shoqërisë dhe të rendit shoqëror.