TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ja si duket kamioni që shkeli për vdekje 84 persona në Nice (Video)

Lajmi.net - 17.07.2016

Tërheqja e kamionit që shkaktoi 84 viktima në Nice të Francës është akti i fundit nga vendi tragjedisë së kryer nga terroristi Mohamed Lahouaiej Bouhlel.

Shikojeni si duket kamioni që shkeli për vdekje 84 persona në Nice

Lajm - 17.07.2016

Tërheqja e kamionit që shkaktoi 84 viktima në Nice të Francës është akti i fundit nga vendi tragjedisë së kryer nga terroristi Mohamed Lahouaiej Bouhlel.

Tërhiqet kamioni që shkeli për vdekje 84 persona në Nice (Video)

Portalb - 17.07.2016

Tërheqja e kamionit që shkaktoi 84 viktima në Nice të Francës është akti i fundit nga vendi tragjedisë së kryer nga terroristi Mohamed Lahouaiej Bouhlel.

Fotot e autorit të sulmit në Nice pak muaj para masakrës (FOTO)

Lajm - 17.07.2016

Duke pozuar para kamerave gjatë pushimeve me familjen,ky është Mohamed Bouhlel, autori i sulmit terrorist në Nice të Francës. 31 vjeçari nga Tunizia, i fiksuar pas palestrës, shfaqet gjysmë i ...

Francë: Arrestohen edhe dy persona lidhur me sulmin në Nicë

Evropaelire - 17.07.2016

Zyrtarët francezë thonë se policia i ka arrestuar edhe dy persona të tjerë lidhur me sulmin me kamion në qytetin Nicë, nga i cili u vranë 84 vetë dhe u plagosën afro 300 të tjerë.

Pas masakrës në Nisë vijon vala e arrestimeve

SOT - 17.07.2016

Një burrë dhe një grua janë arrestuar sot pasi do të merren në pyetje gjatë procesit hetimor për sulmin ku u regjistruan 84 të vdekur më 14 korrik në Nisë (juglindje të Francës), pohoi për median një ...

Vijon vala e arrestimeve pas masakrës në Nice

Lajmi.net - 17.07.2016

Një burrë dhe një grua janë arrestuar sot pasi do të merren në pyetje gjatë procesit hetimor për sulmin ku u regjistruan 84 të vdekur më 14 korrik në Nisë (juglindje të Francës), pohoi për median një ...

Arrestohen edhe dy persona lidhur me sulmin në Nice

Lajm - 17.07.2016

Zyrtarët francezë thonë se policia i ka arrestuar edhe dy persona të tjerë lidhur me sulmin me kamion në qytetin Nice, nga i cili u vranë 84 vetë dhe u plagosën afro 300 të tjerë.

Valë e madhe arrestimesh, ja çfarë ndodh në Francë pas masakrës

LajmiFundit - 17.07.2016

Një burrë dhe një grua janë arrestuar sot pasi do të merren në pyetje gjatë procesit hetimor për sulmin ku u regjistruan 84 të vdekur më 14 korrik në Nisë (juglindje të Francës), pohoi për median një ...

Arrestohen edhe dy persona për sulmin në Nice

Lajmi.net - 17.07.2016

Zyrtarët francezë thonë se policia i ka arrestuar edhe dy persona të tjerë lidhur me sulmin me kamion në qytetin Nice, nga i cili u vranë 84 vetë dhe u plagosën afro 300 të tjerë.

Francë: Arrestohen edhe dy persona lidhur me sulmin në Nicë

Portalb - 17.07.2016

Zyrtarët francezë thonë se policia i ka arrestuar edhe dy persona të tjerë lidhur me sulmin me kamion në qytetin Nicë, nga i cili u vranë 84 vetë dhe u plagosën afro 300 të tjerë.

Terroristi me kamion që vrau 84 persona/ Zbulohen SMS e fundit që dërgoi para sulmit

SOT - 17.07.2016

Publikohen mesazhet e fundit të terroristit me kamion që vrau 84 persona në Nice të Francës Ditën e Bastijes. Mesazhet me tekst janë dërguar nga telefoni i tij vetëm disa minuta para se të niste ...

Masakra në Nice, mesazhet e fundit që terroristi dërgoi para sulmit

Lajmi.net - 17.07.2016

Publikohen mesazhet e fundit të terroristit me kamion që vrau 84 persona në Nice të Francës Ditën e Bastijes. Mesazhet me tekst janë dërguar nga telefoni i tij vetëm disa minuta para se të niste ...

Detaje shokuese nga masakra në Nice, ja shuma marramendëse që i dërgoi familjes terroristi që vrau 84 njerëz

SOT - 17.07.2016

31-vjeçari që vrau të paktën 84 persona në Nice të Francës, i dërgoi familjes së tij në Tunizi 84 mijë Pound disa ditë para se të kryente sulmin në Ditën e Bastijës duke shtypur njerëzit me kamion.

Arrestohet çifti shqiptar. Zbulohen komunikimet me terroristin e Nicës

Top Channel - 17.07.2016

Një çift shqiptarësh janë në mesin e 7 personave të arrestuar në kuadër të hetimeve mbi ngjarjen tragjike të Nicës. Mediat e huaja raportojnë se ata kanë shkëmbyer mesazhe me autorin e sulmit ...

Masakra në Nice e përgatitur 10 ditë më herët

Lajmi.net - 17.07.2016

Një ditë përpara masakrës, Mohamed Bouhlel ka kryer inspektime me kamion përgjatë pedonales në Nice, çka do të thotë se shtypja masive është e planifikuar.

Kushëriri i terroristit në Nicë. Ai ishte maskara (VIDEO)

Albeu.com - 17.07.2016

Pas masakrës në Nicë ku Mohamed Bouhlel vrau rreth 84 persona, të afërmit e tij filluan të shprehin solidaritet me viktimat dhe po ashtu të rrëfejnë detaje nga personaliteti i tij.

Video dramatike +18/ Ja momenti kur kamioni vë pamëshirshëm përpara njerëzit në Nice

SOT - 17.07.2016

Në rrjetin e shpërndarjes së video “LiveLeak” është publikuar së fundmi një video që tregon momentin e tragjedisë së ndodhur në Nice të Francës.kamioni nice 31-vjeçari Mohamed Lahouaiej-Bouhlel me ...

E çuditshme: Autori i masakrës së Nisës u kap i gjallë (Video)

Lajmi.net - 17.07.2016

Zyrtarisht 31-vjeçari Mohamed Lahouaiej Bouhlel u vra nga policia, pak minuta pas masakrës që la pas 84 të vrarë dhe më shumë se 200 të plagosur. “Sunday Express” ka publikuar një video të çuditshme ...

Fotot e autorit të sulmit në Nice pak muaj para masakrës

Ora news - 17.07.2016

Duke pozuar para kamerave gjatë pushimeve me familjen,ky është Mohamed Bouhlel, autori i sulmit terrorist në Nice të Francës. 31 vjeçari nga Tunizia, i fiksuar pas palestrës, shfaqet gjysmë i ...

Shikojeni si duket kamioni që shkeli për vdekje 84 persona në Nice (Video)

Telegrafi - 17.07.2016

Tërheqja e kamionit që shkaktoi 84 viktima në Nice të Francës është akti i fundit nga vendi tragjedisë së kryer nga terroristi Mohamed Lahouaiej Bouhlel.

Masakra në Nice/ Arrestohen një burrë dhe një grua të dyshuar

Panorama - 17.07.2016

Një burrë dhe një grua janë arrestuar në Nice të Francës, pasi ka dyshime se kanë lidhje me sulmin gjatë Festës së Bastijes. Lajmi është konfirmuar nga burimet gjyqësore franceze dhe transmetuar nga ...

Dyshohet se kanë lidhje me sulmin në Nicë, arrestohen një burrë dhe një grua

BalkanWeb - 17.07.2016

FRANCE- Dy persona, një burrë dhe një grua, janë arrestuar në Nicë, pasi dyshohet se kanë lidhje me sulmin gjatë Festës së Bastijes, ku mbetën të vrarë 84 persona, dhe u plagosën dhjetëra të tjerë.

Dy arrestime tjera për krimin në Nice

Koha.net - 17.07.2016

Një burrë dhe një grua janë arrestuar sot pasi do të merren në pyetje gjatë procesit hetimor për sulmin ku u regjistruan 84 të vdekur më 14 korrik në Nice.

Arrestohen edhe dy persona lidhur me sulmin në Nice

Telegrafi - 17.07.2016

Zyrtarët francezë thonë se policia i ka arrestuar edhe dy persona të tjerë lidhur me sulmin me kamion në qytetin Nice, nga i cili u vranë 84 vetë dhe u plagosën afro 300 të tjerë.

Arrestohen edhe dy persona lidhur me sulmin në Nice

Zeri - 17.07.2016

Zyrtarët francezë thonë se policia i ka arrestuar edhe dy persona të tjerë lidhur me sulmin me kamion në qytetin Nice, nga i cili u vranë 84 vetë dhe u plagosën afro 300 të tjerë.

Çifti shqiptar ia siguroi armën terroristit të Nices

Telegrafi - 17.07.2016

Një çift shqiptar dyshohet t’i ketë siguruar armën Mohamed Lahouaiej Bouhlel, personit që shtypi me kamion dhe shtiu në drejtim të policisë në Nice të Francës, duke lënë të vdekur së paku 84 persona ...

Arrestohet çifti shqiptar në Francë, dyshohet se ia siguruan armën terroristit të Nicës

BalkanWeb - 17.07.2016

FRANCE- Një çift shqiptar janë arrestuar në Nicë, pasi dyshohet se kanë lidhje me sulmin gjatë Festës së Bastijes, ku mbetën të vrarë 84 persona, dhe u plagosën dhjetëra të tjerë.

Masakra në Nice, arrestohet çifti shqiptar, ndihmoi terroristin

Mapo - 17.07.2016

Çifti i arrestuar mëngjesin e sotëm lidhur me sulmin e së enjtes në Nicë të Francës, ku mbetën 84 të vdekur, raportohet se janë shqiptarë. Televizioni francez “Itele” raporton se çifti shqiptar ishte ...

Nice, policia liron bashkëshorten e autorit të sulmit

VOA - 17.07.2016

Policia franceze ka liruar gruan e personit që shtypi me kamion rreth 300 persona në qytetin Nice gjatë festimeve të Ditës së Bastijës. Bashkëshortja e Mohamed Bouhlel, me të cilin ka tre fëmijë, ...

Përmbajtja e mesazhit që terroristi i Nices e shkroi pak para sulmit me kamion

Telegrafi - 17.07.2016

Policia antiterror ka gjetur në telefonin e terroristit të Nices një mesazh që mund t’u vijë në ndihmë hetimeve mbi sulmin e përgjakshëm me kamion në lungomaren e qytetit.

Ja mesazhi që terroristi i Nices shkroi pak para sulmit me kamion

BalkanWeb - 17.07.2016

Forcat antiterror në Francë kanë gjetur në telefonin e terroristit të Nices një mesazh që mund t’u vijë në ndihmë hetimeve mbi sulmin e përgjakshëm me kamion në lungomaren e qytetit.

Masakra në Nice, mesazhet e fundit që terroristi dërgoi para sulmit

Zeri - 17.07.2016

Publikohen mesazhet e fundit të terroristit me kamion që vrau 84 persona në Nice të Francës Ditën e Bastijes. Mesazhet me tekst janë dërguar nga telefoni i tij vetëm disa minuta para se të niste ...

Xhirim i dyshimtë dhe me dilema: A u kap i gjallë autori i masakrës në Nice? (Video)

Telegrafi - 17.07.2016

“Sunday Express” ka publikuar një video të çuditshme nga masakra në Nice të Francës. Sipas saj, ka dyshime se autori është kapur i gjallë dhe se nuk është vrarë nga policia.

Lidhja e çiftit shqiptar me sulmin në Nicë (Video)

Telegrafi - 17.07.2016

Dy shqiptarë emrat e të cilëve nuk dihen ende, janë arrestuar në Nice të Francës, të dyshuar për lidhje të mundshme me terroristin i cili shkaktoi mbi 80 të vdekur.

Masakra në Nice e përgatitur 10 ditë më herët. Zbulohen lëvizjet e autorit

Ora news - 17.07.2016

Një ditë përpara masakrës, Mohamed Bouhlel ka kryer inspektime me kamion përgjatë pedonales në Nice, çka do të thotë se shtypja masive është e planifikuar.

Masakra në Nice e përgatitur 10 ditë më herët: Zbulohen lëvizjet e autorit

Telegrafi - 17.07.2016

Një ditë përpara masakrës, Mohamed Bouhlel ka kryer inspektime me kamion përgjatë pedonales në Nice, që do të thotë se shtypja masive është e planifikuar.

Arrestohet çifti shqiptar. Zbulohen komunikimet me terroristin e Nicës

Mapo - 17.07.2016

Një çift shqiptarësh janë në mesin e 7 personave të arrestuar në kuadër të hetimeve mbi ngjarjen tragjike të Nicës. Mediat e huaja raportojnë se ata kanë shkëmbyer mesazhe me autorin e sulmit ...

Masakra në Nice e përgatitur 10 ditë më herët

Zeri - 17.07.2016

Një ditë përpara masakrës, Mohamed Bouhlel ka kryer inspektime me kamion përgjatë pedonales në Nice, çka do të thotë se shtypja masive është e planifikuar.

Autori i masakrës së Nicës u kap i gjallë (Video)

Gazeta Express - 17.07.2016

Zyrtarisht 31-vjeçari Mohamed Lahouaiej Bouhlel u vra nga policia, pak minuta pas masakrës që la pas 84 të vrarë dhe më shumë se 200 të plagosur “Sunday Express” ka publikuar një video të çuditshme ...

Fotot e autorit të sulmit në Nice pak muaj para masakrës (FOTO)

Tetova Sot - 17.07.2016

Duke pozuar para kamerave gjatë pushimeve me familjen,ky është Mohamed Bouhlel, autori i sulmit terrorist në Nice të Francës. 31 vjeçari nga Tunizia, i fiksuar pas palestrës, shfaqet gjysmë i ...

Nisë, arrestohet çifti shqiptar i dyshuar për lidhje me shoferin e masakrës

Java News - 17.07.2016

Dy persona, një burrë dhe një grua, janë arrestuar në Nicë, pasi dyshohet se kanë lidhje me sulmin gjatë Festës së Bastijes, ku mbetën të vrarë 84 persona, dhe u plagosën dhjetëra të tjerë.

Tragjedia e Nicës, arrestohet çifti shqiptar që furnizoi me armë atentatorin

Gazeta Tema - 17.07.2016

Një çift shqiptarësh është arrestuar sot në Francë pasi dyshohet se kanë furnizuar me armë atentatorin e Nicës. Siç bën të ditur “iTele”, çifti shqiptar i ka shitur armë tunizianit Mohamed Bouhlel.

Sulmi në Nisë, çifti i shqiptarëve dyshohet se siguroi armët

Vision Plus - 17.07.2016

Mes shtate personave qe u arrestuan nga policia franceze, si te dyshuar ne lidhje me sulmin terrorist te se enjtes ne Nise, janë edhe dy shqiptare. Disa media ne kete vend qe u referohen burimeve ...

Mesazhet e fundit të autorit të masakrës në Nisë

Java News - 17.07.2016

Publikohen mesazhet e fundit të terroristit me kamion që vrau 84 persona në Nice të Francës Ditën e Bastijes. Mesazhet me tekst janë dërguar nga telefoni i tij vetëm disa minuta para se të niste ...

Përmbajtja e mesazhit që terroristi i Nices e shkroi pak para sulmit me kamion

Shqiperia Ime - 17.07.2016

Policia antiterror ka gjetur në telefonin e terroristit të Nices një mesazh që mund t’u vijë në ndihmë hetimeve mbi sulmin e përgjakshëm me kamion në lungomaren e qytetit.

Zbulohet mesazhi që shkroi terroristi para sulmit në Nice

Durres Lajm - 17.07.2016

Informacione të reja që mund të ndihmojnë hetuesit të zbulojnë më shumë rreth masakrës së ndodhur në Nice të Francës, janë zbuluar nga forcat antiterror.

Masakra në Nice e përgatitur 10 ditë më herët. Zbulohen lëvizjet e autorit

Tetova Sot - 17.07.2016

Një ditë përpara masakrës, Mohamed Bouhlel ka kryer inspektime me kamion përgjatë pedonales në Nice, çka do të thotë se shtypja masive është e planifikuar.

Arrestohet çifti shqiptar. Zbulohen komunikimet me terroristin e Nicës

Flaka - 17.07.2016

Një çift shqiptarësh janë në mesin e 7 personave të arrestuar në kuadër të hetimeve mbi ngjarjen tragjike të Nicës. Mediat e huaja raportojnë se ata kanë shkëmbyer mesazhe me autorin e sulmit ...

Arrestohen edhe dy persona lidhur me sulmin në Nicë

Republika - 17.07.2016

Zyrtarët francezë thonë se policia i ka arrestuar edhe dy persona të tjerë lidhur me sulmin me kamion në qytetin Nicë, nga i cili u vranë 84 vetë dhe u plagosën afro 300 të tjerë.

Video shqetësuese: Momenti tragjik kur terroristi filloi të shkel njerëzit në Nisë

Republika - 17.07.2016

Në rrjetet sociale po qarkullon një video nga momenti i tmerrshme kur terroristi Mohamed Lahouaiej Bouhlel me kamion filloi të ecin në shëtitoren për këmbësorë në Nisë gjatë kremtimit të festës ...

Sulmi në Nicë: Arrestohen edhe dy persona të tjerë

Antpress - 17.07.2016

Zyrtarët francezë thonë se policia i ka arrestuar edhe dy persona të tjerë lidhur me sulmin me kamion në qytetin Nicë, nga i cili u vranë 84 vetë dhe u plagosën afro 300 të tjerë.

Sulmi në Nice, ndalohen katër persona

Top Channel - 16.07.2016

Autoritetet franceze kanë ndaluar katër persona të dyshuar si të lidhur me autorin e masakrës së ndodhur në Nice, ku 84 persona gjetën vdekjen dhe dhjetra të tjerë u plagosën.

Atentati në Francë, çmenduri psikologjike apo ideologji fetare

Shqipmedia - 16.07.2016

Shkruan: Kurtali Kurtishi Para dy ditësh në Francë, tridhjetë e një vjeçari Muhamed Lahouaiej Bouhlel vrau 84 persona duke i shkelur ato me një kamion.

Katër të ndaluar pas sulmit në Nice

Albeu.com - 16.07.2016

Autoritetet franceze kanë ndaluar katër persona, të dyshuar si të lidhur me autorin e masakrës së ndodhur në Nice . Të njëjtat burime shtojnë se identiteti dhe shtetësia e të ndaluarve nuk bëhet i ...

Sulmi në Nice, ISIS merr përsipër autorësinë

Top Channel - 16.07.2016

ISIS-i ka marrë përgjegjësinë e sulmit terrorist të ndërmarrë në qytetin e Nices, ku gjetën vdekjen 84 persona dhe dhjetra të tjera u plagosën, një pjesë e të cilëve në gjendje kritike për jetën.

Militantët e IS-it e kanë marrë përgjegjësinë për sulmin në Nicë

Evropaelire - 16.07.2016

Grupi terrorist, Shteti Islamik, në meditat sociale ka pretenduar se njëri prej “ushtarëve” të tij e ka kryer sulmin me kamion në Nicë të Francës, nga i cili janë vrarë 84 vetë dhe plagosur më se 200 ...

ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në Francë

Lajmi.net - 16.07.2016

Grupi terrorist Shteti Islamik (IS) ka marrë përgjegjësinë për sulmin terrorist në Nice të Francës, në të cilin mbeten të vdekur 84 persona, ndërsa dhjetëra të tjerë janë plagosur.

ISIS merr përgjegjësinë e sulmit terrorist në Nice të Francës

LajmiFundit - 16.07.2016

ISIS-i ka marrë përgjegjësinë e sulmit terrorist të ndërmarrë në qytetin e Nices, ku gjetën vdekjen 84 persona dhe dhjetra të tjera u plagosën, një pjesë e të cilëve në gjendje kritike për jetën.

Sulmi në Nisë, atentatori ishte radikalizuar me shpejtësi

Top Channel - 16.07.2016

Atentatori i Nisës nuk kishte rënë në sy vitet e fundit për një aderim tek ideologjia e islamizmit radikal, por duket se ishte radikalizuar shumë shpejt.

Masakra në Nicë/ Vëllai i kamionistit: Nuk ishte terrorist

Albeu.com - 16.07.2016

Mohamed Lahouaiej Bouhlel , terroristi i cili shkaktoi vdekjen e 84 personave si dhe plagosjen e qindra të tjerëve, para se të ndërmerrte aktin e rëndë i kishte dërguar 100 mijë euro familjarëve të ...

Kur edhe burrat vajtojnë, ai humbi gruan dhe djalin në masakrën e Nices (Video/Foto)

Lajmi.net - 16.07.2016

Dhimbja e sulmit terrorist që ndodhi në Nice të Francës është duke vazhduar ende, kjo është parë edhe sot teksa një baba vajtoi vdekjen e djalit të tij dhe gruas.

VIDEO/ Misteri i një personi të dytë në masakrën e Francës

Panorama - 16.07.2016

Pak pasi policia franceze ekzekuton Mohamed Lahouaiej Bouhlel, arreston një person të dytë afër kamionit. Në imazhet e videos së publikuar shihet që shumë oficerë policie prangosin një person të ...

Masakra në Francë/ Flet babai i autorit: Kishte probleme mendore, kur bëhej nervoz…

Panorama - 16.07.2016

Për herë të parë për mediat një ditë pa masakrës së të enjtes në Nice të Francës ka folur edhe babai i autorit që la të vdekur 84 persona. Korespondenti i BBC-së, ka arritur t’i marrë një deklaratë ...

Franca heton nëse sulmuesi me kamion ka vepruar i vetëm

Telegrafi - 16.07.2016

Autoritetet franceze janë duke u përpjekur për të përcaktuar nëse tuniziani që vrau të paktën 84 persona me një kamion në mesin e turmës në Nice, Francë, kishte vepruar i vetëm ose në bashkëpunim, ...

ISIS merr përgjegjësinë e sulmit terrorist në Nice

Ora news - 16.07.2016

Mediat franceze bëjnë me dije se ISIS ka marrë përgjegjësinë e sulmit terrorist në Nice. Shteti Islamik ka përcjellë një mesazh përmes agjencisë Amaq.

ISIS merr përsipër sulmin në Nicë. Arrestohen 5 persona, dyshohen si bashkëpunëtorë të kamionistit vrasës

BalkanWeb - 16.07.2016

FRANCE – Shteti Islamik ka marrë përsipër masakrën e 14 korrikut në Nicë të Francës, ku një kamion u fut mes turmës dhe vrau 84 persona e plagosi qindra të tjerë.

ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në Francë

Telegrafi - 16.07.2016

Grupi terrorist Shteti Islamik ka marrë përgjegjësinë për sulmin terrorist në Nice të Francës, në të cilin mbeten të vdekur 84 persona, ndërsa dhjetëra të tjerë janë plagosur.

Flasin vëllai dhe babai i terroristit Mohamed: Na dërgoi 100 mijë euro para sulmit në Nice (Foto)

Gazeta Express - 16.07.2016

Mohamed Lahouaiej Bouhlel, i cili ia mësyu me kamion turmës së njerëzve në Nice të enjten, të cilët po festonin ditën kombëtare të Francës, duke i vrarë 84 persona dhe lënduar qindra të tjerë, i ...

Flasin vëllai dhe babai i terroristit Mohamed: Na dërgoi 100 mijë euro, para sulmit në Nice (Foto)

Telegrafi - 16.07.2016

Mohamed Lahouaiej Bouhlel, i cili ia mësyu me kamion turmës së njerëzve në Nice të enjten, të cilët po festonin ditën kombëtare të Francës, duke i vrarë 84 persona dhe lënduar qindra të tjerë, i ...

Vëllai dhe babai i terroristit Mohamed: Para sulmit në Nicë, na dërgoi 100 mijë euro, kishte probleme mendore

BalkanWeb - 16.07.2016

Mohamed Lahouaiej Bouhlel, terroristi i cili shkaktoi vdekjen e 84 personave si dhe plagosjen e qindra të tjerëve, para se të ndërmerrte aktin e rëndë i kishte dërguar 100 mijë euro familjarëve të ...

I dërgoi familjes 100 mijë euro përpara se te kryente masakrën në Nisë

Mapo - 16.07.2016

Vrasësi i ISIS Mohamed Lahouaiej Bouhlel i kishte dërguar familjes së tij 100 mijë euro vetëm disa ditë përpara masakrës që kreu në Nisë, tha vëllai i tij për MailOnline.

Familja e arrestuarit për sulmin në Nice: Ai është viktimë, jo terrorist

Telegrafi - 16.07.2016

Ramzie Arefa, 22-vjeçar, është mbajtur në stacionin policor nën dyshimin se kishte lidhje me sulmin terrorist në Nice. Familja e tij insiston se nuk ka lidhje me vrasësin Mohamed Lahouaiej Bouhle, ...

Kërcënimi terrorist pas sulmit në Nisë

VOA - 16.07.2016

Hetimet e deritanishme të sulmit terrorist në Nice gjatë festimeve të Ditës së Bastijës nuk kanë treguar ende lidhje të qarta me terrorizmin. Por, ekziston frika se një paqartësi e tillë shfrytëzohet ...

Masakra në Francë/ Flet vëllai i kamionistit: Nuk ishte terrorist

Panorama - 16.07.2016

Mohamed Lahouaiej Bouhlel, terroristi i cili shkaktoi vdekjen e 84 personave si dhe plagosjen e qindra të tjerëve, para se të ndërmerrte aktin e rëndë i kishte dërguar 100 mijë euro familjarëve të ...

Masakra në Francë, flet babai i autorit: Kur bëhej nervoz…

Java News - 16.07.2016

Babai i autorit që vrau 84 persona ka folur për herë të parë pas masakrës së të enjtes në Nice të Francës. Gazetari i BBC-së, ka arritur t’i marrë një deklaratë babait të Mohamed Lahouaiej-Bouhlel, i ...

Sulmi në Nice, arrestohen katër persona

Shqiperia Ime - 16.07.2016

Katër persona të dyshuar si të lidhur me autorin e masakrës së ndodhur në Nice jane ndaluar nga autoritetet franceze, ku 84 persona gjetën vdekjen dhe dhjetra të tjerë u plagosën.

Atentati në Francë, çmenduri psikologjike apo ideologji fetare

Tetova Sot - 16.07.2016

Shkruan: Kurtali Kurtishi Para dy ditësh në Francë, tridhjetë e një vjeçari Muhamed Lahouaiej Bouhlel vrau 84 persona duke i shkelur ato me një kamion.

Misteri për ngjarjen në Nice, kush është personi i dytë që u arrestua?

Gazeta Tema - 16.07.2016

Sulmi i dy ditëve më parë në Nice të Francës, i cili u mor përsipër nga organizata terroriste ISIS, duket se nuk ka qenë vepra e vetëm një personi. Drejtuesi i kamionit, Mohamed Lahouaiej Bouhlel, u ...

Sulmi në Nicë, ISIS merr përsipër autorësinë

Durres Lajm - 16.07.2016

ISIS-i ka marrë përgjegjësinë e sulmit terrorist të ndërmarrë në qytetin e Nices, ku gjetën vdekjen 84 persona dhe dhjetra të tjera u plagosën, një pjesë e të cilëve në gjendje kritike për jetën.

ISIS merr përsipër sulmin në Nice

Vision Plus - 16.07.2016

Sulmi në Nicë kur një shtetas tunizian shtypi me një automjet të tonazhit të rëndë 84 persona dhe duke plagosur qindra të tjerë është marrë përsipër nga organizata terroriste e Shtetit Islamik të ...

Rrëfehen vëllai dhe babai i terroristit në masakrën e Nicës: Na çoi 100 mijë euro një ditë më parë

Java News - 16.07.2016

Mohamed Lahouaiej Bouhlel, i cili ia mësyu me kamion turmës së njerëzve në Nice të enjten, të cilët po festonin ditën kombëtare të Francës, duke i vrarë 84 persona dhe lënduar qindra të tjerë, i ...

Sulmi në Nisë, atentatori ishte radikalizuar me shpejtësi

Flaka - 16.07.2016

Atentatori i Nisës nuk kishte rënë në sy vitet e fundit për një aderim tek ideologjia e islamizmit radikal, por duket se ishte radikalizuar shumë shpejt.

Atentatori i tragjedisë në Nicë ishte radikalist

Java News - 16.07.2016

Atentatori i Nisës nuk kishte rënë në sy vitet e fundit për një aderim tek ideologjia e islamizmit radikal, por duket se ishte radikalizuar shumë shpejt.

Vëllai i autorit të masakrës në Nice: Ai nuk ishte terrorist

Tetova Sot - 16.07.2016

Vëllai i Mohamed Lahouaiej Bouhlel, terroristi i cili shkaktoi vdekjen e 84 personave në Nice të Francës, pohon se vëllai u kishte dërguar 100 mijë euro familjarëve para se të ndërmerrte aktin e ...

Rikthehet në 3D sulmi në Nice

Antpress - 16.07.2016

Skena e sulmit në Nisë të Francës ku mbetën të vrarë 84 persona dhe 100 të tjerë u plagosën është ndërtuar në një video 3D nga mediat franceze. Sipas videos duket kamioni që është nisur në drejtim të ...

Identifikohet autori që kreu sulmi terrorist në Nicë. Ja kush është

SOT - 15.07.2016

Është identifikuar atentatori, terroristi që vrau 84 persona mbrëmjen e djeshme në Nicë të Francës, e ku kanë mbetur qindra persona të plagosur. Media franceze shkruan se atentatori është ...

Zbulohet emri i njeriut më të urryer në botë, ja kush e masakroi Francën

LajmiFundit - 15.07.2016

Mediat franceze identifikojnë autorin e masakrës në Nisë të Francës, ku mbetën të vrarë 84 persona. Emri i tij është Mohamed Lahouaiej Bouhlel. Lajmi është bërë i ditur në twitter nga gazeta kryesore ...

Identifikohet autori i masakrës në Nice

Albeu.com - 15.07.2016

Autoritetet franceze kanë identifikuar zyrtarisht autorin e sulmit tragjik në Nicë të Francës, ku humbën jetën 84 persona. Ai është franko-tuniziani Mohamed Lahouaiej Bouhlel .

Ja kush janë heroi dhe heroina që ndaluan kamionistin vrasës

SOT - 15.07.2016

Detaje të tjera kanë dalë në dritë nga sulmi terrorist në Nicë, ku humbën jetën 84 persona dhe dhjetëra të tjerë mbetën të plagosur. Mohamed Lahouaiej Bouhlel një 31-vjeçar, franko-tunizian u fut në ...

Kush janë heroi dhe heroina që ndaluan kamionistin në Francë

Albeu.com - 15.07.2016

Nga sulmi i mbrëmshëm, në Nicë ku humbën jetën 84 persona dalin në dritë detaje të tjera. Franko-tunizian 31-vjeçar Mohamed Lahouaiej Bouhlel, u fut në turmën e njerëzve me një kamion duke marrë jetë ...

Mësohet emri i sulmuesit në Nice

Lajm - 15.07.2016

Mediat franceze raportojnë për identitetin e vozitësit të kamionit që vrau 84 persona dhe lëndoi mbi 100 të tjerë mbrëmë në Francë. Sipas mediave lokale raportojnë se vozitësi i kamionit ishte një ...

Mohamed Lahouaiej Bouhlel i dyshuari për tragjedinë në Francë (Foto+Video)

Lajmi.net - 15.07.2016

Autoritetet franceze kanë identifikuar zyrtarisht autorin e sulmit tragjik në Nice të Francës, ku humbën jetën 84 persona. Ai është franko-tuniziani Mohamed Lahouaiej Bouhlel.

Ja heroina që vrau terroristin e frikshëm në Nice

LajmiFundit - 15.07.2016

Detaje të tjera kanë dalë në dritë nga sulmi terrorist në Nicë, ku humbën jetën 84 persona dhe dhjetëra të tjerë mbetën të plagosur. Mohamed Lahouaiej Bouhlel një 31-­vjeçar, franko-­tunizian u fut ...

Njeriu që mbolli vdekjen në Nice, një hajdut e grabitës

Top Channel - 15.07.2016

Njeriu që mbolli vdekjen në Nice të Francës nuk ishte krejtësisht i panjohur për autoritetet vendase të sigurisë. Tuniziani Mohamed Lahouaiej Bouhlel, 31 vjeç dhe lindur në Susa të Tunizisë, banonte ...

Video/ Ja momenti kur Policia ekzekuton kamionistin

SOT - 15.07.2016

Është publikuar videoja e ekzekutimit të kamionistit franko-tunizian, Mohamed Bouhlel, i cili shtypi për vdekje 84 persona në festën e Bastisë në Nicë.

Momenti kur u qëllua për vdekje personi që vrau 84 persona – VIDEO

Shqipmedia - 15.07.2016

Aksioni i policisë franceze pasi arritën të ndalin hovin e vozitësit vrasës Mohamed Lahouaiej Bouhlel, është paraqitur nga disa media, xhiruar nga një kamerë amatore.

Ja momenti kur policja heroinë vrau kamikazin “gjakpirës”!

LajmiFundit - 15.07.2016

Është publikuar videoja e ekzekutimit të kamionistit franko-tunizian, Mohamed Bouhlel, i cili shtypi për vdekje 84 persona në festën e Bastisë në Nicë.

Çasti kur policia në Nicë, vrau terroristin në kamionin (Video)

Lajmi.net - 15.07.2016

Ky është momenti kur policët francezë rrethojnë kamionin që shkaktoi masakrën me 84 viktima dhe qëllojnë në drejtim të tij. Në video duken pamjet e policëve në krah të kamionit si dhe dëgjohen të ...

Momenti kur policia franceze vret terroristin në kamionin (VIDEO)

Albeu.com - 15.07.2016

Përmes videos do të shikoni momentin kur policia franceze vret terroristin . Nga pamjet shihet se si policët francezë rrethojnë kamionin që shkaktoi masakrën me 84 viktima dhe qëllojnë në drejtim të ...

Momenti kur u qëllua për vdekje personi që vrau 84 persona (Video)

Lajm - 15.07.2016

Aksioni i policisë franceze pasi arritën të ndalin hovin e vozitësit vrasës Mohamed Lahouaiej Bouhlel, është paraqitur nga disa media, xhiruar nga një kamerë amatore.

Sulmi i përgjakshëm në Nice, arrestohen 4 terroristë të dyshuar si autorët e masakrës

SOT - 15.07.2016

Autoritetet franceze kanë ndaluar katër persona të dyshuar si të lidhur me autorin e masakrës së ndodhur në Nice, ku 84 persona gjetën vdekjen dhe dhjetëra të tjerë u plagosën.

Ja postimi i fundit në Fb i terroristit, para se të kryente masakrën në Francë

LajmiFundit - 15.07.2016

Sipas raportimeve të fundit në lidhje me sulmin e mbrëmshëm me kamion që ndodhi në qytetin Nice të Francës, të vdekur kanë mbetur të paktën 84 persona.

Tuniziani 31-vjeçar që mbolli vdekjen në Nice, një hajdut e grabitës

Albeu.com - 15.07.2016

31-vjeçari që mbolli vdekjen në Nice të Francës nuk ishte krejtësisht i panjohur për autoritetet vendase të sigurisë. Tuniziani Mohamed Lahouaiej Bouhlel, 31 vjeç dhe lindur në Susa të Tunizisë, ...

Njeriu që mbolli vdekjen në Nice, një hajdut e grabitës

LajmiFundit - 15.07.2016

Njeriu që “mbolli vdekjen” në Nice të Francës nuk ishte krejtësisht i panjohur për autoritetet vendase të sigurisë. Tuniziani Mohamed Lahouaiej Bouhlel, 31 vjeç dhe lindur në Susa të Tunizisë, ...

Shërbimet sekrete tuniziane japin detaje për sulmuesin e Nices

Lajmi.net - 15.07.2016

Sulmuesi tashmë i vdekur i sulmit të mbrëmshëm me kamion në Nice të Francës vinte nga qyteti Msaken i Tunizisë, dhe nuk ishte i njohur për pikëpamjet e tij radikale islamike, thonë burimet e forcave ...

Rindërtohet skena e tragjedisë në 3D, ja pamjet

SOT - 15.07.2016

Mediat franceze kanë rindërtuar skenën e sulmit në Nicë, që u mori jetën 84 personave dhe plagosi mbi 100 të tjerë. Kështu, sipas videos 3 D, kamioni i autorit të sulmit, Mohamed Bouhlel erdhi nga ...

Masakra në Nice/ Ja si e mashtroi policinë autori

Albeu.com - 15.07.2016

Autori i vrasjes së 84 personave, Mohamed Lahouaiej Bouhlel tuniziani me nënshtetësi franceze ka hyrë me kamion në bulevardin përgjatë bregdetit të Nicës, ndërsa francezët po festonin festën e ...

Terrori në Francë, rindërtohet skena e tragjedisë në 3D (Video)

Portalb - 15.07.2016

Mediat franceze kanë rindërtuar skenën e sulmit në Nicë, që u mori jetën 84 personave dhe plagosi mbi 100 të tjerë. Kështu, sipas videos 3 D, kamioni i autorit të sulmit, Mohamed Bouhlel erdhi nga ...

Sulmi terrorist në Nice, rindërtohet skena e tragjedisë

Albeu.com - 15.07.2016

Rindërdohet nga mediat franceze skema e sulmit në Nicë, që u mori jetën 84 personave dhe plagosi mbi 100 të tjerë. sipas videos 3D kamioni i autorit të sulmit, Mohamed Bouhlel erdhi nga pjesa jugore ...

Masakra në Nice/ Ja si e mashtroi policinë autori

Zhurnal - 15.07.2016

Paris, 15 korrik - Autori i vrasjes së 84 personave, Mohamed Lahouaiej Bouhlel tuniziani me nënshtetësi franceze ka hyrë me kamion në bulevardin përgjatë bregdetit të Nicës, ndërsa francezët po ...

Identifikohet sulmuesi në Nicë

Portalb - 15.07.2016

Sulmuesi i cili duke ngarë kamionin mbrëmjen e së enjtes vrau të paktën 84 persona në Nicë të Francës është identifikuar nga mediat lokale të premten si shtetas francez 31-vjeçar me origjinë ...

Simulimi 3D: Ja si ndodhi sulmi në Nice (VIDEO)

Top Channel - 15.07.2016

Franca u godit mbrëmjen e së enjtes nga një tjetër sulm terrorist. Të paktën 84 persona humbën jetën dhe mbi 100 të tjerë mbetën të plagosur pasi një kamion hyri mes turmës së njerëzve në Nice, të ...

Ja kush është autori i masakrës në Francë dhe si e hutoi policinë (FOTO)

SOT - 15.07.2016

Mohamed Lahouaiej Bouhlel, një shofer kamioni profesionist rezulton se ka përdorur njohurit për protokollin për të ekzekutuar qytetarët në Ditën e Bastijës.Autoritetet bëjnë të ditur se 31-vjeçarit ...

Masakra në Francë, ndërtohet ngjarja në 3D

Lajm - 15.07.2016

Dinamika e atentatit të ndodhur në Nicë të Francës është mundur të rindërtohet dhe të paraqitet me ndihmën e disa videove që janë mundur të xhirohen gjatë momentit që kamioni me drejtuesin e tij të ...

Flet kushëriri i gruas së sulmuesit të Nices: Ai nuk ishte mysliman, kurrë s’ka shkuar në xhami

Portalb - 15.07.2016

Terroristi i sulmit me kamion në Nice të Francës, Mohamed Lahouaiej Bouhlel, ka pak mundësi të ketë qenë xhihadist, i cili e ka shpërfillur çdo ligj të Islamit, kështu thotë kushëriri i gruas së ...

Terroristi i sulmeve në Nice përdorte dhunë ndaj gruas, drogë dhe alkool

Lajmi.net - 15.07.2016

Terroristi i sulmit të mbrëmshëm që ndodhi në Nice të Francës. Mohamed Lahouaiej Bouhlel nuk ishte një xhihadist i cili ndiqte të gjitha rregullat e Islamit.

Gruaja e sulmuesit të Nices: Ai nuk ishte mysliman, kurrë s’ka shkuar në xhami dhe e ka rrahur gruan

Zhurnal - 15.07.2016

Terroristi i sulmit me kamion në Nice të Francës, Mohamed Lahouaiej Bouhlel, ka pak mundësi të ketë qenë xhihadist, i cili e ka shpërfillur çdo ligj të Islamit, kështu thotë kushëriri i gruas së ...

Kjo është fotoja e parë e atentatorit në Francë

LajmiFundit - 15.07.2016

Personi mbolli vdekjen në Nice të Francës nuk ishte krejtësisht i panjohur për autoritetet vendase të sigurisë. Tuniziani Mohamed Lahouaiej Bouhlel, 31 vjeç dhe lindur në Susa të Tunizisë, banonte ...

Sulmuesi i Nices nuk ishte mysliman, nuk ka falë namaz dhe e ka rrahur gruan

Lajm - 15.07.2016

Terroristi i sulmit me kamion në Nice të Francës, Mohamed Lahouaiej Bouhlel, ka pak mundësi të ketë qenë xhihadist, i cili e ka shpërfillur çdo ligj të Islamit, kështu thotë kushëriri i gruas së ...

Terroristi në Nice mysliman jopraktikant, nuk shkonte në xhami

Shqipmedia - 15.07.2016

Terroristi Mohamed Lahouaiej Bouhlel nuk ishte “xhihadist” dhe nuk respektoi asnjë rregull të fesë Islame, ka zbuluar kushëriri i tij për Daily Mail. 31-vjeçari që vrau 84 persona në Nice derisa po ...

Autori i sulmit terrorist në Francë pinte alkool e drogë dhe nuk ishte besimtar

Albeu.com - 15.07.2016

Lidhur me sulmin terrorist që ndodhi dje ka folur për mediat franceze kushëriri i ish¬gruas së Mohamed Lahouaiej Bouhlel , terroristi i sulmit me kamion në Nice të Francës.

“Terroristi i Nicës s`ishte mysliman, pinte alkool e hante mish derri”

LajmiFundit - 15.07.2016

Terroristi i sulmit me kamion në Nice të Francës, Mohamed Lahouaiej Bouhlel, ka shpërfillur çdo ligj të Islamit, dhe ka pak gjasa që të ketë qenë xhihadist, ka treguar për mail online, kushëriri i ...

Bota Masakra në Nicë/ Flet i afërmi i autorit: Nuk ishte besimtar, pinte alkol dhe drog

Zhurnal - 15.07.2016

Flet për mediat franceze kushëriri i ish-gruas së Mohamed Lahouaiej Bouhlel, terroristi i sulmit me kamion në Nice të Francës. Sipas tij, Lahouaiej Bouhlel, ka pak mundësi të ketë qenë xhihadist, ...

Njeriu që mbolli vdekjen në Nice, një hajdut e grabitës

Almakos - 15.07.2016

Njeriu që mbolli vdekjen në Nice të Francës nuk ishte krejtësisht i panjohur për autoritetet vendase të sigurisë. Tuniziani Mohamed Lahouaiej Bouhlel, 31 vjeç dhe lindur në Susa të Tunizisë, banonte ...

Misteri i një personi të dytë në masakrën e Francës (VIDEO)

SOT - 15.07.2016

Pak pasi policia franceze ekzekuton Mohamed Lahouaiej Bouhlel, arreston një person të dytë afër kamionit. Në imazhet e videos së publikuar shihet që shumë oficerë policie prangosin një person të ...

VIDEO: Simulimi 3D: Ja si ndodhi sulmi në Nisë

Zhurnal - 15.07.2016

Franca u godit mbrëmjen e së enjtes nga një tjetër sulm terrorist. Të paktën 84 persona humbën jetën dhe mbi 100 të tjerë mbetën të plagosur pasi një kamion hyri mes turmës së njerëzve në Nice, të ...

Tragjedia në Francë/ Babai i autorit: Kishte probleme mendore, kur bëhej nervoz…

Albeu.com - 15.07.2016

Për mediat një ditë pas masakrës së të enjtes në Nice të Francës ka folur edhe babai i autorit që la të vdekur 84 persona. Korespondenti i BBC¬së, ka arritur t’i marrë një deklaratë babait të Mohamed ...

Masakra në Francë, flet babai i autorit: Kishte probleme mendore, kur bëhej nervoz…

LajmiFundit - 15.07.2016

Babai i autorit që vrau 84 persona ka folur për herë të parë pas masakrës së të enjtes në Nice të Francës. Gazetari i BBC-së, ka arritur t’i marrë një deklaratë babait të Mohamed Lahouaiej-Bouhlel, i ...

Dëshmitari tregon momentet e tmerrit

Koha.net - 15.07.2016

Një dëshmitar okular i ngjarjes së tmerrshme në Nice të Francës ka rrëfyer atë që ka parë. Ai i ka thënë AP-së se ka parë shoferin e kamionit që ka dalë nga kamioni dhe ka filluar të shtie në turmë.

Dëshmitari tregon momentet e tmerrit

Gazeta Express - 15.07.2016

Një dëshmitar okular i ngjarjes së tmerrshme në Nice të Francës ka rrëfyer atë që ka parë. Ai i ka thënë AP-së se ka parë shoferin e kamionit që ka dalë nga kamioni dhe ka filluar të shtie në turmë.

Autori i kasaphanës në Nice, 31-vjeçari Mohamed Lahouaiej Bouhlel

Ora news - 15.07.2016

Identifikohet autori i kasaphanës në Nice.Ai është 31-vjeçari me origjinë nga Tunizia dhe nënshtetësi franceze, Mohamed Lahouaiej Bouhlel. 31-vjeçari i cili u ekzekutua nga policia franceze gjatë ...

Identifikohet autori i masakrës në Nice

Telegrafi - 15.07.2016

Autoritetet franceze kanë identifikuar zyrtarisht autorin e sulmit tragjik në Nice të Francës, ku humbën jetën 84 persona. Ai është franko-tuniziani Mohamed Lahouaiej Bouhlel.

Masakër në Francë, terroristi vret me kamion 84 persona, 50 në luftë me vdekjen. Ekzekutohet autori, franko-tunizian. ...

BalkanWeb - 15.07.2016

*Franca 3 dite zie per masakren ne Nice *Humbin jeten 10 femije *Te plagosur 150 persona, 50 rende per jeten *Identifikohet autori i masakrës, 31-vjeçari me orgjinë nga Tunizia, Mohamed Lahouaiej ...

Mësohet emri i sulmuesit në Nice

Gazeta Express - 15.07.2016

Mediat franceze raportojnë për identitetin e vozitësit të kamionit që vrau 84 persona dhe lëndoi mbi 100 të tjerë mbrëmë në Francë. Sipas mediave lokale raportojnë se vozitësi i kamionit ishte një ...

Mashtrimi që u kishte bërë terroristi, policisë në Nice të Francës (Foto)

Telegrafi - 15.07.2016

Terroristi i sulmit në Nice të Francës kishte qenë i parkuar në një rrugë për rreth nëntë orë dhe madje u kishte thënë policëve se po shiste akullore.

Sulmi terrorist në Francë: Shoferi që mbyti 84 persona është Mohamed Lahouaiej

Gazeta Express - 15.07.2016

Mediat franceze raportojnë për identitetin e vozitësit të kamionit që vrau 84 persona dhe lëndoi mbi 100 të tjerë mbrëmë në Francë. Sipas mediave lokale raportojnë se vozitësi i kamionit ishte një ...

Identifikohet terroristi që vrau 84 persona në Francë

Koha.net - 15.07.2016

Mohamed Lahouaiej Bouhlel është sulmuesi terrorist, i cili vrau 84 persona dhe lëndoi dhjetëra të tjerë në Nice të Francës. Lahouaiej Bouhlel, 31 vjeçar, është i lindur në Francë me prejardhje nga ...

Autoritetet franceze identifikojnë autorin e masakrës; Si arriti ai të mashtronte policinë?

RTSH - 15.07.2016

Autoritetet franceze kanë identifikuar zyrtarisht autorin e sulmit tragjik në Nisë të Francës, ku humbën jetën 84 persona. Ai është franko-tuniziani Mohamed Lahouaiej Bouhlel.

Mohamed Lahouaiej Bouhlel i dyshuari për tragjedinë në Francë (Video)

Zeri - 15.07.2016

Autoritetet franceze kanë identifikuar zyrtarisht autorin e sulmit tragjik në Nice të Francës, ku humbën jetën 84 persona. Ai është franko-tuniziani Mohamed Lahouaiej Bouhlel.

Pamje nga të shtënat me armë dhe vrasja e terroristit të Nices (Video)

Telegrafi - 15.07.2016

Ky është momenti kur fanatiku i ISIS-it që vret 84 persona, përfshirë 10 fëmijë, goditet për vdekje nga policët. Vrasësi 31-vjeçar është tunizian që ka jetuar në Francë, i quajtur Mohamed Lahouaiej ...

Ky është publikimi i fundit në 'Facebook' i terroristit, pak orë para sulmit në Nice (Foto)

Gazeta Express - 15.07.2016

Sipas raportimeve të fundit në lidhje me sulmin e mbrëmshëm me kamion që ndodhi në qytetin Nice të Francës, të vdekur kanë mbetur të paktën 84 persona.

Video e vrasjes së terroristit: Kush ishte njeriu që shokoi botën

Mapo - 15.07.2016

Ky është momenti kur policia qëllon mbi një person, që hyri me kamion mes turmës në qytetin e Nisës, duke shkaktuar të paktën 84 viktima, mes tyre edhe dhjetë fëmijë.

Fotografia shqetësuese që sulmuesi i Nices, publikoi në Facebook

Zeri - 15.07.2016

Sipas raportimeve të fundit në lidhje me sulmin e mbrëmshëm me kamion që ndodhi në qytetin Nice të Francës, të vdekur kanë mbetur të paktën 84 persona.

Fqinjët rrëfejnë detaje për terroristin e sulmit në Nice të Francës

Telegrafi - 15.07.2016

Një kamion i drejtuar nga një shtetas francez me origjinë nga Tunizia hyri përmes turmës në qytetin jugor të Nices duke vrarë të paktën 84 vetë dhe lënë dhjetëra të plagosur.

Masakra në Francë/ Momenti kur Policia vret kamionistin (VIDEO)

Panorama - 15.07.2016

Është publikuar videoja e ekzekutimit të kamionistit franko-tunizian, Mohamed Bouhlel, i cili shtypi për vdekje 84 persona në festën e Bastisë në Nicë.

Shërbimet sekrete tuniziane: Sulmuesi i Nices nuk ishte i njohur për bindje radikale fetare

Gazeta Express - 15.07.2016

Sulmuesi tashmë i vdekur i sulmit të mbrëmshëm me kamion në Nice të Francës vinte nga qyteti Msaken i Tunizisë, dhe nuk ishte i njohur për pikëpamjet e tij radikale islamike, thonë burimet e forcave ...

Terroristi i Nice u ekzekutua nga një femër (Video)

Telegrafi - 15.07.2016

Atentatori i sulmit të kryer mbrëmjen e së enjtes në Nisë është neutralizuar nga dy policë francezë, njëri prej të cilëve ishte femër. Lajmin e bën të ditur “Radio Europe 1”, e cila citon deputetin ...

Masakra në Nice, momenti kur kamioni hyn në turmën e njerëzve. Ja si e mashtroi policinë autori

BalkanWeb - 15.07.2016

FRANCË -Ai nuk pranoi t’i ndalonte policisë. Mohamed Lahouaiej Bouhlel, autori tunizian me nenshtetesi franceze ka hyre me kamion ne bulevardin pergjate bregdetit te Nices, ndersa francezet festonin ...

Skena 3D se si ndodhi masakra në Nice (Video)

Gazeta Express - 15.07.2016

Një video e publikuar shpjegon përmes skenave 3D mënyrën se si mund të këtë ndodhur sulmi në Nice, ku mbetën të vrarë 84 persona dhe rreth njëqind të tjerë të ...

Sulmi terrorist në Nice të Francës, rindërtohet skena e tragjedisë (Video)

Telegrafi - 15.07.2016

Mediat franceze kanë rindërtuar skenën e sulmit në Nicë, që u mori jetën 84 personave dhe plagosi mbi 100 të tjerë. Kështu, sipas videos 3D, kamioni i autorit të sulmit, Mohamed Bouhlel erdhi nga ...

Brenda banesës së terroristit (Foto)

Telegrafi - 15.07.2016

Hetuesit francez kanë filluar hetimet në banesën e sulmuesit 31 vjeçar, Mohamed Lahouaiej-Bouhlel, në të cilën do hulumtojnë dëshmitë e mundshme lidhur me sulmin.

Shërbimet sekrete tuniziane japin detaje për sulmuesin e Nices

Zeri - 15.07.2016

Sulmuesi tashmë i vdekur i sulmit të mbrëmshëm me kamion në Nice të Francës vinte nga qyteti Msaken i Tunizisë, dhe nuk ishte i njohur për pikëpamjet e tij radikale islamike, thonë burimet e forcave ...

Rindërtohet në 3D skena e sulmit në Francë (VIDEO)

Ora news - 15.07.2016

Skena e sulmit në Nisë të Francës ku mbetën të vrarë 84 persona dhe 100 të tjerë u plagosën është ndërtuar në një video 3D nga mediat franceze. Sipas videos duket kamioni që është nisur në drejtim të ...

Francë, policia ndalon bashkëshorten e autorit të masakrës në Nicë

ABC News - 15.07.2016

Policia ka ndaluar bashkëshorten e Mohamed Lahoujaiej Bouhlel, agresorit të sulmit në Nisë, i cili u vra nga agjentët pasi shkaktoi një masakër në shëtitoren e Anglezëve.

Njeriu që mbolli vdekjen në Nice, një hajdut e grabitës

Zeri - 15.07.2016

Njeriu që mbolli vdekjen në Nice të Francës nuk ishte krejtësisht i panjohur për autoritetet vendase të sigurisë. Tuniziani Mohamed Lahouaiej Bouhlel, 31 vjeç dhe lindur në Susa të Tunizisë, banonte ...

Brenda banesës së terroristit të Nisës

BalkanWeb - 15.07.2016

Hetuesit francezë kanë filluar hetimet në banesën e sulmuesit 31 vjeçar, Mohamed Lahouaiej-Bouhlel, ku po kërkojnë dëshmi që lidhin me sulmin mbi turmë.

Detaje të reja për sulmuesin e djeshëm në Nice

Koha.net - 15.07.2016

Mohamed Lahouaiej–Bouhlel, 31 vjeçar është sulmuesi i cili la të vdekur 84 persona në Nice të Francës. Bëhet e ditur se Mohamed Bouhlal i përket një familjeje që banon në Msakin pranë qytetit të ...

Zbulohen detaje të reja për sulmuesin në Francë

Telegrafi - 15.07.2016

Mohamed Lahouaiej – Bouhlel, 31 vjeçar është sulmuesi i cili la të vdekur 84 persona në Nice të Francës. Bëhet e ditur se Mohamed Bouhlal i përket një familjeje që banon në Msakin pranë qytetit të ...

Disa orë para sulmit terroristi i kamionit i tha policisë: Po shpërndaj akullore

Ora news - 15.07.2016

Policia anti-terror arriti të vrasë terroristin Mohamed Lahouaie Bouhle por fatkeqësisht pasi ky i fundit kishte lënë të vdekur 84 të pafajshëm në Nisë.

Flet kushëriri i gruas së sulmuesit të Nices: Ai nuk ishte mysliman, kurrë s’ka shkuar në xhami dhe e ka rrahur gruan

Gazeta Express - 15.07.2016

Terroristi i sulmit me kamion në Nice të Francës, Mohamed Lahouaiej Bouhlel, ka pak mundësi të ketë qenë xhihadist, i cili e ka shpërfillur çdo ligj të Islamit, kështu thotë kushëriri i gruas së ...

Pinte raki, hante mish derri, nuk shkonte në xhami, e rrihte gruan: Ky është profili i vrasësit masiv në Nice të ...

Telegrafi - 15.07.2016

Mohamed Lahouaiej Bouhlel del të mos jetë me bindje xhihadiste, sipas kushëririt të tij që foli për MailOnline. 31-vjeçari që mbolli terror në Nice të Francës, gjatë festimit të Ditës së Bastijës ku ...

Foto/ Monstra e Nisës, profili i një bajge që vriste “për Allah”

Mapo - 15.07.2016

Mohamed Lahouaiej Bouhlel ishte tipiku i njw plere pseudo-mysliman qw pinte alkool, merrte droge, hante mish derri, rrihte gruan, nuk shkonte në xhami, nuk lexonte Kur-anin… por vriste në “emër të ...

Disa orë para tragjedisë, policia ndaloi sulmuesin – U tha se po shiste akullore

Gazeta Express - 15.07.2016

Mohamed Lahouaiej Bouhlel, një shofer kamioni profesionist rezulton se ka përdorur njohurit për protokollin për të ekzekutuar qytetarët në Ditën e Bastijës.

Terroristi në Nice nuk shkonte në xhami, konsumonte drogë e alkool

Koha.net - 15.07.2016

Terroristi Mohamed Lahouaiej Bouhlel nuk ishte “xhihadist” dhe nuk respektoi asnjë rregull të fesë Islame, ka zbuluar kushëriri i tij për Daily Mail. 31-vjeçari që vrau 84 persona në Nice derisa po ...

Kushëriri i “monstrës” në Nicë: Ai s’ishte besimtar, hante mish derri, pinte drogë dhe nuk shkonte kurrë në xhami

BalkanWeb - 15.07.2016

Terroristi Mohamed Lahouaiej Bouhlel ishte një “gjoja xhihadist” që shkelte mbi çdo parim të Islamit. Kështu deklaroi kushëriri i gruas së tij për Daily Mail.

Tronditëse/ Ja publikimi i fundit në ‘Fb’ i terroristit të Nisës, vetëm pak orë para sulmit

Mapo - 15.07.2016

Personi më i urryer ditën e sotme, 31-vjeçari franko-tunizian, Mohamed Lahouaiej Bouhlel, para se të vriste barbarisht 84 persona në Nisë, kishte publikuar një fotografi shqetësuese me disa fëmijë që ...

Publikimi i fundit në Facebook i terroristit të Nice, vetëm pak orë para sulmit (Foto)

Telegrafi - 15.07.2016

Personi më i urryer ditën e sotme, 31-vjeçari franko-tunizian, Mohamed Lahouaiej Bouhlel, para se të vriste barbarisht 84 persona në Nice, kishte publikuar një fotografi shqetësuese me disa fëmijë që ...

Kushëriri i terroristit: Nuk ishte mysliman, pinte alkool, rrihte gruan e nuk shkonte kurrë në xhami

Ora news - 15.07.2016

Në një intervistë për MailOnline kushëriri i terroristit që vrau 84 persona në Nisë të Francës ka thënë se Mohamed Lahouaiej Bouhlel nuk ishte aspak mysliman.

Policia arreston gruan e vrasësit të 84 njerëzve në Francë

Telegrafi - 15.07.2016

Pamjet dramatike tregojnë momentet kur Mohamed Lahouaiej Bouhlel u qëllua për vdekje në kamionin që ai përdori për të shtypur nëpër turmën e njerëzve, duke vrarë 84 njerëz , 10 prej tyre fëmijë.

Video/ Nisë, rindërtohet skena në 3D, ja si u bë masakra

Mapo - 15.07.2016

Mediat franceze kanë rindërtuar skenën e sulmit në Nicë, që u mori jetën 84 personave dhe plagosi mbi 100 të tjerë. Kështu, sipas videos 3D, kamioni i Mohamed Bouhlel erdhi nga pjesa jugore e ...

Sulmi në Francë, hetimet vazhdojnë

VOA - 15.07.2016

Prokurori i Francës tha sot se bilanci i sulmit të mbrëmshëm në Nisë deri tani është 84 të vdekur dhe 202 të plagosur, 52 prej tyre në gjendje të rëndë.

Simulimi 3D se si ndodhi tragjedia në Nice [video]

Koha.net - 15.07.2016

Franca u godit mbrëmjen e së enjtes nga një tjetër sulm terrorist. Të paktën 84 persona humbën jetën dhe mbi 100 të tjerë mbetën të plagosur pasi një kamion hyri mes turmës së njerëzve në Nice, të ...

Simulimi 3D se si ndodhi tragjedia në Nice (Video)

Telegrafi - 15.07.2016

Franca u godit mbrëmjen e së enjtes nga një tjetër sulm terrorist. Të paktën 84 persona humbën jetën dhe mbi 100 të tjerë mbetën të plagosur pasi një kamion hyri mes turmës së njerëzve në Nice, të ...

Franko-tuniziani Mohamed Lahoualej Bouhlel, autor i masakrës në Nisë

Java News - 15.07.2016

Policia franceze ka identifikuar shoferin e kamionit që kreu masakrën mbrëmë në Nisë. Bëhet fjalë për një 31-vjeçar franko-tunizian, Mohamed Lahoualej Bouhlel, i lindur në Tuniz dhe rezident në Nisë.

Masakra në Francë, 84 të vrarë e qindra të plagosur

Vision Plus - 15.07.2016

Te paktën 84 persona gjeten vdekjen dhe rreth 200 te tjerë u plagosen ne qytetin e Nises, kur nje kamion hyri ne mes te turmës se njerëzve dhe i përplasi, ne momentin qe zhvillohej nje spektakël ...

Ja kush është tuniziani që kreu atentatin në Francë

Durres Lajm - 15.07.2016

Është identifikuar tashmë autori i sulmit në Nicë. Ai është një 31-vjeçar me origjinë nga Tunizia dhe nënshtetësi franceze dhe banues në Nicë. Bëhet fjalë për Mohamed Lahouaiej Bouhlel, i cili u ...

Njeriu që mbolli vdekjen në Nice, një hajdut e grabitës

Flaka - 15.07.2016

Njeriu që mbolli vdekjen në Nice të Francës nuk ishte krejtësisht i panjohur për autoritetet vendase të sigurisë. Tuniziani Mohamed Lahouaiej Bouhlel, 31 vjeç dhe lindur në Susa të Tunizisë, banonte ...

Mashtrimi që u kishte bërë terroristi, policisë në Nice të Francës (Foto)

Shqiperia Ime - 15.07.2016

Terroristi i sulmit në Nice të Francës kishte qenë i parkuar në një rrugë për rreth nëntë orë dhe madje u kishte thënë policëve se po shiste akullore.

Atentatori po ndahej nga gruaja, ishte i panjohur nga inteligjenca

Tetova Sot - 15.07.2016

Policia franceze ka identifikuar autorin e sulmit terrorist në Nisë të Francës: ai quhet Mohamed Lahouaiej Bouhlel me origjinë nga Tunizia. Mohamed Lahouaiej Bouhlel, kishte lindur në Sousse, qytet ...

31-vjeçari me origjinë tuniziane, autori i masakrës së Nisës

Tetova Sot - 15.07.2016

Policia franceze ka identifikuar autorin e sulmit në Nisë. Ai është Mohamed Lahouaiel Bouhlel, 31-vjeç me origjinë nga Tunizia. Lajmin e identifikimit të autorit e kanë bërë publik mediat franceze.

Misteri i autorit të horrorit

Vision Plus - 15.07.2016

31-vjeçari Franko-Tunizian qe shkaktoi masakrën ne Nise ishte emër i njohur per policinë, si i përfshirë ne grabitje dhe dhune ndaj te miturve, për te cilën edhe ishte dënuar vitin e kaluar, por jo ...

Maskra e Nisës, 84 të vdekur mes tyre mbi 10 fëmijë (VIDEO)

Tetova Sot - 15.07.2016

Numri i të vdekurve nga masakra në Nicë të Francës ka shkuar në 84 persona, duke përfshirë të paktën dhjetë fëmijë, të cilët u goditën nga kamioni me shpejtësi të madhe gjatë festimeve të Ditës ...

Ky është publikimi i fundit në ‘FB” i terroristit, pak orë para sulmit në Nice

Java News - 15.07.2016

Sipas raportimeve të fundit në lidhje me sulmin e mbrëmshëm me kamion që ndodhi në qytetin Nice të Francës, të vdekur kanë mbetur të paktën 84 persona.

VIDEO/ Skena 3D: Ja si i shtypi atentatori qytetarët në Nicë

Gazeta Tema - 15.07.2016

Mediat në Francë kanë rindërtuar momentin e sulmit në 3D. Kamioni shihet të hyjë nga jugu i qytetit dhe shtyp njerëzit porsi birila. 84 humbën jetën dhe qindra u plagosën nga sulmi në ...

Rindërtohet në 3D skena e masakrës në Nisë (VIDEO)

Tetova Sot - 15.07.2016

Rindërtohet skena e sulmit barbr në Nisë, ku një kamion u mori jetën 84 personave. Mediat franceze kanë publikuar këtë video 3D ku duket se si vjen nga pjesa jugore e qytetit, kamioni i drejtuar nga ...

Pamje nga të shtënat me armë dhe vrasja e terroristit të Nices (Video)

Shqiperia Ime - 15.07.2016

Ky është momenti kur fanatiku i ISIS-it që vret 84 persona, përfshirë 10 fëmijë, goditet për vdekje nga policët. LEXO DHE : Terroristi i Nice u ekzekutua nga një femër (Video) Alarm për bombë në ...

Terroristi i Nice u ekzekutua nga një femër (Video)

Shqiperia Ime - 15.07.2016

Atentatori i sulmit të kryer mbrëmjen e së enjtes në Nisë është neutralizuar nga dy policë francezë, njëri prej të cilëve ishte femër. Lajmin e bën të ditur “Radio Europe 1”, e cila citon deputetin ...

Fotoja e rëndë që publikoi në facebook vrasësi i Nisës (FOTO)

Tetova Sot - 15.07.2016

Personi që masakroi 84 persona në Nisë, franko-tuniziani Mohamed Lahouaiej Bouhlel, kishte publikuar një fotografi të pazakontë me përmbajtje të rëndë në rrjetin social facebook.

VIDEO 3D/ Si ndodhi masakra e Nicës

Java News - 15.07.2016

Këto janë pamjet e ngjarjes tragjike të mbrëmjes së djeshme, të rikonstruktuara në formatin 3D dhe që tregojnë mënyrën sesi tuniziani Mohamed Lahouaiej Bouhlel shtypi me kamion dhjetëra qindra njerëz ...

Si ndodhi masakra në Nice (VIDEO 3D)

Tetova Sot - 15.07.2016

Mediat ndërkombëtare kanë rindërtuar skenën e sulmit në Nicë, që u mori jetën 84 personave dhe plagosi mbi 100 të tjerë. Video 3D tregon se si kamioni, i drejtuar nga Mohamed Bouhlel, duke iu afruar ...

Detaje të reja për sulmuesin e djeshëm në Nice

Tetova Sot - 15.07.2016

Mohamed Lahouaiej–Bouhlel, 31 vjeçar është sulmuesi i cili la të vdekur 84 persona në Nice të Francës. Bëhet e ditur se Mohamed Bouhlal i përket një familjeje që banon në Msakin pranë qytetit të ...

Masakra në Nice/ Ja si e mashtroi policinë autori

Tetova Sot - 15.07.2016

Autori i vrasjes së 84 personave, Mohamed Lahouaiej Bouhlel tuniziani me nënshtetësi franceze ka hyrë me kamion në bulevardin përgjatë bregdetit të Nicës, ndërsa francezët po festonin festën e ...

Masakra në Francë, si e mashtroi Policinë 31-vjeçari ‘i çuditshëm’ (VIDEO)

Durres Lajm - 15.07.2016

Mohamed Lahouaiej Bouhlel, një shofer kamioni profesionist rezulton se ka përdorur njohurit për protokollin për të ekzekutuar qytetarët në Ditën e Bastijës.

Rasti i Nices, flasin familja: Ai nuk ishte mysliman, kurrë s’ka shkuar në xhami dhe e ka rrahur gruan

Tetova Sot - 15.07.2016

Terroristi i sulmit me kamion në Nice të Francës, Mohamed Lahouaiej Bouhlel, ka pak mundësi të ketë qenë xhihadist, i cili e ka shpërfillur çdo ligj të Islamit, kështu thotë kushëriri i gruas së ...

Dinamika e masakrës në Francë, ndërtohet ngjarja në 3D

Shqiperia Ime - 15.07.2016

Dinamika e atentatit të ndodhur në Nicë të Francës është mundur të rindërtohet dhe të paraqitet me ndihmën e disa videove që janë mundur të xhirohen gjatë momentit që kamioni me drejtuesin e tij të ...

Masakra në Nisë, brenda apartamentit të terroristit Mohamed Lahouaiej Bouhlel (FOTO)

Shqiperia Ime - 15.07.2016

Pas masakrës së Nisës, hetuesit francezë kanë filluar të kërkojnë për lidhjet e Mohamed Lahouajej Bouhlel. Policia franceze ka kontrolluar shtëpinë e 31-vjeçarit, në katin e parë të një pallati në ...

PROFILI i vrasësit që vriste “për Allah”: Hante mish derri, pinte alkool dhe drogohej

Gazeta Tema - 15.07.2016

Ditën e sotme hetuesit në Francë kanë bastisur banesën e atentatorit të sulmit të djeshëm në Nicë, Lahouaiej Bouhlel, ku gjetën një dhomë të rrëmujshme ndoshta nga nxitimi, dhe drogëra.

Zbulohet fytyra e terroristit që vrau 84 njerëz në Nisë të Francës. Kush ishte ai (FOTO)

Tetova Sot - 15.07.2016

Ky që shikoni në foto është Mohamed Lahouaiej Bouhlel, 31 vjeç banor i Nisës në Francë, por me origjinë nga Tunizia. Që nga data 27 janar ishte në liri me kusht, e njësoj ishte edhe mbrëmjen e ...

Sulmuesi i Nicës/ Flet një kushëri: Nuk ishte fetar, por konsumues droge e alkooli

Java News - 15.07.2016

Terroristi i sulmit me kamion në Nice të Francës, Mohamed Lahouaiej Bouhlel, ka pak mundësi të ketë qenë xhihadist, i cili e ka shpërfillur çdo ligj të Islamit, kështu thotë kushëriri i gruas së ...

Policia arreston gruan e vrasësit të 84 njerëzve në Nisë të Francës

Tetova Sot - 15.07.2016

Pamjet dramatike tregojnë momentet kur Mohamed Lahouaiej Bouhlel u qëllua për vdekje në kamionin që ai përdori për të shtypur nëpër turmën e njerëzve, duke vrarë 84 njerëz , 10 prej tyre fëmijë.

Masakra në Francë/ Rindërtohet skena e tragjedisë në 3D (VIDEO)

Shqiperia Ime - 15.07.2016

Mediat franceze kanë rindërtuar skenën e sulmit në Nicë, që u mori jetën 84 personave dhe plagosi mbi 100 të tjerë. Kështu, sipas videos 3 D, kamioni i autorit të sulmit, Mohamed Bouhlel erdhi nga ...

Identifikohet autori i masakrës në Nice

Republika - 15.07.2016

Autoritetet franceze kanë identifikuar zyrtarisht autorin e sulmit tragjik në Nice të Francës, ku humbën jetën 84 persona. Ai është franko-tuniziani Mohamed Lahouaiej Bouhlel.

Autori i kasaphanës në Nice, 31-vjeçari Mohamed Lahouaiej Bouhlel

Antpress - 15.07.2016

Identifikohet autori i kasaphanës në Nice.Ai është 31-vjeçari me origjinë nga Tunizia dhe nënshtetësi franceze, Mohamed Lahouaiej Bouhlel. 31-vjeçari i cili u ekzekutua nga policia franceze gjatë ...

Çasti kur policia në Nicë, vrau terroristin në kamionin (Video)

Antpress - 15.07.2016

Në video duken pamjet e policëve në krah të kamionit si dhe dëgjohen të shtënat e shumta. Shenjat e plumbave duken edhe mbi xhamin e përparmë të kamionit.

VIDEO/ Ja momentet kur policia vret terroristin me kamion në Nicë të Francës

City Report - 15.07.2016

Ky është momenti kur policët francezë rrethojnë kamionin që shkaktoi masakrën me 84 viktima dhe qëllojnë në drejtim të tij. Në video duken pamjet e policëve në krah të kamionit si dhe dëgjohen të ...

Masakra në Francë: Rindërtohet skena e tragjedisë në 3D (VIDEO)

Republika - 15.07.2016

Mediat franceze kanë rindërtuar skenën e sulmit në Nicë, që u mori jetën 84 personave dhe plagosi mbi 100 të tjerë. Kështu, sipas videos 3 D, kamioni i autorit të sulmit, Mohamed Bouhlel erdhi nga ...

Terroristi në Nice nuk shkonte në xhami, konsumonte drogë e alkool

Antpress - 15.07.2016

Terroristi Mohamed Lahouaiej Bouhlel nuk ishte “xhihadist” dhe nuk respektoi asnjë rregull të fesë Islame, ka zbuluar kushëriri i tij për Daily Mail. 31-vjeçari që vrau 84 persona në Nice derisa po ...