TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mustafa: LDK kurrë më në koalicion me PDK-në

Gazeta Start - 14.11.2010

Prishtinë – Lidha Demokratike e Kosovës nuk do të bëjë kurrë më koalicion me Partinë Demokratike, me të cilën ishte në bashkëqeverisje vitet e fundit.

Kosovë, LDK publikon listën zgjedhore

24 orë - 14.11.2010

LDK ka publikuar sot përmes një njoftimi për shtyp listën me emrat e kandidatëve që do garojnë për deputëtë në zgjedhjet e 12 dhjetorit. Sipas njoftimit, dhjetëshja që kryeson listën përbëhet nga: kryetari i sapozgjedhur Isa Mustafa, Sabri ...

Mustafa: Koalicioni me PDK-në i dëmshëm për demokracinë

Alsat - 14.11.2010

Lideri i ri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka hedhur poshtë çdo mundësi të krijimit të një koalicioni të ri me Partinë Demokratike të Kosovës.

Mustafa: Koalicioni me PDK-në ngulfat shtetin

Evropaelire - 14.11.2010

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përjashtoi mundësinë e lidhjes së koalicionit me PDK-në. Komentet e tij, vijnë pas deklaratës së ish anëtarit të LDK-së, Fatmir Rexhepi, i cili ka thënë se reformat e nisura nga Isa Mustafa janë false dhe se ...

Isa Mustafa: Ta largojmë qeverisjen e keqe të Thaçit, të ruajmë frymën rugoviane

LajmiFundit - 14.11.2010

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, në një takim të zhvilluar në Gjakovë, u ka bërë thirrje zgjëdhësve ta largojnë qeverisjen e keqe të Partisë Demokratike me kryeministrin Thaçi.

Rexhepi: I njëjti koalicion do të qeverisë edhe pas 12 dhjetorit

Telegrafi - 14.11.2010

Fatmir Rexhepi ka shfrytëzuar një takim të degës së LDK-së në Gjilan për ta shpalosur projektin e tij të distancimit nga kryetari i ri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, duke qenë se ai nuk pajtohet me Mustafën dhe lidershipin ...

Mustafa sërish hedh poshtë mundësinë e koalicionit me PDK-në

Telegrafi - 14.11.2010

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka mohuar mundësinë e koalicionit me Partinë Demokratike të Kosovës, duke thënë se ai edhe më herët kishte qenë kundër një koalicioni të tillë.

Mustafa përjashton çdo mundësi të koalicionit LDK- PDK

Koha.net - 14.11.2010

Prishtinë, 14 nëntor - Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka përjashtuar edhe njëherë çdo mundësi që LDK të lidh koalicion të ri me PDK-në. Një koalicion i tillë, sipas Mustafës, do të ishte i dëmshëm për demokracinë në Kosovë.

Mustafa përjashton çdo mundësi të koalicionit LDK- PDK

Lajmetsot - 14.11.2010

Postuar me: 14 November, 2010 03:12:00 Mustafa përjashton çdo mundësi të koalicionit LDK- PDK Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka përjashtuar edhe njëherë çdo mundësi që LDK të lidh koalicion të ri me PDK-në.

Isa në Gjakovë krahasohet me Skenderbeun!

Koha.net - 14.11.2010

Gjakovë, 14 nëntor - Marrja e pushtetit nga ana e Isa Mustafës në LDK-së, në Gjakovë është vlerësuar si kthimi i Skenderbeut në Krujë. Gjatë vizitës së tij bërë degës së Gjakovës, Mustafa u ka kërkuar udhëheqësve të degës që të bëhen unik ...

A do të zgjedhim pushtet çfarë meritojmë?

Koha.net - 14.11.2010

A do të zgjedhim pushtet çfarë meritojmë? Këto zgjedhje do të jenë më interesante se të gjitha të tjerat, më me shumë adrenalinë dhe të bujshme. Nuk do të ketë shumë kohë për paraqitje të projekteve dhe të programeve zgjedhore.

A do të zgjedhim pushtet çfarë meritojmë?

Yll Press - 14.11.2010

Këto zgjedhje do të jenë më interesante se të gjitha të tjerat, më me shumë adrenalinë dhe të bujshme. Nuk do të ketë shumë kohë për paraqitje të projekteve dhe të programeve zgjedhore.

Mustafa përjashton çdo mundësi të koalicionit LDK-PDK

BalkanWeb - 14.11.2010

PRISHTINE- Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka përjashtuar edhe njëherë çdo mundësi që LDK të lidh koalicion të ri me PDK-në. Një koalicion i tillë, sipas Mustafës, do të ishte i dëmshëm për demokracinë në Kosovë.

Kosovë, LDK publikon listën zgjedhore

Top Channel - 13.11.2010

LDK ka publikuar sot përmes një njoftimi për shtyp listën me emrat e kandidatëve që do garojnë për deputëtë në zgjedhjet e 12 dhjetorit. Sipas njoftimit, dhjetëshja që kryeson listën përbëhet nga: kryetari i sapozgjedhur Isa Mustafa, Sabri ...

LDK publikon listën për deputetë

Telegrafi - 13.11.2010

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) të shtunën përmes një njoftimi për media ka publikuar listën me emrat e kandidatëve për deputetë në Kuvendin e Kosovës.

LDK-ja publikon listën e 110 kandidatëve për deputetë

Koha.net - 13.11.2010

LDK-ja publikon listën e 110 kandidatëve për deputetë Prishtinë, 13 nëntor – Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) më në fund ka bërë publike listën me emrat e kandidatëve për deputet të Kuvendit të Kosovës, që do të garojnë në zgjedhjet e 12 ...

Rexhepi: Mustafa ka privilegjuar klanin që “është në koalicion me PDK-në”

Koha.net - 13.11.2010

Rexhepi: Mustafa ka privilegjuar klanin që “është në koalicion me PDK-në” Gjilan, 13 nëntor - Aty ku para një jave delegatët e Kuvendit të shtatë të Degës së LDK-së në Gjilan, së bashku me Fatmir Rexhepin, i patën duartrokitur Isa ...

LDK publikon listën e kandidatëve për deputet

Yll Press - 13.11.2010

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) të shtunën publikoi listën e kandidatëve për deputetë, e cila udhëhiqet nga kryetari i partisë, Isa Mustafa dhe ka 110 kandidatë.

Mustafa: LDK do ta udhëheqë Kosovën në rrugën e forcimit të demokracisë

Botasot - 13.11.2010

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se strukturat udhëheqëse të kësaj partie janë të përkushtuar që të punojnë shumë për ta nxjerrë LDK-në parti të parë në zgjedhjet nacionale, si dhe të vijojnë procesin e reformave.

Mustafa: Druhem se zgjedhjet do të jenë të lira

Gazeta Start - 12.11.2010

Prishtinë - Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, thotë se druan nëse zgjedhjet e përgjithshme të 12 dhjetorit do të jenë të lira dhe të ndershme, duke e argumentuar këtë me mbajtjen e tyre me ato që ai i quajti kushte ...

Isa Mustafa: Dyshoj se zgjedhjet do të jenë te lira

Shekulli - 12.11.2010

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, duke folur per nje program te BBC-së tha se druan se zgjedhjet e përgjithshme të 12 dhjetorit do të jenë të lira dhe të ndershme, duke e argumentuar këtë me mbajtjen e tyre me ato që ...

Mustafa: U druhem zgjedhjeve të ndershme

Top Channel - 12.11.2010

Kryetari i ri i LDK-së, Isa Mustafa ka shprehur shqetësimin e tij për ndershmërinë e procesit zgjedhor të 12 dhjetorit. Në një intervistë për emisionin “Zigzag” të BBC, Mustafa i ka argumentuar shqetësimet e tij me mbajtjen e zgjedhjeve në ...

Te pakenaqurit e LDK-se

24 orë - 12.11.2010

Ish-nënkryetari i parë i LDK-së, Eqrem Kryeziu dha dje dorëheqje nga Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, pasi që nuk ishte futur në Kryesi e as nuk ishte propozuar për deputet.

Mustafa: Do të zhvillojmë një profilizim të qartë të LDK-së

Botasot - 12.11.2010

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa tha se dyert e kësaj partie janë të hapura për familjen Rugova të cilën e cilësoi si institucion të rëndësishëm të Kosovës.

Mustafa: Do të zhvillojmë një profilizim të qartë të LDK-së

Lajmetsot - 12.11.2010

Postuar me: 12 November, 2010 10:47:00 Mustafa: Do të zhvillojmë një profilizim të qartë të LDK-së Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa tha se dyert e kësaj partie janë të hapura për familjen Rugova të cilën e cilësoi si ...

Mustafa: Dyshoj se zgjedhjet do të jenë të lira

Telegrafi - 12.11.2010

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, tha në programin Zigzag të BBC-së se druan se zgjedhjet e përgjithshme të 12 dhjetorit do të jenë të lira dhe të ndershme, duke e argumentuar këtë me mbajtjen e tyre me ato që ai i ...

Isa Mustafa: Dyshoj se zgjedhjet do të jenë të lira

Botasot - 12.11.2010

"Unë frikësohem se ne do të organizojmë zgjedhje të cilat do të jenë të lira dhe të ndershme. Unë do të dëshiroja që zgjedhjet të jenë të tilla.

Mustafa: Dyshoj se zgjedhjet do të jenë të lira

Koha.net - 12.11.2010

Prishtinë, 12 nëntor - Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, tha në programin Zigzag të BBC-së se druan se zgjedhjet e përgjithshme të 12 dhjetorit do të jenë të lira dhe të ndershme, duke e argumentuar këtë me mbajtjen e ...

Mustafa: Të pakënaqurit, jo synimi im kryesor

Top Channel - 11.11.2010

Në vijim të fjalës së tij në Top Shoë, kreu i LDK-së dhe kryetari i Komunës së Prishtinës, Isa Mustafa tha se në programin e tij synimi primar nuk është rikthimi i të larguarve, por hapja e dyerve të partisë për njerëz të rinj, të ...

Rexhepi largohet nga LDK

Top Channel - 11.11.2010

Fatmir Rexhepi, ish-ministër dhe deputet i Kuvendit të Kosovës, është larguar nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Rexhepi deklaroi se ka dhënë dorëheqjen nga të gjitha funksionet në Lidhjen Demokratike të Kosovës, bëri të ditur Telegraf.

Kosovë, partitë publikojnë listat

Top Channel - 11.11.2010

Subjektet politike në Kosovë janë në fazën finale të përpilimit të listave me kandidatët e tyre për zgjedhjet parlamentare të 12 dhjetorit. “Vetëvendosje” është subjekti i parë politik që publikoi listën prej 110 deputetësh.

Sfidat e Isa Mustafës

Botasot - 11.11.2010

Kreu i sapozgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, në një lidhje direkte për emisionin Top Show në Top Channel, foli për sfidat që e presin atë dhe partinë që ai kryeson që nga e diela që kaloi.

Sfidat e Isa Mustafës

Yll Press - 11.11.2010

Më tej në lidhje me raportet dhe marrëdhëniet e tij me ish-kryetarin e LDK-së, Fatmir Sejdiu zoti Mustafa tha se ato vazhdojnë të jenë miqësore dhe në të njëjtën linjë si para zgjedhjeve në kuvendin e partisë.

Isa Mustafa ka një plan

Yll Press - 11.11.2010

Deri tani, Kryetari i Prishtinës ka treguar se nuk është njeri që bën veprime të pastudiuara dhe aq më pak aventura politike. Sigurisht që Isa Mustafa e ka një plan, një qëllim. Ai kërkon të ngrejë LDK-në e re.

Mustafa: “Familja Rugova, institucion i rëndësishëm i Kosovës”

VOA - 11.11.2010

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se dyert e kësaj partie janë të hapura për familjen Rugova të cilën e cilësoi si institucion të rëndësishëm të Kosovës.

Mustafa: “Familja Rugova, institucion i rëndësishëm i Kosovës”

Botasot - 11.11.2010

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se dyert e kësaj partie janë të hapura për familjen Rugova të cilën e cilësoi si institucion të rëndësishëm të Kosovës.

Njeriu me emrin Isa

Koha.net - 11.11.2010

Njeriu me emrin Isa Kuvendi i Shtatë zgjedhor i LDK-së, që u mblodh më shtatë nëntor, doli një shfaqje e mirë dhe mesazh i mirë për demokracinë e re kosovare dhe pikërisht mesazhe të tilla i duhen sa më shumë kësaj shoqërie të traumatizuar ...

Edhe Rexhep Gjergji nga LDK-ja kalon në AAK

Koha.net - 10.11.2010

Prishtinë, 10 nëntor – Edhe Rexhep Gjergji nga Lidhja Demokratike e Kosovës iu ka bashkuar sot Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Zyrtarë të kësaj të fundit e kanë vlerësuar këtë aderim të Gjergjit si pasuri dhe vlerë për partinë e tyre.

Fitou: Zgjedhja e Mustafës në krye të LDK-së, një shpresë e madhe

Botasot - 10.11.2010

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Isa Mustafa priti sot në një takim ambasadorin e Francës në Kosovë, Jean François Fitou, i cili duke i uruar zgjedhjen e në postin e kryetarit të LDK-së, i ofroi mbështetjen e plotë të shtetit të tij gjatë ...

Mustafa priti ambasadorin e Francës

Koha.net - 10.11.2010

Prishtinë 10 nëntor - Kryetari i Komunës së Prishtinës, Isa Mustafa priti sot në një takim ambasadorin e Francës në Kosovë, Jean François Fitou, i cili duke i uruar zgjedhjen e në postin e kryetarit të LDK-së, i ofroi mbështetjen e plotë ...

Fatmir Rexhepi jep dorëheqje nga LDK

Botasot - 10.11.2010

Ka dhënë dorëheqje nga të gjitha funksionet në Lidhjen Demokratike të Kosovës, Fatmir Rexhepi. Ai ka njoftuar se dorëheqje ka dhënë edhe nga kandidatura për deputet pranë kësaj partie.

Fatmir Rexhepi jep dorëheqje nga LDK-ja

Koha.net - 10.11.2010

Prishtinë. 10 nëntor – Ajo që përflitej e thuhej që dje, sot u konfirmua nga vet Fatmir Rexhepi, ish-ministër dhe deputet i Kuvendit të Kosovës.

Fatmir Rexhepi largohet nga LDK-ja

Telegrafi - 10.11.2010

Fatmir Rexhepi, ish-ministër dhe deputet i Kuvendit të Kosovës, është larguar nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Në një intervistë për RTK-në, Rexhepi deklaroi se ka dhënë dorëheqje nga të gjitha funksionet në Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Fatmir Rexhepi jep dorëheqje nga funksionet në LDK

Yll Press - 10.11.2010

Në një intervistë për RTK-në, Rexhepi ka thënë se nuk mund të pajtohet që njerëz, të cilët sipas tij, e kanë sjellë LDK-në në situatën aktuale, të jenë pjesë e vendimmarrjes në politikë, andaj tash e tutje në LDK do të jetë vetëm një ...

Nuk është si më 2007

Yll Press - 10.11.2010

Partia më e madhe në vend ka probleme të mëdha rreth mënyrës se si t’i qaset rivalit më të madh, kreut të kryeqytetit, Isa Mustafës, në zgjedhjet e 12 dhjetorit.

LDK harton listën e kandidatëve për zgjedhje

Gazeta Start - 09.11.2010

Prishtinë - Këshilli Drejtues i Lidhjes Demokratike të Kosovës hartoi listën e kandidatëve me të cilët do të paraqitet në zgjedhjet parlamentare të 12 dhjetorit.

Kosovë, LDK harton listën e kandidatëve

Top Channel - 09.11.2010

Strukturat drejtuese të LDK-së kanë hartuar sot listën e kandidatëve për deputetë me të cilën kjo parti do të hyjë në zgjedhjet e 12 dhjetorit. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka deklaruar se lista e propozuar është miratuar me unanimitet ...

A mund të sjellë LDK-ja ndryshime?

Evropaelire - 09.11.2010

Zgjedhjet në Kuvendin Qendror të Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë shpërfaqur një lloj demokracie brenda këtij subjekti politik, por mbetet për t’u parë nëse një gjë e tillë do të rezultojë me ndryshime kualitative, thonë analistët e ...

Protestë para LDK-së

Telegrafi - 09.11.2010

Rreth 40 persona nga Prizreni kanë protestuar sot para LDK-së duke kërkuar përfshirjen e Xhavit Ukajn në listën për deputetë. Sipas tyre Ukaj është hequr nga lista për deputetë nga ana e Eqrem Kryeziut.

Eqrem Kryeziu e Lutif Zharku anëtar të Kryesisë së LDK-së

Lajmetsot - 09.11.2010

Postuar me: 09 November, 2010 12:20:00 Eqrem Kryeziu e Lutif Zharku anëtar të Kryesisë së LDK-së Listës së anëtarëve të rinj të LDK-së i është bashkuar edhe Eqrem Kryeziu dhe Lutfi Zharku dy ish-anëtar të Kryesisë së LDK-së të mandatit të ...

Eqrem Kryeziu e Lutif Zharku anëtarë të Kryesisë së LDK-së

Botasot - 09.11.2010

Listës së anëtarëve të rinj të LDK-së i është bashkuar edhe Eqrem Kryeziu dhe Lutfi Zharku dy ish-anëtar të Kryesisë së LDK-së të mandatit të kaluar.

Protesta para selisë së LDK-së

Botasot - 09.11.2010

Rreth 40 aktivistë të LDK-së nga Prizreni kanë protestuar sot para LDK-së duke kërkuar përfshirjen e Xhavit Ukajt në listën për deputetë. Sipas tyre Ukaj është hequr nga lista për deputetë nga ana e Eqrem Kryeziut.

Zgjedhjet, LDK harton listën e kandidatëve

BalkanWeb - 09.11.2010

PRISHTINE- Këshilli Drejtues i Lidhjes Demokratike të Kosovës hartoi listën e kandidatëve që do të garojnë në zgjedhjet parlamentare të 12 dhjetorit.

Me protestë rikthyen në listën e LDK –së për deputet kandidatin nga Prizreni

Koha.net - 09.11.2010

Prishtinë, 9 nëntor - Rreth 40 persona nga Prizreni kanë protestuar sot para LDK-së duke kërkuar përfshirjen e Xhavit Ukajn në listën për deputetë. Sipas tyre Ukaj është hequr nga lista për deputetë nga ana e Eqrem Kryeziut.

Fadil Kryeziu kërkon përsëritjen e Kuvendit të LDK-së në Prizren

Koha.net - 09.11.2010

Prizren, 9 nëntor – Fadil Kryeziu, ish-nënkryetar i LDK-së së Prizrenit, ka kërkuar nga Kryesia e kësaj partia të organizoj edhe një herë Kuvendin e Degës së LDK-së në Prizren, siç ka thënë ai, për kthimin e legjitimitetit demokratik.

Lista e Kryesisë së LDK-së

Botasot - 09.11.2010

Po e botojmë edhe një herë listën e Kryesisë të LDK-së, të publikuar sot nga vetë partia. Dje dhe sot nëpër media janë publikuar lista jo të plota të kësaj Kryesie.

Hazreti Isa

Koha.net - 09.11.2010

Për z. Isa Mustafën puna e vështirë fillon tash. Vetë zgjedhja e z. Isa Mustafës si kryetar i LDK-së nuk nënkupton shpëtim të saj. LDK-ja nuk kërkonte shpëtim nga një person, por nga sistemi klientelist që kërkon kohë të ndryshohet Para dy ...

Hazreti Isa

Yll Press - 09.11.2010

Për z. Isa Mustafën puna e vështirë fillon tash. Vetë zgjedhja e z. Isa Mustafës si kryetar i LDK-së nuk nënkupton shpëtim të saj. LDK-ja nuk kërkonte shpëtim nga një person, por nga sistemi klientelist që kërkon kohë të ndryshohet.

Mustafa: Dyert e LDK-së janë të hapura

BBC - 08.11.2010

Kryetari i ri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i tha BBC-së se të gjitha subjektet politike në vend, së bashku me LDK-në, duhet të sigurojnë që zgjedhjet e 12 dhjetorit të jenë legjitime dhe që edhe rezultati i tyre të jetë ...

Mustafa përjashton çdolloj koalicioni me Thaçin

Gazeta Start - 08.11.2010

Prishtinë – Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, përjashton çdolloj mundësie për tu rifutur në koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës, qoftë edhe për çështje madhore.

Mustafa: LDK, dyert të hapura

Shekulli - 08.11.2010

Kryetari i ri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i tha BBC-së se të gjitha subjektet politike në vend, së bashku me LDK-në, duhet të sigurojnë që zgjedhjet e 12 dhjetorit të jenë legjitime dhe që edhe rezultati i tyre të jetë ...

Politika shqiptare uron Mustafën për zgjedhjen në LDK

Gazeta Start - 08.11.2010

Tiranë – Kryeministri Sali Berisha dhe kryetari i LSI-së, Ilir Meta, i kanë dërguar një telegram urimi kryetarit të ri të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa.

LDD e gatshme për koalicion me LDK-në

Gazeta Start - 08.11.2010

Prishtinë – Lidhja Demokratike e Dardanisë përshëndet zgjedhjen e Isa Mustafës në krye të Lidhjes Demokratike të Kosovës, duke shprehur hapur edhe dëshirën për një koalicion.

Zigzag: Isa Mustafa, kryetar i LDK-së

BBC - 08.11.2010

Ardhja e Isa Mustafës në krye të Lidhjes Demokratike të Kosovës, nga analistë në Prishtinë, vlerësohet si një prurje e re në procesin e demokratizimit të skenës politike kosovare.

Meta: Zgjedhja e Mustafës, sukses për demokracinë

Evropaelire - 08.11.2010

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë dhe njëherësh kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka uruar z.Isa Mustafa për zgjedhjen në krye të LDK-së. Meta e Mustafa zhvilluan një bisedë telefonike.

Mustafa: Dyert e LDK-së janë të hapura

Lajm - 08.11.2010

Kryetari i ri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i tha BBC-së se të gjitha subjektet politike në vend, së bashku me LDK-në, duhet të sigurojnë që zgjedhjet e 12 dhjetorit të jenë legjitime dhe që edhe rezultati i tyre të jetë ...

Mustafa: Zgjedhjet të jenë legjitime

Top Channel - 08.11.2010

Kryetari i ri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa deklaron se të gjitha subjektet politike në vend, së bashku me LDK-në, duhet të sigurojnë që zgjedhjet e 12 dhjetorit të jenë legjitime dhe që edhe rezultati i tyre të jetë ...

Mustafa: Asnjëherë koalicion me PDK-në

Shqipmedia - 08.11.2010

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, përjashton çdolloj mundësie për tu rifutur në koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës, qoftë edhe për çështje madhore.

Mustafa: Dyert e LDK-së janë të hapura

Ina - 08.11.2010

Kryetari i ri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i tha BBC-së se të gjitha subjektet politike në vend, së bashku me LDK-në, duhet të sigurojnë që zgjedhjet e 12 dhjetorit të jenë legjitime dhe që edhe rezultati i tyre të jetë ...

Kush është Isa Mustafa ?

Shqipmedia - 08.11.2010

Që prej ndarjes së parakohshme nga jeta të udhëheqësit të Kosovës Ibrahim Rugova, partia e tij, ka përjetuar disa kriza. Ndarje përçarje dhe së fundi edhe fraksione.

Sejdiu dhe Mustafa garojnë për kryetar të LDK-së

Idividi - 08.11.2010

Prishtinë, 7 nëntor 2010 (MIA) - Kuvendi i shtatë zgjedhor i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka nisur punimet të dielën, ku 355 delegatë do të vendosin për zgjedhjen e strukturave udhëheqëse, kryetarit dhe këshillit të përgjithshëm të ...

Isa Mustafa kryetar i LDK-së

Idividi - 08.11.2010

Prishtinë, 7 nëntor 2010 (MIA) - Delegatët e Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë vendosur me votën e tyre që Isa Mustafa të jetë kryetar i LDK-së në katër vitet e ardhshme.

Bukoshi pret ftesën nga Mustafa

Ina - 08.11.2010

Në një intervistë për Radio Kosovën, Bujar Bukoshi nuk ka përjashtuar mundësinë të kthehet në LDK, pasi siç shprehet ai, tashmë është larguar pengesa me emrin Fatmir Sejdiu.

LDK, Sahatcia dhe Hamiti nënkryetarët e rinj

Top Channel - 08.11.2010

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së ka zgjedhur sot Teuta Sahatcian dhe Sabri Hamitin si nënkryetarët e rinj të partisë, e cila zgjodhi dje Isa Mustafën si kryetarin e ri të saj.

LDK zgjedh kryesinë e re, “përjashtohet” Fatmir Sejdiu

LajmiFundit - 08.11.2010

Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës zgjodhi kryesinë e re të partisë. Nën drejtimin e kryetarit të sapozgjedhur Isa Mustafa, Këshilli zgjodhi Kryesinë e re prej 23 anëtarësh.

LDK zgjodhi Kryesinë e re

Evropaelire - 08.11.2010

Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës zgjodhi kryesinë e re të partisë. Nën drejtimin e kryetarit të sapozgjedhur Isa Mustafa, Këshilli zgjodhi Kryesinë e re prej 23 anëtarësh.

LDK zgjodhi Kryesinë e re

Ina - 08.11.2010

Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës zgjodhi kryesinë e re të partisë. Nën drejtimin e kryetarit të sapozgjedhur Isa Mustafa, Këshilli zgjodhi Kryesinë e re prej 23 anëtarësh.

Oferta për koalicione

Evropaelire - 08.11.2010

Zgjedhja e Isa Mustafës në postin e kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës ka nxitur reagime në skenën politike të Kosovës. Mustafa, jo vetëm që ka pranuar urimet nga partitë tjera politike për postin e ri, por edhe ka pranuar ...

LDK, zgjidhet kryesia e re me në krye Isa Mustafën

Alsat - 08.11.2010

Zgjidhet kryesia e re e Lidhjes Demokratike të Kosovës, në krye me kryetarin e sapozgjedhur Isa Mustafa. Në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të kësaj partie të mbajtur gjatë ditës, nënkryetar janë zgjedhur Sabri Hamiti, Teuta Sahatçiu ...

Zbulohen pasuritë e Isa Mustafës e djemve, aksione në biznese të mëdha

LajmiFundit - 08.11.2010

Kryetar i ri i LDK-së, i cili garoi me Fatmir Sejdiun për kreun e LDK-së, duke ngadhënjyer bindshëm kundruall tij, edhe për nga numri i bizneseve familjare ia kalon atij.

Kryetari i bashkisë së Prishtinës është kreu i ri i LDK-së

SETimes - 08.11.2010

08/11/2010 Ish-Presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu pësoi një humbje tjetër të dielën, kur vetë partia e tij e hoqi si kryetar, disa javë përpara zgjedhjeve të menjëhershme.

Isa Mustafa: Koalicion me PDK-në as për çështjet madhore

Koha.net - 08.11.2010

Prishtinë, 8 nëntor - “Me PDK-ën në asnjë mënyrë nuk do të hyjmë në koalicion për ta formuar qeverinë e ardhshme”, ka deklaruar Isa Mustafa. Kryetari i ri i LDK-së ka thënë se me PDK-në nuk do të hyjnë në koalicion edhe nëse ajo kërkohet ...

“Ibrahim Rugova” mirëpret zgjedhjen e Isa Mustafës

Yll Press - 08.11.2010

Lidhja Demokratike e Dardanisë dhe iniciativa qytetare “LDK-Ibrahim Rugova”, e shkëputur së fundmi nga LDK mirëpresin zgjedhjen e Isa Mustafës kryetar të LDK-së.

Meta: Zgjedhja e Mustafës, sukses për demokracinë

Botasot - 08.11.2010

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë dhe njëherësh kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka uruar z.Isa Mustafa për zgjedhjen në krye të LDK-së. Meta e Mustafa zhvilluan një bisedë telefonike.

Haki Latifi zgjidhet kryetar i Degës së LDK-së në Zvicër

Botasot - 08.11.2010

Me mbajtjen e Kuvendit VII Zgjedhor, në praninë e 86 delegatëve, të shtunën, në Friburg, dega e LDK-së në Zvicër, pas kuvendeve zgjedhore nëpër nëndegë dhe aktive, me sukses përmbylli procesin zgjedhor në të gjitha nivelet organizative, ...

Sot konstituohet KP dhe zgjidhet Kryesia e re të LDK-së

Botasot - 08.11.2010

Sot pritet të konstituohet Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së dhe zgjedhja e Kryesisë së re. Në këtë kuadër degët e LDK-së do t'i dorëzojnë kryetari të ri emrat e kandidatëve për listën e deputetëve për zgjedhjet parlamentare.

Partitë mirëpresin fitoren e Isa Mustafës

Botasot - 08.11.2010

Zgjedhja e Isa Mustafës, kryetar i LDK-së është mirëpritur nga Lidhja Demokratike e Dardanisë (LDD) dhe Iniciativa Qytetare "LDK Ibrahim Rugova".

Bukoshi pret thirrjen e Mustafës për të lënë “Listën...”

Koha.net - 08.11.2010

Prishtinë, 8 nëntor - Në një intervistë për Radio Kosovën, Bujar Bukoshi nuk ka përjashtuar mundësinë të kthehet në LDK, pasi siç shprehet ai, tashmë është larguar pengesa me emrin Fatmir Sejdiu.

Mustafa: Dyert e LDK-së janë të hapura

Botasot - 08.11.2010

Në të kundërtën, tha ai, do të dështojë shtetndërtimi i Kosovës në këtë fazë. Mustafa ka shfaqur synimin e partisë së tij që të fitojë në zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe që të qeverisë me vendin në periudhën e ardhshme.

Isa Mustafa: Koalicion me PDK-në as për çështjet madhore

Botasot - 08.11.2010

“Me PDK-ën në asnjë mënyrë nuk do të hyjmë në koalicion për ta formuar qeverinë e ardhshme”, ka deklaruar Isa Mustafa. Kryetari i ri i LDK-së ka thënë se me PDK-në nuk do të hyjnë në koalicion edhe nëse ajo kërkohet për çështjet madhore.

Meta: Zgjedhja e Mustafës, sukses për demokracinë

Telegrafi - 08.11.2010

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë dhe njëherësh kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka uruar Isa Mustafa për zgjedhjen në krye të LDK-së. Meta e Mustafa zhvilluan një bisedë telefonike, raporton Radio Evropa e Lirë .

LDD e gatshme për koalicion me LDK-në

Koha.net - 08.11.2010

Prishtinë, 8 nëntor - Lidhja Demokratike e Dardanisë (LDD) ka përshëndetur zgjedhjen Isa Mustafës, kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Kjo parti gjithashtu bënë të ditur se është e gatshme të bëjë koalicion me LDK-në.

Bukoshi pret ftesën nga Mustafa

Botasot - 08.11.2010

Në një intervistë për Radio Kosovën, Bujar Bukoshi nuk ka përjashtuar mundësinë të kthehet në LDK, pasi siç shprehet ai, tashmë është larguar pengesa me emrin Fatmir Sejdiu.

LDD-ja shprehet e gatshme për koalicion me LDK-në

Botasot - 08.11.2010

Lidhja Demokratike e Dardanisë (LDD) ka përshëndetur zgjedhjen Isa Mustafës, kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Kjo parti gjithashtu bënë të ditur se është e gatshme të bëjë koalicion me LDK-në.

LDD e gatshme për koalicion me LDK-në

Telegrafi - 08.11.2010

Lidhja Demokratike e Dardanisë (LDD) ka përshëndetur zgjedhjen Isa Mustafës, kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Kjo parti gjithashtu bënë të ditur se është e gatshme të bëjë koalicion me LDK-në.

Mustafa: LDK ja një forcë integruese në të ardhmen

Botasot - 08.11.2010

Kryetari i ri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka bërë thirrje që të gjitha subjektet politike në vend, së bashku me LDK-në, duhet të sigurojnë që zgjedhjet e 12 dhjetorit të jenë legjitime dhe që edhe rezultati i tyre të ...

Isa Mustafa, kryetari “i butë” i LDK-së

Yll Press - 08.11.2010

Që prej ndarjes së parakohshme nga jeta të udhëheqësit të Kosovës Ibrahim Rugova, partia e tij, ka përjetuar disa kriza. Ndarje përçarje dhe së fundi edhe fraksione.

Isa Mustafa: Kurre me nje koalicion me PDK

BalkanWeb - 08.11.2010

PRISHTINE -“Me PDK-në në asnjë mënyrë nuk do të hyjmë në koalicion për ta formuar qeverinë e ardhshme”, ka deklaruar Isa Mustafa, Kryetari i ri i LDK-së.

Mustafa: Dyert e LDK-së janë të hapura

Telegrafi - 08.11.2010

Kryetari i porsazgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i ka thënë BBC-së se të gjitha subjektet politike në vend, së bashku me LDK-në, duhet të sigurojnë që zgjedhjet e 12 dhjetorit të jenë legjitime dhe që edhe rezultati ...

Hiset biznesore të Isa Mustafës

Koha.net - 08.11.2010

Prishtinë, 8 nëntor - Kryetar i ri i LDK-së, i cili garoi me Fatmir Sejdiun për kreun e LDK-së, duke ngadhënjyer bindshëm kundruall tij, edhe për nga numri i bizneseve familjare ia kalon atij.

Thaçi dhe Limaj urojnë Mustafën

Yll Press - 08.11.2010

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka pranuar urime të shumta nga personalitete të ndryshme politike të vendit dhe ndërkombëtare.

Sot zgjidhet kryesia e re e LDK-së

Botasot - 08.11.2010

Sot në ora 14, kryetari i ri i LDK-së Isa Mustafa do t’i propozojë Këshillit të Përgjithshëm listën me anëtarë te rinj të Kryesisë së LDK-së. Sipas njoftimeve jo zyrtare, në listën e re të anëtarëve të Kryesisë nuk janë pjesa dërmuese e ...

Thaçi uron Isa Mustafën

Botasot - 08.11.2010

Gjatë ditës kryetari Isa Mustafa, ka marrë urimin për zgjedhjen e tij në postin e kryetarit të LDK-së, edhe nga kryetari dhe nënkryetari i PDK-se, z. Hashim Thaçi, përkatësisht z. Fatmir Limaj.

LDD e gatshme për koalicion me LDK-në

Lajmetsot - 08.11.2010

Postuar me: 08 November, 2010 01:31:00 LDD e gatshme për koalicion me LDK-në Lidhja Demokratike e Dardanisë (LDD) ka përshëndetur zgjedhjen Isa Mustafës, kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK).

Një fitore dhe një ankth politik

Yll Press - 08.11.2010

Mundësia e koalicionit parazgjedhor të LDK-së me AAK-në do të jetë mbase një ankth i madh i ditëve të ardhshme për Hashim Thaçi, pas gjithë asaj euforie se PDK-ja do të korr një fitore të shpejt dhe të garantuar më 12 dhjetor.

Hamiti, Sahatqija e Rugova nënkryetarë, Beqiri sekretar

Telegrafi - 08.11.2010

Në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), janë zgjedhur anëtarët e Kryesisë së kësaj partie, me ç’rast për nënkryetarë të partisë janë caktuar, Sabri Hamiti, ish-anëtar i kryesisë qendrore të LDK-së, ...

Sabri Hamiti e Teuta Sahatqija nënkryetarë, Ismet Beqiri sekretar i LDK-së

Yll Press - 08.11.2010

Kuvendi i 7-të i LDK-së ka zgjedhur sot Këshillin e përgjithshëm të LDK-së, ndërkaq ky i fundit, siç merret vesh, ka zgjedhur dy nënkryetarë – Sabri Hamitin dhe Teuta Sahatqijen, kurse sekretar Ismet Beqirin.

Sabri Hamiti e Teuta Sahatqija nënkryetarë, Ismet Beqiri sekretar i LDK-së

Botasot - 08.11.2010

Kuvendi i 7-të i LDK-së ka zgjedhur sot Këshillin e përgjithshëm të LDK-së, ndërkaq ky i fundit, siç merret vesh, ka zgjedhur dy nënkryetarë – Sabri Hamitin dhe Teuta Sahatqijen, kurse sekretar Ismet Beqirin.

Sabri Hamiti e Teuta Sahatçija nënkryetarë të LDK-së

Botasot - 08.11.2010

Në momentet kur Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së ende po mban takim me dyer të mbyllura, burime tona brenda Këshillit të Përgjithshëm bëjnë të ditur se Sabir Hamiti e Teuta Sahatçija janë propozuar për nënkryetar të LDK-së, ndërkaq ...

Kush janë anëtarët e rinj të Kryesisë së LDK-së

Botasot - 08.11.2010

Këshilli i përgjithshëm ka miratuar listën prej 21 anëtarëve të rinj të Kryesisë së re të LDK-së. Kështu nënkryetarë janë Sabiri Hamiti, Teuta Sahatçija e Haki Rugova e sekretar Ismet Beqiri.

Mustafa: Dyert e LDK-së janë të hapura

Koha.net - 08.11.2010

Prishtinë, 8 nëntor - Kryetari i ri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i tha BBC-së se të gjitha subjektet politike në vend, së bashku me LDK-në, duhet të sigurojnë që zgjedhjet e 12 dhjetorit të jenë legjitime dhe që edhe ...

Oferta për koalicione

Botasot - 08.11.2010

Zgjedhja e Isa Mustafës në postin e kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës ka nxitur reagime në skenën politike të Kosovës. Mustafa, jo vetëm që ka pranuar urimet nga partitë tjera politike për postin e ri, por edhe ka pranuar ...

Një start i ri për LDK-në

Botasot - 08.11.2010

Tashmë LDK-ja ka një lider të ri të cilin e presin punë të mädha. Isa Mustafa fitoi me shumicë eklatante garën ndaj Fatmir Sejdiut, përkatësisht 235 vota ndaj 124 vota që mori rivali i tij.

Zgjidhet Kryesia e re e LDK-së, tre nënkryetarë dhe sekretari

Koha.net - 08.11.2010

Prishtinë, 8 nëntor (E plotësuar)- Pas kostituimit, Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së në përbërje të plotë sot ka zgjedhur Kryesinë e re të partisë prej 23 anëtarëve, prej tyre tre janë nënkryetarë dhe sekretari i përgjithshëm.

LDK me kryesi të re

Yll Press - 08.11.2010

Të hënën është mbajtur mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Në këtë mbledhje u zgjodhën anëtarët e Kryesisë së kësaj partie.