TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mourinho: Januzaj si 25 vjeçar

Portalb - 19.01.2014

Jose Mourinho ka gjetur fjalët më të mira për Adnan Januzajn. Trajneri i famshëm portugez ka thënë para ndeshjes me Man United se Januzaj është futbollist që po i bën shumë përshtypje atij.

Mourinho: Januzaj, një futbollist fantastik

Shqipmedia - 19.01.2014

Adnan Januzaj është talent aq i madh dhe djalë i pjekur, saqë me siguri bëhet fjalë për ndonjë gabim në certifikatën e tij të lindjes. Për këtë garanton Jose Mourinho.

Mourinho: Januzaj ka një të ardhme të madhe

Zhurnal - 19.01.2014

Shpërthimi i papritur i Adnan Januzajt te Manchester United i ka bërë shumë përshtypje edhe trajnerit të Chelsea, Jose Mourinho. 18-vjeçari, i cili u shpall njeriu i ndeshjes në fitoren në “Old ...

Mourinho: Januzaj ka një të ardhme të madhe

Albeu.com - 19.01.2014

Shpërthimi i papritur i Adnan Januzajt te Manchester United i ka bërë shumë përshtypje edhe trajnerit të Chelsea, Jose Mourinho. 18-vjeçari, i cili u shpall njeriu i ndeshjes në fitoren në "Old ...

Mourinho: Januzaj është shumë i pjekur në fushë, ai do të bëhet një lojtar i ...

Albtime - 19.01.2014

Është menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho trajneri i radhës që ka thurur elozhe për super talentin shqiptar të Manchester United-it, Adnan Januzajn. Chelsea dhe United do të ndeshen sonte në ...

Mourinho: Jonuzaj me çertifikat të gabuar

Alsat - 19.01.2014

Adnan Januzaj është talent aq i madh dhe djalë i pjekur, saqë me siguri bëhet fjalë për ndonjë gabim në certifikatën e tij të lindjes. Për këtë garanton Jose Mourinho. “Ai nuk është 18 vjeç.

Mourinho: Januzaj do të bëhet një lojtar i famshëm

Almakos - 19.01.2014

Është menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho trajneri i radhës që ka thurur elozhe për super talentin shqiptar të Manchester United-it, Adnan Januzajn. Chelsea dhe United do të ndeshen sonte në ...

Mourinho: Januzaj do të bëhet një lojtar i famshëm

Lajmeshqip - 19.01.2014

Është menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho trajneri i radhës që ka thurur elozhe për super talentin shqiptar të Manchester United-it, Adnan Januzajn. Chelsea dhe United do të ndeshen sonte në ...

Mourinho: Januzaj do të bëhet lojtar i famshëm

Ina - 19.01.2014

Është menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho trajneri i radhës që ka thurur elozhe për super talentin shqiptar të Manchester United-it, Adnan Januzajn. Chelsea dhe United do të ndeshen sonte në ...

Mourinho: Adnan Januzaj lojtar fantastik, e pret një karrierë e madhe

LajmiFundit - 19.01.2014

Shpërthimi i papritur i Adnan Januzajt te Manchester United i ka bërë shumë përshtypje edhe trajnerit të Chelseat, Jose Mourinho. 18-vjeçari, i cili u shpall njeriu i ndeshjes në fitoren në “Old ...

Eto’o tmerron “Djajtë e Kuq"

Almakos - 19.01.2014

Adnan Januzaj luajti standard për Manchester Utd, por me shokë patën një ditë të keqe. Swansea nuk kishte forcë që t’i bëjë ballë ekipit të Tottenham-it dhe mposhtet në vatër të vet me rezultat 3:1.

Mourinho: Januzaj ka një të ardhme të madhe

Botasot - 19.01.2014

Shpërthimi i papritur i Adnan Januzajt te Manchester United i ka bërë shumë përshtypje edhe trajnerit të Chelsea, Jose Mourinho. 18-vjeçari, i cili u shpall njeriu i ndeshjes në fitoren në “Old ...

Eto’o tmerron “Djajtë e Kuq"

Botasot - 19.01.2014

Adnan Januzaj luajti standard për Manchester Utd, por me shokë patën një ditë të keqe. Swansea nuk kishte forcë që t’i bëjë ballë ekipit të Tottenham-it dhe mposhtet në vatër të vet me rezultat 3:1.

Januzaj i plotë në derbin anglez

Zeri - 19.01.2014

Adnan Januzaj ka luajtur 90 minuta në humbjen që skuadra e tij Manchester United e pësojë në udhëtim ndaj Chelseas. Për Januzajn ky ishte debutim në njërin nga derbit më të mëdhenj anglez.

Ja qfarë tha Mourinho për Adnan Januzajn

Fish Media - 19.01.2014

Adnan Januzaj është talent aq i madh sa që me siguri se bëhet fjalë për ndonjë gabim në certifikatën e tij të lindjes. Për këtë garanton Jose Mourinho.

Fatih Terim drejt Anglisë, kërkon Januzajn te Turqia

Panorama Sport - 19.01.2014

Federata Angleze e Futbollit nuk heq dorë nga ideja për ta bërë të vetin talentin 18- vjeçar të Mançester Junajtid, Adnan Januzaj. Lajmi bëhet i ditur nga e përditshmja britanike “dailytelegraph”, ...

Mourinho: Ndoshta ka ndonjë gabim në certifikaten e Januzajt!

Info Shqip - 19.01.2014

Është menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho trajneri i radhës që ka thurur elozhe për super talentin shqiptar të Manchester United-it, Adnan Januzajn. Chelsea dhe United do të ndeshen sonte në ...

Mourinho: Ndoshta ka ndonjë gabim në certifikaten e Januzajt!

Gazeta Shqip - 19.01.2014

Është menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho trajneri i radhës që ka thurur elozhe për super talentin shqiptar të Manchester United-it, Adnan Januzajn. Chelsea dhe United do të ndeshen sonte në ...

Eto’o i ‘mbyti’ Djajtë e Kuq

InfoGlobi - 19.01.2014

Skuadra e Chelseat ka arritur ta fitoj derbin kryesor në Europë këtë javë, duke e mposhtur Manchster Unitedin me rezultat 3 me 1. Pa dyshim se më i miri për Chelsean ishte Samuel Eto, ndërsa në anën ...

Mourinho: Januzaj do të bëhet një lojtar i famshëm!

Republika - 19.01.2014

Është menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho trajneri i radhës që ka thurur elozhe për super talentin shqiptar të Manchester United-it, Adnan Januzajn. Chelsea dhe United do të ndeshen sonte në ...

Fatih Terim në Londër për Adnan Januzaj

Albeu.com - 18.01.2014

Pas lejes së që Kombëtarja e Kosovës mori nga FIFA për zhvillimin e ndeshjeve miqësore shumë futbollistë kosovarë por që luajnë momentalisht për kombëtare të tjera u shpehën të gatshëm të vishnin ...

Fatih Terim në Londër për Adnan Januzaj

Albtime - 18.01.2014

Pas lejes së që Kombëtarja e Kosovës mori nga FIFA për zhvillimin e ndeshjeve miqësore shumë futbollistë kosovarë por që luajnë momentalisht për kombëtare të tjera u shpehën të gatshëm të vishnin ...

Januzaj, objektiv i Anglisë

Ina - 18.01.2014

Federata e Futbollit e Anglisë (FA) nuk e ka ndërmend të heq dorë nga Adnan Januzaj. Përfaqësuesja angleze po shpreson që mund ta angazhoj talentin e Manchester Unitedit, edhe pse Kosova mori leje ...

Fatih Terim në Londër për Adnan Januzaj

Botasot - 18.01.2014

Pas lejes së që Kombëtarja e Kosovës mori nga FIFA për zhvillimin e ndeshjeve miqësore shumë futbollistë kosovarë por që luajnë momentalisht për kombëtare të tjera u shpehën të gatshëm të vishnin ...

Fatih Terim në Londër për Adnan Januzaj

Republika - 18.01.2014

Pas lejes së që Kombëtarja e Kosovës mori nga FIFA për zhvillimin e ndeshjeve miqësore shumë futbollistë kosovarë por që luajnë momentalisht për kombëtare të tjera u shpehën të gatshëm të vishnin ...

Adnan Januzaj: Zgjedhja ime ka ndodhur, Kosova është në zemrën time

SOT - 17.01.2014

Federata Shqiptare e Futbollit po lëkundet si tërmet pas qëndrimeve të para të disa lojtarëve kosovarë që kanë shfaqur dëshirën e tyre të luajnë për përfaqësuesen e Kosovës.

Media turke: Adnand Januzaj i ka thënë ‘po’ ekipit kombëtar të Kosovës

Gazeta Idea - 17.01.2014

Mediat turke raportojnë se talenti në futboll Adnan Januzaj mund të përfaqësojë Kosovën në ndeshjet kombëtare të futbollit. Januzaj në fushën e lojes me fanellën e United Portali turk “fanatik.tr” ...

Duka dhe Rama, në Angli për Januzajn

Gazeta Start - 16.01.2014

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka konfirmuar për “Sport Ekspres” se ai dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, kanë zhvilluar një takimin ditën e fundit të 2013-ës.

Leja e FIFA-s për Kosovën, “lajm i keq” për Anglinë

24 orë - 16.01.2014

Vendimi i FIFA-s për t’ia lejuar përfaqësueses së Kosovës zhvillimin e ndeshjeve miqësore i ka alarmuar mediat angleze, të cilat raportojnë se në këtë mënyrë janë minimizuar gjasat që Adnan Januzaj ...

Leja e FIFA-s për Kosovën, “lajm i keq” për Anglinë!

Idividi - 16.01.2014

Vendimi i FIFA-s për t’ia lejuar përfaqësueses së Kosovës zhvillimin e ndeshjeve miqësore i ka alarmuar mediat angleze, të cilat raportojnë se në këtë mënyrë janë minimizuar gjasat që Adnan Januzaj ...

Mediat turke: Januzaj tashmë ka zgjedhur Kosovën!

Albeu.com - 16.01.2014

Gazeta sportive turke Fanatik shkruan në numrin e sotëm se Adnan Januzaj tashmë ka bërë zgjedhjen e tij. Sipas kësaj gazete, mesfushori i Manchester United e ka marrë një vendim të tillë pasi FIFA i ...

Mediat turke: Januzaj tashmë ka zgjedhur Kosovën!

Lajmeshqip - 16.01.2014

Gazeta sportive turke Fanatikshkruan në numrin e sotëm seAdnan Januzaj tashmë ka bërë zgjedhjen e tij. Sipas kësaj gazete, mesfushori i Manchester United e ka marrë një vendim të tillë pasi FIFA i ...

Januzaj drejt kombëtares së Kosovës

Mapo - 16.01.2014

E ardhmja ndërkombëtare e Adnan Januzaj mori një hap potencialisht të rëndësishëm me njoftimin nga FIFA se Kosovës i është dhënë leja për të formuar një ekip kombëtar .

Adnan Januzaj i thot PO Kosovës

Botasot - 16.01.2014

Adnan Januzaj mund të përfaqësojë Kosovën duke zgjedhur një rrugë të mesme pas kërkesave që disa vende kanë bërë për të rrëmbyer talentin me kombësi shqiptare.

Januzaj: Do të përfaqësoj Kosovën

Yll Press - 16.01.2014

Turqia është një nga vendet që pretendon shërbimet e talentit por në garë për të janë edhe Belgjika, Kroacia, Anglia dhe Shqipëria. Adnan Januzaj mund të përfaqësojë Kosovën duke zgjedhur një rrugë ...

Video e mrekullueshme për Kombëtaren e Kosovës (Video)

Zeri - 16.01.2014

Shumë kush e ka pritur ditën kur edhe Kosova do ta ketë kombëtaren e saj. Një prej tyre është edhe Armend Ramadani i cili ka krijuar një video me disa nga yjet shqiptarë që luajnë nëpër Evropë e më ...

Januzaj do luajë për Kosovën?

Gazeta Tema - 16.01.2014

Adnan Januzaj mund të përfaqësojë Kosovën duke zgjedhur një rrugë të mesme pas kërkesave që disa vende kanë bërë për të rrëmbyer talentin me kombësi shqiptare.

Januzaj do zgjedhë Kombëtaren e Kosovës

AMA-News - 16.01.2014

As Shqipëri, as Belgjikë apo Angli, por Kosovën. Sulmuesi i Mançester Junajtid, Adnan Januzaj, mund të zgjedhë kombëtaren kosovare. Këtë e bën të ditur portali turk “fanatik.tr”, ku shkruan se ...

Januzaj: Do të përfaqësoj Kosovën

Tetova Sot - 16.01.2014

Adnan Januzaj mund të përfaqësojë Kosovën duke zgjedhur një rrugë të mesme pas kërkesave që disa vende kanë bërë për të rrëmbyer talentin me kombësi shqiptare.

Adnan Januzaj do të luan për kombëtaren e Kosovës!?

Fish Media - 16.01.2014

As Shqipëri, as Belgjikë apo Angli, por Kosovën. Sulmuesi i Mançester Junajtid, Adnan Januzaj, mund të zgjedhë kombëtaren kosovare. Këtë e bën të ditur portali turk “fanatik.tr”, ku shkruan se ...

Video e mrekullueshme për Kombëtaren e Kosovës

Republika - 16.01.2014

Shumë kush e ka pritur ditën kur edhe Kosova do ta ketë kombëtaren e saj. Një prej tyre është edhe Armend Ramadani i cili ka krijuar një video me disa nga yjet shqiptarë që luajnë nëpër Evropë e më ...

Duka dhe Rama do të udhëtojnë në Londër për ta takuar Januzajn

Lajm - 15.01.2014

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka kanë drekuar së bashku në 31 dhjetor të vitit të shkuar në një restorant në afërsi të Tiranës, ku ...

Mediat angleze: Januzaj zgjedh Kosovën!

Albtime - 15.01.2014

Adnan Januzaj do të veshë fanellën e Kosovës në të ardhmen. Ky është opinioni që qarkullon tashmë në Angli, i përforcuar që pas zyrtarizimit të zhvillimit të ndeshjeve miqësore ndërkombëtare nga ...

Mediat angleze: Januzaj zgjedh Kosovën!

Botasot - 15.01.2014

Adnan Januzaj do të veshë fanellën e Kosovës në të ardhmen. Ky është opinioni që qarkullon tashmë në Angli, i përforcuar që pas zyrtarizimit të zhvillimit të ndeshjeve miqësore ndërkombëtare nga ...

Anglezet te sigurt Januzaj zgjedh Kosoven!

Shqiperia - 15.01.2014

Adnan Januzaj do të veshë fanellën e Kosovës në të ardhmen. Ky është opinioni që qarkullon tashmë në Angli, i përforcuar që pas zyrtarizimit të zhvillimit të ndeshjeve miqësore ndërkombëtare nga ...

Edi Rama-Armando Dukës: “Thaçi më tha se Erdogan dhe Turqia ishin gati të paguanin për Januzajn”

Republika - 15.01.2014

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka kanë drekuar së bashku në 31 dhjetor të vitit të shkuar në një restorant në afërsi të Tiranës, ku ...

Prona në bregdet për Januzajn që të luajë për Shqipërinë?

Shekulli - 14.01.2014

Çështja e zgjedhjes se me cilën kombëtare do të luajë talenti me origjinë shqiptare i Manchester United, Adnan Januazaj, duket se do të përfshijë edhe politikën.

Laudrup: Januzaj mendjemadh, mendimin tim për të e them pas 3 vjetësh

SOT - 14.01.2014

Trajneri i Suansit, ish-sulmuesi i famshëm danez, Majkëll Laudrup, ka këshilluar talentin me origjinë shqiptare të Mançester Junajtid, Adnan Januzaj, të qëndrojë me këmbë në tokë.

Januzaj e zgjodhi Kosovën

Almakos - 14.01.2014

Futbollisti i Manchester United, Adnan Januzaj i ka pikëlluar të gjithë në Ishull, pasi përkundër të gjitha përpjekjeve të anglezëve për ta bindur shqiptarin të luaj për “Albionët krenarë”, ka ...

"Daily Mail": Goditje për Anglinë, Januzaj drejt Kosovës

Albeu.com - 14.01.2014

Leja që FIFA i dha Federatës Kosovare të Futbollit për të zhvilluar ndeshje miqësore ndërkombëtare mund të ndikojë ehde në të ardhmen e talentit të Manchester United Adnan Januzaj .

Laudrup: Januzaj talent, por të ketë kujdes!

Albeu.com - 14.01.2014

Trajneri i Swansea City, Michael Laudrup , ka një këshillë për talentin e Manchester United, i cili i shkaktoi edhe humbjen në javën e fundit në Premier League në "Old Trafford", Adnan Januzaj .

Adnan Januzaj mund të luajë për Kosovën

LajmiFundit - 14.01.2014

Adnan Januzaj mund të zgjedhë Kosovën, pasi kombëtarja e Kosovës mori zyrtarisht lejen nga FIFA për të luajtur ndeshje miqësore. Gazeta angleze, “Daily Mail” bën të ditur se ky është vetëm hapi i ...

Prona në bregdet nëse Januzaj pranon të luajë për Shqipërinë?

Portalb - 14.01.2014

Çështja e zgjedhjes se me cilën kombëtare do të luajë talenti me origjinë shqiptare i Manchester United, Adnan Januazaj, duket se do të përfshijë edhe politikën.

Shqipëria i ofron prona në bregdet Adnan Januzajt që të luaj për kombëtaren e saj?

Ina - 14.01.2014

Çështja e zgjedhjes se me cilën kombëtare do të luajë talenti me origjinë shqiptare i Manchester United, Adnan Januazaj, duket se do të përfshijë edhe politikën.

Januzaj në formacionin e javës në Premierligë

Lajm - 14.01.2014

Adnan Januzaj vazhdon të shkëlqejë çdo ditë e më shumë në kampionatin anglez. Ylli kosovar është përzgjedhur në 11-shen më të mirë të kësaj javë në Premierligë, pas performancës së tij të shkëlqyer ...

Mediat britanike për Adnan Januzaj

ABC News - 14.01.2014

Adnan Januzaj mund të zgjedhë Kosovën, pasi kombëtarja e saj mori zyrtarisht lejen nga FIFA për të luajtur ndeshje miqësore. E përditëshmja angleze, “Daily Mail” bën të ditur se ky është vetëm hapi i ...

Edhe Rama angazhohet për të bindur Januzajn

Telegrafi - 14.01.2014

Çështja e zgjedhjes se me cilën kombëtare do të luajë talenti me origjinë shqiptare i Manchester United, Adnan Januazaj, duket se do të përfshijë edhe politikën.

Ku do të luajë Adnan Januzaj?!

Vision Plus - 14.01.2014

Menjëherë pasi u publikua lajmi se FIFA do të lejojë Kosovën për të zhvilluar ndeshje miqësore futbolli, me disa kufizime, nisen hamendësimet se ylli i ri i Mançester Junajtid, Adnan Januzaj mund të ...

Mojes: Januzaj është i ngjashëm me Runin

Panorama Sport - 14.01.2014

Trajneri i Mançester Junajtid, Dejvid Mojes, shikon ngjashmëri mes talentit të ekipit Adnan Januzaj dhe yllit anglez Uejn Runi në fillimet e karrierës së tij.

Mojes: Januzaj është i ngjashëm me Runin

Gazeta Tema - 14.01.2014

Trajneri i Mançester Junajtid, Dejvid Mojes, shikon ngjashmëri mes talentit të ekipit Adnan Januzaj dhe yllit anglez Uejn Runi në fillimet e karrierës së tij.

Laudrup: Januzaj një yll, por të bëjë kujdes

Panorama Sport - 14.01.2014

Mikael Laudrup, trajneri i Suonsit, ka një këshillë për Adnan Januzajn. “Ai është një futbollist shumë i talentuar, për këtë nuk ka dyshim. Megjithatë, duhet që të ketë kujdes dhe të punojë shumë.

Kryeministri Rama, takim me babain e Januzajt për ta bindur të zgjedhë Shqipërinë?

Gazeta Tema - 14.01.2014

Çështja e zgjedhjes se me cilën kombëtare do të luajë talenti me origjinë shqiptare i Mançester Junaited, Adnan Januazaj, duket se do të përfshijë edhe politikën.

Kryeministri Rama, takim me babain e Januzajt për ta bindur të zgjedhë Shqipërinë?

AMA-News - 14.01.2014

Çështja e zgjedhjes se me cilën kombëtare do të luajë talenti me origjinë shqiptare i Mançester Junaited, Adnan Januazaj, duket se do të përfshijë edhe politikën.

Premier Liga: Januzaj në formacionin e javës

Kosova Live - 14.01.2014

Portali më i madh i futbollit, Goal.com ka bërë përzgjedhjen e formacionit më të mirë të javës së 21-të në Premier Ligë, ku bënë pjesë edhe kosovari me pasaporte belge, Adnan Januzaj.

Moyes në Ballkan dëshiron një Januzaj të ri

Lajm - 13.01.2014

Menaxheri i Manchester Unitedit, David Moyes është i mahnitur me paraqitjet e Adnan Januzajt, ndërsa nga skautët e tij kërkon që t’ia gjejnë një talent tjetër nga Ballkani si psh në Serbi, Kroaci, ...

Bogdani: Mos e lutni Januzajn

Shqipmedia - 13.01.2014

Pas Alban Bushit, është Erjon Bogdani, një tjetër sulmuesi i njohur i Kombëtares së Shqipërisë, i cili mendon se nuk duhet lutur Adnan Januzajn që të vishet kuqezi.

‘Mos e lutni Januzajn’

Albtime - 13.01.2014

Pas Alban Bushit, është Erjon Bogdani, një tjetër sulmuesi i njohur i Kombëtares së Shqipërisë, i cili mendon se nuk duhet lutur Adnan Januzajn që të vishet kuqezi.

Të lumët ne që e kemi Adnanin

Albtime - 13.01.2014

Adnan Januzaj po na bënë krenar të gjithëve. Supertalenti kosovar po shkëlqen çdo ditë e më shumë te Manchester United. Talenti nga Istogu pati edhe një paraqitje impresive në fitoren ndaj Swanseas ...

Moyes dërgon skautët në Ballkan, shkaku Januzajt

Ina - 13.01.2014

Menaxheri i Manchester United, David Moyes është i kënaqur me paraqitjet e Adnan Januzajt, dhe për këtë shkak, ka kërkuar nga skautët e ekipit anglez që të gjejnë më shumë talente në Ballkan.

Januzaj në 11-shën më të mirë

Almakos - 13.01.2014

Paraqitjet e yllit shqiptar të Manchester United-it, Adnan Januzajt, vazhdojnë të vlerësohen gjithnjë e më shumë. 18 vjeçari ishte pjesë e fitores së “Djajve të Kuq” kundër Swansea City-t (2-0), ...

Premier League: Januzaj në 11-shën më të mirë

Alsat - 13.01.2014

Paraqitjet e yllit shqiptar të Manchester United-it, Adnan Januzajt, vazhdojnë të vlerësohen gjithnjë e më shumë. 18 vjeçari ishte pjesë e fitores së “Djajve të Kuq” kundër Swansea City-t (2-0), ...

DailyMail: Kosova në FIFA – Januzaj në Kosovë

Ina - 13.01.2014

E ardhmja ndërkombëtare e Adnan Januzajt sot ka shënuar një hap të rëndësishëm tani që FIFA i ka dhënë leje zyrtare Kosovës që ta formojë kombëtaren e vet.

Laudrup këshilla për Januzajn

Telegrafi - 13.01.2014

Menaxheri i Swansea Cityt, Michael Laudrup, ka paralajmëruar të riun shqiptar të Manchester United, Adnan Januzaj, të mos hutohet nga vëmendja e madhe e përqendruar rreth tij.

Moyes dërgon skautët në Ballkan, shkaku Januzajt

Botasot - 13.01.2014

Menaxheri i Manchester United, David Moyes është i kënaqur me paraqitjet e Adnan Januzajt, dhe për këtë shkak, ka kërkuar nga skautët e ekipit anglez që të gjejnë më shumë talente në Ballkan.

"Mos e lutni Januzajn"

Telegrafi - 13.01.2014

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Erjon Bogdani, në një intervistë për gazetën “Panorama Sport”, ka thënë se Federata Shqiptare e Futbollit nuk duhet t`i lut lojtarët si Adnan Januzaj e Valmir ...

Duka: Asnjë hap pozitiv për Januzajn

Yll Press - 13.01.2014

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ishte i pranishëm të mërkurën në zgjedhjen e laureatëve më të mirë të Federatës së Futbollit të Kosovës.

DailyMail: Kosova në FIFA – Januzaj në Kosovë

Koha.net - 13.01.2014

E ardhmja ndërkombëtare e Adnan Januzajt sot ka shënuar një hap të rëndësishëm tani që FIFA i ka dhënë leje zyrtare Kosovës që ta formojë kombëtaren e vet.

Leja e FIFA-s për Kosovën, “lajm i keq” për Anglinë

Telegrafi - 13.01.2014

Vendimi i FIFA-s për t’ia lejuar përfaqësueses së Kosovës zhvillimin e ndeshjeve miqësore i ka alarmuar mediat angleze, të cilat raportojnë se në këtë mënyrë janë minimizuar gjasat që Adnan Januzaj ...

Laudrup këshillon Januzajn: Duhet të qendrojë me këmbë në tokë

Gazeta Tema - 13.01.2014

Trajneri i Suonsit, ish-sulmuesi i famshëm danez, Mikael Laudrup, ka këshilluar talentin me origjinë shqiptare të Mançester Junaited, Adnan Januzaj, të qendrojë me këmbë në tokë.

DailyMail: Kosova në FIFA – Januzaj në Kosovë

Info Shqip - 13.01.2014

E ardhmja ndërkombëtare e Adnan Januzajt sot ka shënuar një hap të rëndësishëm tani që FIFA i ka dhënë leje zyrtare Kosovës që ta formojë kombëtaren e vet.

DailyMail: Kosova në FIFA – Januzaj në Kosovë

Gazeta Shqip - 13.01.2014

E ardhmja ndërkombëtare e Adnan Januzajt sot ka shënuar një hap të rëndësishëm tani që FIFA i ka dhënë leje zyrtare Kosovës që ta formojë kombëtaren e vet.

Moyes, dërgon skautët “të gjuajnë” talente në Ballkan

Republika - 13.01.2014

Menaxheri i Manchester United, David Moyes është i kënaqur me paraqitjet e Adnan Januzajt, dhe për këtë shkak, ka kërkuar nga skautët e ekipit anglez që të gjejnë më shumë talente në Ballkan.

Analistët e “Sky Sport” lavdërojnë Januzajn

Kosova Live - 13.01.2014

Adnan Januzaj po vazhdon me paraqitjet fantastike për Manchester United-in, ndërsa në ndeshjen e fundit kundër Swansea-s, ai ka marrë lëvdata nga analistët e Sky Sport.

Januzaj tani ka kombëtaren e tij

Republika - 13.01.2014

E ardhmja ndërkombëtare e Adnan Januzaj po shkon drejt hapave të zgjidhjes pas lajmërimit të FIFA-se se Kosova ka të drejtë të formojë një skuadër kombëtare.