TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Turqia sot në Referendum, Erdogan: Me Vullnetin e Zotit ky vend do të festojë!

Lajmi.net - 16.04.2017

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan rriti dozat e retorikës politike në ditën e fundit të fushatës për referendumin popullor për zgjerimin e pushtetit presidencial në Turqi, ndërsa u bëri thirrje ...

Në Turqi sot mbahet referendumi

Lajm - 16.04.2017

Në Turqi sot mbahet referendumi për ndryshimet kushtetuese, me të cilat sistemi parlamentar do të zëvendësohej me presidencë ekzekutive, që është kërkuar nga presidenti aktual i Turqisë, Recep Tayyip ...

Turqi, mbi 98% të votave janë përpunuar, ja rezultati!

Portalb - 16.04.2017

Janë përpunuar pothuajse të gjitha votat, apo mbi 98% nga të dhënat e përgjithshme nga referendumi në Turqi, ndërsa sipas këtyre të dhënave, 51.32% e votuesve u kanë thënë PO ndryshimeve kushtetuese, ...

Turqia voton në referendumin historik

Top Channel - 16.04.2017

Në Turqi po votohet për atë që pritet të jetë një referendum historik, pasi do të përcaktojë nëse presidenti Recep Tayyip Erdogan do të sigurojë ose jo më shumë pushtet, në synimin e tij për të ...

Referendumi për sistemin presidencial në Turqi

DW - 16.04.2017

Turqit votojnë sot (16.04) për futjen ose jo të sistemit presidencial përmes një referendumi. Dita e votimeve u parapri nga një fushatë e ashpër. Opozita thotë, se fushata zgjedhore nuk ishte e ...

Referendumi turk, votohet për të ndryshuar Kushtetutën

Top Channel - 16.04.2017

Turqia vendos sot për të ardhmen e saj. Miliona turq iu drejtohen kutive të votimit për të thënë fjalën e tyre në referendumin tejet polemizues për Kushtetutën e re, që e vesh me fuqi shtesë ...

Turqi, pesë pasojat e mundshme të referendumit

Lajm - 16.04.2017

Turqia voton sot gjatë një referendumi historik për një rishikim kushtetues që i jep më shumë kopetenca rolit të presidentit, një votim që është shumë i rëndësishëm për të ardhmen e vendit.

Përfundon votimi i referendumit në Turqi, a do të bëhet Erdogani një sulltan?

Lajmi.net - 16.04.2017

Sapo ka përfunduar votimi për referendumin në Turqi ku votuesit sonte vendosin nëse do t’i rrisin kompetencat e presidentit me reformë të Kushtetutës.

Erdogani drejt fitores në referendum

Lajmi.net - 16.04.2017

Janë mbyllur vendvotimet në Turqi, në referendumin që do të vendosë nëse vendi do të ndryshojë Kushtetutën e saj, dhe të kalojë në sistemin presidencial- një lëvizje kjo që do t’i mundësonte ...

Referendumi në Turqi: Erdogani fitoi referendumin

DW - 16.04.2017

Pas numërimit të 98,2 përqind të votave, me 51,31 përqind po prin kampi që mbështet zgjerimin e kompetencave të Presidentit Erdogan. Në qytetin më të madh të vendit, në Stamboll, prin kampi ...

Përmbysen rezultatet e referendumit në Turqi, Erdogan po “mposhtet”

LajmiFundit - 16.04.2017

Mbarë Turqia votoi në referendumin më të rëndësishëm të historisë së saj moderne që prej shpalljes së republikës pothuajse 100 vite më parë. Edhe pse ka vetëm pak orë që ka përfunduar votimi në të ...

Ndryshojnë rezultatet në Turqi, Erdogan në “telashe”, vendos “kutia e fundit”

LajmiFundit - 16.04.2017

Ne Turqi ka vetëm pak orë që ka përfunduar votimi në të gjithë vendin, ku autoritetet kanë numëruar rreth 94.76 për qind të votave. Turqia mbajti referendumin më të rëndësishëm të historisë së saj ...

Tri qytetet më të mëdha turke që “tronditën” Erdoganin

Ina - 16.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka marrë një goditje të fuqishme në referendumin e zhvilluar sot në vend, për ndryshime kushtetuese, që do t’i jepnin atij kompetenca të gjera.

Erdogani drejt fitores në referendum, por çfarë pritet të ndodhë tani?

Ina - 16.04.2017

Janë mbyllur vendvotimet në Turqi, në referendumin që do të vendosë nëse vendi do të ndryshojë Kushtetutën e saj, dhe të kalojë në sistemin presidencial- një lëvizje kjo që do t’i mundësonte ...

Shkupi po bëhet gati të festojë fitoren e Erdoganit në referendum (Foto)

Lajm - 16.04.2017

Në rast se referendumi në Turqi perfundon me rezultat pozitiv per presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan, rezultatet do të festohen edhe në Shkup, shkruan Gazeta Lajm.

Turqit e Kosovës i thonë ‘Po’ forcimit të Erdoganit

Lajmi.net - 16.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka marrë mbështetjen e turqve të Kosovës në referendumin e zhvilluar sot në Turqi, për ndryshime kushtetuese, që do t'i jepnin atij kompetenca të gjera ...

Referendumi “në fije të perit” a do të bëhet Erdogani “sulltan”?!

LajmiFundit - 16.04.2017

Presidenti turk Receep Tayyip Erdogan duket se do të jetë edhe më i fortë e më i pushtetshëm. Këtë sugjerojnë rezultatet paraprake të referendumit kushtetues të së dielës.

Erdogan përgëzon liderët e partive për fitoren në referendum

Lajmi.net - 16.04.2017

Sipas të gjitha gjasave qytetarët turq kanë votuar ndryshimet kushtetuese të cilat do t'ia rrisin kompetencat Erdoganit si president. Kështu, presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, duke ...

Ja çfarë bëri Erdogan pas fitores në referendum

Portalb - 16.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, duke telefonuar kryetarin e Përgjithshëm të AK Partisë dhe kryeministrin Binali Yıldırım, kryetarin e Partisë Lëvizja Nacionaliste (MHP), Devlet Bahçeli ...

Referendumi në Turqi, presidenti Erdogan shpall fitoren

LajmiFundit - 16.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, shpalli fitoren në referendumin e zhvilluar për ndryshime kushtetuese. Këto ndryshime do t’i zgjerojnë atij kompetencat.

LAJMI I FUNDIT/ Erdogan fiton, votuesit turq miratojnë ndryshimet kushtetuese

Ina - 16.04.2017

Votuesit turk kanë miratuar amendamentet kushtetuese në referendumin e 16 prillit, që do të ndryshojë sistemin politik qeverisës, me pothuajse të gjitha votat e numëruara, që tregon se mbi 51 për ...

Ja çfarë bëri Erdogan pas fitores në referendum

Ina - 16.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, duke telefonuar kryetarin e Përgjithshëm të AK Partisë dhe kryeministrin Binali Yıldırım, kryetarin e Partisë Lëvizja Nacionaliste (MHP), Devlet Bahçeli ...

Në Shkup festë për fitoren e Erdoganit (VIDEO)

Ina - 16.04.2017

Në Çarshinë e vjetër të Shkupit ka filluar festa për fitoren e partisë së presidentit Rexhep taip Erdogan në referendumin në Turqi. Qytetarët thonë se kjo fitore e Edroganit në Turqi do të sjellë të ...

Në Shkup festohet fitorja e Erdoganit në referendum (VIDEO)

Lajmi.net - 16.04.2017

Në Çarshinë e vjetër të Shkupit ka filluar festa për fitoren e partisë së presidentit Rexhep taip Erdogan në referendumin në Turqi. Qytetarët thonë se kjo fitore e Edroganit në Turqi do të sjellë të ...

BE: Referendumi do të çoj në pezullimin e negociatave me Turqinë

Lajmi.net - 16.04.2017

Raportuesi në Parlamentin Evropian për Turqinë, Kati Piri ka dalë me një deklaratë të shkruar rreth rezultateve të referendumit. “Është një ditë e trishtuar për të gjithë demokratët në Turqi”, thuhet ...

Në Shkup festohet fitorja e Erdoganit në referendum (VIDEO)

Portalb - 16.04.2017

Në Çarshinë e vjetër të Shkupit ka filluar festa për fitoren e partisë së presidentit Rexhep taip Erdogan në referendumin në Turqi. Qytetarët thonë se kjo fitore e Edroganit në Turqi do të sjellë të ...

Bahçeli: Rezultati i referendumit fitore e pamohueshme

Portalb - 16.04.2017

Kryetari i Partisë Lëvizja Nacionaliste (MHP), Devlet Bahçeli, tha në lidhje me rezultatin e referendumit se populli ka miratuar me vullnet të lirë kalimin në sistemin presidencial të qeverisjes, ...

Kjo është festa në Turqi pas fitores së Erdoganit (Foto)

Lajmi.net - 16.04.2017

Rezultateve të referendumit për zgjerimin e kompetencave të Erdoganit si president duke se u janë gëzuar një numër i madh i turqve. Ata janë parë në rrugët e qyeteve më të mëdha të Turqisë, duke e ...

Pas fitores Erdogan thotë se turqit sollën vendimin historik

Lajmi.net - 16.04.2017

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan ka thënë se shtetasit turq me votimin e referendumit sollën një vendim historik. Këto deklarata ai i bëri pasi u njoftua se për ndryshime kushtetuesa votuan 51.3 ...

Referendumi në Turqi, fitore e hidhur e Erdogan

Top Channel - 16.04.2017

Presidenti turk, Recep Taip Erdogan ka shënuar fitore në referendumin e të dielës, që kishte si qëllim t’i jepte atij më shumë fuqi, por fitorja ka qenë më e hidhur nga sa ishte menduar.

Menjëherë pas referendumit, Erdogan diskuton për kthimin e dënimit me vdekje

LajmiFundit - 16.04.2017

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan duket se nuk ka aspak dëshirë të humbasë kohë, pas referendumit që i lejon atij të kryejë ndryshime kushtetuese.

Erdogan paralajmëron tjetër referendum për “dënimin me vdekje”

LajmiFundit - 16.04.2017

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka folur pas fitores së shpallur në referendumin historik që mbajti vendi, duke ritheksuar se tashmë radhën e ka rivendosja e dënimit me vdekje.

Erdogan shpall fitoren dhe paralajmëron referendum të ri për kthimin e dënimit me vdekje

Albeu.com - 16.04.2017

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka shpallur fitoren në referendumin e mbajtur sot në Turqi . Sipas rezultateve të publikuara nga agjencia shtetërore e lajmeve Anadoly Agency (AA), 51.2 për qind ...

Erdogan: Turqia mori një vendim historik

Portalb - 16.04.2017

“Turqia mori një vendim historik të transformimit dhe shndrrimit që të gjithë duhet ta respektojmë, përfshirë edhe vendet që janë në aleancë me ne” – tha presidenti turk Rexhep Taip Erdogan, në ...

Komisioni zgjedhor konfirmon fitoren e Erdoganit në referendum

Lajm - 16.04.2017

Kryetari i Bordit të Lartë Zgjedhor në Turqi ka konfirmuar kalimin e referendumit për ndryshime kushtetuese, që do t’i zgjerojë kompetencat e ...

Në Turqi sot mbahet referendumi, që i shton pushtetin Erdoganit

Telegrafi - 16.04.2017

Në Turqi sot mbahet referendumi për ndryshimet kushtetuese, me të cilat sistemi parlamentar do të zëvendësohej me presidencë ekzekutive, që është kërkuar nga presidenti aktual i Turqisë, Recep Tayyip ...

Turqi, qytetarët votojnë sot në referendumin për ndryshimet kushtetuese

ABC News - 16.04.2017

Qytetarët turq votojnë sot në të gjithë vendin në referendumin për ndryshimet kushtetuese që do t’i japin më shumë pushtet presidentit, Rexhep Tajip Erdogan.

Referendumi për sistemin presidencial në Turqi

BalkanWeb - 16.04.2017

Nga DEUTSCHE WELLE Turqit votojnë sot (16.04) për futjen ose jo të sistemit presidencial përmes një referendumi. Dita e votimeve u parapri nga një fushatë e ashpër.

Erdogan: Referendumi për transformimin e Republikës së Turqisë

Telegrafi - 16.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se votimi popullor i ditës së sotme, ky referendum nuk është një votim i zakonshëm. “Në historinë e republikës janë kryer shumë votime në ...

​ Referendumi turk, votohet për të ndryshuar Kushtetutën

Zeri - 16.04.2017

Turqia vendos sot për të ardhmen e saj. Miliona turq iu drejtohen kutive të votimit për të thënë fjalën e tyre në referendumin tejet polemizues për Kushtetutën e re, që e vesh me fuqi shtesë ...

Turqia në referendumin për krijimin e sistemit presidencial

RTSH - 16.04.2017

Turqit po votojnë në referendumin, që do të vendosë nëse vendi do të ndryshojë Kushtetutën për të krijuar sistemin presidencial, një lëvizje kjo që mund t’i jap presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan ...

Nëse fiton sot në referendum Erdogan do të ketë pushtet të jashtëzakonshëm

Gazeta Express - 16.04.2017

Ka filluar votimi në referendumin historik në Turqi, i cili do vendosë nëse presidentit Recep Tayyip Erdogan do t’i dhurohet pushtet i ri ...

Nëse fiton sot në referendum Erdogan do të ketë pushtet të jashtëzakonshëm

Zeri - 16.04.2017

Ka filluar votimi në referendumin historik në Turqi, i cili do të vendosë nëse presidentit Recep Tayyip Erdogan do t’i dhurohet pushtet i ri gjithëpërfshirës.

Referendumi në Turqi: Gjithçka që duhet të dini për pushtetin që fiton Erdogan!

Telegrafi - 16.04.2017

Sot turqit votojnë në një referendum kontravers i cili do të mundësojë një zgjerim të madh të pushtetit të Presidentit Recep Tayyip Erdogan. Gjithçka që duhet të dini: Për çfarë vendos ky referendum? ...

Përfundon votimi për referendumin në Turqi

Telegrafi - 16.04.2017

Ka përfunduar votimi në referendumin e rëndësishëm të Turqisë që do të përcaktojë nëse presidenti Rexhep Tajip Erdogan do të ketë kompetenca edhe më të thella.

Referendumi në Turqi: Gjithçka që duhet të dini për pushtetin që fiton Erdogan!

Zeri - 16.04.2017

Sot turqit votojnë në një referendum kontravers i cili do të mundësojë një zgjerim të madh të pushtetit të Presidentit Recep Tayyip Erdogan. Gjithçka që duhet të dini: Për çfarë vendos ky referendum? ...

Ka përfunduar votimi për referendum në Turqi, këtu mund t’i ndiqni rezultatet LIVE

Gazeta Express - 16.04.2017

Ka përfunduar votimi në një referendum për ndryshime kushtetuese për t’i dhënë presidentin ReceP Tayyip Erdogan pushtet të ri gjithëpërfshirës në ...

Ka përfunduar votimi për referendum në Turqi, këtu mund t’i ndiqni rezultatet LIVE

Zeri - 16.04.2017

Ka përfunduar votimi në një referendum për ndryshime kushtetuese për t’i dhënë presidentin ReceP Tayyip Erdogan pushtet të ri gjithëpërfshirës në Turqi.

Numërohen mbi 29 milionë vota, mbi 16 milionë janë pro Erdoganit

Gazeta Express - 16.04.2017

Janë numëruar 65.39% të votave të referendumit për ndryshime kushtetuese të cilat i dhurojnë presidentit Recep Tayyip Erdogan një pushtet të ri ...

Numërohen 29 milionë vota, mbi 16 milionë janë pro Erdoganit

Zeri - 16.04.2017

Janë numëruar 65.39% të votave të referendumit për ndryshime kushtetuese të cilat i dhurojnë presidentit Recep Tayyip Erdogan një pushtet të ri gjithëpërfshirës.

Numërohen 80% të votave, Erdogan shumë pranë fitores (Foto)

Gazeta Express - 16.04.2017

Janë numëruar 80% të votave në referendumin e sotëm në Turqi për ndryshime kushtetuese për t’i dhënë presidentit Recep Tayyip Erdogan pushtet të ri ...

Stambolli e trondit Erdoganin me rezultat (Foto)

Gazeta Express - 16.04.2017

Qyteti i Stambollit e ka tronditur presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, me rezultatin e votimit të referendumit të sotëm për ndryshime ...

Numërohen 80% të votave, Erdogan shumë pranë fitores (Foto)

Zeri - 16.04.2017

Janë numëruar 80% të votave në referendumin e sotëm në Turqi për ndryshime kushtetuese për t’i dhënë presidentit Recep Tayyip Erdogan pushtet të ri gjithëpërfshirës.

Pas Stambollit e Ankarasë edhe Izmiri e trondit Erdoganin me rezultat (Foto)

Zeri - 16.04.2017

Izmiri është qyteti i dytë i madh që e ka tronditur presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, me rezultatin e votimit të referendumit të sotëm për ndryshime kushtetuese.

Shuplakë e rëndë për Erdoganin edhe në Ankara

Gazeta Express - 16.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka marrë goditje të rëndë në kryeqytetin Ankara. Ai pas humbjes në Stamboll e Izmir, rezultat dëshprues ka marrë edhe në Ankara.

'Shuplakë' e rendë për Erdoganin edhe ne Ankara (FOTO)

Zeri - 16.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka marrë goditje të rëndë në kryeqytetin Ankara. Ai në kryeqytet ka pësuar humbje me rezultat 50. 10 për qint të votave kundër si dhe 49.90 vota pro.

Qeveria Turke: Nuk i kemi pritur këto rezultate të referendumit

Gazeta Express - 16.04.2017

Qeveria Turke ka reaguar për herë të par pas votimit të referendumit të sotëm për ndryshime kushtetuese. Referendum ky nga i cili Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan , ka pësuar humbje në tri nga ...

Përfundon votimi i referendumit në Turqi, a do të bëhet Erdogani një sulltan?

Zeri - 16.04.2017

Sapo ka përfunduar votimi për referendumin në Turqi ku votuesit sonte vendosin nëse do t’i rrisin kompetencat e presidentit me reformë të Kushtetutës.

Qeveria Turke: Nuk i kemi pritur këto rezultate të referendumit

Zeri - 16.04.2017

Qeveria Turke ka reaguar për herë të par pas votimit të referendumit të sotëm për ndryshime kushtetuese. Referendum ky nga i cili presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan , ka pësuar humbje në tri nga ...

Tri qytetet më të mëdha turke refuzojnë Erdoganin

Gazeta Express - 16.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka marrë një goditje të fuqishme në referendumin e zhvilluar sot në vend, për ndryshime kushtetuese, që do t'i jepnin atij kompetenca të ...

Turqit në Kosovë i thonë 'Po' forcimit të Erdoganit

Gazeta Express - 16.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka marrë mbështetjen e shtetasve të Turqisë që jetojnë në Kosovë, në referendumin e zhvilluar sot në Turqi, për ndryshime kushtetuese, që do t'i jepnin ...

Turqit e Kosovës i thonë 'Po' forcimit të Erdoganit

Zeri - 16.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka marrë mbështetjen e turqve të Kosovës në referendumin e zhvilluar sot në Turqi, për ndryshime kushtetuese, që do t'i jepnin atij kompetenca të gjera.

Tri qytetet më të mëdha turke refuzojnë Erdoganin

Zeri - 16.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka marrë një goditje të fuqishme në referendumin e zhvilluar sot në vend, për ndryshime kushtetuese, që do t'i jepnin atij kompetenca të gjera.

AA: Erdogan përgëzon liderët e partive për fitoren në referendum

Telegrafi - 16.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, duke telefonuar kryetarin e Përgjithshëm të AK Partisë dhe kryeministrin Binali Yıldırım, kryetarin e Partisë Lëvizja Nacionaliste (MHP), Devlet Bahçeli ...

Erdogan shpall fitoren në referendum - opozita ankohet për manipulime

Gazeta Express - 16.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka shpallur fitoren në referendumin e zhvilluar të dielën në vend, për ndryshime kushtetuese, të cilat do t'i zgjerojnë kompetencat e ...

Referendumi/ Erdogan shpall fitoren, gjithçka që duhet të dini për pushtetin e “sulltanit”

BalkanWeb - 16.04.2017

ANKARA- Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka shpallur fitoren në referendumin e zhvilluar për ndryshimet kushtetuese, të cilat do t’i zgjerojnë atij kompetencat.

Erdogan njofton fitoren në referendum

RTSH - 16.04.2017

Presidenti turk, Recep Tayip Erdogan ka deklaruar se rezultatet e referendumit të së dielës janë të qarta dhe ka bërë thirrje në drejtim të kryeministrit dhe liderit të partisë nacionaliste që të ...

Gëzim Kelmendi i gëzuar me fitoren e Erdoganit: Na ka gëzuar të gjithëve!

Telegrafi - 16.04.2017

Kryetari i Partisë FJALA, Gëzim Kelmendi, ka uruar Presidentin e Turqisë, Recep Tayip Erdogan, për siç ka thënë “me rastin e fitores në referendumin e mbajtur sot”.

Erdogan shpall fitoren në referendum - opozita ankohet për manipulime

Zeri - 16.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka shpallur fitoren në referendumin e zhvilluar të dielën në vend, për ndryshime kushtetuese, të cilat do t'i zgjerojnë kompetencat e tij.

BE: Referendumi do të çoj në pezullimin e negociatave me Turqinë

Zeri - 16.04.2017

Raportuesi në Parlamentin Evropian për Turqinë, Kati Piri ka dalë me një deklaratë të shkruar rreth rezultateve të referendumit. “Është një ditë e trishtuar për të gjithë demokratët në Turqi”, thuhet ...

Erdogan thotë se populli ka votuar për ndryshimet kushtetuese, e quan reformën më të madhe në histori

Telegrafi - 16.04.2017

Në një paraqitje para medieve, presidenti turk Recep Tayip Erdogan ka falënderuar popullin turk për siç ka thënë “maturinë e treguar” gjatë votimit në referendumin për ndryshimet kushtetuese në Turqi.

Erdogan: Populli turk vendosi për të ardhmen e vet

Ora news - 16.04.2017

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan deklaroi pas shpalljes së rezultatit të referendumit se populli turk mori në dorë të ardhmen e vet. Ai ka përgëzuar drejtuesit e partive politike që ...

Erdogan pas shpalljes së fitores: Turqia ka marrë një vendim historik

Gazeta Express - 16.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se një shumicë e qartë e turqve kanë votuar për ndryshime kushtetuese në vend, në referendumin e zhvilluar të ...

Turqi, qytetarët festojnë pas rezultateve mbi referendumin (Foto)

BalkanWeb - 16.04.2017

STAMBOLL– Një numër i madh qytetarësh nëpër qytetet e mbarë Turqisë janë mbledhur sonte për të festuar për rezultatet e referendumit mbi ndryshimet kushtetuese në vend, raporton Anadolu Agency (AA).

Erdogan nuk pranon pyetje nga gazetarët, tregohet “i kujdesshëm” me mbështetësit që po e prisnin jashtë

Telegrafi - 16.04.2017

Presidenti turk, Recep Tayip Erdogan, pasi përfundoi fjalimin e tij para gazetarëve, nuk pranoi që këta të dytët të bënin ndonjë pyetje për të. Dhe këtë, përcjell Telegrafi, Erdogan e bëri me ...

Erdogan nuk ndalet pas fitores. Deklarata që bëri për kthimin e dënimit me vdekje

BalkanWeb - 16.04.2017

ANKARA- Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan duket se nuk ka dëshirë të humbasë kohë pas ndryshimeve kushtetetuese që i lejojnë një pushtet gati absolut në Turqi.

Kjo është festa në Turqi pas fitores së Erdoganit (Foto)

Zeri - 16.04.2017

Rezultateve të referendumit për zgjerimin e kompetencave të Erdoganit si president duke se u janë gëzuar një numër i madh i turqve. Ata janë parë në rrugët e qyeteve më të mëdha të Turqisë, duke e ...

Turqit ndryshojnë sistemin politik të vendit

Ora news - 16.04.2017

Turqit kanë ndryshuar të ardhmen e tyre në referendumin historik që kthen vendin nga republikë parlamentarë në republikë presidencial. Me mbi 90 për qind të votave të numëruara, kampi pro ndryshimeve ...

Ja kur do të hyjë në fuqi sistemi presidencial i Erdoganit

Gazeta Express - 16.04.2017

Recep Tayyip Erdogan ka siguruar një shumicë të ngushtë për ndryshimet kushtetuese në bazë të rezultatit jozyrtar. Por ndryshimet që i japin fuqi të mëdha Presidentit nuk do të hyjnë në fuqi ...

Erdogani shpreson që referendumi t’i sjellë të mira Turqisë

Zeri - 16.04.2017

Në një paraqitje para medieve, presidenti turk Recep Tayip Erdogan ka falënderuar popullin turk për siç ka thënë “maturinë e treguar” gjatë votimit në referendumin për ndryshimet kushtetuese në Turqi.

Ja kur hyjnë në fuqi ndryshimet kushtetuese të cilat i japin fuqi të mëdha presidentit të Turqisë

Zeri - 16.04.2017

Recep Tayyip Erdogan ka siguruar një shumicë të ngushtë për ndryshimet kushtetuese në bazë të rezultatit jozyrtar. Por ndryshimet që i japin fuqi të mëdha Presidentit nuk do të hyjnë në fuqi ...

Erdogan nuk ndalet pas fitores. Deklarata që bëri për kthimin e dënimit me vdekje

Botasot - 16.04.2017

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan duket se nuk ka dëshirë të humbasë kohë pas ndryshimeve kushtetetuese që i lejojnë një pushtet gati absolut në Turqi.

E vë në pah gazetari i BBC: Fjalimi i sotëm i Erdoganit ka diçka ndryshe nga fjalimet e mëparshme! (Video)

Telegrafi - 16.04.2017

Me mbylljen e numërimit të votave për ndryshimet kushtetuese të propozuara nga Presidenti Recep Tayip Erdogan, është bërë e ditur (ende jo zyrtarisht) se referendumi është mbështetur nga rreth 51,3 ...

Revista prestigjioze e shpall të vdekur Turqinë moderne

Zeri - 16.04.2017

Revista prestigjioze "Foreign Policy" i ka kushtuar një artikull qendror Turqisë, pas referendumit të zhvilluar në këtë vend të dielën, për ndryshime kushtetuese.

“Kjo është një kërkesë që më vjen vazhdimisht nga populli” – Erdogan paralajmëron tjetër referendum!

Telegrafi - 16.04.2017

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka folur pas fitores së shpallur në referendumin historik që mbajti vendi, duke ritheksuar se tashmë radhën e ka rivendosja e dënimit me vdekje.

Komisioni zgjedhor konfirmon fitoren e Erdoganit në referendum

Gazeta Express - 16.04.2017

Kryetari i Bordit të Lartë Zgjedhor në Turqi ka konfirmuar kalimin e referendumit për ndryshime kushtetuese, që do t'i zgjerojë kompetencat e ...

BE'ja i çon mesazh Erdoganit pas fitores në referendum

Gazeta Express - 16.04.2017

Komisioni Evropian, organi ekzekutiv i Bashkimit Evropian, i ka dërguar një mesazh presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, pasi komisioni shtetëror zgjedhor në Turqi ka konfirmuar fitoren e tij ...

E konfirmon Këshilli i Lartë Zgjedhor: “PO”-ja ka fituar në referendumin e Turqisë

Telegrafi - 16.04.2017

Këshilli i Lartë Zgjedhor (YSK) në Turqi konfirmoi fitoren e “po”-së në referendumin për riforcimin e pushteteve të presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan.

Erdogan mbledh Qeverinë në Presidencë

Gazeta Express - 16.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, do të udhëheqë një mbledhje të Qeverisë së vendit, në pallatin e tij presidencial, në Ankara, të hënën, ka bërë të ditur CNN Turk, pasi turqit kanë votuar ...

Analiza / 5 pasojat e mundshme të referendumit turk

Java News - 16.04.2017

Turqia voton nesër gjatë një referendumi historik për një rishikim kushtetues që i jep më shumë kopetenca rolit të presidentit, një votim që është shumë i rëndësishëm për të ardhmen e vendit.

Referendumi në Turqi, Erdogan drejt pushtetit absolut

Java News - 16.04.2017

Turkish President Recep Tayyip Erdogan visits the Anitkabir, the mausoleum of the late founder of the Turkish Republic Mustafa Kemal Ataturk, during a ceremony marking the 93rd Anniversary of ...

Sulltan apo shërbëtor i popullit? Thjesht nuk ka rivalë

Respublica - 16.04.2017

Sulltan apo shërbëtor i popullit? Me këtë pyetje "The Economist" nisi eksplorimin e informacioneve që fshihen pas perdes konfuze për udhëheqësin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, i cili nuk është një ...

FOTO/ Pas Stambollit edhe Izmiri e Ankara trondisin Erdoganin, votohet kundër

Java News - 16.04.2017

Izmiri është qyteti i dytë i madh që e ka tronditur presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, me rezultatin e votimit të referendumit të sotëm për ndryshime kushtetuese.

Përmbysen rezultatet e referendumit në Turqi, Erdogan drejt humbjes

Java News - 16.04.2017

Turqia votoi sot në referendumin më të rëndësishëm të historisë së saj moderne që prej shpalljes së republikës pothuajse 100 vite më parë. Megjithëse ka vetëm pak orë që ka përfunduar votimi në të ...

Qeveria Turke: Nuk i kemi pritur këto rezultate të referendumit

Java News - 16.04.2017

Qeveria Turke ka reaguar për herë të par pas votimit të referendumit të sotëm për ndryshime kushtetuese. Referendum ky nga i cili Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan , ka pësuar humbje në tri nga ...

Erdoğan përgëzon liderët e partive për fitoren në referendum

Alb Portali - 16.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, duke telefonuar kryetarin e Përgjithshëm të AK Partisë dhe kryeministrin Binali Yıldırım, kryetarin e Partisë Lëvizja Nacionaliste (MHP), Devlet Bahçeli ...

Turqit i thonë PO presidentit të plotfuqishëm, Erdogan

Alb Portali - 16.04.2017

Vota pro ndryshimeve kushtetuese që e shndërrojnë Erdoganin në një president të pathyeshëm duket se do të jetë rezultati final i referendumit në Turqi, pavarësisht se tre qytetet më të mëdha turke ...

Bahçeli: Rezultati i referendumit fitore e pamohueshme

Alb Portali - 16.04.2017

Kryetari i Partisë Lëvizja Nacionaliste (MHP), Devlet Bahçeli, tha në lidhje me rezultatin e referendumit se populli ka miratuar me vullnet të lirë kalimin në sistemin presidencial të qeverisjes, ...

Në Shkup festohet fitorja e Erdoganit në referendum (VIDEO)

Alb Portali - 16.04.2017

Në Çarshinë e vjetër të Shkupit ka filluar festa për fitoren e partisë së presidentit Rexhep taip Erdogan në referendumin në Turqi. Loading... Qytetarët thonë se kjo fitore e Edroganit në Turqi do të ...

Erdogan merr mandatin për të Sunduar

Respublica - 16.04.2017

Erdogan i mundi të gjithë. Në emër të rritjes ekonomike të pandërprerë, të rritjes së autoritetit të Turqisë, ndikimit të saj në botën myslimane dhe në emër të një roli të ri në raport me perëndimin, ...

Fitore pa shkëlqim e Erdogan në referendum

Respublica - 16.04.2017

“Po-ja" e ndryshimeve kushtetuese që i jep pushtet më të madh ekzekutiv Presidentit Erdogan fitoi me një diferencë të vogël ndaj votës kundër. Një fitore me një mesazh të qartë për Erdogan, i cili ...

Turqi, qytetarët festojnë pas rezultateve mbi referendumin

Alb Portali - 16.04.2017

Një numër i madh i qytetarëve nëpër qytetet e mbarë Turqisë janë mbledhur sonte për të festuar për rezultatet e referendumit të sotëm mbi ndryshimet kushtetuese në këtë vend, raporton Anadolu Agency ...

(VIDEO) “Pro” referendumit, festohet edhe në Shkup

Alb Portali - 16.04.2017

Referendumi në Turqi është përcjellur me vëmendje edhe nga qytetarët në Maqedoni, duke i dhënë një mbështetje reformave kushtetuese, raporton SHENJA. Loading...

Turqi, pesë pasojat e mundshme të referendumit

Antpress - 16.04.2017

Turqia voton sot gjatë një referendumi historik për një rishikim kushtetues që i jep më shumë kopetenca rolit të presidentit, një votim që është shumë i rëndësishëm për të ardhmen e vendit.

Erdogan, “sulltani” i ri i turqisë

Antpress - 16.04.2017

Referendumi i mbajtur sot në Turqi për ndryshimet kushtetuese, me qëllim rritjen e fuqisë së presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan është votuar “pro” me shumicë nga qytetarët turq.

Erdogani shpall fitoren. Opozita kërkon rinumërim në 60% të kutive

Bota.al - 16.04.2017

Votat pro ndryshimeve kushtetuese, që i japin Presidentit turk Erdogan kompetenca pothuaj të pakufishme, janë në avantazh, por tre qytetet më të mëdha të Turqisë dhe juglindja kryesisht kurde kanë ...

Erdogani drejt fitores në referendum

Antpress - 16.04.2017

Janë mbyllur vendvotimet në Turqi, në referendumin që do të vendosë nëse vendi do të ndryshojë Kushtetutën e saj, dhe të kalojë në sistemin presidencial- një lëvizje kjo që do t’i mundësonte ...

Kryetari i Partisë Lëvizja Nacionaliste turke, reagon për referendumin

Antpress - 16.04.2017

Kryetari i Partisë Lëvizja Nacionaliste (MHP), Devlet Bahçeli, tha në lidhje me rezultatin e referendumit se populli ka miratuar me vullnet të lirë kalimin në sistemin presidencial të qeverisjes, ...

Turqit e Kosovës votojnë “pro” ndryshimeve kushtetuese në Turqi

Antpress - 16.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka marrë mbështetjen e turqve të Kosovës në referendumin e zhvilluar sot në Turqi, për ndryshime kushtetuese, që do t’i jepnin atij kompetenca të gjera.

“Foreign Policy”: U prehsh në paqe Turqi, 1917-2017

Bota.al - 16.04.2017

Rexhep Erdogani nuk fitoi thjesht referendumin kushtetues – ai mbylli një herë e përgjithmonë, një kapitull të historisë moderne të vendit të tij Menjëherë pas përfundimit të referendumit në Turqi, ...

Referendumi / Si ndryshon Kushtuetuta dhe si do të jetë Turqia e re e Erdoganit

Bota.al - 16.04.2017

Qytetarët turq kanë votuar dhe miratuar me një shumicë të ngushtë ndryshimet e 18 neneve të Kushtetutës së vendit, një nismë që u mor pas grushtit të shtetit të vitit që kaloi.

Erdogan thotë se nuk do të ndryshojë mënyra e qeverisjes në Turqi pas referendumit

Lajmi.net - 15.04.2017

Presidenti i Turqisë, Tajip Erdogan ka hedhur poshtë pretendimet se do të ndryshojë mënyrë e qeverisjes në Turqi pas referendumit për ndryshimet kushtetuese.

Referendumi turk dhe ‘mbreti’ Erdogan

Lajmi.net - 15.04.2017

Turqia zhvillon të dielën një referendum kushtetues, ku votuesit do të pyeten nëse dëshirojnë apo jo të kalojnë nga sistemi i tanishëm parlamentar në një presidencë të fuqishme me kompetenca ...

Erdogan: Turqia do t’i rishqyrtojë marrëdhëniet me Evropën pas referendumit

Portalb - 15.04.2017

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan deklaroi se së bashku me përfaqësues të Qeverisë do t’i shqyrtojnë marrëdhëniet e ardhshme të vendit me Evropën menjëherë pas referendumit për autorizime më të ...

Erdogan: Turqia do t’i rishqyrtojë marrëdhëniet me Evropën pas referendumit

Lajm - 15.04.2017

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan deklaroi se së bashku me përfaqësues të Qeverisë do t’i shqyrtojnë marrëdhëniet e ardhshme të vendit me Evropën menjëherë pas referendumit për autorizime më të ...

Referendumi në Turqi, Erdogan pret forcimin e pozitave

Top Channel - 15.04.2017

Miliona turq do i drejtohen të dielën qendrave të votimit në një referendum që mund ta shndërrojë vendin në një republikë presidenciale. Ky do të ishte një nga zhvillimet më të rëndësishme në ...

Referendumi mund t’i sigurojë Erdoganit pushtet deri më 2029

Ina - 15.04.2017

Qytetarët e Turqisë të dielën do të votojnë në referendumin, i cili synon zgjerimin e kompetencave për presidentin turk Recep Tayyip Erdogan, por siç transmeton AFP, rezultati i këtij referendumi ...

Premtimi i Erdogan: Pas referendumit mënyra e qeverisjes në Turqi…

BalkanWeb - 15.04.2017

Presidenti i Turqisë, Taip Rexhep Erdogan ka hedhur poshtë pretendimet se do të ndryshojë mënyrë e qeverisjes në Turqi pas referendumit për ndryshimet kushtetuese.

Nëse përkrahen ndryshimet kushtetuese në Turqi, Erdogan rikthen dënimin me vdekje

Gazeta Express - 15.04.2017

Presidenti i Turqisë po pret rezultatin e nesërm për ndryshimet kushtetuese që i japin edhe më shumë pushtet për të marrë vendim pastaj për rikthimin e dënimit me vdekje.

Erdogan: Bashkimi Europian i sëmurë, po i largohet demokracisë!

Ora news - 15.04.2017

Një ditë përpara referendumit që Turqia do të mbajë për miratimin ose jo të Kushtetutës së re, presidenti Recep Tayyip Erdogan vijon fushatën e tij me tone të ashpra.

Myftiu i Shkodrës për referendumin në Turqi: Lutemi që të jetë fillimi i një ndryshimi historik

BalkanWeb - 15.04.2017

Myftiu i Shkodrës Muhamed Sytari ka shprehur qëndrimin e tij në lidhje me referendumin që do të zhvillohet në Turqi ditën e dielë. Referendumi do të bëhet për t’i dhënë ose jo më shumë pushtet ...

Myftiu dhe imamët e Shkodrës thirrje zyrtare pro Erdoganit

Zeri - 15.04.2017

Turqia prej disa kohësh po përgatitet për zgjedhjet më të ethshme të historisë së saj si republikë gati 100 vjeçare, ku me dt. 16 prill, këtë të dielë do të zhvillojë referendumin për ndryshimin e ...

Erdogan: Asnjë lloj federalizimi nuk është temë e bisedimeve në vend

Lajmi.net - 14.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, gjatë një fjalimi të premten para mijëra qytetarëve në qytetin e Konyas, tha se nuk ka marrëveshje për asnjë lloj të federalizimit të Turqisë, për të ...

Ja si i thurrin elozhe presidentit turk – “Erdogan shpëtimtari i botës” (FOTO)

Ina - 14.04.2017

Disa piktura ku Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan shfaqet si shpëtimar i botës, janë bërë publike vetëm pak dita para referendumit që pritet t’i japë atij edhe më shumë pushtet në Turqi.

Erdogan, një hap larg “Sulltanit modern”, 5 mënyra të ndikimi të votës pro

Ora news - 14.04.2017

Turqia voton të dielën në një referendum mbi zgjerimin e kompetencave të presidencës nën drejtimin e Recep Tayyip Erdogan. Por rezultati mund të ndikojnë gjerësisht në të gjitha aspektet e të ardhmes ...

FOTO/ Referendumi për t’i dhënë më shumë pushtet, Erdoganin e pikturojnë si shpëtimtari i botës

BalkanWeb - 14.04.2017

Disa piktura ku Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan shfaqet si shpëtimar i botës, janë bërë publike vetëm pak dita para referendumit që pritet t’i japë atij edhe më shumë pushtet në Turqi.

“Erdogan shpëtimtari i botës”, referendumi në Turqi i jep më shumë pushtet (FOTO)

Alb Portali - 14.04.2017

Disa piktura ku Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan shfaqet si shpëtimar i botës, janë bërë publike vetëm pak dita para referendumit që pritet t’i japë atij edhe më shumë pushtet në Turqi. Loading...

Sondazhet parashohin se referendumi në Turqi do të kalojë

Lajmi.net - 13.04.2017

Dy sondazhe të opinionit treguan sot se shumica e turqve do të votojnë me “po” në referendumin e së dielës për ndryshimin e Kushtetutës. Ndryshimi parasheh kompetenca të reja për presidentin Recep ...

Erdogan: Turqit do ta krijojnë të ardhmen e Evropës

Portalb - 13.04.2017

E ardhmja e Evropës varet nga turqit të cilët jetojnë në vendet evropiane, deklaroi sot presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan në tubimin në prag të referendumit për ndryshime kushtetuese, me të cilat ...

Referendumi në Turqi, sondazhet tregojnë nëse turqit do të votojnë “për” apo “kundër”

Telegrafi - 13.04.2017

Dy sondazhe të opinionit treguan sot se shumica e turqve do të votojnë me “po” në referendumin e së dielës për ndryshimin e Kushtetutës. Ndryshimi parasheh kompetenca të reja për presidentin Recep ...

Erdogan do ta fitojë referendumin, parashohin sondazhet

Zeri - 13.04.2017

Dy sondazhe të opinionit treguan sot se shumica e turqve do të votojnë me “po” në referendumin e së dielës për ndryshimin e Kushtetutës. Ndryshimi parasheh kompetenca të reja për presidentin Recep ...

Sondazhet për referendumin rreth ndryshimeve kushtetuese në Turqi

ABC News - 13.04.2017

Sondazhet në Turqi tregojnë se qytetarët do të mbështesin ne referendumin e se dielës ndryshimet kushtetuese të kërkuara nga presidenti. Vetë Erdogan tha gjatë një tubimi se e ardhmja e Europës varet ...

Turqia drejt erdoganizmit si firmë e vetme pushteti

Respublica - 13.04.2017

Turqit do të votojnë të djelën për Kushtetutën e re që i jep presidentit Erdogan pushtet kushtetues shumë më të madh sesa sot dhe transformon në themel republikanizmin e këtij ...

10 datat kryesore të pushtetit të Erdoganit

Java News - 13.04.2017

Më poshtë vijojnë datat kryesore që prej mbërritjes në pushtet të presidentit Recep Tayyip Erdogan në Turqi, ku një referendum për riforcimin e pushtetit presidencial do të zhvillohet më 16 prill: – ...

Erdogan paralajmëron kthimin e ligjit për dënim me vdekje

Lajmi.net - 12.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka konfirmuar të martën se pas referendumit për ndryshimet kushtetuese të 16 prillit në të cilin pritet mbështetje e madhe, në agjendën e Parlamentit do të ...

Sondazhet tregojnë se a do të fitojë Erdogani në referendumin e kësaj jave

Lajm - 12.04.2017

Një shumicë e ngushtë e turqve, mes 51 dhe 52 për qind, do të votojnë “po” në referendumin e të dielës në vend për ndryshime kushtetuese për të krijuar një presidencë ekzekutive, sipas dy sondazheve ...

Erdogan: Do ta kthej dënimin me vdekje në Turqi

Lajmi.net - 12.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka konfirmuar se pas referendumit për ndryshimet kushtetuese të 16 prillit në të cilin pritet mbështetje e madhe, në agjendën e Parlamentit do të jetë ...

Erdogan: Unë s’heq dorë nga plani për dënimin me vdekje në Turqi

Java News - 12.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se pas referendumit të 16 prillit, në të cilin pritet mbështetje e madhe për reformat kushtetuese në Turqi, në axhendën e Parlamentit do të jetë ...

Erdogan: Sulmet amerikane ndaj bazës ushtarake amerikane janë pozitive, por nuk janë të mjaftueshme

Idividi - 11.04.2017

Ankara, 7 prill 2017 (MIA) - Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan, sulmet amerikane me raketa ndaj bazës siriane ushtarake-ajrore i vlerësoi si zhvillim pozitiv të situatës, por tha se ato nuk janë të ...

Erdogan: Inkuadrimi drejt BE-së do të vendoset në tryezë pas referendumit

Idividi - 11.04.2017

Ankara, 10 prill, 2017 (MIA) - Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan deklaroi se çështja për inkuadrimin e vendit në Bashkimin Evropian sërish do të vendoset në tryezë pas referendumit për ...

Turqi, fushatë kundër Erdoganit në rrugë dhe internet

Lajm - 11.04.2017

Fushata për votën kundër në referendumin kushtetues të Turqisë që rrit kompetencat e presidentit Erdogan po zhvillohet në rrjete sociale me këngë, apo art në rrugë.

Erdogan: Pas referendumit vjen propozimi për dënimin me vdekje

Albeu.com - 11.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan deklaroi të martën se pas referendumit të 16 prillit, në agjendën e Parlamentit do të jetë projekt-vendimi për futjen e dënimit me vdekje në vend.

Fushata kundër Erdogan në rrugë dhe internet

Ora news - 11.04.2017

Fushata për votën kundër në referendumin kushtetues të Turqisë që rrit kompetencat e presidentit Erdogan po zhvillohet në rrjete sociale me këngë, apo art në rrugë.

Presidenti turk nuk ndalet: Evropa është e ‘sëmurë’, Evropa po shembet

BalkanWeb - 11.04.2017

TURQI – Presidenti i Turqisë vijon kritikat dhe akuzat ndaj Evropës. Gjatë një fjalimi në Izmir, Rexhep Taip Erdogan ka thënë se Evropa do të paguajë për atë që ka bërë kundër popullit turk, ndërsa e ...

Erdogan: Pas referendumit, propozimi për dënimin me vdekje

Telegrafi - 11.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan tha të martën se pas referendumit të 16 prillit në të cilin pritet mbështetje e madhe për reformat kushtetuese në Turqi, në agjendën e Parlamentit do të ...

Erdogan s'heq dorë nga plani për kthimin e dënimit me vdekje në Turqi

Gazeta Express - 11.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se pas referendumit të 16 prillit, në të cilin pritet mbështetje e madhe për reformat kushtetuese në Turqi, në axhendën e Parlamentit do të jetë ...

Erdogan s'heq dorë nga plani për kthimin e dënimit me vdekje në Turqi

Zeri - 11.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se pas referendumit të 16 prillit, në të cilin pritet mbështetje e madhe për reformat kushtetuese në Turqi, në axhendën e Parlamentit do të jetë ...

Erdogan: Pas referendumit, propozimi për dënimin me vdekje

BalkanWeb - 11.04.2017

TURQI -Presidenti i Republikës së Turqisë Recep Tayyip Erdoğan deklaroi se pas referendumit të 16 prillit në të cilin pritet mbështetje e madhe për reformat kushtetuese në Turqi, në axhendën e ...

Alarmi nga Turqia: Evropa është e ‘sëmurë’, Evropa po shembet

Alb Portali - 11.04.2017

Presidenti i Turqisë vijon kritikat dhe akuzat ndaj Evropës. Gjatë një fjalimi në Izmir, Rexhep Taip Erdogan ka thënë se Evropa do të paguajë për atë që ka bërë kundër popullit turk, ndërsa e quajti ...

Erdogan s’heq dorë nga plani për kthimin e dënimit me vdekje në Turqi

Antpress - 11.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se pas referendumit të 16 prillit, në të cilin pritet mbështetje e madhe për reformat kushtetuese në Turqi, në axhendën e Parlamentit do të jetë ...

Erdogan sërish kritikon Evropën

Lajmi.net - 10.04.2017

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan sërish ka kritikuar Evropën, duke lënë të kuptohet se vendi i tij do ta rivlersojë qëndrimin për t’iu bashkuar BE-së, duke thënë se Evropa “do të paguajë për atë ...

Erdogan kërcënon Evropën: Do ta paguash!

Albeu.com - 10.04.2017

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka lëshuar sërish kërcënime drejt Evropës , duke thënë se ajo do ta paguajë për atë që ka bërë" kundër popullit turk.

Erdogani kërcënon Evropën: Do ta paguani atë që i keni bërë popullit turk

Ina - 10.04.2017

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka vazhduar kritikat e ashpra ndaj Bashkimit Evropian në nga mitingjet për referendumin turk, duke arritur ndoshta kulmin e qendrimeve populiste gjatë qeverisjes ...

Erdogan sërish kritikon Evropën

Lajm - 10.04.2017

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan sërish ka kritikuar Evropën, duke lënë të kuptohet se vendi i tij do ta rivlerësojë qëndrimin për t’iu bashkuar BE-së, duke thënë se Evropa “do të paguajë për ...

Erdogan: Inkuadrimi drejt BE-së do të vendoset në tryezë pas referendumit

Portalb - 10.04.2017

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan deklaroi se çështja për inkuadrimin e vendit në Bashkimin Evropian sërish do të vendoset në tryezë pas referendumit për zgjerimin e kompetencave ...

Turqia në BE? Erdogan: Do shqyrtojmë planet për anëtarësimin në Bashkimi Europian

LajmiFundit - 10.04.2017

Gjatë një mitingu në Izmir Presidenti i Turqisë Rexhep Tahip Erdogan deklaroi se Ankaraja do të shqyrtojë planet e saj për anëtarësim në Bashkimin Evropian pas referendumit kushtetues që mbahet me 16 ...

Erdogan: Evropa është "njeri i sëmurë"

Gazeta Express - 10.04.2017

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan sërish ka kritikuar Evropën, duke lënë të kuptohet se vendi i tij do ta rivlersojë qëndrimin për t’iu bashkuar BE-së, duke thënë se Evropa “do të paguajë për atë ...

Erdogan sërish kritikon Evropën

Telegrafi - 10.04.2017

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan sërish ka kritikuar Evropën, duke lënë të kuptohet se vendi i tij do ta rivlerësojë qëndrimin për t’iu bashkuar BE-së, duke thënë se Evropa “do të paguajë për ...

Erdogan heq dorë nga BE?!

Ora news - 10.04.2017

Presidenti i Turqisë Rexhep Tahip Erdogan duket se po heq dorë nga Bashkimi Europian. Gjatë një mitingu në Izmir, Erdogan deklaroi se Ankaraja do të shqyrtojë planet e saj për anëtarësim në Bashkimin ...

Erdogan: Evropa është e sëmurë, Evropa po shembet!

RTSH - 10.04.2017

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan ka kritikuar sërish me tone të ashpra Evropën, duke lënë të kuptohet se vendi i tij do ta rivlerësojë qëndrimin për t’iu bashkuar BE-së.

Erdogan sërish kritikon Evropën

Flaka - 10.04.2017

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan sërish ka kritikuar Evropën, duke lënë të kuptohet se vendi i tij do ta rivlersojë qëndrimin për t’iu bashkuar BE-së, duke thënë se Evropa “do të paguajë për atë ...