TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Atentati, verifikohen tabulatet telefonike të Konomit

Gazeta Start - 11.09.2011

Vlorë - Edhe pse kanë kaluar 48-orë nga ngjarja e rëndë e ndodhur në qytetin bregdetar të Vlorës, policia dhe prokuroria ende nuk kanë një pistë të saktë rreth ekzekutimit mafioz të gjyqtarit Skerdilajd Konomi.

Konomi regjistroi pronat në Durrës vetëm një javë më parë

Shekulli - 11.09.2011

Anila Peçi / Flamur Vezaj Një shirit i varur në një palmë të bulevardit të Vlorës, një pjesë e vogël e mbetjes së makinës kanë qenë ende dëshmitë e ditës së djeshme, mbetur në asfaltin e rrugës.

Topi: Vrasja e Konomit, shembull tipik i veprimit të krimit të organizuar

Shekulli - 11.09.2011

Presidenti i Republikës, Bamir Topi, ka ngushëlluar sot familjarëte gjyqtarit të ekzekutuar dy dit më parë në qytetin e Vlorës. Presidenti i vendit është shoqëruar nga kreu i gjykatës Vlorë, Artur Malaj, si dhe anëtarë të kabinetit të tij.

Topi në familjen Konomi. Ngushëllime për ndarjen nga jeta të gjyqtarit

Alsat.tv - 11.09.2011

Presidenti i Republikës vizitoi familjen Konomi në Vlorë ku shprehu ngushëllimet për ndarjen nga jeta të gjyqtarit Skerdilajd Konomi si pasojë e një atentati makabër me eksploziv ditën e premte.

Topi ngushëllon familjen e gjyqtarit të vrarë

Gazeta Start - 11.09.2011

Presidenti i Republikës, Bamir Topi, ka ngushëlluar personalisht familjen Konomi për humbjen e njeriut të tyre të shtrenjtë, gjyqtarit Skerdilajd Konomi si pasojë e një atentati me eksploziv ditën e premte.

Pistat e ekzekutimit të gjyqtarit - Një mafioz italian, ekspert në përdorimin e bombave mund të ketë vrarë në Vlorë ...

Albnow - 11.09.2011

Vrasja dy ditë më parë e gjyqtarit vlonjat, Skerdilajd Konomi mund ... të jetë kryer me pagesë nga një mafioz italian i specializuar për vendosjen e eksplozivit.

Vlorë, Topi vizitë në familjen e gjyqtarit të vrarë Skerdilajd Konomi

LajmiFundit - 11.09.2011

Presidenti Bamir Topi do të vizitojë sot familjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi, i cili u vra dy ditë më parë në Vlorë nga një atentat mafioz. Burime nga Presidenca bëjnë me dije se kreu i shtetit do të jetë rreth orës 14:00 në familjen ...

Vrasja e gjyqtarit në Vlorë, hetim trafikut të minave me telekomandë

LajmiFundit - 11.09.2011

Ekzekutimi mafioz i gjyqtarit Skerdilajd Konomi në Vlorë, ka rihapur dosjet me informacionet për trafikun e minave me celularë. Në sitë janë rrjetet e dyshuara të trafikut me Malin e Zi, por edhe grupet kriminale që kanë potenciale për ...

Kushëriri Arjan Konomi: Gjyqtari ishte i shqetësuar për pronat

LajmiFundit - 11.09.2011

Ishte personi i vetëm që gjatë homazheve të lamtumirës së fundit të gjyqtarit Skerdilajd Konomi në kinoteatrin “Petro Marko”, u përpoq të fshihej.

Vlorë, Presidenti Topi: Vrasja e gjyqtarit, akt tipik mafioz

LajmiFundit - 11.09.2011

Presidenti i Republikës, Bamir Topi, e ka cilësuar përsëri si një akt mirëfilli mafioz ngjarjen e vrasjes së gjyqtarit Skerdilajd Konomi në qytetin e Vlorës.

Shoqata e gjytarëve. Shteti të na garantojë jetën

LajmiFundit - 11.09.2011

Shoqata e Gjyqtareve denon atentatin qe i mori jeten gjyqtarit, Skerdilajd Konomi dhe kerkon garantimin e jetes se njerezve te drejtesise. Manjola Bejleri, përfaqësuese e Shoqatës kerkon zbardhjen e ngjarjes tragjike qe i mori jeten ...

Kushëriri Arjan Konomi: Vrasja e gjyqtarit pasi fitoi 340 HA tokë turistike në gjyq

LajmiFundit - 11.09.2011

Familjare te gjyqtarit te ekzekutuar ne Vlorë, flasin për here te pare ne mënyrë te qarte, dyshimet për një atentat mafioz qe nuk ka lidhje me detyrën e Skerdilajd Konomit, por për shkak te pronave, nje truall ne zonen turistike ne ...

Gjyqtari i ekzekutuar në Vlorë kishte fituar me gjyq 340 HA tokë në Gjirin e Lalzit!

Albnow - 11.09.2011

Të dhëna të reja dalin në dritë mbi vrasjen makabre të gjyqtarit ... Skerdilajd Konomi në qytetine Vlorës. Sipas të dhënave të deritanishme,gjyqtari nuk është vrarë për shkak të detyrës,por kishte fituar një gjyq për 340 HA tokë në një nga ...

Atentati në Vlorë, verifikohen tabulatet telefonike të Konomit

BalkanWeb - 11.09.2011

VLORE - Kanë kaluar 48 orë nga ngjarja makabre e ndodhur në mes të qytetit të Vlorës dhe policia e prokuroria, ende nuk kanë një pistë të saktë rreth ekzekutimit mafioz të gjyqtarit Skerdilajd Konomi.

Topi ngushëllon familjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi

Ora news - 11.09.2011

Kreu i shtetit Bamir Topi ka zhvilluar sot një vizitë në familjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi, i cili u vra dy ditë më parë në qytetin e Vlorës nga një atentat mafioz.

Njerëzit e drejtësisë, ja atentatet që nga Koçi deri tek Konomi

Yll Press - 11.09.2011

E ndërsa viktima e parë, ka qenë vrasja e kryetarit të Dhomës së Avokatisë Kleanthi Koçi, e cila ende nuk është zbuluar, vrasje makabre ka qenë edhe e gjyqtarit të qytetit të Vlorës, Skerdilajd Konomi.

Konomi, hapen dosjet e pronave të familjes

Panorama - 11.09.2011

Pista e vrasjes për shkak të konflikteve të pronësisë mbetet versioni më i fortë në lidhje me atentatin me eksploziv ku gjeti vdekjen gjyqtari i Vlorës, Skerdilajd Konomi.Grupi hetimor i ngjarjes me ekspertë dhe prokurorë të Krimeve të ...

Vlorë, i jepet lamtumira gjyqtarit

Panorama - 11.09.2011

Jepet lamtumira për Skerdilajd Konomin. Familjarë, miq dhe të afërm, qytetarë dhe shtetarë i kanë bërë dje nderimet e fundit gjyqtarit vlonjat, babait të dy fëmijëve.Një ceremoni mes lotëve të bashkëshortes, thirrjeve të nënës që kërkonte ...

Ekzekutimi mafioz i gjyqtarit, hetim trafikut të bombave me celular

ABC News - 11.09.2011

Ekzekutimi mafioz i gjyqtarit Skerdilajd Konomi në Vlorë, ka rihapur dosjet me informacionet për trafikun e minave me celularë. Në sitë janë rrjetet e dyshuara të trafikut me Malin e Zi, por edhe grupet kriminale që kanë potenciale për ...

Kushëriri: Skerdi ishte në tension për pronat në Durrës

Panorama - 11.09.2011

Ishte personi i vetëm që gjatë homazheve të lamtumirës së fundit të gjyqtarit Skerdilajd Konomi në kinoteatrin “Petro Marko”, u përpoq të fshihej.

Vlorë, vrasja e gjyqtarit, Topi ngushëllon familjen

Panorama - 11.09.2011

VLORE- Presidenti i Republikës, Bamir Topi ishte sot në shtëpinë e gjyqtarit të vrarë, Skerdilajd Konomi, ku ka ngushëlluar personalisht familjen e tij.

Vrasja e gjyqtarit, 400 g tritol në makinën e gruas

Shekulli - 10.09.2011

Një atentat mafioz me eksploziv të telekomanduar në makinë i ka marrë jetën mëngjesi e djeshëm një gjyqtari në Vlorë. Skerdilajd Konomi ishte duke udhëtuar me makinën e tij kur një sasi tritoli e vendosur në sedijen e shoferit shkaktuar ...

Topi mbledh krerët e hetimit: Dua vrasësin e Konomit

Shekulli - 10.09.2011

Presidenti i Republikës, Bamir Topi ka thërritur paraditen e djeshme në zyrën e tij krerët e të gjitha organeve hetimore në Shqipëri për të mbledhur sa më shumë porosi për atentatin mafioz që iu bë gjyqtarit Skerdilajd Konomi.

Vrasja e gjyqtarit, 20 të shoqëruar

Gazeta Start - 10.09.2011

Vlorë – Policia e Vlorës po vijon hetimet intensive në lidhje me vrasjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi, orët e para të mëngjesit të ditës së premte.

Lamtumirë gjyqtarit, në Vlorë zhvillohen homazhet

Alsat.tv - 10.09.2011

Janë zhvilluar në ambjentet e teatrit të Vlorës "Petro Marko" homazhet ndaj gjyqtarit Skerdilajd Konomi që humbi jetën një ditë më parë ne një atentat me eksploziv.

Gjyqtarët të kërcënuar, Bejleri: Shteti të na garantojë jetën

Alsat.tv - 10.09.2011

Shoqata e Gjyqtareve denon atentatin qe i mori jeten gjyqtarit, Skerdilajd Konomi 1 dite me pare ne Vlore dhe kerkon garantimin e jetes se njerezve te drejtesise.

Lamtumirë gjyqtarit, homazhe për Skerdilajd Konomin

Alsat.tv - 10.09.2011

Në Vlorë u përcoll sot në banesën e fundit gjyqtari Skerdilajd Konomi, i vrarë dje në një atentat me eksploziv. Në homazhe përveç familjarëve, të afërmëve e miqve, morën pjesë edhe personalitete të larta të shtetit si edhe shumë qytetarë ...

Hetimet për gjyqtarin, pyeten mbi 20 persona. Shtohen pistat

Alsat.tv - 10.09.2011

Edhe pse kanë kaluar më tepër se 24 orë që nga momenti i vrasjes së gjyqtarit Skerdilajd Konomi, ende nuk është bërë e mundur kapja e autorëve që kanë kryer krimin e rëndë.

Lamtumirë!

Gazeta Start - 10.09.2011

Vlorë – U përcoll sot për në banesën e fundit, gjyqtari i Gjykatës së Shkallës së Parë të Vlorës, Skerdilajd Konomi, i vrarë një ditë më parë në qendër të qytetit.

Vrasja e gjyqtarit, tre pista hetimi

Albeu.com - 10.09.2011

Grupi hetimor ka nisur hetimet në tre pista, për zbardhjen e vrasjes së gjyqtarit Skendilajd Konomi, që ndodhi të premten në qytetin e Vlorës. Ekspertët e antiterrorit dhe të antieksplozivëve kryen veprimet e para hetimore për vrasjen e ...

Vlorë, 20 persona të shoqëruar në polici për vrasjen e gjyqtarit

LajmiFundit - 10.09.2011

Një numër prej rreth 20 personash janë shoqëruar në policinë e Vlorës për hetimet në lidhje me atentatin e ndodhur dje ndaj gjyqtarit Skerdilajd Konomi.

Hetimi, gjyqtari u vra me 500 gramë eksploziv, telekomanda me celular

LajmiFundit - 10.09.2011

TIRANE – Lajmifundit – Një sasi eksplozivi prej 500 gramë i ka marrë jetën gjyqtarit të Vlorës Skerdilajd Konomi ditën e djeshme. Grupi i hetimit ka zbardhur detajet e para në lidhje me atentatin e rëndë duke pohuar se makina në të cilën ...

Vlorë, Halimi: Krimi goditi shtetin

Lajmeshqip - 10.09.2011

Vlorë – Ministri i Drejtësisë, Eduard Halimi, i cili zhvilloi sot një vizitë ngushëllimi në familjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi, deklaroi se, “dora e krimit sot goditi në zemër shtetin e së drejtës, goditi në thelbin e tij, ekzistencën ...

Vlorë, homazhe për gjyqtarin, Gjika: Vrasja, goditje për qytetin e drejtësinë

LajmiFundit - 10.09.2011

Në teatrin e qytetit të Vlorës “Petro Marko” u zhvilluan sot homazhet në nder të gjyqtarit të ndjerë Skerdilajd Konomi i cili mbeti viktimë e një atentati me ekspoziv një ditë më parë në qytetin bregdetar.

Vlorë, i jepet lamtumira gjyqtarit Konomi

Albeu.com - 10.09.2011

Në qytetin e vlorës ka nisur ceremonia mortore dhe homazhet pranë trupit të pajetë të gjyqtarit Skerdilajd Konomi, i cili u vra dje në këtë qytet.

Vrasja e gjyqtarit në Vlorë, hetim për 45 hektarë tokë në Hamallaj

LajmiFundit - 10.09.2011

Tirane – Lajmifundit – Prokuroria e Krimeve të Rënda po heton vrasjen e Skerdilajd Konomit, 33 vjeç, gjyqtar magjistrat në Gjykatën e Vlorës. Pista kryesore e hetimit është pronësia e gjyqtarit mbi një truall mbi 45 hektarë tokë në ...

Kushtetuesja dënon vrasjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi

LajmiFundit - 10.09.2011

Tirane – Lajmifundit – Me anë të një deklarate, gjykata Kushetuese e Shqipërisë është shprehur se dënon ashpër vrasjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi i cili gjeti vdekjen dje në qytetin e Vlorës nga një atentat me minë të telekomanduar.

Vrasja e gjyqtarit në Vlorë, kreu i policisë: Së shpejti kapim autorët

LajmiFundit - 10.09.2011

Drejtori i policisë së Vlorës Ylli Metko deklaroi sot se po zhvillohen hetime intensive në lidhje me vrasjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi. Ngjarja është shumë e rëndë, krimi nuk kurseu as drejtësinë- tha drejtori i policisë së Vlorës.

(Plotësuar) Vlorë: U varros gjyqtari Skerdilajd Konomi

Lajmeshqip - 10.09.2011

Vlorë (PLOTESUAR 16:00) – Sot u zhvillua ceremonia mortore për përcjelljen për në banesën e fundit të gjyqtarit Skerdilajd Konomi, i cili humbi jetën një ditë më parë gjatë shpërthimit të autoveturës së tij.

Vlorë, Spahiu: Kaluan 24 orë, të zbardhet vrasja e gjyqtarit Konomi

LajmiFundit - 10.09.2011

Vlore – Lajmifundit – Gjyqtari Skerdilajd Konomi është përcjellë sot në banesën e fundit ndërsa në ceremoninë mortore kanë marrë pjesë qytetarë të shumtë të Vlorës si dhe autoritetete të larta të drejtësisë shqiptare që nga kryeprokurorja ...

Gjykata Kushtetuese dënon vrasjen e Konomit

Albeu.com - 10.09.2011

Gjykata Kushtetuese, ka dënuar aktin e vrasjes së gjyqtarit Skerdilajd Konomi. Përmes një deklarate për shtyp gjykata Kushtetuesë i ka shprehur ngushëllimet familjarëve të viktimës.

Lamtumira e gjykatësit Konomi

24 orë - 10.09.2011

Percillet me nderime për në banesën e fundit arkivoli me trupin e gjyqtarit të ndjerë Skerdilajd Konomi, i cili mbeti viktimë e një atentati me ekspoziv një ditë më parë në qytetin bregdetar.

Sot ceremonia mortore e gjyqtarit Skerdilajd Konomi

Ora news - 10.09.2011

Do të përcillet sot për në banesën e fundit, gjyqtari 35- vjeçar nga qyteti i Vlorës, i cili humbi jetën ditën e djeshme, si pasojë e një tritoli që ishte vendosur në makinën e tij.

Atentati ndaj gjyqtarit, 20 persona të shoqëruar në polici

Ora news - 10.09.2011

20 persona janë shoqeruar për në ambientet e policisë, lidhur me vdekjen tragjike të gjyqtarit Skerdilajd Konomi. Sipas të dhënave të korispodentit të “Ora News”, mësohet se këta persona po merren në pyetje, në lidhje me aktin kriminal ...

Sot lamtumira e fundit për Skerdilajdin

ABC News - 10.09.2011

Gjyqtarit 33-vjeçar Skerdilajd Konomi i vrarë paraditen e të premtes në një atentat mafioz në qendër të qytetit të Vlorës, nga një shpërthim tritoli në makinën e tij, do t'i jepet sot lamtumira e fundit nga familjarët, miqtë e kolegët.

Vrasja e gjyqtarit, hetim pronave në Gjirin e Lalëzit

Panorama - 10.09.2011

Skerdilajd Konomi, 33 vjeç, humb jetën pas një atentati Vrasja për shkak të detyrës është pista kryesore që po hetohet në lidhje me atentatin ndaj gjyqtarit të Vlorës, Skerdilajd Konomi, i cili gjeti vdekjen dje nga shpërthimi në makinën ...

Atentati naj gjyqtarit, sot i jepet lamtumira e fundit

Botasot - 10.09.2011

Gjyqtarit 33-vjeçar Skerdilajd Konomi i vrarë paraditen e të premtes në një atentat mafioz në qendër të qytetit të Vlorës, nga një shpërthim me bombë në makinën e tij do t'i jepet paraditen e sotme lamtumira e fundit nga familjarët, miqtë ...

Bombë me telekomandë në makinë, hidhet në erë gjyqtari i Vlorës

Panorama - 10.09.2011

Hidhet në erë gjyqtari i Vlorës, Skerdilajd Konomi. Një shpërthim i telekomanduar i ka marrë jetën 33-vjeçarit, baba i dy fëmijëve, ndërsa udhëtonte me makinë përgjatë bulevardit Vlorë-Skelë, pranë Shkollës Industriale.Ngjarja makabre ...

Vrasja e gjyqtarit, homazhe në Teatrin “Petro Marko”

Ora news - 10.09.2011

Nis ceremonia mortore e gjyqtarit Skerdilajd Konomi, në teatrin “Petro Marko”. Trupi i pajetë i gjyqtarit është vendosur në hollin e Teatrit, për ti dhënë lamtumirën e fundit.

Topi: Atentat ndaj demokracisë

Panorama - 10.09.2011

Presidenti Topi kër-koi në një takim urgjent dje në mesditë, krerët e institucionit të inteligjencës dhe Drejtësisë.Në Presidencë ishin Prokurorja e Përgjithshme, Ina Rama, drejtori i Shërbimit Informativ Shtetëror, Bahri Shaqiri dhe ...

Babai i gjyqtarit: Ju rrëfej darkën e fundit me tim bir

Panorama - 10.09.2011

Nuk di të thotë arsyen se pse ia vranë të birin. Edhe vetë Fotaq Konomi e ka marrë vesh nga policia humbjen e djalit të vetëm, Skerdilajdit, gjyqtar i Kolegjit për Çështjet Civile në Vlorë.Një natë më parë, ata kanë qenë së bashku, duke ...

Ekzekutimi i gjyqtarit/ Metko: Së shpejti do kemi një emër për krimin

ABC News - 10.09.2011

Kanë kaluar vetëm disa orë pas aktit kriminal tronditës ndaj gjyqtarit Skerdilajt Konomi dhe duket se së shpejti do të mësojmë edhe emrin e autorit.

Hetimet për ngjarjen, ende s`ka një pistë të qartë për hetimet

Ora news - 10.09.2011

Ndonëse kanë filluar hetimet intensive, fill pas ngjarjes së rëndë që tronditi jo vetëm qytetin e Vlorës, por edhe mbarë opinionin publik shqiptar, atentati mafioz kundër gjyqtarit Skerdilajd Konomi vijon të mbetet i mbuluar me mister.

Gjykata Kushtetuese, dënon aktin e vrasjes së gjyqtarit

Ora news - 10.09.2011

Gjykata Kushtetuese, me anë të një deklarate për shtyp, dënon aktin e vrasjes së gjyqtarit Skerdilajd Konomi. “Gjykata Kushtetuese, me hidhërimin të thellë i shpreh familjes Konomi, ngushëllimet më të sinqerta për humbjen e njeriut të tyre ...

Konomit ia vunë eksplozivin në veturën e vjetër, të pasigurt

Koha.net - 10.09.2011

Vlorë, 10 shtator – Përcillet me nderime për në banesën e fundit arkivoli me trupin e gjyqtarit të ndjerë Skerdilajd Konomi, i cili mbeti viktimë e një atentati me eksploziv një ditë më parë në qytetin bregdetar.

Metko: Kësaj radhe krimi nuk ka kursyer as drejtësinë

Botasot - 10.09.2011

Kanë kaluar vetëm disa orë pas aktit kriminal tronditës ndaj gjyqtarit Skerdilajt Konomi dhe duket se së shpejti do të mësojmë edhe emrin e autorit.

Atentati ne Vlorë, lamtumira e Konomit, hetimet në dy pista

BalkanWeb - 10.09.2011

VLORË- Gjyqtari Skerdilajd Konomi, i cili u ekzekutua një ditë më parë në një atentat mafioz u përcoll sot për në banesën e fundit. Homazhet për 33-vjecarin u mbajtën në ambientet e kinoteatrit të Vlorës ‘Petro Marko’ dhe në mesditë trupi ...

Vlorë: Varroset gjyqtari Konomi, në pranga 23 persona

Koha.net - 10.09.2011

Vlorë, 10 shtator - Gjyqtari 33 vjeçar Skerdilajd Konomi, i vrarë të premten nëpërmjet një atentati, u përcoll këtë të shtunë për në banesën e fundit.

Atentati ne Vlorë, lamtumira e Konomit, hetimet në dy pista

Yll Press - 10.09.2011

Qindra qytetarë vlonjat, por edhe një numër i madh autoritetesh të larta i kanë dhënë lamtumirën e fundit, gjyqtarit 33-vjecar, baba i dy fëmijëve një djali 4 muajsh dhe vajzës 4-vjecare , i cili humbi jetën nga një atentat misterioz.

Njerëzit e drejtësisë, ja atentatet që nga Koçi deri tek Konomi

Ora news - 10.09.2011

Në 20 vjet, pre e sasive të tritolit kanë rënë 20 njerëz, që përfaqësojnë dhe dënojnë në emër të drejtësisë në emër të shtetit. 20 avokatë, prokuror si dhe gjyqtarë janë viktima të vendosjes së lëndëve plasësë.

Vlorë, vritet me eksploziv gjyqtari

Gazeta Start - 09.09.2011

Vlorë – Shpërthimi i fuqishëm i një sasie eksplozivi i ka marrë jetën një gjyqtari të Gjykatës së Vlorës. Ngjarja ndodhi sot rreth orës 09:20 minuta, në qendër të Vlorës.

Spahiu: Vrasja, akt mafioz. Shteti të sigurojë jetën e gjyqtarëve

Alsat.tv - 09.09.2011

Një akt mafioz e goditje per sistemin e drejtesise, e ka vlerësuar nënkryetari I KLD-së, Kreshnik Spahiu vrasjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi. Duke I shprehur ngushëllimet familjes së të ndjerit, Spahiu kërkoi që çështja të trajtohet me ...

Topi: Vrasja e gjyqtarit, atentat ndaj drejtësisë

Gazeta Start - 09.09.2011

Tiranë – Presidenti i Republikës, Bamir Topi dënon ashpër aktin kriminal që ndodhi sot në Vlorë kundër gjyqtarit Skerdilajd Konomi. “Ky sulm mafioz dhe brutal, që mori jetën e gjyqtarit, është një atentat ndaj sistemit të drejtësisë, ...

Gjyqtarët: Vrasja e Konomit akt terrorist

Shekulli - 09.09.2011

Në deklaratën zyrtare të shpërndarë para pak minutash atentati ndaj gjykatësit në Vlorë cilësohet si ekzekutim makabër dhe akt terrorist-mafioz.

Atentati në Vlorë, mungon urgjenca. Asnjë ndihmë mjekësore gjyqtarit

Alsat.tv - 09.09.2011

Askujt nuk i kaloi pa vënë re në pamjet tragjike te vdekjes së gjyqtarit Skerdilajd Konomi mungesa e autoambulancës në vendin e ngjarjes së rëndë dhe transportimi i gjyqtarit ende në jetë me një furgon policie.

Berisha: Vrasja e gjyqtarit, akt mizor

Gazeta Start - 09.09.2011

Tiranë – Kryeministri Sali Berisha dënoi me forcë të madhe vrasjen me eksploziv të gjyqtarit të Gjykatës së Vlorës. Skerdilajd Konomi. Kreu i qeverisë e konsideron një akt të shëmtuar kriminal ngjarjen e ndodhur.

Vrasja e gjyqtarit, reagojnë autoritetet. Prokurorë të Krimeve të Rënda drejt Vlorës

Alsat.tv - 09.09.2011

Vrasja e gjyqtarit 33- vjeçar Skerdilajd Konomi, baba i dy femijeve shokoi sistemin e drejtesise ne Shqiperi ndersa atentati mafioz ka bere qe nje pjese e mire e seancave gjyqesore ne vend te shtyhen.

Vlorë, vritet gjyqtari. Tritol me telekomandë makinës

Alsat.tv - 09.09.2011

Një shpërthim tritoli i telekomanduar i ka marrë jetën gjyqtarit të gjykatës së Vlorës Skerdilajd Konomi 33- vjec. Ka qenë ora 9.30 e mëngjesit të sotëm kur Konomi po udhëtonte me automjetin e tij tip Benz në rrugën kryesore të qytetit ...

Tapi kërkon të zbardhet sa më shpejt vrasja e gjyqtarit në Vlorë

Shekulli - 09.09.2011

Presidenti i Republikës, Bamir Topi ka zhvilluar sot në mesditë një takim me Prokuroren e Përgjithshme Ina Rama, Drejtorin e SHISIH-it Bahri Shaqiri dhe Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Hysni Burgaj.

Reagime të shumta për atentatin ndaj gjyqtarit

Gazeta Start - 09.09.2011

Tiranë – Reagime të shumta nga institucionet dhe partitë politike erdhën pas vrasje me lëndë plasëse të gjyqtarit të Vlorës, Skerdilajd Konomi. Partia Socialiste e dënoi ashpër vrasjen, teksa ngushëllon familjarët për krimin e rëndë, të ...

Vlorë, atentat me eksploziv makinës, vritet gjyqtari magjistrat

LajmiFundit - 09.09.2011

Vlore – Lajmifundit – Një sasi eksplozivi ka shpërthyer sot në automjetin e një gjyqtari të rrethit të Vlorës. Si pasoje, mesohet se ka gjetur vdekjen gjyqtari Skerdilajd Konomi. Shpërthimi ka ndodhur në zonën e Skelës.

Eksploziv makinës, vritet gjyqtari 35-vjeçar

Albeu.com - 09.09.2011

Hidhet në erë makina e gjykatësit të Vlorës Skerdilajd Konomi. Mëngjesin e sotëm është hedhur në erë një makinë në mes të qytetit të Vlorës. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Skelës, një zonë mjaft e populluar ku automjeti tip benz me targa VL ...

Vrasja e gjyqtarit në Vlorë, Topi: Sulm mafioz që kërcënon gjithë shoqërinë

LajmiFundit - 09.09.2011

TIRANE – Lajmifundit – Presidenti i Republikës Bamir Topi reagoi sot në mënyrë të ashpr ndaj vrasjes së gjyqtarit magjistrat në Vlorë, Skerdilajd Konomi. “Presidenti i Republikës, Prof. Dr.

Shqipëria e përfshirë nga krimi,vritet gjyqtari në Vlorë,reagon Presidenti!

Albnow - 09.09.2011

Nën hijen e mafies jetojnë gjyqtarët shqiptarë,një nga të cilët ... mëngjesin e sotëm është ekzekutuar në automjetin e tij nga një sasi tritoli.

Spahiu: Vrasja e gjyqtarit, akt terrorist ndaj drejtësisë

Albeu.com - 09.09.2011

Nënkryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë Kreshnik Spahiu e ka cilësuar atentatin ndaj gjyqtarit Skerdilajd Konomi sot në Vlorë si një ekzekutim terrorist që i bëhet një funksionari publik.

Topi: Vrasja, atentat ndaj sistemit të drejtësisë

Albeu.com - 09.09.2011

Presidenti Topi ka dënuar ashpër aktin kriminal të vrasjes së gjyqtarit Skerdilajd Konomi sot në Vlorë. Në një deklaratë për shtyp presidenti Topi e ka cilësuar vrasjen e gjyqtarit si sulm mafioz dhe brutal dhe një atentat që i bëhet ...

Shpërthim në Vlorë, vritet gjykatësi

Lajmeshqip - 09.09.2011

Vlorë – 35-vjeçari Skerdilajd Konomi, gjykatës në Gjykatën e Shkallës së Parë në qytetin e Vlorës, është viktimë e shpërthimit të një autoveture që ndodhi sot në këtë qytet.

Spahiu, KLD: Ekzekutimi terrorist, drejtësia nuk mund të gjunjëzohet nga mafia

LajmiFundit - 09.09.2011

Tirane – Lajmifundit – Këshilli i Lartë i Drejtësisë reagoi me anë të një deklarate për vrasjen e gjyqtarit të Vlorës, Skerdilajd Konomi. Në një konferencë për median, nënkryetari i KLD-së, Kreshnik Spahiu është shprehur se dënon në ...

Vlorë, ekzekutohet me dinamit gjyqtari

24 orë - 09.09.2011

Skerdilajd Konomi, gjyqtar i Shkallës së Parë në Gjykatën e Vlorës është vrare sot nga një shpërthim eksplozivi në bulevardin kryesor të qytetit të Vlores.

Vrasja e gjyqtarit, Berisha: Akt i shëmtuar kriminal

LajmiFundit - 09.09.2011

Kryeministri Sali Berisha dënon me ashpërsinë më të madhe aktin e shëmtuar kriminal që mori jetën e gjyqtarit Skerdilajd Konomi, në qendër të qytetit të Vlorës.

Atentati me eksploziv në Vlorë, dy pista për vrasjen e gjyqtarit

LajmiFundit - 09.09.2011

VLORE – Lajmifundit – Policia e Vlorës dhe prokuroria e Krimeve të Rënda, po zhvillojnë hetime intensive për vrasjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi i cili gjeti vdekjen në makinën e tij sot pas shpërthimit të një sasie tritoli.

Eksploziv makinës, humb jetën gjyqtari në Vlorë

Shqipmedia - 09.09.2011

VLORË- Shperthimi i makines, dyshuar i komanduar ne distance i ka marre jeten gjytarit 35 vjecar Skerdilajd Konomi, ne Vlore. Ngjarja ka ndodhur paradite në rrugën Skelë-Vlorë, në rrugën kryesore dhe nga shpërthimi i fuqishëm ka humbur ...

Vrasja e gjyqtarit në Vlorë, Ina Rama e shefi i SHISH raport tek Topi

LajmiFundit - 09.09.2011

TIRANE – Lajmifundit – Prokurorja e Përgjithshme Ina Rama dhe shefi i Shërbimit Informativ Bahri Shaqiri, kanë mbërritur pak çaste më parë në zyrën e Presidentit të Republikës Bamir Topi.

Vlorë, policia flet për vrasjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi

LajmiFundit - 09.09.2011

Tirane – Policia e Vlorës shpërndau një deklaratë për median në lidhje me vrasjene gjyqtarit Skerdilajd Konomi ndodhur sot në ora 10.00 në zonën e Skelës në këtë qytet.

Hodhën në erë me dinamit gjykatësin në Vlorë,baba i dy fëmijëve

Albnow - 09.09.2011

E shokuar është sot e gjithë Shqipëria nga një akt kriminal që tmerron drejtësinë shqiptare. I vdekur ka mbatur në automjetin e tij,gjyqtar i Shkallës së Parë në Gjykatën e Vlorës ,Skerdilajd Konomi,të cilit i kishin vendosur dinamit në ...

Topalli e shokuar nga vrasja e gjyqtarit

Albeu.com - 09.09.2011

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka dënuar vrasjen e gjyqtarit vlonjat Skerdilajd Konomi. Përmes një deklarate për shtyp, kryeparlamentarja tha se është e shokuar nga kjo ngjarje.

Topalli: Vrasja e gjyqtarit, sulm kundër shtetit

Lajmeshqip - 09.09.2011

Tiranë – “Jam e shokuar dhe e revoltuar nga vrasja e tmerrshme e gjykatësit, Skerdilajd Konomi. Ky është një sulm kundër shtetit. Organet përgjegjëse duhet të zbulojnë e të dënojnë me ashpërsinë e shp ejtësinë më të madhe të mundshme ...

Vrasja e gjyqtarit, 100 mijë euro shpërblim për informatorët

Albeu.com - 09.09.2011

Drejtoria e Policisë së Qarkut Vlorë ofron një shpërblim prej 100 mijë eurosh për atë qqë ndihmon në zbardhjen e autorit/ëve të vrasjes së gjyqtarit Skerdilajd Konomi.

Vritet një gjyqtar në Vlorë

Evropaelire - 09.09.2011

Skerdilajd Konomi, gjyqtar i Shkallës së Parë në Gjykatën e Vlorës, është vrarë sot nga një mjet shpërthyes në sheshin kryesor të këtij qyteti. Mediat shqiptare njoftojnë se mjeti shpërthyes është aktivizuar rreth orës 9:30 të mëngjesit, ...

Vrasja e gjyqtarit, 100 mijë euro për kapjen e autorit

LajmiFundit - 09.09.2011

Tirane – Lajmifundit – Një shumë prej 100 mijë euro është shpërblimi i vendosur nga policia për ata persona të cilët ndihmojnë identifikimin dhe kapjen e autorëve të vrasjes së gjyqtarit të Vlorës Skerdilajd ...

Unioni i Gjyqtarëve dënon vrasjen në Vlorë

Albeu.com - 09.09.2011

Unioni i Gjyqtarëve të Shqipërisë ka dënuar aktin kriminal të vrasjes së gjyqtarit Skerdilajd Konomi sot në Vlorë. Në një deklaratë për shtyp UGJSH-ja duke e cilësuar këtë ngjarje si atentat terroristo-mafioz ka theksuar se sulmi ndaj ...

Vrasja e Konomit, Gjyqtarët e prokurorët: Krimi ngriti kokë ndaj shtetit

LajmiFundit - 09.09.2011

Tirane – Lajmifundit – Trupa gjyqësore e Gjykatës së Lartë, me anë të një deklarate për shtyp, reagoi sot ndaj ngjarjes ku mbeti i vrarë gjyqtari Skerdilajd Konomi.

"Vrasja e gjyqtarit, goditje për shtetin"

Albeu.com - 09.09.2011

Gjykata e Lartë ka reaguar dhe dënuar fuqishëm vrasjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi. Ata deklaruan përms një komunikate për shtyp se ky është një atentat kundër gjithë sistemit gjyqësor.

Shoqata e prokurorëve dënon vrasjen

Albeu.com - 09.09.2011

Shoqata e Prokurorëve të Republikës së Shqipërisë, i shpreh ngushëllimet e thella familjes dhe të afërmve të gjyqtarit të Rrethit Gjyqësor Vlorë, z. Skerdilajd Konomi, i cili humbi jetën sot nga një atentat i tipit terroristo- mafioz.

Atentati ndaj gjyqtarit, Halimi takon kryepolicin e Vlorës

LajmiFundit - 09.09.2011

Ministri i Drejtësisë, Eduard Halimi, zhvilloi sot një takim me drejtorin e policisë së Vlorës, menjëherë pas shpërthimit të automjetit dhe atentatit ndaj gjyqtarit të Gjykatës se Vlorës, Skerdilajd Konomi, 33 vjeç, baba i 2 femijeve te ...

Topi mbledh krerët e sigurisë: Zbardhni vrasjen e gjyqtarit të Vlorës

LajmiFundit - 09.09.2011

Tirane – Lajmifundit – Organeve të drejtësisë, policisë dhe shërbimit informativ u është kërkuar sot nga presidenti i Republikës, të zbulojnë sa më shpejt autorët e ngjarjes së ndodhur ditën e sotme në Vlorë ku gjeti vdekjen gjyqtari ...

Unioni i gjyqtarëve: Vrasja e kolegut s`na tremb, të kapen autorët

LajmiFundit - 09.09.2011

Unioni i Gjyqtarëve të Shqipërisë i bëri thirrje sot autoriteteve të shtetit të zbardhin sa më shpejt vrasjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi në Vlorë ndërsa në emër të gjyqtarëve, deklaroi se ky komunitet nuk do të frikësohet dhe as do të ...

Halimi: Vrasja e Konomit, provë për drejtësinë

Albeu.com - 09.09.2011

Zbardhja e vrasjes së gjyqtarit, Skerdilajd Konomi është një provë për drejtësinë në Shqipëri. Kështu ka deklaruar Ministri i Drejtësisë, Eduard Halimi.

Vlorë: 100 mijë euro për zbulimin e vrasjes së gjyqtarit

Lajmeshqip - 09.09.2011

Vlorë – Policia e Vlorës deklaroi sot se “do të shpërblejë me 100 mijë euro ata që japin informacion që ndihmon në zbardhjen e ngjarjes së sotme, ku si pasojë e shpërthimit të një autoveture, mbeti i vrarë gjyqtari Skerdilajd Konomi.

“Krimi po ngre dorë ndaj shtetit”

24 orë - 09.09.2011

Anëtarët e Gjykatës së Lartë në vend kanë lëshuar një deklaratë të fortë pas atentatit me bombë që i mori jetën gjyqtarit Skerdilajd Konomi. Këtë ngjarje kriminale, Gjykata e Lartë e cilëson si ngritje të dorës së krimit kundër shtetit, si ...

Halimi: Ka prova e dëshmitarë për vrasjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi

LajmiFundit - 09.09.2011

Ministri i Drejtësisë, Eduart Halimi, deklaroi se ka prova dhe dëshmitarë për vrasjen e gjyqtarit të Vlorës Skerdilajd Konomi. Ministri ka vizituar për ngushëllime familjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi, i cili u ekzekutua përmes një ...

Atentat me eksploziv në Vlorë, vdes gjyqtari

ABC News - 09.09.2011

Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin e Vlorës mëngjesin e sotëm, kur një makinë shpërtheu nga sasia e një eksplozivi, ku për pasojë humbi jetën një shtetas, gjyqtar i Gjykatës së Vlorës.

Eksploziv makinës, humb jetën gjyqtari në Vlorë

Ora news - 09.09.2011

Një makinë është hedhur në erë mëngjesin e sotëm në mes të qytetit të Vlorës duke krijuar panik tek qytetarët. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Skelës, një zonë mjaft e populluar ku automjeti tip benz me targa VL 6383 B në pronësi të ...

Eksploziv makinës, humb jetën gjyqtari në Vlorë

Panorama - 09.09.2011

VLORË- Shperthimi i makines, dyshuar i komanduar ne distance i ka marre jeten nje gjyqtari ne Vlore. Ngjarja ka ndodhur paradite në rrugën Skelë-Vlorë, në rrugën kryesore dhe nga shpërthimi i fuqishëm ka humbur jeten gjyqtari Skerdilajd ...

Vlorë, atentat me tritol, gjyqtarit Skerdilajd Konomi, Topi: Sulm mafioz

BalkanWeb - 09.09.2011

VLORË -Sot paradite në qytetin e Vlorës një automjet ka shpërthyer me forcë duke shkaktuar te vrare gjyqtarin e Gjykates se Vlores, Skerdilajd Konomi.

Vrasja e gjyqtarit, Topi: Atentat ndaj sistemit të drejtësisë

Ora news - 09.09.2011

Presidenti Topi ka dënuar ashpër aktin kriminal të vrasjes së gjyqtarit Skerdilajd Konomi sot në Vlorë. Në një deklaratë për shtyp presidenti Topi e ka cilësuar vrasjen e gjyqtarit si sulm mafioz dhe brutal dhe një atentat që i bëhet ...

Tritol në makinë, vritet gjyqtari në Vlorë

Koha.net - 09.09.2011

Vlorë, 9 shtator - Një ngjarje e rëndë ka tronditur sot qytetin e Vlorës, kur një makinë shpërtheu duke shkaktuar vdekjen e një personi. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Skelës, ndërsa mësohet se viktimë ka mbetur gjyqtari Skerdilajd Konomi ...

Spahiu: Vrasja e gjyqtarit, akt terrorist ndaj drejtësisë

Ora news - 09.09.2011

Nënkryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë Kreshnik Spahiu e ka cilësuar atentatin ndaj gjyqtarit Skerdilajd Konomi sot në Vlorë si një ekzekutim terrorist që i bëhet një funksionari publik.

Atentati ndaj gjyqtarit, KLD: Shteti të veprojë

Panorama - 09.09.2011

TIRANË- Sulm mafioz dhe goditje për sistemin e drejtësisë e ka quajtur numri dy i KLD-së, Kreshnik Spahiu atentatin ndaj gjyqtarit Skerdilajd Konomi, duke kërkuar reflektim të shtetit, jo vetëm për gjetjen dhe dënimin e merituar të ...

Atentati ndaj gjyqtarit, Berisha: Autorët të vihen para drejtësisë

Ora news - 09.09.2011

Kryeministri Sali Berisha ka dënuar sot aktin e shëmtuar kriminal që mori jetën e gjyqtarit Skerdilajd Konomi, në qendër të qytetit të Vlorës. Duke shprehur ngushëllimet dhe solidaritetin e tij, si dhe të qeverisë, ndaj familjes Konomi dhe ...

Berisha: Vrasja e gjyqtarit, akti i shëmtuar kriminal

ABC News - 09.09.2011

Kryeministri Sali Berisha ka dënuar atentatin ndaj gjyqtarit Skerdilajd Konomi. Në një deklaratë të publikuar në faqen zyrtare të internetit të Këshillit të Ministrave, kreu i qeverisë dënoi me ashpërsinë më të madhe aktin e shëmtuar ...

Topi: Vrasja e gjyqtarit, atentat mafioz ndaj drejtësisë

Botasot - 09.09.2011

Presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi e ka cilësuar vrasjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi sot në Vlorë si një atentat mafioz. Me anë të një deklarate dhënë në për mediat, Topi kërkon gjetjen e autorëve të ngjarjes tronditëse në Vlorë.

Berisha: Vrasja e gjyqtarit, akti i shëmtuar kriminal

Botasot - 09.09.2011

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka dënuar atentatin ndaj gjyqtarit Skerdilajd Konomi. Në një deklaratë të publikuar në faqen zyrtare të internetit të Këshillit të Ministrave, kreu i qeverisë dënoi me ashpërsinë më të madhe aktin e ...

Vlorë, ekzekutohet me dinamit gjyqtari (video)

Botasot - 09.09.2011

35-vjecari,i martuar, baba i dy femijeve 4 dhe 1 vjec, mesohet se ishte nisur per te shkuar ne pune me mjetin e tij kur ndodhi shperthimi brenda ne makine ne ecje e siper. Ne momentin e shperthimit prane tij nuk ka patur mjete te tjera.

Topalli për vrasjen e gjyqtarit: Sulm kundër shtetit

Ora news - 09.09.2011

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli nëpërmjet një deklarate për median ka dënuar vrasjen e gjyqtarit vlonjat Skerdilajd Konomi. "Jam e shokuar dhe e revoltuar nga vrasja e tmerrshme e gjykatësit Skerdilajd Konomi.

Unioni i Gjyqtarëve:Vrasja e gjyqtarit, atentat terrosisto-mafioz

Ora news - 09.09.2011

Unioni i Gjyqtarëve të Shqipërisë ka dënuar aktin kriminal të vrasjes së gjyqtarit Skerdilajd Konomi sot në Vlorë. Në një deklaratë për shtyp UGJSH-ja duke e cilësuar këtë ngjarje si atentat terroristo-mafioz ka theksuar se sulmi ndaj ...

PS dënon vrasjen e gjykatësit Skerdilajd Konomi

Ora news - 09.09.2011

Partia Socialiste i ofron ngushëllimet e saj të sinqerta, familjes së gjykatësit Skerdilajd Konomi që humbi sot jetën në një sulm mafioz në qytetin e Vlorës.

100 mijë euro shpërblim, për informacionin e vrasjes së gjyqtarit

Ora news - 09.09.2011

Policia e Vlores ofron shpërblim për personin që jep infomacione për vrasjen e e gjyqtarit Skerdilajd Konomi. Policia ofron 100 mije euro shpëblim, për personin si dhe ruan anonimatin e tij.

Gjykata e Lartë: Vrasja, akt i rëndë kriminal

Ora news - 09.09.2011

Trupa gjyqësore e Gjykatës së Lartë, me anë të një deklarate për shtyp, reagon fuqishëm sa i takon vrasjes së gjyqtarit Skerdilajd Konomi. “Akti i rëndë kriminal, cili i mori jetën sot gjyqtarit të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Vlorë, ...

Shoqata e Prokurorëve: Dënojmë ashpër vrasjen

Ora news - 09.09.2011

Shoqata e Prokurorëve të Republikës së Shqipërisë, i shpreh ngushëllimet e thella familjes dhe të afërmve të gjyqtarit të Rrethit Gjyqësor Vlorë, z. Skerdilajd Konomi, i cili humbi jetën sot nga një atentat i tipit terroristo- mafioz.

Shoqata e Prokurorëve ngushëllon familjen e juristit të vrarë në Vlorë

ABC News - 09.09.2011

Shoqata e Prokurorëve të Shqipërisë, i shpreh ngushëllimet e thella familjes dhe të afërmve të gjyqtarit të Rrethit Gjyqësor Vlorë, Skerdilajd Konomi, i cili humbi jetën sot nga një atentat i tipit terroristo- mafioz.

Policia: 100 mijë euro shpërblim për informatat mbi vrasjen e juristit në Vlorë

ABC News - 09.09.2011

Njëqind mijë euro janë vënë në dispozicion nga policia e Vlorës për atë që do të ndihmojë me informacion të vlefshëm për ekzekutimin me tritol të gjyqtarit Skerdilajd Konomi.

Vrasja e gjyqtarit, Halimi takon drejtorin e Policisë Vlorë

Ora news - 09.09.2011

Ministri i Drejtësisë, Eduard Halimi, menjëherë pas shpërthimit të automjetit dhe atentatit ndaj gjyqtarit të Gjykatës se Vlorës, Skerdilajd Konomi, 33 vjeç, baba i 2 femijeve te mitur, po mbajne nje takim rreth ketij akti.

Përcillet gjyqtari Konomi, homazhe në Vlorë

Panorama - 09.09.2011

VLORE- Gjyqtari Skerdilajd Konomi, i cili u ekzekutua mengjesin e djeshem në një atentat mafioz u percoll ne banesen e fundit. Para ceremonise mortore, ne nder te gjyqtarit 33 vjecar, baba i dy femijeve u bene homazhe në mjediset e ...

Halimi: “Kriminelët do të dalin para drejtësisë”

Ora news - 09.09.2011

Në shtëpinë e gjyqtarit të vrarë, Skerdilajd Konomi, ka mbërritur mesditën e së enjtes edhe ministri i Drejtësisë Eduart Halimi, i cili ka ngushëlluar familjarët dhe dashamirësit e tij, si dhe ka dënuar këtë vrasje që ka tronditur jo vetëm ...

Halimi: Tritoli në Vlorë, krimi goditi shtetin e së drejtës

ABC News - 09.09.2011

Ministri i Drejtësisë, Eduart Halimi, ka vizituar për ngushëllime familjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi, i cili u ekzekutua përmes një shpërthimi me tritol.

Vrasja e gjyqtarit Konomi, reagon Gjykata e Lartë

ABC News - 09.09.2011

Gjykata e Lartë vlerëson se me vrasjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi, krimi guxoi të ngrejë dorën në mënyrën më barbare dhe ekstreme ndaj një gjyqtari të Republikës së Shqipërisë.

Halimi: Dora e krimit goditi shtetin e së drejtës

Botasot - 09.09.2011

Ministri i Drejtësisë së Shqipërisë, Eduart Halimi, ka vizituar për ngushëllime familjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi, i cili u ekzekutua përmes një shpërthimi me tritol.

Spahiu: Alarm për kriminalitetin e lartë

Yll Press - 09.09.2011

Nënkryetari i KLD-së, Kreshnik Spahiu ka vizituar pasditen e sotme familjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi, i cili u vra sot në një atentat në qytetin e Vlorës.

PDIU: Dënojmë aktin terrorist që solli vdekjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi

ABC News - 09.09.2011

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet dënon ashpërsisht aktin terrorist që solli në vdekjen e bashkëqytetarit tonë, gjyqtarit Skerdilajd Konomi. Gjyqtari Konomi ka qenë njëri ndër gjyqtarët e rinj më të spikatur dhe vrasja e tij përbën një ...

PDIU, dënon aktin terrorist që solli vdekjen e gjyqtarit

Botasot - 09.09.2011

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet (PDIU) dënon ashpërsisht aktin terrorist që solli në vdekjen e bashkëqytetarit tonë, gjyqtarit Skerdilajd Konomi.