TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bllokimi i kufirit me Serbinë, mbështetës nga Tirana për Vetëvendosjen

LajmiFundit - 14.01.2012

Dy autobusë me mbështetës janë nisur sot nga Tirana për të marrë pjesë në marshimin e lëvizjes Vetëvendosja e cila do të bllokojë përkohësisht pikat e kalimit kufitar me ...

Hashim Thaçi: Nuk lejojmë janarin e Tiranës në Prishtinë

Idividi - 13.01.2012

Prishtinë, 12 janar 2012 (MIA) - Nuk do të lejojmë përsëritjen e janarit të vitit të kaluar të Tiranës edhe në Prishtinë, ka thënë sot kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi në një intervistë për Radion Evropa e Lirë.

Thaçi: Nuk do të lejojmë “21 janar” në Kosovë

Panorama - 13.01.2012

Kryeministri Kosovar reagon për protestën e “Vetvendosjes” në kufi . “Ata duan pushtet me dhunë. Do zbatojmë ligjin” Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar dje se nuk do të lejojë përsëritjen e janarit të vitit të kaluar të ...

Thaçi: Nuk do lejojmë që ‘21 janari’ të ndodhë në Prishtinë

Shekulli - 12.01.2012

Hashim Thaçi, kryeministër i Kosovës një ditë pasi etiketojë Vetëvendosjen në të njëjtën mënyrë siç bëri Berisha me aleancën Kuqezi, ka shkuar më tej duke krahasuar nismën e VV për 14 janarin me ngjarjen e 21 janarit në Tiranë.

Nuk lejojmë janarin e Tiranës në Prishtinë

Evropaelire - 12.01.2012

Nuk do të lejojmë përsëritjen e janarit të vitit të kaluar të Tiranës edhe në Prishtinë, ka thënë kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë.

Thaçi: Nuk lejojmë përsëritjen e 21 Janarit në Prishtinë

Lajmeshqip - 12.01.2012

Prishtinë-Gjatë një interviste për Radion Evropa e Lirë, Thaçi tha se paralajmërimet e krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje për zhvillime apo reagime të dhunshme për të marrë në kontroll, në mënyrë formale, kufijtë e Kosovës, janë mesazhet më ...

Nuk lejojmë janarin e Tiranës në Prishtinë

Albeu.com - 12.01.2012

Nuk do të lejojmë përsëritjen e janarit të vitit të kaluar të Tiranës edhe në Prishtinë, ka thënë kryeministri Hashim Thaçi në një intervistë për Radion Evropa e Lirë.

Thaçi: Jo 21 janar në Kosovë

Top Channel - 12.01.2012

Një ditë pas deklaratave kundër Vetëvendosjes, kryeministri i Kosovës Hashim Thaci tregohet më eksplicit kur e krahason atë që pritet të ndodhë sipas tij, me ngjarjet e 21janarit në Shqipëri.

Hashim Thaçi: Nuk lejojmë 21 janarin e Tiranës në Prishtinë

LajmiFundit - 12.01.2012

Nuk do të lejojmë përsëritjen e janarit të vitit të kaluar të Tiranës edhe në Prishtinë, ka thënë kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë.

Qeveria e Kosovës kundërshton ashpër planin për bllokim të pikave kufitare

Yll Press - 12.01.2012

Qeveria e Kosovës kundërshtoi fuqishëm planin e lëvizjes Vetëvendosje për bllokimin e pikave kufitare në Merdarë dhe te Dheu i Bardhë. Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se aksioni i planifikuar të zbatohet të shtunën “nuk përkon as ...

Thaçi: Nuk lejojmë janarin e Tiranës në Prishtinë

Botasot - 12.01.2012

Nuk do të lejojmë përsëritjen e janarit të vitit të kaluar të Tiranës edhe në Prishtinë, ka thënë kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë.

Thaçi: Nuk lejojmë janarin e Tiranës në Prishtinë

Yll Press - 12.01.2012

Nuk do të lejojmë përsëritjen e janarit të vitit të kaluar të Tiranës edhe në Prishtinë, ka thënë kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë.

Thaçi: Nuk lejojmë janarin e Tiranës në Prishtinë

Panorama - 12.01.2012

PRISHTINE- “Nuk do të lejojmë përsëritjen e janarit të vitit të kaluar të Tiranës edhe në Prishtinë”. Keshtu ka thënë kryeministri Hashim Thaçi në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, si kundërpërgjigje ndaj paralajmërimeve të ...

Aksioni i Vetëvendosjes, Thaçi: S'do lejojmë 21 janarin e Tiranës në Prishtinë

BalkanWeb - 12.01.2012

PRISHTINE- Kryeministri Hashim Thaci ka reaguar sërish ashpër ndaj aksionit të Vetëvendosjes, e cila synon të bllokojë kufirin me Serbinë, më 14 janar.

Thaçi: Nuk lejojmë janarin e Tiranës në Prishtinë

Telegrafi - 12.01.2012

Nuk do të lejojmë përsëritjen e janarit të vitit të kaluar të Tiranës edhe në Prishtinë, ka thënë kryeministri Hashim Thaçi në një intervistë për Radion Evropa e Lirë.

Thaçi: Vetëvendosja do të fundoset, por jo edhe Kosova

Ora news - 12.01.2012

Kryeministri Hashim Thaçi nuk është penduar për deklaratat e tij të djeshme drejtuar “Vetëvendosjes” ndërsa ka theksuar se mesazhet e saj janë shumë të këqija në kohën kur sipas tij vendin gjendet në proceset integruese.

Kurti: Me ‘bllokimin’ e Serbisë forcohet kombi shqiptar, Thaçi: Lëvizja “Vetëfundosje”

Shekulli - 11.01.2012

(I përditësuar)- Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë një deklarate të bërë pas mbledhjes së qeverisë, ka akuzuar lëvizjen Vetëvendosje se po ndjek modelin serb me paralajmërimet për bllokimin e pikave kufitare, duke e quajtur këtë ...

Vetëvendosje po vetëfundoset

Albeu.com - 11.01.2012

Kryeministri i vendit, Hashim Thaçi e ka akuzuar lëvizjen Vetëvendosje se po ndjek modelin serb me paralajmërimet për bllokimin e pikave kufitare, duke e quajtur këtë lëvizje Vetëfundosje, ndërkaq Aleancën Kuq e Zi që mbështet këto ...

Qeveria kundërshton ashpër planin për bllokim të pikave kufitare

Evropaelire - 11.01.2012

Qeveria e Kosovës kundërshtoi fuqishëm planin e lëvizjes Vetëvendosje për bllokimin e pikave kufitare në Merdarë dhe te Dheu i Bardhë. Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se aksioni i planifikuar të zbatohet të shtunën “nuk përkon as ...

Thaçi: Vetëvendosje po vetëfundoset, Aleanca Kuqezi është Faqezi

Ina - 11.01.2012

Kryeministri kosovar, Hashim Thaçi akuzoi lëvizjen Vetëvendosje se po ndjek modelin serb me paralajmërimet për bllokimin e pikave kufitare, duke e quajtur këtë lëvizje “Vetëfundosje”, ndërsa Aleancën Kuq e Zi, që mbështet këto aktivitete, ...

Thaçi: Kujdes nga “Vetfundosja” dhe “Faqezinjtë”

Lajmeshqip - 11.01.2012

Prishtinë – Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi paralajmërimin e Lëvizjes Vetëvendosje për bllokimin e pikave kufitare në Merdar dhe tek Dheu i Bardh e ka quajtur patriotizëm të vonuar.

Thaci shpërthen në akuza

Top Channel - 11.01.2012

Qeveria e Kosovës e pret me shqetësim aktivitetin e 14 janarit të Lëvizjes Vetëvendosje duke vlerësuar se askush nuk mund ta marrë pushtetin me dhunë.

Thaçi: Vetëvendosja është vetëfundosje! Aleanca Kuq e Zi është Aleanca Faqezi

LajmiFundit - 11.01.2012

Qeveria e Republikës së Kosovës në mbledhjen e 56-të të drejtuar nga kryeministri Hashim Thaçi ka miratuar Strategjinë dhe Planin e Veprimit Kundër Korrupsionit për vitin 2012-2016.

Thaçi: Vetëvendosje po vetëfundoset

Telegrafi - 11.01.2012

Kryeministri i vendit, Hashim Thaçi e ka akuzuar lëvizjen Vetëvendosje se po ndjek modelin serb me paralajmërimet për bllokimin e pikave kufitare, duke e quajtur këtë lëvizje “Vetëfundosje”, ndërkaq Aleancën Kuq e Zi që mbështet këto ...

Thaçi: Vetëvendosje po vetëfundoset, Aleanca Kuqezi është Faqezi

BalkanWeb - 11.01.2012

PRISHTINE - Kryeministri kosovar, Hashim Thaçi akuzoi lëvizjen Vetëvendosje se po ndjek modelin serb me paralajmërimet për bllokimin e pikave kufitare, duke e quajtur këtë lëvizje “Vetëfundosje”, ndërsa Aleancën Kuq e Zi, që mbështet këto ...

Thaçi:Jo Vetëvendosje po vetëfundosje

Ora news - 11.01.2012

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka akuzuar lëvizjen Vetëvendosje se po ndjek modelin serb me paralajmërimet për bllokimin e pikave kufitare, duke e quajtur këtë lëvizje “Vetëfundosje”, ndërkaq Aleancën Kuq e Zi që mbështet këto ...

Thaçi:Vetëvendosje,Vetëfundosje.Kuq e Zi,’Faqezi’

Panorama - 11.01.2012

PRISHTINE- Kryeministri i Kosoves, Hashim Thaçi ka akuzuar lëvizjen Vetëvendosje se po ndjek modelin serb me paralajmërimet për bllokimin e pikave kufitare, duke e quajtur këtë lëvizje “Vetëfundosje”, ndërkaq Aleancën Kuq e Zi që mbështet ...

Qeveria kundërshton ashpër planin për bllokim të pikave kufitare

Botasot - 11.01.2012

Qeveria e Kosovës kundërshtoi fuqishëm planin e lëvizjes Vetëvendosje për bllokimin e pikave kufitare në Merdarë dhe te Dheu i Bardhë. Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se aksioni i planifikuar të zbatohet të shtunën “nuk përkon as ...

Thaçi: Vetëvendosje-Vetëfundosje dhe Aleanca Kuq e Zi-Faqezi

Botasot - 11.01.2012

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje se po ndjek modelin serb me paralajmërimet për bllokimin e pikave kufitare, duke e quajtur këtë Lëvizje “Vetëfundosje”, ndërkaq Aleancën Kuq e Zi që mbështet këto ...

Qeveria e Kosovës kundërshton planet e Vetëvendosjes për bllokimin e kufirit me Serbinë

VOA - 11.01.2012

Qeveria e Kosovës kundërshtoi sot ashpër planet e lëvizjes Vetëvendosje për bllokimin e vendkalimeve kufitare me Serbinë. Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar se të shtunën më 14 janar, do të bllokojë vendkalimet kufitare me qëllim që, ...