TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Chelsea per here te pare fiton Ligen e Kampioneve

Paragrafi - 20.05.2012

Bayern Munich eshte mposhtur ne shtepi, duke humbur rastin per trofeun e peste te Champions League. Ishte skuadra Londineze Chelsea e cila per here te para merr trofeun e cmuar te Champions.

Di Matteo: Një triumf historik

Top Channel - 20.05.2012

Roberto Di Matteo e cilësoi si historik fitimin e Ligës së Kampioneve për herë të parë në historinë e Chelsea pasi londinezët mposhtën Bayern Munchen në finalen e madhe pas goditjes së 11-metërshave. “Për ne ishte një triumf historik.

Di Matteo: Byern luajti mirë, por ne patëm fat në 11-metërsha

LajmiFundit - 20.05.2012

Trajneri i Chelsea, Roberto Di Matteo e cilësoi si historik fitimin e Ligës së Kampioneve për herë të parë në historinë e skuadrës pasi londinezët mposhtën Bayern Munchen në finalen e madhe pas goditjes së 11-metërshave.

Di Matteo: Fitorja ndaj Bayernit triumf i madh

Albeu.com - 20.05.2012

Di Matteo: Fitorja ndaj Bayernit triumf i madh Tekniku italin i Chelsea-t Di Matteo është shprehur i gëzuar për triumf in në Mynih edhe pse deklaroi pas ndeshjes se nuk ishte ndeshja më e bukur për këtë skuadër.

Loew përgëzon Bayern Munich për paraqitjen në Champions League

Albeu.com - 20.05.2012

Loew përgëzon Bayern Munich për paraqitjen në Champions League Përzgjedhësi i Gjermanisë, Joachim Loew , ka përgëzuar Bayernin e Munich për sezonin fantastik në Ligën e Kampionëve edhe pse nuk ka arritur të fitojë këtë kompeteicion.

Beckenbauer: Chelsea e meritonte titullin

Albeu.com - 20.05.2012

Beckenbauer: Chelsea e meritonte titullin Presidenti i nderit të Bayern Munich Franc Beckenbauer është shprehur se Chelsea e meritonte titullin e kampionit të Evropës edhe pse sipas tij kjo skuadër u ndihmua edhe nga fati.

Finalja e Champions në 60 foto (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.05.2012

Finalja e Champions në 60 foto (FOTO LAJM) Pas 1 / 60 Para Nuk ka të ri që nuk ka ndjekur mbrëmë ndeshjen e madhe mes Bayern Munchen dhe Chelsea-t, ndeshje kjo që pas ekzekutimit të penalltive i takoi Chelseat.

Beckenbauer: Chelsea e meritoi LK

Telegrafi - 20.05.2012

Legjenda e Bayernit të Munichut, Franz Beckenbauer, ka deklaruar se bavarezët mund të kenë luajtur më mirë në finale, por se Chelsea e ka merituar trofeun e çmueshëm.

Rruga e Chelseat deri te trofeu i "Championsit"

Koha.net - 20.05.2012

Mynih, 19 maj - Rruga e Chelseat deri te titulli i parë i Evropës ishte mjaft e vështirë. Skuadra londineze u desh të kalonte edhe kampionen në fuqi, Barcelonën, për të arritur te trofeu.

Liga e Kampionëbe, Chelsea shkruan historinë

Ora news - 20.05.2012

Chelsea është triumfuesi i garës më të madhe evropiane për klube, Ligës së Kampionëve. Rezultati i takimit të zhvilluar në Allianz Arena pas kohës së rregullt dhe pas vazhdimeve ishte 1-1, ndërsa pas ekzekutimit të penaltive më e saktë ...

Di Matteo: Arritje fantastike, merituam fatin

Telegrafi - 20.05.2012

Menaxheri i përkohshëm i Chelseat, Roberto Di Matteo, ka lëvduar të arriturën fantastike të ekipit të tij, pas fitores në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve ndaj Bayernit të Munichut.

Di Matteo: Një triumf historik

Koha.net - 20.05.2012

Mynih, 20 maj - Roberto Di Matteo e cilësoi si historik fitimin e Ligës së Kampioneve për herë të parë në historinë e Chelsea pasi londinezët mposhtën Bayern Munchen në finalen e madhe pas goditjes së 11-metërshave.

Di Matteo: Një triumf historik

Yll Press - 20.05.2012

“Për ne ishte një triumf historik. Është hera e parë që fitojmë Ligën e Kampioneve në historinë e klubit”, deklaroi trajneri i Bluve londinezë për kanalin gjerman ‘SAT 1’.

Di Matteo duhet të qëndroj në Chelsea

Koha.net - 20.05.2012

Londër, 20 maj – Kapiteni i Chelseat, John Terry tha se pronari i klubit, Roman Abramovich duhet të bëjë çdo gjë që ta mbaj trajnerin Roberto Di Matteo pas triumfit në Ligën e Kampionëve.

Loew: Futbolli di të jetë brutal

Telegrafi - 20.05.2012

Përzgjedhësi i Gjermanisë, Joachim Loew, ka përgëzuar Bayernin e Munichut për sezonin fantastik në Ligën e Kampionëve, por tha se bavarezët ishin ekstremisht të pa fat ndaj Chelseat.

Vriten dy ushtarë të NATO-s

Ora news - 20.05.2012

Përzgjedhësi i Gjermanisë, Joachim Loew, ka përgëzuar Bayernin e Munichut për sezonin fantastik në Ligën e Kampionëve, por tha se bavarezët ishin ekstremisht të pa fat ndaj Chelseat.

Beckenbauer injorizon Bayern Munichun

Koha.net - 20.05.2012

Munich, 21 maj - Njëzet e katër orë përpara sfidës kishte qenë i bindur për triumfin e të tijve, por pas triumfit të skuadrës së presidentit Roman Abramovich, legjenda e futbollit gjerman dhe ikona e Bayernit të Munichut, Franz ...

Di Matteo: Një triumf historik

Botasot - 20.05.2012

Roberto Di Matteo e cilësoi si historik fitimin e Ligës së Kampioneve për herë të parë në historinë e Chelsea pasi londinezët mposhtën Bayern Munchen në finalen e madhe pas goditjes së 11-metërshave. “Për ne ishte një triumf historik.

Chelsea, Di Matteo: Eshte nje finale pa favorite, Luiz e Cahill ne dyshim

InfoAlbania - 19.05.2012

Ne konferencen per shtyp per skuadren e Chelsea pervec trajnerit Di Matteo ishin te pranishem dhe Frank Lampard dhe sulmuesi Didier Drogba. Skuadra e Chelsea eshte e bindur se do te fitoje ne mbremjen e sotme.

Bayern ne pergatitjet e fundit, Heynckes: Nje shans historik

InfoAlbania - 19.05.2012

Trajneri gjerman u shpreh ne konferencen per shtyp para finales ndaj Chelsea se “te luash nje finale Champions ne fushen tende eshte dicka e jashtezakonshme” Skuadra bavareze ka zhvilluar stervitjen e fundit ne mesditen e dites se djeshme.

Lampard: Ne mesfushe do te jete nje kasaphane e vertete

InfoAlbania - 19.05.2012

Kapiteni i Chelsea i druhet te historise dhe te kaluares: “Gjermania perhere me ka bere te qaj” Frank Lampard do te jete sot kapiteni i Chelsea ne perballjen kunder Bayern Munchen.

Bayern-Chelsea, duel miliarderësh

Albeu.com - 19.05.2012

Bayern-Chelsea, duel miliarderësh Tingëllon e çuditshme kur flitet për një duel kampionësh, edhe pse asnjëri prej tyre nuk e ka ngritur kupën më të rëndësishme të kontinentit.

Kampionët "moralë" të Champions League

Albeu.com - 19.05.2012

Kampionët "moralë" të Champions League Askush nuk i priti në finale. Chelsea eliminoi Napolin dhe Barcelonën për të ardhur në Mynih, teksa Bayern Munchen pengesën më të vështirë kishte rivalët e katalanasve, Real Madrid.

Bayern-Chelsea, finalja e madhe e Champions

Top Channel - 19.05.2012

"Kemi kualitetin për të fituar këtë kupë". Deklaratë optimiste kjo e Roberto Di Matteo, trajnerit të Chelsea-t para finales së Ligës së Kampioneve përballë Bayern-it.

Finalja e Champions League, Di Matteo: Të mbrohemi mirë ndaj Bayern

LajmiFundit - 19.05.2012

“Duhet të jemi të përulur dhe të shfrytëzojmë eksperiencën e gardës së vjetër.” Kështu ka thënë trajneri i Çelsit, Roberto Di Matteo në prag të finales së madhe që do të vërë përballë Chelsea dhe Bayern Munchen e cila luhet të shtunën në ...

Hankjes dhe Lahm: Kjo finale, nuk ka favoritë

LajmiFundit - 19.05.2012

Nuk janë të paktë ata që mendojnë se skuadra vendase e Bayern Munchen është favorite e madhe në finalen e Ligës së Kampionëve. Megjithatë trajneri Jup Hajnkes, nuk pranon ta rrëmbejë kjo ndjenjë.

Rruga drejt Mynihut (FOTO LAJM)

Albeu.com - 19.05.2012

Rruga drejt Mynihut (FOTO LAJM) Pas 1 / 11 Para Nuk ekziston ndeshje më e rëndësishme në të ghithë Europën. Kjo do të majftonte për të kuptuar rëndësinë e ndeshjes së sotme .

Di Matteo: Duhet të mbrohemi mirë

Shqipmedia - 19.05.2012

“Duhet të jemi të përulur dhe të shfrytëzojmë eksperiencën e gardës së vjetër.” Kjo është receta e fitores së Champions League sipas teknikut të Chelsea, Roberto Di Matteo në prag të finales së madhe që do të vërë përballë Chelsea dhe ...

Bayern-Chelsea, finalja e madhe e Champions

Shqipmedia - 19.05.2012

“Kemi kualitetin për të fituar këtë kupë”. Deklaratë optimiste kjo e Roberto Di Matteo, trajnerit të Chelsea-t para finales së Ligës së Kampioneve përballë Bayern-it.

Bayern-Chelsea, Facebook "nxjerr" fituesin

Albeu.com - 19.05.2012

Bayern-Chelsea, Facebook "nxjerr" fituesin Pak orë para nisjes së finales së Champions League mes Bayern Munchen dhe Chelsea , portali sportiv italian "calciomercato", nëpërmjet një sondazhi në Facebook , ka nxitur tifozët me pyetjen se: ...

Bayern Munchen – Chelsea, sot nga ora 20:45

Lajm - 19.05.2012

Bayern Munchen do të mundohet që të thyej tabunë e cila deri më tani ka qëndruar në Ligën e Kampionëve, kur asnjë skuadër nuk e kishte fituar titullin e kësaj gare në stadiumin e tyre.

Bayern - Chelsea, formacionet e mundshme

Ina - 19.05.2012

Bayern dhe Chelsea sonte në orë 20.45 do të luftojnë për titullin e Ligës së Kampionëve. Në vazhdim iu sjellim formacionet e mundshme të dyja skuadrave: Bayern: Neuer, Lahm, Boateng, Timoscuk, Contento, Kroos, Schweinsteiger, Muller, ...

Chelsea-Bayern, kuriozitete rreth finales (VIDEO)

Albeu.com - 19.05.2012

Chelsea-Bayern, kuriozitete rreth finales (VIDEO) Mbani frymën. Edhe pak orë kanë mbetur nga starti i finales së Champions League . Edhe pak orë dhe Europa do të njohë kampionen e saj të re përklube.

10 finalet e fundit të Champions League (FOTO LAJM)

Albeu.com - 19.05.2012

10 finalet e fundit të Champions League (FOTO LAJM) Ndërkohë që të gjithë janë duke pritur finalen e madhe të Mynihut, Portali Albeu ju rifreskon memorien me 10 finalet e fundit të Champions League , duke filluar nga ajo e 2002 Real ...

Chelsea-Bayern, formacionet

Albeu.com - 19.05.2012

Chelsea-Bayern, formacionet Kur duhen edhe 120 minuta nga starti i finales së Champions League mes Chelsea dhe Bayern Munchen, mediat ndërkombëtare kanë zbardhur edhe skemat dhe formacionet me të cilat të dy skaudrat do të zbresin në ...

Historia favorizon Chelsean, bastet Bayernin!

Ina - 19.05.2012

Kanë mbetur edhe pak orë para se në fushë të zbresin finalistët e Ligës së Kampionëve për të ofruar ethet e fundit të kësaj gare në sfiden finale.

Sonte në ora 20.45, finalja e Champions, Bayern-Chelsea, ja formacionet

LajmiFundit - 19.05.2012

Në ora 20.45 të mbrëmjes së sotme, Europa dhe mbarë vota mban frymën për të ndjekur ndeshjen finale të Champions League, kompeticionit që la jashtë kësaj mbrëmje të madhe, skuadra si Real Madridi apo Barcelona.

Bayerni vendës favorizohet para "ndeshjes së jetës"

Koha.net - 19.05.2012

Mynih, 19 maj - Franck Ribery refuzon edhe të çojë në mendje mundësinë që skuadra e tij Bayern Muenchen të pësojë të shtunën në shtëpi para tifozëve të vet në finalen e Ligës së Kampionëve kundër Chelseat.

Drogba: Dua të bëj histori

Telegrafi - 19.05.2012

Anësori i Bayernit të Munichut, Arjen Robben, mezi pret që të përballet me ish-klubin e tij, Chelsea, në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve. “Sinqerisht, nuk kam mundur të kërkoj kundërshtar më të mirë në finale.

Di Matteo: Duhet të mbrohemi mirë

Botasot - 19.05.2012

“Duhet të jemi të përulur dhe të shfrytëzojmë eksperiencën e gardës së vjetër.” Kjo është receta e fitores së Champions League sipas teknikut të Chelsea, Roberto Di Matteo në prag të finales së madhe që do të vërë përballë Chelsea dhe ...

Sot finalja e Champions, përballja Bayern Munich dhe Chelsea

Gazeta Republika - 19.05.2012

Bayern Munich dhe Chelsea do të takohen në finalen e Champions League sot në stadiumin e klubit bavarez “Allanz Arena”. Jupp Heynckes ka në dispozicion gjithë potencialin e ekipit të tij, ku në sulm do të jetë Mario Gomes i mbështetur nga ...

Finalja e Munichut – fakte interesante

Telegrafi - 19.05.2012

Sonte zhvillohet finalja e madhe e Ligës së Kampionëve, ku në Allianz Arena do të përballen Bayerni i Munichut dhe Chelsea. Edhe pse nuk është El Clasico që të gjithë e kanë pritur, kjo ndeshje do të jetë shumë më e shikuar se sa qe mund ...

Platini: Finalistët, më të mirë se Reali dhe Barça

Telegrafi - 19.05.2012

Presidenti i UEFA-s, Michel Platini, ka deklaruar se Bayerni i Munichut dhe Chelsea janë finalistë me plot meritë, duke pohuar se ata janë shumë më të mirë se sa rivalët e tyre spanjollë, Real Madrid dhe Barcelona.

Cech: Jam i përgatitur për penaltitë

Telegrafi - 19.05.2012

Portieri i Chelseat, Petr Cech, ka pranuar se ai është stërvitur në rast se i imponohet pritja e penaltive në finalen e madhe ndaj Bayernit të Munichut sonte mbrëma.

Bayerni apo Chelsea, kush fiton sonte?

Telegrafi - 19.05.2012

Do të jetë përballja e gjigantëve të heshtur. Përballja e dy armatave të mençura, që në rrugë drejt finales shpartalluan ekipet me futbollistët më të mirë të globit. Me shumë meritë të dyja gjenden në betejën përfundimtare.

Di Matteo: Duhet të mbrohemi mirë

Yll Press - 19.05.2012

“Bayern luan në shtëpi, por nuk ka favoritë kjo finale. Duhet të bëjmë ndeshjen tonë duke pasur kujdes ndaj Ribery dhe Robben, pa harruar që luan edhe Gomez i cili ka bërë “vetëm” 41 gola këtë sezon.

Foto ekskluzive - Champion League - Finalja: Bayern Munchen – Chelsea

Yll Press - 19.05.2012

Finalja e madhe e Ligës së Kampionëve, momentët kryesore të së cilës do t’i pasqyrojmë me në foto yllpress.com Finalja e madhe e Ligës së Kampionëve, momentët kryesore të së cilës do t’i pasqyrojmë me në foto ...

Finalja e Champions, Ballack: “Gjithçka flet në favor të Bayernit”

Shqipmedia - 18.05.2012

Ish mesfushori i Chelsea dhe Bayern Mynih, Michael Ballack mbështet bavarezët në finalen e Champions League, që luhet të Shtunën në mbrëmje. 35-vjeçari i cili aktualisht ndodhet në radhët e Bayer Leverkusen, ka kaluar nga 4 sezone te ...

Me ne fund ne finale! Ribery i gezohet ketij shansi

InfoAlbania - 18.05.2012

Francezi ka munguar ne finalen qe skuadra e tij humbi ne vitin 2010 ne Madrid kunder Interit per shkak pezullimi dhe tani qe shansi i dyte i erdhi kaq shpejt, ai po ngushellon shoket e skuadres qe kane te njejtin fat me te Franck Ribery ...

Kjo është ndeshja e jetës

Albeu.com - 18.05.2012

Kjo është ndeshja e jetës "Është ndeshja e jetës". Arjen Robben nuk ka fjalë të tjera për ta përkufizuar finalen e nesërme në Champions League , ku Bayern Munchen do të tentojë të mposhtë Chelsea dhe të fitojë trofe un më të rëndësishëm ...

Di Matteo: Duhet të mbrohemi mirë

Top Channel - 18.05.2012

“Duhet të jemi të përulur dhe të shfrytëzojmë eksperiencën e gardës së vjetër.” Kjo është receta e fitores së Champions League sipas teknikut të Chelsea, Roberto Di Matteo në prag të finales së madhe që do të vërë përballë Chelsea dhe ...

Ballack: Bayerni favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve

Telegrafi - 18.05.2012

Ish-mesfushori i Chelseat dhe Bayern Munichut, Michael Ballack, e vlerëson skuadrën gjermane si favorite për ta fituar finalen e Ligës së Kampionëve.

Lahm kërkon krijimin e një gjenerate tjetër të artë

Koha.net - 18.05.2012

Munih, 18 maj - Kapiteni i Bayern Muenchenit, Philipp Lahm, thotë se skuadra e tij duhet të mposhtë Chelsean të shtunën në finale të Ligës së Kampionëve, nëse dëshiron të llogaritet si "gjeneratë e artë".

Finalja e Champions, Bayern Munich shihet si favorit

Yll Press - 18.05.2012

Skuadra e Jupp Hainkens është favorite, ndërsa faktori fushë anon peshoren nga formacioni gjerman, që në gjysmëfinale eliminoi Realin e Madridit. Por finalet e Champions kanë dhuruar gjithmonë surpriza dhe këtë kërkon të bëjë edhe Chelsea.

Rummenigge: Nuk kemi humbje në shtëpi

Telegrafi - 18.05.2012

Drejtori i Bayernit të Munichut, Karl-Heinz Rummenigge, ka deklaruar se Bayerni është favorit për finalen ndaj Chelseat që zhvillohet të shtunën, duke thënë se bavarezët ende nuk e kanë humbur asnjë ndeshje në shtëpi.

Di Matteo: Duhet të mbrohemi mirë

Koha.net - 18.05.2012

“Duhet të jemi të përulur dhe të shfrytëzojmë eksperiencën e gardës së vjetër.” Kjo është receta e fitores së Champions League sipas teknikut të Chelsea, Roberto Di Matteo në prag të finales së madhe që do të vërë përballë Chelsea dhe ...

Lahm: Champions për t’u quajtur “brezi i artë”

Lajmeshqip - 17.05.2012

Kapiteni i Bajern Mynih, Filip Lahm, mendon se ekipi i tij duhet të mundë Çelsin në finalen e Ligës së Kampioneve të së shtunës nëse dëshiron të cilësohet si pjesë e “brezit të artë”.

Schweinsteiger: Chelsea eliminoi Barcelonen, favorit per trofeun

InfoAlbania - 17.05.2012

Mesfushori vlereson kundershtaret e finales se Champions: “Nese merr ne konsiderate qe ne luajme ne stadiumin tone, atehere mendoj se shanset jane 50-50 per te dy skuadrat” Mesfushori gjerman, Bastian Schweinsteiger ka rrefyer opinionin e ...

David Luiz dhe Cahill behen gati per finalen e Champions?

InfoAlbania - 17.05.2012

Dy qendermbrojtesit e Chelseat, Davis Luiz dhe Gary Cahill duket se po fitojne betejen me lendimet dhe mund te jene gati per finalen e Champions te shtunen mbrema.

Një biletë për finalen Bayern- Chelsea, 3500 euro

Lajm - 17.05.2012

Uli Hoeness, presidenti i Bayern Munchen, ka kritikuar ashpër UEFA-n për çmimet e larta të biletave për finalen e Ligës së Kampioneve që ekipi i tij do të luajë të shtunën ndaj Chelsea në Allianz Arena të Mynihut. “Më vjen shumë keq.

Lampard: Bayerni, shumë i fortë

Lajm - 17.05.2012

Chelsea duhet të ketë kujdes nga loja kolektive e Bayern Munichut dhe jo vetëm nga Arjen Robben dhe Franck Ribery. Kështu ka kërkuar Frank Lampard.

Pas Realit, rradhën e ka Chelsea

Albeu.com - 17.05.2012

Pas Realit, rradhën e ka Chelsea Hollandezi i Bayern Munchen, Arjen Robben të shtunën do të luajë në finale të Ligës së Kampionëve kundër edhe një ish-skuadre të tij - Chelsea , pasi më herët kishte mposhtur në gjysmëfinale Real Madrid .

UEFA ‘ndihmon' Bayernin kundër Chelseat

Koha.net - 17.05.2012

Zurich, 17 maj - Federata Evropiane e Futbollit (UEFA) ka lejuar Bayern Munichun që të shfrytëzoj dhomën e tyre të zhveshjeve në “Allianz Arena” për finalen e Ligës së Kampionëve kundër Chelseat të Londrës.

Ballack: Bayern ka avantazhin e fushës

Botasot - 17.05.2012

Michael Ballack ka deklaruar se Bayern Munchen është favorit për fitoren e Ligës së Kampioneve ndaj Chelsea për arsye se luan në stadiumin e tij.

Finalja, Hoeness: Cmimi i biletave, shumë i lartë

Botasot - 17.05.2012

Uli Hoeness, presidenti i Bayern Munchen, ka kritikuar ashpër UEFA-n për çmimet e larta të biletave për finalen e Ligës së Kampioneve që ekipi i tij do të luajë të shtunën ndaj Chelsea në Allianz Arena të Mynihut. “Më vjen shumë keq.

Lahm: Nuk do ta bëja kurrë atë që bëri Terry

Telegrafi - 17.05.2012

Kapiteni i Bayern Munichut, Philipp Lahm, thotë se ai kurrë nuk do të vepronte siç veproi John Terry kur u dërgua jashtë loje në ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kundër Barcelonës.

Robben: Pas Realit eliminojmë edhe Chelsean

EC - 17.05.2012

Mesfushori i Bayern Munichut, Arjen Robben të shtunën do të luajë në finale të Ligës së Kampionëve kundër edhe një ish-skuadre të tij – Chelseat, pasi më herët kishte mposhtur në gjysmëfinale Real Madridin.

Besnik Hasi, tifo per Bayern ne finalen e Champions

InfoAlbania - 16.05.2012

Ashtu si Altin Lala disa dite me pare, edhe ish-lojtari i ekipit tone kombetar, Besnik Hasi, ka shprehur deshiren qe Bayern Munchen te jete fituesi i Champions League.

Mungesat trembin Chelsean, por Di Matteo beson te fitorja

InfoAlbania - 16.05.2012

Ivanovic, Terry, Ramirez, Mereiles do te mungoje, kurse Luiz e Cahill jane ne dyshim, por trajneri italian beson se Chelsea do te fitoje kunder Bayernit ne finalen e Champions League Finalja e Champions League, qe do te zhvillohet me 19 ...

Casillas nuk kursen lavdet për Bayern Munich

LajmiFundit - 16.05.2012

Portieri i Real Madrid Iker Casillas nuk i kursen aspak lavdërimet për skuadrën gjermane të Bayern Munich. “Është e qartë për mua se Bayern e meritoi progresin bazuar mbi ndeshjen e parë dhe atë të kthimit.

Finalja, Hoeness: Cmimi i biletave, shumë i lartë

Top Channel - 16.05.2012

Uli Hoeness, presidenti i Bayern Munchen, ka kritikuar ashpër UEFA-n për çmimet e larta të biletave për finalen e Ligës së Kampioneve që ekipi i tij do të luajë të shtunën ndaj Chelsea në Allianz Arena të Mynihut. “Më vjen shumë keq.

Ballack: Bayern ka avantazhin e fushës

Top Channel - 16.05.2012

Michael Ballack ka deklaruar se Bayern Munchen është favorit për fitoren e Ligës së Kampioneve ndaj Chelsea për arsye se luan në stadiumin e tij.

Hoeness: Perforcojme ekipin derisa te jemi te vetem

InfoAlbania - 16.05.2012

Presidenti i Bayern Munchen, Uli Hoeness nuk e ka kaperdire dot faktin qe skuadra e tij per 2 sezone radhazi nuk ka fituar asnje trofe ne Gjermani.

Bayern akuzon UEFA-n: Po rripni tifozët

Albeu.com - 16.05.2012

Bayern akuzon UEFA-n: Po rripni tifozët Uli Hoeness, presidenti i Bayern Munchen , ka kritikuar ashpër UEFA-n për çmimet e larta të bileta ve për finalen e së shtunës në "Allianz Arena" mes vendasve dhe Chelsea . "Më vjen shumë keq.

Cech: Shansi i fundit për Chelsea

Yll Press - 16.05.2012

Finalja e së shtunës do të jetë e dyta për Chelsea në historinë e klubit anglez. Finalja e mëparshme ishte ajo e vitit 2008 ku Blutë e Londrës humbën me 11-metërsha ndaj Manchester United pas gabimit deciziv të kapitenit John Terry.

Chelsea me rezervistë kërkon Ligën e Kampionëve

Koha.net - 16.05.2012

Londër, 16 maj - Lëndimet dhe suspendimet e lojtarëve kryesorë të Chelseat mund ta detyrojnë trajnerin Roberto Di Matteo të inkuadrojë disa rezervistë në ndeshjen finale të Ligës së Kampionëve kundër Bayern Muenchenit.

Loew i frikësohet efektit negativ, nëse Bayerni humb Championsin

Koha.net - 16.05.2012

Berlin, 16 maj (AFP) - Seleksionuesi i Përfaqësueses së Gjermanisë, Joachim Loew, ka shprehur shqetësimet se humbja e Bayern Muenchenit në finalen e Ligës së Kampionëve mund të ketë efekt negativ për lojtarët e tij në Kampionatin Evropian ...

Cahill: Finalja e Munichut, ndeshja më e madhe në karrierë

Telegrafi - 16.05.2012

Mbrojtësi i Chelseat, Gary Cahill, thotë se ai është i ngazëllyer para ndeshjes së të shtunës, finales së Ligës së Kampionëve. Cahill, i cili iu bashkua Chelseat nga Boltoni në janar, thotë se ndeshja e të shtunës do të jetë më e madhja në ...

Cech: Shansi i fundit për Chelsea

Botasot - 16.05.2012

Petr Cech theksoi se finalja e Ligës së Kampioneve ndaj Bayern Munchen do të jetë shansi i fundit për “gardën e vjetër” të Chelsea për të fituar trofeun më të lakmuar të Europës.

Robben: Mposhta Realin, tash radha e Chelseat

Telegrafi - 16.05.2012

Anësori i Bayern Munichut, Arjen Robben, ka synim të mposhtë edhe një ish-skuadër të tij, Chelsean, kur dy skuadrat do të takohen të shtunën në finalen e Ligës së Kampionëve.

Ballack: Bayern ka avantazhin e fushës

Yll Press - 16.05.2012

Ish-lojtari i bavarezëve dhe i Bluve të Londrës theksoi për fifa.com: “Kam kaluar shumë mirë tek të dy klubet dhe kam kujtime të mira nga të dyja etapat.

Çmimi i biletave për finalen Bayern- Chelsea deri në 3500 euro

Koha.net - 16.05.2012

Uli Hoeness, presidenti i Bayern Munchen, ka kritikuar ashpër UEFA-n për çmimet e larta të biletave për finalen e Ligës së Kampioneve që ekipi i tij do të luajë të shtunën ndaj Chelsea në Allianz Arena të Mynihut. “Më vjen shumë keq.

Ballack: Bayern ka avantazhin e fushës

Koha.net - 16.05.2012

Michael Ballack ka deklaruar se Bayern Munchen është favorit për fitoren e Ligës së Kampioneve ndaj Chelsea për arsye se luan në stadiumin e tij.

Bayerni nuk është vetëm Ribery e Robben

Telegrafi - 16.05.2012

Chelsea duhet të ketë kujdes nga loja kolektive e Bayern Munichut dhe jo vetëm nga Arjen Robben dhe Franck Ribery. Kështu ka kërkuar Frank Lampard.

Hasi lutet që Bayerni të fitojë "Championsin"

Ina - 15.05.2012

Besnik Hasi ka një arsye të fortë pse dëshiron që gjiganti gjerman Bayern Muenchen të fitojë Ligën e Kampionëve ndaj Chelseat. E kjo arsye nuk ka të bëjë më atë se për një edicion luajti në Gjermani dhe "u dashurua" me ekipet gjermane, por ...

Ribery: Me Chelsean, ndeshja me e rendesishme e karrieres time

InfoAlbania - 15.05.2012

Mesfushori i Bayern Munchen nuk eshte i sigurte rezultati final: “Mund te fitojme por dhe te humbim” Ne Bundeslige, Bayern ka deshtuar ne perballjet me Borussia Dortmund. Eshte mundur ne Bundeslige dhe ne kupen e Gjermanise.

Uli Hoeness : UEFA me një politikë të keqe për biletat e Finalës

Albtime - 15.05.2012

Presidenti i Bayernit të Mynihut Uli Hoeness kur është pyetur se çka mendon për çmimin e biletave në Finalen e madhe që do mbahet në Allianz Arena është përgjigjur .

Cech: Shansi i fundit për Chelsea

Top Channel - 15.05.2012

Petr Cech theksoi se finalja e Ligës së Kampioneve ndaj Bayern Munchen do të jetë shansi i fundit për “gardën e vjetër” të Chelsea për të fituar trofeun më të lakmuar të Europës.

Humbja nga Bayerni, forcon Realin

Yll Press - 15.05.2012

“Ajo që ndodhi në Ligën e Kampionëve kundër Bayernit është mëkat i madh por besoj se vetëm do të na forcojë. Të shohim nëse fati është në anën tonë vitin e ardhshëm dhe nëse mund të shkojmë deri në fund”, deklaroi Casillas për uebfaqen ...

Hasi lutet që Bayerni të fitojë "Championsin"

Koha.net - 15.05.2012

Prishtinë, 15 maj - Besnik Hasi ka një arsye të fortë pse dëshiron që gjiganti gjerman Bayern Muenchen të fitojë Ligën e Kampionëve ndaj Chelseat.

Cahill e Luiz kthehen në stërvitje

Telegrafi - 15.05.2012

Qendërmbrojtësit e Chelseat, David Luiz dhe Gary Cahill, janë shfaqur në seancën stërvitore të martën pasdite. Ky është një lajm i mrekullueshëm për Blutë, kur kihet parasysh se në finalen e Ligës së Kampionëve i kanë të suspenduar dy ...

Cech: Shansi i fundit për "veteranët" Chelseat

Koha.net - 15.05.2012

Londër, 15 maj - Petr Cech theksoi se finalja e Ligës së Kampioneve ndaj Bayern Munchen do të jetë shansi i fundit për “gardën e vjetër” të Chelsea për të fituar trofeun më të lakmuar të Europës.

Rummenigge kritikon yjet bavareze: “Kunder Dortmund u poshteruam”

InfoAlbania - 14.05.2012

Drejtuesi i klubit ka terhequr veshin lojtareve per paraqitjen katastrofike, ndersa te Dortmund eshte feste pa fund Kunder Borussia Dortmund ishte humbja e 5 ne 2 vitet e fundit qe peson Bayern Munchen.

Humbja me Bayernin na bëri më të fortë

Albeu.com - 14.05.2012

Humbja me Bayernin na bëri më të fortë Kapiteni i kombëtares spanjolle dhe Realit të Madridit, Iker Casillas mendon se eliminimi i "Blancos" nga Champions League , pas dy ndeshjeve ndaj Bayern, e ka bërë më të fortë ekipin, dhe do ti ...

Schweinsteiger: Chelsea bën një lojë të ngjajshme si Dortmund

Albtime - 14.05.2012

Lideri i skuadrës, Bastian Shweinsteiger, nuk ka mundur të thyejë dot rekordin e Oliver Kahnit (6 kupa). Gjatë një interviste për “Sport1″, zv/ kapiteni i Bayernit kritikon skuadrën për gabimet e shumta, si dhe paralajmëron kolegët para ...

Paraqitje katastrofale e Bayernit para finales së "Championsit"

Koha.net - 14.05.2012

Berlin, 14 maj - Trajneri i Bayern Muenchenit, Jupp Heynckes, ka pranuar se skuadra e tij ka përjetuar një katastrofë defensive, pasi u mposht të shtunën mbrëma 5:2 në finale të Kupës së Gjermanisë nga Borussia Dortmundi.

Di Matteo: Finalja e LK-së nuk e vendos të ardhmen time

Telegrafi - 14.05.2012

Menaxheri i Chelseat, Roberto di Matteo, nuk beson se finalja e Ligës së Kampionëve do ta vendosë të ardhmen e tij. “A do ta vendos të ardhmen time finalja e Ligës së Kampionëve? Nuk mendoj kështu, jo, por nuk kam problem me këtë”.

Shweinsteiger: Chelsea luan si Dortmundi

Koha.net - 14.05.2012

Munich, 14 maj - Bayerni i Munichut për të dytin sezon radhazi ka dalë duarbosh. Si vjet, ashtu edhe sivjet, ata nuk mundën të fitonin dot as titullin, as Kupën e Gjermanisë.