TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pas ‘konfliktit’ për grimin e Dukeshës, Arbana i reagon ashpër Sellmës

Lajmi.net - 20.05.2018

Dasma e Princit Harry me dukeshën Meghan Markle është shndërruar si ngjarja më e komentuar në publik dhe media. Madje grimi i thjeshtë i Meghan u bë mollë sherri mes anëtares së PDK-së, Arbana Xharës ...

Grimi i Meghan Markle “mollë sherri” për Arbana Xharrën dhe Sellmën (FOTO)

Lajm - 20.05.2018

Kjo dasmë, e cila po konsiderohet si dasma e vitit, është ndjekur me interesim shumë të madh nga mijëra njerëz, shkruan lajmi.net. Vëmendje të madhe padyshim se kishte paraqitja e anëtares më të re ...

Grimi i Meghan Markle “mollë sherri” për Arbana Xharrën dhe Sellmën

Lajmi.net - 20.05.2018

Dasma e Princit Harry me dukeshën Meghan Markle është ngjarja më e diskutuar që nga dje. Kjo dasmë, e cila po konsiderohet si dasma e vitit, është ndjekur me interesim shumë të madh nga mijëra ...

Nis konfilkti virtual: Sellma ka disa fjalë për Arbana Xharrën!

Zhurnal - 20.05.2018

Dita e djeshme ka qenë e madhe për Britaninë e Madhe por edhe për botën. Princi Harry dhe Meghan Markle kurorëzuan dashurinë e tyre me martesë, në sytë e qindra mijëra njerëzve.

Harry dhe Meghan fillojnë jetën e re pas një dasme të cilësuar si “triumf”

Alsat - 20.05.2018

Princi Harry dhe Meghan filluan sot jetën e re si çift pas një martese spektakolare dhe me shumë risi një ditë më parë në Windsor, por si pasojë e detyrimeve mbretërore ata duhet të presin ende para ...

Shuma marramendëse që u shpenzua për dasmën mbretërore

Lajmi.net - 20.05.2018

Vëmendja e gjithë Britanisë, por edhe e mbarë botës prej ditësh ishte vetëm tek Dasma Mbretërore. Por, ceremonia në të cilën Princi Harry i dha fund beqarisë duke kurorëzuar dashurinë e tij me ...

Angli, zbulohet çfarë ushqimi hëngrën të ftuarit në dasmën mbretërore

SOT - 20.05.2018

Shefi i dasmës mbretërore ishte zgjedhur Mark Flanagan. Vetë princi Harry dhe bashkëshortja e tij, Meghan Markle, provuan çdo pjatë dhe vendosën që menyja të jetë e stinës, me bazë produktesh ...

Harry dhe Meghan fillojnë jetën e re pas dasmës përrallore

Zhurnal - 20.05.2018

Princi Harry dhe Meghan filluan sot jetën e re si çift pas një martese spektakolare dhe me shumë risi një ditë më parë në Windsor, por si pasojë e detyrimeve mbretërore ata duhet të presin ende para ...

Nuk ishte i pranishëm në dasmë! Babai i Meghan mesazh emocionues të bijës

Lajmi.net - 20.05.2018

Ngjarja e cila gjatë ditës së djeshme ka bërë bujë në gjithë botën ishte martesa e Princit Harry me Dukeshën Meghan Markle. Babai i Meghan Markle për TMZ e përshkroi dasmën e vajzës së tij me princin ...

Fotoja që po bën xhiron e internetit! Mysafirja fle në kishë derisa çifti mbretëror po kurorëzoheshin

Lajmi.net - 20.05.2018

Twitter është ‘çmendur’ kur ndjekësit kanë vërejtur një grua duke fjetur në martesën mbretërore. Një mysafire është kapur nga kamerat duke fjetur në ditën e madhe të Princit Harry dhe Meghan Markle, ...

Fansja e ‘çmendur’ e Princit Harry tentoi t’ia prishte dasmën atij

Lajmi.net - 20.05.2018

Tri vite më parë, një vajzë që ishte fanse e princit Harry ia kishte vjedhur atij një puthje në publik. Bëhet fjalë për Victoria Mcrae, e cila nuk kishte se si të mungonte në dasmën e Harryt me ...

Nga Victoria tek Oprah, kapelet më të bukura të dasmës mbretërore!

Portalb - 20.05.2018

Më në fund Meghan Markle dhe Princ Harry u martuan. Përveç dhëndrit dhe nuses, pa dyshim një vëmendje jo pak të madhe kanë marrë të ftuarit. Është një dasmë mbretërore, me miliona sy që po e shohin ...

Dasma e vitit, Familja Mbretërore falënderon pjesëmarrësit

Portalb - 20.05.2018

Falënderime pa masë për ata që udhëtuan drejt kështjellës Windsor për të ndjekur dasmën e vitit, atë të princit Harry dhe Meghan Markle. Ceremonia madhështore që ngërtheu vëmendjen e botës një ditë ...

Çifti mbretëror e bëjnë me lot Dua Lipën

Lajmi.net - 20.05.2018

Dasma mbretërore prej dje është ngjarja më e përfolur e shoubizit. Princi Harry kurorëzoi dashurinë me martesë me aktoren amerikane, Meghan Markle, shkruan lajmi.net.

Në konfliktin mes Arbanës dhe Sellmës përfshihen edhe Fisnik Ismaili, Valdrin Sahiti e Adelina Ismaili

Lajmi.net - 20.05.2018

Gjatë ditës së sotme, anëtarja e PDK-së, Arbana Xhara dhe grimerja e njohur Sellma Kasumoviq janë përplasur ashpër me komente. Ishte Arbana ajo e cila foli për thjeshtësinë e Dukeshës në dasmën e saj ...

Ja për sa minuta u rregulluan flokët e Dukeshës në ditën e saj më të rëndësishme

Lajmi.net - 20.05.2018

Pamja e jashme gjatë kurorëzimit, e tashmë dukeshës Meghan Markle po komentohet gjithandej. Grimi i lehtë, fustani i thjeshtë ishin vetëm dy nga detajet në të cilin mediat dhe publiku e kishin ...

Detaji i trishtë! Ja pse një karrige ishte bosh në dasmën e Princit Harry

SOT - 20.05.2018

Ditën e djeshme, miliona njerëz nga e gjithë bota ndoqën ceremoninë e martesës së Princit Harry dhe Meghan Markle. Ka patur komente të shumta rreth fustanit dhe pamjes së Meghan.

Divorci i Meghan Markle dhe martesa e saj me Princin beqar

Lajmi.net - 20.05.2018

Në kështjellën Windsor, Prince Harry (33) dhe tashmë dukesha Meghan Markle (36) më 19 Maj 2018, kurorëzuan dashurinë e tyre me martesë. Të gjithë mbretërorët e lartë britanikë ishin atje për t’i ...

Debat virtual mes Arbana Xharrës dhe Sellmës, përfshihen edhe Adelina Ismaili, Valdrin Sahiti e Fisnik Ismaili

Telegrafi - 20.05.2018

Ka nisur gjithçka nga një koment i ish-gazetares, Arbana Xharra për aktoren Meghan Markle, por ka përfunduar në një debat virtual mes disa fytyrave publike në vend.

Pas muajsh spekulime, mësohet kush realizoi fustanin e Meghan

Mapo - 20.05.2018

Meghan Markle ka veshur një fustan nusërie të stiluar nga Claire Waight Keller. Pas muajsh spekulime dhe thashethemesh Pallati Kensington bëri të ditur sot se stilistja është Claire për Givenchy, e ...

Kush ishin dy shqiptaret VIP që morën pjesë në dasmën e Princit Harry

Mapo - 20.05.2018

Sot u mbajt ceremonia madhështore e dasmës së Princit Harry dhe Meghan Markle,e cila ka tërhequr vëmendjen e gjithë botës. Aktorja kishte veshur një fustan nusërie të stiluar nga Claire Uaight ...

Nga shkolla fillore tek ekipi i preferuar, 31 gjëra që nuk i keni ditur për Princin Harry

Mapo - 20.05.2018

Princi Harry i dha fund beqarisë duke kurorëzuar dashurinë e tij me ish-aktoren, Meghan Markle. Që nga momenti kur ai ka lindur, jeta e Princit është regjistruar, fotografuar dhe dokumentuar.

Google nderoi me një homazh dasmën mbretërore britanike, sa shumë ngjyra!

BalkanWeb - 20.05.2018

Dasma aq shumë e mirëpritur mes princit Harry dhe Meghan Markle në Windsor u festua edhe përmes internetit. Mes shumë të ftuarëve dhe anëtarëve të kastës mbretërore dhe me një protokoll strikt ...

Royal Wedding, il day after? Meghan tani edhe në accountin Twitter të Kensington Palace

Mapo - 20.05.2018

Pas martesës me Harry profili i Meghan Markle bëhet edhe me social. Dukesha e re e Sussex, në fakt ka hyrë me të drejta të plota edhe ne foto-profilin dhe në informacionet e adresës Twitter të ...

Nga shkolla fillore tek ekipi i preferuar, 31 gjëra që nuk i keni ditur për Princin Harry

BalkanWeb - 20.05.2018

Princi Harry i dha fund beqarisë duke kurorëzuar dashurinë e tij me ish-aktoren, Meghan Markle. Që nga momenti kur ai ka lindur, jeta e Princit është regjistruar, fotografuar dhe dokumentuar.

Grimi i Meghan Markle fut në konflikt Arbana Xharrën dhe Sellmën

Gazeta Express - 20.05.2018

Dita e djeshme ka qenë e madhe për Britaninë e Madhe por edhe për ...

Sellma i kundërpërgjigjet Arbana Xharrës pas polemikave rreth grimit që nxiti Meghan Markle

Telegrafi - 20.05.2018

Dita e djeshme ka qenë e madhe për Britaninë e Madhe, por edhe për botën. Princi Harry dhe Meghan Markle kurorëzuan dashurinë e tyre me martesë, në sytë e qindra mijëra njerëzve.

‘Dasma e madhe’ që ekzaltoi britanikët… e parë në foto

Mapo - 20.05.2018

Princi Harry i dha fund beqarisë ditën e djeshme në një ceremoni madhështore të dasmës së tij me Meghan Markle. Vëmendja e gjithë Britanisë, por edhe e botës mbarë, prej ditësh ishte përqendruar te ...

Arbana Xharra i reagon Sellmës e përmend edhe Frankenstein

Gazeta Express - 20.05.2018

Këshilltarja e Kadri Veselit, Arbana Xharra është deklaruar edhe njëherë për debatin që ka shpërthyer në internet në lidhje me grimin e Meghan Markle në ditën e dasmës, e cila u zhvillua dje në ...

Martesa e princit Harry dhe Meghan Markle, rekord në Twitter! 6.6 milionë mesazhe

BalkanWeb - 20.05.2018

Martesa e princit Harry dhe Meghan Markle ka regjistruar një numër rekord postimesh në Twitter, prej më shumë se 6,6 milionë mesazhe. “Përdoruesit e internetit kanë publikuar më shumë se gjashtë ...

Royal Wedding, një ditë më pas? Meghan tani edhe në accountin Twitter të Kensington Palace

BalkanWeb - 20.05.2018

Pas martesës me Harry profili i Meghan Markle bëhet edhe me social. Dukesha e re e Sussex, në fakt ka hyrë me të drejta të plota edhe ne foto-profilin dhe në informacionet e adresës Twitter të ...

Google nderoi me një homazh dasmën mbretërore britanike, sa shumë ngjyra!

Mapo - 20.05.2018

Dasma aq shumë e mirëpritur mes princit Harry dhe Meghan Markle në Windsor u festua edhe përmes internetit. Mes shumë të ftuarëve dhe anëtarëve të kastës mbretërore dhe me një protokoll strikt ...

Harry i dhuron Meghan unazën e Princeshës Diana

ABC News - 20.05.2018

Familja Mbretërore ka falenderuar të gjithë ata që ndoqën dhe morën pjesë në dasmën e Princit Herri me Megan Markëll. Ndërkohë, mediat kanë zbuluar dhe dhuratën e veçantë që i ka bërë Herri ...

Harry dhe Meghan e bënë Dua Lipën që të çajë

Telegrafi - 20.05.2018

Ishin aq çift perfekt sa që shumë e konsideruan këtë martesën e ëndrrave. Dhe kështu u prek edhe superylli shqiptar me famë botërore, Dua Lipa, që nuk arriti t’i përmbahej lotëve të saj.

Royal wedding, gjatë pritjes Meghan homazh Lady Dianës me një unazë të veçantë

BalkanWeb - 20.05.2018

Pas dasmës dhe drekës, Harry dhe Meghan kanë lënë kështjellën e Windsor për tu drejtuar në Frogmore House, vendi ku është bërë pritja e mbrëmjes. Edhe fustani tjetër i dukeshës së Sussex ishte i ...

Kësaj i thonë “Dy martohen me mijëra tërbohen!”

Mapo - 20.05.2018

Dasma mbretërore mes princit Harry dhe Meghan Markle pati një vëmendje të jashtëzakonshme, ku sigurisht që britanikët ishin ata që më të interesuarit edhe për detajet më të vogla.

Princi Harry dhe Meghan Markle shtyjnë muajin e mjaltit

Koha.net - 20.05.2018

Princi britanik Harry dhe princesha Meghan Markle do të shtyjnë muajin e mjaltit për të marrë pjesë në festimin e ditëlindjes së Princit Charles, i cili do të mbahet vetëm pak ditë pas martesës së ...

Këngëtarja Poni dhe motrat Hoxha, të famshmet shqiptare që morën pjesë në dasmën mbretërore?

Telegrafi - 20.05.2018

Mbrëmë (e shtunë) Princi Harry dhe Meghan Markle i dhanë fund beqarisë, duke kurorëzuar dashurinë e tyre me martesë. Dasma mbretërore e mbajtur në Kështjellën Wisdor, ka mirëpritur mijëra njerëz, të ...

Nuk do ta besoni për sa minuta janë rregulluar flokët e Meghan për dasmë

Gazeta Express - 20.05.2018

Fansat e familjes mbretërore e kanë quajtur ‘të mahnitshëm’ modelin e flokëve me të cilën është paraqitur në dasmë Meghan ...

Destinacioni i muajit të mjaltit për Meghan dhe Harry është shumë i rrezikshëm

Gazeta Express - 20.05.2018

Duka dhe Dukesha e Sussexit do të fluturojnë shumë kilometra larg shtëpisë për muajin e tyre të ...

Harry dhe Meghan fillojnë jetën e re pas dasmës përrallore

Gazeta Express - 20.05.2018

Princi Harry dhe Meghan filluan sot jetën e re si çift pas një martese spektakolare dhe me shumë risi një ditë më parë në Windsor, por si pasojë e detyrimeve mbretërore ata duhet të presin ende para ...

Nuk do ta besoni për sa minuta janë rregulluar flokët e Meghan për dasmë

Mapo - 20.05.2018

Fansat e familjes mbretërore e kanë quajtur ‘të mahnitshëm’ modelin e flokëve me të cilën është paraqitur në dasmë Meghan Markle. Pavarësisht kësaj kishte edhe prej atyre që kritikuan për ‘fijet e ...

Tridhjetenjë gjëra që nuk i keni ditur për Princin Harry

Telegrafi - 20.05.2018

Princi Harry i dha fund beqarisë duke kurorëzuar dashurinë e tij me ish-aktoren, Meghan Markle. Që nga momenti kur ai ka lindur, jeta e Princit është regjistruar, fotografuar dhe dokumentuar.

Të dy të thjeshtë, por ky është detaji që diferencon fustanin e Meghan Markle dhe Kate Middleton

Gazeta Express - 20.05.2018

Më në fund mund të shohim ndryshim e madh midis veshjes së Meghan Markle dhe kate Middleton në ditën më speciale të dasmës së tyre. Ashtu si Kate, edhe Meghan janë komentuar gjatë në media dhe ...

Gjithçka që duhet të dini rreth grimit të Meghan Markle

Gazeta Express - 20.05.2018

Meghan Markle është Dukeshë e Sussex dhe gruaja e princit Harry por, por ajo vazhdoi të tregojë rrënjët e saj prej një vajze kaliforniane me elegancën, grimin dhe rregullimin e flokëve në martesën e ...

Këto janë produktet që përdori Meghan për grimin e dasmës

Gazeta Express - 20.05.2018

Këto janë produktet që përdori Meghan për grimin e ...

Nga buqeta me lule e nuses e deri te fjalimi prekës – mënyrat se si u kujtua Princesha Diana përgjatë gjithë dasmës ...

Telegrafi - 20.05.2018

Dasma e tyre ishte me siguri dita më e lumtur e jetës për Meghan Markle dhe Harry, por mungesa e nënës së dhëndrit, Princesha Diana pa dyshim e zbukuroi procedurën me trishtim.

Çfarë i tha Princi Harry pak para betimit Meghan Markle?

Gazeta Express - 20.05.2018

Princ Harry mund të ketë qenë pak nervoz para mbërritjes së Meghan Markle në altar, por sapo bashkoi duart me të brenda kishës ‘St. George's Chapel’, nervozizmi u zhduk si me ...

Google i bëri “një dhuratë” çiftit mbretëror për dasmën madhështore

Gazeta Tema - 20.05.2018

Dasma aq shumë e mirëpritur mes princit Harry dhe Meghan Markle në Windsor u festua edhe përmes internetit. Mes shumë të ftuarëve dhe anëtarëve të kastës mbretërore dhe me një protokoll strikt ...

Këtë detaj nuk e keni parë në dasmën e princit (FOTO)

Tetova Sot - 20.05.2018

Twitter është ‘çmendur’ kur ndjekësit kanë vërejtur një grua duke fjetur në martesën mbretërore. Një mysafire është kapur nga kamerat duke fjetur në ditën e madhe të Princit Harry dhe Meghan Markle, ...

Nis konfilkti virtual: Sellma ka disa fjalë për Arbana Xharrën!

Flaka - 20.05.2018

Dita e djeshme ka qenë e madhe për Britaninë e Madhe por edhe për botën. Princi Harry dhe Meghan Markle kurorëzuan dashurinë e tyre me martesë, në sytë e qindra mijëra njerëzve.

Çifti mbretëror e bëjnë t’i dalin lotë Dua Lipës (FOTO)

Tetova Sot - 20.05.2018

Dasma mbretërore prej dje është ngjarja më e përfolur e shoubizit. Princi Harry kurorëzoi dashurinë me martesë me aktoren amerikane, Meghan Markle. Dasma e tyre, e cila konsiderohet si “dasma e ...

Si u kujtua Princesha Diana gjatë dasmës mbretërore

Fakultetet - 20.05.2018

Dasma e tyre ishte me siguri dita më e lumtur e jetës për Meghan Markle dhe Harry, por mungonte nëna e dhëndrit, Princesha Diana. Megjithatë, Meghan dhe Harry zgjodhën që në çdo element të dasmës së ...

Nuk ishte i pranishëm në dasmë, çfarë tha babai i Meghan pas ceremonisë

Durres Lajm - 20.05.2018

Këtë javë është komentuar gjatë se përse babai i Meghan Markle, Thomas Markle nuk do ta shoqëronte të bijën drejt altarit në ditën e saj më të rëndësishme.

Meghan mrekullisht e thjeshtë, u grimua vetë për dasmën e saj!

Durres Lajm - 20.05.2018

Asgjë nuk u tha rreth skuadrës së artistëve dhe grimierëve që do të rregullonin Meghanin ditën e dasmës! Kjo, për një arsye fare të thjeshtë, një skuadër të tillë nuk ekzistonte.

Dasma mbretërore në Britani, zbulohet shifra e frikshme të shpenzimeve…

Tetova Sot - 20.05.2018

Vëmendja jo vetëm e Britanisë, por edhe e mbarë botës prej ditësh ishte tek Dasma Mbretërore. Ceremonia në të cilën Princi Harry i dha fund beqarisë duke kurorëzuar dashurinë e tij me aktoren Meghan ...

Dasma mbretërore, rrjetet sociale nuk kursejnë askënd: aq më pak Elisabetën

Tetova Sot - 20.05.2018

Nga hyrja e mysafirëve të parë – duke përfshirë Davidin dhe Victoria Beckham dhe George dhe Amal Clooney – tek veshja e Meghan Markle por sidomos mbretëreshën Elisabeta ”si gjithmonë në evidencë”: në ...

Të gjithë u mahnitën prej saj, por Armina Mevlani ka kritika për Meghan Markle

Tetova Sot - 20.05.2018

Shumica e njerëzve në mbarë botën u mahnitën nga dasma mbretërore dhe pamja natyrale e Meghan Markle, por duket me blogeren shqiptare Armina Mevlani, nuk ka ndodhur kështu, ka kritika për nusen.

Çfarë përmbante menyja e dasmës mbretërore?

Durres Lajm - 20.05.2018

Shefi i dasmës mbretërore ishte zgjedhur Mark Flanagan. Vetë princi Harry dhe bashkëshortja e tij, Meghan Markle, provuan çdo pjatë dhe vendosën që menyja të jetë e stinës, me bazë produktesh ...

Karrigia bosh... detaji i trishtë, por me rëndësi në dasmën e Princit Harry

Durres Lajm - 20.05.2018

Të sapomartuarit Duka dhe Dukesha e Sussex-it u siguruan që e ndjera Princeshë Diana të ishte prezente në ditën e tyre më të lumtur. Edhe pse kanë kaluar 21 vjet nga vdekja e saj, Princi Harry dhe ...

Harry dhe Meghan fillojnë jetën e re pas dasmës përrallore

Tetova Sot - 20.05.2018

Princi Harry dhe Meghan filluan sot jetën e re si çift pas një martese spektakolare dhe me shumë risi një ditë më parë në Windsor, por si pasojë e detyrimeve mbretërore ata duhet të presin ende para ...

Google nderoi me një homazh dasmën mbretërore britanike

Bota.al - 20.05.2018

Dasma aq shumë e mirëpritur mes princit Harry dhe Meghan Markle në Windsor u festua edhe përmes internetit. Mes shumë të ftuarëve dhe anëtarëve të kastës mbretërore dhe me një protokoll strikt ...

Telenovela e mbretërorëve britanikë

Bota.al - 20.05.2018

Nga David Randall Martesat e familjes mbretërore i luajnë mendsh mediat britanike. Është një nga traditat e mëdha të jetës publike në vend. Duhej të ishte shkruar në kushtetutën e mbretërisë, nëse do ...

Me stil dhe klas: Dukja e yjeve në dasmën mbretërore të Princit Harry dhe Meghan Markle

Lajmi.net - 19.05.2018

Princi Harry dhe ish-aktorja, Meghan Markle kanë kurorëzuar dashurinë e tyre me martesë sot (e shtunë) në kështjellën Wisdor. George dhe Amal Clooney dhe David dhe Victoria Beckham ishin në mesin e ...

Dasma mbretërore 2018, Princ Harry martohet me Meghan Markle

Ina - 19.05.2018

Qindra britanikë kanë qëndruar jashtë përgjatë gjithë natës për të zënë një vend në rreshtin e parë në kordonin e vendosur në pritje të dasmës së Princit Harry.

Zbulohet torta e jashtëzakonshme e dasmës së Meghan dhe Harry

LajmiFundit - 19.05.2018

Është zbuluar torta mbretërore që do tu shërbehet mysafirëve në dasmën e Dukes dhe Dukeshës së Sussex në Kështjellën Windsor. Nëpërmjet Twiter Pallati Mbretëror ka treguar tortën e veçantë dhe ...

Duka dhe Dukesha e Sussex-it. Mbretëresha jep titujt që nuk përdoreshin që nga 1843

Lajmi.net - 19.05.2018

Princi Harry dhe Meghan Markle do të bëhen Duka dhe Dukesha e Sussex-it kur të martohen ditën e sotme. Mbretëresha ka dhënë këto tituj për nipin e saj dhe nusen e tij.

Deklarata e Meghan Markle një ditë para dasmës, shikoni se çfarë thotë për babain

Portalb - 19.05.2018

Nesër në familjen mbretërore do të ketë dasmë madhështore. Princi Harry do të kurorëzojë dashurinë me aktoren amerikane, Meghan Markle. Këto ditë, kishte bërë bujë në medie dekarata që babai i Meghan ...

Dasma Mbretërore 2018, Princ Harry martohet me Meghan Markle

SOT - 19.05.2018

Qindra britanikë kanë qëndruar jashtë përgjatë gjithë natës për të zënë një vend në rreshtin e parë në kordonin e vendosur në pritje të dasmës së Princit Harry.

Megan dhe Harry mbërrijnë në kështjellën Windsor, të ftuarit VIP në dasmë

SOT - 19.05.2018

Princ Harry dhe Meghan Markle do të kurorëzojnë sot dashurinë e tyre. Turma të mëdha njerëzish janë grumbulluar në Windsor për të qenë dëshmitarë të martesës mbretërore mes Princit Harry dhe Meghan ...

LIVE VIDEO: Kurorëzohen Princi Harry dhe Dukesha Meghan Markle

Ina - 19.05.2018

Sot në Mbretërinë e Bashkuar po zhvillohet dasma e vitit. Të gjithë të ftuarit e dasmës kishin arritur më parë dhe tashmë në altar erdhi edhe anëtarja e re e familjes mbretërore.

Kësaj i thonë sakrificë! Çfarë nuk bëjnë anglezët për të parë dasmën mbretërore

SOT - 19.05.2018

Ceremonia, ku nipi i Mbretëreshës, i gjashti në linjën e fronit, do të betohet për dashuri dhe nderim të ish-aktores, do të ndiqet nga miliona njerëz në të gjithë botën.

Princi Harry martohet me aktoren Markle

Alsat - 19.05.2018

Princi Harry i Britanisë është martuar me aktoren amerikane Meghan Markle, në një ceremoni në Kështjellën Windsor. Rreth 600 të ftuar morën pjesë në shërbimin kishtar, ndërkaq mijëra të tjerë u ...

Meghan hyn në kishë me fustan mahnitës, Harry: Dukesh fantastike!

Portalb - 19.05.2018

Meghan Markle ka mbërritur në kishë në ceremoninë martesore me princin Harry, duke u shfaqur e mrekullueshme nën fustanin e bardhë. Meghan Markle hyri në kishën ku do të martohej me Princin Harry me ...

Ambasadori kosovar në Londë uron martesën e Princit Harry dhe Meghan Markle

Lajmi.net - 19.05.2018

Ambasadori i Kosovës në Mbretërinë e Bashkuar, Lirim Greiçevci, përmes një postimi në Facebook ka uruar martesën e Princit Harry me aktoren e njohur Meghan Markle.

Armina bën deklaratën e papritur: Nuk do të martohem nëse partneri nuk bën këtë veprim!

LajmiFundit - 19.05.2018

Ditën e sotme e gjithë vëmendja është e përqëndruar në dasmën mbretërore në Angli mes Princit Harry dhe aktores amerikane Meghan Markle Shumë nga vipat shqiptarë e kanë komenuar këtë event hap pas ...

Gjithçka rreth martesës glamuroze të Princit Harry dhe Meghan Markle /FOTO

Lajmi.net - 19.05.2018

Princi Harry dhe Meghan Markle i kanë dhënë fund beqarisë, duke kurorëzuar dashurinë e tyre me martesë. Meghan Markle filloi mini-revolucionin e saj, ndërsa u martua sot me Princin Harry në një ...

Princi Harry shëtit bashkëshorten me veturën klasike 350 mijë funtesh

Lajmi.net - 19.05.2018

Prince Harry pak orë pas ceremonisë së martesës, ka shëtitur Meghan Marklen me një veturë klasike që konsiderohet vetura më e mirë elektrike në botë. Çifti i ri mbretëror është parë duke dalë nga ...

VIDEO-LIVE/ Nis dasma e vitit, martohet Princ Harry

Lajmi.net - 19.05.2018

Të ftuarit në dasmën mbretërore kanë nisur të mblidhen. Ceremonia martesore e çiftit Princ Harry dhe Meghan Markle do të mbahet në orën 13:00 në ‘Kështjellën Windsor’.

Ndiqni LIVE cerëmoninë e dasmës së Harry-t dhe Meghanit (VIDEO)

Albeu.com - 19.05.2018

Princ Harry dhe Meghan Markle kurorëzojnë sot dashurinë e tyre me një dasmë mbretërore. Mijëra të ftuar gjenden në këtë dasmë, ndërsa rrugët e Londrës janë të mbushur me njerëz që fëstojnë.

Interesim i madh për ta ndjekur nga afër dasmën e Princit Harry me Meghan Markle

Lajmi.net - 19.05.2018

Në familjen mbretërore sot ka dasmë. Princi Harry kurorëzon me martesë dashurinë me aktoren amerikane, Meghan Markle, shkruan lajmi.net. Tashmë janë bërë edhe përgatitjet e fundit të ceremonisë, ...

Masa të shtuara sigurie për dasmën mbretërore

Lajmi.net - 19.05.2018

Sot në Mbretërinë e Bashkuar është dasma e vitit. Princi Harry dhe Meghan Markle kurorëzojnë dashurinë me martesë, shkruan lajmi.net. Ceremonia e dasmës tashmë është gati të fillojë, ndërsa ka ...

Arrijnë të ftuarit e parë për dasmën e Princit Harry dhe Meghan Markle

Lajmi.net - 19.05.2018

Dasma e Princit Harry dhe Meghan Markle ka marrë vëmendjen në mbarë botën. Për të ndjekur çdo detaj nga dasma e çiftit ka interesim të madh të qytetarëve që kanë shkuar për të shikuar nga afër ...

Pak orë para dasmës, Meghan Markle i publikohen imazhe që s’do donte t’i shihte

Lajmi.net - 19.05.2018

Për Princin Harry dhe Meghan Markle sot është dita më e veçantë e jetës së tyre. Çifti sot do të kurorëzojnë dashurinë e tyre me martesë, me një ceremoni të organizuar nga pallati mbretëror, shkruan ...

Dasma mbretërore 2018, Princ Harry martohet me Meghan Markle

Alsat - 19.05.2018

Qindra britanikë kanë qëndruar jashtë përgjatë gjithë natës për të zënë një vend në rreshtin e parë në kordonin e vendosur në pritje të dasmës së Princit Harry.

Çiftet Beckham e Cloney shkëlqejnë në dasmen mbretërore

Portalb - 19.05.2018

Princi Harry dhe bashkëshortja e tij Meghan morën titullin Duke dhe Dukeshë të Sussex nga mbretëresha Elizabete. Lajmi u bë I ditur nga pallati mbretëror.

Nis dasma mbretërore, martohet Princ Harry

Zhurnal - 19.05.2018

Të ftuarit në dasmën mbretërore kanë nisur të mblidhen. Ceremonia martesore e çiftit Princ Harry dhe Meghan Markle do të mbahet në orën 13:00 në ‘Kështjellën Windsor’ në Londër.

Mos e besoni po deshët…! Lori dhe Sara pjesë e dasmës mbretërore në Britani

Ina - 19.05.2018

​ Sot do të kurorëzohet në martesë marëdhënia e dahsurisë mes Princ Harry-t dhe aktores Meghan Markle. Kjo padiskutim është ceremonia e shumëpritur, e cila morri vëmendjen e gjithë botës.

Sytë e miliona njerëzve kthehen nga dasma mbretërore/ Live ceremonia e martesës së Princit Harry me Meghan

SOT - 19.05.2018

Nën masa te rrepta sigurie dhe ne syte e miliona njerezve sot Princi dhe Meghan do të bëhen Duka dhe Dukesha e Sussex-it, titull i cili nuk është dhënë më shumë se 150 vite.

LIVE: Meghan Markle gati të arrijë altar, duket mahnitëse në fustanin e bardhë

Lajmi.net - 19.05.2018

Dasma mbretërore ka marrë vëmendjen në mbarë botën gjatë ditës së sotme. Interesim i madh ka edhe nga ana e qytetarëve të cilët po presin me orë të tëra përreth kështjellës Winsdor për të ndjekur nga ...

Kështu është veshur Princi Harry në dasmën e tij

Lajmi.net - 19.05.2018

Sot është dita më e rëndësishme për Princin Harry. Ai po kurorëzon me martesë dashurinë me Meghan Markle, ndërsa për dasmën e tyre po flet e gjithë bota.

Dasma mbretërore, nis ceremonia e Princ Harry me Meghan (Live)

Alsat - 19.05.2018

Nis ceremonia martesore e Princ Harry dhe Meghan Markle. Meghan Markle është në rrugën e saj drejt kishës. Nusja mbretërore është larguar nga Cliveden House Hotel në Taplow ku ka kaluar mbrëmjen e ...

LIVE VIDEO: Kurorëzohen Princi Harry dhe Dukesha Meghan Markle

Lajmi.net - 19.05.2018

Sot në Mbretërinë e Bashkuar po zhvillohet dasma e vitit. Të gjithë të ftuarit e dasmës kishin arritur më parë dhe tashmë në altar erdhi edhe anëtarja e re e familjes mbretërore, shkruan lajmi.net.

Sakrificat për të parë nga afër martesën mbretërore (Foto)

Lajmi.net - 19.05.2018

Dita e martesës së Princit Harry me amerikanen Meghan Markle ka mbërritur. Ceremonia, ku nipi i Mbretëreshës, i gjashti në linjën e fronit, do të betohet për dashuri dhe nderim të ish-aktores, do të ...

Megan Markle nuse, Princ Harry përlotet në altar

SOT - 19.05.2018

Princ Harry dhe Meghan Markle do të kurorëzojnë sot dashurinë e tyre. Turma të mëdha njerëzish janë grumbulluar në Windsor për të qenë dëshmitarë të martesës mbretërore mes Princit Harry dhe Meghan ...

Në dasmën mbretërore edhe dy shqiptaret e njohura?

Lajmi.net - 19.05.2018

Sot në Mbretërinë e Bashkuar është dasma e vitit. Princi Harry dhe Meghan Markle kurorëzojnë dashurinë me martesë, shkruan lajmi.net. Ceremonia e dasmës tashmë është gati të fillojë, ndërsa ka ...

Princi Harry martohet me aktoren Meghan Markle

Evropaelire - 19.05.2018

Princi Harry i Britanisë është martuar me aktoren amerikane Meghan Markle, në një ceremoni në Kështjellën Windsor. Rreth 600 të ftuar morrën pjesë në shërbimin kishtar, ndërkaq mijëra të tjerë u ...

Meghan hyn në kishë me fustan mahnitës, Harry: Dukesh fantastike!

Lajmi.net - 19.05.2018

Meghan Markle ka mbërritur në kishë në ceremoninë martesore me princin Harry, duke u shfaqur e mrekullueshme nën fustanin e bardhë. Meghan Markle hyri në kishën ku do të martohej me Princin Harry me ...

Pasi i thanë “Po” njëri-tjetrit, Harry dhe Meghan parakalojnë në Windsor

Lajmi.net - 19.05.2018

Ngjarja më e përfolur e ditës së sotme është martesa e Princit Harry me tashmë Dukeshën, Meghan Markle. Kishte shumë interes për përcjelljen e ceremonisë nga afër, ku shumë qytetarë ishin mbledhur që ...

Në dasmën Princit Harry të ftuara edhe dy ish të dashurat e tij

Lajmi.net - 19.05.2018

Sot po mbahet dasma e vitit në familjen mbretërore të Britanisë. Princi Harry ka kurorëzuar dashurinë me dukeshën, Meghan Markle në një ceremoni madhështore me të ftuar shumë fytyrave publike, ...

Pas muajsh spekulime, fustani i Markle nga Givenchy

Portalb - 19.05.2018

Meghan Markleka veshur një fustan nusërie të stiluar nga Claire Waight Keller. Pas muajsh spekulime dhe thashethemesh Pallati Kensington bëri të ditur sot se stilistja është Claire për Givenchy, e ...

Dasma mbretërore përmes fotografive

Evropaelire - 19.05.2018

Princi Harry është martuar me aktoren amerikane, Meghan Merkel. Dasma mbretërore u zhvillua në Kështjellën Windsor, ku morrën pjesë qindra të ...

Sara dhe Lori Hoxha të pranishme në ceremoninë e dasmës mbretërore

SOT - 19.05.2018

Dasma mbretërore mes Princ Harry-t dhe Meghan Markle ka marrë të gjithë vëmnedjen e botës ditën e sotme, teksa po zhvillohet ceremonia madhështore ku kanë qenë të ftuar mbi 1200 persona, e miliona të ...

Dasma mbretërore përmes fotografive

Lajmi.net - 19.05.2018

Ngjarja e cila ka bërë bujë në gjithë botën gjatë ditës së sotme është martesa e Princit Harry me Dukeshën, Meghan Markle. Çifti kanë kurorëzuar dashurinë me një ceremoni mbretërore ku ishin të ftuar ...

Kështu është veshur Dukesha Kate Middleton në dasmën e Princit Harry me Meghan Markle

Lajmi.net - 19.05.2018

Sot në Mbretërinë e Bashkuar po mbahet dasma e vitit. Princi Harry dhe Meghan Markle kurorëzuan dashurinë e tyre me martesë, shkruan lajmi.net. Turma të mëdha njerëzish kishin qëndruar pranë ...

E përndjek princin prej tre vitesh, sot tenton t'i prishë dasmën

SOT - 19.05.2018

Dasma mbretërore nuk ka shkuar siç pritej. Fansja e çmendur e princit, e cila prej tre vitesh e përndjek atë edhe ditën e sotme ka ndërhyrë për të prishur dasmën.

Armina Mevlani ka një kritikë të fortë për nusen Meghan Markle

LajmiFundit - 19.05.2018

Vetëm para disa minutash është kurorëzuar në martesë çifti mbretëror. Princ Hery dhe aktorja Meghan Markle janë tashmë burrë e grua. Ceremonia e tyre morri vëmendjen e gjithë botës.

Zbulohet torta e jashtëzakonshme e dasmës së Meghan dhe Harry

Lajmi.net - 19.05.2018

Është zbuluar torta mbretërore që do tu shërbehet mysafirëve në dasmën e Dukes dhe Dukeshës së Sussex në Kështjellën Windsor. Nëpërmjet Twiter Pallati Mbretëror ka treguar tortën e veçantë dhe ...

Destinacioni magjik, Herry dhe Meghan zgjodhën këtë vend për muajin e mjaltit

SOT - 19.05.2018

Çifti mbretëror do ta vonojë për pak kohë muajin e mjaltit, sepse angazhimi i tyre i parë zyrtar si një çift i martuar është planifikuar për këtë të martë, më 22 maj; ata do të marrin pjesë në ...

13 ish të dashurat e Princit Harry

SOT - 19.05.2018

Ka qenë për shumë kohë beqari më i lakmuar i botës, derisa njohu Meghan! Princi Harry është cilësuar shpesh si ‘playboy’ i Pallatit Mbretëror që krijonte lidhje me vajza jo domosdoshmërisht të rangut ...

Dy shqiptaret e famshme morën pjesë në dasmën e Princit Harry

LajmiFundit - 19.05.2018

Sot u mbajt ceremonia madhështore e dasmës së Princit Harry dhe Meghan Markle,e cila ka tërhequr vëmendjen e gjithë botës. Aktorja kishte veshur një fustan nusërie të stiluar nga Claire Uaight ...

Dukesha Meghan Markle ndërron fustanin, kështu duket në ndejën e dasmës

Lajmi.net - 19.05.2018

Në Mbretërinë e Bashkuar sot është mbajtur dasma e vitit. Princi Harry ka kurorëzuar dashurinë me martesë me aktoren, Meghan Markle, shkruan lajmi.net.

Ambasadori kosovar në Londër uron martesën e Princit Harry dhe Meghan Markle

Telegrafi - 19.05.2018

Ambasadori i Kosovës në Mbretërinë e Bashkuar, Lirim Greiçevci, përmes një postimi në Facebook ka uruar martesën e Princit Harry me aktoren e njohur Meghan Markle.

Miliona njerëz do ta ndjekin martesën mbretërore të Princit Harry dhe Meghan Markle (Foto)

Telegrafi - 19.05.2018

​ Dita e madhe pothuajse ka mbërritur për Princin Harry të Britanisë dhe Meghan Markle – çifti do të martohet sot, në qytetin Windsor, shumë pranë Londrës.

Me stil dhe klas, yjet në dasmën mbretërore të Princit Harry dhe Meghan Markle (Foto)

BalkanWeb - 19.05.2018

Princi Harry dhe ish-aktorja, Meghan Markle kanë kurorëzuar dashurinë e tyre me martesë sot (e shtunë) në kështjellën Wisdor. George dhe Amal Clooney dhe David dhe Victoria Beckham ishin në mesin e ...

Dalin imazhet sexy të Meghan Markle para dasmës mbretërore

Gazeta Express - 19.05.2018

Nuk kanë të ndalur lajmet për dasmën mbretërore që mbahet të shtunën në Britaninë e Madhe. Nga babai i Meghan që nuk do ta shoqërojë të bijën në altar, për arsye shëndetësore nga motra nga njerka ...

Mos e besoni po deshët...! Lori dhe Sara pjesë e dasmës mbretërore në Britani

Gazeta Express - 19.05.2018

​ Sot do të kurorëzohet në martesë marëdhënia e dahsurisë mes Princ Harry-t dhe aktores Meghan ...

Nisin përgatitjet për martesën e çiftit mbretëror

Koha.net - 19.05.2018

Turma të mëdha njerëzish janë grumbulluar në Windsor për të qenë dëshmitarë të martesës mbretërore mes Princit Harry dhe Meghan Markle. Rreth 100.000 persona pritet që të qëndrojnë anës rrugëve, me ...

Sot Dasma Mbretërore e Megan dhe Harry, gjithçka që duhet të dini për të (FOTO)

BalkanWeb - 19.05.2018

BRITANI E MADHE – Zilet e dasmës mbretërore do bien në Britaninë e Madhe këtë të shtunë në mesditë në martesën e Princ Harry-it dhe Meghan Markle, e cila nuk do te shoqërohet në altar nga i ati i saj ...

Sa me fat, nga aktore në Dukeshë, Mbretëresha jep titujt që nuk përdoreshin që nga 1843

BalkanWeb - 19.05.2018

BRITANI E MADHE – Pas gjithë aludimeve të mundshme që kanë qarkulluar në media, lidhur me faktin se a do të marrë apo jo një status mbretëror, Meghan Markle pas martesës me Princ Harry-n, sot të ...

Princ Harry dhe Meghan burrë e grua, betohen për dashuri të përjetshme para Zotit

BalkanWeb - 19.05.2018

BRITANI E MADHE – Princ Harry dhe Meghan Markle kurorëzuan sot dashurinë e tyre. Turma të mëdha njerëzish janë grumbulluar në Windsor për të qenë dëshmitarë të martesës mbretërore mes Princit Harry ...

Martesa mbretërore në Britani, Harry dhe Meghan emërohen dukë dhe dukeshë

ABC News - 19.05.2018

Princi Harry dhe Megan Markle, pak para celebrimit në kishë kanë marrë titullin e dukës dhe dukeshës së Sussex nga Mbretëresha Elizabetë. Lajmi është konfirmuar nga Pallati Mbretëror në Britaninë e ...

“Dukesh e mrekullueshme”: Princ Harry mezi i mban lotët

Mapo - 19.05.2018

Meghan Markle dukej e mrekullueshme me fustanin e saj të thjeshtë, por të bukur, teksa mbërriti pranë altarit. Princ Harry i Anglisë i kapi asaj dorën dhe i tha: “Dukesh e mrekullueshme”.

Mos i humbisni: Nga Clooney tek Beckham, ja yjet në dasmën mbretërore

Mapo - 19.05.2018

Është cilësuar si dasma e vitit dhe nuk mund të zhgënjente. Më shumë se 100 mijë britanikë u mblodhën për të ndjekur ceremoninë e martesës së princit Harry me aktoren amerikane Meghan Markle.

Dasma mbretërore në Londër, Princ Harry dhe Meghan Markle i thanë “po” njëri – tjetrit

RTSH - 19.05.2018

Përpara 600 të ftuarve në kishën St George, Princ Harry dhe Meghan Markle i thanë “po” njëri tjetrit në cermoninë martesore të vitit që po ndiqet nga e gjithë bota.

Harry dhe Markle shpallen burrë e grua

Gazeta Express - 19.05.2018

Ata thanë “po”! Princi Harry i Anglisë lidhi kurorë mesditën e sotme me aktoren amerikane Meghan Markle, duke u bërë kështu burrë dhe ...

Thjeshtësi dhe klas, Meghan zgjedh këtë fustan madhështor për ditën e saj më të bukur

BalkanWeb - 19.05.2018

BRITANI E MADHE – Nusja e vitit, Meghan Markle zgjodhi Clare Waight Keller për të dizenjuar fustanin e saj të dasmës mbretërore. Stilistja britanike, është drejtore kreative e shtëpisë së modës ...

Meghan hyn në kishë e veshur me të bardha, princ Harry mahnitet, ja çfarë i thotë!

BalkanWeb - 19.05.2018

BRITANI E MADHE – Meghan Markle ka mbërritur në kishë në ceremoninë martesore me princin Harry, duke u shfaqur e mrekullueshme me fustanin e bardhë. Ajo hyri në kishën ku do të martohej me Princin ...

Princi Harry dhe Meghan Markle janë burrë dhe grua (Video)

Telegrafi - 19.05.2018

Ata thanë “po”! Princi Harry i Anglisë lidhi kurorë mesditën e sotme me aktoren amerikane Meghan Markle, duke u bërë kështu burrë dhe grua. Të emocionuar që të dy, ata shkuan në altar ku morën ...

Armina Mevlani e ka një kritikë të fortë për nusen Meghan Markle

Gazeta Express - 19.05.2018

Vetëm para disa minutash është kurorëzuar në martesë çifti ...

Harry dhe Meghan e vulosin me puthje: Zyrtarisht të martuar

Mapo - 19.05.2018

Mbarë bota mbajti frymën për atë që është cilësuar si dasma e vitit. Princi Harry lidhi martesën e tij me aktoren Meghan Markle në një ceremoni prekëse.

“Dukesh e mrekullueshme” – Fjalët e Princit Harry pasi Meghan arriti në altar në fustanin spektakolar, por të thjeshtë

Telegrafi - 19.05.2018

Princi Harry është shfaqur tejet emocional teksa e ka parë për herë të parë në fustan të bardhë Meghan Markle. Dhëndrri 33 vjeçar qëndroi në altar në Windsor teksa buzëqeshi në momentin kur nusja ...

Armina bën deklaratën e papritur: Nuk do të martohem nëse partneri nuk bën këtë veprim!

Gazeta Express - 19.05.2018

Ditën e sotme e gjithë vëmendja është e përqëndruar në dasmën mbretërore në Angli mes Princit Harry dhe aktores amerikane Meghan ...

Ambasadori Greiçevci uron në emër të Kosovës martesën e Harryt me Marklen

Koha.net - 19.05.2018

Ambasadori i Kosovës në Mbretërinë e Bashkuar, Lirim Greiçevci, përmes një postimi në Facebook ka uruar martesën e Princit Harry me aktoren e njohur Meghan Markle.

Britani e Madhe, Harry dhe Meghan lidhen në martesë

ABC News - 19.05.2018

Harry dhe Meghan të emëruar nga Mbretëresha Elizabetë, dukë dhe dukeshë e Sussex janë lidhur në martesë në kishën e Saint George në kështjellën Ëindsor.

Rudina e ndjek dasmën mbretërore me Mian e vogël, kjo video do ju ëmbëlsoi ditën!

Gazeta Express - 19.05.2018

Moderatorja Rudina Magjistari ka ndjekur gjatë ditës së sotme ceremoninë e dasmës së princit Harry dhe aktores Meghan ...

Të gjitha kapelat në dasmën mbretërore

Gazeta Express - 19.05.2018

Sot në të gjithë botën e tërë vëmendja ka qenë në dasmën e Princ Harry dhe Meghan ...

Mos iu ka ikur ky moment i dasmës mbretërore?

Gazeta Express - 19.05.2018

Dasma e Meghan Markle dhe Princ Harryt ishte një nga ngjarjet kryesore në botë, por për një nga mysafirët kjo nuk ishte e mjaftueshme për ta mbajtur zgjuar gjatë ...

Ja dhe fustani i dytë i bardhë së Meghan Markle

Gazeta Express - 19.05.2018

Meghan Markle është shfaqur sot madhështore në ceremoninë e martesës me princ ...

Dasma Mbretërore: Gjithçka rreth martesës glamuroze të Princit Harry dhe Meghan Markle të mbajtur në Kështjellën Wisdor

Telegrafi - 19.05.2018

Princi Harry dhe Meghan Markle i kanë dhënë fund beqarisë, duke kurorëzuar dashurinë e tyre me martesë. Meghan Markle filloi mini-revolucionin e saj, ndërsa u martua sot me Princin Harry në një ...

Martohet Princi Harry me amerikanen Meghan Markle

VOA - 19.05.2018

Dita e shumëpritur e dasmës së princit Harry me amerikanen Meghan Markle mbërriti më në fund. Çifti u martua sot në qytetin Windsor pranë Londrës. Meghan eci e pashoqëruar deri tek altari ku çifti ...

Ceremoni madhështore për Princin Harry dhe Meghan Marklen

Koha.net - 19.05.2018

600 të ftuar në kishën St George, 1200 të ftuar në oborrin e Kështjellës Windsor, dhe miliona të tjerë nga e gjithë bota, e kanë ndjekur ceremoninë e martesës ndërmjet Princit Harry dhe aktores ...

Me stil dhe klas: Dukja e yjeve në dasmën mbretërore të Princit Harry dhe Meghan Markle

Telegrafi - 19.05.2018

Princi Harry dhe ish-aktorja, Meghan Markle kanë kurorëzuar dashurinë e tyre me martesë sot (e shtunë) në kështjellën Wisdor. George dhe Amal Clooney dhe David dhe Victoria Beckham ishin në mesin e ...

Princi Harry shëtit bashkëshorten me veturën klasike 350 mijë funtesh

Koha.net - 19.05.2018

Prince Harry pak orë pas ceremonisë së martesës, ka shëtitur Meghan Marklen me një veturë klasike që konsiderohet vetura më e mirë elektrike në botë. Çifti i ri mbretëror është parë duke dalë nga ...

Nuk ishte i pranishëm në dasmë, ja çfarë thotë babai i Meghan pas ceremonisë

Gazeta Express - 19.05.2018

Këtë javë është komentuar gjatë se përse babai i Meghan Markle, Thomas Markle nuk do ta shoqëronte të bijën drejt altarit në ditën e saj më të rëndësishme.

Martesa mbretërore/Princi Charles shoqëron Markle në altar

Java News - 19.05.2018

Princi Charles do të shoqërojë Meghan Markle në altar të shtunën kur ajo të martohet me princin Harry. Lajmi është konfirmuar nga pallati Kensington.Babai i Markle, Thomas, nuk do të marrë pjesë në ...

Martesa mbretërore, do ta ndjekin miliona shikues

Java News - 19.05.2018

Turma të mëdha njerëzish janë grumbulluar në Windsor për të qenë dëshmitarë të martesës mbretërore mes Princit Harry dhe Meghan Markle. Rreth 100 000 persona pritet që të qëndrojnë anës rrugëve, me ...

LIVE/ Dasma mbretërore, Meghan Markle dhe Princ Harry

Tetova Sot - 19.05.2018

BRITANI E MADHE – Zilet e dasmës mbretërore po bien në Britaninë e Madhe këtë të shtunë në mesditë në martesën e Princ Harry-it dhe Meghan Markle, e cila nuk do te shoqërohet në altar nga i ati i saj ...

Yjet në dasmën mbretërore të Princit Harry dhe Meghan Markle (FOTO)

Durres Lajm - 19.05.2018

Princi Harry dhe ish-aktorja, Meghan Markle kanë kurorëzuar dashurinë e tyre me martesë sot (e shtunë) në kështjellën Wisdor. George dhe Amal Clooney dhe David dhe Victoria Beckham ishin në mesin e ...

Dasma mbretërore, Meghan Markle dhe Princ Harry në altar; të ftuarit VIP

Java News - 19.05.2018

BRITANI E MADHE – Zilet e dasmës mbretërore po bien në Britaninë e Madhe këtë të shtunë në mesditë në martesën e Princ Harry-it dhe Meghan Markle, e cila nuk do te shoqërohet në altar nga i ati i saj ...

Mbretëresha jep titujt që nuk përdoreshin që nga 1843 për Meghan dhe nipin e saj

Durres Lajm - 19.05.2018

Pas gjithë aludimeve të mundshme që kanë qarkulluar në media, lidhur me faktin se a do të marrë apo jo një status mbretëror, Meghan Markle pas martesës me Princ Harry-n, sot të gjitha dyshimet kanë ...

Nis dasma e vitit, martohet Duka dhe Dukesha e Sussex-it (LIVE – VIDEO)

Tetova Sot - 19.05.2018

Sapo ka nisur dasma mbretërore e vitit. Të ftuarit kanë filluar të mblidhen. Ceremonia martesore e çiftit Princ Harry dhe Meghan Markle do të mbahet në orën 13:00 në “Kështjellën Windsor”.

Çiftet Beckham e Cloney shkëlqejnë në dasmen mbretërore (Foto)

Tetova Sot - 19.05.2018

Princi Harry dhe bashkëshortja e tij Meghan morën titullin Duke dhe Dukeshë të Sussex nga mbretëresha Elizabete. Lajmi u bë I ditur nga pallati mbretëror.

LIVE dasma mbretërore/ Ceremonia e martesës së Princit Harry me Meghan

Durres Lajm - 19.05.2018

Nën masa të rrepta sigurie dhe në sytë e miliona njerëzve, sot Princ Harry dhe Meghan do të bëhen Duka dhe Dukesha e Sussex-it. Ceremonia, ku nipi i Mbretëreshës, i gjashti në linjën e fronit, do të ...

LIVE: Meghan Markle gati të arrijë altar, duket mahnitëse në fustanin e bardhë

Tetova Sot - 19.05.2018

Dasma mbretërore ka marrë vëmendjen në mbarë botën gjatë ditës së sotme. Interesim i madh ka edhe nga ana e qytetarëve të cilët po presin me orë të tëra përreth kështjellës Winsdor për të ndjekur nga ...

Zbulohet torta e jashtëzakonshme e dasmës së Meghan dhe Harry (FOTO)

Tetova Sot - 19.05.2018

Është zbuluar torta mbretërore që do tu shërbehet mysafirëve në dasmën e Dukes dhe Dukeshës së Sussex në Kështjellën Windsor. Nëpërmjet Twiter Pallati Mbretëror ka treguar tortën e veçantë dhe ...

Dasma Mbretërore, Princi Harry mund të mos e vesh uniformën e tij ushtarake

Tetova Sot - 19.05.2018

Fokusi kryesor do të jetë se çka do të veshë Meghan Markle – cili do të jetë fustanin i saj i nusërisë, por po ashtu janë ngritur dilema edhe për dhëndrin, shkruan The Independent, transmeton Express.

FOTOT: Pak “magji” nga dasma përrallore e princit Harry

Gazeta Tema - 19.05.2018

Në Kështjellën Windsor, ka nisur grumbullimi i të gjithë të ftuarve për dasmën e princit Harry dhe Meghan Markle. Aty pritet të zhvillohet ceremonia martesore ku të ftuarit janë menduar që të jenë ...

Sot martohet, por kush ka qenë burri i parë i Meghan Markle?!

Tetova Sot - 19.05.2018

Princi Harry do të martohet me të dashurën e tij, aktoren amerikane Meghan Markle ditën e sotme. Por duket se për Meghan kjo do të jetë dasma e saj e dytë.

Mbretëresha Elizabeth II i jep pric Harry-t dhe Markle titujt që nuk përdoreshin prej 150 vitesh

Tetova Sot - 19.05.2018

Ceremonia martesore shumëpritur nga e gjithë bota, e Princ Harry-t me Meghan Markle po zhvillohet sot në Kishën St George’s, Windsor. Pas karrierës si aktore, kurorëzimi me Princin do ta çojë Meghan ...

Meghan nuk e ftoi në dasëm, Ellen e lënduar: Unë jam përgjegjëse për këtë martesë! (VIDEO)

Durres Lajm - 19.05.2018

Moderatorja e talk show-t "The Ellen DeGeneres", Ellen DeGeneres ka pohuar se është ajo përgjegjësja për dasmën mbretërore që po ndodh sot, ndërsa ka deklaruar se është lënduar që nuk ka marrë ftesë ...

Princ Harry dhe Meghan Markle i thonë ‘po’ njëri-tjetrit (Video)

Tetova Sot - 19.05.2018

Princ Harry dhe Meghan Markel i thanw “po” njwri-tjetrit. Meghan u shfaq e mrekullueshme me fustanin e bardhë. Princi është emocionuar kur ka parë nusen e tij të veshur me fustanin e bardhë.

FOTO/ Lori e Sara Hoxha në dasmën mbretërore

Java News - 19.05.2018

Vëmendja e mediave botërore sot është përqendruar në Britani aty ku Princi Harry dhe aktorja Meghan Markle lidhin kurorë. Mes qindra perosnave të ftuar, të pranishme janë edhe dy vajza shumë të ...

FOTOT/ Momentet kulmore të dasmës së vitit

Java News - 19.05.2018

Meghan Markle dhe princi Harry i dhanë fund beqarisë mesditën e sotme. Ata u betuan krah njëri-tjetrit në altarin e kishës Shën Xhorxh për dashuri të përjetshme.

Çfarë i tha Princ Harry, Meghan Markle kur e pa për herë të parë me vello

Durres Lajm - 19.05.2018

Aktorja amerikane Meghan Markle është martuar me Princ Harry-n në një ceremoni në kishën Shën Gjergjit në kështjellën Windsor. Harry dukej shumë i emocionuar kur e pa bashkëshorten e tij për herë të ...

FOTOT: Gjithçka nga dasma mbretërore që u ndoq nga mbi dy miliardё njerëz

Gazeta Tema - 19.05.2018

Mbi dy miliardё vetё ndoqën ceremoninë martesore tё princit Harry me artisten amerikane Meghan Markle. Martesa mbretёrore u shoqërua me mjaft entuziazëm ku rrugët e Londrës ishin të mbushura plot me ...

Armina: Nuk do të martohem nëse partneri nuk bën këtë veprim!

Durres Lajm - 19.05.2018

Ditën e sotme e gjithë vëmendja është e përqëndruar në dasmën mbretërore në Angli mes Princit Harry dhe aktores amerikane Meghan Markle. Shumë nga vipat shqiptarë e kanë komenuar këtë event hap pas ...

Kush e mori gjithë vëmendjen në dasmën mbretërore? (FOTO)

Tetova Sot - 19.05.2018

Sot ishte dasma mbretërore në Britaninë e Madhe dhe përpos çiftit, një vëmendje e madhe e paparacëve ishte ndaj Princit George dhe Princeshës Charlotte.

Ky është fustani i dytë i bardhë i Meghan Markle (FOTO)

Durres Lajm - 19.05.2018

Meghan Markle është shfaqur sot madhështore në ceremoninë e martesës me princ Harry-n. Por ai i paradites nuk është fustani i vetëm i bardhë që Markle ka veshur sot.

Të gjitha kapelat në dasmën mbretërore (FOTO)

Tetova Sot - 19.05.2018

Sot në të gjithë botën e tërë vëmendja ka qenë në dasmën e Princ Harry dhe Meghan Markle. Në frontin e një miqësie të miliona njerëzve anembanë globit, dasma mbretërore paraqiti një mundësi për të ...

Princi Charles çon Markle në altar

Portalb - 18.05.2018

Princi Charles do të shoqërojë Meghan Markle në altar të shtunën kur ajo të martohet me princin Harry. Lajmi është konfirmuar nga pallati Kensington. Babai i Markle, Thomas, nuk do të marrë pjesë në ...

Dasma Mbretërore, përgatitjet e fundit në Britani

Portalb - 18.05.2018

Dasma mbretërore britanike mes princit Harry dhe të fejuarës se tij aktores amerikane Meghan Markle, është në përgatitjet e saj të minutës së fundit. E cilësuar si dasma që do të ndiqet nga një ...

Dasma Mbretërore, përgatitjet e fundit në Britani

Lajmi.net - 18.05.2018

Dasma mbretërore britanike mes princit Harry dhe të fejuarës se tij aktores amerikane Meghan Markle, është në përgatitjet e saj të minutës së fundit. E cilësuar si dasma që do të ndiqet nga një ...

Harry dhe Meghan, gjithçka gati për dasmën mbretërore

Alsat - 18.05.2018

Orët e fundit të përgatitjeve dhe provave të përgjithshme dhe pastaj në fund Meghan Markle do t’i thotë po princit Harry të Anglisë, në atë që cilësohet si dasma e shekullit.

Kate Middleton shfaqet për herë të parë pas lindjes

Portalb - 18.05.2018

Dukesha e Cambridge, dhe bashkëshorti i saj Princi William janë fotografuar pranë Kështjellës Windsor, aty ku do të realizohet dasma e Harry-t dhe Meghan Markle.

Kate shfaqet në formë pas lindjes

SOT - 18.05.2018

Që pas ardhjes në jetë të Princit Louis, Kate është fptografuar dje për herë të parë nga paparacët. Veshur me një fustan nga Michael Kors me dizenjo lulesh blu dhe rozë, e me syze të mëdha të zeza, ...

Ja sa do të kushtojë ceremonia e dasmës mbretërore

LajmiFundit - 18.05.2018

Dasma mbretërore e princ Harry-t dhe Meghan Markle në datën 19 maj është kryetema e gjithë mediave kohët e fundit. Si një ngjarje mjaft e rëndësishme, të gjithë janë kuriozë për detajet e dasmës dhe ...

Deklarata e Meghan Markle një ditë para dasmës! Ja çfarë thotë për babain

Lajmi.net - 18.05.2018

Nesër në familjen mbretërore do të ketë dasmë madhështore. Princi Harry do të kurorëzojë dashurinë me aktoren amerikane, Meghan Markle, shkruan lajmi.net.

Në dasmën e Princit Harry me Meghan Markle ndalohet përdorimi i telefonave

Zhurnal - 18.05.2018

Padiskutim është dasma më e madhe e vitit dhe na ndajnë pak ditë nga ajo. Prej muajsh është folur dhe stërfolur për dasmën e Princit Harry me Meghan Markle dhe nga dita në ditë po dalin detaje të ...

Të ftuarit VIP në dasmën mbretërore

Alsat - 18.05.2018

Rreth 600 persona janë të ftuar në martesën e princit Harry me aktoren Meghan Markle, të shtunën në Windsor, pranë Londrës. Mes anëtarëve të familjes mbretërore, miqve dhe personaliteteve të larta, ...

Blindohet Londra… çfarë po ndodh në Britani, 24 orë para dasmës mbretërore

Mapo - 18.05.2018

Nesër gjithë sytë do të jenë nga eventi më i rëndësishëm i vitit, dasma mbretërore! Eventi i së shtunës pritet të ndiqet nga një audiencë botërore prej mbi 2 miliardë shikuesish në Evropë, Amerikë, ...

Një ditë para dasmës mbretërore shfaqet videoja e “nxehtë” e Meghan Markle

Mapo - 18.05.2018

Pak orë a ndajnë nga dasma mbretërore e Meghan Markle dhe princ Harry-it. Kjo dasmë është quajtur eventi më i rëndësishëm në vitin 2018 dhe do të bashkojë përjetë princin me aktoren amerikane.

Torta e dasmës mbretërore

Mapo - 18.05.2018

Pallati Kensington ka publikuar një ditë para ceremonisë madhështore edhe recetën e tortës së dasmës së princit Harry me Meghan Markle. Ajo do të jet ënjë tortë me limon.

Royal wedding, Meghan Markle: Babai im nuk do të jetë në martesën tonë

BalkanWeb - 18.05.2018

‘Babai im nuk mund të jetë në martesën tonë’, shkruan Meghan Markle në një mesazh të shpërndarë në Twitterin e Kensington Palace në të cilën nënkupton që e ka shumë për zemër të atin de shpreson që ...

“Babai nuk do më shoqërojë në altar”

Mapo - 18.05.2018

A do të shoqërohet Meghan Markle nga babai i saj në altar, apo jo? Kjo ka qenë pikëpyetja më e madhe që ka shoqëruar dasmën mbretërore mes princit Harry dhe bukuroshes amerikane, e planifikuar për ...

Një ditë para dasmës mbretërore shfaqet videoja e “nxehtë” e Meghan Markle

BalkanWeb - 18.05.2018

BRITANI E MADHE – Pak orë a ndajnë nga dasma mbretërore e Meghan Markle dhe princ Harry-it. Kjo dasmë është quajtur eventi më i rëndësishëm në vitin 2018 dhe do të bashkojë përjetë princin me aktoren ...

Dasma Mbretërore: Princi Charles vendos ta shoqërojë Meghan Markle drejt altarit

Mapo - 18.05.2018

Princi Charles ka vendosur ta shoqërojë Meghan Markle drejt altarit të shtunën, kur ajo do të martohet me djalin e tij, Princin Harry, njoftoi Kesington Palace, sot.

Zgjidhet problemi, Princi Charles do ta shoqërojë drejt altarit të martesës Meghan Marklen

Telegrafi - 18.05.2018

Meghan Markle dhe Princi Harry gjatë ditës së nesërme do të kurorëzojnë lidhjen e tyre me martesë. Deri më ditën e sotme nuk është ditur se kush do ta shoqërojë bukuroshen drejt altarit të martesës ...

Një super Mini për dasmën mbretërore

Koha.net - 18.05.2018

Mini ka prodhuar një makinë të veçantë për dasmën mbretërore të Princit Harry dhe Meghan Markle. Kjo makinë do të dalë në ankand dhe të ardhurat që do të fitohen nga blerja e saj do të shkojnë të ...

Video / Spoti i Meghan që po “turpëron” familjen mbretërore!

Mapo - 18.05.2018

E ndajnë vetëm pak orë nga ceremonia zyrtare e martesës me Princin Harry, por pikërisht në natën e fundit të “beqarisë” (edhe pse Meghan ka qenë e martuar një herë dhe është ndarë), mediet kanë ...

Princi Charles çon Markle në altar

Koha.net - 18.05.2018

Princi Charles do të shoqërojë Meghan Markle në altar të shtunën kur ajo të martohet me princin Harry. Lajmi është konfirmuar nga pallati Kensington. Babai i Markle, Thomas, nuk do të marrë pjesë në ...

Superfansja e Princ Harry-t: Nuk është ende vonë të martohesh me mua!

Mapo - 18.05.2018

Tre vite pasi i vodhi një puthje Princ Harry-t, superfansja e tij besnike Victoria McRae është rikthyer në Windsor me shpresë se do të mund të rrëmbejë zemrën e tij.

Royal Wedding, princi Carlo do të shoqërojë Meghan Markle në Altar

BalkanWeb - 18.05.2018

Orët e fundit të përgatitjeve, provat gjeneralë dhe më në fund Meghan Markle mund ti thotë ‘Po’ princit Harry të Anglisë, në atë që quhet si martesa e shekullit.

Dasma mbretërore në Angli pritet t’i sjellë ekonomisë 1 miliardë euro

BalkanWeb - 18.05.2018

Nuk janë vetëm zilet e dasmës që do bien në mbarë Britaninë e Madhe të shtunën në martesën e Princ Harry-it dhe Meghan Markle. Edhe tingulli i parave do të vërshojë në mbarë vendin pasi dasma ...

Dasma mbretërore: Princi Charles do të shoqërojë Meghan në altar

ABC News - 18.05.2018

Princi Çarls, njëkohësisht bashkëshorti I mbretëreshës Elizabet e Dytë, do të shoqërojë Megan Markëll në altar në martesën me princin Herri. Ndërkohë, kjo dasëm ka ngjallur mjaft polemika në ...

Në prag të martesës së Princit Harry me amerikanen Meghan Markle

VOA - 18.05.2018

Dita e madhe pothuajse ka mbërritur për Princin Harry të Britanisë dhe Meghan Markle - çifti do të martohet të shtunën në qytetin Windsor, shumë pranë Londrës.

Përlotet Meghen Markle: Babai s'do të më dërgojë drejt altarit

SOT - 17.05.2018

Meghan Markle ka konfirmuar se babai i saj nuk do të përcjell drejt altarit të martesës. E gjithë kjo pasi që Thomas Markle është në spital pas operacionit në zemër dhe ka shkaktuar një skandal të ...

Pak para dasmës, babai i Meghan shtrihet në spital në gjendje të rëndë

Lajmi.net - 17.05.2018

Babai i Meghan Markle, Thomas nuk do të jetë i pranishëm në dasmën mbretërore, pasi do t’i nënshtrohet një operacioni ne zemër. Kjo periudhë përpara dasmës të së bijës ka qenë shumë stresuese për ...

Këta do të jenë të ftuarit e famshëm në dasmën mbretërore

Lajmi.net - 17.05.2018

Princ Harry dhe e fejuara e tij, aktorja Meghan Markle kanë filluar t'i numërojnë orët deri në ditën më të rëndësishme të jetës së tyre. Çifti do të kurorëzojnë dashurinë e tyre me martesë të shtunën ...

“Unë gjithmonë jam kujdesur për tim atë”: Meghan Markle thyen heshtjen

LajmiFundit - 17.05.2018

Dasma e Meghan Markle dhe e Princ Harry ka qënë ngjarja më e përfolur e ditëve të fundit në të gjitha mediat në mbarë botën. Pas gjithçkaje që ndodhi me familjen e saj, babain, motrën dhe vëllain, ...

Pak para dasmës, babai i Meghan shtrohet në spital në gjendje të rëndë

Mapo - 17.05.2018

Babai i Meghan Markle, Thomas nuk do të jetë i pranishëm në dasmën mbretërore, pasi do t’i nënshtrohet një operacioni ne zemër.Kjo periudhë përpara dasmës të së bijës ka qenë shumë stresuese për ...

Pak para dasmës, babai i Meghan shtrohet në spital në gjendje të rëndë

Gazeta Express - 17.05.2018

Babai i Meghan Markle, Thomas nuk do të jetë i pranishëm në dasmën mbretërore, pasi do t’i nënshtrohet një operacioni ne zemër.Kjo periudhë përpara dasmës të së bijës ka qenë shumë stresuese për ...

Elton John do të këndojë në martesën mbretërore të Harry dhe Meghan

BalkanWeb - 17.05.2018

Konfirmohet, sipas asaj që shkruan TMZ, që Elton John nuk do të jetë vetëm i ftuar në dasmën e Harry dhe Meghan Markle, por edhe do të performojë, 21 vjet pas “Candle in the Wind”, per familjen ...

Elton John do të këndojë në dasmën mbretërore

Koha.net - 17.05.2018

Elton John do të këndojë në dasmën e Harry dhe Meghan Markle. Lajmi është bërë i ditur nga sajti TMZ. Nuk është e qartë nëse do të këndojë gjatë ceremonisë në kishë apo gjatë pritjes, por do të jetë ...

Elton John do të perfomojë në dasmën mbretërore britanike

Telegrafi - 17.05.2018

Elton John do të shfaqet në martesën mbretërore të Britanisë së Madhe, ku do të kurorëzohen Princi Harry dhe Meghan Markle. Një zgjedhje e përshtatshme duke pasur parasysh historinë e këngëtarit me ...

Meghan Markle konfirmon: Shkaku i sëmundjes, babai nuk do të më dërgojë drejt altarit

Telegrafi - 17.05.2018

Meghan Markle ka konfirmuar se babai i saj nuk do të përcjell drejt altarit të martesës. E gjithë kjo pasi që Thomas Markle është në spital pas operacionit në zemër dhe ka shkaktuar një skandal të ...

Meghan Markle konfirmon se babai i saj nuk do të marrë pjesë në martesën mbretërore

Bota.al - 17.05.2018

Thomas Markle do të humbasë ceremoninë e së shtunës në Windsor sepse ‘ai duhet të përqëndrohet në shëndetin e tij’. Babai i Meghan Markle nuk do të marrë pjesë në martesën e saj dhe me Princin Harry, ...

Nga ëmbëlsirat, te maskat, gjithçka për dasmën mbretërore

SOT - 16.05.2018

Kapuçinot me imazhin e Harry dhe Meghan që dominojnë mbi shkumë; flamujt anglezë me dy bashkëshortët e ardhshëm të qeshur në qendër. Por, edhe ëmbëlsira, maska për t’u vendosur në fytyrë për ditën e ...

Putin censuron dasmën mbretërore britanike

Alsat - 16.05.2018

Mediat më të rëndësishme në Rusi nuk do ta transmetojnë dasmën mbretërore të Meghan Markle dhe Princ Harry këtë të shtunë, dhe arsyeja mendohet të jetë marrëdhënia e tensionuar mes shtetit ...

Putin censuron dasmën mbretërore

Portalb - 16.05.2018

Mediat më të rëndësishme në Rusi nuk do ta transmetojnë dasmën mbretërore të Meghan Markle dhe Princ Harry këtë të shtunë, dhe arsyeja mendohet të jetë marrëdhënia e tensionuar mes shtetit ...

Putin censuron dasmën mbretërore britanike

Lajmi.net - 16.05.2018

Mediat më të rëndësishme në Rusi nuk do ta transmetojnë dasmën mbretërore të Meghan Markle dhe Princ Harry këtë të shtunë, dhe arsyeja mendohet të jetë marrëdhënia e tensionuar mes shtetit ...

Aktori ofrohet të shoqërojë Meghan Markle në altar

LajmiFundit - 16.05.2018

Heroi është mes nesh! Në mes të dramës së familjes së Meghan Markle për dasmën mbretërore, aktori hollywoodian është vetëofruar të shoqërojë në altar aktoren.

Të gjithë kundër, tani e motra sulmon Meghan Markle

LajmiFundit - 16.05.2018

Ndërkohë që na ndajnë vetëm tri ditë nga dita e madhe e dasmës së princ Harry-t dhe Meghan një sërë skandalesh kanë shoqëruar familjen mbretërore. Së fundmi kanë qenë fansat e Meghan Markle ata që ...

‘Harry dhe Meghan’ janë kudo… edhe në rrobat e banjës

Mapo - 16.05.2018

Dasma e princ Harry-it dhe Meghan Markle ka qenë dhe është tema e muajve të fundit në media. Fytyrat e tyre mund ta keni parë kudo por që të ishte stampuar edhe në kostumet e banjove për femra askuj ...

Nga ëmbëlsirat, te maskat, gjithçka për dasmën mbretërore

Mapo - 16.05.2018

Kapuçinot me imazhin e Harry dhe Meghan që dominojnë mbi shkumë; flamujt anglezë me dy bashkëshortët e ardhshëm të qeshur në qendër. Në Londër dhe në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar ka filluar ...

‘Harry dhe Meghan’ janë kudo, shihni rrobat e banjës më të çuditshme në botë (Foto)

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE – Dasma e princ Harry-it dhe Meghan Markle ka qenë dhe është tema e muajve të fundit në media. Fytyrat e tyre mund ta keni parë kudo por që të ishte stampuar edhe në kostumet e banjove për ...

Pasi u nda në prag të dasmës, sportisti shqiptar do shoqërojë Meghan Markle në altar?

Mapo - 16.05.2018

Mundësi shqiptar, John Cena bëri propozimin më të bukur romantik në mes të ringut për të dashurën Nikki Bella, por ndarja erdhi pak para dasmës. Ndërkohë, vëmendja në faqet rozë është përqendruar tek ...

FOTO/ Nga ëmbëlsirat, te maskat, gjithçka për dasmën mbretërore

BalkanWeb - 16.05.2018

Kapuçinot me imazhin e Harry dhe Meghan që dominojnë mbi shkumë; flamujt anglezë me dy bashkëshortët e ardhshëm të qeshur në qendër. Por, edhe ëmbëlsira, maska për t’u vendosur në fytyrë për ditën e ...

Putin censuron dasmën mbretërore britanike

Tetova Sot - 16.05.2018

Mediat më të rëndësishme në Rusi nuk do ta transmetojnë dasmën mbretërore britanike të Princit Harry me Meghan Markle këtë të shtunë, dhe arsyeja mendohet të jetë marrëdhënia e tensionuar mes shtetit ...

Rrobat e banjës ‘Harry-Meghan’ gjetja më gallatë e momentit!

Durres Lajm - 16.05.2018

Kush do ta mendonte që portretet e Princ Harry-t dhe princeshës së ardhshme, Meghan Markle, do të stampoheshin në rrobat e banjës së grave?. Emisioni i mëngjesit “This Morning” shkaktoi të qeshura ...

Babai i Meghan Marke përfundon në spital, nuk do jetë prezent në dasmën e vajzës

Zhurnal - 15.05.2018

Babai i Meghan Marke përfundon në spital, nuk do jetë prezent në dasmën e vajzës Babai i Meghan Markle ka përfunduar në spital ditën e hënë.Thomas Markle i ka thënë TMZ-së, se ai po përjeton dhimbje ...

Ja kush e dorëzon Meghan Markle tek Princi Harry në altar

LajmiFundit - 15.05.2018

Babai i Meghan Markle ka vendosur se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë martesorë të së bijës. Thomas Markle Sr beson se ish-bashkëshortja e tij Doria Ragland duhet ta shoqërojë vajzën në altar dhe ...

Babai i Meghan Markle ndryshon mendim: “Dua të jem pjesë”

LajmiFundit - 15.05.2018

Babai i Meghan Markle ka ndryshuar vendim. “Dailymail” shkruan se tashmë ai ka dëshirë të marrë pjesë në dasmën e së bijës me Princin Harry, nëse doktorët e lejojnë të fluturojë.

Meghan Marklen nuk ka kush ta dërgojë drejt altarit të martesës

Telegrafi - 15.05.2018

Sipas informacioneve të fundit nga Britania e Madhe, babai i Meghan Markle nuk do të vijë në martesën e vajzës pasi që kishte shitur imazhe false të çiftit.

Lutja prekëse: Babi të lutem, eja në dasmë

Mapo - 15.05.2018

Të shtunën, Britania e Madhe do martojë princin e dytë, Harry. Europa është përfshirë nga ethet e kësaj dasme mbretërore, aq më tepër kur protagoniste është Meghan Markle, aktorja amerikane, e cila ...

Londër, krizë familjare, babai i Meghan Markle mund të mos jetë i pranishëm në dasmë

BalkanWeb - 15.05.2018

Babai i Meghan Markle mund të mos jetë i pranishëm në dasmën e vajzës së tij me princin Harry, që do të zhvillohet të shtunën, për shkak të një seance fotosh të diskutuara, një situatë e vështirë për ...

Dasma mbretërore: I ati i Meghan nuk pranon ta shoqërojë në altar

ABC News - 15.05.2018

Kur kanë mbetur dhe pak ditë nga dasma e shumëpritur mbretërore në Britani, ka ndodhur e papritura. Babai i Meghan Markle nuk pranon ta shoqërojë atë në altar.

Kostumi i larjes me fytyrën e princit Harry, krijon një imazh mjaft eksplicit (Video)

Telegrafi - 15.05.2018

Princi Herry dhe Meghan Markle martohen të shtunën, teksa kompani të shumta po mundohen të përfitojnë nga produktet e ndryshme, që për temë kanë të ashtuquajturën dasmën e vitit.

‘Sigurisht që do të doja të bëhesha pjesë e historisë’, babai i Meghan Markle flet pas skandalit…

Mapo - 15.05.2018

Babai i Meghan Markle ka bërë të ditur sot se ka ndryshuar mendje dhe ka vendosur që të marrë pjesë në dasmën e së bijës me Princin Harry, vetëm nëse doktorët do ta lejojnë të fluturojë në Angli.

Qyteti i lindjes së Meghan Markle

VOA - 15.05.2018

Njerëzit në qytetin e saj të lindjes në Los Anxhelos e kujtojnë aktoren Meghan Markle si një vajzë bamirëse e cila shkëlqeu në skenë. Javën e ardhshme, e gjithë bota do ta shohë atë të lidhë ...

Motra e Meghan Markle: Babai ka pësuar atak kardiak, shpresoj të rikuperohet për dasmë

Telegrafi - 15.05.2018

Bota po përgatitet për dasmën më të madhe të vitit, atë të Princit Harry dhe Meghan Markle. Gjersa po bëhen përgatitjet e fundit, duket se një ndër personat më të rëndësishëm, nuk do të jetë prezentë ...

Dasma mbretërore: I ati i Meghan nuk pranon ta shoqërojë në altar

Tetova Sot - 15.05.2018

Kur kanë mbetur dhe pak ditë nga dasma e shumëpritur mbretërore në Britani, ka ndodhur e papritura. Babai i Meghan Markle nuk pranon ta shoqërojë atë në altar.

Dasma mbretërore/ I ati i Meghan nuk pranon ta shoqërojë në altar

Durres Lajm - 15.05.2018

Kur kanë mbetur dhe pak ditë nga dasma e shumëpritur mbretërore në Britani, ka ndodhur e papritura. Babai i Meghan Markle nuk pranon ta shoqërojë atë në altar.

REPORTAZHI: Në qytetin e lindjes së Meghan Markle

Gazeta Tema - 15.05.2018

Njerëzit në qytetin e saj të lindjes në Los Anxhelos e kujtojnë aktoren Meghan Markle si një vajzë bamirëse e cila shkëlqeu në skenë. Javën e ardhshme, e gjithë bota do ta shohë atë të lidhë ...

Si po punon kuzhina mbretërore britanike, në pritje të dasmës së princit Harry

Mapo - 14.05.2018

Kuzhina mbretërore në Kështjellën Windsor ka qënë më e zhurmshme se kurrë në vigjilje të dasmës mbretërore – shërbim ushqimesh për disa pritje si dhe planifikim dhe përgatitje për një nga nga ...

Dasma e Princ Harry dhe Meghan Markel do të kushtojë 32 milionë paund

BalkanWeb - 14.05.2018

Dasmat kushtojnë, por kur bëhet fjalë për një dasmë mbretërore shpenzimet arrijnë në nivele të tjera. Ekspertët britanikë kanë bërë një llogaritje të shpenzimeve të dasmës se Princ Harry dhe Meghan ...

Ja shifra marramendëse që do të kushtojë dasma mbretërore, zbuloni detajet

Gazeta Tema - 14.05.2018

Dasma kushtojnë shumë, por kur bëhet fjalë për një dasmë mbretërore shpenzimet arrijnë në nivele të tjera. Ekspertët britanikë kanë bërë një llogaritje të shpenzimeve të dasmës se Princ Harry dhe ...

Foto brenda kuzhinës, detaje të reja nga dasma e Princ Harryt

Java News - 14.05.2018

Janë zbuluar detaje të tjera nga dasma e Princ Harryt dhe të fejuarës së tij, Megan Markle. Pallati Kensington ka postuar sot foto brenda kuzhinës ku do të gatuhet dreka e dasmës së vitit në ...

Brenda kuzhinës së dasmës mbretërore, çfarë po gatuhet për drekën e madhe në Kështjellë? (FOTO)

Tetova Sot - 14.05.2018

Janë zbuluar detaje të tjera nga dasma e Princ Harryt dhe të fejuarës së tij, Megan Markle. Pallati Kensington ka postuar sot foto brenda kuzhinës ku do të gatuhet dreka e dasmës së vitit në ...

Dasma e Princ Harry dhe Meghan Markel do të kushtojë 32 milionë paund

Durres Lajm - 14.05.2018

Dasmat kushtojnë, por kur bëhet fjalë për një dasmë mbretërore shpenzimet arrijnë në nivele të tjera. Ekspertët britanikë kanë bërë një llogaritje të shpenzimeve të dasmës se Princ Harry dhe Meghan ...